OTANT�K TA�

SELENİT TAŞI SPRİAL

(A)ŞİFALI TAŞLAR
Selenit Taşı Sprial
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
  • 12 CM MASA TİPİ
  • A KALİTE TEMİZ
  • AYNI GÜN KARGO
  • KDV DAHİL
  • SPRİAL SELENİT TAŞI

Etrafınızda ağır veya yoğun bir enerji var gibi mi yoksa sadece havada mı duruyor? Alanınız karanlık veya havasız mı hissediyor? Bunlar, enerji alanınızda veya çevrenizde durgun bir enerji birikimi olduğunun işaretleridir. Enerjiyi temizlemenin ve titreşimi yükseltmenin zamanı geldi ve birSelenit kristali iş için mükemmel bir kristaldir.
Selenit Kristal Şifa Özelliklerine Giriş

Selenit, herhangi bir enerji işçisi veya kristal sevgilisinin cephaneliğinde bulunan en önemli araçlardan biridir. Energy Muse’da Selenite kristal özelliklerine “sıvı ışık” adını vermeyi seviyoruz çünkü Selenite, enerji tıkanıklıklarını gidererek sıvı benzeri enerji akışkanlığına izin veriyor. Son derece yüksek titreşimi, enerji alanınızı en yüksek ışık titreşimleriyle doldurur, ruhunuzu yükseltir ve sizi yüksek bir varlık durumuna yönlendirir. Sadece sizin üzerinizde bu güçlü etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kristalleriniz ve çevreniz üzerinde de benzer bir etkiye sahiptir. Selenite kristali, evinizi ve içindeki herkesi ve her şeyi arındırmak, arındırmak, temizlemek ve yükseltmek için nihai enerji aracıdır.

Selenit Taşı

Selenit Taşı

Kristalleri temizlemek ve şarj etmek için en güçlü ve etkili araçlardan biri olduğu için, kristallerden birini adamaya değer. Selenit taşlarıözellikle bu amaç için. Belirli bir taşın enerjisinin eskisinden daha donuk veya daha az canlı olduğunu düşünüyorsanız, Selenite kullanarak temizleyin. eğer büyük birSelenit levha, şarj etmek için diğer taşı gece boyunca taşın üzerine koyabilirsiniz. Selenit asanız varsa, enerji yenilenene kadar aynı süre boyunca diğer taşını yanına koyabilirsiniz.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL SPRİAL HORNY CORN KULE BEYAZ SELENİT TAŞI 1.KALİTEDİR  12,5 CM MASATİPİ

Enerji temizliğinin yanı sıra, Selenit kristali iyileştirme özellikleri meditasyon, reiki, nefes çalışması, yoga ve kordon kesme gibi diğer ruhsal ve enerjik uygulamalar için de güçlüdür. Meditasyon için bir tane tutmanızı öneririz.Selenit HarmonizerVücudun her iki tarafına da denge getirmek için her elde. Daha derin nefes almak ve enerjik titreşiminizi yükseltmek için göğsünüze Selenite kristal taş da yerleştirebilirsiniz.

Selenite’yi bir reiki uygulamasının parçası olarak kullanmak için, çakra merkezlerine yerleştirmek için hem bir asaya hem de daha küçük taşlara ihtiyacınız olacak. Asa, deneğin olumsuzluğunu ve gerginliğini gidermek için reikiye başlamadan önce kullanılmalıdır. Asayı vücudunun üzerinde tutun ve omurga boyunca hareket ederek baştan ayağa aşağı indirin. Reikiden sonra küçük taşları çakra noktalarının üzerine yerleştirerek uyumlarını hizalamak ve dengelemek için seansı kapatın.
Tarih ve Bilgi

Selenit, bu beyaz kristallerle dolu muhteşem bir mağaraya ev sahipliği yapan Meksika, Chihuahua’daki Naica madeninde incelenir. Yüzeyin 300 metre altındaki bu madende Selenit, telefon direği veya sekoya ağacı büyüklüğünde devasa kristaller halinde şekilleniyor. Saten spar alçı olarak da bilinen Selenite, dünyadaki yaşamın kökenlerine ışık tutmuştur. 2004’ten önce, alçıtaşının yalnızca Dünya gezegeninde var olduğu düşünülüyordu. Ancak, 2004 yılında Mars’ta da bulunduğu doğrulandı, bu da Mars’ta suyun varlığına ve dolayısıyla yaşam olasılığına işaret ediyor.

Mitolojide Selenite, Ay’ın Yunan tanrıçası Selene ile ilişkilendirildi . Burası aynı zamanda bu kristalin adını aldığı yer.
Menşe ve Bölgesellik

Selenit, Meksika, Fas, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın birçok yerinde bulunur.
Selenit Kristali Anlamı
Selenit Temizleme Kristali
Selenit Şarj Plakası
Selenit Kulesi

Selenite kristal taşı anlamı tamamen arınma, arınma ve pozitif enerji ile ilgilidir. Taşın yumuşak beyaz görünümü, beyaz ışık ve yüksek titreşimler yayan nazik ama oldukça etkili enerjisinin mükemmel bir yansımasıdır. İster kendi enerji alanınızı, ister çevrenizi veya kristallerinizi temizleyin, Selenite kristali iyileştirme özellikleri, istenmeyen enerjiyi ortadan kaldırmak ve onu ışık ve pozitif enerji ile değiştirmek için mükemmel şekilde uygundur.

Selenit kristal anlamı, daha yüksek çakralara, yani taç çakrahangi yüksek bilincin merkezidir. Bu ilişkilendirme sayesinde Selenite, enerjinizi yükseltmenize ve titreşiminizi yükseltmenize izin vererek sizi daha yüksek bir frekansa hizalar. Tüm varlığınızı ışıkla doldurarak, ruhunuzu korumak için daha düşük titreşimli enerjiyi engelleyebilirsiniz. Bu sayede Selenit, sizi karanlık enerjiden korumak için koruyucu bir taş olarak kullanılabilir.
Enerji Temizliği

Farkında olmayabilirsiniz ama gününüz ve yaşamınız boyunca çok fazla enerji topluyorsunuz ve bunların hepsi iyi enerji değil. Enerji alanınızı eviniz gibi düşünürseniz, zamanla toz, kir ve kir birikebilir ve evinizin çevresinde bir karanlık tabakası oluşturabilir. Benzer şekilde, topladığınız enerji kendi enerjinizi azaltabilir, bu nedenle enerji temizliği ruhsal, duygusal ve enerjik esenliğiniz için çok önemlidir.

Selenit kristal anlamı, enerjinizin yanı sıra çevrenizin ve hatta diğer kristallerinizin enerjisini temizlemek ve temizlemek için oldukça etkilidir. Selenit kristal taşı anlamı çok etkilidir çünkü hem daha düşük titreşim enerjisini ortadan kaldırma hem de daha yüksek titreşimlerle temizlenen her şeyi yeniden şarj etme yeteneğine sahiptir.

Kendi kişisel enerjinizi temizlemek için bir Selenite kristali kullandığınızda, onu vücudunuza yakın tutmanız önemlidir. Göğsünüzün üzerine yerleştirebilir veya cildinizin 2-3 inç üzerinde gezdirerek ve negatif enerjiyi fırçalayarak aşağı doğru süpürme hareketinde kullanabilirsiniz. Her iki yöntem de enerji alanınızı ve zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu doğal varlık durumunuzu geri kazanmak için temizlemede eşit derecede etkilidir.

Selenit Taşı Sprial

Selenit Taşı Sprial

Enerji temizliği için Selenite kristal taş ile çalıştıktan sonra daha parlak, daha hafif, daha mutlu ve canlanmış hissedeceksiniz.
Işığa Bağlanmak

Beyaz rengi ve son derece yüksek titreşimi nedeniyle Selenite kristal anlamı, fişe takmanız için mevcut en güçlü ışık kaynaklarından biridir. Selenite kristali iyileştirici özellikleriyle günlük olarak bağlantı kurarak, kendi iç ışığınızı karanlığın girmesinin çok daha zor olduğu bir noktaya kadar aydınlatabilirsiniz. Bu sadece enerjinizi yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda enerjik koruma için etrafınızda bir ışık balonu oluşturmanıza da olanak tanır.

Günlük enerji bakımına ek olarak, Selenite kristal anlamı, kendinizi daha düşük bir titreşim durumunda bulduğunuzda yerinde tedavi için güçlüdür. Selenite kristalinizden gelen ışığa bağlanarak ruhunuzu yükseltebilir ve sizi aşağı çeken karanlık enerjinin üzerine çıkabilirsiniz.
Selenit Kristalinizi Nasıl Kullanırsınız?
Selenit Kristalinizi Enerji Temizliği için Nasıl Kullanırsınız

Selenite kristal özelliklerini enerjinizi temizlemek için kullanmanın en güçlü yolu kendinize bir kristal programı oluşturmaktır. Selenite kristal takı takarak, taşı taşıyarak ve evinize yerleştirerek enerjinizin ve çevrenizin her zaman temiz ve temiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Giyin: Selenit’i takı şeklinde takmak, gün boyunca Selenit kristalinin anlamı ile bağlantı kurmanın güçlü bir yoludur. Sizinselenit kolye Enerjinizi sürekli olarak arındırmak için çalışın, dahili veya harici olarak ortaya çıkabilecek negatif veya düşük titreşimli enerjiyi uzaklaştırın.

Taşıma: Taşı takmaya ek olarak, birSelenit taşıçantanızda veya cebinizde, kendi enerjik temizleyicinizi yanınızda taşımanıza olanak tanır. Enerjinizi ağır veya yoğun hissettiğinizde, taşı göğsünüzün üzerinde tutun ve yerinde bir enerji temizliği seansı için 3 derin nefes alın.

Yer: Enerjinizi temizlemek için kristal programınızdaki son adım, taşı çevrenize getirmektir. Evinizin enerjisini temizlemek ve temizlemek için evinizde göze çarpan bir yere yerleştirin. Alanınız için daha güçlü bir enerji temizliği için bir tane yerleştirin.Selenit noktası enerjiyi pozitiflikle mühürlemek ve onu olumsuzluklardan arındırmak için bir odanın dört köşesinin her birinde.

Enerji Temizliği için Selenite Kristali Niyeti: Enerji temizliği için Selenite ile çalışırken, aşağıdaki kristal niyetini kullanın: Ben arındım .
Selenit Kristalinizi Işığa Bağlamak İçin Nasıl Kullanabilirsiniz?

Titreşiminizi yükseltmek ve ışığa bağlanmak için çalışıyorsanız, kendiniz için onu takmayı, taşımayı ve alanınıza yerleştirmeyi içeren bir Selenite kristal programı oluşturun.

Giyin: Takı takmak, taşınızın enerjisine sürekli erişim sağlamanın en etkili yollarından biridir. İster bir bilezik, ister kolye veya küpe takmayı tercih edin, Selenite kristal anlamını vücudunuza yakın tutmak, yüksek titreşimlerinden yararlanmanıza ve gününüz boyunca onu bir ışık kaynağı olarak kullanmanıza olanak tanır.

Carry: Işığa bağlanmak için kristal pratiğinizi geliştirmek için,Selenit değnek ışık enerjisini yanınızda tutmak için çantanızda veya cebinizde, böylece en çok ihtiyaç duyduğunuz anda hazır olur.

Yer: Kristal uygulamanızı tamamlamak için bir Selenite kristali veyaselenit kulesisenin uzayda. Selenite’i yerleştirmek için en sevdiğimiz yerlerden biri, dışarıdan gelen ışığı alabilmesi için pencere pervazıdır, ancak onu evinizde göze çarpan bir yere yerleştirmek, alanın enerjisini yükseltmesini ve evinizi yüksek bir sığınak tutmasını sağlayacaktır. Selenıt , saten spar , çöl gül , alçı çiçek olan kristal alışkanlığı maden çeşitlerinin alçı .
selenit

Selenit dahil alçı tüm çeşitleri, alabaster , oluşan kalsiyum sülfat kimyasal formülü CaSO ile, dihidrat (bu iki su molekülü sahip olduğu anlamına gelmektedir), 4 · 2H 2 O selenit anlamlı içeren selenyum , isimlerinin benzerlik Ay için Eski Yunanca kelimeden gelen maddeler .

Şimdiye kadar bulunan en büyük kristallerin bazıları selenit’in bulunan en büyük örnek olan Naica Mine ‘nin Kristallerin Cave uzun 12 metre olmak ve 55 ton ağırlığında.
İçindekiler

Tarih ve etimoloji

Selenit’in etimoloji Orta İngilizce geçer selenit Latince den, selenitler Yunanca dan, selenitler (lithos), Selene gelen ayın anlamıyla, ya da taş, (Ay). 15. yüzyıldan itibaren, “selenit”, özellikle şeffaf kristaller veya kristal kütlelerde oluşan alçıtaşı çeşitliliğine atıfta bulunmuştur. [2]
Ayırt edici özellikleri

Kristal alçının ana ayırt edici özellikleri yumuşaklığıdır ( Mohs ölçeğinde sertlik 2 , bir tırnakla çizilebilecek kadar yumuşak) ve üç eşit olmayan bölünme. [3] [4] Diğer ayırt edici özellikleri arasında kristal alışkanlıkları, inci parlaklığı, su kaybıyla kolay eriyebilirlik ve sıcak seyreltik hidroklorik asitte çözünürlüğü sayılabilir. [5]
Çeşitler

Bazen “selenit” olarak gruplandırılsa da, dört kristalin çeşidin farklılıkları vardır. İlgili kristalli çeşitlerin genel tanımlayıcı açıklamaları şunlardır:
selenit

çoğu zaman şeffaf ve renksizdir. [6]
selenit kristalleri opaklık veya renk gösteriyorsa , bazen drusta olmak üzere diğer minerallerin varlığından kaynaklanır [ alıntı gerekli ]

saten spar

çoğunlukla ipeksi ve liflidir ; [7] chatoyant ; biraz renklenme gösterebilir [8]
saten spar adı aynı zamanda daha sertliği (Mohs 3), eşkenar dörtgen bölünmesi ve seyreltik hidroklorik asit ile reaksiyonu ile alçıdan ayırt edilebilen lifli kalsite (ilgili bir kalsiyum minerali) de uygulanmıştır . [9]

Çöl Gülü
Ayrıca bakınız: Çöl gülü (kristal)

rozet şeklinde alçı, dış drus kum veya baştan sona kum ile – çoğunlukla kum renkli (kumun sergileyebileceği tüm renklerde) [10]
çöl gülü adı aynı zamanda barit çöl güllerine de uygulanabilir (ilgili başka bir sülfat minerali) – barit daha yüksek yoğunluğa sahip daha sert bir mineraldir [11]

Alçı çiçeği

Alçı çiçekleri, çözelti mağaralarında bulunan lifli alçı kristallerinin kavisli rozetleridir. [12]

Kullanım ve tarih

Saten spar bazen kesilir cabochons en iyi şekilde gösterilmesi onun chatoyance için. [13]
Kristal alışkanlığı ve özellikleri
sütunlu kristal alışkanlığı
“Alçı çiçek” speleothem , Mamut Mağarası Kentucky. Turuncu renk, yeraltı suyundan gelen demir oksittir.
Wikimedia Commons, Selenite ile ilgili medyaya sahiptir .

Kristal alışkanlığı , kristallerin sergilediği şekilleri ifade eder. [14] Selenit kristalleri çeşitli alışkanlıklar gösterir, ancak en yaygın olanları tabular, prizmatik veya iğnemsi (sütunlu) kristallerdir, [7] genellikle hiçbir kusur veya inklüzyon içermez . [13] İkiz kristaller yaygındır ve genellikle “kırlangıç kuyruğu” ikizleri şeklini alır. [7]

Selenit kristalleri bazen ince tabular veya mika benzeri tabakalar halinde oluşur ve Roma’daki Santa Sabina’da olduğu gibi pencere camları olarak kullanılmıştır [15] [16] . [17]

Selenit kristalleri bazen, genellikle şeffaf, sütunlu kristallerle birlikte kanatlı rozet alışkanlığı (genellikle şeffaf ve çöl gülleri gibi) de sergileyecektir. Selenit kristalleri hem bir matrise hem de temel kayaya bağlı olarak bulunabilir , ancak genellikle tamamen serbest yüzen kristaller olarak, çoğunlukla kil yataklarında (ve çöl güllerinde olduğu gibi) bulunabilir. [13]

Saten spar neredeyse her zaman prizmatiktir [ kaynak belirtilmeli ] ve paralel kristal alışkanlığında liflidir. Saten direk genellikle dikişlerde oluşur, [7] bazıları oldukça uzundur ve genellikle bir matrise veya temel kayaya bağlanır. [ alıntı gerekli ]

Çöl gülleri çoğunlukla kanatlıdır, bir gülün tanıdık şeklini sergiler ve neredeyse her zaman bir dış drese sahiptir. [13] Çöl gülleri, bir matrise veya temel kayaya bağlanmadan ıslak kumda oluşur. [18]

 

SELENİT TAŞI SPRİAL

(A)ŞİFALI TAŞLAR
Selenit Taşı Sprial
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
  • 12 CM MASA TİPİ
  • A KALİTE TEMİZ
  • AYNI GÜN KARGO
  • KDV DAHİL
  • SPRİAL SELENİT TAŞI
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Etrafınızda ağır veya yoğun bir enerji var gibi mi yoksa sadece havada mı duruyor? Alanınız karanlık veya havasız mı hissediyor? Bunlar, enerji alanınızda veya çevrenizde durgun bir enerji birikimi olduğunun işaretleridir. Enerjiyi temizlemenin ve titreşimi yükseltmenin zamanı geldi ve birSelenit kristali iş için mükemmel bir kristaldir.
Selenit Kristal Şifa Özelliklerine Giriş

Selenit, herhangi bir enerji işçisi veya kristal sevgilisinin cephaneliğinde bulunan en önemli araçlardan biridir. Energy Muse’da Selenite kristal özelliklerine “sıvı ışık” adını vermeyi seviyoruz çünkü Selenite, enerji tıkanıklıklarını gidererek sıvı benzeri enerji akışkanlığına izin veriyor. Son derece yüksek titreşimi, enerji alanınızı en yüksek ışık titreşimleriyle doldurur, ruhunuzu yükseltir ve sizi yüksek bir varlık durumuna yönlendirir. Sadece sizin üzerinizde bu güçlü etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kristalleriniz ve çevreniz üzerinde de benzer bir etkiye sahiptir. Selenite kristali, evinizi ve içindeki herkesi ve her şeyi arındırmak, arındırmak, temizlemek ve yükseltmek için nihai enerji aracıdır.

Selenit Taşı

Selenit Taşı

Kristalleri temizlemek ve şarj etmek için en güçlü ve etkili araçlardan biri olduğu için, kristallerden birini adamaya değer. Selenit taşlarıözellikle bu amaç için. Belirli bir taşın enerjisinin eskisinden daha donuk veya daha az canlı olduğunu düşünüyorsanız, Selenite kullanarak temizleyin. eğer büyük birSelenit levha, şarj etmek için diğer taşı gece boyunca taşın üzerine koyabilirsiniz. Selenit asanız varsa, enerji yenilenene kadar aynı süre boyunca diğer taşını yanına koyabilirsiniz.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL SPRİAL HORNY CORN KULE BEYAZ SELENİT TAŞI 1.KALİTEDİR  12,5 CM MASATİPİ

Enerji temizliğinin yanı sıra, Selenit kristali iyileştirme özellikleri meditasyon, reiki, nefes çalışması, yoga ve kordon kesme gibi diğer ruhsal ve enerjik uygulamalar için de güçlüdür. Meditasyon için bir tane tutmanızı öneririz.Selenit HarmonizerVücudun her iki tarafına da denge getirmek için her elde. Daha derin nefes almak ve enerjik titreşiminizi yükseltmek için göğsünüze Selenite kristal taş da yerleştirebilirsiniz.

Selenite’yi bir reiki uygulamasının parçası olarak kullanmak için, çakra merkezlerine yerleştirmek için hem bir asaya hem de daha küçük taşlara ihtiyacınız olacak. Asa, deneğin olumsuzluğunu ve gerginliğini gidermek için reikiye başlamadan önce kullanılmalıdır. Asayı vücudunun üzerinde tutun ve omurga boyunca hareket ederek baştan ayağa aşağı indirin. Reikiden sonra küçük taşları çakra noktalarının üzerine yerleştirerek uyumlarını hizalamak ve dengelemek için seansı kapatın.
Tarih ve Bilgi

Selenit, bu beyaz kristallerle dolu muhteşem bir mağaraya ev sahipliği yapan Meksika, Chihuahua’daki Naica madeninde incelenir. Yüzeyin 300 metre altındaki bu madende Selenit, telefon direği veya sekoya ağacı büyüklüğünde devasa kristaller halinde şekilleniyor. Saten spar alçı olarak da bilinen Selenite, dünyadaki yaşamın kökenlerine ışık tutmuştur. 2004’ten önce, alçıtaşının yalnızca Dünya gezegeninde var olduğu düşünülüyordu. Ancak, 2004 yılında Mars’ta da bulunduğu doğrulandı, bu da Mars’ta suyun varlığına ve dolayısıyla yaşam olasılığına işaret ediyor.

Mitolojide Selenite, Ay’ın Yunan tanrıçası Selene ile ilişkilendirildi . Burası aynı zamanda bu kristalin adını aldığı yer.
Menşe ve Bölgesellik

Selenit, Meksika, Fas, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın birçok yerinde bulunur.
Selenit Kristali Anlamı
Selenit Temizleme Kristali
Selenit Şarj Plakası
Selenit Kulesi

Selenite kristal taşı anlamı tamamen arınma, arınma ve pozitif enerji ile ilgilidir. Taşın yumuşak beyaz görünümü, beyaz ışık ve yüksek titreşimler yayan nazik ama oldukça etkili enerjisinin mükemmel bir yansımasıdır. İster kendi enerji alanınızı, ister çevrenizi veya kristallerinizi temizleyin, Selenite kristali iyileştirme özellikleri, istenmeyen enerjiyi ortadan kaldırmak ve onu ışık ve pozitif enerji ile değiştirmek için mükemmel şekilde uygundur.

Selenit kristal anlamı, daha yüksek çakralara, yani taç çakrahangi yüksek bilincin merkezidir. Bu ilişkilendirme sayesinde Selenite, enerjinizi yükseltmenize ve titreşiminizi yükseltmenize izin vererek sizi daha yüksek bir frekansa hizalar. Tüm varlığınızı ışıkla doldurarak, ruhunuzu korumak için daha düşük titreşimli enerjiyi engelleyebilirsiniz. Bu sayede Selenit, sizi karanlık enerjiden korumak için koruyucu bir taş olarak kullanılabilir.
Enerji Temizliği

Farkında olmayabilirsiniz ama gününüz ve yaşamınız boyunca çok fazla enerji topluyorsunuz ve bunların hepsi iyi enerji değil. Enerji alanınızı eviniz gibi düşünürseniz, zamanla toz, kir ve kir birikebilir ve evinizin çevresinde bir karanlık tabakası oluşturabilir. Benzer şekilde, topladığınız enerji kendi enerjinizi azaltabilir, bu nedenle enerji temizliği ruhsal, duygusal ve enerjik esenliğiniz için çok önemlidir.

Selenit kristal anlamı, enerjinizin yanı sıra çevrenizin ve hatta diğer kristallerinizin enerjisini temizlemek ve temizlemek için oldukça etkilidir. Selenit kristal taşı anlamı çok etkilidir çünkü hem daha düşük titreşim enerjisini ortadan kaldırma hem de daha yüksek titreşimlerle temizlenen her şeyi yeniden şarj etme yeteneğine sahiptir.

Kendi kişisel enerjinizi temizlemek için bir Selenite kristali kullandığınızda, onu vücudunuza yakın tutmanız önemlidir. Göğsünüzün üzerine yerleştirebilir veya cildinizin 2-3 inç üzerinde gezdirerek ve negatif enerjiyi fırçalayarak aşağı doğru süpürme hareketinde kullanabilirsiniz. Her iki yöntem de enerji alanınızı ve zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu doğal varlık durumunuzu geri kazanmak için temizlemede eşit derecede etkilidir.

Selenit Taşı Sprial

Selenit Taşı Sprial

Enerji temizliği için Selenite kristal taş ile çalıştıktan sonra daha parlak, daha hafif, daha mutlu ve canlanmış hissedeceksiniz.
Işığa Bağlanmak

Beyaz rengi ve son derece yüksek titreşimi nedeniyle Selenite kristal anlamı, fişe takmanız için mevcut en güçlü ışık kaynaklarından biridir. Selenite kristali iyileştirici özellikleriyle günlük olarak bağlantı kurarak, kendi iç ışığınızı karanlığın girmesinin çok daha zor olduğu bir noktaya kadar aydınlatabilirsiniz. Bu sadece enerjinizi yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda enerjik koruma için etrafınızda bir ışık balonu oluşturmanıza da olanak tanır.

Günlük enerji bakımına ek olarak, Selenite kristal anlamı, kendinizi daha düşük bir titreşim durumunda bulduğunuzda yerinde tedavi için güçlüdür. Selenite kristalinizden gelen ışığa bağlanarak ruhunuzu yükseltebilir ve sizi aşağı çeken karanlık enerjinin üzerine çıkabilirsiniz.
Selenit Kristalinizi Nasıl Kullanırsınız?
Selenit Kristalinizi Enerji Temizliği için Nasıl Kullanırsınız

Selenite kristal özelliklerini enerjinizi temizlemek için kullanmanın en güçlü yolu kendinize bir kristal programı oluşturmaktır. Selenite kristal takı takarak, taşı taşıyarak ve evinize yerleştirerek enerjinizin ve çevrenizin her zaman temiz ve temiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Giyin: Selenit’i takı şeklinde takmak, gün boyunca Selenit kristalinin anlamı ile bağlantı kurmanın güçlü bir yoludur. Sizinselenit kolye Enerjinizi sürekli olarak arındırmak için çalışın, dahili veya harici olarak ortaya çıkabilecek negatif veya düşük titreşimli enerjiyi uzaklaştırın.

Taşıma: Taşı takmaya ek olarak, birSelenit taşıçantanızda veya cebinizde, kendi enerjik temizleyicinizi yanınızda taşımanıza olanak tanır. Enerjinizi ağır veya yoğun hissettiğinizde, taşı göğsünüzün üzerinde tutun ve yerinde bir enerji temizliği seansı için 3 derin nefes alın.

Yer: Enerjinizi temizlemek için kristal programınızdaki son adım, taşı çevrenize getirmektir. Evinizin enerjisini temizlemek ve temizlemek için evinizde göze çarpan bir yere yerleştirin. Alanınız için daha güçlü bir enerji temizliği için bir tane yerleştirin.Selenit noktası enerjiyi pozitiflikle mühürlemek ve onu olumsuzluklardan arındırmak için bir odanın dört köşesinin her birinde.

Enerji Temizliği için Selenite Kristali Niyeti: Enerji temizliği için Selenite ile çalışırken, aşağıdaki kristal niyetini kullanın: Ben arındım .
Selenit Kristalinizi Işığa Bağlamak İçin Nasıl Kullanabilirsiniz?

Titreşiminizi yükseltmek ve ışığa bağlanmak için çalışıyorsanız, kendiniz için onu takmayı, taşımayı ve alanınıza yerleştirmeyi içeren bir Selenite kristal programı oluşturun.

Giyin: Takı takmak, taşınızın enerjisine sürekli erişim sağlamanın en etkili yollarından biridir. İster bir bilezik, ister kolye veya küpe takmayı tercih edin, Selenite kristal anlamını vücudunuza yakın tutmak, yüksek titreşimlerinden yararlanmanıza ve gününüz boyunca onu bir ışık kaynağı olarak kullanmanıza olanak tanır.

Carry: Işığa bağlanmak için kristal pratiğinizi geliştirmek için,Selenit değnek ışık enerjisini yanınızda tutmak için çantanızda veya cebinizde, böylece en çok ihtiyaç duyduğunuz anda hazır olur.

Yer: Kristal uygulamanızı tamamlamak için bir Selenite kristali veyaselenit kulesisenin uzayda. Selenite’i yerleştirmek için en sevdiğimiz yerlerden biri, dışarıdan gelen ışığı alabilmesi için pencere pervazıdır, ancak onu evinizde göze çarpan bir yere yerleştirmek, alanın enerjisini yükseltmesini ve evinizi yüksek bir sığınak tutmasını sağlayacaktır. Selenıt , saten spar , çöl gül , alçı çiçek olan kristal alışkanlığı maden çeşitlerinin alçı .
selenit

Selenit dahil alçı tüm çeşitleri, alabaster , oluşan kalsiyum sülfat kimyasal formülü CaSO ile, dihidrat (bu iki su molekülü sahip olduğu anlamına gelmektedir), 4 · 2H 2 O selenit anlamlı içeren selenyum , isimlerinin benzerlik Ay için Eski Yunanca kelimeden gelen maddeler .

Şimdiye kadar bulunan en büyük kristallerin bazıları selenit’in bulunan en büyük örnek olan Naica Mine ‘nin Kristallerin Cave uzun 12 metre olmak ve 55 ton ağırlığında.
İçindekiler

Tarih ve etimoloji

Selenit’in etimoloji Orta İngilizce geçer selenit Latince den, selenitler Yunanca dan, selenitler (lithos), Selene gelen ayın anlamıyla, ya da taş, (Ay). 15. yüzyıldan itibaren, “selenit”, özellikle şeffaf kristaller veya kristal kütlelerde oluşan alçıtaşı çeşitliliğine atıfta bulunmuştur. [2]
Ayırt edici özellikleri

Kristal alçının ana ayırt edici özellikleri yumuşaklığıdır ( Mohs ölçeğinde sertlik 2 , bir tırnakla çizilebilecek kadar yumuşak) ve üç eşit olmayan bölünme. [3] [4] Diğer ayırt edici özellikleri arasında kristal alışkanlıkları, inci parlaklığı, su kaybıyla kolay eriyebilirlik ve sıcak seyreltik hidroklorik asitte çözünürlüğü sayılabilir. [5]
Çeşitler

Bazen “selenit” olarak gruplandırılsa da, dört kristalin çeşidin farklılıkları vardır. İlgili kristalli çeşitlerin genel tanımlayıcı açıklamaları şunlardır:
selenit

çoğu zaman şeffaf ve renksizdir. [6]
selenit kristalleri opaklık veya renk gösteriyorsa , bazen drusta olmak üzere diğer minerallerin varlığından kaynaklanır [ alıntı gerekli ]

saten spar

çoğunlukla ipeksi ve liflidir ; [7] chatoyant ; biraz renklenme gösterebilir [8]
saten spar adı aynı zamanda daha sertliği (Mohs 3), eşkenar dörtgen bölünmesi ve seyreltik hidroklorik asit ile reaksiyonu ile alçıdan ayırt edilebilen lifli kalsite (ilgili bir kalsiyum minerali) de uygulanmıştır . [9]

Çöl Gülü
Ayrıca bakınız: Çöl gülü (kristal)

rozet şeklinde alçı, dış drus kum veya baştan sona kum ile – çoğunlukla kum renkli (kumun sergileyebileceği tüm renklerde) [10]
çöl gülü adı aynı zamanda barit çöl güllerine de uygulanabilir (ilgili başka bir sülfat minerali) – barit daha yüksek yoğunluğa sahip daha sert bir mineraldir [11]

Alçı çiçeği

Alçı çiçekleri, çözelti mağaralarında bulunan lifli alçı kristallerinin kavisli rozetleridir. [12]

Kullanım ve tarih

Saten spar bazen kesilir cabochons en iyi şekilde gösterilmesi onun chatoyance için. [13]
Kristal alışkanlığı ve özellikleri
sütunlu kristal alışkanlığı
“Alçı çiçek” speleothem , Mamut Mağarası Kentucky. Turuncu renk, yeraltı suyundan gelen demir oksittir.
Wikimedia Commons, Selenite ile ilgili medyaya sahiptir .

Kristal alışkanlığı , kristallerin sergilediği şekilleri ifade eder. [14] Selenit kristalleri çeşitli alışkanlıklar gösterir, ancak en yaygın olanları tabular, prizmatik veya iğnemsi (sütunlu) kristallerdir, [7] genellikle hiçbir kusur veya inklüzyon içermez . [13] İkiz kristaller yaygındır ve genellikle “kırlangıç kuyruğu” ikizleri şeklini alır. [7]

Selenit kristalleri bazen ince tabular veya mika benzeri tabakalar halinde oluşur ve Roma’daki Santa Sabina’da olduğu gibi pencere camları olarak kullanılmıştır [15] [16] . [17]

Selenit kristalleri bazen, genellikle şeffaf, sütunlu kristallerle birlikte kanatlı rozet alışkanlığı (genellikle şeffaf ve çöl gülleri gibi) de sergileyecektir. Selenit kristalleri hem bir matrise hem de temel kayaya bağlı olarak bulunabilir , ancak genellikle tamamen serbest yüzen kristaller olarak, çoğunlukla kil yataklarında (ve çöl güllerinde olduğu gibi) bulunabilir. [13]

Saten spar neredeyse her zaman prizmatiktir [ kaynak belirtilmeli ] ve paralel kristal alışkanlığında liflidir. Saten direk genellikle dikişlerde oluşur, [7] bazıları oldukça uzundur ve genellikle bir matrise veya temel kayaya bağlanır. [ alıntı gerekli ]

Çöl gülleri çoğunlukla kanatlıdır, bir gülün tanıdık şeklini sergiler ve neredeyse her zaman bir dış drese sahiptir. [13] Çöl gülleri, bir matrise veya temel kayaya bağlanmadan ıslak kumda oluşur. [18]