OTANT�K TA�

SİYAH YILDIZ SAFİR TAŞI 10.25 KARAT

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Siyah Safir Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 10.25 CTS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİĞİ ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SİYAH YILDIZ SAFİR (KORANDUM)
 • TAYLAND

 

Siyah safir, mineral korindonun bir çeşididir. Binlerce yıl boyunca dünyanın yüzeyinde oluşur ve rengini oluşumu sırasında mevcut olan yabancı maddelerden alır. Çoğu siyah safir Avustralya’dan gelir ve büyük miktarlarda bulunur.

Siyah Yıldız Safir (Gün Işığı Çekimi)

Siyah Yıldız Safir (Gün Işığı Çekimi)

Bunun ters tarafı, siyah safir takıların genellikle çok uygun olması. Bununla birlikte, siyah değerli taşların, özellikle de siyah elmasların popülaritesindeki artışla, siyah safir yavaşça saygı görüyor.

 

Siyah safir, saydam ve opak çeşitlerde bulunur ve düz siyah görünebilir. Genellikle çok fazla ışık yansıtmazlar ve ona dokunan tüm ışığı emiyor gibi görünebilirler. Doygunluğu ve tonu olan ve mat olmayan siyah bir safir arayın. Siyah safir, genellikle derinlik vermek ve taş parlaklığını arttırmak için süslü şekillerde işlenir. Ayrıca cabochon da kesilir.

Siyah safir çok uygun olduğu için, taş fiyatının yüksek görünüp görünmediğine dikkat edin. Safir kendisi oldukça hesaplı olsa da, içine yerleştirilen ayar taştan daha değerli olabilir.

Kalıcı ve çekici Safir sadece efsanevi maviden daha fazla renkte oluşur. Her renk kendine özgü metafiziksel özelliklerini ve titreşimsel modellerini sergiler, ancak hepsi Bilgelik Taşlarıdır. Sezgiyi, netliği ve kişisel ustalığı getirerek yüksek zihni onurlandırırlar. Koruma, iyi şans ve manevi içgörü için çağlar boyunca yıpranmış, Safirler sadece güç ve güç sembolleri değil, aynı zamanda nezaket ve bilge yargı sembolleridir.

Siyah Safir, kişinin kendi sezgisine güven bilgeliğini getirir. Hem vücudun hem de içsel enerji kuvvetlerinin korunması ve merkezlenmesinden oluşan bir topraklama taşıdır. Diğerlerinden olumsuz, özellikle bir Star Sapphire’ı saptırır ve yüksek stres veya kaotik durumlarda sakin bir güç sağlar. Siyah Safir orta ya da basiret kabiliyetine sahip olanları korur ve şüpheyi gidermek, kaygıyı ve kederi gidermek için mükemmeldir. Ayrıca, iş aramak ve istihdamı sürdürmek için etkili bir tılsım olarak bilinmektedir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL  5 IŞINLI SİYAH YILDIZ SAFİR PARMAĞINIZDA AYNI IŞILTIYI TAŞIRSINIZ ;ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;KOLEKSİYON GEM PARÇASIDIR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÖZEL VE ANLAMLI BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;

WHATSUP ÜZERİNDEN İRTİBATA GEÇEREK RESİM VEYA VİDEO İSTEYEBİLİRSİNİZ;

                          925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK,KOLYE,BİLEKLİK TARAFIMZCA ÜCRETSİZ ŞEKİLDE YAPILACAKTIR;

Oval  Cabochan şekil 
    Boyut 17.80 x 14.90 x 8.40 mm 
    Ağırlık: 10.25 Cts 
    Renk : SİYAH
   Berraklık : OPAK
   Menşei TAYLAND
   IŞILTI : YILDIZ 5 RAYS
    sertlik : MOHS ÖLÇEĞİ 9

 

Siyah Safir, prizmatik tabular, bipiramidal veya eşkenar dörtgen kristaller ile granüler veya büyük alışkanlıklarda oluşan ve opak saydam olabilen bir alüminyum oksit minerali olan Corundum çeşididir. Çoğunlukla siyah veya kahverengimsi siyah olarak oluşur, ancak bazen koyu yeşil, koyu kahverengi veya gri renkli olabilir. Corundum ismi, Sanskritçe cetvelinden türetilmiş ve genellikle donuk bir renkte opak masif değerli taşlara uygulanan Hint asıllı bir isimdir . Ruby olan Red Corundum dışında, diğer tüm Corundum renkleri Safir’dir.

Yıldız Safirleri, Corundum’un “ipek” olarak adlandırılan ve kabaşondan kesilen taşlardaki ışığı yansıtan altı ışınlı, bazen on iki ışınlı yıldız gibi, taş yüzeyinin üzerinde kaydığı görünen kabarcıklı kesilmiş ışığı yansıtan, Rutile’nin lifli kalıntılarıyla iç içe geçtiğinde yaratılmıştır. taşındı. Bu etki asterizm olarak adlandırılır ve taşın nadir ve değerini arttırır. 1930’larda keşfedilen Queensland’in Siyah Yıldızının, 733 karatta bitmiş bir mücevher olarak tartılan, mayınlı en büyük Yıldız Sapphire olduğuna inanılıyor. [Simmons, 345] [Eason, 365] [Mella, 104]

Yıldız Sapphire , görünüşte Sapphire’ın rengiyle aynı metafiziksel özelliklere sahiptir, bu, gelişmiş bir enerji ve bu özelliklerin yoğunlaştırılması ile birliktedir. Yıldız, İlahi bilginin ve Işığın daha yoğun gerçekliğe tezahür etmesini temsil eder ve bize değer verdiğimiz dış tezahürlerin kendi özümüzün Işığının bir yansıması olduğunu hatırlatır. Altı ışınlı yıldızdan geçen üç çizgi, bazen Yıldız Sapphire giyenlere koruma sağlayan üç melekle bağlantılı olan inancı, umudu ve kaderi temsil eder. Hareketli yıldız yolculara sürekli güvenlik sağlar ve eve dönüş yolunda rehberlik eder.

Siyah Yıldız Safir Flash Çekim

Siyah Yıldız Safir Flash Çekim

spessartine kullanır Siyah Safir Kullanım Alanları ve Amaçları
Siyah Safir, kaotik durumlarda veya kaotik insanlarla sakin olmanıza yardımcı olur ve başkalarının kavgalarına veya her şeyin yanlış gittiği ve doğru şeyler yapamayacağınız zamanlara aşırı duyarlıysanız, mükemmel bir panik karşıtı kristal yapar. Başkalarının kendi yaptıkları sorunların sorumluluğunu üstlenmelerine izin verirken, bir şey yapılıp yapılmadığını belirlemek konusunda sezgiyi yönlendirir. [Eason, 202]

Siyah Safir, zorbalık ve mantıksız öfkeye karşı diğerlerine karşı kalkan, korku ve korkutmaya karşı korur. Sınırların belirlenmesinde sakin bir güç ya da uzaklaşma zamanı geldiğinde ihtiyaç duyulan cesareti getirir. [Eason, 202]

Stresli ya da zorlu kariyerlerde, özellikle de olumsuzluk, keder, şok ve korkudan saptırmak ve zor meselelerle şefkatli bir şekilde başa çıkmanıza izin vermek için insan trajedisi ile uğraşan kişiler için Siyah Safir giyin. Aşırı empatik olmadan ve semptomlarını ve üzüntülerini üstlenmeden ihtiyaçları ile ilgili olarak çok hasta veya ölümcül hastalarla çalışan şifacılar tarafından tutulmalı veya giyilmelidir. [Eason, 202]

Siyah Safir, yetişkinlerin karanlığın korkularını yenmelerine yardımcı olur, ancak çocuklar için iyi bir kristal olarak kabul edilmez. Bununla birlikte, kediler tarafından sevilir ve geceleri bozulmalarını önlemek için pençelerine sürülebilir. Aynı zamanda gece güç hayvanlarıyla çalışırken de koruma sağlar. [Eason, 202]

Black Star Sapphire, ölen kişiyle iletişim kurmak ve güvenli ortam sağlamak için özellikle güçlüdür. Ayrıca, profesyonel olma umuduyla orta düzeyli ya da basiretli hediyeler geliştiren günlük işleri olanları yargıya karşı korur. [Eason, 202, 365]

Star Sapphire, fikirlerini gerçeğe dönüştürmek için yardıma ihtiyaç duyan ve işleri tamamlamak için fazladan enerjiye ihtiyaç duyan herkes için de ideal bir araçtır. [Simmons, 345]

Profesyonel bir destek taşı olarak, Sapphire, arkeologlar ve tarihçilerdeki daha yüksek ilkelerin farkındalığını sağlar, yöneticilerde, bakanlarda ve yazarlarda zihni ve bilgeliği teşvik eder ve gazeteciler ve avukatlardaki görüş ve iyi kararları arttırır. [Mella, 129-133]

Sertliği nedeniyle (sadece Diamond’ın ikincisi), Safirler, özel amaçlı katı hal elektroniğinde saat kristalleri ve hareket yatakları için bileşenler, bilimsel aletler, yüksek dayanıklılıkta pencere ve yalıtkan alt tabakalar gibi endüstriyel uygulamalarda kullanılır. [

Bu tür bir Yıldız Safirini de ayrı kılan, on iki ışığın varlığıdır. Düzenli Yıldız Safirleri sadece altı ışın var.

Black Star Sapphire, Tayland ve Batı Afrika’da, özellikle Liberya, Sierra Leone ve Gine’de yaygın olarak bulunur.

Ayrıca Myanmar, Hindistan, Sri Lanka, Tanzanya ve birkaç başka yerde de bulunabilir.

Genellikle, Hematit plakalar nedeniyle oluşan yıldızla birlikte, taşta Rutil ipek de bulunur.

Fakat ipeğin yönü, Hematit yıldızının merkez noktasında başka bir yıldız oluşturur. Bu, muhteşem bir on iki ışınlı yıldızla sonuçlanır!

Siyah Yıldız Sapphire’in göz kamaştırıcı ışınları sorumlu optik fenomen Latince sözcük alınır asterism, denir Astrum anlamına yıldızı.

Siyah Yıldız Safir nadirdir ve koleksiyonerler tarafından çok aranan bir taştır. Bunun sebebi, taşın sadece bir tane yerine yan yana iki yıldızın olduğu bir fenomen gösterebilmesidir.

Siyah Yıldız Safir

Siyah Yıldız Safir

Neden Siyah Yıldız Safir Kullanıyorsun?
Black Star Sapphire, merkezleme ve topraklama yeteneklerinin yanı sıra koruma sağlayan bir taş. Aynı zamanda kendi sezginize güvenmeniz için güven verecektir.

İşe alındığınızda, iş aramaya çalışırken veya bir iş tutmaya çalışırken, bu taşın enerjileri sizi başarmanıza yardımcı olacak ve hatta mevcut iş durumunuzu iyileştirecektir.

Siyah Yıldız Safir bir bilgelik taşıdır. Düşüncelerinizi sakinleştirecek ve zihinsel gerilimlerinizi ortadan kaldıracak, daha büyük ve daha net bir odaklanma sağlayacak.

Bu huzur ve rahatlık getirecektir. Tüm depresyon belirtileri veya manevi karmaşa da nötrleştirilecek veya hafifletilecektir.

Yıldız safir, belirli aydınlatma altında nadir bir asterizm sergileyen nadir safir çeşididir . Yıldız safirine bakarken, altı ışınlı bir yıldız taş yüzeyinde yüzer gibi görünecektir. Etki, en iyi şekilde doğrudan ışık kaynağı altında ve taşı farklı açılardan eğip döndürürken görülür. Yıldız safirleri alışılmadık minik iğne benzeri rutil inklüzyonlar içerir. Farklı açılardan birbirleriyle kesişen hizalanmış iğneler, asterizm olarak bilinen nadir bir olguyu üretir. Yıldız safir rengi, çeşitli tonlarda maviden pembe, turuncu, sarı, yeşil, lavanta, gri veya siyaha kadar değişebilir. En çok arzu edilen renk canlı, yoğun mavidir. Çoğu yıldız safir beyaz bir yıldız gösterir, ancak Tayland’dan gelen yıldız safir altın renkli asterizmiyle ünlüdür.

Safir korindon ailesinin bir üyesidir ve yakından ilişkilidir yakut ; kırmızıdan pembeye kırmızı mücevher kalitesinde çeşitli korindon. Tüm korindon 9’luk bir sertlik derecesine sahiptir, bu da onu yalnızca elmastan dünyadaki en sert ikinci malzeme yapar. ‘Korundum’ ismi, ‘yakut safir’ anlamına gelen Sanskritçe ‘kuruvindam’ kelimesinden gelirken, ‘safir’ terimi, Yunanca ‘mavi’ kelimesinden köken olan Farsça ‘safir’ kelimesinden gelir.
Yıldız Safirini Tanımlama Başa Dön
Yıldız safir, eşsiz asterizmiyle diğer safir biçimlerinden ayırt edilebilir. Altı ışınlı yıldız efekti en açık şekilde doğal ışık altında görünür, ancak aynı zamanda penlight veya halojen ampul gibi güçlü bir doğrudan ışık kaynağı kullanılarak da görüntülenebilir. Belirgin bir ayrılmaya sahip değildir ve Mohs ölçeğinde 9 sertlik derecesine sahiptir. Kimyasal olarak, yıldız safir bir alüminyum oksittir ve trigonal kristaller olarak oluşur. Yıldız safirin üstün sertliği ve dayanıklılığı sayesinde, benzer renk ve parlaklıkta olduğu bilinen diğer çeşitli mücevher türlerine rağmen, neredeyse kesin değildir. Bazı yaygın karışık taşlar arasında yıldız garnet ve yıldız diyopsit bulunur.

Yıldız Safir; Köken ve Kaynaklar Başa Dön
Günümüzde safir safirinin en önemli yatakları Avustralya, Myanmar (Burma), Sri Lanka ve Tayland’da bulunmaktadır. Diğer önemli yıldız safir kaynakları Brezilya, Kamboçya, Çin, Kenya, Madagaskar, Malavi, Nijerya, Pakistan, Ruanda, Tanzanya, Amerika Birleşik Devletleri (Montana), Vietnam ve Zimbabve’dir.

Yıldız Safir Alımı ve Yıldız Safir Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Yıldız Safir Renk
Yıldız safir rengi, çeşitli tonlarda maviden pembe, turuncu, sarı, yeşil, lavanta, gri ve siyaha kadar değişebilir. Mavi safirdeki renklendirici maddeler demir ve titanyumdur ve mordan mor renkli taşlara vanadyumdur. Küçük bir miktar demir daha sarı ve yeşilimsi tonlara neden olurken, krom pembe renkten kırmızıya tonları üretir. Demir ve vanadyum altından turuncuya tonlara neden olur. En çok arzu edilen renk canlı, yoğun mavidir. Taylandlı yıldız safir, altın ışınlı yıldızı ile ünlüdür.

Yıldız Safir Berraklık ve Parlaklık
Yıldız safir tipik olarak opaktır. Bazı ince örnekler hafif yarı saydamlık gösterebilir. Yıldız safir, arzu edilen asterizmini, mükemmel hizalanmış iğneye benzer rutil inklüzyonlara borçludur. Yıldız safirindeki rutil inklüzyonlar, kesildiğinde ve cilalandığında ipeksi bir parlaklığa vitröz bir sonuç verir.

Siyah Yıldız Safir

Siyah Yıldız Safir

Yıldız Safir Kesim ve Şekil
Yıldız safir, arzu edilen yıldız etkilerini en üst düzeye çıkarmak için tipik olarak çok yüksek kubbeli bir cabochon’da kesilir. En iyi cabochons saydam, biraz iyi simetri kubbeleri ile şeffaftır. Kişi şekle eşit bir yuvarlaklık aramalı. Birçok yıldız safir, en iyi asterizmi gösterebilmek için çoğu durumda doğru yönlendirme için gerekli olan eşit olmayan üst ve alt kısımlara sahip olacaktır.

.

Yıldız Safir: İlgili veya Benzer Taşlar Başa Dön
Renk Değişimi Safir
Renk Değişimi Safir
Yıldız safir, geleneksel ve süslü bir safir alt çeşididir. Ayrıca nadir kırmızı yakut içeren korindon ailesinin bir üyesidir. Safir genellikle rengine, kökenine veya diğer ayırt edilebilir özelliklerine bağlı olarak belirli değişken ticari isimler kullanılarak pazarlanır. Çeşitli ticari ad örnekleri, renk değişimi safirini , Ceylon safirini veya Padparadscha safirini içerir . Safir çeşitli renklerde ortaya çıkabileceği için garnet , spinel , topaz , turmalin ve zirkon gibi diğer değerli taşlarla kolayca karıştırılabilir .

Yıldız Safir Mitolojisi, Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri Başa Dön
Safir, Eylül ayında doğanlar için doğum taşıdır. Burç tablosunda Torosların taşı olarak görülür.

Eskiler yıldız safirleri gezginleri ve arayanları korumak için güçlü tılsımlar olarak görüyorlardı. Öyle güçlü oldukları düşünülüyordu ki, başka bir kişiye teslim edildikten sonra bile kullanıcıyı korumaya devam edeceklerdi.

Abbes Hildegard von Bingen (1098-1179) “Physica” adlı kitabında değerli taşların iyileştirici güçlerini güçlendirdi. Ona göre, su ve ateşin güçlü kombinasyonu ile değerli taşlar oluşuyor; bu nedenle bu fenomenlere karşılık gelen güçlere sahiptirler. Ayrıca, her taşın Tanrı’dan belli, ilahi bir nimeti olduğuna inanıyordu. Safir hakkında söylediği şey şudur: “Kim sıkıcı ve zeki olmak ister ki, ayık bir durumda sık sık bir safir dili ile yalamalıdır, çünkü kıymetli taşların sıcaklığı ve gücü tükürüğün nemi ile birleştiğinde Zekayı etkileyen zararlı sular. Böylece, insan iyi bir zeka elde edecek. ”

Feragatname: Metafiziksel ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin görüşünü temsil etmemektedir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Yıldız Safir Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa Dön
Antik çağda, yıldız safir, her tür yolcuyu ve arayanı yönlendiren güçlü bir tılsım olarak kabul edildi. Yıldız safir, en dayanıklı malzemelerden biridir ve günlük aşınma halkaları, küpeler, kolyeler, bilezikler, kolyeler, pimler ve broşlar dahil her türlü değerli taş mücevher uygulamasında günlük olarak takılabilir. Yıldız safir, cabochon halkaları gibi doğrudan ışığa maruz kalan mücevherler için idealdir. Küpeler takıldığında yıldız safir taşları, altı ışınlı yıldızlarının göstermesi için yeterince doğrudan ışık alamayabilir. Yıldız safir nadiren büyük boyutlarda bulunur, bu yüzden çoğu mücevher sadece küçük taşlara sahip olacaktır. Bazı siyah yıldız safirleri , büyük boyutlarda bulunabilir ve bunlar, büyük boy halkalar ve kolye için mükemmeldir. Siyah ve mavi yıldız safir taşlar için çok popülererkek takıları .

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Ünlü Yıldız Safir Değerli Taşlar Başa Dön
Washington DC’deki Smithsonian Enstitüsü, Sri Lanka’da bulunan elliden fazla karattan oluşan bir yıldız safir görüntüler. Etkileyici mücevher koleksiyonunun mega yıldızı 330 karatlık bir yıldız safir olan “Asya’nın Yıldızı” dır.

Aktris Mary Pickford çok büyük yakutlar ve yıldız safirleri severdi. Hem 60 karat Bombay Yıldızı hem de Hindistan’ın 200 karat Yıldızı’na sahipti ve çoğunlukla ikisini de aynı anda giydi.

Star Safir Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa Dön
Değerli taşlar nasıl temizlenirYıldız safir tipik olarak çok dayanıklıdır ve dünyadaki en sert malzemelerden biri olarak kabul edilir. Elmastan biraz daha yumuşaktır, ancak hasara karşı oldukça dirençli hale gelmesi için ayrılma özelliği yoktur. Kırılma dolu yıldız safir, işlem görmemiş yıldız safir kadar dayanıklı değildir. Kırıklarla doldurulmuş herhangi bir yıldız safirin tekrarlanması veya yeniden kullanılması tavsiye edilmez. Berilyum difüze safir bile, cevherin ne kadar iyi dağıldığına bağlı olarak bakım gerektirebilir. Yıldız safir kırılgan olabilir, bu yüzden eğer bırakma ve ayar sırasında dikkat edilmelidir. Temizlik için, ılık sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanmak en iyisidir. Değerli taşların çoğunda olduğu gibi ultrasonik temizleyicilerden ve vapurlardan, özellikle kırılmış yıldız safirden kaçının; titreşimler ve ısı taşlara zarar verebilir.

Egzersiz, temizlik veya sert fiziksel aktivitelere başlamadan önce daima mücevherleri veya değerli taşları çıkarın. Yıldız safir taşlarını aside maruz bırakmayın ve çizilmeleri önlemek için diğer taşlardan uzak tutun. Değerli taşları yumuşak bir bezle sarmak veya kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirmek en iyisidir.

SİYAH YILDIZ SAFİR TAŞI 10.25 KARAT

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Siyah Safir Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 10.25 CTS
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİĞİ ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SİYAH YILDIZ SAFİR (KORANDUM)
 • TAYLAND
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

 

Siyah safir, mineral korindonun bir çeşididir. Binlerce yıl boyunca dünyanın yüzeyinde oluşur ve rengini oluşumu sırasında mevcut olan yabancı maddelerden alır. Çoğu siyah safir Avustralya’dan gelir ve büyük miktarlarda bulunur.

Siyah Yıldız Safir (Gün Işığı Çekimi)

Siyah Yıldız Safir (Gün Işığı Çekimi)

Bunun ters tarafı, siyah safir takıların genellikle çok uygun olması. Bununla birlikte, siyah değerli taşların, özellikle de siyah elmasların popülaritesindeki artışla, siyah safir yavaşça saygı görüyor.

 

Siyah safir, saydam ve opak çeşitlerde bulunur ve düz siyah görünebilir. Genellikle çok fazla ışık yansıtmazlar ve ona dokunan tüm ışığı emiyor gibi görünebilirler. Doygunluğu ve tonu olan ve mat olmayan siyah bir safir arayın. Siyah safir, genellikle derinlik vermek ve taş parlaklığını arttırmak için süslü şekillerde işlenir. Ayrıca cabochon da kesilir.

Siyah safir çok uygun olduğu için, taş fiyatının yüksek görünüp görünmediğine dikkat edin. Safir kendisi oldukça hesaplı olsa da, içine yerleştirilen ayar taştan daha değerli olabilir.

Kalıcı ve çekici Safir sadece efsanevi maviden daha fazla renkte oluşur. Her renk kendine özgü metafiziksel özelliklerini ve titreşimsel modellerini sergiler, ancak hepsi Bilgelik Taşlarıdır. Sezgiyi, netliği ve kişisel ustalığı getirerek yüksek zihni onurlandırırlar. Koruma, iyi şans ve manevi içgörü için çağlar boyunca yıpranmış, Safirler sadece güç ve güç sembolleri değil, aynı zamanda nezaket ve bilge yargı sembolleridir.

Siyah Safir, kişinin kendi sezgisine güven bilgeliğini getirir. Hem vücudun hem de içsel enerji kuvvetlerinin korunması ve merkezlenmesinden oluşan bir topraklama taşıdır. Diğerlerinden olumsuz, özellikle bir Star Sapphire’ı saptırır ve yüksek stres veya kaotik durumlarda sakin bir güç sağlar. Siyah Safir orta ya da basiret kabiliyetine sahip olanları korur ve şüpheyi gidermek, kaygıyı ve kederi gidermek için mükemmeldir. Ayrıca, iş aramak ve istihdamı sürdürmek için etkili bir tılsım olarak bilinmektedir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL  5 IŞINLI SİYAH YILDIZ SAFİR PARMAĞINIZDA AYNI IŞILTIYI TAŞIRSINIZ ;ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;KOLEKSİYON GEM PARÇASIDIR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÖZEL VE ANLAMLI BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;

WHATSUP ÜZERİNDEN İRTİBATA GEÇEREK RESİM VEYA VİDEO İSTEYEBİLİRSİNİZ;

                          925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK,KOLYE,BİLEKLİK TARAFIMZCA ÜCRETSİZ ŞEKİLDE YAPILACAKTIR;

Oval  Cabochan şekil 
    Boyut 17.80 x 14.90 x 8.40 mm 
    Ağırlık: 10.25 Cts 
    Renk : SİYAH
   Berraklık : OPAK
   Menşei TAYLAND
   IŞILTI : YILDIZ 5 RAYS
    sertlik : MOHS ÖLÇEĞİ 9

 

Siyah Safir, prizmatik tabular, bipiramidal veya eşkenar dörtgen kristaller ile granüler veya büyük alışkanlıklarda oluşan ve opak saydam olabilen bir alüminyum oksit minerali olan Corundum çeşididir. Çoğunlukla siyah veya kahverengimsi siyah olarak oluşur, ancak bazen koyu yeşil, koyu kahverengi veya gri renkli olabilir. Corundum ismi, Sanskritçe cetvelinden türetilmiş ve genellikle donuk bir renkte opak masif değerli taşlara uygulanan Hint asıllı bir isimdir . Ruby olan Red Corundum dışında, diğer tüm Corundum renkleri Safir’dir.

Yıldız Safirleri, Corundum’un “ipek” olarak adlandırılan ve kabaşondan kesilen taşlardaki ışığı yansıtan altı ışınlı, bazen on iki ışınlı yıldız gibi, taş yüzeyinin üzerinde kaydığı görünen kabarcıklı kesilmiş ışığı yansıtan, Rutile’nin lifli kalıntılarıyla iç içe geçtiğinde yaratılmıştır. taşındı. Bu etki asterizm olarak adlandırılır ve taşın nadir ve değerini arttırır. 1930’larda keşfedilen Queensland’in Siyah Yıldızının, 733 karatta bitmiş bir mücevher olarak tartılan, mayınlı en büyük Yıldız Sapphire olduğuna inanılıyor. [Simmons, 345] [Eason, 365] [Mella, 104]

Yıldız Sapphire , görünüşte Sapphire’ın rengiyle aynı metafiziksel özelliklere sahiptir, bu, gelişmiş bir enerji ve bu özelliklerin yoğunlaştırılması ile birliktedir. Yıldız, İlahi bilginin ve Işığın daha yoğun gerçekliğe tezahür etmesini temsil eder ve bize değer verdiğimiz dış tezahürlerin kendi özümüzün Işığının bir yansıması olduğunu hatırlatır. Altı ışınlı yıldızdan geçen üç çizgi, bazen Yıldız Sapphire giyenlere koruma sağlayan üç melekle bağlantılı olan inancı, umudu ve kaderi temsil eder. Hareketli yıldız yolculara sürekli güvenlik sağlar ve eve dönüş yolunda rehberlik eder.

Siyah Yıldız Safir Flash Çekim

Siyah Yıldız Safir Flash Çekim

spessartine kullanır Siyah Safir Kullanım Alanları ve Amaçları
Siyah Safir, kaotik durumlarda veya kaotik insanlarla sakin olmanıza yardımcı olur ve başkalarının kavgalarına veya her şeyin yanlış gittiği ve doğru şeyler yapamayacağınız zamanlara aşırı duyarlıysanız, mükemmel bir panik karşıtı kristal yapar. Başkalarının kendi yaptıkları sorunların sorumluluğunu üstlenmelerine izin verirken, bir şey yapılıp yapılmadığını belirlemek konusunda sezgiyi yönlendirir. [Eason, 202]

Siyah Safir, zorbalık ve mantıksız öfkeye karşı diğerlerine karşı kalkan, korku ve korkutmaya karşı korur. Sınırların belirlenmesinde sakin bir güç ya da uzaklaşma zamanı geldiğinde ihtiyaç duyulan cesareti getirir. [Eason, 202]

Stresli ya da zorlu kariyerlerde, özellikle de olumsuzluk, keder, şok ve korkudan saptırmak ve zor meselelerle şefkatli bir şekilde başa çıkmanıza izin vermek için insan trajedisi ile uğraşan kişiler için Siyah Safir giyin. Aşırı empatik olmadan ve semptomlarını ve üzüntülerini üstlenmeden ihtiyaçları ile ilgili olarak çok hasta veya ölümcül hastalarla çalışan şifacılar tarafından tutulmalı veya giyilmelidir. [Eason, 202]

Siyah Safir, yetişkinlerin karanlığın korkularını yenmelerine yardımcı olur, ancak çocuklar için iyi bir kristal olarak kabul edilmez. Bununla birlikte, kediler tarafından sevilir ve geceleri bozulmalarını önlemek için pençelerine sürülebilir. Aynı zamanda gece güç hayvanlarıyla çalışırken de koruma sağlar. [Eason, 202]

Black Star Sapphire, ölen kişiyle iletişim kurmak ve güvenli ortam sağlamak için özellikle güçlüdür. Ayrıca, profesyonel olma umuduyla orta düzeyli ya da basiretli hediyeler geliştiren günlük işleri olanları yargıya karşı korur. [Eason, 202, 365]

Star Sapphire, fikirlerini gerçeğe dönüştürmek için yardıma ihtiyaç duyan ve işleri tamamlamak için fazladan enerjiye ihtiyaç duyan herkes için de ideal bir araçtır. [Simmons, 345]

Profesyonel bir destek taşı olarak, Sapphire, arkeologlar ve tarihçilerdeki daha yüksek ilkelerin farkındalığını sağlar, yöneticilerde, bakanlarda ve yazarlarda zihni ve bilgeliği teşvik eder ve gazeteciler ve avukatlardaki görüş ve iyi kararları arttırır. [Mella, 129-133]

Sertliği nedeniyle (sadece Diamond’ın ikincisi), Safirler, özel amaçlı katı hal elektroniğinde saat kristalleri ve hareket yatakları için bileşenler, bilimsel aletler, yüksek dayanıklılıkta pencere ve yalıtkan alt tabakalar gibi endüstriyel uygulamalarda kullanılır. [

Bu tür bir Yıldız Safirini de ayrı kılan, on iki ışığın varlığıdır. Düzenli Yıldız Safirleri sadece altı ışın var.

Black Star Sapphire, Tayland ve Batı Afrika’da, özellikle Liberya, Sierra Leone ve Gine’de yaygın olarak bulunur.

Ayrıca Myanmar, Hindistan, Sri Lanka, Tanzanya ve birkaç başka yerde de bulunabilir.

Genellikle, Hematit plakalar nedeniyle oluşan yıldızla birlikte, taşta Rutil ipek de bulunur.

Fakat ipeğin yönü, Hematit yıldızının merkez noktasında başka bir yıldız oluşturur. Bu, muhteşem bir on iki ışınlı yıldızla sonuçlanır!

Siyah Yıldız Sapphire’in göz kamaştırıcı ışınları sorumlu optik fenomen Latince sözcük alınır asterism, denir Astrum anlamına yıldızı.

Siyah Yıldız Safir nadirdir ve koleksiyonerler tarafından çok aranan bir taştır. Bunun sebebi, taşın sadece bir tane yerine yan yana iki yıldızın olduğu bir fenomen gösterebilmesidir.

Siyah Yıldız Safir

Siyah Yıldız Safir

Neden Siyah Yıldız Safir Kullanıyorsun?
Black Star Sapphire, merkezleme ve topraklama yeteneklerinin yanı sıra koruma sağlayan bir taş. Aynı zamanda kendi sezginize güvenmeniz için güven verecektir.

İşe alındığınızda, iş aramaya çalışırken veya bir iş tutmaya çalışırken, bu taşın enerjileri sizi başarmanıza yardımcı olacak ve hatta mevcut iş durumunuzu iyileştirecektir.

Siyah Yıldız Safir bir bilgelik taşıdır. Düşüncelerinizi sakinleştirecek ve zihinsel gerilimlerinizi ortadan kaldıracak, daha büyük ve daha net bir odaklanma sağlayacak.

Bu huzur ve rahatlık getirecektir. Tüm depresyon belirtileri veya manevi karmaşa da nötrleştirilecek veya hafifletilecektir.

Yıldız safir, belirli aydınlatma altında nadir bir asterizm sergileyen nadir safir çeşididir . Yıldız safirine bakarken, altı ışınlı bir yıldız taş yüzeyinde yüzer gibi görünecektir. Etki, en iyi şekilde doğrudan ışık kaynağı altında ve taşı farklı açılardan eğip döndürürken görülür. Yıldız safirleri alışılmadık minik iğne benzeri rutil inklüzyonlar içerir. Farklı açılardan birbirleriyle kesişen hizalanmış iğneler, asterizm olarak bilinen nadir bir olguyu üretir. Yıldız safir rengi, çeşitli tonlarda maviden pembe, turuncu, sarı, yeşil, lavanta, gri veya siyaha kadar değişebilir. En çok arzu edilen renk canlı, yoğun mavidir. Çoğu yıldız safir beyaz bir yıldız gösterir, ancak Tayland’dan gelen yıldız safir altın renkli asterizmiyle ünlüdür.

Safir korindon ailesinin bir üyesidir ve yakından ilişkilidir yakut ; kırmızıdan pembeye kırmızı mücevher kalitesinde çeşitli korindon. Tüm korindon 9’luk bir sertlik derecesine sahiptir, bu da onu yalnızca elmastan dünyadaki en sert ikinci malzeme yapar. ‘Korundum’ ismi, ‘yakut safir’ anlamına gelen Sanskritçe ‘kuruvindam’ kelimesinden gelirken, ‘safir’ terimi, Yunanca ‘mavi’ kelimesinden köken olan Farsça ‘safir’ kelimesinden gelir.
Yıldız Safirini Tanımlama Başa Dön
Yıldız safir, eşsiz asterizmiyle diğer safir biçimlerinden ayırt edilebilir. Altı ışınlı yıldız efekti en açık şekilde doğal ışık altında görünür, ancak aynı zamanda penlight veya halojen ampul gibi güçlü bir doğrudan ışık kaynağı kullanılarak da görüntülenebilir. Belirgin bir ayrılmaya sahip değildir ve Mohs ölçeğinde 9 sertlik derecesine sahiptir. Kimyasal olarak, yıldız safir bir alüminyum oksittir ve trigonal kristaller olarak oluşur. Yıldız safirin üstün sertliği ve dayanıklılığı sayesinde, benzer renk ve parlaklıkta olduğu bilinen diğer çeşitli mücevher türlerine rağmen, neredeyse kesin değildir. Bazı yaygın karışık taşlar arasında yıldız garnet ve yıldız diyopsit bulunur.

Yıldız Safir; Köken ve Kaynaklar Başa Dön
Günümüzde safir safirinin en önemli yatakları Avustralya, Myanmar (Burma), Sri Lanka ve Tayland’da bulunmaktadır. Diğer önemli yıldız safir kaynakları Brezilya, Kamboçya, Çin, Kenya, Madagaskar, Malavi, Nijerya, Pakistan, Ruanda, Tanzanya, Amerika Birleşik Devletleri (Montana), Vietnam ve Zimbabve’dir.

Yıldız Safir Alımı ve Yıldız Safir Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
Yıldız Safir Renk
Yıldız safir rengi, çeşitli tonlarda maviden pembe, turuncu, sarı, yeşil, lavanta, gri ve siyaha kadar değişebilir. Mavi safirdeki renklendirici maddeler demir ve titanyumdur ve mordan mor renkli taşlara vanadyumdur. Küçük bir miktar demir daha sarı ve yeşilimsi tonlara neden olurken, krom pembe renkten kırmızıya tonları üretir. Demir ve vanadyum altından turuncuya tonlara neden olur. En çok arzu edilen renk canlı, yoğun mavidir. Taylandlı yıldız safir, altın ışınlı yıldızı ile ünlüdür.

Yıldız Safir Berraklık ve Parlaklık
Yıldız safir tipik olarak opaktır. Bazı ince örnekler hafif yarı saydamlık gösterebilir. Yıldız safir, arzu edilen asterizmini, mükemmel hizalanmış iğneye benzer rutil inklüzyonlara borçludur. Yıldız safirindeki rutil inklüzyonlar, kesildiğinde ve cilalandığında ipeksi bir parlaklığa vitröz bir sonuç verir.

Siyah Yıldız Safir

Siyah Yıldız Safir

Yıldız Safir Kesim ve Şekil
Yıldız safir, arzu edilen yıldız etkilerini en üst düzeye çıkarmak için tipik olarak çok yüksek kubbeli bir cabochon’da kesilir. En iyi cabochons saydam, biraz iyi simetri kubbeleri ile şeffaftır. Kişi şekle eşit bir yuvarlaklık aramalı. Birçok yıldız safir, en iyi asterizmi gösterebilmek için çoğu durumda doğru yönlendirme için gerekli olan eşit olmayan üst ve alt kısımlara sahip olacaktır.

.

Yıldız Safir: İlgili veya Benzer Taşlar Başa Dön
Renk Değişimi Safir
Renk Değişimi Safir
Yıldız safir, geleneksel ve süslü bir safir alt çeşididir. Ayrıca nadir kırmızı yakut içeren korindon ailesinin bir üyesidir. Safir genellikle rengine, kökenine veya diğer ayırt edilebilir özelliklerine bağlı olarak belirli değişken ticari isimler kullanılarak pazarlanır. Çeşitli ticari ad örnekleri, renk değişimi safirini , Ceylon safirini veya Padparadscha safirini içerir . Safir çeşitli renklerde ortaya çıkabileceği için garnet , spinel , topaz , turmalin ve zirkon gibi diğer değerli taşlarla kolayca karıştırılabilir .

Yıldız Safir Mitolojisi, Metafizik ve Kristal Şifa Özellikleri Başa Dön
Safir, Eylül ayında doğanlar için doğum taşıdır. Burç tablosunda Torosların taşı olarak görülür.

Eskiler yıldız safirleri gezginleri ve arayanları korumak için güçlü tılsımlar olarak görüyorlardı. Öyle güçlü oldukları düşünülüyordu ki, başka bir kişiye teslim edildikten sonra bile kullanıcıyı korumaya devam edeceklerdi.

Abbes Hildegard von Bingen (1098-1179) “Physica” adlı kitabında değerli taşların iyileştirici güçlerini güçlendirdi. Ona göre, su ve ateşin güçlü kombinasyonu ile değerli taşlar oluşuyor; bu nedenle bu fenomenlere karşılık gelen güçlere sahiptirler. Ayrıca, her taşın Tanrı’dan belli, ilahi bir nimeti olduğuna inanıyordu. Safir hakkında söylediği şey şudur: “Kim sıkıcı ve zeki olmak ister ki, ayık bir durumda sık sık bir safir dili ile yalamalıdır, çünkü kıymetli taşların sıcaklığı ve gücü tükürüğün nemi ile birleştiğinde Zekayı etkileyen zararlı sular. Böylece, insan iyi bir zeka elde edecek. ”

Feragatname: Metafiziksel ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Tören ve Mitolojik Değerli Taş Lore, çeşitli kaynaklardan toplanmaktadır ve SETT Co., Ltd.’nin görüşünü temsil etmemektedir. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, lütfen lisanslı bir tıbbi pratisyene başvurun. GemSelect, şifa veya astrolojik doğum taşı güçleri ile ilgili hiçbir iddia veya beyanda bulunmaz ve hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.
Yıldız Safir Değerli Taş ve Takı Tasarım Fikirleri Başa Dön
Antik çağda, yıldız safir, her tür yolcuyu ve arayanı yönlendiren güçlü bir tılsım olarak kabul edildi. Yıldız safir, en dayanıklı malzemelerden biridir ve günlük aşınma halkaları, küpeler, kolyeler, bilezikler, kolyeler, pimler ve broşlar dahil her türlü değerli taş mücevher uygulamasında günlük olarak takılabilir. Yıldız safir, cabochon halkaları gibi doğrudan ışığa maruz kalan mücevherler için idealdir. Küpeler takıldığında yıldız safir taşları, altı ışınlı yıldızlarının göstermesi için yeterince doğrudan ışık alamayabilir. Yıldız safir nadiren büyük boyutlarda bulunur, bu yüzden çoğu mücevher sadece küçük taşlara sahip olacaktır. Bazı siyah yıldız safirleri , büyük boyutlarda bulunabilir ve bunlar, büyük boy halkalar ve kolye için mükemmeldir. Siyah ve mavi yıldız safir taşlar için çok popülererkek takıları .

Not: Kara taş ağırlığına göre değil, boyuta göre renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar boy / ağırlık oranına göre değişmektedir . Bazı taşlar daha büyük, diğerleri ise ağırlıkça elmastan daha küçüktür.

Ünlü Yıldız Safir Değerli Taşlar Başa Dön
Washington DC’deki Smithsonian Enstitüsü, Sri Lanka’da bulunan elliden fazla karattan oluşan bir yıldız safir görüntüler. Etkileyici mücevher koleksiyonunun mega yıldızı 330 karatlık bir yıldız safir olan “Asya’nın Yıldızı” dır.

Aktris Mary Pickford çok büyük yakutlar ve yıldız safirleri severdi. Hem 60 karat Bombay Yıldızı hem de Hindistan’ın 200 karat Yıldızı’na sahipti ve çoğunlukla ikisini de aynı anda giydi.

Star Safir Değerli Taş ve Mücevher Bakımı ve Temizliği Başa Dön
Değerli taşlar nasıl temizlenirYıldız safir tipik olarak çok dayanıklıdır ve dünyadaki en sert malzemelerden biri olarak kabul edilir. Elmastan biraz daha yumuşaktır, ancak hasara karşı oldukça dirençli hale gelmesi için ayrılma özelliği yoktur. Kırılma dolu yıldız safir, işlem görmemiş yıldız safir kadar dayanıklı değildir. Kırıklarla doldurulmuş herhangi bir yıldız safirin tekrarlanması veya yeniden kullanılması tavsiye edilmez. Berilyum difüze safir bile, cevherin ne kadar iyi dağıldığına bağlı olarak bakım gerektirebilir. Yıldız safir kırılgan olabilir, bu yüzden eğer bırakma ve ayar sırasında dikkat edilmelidir. Temizlik için, ılık sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanmak en iyisidir. Değerli taşların çoğunda olduğu gibi ultrasonik temizleyicilerden ve vapurlardan, özellikle kırılmış yıldız safirden kaçının; titreşimler ve ısı taşlara zarar verebilir.

Egzersiz, temizlik veya sert fiziksel aktivitelere başlamadan önce daima mücevherleri veya değerli taşları çıkarın. Yıldız safir taşlarını aside maruz bırakmayın ve çizilmeleri önlemek için diğer taşlardan uzak tutun. Değerli taşları yumuşak bir bezle sarmak veya kumaş kaplı bir mücevher kutusunun içine yerleştirmek en iyisidir.