OTANT�K TA�

SİYAH ATEŞ OPAL MULTİCOLOR 2.95 KARAT VS

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
SİYAH OPAL TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ VVS
 • 2.95 KARAT
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • ETOPYA
 • KDV DAHİL
 • SİYAH MULTİCOLOR OPAL TAŞI
 • ÜCRETSİZ 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ

Opal , silisin (SiO2 · nH2O) hidratlı amorf bir formudur; su içeriği ağırlıkça% 3 ila% 21 arasında değişebilir, ancak

Siyah Opal Taşı

Siyah Opal Taşı

genellikle% 6 ila% 10 arasındadır. Amorf karakteri nedeniyle mineral olarak sınıflandırılan kristalin silika biçimlerinden farklı olarak bir mineraloid olarak sınıflandırılır. Nispeten düşük bir sıcaklıkta çökelir ve genellikle limonit , kumtaşı , riyolit , marn ve bazalt ile birlikte bulunan hemen hemen her türlü kaya parçasında oluşabilir. Opal, Avustralya’nın milli taşıdır.

Değerli opalin iç yapısı ışığı kırpar yapar. Oluşturduğu koşullara bağlı olarak, birçok renk alabilir. Değerli opal aralıkları beyaz, gri, kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, macenta, gül, pembe, kayrak, zeytin, kahverengi ve siyah renklerden oluşur. Bu renk tonlarından siyah opaller nadirken beyaz ve yeşillikler en yaygındır. Opalar optik yoğunluğu opaktan yarı saydam olarak değiştirir.
Opal Anlamına Giriş ve Kullanım

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1 KALİTE ORJİNAL Ethiopia (HABEŞİSTAN)  2,95 KARAT KABOŞON KESİM KATI ATEŞİ MULTİ COLOR SİYAH OPAL TAŞI IŞILTILI .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR.

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK VEYA KOLYE YAPIMI TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR…

 

Öğe Adı Doğal Opal
    Oval  Cabochan şekil
    Boyut 12.70 x 8.40 x 3.90 mm
    Ağırlık:  2.95 Cts
    Renk : Çok renkli
   Berraklık :  VS (Çok Hafif İçerme)
   Menşei Etiyopya
   IŞILTI : En Yanıp sönen
    sertlik : 5.5
Oh, spektral zevk olan Opal, “Göz Taşı”. Bir gökkuşağında yıldırım gibi hafif bir hareketle bile en ufak bir hareketle yanıp sönüyor ve olağanüstü “yangın” ına tanık olan herkes tarafından telaffuz edildiğini iddia ediyor. Bu, göz, öyle hoş görür ki, sevgi ve umudun, masumiyetin ve saflığın, şansın ve mutluluğun ilham kaynağıdır.

Roma tarihçisi Yaşlı Pliny, Opal’ü opal’ı , karbokülün (Garnet) ateşli alevini, Ametistin gözalıcı morını ve Zümrüt’ün deniz-yeşil ihtişamını içeren kıymetli bir taş olarak tanımladı – hepsi birlikte parlıyordu inanılmaz birliktelik ve enfes bir zevk. Antik dünyada, görmenin sakinleştirici ve güçlendirici, gözlerin hastalıklarını iyileştiren ve büyük şanslar

Siyah Ateş Opal Multicolor

Siyah Ateş Opal Multicolor

sağlayabilen erdemleri için giyilen, taşların en büyüleyici ve esrarengiz olduğu düşünülüyordu; çünkü tüm erdemlerine sahipti. renkleri içinde bulunan değerli taşlar. Ancak, tüm güzellikleri ve kıskanılacak arzuları için, bu “Queen of Gems” ünü bir süredir söylentiler, talihsizlikler ve gizemli ölümlerle bağlantılı olarak zarafet içinde kaldı. Kötü nilere rağmen, Opal, yirminci yüzyılda kurtuldu ve bugün Ekim ayında doğanlar için doğum taşı olarak, özellikle de mutlak favori bir taş. Geleneksel olarak, 14. evlilik yıldönümü için verilen hediye de. [Fernie, 248-249, 252] [Kunz, 144-145] [Lecouteux, 244]

Metafizik dünyada, Opal, duygusal bedeni yatıştırıp temizleyen ve yaşama iradesini ve kişinin dünyevi varlığının sevincini artıran, sisteme Işık enerjisinin tüm yelpazesini getiren, aura içinde bir prizma görevi yapar. İyimserliği, heyecanı ve yaratıcılığı canlandırır ve sevgi ve tutkuyu teşvik eden engellemelerin serbest bırakılmasına izin verir. Opal, kozmik bilinç düzeyini arttırır ve sezgi ve içgörünün yanıp sönmesini harekete geçirir, ancak derin iç işler, meditasyonlar ve daha düşük dünya şamanik yolculukları için koruyucu bir taştır.
[Geinger, 65-66] [Ashian, 292-293] [Melodi, 452-453]

Opal, en çok inceleme ve dönüşüm için kişinin özelliklerini ve özelliklerini yüzeyine getirme kabiliyeti ile bilinir. Tıpkı Opal ışığı emer ve yansıtırsa, düşünce ve hisleri, arzuları ve gömülü duyguları alır, güçlendirir ve onları kaynağa döndürür. Bir kişinin olumsuz özelliklerini büyütmek rahatsız edici olsa da, bu duyguların ne kadar yıkıcı olabileceğini anlamasına ve onlara izin verme sürecine yardımcı olmasına izin verir. Opal ayrıca benliğin olumlu hareketlerini ve duygularını aydınlatmakta, iyiliği ve gerçeği güçlendirmekte ve kişinin en yüksek potansiyelini teşvik etmektedir. Bu, gönderdiği şeyin geri geleceğini hatırlatan karmik bir taş. [Melody, 452-453] [Simmons, 292] [Hall, 209] [Hall En, 254]

Opal terimi Latince opalustan uyarlanmıştır; ancak “değerli taş” anlamına gelen Sanskritçe upala’dan kaynaklandığı düşünülmektedir. Pliny the Elder’in taşa yaptığı referanslar, Satürn’ün eşi ve doğurganlık tanrıçası ile ilgili olabileceğini önermektedir. . Ayrıca, “renk değişikliğini görmek” anlamına gelen Yunanca ” opallios “, pederos “sevginin çocuğu” ve paederos “güzel bir gençliğin narin tenazı ” olarak da adlandırılırdı. Opalüs oftalmos ya da oftalmus olarak bilinirdi. , Orta Çağlarda – “Göz Taşı” kısmen oftalmik virüstürleri yansıtmasına yardımcı olan bir terimdir. [Fernie, 248] [Kunz, 146] [en.wikipedia.org] [Megemont, 140] [Lecouteux, 244]

Siyah Opal Taşı

Siyah Opal Taşı

Opal, bazen mineraller cristobalite ve tridimit içeren su ve ek silika ile birbirine bağlanmış hidratlı silikon dioksit – submikroskopik silika kürelerdir. Amorf, yani hiçbir kristal yapısı ve kesin kimyasal bileşimi yoktur ve bu nedenle “mineral” ten ziyade “mineraloid” olarak düşünülür. Zamanla bu jelatinimsi karışım, kırıklara, damarlara ve yeraltı katmanları arasında derine sızdı. sedimanter kaya ve katılaştırılmış malzeme olan Opal, suyun buharlaştığı kadar oluşmuştur. Nadiren de Opal, dikitik olarak botriyodik büyüme sergileyen ya da fosillerdeki yerini alan kitlelerde oluştu. Katılaşmadan sonra bile, Opal, ağırlıkça% 3-% 21 arasında değişen, genelde% 6-10 arasında bir su içeriği tutar.

Opals’in üç temel tipinden “Rainbow Opal ” olarak da bilinen “Değerli Opal “, nadiren dünya çapında sınırlı sayıda yerden mayın almış ve ışığa döndüğünde parlak renkte yanıp sönen veya yanardöner renk çizgileri üretiyor; bilinen bir fenomen renk ” taş ” olarak nitelendirdi. Renk, taşdaki herhangi bir pigmentten değil, silisyum mikroskobik küreler, kutuda ping-pong toplarının katmanlarına benzer şekilde düzenli bir ızgara benzeri desende sertleştirildiğinde yaratılmış optik efektlerdir . Küreler arasındaki boşluk, Opal’ın iç yapısı boyunca yayılan dalga dalgalanmalarına ve spektrumun renklerine bölünmesine neden olur. Kürelerin boyutu ve geometrik ambalajı, kırılmış ışığın rengini ve kalitesini ve Opal’in değerini belirler. [www.geology.com] [en.wikipedia.com] [www.gia.edu]

“Ortak Opal” veya “Potch”, dünyanın birçok yerinde bulunur ve düzensiz ebatlar veya istifler içeren küreler ile oluşur ve renk rengi göstermez. Üçüncü tip “Fire Opal” , çoğunlukla Meksika’da üretilen, canlı kırmızı, turuncu veya sarı gövde rengiyle şeffaf Opal’e şeffaftır. Bazen bir taşın zayıf bir görüntüsü veya parlak yeşil yanıp sönmesi olsa da, tipik olarak renksiz bir oyun gösterir.

Opals renksiz, beyaz, sarı, kırmızı, turuncu, yeşil, kahverengi, siyah veya mavi renklidir ve şeffaf, saydam veya opak olabilir. Kırılgan bir dayanılığına sahiptirler ve genellikle renklerinin tam oyuncağını göstermek için tr cabochon’u keserler. Katı Opal, tamamen Değerli Opaldan oluşan taşlardan ibarettir; ancak ince fakat güzel katmanlar bazen çiftlikler halinde (destekleyici bir destek ile) veya üçlüler (koruma için üstte bir sırt ve kristal bir kubbe bulunur) halinde yapılır.

Siyah Opal Taşı

Siyah Opal Taşı

Opal, dünyanın arzının% 97’sini üreten Avustralya’nın milli taşıdır. Bu Opals, sedimanter bir ortamda oluşur ve oldukça kararlıdır ve kırılmaya karşı dirençlidir. Diğer Opal volkanik süreçlerden oluşur ve su emme kabiliyeti açısından hidrofil denir; Bu Opals çeşitli derecelerde gözeneklidir ve çatlamaya veya çatlamaya daha yatkındır.

Opal’in en yaygın çeşitlerinden bazıları, kısa açıklamaları ve metafizik özelliklerinin bir özetiyle birlikte aşağıda listelenmiştir:

Andean Opal veya Perulu Opal – Peru And Dağlarından Ortak Opal; opak, yumuşak pastel maviye, mavi-yeşil veya pembe bir sedefli parlaklık ile yarı saydam, bazen siyah veya bej matrisini daha opak taşlara dahil etmek için kesilir. Andean Opal, Fachnessness ve Ana Dünya’nın en eski Inca Tanrıçası olan Pachamama’dan bir armağan olarak görülüyor ve çocuklara ve hayvanlara ve hayat tarafından boğulan yetişkinlere karşı harika bir rahatlama sunuyor. Bu hayattan ya da başka birinden, eski duygusal yaraları iyileştirmek, özellikle zor zamanlar geçirmek için iç barış getirmek için yararlıdır. Anda taşları, en yüksek iyilik için doğru hareketi teşvik eder ve başkalarıyla olan bağlantıyı ve kalpten gelen iletişimi teşvik eder. Dünya’yı iyileştirme ihtiyacının farkındalığını arttırırlar ve değişen titreşimleri kendi bedenleriyle tezahür eden ve dönüştüren kişiler için yararlıdırlar. Andean Opal, kehanet ve metafiziksel hediyeler geliştirmek için hafif bir hipnotik duruma neden olan mükemmel bir yolculuk taşıdır. Bu taşlar Su enerjisi taşır ve Kalp ve Boğaz Çakralarını harekete geçirmek için mükemmeldir.

Siyah veya Değerli Siyah Opal – Koyu renk gövdeli, genellikle siyah veya koyu gri, derin mavi veya yeşil olan değerli Opal; derin gövde rengi, hafif Parals’tan çarpıcı biçimde farklı renklerin gökkuşağı oynatmasını sağlar. Black Precious Opals’ın çoğunluğu, Yeni Güney Galler, Avustralya’daki Lightning Ridge’den gelir ve dünyanın en ünlü ve en ünlü Opals’tir. Siyah Opal son derece şanslı ve Opal’ın en büyüleyici olarak kabul ediliyor ve Işık’ı aura’ya getiriyor. Rahatsızlığı kolaylaştırır ve depresyonu ve umutsuzluğu giderir, karanlık korkularıyla yüzleşmesine ve birinin geri kalanını serbest bırakmasına yardımcı olur. Kök ve Taç Çakralarını birbirine bağlayan Black Opal, kişinin en yüksek manevi isteklerini kişinin fiziksel bedeniyle birleştirerek, niyeti ve tezahürü güçlü bir büyüteç haline getirir. Derin iç işler, ruh kurtarma veya geçmiş yaşam hatırlama için koruyucu bir taştır ve geçmişe, şimdiki zamana veya geleceğe “bakmak” için kullanılabilir. Sihir ritüeli için bir güç taşı olarak oldukça değerlidir ve bir insanın doğruluğunu veya niyetini kullanmak için “gözler okumak” için kullanılabilir. Siyah Opal, Ölüm ve yeniden doğuştan Fırtına element taşıdır ve Ateş enerjisinden yararlanır.

Siyah Opal Taşı Satış

Siyah Opal Taşı Satış

 

Etiyopya Opal – riyolit tabakaları arasındaki dikişlerde volkanik küldeki nodüller halinde oluşan hidrofat Opal. Çeşitli renk ve desenlerde oluşur ve genellikle parlak renkte yanıp söner. 2008 yılında keşfedilen Etiyopya’nın Welo bölgesinden yeni Opals, gözenekliliğine rağmen suyunu absorbe edebilen, şeffaflığı veya donukluğu değiştiren, ancak daha sonra herhangi bir olumsuz tepki veya çatlama olmadan orijinal durumlarına geri dönebilen, son derece istikrarlı olduklarını kanıtladı. Bu taşlar, Su enerjisi, durgunluk enerjisi, sessiz kuvvet ve arındırmanın kullanılması için muhteşemdir. Metafizik şifacılar, karmayı geçmişten koparan ve yeniden doğuş yolunu açan eski bilgeliğin yüksek titreşimli Ateş enerjisindeki taşlar olan Yita Ridge’de 1994’te keşfedilen orjinal kırmızı veya kahverengi tabanlı Etiyopyalı Flash Opal’ı daha fazla biliyor olabilirler. Bu taşlar bir ruh holografı taşır ve geçmişe, şimdiki zamana ve geleceğe erişebilir ve hepsinin metafizik hediyelerini canlandırır. Taban ve Sakral Çakraları etkinleştirirken, bunlar sevinç dolu mücevherlerdir, bütün vücudu denge haline getirerek bütün vücut uyumlu bir şekilde çalışır. Etiyopya Opals hem kişisel hem de gezegen kullanımı için pozitif ejder enerjisi taşır.

Fire Opal veya Meksikalı Yangın Opal – yarı saydam Opal’e şeffaf, canlı renge, turuncuya veya sarıya sahip gövde rengine genellikle opalesans veya renk göstermeyen; En önemli kaynaklar Meksika’dandır. Yanardönen flaşlı numunelere Değerli Ateş Opası ya da “Göğüs Taşı” denir. Ateş Opals, ateşin temel enerjisini kullanarak kişinin tutkularını bedensel arzuları ile ruhsal ekstaziyi uyandırır. Temel ve Sacral Çakraları harekete geçirir, kişinin enerjisini etkinleştirir ve kundalini enerjisine neden olabilir. Akupunktur / akupunkturta üçlü brülör meridyeninin uyarılması için mükemmeldirler. Ateş Opals, Evrenin yaratıcı enerjisine uyum sağlar ve sanat yoluyla kişinin duygularını ifade etmesini teşvik eder. İş çabaları için ideal taşlar olan Fire Opals para kazanır, değişikliği kolaylaştırır ve ilerleme başlatır. Bağımlı olmak, kendi kurallarına göre yaşamak isteyenlere ve kişisel veya mesleki olarak hayatlarında iz bırakmak isteyenler için mükemmel takılarlar. Ateş Opals tehlikeye karşı korur ve özellikle adaletsizlik veya kötü muamele durumlarından kendini kurtarmak için yetkilendirir ve diğer yaşamlardan kaynaklansa dahi derin üzüntü duygularını serbest bırakmak için kullanılabilir. Daha iyimser olmak için giyin, sosyal olarak giden ve emin olun.

SİYAH OPAL TAŞI

SİYAH OPAL TAŞI

Girasol Opal – gerçek bir Girasol Opal, kırmızımsı yansımaları olan mavimsi beyaz bir yarı saydam Opal ve taş açıldığında ışığı takip eden mavimsi bir parlaklık veya parlaklıktır; Jelatinimsi görünümünden dolayı, bazen “Jelly Opal” olarak adlandırılır. Değerli Opal’da görülen renk rengi oyunudur, bunun yerine mikroskopik inklüzyonlardan bir etkidir. Bu Opal’ın en önemli iki kaynağı Oregon ve Meksika’dır, Meksika’dan geldiğinde bazen Su Opal olarak anılır. “Girasol Opal” terimi yanlışlıkla Yangın Opallarına atıfta bulunulduğunun yanı sıra, Madagaskar’dan Girasol Kuvars, Mavi Opal Kuvars veya Madagaskar Yıldız Kuvars adlı yarı saydam bir sıska Kuvars için şeffaf bir asterizm görüntüsünü kullanıyordu; veya yıldız efekti. Gerçek Girasol Opal duygusal açıdan rahatlatıcı bir taştır, iletişimi geliştirir ve zorluklara çözüm getirir. Özellikle geçmişte söylenemediği yerlerde, doğru olmayanları ışığa kavuşturmaya yardımcı olur. Girasol, bir hayat grubunun üyeleri arasındaki bağlantıları arttırarak, kişinin hayatını olumlu bir şekilde destekliyor ve eterik planda hücresel belleği geri yükleyerek taslakları eritiyor. Psikolojik izlenimleri kişinin hislerinden ayırmada, sınırları güçlendirirken yardım eder ve bir başkasında nasıl güvenli olabileceğinizi öğretir. Girasol Opal ile ızgara yapmak, çalışmak ve meditasyon yapmak için sakin bir alan yaratır.

Opel ve nontronit karışımı olan yeşil Opal ve Pras Opal – yeşil çeşitleri, ikinci Opal nikel içerir. Her ikisi de temizlik ve canlandırıcı taşlar, hastalık, bitkinlik ya da zihinsel acılardan enerji ve çabuk iyileşme getiriyor. İster kalpleri parçalamaya veya ilişkilerde yardıma yardımcı olsun, Green Opals bilgi filtreleme ve zihni yeniden yönlendirme, günlük yaşamın anlamını verme ve manevi bir perspektif oluşturma becerisine sahiptir. Yeşil Opals, Kalp Çakrasını harekete geçirir ve ağaç enerjisini, ailenin ve sağlığın, refahın ve bolluğun enerjisinden yararlanır.

 

SİYAH ATEŞ OPAL MULTİCOLOR 2.95 KARAT VS

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
SİYAH OPAL TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ VVS
 • 2.95 KARAT
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • ETOPYA
 • KDV DAHİL
 • SİYAH MULTİCOLOR OPAL TAŞI
 • ÜCRETSİZ 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Opal , silisin (SiO2 · nH2O) hidratlı amorf bir formudur; su içeriği ağırlıkça% 3 ila% 21 arasında değişebilir, ancak

Siyah Opal Taşı

Siyah Opal Taşı

genellikle% 6 ila% 10 arasındadır. Amorf karakteri nedeniyle mineral olarak sınıflandırılan kristalin silika biçimlerinden farklı olarak bir mineraloid olarak sınıflandırılır. Nispeten düşük bir sıcaklıkta çökelir ve genellikle limonit , kumtaşı , riyolit , marn ve bazalt ile birlikte bulunan hemen hemen her türlü kaya parçasında oluşabilir. Opal, Avustralya’nın milli taşıdır.

Değerli opalin iç yapısı ışığı kırpar yapar. Oluşturduğu koşullara bağlı olarak, birçok renk alabilir. Değerli opal aralıkları beyaz, gri, kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, macenta, gül, pembe, kayrak, zeytin, kahverengi ve siyah renklerden oluşur. Bu renk tonlarından siyah opaller nadirken beyaz ve yeşillikler en yaygındır. Opalar optik yoğunluğu opaktan yarı saydam olarak değiştirir.
Opal Anlamına Giriş ve Kullanım

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1 KALİTE ORJİNAL Ethiopia (HABEŞİSTAN)  2,95 KARAT KABOŞON KESİM KATI ATEŞİ MULTİ COLOR SİYAH OPAL TAŞI IŞILTILI .ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR.

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK VEYA KOLYE YAPIMI TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR…

 

Öğe Adı Doğal Opal
    Oval  Cabochan şekil
    Boyut 12.70 x 8.40 x 3.90 mm
    Ağırlık:  2.95 Cts
    Renk : Çok renkli
   Berraklık :  VS (Çok Hafif İçerme)
   Menşei Etiyopya
   IŞILTI : En Yanıp sönen
    sertlik : 5.5
Oh, spektral zevk olan Opal, “Göz Taşı”. Bir gökkuşağında yıldırım gibi hafif bir hareketle bile en ufak bir hareketle yanıp sönüyor ve olağanüstü “yangın” ına tanık olan herkes tarafından telaffuz edildiğini iddia ediyor. Bu, göz, öyle hoş görür ki, sevgi ve umudun, masumiyetin ve saflığın, şansın ve mutluluğun ilham kaynağıdır.

Roma tarihçisi Yaşlı Pliny, Opal’ü opal’ı , karbokülün (Garnet) ateşli alevini, Ametistin gözalıcı morını ve Zümrüt’ün deniz-yeşil ihtişamını içeren kıymetli bir taş olarak tanımladı – hepsi birlikte parlıyordu inanılmaz birliktelik ve enfes bir zevk. Antik dünyada, görmenin sakinleştirici ve güçlendirici, gözlerin hastalıklarını iyileştiren ve büyük şanslar

Siyah Ateş Opal Multicolor

Siyah Ateş Opal Multicolor

sağlayabilen erdemleri için giyilen, taşların en büyüleyici ve esrarengiz olduğu düşünülüyordu; çünkü tüm erdemlerine sahipti. renkleri içinde bulunan değerli taşlar. Ancak, tüm güzellikleri ve kıskanılacak arzuları için, bu “Queen of Gems” ünü bir süredir söylentiler, talihsizlikler ve gizemli ölümlerle bağlantılı olarak zarafet içinde kaldı. Kötü nilere rağmen, Opal, yirminci yüzyılda kurtuldu ve bugün Ekim ayında doğanlar için doğum taşı olarak, özellikle de mutlak favori bir taş. Geleneksel olarak, 14. evlilik yıldönümü için verilen hediye de. [Fernie, 248-249, 252] [Kunz, 144-145] [Lecouteux, 244]

Metafizik dünyada, Opal, duygusal bedeni yatıştırıp temizleyen ve yaşama iradesini ve kişinin dünyevi varlığının sevincini artıran, sisteme Işık enerjisinin tüm yelpazesini getiren, aura içinde bir prizma görevi yapar. İyimserliği, heyecanı ve yaratıcılığı canlandırır ve sevgi ve tutkuyu teşvik eden engellemelerin serbest bırakılmasına izin verir. Opal, kozmik bilinç düzeyini arttırır ve sezgi ve içgörünün yanıp sönmesini harekete geçirir, ancak derin iç işler, meditasyonlar ve daha düşük dünya şamanik yolculukları için koruyucu bir taştır.
[Geinger, 65-66] [Ashian, 292-293] [Melodi, 452-453]

Opal, en çok inceleme ve dönüşüm için kişinin özelliklerini ve özelliklerini yüzeyine getirme kabiliyeti ile bilinir. Tıpkı Opal ışığı emer ve yansıtırsa, düşünce ve hisleri, arzuları ve gömülü duyguları alır, güçlendirir ve onları kaynağa döndürür. Bir kişinin olumsuz özelliklerini büyütmek rahatsız edici olsa da, bu duyguların ne kadar yıkıcı olabileceğini anlamasına ve onlara izin verme sürecine yardımcı olmasına izin verir. Opal ayrıca benliğin olumlu hareketlerini ve duygularını aydınlatmakta, iyiliği ve gerçeği güçlendirmekte ve kişinin en yüksek potansiyelini teşvik etmektedir. Bu, gönderdiği şeyin geri geleceğini hatırlatan karmik bir taş. [Melody, 452-453] [Simmons, 292] [Hall, 209] [Hall En, 254]

Opal terimi Latince opalustan uyarlanmıştır; ancak “değerli taş” anlamına gelen Sanskritçe upala’dan kaynaklandığı düşünülmektedir. Pliny the Elder’in taşa yaptığı referanslar, Satürn’ün eşi ve doğurganlık tanrıçası ile ilgili olabileceğini önermektedir. . Ayrıca, “renk değişikliğini görmek” anlamına gelen Yunanca ” opallios “, pederos “sevginin çocuğu” ve paederos “güzel bir gençliğin narin tenazı ” olarak da adlandırılırdı. Opalüs oftalmos ya da oftalmus olarak bilinirdi. , Orta Çağlarda – “Göz Taşı” kısmen oftalmik virüstürleri yansıtmasına yardımcı olan bir terimdir. [Fernie, 248] [Kunz, 146] [en.wikipedia.org] [Megemont, 140] [Lecouteux, 244]

Siyah Opal Taşı

Siyah Opal Taşı

Opal, bazen mineraller cristobalite ve tridimit içeren su ve ek silika ile birbirine bağlanmış hidratlı silikon dioksit – submikroskopik silika kürelerdir. Amorf, yani hiçbir kristal yapısı ve kesin kimyasal bileşimi yoktur ve bu nedenle “mineral” ten ziyade “mineraloid” olarak düşünülür. Zamanla bu jelatinimsi karışım, kırıklara, damarlara ve yeraltı katmanları arasında derine sızdı. sedimanter kaya ve katılaştırılmış malzeme olan Opal, suyun buharlaştığı kadar oluşmuştur. Nadiren de Opal, dikitik olarak botriyodik büyüme sergileyen ya da fosillerdeki yerini alan kitlelerde oluştu. Katılaşmadan sonra bile, Opal, ağırlıkça% 3-% 21 arasında değişen, genelde% 6-10 arasında bir su içeriği tutar.

Opals’in üç temel tipinden “Rainbow Opal ” olarak da bilinen “Değerli Opal “, nadiren dünya çapında sınırlı sayıda yerden mayın almış ve ışığa döndüğünde parlak renkte yanıp sönen veya yanardöner renk çizgileri üretiyor; bilinen bir fenomen renk ” taş ” olarak nitelendirdi. Renk, taşdaki herhangi bir pigmentten değil, silisyum mikroskobik küreler, kutuda ping-pong toplarının katmanlarına benzer şekilde düzenli bir ızgara benzeri desende sertleştirildiğinde yaratılmış optik efektlerdir . Küreler arasındaki boşluk, Opal’ın iç yapısı boyunca yayılan dalga dalgalanmalarına ve spektrumun renklerine bölünmesine neden olur. Kürelerin boyutu ve geometrik ambalajı, kırılmış ışığın rengini ve kalitesini ve Opal’in değerini belirler. [www.geology.com] [en.wikipedia.com] [www.gia.edu]

“Ortak Opal” veya “Potch”, dünyanın birçok yerinde bulunur ve düzensiz ebatlar veya istifler içeren küreler ile oluşur ve renk rengi göstermez. Üçüncü tip “Fire Opal” , çoğunlukla Meksika’da üretilen, canlı kırmızı, turuncu veya sarı gövde rengiyle şeffaf Opal’e şeffaftır. Bazen bir taşın zayıf bir görüntüsü veya parlak yeşil yanıp sönmesi olsa da, tipik olarak renksiz bir oyun gösterir.

Opals renksiz, beyaz, sarı, kırmızı, turuncu, yeşil, kahverengi, siyah veya mavi renklidir ve şeffaf, saydam veya opak olabilir. Kırılgan bir dayanılığına sahiptirler ve genellikle renklerinin tam oyuncağını göstermek için tr cabochon’u keserler. Katı Opal, tamamen Değerli Opaldan oluşan taşlardan ibarettir; ancak ince fakat güzel katmanlar bazen çiftlikler halinde (destekleyici bir destek ile) veya üçlüler (koruma için üstte bir sırt ve kristal bir kubbe bulunur) halinde yapılır.

Siyah Opal Taşı

Siyah Opal Taşı

Opal, dünyanın arzının% 97’sini üreten Avustralya’nın milli taşıdır. Bu Opals, sedimanter bir ortamda oluşur ve oldukça kararlıdır ve kırılmaya karşı dirençlidir. Diğer Opal volkanik süreçlerden oluşur ve su emme kabiliyeti açısından hidrofil denir; Bu Opals çeşitli derecelerde gözeneklidir ve çatlamaya veya çatlamaya daha yatkındır.

Opal’in en yaygın çeşitlerinden bazıları, kısa açıklamaları ve metafizik özelliklerinin bir özetiyle birlikte aşağıda listelenmiştir:

Andean Opal veya Perulu Opal – Peru And Dağlarından Ortak Opal; opak, yumuşak pastel maviye, mavi-yeşil veya pembe bir sedefli parlaklık ile yarı saydam, bazen siyah veya bej matrisini daha opak taşlara dahil etmek için kesilir. Andean Opal, Fachnessness ve Ana Dünya’nın en eski Inca Tanrıçası olan Pachamama’dan bir armağan olarak görülüyor ve çocuklara ve hayvanlara ve hayat tarafından boğulan yetişkinlere karşı harika bir rahatlama sunuyor. Bu hayattan ya da başka birinden, eski duygusal yaraları iyileştirmek, özellikle zor zamanlar geçirmek için iç barış getirmek için yararlıdır. Anda taşları, en yüksek iyilik için doğru hareketi teşvik eder ve başkalarıyla olan bağlantıyı ve kalpten gelen iletişimi teşvik eder. Dünya’yı iyileştirme ihtiyacının farkındalığını arttırırlar ve değişen titreşimleri kendi bedenleriyle tezahür eden ve dönüştüren kişiler için yararlıdırlar. Andean Opal, kehanet ve metafiziksel hediyeler geliştirmek için hafif bir hipnotik duruma neden olan mükemmel bir yolculuk taşıdır. Bu taşlar Su enerjisi taşır ve Kalp ve Boğaz Çakralarını harekete geçirmek için mükemmeldir.

Siyah veya Değerli Siyah Opal – Koyu renk gövdeli, genellikle siyah veya koyu gri, derin mavi veya yeşil olan değerli Opal; derin gövde rengi, hafif Parals’tan çarpıcı biçimde farklı renklerin gökkuşağı oynatmasını sağlar. Black Precious Opals’ın çoğunluğu, Yeni Güney Galler, Avustralya’daki Lightning Ridge’den gelir ve dünyanın en ünlü ve en ünlü Opals’tir. Siyah Opal son derece şanslı ve Opal’ın en büyüleyici olarak kabul ediliyor ve Işık’ı aura’ya getiriyor. Rahatsızlığı kolaylaştırır ve depresyonu ve umutsuzluğu giderir, karanlık korkularıyla yüzleşmesine ve birinin geri kalanını serbest bırakmasına yardımcı olur. Kök ve Taç Çakralarını birbirine bağlayan Black Opal, kişinin en yüksek manevi isteklerini kişinin fiziksel bedeniyle birleştirerek, niyeti ve tezahürü güçlü bir büyüteç haline getirir. Derin iç işler, ruh kurtarma veya geçmiş yaşam hatırlama için koruyucu bir taştır ve geçmişe, şimdiki zamana veya geleceğe “bakmak” için kullanılabilir. Sihir ritüeli için bir güç taşı olarak oldukça değerlidir ve bir insanın doğruluğunu veya niyetini kullanmak için “gözler okumak” için kullanılabilir. Siyah Opal, Ölüm ve yeniden doğuştan Fırtına element taşıdır ve Ateş enerjisinden yararlanır.

Siyah Opal Taşı Satış

Siyah Opal Taşı Satış

 

Etiyopya Opal – riyolit tabakaları arasındaki dikişlerde volkanik küldeki nodüller halinde oluşan hidrofat Opal. Çeşitli renk ve desenlerde oluşur ve genellikle parlak renkte yanıp söner. 2008 yılında keşfedilen Etiyopya’nın Welo bölgesinden yeni Opals, gözenekliliğine rağmen suyunu absorbe edebilen, şeffaflığı veya donukluğu değiştiren, ancak daha sonra herhangi bir olumsuz tepki veya çatlama olmadan orijinal durumlarına geri dönebilen, son derece istikrarlı olduklarını kanıtladı. Bu taşlar, Su enerjisi, durgunluk enerjisi, sessiz kuvvet ve arındırmanın kullanılması için muhteşemdir. Metafizik şifacılar, karmayı geçmişten koparan ve yeniden doğuş yolunu açan eski bilgeliğin yüksek titreşimli Ateş enerjisindeki taşlar olan Yita Ridge’de 1994’te keşfedilen orjinal kırmızı veya kahverengi tabanlı Etiyopyalı Flash Opal’ı daha fazla biliyor olabilirler. Bu taşlar bir ruh holografı taşır ve geçmişe, şimdiki zamana ve geleceğe erişebilir ve hepsinin metafizik hediyelerini canlandırır. Taban ve Sakral Çakraları etkinleştirirken, bunlar sevinç dolu mücevherlerdir, bütün vücudu denge haline getirerek bütün vücut uyumlu bir şekilde çalışır. Etiyopya Opals hem kişisel hem de gezegen kullanımı için pozitif ejder enerjisi taşır.

Fire Opal veya Meksikalı Yangın Opal – yarı saydam Opal’e şeffaf, canlı renge, turuncuya veya sarıya sahip gövde rengine genellikle opalesans veya renk göstermeyen; En önemli kaynaklar Meksika’dandır. Yanardönen flaşlı numunelere Değerli Ateş Opası ya da “Göğüs Taşı” denir. Ateş Opals, ateşin temel enerjisini kullanarak kişinin tutkularını bedensel arzuları ile ruhsal ekstaziyi uyandırır. Temel ve Sacral Çakraları harekete geçirir, kişinin enerjisini etkinleştirir ve kundalini enerjisine neden olabilir. Akupunktur / akupunkturta üçlü brülör meridyeninin uyarılması için mükemmeldirler. Ateş Opals, Evrenin yaratıcı enerjisine uyum sağlar ve sanat yoluyla kişinin duygularını ifade etmesini teşvik eder. İş çabaları için ideal taşlar olan Fire Opals para kazanır, değişikliği kolaylaştırır ve ilerleme başlatır. Bağımlı olmak, kendi kurallarına göre yaşamak isteyenlere ve kişisel veya mesleki olarak hayatlarında iz bırakmak isteyenler için mükemmel takılarlar. Ateş Opals tehlikeye karşı korur ve özellikle adaletsizlik veya kötü muamele durumlarından kendini kurtarmak için yetkilendirir ve diğer yaşamlardan kaynaklansa dahi derin üzüntü duygularını serbest bırakmak için kullanılabilir. Daha iyimser olmak için giyin, sosyal olarak giden ve emin olun.

SİYAH OPAL TAŞI

SİYAH OPAL TAŞI

Girasol Opal – gerçek bir Girasol Opal, kırmızımsı yansımaları olan mavimsi beyaz bir yarı saydam Opal ve taş açıldığında ışığı takip eden mavimsi bir parlaklık veya parlaklıktır; Jelatinimsi görünümünden dolayı, bazen “Jelly Opal” olarak adlandırılır. Değerli Opal’da görülen renk rengi oyunudur, bunun yerine mikroskopik inklüzyonlardan bir etkidir. Bu Opal’ın en önemli iki kaynağı Oregon ve Meksika’dır, Meksika’dan geldiğinde bazen Su Opal olarak anılır. “Girasol Opal” terimi yanlışlıkla Yangın Opallarına atıfta bulunulduğunun yanı sıra, Madagaskar’dan Girasol Kuvars, Mavi Opal Kuvars veya Madagaskar Yıldız Kuvars adlı yarı saydam bir sıska Kuvars için şeffaf bir asterizm görüntüsünü kullanıyordu; veya yıldız efekti. Gerçek Girasol Opal duygusal açıdan rahatlatıcı bir taştır, iletişimi geliştirir ve zorluklara çözüm getirir. Özellikle geçmişte söylenemediği yerlerde, doğru olmayanları ışığa kavuşturmaya yardımcı olur. Girasol, bir hayat grubunun üyeleri arasındaki bağlantıları arttırarak, kişinin hayatını olumlu bir şekilde destekliyor ve eterik planda hücresel belleği geri yükleyerek taslakları eritiyor. Psikolojik izlenimleri kişinin hislerinden ayırmada, sınırları güçlendirirken yardım eder ve bir başkasında nasıl güvenli olabileceğinizi öğretir. Girasol Opal ile ızgara yapmak, çalışmak ve meditasyon yapmak için sakin bir alan yaratır.

Opel ve nontronit karışımı olan yeşil Opal ve Pras Opal – yeşil çeşitleri, ikinci Opal nikel içerir. Her ikisi de temizlik ve canlandırıcı taşlar, hastalık, bitkinlik ya da zihinsel acılardan enerji ve çabuk iyileşme getiriyor. İster kalpleri parçalamaya veya ilişkilerde yardıma yardımcı olsun, Green Opals bilgi filtreleme ve zihni yeniden yönlendirme, günlük yaşamın anlamını verme ve manevi bir perspektif oluşturma becerisine sahiptir. Yeşil Opals, Kalp Çakrasını harekete geçirir ve ağaç enerjisini, ailenin ve sağlığın, refahın ve bolluğun enerjisinden yararlanır.