OTANT�K TA�

İRAN FİRUZE (TURKUAZ) TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Turkuaz Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ FİRUZE
 • 20.33 GR
 • 35 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • İRAN NİŞABUR FİRUZESİ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

İRAN FİRUZE (TURKUAZ) TAŞI YÜZÜK 35 KARAT

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR EL İŞÇİLİĞİ 35 KARATA MÜKEMMEL RENK DOKUSU GÖK MAVİSİ 1. KALİTE %100 DOĞAL İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA ALAN KİŞİ GÜZEL GÜNLERİNDE KULLANSIN…

NOT:LÜTFEN PİYASADA SATILAN HAVLİT BOYAMASI ÇİN MALI UCUZ SENTETİK ÜRÜNLERLE KARIŞTIRMAYIN…RESİMLERDE DAHİ ÜRÜNLERİMİZ DEKİ BARİZ FARKLAR BELLİ OLMAKTADIR….

turkuaz yine ve yine moda kendini geri bulur, eski olduğunu. Onun parlayan gök mavisi takı ve moda dünyasının en popüler trendi renk biridir.

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

Eski ve Yeni Dünyalar birçok kültürde, bu taş bir kutsal taş, iyi talih ya da bir tılsım bir bringer olarak binlerce yıldır değerli olmuştur. Bu gerçekten doğru bir ‘halkların taş’ olarak anılmaya var. Bu iddianın en eski kanıt M.Ö. yaklaşık 3000 yılından kalma, turkuaz kakma ile mezar mobilyalar bulunmuştur Mısır, bulundu. Antik Pers krallığında, gök mavisi taşlar doğal ölüm karşı koruma olarak boyun veya bilek yuvarlak önceki yıpranmış. Onlar rengi değişti ise, takan kıyamet yaklaşımı korku neden var olduğu düşünülüyordu. Bu arada, turkuaz kesinlikle rengini değiştirmek, ancak bulunmuştur, bu yaklaşan tehlike işareti mutlaka olmadığını. değişim ışığın neden olduğu ya da bir kimyasal reaksiyon ile kozmetik, toz ya da deri değerinin asiditesi dolayısı ile meydana getirilebilmektedir.

Turkuaz koruma ve yaşam sevinci verir

Önceki zamanlarda, turquoises kullanıcının maddi refah için bile sorumlu idi. Fars bilgin El-Kazvinî, örneğin, yazdı: ‘yoksulluğu görmek asla onunla bir turkuaz ve mühürler giyer el.’ Turquoises genellikle türban üzerine giyilen ve genellikle ‘nazar’ karşı kullanıcıyı korumak amacıyla, inci ile çevriliydi. Tılsımlar gibi, onlar hançer, kılıçlarını ve atların dizginleri süslenmiş. Onlar Avrupa’ya gelen Haçlı Seferleri zamanında kadar değildi. Aslında Adı ‘Turkuaz’ kaynaklandığı, ‘Türk’ anlamına o döneme değil.

Çok Güney, Orta ve Kuzey Amerika’da, turkuaz her zaman taşlar arasında çok özel bir konuma işgal etmiştir. Aztekler Meksika’da, örneğin, kendi inançlarına göre kutsal olan bu taş ile tören maskeleri süslemek için kullanılır. Hala turquoises bugün geleneksel gümüş takılar iyi bir anlaşma üretmek Kuzey Amerika Yerlileri, gök mavisi taş gökyüzü ve deniz arasında doğrudan bir bağlantı açılır inanıyoruz.

Her zaman ve dünyada, turquoises karanlığın güçlerine karşı doğal koruma olarak giyilen edilmiştir. Önceki zamanlarda da beklenmedik falls at ve binici korunmuş, onlar bir risk, özellikle yüksek derecede maruz kalan pilotlar, hava mürettebatı ve diğer meslek gruplarına koruyucu taş olarak bugün kabul edilmektedir.

Modern taş terapisi, depresyonun olanlara bir turkuaz veya turkuaz boncuk zincir takmak tavsiye edilir. Turkuaz ‘neşeli renk daha güvenle suskun kişilikleri bağışlamak için söylenir. Turkuaz ilişkilerinde sadakat ve süreklilik sorumlu olduğu söylenir için ayrıca sık sık, bir hediye, bir dostluk taş olarak verilir.

mavi, bakır demir yeşil geliyor

Turkuaz 6 sertliği, diğer bir deyişle bakır, alüminyum fosfattır kuvars önemli ölçüde daha yumuşak. Doğada, bu gri-yeşil gökyüzü mavisinden tonlar dizi oluşur, ve toprakta bakır yüksek konsantrasyonda olduğu çoğunlukla yerlerde bulunur. Ancak, turkuaz en iyi kalitede sadece gerçekten turkuaz; çoğunlukla, renk soluk veya mavimsi-yeşil ya da yeşilimsi. mavi renk bakır, iki değerlikli demir ve krom belirli bir miktarda yeşil tarafından oluşturulur. Genellikle, malzemesi bulundu yere bağlı olarak, açık kahverengi, gri veya siyah damarları veya üzerinden çalışan lekeler vardır. Bu canlı, daha fazla veya daha az düzenli desenler ‘turkuaz matrisinin’ olarak bilinir. kristalleri mikroskobik küçük ve neredeyse hiç çıplak gözle fark edilebilir. Bir kural olarak, turkuaz damar veya yarıklar bir fillung olarak veya külçeler şeklinde ortaya çıkar. En iyi bilinen mevduat ABD, Meksika, İsrail, İran, Afganistan ve Çin’de bulunmaktadır. En güzel turquoises, görkemli bir açık mavi, İran’ın kuzeyinde mevduat gelen.

Turkuaz nadiren yönlü olduğunu. Genellikle, cabochons veya taneler halinde, ya da daha yaratıcı şekil halinde kesilir.

en kaliteli turquoises saf, parlak gök mavisi, yüksek veya ince, normal matris olmadan saygın bir renk vardır. daha güçlü renk düşük, yeşil ve daha lekeli ve daha düzensiz matrisin doğru taş kalite tahminini eğilimindedir.

Turkuaz kozmetik, ısı ve parlak ışıktan korunmalıdır. Bu güneşlenirken gittiğinizde yanınızda bir taş değildir. Bu yumuşak bir bezle zaman o zaman temiz bir vermek en iyisidir.

Firuze Taşı

Firuze Taşı

turkuaz rengi bizi mutlu ve neşeli hissettiriyor için o gökyüzünün açık mavi ve denizin uyarıcı yeşil birleştirilir. Turkuaz: Gerçekten biz, bizim dilde bunun için özel bir terim icat var böyle bir eşsiz bir renktir. Bir turkuaz seçiminde herkes yeryüzünde … Cennetin bir parçası zevk emin olabilirsiniz.

Mavi mineraller nadirdir ve turkuaz taş pazarında dikkat çeker nedeni budur. turkuaz en çok arzu edilen rengi gök mavisi veya Robin yumurta mavi. Bazı insanlar uygunsuz şimdi Irak olarak bilinen bölgede mayınlı ünlü yüksek kaliteli malzeme sonra “Pers mavi” renk olarak tarif. Malzeme bu yöreden mayınlı zaman bir mücevher malzeme ile bir coğrafi ad kullanılması, yalnızca yapılmalıdır.

Mavi sonra, mavi-yeşil taş sarımsı yeşil madde daha az arzu edilir olmak üzere, tercih edilmektedir. Güzel mavi renk Ayrılış turkuaz yapısında alüminyum demir ikame küçük miktarlarda neden olur. Demir onun bereket orantılı turkuaz yeşil bir renk tonu verir. Turkuaz, özellikle daha gözenekli çeşitleri, uzun süreli güneş ışığı, ısı, kozmetik, terleme ve vücut yağına maruz kalma ile rengi atabilir.

Bazı turkuaz malzeme içinde siyah veya kahverengi örümcek-dokuma veya yamalar olarak görünür (matris olarak bilinir) ev sahibi kaya kapantıları içerir. Birçok kesiciler matrisi hariç taş üretmek için çalışıyoruz ama bazen o kadar muntazam veya ince kaçınılması mümkün değildir taş üzerinden dağıtılan olduğunu. Turkuaz takı satın Bazı insanlar taş içinde matris görmek zevk, ama genel bir kural olarak, ağır matris ile turkuaz daha az tercih edilir.

Bazı turkuaz yerleşim karakteristik renk ve görünüm ile malzeme üretmek. Örneğin, Uyuyan Güzel Mine matris olmadan ışığı mavi turkuaz bilinir. Kingman Mine turkuaz Çok siyah matris bir örümcek ağı ile mavi parlak. Morenci Mine ile koyu mavi turkuaz bir çok üretir pirit matris içinde. Bisbee turkuaz Çok bir çikolata kahverengi matris ile bir parlak mavi renge sahiptir. Turkuaz, genellikle can biliyorum, ama her zaman değil, doğru belirli bir mayın ile bir taş ilişkilendirmek insanlar.
Turkuaz Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflandırma fosfat
Renk gök mavisi (bir taş olarak en çok arzu), malzeme ile sık sık kahverengi, siyah veya metalik matris örümcek-dokuma mavi, mavi, yeşil, sarımsı yeşil,
Iz Beyaz, yeşilimsi
Parıltı mumlu subvitreous için
Diaphaneity Neredeyse opak
Bölünme mükemmel
Mohs Sertlik 5-6
Spesifik Yer Çekimi 2,6-2,9 (çünkü gözeneklilik değişken)
Teşhis Özellikler renk
Kimyasal Bileşim Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Kristal Sistemi triklinik
Kullanım dekoratif taş, taş
Turkuaz Oluşum

Turkuaz nadiren iyi biçimli kristaller bulunur. Bunun yerine, genellikle mikro kristallerin bir toplamıdır. Mikrokristaller yakından birlikte paketlenmiş zaman, turkuaz düşük porozite, daha fazla dayanıklılık vardır, ve daha yüksek bir parlaklık için parlatır. Bu cila “vitreus” olmak ya da kısa düşüyor “camsı.” Bunun yerine birçok kişi “mumlu” veya bunu açıklamak “subvitreous.” Gözenekli turkuaz bazen erimiş mum içinde ıslatılması ya da özelliklerini artırmak için, polimer, plastik ile emprenye edilmesi ile tedavi edilir.

Turkuaz formları kurak iklimde iyi ve o turkuaz kaynaklarının coğrafyasını belirler. Dünyanın en turkuaz çoğu kaba anda güneybatı Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Şili, Mısır, İran, ve Meksika’da üretilmektedir.

Bu alanlarda, yağış bakır küçük miktarlarda çözülmesi, toprak ve kaya aşağı doğru infiltratlarının. Bu su daha sonra buharlaştırılır zaman, bakır yeraltı kırıklarının duvarlarında turkuaz küçük miktarlarda para alüminyum ve fosfor ile birleştirir.

Turkuaz da bu sularla temas kaya değiştirebilirsiniz. Yedek tamamlandığında ise, turkuaz bir solid kitle oluşacak. Yedek az tamamlandığında, kayaç turkuaz içinde “matrix” olarak görünecektir. matris taşın içinde bir “örümcek ağı”, “yamalı” tasarım, ya da başka bir desen oluşturabilir.

Nişabur Firuze Taşı

Nişabur Firuze Taşı

Minerallerin Turkuaz Grubu

turkuaz grubu benzer bir kimyasal bileşime ve yapıya sahip beş monoklinik mineraller bulunmaktadır. Dahil şunlardır: Turkuaz, Aheylite, Kalkosiderit, Faustite ve Planerite. Bileşimleri aşağıda listelenmiştir.

Mineral Kimyasal Bileşim
Turkuaz Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Aheylite (Fe, Zn) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Kalkosiderit Cu (feal) 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Faustite (Zn, Cu) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Planerite Al 6 (PO 4) 2 (OH) 8 · 4H 2 O
Amerika Birleşik Devletleri turkuaz

Amerika Birleşik Devletleri turkuaz üretiminin en kurak güneybatı yer olmuştur ve bu üretimin çoğu ya bakır. Mevduat civarında olmuştur Arizona , New Mexico ve Nevada tüm önde gelen turkuaz üreten devletin konumunu tuttu. New Mexico 1920’lere kadar bu pozisyonu tuttu, Nevada 1980’lere kadar görev yapmıştır ve Arizona lider devleti CurrentY olduğunu. Turkuaz önemli miktarlarda California, Colorado, Utah, Texas ve Arkansas üretilmiştir.

Turkuaz çoğu bakır üretiminin bir yan ürünü olduğunu. Büyük açık ocak bakır madenleri turkuaz oluşur sığ kaya birimleri aşağı kazı. Turkuaz miktarı ve malzeme kalitesi karşılaşıldığında değerlendirilir ve garanti takdirde, geçici bir çaba mücevher malzemesi kurtarmak için yapılır. Turkuaz değeri madencilik çalışmasını bozarak değer ise mayınlı edilecektir. madencilik, bakır şirket çalışanları tarafından yapılabilir ama işin sık sık gelip ve hızlı bir şekilde turkuaz kurtarmak mümkün olan madenciler sözleşme verilir.
Turkuaz Takı ve Sanat

turkuaz erken kayıt takı olarak kullanılan ya da süs Mısır dan olmak. There turkuaz 6000 yıldan daha eski kraliyet mezarlarında bulunmuştur. Hakkında 4000 yıl önce Pers madenciler bir “gök mavisi” ya da “Robin yumurta mavi” renkli turkuaz mavi çeşitli üretti. Bu malzeme çok popüler ve Asya üzerinden ve Avrupa’ya ticareti oldu. Bu dönem “Farsça Mavi” renk kaynağıdır.

Kuzey Amerika’da turkuaz bilinen en eski kullanımı mücevher 2000 yıl önce kullanılan New Mexico, Chaco Canyon alanında oldu. Eski sanatçılar boncuk, kolye, işlemek, ve küçük heykeller (sağ sütunda fotoğrafları görmek) üretti.

Kaba turkuaz ve turkuaz nesneleri Yerli Amerikalılar tarafından yüksek konuda düzenlenen ve yaygın işlem yapıldı. Bu güneybatı boyunca ve Güney Amerika’ya Kuzey Amerika turkuaz yayıldı. Bu ilk Kızılderili takı tasarımları basit ve turkuaz metal bulguları set değildi.

1800’lerin sonlarında ise, Kızılderili sanatçılar takı yapmak için para gümüş kullanmaya başladı. Bu çalışma, bugün popüler olan turkuaz ve Kızılderili takı gümüş tarzı haline.

turkuaz ve turkuaz takı yükselişler talep ve zamanla düşer. Amerika Birleşik Devletleri’nde 1970’lerde başlayan ve 1980’lerde gerilemiştir talebin dalgalanma oldu. Turkuaz takı talebi her zaman turkuaz madencilik ve Kızılderili sanatçılar yerel kültürün turkuaz parçası haline güneybatı eyaletlerinde en yüksek olduğu.

Mavi mineraller nadirdir ve turkuaz taş pazarında dikkat çeker nedeni budur. turkuaz en çok arzu edilen rengi gök mavisi veya Robin yumurta mavi. Bazı insanlar uygunsuz şimdi Irak olarak bilinen bölgede mayınlı ünlü yüksek kaliteli malzeme sonra “Pers mavi” renk olarak tarif. Malzeme bu yöreden mayınlı zaman bir mücevher malzeme ile bir coğrafi ad kullanılması, yalnızca yapılmalıdır.

Mavi sonra, mavi-yeşil taş sarımsı yeşil madde daha az arzu edilir olmak üzere, tercih edilmektedir. Güzel mavi renk Ayrılış turkuaz yapısında alüminyum demir ikame küçük miktarlarda neden olur. Demir onun bereket orantılı turkuaz yeşil bir renk tonu verir. Turkuaz, özellikle daha gözenekli çeşitleri, uzun süreli güneş ışığı, ısı, kozmetik, terleme ve vücut yağına maruz kalma ile rengi atabilir.

Bazı turkuaz malzeme içinde siyah veya kahverengi örümcek-dokuma veya yamalar olarak görünür (matris olarak bilinir) ev sahibi kaya kapantıları içerir. Birçok kesiciler matrisi hariç taş üretmek için çalışıyoruz ama bazen o kadar muntazam veya ince kaçınılması mümkün değildir taş üzerinden dağıtılan olduğunu. Turkuaz takı satın Bazı insanlar taş içinde matris görmek zevk, ama genel bir kural olarak, ağır matris ile turkuaz daha az tercih edilir.

Bazı turkuaz yerleşim karakteristik renk ve görünüm ile malzeme üretmek. Örneğin, Uyuyan Güzel Mine matris olmadan ışığı mavi turkuaz bilinir. Kingman Mine turkuaz Çok siyah matris bir örümcek ağı ile mavi parlak. Morenci Mine ile koyu mavi turkuaz bir çok üretir pirit matris içinde. Bisbee turkuaz Çok bir çikolata kahverengi matris ile bir parlak mavi renge sahiptir. Turkuaz, genellikle can biliyorum, ama her zaman değil, doğru belirli bir mayın ile bir taş ilişkilendirmek insanlar.
Turkuaz Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflandırma fosfat
Renk gök mavisi (bir taş olarak en çok arzu), malzeme ile sık sık kahverengi, siyah veya metalik matris örümcek-dokuma mavi, mavi, yeşil, sarımsı yeşil,
Iz Beyaz, yeşilimsi
Parıltı mumlu subvitreous için
Diaphaneity Neredeyse opak
Bölünme mükemmel
Mohs Sertlik 5-6
Spesifik Yer Çekimi 2,6-2,9 (çünkü gözeneklilik değişken)
Teşhis Özellikler renk
Kimyasal Bileşim Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Kristal Sistemi triklinik
Kullanım dekoratif taş, taş
Turkuaz Oluşum

Turkuaz nadiren iyi biçimli kristaller bulunur. Bunun yerine, genellikle mikro kristallerin bir toplamıdır. Mikrokristaller yakından birlikte paketlenmiş zaman, turkuaz düşük porozite, daha fazla dayanıklılık vardır, ve daha yüksek bir parlaklık için parlatır. Bu cila “vitreus” olmak ya da kısa düşüyor “camsı.” Bunun yerine birçok kişi “mumlu” veya bunu açıklamak “subvitreous.” Gözenekli turkuaz bazen erimiş mum içinde ıslatılması ya da özelliklerini artırmak için, polimer, plastik ile emprenye edilmesi ile tedavi edilir.

 

Turkuaz Taşı Erkek Yüzük

Turkuaz Taşı Erkek Yüzük

Turkuaz formları kurak iklimde iyi ve o turkuaz kaynaklarının coğrafyasını belirler. Dünyanın en turkuaz çoğu kaba anda güneybatı Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Şili, Mısır, İran, ve Meksika’da üretilmektedir.

Bu alanlarda, yağış bakır küçük miktarlarda çözülmesi, toprak ve kaya aşağı doğru infiltratlarının. Bu su daha sonra buharlaştırılır zaman, bakır yeraltı kırıklarının duvarlarında turkuaz küçük miktarlarda para alüminyum ve fosfor ile birleştirir.

Turkuaz da bu sularla temas kaya değiştirebilirsiniz. Yedek tamamlandığında ise, turkuaz bir solid kitle oluşacak. Yedek az tamamlandığında, kayaç turkuaz içinde “matrix” olarak görünecektir. matris taşın içinde bir “örümcek ağı”, “yamalı” tasarım, ya da başka bir desen oluşturabilir.
Minerallerin Turkuaz Grubu

turkuaz grubu benzer bir kimyasal bileşime ve yapıya sahip beş monoklinik mineraller bulunmaktadır. Dahil şunlardır: Turkuaz, Aheylite, Kalkosiderit, Faustite ve Planerite. Bileşimleri aşağıda listelenmiştir.

Mineral Kimyasal Bileşim
Turkuaz Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Aheylite (Fe, Zn) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Kalkosiderit Cu (feal) 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Faustite (Zn, Cu) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Planerite Al 6 (PO 4) 2 (OH) 8 · 4H 2 O
Amerika Birleşik Devletleri turkuaz

Amerika Birleşik Devletleri turkuaz üretiminin en kurak güneybatı yer olmuştur ve bu üretimin çoğu ya bakır. Mevduat civarında olmuştur Arizona , New Mexico ve Nevada tüm önde gelen turkuaz üreten devletin konumunu tuttu. New Mexico 1920’lere kadar bu pozisyonu tuttu, Nevada 1980’lere kadar görev yapmıştır ve Arizona lider devleti CurrentY olduğunu. Turkuaz önemli miktarlarda California, Colorado, Utah, Texas ve Arkansas üretilmiştir.

Turkuaz çoğu bakır üretiminin bir yan ürünü olduğunu. Büyük açık ocak bakır madenleri turkuaz oluşur sığ kaya birimleri aşağı kazı. Turkuaz miktarı ve malzeme kalitesi karşılaşıldığında değerlendirilir ve garanti takdirde, geçici bir çaba mücevher malzemesi kurtarmak için yapılır. Turkuaz değeri madencilik çalışmasını bozarak değer ise mayınlı edilecektir. madencilik, bakır şirket çalışanları tarafından yapılabilir ama işin sık sık gelip ve hızlı bir şekilde turkuaz kurtarmak mümkün olan madenciler sözleşme verilir.
Turkuaz Takı ve Sanat

turkuaz erken kayıt takı olarak kullanılan ya da süs Mısır dan olmak. There turkuaz 6000 yıldan daha eski kraliyet mezarlarında bulunmuştur. Hakkında 4000 yıl önce Pers madenciler bir “gök mavisi” ya da “Robin yumurta mavi” renkli turkuaz mavi çeşitli üretti. Bu malzeme çok popüler ve Asya üzerinden ve Avrupa’ya ticareti oldu. Bu dönem “Farsça Mavi” renk kaynağıdır.

Kuzey Amerika’da turkuaz bilinen en eski kullanımı mücevher 2000 yıl önce kullanılan New Mexico, Chaco Canyon alanında oldu. Eski sanatçılar boncuk, kolye, işlemek, ve küçük heykeller (sağ sütunda fotoğrafları görmek) üretti.

Kaba turkuaz ve turkuaz nesneleri Yerli Amerikalılar tarafından yüksek konuda düzenlenen ve yaygın işlem yapıldı. Bu güneybatı boyunca ve Güney Amerika’ya Kuzey Amerika turkuaz yayıldı. Bu ilk Kızılderili takı tasarımları basit ve turkuaz metal bulguları set değildi.

1800’lerin sonlarında ise, Kızılderili sanatçılar takı yapmak için para gümüş kullanmaya başladı. Bu çalışma, bugün popüler olan turkuaz ve Kızılderili takı gümüş tarzı haline.

turkuaz ve turkuaz takı yükselişler talep ve zamanla düşer. Amerika Birleşik Devletleri’nde 1970’lerde başlayan ve 1980’lerde gerilemiştir talebin dalgalanma oldu. Turkuaz takı talebi her zaman turkuaz madencilik ve Kızılderili sanatçılar yerel kültürün turkuaz parçası haline güneybatı eyaletlerinde en yüksek olduğu.

 

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

Turkuaz yüzük kalp barış, uzak insan düşman dehşetini yapar verir, ve o çoğu, bir adam ve bir kişi suya batırılır ki elektrik kazalarına karşı koruma sağlamaz yapar, haşarat ve uzak kıstırma, ve onlar kimseye zarar vermez. Ay sen hükümete turkuaz, sayesinde görmek, ve ne zaman yeni ay bakmak Önce o ihtiyacınız olacaktır. Bu mavi kullanmak yararlıdır. Koruma hamile kadınlar için yararlıdır. Bilim ve kullanışlı sanatlar ilerlemesini teşvik etmek Onun şefkat, sevgi, bilim ve sanatın insan anlamda kullanılması ve olduğunu. Kalp ve gözleri güçlendirir.

Bilim ve sanat ilerletmek için çok yararlıdır. Kalp ve gözleri güçlendirir. Elektrik, boğulma, haşarat sokması, herkesle, kötü görünüyor ve rüzgar lehine olanlar düzensiz ile öldürülmesi ve öldürülmesi, güvenli ve güvenli. Ne zaman hava değişiklikleri, parlak turkuaz ve karanlık ve hüzünlü olduğu zaman. Yağ ve karanlık misk değiştirin.
Turkuaz kimyasal özellikleri

Cuoh (PO4) olarak 1952 turkuaz çapraz Kimyasal formülü 5 h5 (ai (oh)) b yazdı.
Turkuaz 8 / 2-6 / 2 arasında bir yoğunluğa ve 65/1 61/1 arasında bir kırılma indisine sahiptir ve sertlik 5-6.
Turkuaz hem olumlu hem ışık özellikler açısından olan. Turkuaz kırılgandır.
Oksit, fosfor,% 12/34 – -% 27 bakır oksit / 9 – su% 47/19, hem de nikel ve manganez kirlilikler turkuaz alümin% 84/36 kimyasal bileşimdir.
Turkuaz daha iyi bir sistem Kvyyral Kliniği Kategori Pnya çoğunlukla küçük veya prizmatik kristal formu vardır.

Turkuaz Özellikleri

Özellikle bilimsel İsveç, Belçika konusunda, cevher damarları ve cevher damarları ile ilişkili ve ayarı bulmak için yollar düşünmek, kalp hızı ve renk smoothig basınç gram üstünde kanlı bir. Manevi Arap dünyasında değerler ve insan yaşamının eksikliği hakim Orta Doğu Shans- olarak kaya kaya kaya.

Turkuaz Fikri özellikleri

Allame-Meclisi Peygamber Kitabı (barış Vslm asm) rivayet: Herkes cennette bir gün onlara açık olacaktır beş kez bir bakışla turkuaz.
İkinci hikaye: mağara İHD ‘turkuaz taşı Hz Muhammed Allah’ın armağanı Gabriel tarafından kendisine verildi.

mavi ve yeşil yüz bin renk üzerinde kayaların arasında bu taş özellikleri.
Hayır iki taş taş türü ve renk bakımından birbirine benzer hayatta bir parmak izi gibidir. İnsanlarda olduğu gibi, havadaki oksijenin kullanımı.
Alüminyum, bakır, demir ve turkuaz su manganez oksit malzeme. Pakistan, Hindistan nazik ve Arap ülkeleri (Basra Körfezi) gibi kaya adına Afganistan gibi Asya ülkelerinde değeri yazın, turkuaz taşı ile ticaret kralın para ile ölçeklendirme değil sevgili şey Fiyat ülkelerde değerlidir Okumak veya takas veya takas. Eski zaman kaya gibi kaldırdı taş göz yara olduğunu.

İnsanlar kendi görüşleri bir kişi ve Firozeh taş çirkinlik diyor kullanmak kişi tarafından bulunabilir ölçen insanların önünde İsveçli insanları görebilirsiniz? Neden satın almak daha iyidir? Ve diğer kişinin denir ne güzel kaya diyor? Ne özelliklerini bulunuyor.

 

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Yani burada iki görüş turkuaz taş tahmin edilebilir olan.
İlk görünüm Negatif göreli – taş da zorlayıcı olarak bilinir, çünkü görünümü olumlu. Bu olgu, bilimsel İsveç kabul edilir. Turkuaz onlarla temas asla üç şeylere karşı tepki. Yağ, krem, kolonya

İsveç küçük bir test turkuaz taşı reddetti ve kalpleri dolu, deniz veya nehir kumu ve taş vazo yanında kum bir tencereye koydu ve bir olarak koymak su iki hafta için koymak gerçek turkuaz taş Eğer Neishabouri orijinal durumuna geri dönmelidir.

 

 

 

İRAN FİRUZE (TURKUAZ) TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Turkuaz Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ FİRUZE
 • 20.33 GR
 • 35 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • İRAN NİŞABUR FİRUZESİ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

İRAN FİRUZE (TURKUAZ) TAŞI YÜZÜK 35 KARAT

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR EL İŞÇİLİĞİ 35 KARATA MÜKEMMEL RENK DOKUSU GÖK MAVİSİ 1. KALİTE %100 DOĞAL İRAN NİŞABUR FİRUZE TAŞI ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA ALAN KİŞİ GÜZEL GÜNLERİNDE KULLANSIN…

NOT:LÜTFEN PİYASADA SATILAN HAVLİT BOYAMASI ÇİN MALI UCUZ SENTETİK ÜRÜNLERLE KARIŞTIRMAYIN…RESİMLERDE DAHİ ÜRÜNLERİMİZ DEKİ BARİZ FARKLAR BELLİ OLMAKTADIR….

turkuaz yine ve yine moda kendini geri bulur, eski olduğunu. Onun parlayan gök mavisi takı ve moda dünyasının en popüler trendi renk biridir.

Firuze Taşı Yüzük

Firuze Taşı Yüzük

Eski ve Yeni Dünyalar birçok kültürde, bu taş bir kutsal taş, iyi talih ya da bir tılsım bir bringer olarak binlerce yıldır değerli olmuştur. Bu gerçekten doğru bir ‘halkların taş’ olarak anılmaya var. Bu iddianın en eski kanıt M.Ö. yaklaşık 3000 yılından kalma, turkuaz kakma ile mezar mobilyalar bulunmuştur Mısır, bulundu. Antik Pers krallığında, gök mavisi taşlar doğal ölüm karşı koruma olarak boyun veya bilek yuvarlak önceki yıpranmış. Onlar rengi değişti ise, takan kıyamet yaklaşımı korku neden var olduğu düşünülüyordu. Bu arada, turkuaz kesinlikle rengini değiştirmek, ancak bulunmuştur, bu yaklaşan tehlike işareti mutlaka olmadığını. değişim ışığın neden olduğu ya da bir kimyasal reaksiyon ile kozmetik, toz ya da deri değerinin asiditesi dolayısı ile meydana getirilebilmektedir.

Turkuaz koruma ve yaşam sevinci verir

Önceki zamanlarda, turquoises kullanıcının maddi refah için bile sorumlu idi. Fars bilgin El-Kazvinî, örneğin, yazdı: ‘yoksulluğu görmek asla onunla bir turkuaz ve mühürler giyer el.’ Turquoises genellikle türban üzerine giyilen ve genellikle ‘nazar’ karşı kullanıcıyı korumak amacıyla, inci ile çevriliydi. Tılsımlar gibi, onlar hançer, kılıçlarını ve atların dizginleri süslenmiş. Onlar Avrupa’ya gelen Haçlı Seferleri zamanında kadar değildi. Aslında Adı ‘Turkuaz’ kaynaklandığı, ‘Türk’ anlamına o döneme değil.

Çok Güney, Orta ve Kuzey Amerika’da, turkuaz her zaman taşlar arasında çok özel bir konuma işgal etmiştir. Aztekler Meksika’da, örneğin, kendi inançlarına göre kutsal olan bu taş ile tören maskeleri süslemek için kullanılır. Hala turquoises bugün geleneksel gümüş takılar iyi bir anlaşma üretmek Kuzey Amerika Yerlileri, gök mavisi taş gökyüzü ve deniz arasında doğrudan bir bağlantı açılır inanıyoruz.

Her zaman ve dünyada, turquoises karanlığın güçlerine karşı doğal koruma olarak giyilen edilmiştir. Önceki zamanlarda da beklenmedik falls at ve binici korunmuş, onlar bir risk, özellikle yüksek derecede maruz kalan pilotlar, hava mürettebatı ve diğer meslek gruplarına koruyucu taş olarak bugün kabul edilmektedir.

Modern taş terapisi, depresyonun olanlara bir turkuaz veya turkuaz boncuk zincir takmak tavsiye edilir. Turkuaz ‘neşeli renk daha güvenle suskun kişilikleri bağışlamak için söylenir. Turkuaz ilişkilerinde sadakat ve süreklilik sorumlu olduğu söylenir için ayrıca sık sık, bir hediye, bir dostluk taş olarak verilir.

mavi, bakır demir yeşil geliyor

Turkuaz 6 sertliği, diğer bir deyişle bakır, alüminyum fosfattır kuvars önemli ölçüde daha yumuşak. Doğada, bu gri-yeşil gökyüzü mavisinden tonlar dizi oluşur, ve toprakta bakır yüksek konsantrasyonda olduğu çoğunlukla yerlerde bulunur. Ancak, turkuaz en iyi kalitede sadece gerçekten turkuaz; çoğunlukla, renk soluk veya mavimsi-yeşil ya da yeşilimsi. mavi renk bakır, iki değerlikli demir ve krom belirli bir miktarda yeşil tarafından oluşturulur. Genellikle, malzemesi bulundu yere bağlı olarak, açık kahverengi, gri veya siyah damarları veya üzerinden çalışan lekeler vardır. Bu canlı, daha fazla veya daha az düzenli desenler ‘turkuaz matrisinin’ olarak bilinir. kristalleri mikroskobik küçük ve neredeyse hiç çıplak gözle fark edilebilir. Bir kural olarak, turkuaz damar veya yarıklar bir fillung olarak veya külçeler şeklinde ortaya çıkar. En iyi bilinen mevduat ABD, Meksika, İsrail, İran, Afganistan ve Çin’de bulunmaktadır. En güzel turquoises, görkemli bir açık mavi, İran’ın kuzeyinde mevduat gelen.

Turkuaz nadiren yönlü olduğunu. Genellikle, cabochons veya taneler halinde, ya da daha yaratıcı şekil halinde kesilir.

en kaliteli turquoises saf, parlak gök mavisi, yüksek veya ince, normal matris olmadan saygın bir renk vardır. daha güçlü renk düşük, yeşil ve daha lekeli ve daha düzensiz matrisin doğru taş kalite tahminini eğilimindedir.

Turkuaz kozmetik, ısı ve parlak ışıktan korunmalıdır. Bu güneşlenirken gittiğinizde yanınızda bir taş değildir. Bu yumuşak bir bezle zaman o zaman temiz bir vermek en iyisidir.

Firuze Taşı

Firuze Taşı

turkuaz rengi bizi mutlu ve neşeli hissettiriyor için o gökyüzünün açık mavi ve denizin uyarıcı yeşil birleştirilir. Turkuaz: Gerçekten biz, bizim dilde bunun için özel bir terim icat var böyle bir eşsiz bir renktir. Bir turkuaz seçiminde herkes yeryüzünde … Cennetin bir parçası zevk emin olabilirsiniz.

Mavi mineraller nadirdir ve turkuaz taş pazarında dikkat çeker nedeni budur. turkuaz en çok arzu edilen rengi gök mavisi veya Robin yumurta mavi. Bazı insanlar uygunsuz şimdi Irak olarak bilinen bölgede mayınlı ünlü yüksek kaliteli malzeme sonra “Pers mavi” renk olarak tarif. Malzeme bu yöreden mayınlı zaman bir mücevher malzeme ile bir coğrafi ad kullanılması, yalnızca yapılmalıdır.

Mavi sonra, mavi-yeşil taş sarımsı yeşil madde daha az arzu edilir olmak üzere, tercih edilmektedir. Güzel mavi renk Ayrılış turkuaz yapısında alüminyum demir ikame küçük miktarlarda neden olur. Demir onun bereket orantılı turkuaz yeşil bir renk tonu verir. Turkuaz, özellikle daha gözenekli çeşitleri, uzun süreli güneş ışığı, ısı, kozmetik, terleme ve vücut yağına maruz kalma ile rengi atabilir.

Bazı turkuaz malzeme içinde siyah veya kahverengi örümcek-dokuma veya yamalar olarak görünür (matris olarak bilinir) ev sahibi kaya kapantıları içerir. Birçok kesiciler matrisi hariç taş üretmek için çalışıyoruz ama bazen o kadar muntazam veya ince kaçınılması mümkün değildir taş üzerinden dağıtılan olduğunu. Turkuaz takı satın Bazı insanlar taş içinde matris görmek zevk, ama genel bir kural olarak, ağır matris ile turkuaz daha az tercih edilir.

Bazı turkuaz yerleşim karakteristik renk ve görünüm ile malzeme üretmek. Örneğin, Uyuyan Güzel Mine matris olmadan ışığı mavi turkuaz bilinir. Kingman Mine turkuaz Çok siyah matris bir örümcek ağı ile mavi parlak. Morenci Mine ile koyu mavi turkuaz bir çok üretir pirit matris içinde. Bisbee turkuaz Çok bir çikolata kahverengi matris ile bir parlak mavi renge sahiptir. Turkuaz, genellikle can biliyorum, ama her zaman değil, doğru belirli bir mayın ile bir taş ilişkilendirmek insanlar.
Turkuaz Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflandırma fosfat
Renk gök mavisi (bir taş olarak en çok arzu), malzeme ile sık sık kahverengi, siyah veya metalik matris örümcek-dokuma mavi, mavi, yeşil, sarımsı yeşil,
Iz Beyaz, yeşilimsi
Parıltı mumlu subvitreous için
Diaphaneity Neredeyse opak
Bölünme mükemmel
Mohs Sertlik 5-6
Spesifik Yer Çekimi 2,6-2,9 (çünkü gözeneklilik değişken)
Teşhis Özellikler renk
Kimyasal Bileşim Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Kristal Sistemi triklinik
Kullanım dekoratif taş, taş
Turkuaz Oluşum

Turkuaz nadiren iyi biçimli kristaller bulunur. Bunun yerine, genellikle mikro kristallerin bir toplamıdır. Mikrokristaller yakından birlikte paketlenmiş zaman, turkuaz düşük porozite, daha fazla dayanıklılık vardır, ve daha yüksek bir parlaklık için parlatır. Bu cila “vitreus” olmak ya da kısa düşüyor “camsı.” Bunun yerine birçok kişi “mumlu” veya bunu açıklamak “subvitreous.” Gözenekli turkuaz bazen erimiş mum içinde ıslatılması ya da özelliklerini artırmak için, polimer, plastik ile emprenye edilmesi ile tedavi edilir.

Turkuaz formları kurak iklimde iyi ve o turkuaz kaynaklarının coğrafyasını belirler. Dünyanın en turkuaz çoğu kaba anda güneybatı Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Şili, Mısır, İran, ve Meksika’da üretilmektedir.

Bu alanlarda, yağış bakır küçük miktarlarda çözülmesi, toprak ve kaya aşağı doğru infiltratlarının. Bu su daha sonra buharlaştırılır zaman, bakır yeraltı kırıklarının duvarlarında turkuaz küçük miktarlarda para alüminyum ve fosfor ile birleştirir.

Turkuaz da bu sularla temas kaya değiştirebilirsiniz. Yedek tamamlandığında ise, turkuaz bir solid kitle oluşacak. Yedek az tamamlandığında, kayaç turkuaz içinde “matrix” olarak görünecektir. matris taşın içinde bir “örümcek ağı”, “yamalı” tasarım, ya da başka bir desen oluşturabilir.

Nişabur Firuze Taşı

Nişabur Firuze Taşı

Minerallerin Turkuaz Grubu

turkuaz grubu benzer bir kimyasal bileşime ve yapıya sahip beş monoklinik mineraller bulunmaktadır. Dahil şunlardır: Turkuaz, Aheylite, Kalkosiderit, Faustite ve Planerite. Bileşimleri aşağıda listelenmiştir.

Mineral Kimyasal Bileşim
Turkuaz Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Aheylite (Fe, Zn) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Kalkosiderit Cu (feal) 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Faustite (Zn, Cu) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Planerite Al 6 (PO 4) 2 (OH) 8 · 4H 2 O
Amerika Birleşik Devletleri turkuaz

Amerika Birleşik Devletleri turkuaz üretiminin en kurak güneybatı yer olmuştur ve bu üretimin çoğu ya bakır. Mevduat civarında olmuştur Arizona , New Mexico ve Nevada tüm önde gelen turkuaz üreten devletin konumunu tuttu. New Mexico 1920’lere kadar bu pozisyonu tuttu, Nevada 1980’lere kadar görev yapmıştır ve Arizona lider devleti CurrentY olduğunu. Turkuaz önemli miktarlarda California, Colorado, Utah, Texas ve Arkansas üretilmiştir.

Turkuaz çoğu bakır üretiminin bir yan ürünü olduğunu. Büyük açık ocak bakır madenleri turkuaz oluşur sığ kaya birimleri aşağı kazı. Turkuaz miktarı ve malzeme kalitesi karşılaşıldığında değerlendirilir ve garanti takdirde, geçici bir çaba mücevher malzemesi kurtarmak için yapılır. Turkuaz değeri madencilik çalışmasını bozarak değer ise mayınlı edilecektir. madencilik, bakır şirket çalışanları tarafından yapılabilir ama işin sık sık gelip ve hızlı bir şekilde turkuaz kurtarmak mümkün olan madenciler sözleşme verilir.
Turkuaz Takı ve Sanat

turkuaz erken kayıt takı olarak kullanılan ya da süs Mısır dan olmak. There turkuaz 6000 yıldan daha eski kraliyet mezarlarında bulunmuştur. Hakkında 4000 yıl önce Pers madenciler bir “gök mavisi” ya da “Robin yumurta mavi” renkli turkuaz mavi çeşitli üretti. Bu malzeme çok popüler ve Asya üzerinden ve Avrupa’ya ticareti oldu. Bu dönem “Farsça Mavi” renk kaynağıdır.

Kuzey Amerika’da turkuaz bilinen en eski kullanımı mücevher 2000 yıl önce kullanılan New Mexico, Chaco Canyon alanında oldu. Eski sanatçılar boncuk, kolye, işlemek, ve küçük heykeller (sağ sütunda fotoğrafları görmek) üretti.

Kaba turkuaz ve turkuaz nesneleri Yerli Amerikalılar tarafından yüksek konuda düzenlenen ve yaygın işlem yapıldı. Bu güneybatı boyunca ve Güney Amerika’ya Kuzey Amerika turkuaz yayıldı. Bu ilk Kızılderili takı tasarımları basit ve turkuaz metal bulguları set değildi.

1800’lerin sonlarında ise, Kızılderili sanatçılar takı yapmak için para gümüş kullanmaya başladı. Bu çalışma, bugün popüler olan turkuaz ve Kızılderili takı gümüş tarzı haline.

turkuaz ve turkuaz takı yükselişler talep ve zamanla düşer. Amerika Birleşik Devletleri’nde 1970’lerde başlayan ve 1980’lerde gerilemiştir talebin dalgalanma oldu. Turkuaz takı talebi her zaman turkuaz madencilik ve Kızılderili sanatçılar yerel kültürün turkuaz parçası haline güneybatı eyaletlerinde en yüksek olduğu.

Mavi mineraller nadirdir ve turkuaz taş pazarında dikkat çeker nedeni budur. turkuaz en çok arzu edilen rengi gök mavisi veya Robin yumurta mavi. Bazı insanlar uygunsuz şimdi Irak olarak bilinen bölgede mayınlı ünlü yüksek kaliteli malzeme sonra “Pers mavi” renk olarak tarif. Malzeme bu yöreden mayınlı zaman bir mücevher malzeme ile bir coğrafi ad kullanılması, yalnızca yapılmalıdır.

Mavi sonra, mavi-yeşil taş sarımsı yeşil madde daha az arzu edilir olmak üzere, tercih edilmektedir. Güzel mavi renk Ayrılış turkuaz yapısında alüminyum demir ikame küçük miktarlarda neden olur. Demir onun bereket orantılı turkuaz yeşil bir renk tonu verir. Turkuaz, özellikle daha gözenekli çeşitleri, uzun süreli güneş ışığı, ısı, kozmetik, terleme ve vücut yağına maruz kalma ile rengi atabilir.

Bazı turkuaz malzeme içinde siyah veya kahverengi örümcek-dokuma veya yamalar olarak görünür (matris olarak bilinir) ev sahibi kaya kapantıları içerir. Birçok kesiciler matrisi hariç taş üretmek için çalışıyoruz ama bazen o kadar muntazam veya ince kaçınılması mümkün değildir taş üzerinden dağıtılan olduğunu. Turkuaz takı satın Bazı insanlar taş içinde matris görmek zevk, ama genel bir kural olarak, ağır matris ile turkuaz daha az tercih edilir.

Bazı turkuaz yerleşim karakteristik renk ve görünüm ile malzeme üretmek. Örneğin, Uyuyan Güzel Mine matris olmadan ışığı mavi turkuaz bilinir. Kingman Mine turkuaz Çok siyah matris bir örümcek ağı ile mavi parlak. Morenci Mine ile koyu mavi turkuaz bir çok üretir pirit matris içinde. Bisbee turkuaz Çok bir çikolata kahverengi matris ile bir parlak mavi renge sahiptir. Turkuaz, genellikle can biliyorum, ama her zaman değil, doğru belirli bir mayın ile bir taş ilişkilendirmek insanlar.
Turkuaz Fiziksel Özellikleri
Kimyasal Sınıflandırma fosfat
Renk gök mavisi (bir taş olarak en çok arzu), malzeme ile sık sık kahverengi, siyah veya metalik matris örümcek-dokuma mavi, mavi, yeşil, sarımsı yeşil,
Iz Beyaz, yeşilimsi
Parıltı mumlu subvitreous için
Diaphaneity Neredeyse opak
Bölünme mükemmel
Mohs Sertlik 5-6
Spesifik Yer Çekimi 2,6-2,9 (çünkü gözeneklilik değişken)
Teşhis Özellikler renk
Kimyasal Bileşim Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Kristal Sistemi triklinik
Kullanım dekoratif taş, taş
Turkuaz Oluşum

Turkuaz nadiren iyi biçimli kristaller bulunur. Bunun yerine, genellikle mikro kristallerin bir toplamıdır. Mikrokristaller yakından birlikte paketlenmiş zaman, turkuaz düşük porozite, daha fazla dayanıklılık vardır, ve daha yüksek bir parlaklık için parlatır. Bu cila “vitreus” olmak ya da kısa düşüyor “camsı.” Bunun yerine birçok kişi “mumlu” veya bunu açıklamak “subvitreous.” Gözenekli turkuaz bazen erimiş mum içinde ıslatılması ya da özelliklerini artırmak için, polimer, plastik ile emprenye edilmesi ile tedavi edilir.

 

Turkuaz Taşı Erkek Yüzük

Turkuaz Taşı Erkek Yüzük

Turkuaz formları kurak iklimde iyi ve o turkuaz kaynaklarının coğrafyasını belirler. Dünyanın en turkuaz çoğu kaba anda güneybatı Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Şili, Mısır, İran, ve Meksika’da üretilmektedir.

Bu alanlarda, yağış bakır küçük miktarlarda çözülmesi, toprak ve kaya aşağı doğru infiltratlarının. Bu su daha sonra buharlaştırılır zaman, bakır yeraltı kırıklarının duvarlarında turkuaz küçük miktarlarda para alüminyum ve fosfor ile birleştirir.

Turkuaz da bu sularla temas kaya değiştirebilirsiniz. Yedek tamamlandığında ise, turkuaz bir solid kitle oluşacak. Yedek az tamamlandığında, kayaç turkuaz içinde “matrix” olarak görünecektir. matris taşın içinde bir “örümcek ağı”, “yamalı” tasarım, ya da başka bir desen oluşturabilir.
Minerallerin Turkuaz Grubu

turkuaz grubu benzer bir kimyasal bileşime ve yapıya sahip beş monoklinik mineraller bulunmaktadır. Dahil şunlardır: Turkuaz, Aheylite, Kalkosiderit, Faustite ve Planerite. Bileşimleri aşağıda listelenmiştir.

Mineral Kimyasal Bileşim
Turkuaz Cual 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Aheylite (Fe, Zn) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Kalkosiderit Cu (feal) 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Faustite (Zn, Cu) Al 6 (PO 4) 4 (OH) 8 · 4H 2 O
Planerite Al 6 (PO 4) 2 (OH) 8 · 4H 2 O
Amerika Birleşik Devletleri turkuaz

Amerika Birleşik Devletleri turkuaz üretiminin en kurak güneybatı yer olmuştur ve bu üretimin çoğu ya bakır. Mevduat civarında olmuştur Arizona , New Mexico ve Nevada tüm önde gelen turkuaz üreten devletin konumunu tuttu. New Mexico 1920’lere kadar bu pozisyonu tuttu, Nevada 1980’lere kadar görev yapmıştır ve Arizona lider devleti CurrentY olduğunu. Turkuaz önemli miktarlarda California, Colorado, Utah, Texas ve Arkansas üretilmiştir.

Turkuaz çoğu bakır üretiminin bir yan ürünü olduğunu. Büyük açık ocak bakır madenleri turkuaz oluşur sığ kaya birimleri aşağı kazı. Turkuaz miktarı ve malzeme kalitesi karşılaşıldığında değerlendirilir ve garanti takdirde, geçici bir çaba mücevher malzemesi kurtarmak için yapılır. Turkuaz değeri madencilik çalışmasını bozarak değer ise mayınlı edilecektir. madencilik, bakır şirket çalışanları tarafından yapılabilir ama işin sık sık gelip ve hızlı bir şekilde turkuaz kurtarmak mümkün olan madenciler sözleşme verilir.
Turkuaz Takı ve Sanat

turkuaz erken kayıt takı olarak kullanılan ya da süs Mısır dan olmak. There turkuaz 6000 yıldan daha eski kraliyet mezarlarında bulunmuştur. Hakkında 4000 yıl önce Pers madenciler bir “gök mavisi” ya da “Robin yumurta mavi” renkli turkuaz mavi çeşitli üretti. Bu malzeme çok popüler ve Asya üzerinden ve Avrupa’ya ticareti oldu. Bu dönem “Farsça Mavi” renk kaynağıdır.

Kuzey Amerika’da turkuaz bilinen en eski kullanımı mücevher 2000 yıl önce kullanılan New Mexico, Chaco Canyon alanında oldu. Eski sanatçılar boncuk, kolye, işlemek, ve küçük heykeller (sağ sütunda fotoğrafları görmek) üretti.

Kaba turkuaz ve turkuaz nesneleri Yerli Amerikalılar tarafından yüksek konuda düzenlenen ve yaygın işlem yapıldı. Bu güneybatı boyunca ve Güney Amerika’ya Kuzey Amerika turkuaz yayıldı. Bu ilk Kızılderili takı tasarımları basit ve turkuaz metal bulguları set değildi.

1800’lerin sonlarında ise, Kızılderili sanatçılar takı yapmak için para gümüş kullanmaya başladı. Bu çalışma, bugün popüler olan turkuaz ve Kızılderili takı gümüş tarzı haline.

turkuaz ve turkuaz takı yükselişler talep ve zamanla düşer. Amerika Birleşik Devletleri’nde 1970’lerde başlayan ve 1980’lerde gerilemiştir talebin dalgalanma oldu. Turkuaz takı talebi her zaman turkuaz madencilik ve Kızılderili sanatçılar yerel kültürün turkuaz parçası haline güneybatı eyaletlerinde en yüksek olduğu.

 

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

Turkuaz yüzük kalp barış, uzak insan düşman dehşetini yapar verir, ve o çoğu, bir adam ve bir kişi suya batırılır ki elektrik kazalarına karşı koruma sağlamaz yapar, haşarat ve uzak kıstırma, ve onlar kimseye zarar vermez. Ay sen hükümete turkuaz, sayesinde görmek, ve ne zaman yeni ay bakmak Önce o ihtiyacınız olacaktır. Bu mavi kullanmak yararlıdır. Koruma hamile kadınlar için yararlıdır. Bilim ve kullanışlı sanatlar ilerlemesini teşvik etmek Onun şefkat, sevgi, bilim ve sanatın insan anlamda kullanılması ve olduğunu. Kalp ve gözleri güçlendirir.

Bilim ve sanat ilerletmek için çok yararlıdır. Kalp ve gözleri güçlendirir. Elektrik, boğulma, haşarat sokması, herkesle, kötü görünüyor ve rüzgar lehine olanlar düzensiz ile öldürülmesi ve öldürülmesi, güvenli ve güvenli. Ne zaman hava değişiklikleri, parlak turkuaz ve karanlık ve hüzünlü olduğu zaman. Yağ ve karanlık misk değiştirin.
Turkuaz kimyasal özellikleri

Cuoh (PO4) olarak 1952 turkuaz çapraz Kimyasal formülü 5 h5 (ai (oh)) b yazdı.
Turkuaz 8 / 2-6 / 2 arasında bir yoğunluğa ve 65/1 61/1 arasında bir kırılma indisine sahiptir ve sertlik 5-6.
Turkuaz hem olumlu hem ışık özellikler açısından olan. Turkuaz kırılgandır.
Oksit, fosfor,% 12/34 – -% 27 bakır oksit / 9 – su% 47/19, hem de nikel ve manganez kirlilikler turkuaz alümin% 84/36 kimyasal bileşimdir.
Turkuaz daha iyi bir sistem Kvyyral Kliniği Kategori Pnya çoğunlukla küçük veya prizmatik kristal formu vardır.

Turkuaz Özellikleri

Özellikle bilimsel İsveç, Belçika konusunda, cevher damarları ve cevher damarları ile ilişkili ve ayarı bulmak için yollar düşünmek, kalp hızı ve renk smoothig basınç gram üstünde kanlı bir. Manevi Arap dünyasında değerler ve insan yaşamının eksikliği hakim Orta Doğu Shans- olarak kaya kaya kaya.

Turkuaz Fikri özellikleri

Allame-Meclisi Peygamber Kitabı (barış Vslm asm) rivayet: Herkes cennette bir gün onlara açık olacaktır beş kez bir bakışla turkuaz.
İkinci hikaye: mağara İHD ‘turkuaz taşı Hz Muhammed Allah’ın armağanı Gabriel tarafından kendisine verildi.

mavi ve yeşil yüz bin renk üzerinde kayaların arasında bu taş özellikleri.
Hayır iki taş taş türü ve renk bakımından birbirine benzer hayatta bir parmak izi gibidir. İnsanlarda olduğu gibi, havadaki oksijenin kullanımı.
Alüminyum, bakır, demir ve turkuaz su manganez oksit malzeme. Pakistan, Hindistan nazik ve Arap ülkeleri (Basra Körfezi) gibi kaya adına Afganistan gibi Asya ülkelerinde değeri yazın, turkuaz taşı ile ticaret kralın para ile ölçeklendirme değil sevgili şey Fiyat ülkelerde değerlidir Okumak veya takas veya takas. Eski zaman kaya gibi kaldırdı taş göz yara olduğunu.

İnsanlar kendi görüşleri bir kişi ve Firozeh taş çirkinlik diyor kullanmak kişi tarafından bulunabilir ölçen insanların önünde İsveçli insanları görebilirsiniz? Neden satın almak daha iyidir? Ve diğer kişinin denir ne güzel kaya diyor? Ne özelliklerini bulunuyor.

 

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Yani burada iki görüş turkuaz taş tahmin edilebilir olan.
İlk görünüm Negatif göreli – taş da zorlayıcı olarak bilinir, çünkü görünümü olumlu. Bu olgu, bilimsel İsveç kabul edilir. Turkuaz onlarla temas asla üç şeylere karşı tepki. Yağ, krem, kolonya

İsveç küçük bir test turkuaz taşı reddetti ve kalpleri dolu, deniz veya nehir kumu ve taş vazo yanında kum bir tencereye koydu ve bir olarak koymak su iki hafta için koymak gerçek turkuaz taş Eğer Neishabouri orijinal durumuna geri dönmelidir.