OTANT�K TA�

DOĞAL SEDEF TURKUAZ TAŞI KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
TURKUAZ SEDEF KÜPE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15.34 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • CARVED EL İŞÇİLİĞİ
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • TURKUAZ VE SEDEF TAŞI

Sedef kaynatır ve ilahi sevginin sonsuz okyanusta sizin kökenli ilkel bellek uyanır. Bu sizin düşünce, duygularınızı bu bellek karıştırır ve fiziksel bedeninizin her hücresinde. Bellek açar gibi, bu ilahi aşk karşılanmamış ihtiyaçları yarattığı derin yaralar tamir, sana akar.

Doğal Firuze Turkuaz Küpe

Doğal Firuze Turkuaz Küpe

Fiziksel vücudundaki her hücre ve aklın ve duyguların her yönüyle ilkel bir hafızaya sahiptir. Sedef bu gizli belleği tutmuş güçleri karıştırır. Bu tüm ruhlar yaşamak deniz sınırsız manevi okyanusun parçası olan zaman bellek.
Sedef zihninizi karıştırır gibi, aynı zamanda onların sembolleri daha net ve daha kolay anlaşılır hale son hayallerinin anıları canlandıran. Aynı zamanda varlığınızın derin seviyelerine içinde ve kendi ötesine bakmak için zihninizi karıştırır. Sedef duygularını karıştırır gibi, onlar daha dengeli ve uyumlu olur. Böyle keskin bir öfke ya da korku sancısı gibi olumsuz duyguların, bir netlik, düzeltti ve sakinleştirdi edilir. E

ğer aşk gibi olumlu duygular, ifade zorluk varsa, bu duygular, daha güçlü, daha tanımlanmış ve ifade daha kolay hale gelir.
Hafifçe senin hücrelerin yaşam enerjisini karıştırır gibi fiziksel bedeninizde, Sedef genel bir sakinleştirici etkisi üretir. Kıyıya vuran dalgaların gibi, bu karıştırma, kararlı rahatlatıcı ve ritmik olduğunu. Vücutta aşırı aktif mekanizmalar sakinleştirdi edilir ve hücrelerin esnekliği oksijen ve yaşam gücü kabul etme yeteneğini geliştirmek, artırır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL SEDEF EL OYMASI TURKUAZ TAŞLI BAYAN KÜPE SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ZARİF BİR HEDİYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

Bütün insanlar doğal, doğuştan ihtiyaç beslenen, bakım gerekir, ve ekledi. Bu ihtiyaçlar ilk anne karnında hissettim ve bebeklerde ve küçük çocuklarda en belirgin vardır. Biz çocukken bizim ihtiyaçlarını en iyi karşılansa bile, biz yaşlandıkça bu ihtiyaçları olan bitmiyor. Onlar bizim çok kumaş parçasıdır. Bebeklerde olduğu gibi, biz sevilen ve hayatta kalmak için beslenen gerekir. Biz büyüdükçe, bu ihtiyaçlar fiziksel hayatta kalmak için kritik değil, ama onlar bizim duygusal yaşam için kesinlikle gereklidir. Biz yetişkinlik içine büyüdükçe, bizim anneler sevgi ve beslenmesi için tüm ihtiyaçlarını karşılamak için artık vardır, ve genellikle hayat ya onları yerine getirmez.

Turkuaz Sedef Küpe

Turkuaz Sedef Küpe

Tüm karşılanmamış ihtiyaçları kişinin varlığının kumaş delik gibi olur. Bu delikler gibi çocuklukta alınan bir dikkat kıtlığı gibi birçok kaynaklarına sahip olabilir; istediği eğitim birini almıyor; yetersiz beslenme, barınma ve giysi; ya da aşk için gereğini yerine bir ilişkinin olmaması.

Pearl enerjisinin annesi aura doymuş zaman, bu delikleri algılar. Orada, onun titreşim sonsuz sevgi kaynağı söylüyor. Onun şarkı bize her kesiminde hepimiz büyümek dışarı hangi sevgi bu kaynak-ilkel okyanusun bellek karıştırır. Bizim bellek Bu okyanusa açar gibi, onun aşk bize akar ve yerine getirilmemiş ihtiyaçları tarafından oluşturulan delikleri tamir yardımcı olur.
Bu delikler tamir edilebilir önce Bazen, bunları kabul ve birçok gözyaşı ağlamak gerekir. Sedef sizin şifa bu bölümü size yardımcı olabilir. Bu sevgi dolu bir annenin kollarında dinlenirken hissi yaşatır. Böylece, Sedef onlar ihtiyacın farkında olsun veya olmasın, bazı anne sevgisini ihtiyacı olanlara yardımcı olur. Aynı zamanda, Anne içinde senin kalbinde her zaman bilmenin güvenliğini getiriyor, hazır size ihtiyacınız olan tüm sevgi, destek ve rahatlık verir.

Negatif Etkiler Koruma
Koruyucu anne gibi, Sedef olumsuz etkilerinden korunmasına yardımcı olabilir. Bazı zararlı frekansları ya pateni aura, annesi Pearl girdiğinizde veya bunları emer. Bunlar diğer insanların olumsuz düşünce ve duyguların frekansları yanı sıra, elektromanyetik radyasyon ve televizyonlar, radyolar, zararlı emisyonları ve mikrodalga vericileri içerir. Bu koruma Pearl enerji annesi bir yan etkisi olmasına rağmen, derin biridir ve Sedef kolye takmayı dakika içinde etkisi başlar.
Turkuaz , Cu Al 6 ( PO 4 ) 4 ( OH ) 8 4 H 2 O kimyasal formülü ile bakır ve alüminyumdan hidratlı fosfat olan opak, mavi-yeşil bir mineraldir . Daha ince kalitelerde nadir ve değerlidir ve binlerce yıldır kendine özgü tonuyla bir taş ve süs taşı olarak ödüle layık görülür. Son zamanlarda, turkuaz, çoğu diğer opak taşlar gibi, tedavilerin, taklitlerin ve sentetik ürünlerin piyasaya sürülmesiyle devalüasyona uğradı.

Mücevher birçok isimle biliniyor. Yaşlı Pliny madene maden olarak atıfta bulundu ve Aztekler onu kraliçe olarak biliyordu. [4] Turkuaz kelimesi, 17. yüzyıla kadar uzanır ve “Türk” türk turkuvazından türetilmiştir çünkü mineral, ilk olarak, tarihî Horasan İran Fasındaki mayınlardan Türkiye’ye Avrupa’ya getirilmiştir. [2] [3] [4] [5]

içindekiler
1 Turkuazın Özellikleri
2 oluşumu
3 Olgu
3.1 İran

Sedef Taşı Küpe

Sedef Taşı Küpe

11 İlave okuma
12 Dış bağlantılar
Turkuaz özellikleri [ değiştir ]
Turkuazın en iyisi maksimum Mohs sertliğine 6’nın biraz altında veya camdan biraz fazla cam verir . [2] Kristokristalin mineral, turkuaz, karakteristik olarak tek kristalleri oluşturmaz ve özelliklerinin tamamı değişkenlik gösterir. X-ışını kırınım testi, kristal sisteminin triklinik olduğunu gösterir . [3] [6] Düşük sertlikte düşük özgül ağırlık (2.60-2.90) [3] ve gözeneklilik artar; bu özellikler tane büyüklüğüne bağlıdır. Turkuazın parlaklığı tipik olarak mumlu ve şeffaftır, şeffaflığı genellikle opaktır, ancak ince bölümlerde yarı saydam olabilir. Renk, mineralin diğer özellikleri kadar değişkendir; beyazdan toz mavisine, gökyüzü mavisine ve mavi-yeşilden sarımsı bir yeşile kadar uzanır. Yeşil, demir safsızlıklarının (alüminyumun yerini alması) ya da dehidratasyonun bir sonucu olabileceği gibi mavi, idiyokromatik bakırdan kaynaklanır.

Turkuaz kırma indeksi ( sodyum ışığı ile ölçülen 589.3 nm ) yaklaşık 1.61 veya 1.62’dir; bu, turkuazın hemen hemen her zaman değişmeyen polikristal yapısı nedeniyle, gemolojik bir refraktometre üzerinde tek bir okuma olarak görülen ortalama bir değerdir. Nadir görülen tek kristallerden 1.61-1.65 ( çift kırılma 0.040, çift eksenli pozitif) okundu. Elde tutulan bir spektroskop ile 432 nm’de bir çizgi ve 460 nm’de zayıf bir bant ortaya çıkararak bir emilim spektrumu elde edilebilir (bu, güçlü yansıyan ışıkla en iyi şekilde görülür). Uzun dalga morötesi ışın altında, turkuaz bazen yeşil, sarı veya parlak maviyi floresanlaştırabilir ; kısa dalga ultraviyole ve X ışınları altında inerttir.

Turkuaz Taşlı Küpe

Turkuaz Taşlı Küpe

Turkuaz, ısıtılmış hidroklorik asitten başka hiçbir maddede çözünmez. Çizgisi soluk mavimsi bir beyazdır ve kırığı koniktir , [3] mumlu bir parlaklık bırakır. Diğer taşlarla göreli düşük sertliğe rağmen turkuaz iyi bir cilaya sahiptir. Turkuaz ayrıca pirit lekeleri ile boğulabilir veya karanlık, örümcek limonit damarları serpiştirilebilir.

Oluşum [ değiştir ]

“Big Blue”, Cananea , Sonora , Meksika’daki bakır madeninin büyük bir turkuaz örneği
İkincil bir mineral olarak , turkuaz, önceden var olan minerallerin bozunması ve oksidasyonu sırasında süzülme asitli sulu solüsyonların etkisi ile oluşur. Örneğin, bakır kalkopirit gibi birincil bakır sülfitlerden veya ikincil karbonatlar malakit veya azuritten gelebilir; alüminyum feldispattan türetilebilir; ve fosfor apatitten . Turkuaz genellikle kurak bölgelerde bulunur; çukurları ve çatlakları tipik olarak yüksek oranda değişmiş volkanik kayaçlarda, çoğunlukla ilişkili limonit ve diğer demir oksitlerle doldurur veya kaplar; iklim faktörleri önemli rol oynamaktadır. Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri’nde turkuaz, hemen hemen her zaman, potasyum -feldispat içeren porfiritik müdahalelerde ya da çevresinde bulunan bakır sülfit yataklarının aşındırıcı ürünleriyle ilişkilidir. Bazı durumlarda, alunit , potasyum alüminyum sülfat, belirgin bir ikincil mineraldir. Tipik olarak turkuaz mineralizasyonu, ikincil solüsyonların daha fazla penetrasyona sahip olduğu veya su masasına olan derinliğin daha fazla olduğu daha derin kırılma bölgelerinde meydana gelmesine rağmen, 20 metreden (66 feet) daha az bir sığ derinlik ile sınırlandırılmıştır.

Turkuaz neredeyse her zaman kriptokristalin ve kütlelidir ve kesin bir dış şekle sahip değildir. Kristaller, mikroskobik ölçekte bile çok nadir görülür. Genellikle form damar veya kırık dolgusu, nodüler veya botriyotik alışkanlıktır . Stalaktit formları bildirilmiştir. Turkuvaz da feldispat, apatit, diğer mineraller, hatta fosilleri psödo-morfolojik olarak değiştirebilir. Odontolit , fosil kemik , geleneksel olarak, demir fosfat vivianit gibi turkuaz veya benzeri fosfat mineralleri tarafından değiştirildiği düşünülmektedir. Chrysocolla gibi diğer sekonder bakır mineralleri ile birlikte gelişme de yaygındır.

Turkuaz Sedef Taş Küpe

Turkuaz Sedef Taş Küpe

Bulunduğu yer [ değiştir ]

Mineral Park , Arizona , ABD’den kuvartz ile matristeki Massive Kingman mavi turkuaz
Turkuvaz, ilk kazanılan maden ocakları arasındaydı ve bazı tarihi yerler tükendi, ancak bazıları halen bugüne kadar çalıştı. Bunların hepsi, mevduatların sınırlı kapsamı ve uzaklığı nedeniyle, genellikle mevsimsel küçük ölçekli faaliyetlerdir. Çoğu, mekanizasyona ihtiyaç duymadan ya da hiç çalıştırmadan elle çalıştı. Bununla birlikte, turkuaz sıklıkla büyük ölçekli bakır madenciliği işlemlerinin yan ürünü olarak, özellikle de Amerika Birleşik Devletleri’nde toplanmaktadır.

Nishapur , İran, 1973’te kesme ve öğütme turkuazı
İran [ değiştir ]
İran en az 2.000 yıldır önemli bir turkuaz kaynağıdır. Başlangıçta İranlılar tarafından ” pirouze “, “zafer” anlamına gelir ve daha sonra Araplar ” firouze ” olarak adlandırılır. [ kaynak belirtilmeli ] İran mimarisinde, mavi turkuaz sarayların kubbelerini örtmek için kullanıldı, çünkü yoğun mavi rengi de dünyadaki cennet sembolü idi. [ citation needed ]

İranlı türk turkuaz
Bu depo doğal olarak mavidir ve dehidrasyon nedeniyle ısıtıldığında yeşile döner. İran’ın Horasan Eyaletinin başkenti Meşhed yakınlarındaki Ali-mersai’nin 2,012 m (6,601 ft) doruk noktası olan Nishapur’daki mayın tarhındaki bir bölgeyle sınırlıdır . Aşırı yıpranmış ve kırık bir trakyot limonit ve kumtaşı tabakaları arasında ve dağın tabanındaki çıta arasında yerinde bulunan turkuazlara ev sahipliği yapıyor. Bu çalışmalar, Sina Yarımadası’nınkilerle birlikte bilinen en eski kişilerdir. [5] İran’ın da Semnan ve Kerman illerinde turkuaz madenleri var.

Sina [ değiştir ]
Antik Mısır’daki en azından İlk Hanedan ( M.Ö 3000) ve muhtemelen o zamandan beri turkuaz Mısırlılar tarafından kullanıldı ve onlardan Sina Yarımadası’nda mayın vardı . Bu bölge, yerli Monitu tarafından Turkuaz Ülkesi olarak biliniyordu. Yarımadada güneybatı kıyılarında 650 km 2 (250 sq mi) alan altı mayın var. Bu madenlerden en önemlisi tarihi bir perspektiften Serabit el-Khadim ve Wadi Maghareh , bilinen en eski mayınlardan biri olduğuna inanılıyor. Eski maden tanrı Hathor adanmış eski bir tapınak yaklaşık 4 kilometre bulunmaktadır.

Turkuaz, başlangıçta bazalt tarafından görülen kumtaşında bulunur. Bölgede bakır ve demir işleyişleri mevcuttur. Büyük ölçekli turkuaz madenciliği bugün karlı değil, ancak mevduatlar ev yapımı barut kullanan Bedevi halkları tarafından ara sıra taşındı. Yağışlı kış aylarında, madenciler sel flaşından dolayı risk altındalar ; kuru mevsimde bile, gelişigüzel sömürülen kumtaşı madeninin duvarlarının çökmesinden ölenler duyulmamıştır. Sinai materyalinin rengi genellikle İranlı materyalden daha yeşil fakat dayanıklı ve oldukça dayanıklı olduğu düşünülüyor. Genellikle “Mısır turkuaz” olarak anılan Sina malzemeleri, genellikle en yarı şeffaf ve büyütme altında yüzey yapısının, diğer bölgelerden gelen materyalde görülmeyen karanlık mavi disklerle biberleştirildiği ortaya çıkıyor.

SEDEF TURKUAZ KÜPE

SEDEF TURKUAZ KÜPE

Chaco Canyon , New Mexico , ABD’den (1020-1140 tarihli) Ancestral Pueblo (Anasazi) turkuaz ve turuncu renkte argillit kakma parçaları, Amerikan turkuazının tipik renk aralığı ve benekliğini göstermektedir. Bazıları muhtemelen Los Cerrillos’tan geldi.
Amerika Birleşik Devletleri [ değiştir ]

Smithsonian Müzesi’nde Los Cerrillos, New Mexico , ABD’den gelen güzel bir turkuaz örneği. Cerrillos turkuaz, İspanyolların fethinden önce Yerli Amerikalılar tarafından yaygın bir şekilde kullanıldı.

Bisbee turkuazın sert çikolata kahverengi renkli bir matrisi vardır.

İşlem görmeyen turkuaz, Nevada, ABD. Austin, McGinness Madeni’nden gelen sert parfüm. Mavi ve yeşil cabochons, örümcek ağı, Bunker Hill Madeni, Royston
Güneybatı ABD , önemli bir turkuaz kaynağıdır; Arizona , California ( San Bernardino , İmparatorluk , Inyo ilçeleri), Colorado ( Conejos , El Paso , Göl , Saguache ilçeleri), New Mexico ( Eddy , Grant , Otero , Santa Fe ilçeleri) ve Nevada ( Clark , Elko , Esmeralda County , Eureka , Lander , Mineral County ve Nye ilçeleri) özellikle zengindir. Kaliforniya ve New Mexico mevduatları Kolomb öncesi yerli Amerikalılar tarafından, bazıları yerel, bazıları merkezi Meksika kadar uzakta olan taş aletler kullanılarak maden çıkartıldı. Cerrillos , New Mexico’nun en eski maden ocaklarının yeri olduğu düşünülmektedir; 1920’lerden önce devlet ülkenin en büyük üreticisi oldu; bugün az ya da çok yoruldu. Apache Canyon’da bulunan Kaliforniya’daki tek maden bugün ticari bir kapasitede faaliyet göstermektedir.

Turkuaz, damar ya da dikiş dolguları ve kompakt külçe olarak görülür; bunlar çoğunlukla küçüktür. İran malzemesini renk ve dayanıklılık açısından rakip olarak oldukça ince malzemeler bulsa da, çoğu Amerikalı turkuaz düşük dereceli (“tebeşir turkuaz”). yüksek demir seviyeleri yeşil ve sarıların baskın olduğu anlamına gelir ve turkuazın muamele edilmemiş halindeki tipik olarak kırılgan bir tutarlılık takı kullanımını engeller .

TURKUAZ SEDEF KÜPE

TURKUAZ SEDEF KÜPE

Arizona şu anda değeri ile turkuazın en önemli üreticisidir. [5] Eyalette birçoğu eşsiz renk ve kaliteleri ile ünlü endüstrideki birkaç maden var ve sektörün en iyisi olarak kabul ediliyor: Globe’daki Sleeping Beauty Mine, Ağustos 2012’de turkuaz madenciliğini sona erdirdi. Maden, tüm cevherleri dünya pazarında bakır fiyatının yükselmesi nedeniyle bakır üretimine konsantre olmaktadır. Doğal muamele edilmeyen Uyuyan Güzel turkuazın fiyatı madenin kapanışından bu yana dramatik bir şekilde arttı. 2015 yılı itibariyle Kingman Madeni, şehrin dışında bir bakır madeninin yanında hala faaliyet göstermektedir. Diğer mayınlar arasında Blue Bird madenleri, Castle Dome ve Ithaca Peak yer alıyor ancak yüksek işletme maliyetleri ve federal yönetmelikler nedeniyle çoğunlukla aktif değiller. Bisbee’deki Phelps Dodge Lavender Pit madeni, 1974’te faaliyetlerini durdurdu ve hiç turkuaz bir müteahhit bulundular. Tüm Bisbee turkuazları “öğle yemeği kovanı “ydı. Madencilerin öğle yemeği kovalarında bakır cevheri madenlerinden çıktı. Morenci ve Turquoise Peak ya aktif değildir ya da tükenmiştir.

Nevada, önemli miktarda turkuaz üreten 120’den fazla mayının bulunduğu ülkenin diğer büyük üreticisidir. ABD’nin başka yerlerinden farklı olarak Nevada’daki çoğu maden ocağı turkuazında çalışılmış ve çok azı diğer madencilik işlemlerinin yan ürünü olarak ele geçirilmiştir. Nevada turkuazları, parçalar arasında çatlak doldurma boşlukları olarak nuggets, kırık dolguları ve breşlerde bulunur. Nevada yataklarının jeolojisi nedeniyle, üretilen materyalin çoğunluğu sert ve yoğun olup, hiçbir muamele ya da iyileştirmenin gerekli olmadığı bir kaliteye sahiptir. Eyaletteki hemen hemen her ilde bir miktar turkuaz rengi üretilirken, baş üreticiler Lander ve Esmeralda ilçelerinde. Nevada’daki turkuaz yataklarinin büyük bir kismi , devletin patinaj fay zonu ile çakışan geniş bir tektonik kemer bandında bulunur. N15 ° E civarında vuruyor ve Elko İlçesi’nin kuzeyinden Tonopah’ın güneybatısındaki Kaliforniya sınırına kadar uzanıyor. Nevada, Nevada’nın mavi, mavi-yeşil ve yeşil tonlarında gelen turkuaz renkleri ile geniş bir renk çeşitliliği ve farklı matris desenleri karışımı üretti. Bu alışılmadık renkte olan turkuazın bazıları, parlak parlak yeşil ile sarı-yeşil tonlarının nedeni olan önemli çinko ve demir içerebilir. Yeşilden yeşil sarı tonlara bazıları aslında varisit veya fuustit olabilir , bunlar turkuaz ile görünüşü benzer ikincil fosfat mineralleridir. Nevada materyalinin önemli bir kısmı da, çoğunlukla cazip kahverengi veya siyah limonit damarlanması ile “spiderweb matrix” i üreten özelliklere sahiptir. Birçok Nevada yatağı önce Yerli Amerikalılar tarafından işlenmişken, 1870’lerden bu yana Nevada’nın toplam turkuaz rengi üretimi, Carico Lake madeninden yaklaşık 400 ton dahil olmak üzere 600 tondan fazla olarak tahmin edilmiştir. Artan maliyetlere rağmen, Nevada’da, Lander County’deki Godber, Orvil Jack ve Carico Lake madenleri, Mineral Bölgesi’ndeki Pilot Dağı Madeni ve Royston ve Candelaria’daki birkaç mülkte küçük ölçekli madencilik faaliyetleri devam ediyor. Esmerelda İlçesi alanları. [7]

DOĞAL SEDEF TURKUAZ TAŞI KÜPE

ÖZEL ÜRÜNLER
TURKUAZ SEDEF KÜPE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15.34 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • CARVED EL İŞÇİLİĞİ
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • TURKUAZ VE SEDEF TAŞI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Sedef kaynatır ve ilahi sevginin sonsuz okyanusta sizin kökenli ilkel bellek uyanır. Bu sizin düşünce, duygularınızı bu bellek karıştırır ve fiziksel bedeninizin her hücresinde. Bellek açar gibi, bu ilahi aşk karşılanmamış ihtiyaçları yarattığı derin yaralar tamir, sana akar.

Doğal Firuze Turkuaz Küpe

Doğal Firuze Turkuaz Küpe

Fiziksel vücudundaki her hücre ve aklın ve duyguların her yönüyle ilkel bir hafızaya sahiptir. Sedef bu gizli belleği tutmuş güçleri karıştırır. Bu tüm ruhlar yaşamak deniz sınırsız manevi okyanusun parçası olan zaman bellek.
Sedef zihninizi karıştırır gibi, aynı zamanda onların sembolleri daha net ve daha kolay anlaşılır hale son hayallerinin anıları canlandıran. Aynı zamanda varlığınızın derin seviyelerine içinde ve kendi ötesine bakmak için zihninizi karıştırır. Sedef duygularını karıştırır gibi, onlar daha dengeli ve uyumlu olur. Böyle keskin bir öfke ya da korku sancısı gibi olumsuz duyguların, bir netlik, düzeltti ve sakinleştirdi edilir. E

ğer aşk gibi olumlu duygular, ifade zorluk varsa, bu duygular, daha güçlü, daha tanımlanmış ve ifade daha kolay hale gelir.
Hafifçe senin hücrelerin yaşam enerjisini karıştırır gibi fiziksel bedeninizde, Sedef genel bir sakinleştirici etkisi üretir. Kıyıya vuran dalgaların gibi, bu karıştırma, kararlı rahatlatıcı ve ritmik olduğunu. Vücutta aşırı aktif mekanizmalar sakinleştirdi edilir ve hücrelerin esnekliği oksijen ve yaşam gücü kabul etme yeteneğini geliştirmek, artırır.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL SEDEF EL OYMASI TURKUAZ TAŞLI BAYAN KÜPE SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ZARİF BİR HEDİYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

Bütün insanlar doğal, doğuştan ihtiyaç beslenen, bakım gerekir, ve ekledi. Bu ihtiyaçlar ilk anne karnında hissettim ve bebeklerde ve küçük çocuklarda en belirgin vardır. Biz çocukken bizim ihtiyaçlarını en iyi karşılansa bile, biz yaşlandıkça bu ihtiyaçları olan bitmiyor. Onlar bizim çok kumaş parçasıdır. Bebeklerde olduğu gibi, biz sevilen ve hayatta kalmak için beslenen gerekir. Biz büyüdükçe, bu ihtiyaçlar fiziksel hayatta kalmak için kritik değil, ama onlar bizim duygusal yaşam için kesinlikle gereklidir. Biz yetişkinlik içine büyüdükçe, bizim anneler sevgi ve beslenmesi için tüm ihtiyaçlarını karşılamak için artık vardır, ve genellikle hayat ya onları yerine getirmez.

Turkuaz Sedef Küpe

Turkuaz Sedef Küpe

Tüm karşılanmamış ihtiyaçları kişinin varlığının kumaş delik gibi olur. Bu delikler gibi çocuklukta alınan bir dikkat kıtlığı gibi birçok kaynaklarına sahip olabilir; istediği eğitim birini almıyor; yetersiz beslenme, barınma ve giysi; ya da aşk için gereğini yerine bir ilişkinin olmaması.

Pearl enerjisinin annesi aura doymuş zaman, bu delikleri algılar. Orada, onun titreşim sonsuz sevgi kaynağı söylüyor. Onun şarkı bize her kesiminde hepimiz büyümek dışarı hangi sevgi bu kaynak-ilkel okyanusun bellek karıştırır. Bizim bellek Bu okyanusa açar gibi, onun aşk bize akar ve yerine getirilmemiş ihtiyaçları tarafından oluşturulan delikleri tamir yardımcı olur.
Bu delikler tamir edilebilir önce Bazen, bunları kabul ve birçok gözyaşı ağlamak gerekir. Sedef sizin şifa bu bölümü size yardımcı olabilir. Bu sevgi dolu bir annenin kollarında dinlenirken hissi yaşatır. Böylece, Sedef onlar ihtiyacın farkında olsun veya olmasın, bazı anne sevgisini ihtiyacı olanlara yardımcı olur. Aynı zamanda, Anne içinde senin kalbinde her zaman bilmenin güvenliğini getiriyor, hazır size ihtiyacınız olan tüm sevgi, destek ve rahatlık verir.

Negatif Etkiler Koruma
Koruyucu anne gibi, Sedef olumsuz etkilerinden korunmasına yardımcı olabilir. Bazı zararlı frekansları ya pateni aura, annesi Pearl girdiğinizde veya bunları emer. Bunlar diğer insanların olumsuz düşünce ve duyguların frekansları yanı sıra, elektromanyetik radyasyon ve televizyonlar, radyolar, zararlı emisyonları ve mikrodalga vericileri içerir. Bu koruma Pearl enerji annesi bir yan etkisi olmasına rağmen, derin biridir ve Sedef kolye takmayı dakika içinde etkisi başlar.
Turkuaz , Cu Al 6 ( PO 4 ) 4 ( OH ) 8 4 H 2 O kimyasal formülü ile bakır ve alüminyumdan hidratlı fosfat olan opak, mavi-yeşil bir mineraldir . Daha ince kalitelerde nadir ve değerlidir ve binlerce yıldır kendine özgü tonuyla bir taş ve süs taşı olarak ödüle layık görülür. Son zamanlarda, turkuaz, çoğu diğer opak taşlar gibi, tedavilerin, taklitlerin ve sentetik ürünlerin piyasaya sürülmesiyle devalüasyona uğradı.

Mücevher birçok isimle biliniyor. Yaşlı Pliny madene maden olarak atıfta bulundu ve Aztekler onu kraliçe olarak biliyordu. [4] Turkuaz kelimesi, 17. yüzyıla kadar uzanır ve “Türk” türk turkuvazından türetilmiştir çünkü mineral, ilk olarak, tarihî Horasan İran Fasındaki mayınlardan Türkiye’ye Avrupa’ya getirilmiştir. [2] [3] [4] [5]

içindekiler
1 Turkuazın Özellikleri
2 oluşumu
3 Olgu
3.1 İran

Sedef Taşı Küpe

Sedef Taşı Küpe

11 İlave okuma
12 Dış bağlantılar
Turkuaz özellikleri [ değiştir ]
Turkuazın en iyisi maksimum Mohs sertliğine 6’nın biraz altında veya camdan biraz fazla cam verir . [2] Kristokristalin mineral, turkuaz, karakteristik olarak tek kristalleri oluşturmaz ve özelliklerinin tamamı değişkenlik gösterir. X-ışını kırınım testi, kristal sisteminin triklinik olduğunu gösterir . [3] [6] Düşük sertlikte düşük özgül ağırlık (2.60-2.90) [3] ve gözeneklilik artar; bu özellikler tane büyüklüğüne bağlıdır. Turkuazın parlaklığı tipik olarak mumlu ve şeffaftır, şeffaflığı genellikle opaktır, ancak ince bölümlerde yarı saydam olabilir. Renk, mineralin diğer özellikleri kadar değişkendir; beyazdan toz mavisine, gökyüzü mavisine ve mavi-yeşilden sarımsı bir yeşile kadar uzanır. Yeşil, demir safsızlıklarının (alüminyumun yerini alması) ya da dehidratasyonun bir sonucu olabileceği gibi mavi, idiyokromatik bakırdan kaynaklanır.

Turkuaz kırma indeksi ( sodyum ışığı ile ölçülen 589.3 nm ) yaklaşık 1.61 veya 1.62’dir; bu, turkuazın hemen hemen her zaman değişmeyen polikristal yapısı nedeniyle, gemolojik bir refraktometre üzerinde tek bir okuma olarak görülen ortalama bir değerdir. Nadir görülen tek kristallerden 1.61-1.65 ( çift kırılma 0.040, çift eksenli pozitif) okundu. Elde tutulan bir spektroskop ile 432 nm’de bir çizgi ve 460 nm’de zayıf bir bant ortaya çıkararak bir emilim spektrumu elde edilebilir (bu, güçlü yansıyan ışıkla en iyi şekilde görülür). Uzun dalga morötesi ışın altında, turkuaz bazen yeşil, sarı veya parlak maviyi floresanlaştırabilir ; kısa dalga ultraviyole ve X ışınları altında inerttir.

Turkuaz Taşlı Küpe

Turkuaz Taşlı Küpe

Turkuaz, ısıtılmış hidroklorik asitten başka hiçbir maddede çözünmez. Çizgisi soluk mavimsi bir beyazdır ve kırığı koniktir , [3] mumlu bir parlaklık bırakır. Diğer taşlarla göreli düşük sertliğe rağmen turkuaz iyi bir cilaya sahiptir. Turkuaz ayrıca pirit lekeleri ile boğulabilir veya karanlık, örümcek limonit damarları serpiştirilebilir.

Oluşum [ değiştir ]

“Big Blue”, Cananea , Sonora , Meksika’daki bakır madeninin büyük bir turkuaz örneği
İkincil bir mineral olarak , turkuaz, önceden var olan minerallerin bozunması ve oksidasyonu sırasında süzülme asitli sulu solüsyonların etkisi ile oluşur. Örneğin, bakır kalkopirit gibi birincil bakır sülfitlerden veya ikincil karbonatlar malakit veya azuritten gelebilir; alüminyum feldispattan türetilebilir; ve fosfor apatitten . Turkuaz genellikle kurak bölgelerde bulunur; çukurları ve çatlakları tipik olarak yüksek oranda değişmiş volkanik kayaçlarda, çoğunlukla ilişkili limonit ve diğer demir oksitlerle doldurur veya kaplar; iklim faktörleri önemli rol oynamaktadır. Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri’nde turkuaz, hemen hemen her zaman, potasyum -feldispat içeren porfiritik müdahalelerde ya da çevresinde bulunan bakır sülfit yataklarının aşındırıcı ürünleriyle ilişkilidir. Bazı durumlarda, alunit , potasyum alüminyum sülfat, belirgin bir ikincil mineraldir. Tipik olarak turkuaz mineralizasyonu, ikincil solüsyonların daha fazla penetrasyona sahip olduğu veya su masasına olan derinliğin daha fazla olduğu daha derin kırılma bölgelerinde meydana gelmesine rağmen, 20 metreden (66 feet) daha az bir sığ derinlik ile sınırlandırılmıştır.

Turkuaz neredeyse her zaman kriptokristalin ve kütlelidir ve kesin bir dış şekle sahip değildir. Kristaller, mikroskobik ölçekte bile çok nadir görülür. Genellikle form damar veya kırık dolgusu, nodüler veya botriyotik alışkanlıktır . Stalaktit formları bildirilmiştir. Turkuvaz da feldispat, apatit, diğer mineraller, hatta fosilleri psödo-morfolojik olarak değiştirebilir. Odontolit , fosil kemik , geleneksel olarak, demir fosfat vivianit gibi turkuaz veya benzeri fosfat mineralleri tarafından değiştirildiği düşünülmektedir. Chrysocolla gibi diğer sekonder bakır mineralleri ile birlikte gelişme de yaygındır.

Turkuaz Sedef Taş Küpe

Turkuaz Sedef Taş Küpe

Bulunduğu yer [ değiştir ]

Mineral Park , Arizona , ABD’den kuvartz ile matristeki Massive Kingman mavi turkuaz
Turkuvaz, ilk kazanılan maden ocakları arasındaydı ve bazı tarihi yerler tükendi, ancak bazıları halen bugüne kadar çalıştı. Bunların hepsi, mevduatların sınırlı kapsamı ve uzaklığı nedeniyle, genellikle mevsimsel küçük ölçekli faaliyetlerdir. Çoğu, mekanizasyona ihtiyaç duymadan ya da hiç çalıştırmadan elle çalıştı. Bununla birlikte, turkuaz sıklıkla büyük ölçekli bakır madenciliği işlemlerinin yan ürünü olarak, özellikle de Amerika Birleşik Devletleri’nde toplanmaktadır.

Nishapur , İran, 1973’te kesme ve öğütme turkuazı
İran [ değiştir ]
İran en az 2.000 yıldır önemli bir turkuaz kaynağıdır. Başlangıçta İranlılar tarafından ” pirouze “, “zafer” anlamına gelir ve daha sonra Araplar ” firouze ” olarak adlandırılır. [ kaynak belirtilmeli ] İran mimarisinde, mavi turkuaz sarayların kubbelerini örtmek için kullanıldı, çünkü yoğun mavi rengi de dünyadaki cennet sembolü idi. [ citation needed ]

İranlı türk turkuaz
Bu depo doğal olarak mavidir ve dehidrasyon nedeniyle ısıtıldığında yeşile döner. İran’ın Horasan Eyaletinin başkenti Meşhed yakınlarındaki Ali-mersai’nin 2,012 m (6,601 ft) doruk noktası olan Nishapur’daki mayın tarhındaki bir bölgeyle sınırlıdır . Aşırı yıpranmış ve kırık bir trakyot limonit ve kumtaşı tabakaları arasında ve dağın tabanındaki çıta arasında yerinde bulunan turkuazlara ev sahipliği yapıyor. Bu çalışmalar, Sina Yarımadası’nınkilerle birlikte bilinen en eski kişilerdir. [5] İran’ın da Semnan ve Kerman illerinde turkuaz madenleri var.

Sina [ değiştir ]
Antik Mısır’daki en azından İlk Hanedan ( M.Ö 3000) ve muhtemelen o zamandan beri turkuaz Mısırlılar tarafından kullanıldı ve onlardan Sina Yarımadası’nda mayın vardı . Bu bölge, yerli Monitu tarafından Turkuaz Ülkesi olarak biliniyordu. Yarımadada güneybatı kıyılarında 650 km 2 (250 sq mi) alan altı mayın var. Bu madenlerden en önemlisi tarihi bir perspektiften Serabit el-Khadim ve Wadi Maghareh , bilinen en eski mayınlardan biri olduğuna inanılıyor. Eski maden tanrı Hathor adanmış eski bir tapınak yaklaşık 4 kilometre bulunmaktadır.

Turkuaz, başlangıçta bazalt tarafından görülen kumtaşında bulunur. Bölgede bakır ve demir işleyişleri mevcuttur. Büyük ölçekli turkuaz madenciliği bugün karlı değil, ancak mevduatlar ev yapımı barut kullanan Bedevi halkları tarafından ara sıra taşındı. Yağışlı kış aylarında, madenciler sel flaşından dolayı risk altındalar ; kuru mevsimde bile, gelişigüzel sömürülen kumtaşı madeninin duvarlarının çökmesinden ölenler duyulmamıştır. Sinai materyalinin rengi genellikle İranlı materyalden daha yeşil fakat dayanıklı ve oldukça dayanıklı olduğu düşünülüyor. Genellikle “Mısır turkuaz” olarak anılan Sina malzemeleri, genellikle en yarı şeffaf ve büyütme altında yüzey yapısının, diğer bölgelerden gelen materyalde görülmeyen karanlık mavi disklerle biberleştirildiği ortaya çıkıyor.

SEDEF TURKUAZ KÜPE

SEDEF TURKUAZ KÜPE

Chaco Canyon , New Mexico , ABD’den (1020-1140 tarihli) Ancestral Pueblo (Anasazi) turkuaz ve turuncu renkte argillit kakma parçaları, Amerikan turkuazının tipik renk aralığı ve benekliğini göstermektedir. Bazıları muhtemelen Los Cerrillos’tan geldi.
Amerika Birleşik Devletleri [ değiştir ]

Smithsonian Müzesi’nde Los Cerrillos, New Mexico , ABD’den gelen güzel bir turkuaz örneği. Cerrillos turkuaz, İspanyolların fethinden önce Yerli Amerikalılar tarafından yaygın bir şekilde kullanıldı.

Bisbee turkuazın sert çikolata kahverengi renkli bir matrisi vardır.

İşlem görmeyen turkuaz, Nevada, ABD. Austin, McGinness Madeni’nden gelen sert parfüm. Mavi ve yeşil cabochons, örümcek ağı, Bunker Hill Madeni, Royston
Güneybatı ABD , önemli bir turkuaz kaynağıdır; Arizona , California ( San Bernardino , İmparatorluk , Inyo ilçeleri), Colorado ( Conejos , El Paso , Göl , Saguache ilçeleri), New Mexico ( Eddy , Grant , Otero , Santa Fe ilçeleri) ve Nevada ( Clark , Elko , Esmeralda County , Eureka , Lander , Mineral County ve Nye ilçeleri) özellikle zengindir. Kaliforniya ve New Mexico mevduatları Kolomb öncesi yerli Amerikalılar tarafından, bazıları yerel, bazıları merkezi Meksika kadar uzakta olan taş aletler kullanılarak maden çıkartıldı. Cerrillos , New Mexico’nun en eski maden ocaklarının yeri olduğu düşünülmektedir; 1920’lerden önce devlet ülkenin en büyük üreticisi oldu; bugün az ya da çok yoruldu. Apache Canyon’da bulunan Kaliforniya’daki tek maden bugün ticari bir kapasitede faaliyet göstermektedir.

Turkuaz, damar ya da dikiş dolguları ve kompakt külçe olarak görülür; bunlar çoğunlukla küçüktür. İran malzemesini renk ve dayanıklılık açısından rakip olarak oldukça ince malzemeler bulsa da, çoğu Amerikalı turkuaz düşük dereceli (“tebeşir turkuaz”). yüksek demir seviyeleri yeşil ve sarıların baskın olduğu anlamına gelir ve turkuazın muamele edilmemiş halindeki tipik olarak kırılgan bir tutarlılık takı kullanımını engeller .

TURKUAZ SEDEF KÜPE

TURKUAZ SEDEF KÜPE

Arizona şu anda değeri ile turkuazın en önemli üreticisidir. [5] Eyalette birçoğu eşsiz renk ve kaliteleri ile ünlü endüstrideki birkaç maden var ve sektörün en iyisi olarak kabul ediliyor: Globe’daki Sleeping Beauty Mine, Ağustos 2012’de turkuaz madenciliğini sona erdirdi. Maden, tüm cevherleri dünya pazarında bakır fiyatının yükselmesi nedeniyle bakır üretimine konsantre olmaktadır. Doğal muamele edilmeyen Uyuyan Güzel turkuazın fiyatı madenin kapanışından bu yana dramatik bir şekilde arttı. 2015 yılı itibariyle Kingman Madeni, şehrin dışında bir bakır madeninin yanında hala faaliyet göstermektedir. Diğer mayınlar arasında Blue Bird madenleri, Castle Dome ve Ithaca Peak yer alıyor ancak yüksek işletme maliyetleri ve federal yönetmelikler nedeniyle çoğunlukla aktif değiller. Bisbee’deki Phelps Dodge Lavender Pit madeni, 1974’te faaliyetlerini durdurdu ve hiç turkuaz bir müteahhit bulundular. Tüm Bisbee turkuazları “öğle yemeği kovanı “ydı. Madencilerin öğle yemeği kovalarında bakır cevheri madenlerinden çıktı. Morenci ve Turquoise Peak ya aktif değildir ya da tükenmiştir.

Nevada, önemli miktarda turkuaz üreten 120’den fazla mayının bulunduğu ülkenin diğer büyük üreticisidir. ABD’nin başka yerlerinden farklı olarak Nevada’daki çoğu maden ocağı turkuazında çalışılmış ve çok azı diğer madencilik işlemlerinin yan ürünü olarak ele geçirilmiştir. Nevada turkuazları, parçalar arasında çatlak doldurma boşlukları olarak nuggets, kırık dolguları ve breşlerde bulunur. Nevada yataklarının jeolojisi nedeniyle, üretilen materyalin çoğunluğu sert ve yoğun olup, hiçbir muamele ya da iyileştirmenin gerekli olmadığı bir kaliteye sahiptir. Eyaletteki hemen hemen her ilde bir miktar turkuaz rengi üretilirken, baş üreticiler Lander ve Esmeralda ilçelerinde. Nevada’daki turkuaz yataklarinin büyük bir kismi , devletin patinaj fay zonu ile çakışan geniş bir tektonik kemer bandında bulunur. N15 ° E civarında vuruyor ve Elko İlçesi’nin kuzeyinden Tonopah’ın güneybatısındaki Kaliforniya sınırına kadar uzanıyor. Nevada, Nevada’nın mavi, mavi-yeşil ve yeşil tonlarında gelen turkuaz renkleri ile geniş bir renk çeşitliliği ve farklı matris desenleri karışımı üretti. Bu alışılmadık renkte olan turkuazın bazıları, parlak parlak yeşil ile sarı-yeşil tonlarının nedeni olan önemli çinko ve demir içerebilir. Yeşilden yeşil sarı tonlara bazıları aslında varisit veya fuustit olabilir , bunlar turkuaz ile görünüşü benzer ikincil fosfat mineralleridir. Nevada materyalinin önemli bir kısmı da, çoğunlukla cazip kahverengi veya siyah limonit damarlanması ile “spiderweb matrix” i üreten özelliklere sahiptir. Birçok Nevada yatağı önce Yerli Amerikalılar tarafından işlenmişken, 1870’lerden bu yana Nevada’nın toplam turkuaz rengi üretimi, Carico Lake madeninden yaklaşık 400 ton dahil olmak üzere 600 tondan fazla olarak tahmin edilmiştir. Artan maliyetlere rağmen, Nevada’da, Lander County’deki Godber, Orvil Jack ve Carico Lake madenleri, Mineral Bölgesi’ndeki Pilot Dağı Madeni ve Royston ve Candelaria’daki birkaç mülkte küçük ölçekli madencilik faaliyetleri devam ediyor. Esmerelda İlçesi alanları. [7]