OTANT�K TA�

TURKUAZ (FİRUZE) TAŞI BİLEKLİK

DOĞAL TAŞ BİLEKLİKLER
TURKUAZ BİLEKLİK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE FİRUZE TAŞI
 • 40 KARAT
 • AYNI GÜN KARGO
 • DERİ ÜZERİNE ÖZEL TASARIM
 • HAS TAŞ
 • İRAN NİŞABUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • STOKLAR İLE SINIRLI

TURKUAZ (FİRUZE) TAŞI BİLEKLİK

Turkuaz tarihi uzun ve katlı olduğunu. Modern zamanlara antik uygarlıklardan, turkuaz tarihi bu taş popülariteye önemli bir rol oynamıştır olmuştur.

TURKUAZ BİLEKLİK

TURKUAZ BİLEKLİK

Bilinen en eski turkuaz üreten bölgelerinden birisi tarihçiler taş fazla 2.000 yıldan mayınlı olmuştur inanıyorum Pers vardır. Bu bölgeden Turkuaz taşlar onların saf, Robin yumurta mavi renk için bilinir.

LÜTFEN ÜRÜNLERİMİZİ PİYASADA SATILAN SIKMA BOYAMA DİZİ TAŞLAR İLE KARIŞTIRMAYIN

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1.KALİTE %100 DOĞAL RONDELA KESİM 40 KARAT İRAN NİŞABUR TURKUAZ(FİRUZE) TAŞI DERİ BİLEKLİK ÖZEL TASARIM .

Erken Persler turkuaz taşı bileklik nedeniyle güzel mavi renk gökleri temsil inandı ve sarayların ve ibadet yerleri kubbeleri kapsayacak şekilde kullanılır. İki mayın, Sarabit el-Khadim ve Wadi Maghareh bölgedeki bilinen en eski mayın olduğuna inanılmaktadır.

Arkeologlar Eski Mısırlılar turkuaz taşlar için Sarabit el-Khadim mayınlı inanıyorum. Orada olmuştur birçok turkuaz kullanan tarih ve maneviyat boyunca ve doğaüstü inançlar her zaman bu taş çevrili olması.

Turkuaz Gerçekler: Kuzey Amerika Turkuaz Tarihi

Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri turkuaz önemli bir kaynağıdır ve turkuaz tarihinin önemli bir rol oynar. Arkeologlar, antik Kızılderili kabileleri artık yıl önce maden Park Maden binlerce olarak bilinen ne turkuaz taşları madencilik başladı inanıyorum.

Böyle Aztekler olarak Tribes taş kutsal olduğuna inanıyordu ve karmaşık maskeler ve törenlerde önemli ritüeller için diğer süsleme yaptı.

Merkezi Meksika’dan şimdiye Amerikan Southwest olarak bilinen içine turkuaz mayınlı ve nesiller için aziz.

19. Yüzyılda, Navajos gümüş ile çalışmaya başladı ve en popüler inşa turkuaz takı çeşitleri günümüzde bilinen. Yöntemler ve malzemeler zaman test durdu ve bugün sanatçıları aynı yöntemleri ve turkuaz sembolizmi kullanırlar.

Turkuaz Taşı Deri Bileklik

Turkuaz Taşı Deri Bileklik

Tarihi Navajo turkuvaz tarih öncesi çağlara uzanır, birçok iman ve antik madencilik siteleri Southwest boyunca çeşitli yerlerde tespit edilmiştir.

Güneybatı turkuaz o mayınlı nerede bağlı, özellikleri değişir. Örneğin, Bisbee, Arizona taşlar, örneğin onların sertlik ve kahverengi matrisi için bilinir.
Turkuaz, Su, Gök: Taş ve Hint Sanat ve Kültür Müzesi’nde 13 Nisan 2014 açılış Onun Anlamı, Güneybatı turkuaz takı Müzenin geniş koleksiyonu vurgular ve jeoloji, madencilik ve tarihinin, taş tüm yönleriyle sunar, özgünlük ve değer soruları.
Southwest İnsanlar içinde ve bin yılı aşkın bir süredir bölgenin dışında hem değerli taşlar takı ve tören amaçlı turkuaz kullanılmış ve ticareti var. Turkuaz, Su, Gök kolye, bilezik, kemer, yüzük, küpe, gümüş kutuları ve diğer yüzlerce sunar nesneleri taş kullanılan ve bölge halkına derin önemi nasıl gösteren. Taş Bu kapsamlı dikkate 2 Mayıs 2016 ile çalışır.
“Turkuaz su ve gökyüzüne duruyor, bol hasat, sağlık ve korunması için,” Maxine McBrinn, Hint Sanat ve Kültür Müzesi Arkeoloji küratörü dedi. “Mavi-yeşil oluşturma ve güvenlik ve güzellik için umut sembolize eder. Bu fikirler taş mevcut değilse, onun rengi diğer yöntemlerle temsil edildiği bu kadar önemli idi. ”
Aşağıdaki Serginin galeriler içinde incelenen birkaç alanları şunlardır:

 

Renk, Anlamı, Değer
Turkuaz rengi çevresini yansıtmaktadır. Yakın alüminyum turkuaz yeşil döner. Çinko sarımsı yeşil oluşturur. Yüksek kalitede Turkuaz, en iyi renkleri tutarak, yüzeye yakın yatıyor. Güneş ışığı ve hava maruz, turkuaz aydınlatır.
Ne olursa olsun renk, turkuaz prestij ve güç sahibidir. Kızılderili tanrılar silah taşımak ve turkuaz yapılmış evlerde yaşıyor. Apache turkuaz gökkuşağının sonunda pot dolu inanıyorum. Zuni törenleri Awonauilona, güneşin hayat veren gücü temsil etmek turkuaz renkli yüzü, maske ve vücut boya bulunmaktadır.

 

 

Turkuaz Taşı Bileklik

Turkuaz Taşı Bileklik

Onun gücü yok atlı turkuaz taşırken binmek o kadar büyük ki; o atı yorar. Benzer şekilde, avcılar aşağı oyun yavaş oyunun parçalar arasında turkuaz çizgiler çizdi. Hanelerde çanta asılı, turkuaz talihsizlik karşı korur.
Turkuaz bilezik, kolye ve yüzükler giyilebilir banka hesapları; Geçmişte, Yerli Amerikalılar tüccarların gerekli mallar için mevduat olarak parçaları kullanılır. Onların bitkileri ya da yün sattı zaman tüccarlar ödendi ve takı geri edilmiştir.
Madencilik Tarihi
Bu İspanyol gelmeden önce Kızılderililer ağır madencilik Southwest boyunca keşfedildi AD 1350 ve 1600 Kabaca 200 mayınların arasında yer alarak, 1200 yıl kadar turkuaz ile çalışma olmuştu tahmin edilmektedir, en Kızılderililer tarafından başlatılmış olması inanıyordu , kayadan turkuaz taşı bileklik göğe parçalarını keski için şekilli taş çekiç, mauls ve adzes kullanılan kim.
En büyük antik turkuaz mayın Cerrillos, NM yakınlarındaki Dağı Chalchihuitl bulunmuştur. Chaco Canyon bulunan bazı turkuaz Cerrillos Bölgedeki mayınlar, güneydoğu 150’den fazla mil geldi.
Yerli İspanyol ve Fas etkiler
Turkuaz takı fetih refakatçi olarak gelişti.
İspanya’nın kendi 800 yıllık saltanatı olarak, Moors hilal uyduları ve İspanyol kültürü içine nar çiçekleri şeklini tanıttı. İspanyollar, altın ve gümüşü arayan, hilal ile süslenir dizginleri giyen atlara Kızılderili toplulukları içine indi.
Navajo, özellikle, sembol sevdim. Bunun için takas ya da ele geçirdi. Hilal şekli bir kabak çiçeği kolye dibinde bir naja oldu.

Firuze Taşı Bileklik

Firuze Taşı Bileklik

Nar blum, bir desen, İspanyollar tarafından yaygın olarak kullanılan kabak çiçekleri kendilerini ilham verdi.
Bu yaygın ilk Kızılderili demirci, Atsidi Sani tanınan O sırasında ya da gerçekleştirildi sonra yaptığı becerileri Gümüş eklemiş olabilir 1853 yılında bir Amerikan Kızılderili madde ile “Navajo Land” turne sırasında bir Meksikalı demirci zanaat öğrendim düşünülmektedir Fort Sumner de esir, kendisinin ve insanların Arizona taşınmaya mecbur bırakılmışlardır.
Atsidi Sani ve öğrencileri beceri yayıldı. Zuni ustalar Navajo öğretmenlerden beceri öğrendim. Yıllar geçtikçe, teknik ve stilleri gibi Zuni kakma çalışması ile süslenmiş Navajo gümüş damgalı kutuları gibi lüks yollarla, birlikte karışmış.

Çağdaş Sanat İfadeler
Çünkü çağdaş Yerli sanat kurucuları Charles Loloma Kenneth Begay ve diğerleri, çalışmalarının mevcut Kızılderili kuyumcular artık yalnızca Kızılderili sanatı biliyorum izleyicilerin beklentilerini karşılamak zorunda “geleneksel”.
Bunun yerine, onlar hayatları boyunca öğrendikleri becerileri ve gelenekleri ile kendi ilham birleştirmek için ücretsizdir.
Kimin zarif işlemeli takı çalışmalarını taşıyan turkuaz taşı bileklik ve Na Na Ping (Pascua Yaqui), – 1970 Heishi trafik sıkışıklığı ortasında oluşturulması için yeni bir cadde arıyor, canlanan kakma mücevher gelenekleri – Aralarında Angie Reano Owen (Santo Domingo) vardır titizlikle birlikte kaldırımlı taş gerçek bir lapidary.
Hem de onların sanatsal vizyonu ulaşmak için gelenekten uzak yollarını aldı. Owen, yeni (onu mozaikler her taş özetliyor siyah matriksi) ile (örneğin bir bilezik için destek olarak ahşap kullanılarak gibi) eski birleştirir. Ping dayılarının kendisine öğretilen beceri ile taş keser, ama renk ve angularity ve modernist karışımlarında taşları bir araya getirir.Birçok modern Yerli kuyumcular gibi, hem çağdaş bir sesle kendi geleneklerini ifade edebiliyoruz.

Turkuaz Taşı Deri Bileklik

Turkuaz Taşı Deri Bileklik

TURKUAZ GERÇEKLER
Southwest ile ABD’de turkuaz yakın tanımlama rağmen, dünyanın diğer bölgelerinde yüksek itibara uzun tutulan turkuaz var.
Turkuaz Eski Mısır’da Kral Tutankamon’un altın cenaze maskesini kullanıldı.
Binlerce yıldır işletilen dünyanın en eski turkuaz mayınlar, İran’da bulunmaktadır.

Kelime “turkuaz” Türkiye’ye gelen düşündüm, ama İran’dan aslında güzel bir mavi taş Fransız adından gelmektedir.

Turkuaz seyrek yağış konak kaya akan ve mineraller ve tuzlar yatırarak kurak bölgelerde oluşur. Bu aynı bölgelerde ise – ABD Southwest, Orta ve Kuzey Meksika, And Güney Amerika, Tibet ve Özbekistan – en bir mücevher taşı olarak değerli olduğunu.

 

Turkuaz için Zuni kelime olarak tercüme edilebilir turkuaz ve gök arasında bu bağlantı da Southwest dışında doğrudur “gökyüzü taş.”; Örneğin, Tibet’te, gökyüzü bazen “Cennetin turkuaz” denir.

Turkuaz Taşı Deri Bileklik

Turkuaz Taşı Deri Bileklik

Pueblo dansçılar yağmur sağlamak için sezonu büyüyen yaz aylarında turkuaz kıyafetinin giyerler.

Derin mavi beyaz (denilen tebeşir) den taş renk aralıkları, aralarında mavi, floresan, yeşil-sarı-yeşil, derin ve her şeyi soluk, ama renk ve matriks şekli, koşuyoruz konak kaya damarları bulunuyor onun prestij ve değer katkıda turkuaz.

Turkuaz yumuşak bir taş olduğunu ve yıpranmış olarak koyu ve yeşil olma renk değiştirir. Dünyanın birçok yerinde kendi rengi de giyenin sağlığını yansıttığını, alternatif turkuaz zehirleri absorbe inanıyordu ve takan korumak veya.

Turkuaz belki insanlık tarihinin en eski taş, krallar, şamanlar ve savaşçılar tılsım olduğunu. Bir masmavi gökten oyma ve yeryüzüne kaymış sanki, göze şifa, dokunma güçlü ve opak, ancak yatıştırıcı koruma, bir taş. Mavi, genellikle mavi-yeşil Eşsiz gölge, bu sakin tonu her şeye, bu isim Turkuaz verir. Krem veya kahverengi hassas damarlaşma veya benekli dokuma taş doğasında vardır ve onun karakterini geliştirmek için hizmet vermektedir.

Adı Turkuaz Orta Asya’da madenlerden Avrupa’ya Turquoise getiren ticaret yolları Türkiye üzerinden gitti çünkü “, Türk taş” anlamına gelen Fransızca, pierre turkuvaz, türetilmiş ve Venedikli tüccarlar genellikle Türk pazarlarda taş satın alındı. [Simmons , 419]

Binlerce yıldır, Turkuaz bilgelik, asalet sembolü ve ölümsüzlük gücü olarak ödüllü, tüm kültürleri yayılmış etti. [Eason, 239] Eski Mısırlılar, Persler ve Çin, Aztekler ve Güney Amerika’da İnkalar ve Yerli Kuzey Amerikalılar arasında Turquoise kendi süs ve güç, şans, ve korunması için kutsal oldu.

Firuze Bileklik

Firuze Bileklik

Geri 5000 MÖ Turkuaz boncuk Irak’ta bulundu ve Mısırlılar MÖ 3200 [Simmons, 419] tanrılara adanmış mozaik maskeler gibi Tutankhamun ölüm maskesi, Turkuaz çivili edildi Sinai taşları madencilik edildi , kakma kafatasları, kalkan ve Moktezuma, Aztekler son hükümdarı güç heykelleri muhteşem. [Eason, 239]

Yaklaşık bin yıldır, Yerli Amerikalılar mayınlı ve onların mezar siteleri korumak için kullanarak, Turkuaz moda. Gökyüzünün büyük ruhu üzerine çağrılırken Onların mücevherler New Mexico Arjantin bulunmuştur. [Simmons, 419] Hintli rahipler törenlerde giydi. Birçok onu giyen zaman evren ile bir olacak zihinlerini inanan, evrensel taş gibi Turkuaz onurlandırıldı. Çünkü renklerini değiştirmek kabiliyetini, bu kehanette veya divining kullanılmıştır. Prehistorik Hint, Turquoise, vücuda giyilen veya törenlerde kullanılan her zaman yeryüzünde canlı gökyüzü tanrısı anlamına. [Mella, 111]

TURKUAZ (FİRUZE) TAŞI BİLEKLİK

DOĞAL TAŞ BİLEKLİKLER
TURKUAZ BİLEKLİK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE FİRUZE TAŞI
 • 40 KARAT
 • AYNI GÜN KARGO
 • DERİ ÜZERİNE ÖZEL TASARIM
 • HAS TAŞ
 • İRAN NİŞABUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • STOKLAR İLE SINIRLI
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

TURKUAZ (FİRUZE) TAŞI BİLEKLİK

Turkuaz tarihi uzun ve katlı olduğunu. Modern zamanlara antik uygarlıklardan, turkuaz tarihi bu taş popülariteye önemli bir rol oynamıştır olmuştur.

TURKUAZ BİLEKLİK

TURKUAZ BİLEKLİK

Bilinen en eski turkuaz üreten bölgelerinden birisi tarihçiler taş fazla 2.000 yıldan mayınlı olmuştur inanıyorum Pers vardır. Bu bölgeden Turkuaz taşlar onların saf, Robin yumurta mavi renk için bilinir.

LÜTFEN ÜRÜNLERİMİZİ PİYASADA SATILAN SIKMA BOYAMA DİZİ TAŞLAR İLE KARIŞTIRMAYIN

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1.KALİTE %100 DOĞAL RONDELA KESİM 40 KARAT İRAN NİŞABUR TURKUAZ(FİRUZE) TAŞI DERİ BİLEKLİK ÖZEL TASARIM .

Erken Persler turkuaz taşı bileklik nedeniyle güzel mavi renk gökleri temsil inandı ve sarayların ve ibadet yerleri kubbeleri kapsayacak şekilde kullanılır. İki mayın, Sarabit el-Khadim ve Wadi Maghareh bölgedeki bilinen en eski mayın olduğuna inanılmaktadır.

Arkeologlar Eski Mısırlılar turkuaz taşlar için Sarabit el-Khadim mayınlı inanıyorum. Orada olmuştur birçok turkuaz kullanan tarih ve maneviyat boyunca ve doğaüstü inançlar her zaman bu taş çevrili olması.

Turkuaz Gerçekler: Kuzey Amerika Turkuaz Tarihi

Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri turkuaz önemli bir kaynağıdır ve turkuaz tarihinin önemli bir rol oynar. Arkeologlar, antik Kızılderili kabileleri artık yıl önce maden Park Maden binlerce olarak bilinen ne turkuaz taşları madencilik başladı inanıyorum.

Böyle Aztekler olarak Tribes taş kutsal olduğuna inanıyordu ve karmaşık maskeler ve törenlerde önemli ritüeller için diğer süsleme yaptı.

Merkezi Meksika’dan şimdiye Amerikan Southwest olarak bilinen içine turkuaz mayınlı ve nesiller için aziz.

19. Yüzyılda, Navajos gümüş ile çalışmaya başladı ve en popüler inşa turkuaz takı çeşitleri günümüzde bilinen. Yöntemler ve malzemeler zaman test durdu ve bugün sanatçıları aynı yöntemleri ve turkuaz sembolizmi kullanırlar.

Turkuaz Taşı Deri Bileklik

Turkuaz Taşı Deri Bileklik

Tarihi Navajo turkuvaz tarih öncesi çağlara uzanır, birçok iman ve antik madencilik siteleri Southwest boyunca çeşitli yerlerde tespit edilmiştir.

Güneybatı turkuaz o mayınlı nerede bağlı, özellikleri değişir. Örneğin, Bisbee, Arizona taşlar, örneğin onların sertlik ve kahverengi matrisi için bilinir.
Turkuaz, Su, Gök: Taş ve Hint Sanat ve Kültür Müzesi’nde 13 Nisan 2014 açılış Onun Anlamı, Güneybatı turkuaz takı Müzenin geniş koleksiyonu vurgular ve jeoloji, madencilik ve tarihinin, taş tüm yönleriyle sunar, özgünlük ve değer soruları.
Southwest İnsanlar içinde ve bin yılı aşkın bir süredir bölgenin dışında hem değerli taşlar takı ve tören amaçlı turkuaz kullanılmış ve ticareti var. Turkuaz, Su, Gök kolye, bilezik, kemer, yüzük, küpe, gümüş kutuları ve diğer yüzlerce sunar nesneleri taş kullanılan ve bölge halkına derin önemi nasıl gösteren. Taş Bu kapsamlı dikkate 2 Mayıs 2016 ile çalışır.
“Turkuaz su ve gökyüzüne duruyor, bol hasat, sağlık ve korunması için,” Maxine McBrinn, Hint Sanat ve Kültür Müzesi Arkeoloji küratörü dedi. “Mavi-yeşil oluşturma ve güvenlik ve güzellik için umut sembolize eder. Bu fikirler taş mevcut değilse, onun rengi diğer yöntemlerle temsil edildiği bu kadar önemli idi. ”
Aşağıdaki Serginin galeriler içinde incelenen birkaç alanları şunlardır:

 

Renk, Anlamı, Değer
Turkuaz rengi çevresini yansıtmaktadır. Yakın alüminyum turkuaz yeşil döner. Çinko sarımsı yeşil oluşturur. Yüksek kalitede Turkuaz, en iyi renkleri tutarak, yüzeye yakın yatıyor. Güneş ışığı ve hava maruz, turkuaz aydınlatır.
Ne olursa olsun renk, turkuaz prestij ve güç sahibidir. Kızılderili tanrılar silah taşımak ve turkuaz yapılmış evlerde yaşıyor. Apache turkuaz gökkuşağının sonunda pot dolu inanıyorum. Zuni törenleri Awonauilona, güneşin hayat veren gücü temsil etmek turkuaz renkli yüzü, maske ve vücut boya bulunmaktadır.

 

 

Turkuaz Taşı Bileklik

Turkuaz Taşı Bileklik

Onun gücü yok atlı turkuaz taşırken binmek o kadar büyük ki; o atı yorar. Benzer şekilde, avcılar aşağı oyun yavaş oyunun parçalar arasında turkuaz çizgiler çizdi. Hanelerde çanta asılı, turkuaz talihsizlik karşı korur.
Turkuaz bilezik, kolye ve yüzükler giyilebilir banka hesapları; Geçmişte, Yerli Amerikalılar tüccarların gerekli mallar için mevduat olarak parçaları kullanılır. Onların bitkileri ya da yün sattı zaman tüccarlar ödendi ve takı geri edilmiştir.
Madencilik Tarihi
Bu İspanyol gelmeden önce Kızılderililer ağır madencilik Southwest boyunca keşfedildi AD 1350 ve 1600 Kabaca 200 mayınların arasında yer alarak, 1200 yıl kadar turkuaz ile çalışma olmuştu tahmin edilmektedir, en Kızılderililer tarafından başlatılmış olması inanıyordu , kayadan turkuaz taşı bileklik göğe parçalarını keski için şekilli taş çekiç, mauls ve adzes kullanılan kim.
En büyük antik turkuaz mayın Cerrillos, NM yakınlarındaki Dağı Chalchihuitl bulunmuştur. Chaco Canyon bulunan bazı turkuaz Cerrillos Bölgedeki mayınlar, güneydoğu 150’den fazla mil geldi.
Yerli İspanyol ve Fas etkiler
Turkuaz takı fetih refakatçi olarak gelişti.
İspanya’nın kendi 800 yıllık saltanatı olarak, Moors hilal uyduları ve İspanyol kültürü içine nar çiçekleri şeklini tanıttı. İspanyollar, altın ve gümüşü arayan, hilal ile süslenir dizginleri giyen atlara Kızılderili toplulukları içine indi.
Navajo, özellikle, sembol sevdim. Bunun için takas ya da ele geçirdi. Hilal şekli bir kabak çiçeği kolye dibinde bir naja oldu.

Firuze Taşı Bileklik

Firuze Taşı Bileklik

Nar blum, bir desen, İspanyollar tarafından yaygın olarak kullanılan kabak çiçekleri kendilerini ilham verdi.
Bu yaygın ilk Kızılderili demirci, Atsidi Sani tanınan O sırasında ya da gerçekleştirildi sonra yaptığı becerileri Gümüş eklemiş olabilir 1853 yılında bir Amerikan Kızılderili madde ile “Navajo Land” turne sırasında bir Meksikalı demirci zanaat öğrendim düşünülmektedir Fort Sumner de esir, kendisinin ve insanların Arizona taşınmaya mecbur bırakılmışlardır.
Atsidi Sani ve öğrencileri beceri yayıldı. Zuni ustalar Navajo öğretmenlerden beceri öğrendim. Yıllar geçtikçe, teknik ve stilleri gibi Zuni kakma çalışması ile süslenmiş Navajo gümüş damgalı kutuları gibi lüks yollarla, birlikte karışmış.

Çağdaş Sanat İfadeler
Çünkü çağdaş Yerli sanat kurucuları Charles Loloma Kenneth Begay ve diğerleri, çalışmalarının mevcut Kızılderili kuyumcular artık yalnızca Kızılderili sanatı biliyorum izleyicilerin beklentilerini karşılamak zorunda “geleneksel”.
Bunun yerine, onlar hayatları boyunca öğrendikleri becerileri ve gelenekleri ile kendi ilham birleştirmek için ücretsizdir.
Kimin zarif işlemeli takı çalışmalarını taşıyan turkuaz taşı bileklik ve Na Na Ping (Pascua Yaqui), – 1970 Heishi trafik sıkışıklığı ortasında oluşturulması için yeni bir cadde arıyor, canlanan kakma mücevher gelenekleri – Aralarında Angie Reano Owen (Santo Domingo) vardır titizlikle birlikte kaldırımlı taş gerçek bir lapidary.
Hem de onların sanatsal vizyonu ulaşmak için gelenekten uzak yollarını aldı. Owen, yeni (onu mozaikler her taş özetliyor siyah matriksi) ile (örneğin bir bilezik için destek olarak ahşap kullanılarak gibi) eski birleştirir. Ping dayılarının kendisine öğretilen beceri ile taş keser, ama renk ve angularity ve modernist karışımlarında taşları bir araya getirir.Birçok modern Yerli kuyumcular gibi, hem çağdaş bir sesle kendi geleneklerini ifade edebiliyoruz.

Turkuaz Taşı Deri Bileklik

Turkuaz Taşı Deri Bileklik

TURKUAZ GERÇEKLER
Southwest ile ABD’de turkuaz yakın tanımlama rağmen, dünyanın diğer bölgelerinde yüksek itibara uzun tutulan turkuaz var.
Turkuaz Eski Mısır’da Kral Tutankamon’un altın cenaze maskesini kullanıldı.
Binlerce yıldır işletilen dünyanın en eski turkuaz mayınlar, İran’da bulunmaktadır.

Kelime “turkuaz” Türkiye’ye gelen düşündüm, ama İran’dan aslında güzel bir mavi taş Fransız adından gelmektedir.

Turkuaz seyrek yağış konak kaya akan ve mineraller ve tuzlar yatırarak kurak bölgelerde oluşur. Bu aynı bölgelerde ise – ABD Southwest, Orta ve Kuzey Meksika, And Güney Amerika, Tibet ve Özbekistan – en bir mücevher taşı olarak değerli olduğunu.

 

Turkuaz için Zuni kelime olarak tercüme edilebilir turkuaz ve gök arasında bu bağlantı da Southwest dışında doğrudur “gökyüzü taş.”; Örneğin, Tibet’te, gökyüzü bazen “Cennetin turkuaz” denir.

Turkuaz Taşı Deri Bileklik

Turkuaz Taşı Deri Bileklik

Pueblo dansçılar yağmur sağlamak için sezonu büyüyen yaz aylarında turkuaz kıyafetinin giyerler.

Derin mavi beyaz (denilen tebeşir) den taş renk aralıkları, aralarında mavi, floresan, yeşil-sarı-yeşil, derin ve her şeyi soluk, ama renk ve matriks şekli, koşuyoruz konak kaya damarları bulunuyor onun prestij ve değer katkıda turkuaz.

Turkuaz yumuşak bir taş olduğunu ve yıpranmış olarak koyu ve yeşil olma renk değiştirir. Dünyanın birçok yerinde kendi rengi de giyenin sağlığını yansıttığını, alternatif turkuaz zehirleri absorbe inanıyordu ve takan korumak veya.

Turkuaz belki insanlık tarihinin en eski taş, krallar, şamanlar ve savaşçılar tılsım olduğunu. Bir masmavi gökten oyma ve yeryüzüne kaymış sanki, göze şifa, dokunma güçlü ve opak, ancak yatıştırıcı koruma, bir taş. Mavi, genellikle mavi-yeşil Eşsiz gölge, bu sakin tonu her şeye, bu isim Turkuaz verir. Krem veya kahverengi hassas damarlaşma veya benekli dokuma taş doğasında vardır ve onun karakterini geliştirmek için hizmet vermektedir.

Adı Turkuaz Orta Asya’da madenlerden Avrupa’ya Turquoise getiren ticaret yolları Türkiye üzerinden gitti çünkü “, Türk taş” anlamına gelen Fransızca, pierre turkuvaz, türetilmiş ve Venedikli tüccarlar genellikle Türk pazarlarda taş satın alındı. [Simmons , 419]

Binlerce yıldır, Turkuaz bilgelik, asalet sembolü ve ölümsüzlük gücü olarak ödüllü, tüm kültürleri yayılmış etti. [Eason, 239] Eski Mısırlılar, Persler ve Çin, Aztekler ve Güney Amerika’da İnkalar ve Yerli Kuzey Amerikalılar arasında Turquoise kendi süs ve güç, şans, ve korunması için kutsal oldu.

Firuze Bileklik

Firuze Bileklik

Geri 5000 MÖ Turkuaz boncuk Irak’ta bulundu ve Mısırlılar MÖ 3200 [Simmons, 419] tanrılara adanmış mozaik maskeler gibi Tutankhamun ölüm maskesi, Turkuaz çivili edildi Sinai taşları madencilik edildi , kakma kafatasları, kalkan ve Moktezuma, Aztekler son hükümdarı güç heykelleri muhteşem. [Eason, 239]

Yaklaşık bin yıldır, Yerli Amerikalılar mayınlı ve onların mezar siteleri korumak için kullanarak, Turkuaz moda. Gökyüzünün büyük ruhu üzerine çağrılırken Onların mücevherler New Mexico Arjantin bulunmuştur. [Simmons, 419] Hintli rahipler törenlerde giydi. Birçok onu giyen zaman evren ile bir olacak zihinlerini inanan, evrensel taş gibi Turkuaz onurlandırıldı. Çünkü renklerini değiştirmek kabiliyetini, bu kehanette veya divining kullanılmıştır. Prehistorik Hint, Turquoise, vücuda giyilen veya törenlerde kullanılan her zaman yeryüzünde canlı gökyüzü tanrısı anlamına. [Mella, 111]