OTANT�K TA�

SİTRİN TURMALİN TAŞI EL İŞİ BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Sitrin Turmalin Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 12.5GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • DAMLA KESİM SİTRİN TAŞI
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • YEŞİL TURMALİN TAŞI

Sitrin ilk olarak Yunanistan’da Hellenistik Çağ’da M.Ö. 300 ila 150 arasında altın sarısı bir taş olarak kabul edilmiştir. Sarı kuvars, takı ve aletler süslemek için kullanılmadan önce kullanılmıştı ancak çok aranmamıştı.

Sitrin Turmalin Yüzük

Sitrin Turmalin Yüzük

Sitrin taşının, Harun ya da topaz olmasına rağmen, Aaron’un göğüs plakasında onuncu taş olduğuna inanılmaktadır. Exodus kitabında onuncu taşa Yunanca “altın taş” a dönüşen chrysolitus adı verildi.

Citrine taş, 17. yüzyıl İskoçya’sında silah üreticileri tarafından kullanılmıştır. Hançer saplarını süslemek için sarı kuvars değerli taşlar kullanıldı. Bazen, bir hançerin tüm kolu büyük bir sitrin kayadan yapılacaktır.

Citrine, 1800’lerde Kraliçe Victoria’nın sarı kuvars sevgisi sayesinde İngiliz kraliyet başını salladı. Kraliçe, 1852 yılında Prens Albert ve onun inşa ettiği bir yazlık rezidansı süslemek için yaygın olarak sitrin değerli taşlar kullanmıştır. Sitrin değerli taşlar için bu yeni beğeni nedeniyle, İskoç omuz broşlarında ve kilt pimlerinde kullanımları artmıştır.

1930 ve 1940’lardaki Art Deco döneminde, sitrin taşı tüm öfkeye dönüştü. Sarı kuvars, giyim eşyası ve mücevheratın yanı sıra ev eşyaları, mobilya ve dekoratif eşyaları süslemek için kullanıldı. Sitrin kayası mimarlıkta bile kullanılmıştır

Sarı kuvars mevcut ismini Fransızca’dan almıştır. Sitrin, limon anlamına gelen Fransızca kelime citronundan türetilmiştir. Yüzyıllar boyunca, sitrin taşı da altın topaz, Madeira, İspanyol topaz ve safranit olarak adlandırılmıştır.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE YÜKSEK KALİBRASYON 7.68 DAMLA KESİM SİTRİN VE TURMALİN TAŞI BAYAN YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ SANATSAL BİR PARÇA OLUP EŞİ YOKTUR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ BİR PARÇA KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

Sitrin kristali anlamı, sitrin rengindeki sarı renklere dayanmaktadır. Sitrin anlamı, kişisel irade, özgür düşünce ve umutların ve hayallerin gerçekleştirilmesi ile ilgilidir. Sarı sitrin taşı anlamı güneş ışığının verdiği konfor, sıcaklık ve güce bağlıdır. Sarı kuvars, sitrin şifa özellikleri için kullanan herkese yeni bir soluk getirir. Citrine anlamı ayrıca yeni başlangıçlar, yeni arayışlar ve tam bir yaşam sürmekle de ilgilidir. Citrine kristalleri, yaratıcılığı teşvik eden ve umut ve hayallerin gerçekliğe dönüşmesini kolaylaştıran bir frekansta titreşirler.

Gerçek sitrin anlamı negatif enerjinin verimli kullanımını içerir. Citrine kristalleri, sitrin anlamını koruyarak vücut ve çevreden negatif enerjileri emer. Bununla birlikte, bu sarı kuvars asla negatif enerjiden arındırılmalı veya temizlenmemelidir. Asla temizlenmesi gereken sadece iki kristal vardır ve sitrin bunlardan biridir. Sitrin taşları, negatif enerjiyi doğal yoldan ileterek ve onu güvenli bir şekilde yere yayarak dağıtır.

Negatif enerji ile ilgili problemler bariz, fiziksel yollarla veya daha kolay tespit edilen daha ince yöntemlerle ortaya çıkabilir. Sitrinin iyileştirici özellikleri, sitrin anlamıyla uyumlu olarak, bu sorunları hafifletir.

Sitrin Turmalin Taşı Yüzük

Sitrin Turmalin Taşı Yüzük

Sitrin taşı, sitrin anlamıyla uyumlu olarak her türden ilişkiyi sağlar. Olumsuz duyguların ortadan kaldırılması ve ilişkide yer alan herkesten olumsuzlukların azaltılması, daha sağlıklı kişilerarası ilişkilere yardımcı olur. Yenilenmiş bir anlayış duygusu, gruba nüfuz ederek daha sağlıklı algıları ve başkalarının algılarını ele alma yeteneğini geliştirerek, sitrin anlamını desteklemektedir.

Artan zenginlik ve refah sitrin anlamında yer almaktadır. Bu nedenle de sitrin taşları Merchant’s Stone olarak bilinir. Sitrin gücü, zenginliği ve zenginlikleri elde etmeyi kolaylaştırır. Sitrin anlamı genel olarak bolluğu içerir. Sitrin gücü de cömertliği teşvik eder, sitrin anlamıyla uyum içinde, daha geniş bir sitrin faydaları yelpazesinin tadını çıkarmak için zenginlik ve refahın paylaşılmasını teşvik eder. Cüzdanda veya cüzdanda yer alan gerçek bir citrine değerli taş, paranın getirilmesine ve aşırı harcamaların kısıtlanmasına yardımcı olabilir.

Özellikle bankacılık, kumarhaneler, medya ve satış ile fitness ve spor hocalarında çalışanlar için, sitrin faydaları kariyer alanına uzanmaktadır. Hükümet ve tıp alanında çalışan insanlar, sitrin anlamıyla uyumlu olarak, sitrin gücü ile takviye edilir. Sitrin anlamıyla desteklenen yaratıcılık ve hayal gücü alanlarındaki sitrin faydaları, sanatçılar için faydalıdır.

Yeni doğmuş bir çocuğa sitrin anlamını koruyan sitrin güçleri verilebilir. Sitrin taşından yapılmış bir melek heykelcik veya küre armağanı çocuğa güven, merak, mutluluk, sağlık, zeka ve şifa bilgeliği kazandırabilir.
Gerçek sitrin’in ruhsal iyileştirici özellikleri, özellikle başkalarının enerjisi ve etkisine karşı aşırı derecede hassas ve savunmasız olan insanlar için faydalıdır. Sarı kuvars, auraya koruma sağlamak için vücudun etrafındaki ışığı arttırır.

Sitrin nasıl kullanılır:

Her türlü sarı citrine değerli taş takıları giyin.
Gelişmiş berraklık ve daha büyük ruhsal vizyon için gerçek sitrin değerli taş küpeler giyin.

Turmalin Sitrin Yüzük

Turmalin Sitrin Yüzük

Bir cep, cüzdan veya cüzdanda sarı kuvars kristali taşıyın.
Güvende ve güvende hissetmek için boyun etrafında gerçek bir sarı sitrin kristalinden yapılmış bir tılsım giyin.
Bir sitrin mala veya dua boncuk kullanın.
Gerçek sitrin tumblestone’ları, ışığın, sitrin anlamını koruyarak negatif, düşmanca ruhları temizlemek için yansıttığı bir alana yerleştirin.
Negatif manevi enerjinin geri dönüşüne karşı korumak için etkilenen bir alan veya ev boyunca gerçek sitrin iksiri serpin.
Katedral formundaki gerçek sitrin, hem duygusal hem de fiziksel olarak yetersizlik duygularından muzdarip insanlar için özellikle yararlıdır. Katedral form sitrin, merkezde biraz daha kısa, sivri paralel formasyonlar bulunan daha uzun bir noktaya sahip bir sitrin kristal formasyondur. Ortaya çıkan genel şekil, bir katedralin şeklini hatırlatır. Gerçek sitrin katedral formundaki manevi iyileştirici özellikleri, temeldeki inancı düzeltmek için sorunun temel nedenidir. Sitrin gücü, sitrin anlamıyla uyumlu olarak, ruhsal büyümeyi destekleyen daha olumlu bir görünüm kazandırır.

Kehanet devletlerinin dünyasında gerçek sitrin kristali anlamı: Fikirlerinizi ve ihtiyaçlarınızı açık bir şekilde iletme zamanı.

Gerçek sitrin kristalleri koruyucu meleğin bir bağlantısını güçlendirebilir. Koruyucu meleğin tercih ettiği sitrin rengi biraz değişir.

 

Bir odanın veya evin ortasına bir sitrin taş heykelcik yerleştirin.
Bir avuç dolusu sitrin tumblestone’u sığ bir tabağa koyun ve onları odanın ortasına veya evine yerleştirin.Citrine binlerce yıldır popüler olmuştur ve nadiren de olsa saygı duyulmaktadır, ancak zamanla değişmiştir. Eski Romalılar onu güzel takı ve gravür çalışması için kullandılar. Aynı zamanda 19. yüzyılda takı için çok popülerdi. I. ve II. Dünya Savaşları arasındaki Art Deco döneminde, büyük Garip ve Joan Crawford gibi büyük

Sitrin Taşı Özellikleri

Sitrin Taşı Özellikleri

Hollywood yıldızları için yapılmış devasa ve özenli Art Deco esinli mücevher parçaları da dahil olmak üzere, pek çok değerli eserde büyük sitrinler kuruldu.
Doğum sembolleriniz hakkında her şeyi öğreniDoğum günün:Ancak günümüzde, taş nadir değildir ve bu nedenle, sitrin kullanımının artık zenginlik ve lüks ile çok az ilgisi vardır. Aslında, yıllardır, Citrine çok ucuz ve bol oldu, kimse ciddiye almadı. Ancak şimdi, bu gem için tam ölçekli bir rönesans var. Bu pazarlık fiyatı artık bir handikap değil, mücevherde çok büyük taşların kullanılmasına izin verdiği için bir varlıktır. Bu trendin bir parçası olarak, kuyumcular büyük, cesur taşlar kullanıyorlar – çoğu kübist tarzda kesilmiş, para için çok fazla sıçrama yapmıştır. Citrine, uygun fiyatlı takı parçalarıyla dolaplarını genişletmek isteyen bütçeli kadınlarla avantaj bulmuştur. Bütçede kadınlar için toprak tonlu renkler sağlandığında, sitrin gerçek bir rekabete sahip değildir.
Kendi Aile Keepsake Tasarla
Sevdiğiniz kişilerin doğum lekeleri veya en sevdiğiniz renk kombinasyonlarıyla kendi eşsiz aile hatıralarınızı yaratmak için herhangi bir değerli taş ile Citrine’yi birleştirin.
Citrine ile birleştir:

Sitrin, güçlü bir temizleyici ve rejeneratör olduğu için, ruhsal benliği de iyileştirmede değerli olduğuna inanılmaktadır. Kendini iyileştirme, ilham ve kendini geliştirmenin erdemlerini taşır. Güneşin gücünü taşımak, depresyon, korku ve fobileri aşmak için mükemmeldir. Depresif benlik saygısı olanlara yardımcı olur. Kişinin kendilik hissi, bir sitrin ile daha radyant hale gelir ve geleceğe, iyimser bir şekilde, akışa geçerek, geçmişe dayanmak yerine, geleceğe bakmaya yardımcı olur. Zihinsel olarak, yüksek zekayı uyandırır, bilinçli farkındalığı arttırır ve düşüncenin netliğini arttırır, içselliği teşvik eder, böylece bilgelik ortaya çıkabilir. Akıl ve zihinsel aktiviteyi harekete geçirir ve kişinin düşüncelerini ve duygularını sözelleştirerek yaşayabileceği zorlukların üstesinden gelir. Değerli taş, bilginin sindirilmesinde ve durumların analiz edilmesinde, doğru yönde yönlendirilmesinde ve sorunlarımıza çözüm bulmamıza yardımcı olur. Sitrin aynı zamanda yapıcı eleştirilerin kabulünü de teşvik eder ve size nasıl hareket edeceğinizi gösterir. Duygularınızı sabit tutmanıza, dengeli ve kontrol altında tutmanıza yardımcı olması için bir tür kişisel zihin kontrolü sağlar. Aynı zamanda, süreçteki diğer insanlara ezilmeden kendiliğinden olmanıza yardımcı olur. Bir sitrin tutmak, en zorlu durumlarda sakin kalmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, grup veya aile uyumsuzluğunu düzeltmek için yararlı bir taştır. Aralarında konuşmak yerine başkalarını dinlemenize yardımcı olur.

Turmalin Taşı Özellikleri

Turmalin Taşı Özellikleri

Doğal-sitrin-taş-tarih-lore.jpg
Sitrin, bedeninizden stres ve olumsuzluk çeker ve sessiz, ferahlatıcı bir huzur getirir. Sorumluluk korkusunun üstesinden gelmenize yardımcı olur ve öfke ve yıkıcı eğilimleri durdurur. Taşın, kendini korumak için eyleme geçirilebilmesi için erken uyarı sistemi olarak hareket ettiği de söylenmiştir. Sitrin ısınıyor, enerji veriyor ve son derece yaratıcı, yeni deneyimlere açıklık ve esneklik kazandırıyor. Hayatınızın her seviyesine enerji sağlar ve yardımcı arkadaşlar ve danışmanların güçlü bir çekicisidir. Onu gören herkese sevinç verme ve olumlu bir tavır aşılama gücüne sahiptir. Sitrin etrafında kasık ve olumsuzluk yoktur. Citrine cömertliği destekler, ancak aynı zamanda servetinize tutunmanıza yardımcı olur. Taşın hayattaki tüm güzel şeyleri size çekeceği söylenir.
Sitrin Fiziksel Özellikleri ve Bilim
sitrin-maden-germstone-facts.jpg
Sitrin, özellikle granit ve gnayslarda magmatik (yoğun ısı içeren koşullar altında üretilen kayaçlar) ve metamorfik kayalarda bulunur. Klasik çökellerde de (sıvının dibine çöken madde) bulunur. En iyi kristaller mineral damarlarında ölçü mineralleri olarak bulunur. Sitrin genellikle birlikte bulunur ametist , ama mor kuzeninden çok daha nadirdir. Hava koşullarına dayanıklı olduğu için alüviyal kum ve çakıllarda da bulunur. Doğal sitrin en büyük tedarikçisi Güney Brezilya’da Rio Grande do Sol eyaletidir. ABD’deki sitrin mayınları Colorado, Kuzey Carolina ve Kaliforniya’da bulunur. Değerli taşlar, tüm dünyada, İspanya, Brezilya, Afrika, Güney Afrika, Fransa , İngiltere, Madagaskar ve Sovyetler Birliği’nde de bulunuyor.
sitrin-kuvars-kalkış-gemstone.jpg
Sitrin “açık sarı” olarak tanımlanır kuvars benzeyen Topaz . ”Ametist ve sitrin, yer kabuğundaki en yaygın minerallerden biri olan kuvartz çeşididir. Doğal bolluk ve sonsuz kuvars çeşidi, onu tüm taş minerallerinden en çok kullanılanlar haline getirmiştir. Saf formunda, kuvars renksiz ve şeffaftır. Ancak sitrin renkleri ve ametist kimyasal kirliliklerden kaynaklanır. Sitrin durumunda, rengini veren demir içeriğidir. Doğal sarı sitrin genellikle soluk sarıdır ve çok nadirdir. Çoğu ticari sitrin, ısıl işlem yapan ametist tarafından yapılır. Aslında, ısıl işlem görmüş sitrin bazen “yanmış ametist” olarak adlandırılır. Sitrin sertlik ölçeğinde 7’dir. Taş ısıya duyarlı olduğundan, ısıya veya ışığa aşırı maruz kalmaktan korunmalıdır.

Sitrin Turmalin El işçiliği Yüzük

Sitrin Turmalin El işçiliği Yüzük

Sitrin, doğru şekilde ilgilenirseniz sonsuza kadar sürebilir. Çizilebileceği veya vurulabileceği her türlü durumdan korunmalıdır. Bununla birlikte, normal günlük kullanımınıza ve yıpranmanıza ayak uydurmak oldukça iyi bir şey. Güneşte bırakılmaması gereken bir sitrin veya uzun süre güneş ışığına ya da sıcaklığa maruz kalabileceği güneşlenme gibi durumlarda çok önemlidir. Sıcaklığa karşı hassasiyeti nedeniyle, taşın rengi değişebilir ve daha açık bir renge dönüşebilir. Sitrininizi yıkamak için herhangi bir ticari mücevher temizleyici veya sade sabun ve ılık su (yumuşak bir fırça kullanarak) kullanabilirsiniz. Temizledikten sonra iyice durulayın ve iyice kurulayın. Taşın ultrasonik bir temizleyicide de temizlenmiş olmasına rağmen, buhar temizliği önerilmez.Doğal sitrin, tezahürün, hayal gücünün ve kişisel iradenin öncü bir taşıdır. Güneşin gücünü taşıyan, sıcak ve rahatlatıcı, enerji verici ve hayat veren bir. Çakraları baharın güneş ışığı gibi harekete geçirir, zihni temizler ve ruhu harekete geçirir. Frekansı yaratıcılığı ve hayal gücünü uyandırır, hayallerin ve isteklerin somut bir forma dönüştürülmesini sağlar. Saf sarı enerjisiyle, Sitrin hayatın doluluğunu, yeni başlangıçları ve yeni arayışları teşvik eder. [Raphaell, 86] [Simmons, 119] [Ahsian, 120]

Doğal sitrin negatif enerjiyi tutmaz veya biriktirmez, aksine çevreyi aşırı derecede koruyucu hale getirir, dönüştürür, dağıtır ve topraklar. Hem fiziksel hem de ince seviyelerdeki problemleri çözer, olumsuz düşünceleri ve duyguları olumlu olanlara dönüştürür. Dünyada asla temizlenmemesi veya temizlenmemesi gereken sadece iki kristalden biridir. Diğeri ise Kiyanit. [Melodi, 209] [Hall, 117] [Eason, 16]

Sitrin, sarı, bal rengi ya da neredeyse kahverengiden rengine kadar değişen ve gökkuşağı ya da kıvılcım eklemeleri içerebilen, saydam sarı bir Kuvars çeşididir. Adı, limon anlamına gelen Fransızca kelime citronundan gelir. M.Ö. 300 yıllarına kadar Yunanistan’da bir mücevher olarak kullanılmış ve rengi nedeniyle bazen yanlışlıkla Altın Topaz, Madeira veya İspanyol Topaz veya Safranite olarak geçmektedir. Piyasadaki ticari Citrine’nin çoğu ısıl işlem görmüş bir Ametist veya Dumanlı Kuvars olup, genellikle daha koyu sarı veya turuncu-kırmızımsı bir renk tonu olan bir Citrine rengini üretir. En Doğal Citrine açık sarı renktedir. [Eason, 89] [Megemont, 60] [Simmons, 119]

 

Tüccarın Stone’unu taşıdığı taşınmaz özelliklerinden dolayı, pırıltılı sarı Citrine sadece zenginlik elde etmede değil, aynı zamanda onu korumada da yardımcı olur. [Melody, 209] Zenginlik ve refahı, başarıyı ve her şeyi iyi çeken bolluk ve tezahürün bir taşıdır. Aynı zamanda cömertliği teşvik eder ve iyi bir servet paylaşır. [Hall, 118] Citrine tüm hızlı para girişlerinde yardımcı olur ve özellikle finansal spekülasyon ve ticari başarı için yararlıdır. Para çekmek ve aşırı akışı önlemek için cüzdan veya cüzdanda bir tane taşıyın. [Eason, 44]

Profesyonel bir destek taşı olan Citrine, satış, ticaret bankacılığı, gazino, spor ve fitness eğitimi ve medya alanında çalışan herkes için etkileşimleri geliştirir. Tıbbi personel ve şifacılar için güçlendirici bir kristaldir ve hükümet çalışmalarında verimliliği arttırır. [Mella, 131-132] [Eason, 89] Citrine, içsel ışığı güçlendirir ve yaratıcılığı ve hayal gücünü teşvik eder. Her türlü sanatçı için idealdir. [Megemont, 59-60]

Sitrin, kişilerarası ilişkiler için mükemmel bir kristaldir. Aile veya grup problemlerini düzeltir, çözüm ve birleştirmeyi destekler. [Melodi, 210] Ayrıca etrafımızdakilerden emilen izlenimlerin anlaşılmasına ve bunlarla başa çıkılmasına yardımcı olur. [Gienger, 28]

Bir siteyi taşımak sevgiyi ve mutluluğu çeker ve kalbini kıracak olanlara karşı korur. Ayrıca, kıskançlığa ve kıskançlığa karşı etkili bir kalkan. [Eason, 89]

Doğal Turmailn Sitrin Yüzük

Doğal Turmailn Sitrin Yüzük

Bir Citrine meleğinin ya da bir yenidoğanın küresine hediye, zeka, sağlık, mutluluk, merak, güven ve şifa bilgeliği getirir. [Eason, 89]

Işığın onları yakaladığı yerdeki Doğal Citrine tumblestones, bir alandaki düşmanca hayaletleri temizler. Negatif enerjilerin geri dönmesini önlemek için haftalık bir Citrine iksiri serpin. [Eason, 89]

Küçük bir uyarı: Sitrin bazılarında saldırganlığı şiddetlendirebilir. Ateşli, hızlı huylu bir doğaya sahip olanlar için tavsiye edilmez ve iftira veya dedikodu eğilimi olan kişiler tarafından önlenmelidir. [Megemont, 60]Citrine Gemstone Bilgi
Citrine Hakkında – Tarihçe ve Giriş
Citrine , günümüzde mevcut en popüler değerli taşlardan biridir. Çok büyük kuvars (SiO2) değerli taş ailesine aittir. Daha spesifik olarak, taş kaliteli makrokristal kuvars (silikon dioksit) sarı ila altın portakal çeşididir. ‘Citrine’ ismi ‘limon’ anlamına gelen ‘citron’ kelimesinden türetilmiştir, ancak rengi limon-sarı yerine daha altın olma eğilimindedir.

Doğal sitrin aslında oldukça nadirdir ve diğer kuvars çeşitlerinden daha değerli olduğu için, bugün sitrinlerin çoğu aslında cazip altın rengini elde etmek için ısıl işlemden geçirilmiştir. Hemen hemen tüm ısıtılmış sitrin kırmızımsı renk tonları sergileyecek. Kuvars ısındığında (doğal veya yapay), demir katışkıları azalır, bu da daha az miktarda mor ve mor ve daha güçlü sarı ila altın sarısı renklerle sonuçlanır. Sitrin ve ametist arasındaki tek fark, mevcut demir iyonlarının (Fe3) oksidasyonudur. Başka bir deyişle, renksiz kuvars kristali, sitrin menekşe-mor ametist , bir başka saydam şeffaf kristal kristal kuvars ile yakın ilişkisini açıklar.

Sitrin, farklı kuvars özellikleriyle kolayca tanımlanabilir. Altın sarısı renklerde doğal olarak oluşan birkaç değerli taştan biridir. Diğer benzer renkli taşlar genellikle çok daha sert (safir ve topaz) veya çok daha yumuşaktır ( sfalerit ve sfen). Altın beril , ortoklas ve turmalin de genellikle karışıklığa neden olabilir. Doğal sitrin kuvars, çekici altın rengini demir kirliliklerinin varlığından alır. Ametrin , tek bir örnekte hem altın sitrin hem de menekşe ametist olan kuvarsın doğal bicolor kombinasyonudur. Si02 (silikon dioksit), 2.60 ila 2.70 yoğunluğa ve 1.544 ila 1.553 kırılma indeksine sahip spesifik bir kimyasal formülüne sahiptir ve bunların hepsi, sitrinin benzer materyallerden ayırt edilmesine yardımcı olabilir.

 

Citrine Origin ve Gemstone Resources Başa Dön
Dünyanın her yerinde sitrin yatakları bulunmasına rağmen, Brezilya dünyanın lider tedarikçisi konumundadır. Diğer önemli kaynaklar arasında Arjantin, Bolivya, Fransa, Madagaskar, Myanmar (Burma), Namibya, Rusya, İskoçya, İspanya, Uruguay ve Zambiya bulunuyor.

Sitrin Yüzük

Sitrin Yüzük

Citrine Alımı ve Citrine Gemstone Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Sitrin rengi
Doğal işlem görmemiş sitrin, tipik olarak soluk sarı ila altın renklidir ve sıklıkla dumanlı kahverengimsi tonlar ile birlikte bulunur. Altın portakaldan zengin altın-kahverengiye kadar daha derin renkler oluşabilir. Daha koyu renkler genellikle daha açık limon renklerinden daha fazla tercih edilir. Isıtılmış sitrin (ametist veya dumanlı kuvars ) tipik olarak kırmızımsı bir renk tonu sergileyecektir.

Sitrin Berraklığı ve Parlaklığı
Sitrin mükemmel şeffaflık ile ortaya çıktığı bilinmektedir. Göz-temiz örnekleri oldukça yaygındır ve görünür kalıntılar ile sitrin taşları satın almak için çok az sebep bırakmaktadır. Sitrin kesildiğinde ve cilalandığında çekici bir cam parlaklığa sahiptir.

Sitrin Kesim ve Şekil
Sitrin neredeyse her zaman yüzleşir. Yuvarlak kesiciler ve ovaller, bu kesikler renk ve dağılımı en üst düzeye çıkarma eğiliminde olduğundan daha yaygındır. Adım kesme (zümrüt kesim) ve makas kesimleri veya Portekizce kesimler gibi diğer süslü kesimler de oldukça popülerdir. Sitrin değerli taşları, armutlar, kareler, trilyonlar, mermi, ovaller, minderler ve kalp şekilleri de dahil olmak üzere akla gelebilecek hemen hemen her türlü şekillerde bulunabilir. Kalibre edilmiş boyutlar çok yaygındır ve daha büyük taşlarla bile uygun fiyatlı kalırlar.

Sitrin Tedavisi
Doğal, ısıtılmamış sitrin giderek daha nadir hale gelmesine rağmen, işlenmemiş sitrin değerli taşlar mevcuttur ve oldukça uygun kalmaktadır. Günümüzde mevcut olan sitrin taşlarının çoğu aslında ısıl işlem görmüş ametist veya dumanlı kuvarslardır. Sitrin genellikle madencilik kaynağında ısıtılır ve bu kadar düşük sıcaklıklarda tamamlandığı için tespit edilmesi oldukça zordur. Renk geliştirme hem kalıcı hem de kararlı olarak kabul edilir.

Citrine Gemological Properties: Başa Dön
Kimyasal formül: SİO2; Silikon dioksit
Kristal yapı: Piramitler ile altıgen (trigonal) altıgen prizmalar
Renk: Açık sarı-koyu sarı, altın-kahverengi, turuncu
Sertlik: Mohs ölçeğinde 7
Kırılma indisi: 1.544 ila 1.553
Yoğunluk: 2.65
dilinim: Yok
Şeffaflık: Şeffaf
Çift kırılma veya çift kırılma: 0.009
Parlaklık: cam
floresan: Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakınız.

Sitrin: Çeşitleri veya Benzer Değerli Taşlar: Başa Dön
Doğal Ametrine
Ametrine Satın Alın
Kuvars değerli taşların farklı ve farklı çeşitleri vardır ve çoğu renk ve kristal yapısı gibi optik özelliklere dayanır, ancak diğer çeşitler menşe veya diğer benzer özelliklere işaret eder. Lokasyon bazlı ticaret adları çoğunlukla sadece taş satıcıları veya koleksiyoncular tarafından kullanılır. Kuvars, dünyadaki en bol minerallerden biridir ve sadece feldspat grubuna göre ikinci sıradadır.

Kuvars taşları iki daldan biri, kriptokristal ve makrokristal olarak sınıflandırılabilir. İki çeşit şeffaflık ve parlaklık ile ayırt edilebilir. Ametist ve sitrin, hem makrokristal hem de diğer birçok benzer değerli taş çeşidi vardır. Buna ek olarak, görünüşte doğal sitrin ile kolayca karıştırılabilen, ancak emperyal topaz, altın beril ve altın safir dahil olmak üzere kompozisyon yolu ile ilgisiz olan birçok benzer değerli taş vardır.

Sitrin Taşı Özellikleri
Sitrin Taşı Özellikleri

En Popüler Benzer veya İlgili Taşlar ve Ticaret İsimleri:
Ametist , ametrin , dumanlı kuvars, gül kuvars, kalsedon, akik, rutil kuvars, yıldız kuvars, kedinin gözü kuvars, altın kuvars, carnelian ve renksiz kuvarslar en çok kullanılan değerli taş çeşitleridir.

Daha Az Bilinen Benzer veya İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
Aventurin, kaya kristali kuvars, krisopraz , dumortierit kuvars , taş silika (chrysocolla kalsedon) sardonyx, oniks, mistik kuvars, çilek kuvars , mavi kuvars, hawolf gözü, prasiyolit ve heliotrope (kantaşı) daha az bilinen taş çeşitleri ile yakından ilişkilidir.

Citrine Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Güçleri Başa Dön
Sitrin renginin pozitif enerji yaydığı düşünülmektedir. Özellikle başarıya sahip olan durumlarda, refahı ve bolluğu desteklediğine inanıldığı için “başarı taşı” olarak bilinir. Sitrin, pek çok işletmenin nakit kayıtlarında iyi bir servet tutması nedeniyle ‘tüccarın taşı’ takma adını kazanmıştır. Efsaneye göre, sitrin negatif enerjiyi dağıtabilmektedir. Ayrıca yaşamda stabilite oluşturduğu ve genel koruma için iyi olduğu düşünülmektedir. Duygusal olarak, sitrin, depresyon, kendinden şüphe duyma, öfke ve irrasyonel ruh hali dalgalanmalarını rahatlattığı düşünülmektedir.

Fiziksel olarak sitrin, sindirim, mide problemleri ve uyku bozuklukları için faydalıdır. Ayrıca tiroid, kalp, böbrek ve karaciğer bozuklukları için özellikle yararlı olduğu düşünülmektedir. Sitrin ayrıca fiziksel bağımlılıkların, korkuların ve fobilerin üstesinden gelmek için özellikle güçlü olduğu söylenir.

Citrine genellikle Kasım’ın bir taş taşı olarak kullanılır (topaz ile birlikte) ve resmi 13. evlilik yıldönümü değerli taştır. Ayrıca Başak resmi taş olarak kabul edilir. Kristalinizden en fazla faydayı elde etmek için taşı, özellikle de hedeflenen bölgeyle deri ile temas halinde kullanın.

Yasal Uyarı: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Güçleri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Taşlar Lore çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co. Ltd’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir pratisyene bakın. GemSelect, iyileştirici veya astrolojik burç bırakma güçlerinin iddialarını veya beyanlarını garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Citrine Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri Başa Dön
Sitrin, yüzük, kolye ve küpeler dahil her tür takı tasarımı için mükemmel bir seçimdir. Sert, dayanıklı olarak kabul edilir ve günlük kullanıma ve ticari ana takıların yıpranmasına kolayca dayanabilir. Sitrin genellikle kolye veya yüzük olarak giyilir, ancak kolyeler, iğneler ve broşlar için de kullanılabilir. Sitrin, boncuklu ve telli takı tasarımlarında da oldukça popülerdir. Citrine, çok çeşitli şekil ve kesimler sayesinde birçok kuyumcu ve tasarımcı için bir favori. Citrine, bugün piyasadaki en popüler altın değerli taşlardan biridir ve büyük boyutlarda bile çok makul fiyatlı. Sitrin, Kasım ayının doğum taşlarından biri olduğu için, özellikle burçtaşı yüzük ve kolyeler olmak üzere, burçta takılar içerisinde kullanılmak üzere oldukça aranır. Citrine yüzükler hem erkekler hem de kadınlar için uygundur, koyu turuncu taşlar, erkeklerin takılarında kullanılmak üzere tercih edilir ve daha hafif, daha parlak taşlar, bayanların takılarında kullanılmak üzere tercih edilir.

Not: Karat ağırlığına göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boyut-ağırlık oranına göre değişir. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri, karşılaştırmalı olarak ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Citrine Gemstone ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa Dön
Değerli taşlar nasıl temizlenir Sitrin, tüm kuvartz gibi, çok dayanıklı olarak kabul edilir, ancak topaz, spinel, safir ve elmas dahil olmak üzere sitrin kaşıyabilen birtakım diğer taş türleri vardır. Özellikle spor, egzersiz ve hatta ev işleri gibi güçlü fiziksel aktiviteler gerçekleştirirken, birbirine yakın diğer mücevherleri giymeyerek veya saklayarak dikkatli olun. Sitrininizi yumuşak bir sabun ve ılık su kullanarak temizleyin. Yumuşak bir bez veya fırça kullanarak değerli taşları silebilirsiniz. Sabunlu bir kalıntı çıkarmak için iyice durulayın.

Neredeyse tüm renkli taşlarda olduğu gibi, özellikle ağartıcı ve asit olmak üzere sert kimyasallar tavsiye edilmez. Ultrasonik temizleyiciler tipik olarak sitrin için güvenli kabul edilir, ancak sitrinin ısıya olan duyarlılığından dolayı buharlayıcılardan kaçınılmalıdır. Doğrudan ışığa veya aşırı sıcaklık koşullarına uzun süre maruz kalmaktan kaçının. Sitrin değerli taşlarını saklarken, bunları yumuşak bir beze sarın ve kumaş kaplı bir kutuya yerleştirin.

Evinizin veya işinizin servet köşesine veya nakit kutusuna yerleştirin. Sitrin güneş ışığında kaybolur. [Hall, 119]

SİTRİN TURMALİN TAŞI EL İŞİ BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Sitrin Turmalin Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 12.5GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • DAMLA KESİM SİTRİN TAŞI
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • YEŞİL TURMALİN TAŞI
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Sitrin ilk olarak Yunanistan’da Hellenistik Çağ’da M.Ö. 300 ila 150 arasında altın sarısı bir taş olarak kabul edilmiştir. Sarı kuvars, takı ve aletler süslemek için kullanılmadan önce kullanılmıştı ancak çok aranmamıştı.

Sitrin Turmalin Yüzük

Sitrin Turmalin Yüzük

Sitrin taşının, Harun ya da topaz olmasına rağmen, Aaron’un göğüs plakasında onuncu taş olduğuna inanılmaktadır. Exodus kitabında onuncu taşa Yunanca “altın taş” a dönüşen chrysolitus adı verildi.

Citrine taş, 17. yüzyıl İskoçya’sında silah üreticileri tarafından kullanılmıştır. Hançer saplarını süslemek için sarı kuvars değerli taşlar kullanıldı. Bazen, bir hançerin tüm kolu büyük bir sitrin kayadan yapılacaktır.

Citrine, 1800’lerde Kraliçe Victoria’nın sarı kuvars sevgisi sayesinde İngiliz kraliyet başını salladı. Kraliçe, 1852 yılında Prens Albert ve onun inşa ettiği bir yazlık rezidansı süslemek için yaygın olarak sitrin değerli taşlar kullanmıştır. Sitrin değerli taşlar için bu yeni beğeni nedeniyle, İskoç omuz broşlarında ve kilt pimlerinde kullanımları artmıştır.

1930 ve 1940’lardaki Art Deco döneminde, sitrin taşı tüm öfkeye dönüştü. Sarı kuvars, giyim eşyası ve mücevheratın yanı sıra ev eşyaları, mobilya ve dekoratif eşyaları süslemek için kullanıldı. Sitrin kayası mimarlıkta bile kullanılmıştır

Sarı kuvars mevcut ismini Fransızca’dan almıştır. Sitrin, limon anlamına gelen Fransızca kelime citronundan türetilmiştir. Yüzyıllar boyunca, sitrin taşı da altın topaz, Madeira, İspanyol topaz ve safranit olarak adlandırılmıştır.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE YÜKSEK KALİBRASYON 7.68 DAMLA KESİM SİTRİN VE TURMALİN TAŞI BAYAN YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ SANATSAL BİR PARÇA OLUP EŞİ YOKTUR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN EŞSİZ BİR PARÇA KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

Sitrin kristali anlamı, sitrin rengindeki sarı renklere dayanmaktadır. Sitrin anlamı, kişisel irade, özgür düşünce ve umutların ve hayallerin gerçekleştirilmesi ile ilgilidir. Sarı sitrin taşı anlamı güneş ışığının verdiği konfor, sıcaklık ve güce bağlıdır. Sarı kuvars, sitrin şifa özellikleri için kullanan herkese yeni bir soluk getirir. Citrine anlamı ayrıca yeni başlangıçlar, yeni arayışlar ve tam bir yaşam sürmekle de ilgilidir. Citrine kristalleri, yaratıcılığı teşvik eden ve umut ve hayallerin gerçekliğe dönüşmesini kolaylaştıran bir frekansta titreşirler.

Gerçek sitrin anlamı negatif enerjinin verimli kullanımını içerir. Citrine kristalleri, sitrin anlamını koruyarak vücut ve çevreden negatif enerjileri emer. Bununla birlikte, bu sarı kuvars asla negatif enerjiden arındırılmalı veya temizlenmemelidir. Asla temizlenmesi gereken sadece iki kristal vardır ve sitrin bunlardan biridir. Sitrin taşları, negatif enerjiyi doğal yoldan ileterek ve onu güvenli bir şekilde yere yayarak dağıtır.

Negatif enerji ile ilgili problemler bariz, fiziksel yollarla veya daha kolay tespit edilen daha ince yöntemlerle ortaya çıkabilir. Sitrinin iyileştirici özellikleri, sitrin anlamıyla uyumlu olarak, bu sorunları hafifletir.

Sitrin Turmalin Taşı Yüzük

Sitrin Turmalin Taşı Yüzük

Sitrin taşı, sitrin anlamıyla uyumlu olarak her türden ilişkiyi sağlar. Olumsuz duyguların ortadan kaldırılması ve ilişkide yer alan herkesten olumsuzlukların azaltılması, daha sağlıklı kişilerarası ilişkilere yardımcı olur. Yenilenmiş bir anlayış duygusu, gruba nüfuz ederek daha sağlıklı algıları ve başkalarının algılarını ele alma yeteneğini geliştirerek, sitrin anlamını desteklemektedir.

Artan zenginlik ve refah sitrin anlamında yer almaktadır. Bu nedenle de sitrin taşları Merchant’s Stone olarak bilinir. Sitrin gücü, zenginliği ve zenginlikleri elde etmeyi kolaylaştırır. Sitrin anlamı genel olarak bolluğu içerir. Sitrin gücü de cömertliği teşvik eder, sitrin anlamıyla uyum içinde, daha geniş bir sitrin faydaları yelpazesinin tadını çıkarmak için zenginlik ve refahın paylaşılmasını teşvik eder. Cüzdanda veya cüzdanda yer alan gerçek bir citrine değerli taş, paranın getirilmesine ve aşırı harcamaların kısıtlanmasına yardımcı olabilir.

Özellikle bankacılık, kumarhaneler, medya ve satış ile fitness ve spor hocalarında çalışanlar için, sitrin faydaları kariyer alanına uzanmaktadır. Hükümet ve tıp alanında çalışan insanlar, sitrin anlamıyla uyumlu olarak, sitrin gücü ile takviye edilir. Sitrin anlamıyla desteklenen yaratıcılık ve hayal gücü alanlarındaki sitrin faydaları, sanatçılar için faydalıdır.

Yeni doğmuş bir çocuğa sitrin anlamını koruyan sitrin güçleri verilebilir. Sitrin taşından yapılmış bir melek heykelcik veya küre armağanı çocuğa güven, merak, mutluluk, sağlık, zeka ve şifa bilgeliği kazandırabilir.
Gerçek sitrin’in ruhsal iyileştirici özellikleri, özellikle başkalarının enerjisi ve etkisine karşı aşırı derecede hassas ve savunmasız olan insanlar için faydalıdır. Sarı kuvars, auraya koruma sağlamak için vücudun etrafındaki ışığı arttırır.

Sitrin nasıl kullanılır:

Her türlü sarı citrine değerli taş takıları giyin.
Gelişmiş berraklık ve daha büyük ruhsal vizyon için gerçek sitrin değerli taş küpeler giyin.

Turmalin Sitrin Yüzük

Turmalin Sitrin Yüzük

Bir cep, cüzdan veya cüzdanda sarı kuvars kristali taşıyın.
Güvende ve güvende hissetmek için boyun etrafında gerçek bir sarı sitrin kristalinden yapılmış bir tılsım giyin.
Bir sitrin mala veya dua boncuk kullanın.
Gerçek sitrin tumblestone’ları, ışığın, sitrin anlamını koruyarak negatif, düşmanca ruhları temizlemek için yansıttığı bir alana yerleştirin.
Negatif manevi enerjinin geri dönüşüne karşı korumak için etkilenen bir alan veya ev boyunca gerçek sitrin iksiri serpin.
Katedral formundaki gerçek sitrin, hem duygusal hem de fiziksel olarak yetersizlik duygularından muzdarip insanlar için özellikle yararlıdır. Katedral form sitrin, merkezde biraz daha kısa, sivri paralel formasyonlar bulunan daha uzun bir noktaya sahip bir sitrin kristal formasyondur. Ortaya çıkan genel şekil, bir katedralin şeklini hatırlatır. Gerçek sitrin katedral formundaki manevi iyileştirici özellikleri, temeldeki inancı düzeltmek için sorunun temel nedenidir. Sitrin gücü, sitrin anlamıyla uyumlu olarak, ruhsal büyümeyi destekleyen daha olumlu bir görünüm kazandırır.

Kehanet devletlerinin dünyasında gerçek sitrin kristali anlamı: Fikirlerinizi ve ihtiyaçlarınızı açık bir şekilde iletme zamanı.

Gerçek sitrin kristalleri koruyucu meleğin bir bağlantısını güçlendirebilir. Koruyucu meleğin tercih ettiği sitrin rengi biraz değişir.

 

Bir odanın veya evin ortasına bir sitrin taş heykelcik yerleştirin.
Bir avuç dolusu sitrin tumblestone’u sığ bir tabağa koyun ve onları odanın ortasına veya evine yerleştirin.Citrine binlerce yıldır popüler olmuştur ve nadiren de olsa saygı duyulmaktadır, ancak zamanla değişmiştir. Eski Romalılar onu güzel takı ve gravür çalışması için kullandılar. Aynı zamanda 19. yüzyılda takı için çok popülerdi. I. ve II. Dünya Savaşları arasındaki Art Deco döneminde, büyük Garip ve Joan Crawford gibi büyük

Sitrin Taşı Özellikleri

Sitrin Taşı Özellikleri

Hollywood yıldızları için yapılmış devasa ve özenli Art Deco esinli mücevher parçaları da dahil olmak üzere, pek çok değerli eserde büyük sitrinler kuruldu.
Doğum sembolleriniz hakkında her şeyi öğreniDoğum günün:Ancak günümüzde, taş nadir değildir ve bu nedenle, sitrin kullanımının artık zenginlik ve lüks ile çok az ilgisi vardır. Aslında, yıllardır, Citrine çok ucuz ve bol oldu, kimse ciddiye almadı. Ancak şimdi, bu gem için tam ölçekli bir rönesans var. Bu pazarlık fiyatı artık bir handikap değil, mücevherde çok büyük taşların kullanılmasına izin verdiği için bir varlıktır. Bu trendin bir parçası olarak, kuyumcular büyük, cesur taşlar kullanıyorlar – çoğu kübist tarzda kesilmiş, para için çok fazla sıçrama yapmıştır. Citrine, uygun fiyatlı takı parçalarıyla dolaplarını genişletmek isteyen bütçeli kadınlarla avantaj bulmuştur. Bütçede kadınlar için toprak tonlu renkler sağlandığında, sitrin gerçek bir rekabete sahip değildir.
Kendi Aile Keepsake Tasarla
Sevdiğiniz kişilerin doğum lekeleri veya en sevdiğiniz renk kombinasyonlarıyla kendi eşsiz aile hatıralarınızı yaratmak için herhangi bir değerli taş ile Citrine’yi birleştirin.
Citrine ile birleştir:

Sitrin, güçlü bir temizleyici ve rejeneratör olduğu için, ruhsal benliği de iyileştirmede değerli olduğuna inanılmaktadır. Kendini iyileştirme, ilham ve kendini geliştirmenin erdemlerini taşır. Güneşin gücünü taşımak, depresyon, korku ve fobileri aşmak için mükemmeldir. Depresif benlik saygısı olanlara yardımcı olur. Kişinin kendilik hissi, bir sitrin ile daha radyant hale gelir ve geleceğe, iyimser bir şekilde, akışa geçerek, geçmişe dayanmak yerine, geleceğe bakmaya yardımcı olur. Zihinsel olarak, yüksek zekayı uyandırır, bilinçli farkındalığı arttırır ve düşüncenin netliğini arttırır, içselliği teşvik eder, böylece bilgelik ortaya çıkabilir. Akıl ve zihinsel aktiviteyi harekete geçirir ve kişinin düşüncelerini ve duygularını sözelleştirerek yaşayabileceği zorlukların üstesinden gelir. Değerli taş, bilginin sindirilmesinde ve durumların analiz edilmesinde, doğru yönde yönlendirilmesinde ve sorunlarımıza çözüm bulmamıza yardımcı olur. Sitrin aynı zamanda yapıcı eleştirilerin kabulünü de teşvik eder ve size nasıl hareket edeceğinizi gösterir. Duygularınızı sabit tutmanıza, dengeli ve kontrol altında tutmanıza yardımcı olması için bir tür kişisel zihin kontrolü sağlar. Aynı zamanda, süreçteki diğer insanlara ezilmeden kendiliğinden olmanıza yardımcı olur. Bir sitrin tutmak, en zorlu durumlarda sakin kalmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, grup veya aile uyumsuzluğunu düzeltmek için yararlı bir taştır. Aralarında konuşmak yerine başkalarını dinlemenize yardımcı olur.

Turmalin Taşı Özellikleri

Turmalin Taşı Özellikleri

Doğal-sitrin-taş-tarih-lore.jpg
Sitrin, bedeninizden stres ve olumsuzluk çeker ve sessiz, ferahlatıcı bir huzur getirir. Sorumluluk korkusunun üstesinden gelmenize yardımcı olur ve öfke ve yıkıcı eğilimleri durdurur. Taşın, kendini korumak için eyleme geçirilebilmesi için erken uyarı sistemi olarak hareket ettiği de söylenmiştir. Sitrin ısınıyor, enerji veriyor ve son derece yaratıcı, yeni deneyimlere açıklık ve esneklik kazandırıyor. Hayatınızın her seviyesine enerji sağlar ve yardımcı arkadaşlar ve danışmanların güçlü bir çekicisidir. Onu gören herkese sevinç verme ve olumlu bir tavır aşılama gücüne sahiptir. Sitrin etrafında kasık ve olumsuzluk yoktur. Citrine cömertliği destekler, ancak aynı zamanda servetinize tutunmanıza yardımcı olur. Taşın hayattaki tüm güzel şeyleri size çekeceği söylenir.
Sitrin Fiziksel Özellikleri ve Bilim
sitrin-maden-germstone-facts.jpg
Sitrin, özellikle granit ve gnayslarda magmatik (yoğun ısı içeren koşullar altında üretilen kayaçlar) ve metamorfik kayalarda bulunur. Klasik çökellerde de (sıvının dibine çöken madde) bulunur. En iyi kristaller mineral damarlarında ölçü mineralleri olarak bulunur. Sitrin genellikle birlikte bulunur ametist , ama mor kuzeninden çok daha nadirdir. Hava koşullarına dayanıklı olduğu için alüviyal kum ve çakıllarda da bulunur. Doğal sitrin en büyük tedarikçisi Güney Brezilya’da Rio Grande do Sol eyaletidir. ABD’deki sitrin mayınları Colorado, Kuzey Carolina ve Kaliforniya’da bulunur. Değerli taşlar, tüm dünyada, İspanya, Brezilya, Afrika, Güney Afrika, Fransa , İngiltere, Madagaskar ve Sovyetler Birliği’nde de bulunuyor.
sitrin-kuvars-kalkış-gemstone.jpg
Sitrin “açık sarı” olarak tanımlanır kuvars benzeyen Topaz . ”Ametist ve sitrin, yer kabuğundaki en yaygın minerallerden biri olan kuvartz çeşididir. Doğal bolluk ve sonsuz kuvars çeşidi, onu tüm taş minerallerinden en çok kullanılanlar haline getirmiştir. Saf formunda, kuvars renksiz ve şeffaftır. Ancak sitrin renkleri ve ametist kimyasal kirliliklerden kaynaklanır. Sitrin durumunda, rengini veren demir içeriğidir. Doğal sarı sitrin genellikle soluk sarıdır ve çok nadirdir. Çoğu ticari sitrin, ısıl işlem yapan ametist tarafından yapılır. Aslında, ısıl işlem görmüş sitrin bazen “yanmış ametist” olarak adlandırılır. Sitrin sertlik ölçeğinde 7’dir. Taş ısıya duyarlı olduğundan, ısıya veya ışığa aşırı maruz kalmaktan korunmalıdır.

Sitrin Turmalin El işçiliği Yüzük

Sitrin Turmalin El işçiliği Yüzük

Sitrin, doğru şekilde ilgilenirseniz sonsuza kadar sürebilir. Çizilebileceği veya vurulabileceği her türlü durumdan korunmalıdır. Bununla birlikte, normal günlük kullanımınıza ve yıpranmanıza ayak uydurmak oldukça iyi bir şey. Güneşte bırakılmaması gereken bir sitrin veya uzun süre güneş ışığına ya da sıcaklığa maruz kalabileceği güneşlenme gibi durumlarda çok önemlidir. Sıcaklığa karşı hassasiyeti nedeniyle, taşın rengi değişebilir ve daha açık bir renge dönüşebilir. Sitrininizi yıkamak için herhangi bir ticari mücevher temizleyici veya sade sabun ve ılık su (yumuşak bir fırça kullanarak) kullanabilirsiniz. Temizledikten sonra iyice durulayın ve iyice kurulayın. Taşın ultrasonik bir temizleyicide de temizlenmiş olmasına rağmen, buhar temizliği önerilmez.Doğal sitrin, tezahürün, hayal gücünün ve kişisel iradenin öncü bir taşıdır. Güneşin gücünü taşıyan, sıcak ve rahatlatıcı, enerji verici ve hayat veren bir. Çakraları baharın güneş ışığı gibi harekete geçirir, zihni temizler ve ruhu harekete geçirir. Frekansı yaratıcılığı ve hayal gücünü uyandırır, hayallerin ve isteklerin somut bir forma dönüştürülmesini sağlar. Saf sarı enerjisiyle, Sitrin hayatın doluluğunu, yeni başlangıçları ve yeni arayışları teşvik eder. [Raphaell, 86] [Simmons, 119] [Ahsian, 120]

Doğal sitrin negatif enerjiyi tutmaz veya biriktirmez, aksine çevreyi aşırı derecede koruyucu hale getirir, dönüştürür, dağıtır ve topraklar. Hem fiziksel hem de ince seviyelerdeki problemleri çözer, olumsuz düşünceleri ve duyguları olumlu olanlara dönüştürür. Dünyada asla temizlenmemesi veya temizlenmemesi gereken sadece iki kristalden biridir. Diğeri ise Kiyanit. [Melodi, 209] [Hall, 117] [Eason, 16]

Sitrin, sarı, bal rengi ya da neredeyse kahverengiden rengine kadar değişen ve gökkuşağı ya da kıvılcım eklemeleri içerebilen, saydam sarı bir Kuvars çeşididir. Adı, limon anlamına gelen Fransızca kelime citronundan gelir. M.Ö. 300 yıllarına kadar Yunanistan’da bir mücevher olarak kullanılmış ve rengi nedeniyle bazen yanlışlıkla Altın Topaz, Madeira veya İspanyol Topaz veya Safranite olarak geçmektedir. Piyasadaki ticari Citrine’nin çoğu ısıl işlem görmüş bir Ametist veya Dumanlı Kuvars olup, genellikle daha koyu sarı veya turuncu-kırmızımsı bir renk tonu olan bir Citrine rengini üretir. En Doğal Citrine açık sarı renktedir. [Eason, 89] [Megemont, 60] [Simmons, 119]

 

Tüccarın Stone’unu taşıdığı taşınmaz özelliklerinden dolayı, pırıltılı sarı Citrine sadece zenginlik elde etmede değil, aynı zamanda onu korumada da yardımcı olur. [Melody, 209] Zenginlik ve refahı, başarıyı ve her şeyi iyi çeken bolluk ve tezahürün bir taşıdır. Aynı zamanda cömertliği teşvik eder ve iyi bir servet paylaşır. [Hall, 118] Citrine tüm hızlı para girişlerinde yardımcı olur ve özellikle finansal spekülasyon ve ticari başarı için yararlıdır. Para çekmek ve aşırı akışı önlemek için cüzdan veya cüzdanda bir tane taşıyın. [Eason, 44]

Profesyonel bir destek taşı olan Citrine, satış, ticaret bankacılığı, gazino, spor ve fitness eğitimi ve medya alanında çalışan herkes için etkileşimleri geliştirir. Tıbbi personel ve şifacılar için güçlendirici bir kristaldir ve hükümet çalışmalarında verimliliği arttırır. [Mella, 131-132] [Eason, 89] Citrine, içsel ışığı güçlendirir ve yaratıcılığı ve hayal gücünü teşvik eder. Her türlü sanatçı için idealdir. [Megemont, 59-60]

Sitrin, kişilerarası ilişkiler için mükemmel bir kristaldir. Aile veya grup problemlerini düzeltir, çözüm ve birleştirmeyi destekler. [Melodi, 210] Ayrıca etrafımızdakilerden emilen izlenimlerin anlaşılmasına ve bunlarla başa çıkılmasına yardımcı olur. [Gienger, 28]

Bir siteyi taşımak sevgiyi ve mutluluğu çeker ve kalbini kıracak olanlara karşı korur. Ayrıca, kıskançlığa ve kıskançlığa karşı etkili bir kalkan. [Eason, 89]

Doğal Turmailn Sitrin Yüzük

Doğal Turmailn Sitrin Yüzük

Bir Citrine meleğinin ya da bir yenidoğanın küresine hediye, zeka, sağlık, mutluluk, merak, güven ve şifa bilgeliği getirir. [Eason, 89]

Işığın onları yakaladığı yerdeki Doğal Citrine tumblestones, bir alandaki düşmanca hayaletleri temizler. Negatif enerjilerin geri dönmesini önlemek için haftalık bir Citrine iksiri serpin. [Eason, 89]

Küçük bir uyarı: Sitrin bazılarında saldırganlığı şiddetlendirebilir. Ateşli, hızlı huylu bir doğaya sahip olanlar için tavsiye edilmez ve iftira veya dedikodu eğilimi olan kişiler tarafından önlenmelidir. [Megemont, 60]Citrine Gemstone Bilgi
Citrine Hakkında – Tarihçe ve Giriş
Citrine , günümüzde mevcut en popüler değerli taşlardan biridir. Çok büyük kuvars (SiO2) değerli taş ailesine aittir. Daha spesifik olarak, taş kaliteli makrokristal kuvars (silikon dioksit) sarı ila altın portakal çeşididir. ‘Citrine’ ismi ‘limon’ anlamına gelen ‘citron’ kelimesinden türetilmiştir, ancak rengi limon-sarı yerine daha altın olma eğilimindedir.

Doğal sitrin aslında oldukça nadirdir ve diğer kuvars çeşitlerinden daha değerli olduğu için, bugün sitrinlerin çoğu aslında cazip altın rengini elde etmek için ısıl işlemden geçirilmiştir. Hemen hemen tüm ısıtılmış sitrin kırmızımsı renk tonları sergileyecek. Kuvars ısındığında (doğal veya yapay), demir katışkıları azalır, bu da daha az miktarda mor ve mor ve daha güçlü sarı ila altın sarısı renklerle sonuçlanır. Sitrin ve ametist arasındaki tek fark, mevcut demir iyonlarının (Fe3) oksidasyonudur. Başka bir deyişle, renksiz kuvars kristali, sitrin menekşe-mor ametist , bir başka saydam şeffaf kristal kristal kuvars ile yakın ilişkisini açıklar.

Sitrin, farklı kuvars özellikleriyle kolayca tanımlanabilir. Altın sarısı renklerde doğal olarak oluşan birkaç değerli taştan biridir. Diğer benzer renkli taşlar genellikle çok daha sert (safir ve topaz) veya çok daha yumuşaktır ( sfalerit ve sfen). Altın beril , ortoklas ve turmalin de genellikle karışıklığa neden olabilir. Doğal sitrin kuvars, çekici altın rengini demir kirliliklerinin varlığından alır. Ametrin , tek bir örnekte hem altın sitrin hem de menekşe ametist olan kuvarsın doğal bicolor kombinasyonudur. Si02 (silikon dioksit), 2.60 ila 2.70 yoğunluğa ve 1.544 ila 1.553 kırılma indeksine sahip spesifik bir kimyasal formülüne sahiptir ve bunların hepsi, sitrinin benzer materyallerden ayırt edilmesine yardımcı olabilir.

 

Citrine Origin ve Gemstone Resources Başa Dön
Dünyanın her yerinde sitrin yatakları bulunmasına rağmen, Brezilya dünyanın lider tedarikçisi konumundadır. Diğer önemli kaynaklar arasında Arjantin, Bolivya, Fransa, Madagaskar, Myanmar (Burma), Namibya, Rusya, İskoçya, İspanya, Uruguay ve Zambiya bulunuyor.

Sitrin Yüzük

Sitrin Yüzük

Citrine Alımı ve Citrine Gemstone Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Sitrin rengi
Doğal işlem görmemiş sitrin, tipik olarak soluk sarı ila altın renklidir ve sıklıkla dumanlı kahverengimsi tonlar ile birlikte bulunur. Altın portakaldan zengin altın-kahverengiye kadar daha derin renkler oluşabilir. Daha koyu renkler genellikle daha açık limon renklerinden daha fazla tercih edilir. Isıtılmış sitrin (ametist veya dumanlı kuvars ) tipik olarak kırmızımsı bir renk tonu sergileyecektir.

Sitrin Berraklığı ve Parlaklığı
Sitrin mükemmel şeffaflık ile ortaya çıktığı bilinmektedir. Göz-temiz örnekleri oldukça yaygındır ve görünür kalıntılar ile sitrin taşları satın almak için çok az sebep bırakmaktadır. Sitrin kesildiğinde ve cilalandığında çekici bir cam parlaklığa sahiptir.

Sitrin Kesim ve Şekil
Sitrin neredeyse her zaman yüzleşir. Yuvarlak kesiciler ve ovaller, bu kesikler renk ve dağılımı en üst düzeye çıkarma eğiliminde olduğundan daha yaygındır. Adım kesme (zümrüt kesim) ve makas kesimleri veya Portekizce kesimler gibi diğer süslü kesimler de oldukça popülerdir. Sitrin değerli taşları, armutlar, kareler, trilyonlar, mermi, ovaller, minderler ve kalp şekilleri de dahil olmak üzere akla gelebilecek hemen hemen her türlü şekillerde bulunabilir. Kalibre edilmiş boyutlar çok yaygındır ve daha büyük taşlarla bile uygun fiyatlı kalırlar.

Sitrin Tedavisi
Doğal, ısıtılmamış sitrin giderek daha nadir hale gelmesine rağmen, işlenmemiş sitrin değerli taşlar mevcuttur ve oldukça uygun kalmaktadır. Günümüzde mevcut olan sitrin taşlarının çoğu aslında ısıl işlem görmüş ametist veya dumanlı kuvarslardır. Sitrin genellikle madencilik kaynağında ısıtılır ve bu kadar düşük sıcaklıklarda tamamlandığı için tespit edilmesi oldukça zordur. Renk geliştirme hem kalıcı hem de kararlı olarak kabul edilir.

Citrine Gemological Properties: Başa Dön
Kimyasal formül: SİO2; Silikon dioksit
Kristal yapı: Piramitler ile altıgen (trigonal) altıgen prizmalar
Renk: Açık sarı-koyu sarı, altın-kahverengi, turuncu
Sertlik: Mohs ölçeğinde 7
Kırılma indisi: 1.544 ila 1.553
Yoğunluk: 2.65
dilinim: Yok
Şeffaflık: Şeffaf
Çift kırılma veya çift kırılma: 0.009
Parlaklık: cam
floresan: Yok
Gemoloji ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Sözlüğümüze bakınız.

Sitrin: Çeşitleri veya Benzer Değerli Taşlar: Başa Dön
Doğal Ametrine
Ametrine Satın Alın
Kuvars değerli taşların farklı ve farklı çeşitleri vardır ve çoğu renk ve kristal yapısı gibi optik özelliklere dayanır, ancak diğer çeşitler menşe veya diğer benzer özelliklere işaret eder. Lokasyon bazlı ticaret adları çoğunlukla sadece taş satıcıları veya koleksiyoncular tarafından kullanılır. Kuvars, dünyadaki en bol minerallerden biridir ve sadece feldspat grubuna göre ikinci sıradadır.

Kuvars taşları iki daldan biri, kriptokristal ve makrokristal olarak sınıflandırılabilir. İki çeşit şeffaflık ve parlaklık ile ayırt edilebilir. Ametist ve sitrin, hem makrokristal hem de diğer birçok benzer değerli taş çeşidi vardır. Buna ek olarak, görünüşte doğal sitrin ile kolayca karıştırılabilen, ancak emperyal topaz, altın beril ve altın safir dahil olmak üzere kompozisyon yolu ile ilgisiz olan birçok benzer değerli taş vardır.

Sitrin Taşı Özellikleri
Sitrin Taşı Özellikleri

En Popüler Benzer veya İlgili Taşlar ve Ticaret İsimleri:
Ametist , ametrin , dumanlı kuvars, gül kuvars, kalsedon, akik, rutil kuvars, yıldız kuvars, kedinin gözü kuvars, altın kuvars, carnelian ve renksiz kuvarslar en çok kullanılan değerli taş çeşitleridir.

Daha Az Bilinen Benzer veya İlgili Değerli Taşlar ve Ticari İsimler:
Aventurin, kaya kristali kuvars, krisopraz , dumortierit kuvars , taş silika (chrysocolla kalsedon) sardonyx, oniks, mistik kuvars, çilek kuvars , mavi kuvars, hawolf gözü, prasiyolit ve heliotrope (kantaşı) daha az bilinen taş çeşitleri ile yakından ilişkilidir.

Citrine Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Güçleri Başa Dön
Sitrin renginin pozitif enerji yaydığı düşünülmektedir. Özellikle başarıya sahip olan durumlarda, refahı ve bolluğu desteklediğine inanıldığı için “başarı taşı” olarak bilinir. Sitrin, pek çok işletmenin nakit kayıtlarında iyi bir servet tutması nedeniyle ‘tüccarın taşı’ takma adını kazanmıştır. Efsaneye göre, sitrin negatif enerjiyi dağıtabilmektedir. Ayrıca yaşamda stabilite oluşturduğu ve genel koruma için iyi olduğu düşünülmektedir. Duygusal olarak, sitrin, depresyon, kendinden şüphe duyma, öfke ve irrasyonel ruh hali dalgalanmalarını rahatlattığı düşünülmektedir.

Fiziksel olarak sitrin, sindirim, mide problemleri ve uyku bozuklukları için faydalıdır. Ayrıca tiroid, kalp, böbrek ve karaciğer bozuklukları için özellikle yararlı olduğu düşünülmektedir. Sitrin ayrıca fiziksel bağımlılıkların, korkuların ve fobilerin üstesinden gelmek için özellikle güçlü olduğu söylenir.

Citrine genellikle Kasım’ın bir taş taşı olarak kullanılır (topaz ile birlikte) ve resmi 13. evlilik yıldönümü değerli taştır. Ayrıca Başak resmi taş olarak kabul edilir. Kristalinizden en fazla faydayı elde etmek için taşı, özellikle de hedeflenen bölgeyle deri ile temas halinde kullanın.

Yasal Uyarı: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Güçleri ve Özellikleri onaylanmış tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Taşlar Lore çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co. Ltd’nin tek fikri değildir. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir pratisyene bakın. GemSelect, iyileştirici veya astrolojik burç bırakma güçlerinin iddialarını veya beyanlarını garanti etmez ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Citrine Gemstone ve Takı Tasarım Fikirleri Başa Dön
Sitrin, yüzük, kolye ve küpeler dahil her tür takı tasarımı için mükemmel bir seçimdir. Sert, dayanıklı olarak kabul edilir ve günlük kullanıma ve ticari ana takıların yıpranmasına kolayca dayanabilir. Sitrin genellikle kolye veya yüzük olarak giyilir, ancak kolyeler, iğneler ve broşlar için de kullanılabilir. Sitrin, boncuklu ve telli takı tasarımlarında da oldukça popülerdir. Citrine, çok çeşitli şekil ve kesimler sayesinde birçok kuyumcu ve tasarımcı için bir favori. Citrine, bugün piyasadaki en popüler altın değerli taşlardan biridir ve büyük boyutlarda bile çok makul fiyatlı. Sitrin, Kasım ayının doğum taşlarından biri olduğu için, özellikle burçtaşı yüzük ve kolyeler olmak üzere, burçta takılar içerisinde kullanılmak üzere oldukça aranır. Citrine yüzükler hem erkekler hem de kadınlar için uygundur, koyu turuncu taşlar, erkeklerin takılarında kullanılmak üzere tercih edilir ve daha hafif, daha parlak taşlar, bayanların takılarında kullanılmak üzere tercih edilir.

Not: Karat ağırlığına göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boyut-ağırlık oranına göre değişir. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri, karşılaştırmalı olarak ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Citrine Gemstone ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa Dön
Değerli taşlar nasıl temizlenir Sitrin, tüm kuvartz gibi, çok dayanıklı olarak kabul edilir, ancak topaz, spinel, safir ve elmas dahil olmak üzere sitrin kaşıyabilen birtakım diğer taş türleri vardır. Özellikle spor, egzersiz ve hatta ev işleri gibi güçlü fiziksel aktiviteler gerçekleştirirken, birbirine yakın diğer mücevherleri giymeyerek veya saklayarak dikkatli olun. Sitrininizi yumuşak bir sabun ve ılık su kullanarak temizleyin. Yumuşak bir bez veya fırça kullanarak değerli taşları silebilirsiniz. Sabunlu bir kalıntı çıkarmak için iyice durulayın.

Neredeyse tüm renkli taşlarda olduğu gibi, özellikle ağartıcı ve asit olmak üzere sert kimyasallar tavsiye edilmez. Ultrasonik temizleyiciler tipik olarak sitrin için güvenli kabul edilir, ancak sitrinin ısıya olan duyarlılığından dolayı buharlayıcılardan kaçınılmalıdır. Doğrudan ışığa veya aşırı sıcaklık koşullarına uzun süre maruz kalmaktan kaçının. Sitrin değerli taşlarını saklarken, bunları yumuşak bir beze sarın ve kumaş kaplı bir kutuya yerleştirin.

Evinizin veya işinizin servet köşesine veya nakit kutusuna yerleştirin. Sitrin güneş ışığında kaybolur. [Hall, 119]