OTANT�K TA�

SKAPOLİT TAŞI 3.60 KARAT

OTANTİK YÜZÜKLER
SKAPOLİT
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE VVS BERRAK
 • 3.60 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİĞİ ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
 • SKAPOLİT

Skapolit, kristallerinin uzun sütun şekilli oluşumundan ötürü Yunanca “skapos” yani sopa veya

Doğal Skapolit

Doğal Skapolit

sap anlamına gelen nadir bir değerli taştır. Skapolitin en yaygın rengi bal sarısıdır, ancak mor, turuncu, pembe, kahverengi, gri veya renksiz olabilir. Parlaklığı ve vitrini parlaklığı, onu arzulanan bir değerli taş ve toplayıcı madde haline getirir. skapolit, keşfedicisinin ardından “wernerite” olarak da adlandırılır. Skapolit için diğer takma adlar mizzonit, dipyre, marialit ve meiyonittir.

İnce taş kalitesi skapolit son derece nadirdir ve mücevher ve mineral toplayıcılar tarafından aranır. Şeffaf mücevher kalitesinin az olması nedeniyle, skapolit “daha az bilinen” değerli taşlardan biri olarak kabul edilir. Aynı zamanda çoğu ana akım mücevheratın kullanımında sertlik ve dayanıklılıktan yoksun, bu yüzden bir koleksiyoner taşı olarak sınıflandırılır. Nadiren skapolit ‘kedi gözü’ veya chatoyancy etkileri gösterebilir. Kedi göz skapoliti son derece nadir ve çok değerlidir. Başka nadir bulunan skapolit çeşitleri ‘gökkuşağı skapoliti’ olarak satılmaktadır ve iridescent kapanımları içermektedir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL SKAPOLİT TAŞI 3.60 KARAT VVS KALİTE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK VEYA KOLYE YAPIMI TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR…

ÜRÜNÜMÜZ %100 DOĞAL OLARAK KESİLMİŞTİR ISIL TEDAVİ YOKTUR.DOĞAL EL KESİMİ

Boyut 19.80 x 11.85 x 9.60 mm

ÜRÜN:%100 DOĞAL SKAPOLİT

Boyut 12.60 x 9.90 x 5.40 mm
    Ağırlık:  3.60 Cts
    Renk : MULTİ COLOR
   Berraklık :  VSVS
   Menşei HİNDİSTAN
   IŞILTI : MÜKEMMEL RENK KIRILIMI
    sertlik : 7.5-8

skapolit ilk kez 1913 yılında Northern Burma (Myanmar )’da fibröz beyaz, pembe ve mor kristaller şeklinde keşfedilmiştir. 1920’de Madagaskar’da sarı skapolit keşfedildi ve on yıl sonra Brezilya’da bulundu. Bu keşiflerin ardından Mozambik, Kenya ve Tanzanya izledi. 1975 yılında keşfedilen, Tanzanya’da bulunan mor renkli bir skapolit petsit olarak bilinir.
skapolit genellikle altın topaz, altın beril, krysoberyl ve turmalin ile karıştırılır, ancak bu tür taşlar skapolitten daha zordur. skapolit genellikle sertlik için basit testlerle kolaylıkla tanımlanabilir. Kedi gözü skapolitinin çok net ve farklı gözleri vardır, bu da diğer sofoyant taşlardan ayırt etmeye çalışırken faydalı olabilir. skapolit, olivin veya peridot olarak da bilinen diopside ve krizolit ile yakından ilişkilidir. Bu materyalleri ayırt etmek, floresan, kompozisyon, özgül ağırlık, kırılma indisleri ve kristal yapısı için test etme gibi gelişmiş test yöntemleri gerektirir.

skapolit; Köken ve Değerli Taş Kaynakları Başa Dön
Taş kalitesinde skapolit oldukça nadirdir, ancak dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunabilir. Tanzanya’nın en kaliteli malzemeyi ürettiği düşünülmektedir. Diğer önemli kaynaklar Brezilya, Burma (Myanmar), Kanada, İtalya, Kenya, Madagaskar, Meksika, Namibya, Norveç ve ABD’dir. Kanada, skopolitin çeşitli renklerde olup, diopside yakından ilişkili olduğu bilinmektedir. Opak malzeme olmasına rağmen, desenli desen, enjeksiyon kesildiğinde ilginç bir değerli taş yapar.

Skapolit

Skapolit

skapolit Satın Alınması ve skapolit Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
skapolit Renk
Skapolitin en yaygın rengi bal sarıdır, ancak turuncu, mor, pembe, kahverengi, gri ve renksiz gibi diğer renklerde bulunur. Kedi gözü skapoliti genellikle yeşilimsi, kahverengi ve gri renkte bulunur. Parlak mor skapolit en değerli olarak kabul edilir. Yüksek renk yoğunluğuna sahip skapolit taşlar en çok istenen malzemelerdir.

skapolit Berraklığı ve Parıltısı
skapolit saydamlığa karşı saydamdır ve genellikle mükemmel şeffaflıkla oluşur. Kapanımlar, özellikle daha büyük numunelerde oldukça yaygındır. Tüm skapolit değerli taşlar kesildiğinde ve parlatıldığında vitröz bir parlaklık sergiler. Bazı yarı saydam skapolit taşlar chatoyancy (kedi göz etkisi) ile sonuçlanan inklüzyonlara sahiptir. Bu kedi gözü skapolit taşlar nadir ve son derece arzu edilir, çünkü berrak ve keskin bir chatoyancy gösterirler. Tacoyancy’nin belirsiz olduğu değerli taşlarda adularescence (yumuşak beyaz bir ışıma) gösterebilir. ‘Gökkuşağı skapoliti’ spektral renkler sergileyen, iridescent inklüzyonları içeren skapolit’e verilen ticari addır. Gökkuşağı skapolit renksiz, şeffaf bir gövde rengi veya daha koyu, saydam gri gövdeli renk gösterebilir. Kedinin göz skapoliti gibi, iridescence en iyi, bir kalem ışığı gibi odaklanmış ışık altında görüntülenir.

skapolit Kes ve Şekilleri
skapolit, tipik olarak oval, yuvarlak, yastık, dikdörtgen, trilyon, armut ve diğer süslü şekiller de dahil olmak üzere çeşitli şekiller ve kesim stilleri ile biçimlendirilmiştir. Kalibre edilen boyutlar yüksek prim talep edebilir. skapolit genellikle çok büyük boylarda bulunur. Aslında, çoğu skapolit değerli taşlar 6 karat ağırlığındadır. Gökkuşağı skapolit taşlar gibi yarı saydam malzemeler, genellikle kendi chatoyancy en üst düzeye çıkarmak için en cabochon kesilir.

skapolit Tedavisi
skapolit tipik olarak herhangi bir şekilde işleme tabi tutulmaz veya geliştirilmez, ancak bazı lavanta renkli taşların ısıyla işlem görmüş veya ışınlanmış olduğu bilinmektedir. Işınlanmış skapolit genellikle sarı bir değerli taş olarak başlar ve lavanta rengi ile sonuçlanır, ancak doğal olarak mor renkli skapolit de mevcuttur. İşlenmiş skapolit taşların ısıya ve ışığa maruz kaldıkça solması bilinmektedir. Doğal mor skapolit renkte solmaz.

skapolit Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Na4Al6Si6O24 (CO3SO4) Sodyum kalsiyum alüminyum silikat
Kristal yapı: Tetragonal, sütunlu
Renk: Sarı, turuncu, pembe, menekşe, kahverengi, gri, renksiz
Sertlik: Mohs ölçeğinde 5.5 – 6
Kırılma indisi: 1.540 – 1.579
Yoğunluk: 2.57-2.44
dilinim: İyi

Skapolit Minareli

Skapolit Minareli

Şeffaflık: Şeffaf, saydam
Çift Kırma veya Çift Kıvırma: -0.006 ila -0.037
Parlaklık: cam
floresan: Pembe: turuncu, pembe; Sarı: mor, mavi-kırmızı
Gemology ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Terimler Sözlüğümüze bakın.

skapolit: Benzer veya Benzeri Değerli Taşlar Başa Dön
Kedi Gözü Scapolit
Kedi Gözü Scapolit
skapolit çok yakın değerli taşlara sahip değildir, ancak diopside yakın mineral birleşmeleri vardır. Kanada’nın Quebec kentindeki scapolitin opak, sarımsı veya gri çeşitlerinden biri, tanınmış bir kaynaktır ve genellikle yerel Kanada mücevher tasarımcıları tarafından kullanılır. Kanadalı malzeme mat renkli desenlerle opaktır ve genellikle çok renklidir. Özellikle güçlü bir flüoresan seviyesine sahiptir ve bu da oldukça tanımlanabilir hale gelir. skapolit, plajiyoklaz feldispatının bir değişim ürünüdür, bu nedenle skapolitin bazı feldspat değerli taşlarla birçok benzerliği paylaştığı bilinmektedir. Skapolit plajiyoklazın bir değişikliği olduğu için, diğer feldispatlar ile benzer özelliklere sahiptir.

Altın, sarı ve sarı-yeşil çeşitli skapolit bazen olivin ve peridot olarak bilinen çeşitli “krysolit” olarak kabul edilir. Krysberil , altın beril ( helyodor ) , sfen , peridot, turmalin ve hatta gül kuvartzı gibi yalnız görünüşe dayalı karışıklık için birçok olasılık bulunmaktadır.

En Popüler Değerli Taş Adları ve Mineral Dernekler:
Diopside, plajiyoklaz feldispat, olivin, peridot, petschit (mor Tanzanya skapoliti), kedi gözü skapoliti, menekşe skapoliti, gökkuşağı skapoliti ve pembe skapolit en yaygın ticaret unvanları ve mineral dernekleridir.

Daha Az Bilinen El Değeri Ticaret Unsurları ve Mineral Dernekleri:
Wernerit, ‘pembe aytaşı’, lavanta kedisi göz skapoliti, menekşe kedi göz skapoliti, pembe kedi göz skapoliti, mizzonit, dipyre, marialit ve meiyonit daha az bilinen taş ticareti isimleri ve mineral dernekleridir.

skapolit Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Güçleri Başa Dön
skapolit çok iyi tanınmış bir değerli taş değildir, bu yüzden birçok popüler madalyonun sahip olduğu efsaneye, inanç ve düşüncelere sahip değildir. Resmi olarak bilinen bir doğum taşı değil, resmi gezegen ya da zodyak amaçlı da yoktur. Bununla birlikte, zihinsel ve fiziksel rahatsızlıklar için hala çok güçlü bir enerji taşıyor. Bunun nedeni çok çeşitli renklerdendir. Her rengin belirli yaşam veya enerji alanlarına yardımcı olduğuna inanılıyor. Genel olarak, skapolit hem geçmişteki hem de bugünün sorunlarına çözüm bulmanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle skapolit problem çözme taşı olarak bilinir.

Skalpolit Nedir

Skalpolit Nedir

Aynı zamanda bir başarı taşıdır. Değişikliği getirmenize, yaşamınıza ve çevrenizde ilham ve amaç sağlamanıza yardımcı olabilir. Geleneksel Hindu inanç sistemlerinde, skapolitin alt çakraların yanı sıra Anahata ya da karar verme, duygular ve sevgiyi yöneten kalp çakrasında enerji akışını dengelediği düşünülmektedir. Fiziksel olarak, skapolitin glokoma ve kataraktlara yardım ettiği düşünülmektedir. Ayrıca omuz, boyun, baş ve üst göğüs ağrısını hafiflettiği düşünülmektedir. Manyetit kapanımlı gökkuşağı skapoliti, kristal şifalı mücevheratta kullanılır. Magnetit, spinel grubunun manyetik bir üyesidir ve bazılarının yararlı manyetik özelliklere sahip olduklarına inanılmaktadır.

Feragat: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş bir tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Törensel ve Mitolojik Değerli taşlar çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd.’in tek görüşünü temsil etmez. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa lütfen lisanslı bir tıp doktoruna başvurun. GemSelect herhangi bir iddia ya da şifa ifadeleri ya da astrolojik birthstone güçleri garanti etmez ve herhangi bir koşul altında sorumlu tutulamaz.

skapolit çok nadirdir ve neredeyse hiç duyulmamıştır. Yerel kuyumcu mağazalarında bulacağınız bir değerli taş türü değil, bu nedenle skapolit takılar için çok az talep var. Bununla birlikte, skapolitin, özellikle de bal-sarı cazibeli renklerinden dolayı, skapolit taşları içeren bazı nadir takı tasarımları bulabilirsiniz. Bu takı tasarımları genellikle gerçek mücevher bilenler tarafından yapılır. Mücevheratta herhangi bir tür skapolit kullanılıyorsa, dayanıklılığından ötürü küpeler, pimler, kolye veya broşlar için kullanımını sınırlamak en iyisidir. skapolit, iyi bir parlaklık seviyesine ve çekici bir camsı parlaklığa sahiptir, bu nedenle beyaz veya sarı değerli metallerle ayarlandığında, sonuçlar muhteşem olabilir.

Skapolit Özellikleri

Skapolit Özellikleri

Kedi göz skapoliti cabochon küpeler için idealdir, ancak oldukça yumuşak olduğu için bir gemstone cabochon halkası olarak gerçekten uygun değildir. Chatoyancy, özellikle skapolitle keskinleşir ve kedinin göz etkisi genellikle çok çarpıcı olabilir.
Scapolite Özellikleri

Scapolite, şeffaflığının, sertliğinin ve müthiş bir kaliteye sahip malzemenin dayanıklılığının nadir olması nedeniyle oldukça nadir bulunan bir değerli taştır.

Daha az tanınmış bir değerli taş, ancak mineral toplayıcıların en çok aranan değerli taşları arasındadır!

Scapolite, keşfedicisinin adını taşıyan Wernerite olarak da adlandırılır. Bu taşın diğer takma adları Meionit, Marialit, Dipyre ve Mizzonit’tir.

Scapolite adı, sopa veya sap anlamına gelen Yunanca ‘skapos’ kelimesinden türemiştir. Bunun nedeni, taşın çubuk şeklinde veya çubuk gibi görünen uzun sütun şekilli oluşumu yüzünden!

En çok rengi bal sarıdır, ancak Scapolite ayrıca gri, kahverengi, pembe, turuncu ve menekşe olabilir. Hatta renksiz olabilir!

Scapolite ilk kez 1913 yılında Myanmar’da keşfedildi. Şu anda, bu taşın en önemli mevduatı Brezilya, Kanada, Norveç, İtalya, Kenya, Meksika, Namibya, Madagaskar ve ABD gibi ülkelerde bulunabilir.

Neden Scapolite Kullanırsınız?
Scapolite, problem çözme enerjileri ile tanınan bir değerli taştır . Hem geçmiş hem de güncel sorunlarınız için çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır.

Skapolit Nerede Bulunur

Skapolit Nerede Bulunur

İLERİ OKUYUN:
Kırmızı Berilyum: Anlamlar, Özellikler ve Güçler
Ayrıca, tüm hedeflerinize ulaşmanız için size ilham kaynağı ve motivasyon sağlayacak bir başarı taşıdır.

Yaşamdaki anlamınızı keşfetmenize ve burada bu dünyadaki amacınızın ne olduğunu keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Tüm çakralarınızı dengelemek, böylece iyi bir enerji akışı olacak şekilde çalışacaktır. Enerji akışınızda tıkanıklık olmadığında, özellikle de sevgi ve hislerinizi içerdiğinde daha katı karar vermenin tadını çıkarabilirsiniz.

Scapolite sizi sakinleştirir ve stresli zamanlarda daha akılcı olmanıza yardımcı olur. Bu taş, zihinsel açıdan dengeli olmanızı sağlayacaktır.

Gereksiz düşünce ve endişelerden kurtulacağından mükemmel bir meditasyon taşıdır. Titreşimlerinizi ve odaklarınızı anında artıracaktır.

Scapolite, zorlukların üstünde yükselmenize ve onlardan fazlaya düşmemize yardımcı olabilir. Kendi kişisel gücünüzü kötüye kullanmamak için kendi anlayışınızı güçlendirecektir.

İLERİ OKUYUN:
Kara Yeşim: Anlamlar, Özellikler ve Güçler
Mor-Mavi Scapolite Scapolite hayatınızı ve çevrenizdeki değişimi sağlamaya yardımcı olabilir. Bu taş hedeflerinize ulaşmak için nerede olmanız gerektiğini öğrenmek için sizinle birlikte çalışacaktır.

Scapolite, boşaltılmış veya bitkin hissetmeni bırakmayacak pozitif beslenme enerjilerine sahiptir.

Psişik koruma sağlayacak güçlü bir taş.

Skapolit Oval Kesim

Skapolit Oval Kesim

Psişik farkındalığınızı ve telepatik yeteneklerinizi artıracaktır.
Daha yüksek bir rehberlik alabilmeniz için bilinçliliğinizin kilidini açacaktır.

Yüksek boyutlara bağlanabilmeniz için Scapolite çakralarınıza bağlanacaktır.

Vizyonel deneyimlerinizi de artıracak, böylece düşüncenizin netliğinden keyif alıp iç bilerek hayatınızda ilerleyebilirsiniz.

 

Ünlü skapolit Gemstones Başa Dön
Master lapidarist Buzz Gray ve mücevher tasarımcısı Bernadine Johnston, LA Doğal Tarih Müzesi’nde sergilenen değerli taş kolye broşlarını hazırladılar. “Ninja” olarak adlandırılan bir kelebek, mor Tanzanya skalp taşlarına sahiptir.

skapolit Gemstone Takı Bakımı ve Temizleme Başa Dön
Değerli taşlarınızı temizleme skapolit’ın Mohs ölçeğinde 5.5-6 arası sertlik derecesi, güzelliğini korumak için doğru bir şekilde dikkat edilmesi gerektiği anlamına gelir. Ev tozu, Mohs ölçek sertliği 7 olan kuvars içerdiğinden, sadece bir skapolit taştan silme çizilmeye neden olabilir. skapolit değerli taşları temizlemenin en iyi yolu sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanmaktır. Sabunlu tortuyu temizlemek için iyi durulamaya dikkat edin. Skafoliti ani ısı değişikliklerine maruz bırakmayın. Çoğu değerli taşlarla olduğu gibi, ultrasonik temizleyiciler ve buharlı cihazlar tavsiye edilmez. Egzersiz yapmadan, temizledikten veya spor gibi sert fiziksel aktiviteler yapmadan önce her zaman mücevherleri veya değerli taşları çıkarın. skapolit daha sert maddelerle kolayca çizilebilir, bu nedenle diğer değerli taşlardan uzakta saklanmalıdır. Değerli taşları yumuşak bir bezle sarmak veya bir kumaş kaplı mücevher kutusu içine yerleştirmek en iyisidir.

SKAPOLİT

SKAPOLİT

Kimyasal Bileşimi, (Na,Ca,K)4 Al3(AlSi)3 Si6O24(Cl,F,OH,CO3,SO4)
Kristal Sistemi, Tetragonal
Kristal Biçimi, Prizmatik kristalli, masif, tanesel
Sertlik, 5 – 6
Özgül Ağırlık, 2.5 – 2.8
Dilinim, Prizma yüzeyinde iki yönlü ve iyi gelişmiş ikizler lamelli bir görüntü verir.
Renk ve Şeffaflık, Genellikle beyaz veya mavimsi gri; bazen pembe, sarı veya kahverengimsi; şeffaf-yarı şeffaf
Parlaklık, Camsı
Ayırıcı Özellikleri, Skapolit mineralleri, sodik bileşimden kalsik bileşime değişen, mariolit (sodik), dipir, mizzonit ve meionit (kalsik) minerallerinden oluşur. Bloksu görünümleri, soluk mavi-gri renkleri ve dilinimleri ile ayrılır.
Bulunuşu, Skapolit, metamorfik kayalarda, özellikle metakarbonatlarda oluşan bir mineraldir. Magmatik kayalarla kontakt oluşturan yakın bölgelerdeki skarn zonlarında da oluşabilir.

SKAPOLİT TAŞI 3.60 KARAT

OTANTİK YÜZÜKLER
SKAPOLİT
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE VVS BERRAK
 • 3.60 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİĞİ ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
 • SKAPOLİT
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Skapolit, kristallerinin uzun sütun şekilli oluşumundan ötürü Yunanca “skapos” yani sopa veya

Doğal Skapolit

Doğal Skapolit

sap anlamına gelen nadir bir değerli taştır. Skapolitin en yaygın rengi bal sarısıdır, ancak mor, turuncu, pembe, kahverengi, gri veya renksiz olabilir. Parlaklığı ve vitrini parlaklığı, onu arzulanan bir değerli taş ve toplayıcı madde haline getirir. skapolit, keşfedicisinin ardından “wernerite” olarak da adlandırılır. Skapolit için diğer takma adlar mizzonit, dipyre, marialit ve meiyonittir.

İnce taş kalitesi skapolit son derece nadirdir ve mücevher ve mineral toplayıcılar tarafından aranır. Şeffaf mücevher kalitesinin az olması nedeniyle, skapolit “daha az bilinen” değerli taşlardan biri olarak kabul edilir. Aynı zamanda çoğu ana akım mücevheratın kullanımında sertlik ve dayanıklılıktan yoksun, bu yüzden bir koleksiyoner taşı olarak sınıflandırılır. Nadiren skapolit ‘kedi gözü’ veya chatoyancy etkileri gösterebilir. Kedi göz skapoliti son derece nadir ve çok değerlidir. Başka nadir bulunan skapolit çeşitleri ‘gökkuşağı skapoliti’ olarak satılmaktadır ve iridescent kapanımları içermektedir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL SKAPOLİT TAŞI 3.60 KARAT VVS KALİTE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

*925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK VEYA KOLYE YAPIMI TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR…

ÜRÜNÜMÜZ %100 DOĞAL OLARAK KESİLMİŞTİR ISIL TEDAVİ YOKTUR.DOĞAL EL KESİMİ

Boyut 19.80 x 11.85 x 9.60 mm

ÜRÜN:%100 DOĞAL SKAPOLİT

Boyut 12.60 x 9.90 x 5.40 mm
    Ağırlık:  3.60 Cts
    Renk : MULTİ COLOR
   Berraklık :  VSVS
   Menşei HİNDİSTAN
   IŞILTI : MÜKEMMEL RENK KIRILIMI
    sertlik : 7.5-8

skapolit ilk kez 1913 yılında Northern Burma (Myanmar )’da fibröz beyaz, pembe ve mor kristaller şeklinde keşfedilmiştir. 1920’de Madagaskar’da sarı skapolit keşfedildi ve on yıl sonra Brezilya’da bulundu. Bu keşiflerin ardından Mozambik, Kenya ve Tanzanya izledi. 1975 yılında keşfedilen, Tanzanya’da bulunan mor renkli bir skapolit petsit olarak bilinir.
skapolit genellikle altın topaz, altın beril, krysoberyl ve turmalin ile karıştırılır, ancak bu tür taşlar skapolitten daha zordur. skapolit genellikle sertlik için basit testlerle kolaylıkla tanımlanabilir. Kedi gözü skapolitinin çok net ve farklı gözleri vardır, bu da diğer sofoyant taşlardan ayırt etmeye çalışırken faydalı olabilir. skapolit, olivin veya peridot olarak da bilinen diopside ve krizolit ile yakından ilişkilidir. Bu materyalleri ayırt etmek, floresan, kompozisyon, özgül ağırlık, kırılma indisleri ve kristal yapısı için test etme gibi gelişmiş test yöntemleri gerektirir.

skapolit; Köken ve Değerli Taş Kaynakları Başa Dön
Taş kalitesinde skapolit oldukça nadirdir, ancak dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunabilir. Tanzanya’nın en kaliteli malzemeyi ürettiği düşünülmektedir. Diğer önemli kaynaklar Brezilya, Burma (Myanmar), Kanada, İtalya, Kenya, Madagaskar, Meksika, Namibya, Norveç ve ABD’dir. Kanada, skopolitin çeşitli renklerde olup, diopside yakından ilişkili olduğu bilinmektedir. Opak malzeme olmasına rağmen, desenli desen, enjeksiyon kesildiğinde ilginç bir değerli taş yapar.

Skapolit

Skapolit

skapolit Satın Alınması ve skapolit Değerli Taş Değerinin Belirlenmesi Başa Dön
skapolit Renk
Skapolitin en yaygın rengi bal sarıdır, ancak turuncu, mor, pembe, kahverengi, gri ve renksiz gibi diğer renklerde bulunur. Kedi gözü skapoliti genellikle yeşilimsi, kahverengi ve gri renkte bulunur. Parlak mor skapolit en değerli olarak kabul edilir. Yüksek renk yoğunluğuna sahip skapolit taşlar en çok istenen malzemelerdir.

skapolit Berraklığı ve Parıltısı
skapolit saydamlığa karşı saydamdır ve genellikle mükemmel şeffaflıkla oluşur. Kapanımlar, özellikle daha büyük numunelerde oldukça yaygındır. Tüm skapolit değerli taşlar kesildiğinde ve parlatıldığında vitröz bir parlaklık sergiler. Bazı yarı saydam skapolit taşlar chatoyancy (kedi göz etkisi) ile sonuçlanan inklüzyonlara sahiptir. Bu kedi gözü skapolit taşlar nadir ve son derece arzu edilir, çünkü berrak ve keskin bir chatoyancy gösterirler. Tacoyancy’nin belirsiz olduğu değerli taşlarda adularescence (yumuşak beyaz bir ışıma) gösterebilir. ‘Gökkuşağı skapoliti’ spektral renkler sergileyen, iridescent inklüzyonları içeren skapolit’e verilen ticari addır. Gökkuşağı skapolit renksiz, şeffaf bir gövde rengi veya daha koyu, saydam gri gövdeli renk gösterebilir. Kedinin göz skapoliti gibi, iridescence en iyi, bir kalem ışığı gibi odaklanmış ışık altında görüntülenir.

skapolit Kes ve Şekilleri
skapolit, tipik olarak oval, yuvarlak, yastık, dikdörtgen, trilyon, armut ve diğer süslü şekiller de dahil olmak üzere çeşitli şekiller ve kesim stilleri ile biçimlendirilmiştir. Kalibre edilen boyutlar yüksek prim talep edebilir. skapolit genellikle çok büyük boylarda bulunur. Aslında, çoğu skapolit değerli taşlar 6 karat ağırlığındadır. Gökkuşağı skapolit taşlar gibi yarı saydam malzemeler, genellikle kendi chatoyancy en üst düzeye çıkarmak için en cabochon kesilir.

skapolit Tedavisi
skapolit tipik olarak herhangi bir şekilde işleme tabi tutulmaz veya geliştirilmez, ancak bazı lavanta renkli taşların ısıyla işlem görmüş veya ışınlanmış olduğu bilinmektedir. Işınlanmış skapolit genellikle sarı bir değerli taş olarak başlar ve lavanta rengi ile sonuçlanır, ancak doğal olarak mor renkli skapolit de mevcuttur. İşlenmiş skapolit taşların ısıya ve ışığa maruz kaldıkça solması bilinmektedir. Doğal mor skapolit renkte solmaz.

skapolit Gemolojik Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Na4Al6Si6O24 (CO3SO4) Sodyum kalsiyum alüminyum silikat
Kristal yapı: Tetragonal, sütunlu
Renk: Sarı, turuncu, pembe, menekşe, kahverengi, gri, renksiz
Sertlik: Mohs ölçeğinde 5.5 – 6
Kırılma indisi: 1.540 – 1.579
Yoğunluk: 2.57-2.44
dilinim: İyi

Skapolit Minareli

Skapolit Minareli

Şeffaflık: Şeffaf, saydam
Çift Kırma veya Çift Kıvırma: -0.006 ila -0.037
Parlaklık: cam
floresan: Pembe: turuncu, pembe; Sarı: mor, mavi-kırmızı
Gemology ile ilgili terimlerin ayrıntıları için lütfen Gemstone Terimler Sözlüğümüze bakın.

skapolit: Benzer veya Benzeri Değerli Taşlar Başa Dön
Kedi Gözü Scapolit
Kedi Gözü Scapolit
skapolit çok yakın değerli taşlara sahip değildir, ancak diopside yakın mineral birleşmeleri vardır. Kanada’nın Quebec kentindeki scapolitin opak, sarımsı veya gri çeşitlerinden biri, tanınmış bir kaynaktır ve genellikle yerel Kanada mücevher tasarımcıları tarafından kullanılır. Kanadalı malzeme mat renkli desenlerle opaktır ve genellikle çok renklidir. Özellikle güçlü bir flüoresan seviyesine sahiptir ve bu da oldukça tanımlanabilir hale gelir. skapolit, plajiyoklaz feldispatının bir değişim ürünüdür, bu nedenle skapolitin bazı feldspat değerli taşlarla birçok benzerliği paylaştığı bilinmektedir. Skapolit plajiyoklazın bir değişikliği olduğu için, diğer feldispatlar ile benzer özelliklere sahiptir.

Altın, sarı ve sarı-yeşil çeşitli skapolit bazen olivin ve peridot olarak bilinen çeşitli “krysolit” olarak kabul edilir. Krysberil , altın beril ( helyodor ) , sfen , peridot, turmalin ve hatta gül kuvartzı gibi yalnız görünüşe dayalı karışıklık için birçok olasılık bulunmaktadır.

En Popüler Değerli Taş Adları ve Mineral Dernekler:
Diopside, plajiyoklaz feldispat, olivin, peridot, petschit (mor Tanzanya skapoliti), kedi gözü skapoliti, menekşe skapoliti, gökkuşağı skapoliti ve pembe skapolit en yaygın ticaret unvanları ve mineral dernekleridir.

Daha Az Bilinen El Değeri Ticaret Unsurları ve Mineral Dernekleri:
Wernerit, ‘pembe aytaşı’, lavanta kedisi göz skapoliti, menekşe kedi göz skapoliti, pembe kedi göz skapoliti, mizzonit, dipyre, marialit ve meiyonit daha az bilinen taş ticareti isimleri ve mineral dernekleridir.

skapolit Gemstone Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Güçleri Başa Dön
skapolit çok iyi tanınmış bir değerli taş değildir, bu yüzden birçok popüler madalyonun sahip olduğu efsaneye, inanç ve düşüncelere sahip değildir. Resmi olarak bilinen bir doğum taşı değil, resmi gezegen ya da zodyak amaçlı da yoktur. Bununla birlikte, zihinsel ve fiziksel rahatsızlıklar için hala çok güçlü bir enerji taşıyor. Bunun nedeni çok çeşitli renklerdendir. Her rengin belirli yaşam veya enerji alanlarına yardımcı olduğuna inanılıyor. Genel olarak, skapolit hem geçmişteki hem de bugünün sorunlarına çözüm bulmanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle skapolit problem çözme taşı olarak bilinir.

Skalpolit Nedir

Skalpolit Nedir

Aynı zamanda bir başarı taşıdır. Değişikliği getirmenize, yaşamınıza ve çevrenizde ilham ve amaç sağlamanıza yardımcı olabilir. Geleneksel Hindu inanç sistemlerinde, skapolitin alt çakraların yanı sıra Anahata ya da karar verme, duygular ve sevgiyi yöneten kalp çakrasında enerji akışını dengelediği düşünülmektedir. Fiziksel olarak, skapolitin glokoma ve kataraktlara yardım ettiği düşünülmektedir. Ayrıca omuz, boyun, baş ve üst göğüs ağrısını hafiflettiği düşünülmektedir. Manyetit kapanımlı gökkuşağı skapoliti, kristal şifalı mücevheratta kullanılır. Magnetit, spinel grubunun manyetik bir üyesidir ve bazılarının yararlı manyetik özelliklere sahip olduklarına inanılmaktadır.

Feragat: Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri ve Özellikleri teyit edilmiş bir tavsiye olarak alınmamalıdır. Geleneksel, Törensel ve Mitolojik Değerli taşlar çeşitli kaynaklardan toplanır ve SETT Co., Ltd.’in tek görüşünü temsil etmez. Bu bilgiler doktorunuzun tavsiyesinin yerine geçmez. Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa lütfen lisanslı bir tıp doktoruna başvurun. GemSelect herhangi bir iddia ya da şifa ifadeleri ya da astrolojik birthstone güçleri garanti etmez ve herhangi bir koşul altında sorumlu tutulamaz.

skapolit çok nadirdir ve neredeyse hiç duyulmamıştır. Yerel kuyumcu mağazalarında bulacağınız bir değerli taş türü değil, bu nedenle skapolit takılar için çok az talep var. Bununla birlikte, skapolitin, özellikle de bal-sarı cazibeli renklerinden dolayı, skapolit taşları içeren bazı nadir takı tasarımları bulabilirsiniz. Bu takı tasarımları genellikle gerçek mücevher bilenler tarafından yapılır. Mücevheratta herhangi bir tür skapolit kullanılıyorsa, dayanıklılığından ötürü küpeler, pimler, kolye veya broşlar için kullanımını sınırlamak en iyisidir. skapolit, iyi bir parlaklık seviyesine ve çekici bir camsı parlaklığa sahiptir, bu nedenle beyaz veya sarı değerli metallerle ayarlandığında, sonuçlar muhteşem olabilir.

Skapolit Özellikleri

Skapolit Özellikleri

Kedi göz skapoliti cabochon küpeler için idealdir, ancak oldukça yumuşak olduğu için bir gemstone cabochon halkası olarak gerçekten uygun değildir. Chatoyancy, özellikle skapolitle keskinleşir ve kedinin göz etkisi genellikle çok çarpıcı olabilir.
Scapolite Özellikleri

Scapolite, şeffaflığının, sertliğinin ve müthiş bir kaliteye sahip malzemenin dayanıklılığının nadir olması nedeniyle oldukça nadir bulunan bir değerli taştır.

Daha az tanınmış bir değerli taş, ancak mineral toplayıcıların en çok aranan değerli taşları arasındadır!

Scapolite, keşfedicisinin adını taşıyan Wernerite olarak da adlandırılır. Bu taşın diğer takma adları Meionit, Marialit, Dipyre ve Mizzonit’tir.

Scapolite adı, sopa veya sap anlamına gelen Yunanca ‘skapos’ kelimesinden türemiştir. Bunun nedeni, taşın çubuk şeklinde veya çubuk gibi görünen uzun sütun şekilli oluşumu yüzünden!

En çok rengi bal sarıdır, ancak Scapolite ayrıca gri, kahverengi, pembe, turuncu ve menekşe olabilir. Hatta renksiz olabilir!

Scapolite ilk kez 1913 yılında Myanmar’da keşfedildi. Şu anda, bu taşın en önemli mevduatı Brezilya, Kanada, Norveç, İtalya, Kenya, Meksika, Namibya, Madagaskar ve ABD gibi ülkelerde bulunabilir.

Neden Scapolite Kullanırsınız?
Scapolite, problem çözme enerjileri ile tanınan bir değerli taştır . Hem geçmiş hem de güncel sorunlarınız için çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır.

Skapolit Nerede Bulunur

Skapolit Nerede Bulunur

İLERİ OKUYUN:
Kırmızı Berilyum: Anlamlar, Özellikler ve Güçler
Ayrıca, tüm hedeflerinize ulaşmanız için size ilham kaynağı ve motivasyon sağlayacak bir başarı taşıdır.

Yaşamdaki anlamınızı keşfetmenize ve burada bu dünyadaki amacınızın ne olduğunu keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Tüm çakralarınızı dengelemek, böylece iyi bir enerji akışı olacak şekilde çalışacaktır. Enerji akışınızda tıkanıklık olmadığında, özellikle de sevgi ve hislerinizi içerdiğinde daha katı karar vermenin tadını çıkarabilirsiniz.

Scapolite sizi sakinleştirir ve stresli zamanlarda daha akılcı olmanıza yardımcı olur. Bu taş, zihinsel açıdan dengeli olmanızı sağlayacaktır.

Gereksiz düşünce ve endişelerden kurtulacağından mükemmel bir meditasyon taşıdır. Titreşimlerinizi ve odaklarınızı anında artıracaktır.

Scapolite, zorlukların üstünde yükselmenize ve onlardan fazlaya düşmemize yardımcı olabilir. Kendi kişisel gücünüzü kötüye kullanmamak için kendi anlayışınızı güçlendirecektir.

İLERİ OKUYUN:
Kara Yeşim: Anlamlar, Özellikler ve Güçler
Mor-Mavi Scapolite Scapolite hayatınızı ve çevrenizdeki değişimi sağlamaya yardımcı olabilir. Bu taş hedeflerinize ulaşmak için nerede olmanız gerektiğini öğrenmek için sizinle birlikte çalışacaktır.

Scapolite, boşaltılmış veya bitkin hissetmeni bırakmayacak pozitif beslenme enerjilerine sahiptir.

Psişik koruma sağlayacak güçlü bir taş.

Skapolit Oval Kesim

Skapolit Oval Kesim

Psişik farkındalığınızı ve telepatik yeteneklerinizi artıracaktır.
Daha yüksek bir rehberlik alabilmeniz için bilinçliliğinizin kilidini açacaktır.

Yüksek boyutlara bağlanabilmeniz için Scapolite çakralarınıza bağlanacaktır.

Vizyonel deneyimlerinizi de artıracak, böylece düşüncenizin netliğinden keyif alıp iç bilerek hayatınızda ilerleyebilirsiniz.

 

Ünlü skapolit Gemstones Başa Dön
Master lapidarist Buzz Gray ve mücevher tasarımcısı Bernadine Johnston, LA Doğal Tarih Müzesi’nde sergilenen değerli taş kolye broşlarını hazırladılar. “Ninja” olarak adlandırılan bir kelebek, mor Tanzanya skalp taşlarına sahiptir.

skapolit Gemstone Takı Bakımı ve Temizleme Başa Dön
Değerli taşlarınızı temizleme skapolit’ın Mohs ölçeğinde 5.5-6 arası sertlik derecesi, güzelliğini korumak için doğru bir şekilde dikkat edilmesi gerektiği anlamına gelir. Ev tozu, Mohs ölçek sertliği 7 olan kuvars içerdiğinden, sadece bir skapolit taştan silme çizilmeye neden olabilir. skapolit değerli taşları temizlemenin en iyi yolu sabunlu su ve yumuşak bir bez kullanmaktır. Sabunlu tortuyu temizlemek için iyi durulamaya dikkat edin. Skafoliti ani ısı değişikliklerine maruz bırakmayın. Çoğu değerli taşlarla olduğu gibi, ultrasonik temizleyiciler ve buharlı cihazlar tavsiye edilmez. Egzersiz yapmadan, temizledikten veya spor gibi sert fiziksel aktiviteler yapmadan önce her zaman mücevherleri veya değerli taşları çıkarın. skapolit daha sert maddelerle kolayca çizilebilir, bu nedenle diğer değerli taşlardan uzakta saklanmalıdır. Değerli taşları yumuşak bir bezle sarmak veya bir kumaş kaplı mücevher kutusu içine yerleştirmek en iyisidir.

SKAPOLİT

SKAPOLİT

Kimyasal Bileşimi, (Na,Ca,K)4 Al3(AlSi)3 Si6O24(Cl,F,OH,CO3,SO4)
Kristal Sistemi, Tetragonal
Kristal Biçimi, Prizmatik kristalli, masif, tanesel
Sertlik, 5 – 6
Özgül Ağırlık, 2.5 – 2.8
Dilinim, Prizma yüzeyinde iki yönlü ve iyi gelişmiş ikizler lamelli bir görüntü verir.
Renk ve Şeffaflık, Genellikle beyaz veya mavimsi gri; bazen pembe, sarı veya kahverengimsi; şeffaf-yarı şeffaf
Parlaklık, Camsı
Ayırıcı Özellikleri, Skapolit mineralleri, sodik bileşimden kalsik bileşime değişen, mariolit (sodik), dipir, mizzonit ve meionit (kalsik) minerallerinden oluşur. Bloksu görünümleri, soluk mavi-gri renkleri ve dilinimleri ile ayrılır.
Bulunuşu, Skapolit, metamorfik kayalarda, özellikle metakarbonatlarda oluşan bir mineraldir. Magmatik kayalarla kontakt oluşturan yakın bölgelerdeki skarn zonlarında da oluşabilir.