OTANT�K TA�

SİYAH ATEŞ OPAL MULTİCOLOR IŞILTILI

ÖZEL ÜRÜNLER
OPAL TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.22 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ KOLYE VEYA YUZUK YAPIMI UCRETSİZ
 • ATEŞ OPAL SİYAH
 • EŞİ YOK
 • HABEŞİSTAN
 • MULTİ COLOR IŞILTILI
 • ÖZEL KUTUSUNDA

SİYAH ATEŞ OPAL MULTİCOLOR IŞILTILI

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1 KALİTE ORJİNAL Ethiopia (HABEŞİSTAN)  1,22 KARAT KABOŞON KESİM KATI ATEŞİ MULTİ COLOR SİYAH OPAL TAŞI IŞILTILI .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR.925 AYAR EL İŞÇÇİLİĞİ YÜZÜK VEYA KOLYE YAPIMI TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR…

Diğer adı: Opalite, Gök kuşağı taşı,Panzehir taşı,Yetenek taşı

Öğe Adı Doğal Opal
    Oval  Cabochan şekil
    Boyut 11.70 x 7.40 x 2.90 mm
    Ağırlık:  1.22 Cts
    Renk : Çok renkli
   Berraklık :  VS (Çok Hafif İçerme)
   Menşei Etiyopya
   IŞILTI : En Yanıp sönen
    sertlik : 5.5
YAPISAL ÖZELLİKLERİ:
Kuvarsın bir çeşididir ve kuvars gibi silis oksittir.
Etkisinden dolayı eskiden beri “Panzehir Taşı” veya barındırdığı renklerden dolayı” Gökkuşağı Taşı” olarak da adlandırılmıştır.
Yeraltında hareket halindeki sıcak suların, kayalar arasındaki boşluklarda çökelmesi suretiyle oluşur.Bu sırada kayaları aşındırarak bünyesine onlardan mineral alır.Yumru, kabuk veya tel şeklinde bulunurlar.
İçerisinde su bulunur.Bu nedenle “ıslak kuvars” diye de nitelendirilir.bünyesinde %30 oranında su bulunur.
Kapalı tüpte ısıtıldığında suyu dışarı bırakır. Üfleç ile erimez.Yalnızca suyu uçar ve opallikten çıkıp Kalsedona dönüşür.

Güneş ışığını ve ısısını alıp tutan bir özelliğe sahiptir.Bu yüzden güneşten uzaklaştırılsa bile ılıman bir ısıyı muhafaza eder.Pürüzsüz yapıda olanları genellikle yapaydır.
Eski çağlardan beri süs ve mücevherat yapımında kullanılır.İnsanın avuç içi vücut ısısıyla renk değiştirme özelliğine sahip az sayıdaki taşlardan biridir.
Saydam veya yarı saydamdır. Yüzeyi cam pırıltısında veya mattır.Gözeneklidir, bu yüzden içine giren ter, su, sabun,yağ gibi sıvılarla renk renk değiştirme özelliğine sahiptir.Kızıl iğne Opali cinsi,düzenli ışık saçan özelliğe sahiptir.Karanlıkta parmaklar arasında ovalandığında,sürtünme sonucu parıltıların saçıldığı görülür.
Taşıyan kişinin aşırı gerilimli olduğu anlarda çatlayıp suyunu atabilir. Çünkü vücuttaki yoğun elektrik, suyla temas ettiğin de taşta genleşme oluşturacaktır.

 

Siyah Opal Taşı

Siyah Opal Taşı

ÇEŞİTLERİ:
Opal aslında renksizdir.Ancak renksizine az rastlanır.İçine karışan materyal nedeniyle değişik renklerde veya çok renkli halde bulunur.Örneğin demir ve mangan ağırlıklı olanları turuncu,nikel krom ağırlıklıları yeşil renktedir.

İçinde gökkuşağı renklerini barındırır.Ancak renk dağılımı homojen değil karmaşıktır.Örneğin bantsal veya çizgisel bir seyir izlemez.Belirgin bir armoni oluşturur.
Değişik yönlerden bakınca değişik renklerde görünür.Bu durum iki etkiyle oluşur.İlk olarak taşın içindeki su ışığı kırar.Diğeri de, mikroskobik boyutta düzensiz küreciklerden oluşur.Işınlar taşın içinden geçerken bu kürecikler nedeniyle düzensiz dağılırlar ve düzensiz yansırlar.Taşın bu görünümü nedeniyle eski yıllarda Opalle şeytan arasında ilişki kurulmuş, bazı ülkelerde kullanımı yasaklanmıştır.
Renk ve şekline göre kırkın üzerinde türü vardır.
Kiraz,Altın,Bal,Ateş,Limon,Maskara,Kehribar,Kılçık,Yosunlu…ancak en önemlileri Süt beyazı,Ateş (içinde kırmızı alev görünümü),
Yosunlu (İçersinde yosun veya ağaç dalı görüntüsü), Pras (Yeşil),
Jel/Pelte (Turuncu-gri-sarı-kahverengi renk karışımı) Opal’dir.
Beyaz,sarı,turuncu ve pembe renklilerinde Uranyum tespit edilmiştir.

 

Etiyopya’nın Kraliçe Shebaefsanesi kenara , Kudüs’te Kral Süleyman’ın ziyareti sırasında opal , diğerleri arasında , kendini süsleyen ,taş ile insanlığın katılımıyumruk bilinen kanıtların biraz yaşında 6000 bitti . Bu keşif arkeolog Dr Louis Leakey tarafından 1939 yılında Kenya’da yapıldı . O Allan Eckert kitabının opallerininDünya göre , kadar geri 4000 olarak M.Ö. o ülkede bir mağarada opal eserler bulmak içinilk kişi oldu .

opal kimlik ve eleme süreci ile gelen kurmagörevi kendini uygulanır . Malzeme farkları hesabından , o Tanzanya , Zimbabve ve Fas’taüç daha sonra bilinen opal oluşumları dışladı . Sonunda, o Kenya bulduklarını veRift Vadisi’ninEtiyopya tarafında bazı ilkel aletler için kullanılanopalarkeolog led ne arasındaki açık benzerlikopal Etiyopya’da olaylardan oldu sonucuna varmak .

Bununla birlikte, opal ile bu uzun Etiyopya dernek rağmen ,ülkedeki arama ve üretim ancak iki yılda bir biraz daha büyük olmuştur . Ancak, jeologlar Etiyopya cömertçe takılar çeşitli türleri için kullanılır olmuşturkaliteli taş , sahip olanüç ülkeden biri olduğunu kanıtlar topladım.

 

OPAL TAŞI

OPAL TAŞI

Aslında, Etiyopya’da opal varlığınınilk belirtisi 1993 yılındauluslararası pazarındikkatini çekti . Dr N. Barot gösterenUluslararası Renkli Taşlar Birliği Gazete’de ( ICA Gazete ) yayınlanan bir makalede de belirttiğimiz yazdı Etiyopya opalleri Taşlar ve Gemoloji dergisi , Crystal Vine alıntı Yaz 1996, göre, Nairobi mücevher pazarında görüşlü olmuştu . Ancak , güvenilir bilgi olduğunu kökenli nerede üretildiği ve nasıl ulaşmak hiçbir yerde .

Wheat Ridge , Colorado ( MAYIN izniyle ) ofisinde Tilahun Yohannes
Wheat Ridge , Colorado ( MAYIN izniyle ) ofisinde Tilahun Yohannes
Mineraller ve Etiyopya’da madencilik politikaları ile Etiyopya uğraşan kurumlarıngelişimi ile ilgili , mayınbakanlığı sadece 1977 oluşturma veEtiyopya Geological Survey ( GSE ) 1968 yılında kurulmuştur . Bu demektir ki , tümülke meşgul olmuştu ne olursa olsun madencilik birlikte altın dahil olmak üzere büyük ölçüde zanaat olmuştu .

Dolayısıyla , bu da opalçok keşif, bu kurumlarla ilgili olmadığı anlamına gelir . Modern başlangıçlar 41 yıl aradan sonra , 1995 yılında bir ziyaret içinAmerika Birleşik Devletleri Etiyopya geldi Etiyopyalı bir Amerikalı kimyacı Colorado Tilahun Yohannes ile ilişkiliana olarak , oldukça kazara .

Tilahun Addis Abeba Etiyopyalı bir jeolog araya geldi. Jeologarada oofiste bir kırık açık opal nodül gördüm ve onun tarafından büyülenmişti onun uzmanlık , faydalanmak için ofisine davet etti .

Yeterince cömert ,ev sahibi ona hediye olarak verdi . Sonunda çok gönülsüz iş ilgi ile muhtemelen kimyager olarak , kalite ve istikrar içinde kişisel ilgi çekici ve onu çektiEtiyopya – Amerikan , içintuzak oldu . Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı çalışmalar ve istişareler sonrasında , o Etiyopya döndü ve daha sonra keşif ve Mezezeo köyü yakınlarındaki Menz Gishe kuzey doğusunda Addis Abeba jeolojik keşif , gerçekleştirilmiştir.
Bu dış pazarlarakaliteli Shoa opal içinilk güvenilir bir kaynak olduğunu kanıtlamıştır1990’ların sonlarından beri bu alandır . Colorado Kağıt Tilahun Yohannes başka 1997’den sonra bizzat izlemişlerdir görünmüyordu ima etti.
Opalleri olarak , EtiyopyaGeological Survey ( GSE ) tarafından 2009 yılında yayınlanan materyaller benzersiz , hangi gösterdiği gibi onların renkleri ,cilalı Menz Gishe opallerinin gri matris ile , yeşil, sarı ve kırmızı iç yangın aralıklarıgeniş alanlara sevk , bu kaya parçasının şeklinde olduğunda bile . Renkli yılan derisi deseni ile kaba opalçikolata çeşitli özellikle yazma ,kağıt o taşlarkraliçesi çağrılacak hak dedien çarpıcı ve farklı davranışları , onun övgü bolca.

ÖzellikleShoa ve Wollo opalleri ( şimdi içinkurulan kaynaklar ) – – marka haline yönetmeniz gerekirşartlarda,uluslararası mücevher dünyaya geç varış rağmen , bu Etiyopyalı opalleri bu sebepsiz değildir , o devlet donanımdır taş dünyada.
BÖLÜM II

Etiyopya opalleri ” fırtınataş dünyayı ” almak

Bir süredir, sayısız mücevher açık artırma ve bayi web sayfalarınıuluslararası pazara Etiyopyaen güzel opal görüntüleyen edilmiştir . Hatta bazıları onları Avustralya’nın büyük ve aynı derecede güzel opallerinde tehditleri kabul .

Aslında, son zamanlarda haberlerde ben bu yapmaya cesaret bazı Aussie opal severlerinolası gazabından At ” , yazdı 2010 yılında opal iş bir Avustralyalısı ” satışa sunulan Etiyopyalı Opalmiktarı ,opal pazarında dramatik [ artan ] ” deyim . Bu alanda iyi belkiileride olabilir gibi geniş ise , Avustralyaışık opal pazarındaki hakimiyetini kaybedebilirsiniz . ”

Wollo gelen Etiyopyalı opal : Renklerinoyun (Etiyopya Herald izniyle)
Wollo gelen Etiyopyalı opal : Renklerinoyun (Etiyopya Herald izniyle)
BuEtiyopyalı yarı kıymetli taşkalitesi ve istikrar konuşuyor . Bir sadece vb ” Etiyopya opal ” , ya da ” Etiyopya siyah opal ” , ” Etiyopya çikolata opal ” , ” Wollo opal ” , ” Shoa opal ” , ” Gondar’daki opal ” , gibi online terimler arayarak onların mekanı duygusu alabilir ekranı dolduracakgüzel görüntüler inanç ötesinde kimseyi şaşırtmaz . Aynı derecede çarpıcı vb Menz , Wegel Tena , Delanta , Mezezo , bonga Daya Dawa , Mehal Meda , Fincha Wuha , Harshitmi , Tsehay Mewcha , Kuta Ber , Moyale , Mega olarak bilinenuzak küçük yerleşim bazı , ne kadar olduğunu sessizce olmak – Ev isimlermücevher sektöründe – diğerlerinden daha kesinlikle birkaç tane daha.
Kısacası , 370ct için 600.000 $son arz fiyatıEtiyopya kalite anıtsal kanıtıdır hem de onlar olmuşturçok popüler uluslararası marka isimleri idi .

Şubat 2011 JTV jewelrytelevision Takı televizyonundan opallerinde uluslararası bir satıcı, – oEtiyopya Hydrophane Opal dediğiWollo opal , yapılantakı güzel bir resim yayınladı . ( Çünkü copy right sorunları burada yayınlanmayacak)resimde onun şaşırtıcı bakmak küçük bir kökenine vurgu ve bakım gereksinimleri ile eşlik etti . Onun olağanüstü ihtişam çarpıcı veyorumcuWollo opalleri aldığını yazdı ” fırtınataş dünyayı . ”

Daha da önemlisi , Etiyopyaçeşitli jeoloji verilen , bu sadeceülke düzgün ve tüm vatandaşlarınyararına kaynaklarını kullandığı şartıyla gelip ne içinperde – raiser , olabilir .

Diğer bir deyişle , hala Etiyopya vatandaşlarınınyararına bunlardan faydalanmak ortaya çıkarmak ve yapmak için henüz şaşırtıcı çeşitleri bu yarı değerli taşlar gömme başka alanlar da olabilir. Artık,dünya zatenEtiyopya opallerinin bir tadı vardır . Veşimdiye kadar bunlardan bilinmektedir biraz , özellikle parlak nitelikleri ve bol ” renk oyun [ s ] ” , dayanılmaz konumlar kanıtlamıştır.

Büyük sorunlar ve bu kaynakların doğal kaynaklardan yararlanarakülkeyi inkar engeller bir yandan vediğer yolsuzluk ve siyasi hırsteknolojik anlamdatoplumun yetersizlikleri sadece bir bileşimidir . Bir anda ele alınacağını olarak vurgu ve bu makalede bu sorunların yinelemekihtiyacı , yeterli nedenler değildir .

SİYAH ATEŞ OPAL MULTİCOLOR IŞILTILI

ÖZEL ÜRÜNLER
OPAL TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.22 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ KOLYE VEYA YUZUK YAPIMI UCRETSİZ
 • ATEŞ OPAL SİYAH
 • EŞİ YOK
 • HABEŞİSTAN
 • MULTİ COLOR IŞILTILI
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

SİYAH ATEŞ OPAL MULTİCOLOR IŞILTILI

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1 KALİTE ORJİNAL Ethiopia (HABEŞİSTAN)  1,22 KARAT KABOŞON KESİM KATI ATEŞİ MULTİ COLOR SİYAH OPAL TAŞI IŞILTILI .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR.925 AYAR EL İŞÇÇİLİĞİ YÜZÜK VEYA KOLYE YAPIMI TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR…

Diğer adı: Opalite, Gök kuşağı taşı,Panzehir taşı,Yetenek taşı

Öğe Adı Doğal Opal
    Oval  Cabochan şekil
    Boyut 11.70 x 7.40 x 2.90 mm
    Ağırlık:  1.22 Cts
    Renk : Çok renkli
   Berraklık :  VS (Çok Hafif İçerme)
   Menşei Etiyopya
   IŞILTI : En Yanıp sönen
    sertlik : 5.5
YAPISAL ÖZELLİKLERİ:
Kuvarsın bir çeşididir ve kuvars gibi silis oksittir.
Etkisinden dolayı eskiden beri “Panzehir Taşı” veya barındırdığı renklerden dolayı” Gökkuşağı Taşı” olarak da adlandırılmıştır.
Yeraltında hareket halindeki sıcak suların, kayalar arasındaki boşluklarda çökelmesi suretiyle oluşur.Bu sırada kayaları aşındırarak bünyesine onlardan mineral alır.Yumru, kabuk veya tel şeklinde bulunurlar.
İçerisinde su bulunur.Bu nedenle “ıslak kuvars” diye de nitelendirilir.bünyesinde %30 oranında su bulunur.
Kapalı tüpte ısıtıldığında suyu dışarı bırakır. Üfleç ile erimez.Yalnızca suyu uçar ve opallikten çıkıp Kalsedona dönüşür.

Güneş ışığını ve ısısını alıp tutan bir özelliğe sahiptir.Bu yüzden güneşten uzaklaştırılsa bile ılıman bir ısıyı muhafaza eder.Pürüzsüz yapıda olanları genellikle yapaydır.
Eski çağlardan beri süs ve mücevherat yapımında kullanılır.İnsanın avuç içi vücut ısısıyla renk değiştirme özelliğine sahip az sayıdaki taşlardan biridir.
Saydam veya yarı saydamdır. Yüzeyi cam pırıltısında veya mattır.Gözeneklidir, bu yüzden içine giren ter, su, sabun,yağ gibi sıvılarla renk renk değiştirme özelliğine sahiptir.Kızıl iğne Opali cinsi,düzenli ışık saçan özelliğe sahiptir.Karanlıkta parmaklar arasında ovalandığında,sürtünme sonucu parıltıların saçıldığı görülür.
Taşıyan kişinin aşırı gerilimli olduğu anlarda çatlayıp suyunu atabilir. Çünkü vücuttaki yoğun elektrik, suyla temas ettiğin de taşta genleşme oluşturacaktır.

 

Siyah Opal Taşı

Siyah Opal Taşı

ÇEŞİTLERİ:
Opal aslında renksizdir.Ancak renksizine az rastlanır.İçine karışan materyal nedeniyle değişik renklerde veya çok renkli halde bulunur.Örneğin demir ve mangan ağırlıklı olanları turuncu,nikel krom ağırlıklıları yeşil renktedir.

İçinde gökkuşağı renklerini barındırır.Ancak renk dağılımı homojen değil karmaşıktır.Örneğin bantsal veya çizgisel bir seyir izlemez.Belirgin bir armoni oluşturur.
Değişik yönlerden bakınca değişik renklerde görünür.Bu durum iki etkiyle oluşur.İlk olarak taşın içindeki su ışığı kırar.Diğeri de, mikroskobik boyutta düzensiz küreciklerden oluşur.Işınlar taşın içinden geçerken bu kürecikler nedeniyle düzensiz dağılırlar ve düzensiz yansırlar.Taşın bu görünümü nedeniyle eski yıllarda Opalle şeytan arasında ilişki kurulmuş, bazı ülkelerde kullanımı yasaklanmıştır.
Renk ve şekline göre kırkın üzerinde türü vardır.
Kiraz,Altın,Bal,Ateş,Limon,Maskara,Kehribar,Kılçık,Yosunlu…ancak en önemlileri Süt beyazı,Ateş (içinde kırmızı alev görünümü),
Yosunlu (İçersinde yosun veya ağaç dalı görüntüsü), Pras (Yeşil),
Jel/Pelte (Turuncu-gri-sarı-kahverengi renk karışımı) Opal’dir.
Beyaz,sarı,turuncu ve pembe renklilerinde Uranyum tespit edilmiştir.

 

Etiyopya’nın Kraliçe Shebaefsanesi kenara , Kudüs’te Kral Süleyman’ın ziyareti sırasında opal , diğerleri arasında , kendini süsleyen ,taş ile insanlığın katılımıyumruk bilinen kanıtların biraz yaşında 6000 bitti . Bu keşif arkeolog Dr Louis Leakey tarafından 1939 yılında Kenya’da yapıldı . O Allan Eckert kitabının opallerininDünya göre , kadar geri 4000 olarak M.Ö. o ülkede bir mağarada opal eserler bulmak içinilk kişi oldu .

opal kimlik ve eleme süreci ile gelen kurmagörevi kendini uygulanır . Malzeme farkları hesabından , o Tanzanya , Zimbabve ve Fas’taüç daha sonra bilinen opal oluşumları dışladı . Sonunda, o Kenya bulduklarını veRift Vadisi’ninEtiyopya tarafında bazı ilkel aletler için kullanılanopalarkeolog led ne arasındaki açık benzerlikopal Etiyopya’da olaylardan oldu sonucuna varmak .

Bununla birlikte, opal ile bu uzun Etiyopya dernek rağmen ,ülkedeki arama ve üretim ancak iki yılda bir biraz daha büyük olmuştur . Ancak, jeologlar Etiyopya cömertçe takılar çeşitli türleri için kullanılır olmuşturkaliteli taş , sahip olanüç ülkeden biri olduğunu kanıtlar topladım.

 

OPAL TAŞI

OPAL TAŞI

Aslında, Etiyopya’da opal varlığınınilk belirtisi 1993 yılındauluslararası pazarındikkatini çekti . Dr N. Barot gösterenUluslararası Renkli Taşlar Birliği Gazete’de ( ICA Gazete ) yayınlanan bir makalede de belirttiğimiz yazdı Etiyopya opalleri Taşlar ve Gemoloji dergisi , Crystal Vine alıntı Yaz 1996, göre, Nairobi mücevher pazarında görüşlü olmuştu . Ancak , güvenilir bilgi olduğunu kökenli nerede üretildiği ve nasıl ulaşmak hiçbir yerde .

Wheat Ridge , Colorado ( MAYIN izniyle ) ofisinde Tilahun Yohannes
Wheat Ridge , Colorado ( MAYIN izniyle ) ofisinde Tilahun Yohannes
Mineraller ve Etiyopya’da madencilik politikaları ile Etiyopya uğraşan kurumlarıngelişimi ile ilgili , mayınbakanlığı sadece 1977 oluşturma veEtiyopya Geological Survey ( GSE ) 1968 yılında kurulmuştur . Bu demektir ki , tümülke meşgul olmuştu ne olursa olsun madencilik birlikte altın dahil olmak üzere büyük ölçüde zanaat olmuştu .

Dolayısıyla , bu da opalçok keşif, bu kurumlarla ilgili olmadığı anlamına gelir . Modern başlangıçlar 41 yıl aradan sonra , 1995 yılında bir ziyaret içinAmerika Birleşik Devletleri Etiyopya geldi Etiyopyalı bir Amerikalı kimyacı Colorado Tilahun Yohannes ile ilişkiliana olarak , oldukça kazara .

Tilahun Addis Abeba Etiyopyalı bir jeolog araya geldi. Jeologarada oofiste bir kırık açık opal nodül gördüm ve onun tarafından büyülenmişti onun uzmanlık , faydalanmak için ofisine davet etti .

Yeterince cömert ,ev sahibi ona hediye olarak verdi . Sonunda çok gönülsüz iş ilgi ile muhtemelen kimyager olarak , kalite ve istikrar içinde kişisel ilgi çekici ve onu çektiEtiyopya – Amerikan , içintuzak oldu . Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı çalışmalar ve istişareler sonrasında , o Etiyopya döndü ve daha sonra keşif ve Mezezeo köyü yakınlarındaki Menz Gishe kuzey doğusunda Addis Abeba jeolojik keşif , gerçekleştirilmiştir.
Bu dış pazarlarakaliteli Shoa opal içinilk güvenilir bir kaynak olduğunu kanıtlamıştır1990’ların sonlarından beri bu alandır . Colorado Kağıt Tilahun Yohannes başka 1997’den sonra bizzat izlemişlerdir görünmüyordu ima etti.
Opalleri olarak , EtiyopyaGeological Survey ( GSE ) tarafından 2009 yılında yayınlanan materyaller benzersiz , hangi gösterdiği gibi onların renkleri ,cilalı Menz Gishe opallerinin gri matris ile , yeşil, sarı ve kırmızı iç yangın aralıklarıgeniş alanlara sevk , bu kaya parçasının şeklinde olduğunda bile . Renkli yılan derisi deseni ile kaba opalçikolata çeşitli özellikle yazma ,kağıt o taşlarkraliçesi çağrılacak hak dedien çarpıcı ve farklı davranışları , onun övgü bolca.

ÖzellikleShoa ve Wollo opalleri ( şimdi içinkurulan kaynaklar ) – – marka haline yönetmeniz gerekirşartlarda,uluslararası mücevher dünyaya geç varış rağmen , bu Etiyopyalı opalleri bu sebepsiz değildir , o devlet donanımdır taş dünyada.
BÖLÜM II

Etiyopya opalleri ” fırtınataş dünyayı ” almak

Bir süredir, sayısız mücevher açık artırma ve bayi web sayfalarınıuluslararası pazara Etiyopyaen güzel opal görüntüleyen edilmiştir . Hatta bazıları onları Avustralya’nın büyük ve aynı derecede güzel opallerinde tehditleri kabul .

Aslında, son zamanlarda haberlerde ben bu yapmaya cesaret bazı Aussie opal severlerinolası gazabından At ” , yazdı 2010 yılında opal iş bir Avustralyalısı ” satışa sunulan Etiyopyalı Opalmiktarı ,opal pazarında dramatik [ artan ] ” deyim . Bu alanda iyi belkiileride olabilir gibi geniş ise , Avustralyaışık opal pazarındaki hakimiyetini kaybedebilirsiniz . ”

Wollo gelen Etiyopyalı opal : Renklerinoyun (Etiyopya Herald izniyle)
Wollo gelen Etiyopyalı opal : Renklerinoyun (Etiyopya Herald izniyle)
BuEtiyopyalı yarı kıymetli taşkalitesi ve istikrar konuşuyor . Bir sadece vb ” Etiyopya opal ” , ya da ” Etiyopya siyah opal ” , ” Etiyopya çikolata opal ” , ” Wollo opal ” , ” Shoa opal ” , ” Gondar’daki opal ” , gibi online terimler arayarak onların mekanı duygusu alabilir ekranı dolduracakgüzel görüntüler inanç ötesinde kimseyi şaşırtmaz . Aynı derecede çarpıcı vb Menz , Wegel Tena , Delanta , Mezezo , bonga Daya Dawa , Mehal Meda , Fincha Wuha , Harshitmi , Tsehay Mewcha , Kuta Ber , Moyale , Mega olarak bilinenuzak küçük yerleşim bazı , ne kadar olduğunu sessizce olmak – Ev isimlermücevher sektöründe – diğerlerinden daha kesinlikle birkaç tane daha.
Kısacası , 370ct için 600.000 $son arz fiyatıEtiyopya kalite anıtsal kanıtıdır hem de onlar olmuşturçok popüler uluslararası marka isimleri idi .

Şubat 2011 JTV jewelrytelevision Takı televizyonundan opallerinde uluslararası bir satıcı, – oEtiyopya Hydrophane Opal dediğiWollo opal , yapılantakı güzel bir resim yayınladı . ( Çünkü copy right sorunları burada yayınlanmayacak)resimde onun şaşırtıcı bakmak küçük bir kökenine vurgu ve bakım gereksinimleri ile eşlik etti . Onun olağanüstü ihtişam çarpıcı veyorumcuWollo opalleri aldığını yazdı ” fırtınataş dünyayı . ”

Daha da önemlisi , Etiyopyaçeşitli jeoloji verilen , bu sadeceülke düzgün ve tüm vatandaşlarınyararına kaynaklarını kullandığı şartıyla gelip ne içinperde – raiser , olabilir .

Diğer bir deyişle , hala Etiyopya vatandaşlarınınyararına bunlardan faydalanmak ortaya çıkarmak ve yapmak için henüz şaşırtıcı çeşitleri bu yarı değerli taşlar gömme başka alanlar da olabilir. Artık,dünya zatenEtiyopya opallerinin bir tadı vardır . Veşimdiye kadar bunlardan bilinmektedir biraz , özellikle parlak nitelikleri ve bol ” renk oyun [ s ] ” , dayanılmaz konumlar kanıtlamıştır.

Büyük sorunlar ve bu kaynakların doğal kaynaklardan yararlanarakülkeyi inkar engeller bir yandan vediğer yolsuzluk ve siyasi hırsteknolojik anlamdatoplumun yetersizlikleri sadece bir bileşimidir . Bir anda ele alınacağını olarak vurgu ve bu makalede bu sorunların yinelemekihtiyacı , yeterli nedenler değildir .