OTANT�K TA�

NİŞABUR FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
FİRUZE TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 0 İRAN NİŞABUR FİRUZESİ
 • 12 GR
 • 22 KARAT
 • 925 AYAR EL İŞÇİLİĞİ GÜMÜŞ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • İRAN
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

NİŞABUR FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK

Turkuaz tarihi uzun ve katlı olduğunu. Modern zamanlara antik uygarlıklardan, turkuaz tarihi bu taş popülariteye önemli bir rol oynamıştır olmuştur.

Bilinen en eski turkuaz üreten bölgelerinden birisi tarihçiler taş fazla 2.000 yıldan mayınlı olmuştur inanıyorum Pers vardır. Bu bölgeden Turkuaz taşlar onların saf, Robin yumurta mavi renk için bilinir.

TURKUAZ TAŞI YÜZÜK

TURKUAZ TAŞI YÜZÜK

Erken Persler turkuaz nedeniyle güzel mavi renk gökleri temsil inandı ve sarayların ve ibadet yerleri kubbeleri kapsayacak şekilde kullanılır. İki mayın, Sarabit el-Khadim ve Wadi Maghareh bölgedeki bilinen en eski mayın olduğuna inanılmaktadır.

LÜTFEN ÜRÜNLERİMİZİ PİYASADA SATILAN ÇİN MALI SIKMA BOYAMA TAŞLAR İLE KARŞILAŞTIRMAYIN FARKIMIZ RESİMLERDE DAHİ KENDİNİ BELLİ ETMEKTEDİR…

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE  20 KARAT %100 HAS İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

Arkeologlar Eski Mısırlılar turkuaz taşlar için Sarabit el-Khadim mayınlı inanıyorum. Orada olmuştur birçok turkuaz kullanan tarih ve maneviyat boyunca ve doğaüstü inançlar her zaman bu taş çevrili olması.

Turkuaz Gerçekler: Kuzey Amerika Turkuaz Tarihi

Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri turkuaz önemli bir kaynağıdır ve turkuaz tarihinin önemli bir rol oynar. Arkeologlar, antik Kızılderili kabileleri artık yıl önce maden Park Maden binlerce olarak bilinen ne turkuaz taşları madencilik başladı inanıyorum.

Böyle Aztekler olarak Tribes taş kutsal olduğuna inanıyordu ve karmaşık maskeler ve törenlerde önemli ritüeller için diğer süsleme yaptı.

Merkezi Meksika’dan şimdiye Amerikan Southwest olarak bilinen içine turkuaz mayınlı ve nesiller için aziz.

19. Yüzyılda, Navajos gümüş ile çalışmaya başladı ve en popüler inşa turkuaz takı çeşitleri günümüzde bilinen. Yöntemler ve malzemeler zaman test durdu ve bugün sanatçıları aynı yöntemleri ve turkuaz sembolizmi kullanırlar.

Tarihi Navajo turkuvaz tarih öncesi çağlara uzanır, birçok iman ve antik madencilik siteleri Southwest boyunca çeşitli yerlerde tespit edilmiştir.

Güneybatı turkuaz o mayınlı nerede bağlı, özellikleri değişir. Örneğin, Bisbee, Arizona taşlar, örneğin onların sertlik ve kahverengi matrisi için bilinir.

Bizim diğer bazı sayfaları kontrol, turkuaz geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilgilenen varsa. Daha detaylı turkuaz tarihi ile ilgili bilgi ve nasıl onu etkileri sanayi yeni sayfaları her zaman ekleyerek today.We’ll bulacaksınız. Ilginç Var bolluk turkuaz ilgili gerçekler bu sayfalarda bulunabilir.
Turkuaz bakır içeren temel alüminyum fosfat opak bir gök mavi veya yeşil saydam. Bu bin yıl boyunca taş olarak övgü almıştır. Adı “turkuaz” ilk Türk ulusu üzerinden Avrupa’ya sevk edildi, çünkü “Türk taşı” anlamına Fransız “turqueise” dan geliyor. Biz turkuaz olarak tanımak rengi bu taş almıştır.

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

Turkuaz Bir mücevher taş ve dekoratif taş gibi eski Mısırlılar ve Aztekler tarafından kullanıldı. Kral Tutankhamun mezar maskesi ve mezar turkuaz kakmalı edildi. Eski Mısırlılar mavi renk rejenerasyon sembolü olduğuna inanıyordu, bu nedenle turkuaz dekoratif ve batıl amaçlar için değerli oldu. Mesoamericans turkuaz mozaik oluşturulan ve Çin süsler içine turkuaz oyulmuş. Turkuaz da sanat ve mücevher eserlerinde Kızılderililer tarafından kullanılan, bazı kişiler, koruyucu özelliklere sahip olduğuna inanıyordu. Tibetliler turkuaz iyileştirici özellikleri inanan ve yüzyıllar boyunca turkuaz takı değerli olması.

Tanımlama Turkuaz
Turkuaz Kökeni
Alış Turkuaz
Turkuaz Gemmological Özellikleri
Turkuaz; İlgili Mücevher
Turkuaz Mitoloji
Turkuaz Kuyumculuk
Ünlü Turkuaz Taş
Turkuaz Taş Bakımı
Turkuaz Kabaşon
Turkuvaz
Turkuaz belirlenmesi Geri Başa
Turkuaz parlaklık mat için kendine özgü gök mavisi, mavi-yeşil ya da elma yeşili renk ve mumlu ile tespit edilebilir. Buna ek olarak, 5 ile 6 arasında bir Mohs sertliği gibi içindeki taşlar turkuaz ayırt krizokol, variscite ve sımitsonit. Onun sertliği de taklitler veya sentetik malzemelerden turkuaz ayırt etmek için yardımcı olabilir.

Turkuaz; Kökeni ve Gemstone Kaynaklar Başa Dön
Turkuaz çatlaklar içinde botyroidal (üzüm gibi) kitleler veya nodüller olarak ortaya çıkar. En kaliteli turkuaz Kuzeydoğu İran’da yer almaktadır. Turkuaz mevduat ayrıca Afganistan, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Çin, İsrail, Meksika, Tanzanya ve ABD’de bulunur.

Turkuaz Alış ve Turkuaz Taş Değer Belirlenmesi Başa Dön
Turkuaz Renk
Turkuaz ondan sonra adında bir renge sahip tek taştır. Turquoise bazen mavi ve yeşil benekli görünüme neden malakit ya chrysocolla, ile karıştırılır. ABD’de bulunan turkuaz demir yerine alüminyum içeren, bu nedenle, aslında turkuaz ve Kalkosiderit bir karışımıdır. O demir içerdiği için, yeşil bir renktir. Saf mavi turkuaz nadirdir ve turkuaz çoğunlukla seyrek veya yoğun olabilir kahverengi, koyu gri veya siyah damarlar tarafından serpiştirilmiş edilir. Bu damarlar damarları içeren kayaç veya diğer mineraller ve turkuaz ya “turkuaz matrix” olarak adlandırılır vardır. Turkuaz en popüler rengi mavi-yeşil ya da elma yeşili ardından (aynı zamanda “Robin yumurta mavi” ya da “Pers mavi” olarak adlandırılır) gök mavisi vardır.

İRAN TURKUAZ TAŞI YÜZÜK

İRAN TURKUAZ TAŞI YÜZÜK

Turkuaz Açıklık ve Lustre
Saydam malzeme nadir olsa Turkuaz, opak saydam olduğunu. Bu parıltı mat bir balmumu sergiler. Çoğu turkuaz matris veya diğer minerallerin-koyu gri, kahverengi veya siyah damarlı kapanım vardır. Bu kapanımlar seyrek veya yoğun olabilir. En çok arzu edilen turkuaz, yarı saydam saf ve damarlar içermez. Ancak, bazen damarlı turkuaz böyle güzel web benzeri desenler vardır “örümcek turkuaz” (aynı zamanda sözde “örümcek ağı turkuaz matrix”) olarak arzu yapmak cazip kalıpları vardır.

Turkuaz Kesim ve Şekil
Turkuaz çoğunlukla küpe, broş, kolye kolye, bilezik, kemer ve halkalar için cabochon tr kesilir. Bu oval veya fantezi cabochons halinde kesilebilir. Yumuşak taşlar biri olan turkuaz nedeniyle, aynı zamanda süs nesneleri oyulmuş ve kakma için kullanılır. Turkuaz ve turkuaz cips eskitme parçaları gibi Küresel turkuaz boncuklar, bilezikler, küpe ve kolye için popülerdir.

Turkuaz Tedavisi
Turquoise gözenekli bir malzemedir, bu yüzden, bazen renk geliştirmek ve yüzeyini sertleştirmek için polimerler, balmumu veya plastik ile emprenye edilir. Turkuaz rengi de yağ veya parafin, renk ya da bakır tuzu kullanımı ile geliştirilmiştir. Suni turkuaz boyama yapılır kalsedon ya Howlite. Toz haline getirilmiş turkuaz yapıştırılır ve cam, porselen ve plastik taklit turkuaz taşlar yapmak için kullanılır. “Neolit” da “Reese turkuaz” olarak bilinen karanlık bir matris ile bir turkuaz taklididir. “Neo turkuaz” karanlık matris ile başka imitasyon turkuaz olduğunu. “Viyana turkuaz” Başka taklit turkuaz olduğunu. Tüm saygın mücevher tüccarlar turkuaz taşlar herhangi bir geliştirme veya tedavi beyan ve sentetik veya suni malzeme alıcılar bildirmelidir.

Turkuaz Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: CuAl6 (PO4) 4 (OH) bazik alüminyum fosfat içeren 8 • 4H2O Bakır
Kristal Yapısı: Triklinik (Az); Batriyoidal agrega
Renk: Gök mavisi, mavi-yeşil, elma yeşili
Sertlik: 5 Mohs ölçeğine göre 6
Kırılma indisi: 1,610-1,650
Yoğunluk: 2,31-2,84
Ayrılması: Hiçbiri
Şeffaflık: Saydam, opak
Çift Kırılma veya Birefringence: 0.040
Parlaklık: Balmumu, mat
Floresan: Zayıf; yeşil, sarı, açık mavi
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemmology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Turkuaz: İlgili veya benzer Taşlar Yukarıya dön
Variscite Gemstone
Variscite
Turkuaz bazen bir kuzeni olarak adlandırılır lapis lazuli nedeniyle benzer görünüm. Bazen ile karışık malahit mavi ve yeşil alacalı bir görünüm neden veya chrysocolla. ABD’de bulunan Turquoise demir yerine alüminyum içeren, bu nedenle, aslında turkuaz ve Kalkosiderit bir karışımıdır.

Turkuaz bazen yanlış olduğunu variscite. Ancak, variscite. Tipik yeşil olan Chrysocolla turkuaz için karışabilir, ancak krizokol camsı parlaklık sergilemek eğilimi ise turkuaz, zor ve bir balmumu veya mat parlaklığa sahiptir.

Çeşitleri ve turkuaz ticari isimleri aşağıda sıralanmıştır:
Eilat taş – Eilat, İsrail yakın bakır madenlerinden mayınlı krizokol, turkuaz ve malahit veya diğer bakır mineralleri, A yeşilimsi mavi karışımı.
Kingman turkuaz – Kingman, Arizona yakınlarındaki Mineral Park Mine, Good renkli turkuaz.
Navajo turkuaz – Turkuaz kahverengi veya siyah damarlar ile Güney Batı Amerika’dan geliyor.
Farsça turkuaz – renk saf gök mavisi olma eğilimi yüksek kalitede İran turkuaz.

TURKUAZ YÜZÜK

TURKUAZ YÜZÜK

Turkuaz taşlı ve Takı Tasarımı Fikirler Başa Dön
Turkuaz, özellikle gümüş kullanarak yerli Amerikalı ve Tibet stilleri, aşiret ve etnik takılar popüler. Ancak, bu tür Mısır ilham mücevher gibi kıymetli sarı metal ayarlandığında eşit çarpıcı görünüyor. Büyük turkuaz taşlar turkuaz cips iken cesur tasarımlar yapmak ve küçük boncuklar daha hassas tasarımlar iyi vesiledir. Turkuaz serin renk mükemmel bir yaz taş ve turkuaz takılar antika tasarımlar karmaşık basit tel sarma veya boncuklu parçalardan herhangi bir tercih, uygun yapılabilir hale getirir. Cartier sarı altın set elmas ile bir turkuaz cabochon kokteyl yüzüğü aksan. Bulgari da sarı altın, renkli taşlar ve elmas aksan çatışan ile turkuaz kakma kullanın. Turkuaz ayrıca yüzük ve kol düğmeleri gibi ve deri kayışlar gibi erkeklerin aksesuarlara bezemeler gibi erkekler takı görülebilir.

Not: karat ağırlığına göre boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar değişir boyut-ağırlık oranı. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri oranla ağırlık olarak elmas daha küçüktür.

Ünlü Turkuaz taşlar Başa Dön
Muhtemelen tüm en ünlü turkuaz Mısır Kralı Tutankamon’un cenaze maskesi kakma görülebilir.

Ahşap tören kalkan, yağmur tanrısı maskesi ve çift başlı yılan da dahil olmak üzere turkuaz mozaik çalışmaları ile kaplı sanat antik Mesoamerican eserleri, bir dizi British Museum’da alınmaz.

Smithsonian Enstitüsü de ilginç turkuaz eserler bir koleksiyona sahiptir; Çinli bir enfiye şişe, bir Navajo bilezik ve İmparatoriçe Marie-Louise Diadem. Onlar evlendiler zaman diadem Napolyon tarafından İmparatoriçe Marie-Louise verildi. Başlangıçta 1953 yılında diadem edinilen ve daha sonra mücevher bireysel parçaları olarak zümrüt satılan Van Cleef & Arpels tarafından 1950’li yıllarda turkuaz taşlar değiştirildi zümrüt, ile kuruldu.

Maria Magdalena Philomena Juliana Johanna de Tornos y Steinhart, Vendome Düşesi, Senlis Notre-Dame Katedrali de 2 Mayıs 2009 tarihinde Orleans Prens Jean, Fransa Dauphin, Vendome Dükü, onu düğün için turkuaz diadem giydi.

Turkuaz takı gibi Salma Hayek, Heidi Klum, Scarlet Johansson, Megan Fox, Blake Lively, Sarah Jessica Parker ve Eva Mendes olarak yıldız süsleyen görülmüştür.

Bir kez yazar tarafından sahip olunan bir altın ve turkuaz yüzük, Jane Austen İngiliz kültür bakanı tarafından uygulanan bir ihracat yasağı bir Jane Austen müze İngiltere’de halka tutmak için yeterli nakit yükseltmek için izin, ancak 2013 yılında Amerikalı şarkıcı Kelly Clarkson tarafından satın alınmıştır. Ms Clarkson şimdi Hampshire Jane Austen’ın Evi Müzesi tutulur yeniden satmak halka kabul etti.

Turkuaz taşlı takı Bakım ve Temizlik Başa Dön
Senin taşlar nasıl temizlenir Bir gözenekli bir malzeme olduğundan, turkuaz düzgün rengini ve parlaklığını korumak için bakım gerekir. Turkuaz ısıya duyarlıdır ve 250 derece santigrat ısıya maruz eğer, renk donuk yeşil dönecek. Uzun süreli doğrudan güneş ışığına, terleme, yağ, parfüm, deterjan veya diğer kimyasallara maruz kalırsa, turkuaz renk bozulmaları muzdarip olabilir. Bu el yıkama veya ev işleri yapmadan önce turkuaz halkaları çıkarmak için ihtiyatlı olurdu. Soyunma ek olarak, bu saç spreyi, parfüm veya benzeri kozmetik ürünler maruz kalmaktan kaçınmak için, son turkuaz takı koymak ve soyunma zaman önce bunu kaldırmak için tavsiye edilir. Turkuaz peri zor olduğu düşünülen, ama aynı zamanda Mohs ölçeğine göre 5-6 de oldukça yumuşak olduğunu. Birçok taşlar daha yumuşak, ama bakımı, takı ve süs eşyaları ile birçok nesiller sürebilir. Turkuaz taşlar çizilmeleri önlemek için diğer değerli taşlar ayrı saklanmalıdır. Turkuaz güçlü bir baskı, yüksek sıcaklıklarda ve sert ev kimyasalları ve temizleyiciler için oldukça hassas olabilir. Ağartmak için turkuaz veya sülfürik asit maruz bırakmayın. Çoğu turkuaz ılık, sabunlu su ile temizlenebilir, ancak bazı boyalı malzemeler kararlı olmayabilir. Boyanmış veya emdirilmiş taşlar için, istikrarı sağlamak için öncelikle küçük bir alanda test etmek en iyisidir. Sadece yumuşak bir bez kullanarak taşlar silin ve herhangi sabunlu artıklarını gidermek için iyice durulayın emin olun.

Hemen hemen herkes Turkuaz duymuştur. Bu tüm zamanların en eski, en popüler mücevher taşları biridir. Turkuaz zengin ve renkli bir geçmişi vardır ve bu dünya çapında birkaç yerde kaynaklanır. Turkuaz incelenmesi back in time dünyada bir yolculuk alarak gibidir. Doğru, eğlenceli geliyor?

TARİHİ VE KÖKENİ

1330BC etrafında, Mısır, King Tut zaman kendinizi düşünün. Emekçilerin Binlerce firavunların için turkuaz bulma, Sina Yarımadası’nda mayın çalıştı. King Tut hazineleri keşfedildi, onlar güzel mavi turkuaz parçalarını dahil. Sinai madenleri çoktan unutulmuş ve tükenmiş olmasına rağmen, onlar ne zaman 1800’lerin ortalarında yeniden keşfedilen, insanların onları işe çalıştım.

12. ve 13. yüzyıllarda, dünyanın öbür tarafında, Yerli Amerikalılar diyarında, turkuaz Aztek Kings için mayınlı edildi. Bu kolye, boncuk ve ticaret için kullanılmıştır. İspat alanlarında turkuaz mayınlı Anasaziler ve Hohokam kabilelerin prehistorik halklar biz Southwest diyoruz ve onun kökenli onu yüzlerce mil taşınan kişilere takas olduğunu var.

FİRUZE TAŞLI YÜZÜK

FİRUZE TAŞLI YÜZÜK

“Pers turkuaz” nin Robin yumurta mavi Persia (şimdi İran), Afganistan, Sibirya, Türkistan ve (şimdi Türkiye) halkları tarafından değerli edildi. Turkuaz, üçüncü yüzyılda ilk kalma antik mezarlarda bulundu. Ve turkuaz ilk sonlarında 1600’lerde Avrupa’ya yolunda yapılan bu alanda oldu. O Turquie olarak Fransızlar tarafından adlandırılan kara yoluyla gitti çünkü, birçok taş Turquie kökeni olduğunu düşündüm Fransızlar tarafından adını aldı inanıyoruz.

Turkuaz Çin’in sevgisi geri Onüçüncü yüzyıla dayanıyor. İşte oyma ve dekoratif öğeler çoğunlukla kullanıldı. Tibet, taş para ve bir muska olarak kullanılmıştır. Çin’de birkaç mayın olmasına rağmen, onların kaynağı çoğu Pers, Tibet ve Türkiye’den geldi.

AMERİKAN KÖKENİ

Şimdi dünya çapında seyahat ettik, en Nevada, Arizona ve New Mexico kendi arka bahçesinde-Güneybatı devletler odaklanalım. Bu devletlerin ve turkuaz severlerin her birçok mayın kendi taşların kökeni vardır biliyorum vardır.

NEVADA:

Ajax Mine, nispeten yeni bir mayın, verim taşları açık mavi alanlar ile koyu yeşil, koyu mavi damarlı açık mavi arasında değişen. Kış aylarında erişilemez Blue Diamond Mine, carico Gölü Mine kurudu göl yatağı bulunur. Masmavi turkuaz ışık gösteren türbülans ya da ışık benekli desenler ve koyu maviler üretir ve turkuaz siyah temiz bir bahar yeşil renk örümcek ağı matrisi.

ARIZONA:

Bisbee, Arizona Bisbee Mine site, 1970’lerin başından beri kapalı, ancak turkuaz yoğun mavi renk ve koyu matris ince dokuma bilinir. Kingman Mine en büyük yerli turkuaz madenlerinden biridir. Onun turkuaz ışıktan yeşil bazı renk tonları ile lacivert arasında değişmektedir. Onun matris siyah beyaz, açık kahverengi arasında değişebilir ve sıklıkla pirit veya kuvars ile flecked oluyor. Sleeping Beauty Mine az veya hiç matris ile bir Robin yumurta mavi, turkuaz gibi yumuşak bir mavi üretir.

YENİ MEKSİKA:

10 mil güneyinde Santa Fe Cerrillos Mine, Amerika’da turkuaz bilinen en eski kaynağıdır. Büyük mevduat başlangıçta yüzeyde maruz kaldı ama şimdi 200’den fazla ayak derin mayınlı olmuştur. Cerrillos gelen turkuaz mavisi, yeşil, mavi ve hatta beyaz tan rengi ve haki yeşil değişir.

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

HİKAYELERİ

Turkuaz Kendi hikayesi 2015 Gem Show’da Tucson, Arizona başlar. Turkuaz bir parça satın almak isteyen, ben Nevada, Helen SHULL Bizim Maden Out sahibi geldi. O benim seçilmiş turkuaz parçası Candelaria Pickhandle Mine adlı yeni bir mayın geldiğini söyledi. Ilginç isim yıllar önce bir madencinin bıraktığı eski bir pickhandle, turkuaz mevcut olduğunu sinyali gönderdi olmasından kaynaklanır. Helen ve dışarı Nevada’da kendi topraklarını yürüyen kocası, bu eski, çoktan unutulmuş pickhandle bulundu ve bölgeyi mayın başladı. Benim parça, güzel altın matris ile mavidir.

turq1

Turkuaz Benim en sevdiğim hikaye yaşam ve iyi şans verme gibi mavi taş gördüm Yerli Amerikalılar geldi. Onların efsanelerinden biri kişi dans ve yağmurlar geldi sevinç ve neşe onların gözyaşları yağmur ile karışık ve Mother Earth sızmış olduğunu söylüyor. Bu karışım “düşmüş gökyüzü taş” -Turquoise oldu.

NİŞABUR FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
FİRUZE TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 0 İRAN NİŞABUR FİRUZESİ
 • 12 GR
 • 22 KARAT
 • 925 AYAR EL İŞÇİLİĞİ GÜMÜŞ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • İRAN
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

NİŞABUR FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK

Turkuaz tarihi uzun ve katlı olduğunu. Modern zamanlara antik uygarlıklardan, turkuaz tarihi bu taş popülariteye önemli bir rol oynamıştır olmuştur.

Bilinen en eski turkuaz üreten bölgelerinden birisi tarihçiler taş fazla 2.000 yıldan mayınlı olmuştur inanıyorum Pers vardır. Bu bölgeden Turkuaz taşlar onların saf, Robin yumurta mavi renk için bilinir.

TURKUAZ TAŞI YÜZÜK

TURKUAZ TAŞI YÜZÜK

Erken Persler turkuaz nedeniyle güzel mavi renk gökleri temsil inandı ve sarayların ve ibadet yerleri kubbeleri kapsayacak şekilde kullanılır. İki mayın, Sarabit el-Khadim ve Wadi Maghareh bölgedeki bilinen en eski mayın olduğuna inanılmaktadır.

LÜTFEN ÜRÜNLERİMİZİ PİYASADA SATILAN ÇİN MALI SIKMA BOYAMA TAŞLAR İLE KARŞILAŞTIRMAYIN FARKIMIZ RESİMLERDE DAHİ KENDİNİ BELLİ ETMEKTEDİR…

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE  20 KARAT %100 HAS İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

Arkeologlar Eski Mısırlılar turkuaz taşlar için Sarabit el-Khadim mayınlı inanıyorum. Orada olmuştur birçok turkuaz kullanan tarih ve maneviyat boyunca ve doğaüstü inançlar her zaman bu taş çevrili olması.

Turkuaz Gerçekler: Kuzey Amerika Turkuaz Tarihi

Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri turkuaz önemli bir kaynağıdır ve turkuaz tarihinin önemli bir rol oynar. Arkeologlar, antik Kızılderili kabileleri artık yıl önce maden Park Maden binlerce olarak bilinen ne turkuaz taşları madencilik başladı inanıyorum.

Böyle Aztekler olarak Tribes taş kutsal olduğuna inanıyordu ve karmaşık maskeler ve törenlerde önemli ritüeller için diğer süsleme yaptı.

Merkezi Meksika’dan şimdiye Amerikan Southwest olarak bilinen içine turkuaz mayınlı ve nesiller için aziz.

19. Yüzyılda, Navajos gümüş ile çalışmaya başladı ve en popüler inşa turkuaz takı çeşitleri günümüzde bilinen. Yöntemler ve malzemeler zaman test durdu ve bugün sanatçıları aynı yöntemleri ve turkuaz sembolizmi kullanırlar.

Tarihi Navajo turkuvaz tarih öncesi çağlara uzanır, birçok iman ve antik madencilik siteleri Southwest boyunca çeşitli yerlerde tespit edilmiştir.

Güneybatı turkuaz o mayınlı nerede bağlı, özellikleri değişir. Örneğin, Bisbee, Arizona taşlar, örneğin onların sertlik ve kahverengi matrisi için bilinir.

Bizim diğer bazı sayfaları kontrol, turkuaz geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilgilenen varsa. Daha detaylı turkuaz tarihi ile ilgili bilgi ve nasıl onu etkileri sanayi yeni sayfaları her zaman ekleyerek today.We’ll bulacaksınız. Ilginç Var bolluk turkuaz ilgili gerçekler bu sayfalarda bulunabilir.
Turkuaz bakır içeren temel alüminyum fosfat opak bir gök mavi veya yeşil saydam. Bu bin yıl boyunca taş olarak övgü almıştır. Adı “turkuaz” ilk Türk ulusu üzerinden Avrupa’ya sevk edildi, çünkü “Türk taşı” anlamına Fransız “turqueise” dan geliyor. Biz turkuaz olarak tanımak rengi bu taş almıştır.

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

Turkuaz Bir mücevher taş ve dekoratif taş gibi eski Mısırlılar ve Aztekler tarafından kullanıldı. Kral Tutankhamun mezar maskesi ve mezar turkuaz kakmalı edildi. Eski Mısırlılar mavi renk rejenerasyon sembolü olduğuna inanıyordu, bu nedenle turkuaz dekoratif ve batıl amaçlar için değerli oldu. Mesoamericans turkuaz mozaik oluşturulan ve Çin süsler içine turkuaz oyulmuş. Turkuaz da sanat ve mücevher eserlerinde Kızılderililer tarafından kullanılan, bazı kişiler, koruyucu özelliklere sahip olduğuna inanıyordu. Tibetliler turkuaz iyileştirici özellikleri inanan ve yüzyıllar boyunca turkuaz takı değerli olması.

Tanımlama Turkuaz
Turkuaz Kökeni
Alış Turkuaz
Turkuaz Gemmological Özellikleri
Turkuaz; İlgili Mücevher
Turkuaz Mitoloji
Turkuaz Kuyumculuk
Ünlü Turkuaz Taş
Turkuaz Taş Bakımı
Turkuaz Kabaşon
Turkuvaz
Turkuaz belirlenmesi Geri Başa
Turkuaz parlaklık mat için kendine özgü gök mavisi, mavi-yeşil ya da elma yeşili renk ve mumlu ile tespit edilebilir. Buna ek olarak, 5 ile 6 arasında bir Mohs sertliği gibi içindeki taşlar turkuaz ayırt krizokol, variscite ve sımitsonit. Onun sertliği de taklitler veya sentetik malzemelerden turkuaz ayırt etmek için yardımcı olabilir.

Turkuaz; Kökeni ve Gemstone Kaynaklar Başa Dön
Turkuaz çatlaklar içinde botyroidal (üzüm gibi) kitleler veya nodüller olarak ortaya çıkar. En kaliteli turkuaz Kuzeydoğu İran’da yer almaktadır. Turkuaz mevduat ayrıca Afganistan, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Çin, İsrail, Meksika, Tanzanya ve ABD’de bulunur.

Turkuaz Alış ve Turkuaz Taş Değer Belirlenmesi Başa Dön
Turkuaz Renk
Turkuaz ondan sonra adında bir renge sahip tek taştır. Turquoise bazen mavi ve yeşil benekli görünüme neden malakit ya chrysocolla, ile karıştırılır. ABD’de bulunan turkuaz demir yerine alüminyum içeren, bu nedenle, aslında turkuaz ve Kalkosiderit bir karışımıdır. O demir içerdiği için, yeşil bir renktir. Saf mavi turkuaz nadirdir ve turkuaz çoğunlukla seyrek veya yoğun olabilir kahverengi, koyu gri veya siyah damarlar tarafından serpiştirilmiş edilir. Bu damarlar damarları içeren kayaç veya diğer mineraller ve turkuaz ya “turkuaz matrix” olarak adlandırılır vardır. Turkuaz en popüler rengi mavi-yeşil ya da elma yeşili ardından (aynı zamanda “Robin yumurta mavi” ya da “Pers mavi” olarak adlandırılır) gök mavisi vardır.

İRAN TURKUAZ TAŞI YÜZÜK

İRAN TURKUAZ TAŞI YÜZÜK

Turkuaz Açıklık ve Lustre
Saydam malzeme nadir olsa Turkuaz, opak saydam olduğunu. Bu parıltı mat bir balmumu sergiler. Çoğu turkuaz matris veya diğer minerallerin-koyu gri, kahverengi veya siyah damarlı kapanım vardır. Bu kapanımlar seyrek veya yoğun olabilir. En çok arzu edilen turkuaz, yarı saydam saf ve damarlar içermez. Ancak, bazen damarlı turkuaz böyle güzel web benzeri desenler vardır “örümcek turkuaz” (aynı zamanda sözde “örümcek ağı turkuaz matrix”) olarak arzu yapmak cazip kalıpları vardır.

Turkuaz Kesim ve Şekil
Turkuaz çoğunlukla küpe, broş, kolye kolye, bilezik, kemer ve halkalar için cabochon tr kesilir. Bu oval veya fantezi cabochons halinde kesilebilir. Yumuşak taşlar biri olan turkuaz nedeniyle, aynı zamanda süs nesneleri oyulmuş ve kakma için kullanılır. Turkuaz ve turkuaz cips eskitme parçaları gibi Küresel turkuaz boncuklar, bilezikler, küpe ve kolye için popülerdir.

Turkuaz Tedavisi
Turquoise gözenekli bir malzemedir, bu yüzden, bazen renk geliştirmek ve yüzeyini sertleştirmek için polimerler, balmumu veya plastik ile emprenye edilir. Turkuaz rengi de yağ veya parafin, renk ya da bakır tuzu kullanımı ile geliştirilmiştir. Suni turkuaz boyama yapılır kalsedon ya Howlite. Toz haline getirilmiş turkuaz yapıştırılır ve cam, porselen ve plastik taklit turkuaz taşlar yapmak için kullanılır. “Neolit” da “Reese turkuaz” olarak bilinen karanlık bir matris ile bir turkuaz taklididir. “Neo turkuaz” karanlık matris ile başka imitasyon turkuaz olduğunu. “Viyana turkuaz” Başka taklit turkuaz olduğunu. Tüm saygın mücevher tüccarlar turkuaz taşlar herhangi bir geliştirme veya tedavi beyan ve sentetik veya suni malzeme alıcılar bildirmelidir.

Turkuaz Gemmological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: CuAl6 (PO4) 4 (OH) bazik alüminyum fosfat içeren 8 • 4H2O Bakır
Kristal Yapısı: Triklinik (Az); Batriyoidal agrega
Renk: Gök mavisi, mavi-yeşil, elma yeşili
Sertlik: 5 Mohs ölçeğine göre 6
Kırılma indisi: 1,610-1,650
Yoğunluk: 2,31-2,84
Ayrılması: Hiçbiri
Şeffaflık: Saydam, opak
Çift Kırılma veya Birefringence: 0.040
Parlaklık: Balmumu, mat
Floresan: Zayıf; yeşil, sarı, açık mavi
Bizim bakınız Taş Sözlüğü gemmology ilgili terimlerin ayrıntılı bilgi için.

Turkuaz: İlgili veya benzer Taşlar Yukarıya dön
Variscite Gemstone
Variscite
Turkuaz bazen bir kuzeni olarak adlandırılır lapis lazuli nedeniyle benzer görünüm. Bazen ile karışık malahit mavi ve yeşil alacalı bir görünüm neden veya chrysocolla. ABD’de bulunan Turquoise demir yerine alüminyum içeren, bu nedenle, aslında turkuaz ve Kalkosiderit bir karışımıdır.

Turkuaz bazen yanlış olduğunu variscite. Ancak, variscite. Tipik yeşil olan Chrysocolla turkuaz için karışabilir, ancak krizokol camsı parlaklık sergilemek eğilimi ise turkuaz, zor ve bir balmumu veya mat parlaklığa sahiptir.

Çeşitleri ve turkuaz ticari isimleri aşağıda sıralanmıştır:
Eilat taş – Eilat, İsrail yakın bakır madenlerinden mayınlı krizokol, turkuaz ve malahit veya diğer bakır mineralleri, A yeşilimsi mavi karışımı.
Kingman turkuaz – Kingman, Arizona yakınlarındaki Mineral Park Mine, Good renkli turkuaz.
Navajo turkuaz – Turkuaz kahverengi veya siyah damarlar ile Güney Batı Amerika’dan geliyor.
Farsça turkuaz – renk saf gök mavisi olma eğilimi yüksek kalitede İran turkuaz.

TURKUAZ YÜZÜK

TURKUAZ YÜZÜK

Turkuaz taşlı ve Takı Tasarımı Fikirler Başa Dön
Turkuaz, özellikle gümüş kullanarak yerli Amerikalı ve Tibet stilleri, aşiret ve etnik takılar popüler. Ancak, bu tür Mısır ilham mücevher gibi kıymetli sarı metal ayarlandığında eşit çarpıcı görünüyor. Büyük turkuaz taşlar turkuaz cips iken cesur tasarımlar yapmak ve küçük boncuklar daha hassas tasarımlar iyi vesiledir. Turkuaz serin renk mükemmel bir yaz taş ve turkuaz takılar antika tasarımlar karmaşık basit tel sarma veya boncuklu parçalardan herhangi bir tercih, uygun yapılabilir hale getirir. Cartier sarı altın set elmas ile bir turkuaz cabochon kokteyl yüzüğü aksan. Bulgari da sarı altın, renkli taşlar ve elmas aksan çatışan ile turkuaz kakma kullanın. Turkuaz ayrıca yüzük ve kol düğmeleri gibi ve deri kayışlar gibi erkeklerin aksesuarlara bezemeler gibi erkekler takı görülebilir.

Not: karat ağırlığına göre boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar değişir boyut-ağırlık oranı. Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri oranla ağırlık olarak elmas daha küçüktür.

Ünlü Turkuaz taşlar Başa Dön
Muhtemelen tüm en ünlü turkuaz Mısır Kralı Tutankamon’un cenaze maskesi kakma görülebilir.

Ahşap tören kalkan, yağmur tanrısı maskesi ve çift başlı yılan da dahil olmak üzere turkuaz mozaik çalışmaları ile kaplı sanat antik Mesoamerican eserleri, bir dizi British Museum’da alınmaz.

Smithsonian Enstitüsü de ilginç turkuaz eserler bir koleksiyona sahiptir; Çinli bir enfiye şişe, bir Navajo bilezik ve İmparatoriçe Marie-Louise Diadem. Onlar evlendiler zaman diadem Napolyon tarafından İmparatoriçe Marie-Louise verildi. Başlangıçta 1953 yılında diadem edinilen ve daha sonra mücevher bireysel parçaları olarak zümrüt satılan Van Cleef & Arpels tarafından 1950’li yıllarda turkuaz taşlar değiştirildi zümrüt, ile kuruldu.

Maria Magdalena Philomena Juliana Johanna de Tornos y Steinhart, Vendome Düşesi, Senlis Notre-Dame Katedrali de 2 Mayıs 2009 tarihinde Orleans Prens Jean, Fransa Dauphin, Vendome Dükü, onu düğün için turkuaz diadem giydi.

Turkuaz takı gibi Salma Hayek, Heidi Klum, Scarlet Johansson, Megan Fox, Blake Lively, Sarah Jessica Parker ve Eva Mendes olarak yıldız süsleyen görülmüştür.

Bir kez yazar tarafından sahip olunan bir altın ve turkuaz yüzük, Jane Austen İngiliz kültür bakanı tarafından uygulanan bir ihracat yasağı bir Jane Austen müze İngiltere’de halka tutmak için yeterli nakit yükseltmek için izin, ancak 2013 yılında Amerikalı şarkıcı Kelly Clarkson tarafından satın alınmıştır. Ms Clarkson şimdi Hampshire Jane Austen’ın Evi Müzesi tutulur yeniden satmak halka kabul etti.

Turkuaz taşlı takı Bakım ve Temizlik Başa Dön
Senin taşlar nasıl temizlenir Bir gözenekli bir malzeme olduğundan, turkuaz düzgün rengini ve parlaklığını korumak için bakım gerekir. Turkuaz ısıya duyarlıdır ve 250 derece santigrat ısıya maruz eğer, renk donuk yeşil dönecek. Uzun süreli doğrudan güneş ışığına, terleme, yağ, parfüm, deterjan veya diğer kimyasallara maruz kalırsa, turkuaz renk bozulmaları muzdarip olabilir. Bu el yıkama veya ev işleri yapmadan önce turkuaz halkaları çıkarmak için ihtiyatlı olurdu. Soyunma ek olarak, bu saç spreyi, parfüm veya benzeri kozmetik ürünler maruz kalmaktan kaçınmak için, son turkuaz takı koymak ve soyunma zaman önce bunu kaldırmak için tavsiye edilir. Turkuaz peri zor olduğu düşünülen, ama aynı zamanda Mohs ölçeğine göre 5-6 de oldukça yumuşak olduğunu. Birçok taşlar daha yumuşak, ama bakımı, takı ve süs eşyaları ile birçok nesiller sürebilir. Turkuaz taşlar çizilmeleri önlemek için diğer değerli taşlar ayrı saklanmalıdır. Turkuaz güçlü bir baskı, yüksek sıcaklıklarda ve sert ev kimyasalları ve temizleyiciler için oldukça hassas olabilir. Ağartmak için turkuaz veya sülfürik asit maruz bırakmayın. Çoğu turkuaz ılık, sabunlu su ile temizlenebilir, ancak bazı boyalı malzemeler kararlı olmayabilir. Boyanmış veya emdirilmiş taşlar için, istikrarı sağlamak için öncelikle küçük bir alanda test etmek en iyisidir. Sadece yumuşak bir bez kullanarak taşlar silin ve herhangi sabunlu artıklarını gidermek için iyice durulayın emin olun.

Hemen hemen herkes Turkuaz duymuştur. Bu tüm zamanların en eski, en popüler mücevher taşları biridir. Turkuaz zengin ve renkli bir geçmişi vardır ve bu dünya çapında birkaç yerde kaynaklanır. Turkuaz incelenmesi back in time dünyada bir yolculuk alarak gibidir. Doğru, eğlenceli geliyor?

TARİHİ VE KÖKENİ

1330BC etrafında, Mısır, King Tut zaman kendinizi düşünün. Emekçilerin Binlerce firavunların için turkuaz bulma, Sina Yarımadası’nda mayın çalıştı. King Tut hazineleri keşfedildi, onlar güzel mavi turkuaz parçalarını dahil. Sinai madenleri çoktan unutulmuş ve tükenmiş olmasına rağmen, onlar ne zaman 1800’lerin ortalarında yeniden keşfedilen, insanların onları işe çalıştım.

12. ve 13. yüzyıllarda, dünyanın öbür tarafında, Yerli Amerikalılar diyarında, turkuaz Aztek Kings için mayınlı edildi. Bu kolye, boncuk ve ticaret için kullanılmıştır. İspat alanlarında turkuaz mayınlı Anasaziler ve Hohokam kabilelerin prehistorik halklar biz Southwest diyoruz ve onun kökenli onu yüzlerce mil taşınan kişilere takas olduğunu var.

FİRUZE TAŞLI YÜZÜK

FİRUZE TAŞLI YÜZÜK

“Pers turkuaz” nin Robin yumurta mavi Persia (şimdi İran), Afganistan, Sibirya, Türkistan ve (şimdi Türkiye) halkları tarafından değerli edildi. Turkuaz, üçüncü yüzyılda ilk kalma antik mezarlarda bulundu. Ve turkuaz ilk sonlarında 1600’lerde Avrupa’ya yolunda yapılan bu alanda oldu. O Turquie olarak Fransızlar tarafından adlandırılan kara yoluyla gitti çünkü, birçok taş Turquie kökeni olduğunu düşündüm Fransızlar tarafından adını aldı inanıyoruz.

Turkuaz Çin’in sevgisi geri Onüçüncü yüzyıla dayanıyor. İşte oyma ve dekoratif öğeler çoğunlukla kullanıldı. Tibet, taş para ve bir muska olarak kullanılmıştır. Çin’de birkaç mayın olmasına rağmen, onların kaynağı çoğu Pers, Tibet ve Türkiye’den geldi.

AMERİKAN KÖKENİ

Şimdi dünya çapında seyahat ettik, en Nevada, Arizona ve New Mexico kendi arka bahçesinde-Güneybatı devletler odaklanalım. Bu devletlerin ve turkuaz severlerin her birçok mayın kendi taşların kökeni vardır biliyorum vardır.

NEVADA:

Ajax Mine, nispeten yeni bir mayın, verim taşları açık mavi alanlar ile koyu yeşil, koyu mavi damarlı açık mavi arasında değişen. Kış aylarında erişilemez Blue Diamond Mine, carico Gölü Mine kurudu göl yatağı bulunur. Masmavi turkuaz ışık gösteren türbülans ya da ışık benekli desenler ve koyu maviler üretir ve turkuaz siyah temiz bir bahar yeşil renk örümcek ağı matrisi.

ARIZONA:

Bisbee, Arizona Bisbee Mine site, 1970’lerin başından beri kapalı, ancak turkuaz yoğun mavi renk ve koyu matris ince dokuma bilinir. Kingman Mine en büyük yerli turkuaz madenlerinden biridir. Onun turkuaz ışıktan yeşil bazı renk tonları ile lacivert arasında değişmektedir. Onun matris siyah beyaz, açık kahverengi arasında değişebilir ve sıklıkla pirit veya kuvars ile flecked oluyor. Sleeping Beauty Mine az veya hiç matris ile bir Robin yumurta mavi, turkuaz gibi yumuşak bir mavi üretir.

YENİ MEKSİKA:

10 mil güneyinde Santa Fe Cerrillos Mine, Amerika’da turkuaz bilinen en eski kaynağıdır. Büyük mevduat başlangıçta yüzeyde maruz kaldı ama şimdi 200’den fazla ayak derin mayınlı olmuştur. Cerrillos gelen turkuaz mavisi, yeşil, mavi ve hatta beyaz tan rengi ve haki yeşil değişir.

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

HİKAYELERİ

Turkuaz Kendi hikayesi 2015 Gem Show’da Tucson, Arizona başlar. Turkuaz bir parça satın almak isteyen, ben Nevada, Helen SHULL Bizim Maden Out sahibi geldi. O benim seçilmiş turkuaz parçası Candelaria Pickhandle Mine adlı yeni bir mayın geldiğini söyledi. Ilginç isim yıllar önce bir madencinin bıraktığı eski bir pickhandle, turkuaz mevcut olduğunu sinyali gönderdi olmasından kaynaklanır. Helen ve dışarı Nevada’da kendi topraklarını yürüyen kocası, bu eski, çoktan unutulmuş pickhandle bulundu ve bölgeyi mayın başladı. Benim parça, güzel altın matris ile mavidir.

turq1

Turkuaz Benim en sevdiğim hikaye yaşam ve iyi şans verme gibi mavi taş gördüm Yerli Amerikalılar geldi. Onların efsanelerinden biri kişi dans ve yağmurlar geldi sevinç ve neşe onların gözyaşları yağmur ile karışık ve Mother Earth sızmış olduğunu söylüyor. Bu karışım “düşmüş gökyüzü taş” -Turquoise oldu.