OTANT�K TA�

SİTRİN TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
SİTRİN TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 18 KARAT VS SİTRİN
 • 6 gr
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

SİTRİN TAŞI KOLYE

Nam-ı Diğer bir Sitrin Taşı Kolye 450’den fazla yıl önce Georg Bauer adında bir Alman metalurji pazarlama alanında isim değerini ve adını sarı

Sitrin Taşı Kolye

Sitrin Taşı Kolye

kuvars “citrine” gerçekleştirdi. “Modern mineralojinin babası” olarak bilinen bazı Bauer taşlar ve takı hakkında yaptığı 1556 yayınında isim citrine kullanılan sözcük sitrin en olası kök sarı eski Fransız kelime olduğunu -. Ağaç kavunu – ya da Latince kelime narenciye renk narenciye. Madeira sitrin kuvars koyu kırmızımsı-kahverengi çeşididir. Bazı müstahkem şarap yaptıktan sonra diğerleri Madeira sitrin adlı söylerken o, ahşap veya ahşap rengi için Brezilyalı kelime adını alır söylüyor Sadece Portekiz kıyılarında Madeira Islands.
OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL YAPIMI 1.KALİTE SERBEST KESİM 18 KARAT IŞILTILI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP ALAN KİŞİ GÜLE GÜLE KULLANSIN

Tarihte sitrin
Birçok İncil alimleri Exodus kitabında bulunduğu gibi sitrin Harun’un göğüs oniki taş onuncu açıklamasını uyuyor hissediyorum. Taş Roma Katolik ve Eski Ahit’in Latince sürümleri hem de chrysolitus olarak (altın taş için Yunan) sevk edildi. (- Topaz veya beryl Tabii altın taş yorumlama diğer iki altın mücevherler biri olabilir). İncil’in Kral James Versiyonu Harun’un göğüs onuncu taş olarak Beril işaret eder. Bu durumda, altın taş Madagaskar ve Namibya Afrika ülkesi de dahil olmak üzere çeşitli yerlerde bulunan Heliodor, olmuş olabilir.

Citrine binlerce yıldır araçlar üzerinde süsleme olarak ve kuyumculuk sektöründe kullanılmaktadır. Hançer bazen sap kendisi kadar tek bir büyük sitrin kristal kullanarak, kolları üzerinde Eski Yunan’da, kabaca 300 ve 17. yüzyılda 150 yılları arasında, Hellenistik Çağda dekoratif taş olarak popülerlik kazandı, İskoç silah yapımcıları citrine yerleştirilir.
Gem ile Kraliçe Victoria’nın hayranlık nedeniyle büyük ölçüde, sitrin geleneksel İskoç İskoç eteği pimleri ve omuz broş için popüler bir taş haline gelmiştir. 1852 yılında, İngiliz İmparatorluğu’nun Kraliçe Victoria ve kocası Prens Albert, Balmoral Kalesi olarak bilinen Scottish Highlands 15. yüzyıl kale yüz metreden içinde yeni bir yazlık yapımına başladı. (Kale yine Aberdeenshire, İskoçya bugün duruyor ve güncel kraliyet ailesi için bir favori özel bir ülke geri çekilme olduğunu). Kraliçe Victoria, o misafirler tam Yaylası ekose kıyafetleri giymek buyurduğu o İskoçya ve onu yeni Balmoral ev öylesine düşkündü. Bu ona güzel sitrin favori olduğu onun krallığının, içinde bulunan taşlar aşkını paylaşmak için mükemmel bir fırsat verdi.

Sitrin yine 20. yüzyılın başlarında başlayan Art Deco döneminde göze çarptı. Art Deco tasarımı uluslararası itiraz takı, giyim, mobilya ve iç mekan tasarımı aletleri ve mimari için her şeyi görüldü.

Büyük yönlü Citrines güzel takı eşyaları, dönemin geometrik canlılık vurgulayarak, bazı içine kuruldu. 1930 ve 1940’larda Hollywood’un yapımları Hayranları kısa ömürlü döneminden bazı büyük örnekler görebilirsiniz. Birkaç yıldız gümüş ekranı için çekimler sırasında kendi Art Deco ilham takı giydi.

 

Kökenleri
Kuvars dünya çapında yaygın olan ve ametist üreten alanlar genellikle citrine üretecektir. Brezilya sitrin üst üreticisi ve komşusu Uruguay süper kaliteli kaba üretir. Bolivya, Madagaskar, Rusya, İskoçya, İspanya, Arjantin, Myanmar, Namibya ve Amerika Birleşik Devletleri de, doğal taşlar verim.

Brezilya
Brezilya’nın güney ucu bize en iyi Citrines bazı verir. Rio Grande devlet “güney büyük nehir” anlamına do Sul, Uruguay ve Arjantin sınırları ve Atlantik Okyanusu boyunca kumlu plajları görüntüler.

SİTRİN TAŞI KOLYE

SİTRİN TAŞI KOLYE

Bir sitrin madencilik alanı do Sul kuzeydoğu Rio Grande Serra Gaúcha yer almaktadır. Bu bölge ilk bakışta çok Avrupalı görünür. Alman kökenli olan Brezilyalılar alçak yaşayan ve İtalyanlar yüksek rakımlarda yaşamaktadır. Sonuç olarak, ziyaretçilerin hem Alman ve İtalyan kültürlerinin eşsiz bir karışımı keşfedeceksiniz.

Minas Gerais genel madenleri için Brezilyalı olduğunu ve taşlar bir cenneti olarak ticarette bilinen bir devlet için uygun görünüyor. 16. yüzyılın ikinci yarısında bir altına hücum madencilik iş atlama başladı. Brezilya ve altın ile yüklü tekneler için yelken hızlı zenginlikleri tarafından sokulmuş Avrupalı kaşifler Portekiz ve İngiltere’ye geri Atlantik ötesine geçti.

Bazı altın hala bölgede mayınlı olmasına rağmen 17. yüzyılın sonuna gelindiğinde, altın üretimi önemli ölçüde düşmüştü

Volkanik patlamalar gelen magma Minas Gerais kırsalında birçok kalite taşlar gömülmüş. zümrüt kapanım onların eksikliğini değerlenir. A 243 £ akuamarin kristali, kayda en büyüklerinden biri, Minas Gerais çıktı. Turmalin, topaz, kunzite, Krizoberil, apatit, florit, hematit, zirkon ve elmas Minas Gerais bulunan taşlar birkaçıdır.

Minas Gerais toprak ama madencilik çok daha küçük ölçekte yapılıyor çalışan büyük ölçekli uluslararası mücevher madencilik şirketleri bulunmaktadır. Yüzlerce, garimpeiros binlerce olmasa bile – ya da zanaat madenciler – el aletleri kullanarak hazinelerinden pek ortaya çıkarmak.

Diamantina 18. ve 19. yüzyıllarda elmas madenciliği hub Minas Gerais bir sömürge şehridir. Zaman yıpranmış arnavut kaldırımlı sokakları ve binaları elmas ve altın flaş ülkenin fırça tanıklık. mimari, muhteşem  Sitrin Taşı Kolye  süslü bir stil Barroco Mineiro (barok madenci) olarak bilinen tüm kendi vardır. Elmas acele Güney Afrika geçti ama pitoresk çekicilik geride bıraktı.

Uruguay
Atlantik kıyıları boyunca Güney Amerika’da bulunan Uruguay güney Brezilya ve doğu Arjantin arasında bir kama gibi oturur. Artigas, yüksek kaliteli ametist ve sitrin madencilik alanı, Brezilyalı sınırına yakın doğrudan kuzey Montevideo neredeyse 400 mil.

Ondokuz mil güneyinde Artigas kaya avcılık dünyasında bir ödül yumurta. 62 mil kare alan dünyanın en iyi kalite ametisli ve Madeira sitrin GEODES bazı tutar. Cantera Santa Ana, ya da Santa Ana Ocağı olarak bilinen bu bölge ateşli, dünya standartlarında taşları üretir. maden, modern ve çevre dostu, ayda yaklaşık 10.000 kilogram üretiyor. “Süper ince” kalite taşları akkor aydınlatma kırmızı görünür çakmaları ile birlikte renk, muazzam ateş ve parlaklık büyük bir derinlik var.

Madenciler dünyanın en yetenekli kesiciler, bazı denenmiş ve gerçek yöntemler Alman kesiciler öğrendim kullanmak Brezilya içine sınırdan geodes çekmek. Çekiç, performans ve faceting çalışmaları tamamlandıktan sonra, taş dünya pazarına onların önünü açmak.

Sitrin Kolye

Sitrin Kolye

Renk Verileri
sitrin normal renk yelpazesi çok değerli taşlar daha sınırlıdır. Kırmızımsı turuncu, sarı çeşitli tonlarında görülen, sitrin demirin varlığına onun canlı renk borçludur. Demir özel durumda ve renk ametist veren, aynı bir unsurdur. Bu demir varlığı-kuvars sarı, mor ya da sarı ve mor karışımı üç farklı renk neden olabilir.

Piyasada birçok Citrines bugün ısıtılmış ametist veya dumanlı kuvars aslında iken, sitrin güzel altın ve kahverengi-turuncu tonlar doğal olarak meydana gelmez. Bu ametist veya dumanlı kuvars gibi doğal büyüdü kuvars kristalleri yakın volkanik faaliyetten magmadan doğal ısı ile sitrin çevrildi olması da mümkündür. Herhangi bir durumda, doğal olarak oluşan citrine hali hazırda mevcut değildir.

Kesme Verileri
Sitrin talebi hızla 1930’larda Avrupa’da artmaya başladı. Bu “yeni” ve popüler mücevher Brezilya ve Uruguay Almanya’da Idar-Oberstein taşınmıştı birkaç taş kesiciler gecikmiş saygı sayesinde zevk oldu. Onlar sitrin güzelliği revelled ve ev kesme ve fashioning için büyük miktarlarda sevk.

Kaba gelen şaheserlerini oluşturma, kesiciler dünya çapında bir kesim tesisi olarak Idar-Oberstein itibarını imzalandı. yüksek vasıflı kesiciler sitrin taşları onlar yıllardır diğer quartz taşlarla yaptığı gibi kumtaşları dönen, büyük kullanarak moda. Kesici, elinde kaba taş tutarken faceting gerçekleştirildi.

Bitmiş taşlar debut yaptı sonra gerisi, dedikleri gibi, tarih oldu. Sitrin, biz bugün satın almak ve satmak popüler mücevher olma yolunda oldu.

Citrine kalibre şekil ve boyutlarda geniş bir yelpazede için oldukça rahat. Bitmiş taşlar yönlü veya cabochon tr kesilebilir. Çiçek keser veya değiştirilmiş Portekizli kesimler nedeniyle ekstra yönleriyle tarafından eklenen parlak popüler hale gelmiştir.

Standart Tedaviler
günümüzde mevcut Citrines çoğunluğu ametist kristalleri iyi bir anlaşma olarak Brezilya’da Minas Gerais ısıl işlem görmüş amethysts zaman aslında ısıtmalı altın kahverengi dönüş vardır. Güneşin ısısı doğal olarak doğru ısıl işlem belirtileri değerlendirmek onların color.Only eğitimli gemologist değiştirmek izin çatılarda dağınık kahverengi amethysts bir dizi görmek için Brezilyalı madencilik kasabalarda nadir değildir. Doğal olarak oluşan taşlar görünüşte bulutlu olma eğiliminde iken Isıtmalı taşlar ince çizgili olacak.

için kullanılan sıcaklık 1,050 ° F, yaklaşık 880 ° F ametist aralıkları ısı-tedavi. Daha düşük bir sıcaklık daha açık renk taşlar üretir. 1.000 ° F aşan ısıtma ametist kahverengi malzeme kırmızımsı derin altın üreten etkisini yoğunlaştırır.

Isıtıldığında dumanlı kuvars, genellikle orta sarı ışık üretir. ametist ısıtılması tarafından oluşturulan koyu, zengin kırmızımsı kahverengi madde ticareti Madeira sitrin olarak bilinir.

Sitrin rengi stabil kabul edilirken, bu ışınlama ile ters olabilir. Müteakip ısıtma sitrin geri dönebilirsiniz. Normal aşınma sırasında yaşanan ısı taşı etkileyecek kadar değil. Takı bir parça, bir kuyumcu Sitrin Taşı Kolye  meşale uygulaması gerektiren onarım ihtiyacı sürece bir sorun olmaz.

Sitrin Taşı

Sitrin Taşı

Boyut Durumu
Şeffaf kuvars genellikle büyük boyutlarda bulunur ve sitrin bir istisna değildir. Büyük taşlar sektöründe hazır. Fiyatlar üzerinde 25 karat ağırlığında taşları azalma olsa da, taşlar 100 karat kadar tartı nadir değildir.

Sitrin vücudunuzdan stres ve olumsuzluk kapalı çizer ve sessiz, serinletici huzur getiriyor. Bu sorumluluk korkusunu yener ve öfke ve yıkıcı eğilimler durur yardımcı olur. Aynı zamanda bu eylem kendini korumak için alınabilecek, böylece taş bir erken uyarı sistemi olarak görür söyledi edilmiştir. Sitrin enerji verici, ısınma ve son derece yaratıcı ve yeni deneyimlere bir esneklik ve açıklık kazandırır edilir. Bu senin hayatın her seviyede enerji verir ve yardımsever arkadaşlar ve rehberlere güçlü bir çeker olduğunu. Onu işte herkese neşe vermek yetkisine sahiptir ve olumlu bir tutum aşılar. Kasvet ve olumsuzluk sitrin etrafında yok. Sitrin cömertlik destekler, ancak aynı zamanda, size zenginlik tutunmak yardımcı olur. Taş size hayattaki tüm iyi şeyleri çekecek söyleniyor.

En birileri bir moped satın aldı, ancak onun arkadaşları ve tanıdıkları onun ‘harika yarış makinesi’ hakkında konuşmaya devam olduğunu varsayalım. O kesinlikle karıştırılmamalıdır, ya da onu dışarı mickey alıyor hissediyor hissediyor. Bir moped o iyi havalarda kısa geziler için istedim, ama hatta satıcı o bir ‘gerçek ilanı’ elinde şimdi olduğunu söyledi tam olarak ne oldu.

Şeyler sitrin, Kasım ayı için taş ile gitmek böyle kabaca bu. Birçok kişi bilmek gelip gerçekte daha yüksek kalitede taş topaz ile ortak çok az olmasına rağmen, bu isim altın topaz altında taş veya Madeira veya İspanyolca topaz seviyorum – renk bir kaç nüansları hariç. Böylece sitrin tarihi topaz bununla yakından iç içe olduğunu ve iddia edilen mucizevi güçleri yorumlanması konusunda tamamen zaman onunla örtüşmektedir. Ancak, sitrin, siyah oniks kesinlikle net kaya kristalinden büyük kuvars ailesinin bir üyesi, renkler ve çok çeşitli yapıların kendi sayıda, taş severlere kalplerini süsleme ve dekorasyon açısından arzu hemen her şeyi sunuyor, bir aile, bir . Ve bu satın alınacak yoluyla olan fiyatlarla yapar.

rağmen en çok aranılan taşlar kahverengimsi kırmızı açık, parlak sarımsı var – limon sarı – adını rengi elde edilir. Tüm kristal kuartzlar gibi, sitrin Mohs ölçeğinde 7 arasında bir sertliğe sahiptir, ve büyük ölçüde, bu şekilde çizik duyarsızdır. Onun bölünme özelliklerini varolmayan beri hemen ya da hakkında seriliyordu de suç olmaz. Onların kırılma endeksi nispeten düşük olsa bile, sarı taşlar sonbaharın son ışıltı yakalanan görünüyor sadece yumuşak, sıcak sesi var. Altın Ren şarap veya köpüklü Madeira, ağır ve tatlı, sitrin takı parıldıyor ve bu sıkıcı Kasım günü güneşli bir ipucu getiriyor gibi.

Mücevherat dünyasında pek sarı taşlar vardır. Bu, biraz yeşil doğru bir altın beryl eğilimi ya da daha sonra tekrar söz edeceğim saf topaz, eben olsa bazen turmalin veya Krizoberil veya – bu pahalı olacak – Bir elmas veya safir sarı olabilir. Ancak, sitrin limon sarı kırmızımsı kahverengi, herkesin rengi dileklerini yerine getirir.

 

O olsa nadiren eğer silikon dioksit demir izleri varken, sarı aslında, Doğada kuvars meydana gelmez Nadir. Tarihsel olarak, Fransa, Macaristan Arran, İskoç adasında ve yurtdışında çeşitli madenlerde, İspanya’da bulunmuştur. Belki sitrin 18. yüzyılın ortalarında, bir daha hiç eğer hakkında konuştuk olmazdı, o amethysts ve dumanlı kuvarslar da sözde yanmasıyla sarı kılınabilir keşif olmasaydı. 470 ila 560 derece sıcaklıkta bu ısıl işlem çok dikkatli yapılmalıdır vardır ve deneyim büyük bir anlaşma gerektirir. Ancak, 200 yıl boyunca, uygulama bugün ticaretinde mevcut taşların çoğu gerçeği yanmış ametisli veya dumanlı kuartzlar içinde elbette çok meselesi haline gelmiştir. Sadece eğitimli uzman tüm ısıl işlem belirtileri tanıyabilir, doğal olanları sarı iken ince çizgili olan yanmış taşlar bulutlu.

1930’larda, Idar-Oberstein gelen gurbetçi akik kesiciler Brezilya ve Uruguay, ametist ve akik ile birlikte eve sitrin büyük miktarlarda gönderdi kadar Avrupa’da kristal kuvarslar kırmızımsı bu sarı üzerinde patlama başlamadı. Ve geri kalan – – dünyanın en büyük taş merkezlerinden biri Böylece altın sarısı kuvarslar haline Idar-Oberstein adlı bir katkı yaptı. Onlar akik ve kuvars başka türlü yapmaya kullanılır olmuştu gibi, kesiciler yılda büyük dönen kumtaşları kullanarak citrine yönlü. ham taş aslında bu süreçte kesicinin eline gerçekleştirildi. Biraz düşünce olduğunu verirseniz, bu Hunsrück’te gelen kesiciler vardı gerçekten ne kadar yetenekli size oluşacaktır.

Yeterli hammadde ile Avrupa’nın arz sadece sosyal koşullarda doğmakta olan ayaklanma için doğru anda geldi. Burjuvazi gücü arttıkça, sosyal tabakalar daha geniş bir yelpazesinde mücevher talebi de büyüdü ve sitrin kendisi için kalıcı bir niş buldu. O zamana kadar bilinen ve bir altın renkli taş olarak kullanılmıştır gerçekten sadece topaz olduğu için, sarı ve kahverengi kristal hızla bayanlar arasında çok popüler oldu kuartzlar altın topaz veya dumanlı topaz olarak bilinen varlık, ya da çift namlulu tarafından kökenlerine ilan isimler. Ancak, onlar da ince beyler akşam gardırop kaf-linkleri ve yüzük olarak adım ve masa kesintileri bulundu. Başlangıçta belki, kavramı bir rol oynamış olabilir “yüzeyde hepsi”. Ama yanlış isim sitrin gibi ısrarla sarıldı ki başka hiçbir taş yoktu. Onların ‘altın topaz’ diğer bir deyişle, bir topaz tüm, ama kuvars bir sitrin olduğunu onlara bile şimdi, hiçbir uzman bilgisine sahip takı tutkunları hayretler olabilir.

Yani gerçek topaz ve sitrin arasındaki farkı oluşturan şey nedir? Kimyasal açıdan bir flor alüminyum silikat, topaz kuvars önemli ölçüde sert ve ağır olduğunu ve renk iyi olduğunda daha ateşle endows yüksek kırılma indeksine sahiptir. Üzerinde çalışılan edilirken dikkate alınmalıdır onun iyi bölünme nitelikleri: Bu bir zayıflık var. Bu gökkuşağının tüm renkleri bulunabilir ve en az 2000 yıldır Man bilinmektedir. Adı Sanskritçe ya da Yunan gelen olup olmadığını Yunan adı ‘topazos’ anlamına gelen ‘yeşil taş’ olsa, şüphe götürmez ispat edilmemiştir. Romalılar Jüpiter topazı adamıştır.

topaz en yaygın olarak bulunan hangi rengi sarı olduğunu ve o büyük Alman taş kayaların birinde meydana geldiği renk, Schneckenstein Saksonya (a topaz taşıyan kaya bir salyangoz benzemeye dedi). 18. yüzyılda, 60 yılı aşkın bir süre boyunca orada mayınlı edildi. Bununla birlikte, kristal en çapı neredeyse santimetre edildi. Sen yumruk kadar büyük kristalleri bulmak için Sibirya veya Brezilya’ya gitmek zorunda kaldı. Ilgilenen herkes Dresden’in Grünes Gewölbe (Yeşil Kubbe) ayarlanan topaz kesme örneklerinin güzelliği kendini ikna edebilir, olduğunu söyledi. Portekizli taç muazzam ve muhteşem topaz, Braganza, bir elmas olduğu düşünülen uzun bir süre oldu.

Tasavvuf ise, topaz, bir soğutma, kanamayı durdurucu ve iştah açıcı etkisi ile atfedilir. Bu, üzüntü, öfke ve gece korkuları gidermek için zehir onun takan uyarmak ve ani ölüm ya da onu korumak için söylenir. Erkeklerin yakışıklı ve zeki ve steril kadınlar doğurgan ve mutlu etmek için ünlüdür. Ancak, aynı zamanda bir topaz içine atılmış sonra kaynar suda elinizi daldırın ve tekrar sağ salim geri verebilecek iddia beri, onun sihirli güçleri çok fazla güvenmemek muhtemelen iyidir!

Empire tarzı, topaz hala yaygın olduğunu, ancak daha sonra makul fiyatlı sitrin ondan devraldı ve hatta adını gasp. O zamandan beri, topaz takı ticaretinde oldukça egzotik figür olmuştur ve net topaz, kuvars değil topaz, demek ki yapmak için ek yüklem ‘saf’ verildi. Ve hala bu gün onun dönüş bekliyo

SİTRİN TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
SİTRİN TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 18 KARAT VS SİTRİN
 • 6 gr
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

SİTRİN TAŞI KOLYE

Nam-ı Diğer bir Sitrin Taşı Kolye 450’den fazla yıl önce Georg Bauer adında bir Alman metalurji pazarlama alanında isim değerini ve adını sarı

Sitrin Taşı Kolye

Sitrin Taşı Kolye

kuvars “citrine” gerçekleştirdi. “Modern mineralojinin babası” olarak bilinen bazı Bauer taşlar ve takı hakkında yaptığı 1556 yayınında isim citrine kullanılan sözcük sitrin en olası kök sarı eski Fransız kelime olduğunu -. Ağaç kavunu – ya da Latince kelime narenciye renk narenciye. Madeira sitrin kuvars koyu kırmızımsı-kahverengi çeşididir. Bazı müstahkem şarap yaptıktan sonra diğerleri Madeira sitrin adlı söylerken o, ahşap veya ahşap rengi için Brezilyalı kelime adını alır söylüyor Sadece Portekiz kıyılarında Madeira Islands.
OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL YAPIMI 1.KALİTE SERBEST KESİM 18 KARAT IŞILTILI ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP ALAN KİŞİ GÜLE GÜLE KULLANSIN

Tarihte sitrin
Birçok İncil alimleri Exodus kitabında bulunduğu gibi sitrin Harun’un göğüs oniki taş onuncu açıklamasını uyuyor hissediyorum. Taş Roma Katolik ve Eski Ahit’in Latince sürümleri hem de chrysolitus olarak (altın taş için Yunan) sevk edildi. (- Topaz veya beryl Tabii altın taş yorumlama diğer iki altın mücevherler biri olabilir). İncil’in Kral James Versiyonu Harun’un göğüs onuncu taş olarak Beril işaret eder. Bu durumda, altın taş Madagaskar ve Namibya Afrika ülkesi de dahil olmak üzere çeşitli yerlerde bulunan Heliodor, olmuş olabilir.

Citrine binlerce yıldır araçlar üzerinde süsleme olarak ve kuyumculuk sektöründe kullanılmaktadır. Hançer bazen sap kendisi kadar tek bir büyük sitrin kristal kullanarak, kolları üzerinde Eski Yunan’da, kabaca 300 ve 17. yüzyılda 150 yılları arasında, Hellenistik Çağda dekoratif taş olarak popülerlik kazandı, İskoç silah yapımcıları citrine yerleştirilir.
Gem ile Kraliçe Victoria’nın hayranlık nedeniyle büyük ölçüde, sitrin geleneksel İskoç İskoç eteği pimleri ve omuz broş için popüler bir taş haline gelmiştir. 1852 yılında, İngiliz İmparatorluğu’nun Kraliçe Victoria ve kocası Prens Albert, Balmoral Kalesi olarak bilinen Scottish Highlands 15. yüzyıl kale yüz metreden içinde yeni bir yazlık yapımına başladı. (Kale yine Aberdeenshire, İskoçya bugün duruyor ve güncel kraliyet ailesi için bir favori özel bir ülke geri çekilme olduğunu). Kraliçe Victoria, o misafirler tam Yaylası ekose kıyafetleri giymek buyurduğu o İskoçya ve onu yeni Balmoral ev öylesine düşkündü. Bu ona güzel sitrin favori olduğu onun krallığının, içinde bulunan taşlar aşkını paylaşmak için mükemmel bir fırsat verdi.

Sitrin yine 20. yüzyılın başlarında başlayan Art Deco döneminde göze çarptı. Art Deco tasarımı uluslararası itiraz takı, giyim, mobilya ve iç mekan tasarımı aletleri ve mimari için her şeyi görüldü.

Büyük yönlü Citrines güzel takı eşyaları, dönemin geometrik canlılık vurgulayarak, bazı içine kuruldu. 1930 ve 1940’larda Hollywood’un yapımları Hayranları kısa ömürlü döneminden bazı büyük örnekler görebilirsiniz. Birkaç yıldız gümüş ekranı için çekimler sırasında kendi Art Deco ilham takı giydi.

 

Kökenleri
Kuvars dünya çapında yaygın olan ve ametist üreten alanlar genellikle citrine üretecektir. Brezilya sitrin üst üreticisi ve komşusu Uruguay süper kaliteli kaba üretir. Bolivya, Madagaskar, Rusya, İskoçya, İspanya, Arjantin, Myanmar, Namibya ve Amerika Birleşik Devletleri de, doğal taşlar verim.

Brezilya
Brezilya’nın güney ucu bize en iyi Citrines bazı verir. Rio Grande devlet “güney büyük nehir” anlamına do Sul, Uruguay ve Arjantin sınırları ve Atlantik Okyanusu boyunca kumlu plajları görüntüler.

SİTRİN TAŞI KOLYE

SİTRİN TAŞI KOLYE

Bir sitrin madencilik alanı do Sul kuzeydoğu Rio Grande Serra Gaúcha yer almaktadır. Bu bölge ilk bakışta çok Avrupalı görünür. Alman kökenli olan Brezilyalılar alçak yaşayan ve İtalyanlar yüksek rakımlarda yaşamaktadır. Sonuç olarak, ziyaretçilerin hem Alman ve İtalyan kültürlerinin eşsiz bir karışımı keşfedeceksiniz.

Minas Gerais genel madenleri için Brezilyalı olduğunu ve taşlar bir cenneti olarak ticarette bilinen bir devlet için uygun görünüyor. 16. yüzyılın ikinci yarısında bir altına hücum madencilik iş atlama başladı. Brezilya ve altın ile yüklü tekneler için yelken hızlı zenginlikleri tarafından sokulmuş Avrupalı kaşifler Portekiz ve İngiltere’ye geri Atlantik ötesine geçti.

Bazı altın hala bölgede mayınlı olmasına rağmen 17. yüzyılın sonuna gelindiğinde, altın üretimi önemli ölçüde düşmüştü

Volkanik patlamalar gelen magma Minas Gerais kırsalında birçok kalite taşlar gömülmüş. zümrüt kapanım onların eksikliğini değerlenir. A 243 £ akuamarin kristali, kayda en büyüklerinden biri, Minas Gerais çıktı. Turmalin, topaz, kunzite, Krizoberil, apatit, florit, hematit, zirkon ve elmas Minas Gerais bulunan taşlar birkaçıdır.

Minas Gerais toprak ama madencilik çok daha küçük ölçekte yapılıyor çalışan büyük ölçekli uluslararası mücevher madencilik şirketleri bulunmaktadır. Yüzlerce, garimpeiros binlerce olmasa bile – ya da zanaat madenciler – el aletleri kullanarak hazinelerinden pek ortaya çıkarmak.

Diamantina 18. ve 19. yüzyıllarda elmas madenciliği hub Minas Gerais bir sömürge şehridir. Zaman yıpranmış arnavut kaldırımlı sokakları ve binaları elmas ve altın flaş ülkenin fırça tanıklık. mimari, muhteşem  Sitrin Taşı Kolye  süslü bir stil Barroco Mineiro (barok madenci) olarak bilinen tüm kendi vardır. Elmas acele Güney Afrika geçti ama pitoresk çekicilik geride bıraktı.

Uruguay
Atlantik kıyıları boyunca Güney Amerika’da bulunan Uruguay güney Brezilya ve doğu Arjantin arasında bir kama gibi oturur. Artigas, yüksek kaliteli ametist ve sitrin madencilik alanı, Brezilyalı sınırına yakın doğrudan kuzey Montevideo neredeyse 400 mil.

Ondokuz mil güneyinde Artigas kaya avcılık dünyasında bir ödül yumurta. 62 mil kare alan dünyanın en iyi kalite ametisli ve Madeira sitrin GEODES bazı tutar. Cantera Santa Ana, ya da Santa Ana Ocağı olarak bilinen bu bölge ateşli, dünya standartlarında taşları üretir. maden, modern ve çevre dostu, ayda yaklaşık 10.000 kilogram üretiyor. “Süper ince” kalite taşları akkor aydınlatma kırmızı görünür çakmaları ile birlikte renk, muazzam ateş ve parlaklık büyük bir derinlik var.

Madenciler dünyanın en yetenekli kesiciler, bazı denenmiş ve gerçek yöntemler Alman kesiciler öğrendim kullanmak Brezilya içine sınırdan geodes çekmek. Çekiç, performans ve faceting çalışmaları tamamlandıktan sonra, taş dünya pazarına onların önünü açmak.

Sitrin Kolye

Sitrin Kolye

Renk Verileri
sitrin normal renk yelpazesi çok değerli taşlar daha sınırlıdır. Kırmızımsı turuncu, sarı çeşitli tonlarında görülen, sitrin demirin varlığına onun canlı renk borçludur. Demir özel durumda ve renk ametist veren, aynı bir unsurdur. Bu demir varlığı-kuvars sarı, mor ya da sarı ve mor karışımı üç farklı renk neden olabilir.

Piyasada birçok Citrines bugün ısıtılmış ametist veya dumanlı kuvars aslında iken, sitrin güzel altın ve kahverengi-turuncu tonlar doğal olarak meydana gelmez. Bu ametist veya dumanlı kuvars gibi doğal büyüdü kuvars kristalleri yakın volkanik faaliyetten magmadan doğal ısı ile sitrin çevrildi olması da mümkündür. Herhangi bir durumda, doğal olarak oluşan citrine hali hazırda mevcut değildir.

Kesme Verileri
Sitrin talebi hızla 1930’larda Avrupa’da artmaya başladı. Bu “yeni” ve popüler mücevher Brezilya ve Uruguay Almanya’da Idar-Oberstein taşınmıştı birkaç taş kesiciler gecikmiş saygı sayesinde zevk oldu. Onlar sitrin güzelliği revelled ve ev kesme ve fashioning için büyük miktarlarda sevk.

Kaba gelen şaheserlerini oluşturma, kesiciler dünya çapında bir kesim tesisi olarak Idar-Oberstein itibarını imzalandı. yüksek vasıflı kesiciler sitrin taşları onlar yıllardır diğer quartz taşlarla yaptığı gibi kumtaşları dönen, büyük kullanarak moda. Kesici, elinde kaba taş tutarken faceting gerçekleştirildi.

Bitmiş taşlar debut yaptı sonra gerisi, dedikleri gibi, tarih oldu. Sitrin, biz bugün satın almak ve satmak popüler mücevher olma yolunda oldu.

Citrine kalibre şekil ve boyutlarda geniş bir yelpazede için oldukça rahat. Bitmiş taşlar yönlü veya cabochon tr kesilebilir. Çiçek keser veya değiştirilmiş Portekizli kesimler nedeniyle ekstra yönleriyle tarafından eklenen parlak popüler hale gelmiştir.

Standart Tedaviler
günümüzde mevcut Citrines çoğunluğu ametist kristalleri iyi bir anlaşma olarak Brezilya’da Minas Gerais ısıl işlem görmüş amethysts zaman aslında ısıtmalı altın kahverengi dönüş vardır. Güneşin ısısı doğal olarak doğru ısıl işlem belirtileri değerlendirmek onların color.Only eğitimli gemologist değiştirmek izin çatılarda dağınık kahverengi amethysts bir dizi görmek için Brezilyalı madencilik kasabalarda nadir değildir. Doğal olarak oluşan taşlar görünüşte bulutlu olma eğiliminde iken Isıtmalı taşlar ince çizgili olacak.

için kullanılan sıcaklık 1,050 ° F, yaklaşık 880 ° F ametist aralıkları ısı-tedavi. Daha düşük bir sıcaklık daha açık renk taşlar üretir. 1.000 ° F aşan ısıtma ametist kahverengi malzeme kırmızımsı derin altın üreten etkisini yoğunlaştırır.

Isıtıldığında dumanlı kuvars, genellikle orta sarı ışık üretir. ametist ısıtılması tarafından oluşturulan koyu, zengin kırmızımsı kahverengi madde ticareti Madeira sitrin olarak bilinir.

Sitrin rengi stabil kabul edilirken, bu ışınlama ile ters olabilir. Müteakip ısıtma sitrin geri dönebilirsiniz. Normal aşınma sırasında yaşanan ısı taşı etkileyecek kadar değil. Takı bir parça, bir kuyumcu Sitrin Taşı Kolye  meşale uygulaması gerektiren onarım ihtiyacı sürece bir sorun olmaz.

Sitrin Taşı

Sitrin Taşı

Boyut Durumu
Şeffaf kuvars genellikle büyük boyutlarda bulunur ve sitrin bir istisna değildir. Büyük taşlar sektöründe hazır. Fiyatlar üzerinde 25 karat ağırlığında taşları azalma olsa da, taşlar 100 karat kadar tartı nadir değildir.

Sitrin vücudunuzdan stres ve olumsuzluk kapalı çizer ve sessiz, serinletici huzur getiriyor. Bu sorumluluk korkusunu yener ve öfke ve yıkıcı eğilimler durur yardımcı olur. Aynı zamanda bu eylem kendini korumak için alınabilecek, böylece taş bir erken uyarı sistemi olarak görür söyledi edilmiştir. Sitrin enerji verici, ısınma ve son derece yaratıcı ve yeni deneyimlere bir esneklik ve açıklık kazandırır edilir. Bu senin hayatın her seviyede enerji verir ve yardımsever arkadaşlar ve rehberlere güçlü bir çeker olduğunu. Onu işte herkese neşe vermek yetkisine sahiptir ve olumlu bir tutum aşılar. Kasvet ve olumsuzluk sitrin etrafında yok. Sitrin cömertlik destekler, ancak aynı zamanda, size zenginlik tutunmak yardımcı olur. Taş size hayattaki tüm iyi şeyleri çekecek söyleniyor.

En birileri bir moped satın aldı, ancak onun arkadaşları ve tanıdıkları onun ‘harika yarış makinesi’ hakkında konuşmaya devam olduğunu varsayalım. O kesinlikle karıştırılmamalıdır, ya da onu dışarı mickey alıyor hissediyor hissediyor. Bir moped o iyi havalarda kısa geziler için istedim, ama hatta satıcı o bir ‘gerçek ilanı’ elinde şimdi olduğunu söyledi tam olarak ne oldu.

Şeyler sitrin, Kasım ayı için taş ile gitmek böyle kabaca bu. Birçok kişi bilmek gelip gerçekte daha yüksek kalitede taş topaz ile ortak çok az olmasına rağmen, bu isim altın topaz altında taş veya Madeira veya İspanyolca topaz seviyorum – renk bir kaç nüansları hariç. Böylece sitrin tarihi topaz bununla yakından iç içe olduğunu ve iddia edilen mucizevi güçleri yorumlanması konusunda tamamen zaman onunla örtüşmektedir. Ancak, sitrin, siyah oniks kesinlikle net kaya kristalinden büyük kuvars ailesinin bir üyesi, renkler ve çok çeşitli yapıların kendi sayıda, taş severlere kalplerini süsleme ve dekorasyon açısından arzu hemen her şeyi sunuyor, bir aile, bir . Ve bu satın alınacak yoluyla olan fiyatlarla yapar.

rağmen en çok aranılan taşlar kahverengimsi kırmızı açık, parlak sarımsı var – limon sarı – adını rengi elde edilir. Tüm kristal kuartzlar gibi, sitrin Mohs ölçeğinde 7 arasında bir sertliğe sahiptir, ve büyük ölçüde, bu şekilde çizik duyarsızdır. Onun bölünme özelliklerini varolmayan beri hemen ya da hakkında seriliyordu de suç olmaz. Onların kırılma endeksi nispeten düşük olsa bile, sarı taşlar sonbaharın son ışıltı yakalanan görünüyor sadece yumuşak, sıcak sesi var. Altın Ren şarap veya köpüklü Madeira, ağır ve tatlı, sitrin takı parıldıyor ve bu sıkıcı Kasım günü güneşli bir ipucu getiriyor gibi.

Mücevherat dünyasında pek sarı taşlar vardır. Bu, biraz yeşil doğru bir altın beryl eğilimi ya da daha sonra tekrar söz edeceğim saf topaz, eben olsa bazen turmalin veya Krizoberil veya – bu pahalı olacak – Bir elmas veya safir sarı olabilir. Ancak, sitrin limon sarı kırmızımsı kahverengi, herkesin rengi dileklerini yerine getirir.

 

O olsa nadiren eğer silikon dioksit demir izleri varken, sarı aslında, Doğada kuvars meydana gelmez Nadir. Tarihsel olarak, Fransa, Macaristan Arran, İskoç adasında ve yurtdışında çeşitli madenlerde, İspanya’da bulunmuştur. Belki sitrin 18. yüzyılın ortalarında, bir daha hiç eğer hakkında konuştuk olmazdı, o amethysts ve dumanlı kuvarslar da sözde yanmasıyla sarı kılınabilir keşif olmasaydı. 470 ila 560 derece sıcaklıkta bu ısıl işlem çok dikkatli yapılmalıdır vardır ve deneyim büyük bir anlaşma gerektirir. Ancak, 200 yıl boyunca, uygulama bugün ticaretinde mevcut taşların çoğu gerçeği yanmış ametisli veya dumanlı kuartzlar içinde elbette çok meselesi haline gelmiştir. Sadece eğitimli uzman tüm ısıl işlem belirtileri tanıyabilir, doğal olanları sarı iken ince çizgili olan yanmış taşlar bulutlu.

1930’larda, Idar-Oberstein gelen gurbetçi akik kesiciler Brezilya ve Uruguay, ametist ve akik ile birlikte eve sitrin büyük miktarlarda gönderdi kadar Avrupa’da kristal kuvarslar kırmızımsı bu sarı üzerinde patlama başlamadı. Ve geri kalan – – dünyanın en büyük taş merkezlerinden biri Böylece altın sarısı kuvarslar haline Idar-Oberstein adlı bir katkı yaptı. Onlar akik ve kuvars başka türlü yapmaya kullanılır olmuştu gibi, kesiciler yılda büyük dönen kumtaşları kullanarak citrine yönlü. ham taş aslında bu süreçte kesicinin eline gerçekleştirildi. Biraz düşünce olduğunu verirseniz, bu Hunsrück’te gelen kesiciler vardı gerçekten ne kadar yetenekli size oluşacaktır.

Yeterli hammadde ile Avrupa’nın arz sadece sosyal koşullarda doğmakta olan ayaklanma için doğru anda geldi. Burjuvazi gücü arttıkça, sosyal tabakalar daha geniş bir yelpazesinde mücevher talebi de büyüdü ve sitrin kendisi için kalıcı bir niş buldu. O zamana kadar bilinen ve bir altın renkli taş olarak kullanılmıştır gerçekten sadece topaz olduğu için, sarı ve kahverengi kristal hızla bayanlar arasında çok popüler oldu kuartzlar altın topaz veya dumanlı topaz olarak bilinen varlık, ya da çift namlulu tarafından kökenlerine ilan isimler. Ancak, onlar da ince beyler akşam gardırop kaf-linkleri ve yüzük olarak adım ve masa kesintileri bulundu. Başlangıçta belki, kavramı bir rol oynamış olabilir “yüzeyde hepsi”. Ama yanlış isim sitrin gibi ısrarla sarıldı ki başka hiçbir taş yoktu. Onların ‘altın topaz’ diğer bir deyişle, bir topaz tüm, ama kuvars bir sitrin olduğunu onlara bile şimdi, hiçbir uzman bilgisine sahip takı tutkunları hayretler olabilir.

Yani gerçek topaz ve sitrin arasındaki farkı oluşturan şey nedir? Kimyasal açıdan bir flor alüminyum silikat, topaz kuvars önemli ölçüde sert ve ağır olduğunu ve renk iyi olduğunda daha ateşle endows yüksek kırılma indeksine sahiptir. Üzerinde çalışılan edilirken dikkate alınmalıdır onun iyi bölünme nitelikleri: Bu bir zayıflık var. Bu gökkuşağının tüm renkleri bulunabilir ve en az 2000 yıldır Man bilinmektedir. Adı Sanskritçe ya da Yunan gelen olup olmadığını Yunan adı ‘topazos’ anlamına gelen ‘yeşil taş’ olsa, şüphe götürmez ispat edilmemiştir. Romalılar Jüpiter topazı adamıştır.

topaz en yaygın olarak bulunan hangi rengi sarı olduğunu ve o büyük Alman taş kayaların birinde meydana geldiği renk, Schneckenstein Saksonya (a topaz taşıyan kaya bir salyangoz benzemeye dedi). 18. yüzyılda, 60 yılı aşkın bir süre boyunca orada mayınlı edildi. Bununla birlikte, kristal en çapı neredeyse santimetre edildi. Sen yumruk kadar büyük kristalleri bulmak için Sibirya veya Brezilya’ya gitmek zorunda kaldı. Ilgilenen herkes Dresden’in Grünes Gewölbe (Yeşil Kubbe) ayarlanan topaz kesme örneklerinin güzelliği kendini ikna edebilir, olduğunu söyledi. Portekizli taç muazzam ve muhteşem topaz, Braganza, bir elmas olduğu düşünülen uzun bir süre oldu.

Tasavvuf ise, topaz, bir soğutma, kanamayı durdurucu ve iştah açıcı etkisi ile atfedilir. Bu, üzüntü, öfke ve gece korkuları gidermek için zehir onun takan uyarmak ve ani ölüm ya da onu korumak için söylenir. Erkeklerin yakışıklı ve zeki ve steril kadınlar doğurgan ve mutlu etmek için ünlüdür. Ancak, aynı zamanda bir topaz içine atılmış sonra kaynar suda elinizi daldırın ve tekrar sağ salim geri verebilecek iddia beri, onun sihirli güçleri çok fazla güvenmemek muhtemelen iyidir!

Empire tarzı, topaz hala yaygın olduğunu, ancak daha sonra makul fiyatlı sitrin ondan devraldı ve hatta adını gasp. O zamandan beri, topaz takı ticaretinde oldukça egzotik figür olmuştur ve net topaz, kuvars değil topaz, demek ki yapmak için ek yüklem ‘saf’ verildi. Ve hala bu gün onun dönüş bekliyo