OTANT�K TA�

TURKUAZ (FİRUZE) KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
TURKUAZ TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 20 KARAT NİŞABUR FİRUZESİ
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • MİKRO MIHLAMA
 • NANO SERAMİK
 • ÖZEL KUTUSUNDA

TURKUAZ (FİRUZE) KOLYE

Turkuaz tarihi uzun ve katlı olduğunu. Modern zamanlara antik uygarlıklardan, turkuaz tarihi bu taş popülariteye önemli bir rol oynamıştır olmuştur.

Turkuaz Taşı Kolye

Turkuaz Taşı Kolye

Bilinen en eski turkuaz üreten bölgelerinden birisi tarihçiler taş fazla 2.000 yıldan mayınlı olmuştur inanıyorum Pers vardır. Bu bölgeden Turkuaz taşlar onların saf, Robin yumurta mavi renk için bilinir.

ÜRÜN TEK PARÇA SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR…

ÜRÜN ZİNCİR UZUNLUĞU:35 CM

TAM BOY: 52 CM

*ZİNCİR SAVOROSKİ SÜSLEME

*TAŞIN YAN MIHLAMA SAVOROSKİ

ORTA SÜSLEME SU YOLU NANO SERAMİK GÜMÜŞ MİKRO MIHLAMA

OTANTİK TAŞ FARKI İLE ÖZEL TASARIM 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ MİKRO MIHLAMA SAVOROSKİ KRİSRTALLERİ İLE SÜSLENMİŞ 1.KALİTE 20 KARAT İRAN NİŞABUR FİRUZE ( TURKUAZ) KOLYE….

Erken Persler turkuaz nedeniyle güzel mavi renk gökleri temsil inandı ve sarayların ve ibadet yerleri kubbeleri kapsayacak şekilde kullanılır. İki mayın, Sarabit el-Khadim ve Wadi Maghareh bölgedeki bilinen en eski mayın olduğuna inanılmaktadır.

Arkeologlar Eski Mısırlılar turkuaz taşlar için Sarabit el-Khadim mayınlı inanıyorum. Orada olmuştur birçok turkuaz kullanan tarih ve maneviyat boyunca ve doğaüstü inançlar her zaman bu taş çevrili olması.

Turkuaz Gerçekler: Kuzey Amerika Turkuaz Tarihi

Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri turkuaz önemli bir kaynağıdır ve turkuaz tarihinin önemli bir rol oynar. Arkeologlar, antik Kızılderili kabileleri artık yıl önce maden Park Maden binlerce olarak bilinen ne turkuaz taşları madencilik başladı inanıyorum.

Böyle Aztekler olarak Tribes taş kutsal olduğuna inanıyordu ve karmaşık maskeler ve törenlerde önemli ritüeller için diğer süsleme yaptı.

Merkezi Meksika’dan şimdiye Amerikan Southwest olarak bilinen içine turkuaz mayınlı ve nesiller için aziz.

19. Yüzyılda, Navajos gümüş ile çalışmaya başladı ve en popüler inşa turkuaz takı çeşitleri günümüzde bilinen. Yöntemler ve malzemeler zaman test durdu ve bugün sanatçıları aynı yöntemleri ve turkuaz sembolizmi kullanırlar.

FİRUZE TAŞI KOLYE

FİRUZE TAŞI KOLYE

Tarihi Navajo turkuvaz tarih öncesi çağlara uzanır, birçok iman ve antik madencilik siteleri Southwest boyunca çeşitli yerlerde tespit edilmiştir.

Güneybatı turkuaz o mayınlı nerede bağlı, özellikleri değişir. Örneğin, Bisbee, Arizona taşlar, örneğin onların sertlik ve kahverengi matrisi için bilinir.

Muhtemelen taşlar en büyüleyici – Turkuaz çok özel bir taştır. Bu irfan, mitler ve dönerken tarih öncesi çağlardan içine gider onu çevreleyen batıl ile uzun bir geçmişi vardır. Bu kadar değerli ve Pueblo insanlar, Aztekler, Toltekler ve Amerika’nın diğer antik kültürlerin antik Mısırlılar tarafından ve Amerika saygıyla karşılandı. Aynı zamanda çok eski Tibet halkı tarafından reverred edilir. Bu nedenle adı turkuaz – isim turkuaz muhtemelen Türkiye üzerinden Avrupa’ya getirilen gelir. Ana günümüze mevduat güney batı ABD, Çin, Tibet ve İran’da rastlanmaktadır. Güney Batı ABD atalarının tarih öncesi çağlardaki arkasında taşları madencilik edildi Hopi ve Zuni olan pueblo insanlar. Onlar ahşap, kabuk, kemik üzerindeki turkuaz mozaik nefis ritüel maskeler yaptı. Ayrıca fetiş, boncuk oyma ve kolye süsleme kullanılmıştır. Böyle hemen tüm mevduat son zamanlarda birçok yüzyıllar önce çalışmış olma gösterisi kanıt mayınlı South West tarih öncesi insanlara turkuaz değer oldu. ABD eski ve en büyük turkuaz mayın New Mexico şimdi ne Cerrillos benimdir. Turkuaz kristal bir kaya damarlar ve çatlaklar tespit edildi. Taş hafted baltalar, çekiçler ve geyik boynuzu tüyo kullanılarak mayınlı edildi.

 

Los Cerrillos tepelerde ana prehistorik çukur derin, en az 130 ayak tahmin ve 200’den fazla feet genişliğinde olmuştur. Kayıtlar ve ağaç gövdeleri toeholes ile çentikler ve çukurun dibine eğimli bulundu. Turkuaz matrisi kaya dışarı kırılmış ve şekilli ve zemin çeşitli irmik veya ince kum kullanarak ve ince yumuşak deri ile ovularak parlatılır edildi.

Turkuaz Taşlı Kolye

Turkuaz Taşlı Kolye

Yerel daha fazla oldu ticaret için hayati bir kaynak oldu. Ritüel Aztek maskeleri ve diğer nesneleri Turkuaz mozaikler Pueblo insanlarla ticaret yoluyla elde edilmiş düşünülmektedir. Gerçi Turkuaz belirgin Santa Rosalia, Baja California, Conception de Cevher Zacatecasa ve (hemen güneyinde Bisbee Kuzey Senora) Necozari madeninde Meksika’da bulunur. Tarih öncesi çağlarda turkuaz madencilik hiçbir kanıt Meksika’da bulunmuştur rağmen. Bu kadar Aztekler, Toltek ve diğer antik Meksikalı kültürler tarafından saygıyla karşılandı. Kaliteli Turkuaz sadece ritüel nesneleri kullanılan ve Tanrılar adanmış ve hiç kimse onu giymek için izin verildi oldu â € Tanrıların “nin taş gibi çevirir tuexivitl denirdi. Bu turkuaz Los Cerrillos tepeler ve diğer mevduat pueblos gelen ticaret rağmen Aztekler ulaştığı en olası görünüyor.
Aşağıda: Aztek turquiose kakma çalışması
Zuni ve Hopi hep turkuaz ile çalışan bir geleneği vardı. Navajo South West yeni göreceli ve olsa turkuaz ile çalışan bir gelenek yoktu. Navajo ve Apaçi yakından ilişkili olduğunu ve her ikisi de Athabacian dili konuşan ve Kuzey Batı Kanada göç etmişti. Onlar South West girdiklerinde € “kimse bilmiyor â Onlar yarı göçebe avcı toplayıcı idi. Navajo çok daha onların Apache kuzenlerinden daha pueblos etkilenmiştir. Onlar birçok gümrük ve onlardan kültür yönlerini alarak pueblos yanında bir yaşam daha sedanter bir şekilde yerleşmiş. Franscisco Vasquez de Coronado liderliğindeki bir sefer artık Meksika’dan Amerika Güney Batı ne girdiğinde tarih öncesi kez 1540 yılında sona erdi.

TURKUAZ TAŞI

TURKUAZ TAŞI

Toplam Coronado seferi 1500 üzerinde (asker, yerli Meksikalı müttefikleri ve köle oluşan) olarak tahmin edilmiştir. Onlar altın ve Cibola efsanevi yedi altın şehirler arıyorum ve turkuaz hiçbir ilgisi vardı. Onlar çok yerli halkı istismar. Hiçbir altın bulmuş gibi € “seferi bir başarısızlık sayılır â Onlar 1542 yılında Meksika’ya döndü. Bu İspanyolca olanlar New Mexico şimdi ne bir yerleşim kurduğu 1598 yılına kadar değildi. 1610 yılında Sante Fe kuruldu

Navajo, Zuni ve Hopi sadece 1800 yılında bazen gümüş turkuaz ayarlama başladı. Bu İspanyol Plateros (gümüşçü) ile temas yoluyla ortaya çıktı.
Üstü: Bir on sekizinci yüzyıl Navajo silverworker.
Erken 1970’lerde turkuaz ve Kızılderili tarzı mücevher moda haline çok geldi. Beşinci Cadde’de Saks, New York turkuaz ve Kızılderili mücevher üzerinde bir defile çalıştırın. Newsweek Tribal Chic başlıklı bir makale çalıştırın. Wall street journal en iyi yatırımlardan biri olarak Kızılderili gümüş ve turkuaz önerilir. Ve 1974 yılında Arizona Highway dergisi tamamen turkuaz ve yerli Amerikalı takı ithaf edilmiştir.

O Yerli Amerikalılar hala turkuaz mayın sahip olduğu yaygın bir görüştür yanlış oldu. Herhangi bir önemi turkuaz artık hiçbir mevduat Hint arazi üzerinde olduğunu biraz ironik oldu. Hemen hemen tüm turkuaz bakır madenciliği ürünü ile bir oldu. Turquiose neredeyse tüm önemli mevduat kurak (çöl) bölgesinde bakır bulunuşu yakınında veya bakır yataklarında bulunan Maden jeolojik araştırma devletlerin US Bureau. Kimyasal olarak, bakır ve alüminyum bir hidratlanmış bir fosfat turquiose olup. 1960 ve 1970 yılında ABD’de turkuaz en büyük üreticisi Kingman, Arizona yakınlarında bakır madenlerinden geldi. LW Hardy ve Chuck Colbaugh Kingman bakır madenleri ve ayrıca Uyuyan Güzel madeninde, Kale Dome ve diğer tüm turkuaz için imtiyaz vardı. Kingman alanı da tarih öncesi çağlardaki Kızılderililer tarafından turkuaz madencilik çok kanıt gösterir.

TURKUAZ KOLYE

TURKUAZ KOLYE

Sadece Amerikan turkuaz küçük bir miktar (en tahminler% 5 ama bazı% 1’den az olan) mücevher kalitesidir. Gerisi çok yumuşak ve gözenekli ve çökmeye veya kırmak için muhtemeldir. Aynı zamanda hiçbir parıltı ile sıkıcı çirkin yeşil rengini değiştirmek olasıdır. Bu denilen turkuaz stabilize – Bu düşük dereceli turkuaz çoğu) berrak polymerplastic reçine ile emprenye edilir. Bu taş sertleştirilmiş ve rengin yoğunluğunu geliştirilmiş. Kingman ve Uyuyan Beautry madenlerinden turkuaz sık sık Farsça benzer bir Robin yumurta mavi rengidir. Ama çoğu yumuşak ve tedavi için uygun hale gözeneklidir. Günümüzde çoğu turquiose anakara Çin’den gelen ve genellikle tedavi polimerdir.
FOTOĞRAF YUKARIDA: Bu fotoğraf farsça turkuaz özel parlaklık yakalar. Bu İmparatoriçe Marie Louise tacıdır. Napolyon bu oluşturulan ve onun İmparatoriçe bir düğün hediyesi olarak bu takdim vardı. Taç, başlangıçta zümrüt içeriyordu. 1950’li yıllarda kuyumcu, Van Cleef ve Arpeles, eşleştirme büyüklüğü ve şekiller farsça turkuaz zümrüt ‘s değiştirilir. Taç Doğa Tarihi Smithsonian Ulusal Müzesi, Washington DC sergileniyor.
Farsça turquiose en kaliteli ile eş anlamlıdır. Bu 2.7 ila 2,85 özgül ağırlığa sahip, ince, kompakt ve sert olduğunu. Diğer kaynaklardan en turquiose genellikle, (aralığında, 2.7’ye 2.6 içinde) daha düşük bir özgül ağırlığa sahip olacaktır. Pers turquiose, sert olmak, yoğun ve daha az su geçirmez ve bu nedenle daha rengini tutmak için muhtemeldir.

FOTOĞRAF YUKARIDA: Tuthankhamun ölüm maskesi – lapis ve turkuaz ve carnelian. Eski Egytpians bc erken 4000-5000 gibi Sina Yarımadası’nda turquiose madencilik bulundu.

 

Turquiose Aralık ayı için burç olduğunu. Geçmişte o tehlikeden onları korumak için söyleniyordu tehlikeli prfessions içinde tılsım formu atlı ve insanlar oldu. Ben turquiose de mutlu taş ve depresyon aşabilmesi için söylenir düşünüyorum.
Tarih ve Turkuaz kökeni
Çağlar boyunca en popüler taşlarından biri Turkuaz olmuştur. Turkuaz (en azından 6000 M.Ö. beri insanoğlunun bildiği) yıl binlerce ve binlerce civarında olmuştur rağmen, hala çok popüler ve her zaman moda olacak gibi görünüyor.

 

TURKUAZ TAŞI KOLYE

TURKUAZ TAŞI KOLYE

Turkuaz Antik dünyanın favori taş, öncelikle Antik Mısır ve Pers oldu. Eski Mısırlılar koruyucu nitelikleri taş kullanılan ve azap birini ve zamansız bir ölüm koruyacak düşündüm. Aynı zamanda bir daha savunmasız hale getirmek için düşünülmüş ve uygun bir şekilde kılıç, türban ve bıçaklarla üzerine yerleştirilmiştir.

Kelimesi Turkuaz Türkiye’den taş anlamına gelen Fransızca bir kelimedir. İnanılmaz görünüyor, ama Turkuaz haçlı seferleri kadar Avrupalılar bilinmeyen oldu – bu nedenle adı.

Turkuaz mavisi onun güzel renk tonuna bilinir. En iyi renkli Turkuaz ancak turkuaz içindeki bazı yeşil ile geliyor, genellikle gök mavidir. Turkuaz bile yeşilimsi gri olabilir. Turquoise bir alüminyum fosfat olarak kabul edilir ve güzel mavi tonlar bakır elemanın geldiği not edilmelidir. Turquoise Yeşiller elemanı demirden genellikle. Kristal formunda geliyor olsa da, son derece nadirdir. Büyük olasılıkla kriptokristalen bir grenli opak taş gibi Turquoise bulacaksınız.

 

TURKUAZ (FİRUZE) KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
TURKUAZ TAŞI KOLYE
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 20 KARAT NİŞABUR FİRUZESİ
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • MİKRO MIHLAMA
 • NANO SERAMİK
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

TURKUAZ (FİRUZE) KOLYE

Turkuaz tarihi uzun ve katlı olduğunu. Modern zamanlara antik uygarlıklardan, turkuaz tarihi bu taş popülariteye önemli bir rol oynamıştır olmuştur.

Turkuaz Taşı Kolye

Turkuaz Taşı Kolye

Bilinen en eski turkuaz üreten bölgelerinden birisi tarihçiler taş fazla 2.000 yıldan mayınlı olmuştur inanıyorum Pers vardır. Bu bölgeden Turkuaz taşlar onların saf, Robin yumurta mavi renk için bilinir.

ÜRÜN TEK PARÇA SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR…

ÜRÜN ZİNCİR UZUNLUĞU:35 CM

TAM BOY: 52 CM

*ZİNCİR SAVOROSKİ SÜSLEME

*TAŞIN YAN MIHLAMA SAVOROSKİ

ORTA SÜSLEME SU YOLU NANO SERAMİK GÜMÜŞ MİKRO MIHLAMA

OTANTİK TAŞ FARKI İLE ÖZEL TASARIM 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ MİKRO MIHLAMA SAVOROSKİ KRİSRTALLERİ İLE SÜSLENMİŞ 1.KALİTE 20 KARAT İRAN NİŞABUR FİRUZE ( TURKUAZ) KOLYE….

Erken Persler turkuaz nedeniyle güzel mavi renk gökleri temsil inandı ve sarayların ve ibadet yerleri kubbeleri kapsayacak şekilde kullanılır. İki mayın, Sarabit el-Khadim ve Wadi Maghareh bölgedeki bilinen en eski mayın olduğuna inanılmaktadır.

Arkeologlar Eski Mısırlılar turkuaz taşlar için Sarabit el-Khadim mayınlı inanıyorum. Orada olmuştur birçok turkuaz kullanan tarih ve maneviyat boyunca ve doğaüstü inançlar her zaman bu taş çevrili olması.

Turkuaz Gerçekler: Kuzey Amerika Turkuaz Tarihi

Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri turkuaz önemli bir kaynağıdır ve turkuaz tarihinin önemli bir rol oynar. Arkeologlar, antik Kızılderili kabileleri artık yıl önce maden Park Maden binlerce olarak bilinen ne turkuaz taşları madencilik başladı inanıyorum.

Böyle Aztekler olarak Tribes taş kutsal olduğuna inanıyordu ve karmaşık maskeler ve törenlerde önemli ritüeller için diğer süsleme yaptı.

Merkezi Meksika’dan şimdiye Amerikan Southwest olarak bilinen içine turkuaz mayınlı ve nesiller için aziz.

19. Yüzyılda, Navajos gümüş ile çalışmaya başladı ve en popüler inşa turkuaz takı çeşitleri günümüzde bilinen. Yöntemler ve malzemeler zaman test durdu ve bugün sanatçıları aynı yöntemleri ve turkuaz sembolizmi kullanırlar.

FİRUZE TAŞI KOLYE

FİRUZE TAŞI KOLYE

Tarihi Navajo turkuvaz tarih öncesi çağlara uzanır, birçok iman ve antik madencilik siteleri Southwest boyunca çeşitli yerlerde tespit edilmiştir.

Güneybatı turkuaz o mayınlı nerede bağlı, özellikleri değişir. Örneğin, Bisbee, Arizona taşlar, örneğin onların sertlik ve kahverengi matrisi için bilinir.

Muhtemelen taşlar en büyüleyici – Turkuaz çok özel bir taştır. Bu irfan, mitler ve dönerken tarih öncesi çağlardan içine gider onu çevreleyen batıl ile uzun bir geçmişi vardır. Bu kadar değerli ve Pueblo insanlar, Aztekler, Toltekler ve Amerika’nın diğer antik kültürlerin antik Mısırlılar tarafından ve Amerika saygıyla karşılandı. Aynı zamanda çok eski Tibet halkı tarafından reverred edilir. Bu nedenle adı turkuaz – isim turkuaz muhtemelen Türkiye üzerinden Avrupa’ya getirilen gelir. Ana günümüze mevduat güney batı ABD, Çin, Tibet ve İran’da rastlanmaktadır. Güney Batı ABD atalarının tarih öncesi çağlardaki arkasında taşları madencilik edildi Hopi ve Zuni olan pueblo insanlar. Onlar ahşap, kabuk, kemik üzerindeki turkuaz mozaik nefis ritüel maskeler yaptı. Ayrıca fetiş, boncuk oyma ve kolye süsleme kullanılmıştır. Böyle hemen tüm mevduat son zamanlarda birçok yüzyıllar önce çalışmış olma gösterisi kanıt mayınlı South West tarih öncesi insanlara turkuaz değer oldu. ABD eski ve en büyük turkuaz mayın New Mexico şimdi ne Cerrillos benimdir. Turkuaz kristal bir kaya damarlar ve çatlaklar tespit edildi. Taş hafted baltalar, çekiçler ve geyik boynuzu tüyo kullanılarak mayınlı edildi.

 

Los Cerrillos tepelerde ana prehistorik çukur derin, en az 130 ayak tahmin ve 200’den fazla feet genişliğinde olmuştur. Kayıtlar ve ağaç gövdeleri toeholes ile çentikler ve çukurun dibine eğimli bulundu. Turkuaz matrisi kaya dışarı kırılmış ve şekilli ve zemin çeşitli irmik veya ince kum kullanarak ve ince yumuşak deri ile ovularak parlatılır edildi.

Turkuaz Taşlı Kolye

Turkuaz Taşlı Kolye

Yerel daha fazla oldu ticaret için hayati bir kaynak oldu. Ritüel Aztek maskeleri ve diğer nesneleri Turkuaz mozaikler Pueblo insanlarla ticaret yoluyla elde edilmiş düşünülmektedir. Gerçi Turkuaz belirgin Santa Rosalia, Baja California, Conception de Cevher Zacatecasa ve (hemen güneyinde Bisbee Kuzey Senora) Necozari madeninde Meksika’da bulunur. Tarih öncesi çağlarda turkuaz madencilik hiçbir kanıt Meksika’da bulunmuştur rağmen. Bu kadar Aztekler, Toltek ve diğer antik Meksikalı kültürler tarafından saygıyla karşılandı. Kaliteli Turkuaz sadece ritüel nesneleri kullanılan ve Tanrılar adanmış ve hiç kimse onu giymek için izin verildi oldu â € Tanrıların “nin taş gibi çevirir tuexivitl denirdi. Bu turkuaz Los Cerrillos tepeler ve diğer mevduat pueblos gelen ticaret rağmen Aztekler ulaştığı en olası görünüyor.
Aşağıda: Aztek turquiose kakma çalışması
Zuni ve Hopi hep turkuaz ile çalışan bir geleneği vardı. Navajo South West yeni göreceli ve olsa turkuaz ile çalışan bir gelenek yoktu. Navajo ve Apaçi yakından ilişkili olduğunu ve her ikisi de Athabacian dili konuşan ve Kuzey Batı Kanada göç etmişti. Onlar South West girdiklerinde € “kimse bilmiyor â Onlar yarı göçebe avcı toplayıcı idi. Navajo çok daha onların Apache kuzenlerinden daha pueblos etkilenmiştir. Onlar birçok gümrük ve onlardan kültür yönlerini alarak pueblos yanında bir yaşam daha sedanter bir şekilde yerleşmiş. Franscisco Vasquez de Coronado liderliğindeki bir sefer artık Meksika’dan Amerika Güney Batı ne girdiğinde tarih öncesi kez 1540 yılında sona erdi.

TURKUAZ TAŞI

TURKUAZ TAŞI

Toplam Coronado seferi 1500 üzerinde (asker, yerli Meksikalı müttefikleri ve köle oluşan) olarak tahmin edilmiştir. Onlar altın ve Cibola efsanevi yedi altın şehirler arıyorum ve turkuaz hiçbir ilgisi vardı. Onlar çok yerli halkı istismar. Hiçbir altın bulmuş gibi € “seferi bir başarısızlık sayılır â Onlar 1542 yılında Meksika’ya döndü. Bu İspanyolca olanlar New Mexico şimdi ne bir yerleşim kurduğu 1598 yılına kadar değildi. 1610 yılında Sante Fe kuruldu

Navajo, Zuni ve Hopi sadece 1800 yılında bazen gümüş turkuaz ayarlama başladı. Bu İspanyol Plateros (gümüşçü) ile temas yoluyla ortaya çıktı.
Üstü: Bir on sekizinci yüzyıl Navajo silverworker.
Erken 1970’lerde turkuaz ve Kızılderili tarzı mücevher moda haline çok geldi. Beşinci Cadde’de Saks, New York turkuaz ve Kızılderili mücevher üzerinde bir defile çalıştırın. Newsweek Tribal Chic başlıklı bir makale çalıştırın. Wall street journal en iyi yatırımlardan biri olarak Kızılderili gümüş ve turkuaz önerilir. Ve 1974 yılında Arizona Highway dergisi tamamen turkuaz ve yerli Amerikalı takı ithaf edilmiştir.

O Yerli Amerikalılar hala turkuaz mayın sahip olduğu yaygın bir görüştür yanlış oldu. Herhangi bir önemi turkuaz artık hiçbir mevduat Hint arazi üzerinde olduğunu biraz ironik oldu. Hemen hemen tüm turkuaz bakır madenciliği ürünü ile bir oldu. Turquiose neredeyse tüm önemli mevduat kurak (çöl) bölgesinde bakır bulunuşu yakınında veya bakır yataklarında bulunan Maden jeolojik araştırma devletlerin US Bureau. Kimyasal olarak, bakır ve alüminyum bir hidratlanmış bir fosfat turquiose olup. 1960 ve 1970 yılında ABD’de turkuaz en büyük üreticisi Kingman, Arizona yakınlarında bakır madenlerinden geldi. LW Hardy ve Chuck Colbaugh Kingman bakır madenleri ve ayrıca Uyuyan Güzel madeninde, Kale Dome ve diğer tüm turkuaz için imtiyaz vardı. Kingman alanı da tarih öncesi çağlardaki Kızılderililer tarafından turkuaz madencilik çok kanıt gösterir.

TURKUAZ KOLYE

TURKUAZ KOLYE

Sadece Amerikan turkuaz küçük bir miktar (en tahminler% 5 ama bazı% 1’den az olan) mücevher kalitesidir. Gerisi çok yumuşak ve gözenekli ve çökmeye veya kırmak için muhtemeldir. Aynı zamanda hiçbir parıltı ile sıkıcı çirkin yeşil rengini değiştirmek olasıdır. Bu denilen turkuaz stabilize – Bu düşük dereceli turkuaz çoğu) berrak polymerplastic reçine ile emprenye edilir. Bu taş sertleştirilmiş ve rengin yoğunluğunu geliştirilmiş. Kingman ve Uyuyan Beautry madenlerinden turkuaz sık sık Farsça benzer bir Robin yumurta mavi rengidir. Ama çoğu yumuşak ve tedavi için uygun hale gözeneklidir. Günümüzde çoğu turquiose anakara Çin’den gelen ve genellikle tedavi polimerdir.
FOTOĞRAF YUKARIDA: Bu fotoğraf farsça turkuaz özel parlaklık yakalar. Bu İmparatoriçe Marie Louise tacıdır. Napolyon bu oluşturulan ve onun İmparatoriçe bir düğün hediyesi olarak bu takdim vardı. Taç, başlangıçta zümrüt içeriyordu. 1950’li yıllarda kuyumcu, Van Cleef ve Arpeles, eşleştirme büyüklüğü ve şekiller farsça turkuaz zümrüt ‘s değiştirilir. Taç Doğa Tarihi Smithsonian Ulusal Müzesi, Washington DC sergileniyor.
Farsça turquiose en kaliteli ile eş anlamlıdır. Bu 2.7 ila 2,85 özgül ağırlığa sahip, ince, kompakt ve sert olduğunu. Diğer kaynaklardan en turquiose genellikle, (aralığında, 2.7’ye 2.6 içinde) daha düşük bir özgül ağırlığa sahip olacaktır. Pers turquiose, sert olmak, yoğun ve daha az su geçirmez ve bu nedenle daha rengini tutmak için muhtemeldir.

FOTOĞRAF YUKARIDA: Tuthankhamun ölüm maskesi – lapis ve turkuaz ve carnelian. Eski Egytpians bc erken 4000-5000 gibi Sina Yarımadası’nda turquiose madencilik bulundu.

 

Turquiose Aralık ayı için burç olduğunu. Geçmişte o tehlikeden onları korumak için söyleniyordu tehlikeli prfessions içinde tılsım formu atlı ve insanlar oldu. Ben turquiose de mutlu taş ve depresyon aşabilmesi için söylenir düşünüyorum.
Tarih ve Turkuaz kökeni
Çağlar boyunca en popüler taşlarından biri Turkuaz olmuştur. Turkuaz (en azından 6000 M.Ö. beri insanoğlunun bildiği) yıl binlerce ve binlerce civarında olmuştur rağmen, hala çok popüler ve her zaman moda olacak gibi görünüyor.

 

TURKUAZ TAŞI KOLYE

TURKUAZ TAŞI KOLYE

Turkuaz Antik dünyanın favori taş, öncelikle Antik Mısır ve Pers oldu. Eski Mısırlılar koruyucu nitelikleri taş kullanılan ve azap birini ve zamansız bir ölüm koruyacak düşündüm. Aynı zamanda bir daha savunmasız hale getirmek için düşünülmüş ve uygun bir şekilde kılıç, türban ve bıçaklarla üzerine yerleştirilmiştir.

Kelimesi Turkuaz Türkiye’den taş anlamına gelen Fransızca bir kelimedir. İnanılmaz görünüyor, ama Turkuaz haçlı seferleri kadar Avrupalılar bilinmeyen oldu – bu nedenle adı.

Turkuaz mavisi onun güzel renk tonuna bilinir. En iyi renkli Turkuaz ancak turkuaz içindeki bazı yeşil ile geliyor, genellikle gök mavidir. Turkuaz bile yeşilimsi gri olabilir. Turquoise bir alüminyum fosfat olarak kabul edilir ve güzel mavi tonlar bakır elemanın geldiği not edilmelidir. Turquoise Yeşiller elemanı demirden genellikle. Kristal formunda geliyor olsa da, son derece nadirdir. Büyük olasılıkla kriptokristalen bir grenli opak taş gibi Turquoise bulacaksınız.