OTANT�K TA�

SİYAH YILDIZ SAFİR 2.75 KARAT BEYAZ ALTIN YÜZÜK

OTANTİK ALTIN SERİSİ
Siyah Yıldız Safir Altın Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE EL İŞÇİLİĞİ
 • 14 AYAR BEYAZ ALTIN
 • 2.52 GR
 • 2.75 KARAT
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • ÖZEL TASARIM
 • SİYAH YILDIZ SAFİR
 • TAYLAND

SİYAH YILDIZ SAFİR 2.75 KARAT 14 AYAR BEYAZ ALTIN YÜZÜK

OTANTİK TAŞ KIŞ GÜNEŞİ SERİSİ 14 AYAR BEYAZ ALTIN EL İŞÇİLİĞİ  SAWORSKİ KRİSTALLERİ İLE SÜSLENMİŞ  FATİH BEYİN ÖZEL ÇALIŞMASINDAN BİR TANESİ 12 KOLLU SİYAH YILDIZ SAFİR HAS TAŞ.GÜNEŞ IŞIĞINDAN MUHTEŞEM  KIRILMA  TAŞIMIZIN ORTASINDA 12 KOLLU YILDIZ GÖZÜKMEKTEDİR…ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN GÜLE GÜLE KULLANSIN…

ÜRÜNLERİMİZİN İÇ KISMINDA OTANTİK TAŞ LOGOSU BULUNMAKTADIR…

Siyah Yıldız Safir

Siyah Yıldız Safir

TAŞIN GEMOLOJİK ÖZELLİKLERİ;

Ağırlık 2.75 CARAT
şekil :OVAL Kabaşon
boyut:9.5 x 6.5 x 3.7 mm.
renk :SİYAH
miktar :1
berraklık :OPAK
parıltı: KUSURSUZ YILDIZ (12ray kırılma)
köken :Chanthaburi TAYLAND

sertlik:9 

Taş yıldız, normal gün ışığında çıplak gözle rahatlıkla ve açıkça gösterir. Açıklamasında Photo el feneri veya penlight altında Sunshine altında resim ve neon lamba ve video kaydetmek. Bu taşlar bir tarafı parlatılır.

Dünyanın en değerli taşlarından biri olan safir taşı; sert, ısılara dayanıklı ve genellikle mavi renktedir. En kıymetlisi berrak ve derin mavi olanıdır. Mavinin koyu tonları ve lacivert safirler çok yaygın olsa da, pembe, kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil gibi çeşitli renklerde safirler de mevcuttur. Safir, bayanların yanı sıra erkekler tarafından da ilgi gören nadir taşlardandır.

Çok değerli bir taş olması safiri aranılır bir hale getirmiştir. Bugün bilinen en büyük safir; 563 karat büyüklüğündeki Hindistan Yıldızı’dır. Bu taş, New York Doğal Tarih Müzesi’nde teşhir edilmektedir. 330 karat büyüklüğe sahip olan bir diğer safir ise Asya’nın Yıldızı adlı taştır ve Washington DC’de sergilenmektedir.
Dünyada en değerli ve ünlü safirler Hindistan’dan çıkmışlardır. En iyi mavi safirler; Burma, Sri Lanka ve Hindistan’da çıkarılmaktadır. Tayland, Avustralya ve Nijerya kaynaklı safirler koyu mavidir. Neredeyse siyahmış izlenimi verirler. Bunlara “gece mavisi safirler” de denilmektedir. ABD’de üretilen safirlerde ise çekici, metalik mavi bir ton ağır basmaktadır. Bunlar dışında Kamboçya, Brezilya, Kenya, Malawi ve Kolombiya diğer safir kaynaklarıdır.Safir doğada genelde Yakut ile birlikte bulunan değerli bir taştır. Sarı, pembe, mor, turuncu, saydam ve yeşil renkleri bulunmakla birlikte, mücevher olarak en yaygın kullanılan tonu mavi’ dir. Safir‘ in ismi de zaten eski Yunancada mavi taş anlamındaki “sappheiros” kelimesinden gelmektedir. Persler dünyanın dev bir mavi Safir üzerinde durduğuna ve gök kubbenin rengini de bu Safir’ in ışık yansımasına bağlı olarak mavi olduğuna inanırlardı.
Safir’in saydam olanları Pırlanta yerine de kullanılmaktadır. İnanç ve bağlılığı sembolize ettiğine inanılan Safir’in, pek çok kişi tarafından bu sebeple nişan, evlilik törenlerinde kullanıldığı da bilinmektedir. Prens Charles, Diana ile nişanlandığında özellikle İngiliz kraliyet ailesi tarafından saraya ait pek çok mücevher ve süslemede kullanılan bu taştan yapılan bir yüzüğü tercih etmiştir.
Batı medeniyetlerinde Mavi Safir’in bilinirliği daha fazla iken, özellikle Sarı Safir’ in Hint Astrolojisindeki ve Hint kültüründeki yeri bolluk ve bereket gezegeni olan Jüpiter’ i temsil ettiği için daha farklı ve önemlidir. Batı toplumlarında kraliyet sembolü olarak MaviSafir’in sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Papalık makamını da temsilen Mavi Safirtaş olarak belirlenmiştir.Safir’in farklı renk yelpazesine göre iyi geldiği konular da değişmektedir. Ancak tüm etkilerine topluca bakıldığında Safir’in engelleri kaldırdığı, arzu edilene ulaşmak için kişiye yardım ettiği, bereket vaat ettiği görülmektedir.

 

Yıldız Safir Altın Yüzük

Yıldız Safir Altın Yüzük

Mavi Safir’in korku, endişe, şüphe gibi kişinin ruhunu ele geçirip, onu zayıf kılan düşüncelere teslim olmasına engel teşkil ettiğine inanılmaktadır. Olumsuz duyguları bertaraf etmesi sonucu hoşgörüyü arttırarak, takan kişinin iletişim gücünü keskinleştirmektedir. Mavi Safir’in en önemli uğuru ise taşıyan kişiye zenginlik, sağlık, sükûnet, iyi bir şöhret ve evlat bahşetmesidir. Bunun yanında Mavi Safir’in kaza ve doğal afetlere karşı da koruyucu olduğuna inanılmaktadır. Finansal anlamda sahibini refaha çıkarttığına inanılan bu taşın, kariyer hayatında başarıyı getirdiği için de özellikle bayanlar tarafından tercih edildiğine rastlanmaktadır. Ruhani işler ile ilgilenenlerin de kalp gözünü keskinleştirdiğine inanılan bu taşı kullanmaları tavsiye edilir.Zira Mavi Safir’in papalık sembolü olarak kullanılmasının sebebi de budur.
Sarı Safir ise kişiye mutlak bir başarı, başarı ile birlikte saadet, zenginlikle birlikte bolluk, yaptığı işte tanınma sağlamayı vaat eder. Sarı Safir’in takan kişiyi toplum içinde fark edilir bir insan yaptığı da bilinmektedir. Ailevi ilişkileri de güçlendirip, birlik ve beraberliği arttırması daalternatif faydalarındandır. Genel olarak güçlü bir düzelmeyi hayatın her önemli alanında vaat eden Sarı Safir’in Hint Astrolojisindeki ve toplumundaki ayrıcalıklı yerine şaşırmamak gerekir.
Saydam Safir, güzel ahlak, keskin zekâ için uğurludur. Her türlü güzelliğin bizi bulması için kullanımı yaygındır. Özellikle aşk, sevgi ve dostluk ile alakadar konularda Saydam Safir ile yapılmış takıların sahiplerine yaşayabilecekleri her türlü sıkıntılı durum için çözüm getiren bir uğuru olduğuna inanılmaktadır.Siyah SafirAnlamı ve Kullanımı Giriş

Sadece efsanevi mavi fazla renk kalıcı ve çekici Safirformlar. Her renk kendi benzersiz metafizik özellikleri ve titreşim kalıplarını sergileyen, henüz tüm Bilgelik Stones. Bunlar sezgi, netlik ve kendini ustalık getirerek, yüksek zihin onur. Koruma, iyi şans ve manevi anlayış için çağlar boyunca yıpranmış, Safir güç ve kuvvet sadece sembolleri değil, aynı zamanda iyilik ve bilge yargı.

Siyah Safir kişinin kendi sezgi güven bilgelik getirir. Bu, vücut ve doğal enerji güçleri hem korunması ve puntalıdır, biri bir topraklama taş. Özellikle Star Safirgibi, başkalarının olumsuzluk saptırır, ve yüksek stres ya da kaotik durumlarda sakin bir mukavemet sağlar. Siyah Safir Ortamsal ya da durugörü yeteneklere sahip kişiler kalkanlar, ve şüphe dispelling kaygı ve üzüntü rahatlatmak için mükemmel. Aynı zamanda arayan ve istihdamı korumak için etkili bir tılsım için ünlüdür. [Melody, 586] [Hall, 253] [Eason, 202]

Siyah Safir korindon, prizmatik çizelge, bipyramidal veya altı yüzlü prizma kristalleri, hem de granül veya büyük alışkanlıklarında oluşturur ve opak saydam olabilir, bir alüminyum oksit minerallerinin bir çeşittir. Bazen koyu yeşil, koyu kahverengi, ya da gri renkli olabilir ama bu en sık, siyah veya kahverengimsi-siyah olarak oluşturur. Adı Korunt Sanskritçe türetilmiş, Hint kökenli olan KORUND ve genellikle mat renk, opak büyük taşlar için başvurdu. Yakut kırmızı korindon, haricinde, korindon diğer tüm renkler Safir bulunmaktadır. [Simmons, 339] [Fernie, 140] [Eason, 202]

 

Siyah Yıldız Safir

Siyah Yıldız Safir

Korunt taşların ışığı bunun gibi taş yüzüne kayma görünen bir altı-ışınları, bazen on iki-ışınları yıldızı olarak cabochon en kesilmiş yansıtan denilen Rutil fibröz kapanım, “ipek” ile iç içe gelişmiş olduğunda Yıldız safir oluşturulur taşınır. Bu etki yıldız kümesi denir ve taş nadir ve değer artar. 1930 yılında keşfedilen Queensland Black Star, 733 karat bitmiş bir mücevher olarak ağırlığında, hiç mayınlı büyük Yıldızlı Safirolduğuna inanılmaktadır. [Simmons, 345] [Eason, 365] [Mella, 104] [www. wikipedia.com]

Yıldız Safir bu özelliklerin gelişmiş bir enerji ve yoğunlaşması ile de görünür Safir, renk, aynı metafizik özelliklere sahiptir. Yıldız kendisi yoğun realiteye İlahi bilgi ve Işık tezahürünü temsil eder ve biz hazine dış tezahürleri kendi özü Işığın yansıması olduğunu bize hatırlatıyor. Altı-ışınları yıldız çapraz üç satır bazen Yıldızlı Safirgiymek isteyenler için koruma sunan üç melekler ile ilgili inanç, umut ve kaderi, temsil eder. Hareketli yıldız seyahat için sürekli güvenlik getiriyor ve onların eve yönlendirir. [Ahsian, 345] [Simmons, 345] [Eason, 365]

 

YILDIZ Safir GİRİŞ

Bu Dünya’nın göksel taş taşlar arasında en değerli taşlarından biridir Sapphire-. Safir Alüminyum oksit (Al2O3), korundum olarak bilinen bir mineral tek kristal formudur. Isı ve zemin basıncı derinlikleri saf alüminyum oksit yaşından beri güzel ve görkemli beyaz taş içine kristalize yardımcı olur. Böyle krom ve demir gibi diğer elementlerin küçük miktarlarda renkli içine bu beyaz kristal döndü için bir neden vardır. Gökyüzü blues veya günbatımı renkleri mevcuttur Safir. Safir rengi pembe, mor, turuncu veya yeşilimsi renk, sarı, kırmızı, mavi olabilir. Yakutlar da korundum grubunun parçasıdır. Uzun yıllar boyunca bir safir gibi diyebileceğiniz taş bir tartışma vardı. Son olarak yakut kırmızısı safir. “Yakut” ve diğer tüm renkleri “safir” olacağını olacağını karar verildi safir çeşitli renklerde mevcut olmasına rağmen, ancak safir en popüler rengi. mavidir biz safir, çoğu insan hakkında konuşmak mavi düşünmek olacaktır. Mavi dışındaki safir ‘fantezi’ olarak bilinir. Yani fantezi safir, sarı, pembe, mor, yeşil, siyah veya beyaz safir anılacaktır. safir en önemli özelliği, mükemmel sertlik olduğunu. Moh ölçek sadece elmas sonra yakut ile yerleştirilen safir sertlik 9. sertlik derecesini gösterir. Safir, çünkü onların büyük sertlik bakım ve işlemek için kolaydır. Genellikle safir tortul kireçtaşı, metamorfik mermer ve magmatik bazalt, pegmatit veya Andezin hendekler oluşur. Doğal birincil mevduat nadiren ikincil alüvyon mayınlı ve korundum. “Mavi safir” gibi- safir çeşitli vardır, “Fantezi safir”, “Padparadsha”, bir ile safir -bir turuncu renk çeşitliliği (lotus çiçeği anlamına gelir) ince pembemsi donuk ve çok benzersiz “Star Sapphire”.

 

Siyah Safir Altın Yüzük

Siyah Safir Altın Yüzük

Mavi safir

Safir ana renk mavi. Ayrıca safir en popüler rengi. Antik dönemde, her mavi taş malzeme safir denirdi. Örneğin olarak biz Lapis lazuli adını söyleyebiliriz. Yani, ismi “Sapphire” mavi anlamına gelen Yunanca kelime ‘Sappheiros’, türemiştir. Mavi safir en çok arzu edilen renktir. Net ve harika bir yaz gökyüzü parlak ve derin mavisine akşam gökyüzünün derin mavi mavi gökyüzü tüm tonları mevcuttur Bu taşlar. Mavi tüm insanları büyülüyor. Aslında mavi bu dünyada yaklaşık 50 nüfusun yüzde favori rengidir. Bu renk gibi sempati ve uyum, dostluk ve sadakat gibi duyguları ile güçlü bir ilişki vardır. Bu duygular şey kalıcı ve güvenilir bir temsil. Yani, safir mavi, kalıcı ve güvenilir şeylerin rengi haline gelmiştir. Böylece birçok ülkede kadınlar nişan yüzükleri için safir üzerinde karar.
YILDIZ SAPPHIRE

Yıldız SapphireMavi safir çoğu bir şekilde yıldız safir bulunurlar. Yıldız safir “Asterism” olarak adlandırılan özel optik fenomen gibi bir yıldız. Gösteren safir bir çeşittir Bu safir nadir bir çeşididir. Yaklaşık 3 Yıldız mayınlı her 100 yönlü korundum keşfedilir. Gerçi Yıldız Safir Yıldız Ruby daha sık görülür. Ama güzel yıldız ile ince renkli taş çok nadirdir. Mavi hariç, yıldız safir de siyah. Kullanılabilir bir yıldız ışık yansıması ya da iletim yoluyla gem yüzeyi boyunca gösterilmiştir ışık efekti şeklinde hangi bir fenomen “Asterism”. edilir Yıldız Safiren popüler yıldızı biridir kristalinin yüzeyinde feryat ışıklı, dalgalı yıldız gösterir taşlar. Genellikle Yıldız Safiraltı bacaklı yıldızı etki gösterir. Ama can taşlar kristal sistemine bağlı 11:56 ışınları gösterir. Safir Oniki ışınları yıldız etkisi çok sıra olduğunu.

NE YILDIZ ETKİ NEDENLERİ

Yıldız etkisi ya da ” yıldız işareti “taşlar yabancı parçacıkların küçük liflerin yoğun inklüzyonlarıyla neden olur. Genel olarak, bu kalıntılar ışık yansıması nedeni ve mineral döndürüldüğü zaman içinde hareket benzeri bir yapının dalgalı bir yıldız oluşturmaktadır. Gem tüm kapanımlar Eksolüsyon aracılığıyla formudur. korundum safir içinde bulunan Katı kristal kapanım. Bazı safir, sıvı, gaz ya da katı madde ile doldurulmuş ana, delik veya boş alanlar bırakmaları. Yansıma kristal liflerin veya lifli boşluğundan oluşturur. inklüzyonlar ‘rutilin’ olarak adlandırılan gibi uzun, çok ince bir iğne olmalıdır. Işık iğnelerin yönüne dik açılarda kesişen 3 ışınlan halinde konsantre olduğunda, “Asterism” üretilir. Böylece altı-ışınları yıldız olsun. Bazen “ipek” olarak adlandırılan rutil küçük iğne kristal büyüme sisteminin yönünde mineralleri içinde yönlendirilir. GEM büyümesi ve yansıyan ışık tarafından üretilen ışınlarının sayısı arasında bir ilişki vardır. altıgen şekil iğnelerin düzenlemeler “yıldız işareti”, altı-ışınları üretti. Exsolved inklüzyonlar bir yıldız oluşturmak üzere ana mineral bir model oluşturur. Bu model, safir durumunda aynı kalır. Yıldızın ışınları safir üstündeki çapraz gerekir ve farklı olmalıdır.
Bir STAR KALİTE

Netlik ve safir yıldızın büyüklüğü rutil iğneleri kalitesine ve miktarına bağlıdır. Rutil daha yoğun paketlenmiş Biz safir daha iyi bir yıldız olsun. Daha uzun iğneler de küçük parçacıklar daha iyi bir yıldız üretmek. Iğne miktarları çok daha olduğunda, safir düşük saydam taş ve eksikliği ‘Asterism’ dönüştü. Ayrıca safir rengi zarar verir.
BİR YILDIZ SafirOF KESME

Siyah Yıldız Safir Altın Yüzük

Siyah Yıldız Safir Altın Yüzük

Kesme safir yıldız etki sergiledikleri son derece önemlidir. Uygun kesme taş güzelliğini ayıklar yardımcı olur. En iyi şekilde yıldız etkisini göstermek için, bir safir iğne paralel kuşak ile cabochon olarak kesilmelidir. Yüksek mineli orta safir mükemmel bir yıldızı almak için kesmek gerekir. Yuvarlak veya oval şekilli olmalıdır kubbeli.
YILDIZ SafirRENK

Genellikle Yıldız safir mavi mevcuttur. Ancak diğer renkler de görülebilir. Yakut rengi kırmızıdır. Yıldız Safir da böylece, siyah, mor, gri ve mevcuttur. Mavi renkli Yıldız Gökyakutların çeşitleri bulunur. Sri Lanka Star safir mavi ya da gri hafif.
YILDIZ SafirDEĞERİ

Karat ağırlığı, bir yıldız safir değerini karar tek faktör değildir. Ayrıca gövde rengi, yoğunluğu ve yıldızın yıldızın görünürlük yanı sıra gücü ve netlik bağlıdır. Yıldızın altı bacaklar düz ve belirgin olmalıdır. Isıl işlem her zaman renk üretmez yoğunlaştırmak ya da hafifletmek için kullanılan ya da renk bütünlüğü ve mavi safir görünümünü iyileştirir. Ama bazı insanlar işlenmemiş, doğal taş tercih. İyi Yıldızlı Safirgöz temiz olması ve şeffaflık gibi elmas aksine, yumuşaklık gibi kadife var. olmalıdır safir piyasa değeri de onun kökeni bağlıdır. Sri Lanka mayınlı safir en değerlidir.

 

 

YILDIZ Safir

Ince nitelikleri Yıldız safir Myanmar (Burma), Tayland, Hindistan, Sri Lanka, Tanzanya, Afganistan, Brezilya, Kamboçya, Malagasy Cumhuriyeti, Malavi, Pakistan, Zimbabwe ve Montana ve ABD’nin Kuzey Carolina Rodezya’daki bulunur. Ama en iyi kalite Yıldız safir Sri Lanka mevcuttur.
ÜNLÜ YILDIZ SAPPHIRE

En ünlü ve en büyük kesim yıldız safir 543 karat “dir Star of India “. “Mid gece Star” – siyah safir da ünlü biridir. Bu Yıldız Gökyakutların Hem New York Doğa Tarihi Amerikan Müzesi’nde muhafaza edilir. Smithsonian 330 karatlık “Asya Yıldızı” dünyanın başka ünlü Yıldızlı Safirolduğunu ..

SİYAH YILDIZ SAFİR 2.75 KARAT BEYAZ ALTIN YÜZÜK

OTANTİK ALTIN SERİSİ
Siyah Yıldız Safir Altın Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE EL İŞÇİLİĞİ
 • 14 AYAR BEYAZ ALTIN
 • 2.52 GR
 • 2.75 KARAT
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • ÖZEL TASARIM
 • SİYAH YILDIZ SAFİR
 • TAYLAND
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

SİYAH YILDIZ SAFİR 2.75 KARAT 14 AYAR BEYAZ ALTIN YÜZÜK

OTANTİK TAŞ KIŞ GÜNEŞİ SERİSİ 14 AYAR BEYAZ ALTIN EL İŞÇİLİĞİ  SAWORSKİ KRİSTALLERİ İLE SÜSLENMİŞ  FATİH BEYİN ÖZEL ÇALIŞMASINDAN BİR TANESİ 12 KOLLU SİYAH YILDIZ SAFİR HAS TAŞ.GÜNEŞ IŞIĞINDAN MUHTEŞEM  KIRILMA  TAŞIMIZIN ORTASINDA 12 KOLLU YILDIZ GÖZÜKMEKTEDİR…ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN GÜLE GÜLE KULLANSIN…

ÜRÜNLERİMİZİN İÇ KISMINDA OTANTİK TAŞ LOGOSU BULUNMAKTADIR…

Siyah Yıldız Safir

Siyah Yıldız Safir

TAŞIN GEMOLOJİK ÖZELLİKLERİ;

Ağırlık 2.75 CARAT
şekil :OVAL Kabaşon
boyut:9.5 x 6.5 x 3.7 mm.
renk :SİYAH
miktar :1
berraklık :OPAK
parıltı: KUSURSUZ YILDIZ (12ray kırılma)
köken :Chanthaburi TAYLAND

sertlik:9 

Taş yıldız, normal gün ışığında çıplak gözle rahatlıkla ve açıkça gösterir. Açıklamasında Photo el feneri veya penlight altında Sunshine altında resim ve neon lamba ve video kaydetmek. Bu taşlar bir tarafı parlatılır.

Dünyanın en değerli taşlarından biri olan safir taşı; sert, ısılara dayanıklı ve genellikle mavi renktedir. En kıymetlisi berrak ve derin mavi olanıdır. Mavinin koyu tonları ve lacivert safirler çok yaygın olsa da, pembe, kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil gibi çeşitli renklerde safirler de mevcuttur. Safir, bayanların yanı sıra erkekler tarafından da ilgi gören nadir taşlardandır.

Çok değerli bir taş olması safiri aranılır bir hale getirmiştir. Bugün bilinen en büyük safir; 563 karat büyüklüğündeki Hindistan Yıldızı’dır. Bu taş, New York Doğal Tarih Müzesi’nde teşhir edilmektedir. 330 karat büyüklüğe sahip olan bir diğer safir ise Asya’nın Yıldızı adlı taştır ve Washington DC’de sergilenmektedir.
Dünyada en değerli ve ünlü safirler Hindistan’dan çıkmışlardır. En iyi mavi safirler; Burma, Sri Lanka ve Hindistan’da çıkarılmaktadır. Tayland, Avustralya ve Nijerya kaynaklı safirler koyu mavidir. Neredeyse siyahmış izlenimi verirler. Bunlara “gece mavisi safirler” de denilmektedir. ABD’de üretilen safirlerde ise çekici, metalik mavi bir ton ağır basmaktadır. Bunlar dışında Kamboçya, Brezilya, Kenya, Malawi ve Kolombiya diğer safir kaynaklarıdır.Safir doğada genelde Yakut ile birlikte bulunan değerli bir taştır. Sarı, pembe, mor, turuncu, saydam ve yeşil renkleri bulunmakla birlikte, mücevher olarak en yaygın kullanılan tonu mavi’ dir. Safir‘ in ismi de zaten eski Yunancada mavi taş anlamındaki “sappheiros” kelimesinden gelmektedir. Persler dünyanın dev bir mavi Safir üzerinde durduğuna ve gök kubbenin rengini de bu Safir’ in ışık yansımasına bağlı olarak mavi olduğuna inanırlardı.
Safir’in saydam olanları Pırlanta yerine de kullanılmaktadır. İnanç ve bağlılığı sembolize ettiğine inanılan Safir’in, pek çok kişi tarafından bu sebeple nişan, evlilik törenlerinde kullanıldığı da bilinmektedir. Prens Charles, Diana ile nişanlandığında özellikle İngiliz kraliyet ailesi tarafından saraya ait pek çok mücevher ve süslemede kullanılan bu taştan yapılan bir yüzüğü tercih etmiştir.
Batı medeniyetlerinde Mavi Safir’in bilinirliği daha fazla iken, özellikle Sarı Safir’ in Hint Astrolojisindeki ve Hint kültüründeki yeri bolluk ve bereket gezegeni olan Jüpiter’ i temsil ettiği için daha farklı ve önemlidir. Batı toplumlarında kraliyet sembolü olarak MaviSafir’in sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Papalık makamını da temsilen Mavi Safirtaş olarak belirlenmiştir.Safir’in farklı renk yelpazesine göre iyi geldiği konular da değişmektedir. Ancak tüm etkilerine topluca bakıldığında Safir’in engelleri kaldırdığı, arzu edilene ulaşmak için kişiye yardım ettiği, bereket vaat ettiği görülmektedir.

 

Yıldız Safir Altın Yüzük

Yıldız Safir Altın Yüzük

Mavi Safir’in korku, endişe, şüphe gibi kişinin ruhunu ele geçirip, onu zayıf kılan düşüncelere teslim olmasına engel teşkil ettiğine inanılmaktadır. Olumsuz duyguları bertaraf etmesi sonucu hoşgörüyü arttırarak, takan kişinin iletişim gücünü keskinleştirmektedir. Mavi Safir’in en önemli uğuru ise taşıyan kişiye zenginlik, sağlık, sükûnet, iyi bir şöhret ve evlat bahşetmesidir. Bunun yanında Mavi Safir’in kaza ve doğal afetlere karşı da koruyucu olduğuna inanılmaktadır. Finansal anlamda sahibini refaha çıkarttığına inanılan bu taşın, kariyer hayatında başarıyı getirdiği için de özellikle bayanlar tarafından tercih edildiğine rastlanmaktadır. Ruhani işler ile ilgilenenlerin de kalp gözünü keskinleştirdiğine inanılan bu taşı kullanmaları tavsiye edilir.Zira Mavi Safir’in papalık sembolü olarak kullanılmasının sebebi de budur.
Sarı Safir ise kişiye mutlak bir başarı, başarı ile birlikte saadet, zenginlikle birlikte bolluk, yaptığı işte tanınma sağlamayı vaat eder. Sarı Safir’in takan kişiyi toplum içinde fark edilir bir insan yaptığı da bilinmektedir. Ailevi ilişkileri de güçlendirip, birlik ve beraberliği arttırması daalternatif faydalarındandır. Genel olarak güçlü bir düzelmeyi hayatın her önemli alanında vaat eden Sarı Safir’in Hint Astrolojisindeki ve toplumundaki ayrıcalıklı yerine şaşırmamak gerekir.
Saydam Safir, güzel ahlak, keskin zekâ için uğurludur. Her türlü güzelliğin bizi bulması için kullanımı yaygındır. Özellikle aşk, sevgi ve dostluk ile alakadar konularda Saydam Safir ile yapılmış takıların sahiplerine yaşayabilecekleri her türlü sıkıntılı durum için çözüm getiren bir uğuru olduğuna inanılmaktadır.Siyah SafirAnlamı ve Kullanımı Giriş

Sadece efsanevi mavi fazla renk kalıcı ve çekici Safirformlar. Her renk kendi benzersiz metafizik özellikleri ve titreşim kalıplarını sergileyen, henüz tüm Bilgelik Stones. Bunlar sezgi, netlik ve kendini ustalık getirerek, yüksek zihin onur. Koruma, iyi şans ve manevi anlayış için çağlar boyunca yıpranmış, Safir güç ve kuvvet sadece sembolleri değil, aynı zamanda iyilik ve bilge yargı.

Siyah Safir kişinin kendi sezgi güven bilgelik getirir. Bu, vücut ve doğal enerji güçleri hem korunması ve puntalıdır, biri bir topraklama taş. Özellikle Star Safirgibi, başkalarının olumsuzluk saptırır, ve yüksek stres ya da kaotik durumlarda sakin bir mukavemet sağlar. Siyah Safir Ortamsal ya da durugörü yeteneklere sahip kişiler kalkanlar, ve şüphe dispelling kaygı ve üzüntü rahatlatmak için mükemmel. Aynı zamanda arayan ve istihdamı korumak için etkili bir tılsım için ünlüdür. [Melody, 586] [Hall, 253] [Eason, 202]

Siyah Safir korindon, prizmatik çizelge, bipyramidal veya altı yüzlü prizma kristalleri, hem de granül veya büyük alışkanlıklarında oluşturur ve opak saydam olabilir, bir alüminyum oksit minerallerinin bir çeşittir. Bazen koyu yeşil, koyu kahverengi, ya da gri renkli olabilir ama bu en sık, siyah veya kahverengimsi-siyah olarak oluşturur. Adı Korunt Sanskritçe türetilmiş, Hint kökenli olan KORUND ve genellikle mat renk, opak büyük taşlar için başvurdu. Yakut kırmızı korindon, haricinde, korindon diğer tüm renkler Safir bulunmaktadır. [Simmons, 339] [Fernie, 140] [Eason, 202]

 

Siyah Yıldız Safir

Siyah Yıldız Safir

Korunt taşların ışığı bunun gibi taş yüzüne kayma görünen bir altı-ışınları, bazen on iki-ışınları yıldızı olarak cabochon en kesilmiş yansıtan denilen Rutil fibröz kapanım, “ipek” ile iç içe gelişmiş olduğunda Yıldız safir oluşturulur taşınır. Bu etki yıldız kümesi denir ve taş nadir ve değer artar. 1930 yılında keşfedilen Queensland Black Star, 733 karat bitmiş bir mücevher olarak ağırlığında, hiç mayınlı büyük Yıldızlı Safirolduğuna inanılmaktadır. [Simmons, 345] [Eason, 365] [Mella, 104] [www. wikipedia.com]

Yıldız Safir bu özelliklerin gelişmiş bir enerji ve yoğunlaşması ile de görünür Safir, renk, aynı metafizik özelliklere sahiptir. Yıldız kendisi yoğun realiteye İlahi bilgi ve Işık tezahürünü temsil eder ve biz hazine dış tezahürleri kendi özü Işığın yansıması olduğunu bize hatırlatıyor. Altı-ışınları yıldız çapraz üç satır bazen Yıldızlı Safirgiymek isteyenler için koruma sunan üç melekler ile ilgili inanç, umut ve kaderi, temsil eder. Hareketli yıldız seyahat için sürekli güvenlik getiriyor ve onların eve yönlendirir. [Ahsian, 345] [Simmons, 345] [Eason, 365]

 

YILDIZ Safir GİRİŞ

Bu Dünya’nın göksel taş taşlar arasında en değerli taşlarından biridir Sapphire-. Safir Alüminyum oksit (Al2O3), korundum olarak bilinen bir mineral tek kristal formudur. Isı ve zemin basıncı derinlikleri saf alüminyum oksit yaşından beri güzel ve görkemli beyaz taş içine kristalize yardımcı olur. Böyle krom ve demir gibi diğer elementlerin küçük miktarlarda renkli içine bu beyaz kristal döndü için bir neden vardır. Gökyüzü blues veya günbatımı renkleri mevcuttur Safir. Safir rengi pembe, mor, turuncu veya yeşilimsi renk, sarı, kırmızı, mavi olabilir. Yakutlar da korundum grubunun parçasıdır. Uzun yıllar boyunca bir safir gibi diyebileceğiniz taş bir tartışma vardı. Son olarak yakut kırmızısı safir. “Yakut” ve diğer tüm renkleri “safir” olacağını olacağını karar verildi safir çeşitli renklerde mevcut olmasına rağmen, ancak safir en popüler rengi. mavidir biz safir, çoğu insan hakkında konuşmak mavi düşünmek olacaktır. Mavi dışındaki safir ‘fantezi’ olarak bilinir. Yani fantezi safir, sarı, pembe, mor, yeşil, siyah veya beyaz safir anılacaktır. safir en önemli özelliği, mükemmel sertlik olduğunu. Moh ölçek sadece elmas sonra yakut ile yerleştirilen safir sertlik 9. sertlik derecesini gösterir. Safir, çünkü onların büyük sertlik bakım ve işlemek için kolaydır. Genellikle safir tortul kireçtaşı, metamorfik mermer ve magmatik bazalt, pegmatit veya Andezin hendekler oluşur. Doğal birincil mevduat nadiren ikincil alüvyon mayınlı ve korundum. “Mavi safir” gibi- safir çeşitli vardır, “Fantezi safir”, “Padparadsha”, bir ile safir -bir turuncu renk çeşitliliği (lotus çiçeği anlamına gelir) ince pembemsi donuk ve çok benzersiz “Star Sapphire”.

 

Siyah Safir Altın Yüzük

Siyah Safir Altın Yüzük

Mavi safir

Safir ana renk mavi. Ayrıca safir en popüler rengi. Antik dönemde, her mavi taş malzeme safir denirdi. Örneğin olarak biz Lapis lazuli adını söyleyebiliriz. Yani, ismi “Sapphire” mavi anlamına gelen Yunanca kelime ‘Sappheiros’, türemiştir. Mavi safir en çok arzu edilen renktir. Net ve harika bir yaz gökyüzü parlak ve derin mavisine akşam gökyüzünün derin mavi mavi gökyüzü tüm tonları mevcuttur Bu taşlar. Mavi tüm insanları büyülüyor. Aslında mavi bu dünyada yaklaşık 50 nüfusun yüzde favori rengidir. Bu renk gibi sempati ve uyum, dostluk ve sadakat gibi duyguları ile güçlü bir ilişki vardır. Bu duygular şey kalıcı ve güvenilir bir temsil. Yani, safir mavi, kalıcı ve güvenilir şeylerin rengi haline gelmiştir. Böylece birçok ülkede kadınlar nişan yüzükleri için safir üzerinde karar.
YILDIZ SAPPHIRE

Yıldız SapphireMavi safir çoğu bir şekilde yıldız safir bulunurlar. Yıldız safir “Asterism” olarak adlandırılan özel optik fenomen gibi bir yıldız. Gösteren safir bir çeşittir Bu safir nadir bir çeşididir. Yaklaşık 3 Yıldız mayınlı her 100 yönlü korundum keşfedilir. Gerçi Yıldız Safir Yıldız Ruby daha sık görülür. Ama güzel yıldız ile ince renkli taş çok nadirdir. Mavi hariç, yıldız safir de siyah. Kullanılabilir bir yıldız ışık yansıması ya da iletim yoluyla gem yüzeyi boyunca gösterilmiştir ışık efekti şeklinde hangi bir fenomen “Asterism”. edilir Yıldız Safiren popüler yıldızı biridir kristalinin yüzeyinde feryat ışıklı, dalgalı yıldız gösterir taşlar. Genellikle Yıldız Safiraltı bacaklı yıldızı etki gösterir. Ama can taşlar kristal sistemine bağlı 11:56 ışınları gösterir. Safir Oniki ışınları yıldız etkisi çok sıra olduğunu.

NE YILDIZ ETKİ NEDENLERİ

Yıldız etkisi ya da ” yıldız işareti “taşlar yabancı parçacıkların küçük liflerin yoğun inklüzyonlarıyla neden olur. Genel olarak, bu kalıntılar ışık yansıması nedeni ve mineral döndürüldüğü zaman içinde hareket benzeri bir yapının dalgalı bir yıldız oluşturmaktadır. Gem tüm kapanımlar Eksolüsyon aracılığıyla formudur. korundum safir içinde bulunan Katı kristal kapanım. Bazı safir, sıvı, gaz ya da katı madde ile doldurulmuş ana, delik veya boş alanlar bırakmaları. Yansıma kristal liflerin veya lifli boşluğundan oluşturur. inklüzyonlar ‘rutilin’ olarak adlandırılan gibi uzun, çok ince bir iğne olmalıdır. Işık iğnelerin yönüne dik açılarda kesişen 3 ışınlan halinde konsantre olduğunda, “Asterism” üretilir. Böylece altı-ışınları yıldız olsun. Bazen “ipek” olarak adlandırılan rutil küçük iğne kristal büyüme sisteminin yönünde mineralleri içinde yönlendirilir. GEM büyümesi ve yansıyan ışık tarafından üretilen ışınlarının sayısı arasında bir ilişki vardır. altıgen şekil iğnelerin düzenlemeler “yıldız işareti”, altı-ışınları üretti. Exsolved inklüzyonlar bir yıldız oluşturmak üzere ana mineral bir model oluşturur. Bu model, safir durumunda aynı kalır. Yıldızın ışınları safir üstündeki çapraz gerekir ve farklı olmalıdır.
Bir STAR KALİTE

Netlik ve safir yıldızın büyüklüğü rutil iğneleri kalitesine ve miktarına bağlıdır. Rutil daha yoğun paketlenmiş Biz safir daha iyi bir yıldız olsun. Daha uzun iğneler de küçük parçacıklar daha iyi bir yıldız üretmek. Iğne miktarları çok daha olduğunda, safir düşük saydam taş ve eksikliği ‘Asterism’ dönüştü. Ayrıca safir rengi zarar verir.
BİR YILDIZ SafirOF KESME

Siyah Yıldız Safir Altın Yüzük

Siyah Yıldız Safir Altın Yüzük

Kesme safir yıldız etki sergiledikleri son derece önemlidir. Uygun kesme taş güzelliğini ayıklar yardımcı olur. En iyi şekilde yıldız etkisini göstermek için, bir safir iğne paralel kuşak ile cabochon olarak kesilmelidir. Yüksek mineli orta safir mükemmel bir yıldızı almak için kesmek gerekir. Yuvarlak veya oval şekilli olmalıdır kubbeli.
YILDIZ SafirRENK

Genellikle Yıldız safir mavi mevcuttur. Ancak diğer renkler de görülebilir. Yakut rengi kırmızıdır. Yıldız Safir da böylece, siyah, mor, gri ve mevcuttur. Mavi renkli Yıldız Gökyakutların çeşitleri bulunur. Sri Lanka Star safir mavi ya da gri hafif.
YILDIZ SafirDEĞERİ

Karat ağırlığı, bir yıldız safir değerini karar tek faktör değildir. Ayrıca gövde rengi, yoğunluğu ve yıldızın yıldızın görünürlük yanı sıra gücü ve netlik bağlıdır. Yıldızın altı bacaklar düz ve belirgin olmalıdır. Isıl işlem her zaman renk üretmez yoğunlaştırmak ya da hafifletmek için kullanılan ya da renk bütünlüğü ve mavi safir görünümünü iyileştirir. Ama bazı insanlar işlenmemiş, doğal taş tercih. İyi Yıldızlı Safirgöz temiz olması ve şeffaflık gibi elmas aksine, yumuşaklık gibi kadife var. olmalıdır safir piyasa değeri de onun kökeni bağlıdır. Sri Lanka mayınlı safir en değerlidir.

 

 

YILDIZ Safir

Ince nitelikleri Yıldız safir Myanmar (Burma), Tayland, Hindistan, Sri Lanka, Tanzanya, Afganistan, Brezilya, Kamboçya, Malagasy Cumhuriyeti, Malavi, Pakistan, Zimbabwe ve Montana ve ABD’nin Kuzey Carolina Rodezya’daki bulunur. Ama en iyi kalite Yıldız safir Sri Lanka mevcuttur.
ÜNLÜ YILDIZ SAPPHIRE

En ünlü ve en büyük kesim yıldız safir 543 karat “dir Star of India “. “Mid gece Star” – siyah safir da ünlü biridir. Bu Yıldız Gökyakutların Hem New York Doğa Tarihi Amerikan Müzesi’nde muhafaza edilir. Smithsonian 330 karatlık “Asya Yıldızı” dünyanın başka ünlü Yıldızlı Safirolduğunu ..