OTANT�K TA�

MUHTEŞEM TURMALİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Turmalin Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 13 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AFGANİSTAN
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL TURMALİN TAŞI
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MİX FARKLI RENKLERDE
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Turmalin tek bir mineral değildir, fakat birbiriyle yakından ilişkili birçok mineral grubudur. Üç en iyi bilinen üyesi olan Elbait , şörl ve Dravit . Diğer daha az bilinen üyeler arasında Uvite , Liddicoatite ve Buergerite bulunur . Turmalin grubunun daha fazla üyesi var, fakat bunlar son derece nadirdir ve bu rehberde tartışılmamıştır.

Doğal Turmalin Taşı Yüzük

Doğal Turmalin Taşı Yüzük

Turmalin, koleksiyoncular arasında son derece popülerdir ve iyi bilinen bir taştır. Spektrumun hemen hemen her renginde meydana gelen, bilinen en renkli mineral tipidir. Bireysel taşlar genellikle çok renkli ve güzelliğinden eşsizdir.

Bazı Turmalinin rengiısıl işlem . Bazı yeşilimsi taşlar koyu yeşil yapılabilir, bazı kahverengimsi kırmızı taşlar kırmızı, bazı açık pembe taşlar ise ısınarak renksiz hale getirilebilir.

Turmalinin birçok ilginç optik özelliği vardır. Birçok yeşil ve mavi örnek güçlü bir şekilde pleokroiktir . Dikey eksenleri üzerinden bakıldığında , bu tür örnekler, yatay eksenlerinde görüldüklerinden daha koyu renkte görünürler. Diğer Turmalinlerde, renk, pleochroizm nedeniyle farklı açılardan bakıldığında aslında farklı olabilir . Bazı Turmalinler , kabaşonun içine cilalandığında bir kedi gözü etkisi sergiler . Turmalin hem pyroelektrik ve

piezoelektrik . Bir numune basınç veya sıcaklık değişimi altındaysa, elektrik yükü üretecektir . Bu olduğunda, toz parçacıkları kristal uçlarına bağlanır.

Daha fazla bilgi için Turmaline’deki değerli taş bölümüne bakınız .

Kimyasal formül    Tourmaline ana formları kapsar (basit kimyasal formülü, Elbait , şörl ve Dravit aşağıdaki gibidir:) olan
(Na, Ca) (Mg, Li, Al, Fe + 2 ) 3 , Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18(OH) 4

Ek olarak Uvite , Liddicoatite ve Buergerite’yi kapsayan genişletilmiş formül aşağıdaki gibidir:
(Na, Ca) (Mg, Li, Al, Fe2 + , Fe 3+ ) 3 (Al, Mg) 6 ( BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH, O, F) 4

Turmalin grubu için formül çok karmaşıktır. Daha fazla bilgi için Turmalin kimyasal formülüne bakınız.
bileştirme, kompozisyon    Turmalinin kimyasal formülüne bakınız .
Renk    Turmalin renk bakımından çok çeşitlidir. Renkler arasında siyah, kahverengi, yeşil, kırmızı, pembe, mavi ve gri bulunur. Beyaz, renksiz, sarı, turuncu ve mor renkler daha az yaygındır. Kristaller sıklıkla iki veya daha fazla farklı renk içeren çok renklidir. Bazı örnekler pleokroiktir .
Meç    Beyaz
Sertlik    7 – 7.5
Kristal sistemi    altıgen şeklinde
3D Kristal Atlas
(Animasyonlu model için tıklayınız)
Üçgen Kesitli Prizmatik
Piramit Sonlandırmalı Prizmatik

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 19.47 KARAT DOĞAL AFGANİSTAN MULTİCOLOR FARKLI RENKLERDE TUMALİN TAŞI BAYAN YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;
Kristal Formlar
ve Agregalar    Genellikle uzatılmış olarak prizmatik ağır olan kristaller çizgili . Ayrıca kısa, güdük, prizmatik kristaller. Çoğu Turmalin kristalleri yuvarlak, üçgen bir kesite sahiptir. Nadiren de tablo kristaller. Agregalar dahil sütunlu , yayılan , Batriyoidal , sarkıtlarla minik, ince uzun iğne yoğun gruplar halinde ve kompakt kitleler halinde.
şeffaflık    Şeffaf opak
Spesifik yer çekimi    2,9 – 3,3
parıltı    Vitrifiye . Bazı siyah ve kahverengi örnekler donuk olabilir.
yarılma    3,2

Turmalin Taşı Bayan Yüzük

Turmalin Taşı Bayan Yüzük

Kırık    Konkoidal için dengesiz
yapışkanlık    Kırılgan
Diğer Kimlik İşaretleri    1) Güçlü piroelektrik .
2) Piezoelektrik .
3) Tourmaline Birkaç formları floresan sarı kısa dalga UV ışığı .
Grup içinde    Silikatlar ; Siklosilikatlar ; Turmalin Grubu
Çarpıcı özellikleri    Renk, kristal biçim, sertlik ve derin dikey çizgiler s.
çevre    Elbait , şörl ve Liddicoatite hemen hemen münhasıran granit pegmatit , s sırasında dravit ve Uvite veya daha çok gelen metamorfik gibi ortamlar mermer s. Buergerite dan magmatik riyolit mevduat.
Kaya tipi    Ateşli , Metamorfik
Popülerlik (1-4)    1
Yaygınlık (1-3)    2
Talep (1-3)    1Turmalin, bir grup ilgili mineral türünün adıdır. Gemolojik uygulamada, bireysel tür isimleri kullanılmamaktadır. Bunun yerine basitçe “turmalin” olarak adlandırılır. İsim, “karışık parsel” anlamına gelen “turmali” kelimesi olan Sinhalese kelimesinden türetilmiştir.

Renk
Renk, diğer mücevherlerden daha fazla ton, ton ve nüanslarda bulunan Tourmaline için kraldır. Gerçekten de, turmalin her olası renkte değil, aynı turda bazı turmalinlerin birden fazla rengi vardır. İşte daha önemli çeşitlerden bazıları:

Rubellit – kırmızı
Indicolite – mavi
Krom – krom / vanadyum tarafından yoğun yeşil renkli
Bi-Color – aynı taşta iki veya daha fazla renk gösteren turmalinler
Karpuz – Yeşil bir cilt ve kırmızı bir çekirdek gösteren iki renkli turmalinler; Bunlar genellikle dilimler halinde kesilir
Kanarya – Malawi parlak sarı turmalin
Paraíba – Brezilya’dan Paraíba’dan yeşile renkli yoğun mavi
Cat’s Eye – çeşitli renklerde chatoyant turmalin
Renk Değişimi – akkor ışığında gün ışığından yeşil renge dönüşür
Diğer çeşitler, “pembe turmalin” deki gibi bir renk ön ekiyle satılır. Çoğu taşta olduğu gibi, renk, olabildiğince yoğun, karanlık veya çok açık olmamalıdır.

Turmalinin daha ayırt edici özelliklerinden biri, sıradan ışın rengi (c-eksenine paralel görülen renk) ile olağanüstü ışınımdan daha derin olan güçlü pleokroizmidir. Bazı çeşitlerde, bu yüz yukarı pozisyonda kolayca görülebilir.

Bu oval yeşil turmalinde pleochroizmin etkileri açıkça görülebilir.  Dikey eksen boyunca, mavimsi yeşil bir renk görülürken, yatay eksen boyunca, renk sarımsı yeşil renktedir.  Bu, turmalinin iki kat refraktif doğasının bir ürünüdür.  (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)
Bu oval yeşil turmalinde pleochroizmin etkileri açıkça görülebilir. Dikey eksen boyunca, mavimsi yeşil bir renk görülürken, yatay eksen boyunca, renk sarımsı yeşil renktedir. Bu, turmalinin iki kat refraktif doğasının bir ürünüdür. (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)

Aydınlatma
Turmalin için uygun aydınlatma koşulları renk çeşitliliğine bağlı olacaktır. Yeşiller, maviler ve menekşeler gün ışığında daha güzel görünürken, kırmızılar, portakallar ve sarılar genellikle akkor ışığında en iyi şekilde görünür. Herhangi bir gem satın alırken, gelecekteki sürprizleri ortadan kaldırmak için çeşitli ışık kaynakları altında incelemek her zaman iyi bir fikirdir.

berraklık
Turmalinin farklı çeşitleri farklı açıklıklara sahip olma eğilimindedir. Böylece mavi ve mavi-yeşil renklerde büyük temiz turmalinler bulunurken, hemen hemen tüm kırmızı ve pembe turmalinler gözle görülebilir kapanımlar gösterecek. Turmalinde en sık görülen inklüzyonlar kırık ve sıvı dolu iyileşmiş kırıklardır. İğne kapanımları da yaygındır.

Elektrikli Paraíba turmalinlerinin bu takımı, taşın mücevher dünyasını neden etkilediğini gösteriyor.  Bu gibi taşlar genellikle karat başına onbinlerce dolar satar.  (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)
Elektrikli Paraíba turmalinlerinin bu takımı, taşın mücevher dünyasını neden etkilediğini gösteriyor. Bu gibi taşlar genellikle karat başına onbinlerce dolar satar. (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)

Turmalin Taşı Faydaları

Turmalin Taşı Faydaları

Kesmek
Turmalinde kullanılan kesikler, renk kadar çeşitlidir. Güçlü pleochroizminden dolayı, iki pleokroik rengin daha hafif gösterilmesi için daha koyu turmalinler kesilir. Bu, kristalin c ekseninin, tablo fasetine paralel olarak yönlendirilmesi anlamına gelir. Bu yönelimle kesilmiş taşlar genellikle turmalin kristallerinin uzamış doğası nedeniyle dikdörtgenler ve dikdörtgen zümrüt kesimleridir.

Daha açık renkteki turmalinler tipik olarak, mümkün olan en zengin rengi göstermek için c eksenine dik olan masa faseti ile yönlendirilir. Böylece genellikle turlar, üçgenler, trilyonlar ve ovaller olarak kesilirler. Turmaline süite hızlı bir bakış bunu gösterir.

Yüzlü taşlara ek olarak, cabochon kesimli turmalinler de sıklıkla görülür.

Pala International turmalinlerinden oluşan bir süit, bu mücevher ailesindeki muazzam çeşitliliği göstermektedir.  (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)
Pala International turmalinlerinden oluşan bir süit, bu mücevher ailesindeki muazzam çeşitliliği göstermektedir. (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)

Fiyatlar
Turmalinin fiyatları çeşitliliğe ve kaliteye bağlı olarak muazzam ölçüde değişmektedir. En pahalı olanları, karara onlarca bin dolara ulaşabilen Paraíba turmalinleridir. Krom turmalinler, rubellitler ve ince indolitler ve iki renkli renkler 1000 $ / ct’ye kadar satabilirler. yada daha fazla. Diğer çeşitler, rengin zenginliğine bağlı olarak 50-750 $ / ct.

Taş boyutları
Paraíba turmalinleri, 2 cts üzerindeki taşlarda son derece nadirdir. 5 karat’ın üzerindeki Fine Paraíba, dünya standartlarında parçalar olarak düşünülebilir. Çoğu taş 1 ct’den az olma eğilimindedir. Kaliteden oluşan krom turmalinler, rubtitler gibi 10 cts’nin üzerindeki boyutlarda nadirdir.

Kaynaklar
Turmalin bir pegmatit mineralidir ve bu nedenle dünyanın en büyük pegmatit semtlerinden çıkarılır. Öncelikle Brezilya’dır, ancak ünlü Pala pegmatite bölgesi ve Maine de dahil olmak üzere San Diego County’de de iyi turmalinler bulunur. Kenya, Tanzanya, Mozambik ve Madagaskar’ın Doğu Afrika ülkeleri de geçmişte iyi bir turmalin üretmişlerdir. Güzel sarı “kanarya” turmalinleri Malawi’den gelirken, Nijerya’da son derece ince rubellitler ve mavi-yeşil turmalinler bulunur. Afganistan, Sri Lanka ve Burma da bazen gem turmalinleri üretiyor.

California’nın Himalaya Madeninden elde edilen bu karpuz turmalin kolye, çeşitliliğin harika bir örneğidir.  (Takı: & nbsp; Koleksiyoncu; & nbsp; Fotoğraf: Wimon Manorotkul)
California’nın Himalaya Madeninden elde edilen bu karpuz turmalin kolye, çeşitliliğin harika bir örneğidir. (Mücevher:  Koleksiyoncu ; Fotoğraf: Wimon Manorotkul)

geliştirmeleri
Rengin kendisi gibi, turmalinin iyileştirme olanakları da çeşitlilik göstermektedir. Ortaya çıkan taşlar, normal kullanım koşulları altında ve tamamen güvenlidir. Bazı durumlarda ısı muameleleri kullanılır, diğerlerinde ışınlama kullanılır. Bazen turmalin kırıkların ve diğer yüzey ulaşan çatlakların görünürlüğünü gizlemek için yağlanır.

Turmalin Taşı Özellikleri

Turmalin Taşı Özellikleri

irfan
Aşağıdaki hikaye , 1906 Mart’ında The Pacific Monthly’de yayınlanan Richard Keene tarafından “ San Diego’un Gem Tabut ”  undan geliyor .

Turmalin hakkında bir efsane var. Bir zamanlar çok çirkin olan, iğrenç bir şeytani ruh yaşadığı zaman, güzel bir şey görmek için korkunç bir öfke içine atılmıştı. Bir gün yaşadığı mağaranın kenarında otururken, üstündeki gökyüzünde bir gökkuşağı gördü ve çeşitli renklerini gördükten sonra öfkesi hiçbir sınır tanımadı. Kötü bir büyünün kullanılmasıyla, çok renkli gökkuşağını ele geçirdi ve onu günümüze kadar karanlık fissürün içine taşıdı ve keşifçiler, öfkesindeki bu kötü ruh tarafından ezilen kırılmış gökkuşağının parçalarını buldular, onlara turmalin adını verdiler. .

Tanzanya’daki krom turmalin yoğun, neredeyse zümrüt yeşili bir renge sahiptir.  (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)
Tanzanya’daki krom turmalin yoğun, neredeyse zümrüt yeşili bir renge sahiptir. (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)

Turmalinde mümkün olan çok çeşitli renkler Kaliforniya’nın Himalaya Madeni’nden gelen bu çarpıcı kristalle gösterilmiştir.
Turmalinde mümkün olan çok çeşitli renkler Kaliforniya’nın Himalaya Madeni’nden gelen bu çarpıcı kristalle gösterilmiştir.

Turmalinin Özellikleri
Turmalin (bir mineral grubu)
bileştirme, kompozisyon
Turmalin, tüm mineral gruplarının en karmaşıklarından biridir ve aşağıdaki türleri içerir:

Buergerite: Näfe 3+ 3 Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (O) 3 (OH)
Chromdravite: NaMg 3 [Cr, Fe + 3 ] 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Dravit: NaMg 3 Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Elbait Na (Li 1.5 Al 1.5 ), Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Feruvit: CaFe 2+ 3 [Al 5 Mg] (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Foitite: [Fe + 2 2 (Al, Fe + 3 )], Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Liddicoatite: Ca (Li 2 Al), Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Magnesiofoitite: [Mg + 2 2 (Al 3+ )] Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Olenite: Naal 3 Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (O) 3 (OH)
Povondraite: NaFe 3+ 3 Fe 3+ 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (O) 3 (OH)
Rossmanite: (LiAI 2 ) Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Schorl: NaFe 2+ 3 Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Uvite: CaMg 3 [Al 5 Mg] (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Özetle, turmalin karmaşık “karmaşık” bir boro-silikattır ve “kompleks” e ağır bir vurgu yapar. Bir pundit, bir ortaçağ simyacının demliğini saygın bir mineral türünden daha çok beğenir. Ve yukarıdaki formüller bir bakışta bunu ayıracaktır.

Sertlik (Mohs)    7 ila 7.5
Spesifik yer çekimi    3,06 (+ 0,20; – 0,06)
Kırılma indisi    1.624–1.644 (0.18-0.40; genellikle 0.20, koyu renkli taşlarda daha büyük olabilir); iki kat refraktif, tek eksenli negatif
Kristal sistemi    Altıgen-köşeli
Renkler
Her şeyden Turmalin başka bir gemiden daha fazla renkte ortaya çıkar. Bazı renkler de dahil olmak üzere belirli çeşitli isimlere sahiptir:

Turmain Taşı

Turmain Taşı

Bi-renk: Aynı taşta birden fazla renk
Chrome: Krom ve / veya vanadyum ile renklendirilmiş yoğun yeşil
İndikolit: Mavi
Paraíba: Elektrik mavisi yeşil, renkli bakır
Rubellit: Kırmızı
Karpuz: Merkezde pembe, kenarda yeşil
pleokroyizma    Koyu renkli olan sıradan ışınlarla kuvvetli dikroik
Dağılım    0.017
Olayları    Kedi gözü turmalinleri yaygındır. Yeşilden kırmızıya değişen renk değişimi krom turmalinler ara sıra bulunur.
kullanma    Ultrasonik: genellikle güvenli, ancak taş sıvı içerme içeriyorsa riskli
Steamer: güvenli değil
Turmaline dikkat etmenin en iyi yolu sıcak, sabunlu su ile temizlemektir. Isıya veya asitlere maruz bırakmayın.
geliştirmeleri    Kaynağa ve çeşitliliğe bağlı olarak turmaline düzenli olarak çeşitli geliştirmeler uygulanır. Bunlar ısı, ışınlama ve yağlama içerir.
Sentetik mevcut?    Yok hayırTurmalin Değerli Taş
Turmalin taş, insan vücudunun detoksifikasyon sürecine yardımcı olma kabiliyeti ile tanınan yarı kıymetli bir mineral taşıdır. Negatif iyonları ve uzak kızılötesi ışınları yayma yeteneğine sahip olan sadece bir avuç mineralden biridir.

Turmalin kelimesi, “canlı renkler ile karışık taş” anlamına gelen “tura mali” adlı Singhalese ifadesinden gelmektedir. Macentadan turkuaz-maviye, çayır-yeşilden canlı sarıya ve hatta siyahtan, bu güçlü şifa taşı renginin farklı ışık biçimlerinde değiştiği bilinir. Bazıları, aynı renkte iki turmalin olmadığını söylüyor ve bu nedenle tarihsel olarak, kim giydiğini koruyabilen “sihirli” bir taş olarak saygı duyuluyor.

Turmalin değerli taş, hem piroelektrik hem de piezoelektrik olduğundan, kendi elektrik yükü kaynağı haline gelmek için esrarengiz bir yeteneğe sahiptir. Mücevher daha büyük miktarlarda basınç altına alındığında veya dramatik olarak ısıtıldığında veya soğutulduğunda, kızıl ötesi dalgalar ve negatif iyonlar yayabilen bir elektrik yükü yaratır. Bugün, turmalin taşının vücudun detoksifikasyon sürecine sorunsuz bir şekilde yardımcı olabileceği bilinen bir gerçektir.

Turmalin Taşı Satış

Turmalin Taşı Satış

Turmalin Değerli Taşların Sağlık Faydaları
Çalışmalar, artan kronik hastalık insidansının, vücuttaki toksik taşma ile doğrudan ilişkili olduğunu göstermiştir. Turmalin taşının stresin hafifletilmesine, zihinsel uyanıklığın artmasına, dolaşımın iyileştirilmesine ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Toksin ilişkili hastalıkları azaltmak için güçlü bir ajandır.

Ayrıca, turmalin, sinir sistemi üzerinde vücudun organları ve dokuları üzerinde detoks ve temizleme etkisi yaratır. Dolaşımın iyileştirilmesi, stresi azaltmak, beyin uyanıklığını iyileştirmek ve bağışıklık sistemini harekete geçirmek için yararlı bir yardımcı olarak gösterilmiştir. Bu renkli taş, kendi ısısını üretme kapasitesi nedeniyle sinirlerimizde yüksek oranda stabilize edici bir etkiye sahiptir. Bir elektriksel değişimi kendi kendine üretme yeteneği, onu, kızıl ötesi ısıyı ve aynı zamanda negatif iyonları yayabilen tek minerallerden biri haline getirir.

Şok Gerçekler!
Şok edici Gerçek!

Hayvanlar ve bitkiler üzerinde turmalin değerli taşlar kullanan ön araştırmalar, taşın hem hayvan hem de bitki metabolizması üzerinde aktifleştirici bir etkiye sahip olduğunu göstermiştir.

Neden Uzak Kızılötesi ışınları ve negatif iyonları yayabilecek bir mineralle ilgileniyoruz?
Turmalin Değerli Taş

FIR’lar ve negatif iyonlar, fiziksel bedenin yanı sıra zihni hafifçe iyileştirir, yumuşatır, uyarır ve detoks eder. Uzak Kızılötesi Işınlar  , insan vücudunun tüm katmanlarına nüfuz edebilen, dokuların, kasların ve kemiğin iç bölgelerine giren, görünmez enerji dalgalarıdır.

Ayrıca kanı taşıyan kılcal damarları genişleterek kan akışını da nazikçe arttırırlar, bu da kanın oksijenasyonunu ve yenilenmesini destekler, enerji için kan bağımlı olan vücudun tüm önemli organlarının iyileştirilmiş işlevini derinden detoksifiye eder. Bu detoksifikasyon en derin seviyede olup, kandaki gizli toksinlerin çözülmesini sağlar.

Negatif iyonlar da ruh halini belirlemede inanılmaz derecede önemlidir. New York’taki Columbia Üniversitesi’nden Dr. Michael Terman, negatif iyonları araştırdı ve şunları söyledi: “Vurma sörfünün eylemi negatif hava iyonları yaratıyor ve ayrıca insanların ışıklandırılan ruh hallerini bildirdiği bahar şimşeklerinden hemen sonra görüyoruz.” Ayrıca, Columbia Üniversite, kışın depresyon üzerine yapılan çalışmalarda, olumsuz yan etkilere yol açmadan, antidepresanların kullanılması yoluyla negatif iyon jeneratörleri yoluyla depresyonun rahatlatılabildiğini ve bu iyonların beyne giden oksijen akış miktarını artırdığını, farkındalığı ve zihni artırdığını göstermiştir. energy.³

Birçok profesyonel sporcu, turmalin gibi terapötik değerli taşlar kullandıktan sonra büyük performans geliştirmeleri bildirmiştir. İsveçli olimpik dünya-yüzme şampiyonu Glen Christiansen, “Yeşil turmalin kolye bana çok güç veriyor ve sert egzersizlerden daha hızlı iyileşmemi sağlıyor.” “Merakla yeterli,” diye ekledi, “bana daha fazla cinsel ilgi ve güç veriyor” dedi.

Turmalin Taşı Yüzük

Turmalin Taşı Yüzük

Biliyor musun?
Biliyor musun?

Bu taş, vücuttaki kan akışını ve dolaşımını arttırdığı için, erkeklerde cinsel enerjiyi artırma gücüne sahip olduğu bildirilmiştir. Taşın, hem erkeklerde hem de kadınlarda duyguları hafifletmeye, canlılığı ve canlılığı artırmaya yardımcı olduğu bildirilmektedir.4

Turmalin Gemstone sizin için nasıl iyi?
Turmalinin yaydığı uzak kızılötesi ışınlar, suda normalde olduğu gibi vücutta aynı rezonansı yaratır. Bu sinirler üzerinde çok yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. İnsan vücudunun dörtte üçü sudan oluşur, bu rezonans emilimi formu canlı dokularda artan canlılık yaratır, enerji seviyelerini arttırır ve  metabolizmayı artırır .

Turmalin taş, birçok toksinle ilgili rahatsızlığın azaltılmasına yardımcı olabilir
Turmalinden gelen güçlü etkilerden sadece birkaçı:

Detoksifikasyon
Yağ kaybına yardımcı olur
Su tutma azaltır
Kan dolaşımını artırır
Gereksiz atık patlarYeşil Turmalin, yaşam için mutluluğu ve sevinci uyaran hoş bir titreşime sahiptir ! Metafiziksel özellikleri , özellikle kendinize karşı şefkati kuvvetle destekler .

Bu keyifli yeşil kristal, sizi dünyaya bağlayacak ve Ana Gaia’nın titreşimine uyum sağlayacak bir toprak enerjisi taşıdır.

Kuvars Yeşil Turmalin
Kuvars Yeşil Turmalin
Kalbinizin yerkürenin kendisi ile elektromanyetik bir bağlantı kurmasına izin verme arzı , fiziksel kalbin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Güçlü bir şifa kapasitesine sahiptir ve özellikle yeryüzü krallığına şifa ve yardım etmek için faydalıdır.

Eğer bir bitki uzmanı olmak için çalışıyorsanız, bu, mineral ve bitki krallıkları arasındaki enerji akışını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak güçlü bir taştır.

FTC Bilgilendirme: Bu yazıda yer alan linklerden bazılarına yapılan alımlar için komisyon aldım.

Yeşil Turmalin Nerede?
Bu taşın depoları Afrika, Afganistan, Pakistan, Avustralya, Brezilya ve ABD’de bulunmuştur. Bu yeşil taşlar, kuyumcular için popüler hale getiren çekici bir titreşime sahiptir.

Genellikle Verdelite markası altında satılmaktadır ve bu isim Yeşil Turmalin takıları satılırken yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir dizi yeşil tonda gelir.

Renk, hoş bir açık yeşil, güzel bir nane yeşili, daha derin bir zümrüt yeşili ve hatta hemen hemen siyah bir koyu yeşil olabilir.

Bu taşın Mavi çeşitliliğinin bir kısmı, bir taş içinde hem yeşil hem de mavi renkleri içerebilir.

Krom Turmalin çok güzel bir yeşil kristaldir ve en çok aranan türlerden biridir, ancak uzmanlar tarafından farklı bir taş olduğu söylenir.

Yeşilimsi Mavi Turmalin kristalleri vardır ve hem yeşil hem de mavi tiplerin bazı yönlerine sahip, karışık bir titreşime sahip olabilirler.

Kuvars kristalleri içinde yer alan parçalar genellikle daha kolay ve daha uygun bir fiyata elde edilir.

Turmalinin tüm renkleri doğal olarak kuvars içinde ve genellikle beyaz veya kar kuvarsın içinde büyüyor olarak bulunabilir. Bu kuvartz, doğal bir büyütücü etkiye sahip olduğu gibi avantajlı bir kombinasyondur.

Aynı zamanda Beyaz Albit’e dahil edilmek olarak da görülebilir … resme bakın ve bu hoş bir enerji bileşimi.

Neden Yeşil Turmalin Kullanılır?
Bu güzel kristal, erkeksi ya da yang enerjisiyle güçlü bir kalp çakra taşıdır. Bu mutluluk için önde gelen kristallerden biridir ve kendini iyileştirmek için güçlü bir yardımcıdır.

Titreşimi özellikle kendinize karşı özellikle şefkatlidir. Bu merhametli titreşim, bu çakranın yönettiği birincil enerjilerden biri olduğundan, timus veya daha yüksek kalp çakrası içinde güçlü bir şekilde yankılanır.

Beyaz albit koyu yeşil turmalin
Beyaz albit yeşil turmalin
Yeşil Turmalinin enerji alanı, derin bir sakinlik, eşitlik ve bütünlük duygusu içinde sizi uyararak kişisel enerjinizle uyum ve uyum sağlayacaktır.

Üçüncü göz çakrasındaki eylemi sayesinde, daha güçlü görselleştirme yeteneklerini beraberinde getirir ve İlahi aşkın gücünü hissetmenize izin veren, kalp ve zihin arasında daha güçlü bir bağlantıyı teşvik edebilir.

→ Ebay’den Yeşil Turmalin Al

Bu yeşil taş, daha kadınsı veya yin enerjisine sahip olan Pembe Turmalin ile iyi uyum sağlar. Pembe çeşidi yeşil taşlarla kullanmak fark edilebilir şekilde dengeleyebilir.

Kendinizi enerjiyle akıtırken ve birleşik titreşime eriştiğinizde, kendinizi mutlu ve neşeli bir bütün haline getirebilirsiniz.

Yeşil Turmalin
Yeşil Turmalin Taşı
Kalp çakrasındaki bu rezonans, tüm vücut boyunca hareket eder, kalp akışı sisteminizin her bir parçasına girer.

Bu güzel yeşil taş,  yaratıcılığınızı artırabilir , kişisel bolluğunuzu ve refahınızı ortaya çıkaracak fikirler geliştirmek için ilham almanızı sağlar.

MUHTEŞEM TURMALİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Turmalin Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 13 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AFGANİSTAN
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL TURMALİN TAŞI
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • MİX FARKLI RENKLERDE
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Turmalin tek bir mineral değildir, fakat birbiriyle yakından ilişkili birçok mineral grubudur. Üç en iyi bilinen üyesi olan Elbait , şörl ve Dravit . Diğer daha az bilinen üyeler arasında Uvite , Liddicoatite ve Buergerite bulunur . Turmalin grubunun daha fazla üyesi var, fakat bunlar son derece nadirdir ve bu rehberde tartışılmamıştır.

Doğal Turmalin Taşı Yüzük

Doğal Turmalin Taşı Yüzük

Turmalin, koleksiyoncular arasında son derece popülerdir ve iyi bilinen bir taştır. Spektrumun hemen hemen her renginde meydana gelen, bilinen en renkli mineral tipidir. Bireysel taşlar genellikle çok renkli ve güzelliğinden eşsizdir.

Bazı Turmalinin rengiısıl işlem . Bazı yeşilimsi taşlar koyu yeşil yapılabilir, bazı kahverengimsi kırmızı taşlar kırmızı, bazı açık pembe taşlar ise ısınarak renksiz hale getirilebilir.

Turmalinin birçok ilginç optik özelliği vardır. Birçok yeşil ve mavi örnek güçlü bir şekilde pleokroiktir . Dikey eksenleri üzerinden bakıldığında , bu tür örnekler, yatay eksenlerinde görüldüklerinden daha koyu renkte görünürler. Diğer Turmalinlerde, renk, pleochroizm nedeniyle farklı açılardan bakıldığında aslında farklı olabilir . Bazı Turmalinler , kabaşonun içine cilalandığında bir kedi gözü etkisi sergiler . Turmalin hem pyroelektrik ve

piezoelektrik . Bir numune basınç veya sıcaklık değişimi altındaysa, elektrik yükü üretecektir . Bu olduğunda, toz parçacıkları kristal uçlarına bağlanır.

Daha fazla bilgi için Turmaline’deki değerli taş bölümüne bakınız .

Kimyasal formül    Tourmaline ana formları kapsar (basit kimyasal formülü, Elbait , şörl ve Dravit aşağıdaki gibidir:) olan
(Na, Ca) (Mg, Li, Al, Fe + 2 ) 3 , Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18(OH) 4

Ek olarak Uvite , Liddicoatite ve Buergerite’yi kapsayan genişletilmiş formül aşağıdaki gibidir:
(Na, Ca) (Mg, Li, Al, Fe2 + , Fe 3+ ) 3 (Al, Mg) 6 ( BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH, O, F) 4

Turmalin grubu için formül çok karmaşıktır. Daha fazla bilgi için Turmalin kimyasal formülüne bakınız.
bileştirme, kompozisyon    Turmalinin kimyasal formülüne bakınız .
Renk    Turmalin renk bakımından çok çeşitlidir. Renkler arasında siyah, kahverengi, yeşil, kırmızı, pembe, mavi ve gri bulunur. Beyaz, renksiz, sarı, turuncu ve mor renkler daha az yaygındır. Kristaller sıklıkla iki veya daha fazla farklı renk içeren çok renklidir. Bazı örnekler pleokroiktir .
Meç    Beyaz
Sertlik    7 – 7.5
Kristal sistemi    altıgen şeklinde
3D Kristal Atlas
(Animasyonlu model için tıklayınız)
Üçgen Kesitli Prizmatik
Piramit Sonlandırmalı Prizmatik

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 19.47 KARAT DOĞAL AFGANİSTAN MULTİCOLOR FARKLI RENKLERDE TUMALİN TAŞI BAYAN YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;
Kristal Formlar
ve Agregalar    Genellikle uzatılmış olarak prizmatik ağır olan kristaller çizgili . Ayrıca kısa, güdük, prizmatik kristaller. Çoğu Turmalin kristalleri yuvarlak, üçgen bir kesite sahiptir. Nadiren de tablo kristaller. Agregalar dahil sütunlu , yayılan , Batriyoidal , sarkıtlarla minik, ince uzun iğne yoğun gruplar halinde ve kompakt kitleler halinde.
şeffaflık    Şeffaf opak
Spesifik yer çekimi    2,9 – 3,3
parıltı    Vitrifiye . Bazı siyah ve kahverengi örnekler donuk olabilir.
yarılma    3,2

Turmalin Taşı Bayan Yüzük

Turmalin Taşı Bayan Yüzük

Kırık    Konkoidal için dengesiz
yapışkanlık    Kırılgan
Diğer Kimlik İşaretleri    1) Güçlü piroelektrik .
2) Piezoelektrik .
3) Tourmaline Birkaç formları floresan sarı kısa dalga UV ışığı .
Grup içinde    Silikatlar ; Siklosilikatlar ; Turmalin Grubu
Çarpıcı özellikleri    Renk, kristal biçim, sertlik ve derin dikey çizgiler s.
çevre    Elbait , şörl ve Liddicoatite hemen hemen münhasıran granit pegmatit , s sırasında dravit ve Uvite veya daha çok gelen metamorfik gibi ortamlar mermer s. Buergerite dan magmatik riyolit mevduat.
Kaya tipi    Ateşli , Metamorfik
Popülerlik (1-4)    1
Yaygınlık (1-3)    2
Talep (1-3)    1Turmalin, bir grup ilgili mineral türünün adıdır. Gemolojik uygulamada, bireysel tür isimleri kullanılmamaktadır. Bunun yerine basitçe “turmalin” olarak adlandırılır. İsim, “karışık parsel” anlamına gelen “turmali” kelimesi olan Sinhalese kelimesinden türetilmiştir.

Renk
Renk, diğer mücevherlerden daha fazla ton, ton ve nüanslarda bulunan Tourmaline için kraldır. Gerçekten de, turmalin her olası renkte değil, aynı turda bazı turmalinlerin birden fazla rengi vardır. İşte daha önemli çeşitlerden bazıları:

Rubellit – kırmızı
Indicolite – mavi
Krom – krom / vanadyum tarafından yoğun yeşil renkli
Bi-Color – aynı taşta iki veya daha fazla renk gösteren turmalinler
Karpuz – Yeşil bir cilt ve kırmızı bir çekirdek gösteren iki renkli turmalinler; Bunlar genellikle dilimler halinde kesilir
Kanarya – Malawi parlak sarı turmalin
Paraíba – Brezilya’dan Paraíba’dan yeşile renkli yoğun mavi
Cat’s Eye – çeşitli renklerde chatoyant turmalin
Renk Değişimi – akkor ışığında gün ışığından yeşil renge dönüşür
Diğer çeşitler, “pembe turmalin” deki gibi bir renk ön ekiyle satılır. Çoğu taşta olduğu gibi, renk, olabildiğince yoğun, karanlık veya çok açık olmamalıdır.

Turmalinin daha ayırt edici özelliklerinden biri, sıradan ışın rengi (c-eksenine paralel görülen renk) ile olağanüstü ışınımdan daha derin olan güçlü pleokroizmidir. Bazı çeşitlerde, bu yüz yukarı pozisyonda kolayca görülebilir.

Bu oval yeşil turmalinde pleochroizmin etkileri açıkça görülebilir.  Dikey eksen boyunca, mavimsi yeşil bir renk görülürken, yatay eksen boyunca, renk sarımsı yeşil renktedir.  Bu, turmalinin iki kat refraktif doğasının bir ürünüdür.  (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)
Bu oval yeşil turmalinde pleochroizmin etkileri açıkça görülebilir. Dikey eksen boyunca, mavimsi yeşil bir renk görülürken, yatay eksen boyunca, renk sarımsı yeşil renktedir. Bu, turmalinin iki kat refraktif doğasının bir ürünüdür. (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)

Aydınlatma
Turmalin için uygun aydınlatma koşulları renk çeşitliliğine bağlı olacaktır. Yeşiller, maviler ve menekşeler gün ışığında daha güzel görünürken, kırmızılar, portakallar ve sarılar genellikle akkor ışığında en iyi şekilde görünür. Herhangi bir gem satın alırken, gelecekteki sürprizleri ortadan kaldırmak için çeşitli ışık kaynakları altında incelemek her zaman iyi bir fikirdir.

berraklık
Turmalinin farklı çeşitleri farklı açıklıklara sahip olma eğilimindedir. Böylece mavi ve mavi-yeşil renklerde büyük temiz turmalinler bulunurken, hemen hemen tüm kırmızı ve pembe turmalinler gözle görülebilir kapanımlar gösterecek. Turmalinde en sık görülen inklüzyonlar kırık ve sıvı dolu iyileşmiş kırıklardır. İğne kapanımları da yaygındır.

Elektrikli Paraíba turmalinlerinin bu takımı, taşın mücevher dünyasını neden etkilediğini gösteriyor.  Bu gibi taşlar genellikle karat başına onbinlerce dolar satar.  (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)
Elektrikli Paraíba turmalinlerinin bu takımı, taşın mücevher dünyasını neden etkilediğini gösteriyor. Bu gibi taşlar genellikle karat başına onbinlerce dolar satar. (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)

Turmalin Taşı Faydaları

Turmalin Taşı Faydaları

Kesmek
Turmalinde kullanılan kesikler, renk kadar çeşitlidir. Güçlü pleochroizminden dolayı, iki pleokroik rengin daha hafif gösterilmesi için daha koyu turmalinler kesilir. Bu, kristalin c ekseninin, tablo fasetine paralel olarak yönlendirilmesi anlamına gelir. Bu yönelimle kesilmiş taşlar genellikle turmalin kristallerinin uzamış doğası nedeniyle dikdörtgenler ve dikdörtgen zümrüt kesimleridir.

Daha açık renkteki turmalinler tipik olarak, mümkün olan en zengin rengi göstermek için c eksenine dik olan masa faseti ile yönlendirilir. Böylece genellikle turlar, üçgenler, trilyonlar ve ovaller olarak kesilirler. Turmaline süite hızlı bir bakış bunu gösterir.

Yüzlü taşlara ek olarak, cabochon kesimli turmalinler de sıklıkla görülür.

Pala International turmalinlerinden oluşan bir süit, bu mücevher ailesindeki muazzam çeşitliliği göstermektedir.  (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)
Pala International turmalinlerinden oluşan bir süit, bu mücevher ailesindeki muazzam çeşitliliği göstermektedir. (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)

Fiyatlar
Turmalinin fiyatları çeşitliliğe ve kaliteye bağlı olarak muazzam ölçüde değişmektedir. En pahalı olanları, karara onlarca bin dolara ulaşabilen Paraíba turmalinleridir. Krom turmalinler, rubellitler ve ince indolitler ve iki renkli renkler 1000 $ / ct’ye kadar satabilirler. yada daha fazla. Diğer çeşitler, rengin zenginliğine bağlı olarak 50-750 $ / ct.

Taş boyutları
Paraíba turmalinleri, 2 cts üzerindeki taşlarda son derece nadirdir. 5 karat’ın üzerindeki Fine Paraíba, dünya standartlarında parçalar olarak düşünülebilir. Çoğu taş 1 ct’den az olma eğilimindedir. Kaliteden oluşan krom turmalinler, rubtitler gibi 10 cts’nin üzerindeki boyutlarda nadirdir.

Kaynaklar
Turmalin bir pegmatit mineralidir ve bu nedenle dünyanın en büyük pegmatit semtlerinden çıkarılır. Öncelikle Brezilya’dır, ancak ünlü Pala pegmatite bölgesi ve Maine de dahil olmak üzere San Diego County’de de iyi turmalinler bulunur. Kenya, Tanzanya, Mozambik ve Madagaskar’ın Doğu Afrika ülkeleri de geçmişte iyi bir turmalin üretmişlerdir. Güzel sarı “kanarya” turmalinleri Malawi’den gelirken, Nijerya’da son derece ince rubellitler ve mavi-yeşil turmalinler bulunur. Afganistan, Sri Lanka ve Burma da bazen gem turmalinleri üretiyor.

California’nın Himalaya Madeninden elde edilen bu karpuz turmalin kolye, çeşitliliğin harika bir örneğidir.  (Takı: & nbsp; Koleksiyoncu; & nbsp; Fotoğraf: Wimon Manorotkul)
California’nın Himalaya Madeninden elde edilen bu karpuz turmalin kolye, çeşitliliğin harika bir örneğidir. (Mücevher:  Koleksiyoncu ; Fotoğraf: Wimon Manorotkul)

geliştirmeleri
Rengin kendisi gibi, turmalinin iyileştirme olanakları da çeşitlilik göstermektedir. Ortaya çıkan taşlar, normal kullanım koşulları altında ve tamamen güvenlidir. Bazı durumlarda ısı muameleleri kullanılır, diğerlerinde ışınlama kullanılır. Bazen turmalin kırıkların ve diğer yüzey ulaşan çatlakların görünürlüğünü gizlemek için yağlanır.

Turmalin Taşı Özellikleri

Turmalin Taşı Özellikleri

irfan
Aşağıdaki hikaye , 1906 Mart’ında The Pacific Monthly’de yayınlanan Richard Keene tarafından “ San Diego’un Gem Tabut ”  undan geliyor .

Turmalin hakkında bir efsane var. Bir zamanlar çok çirkin olan, iğrenç bir şeytani ruh yaşadığı zaman, güzel bir şey görmek için korkunç bir öfke içine atılmıştı. Bir gün yaşadığı mağaranın kenarında otururken, üstündeki gökyüzünde bir gökkuşağı gördü ve çeşitli renklerini gördükten sonra öfkesi hiçbir sınır tanımadı. Kötü bir büyünün kullanılmasıyla, çok renkli gökkuşağını ele geçirdi ve onu günümüze kadar karanlık fissürün içine taşıdı ve keşifçiler, öfkesindeki bu kötü ruh tarafından ezilen kırılmış gökkuşağının parçalarını buldular, onlara turmalin adını verdiler. .

Tanzanya’daki krom turmalin yoğun, neredeyse zümrüt yeşili bir renge sahiptir.  (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)
Tanzanya’daki krom turmalin yoğun, neredeyse zümrüt yeşili bir renge sahiptir. (Fotoğraf: Wimon Manorotkul)

Turmalinde mümkün olan çok çeşitli renkler Kaliforniya’nın Himalaya Madeni’nden gelen bu çarpıcı kristalle gösterilmiştir.
Turmalinde mümkün olan çok çeşitli renkler Kaliforniya’nın Himalaya Madeni’nden gelen bu çarpıcı kristalle gösterilmiştir.

Turmalinin Özellikleri
Turmalin (bir mineral grubu)
bileştirme, kompozisyon
Turmalin, tüm mineral gruplarının en karmaşıklarından biridir ve aşağıdaki türleri içerir:

Buergerite: Näfe 3+ 3 Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (O) 3 (OH)
Chromdravite: NaMg 3 [Cr, Fe + 3 ] 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Dravit: NaMg 3 Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Elbait Na (Li 1.5 Al 1.5 ), Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Feruvit: CaFe 2+ 3 [Al 5 Mg] (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Foitite: [Fe + 2 2 (Al, Fe + 3 )], Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Liddicoatite: Ca (Li 2 Al), Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Magnesiofoitite: [Mg + 2 2 (Al 3+ )] Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Olenite: Naal 3 Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (O) 3 (OH)
Povondraite: NaFe 3+ 3 Fe 3+ 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (O) 3 (OH)
Rossmanite: (LiAI 2 ) Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Schorl: NaFe 2+ 3 Al 6 (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Uvite: CaMg 3 [Al 5 Mg] (BO 3 ) 3 Si 6 O 18 (OH) 4
Özetle, turmalin karmaşık “karmaşık” bir boro-silikattır ve “kompleks” e ağır bir vurgu yapar. Bir pundit, bir ortaçağ simyacının demliğini saygın bir mineral türünden daha çok beğenir. Ve yukarıdaki formüller bir bakışta bunu ayıracaktır.

Sertlik (Mohs)    7 ila 7.5
Spesifik yer çekimi    3,06 (+ 0,20; – 0,06)
Kırılma indisi    1.624–1.644 (0.18-0.40; genellikle 0.20, koyu renkli taşlarda daha büyük olabilir); iki kat refraktif, tek eksenli negatif
Kristal sistemi    Altıgen-köşeli
Renkler
Her şeyden Turmalin başka bir gemiden daha fazla renkte ortaya çıkar. Bazı renkler de dahil olmak üzere belirli çeşitli isimlere sahiptir:

Turmain Taşı

Turmain Taşı

Bi-renk: Aynı taşta birden fazla renk
Chrome: Krom ve / veya vanadyum ile renklendirilmiş yoğun yeşil
İndikolit: Mavi
Paraíba: Elektrik mavisi yeşil, renkli bakır
Rubellit: Kırmızı
Karpuz: Merkezde pembe, kenarda yeşil
pleokroyizma    Koyu renkli olan sıradan ışınlarla kuvvetli dikroik
Dağılım    0.017
Olayları    Kedi gözü turmalinleri yaygındır. Yeşilden kırmızıya değişen renk değişimi krom turmalinler ara sıra bulunur.
kullanma    Ultrasonik: genellikle güvenli, ancak taş sıvı içerme içeriyorsa riskli
Steamer: güvenli değil
Turmaline dikkat etmenin en iyi yolu sıcak, sabunlu su ile temizlemektir. Isıya veya asitlere maruz bırakmayın.
geliştirmeleri    Kaynağa ve çeşitliliğe bağlı olarak turmaline düzenli olarak çeşitli geliştirmeler uygulanır. Bunlar ısı, ışınlama ve yağlama içerir.
Sentetik mevcut?    Yok hayırTurmalin Değerli Taş
Turmalin taş, insan vücudunun detoksifikasyon sürecine yardımcı olma kabiliyeti ile tanınan yarı kıymetli bir mineral taşıdır. Negatif iyonları ve uzak kızılötesi ışınları yayma yeteneğine sahip olan sadece bir avuç mineralden biridir.

Turmalin kelimesi, “canlı renkler ile karışık taş” anlamına gelen “tura mali” adlı Singhalese ifadesinden gelmektedir. Macentadan turkuaz-maviye, çayır-yeşilden canlı sarıya ve hatta siyahtan, bu güçlü şifa taşı renginin farklı ışık biçimlerinde değiştiği bilinir. Bazıları, aynı renkte iki turmalin olmadığını söylüyor ve bu nedenle tarihsel olarak, kim giydiğini koruyabilen “sihirli” bir taş olarak saygı duyuluyor.

Turmalin değerli taş, hem piroelektrik hem de piezoelektrik olduğundan, kendi elektrik yükü kaynağı haline gelmek için esrarengiz bir yeteneğe sahiptir. Mücevher daha büyük miktarlarda basınç altına alındığında veya dramatik olarak ısıtıldığında veya soğutulduğunda, kızıl ötesi dalgalar ve negatif iyonlar yayabilen bir elektrik yükü yaratır. Bugün, turmalin taşının vücudun detoksifikasyon sürecine sorunsuz bir şekilde yardımcı olabileceği bilinen bir gerçektir.

Turmalin Taşı Satış

Turmalin Taşı Satış

Turmalin Değerli Taşların Sağlık Faydaları
Çalışmalar, artan kronik hastalık insidansının, vücuttaki toksik taşma ile doğrudan ilişkili olduğunu göstermiştir. Turmalin taşının stresin hafifletilmesine, zihinsel uyanıklığın artmasına, dolaşımın iyileştirilmesine ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Toksin ilişkili hastalıkları azaltmak için güçlü bir ajandır.

Ayrıca, turmalin, sinir sistemi üzerinde vücudun organları ve dokuları üzerinde detoks ve temizleme etkisi yaratır. Dolaşımın iyileştirilmesi, stresi azaltmak, beyin uyanıklığını iyileştirmek ve bağışıklık sistemini harekete geçirmek için yararlı bir yardımcı olarak gösterilmiştir. Bu renkli taş, kendi ısısını üretme kapasitesi nedeniyle sinirlerimizde yüksek oranda stabilize edici bir etkiye sahiptir. Bir elektriksel değişimi kendi kendine üretme yeteneği, onu, kızıl ötesi ısıyı ve aynı zamanda negatif iyonları yayabilen tek minerallerden biri haline getirir.

Şok Gerçekler!
Şok edici Gerçek!

Hayvanlar ve bitkiler üzerinde turmalin değerli taşlar kullanan ön araştırmalar, taşın hem hayvan hem de bitki metabolizması üzerinde aktifleştirici bir etkiye sahip olduğunu göstermiştir.

Neden Uzak Kızılötesi ışınları ve negatif iyonları yayabilecek bir mineralle ilgileniyoruz?
Turmalin Değerli Taş

FIR’lar ve negatif iyonlar, fiziksel bedenin yanı sıra zihni hafifçe iyileştirir, yumuşatır, uyarır ve detoks eder. Uzak Kızılötesi Işınlar  , insan vücudunun tüm katmanlarına nüfuz edebilen, dokuların, kasların ve kemiğin iç bölgelerine giren, görünmez enerji dalgalarıdır.

Ayrıca kanı taşıyan kılcal damarları genişleterek kan akışını da nazikçe arttırırlar, bu da kanın oksijenasyonunu ve yenilenmesini destekler, enerji için kan bağımlı olan vücudun tüm önemli organlarının iyileştirilmiş işlevini derinden detoksifiye eder. Bu detoksifikasyon en derin seviyede olup, kandaki gizli toksinlerin çözülmesini sağlar.

Negatif iyonlar da ruh halini belirlemede inanılmaz derecede önemlidir. New York’taki Columbia Üniversitesi’nden Dr. Michael Terman, negatif iyonları araştırdı ve şunları söyledi: “Vurma sörfünün eylemi negatif hava iyonları yaratıyor ve ayrıca insanların ışıklandırılan ruh hallerini bildirdiği bahar şimşeklerinden hemen sonra görüyoruz.” Ayrıca, Columbia Üniversite, kışın depresyon üzerine yapılan çalışmalarda, olumsuz yan etkilere yol açmadan, antidepresanların kullanılması yoluyla negatif iyon jeneratörleri yoluyla depresyonun rahatlatılabildiğini ve bu iyonların beyne giden oksijen akış miktarını artırdığını, farkındalığı ve zihni artırdığını göstermiştir. energy.³

Birçok profesyonel sporcu, turmalin gibi terapötik değerli taşlar kullandıktan sonra büyük performans geliştirmeleri bildirmiştir. İsveçli olimpik dünya-yüzme şampiyonu Glen Christiansen, “Yeşil turmalin kolye bana çok güç veriyor ve sert egzersizlerden daha hızlı iyileşmemi sağlıyor.” “Merakla yeterli,” diye ekledi, “bana daha fazla cinsel ilgi ve güç veriyor” dedi.

Turmalin Taşı Yüzük

Turmalin Taşı Yüzük

Biliyor musun?
Biliyor musun?

Bu taş, vücuttaki kan akışını ve dolaşımını arttırdığı için, erkeklerde cinsel enerjiyi artırma gücüne sahip olduğu bildirilmiştir. Taşın, hem erkeklerde hem de kadınlarda duyguları hafifletmeye, canlılığı ve canlılığı artırmaya yardımcı olduğu bildirilmektedir.4

Turmalin Gemstone sizin için nasıl iyi?
Turmalinin yaydığı uzak kızılötesi ışınlar, suda normalde olduğu gibi vücutta aynı rezonansı yaratır. Bu sinirler üzerinde çok yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. İnsan vücudunun dörtte üçü sudan oluşur, bu rezonans emilimi formu canlı dokularda artan canlılık yaratır, enerji seviyelerini arttırır ve  metabolizmayı artırır .

Turmalin taş, birçok toksinle ilgili rahatsızlığın azaltılmasına yardımcı olabilir
Turmalinden gelen güçlü etkilerden sadece birkaçı:

Detoksifikasyon
Yağ kaybına yardımcı olur
Su tutma azaltır
Kan dolaşımını artırır
Gereksiz atık patlarYeşil Turmalin, yaşam için mutluluğu ve sevinci uyaran hoş bir titreşime sahiptir ! Metafiziksel özellikleri , özellikle kendinize karşı şefkati kuvvetle destekler .

Bu keyifli yeşil kristal, sizi dünyaya bağlayacak ve Ana Gaia’nın titreşimine uyum sağlayacak bir toprak enerjisi taşıdır.

Kuvars Yeşil Turmalin
Kuvars Yeşil Turmalin
Kalbinizin yerkürenin kendisi ile elektromanyetik bir bağlantı kurmasına izin verme arzı , fiziksel kalbin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Güçlü bir şifa kapasitesine sahiptir ve özellikle yeryüzü krallığına şifa ve yardım etmek için faydalıdır.

Eğer bir bitki uzmanı olmak için çalışıyorsanız, bu, mineral ve bitki krallıkları arasındaki enerji akışını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak güçlü bir taştır.

FTC Bilgilendirme: Bu yazıda yer alan linklerden bazılarına yapılan alımlar için komisyon aldım.

Yeşil Turmalin Nerede?
Bu taşın depoları Afrika, Afganistan, Pakistan, Avustralya, Brezilya ve ABD’de bulunmuştur. Bu yeşil taşlar, kuyumcular için popüler hale getiren çekici bir titreşime sahiptir.

Genellikle Verdelite markası altında satılmaktadır ve bu isim Yeşil Turmalin takıları satılırken yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir dizi yeşil tonda gelir.

Renk, hoş bir açık yeşil, güzel bir nane yeşili, daha derin bir zümrüt yeşili ve hatta hemen hemen siyah bir koyu yeşil olabilir.

Bu taşın Mavi çeşitliliğinin bir kısmı, bir taş içinde hem yeşil hem de mavi renkleri içerebilir.

Krom Turmalin çok güzel bir yeşil kristaldir ve en çok aranan türlerden biridir, ancak uzmanlar tarafından farklı bir taş olduğu söylenir.

Yeşilimsi Mavi Turmalin kristalleri vardır ve hem yeşil hem de mavi tiplerin bazı yönlerine sahip, karışık bir titreşime sahip olabilirler.

Kuvars kristalleri içinde yer alan parçalar genellikle daha kolay ve daha uygun bir fiyata elde edilir.

Turmalinin tüm renkleri doğal olarak kuvars içinde ve genellikle beyaz veya kar kuvarsın içinde büyüyor olarak bulunabilir. Bu kuvartz, doğal bir büyütücü etkiye sahip olduğu gibi avantajlı bir kombinasyondur.

Aynı zamanda Beyaz Albit’e dahil edilmek olarak da görülebilir … resme bakın ve bu hoş bir enerji bileşimi.

Neden Yeşil Turmalin Kullanılır?
Bu güzel kristal, erkeksi ya da yang enerjisiyle güçlü bir kalp çakra taşıdır. Bu mutluluk için önde gelen kristallerden biridir ve kendini iyileştirmek için güçlü bir yardımcıdır.

Titreşimi özellikle kendinize karşı özellikle şefkatlidir. Bu merhametli titreşim, bu çakranın yönettiği birincil enerjilerden biri olduğundan, timus veya daha yüksek kalp çakrası içinde güçlü bir şekilde yankılanır.

Beyaz albit koyu yeşil turmalin
Beyaz albit yeşil turmalin
Yeşil Turmalinin enerji alanı, derin bir sakinlik, eşitlik ve bütünlük duygusu içinde sizi uyararak kişisel enerjinizle uyum ve uyum sağlayacaktır.

Üçüncü göz çakrasındaki eylemi sayesinde, daha güçlü görselleştirme yeteneklerini beraberinde getirir ve İlahi aşkın gücünü hissetmenize izin veren, kalp ve zihin arasında daha güçlü bir bağlantıyı teşvik edebilir.

→ Ebay’den Yeşil Turmalin Al

Bu yeşil taş, daha kadınsı veya yin enerjisine sahip olan Pembe Turmalin ile iyi uyum sağlar. Pembe çeşidi yeşil taşlarla kullanmak fark edilebilir şekilde dengeleyebilir.

Kendinizi enerjiyle akıtırken ve birleşik titreşime eriştiğinizde, kendinizi mutlu ve neşeli bir bütün haline getirebilirsiniz.

Yeşil Turmalin
Yeşil Turmalin Taşı
Kalp çakrasındaki bu rezonans, tüm vücut boyunca hareket eder, kalp akışı sisteminizin her bir parçasına girer.

Bu güzel yeşil taş,  yaratıcılığınızı artırabilir , kişisel bolluğunuzu ve refahınızı ortaya çıkaracak fikirler geliştirmek için ilham almanızı sağlar.