OTANT�K TA�

TURMALİN TAŞI MİX A+++ KALİTE 4 SIRA KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Turmalin Taşı Kolye Mix
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 48 GR
 • A +++ KALİTE RENKDOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL MİX TURMALİN
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • UZUNLUK 21 CM

1500’lerde Brezilya’da bir yerde, bir İspanyol fatih, yeşil bir turmalin kristalinden toprağı yıkadı ve canlı mücevheri zümrütle karıştırdı. Bilim adamları 1800’lerde turmalini ayrı bir mineral türü olarak tanıyana kadar kafa karışıklığı devam etti. Taşın kimliğiyle ilgili kafa karışıklığı, Singalaca’da (bir Sri Lanka dili) “karışık taşlar” anlamına gelen toramalli’den gelen adında bile yansıtılmaktadır. Bu, Hollandalı tüccarların Seylan’ın (şimdi Sri Lanka’nın) mücevher çakıllarında bulduğu çok renkli, suda aşınmış çakıl taşlarına uygulanan bir terimdir.

Turmalin Taşı

Turmalin Taşı

İnsanların neden turmalini diğer mücevherlerle bu kadar kolay karıştırdıklarını anlamak kolay: Turmalinin göz kamaştırıcı renk yelpazesine çok az mücevher uyuyor. Zengin kırmızılardan pastel pembelere ve şeftali renklerine, yoğun zümrüt yeşillerinden canlı sarılara ve derin mavilere kadar, bu mücevherin renk yelpazesinin genişliği rakipsizdir. 1980’lerde ve 1990’larda Brezilya’daki keşifler, pazara yoğun yeni tonlar getirerek turmalinin çekiciliğini artırdı.

İnsanlar muhtemelen yüzyıllardır bir mücevher olarak turmalini kullandılar, ancak modern mineralojinin gelişmesine kadar, rengine göre onu başka bir taş (yakut, safir, zümrüt vb.) Olarak tanımladılar.

Kaliforniya’daki ilk turmalin raporlarından biri 1892’deydi. 1800’lerin sonlarında, turmalin Tiffany gemolog George F. Kunz’un çabalarıyla bir Amerikan mücevheri olarak tanındı. Maine ve California’daki turmalin yatakları hakkında yazdı ve ürettikleri taşları övdü.

Turmalinin Amerika’daki köklerine rağmen o dönemdeki en büyük pazarı Çin’deydi. Kaliforniya’daki San Diego İlçesinden gelen pembe ve kırmızı turmalinin çoğu Çin’e gönderildi çünkü Çin Dowager İmparatoriçesi Tz’u Hsi renge özellikle düşkündü. Orada, zanaatkarlar turmalini enfiye şişelerine ve mücevherlere yerleştirilecek diğer parçalara oydular. San Diego County’nin ünlü turmalin madenleri arasında Turmalin Kraliçesi, Turmalin Kralı, Stewart, Pala Şefi ve Himalaya bulunur.

Madenciler Çin ticaretine o kadar bağımlı hale geldi ki, Çin hükümeti 1912’de çöktüğünde, ABD turmalin ticareti de çöktü. Himalaya madeni büyük miktarlarda değerli taş üretmeyi bıraktı. Pala’daki Stewart Lithia madeni gibi San Diego County’deki diğer madenler, hala düzensiz mücevher kalitesinde turmalin tedariki üretiyor.

Bicolor Turmalin Kristal
Kaliforniya, Mesa Grande’deki Himalaya madeni, bu güzel iki renkli turmalin
kristal örneğini üretti . – William F. Larson’un Hediyesi
Maine, ABD’den turmalinler
Maine eyaleti güzel turmalinler üretti. – ICA / Boston Findings Co., Inc.’in izniyle
Çarpıcı Turmalin
Kaliforniya’nın San Diego İlçesindeki bir maden bu çarpıcı turmalini üretti. – Bill ve Jeanne Larson’ın izniyle
Yirminci yüzyılın ilk yarısında, Brezilya’nın bazı büyük yataklar elde ettiği dönemde turmalin arzı artmaya başladı. Daha sonra 1950’lerden başlayarak, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde ek buluntular ortaya çıktı. Madagaskar ve Afganistan ince kırmızı turmalin üretti.

Yoğun Paraíba Turmalin Jeologlar mineral yapısı için turmalini takdir ederken, diğerleri değerli taşın hem fiziksel hem de zihinsel iyileştirici özellikler sunduğuna inanıyor . Turmalini diğer minerallerden ayıran özelliklerden biri, üç taraflı prizmaları ve dikey çizgileridir. Metafiziksel olarak, bunun temizleme ve saflaştırma için güçlü enerji kanalları yarattığı ve aynı zamanda koruma sağladığı düşünülmektedir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL A +++ KALİTE RENK DOYUMU İRİ TANE RONDELA KESİM MİX (YEŞİL SİYAH PEMBE KIRMIZI) 4 SIRA TURMALİN TAŞI HİNDİSTAN MEŞELİ SIRA KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

Yarı değerli taş turmalin, siyahtan maviye ve pembeye değişen bir dizi renkte büyür. Renklerdeki farklılıklar taşın mineral bileşimleriyle açıklanabilse de, bazıları turmalin anlamının ve farklı renklerin kullanımlarının tondan tona değişebileceğine inanıyor.
Turmalin Anlamı ve Farklı Renklerin Kullanımları

Hindistan’dan Avustralya’ya kadar olan ülkelerde turmalinin koruyup iyileştirebileceği düşünülüyor . Turmalinin belirli renklerinin kendine has özellikleri olduğu düşünülmektedir:

Turmalin Taşı Kolye Mix

Turmalin Taşı Kolye Mix

Siyah (Schori): Gerçekte koyu maviden koyu kahverengiye ve gerçek siyaha kadar değişebilen siyah turmalin, Dünya ile insan ruhu arasında bir bağlantı sağlayan topraklama taşı olduğu düşünülmektedir. İnsanların kendine güven duygusu bulmalarına, dünyayı daha net görmelerine ve zor koşullarda kendilerini güçlendirilmiş hissetmelerine yardımcı olması gerekiyor. Antik sihirbazların taşı kendilerini “Dünya iblislerinden” korumak için kullandıkları ve hala koruyucu özelliklere sahip olduğu düşünülüyor.
Pembe (Rubelit): Pembe turmalin soluk pembeden koyu kırmızıya kadar değişebilir, ancak tüm renk tonları kalbin meseleleriyle ilgili olmalıdır. Pembe taşın şefkat ve nezaketi teşvik etmenin yanı sıra sevgi ve maneviyatı birbirine bağlaması gerekiyor. Pembe turmalinin bir varyasyonu, karpuz turmalin olarak adlandırılır çünkü dış yeşil bir “kabuk” ile çevrili pembe bir merkeze sahiptir. Bu varyasyonun pembe merkezin duygularını dıştaki yeşil kayanın fiziksel varlığına bağlayarak bir kişinin hayatına ve ilişkilerine neşe getirdiği söyleniyor.
Mor (Siberit): Mor turmalin tamamen sakin enerji ile ilgilidir. Taşın sizi topraklayıp koruduğu, ayrıca derinlemesine rahatlamanıza yardımcı olduğu bildirildi. Bununla, siberite duygusal bağları serbest bırakmaya yardımcı olur, böylece dünyaya yargılayıcı olmayan bir bakış açısıyla bakabilirsiniz. Ek olarak, bazıları baş ağrılarını ve migreni azaltmak için mor turmalinin fiziksel özelliklerini kullanır.
Açık mavi / mavi-yeşil (Indicolite): Indicolite, “indigo” kelimesinden kaynaklanır ve bu turmalinin mavi veya su yeşili rengi suyun huzurunu temsil eder. Mavi turmalin, açık, dürüst iletişimi ve yürekten konuşma yeteneğini temsil eder. Aynı zamanda açık fikirli olmayı ve hakikat ve etiğin kucaklanmasını teşvik etmesi gerekiyor.
Yeşil (Verdilite): Yeşil turmalin, fiziksel kalbin tüm kristallerinin en iyileştiricisidir. Dişi pembe turmalinin erkeksi karşılığıdır ve cesareti, gücü, dayanıklılığı ve canlılığı artırmak içindir. Renk soluk yeşilden zeytin tonlarına kadar değişebilir.
Kahverengi (Dravit): Koyu sarıdan koyu kahverengiye kadar değişen dravitin, doğal, dünyevi tonu nedeniyle topraklama etkisi olması gerekiyor. Taş, duygusal dengeyi geri kazandırır ve endişeyi giderirken ve sakinlik hissi yaratırken anlayışı destekler. Genel olarak, dravitin negatif enerjiyi pozitife dönüştürmesi beklenir.
Çok Renkli (Liddicoatite): Turmalinin nadir bir versiyonu olan liddicoatite, üçgen renk kesitlerine sahiptir. Pembe, kırmızı, yeşil kahverengi veya mavi veya hepsinin bir kombinasyonu olabilir. Zihinsel süreçleri hizaladığına, kendine güveni teşvik ettiğine, anlayışı geliştirdiğine ve çatışmalara içgörü sağladığına inanılıyor.
1980’lerin sonlarından bu yana Brezilya’nın Paraíba bölgesi, Paraíba turmalinleri adı verilen çarpıcı derecede yoğun turmalin renklerinin kaynağı olarak biliniyor.Turmalin, opal ile birlikte Ekim ayının alternatif doğum taşıdır . Taş ilk olarak 1600’lerin sonlarında veya 1700’lerin başında İtalya’nın Batı Kıyısı açıklarındaki Hollandalı tüccarlar tarafından keşfedildi . Turmalin adı, o dönemde Sri Lanka adasındaki tüm renkli kristallere verilen ad olan Sinhalese “turmali” teriminden gelmektedir. Bu her şey dahil isim, antik mücevher satıcılarının turmalini diğer taşlardan ayırt edemediğini gösterir. Aslında tarihte bir zamanlar pembe ve kırmızı turmalinin yakut olduğu düşünülüyordu. Pembe turmalin daha renkli pinker olma eğilimindedir yakut . Bununla birlikte, görünüş olarak benzerlikleri o kadar güçlü ki Rus taç mücevherlerindeki taşlar Yüzyıllardır yakut olduğuna inanılan, artık turmalin olduğu düşünülüyor
Çin-pembe-turmalin-anlamı-history.jpg
Çinliler, yüzyıllar boyunca turmalin ile oyulmuş ve oyulmuş figürlere sahipler ve antik örnekler hala müzelerde sergileniyor, bu da taşın dayanıklılığının bir kanıtı. Pembe turmalinden yapılmış karmaşık bir şekilde oyulmuş Çin enfiye şişelerini gördüğünüzü hatırlayabilirsiniz.
Kendi Aile Hatıralarınızı Tasarlayın
Sevdiklerinizin doğum taşlarıyla veya favori renk kombinasyonunuzla kendi benzersiz aile hatıranızı yaratmak için Pembe Turmalini herhangi bir değerli taşla birleştirin.
Pembe Turmalini aşağıdakilerle birleştirin:

hatıra yüzüğü hatıra yüzüğü
Altın rengi seçin:
turmalin-yaratıcılık-geçmiş-gemstone.jpg
Yüzyıllar boyunca, çeşitli kültürler, turmalinin kullanıcıya hangi erdemleri getirebileceği konusunda farklı inançlara sahipti. 18. yüzyıl edebiyatında Barbara Walker, bu taşın sanatçılara, yazarlara, oyunculara ve yaratıcı alanlardaki kişilere yardımcı olduğunu düşünen referanslardan alıntı yapıyor. Aynı yüzyılda Hollandalı bir bilim adamı, ipeğe sarılan ve ateşli bir çocuğun yanağına yerleştirilen bir turmalinin uykuya neden olacağını iddia etti. Afrika’da turmalin bir zamanlar “illüzyon rüyasından” uyandırmak için bir taş olarak kullanıldı. Hindistan’daki eski törenler , mücevherin iyi olanın keşfedilmesine yardımcı olmak ve içgörü getirmek için bir araç olarak kullanılmasını içeriyordu. Aynı zamanda, dertlerin veya kötülüklerin sebebinin kimin veya neyin olduğunun bilinmesine de hizmet ederdi. Cevher ayrıca simyacılar tarafından da çok değerliydi.piroelektrik etki, filozofun taşı ile ilgili olduğuna inanıyordu. Bunun aydınlanma verecek, manevi işler üzerinde güç verecek, zıtları uzlaştıracak ve baz metalleri altına çevirecek madde olduğu söyleniyordu. Modern zamanlarda, taş Afrika’daki kabileler, Yerli Amerikalılar ve Avustralya’daki yerli gruplar tarafından tüm tehlikelere karşı koruyan bir tılsım olarak kullanılır .

Turmalin Özellikleri

Turmalin Özellikleri

Turmalinin Mistik Güçleri
* Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Çoğunluğu sevdiklerinizin doğum taşlarından ya da modern tıp çağından önce en sevdiğiniz renk kombinasyonlarından oluşan asırlık folklora dayanmaktadır. Gerçek tıbbi bilgi anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi biri hakkında tavsiye için lütfen kalifiye bir hekimi ziyaret edin.
turmalin-sindirim-sistemi-gemstone.jpg
Turmalinin dişleri ve kemikleri güçlendirmenin yanı sıra sindirim sistemini sağlıklı tutmaya da iyi geldiği söyleniyor. Ayrıca adrenal bozukluklar için tavsiye edilir ve modern pratisyenler tarafından stres ve travmayı tedavi etmek için kullanılır.
tourmaline-powers-gemstone-history.jpg
Pembe turmalin, insanlık ve insancıllık sevgisini temsil eder. Başkalarına karşı sempati beslemek için giyilir. Hastalarını daha iyi dinlemelerine ve anlamalarına izin verdiği için şifacılar, terapistler ve danışmanlar için mükemmel bir taştır. Koşulsuz sevgi ve dostluk erdemini taşır. Aslında, tüm farklı renkli turmalinlerin en yüksek sevgisini yayar. Ayrıca, sevgiyi teşvik ettiği ve duygusal acıyı nazikçe dağıttığı ve yıkıcı duyguları çözdüğü için kalplerinde özel bir yaralanma olan insanlar içindir. İlişkileri genellikle alt üst eden olumsuz duyguları yatıştırır.
tourmaline-powers-gemstone-heart.jpg
Pembe turmalin, korku ile baş etmekte güçlük çeken, panik atak geçiren veya iç kargaşasını ve dehşetini iyileştirmelerine yardımcı olacak bir şeye ihtiyaç duyan insanlar için de çok değerlidir. Afrodizyak olduğu kadar kalp koruyucusu. Sevmenin güvenli olduğunu öğretir ve bu nedenle güven aşılar. Başkalarıyla olan ilişkilerinize şefkat ve bilgelik niteliklerini katar. Aynı zamanda düşünce esnekliğini de teşvik eder.
turmalin-takı-history-flowerss.png
Turmalin ayrıca manevi alemde birçok olumlu özelliğe sahiptir. Bir şaman veya tıp adamına iyileştirici güçler getirdiği düşünülmektedir. Bu, “alıcı taş” olarak adlandırılan şeydir, yani yatıştırıcı, sakinleştirici, içe dönük ve manyetiktir, meditasyonu, maneviyatı, bilgeliği ve mistisizmi teşvik eder. Huzur yaratır ve bilinçli ve bilinçsiz zihinler arasındaki iletişimi teşvik ederek psişik farkındalığın çiçek açmasına izin verir.
sakin-turmalin-powers-gemstone.jpg
Turmalinin bir uzlaşma taşı olduğu, şefkat ve soğukkanlılığı teşvik eden, para, şifa ve dostluk çeken enerjiyi yayan ve topraklama amacıyla, Dünya köklerimizi dengelemek ve yeniden doğrulamak için kullanılan bir taş olduğu söyleniyor. Ayrıca kişinin hedeflerini gerçekleştirme taahhüdü yaratır ve kullanıcıyı tehlikelere karşı koruduğu söylenir.
Turmalinin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi
tourmaline-colours-history-gemstones.jpg
Turmalin, bor içeren karmaşık bir silikattır . Diğer değerli taşlardan daha geniş bir renk yelpazesi gösterir. Aslında, spektrumun her renginde gelir. Her farklı renkli taşın farklı bir adı vardır. Pembe turmalin, Latince kırmızı anlamına gelen “rubelit” olarak da bilinir. Bir noktada, turmalinin her rengi için farklı bir isim vardı, ancak şimdi hepsi genel olarak turmalin olarak anılıyor, sadece rengin adı önek olarak eklendi. Pembe turmalin, turmalin ailesinin en nadir üyesidir. Yakuttan daha nadirdiraslında! Kırmızı renk, taşın merkezindeki kirliliklerden kaynaklanır. Turmalinlerin çoğu, enine kesitte kendine özgü yuvarlak üçgen şekle sahip, güzel oluşturulmuş, uzun kristaller olarak oluşur. Turmalin sertliğe göre değişir. Bazı taşlar bazı kuvars taşlarının biraz altında , diğerleri ise zümrütlere eşittir . Gibi ametist ve zümrüt , bir turmalin binlerce yıl sürecek.
tourmaline-mineral-history-gemstones.jpg
Turmalin çok karmaşık bir moleküler yapıya sahiptir. Kimyası John Ruskin tarafından “saygın bir mineral yapımından çok bir doktor reçetesi gibi” olarak tanımlanmıştır. Yüksek basınçlı, yüksek sıcaklık malzemesidir. Birçok turmalin kristali polarite sergiler; renk, elektriksel özellikler ve kristal formları kristalin her iki ucunda farklıdır. Bu varyasyonlar taşın karmaşık yapısı ve kimyası nedeniyle ortaya çıkar. Isıtıldığında veya ovulduğunda, bir elektrik yükü alır ve toz ve diğer hafif nesneler gibi küçük nesneleri çeker. Bu nedenle elektrikli cihazlarda basınç göstergeleri üretmek için turmalin kullanılır. Bu özellik, meşru bir büyülü özellik olan “piroelektrik” olarak bilinir.Bu mülkün bilimsel kanıtının ilk kaydı, 18. yüzyıl İsveçli botanikçi Carl Von Linne’in çalışmasında

Turmalin Faydaları

Turmalin Faydaları

bulunur. Turmaline “elektrikli taş” adını verdi.
turmalin-granit-gemstone-history.jpg
Turmalin genellikle granit pegmatitlerde (tabii granit) veya bu tür granitlere bitişik bölümlerde bulunur. Kuzeydoğu Afganistan, Tanzanya, Sri Lanka, Grönland, Bolivya , Mozambik, Nijerya, Burma, Rusya , Hindistan , Güneydoğu Brezilya , Orta Madagaskar, İtalya , Kaliforniya ve Maine’de bulunabilir.Gerçi Elbait tüm renk formlarda ortaya çıkar, taş ticaretinde vadeli Elbait bazen Tourmaline yeşil formunu kaynak için kullanılır. Elbaite’nin diğer renk formları, mücevher pazarında kendi çeşit isimlerine sahiptir. Geleneksel Turmalin taş çeşidi isimleri çeşidi rubellit , kırmızı ya da pembe çeşitli İndikolit , mavi çeşitlilik ve Karpuz Turmalin , yeşil ve kırmızı bir renkli Turmalin. Daha yakın zamanda Turmalin çeşidi isimleri arasında Chrome Turmalin ve Paraiba Turmalin bulunmaktadır . Mücevher pazarındaki yeni bir trend, Turmalin değerli taşların önüne, ” Rubellit ” artık çok “Kırmızı Turmalin” olarak adlandırılmaktadır. Turmalinin

değeri çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Daha çok ucuz olabilir, ancak daha çok egzotik renkler çok yüksek fiyatlar.

En pahalı ve değerli format TurmalinParaiba Tourmaline ticari adıyla bilinen nadir neon-mavi formdur.Paraiba Turmalin ilk olarak bir mücevher pegmatitinde keşfedilmiştir.Bu yeni Turmalin, çok kısa bir süre içinde son derece popüler hale geldi ve bu nadir Turmalinin maliyeti, arz yetersizliği nedeniyle astronomik olarak yükseldi. Paraiba Turmalinine benzer renkte küçük Turmalin yatakları da oğlu Nijerya ve Mozambik’te bulunan ve bunlar mücevher ticaretinde genellikle “Paraiba Turmalin” olarak da adlandırılıyor. Turmaline diğer değerli ürünlerdir Krom Turmalin , yoğun yeşil Turmalin Tanzanya, bulunan rubellit , kırmızı çeşitli pembe ve İndikolit , nadir mavi çeşitliliği.

Çok renkli taşlar, güzellikleri ve benzersizlikleri benzersiz olduğu için gerçekten bir gemolojik harikadır. Yeterince türban, çok renkli turmalinin ilginç bir formu Karpuz Turmalin, yeşil bir dış katmanla çevrilen kırmızı bir merkeze sahiptir (veya tam tersi). Cevher olarak etiket, Karpuz Turmalin bir tarafı yeşil, diğer tarafı kırmızıdır. Yaygın bir siyah Turmalin olan Schorl oldukça ucuzdur.

Tüm renkli Turmalin mücevherler pleokroizm gösterir , yani farklı açılardan bakıldığında renk değişir. Bazı türmalin cevherlerinde bu etki neredeyse hiç fark edilmezken, diğerlerinde kuvvetle belirgindir. Turmalin değerli taş kesiciler bunu yaparken almalıdır, böylece bitmiş mücevher en iyi rengini ortaya çıkarır.

Yaklaşık tüm Turmalin değerli taşları Elbait tipindedir. Schorl , Dravite veLiddicoatite değerli değerli taşlar olarak kullanılır. “Siyah Turmalin” olarak bilinen Schorl , koyu renkli, opak ancak parlak siyah değerli taş yapar. Dravit taşı neredeyse her zaman kahverengimsi renktedir ve genellikle opaktır. Bununla birlikte, zaman şeffaf formlar ortaya çıkar ve nadir bulunan değerli değerli taşlar olarak kullanılabilir. Koyu kahverengi Dravite koyu rengini açmak için ısıl iş tutulabilir. Liddicoatite , çok çeşitli renklerde ve çok renkli formlarda bulunur, ancak bir değerli taş olarak yaygın olarak kullanılamayacak kadar nadirdir.

Turmaline Giriş

Turmalinler, değerli taş dünyasındaki en güçlü kristallerden biridir. Siyah Turmalin muhtemelen insanoğlunun bildiği en güçlü ve en yararlı değerli taştır.

Herkese her zaman yakınlarda bir tane olmasını öneririm – ancak turmalinler gökkuşağının tüm renklerinde de bulunabilir.

Turmalinler, en alaycı insanı bile şaşırtacak gerçekten büyülü bir fenomene sahiptir. Bir turmalin kristali ısıtır ve soğutursanız veya ovalarsanız, bir ucu pozitif ve diğer ucu negatif elektriksel olarak yüklenir. Daha sonra küçük toz parçacıklarını çekebilir – eski külü tütün borularından temizlemek için kullanılıyorlardı.

Bugün hala kullanılan organizmaları isimlendirme sistemini icat eden 18. yüzyıl İsveçli botanikçi Carl Von Linne, turmaline “elektrikli taş” adını verdi.

Turmalinler, kuyumcular tarafından çok aranan yüksek kaliteli bir değerli taştır. Ruhani önyargıları olanlar tarafından çok sevilen basit siyahtan, en seçkin kuyumcularda bulunan neredeyse imkansız derecede pahalı ve gösterişli neon mavisi Paraiba turmalinlerine kadar çeşitlilik gösterirler.

Turmalin, manevi alemde de oldukça kabul görmektedir. Şamanlara veya tıp adamlarına iyileştirici güçler getirir. Bu, “alıcı taş” olarak adlandırılan şeydir, yani yatıştırıcı ve sakinleştirici, manyetik ve ruhsal olduğu, meditasyonu, bilgeliği ve mistisizmi teşvik ettiği anlamına gelir.

Turmalin Satış

Turmalin Satış

Turmalin Erdemler

Alıcı Taş
Sakin ve Huzurlu
Denge ve Anlayış
Esneklik ve Güç
İlham ve Merhamet
Mutluluk ve Pozitiflik
Koruma ve Arıtma
Topraklama ve Perspektif

Turmalinin rengi
Turmalin Renk Aralığı
Turmalin Renk Aralığı

Turmalin adı, bu kristalde bulunabilen farklı renk dizisini yansıtan karışık taşlar anlamına gelen eski Sinhalese kelimesi ‘toramali’ kelimesinden gelir.

Her rengin kendine özgü özellikleri ve güçleri vardır:

Siyah – Koruyucu ve topraklama
Pembe – Şefkat ve nezaketi teşvik eder
Sarı – Yaratıcılığı ve yaratıcılığı teşvik eder
Yeşil – Gençleştirici ve canlandırıcı
Kırmızı – Kendine güven ve cinselliği artırır
Mor – Duygusal bağları serbest bırakmaya yardımcı olur

Söylediğimiz gibi, turmalin, bir değerli taşta iki hatta üç renk dahil olmak üzere, akla gelebilecek hemen hemen her renkte gelir.

İki renkli – Kendine güveni teşvik eder
Karpuz – Bir uzlaşma taşı

Turmalinin Duygusal ve Manevi Faydaları

Yine farklı renklerin kendine has özellikleri vardır, örneğin siyah turmalin zor zamanlarda kendine güven ve güç verir, pembe turmalin kalp ve sevgiyle ilgilidir, mavi turmalin ise açık fikirliliği ve dürüstlüğü teşvik eder.

Genel olarak, turmalinin duygusal iyileştirici faydaları enerjisine dayanır – negatif enerjiyi temizler veya onu pozitif enerjiye dönüştürür, bu da hem bedeni hem de zihni güçlendirir.
Turmalinin Fiziksel Faydaları

Fiziksel olarak, bir kez daha turmalinin farklı renkleri, vücudun farklı bölgelerini etkileyeceği anlamına gelir.

Yeşil turmalin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur
Siyah turmalin , artrit ağrısının yanı sıra ayaklarda, ayak bileklerinde, bacaklarda ve sırttaki ağrıları giderir.
Kırmızı turmalin kalbe, dolaşıma ve üreme sistemine yardımcı olur
Mavi turmalin boğaz bölgesine yardımcı olur
Pembe turmalin kalp problemlerinden kurtulmanıza yardımcı olabilir

D

Turmalin Taşı

Turmalin Taşı

eğerli Taşların Fiziksel Faydaları

Burada satılık turmalinimizi görün
Turmalin ve Çakralar

Eski Hindu inançları bize bedenlerimizde fiziksel ve zihinsel sağlığımızı etkileyen yedi kutsal nokta olduğunu söyler. Bu noktalara Çakralar denir ve omurganın tabanından başın tepesine giden enerji merkezleridir.
Çakra meditasyonu

Bu Çakra noktalarının kendilerine özgü renkleri vardır ve aynı veya benzer renkteki değerli taşlar, bloke olmuş bir Çakranın blokajını kaldırmak veya yeniden hizalamak için kullanılabilir.

Turmalinler her renkte bulunabildikleri için tüm Çakraları tedavi etmek için kullanılabilirler.

Lütfen daha fazla ayrıntı için Çakra Değerli Taşlar makalemizi okuyun
Turmalinler Çakraların Engelini Kaldırabilir mi?

Evet, turmalinler tüm Çakralara yardımcı olabilir, sadece rengi Çakra ile eşleştirin, örneğin:

Siyah / Kırmızı Turmalinler – Kök Çakra – Güvenlik ve güven duygularını geliştirir
Pembe / Yeşil Turmalinler – Kalp Çakrası – Sıcak aşk duyguları sizi saracak
Mavi Turmalinler – Boğaz Çakrası – İletişimi, boğaz ve tiroid sorunlarını iyileştirir
Mor Turmalinler – Taç Çakra – Baş ağrılarını ve migreni azaltır.

Hangi Çakranın engellenmiş gibi göründüğünü keşfedin ve ardından uygun renkli turmalini tedavi için kullanın. Çakra konumuna yerleştirilmiş değerli taşla uzanmak için kendinize sakin bir alan bulun. Sakince nefes alın, rahatlayın ve turmalinin çalışmasına izin verin.
Turmalin Birthstone mu?

Evet, Turmalin Ekim ayının resmi değerli taşıdır.

Ayrıca geleneksel olarak 8. evlilik yıldönümünüzü kutlamak için bir turmalin hediyesi verirdiniz.

Daha fazla ayrıntı için lütfen Burç Taşı makalemizi okuyun
Turmalin ve Zodyak

Turmalinler genellikle Terazi burcunda doğanlarla bağlantılıdır. Turmalinlerin, tıpkı Terazi burcunun Denge veya Ölçek olması gibi, hayatınıza denge getirdiği düşünülmektedir. Yılın bu zamanında (23 Eylül – 22 Ekim) günler ve geceler eşit uzunluktadır – Dünya ve Güneş dengede.

Daha fazla ayrıntı için lütfen Zodiac Gemstone makalemizi okuyun
12 Zodyak Burcu
Turmalin nasıl şarj edilir ve temizlenir

Değerli taşlarınızı her hafta temizlemek ve şarj etmek iyi bir fikirdir, özellikle de ciddi işler yapmışlarsa.

Pek çok insan, siyah turmalinin negatif enerjiyi ittiği için temizlemeye ve yeniden şarj edilmesine gerek olmadığını söylüyor. Bununla birlikte, diğer tüm renkler yapar ve siyah turmalini temizlemek zarar vermez.

Gerçek Turmalin Taşı

Gerçek Turmalin Taşı

Mohs sertlik ölçeğinde yaklaşık 7,5 olan turmalinler, neredeyse tüm temizlik işlemlerine dayanacak kadar dayanıklıdır ve görünümlerini iyileştirmek için herhangi bir şekilde yaygın olarak kullanılmazlar, bu nedenle güneş ışığı veya tuz herhangi bir soruna neden olmamalıdır.

(GemSelect’de değerli taşlarımızın herhangi bir şekilde işlenip işlenmediğini size HER ZAMAN söyleriz, ancak başka kaynakları garanti edemeyiz.)

Temizlemenin en basit yolu, değerli taşlarınızı akan suyun altında çalıştırmaktır – bir kaynak veya doğal bir şelale en iyisidir, ancak musluk yeterli olacaktır. Daha sonra şarj olmaları için onları bir veya iki saat güneşe bırakın.

Bulunduğunuz yer çok güneşli değilse, tütsü çubuğunun dumanı içinden geçirerek veya kristalinizi 24 saat toprağa gömerek hızlı bir ‘leke’ işi yapacaktır.

Başkalarının turmalininizi veya başka herhangi bir kristali kullanmasına izin vermemeye çalışın, çünkü bu, onunla yaptığınız bağlantıya müdahale edebilir.

Vücudunuzu değerli taşın enerjisinden kurtarmak için gece turmalin takılarınızı çıkarın.
Turmalin nereye yerleştirilir

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, turmalininizin rengi en iyi yerleştirildiği yeri etkileyecektir.

Kırmızı turmalinler, Feng Shui geleneklerine göre şöhret ve itibar ile bağlantılıdır ve ayakta kalmanızı sağlamak için evin güney kısmında tutulmalıdır. Kırmızı renk duygu, tutku ve sevgi enerjisine sahiptir, bu nedenle yatak odasına yerleştirilebilir.

Yeşil turmalinler yeni büyüme ve gelişmeyle daha bağlantılıdır, bu nedenle küçük bir çocuğun odasında veya yeni bir projenin gerçekleştiği herhangi bir yerde bırakılabilir.

Mavi turmalinler yatıştırıcı ve sakinleştiricidir, bu yüzden onları rahatlamak için kullanılan herhangi bir odada saklayın.

Siyah Turmalinler sizi elektromanyetik kirlilikten koruyabilecekleri için ofiste veya çok sayıda elektronik ekipmanın bulunduğu herhangi bir işyerinde saklanabilir.
Satılık Turmalin
Satılık Turmalinimizi burada görün
Turmalin nasıl kullanılır

Ruhani faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için gün boyunca turmalinleri kullanmanın birçok yolu vardır.

En kolay yol bir mücevher parçası olmaktır. Turmalinler, yüzüklerden kolyelere ve kolyelere kadar her türlü takıya dönüştürülebilen güzel, yüksek kaliteli değerli taşlardır. Daha sonra sizi bütün gün etkileyebilirler.

Turmalinin renginin hangi Çakranın en çok etkileneceğini göstereceğini unutmayın – Kök Çakra için kırmızı, Boğaz Çakrası için mavi vb. Bir turmalin kolye ucu Kalp ve Boğaz Çakralarına yakın olacak, küpeler Boğaz ve Üçüncü Göz Çakralarına yakın olacak vb.

Bazen pahalı görünümlü mücevherler takmak uygun olmayabilir veya takmamayı tercih edebilirsiniz, bu nedenle turmalin kristalleri cebinizde veya bir çantada veya el çantasında taşınabilir. Oradan sizi etkilemeye devam edebilirler ve ekstra güvence gerektiğinde her zaman dokunulabilirler.

Evde, ev turmalinlerle süslenebilir veya dinlenme veya meditasyon sırasında uygun Çakra noktalarına yerleştirilebilir.

Ev yazınızı süslemek için Değerli Taşlarımıza buradan bakın
Turmalin ve zenginlik

Turmalinler, tıpkı sitrin veya aventurinin iş yoluyla para kazanmak için kullanılabileceği ancak dolaylı olarak yardımcı olabildikleri gibi bariz bir ‘zenginlik’ değerli taşları değildir.

Turmalinler, olumsuz veya zor insanlarla başa çıkmanıza yardımcı olabilir – yolculuğunuza devam etmeniz için size sabır ve cesaret verir.

Turmalinler size özgüven ve motivasyon sağlar, her ikisi de kendi çalışkanlığınızla zenginlik kazanmanıza yardımcı olur.

Zenginlik için Değerli Taşlar makalemize buradan bakın
Turmalini Meditasyon ve Yoga için kullanabilir miyim?

Turmalin mükemmel bir meditasyon ve yoga değerli taşıdır. Siyah turmalin, meditasyon yaparken kullanılan belki de en iyi kristal olarak bilinir. Topraklama nitelikleri sizi dünyanın enerjisine bağlar ve metafizik dünyayı keşfederken kendinizi güvende ve güvende hissetmenizi sağlar.

Özellikle ruhani bir meditasyon veya yoga seansından sonra, biraz ‘ondan’ veya ‘boşluk’ hissetme eğilimi vardır ve biraz siyah turmalin sizi dünyaya geri getirecektir.

Daha fazla ayrıntı için lütfen Meditasyon ve Yoga için Değerli Taşlar makalemizi okuyun
Turmalin’i her gün giyebilir veya taşıyabilir miyim?

Hepimiz değerli taşların ruhsal güçlerine farklı tepki veririz. Bazı insanlar en güçlü kristalleri her gün sorunsuz bir şekilde takarken, diğerleri bazı değerli taşları çok zor buluyor.

Turmalinlerin nazik bir gücü vardır, bu yüzden çok fazla insana sorun çıkarmamalıdırlar, ancak içinizde bir şeyi tetikleyebilirler. Eğer öyleyse, turmalininizi tekrar giyecek veya tutacak kadar güçlü hissedene kadar bir veya iki gün bekletmenizi öneririm.

TURMALİN TAŞI MİX A+++ KALİTE 4 SIRA KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Turmalin Taşı Kolye Mix
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 48 GR
 • A +++ KALİTE RENKDOYUMU
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL MİX TURMALİN
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • UZUNLUK 21 CM
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

1500’lerde Brezilya’da bir yerde, bir İspanyol fatih, yeşil bir turmalin kristalinden toprağı yıkadı ve canlı mücevheri zümrütle karıştırdı. Bilim adamları 1800’lerde turmalini ayrı bir mineral türü olarak tanıyana kadar kafa karışıklığı devam etti. Taşın kimliğiyle ilgili kafa karışıklığı, Singalaca’da (bir Sri Lanka dili) “karışık taşlar” anlamına gelen toramalli’den gelen adında bile yansıtılmaktadır. Bu, Hollandalı tüccarların Seylan’ın (şimdi Sri Lanka’nın) mücevher çakıllarında bulduğu çok renkli, suda aşınmış çakıl taşlarına uygulanan bir terimdir.

Turmalin Taşı

Turmalin Taşı

İnsanların neden turmalini diğer mücevherlerle bu kadar kolay karıştırdıklarını anlamak kolay: Turmalinin göz kamaştırıcı renk yelpazesine çok az mücevher uyuyor. Zengin kırmızılardan pastel pembelere ve şeftali renklerine, yoğun zümrüt yeşillerinden canlı sarılara ve derin mavilere kadar, bu mücevherin renk yelpazesinin genişliği rakipsizdir. 1980’lerde ve 1990’larda Brezilya’daki keşifler, pazara yoğun yeni tonlar getirerek turmalinin çekiciliğini artırdı.

İnsanlar muhtemelen yüzyıllardır bir mücevher olarak turmalini kullandılar, ancak modern mineralojinin gelişmesine kadar, rengine göre onu başka bir taş (yakut, safir, zümrüt vb.) Olarak tanımladılar.

Kaliforniya’daki ilk turmalin raporlarından biri 1892’deydi. 1800’lerin sonlarında, turmalin Tiffany gemolog George F. Kunz’un çabalarıyla bir Amerikan mücevheri olarak tanındı. Maine ve California’daki turmalin yatakları hakkında yazdı ve ürettikleri taşları övdü.

Turmalinin Amerika’daki köklerine rağmen o dönemdeki en büyük pazarı Çin’deydi. Kaliforniya’daki San Diego İlçesinden gelen pembe ve kırmızı turmalinin çoğu Çin’e gönderildi çünkü Çin Dowager İmparatoriçesi Tz’u Hsi renge özellikle düşkündü. Orada, zanaatkarlar turmalini enfiye şişelerine ve mücevherlere yerleştirilecek diğer parçalara oydular. San Diego County’nin ünlü turmalin madenleri arasında Turmalin Kraliçesi, Turmalin Kralı, Stewart, Pala Şefi ve Himalaya bulunur.

Madenciler Çin ticaretine o kadar bağımlı hale geldi ki, Çin hükümeti 1912’de çöktüğünde, ABD turmalin ticareti de çöktü. Himalaya madeni büyük miktarlarda değerli taş üretmeyi bıraktı. Pala’daki Stewart Lithia madeni gibi San Diego County’deki diğer madenler, hala düzensiz mücevher kalitesinde turmalin tedariki üretiyor.

Bicolor Turmalin Kristal
Kaliforniya, Mesa Grande’deki Himalaya madeni, bu güzel iki renkli turmalin
kristal örneğini üretti . – William F. Larson’un Hediyesi
Maine, ABD’den turmalinler
Maine eyaleti güzel turmalinler üretti. – ICA / Boston Findings Co., Inc.’in izniyle
Çarpıcı Turmalin
Kaliforniya’nın San Diego İlçesindeki bir maden bu çarpıcı turmalini üretti. – Bill ve Jeanne Larson’ın izniyle
Yirminci yüzyılın ilk yarısında, Brezilya’nın bazı büyük yataklar elde ettiği dönemde turmalin arzı artmaya başladı. Daha sonra 1950’lerden başlayarak, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde ek buluntular ortaya çıktı. Madagaskar ve Afganistan ince kırmızı turmalin üretti.

Yoğun Paraíba Turmalin Jeologlar mineral yapısı için turmalini takdir ederken, diğerleri değerli taşın hem fiziksel hem de zihinsel iyileştirici özellikler sunduğuna inanıyor . Turmalini diğer minerallerden ayıran özelliklerden biri, üç taraflı prizmaları ve dikey çizgileridir. Metafiziksel olarak, bunun temizleme ve saflaştırma için güçlü enerji kanalları yarattığı ve aynı zamanda koruma sağladığı düşünülmektedir.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL A +++ KALİTE RENK DOYUMU İRİ TANE RONDELA KESİM MİX (YEŞİL SİYAH PEMBE KIRMIZI) 4 SIRA TURMALİN TAŞI HİNDİSTAN MEŞELİ SIRA KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

Yarı değerli taş turmalin, siyahtan maviye ve pembeye değişen bir dizi renkte büyür. Renklerdeki farklılıklar taşın mineral bileşimleriyle açıklanabilse de, bazıları turmalin anlamının ve farklı renklerin kullanımlarının tondan tona değişebileceğine inanıyor.
Turmalin Anlamı ve Farklı Renklerin Kullanımları

Hindistan’dan Avustralya’ya kadar olan ülkelerde turmalinin koruyup iyileştirebileceği düşünülüyor . Turmalinin belirli renklerinin kendine has özellikleri olduğu düşünülmektedir:

Turmalin Taşı Kolye Mix

Turmalin Taşı Kolye Mix

Siyah (Schori): Gerçekte koyu maviden koyu kahverengiye ve gerçek siyaha kadar değişebilen siyah turmalin, Dünya ile insan ruhu arasında bir bağlantı sağlayan topraklama taşı olduğu düşünülmektedir. İnsanların kendine güven duygusu bulmalarına, dünyayı daha net görmelerine ve zor koşullarda kendilerini güçlendirilmiş hissetmelerine yardımcı olması gerekiyor. Antik sihirbazların taşı kendilerini “Dünya iblislerinden” korumak için kullandıkları ve hala koruyucu özelliklere sahip olduğu düşünülüyor.
Pembe (Rubelit): Pembe turmalin soluk pembeden koyu kırmızıya kadar değişebilir, ancak tüm renk tonları kalbin meseleleriyle ilgili olmalıdır. Pembe taşın şefkat ve nezaketi teşvik etmenin yanı sıra sevgi ve maneviyatı birbirine bağlaması gerekiyor. Pembe turmalinin bir varyasyonu, karpuz turmalin olarak adlandırılır çünkü dış yeşil bir “kabuk” ile çevrili pembe bir merkeze sahiptir. Bu varyasyonun pembe merkezin duygularını dıştaki yeşil kayanın fiziksel varlığına bağlayarak bir kişinin hayatına ve ilişkilerine neşe getirdiği söyleniyor.
Mor (Siberit): Mor turmalin tamamen sakin enerji ile ilgilidir. Taşın sizi topraklayıp koruduğu, ayrıca derinlemesine rahatlamanıza yardımcı olduğu bildirildi. Bununla, siberite duygusal bağları serbest bırakmaya yardımcı olur, böylece dünyaya yargılayıcı olmayan bir bakış açısıyla bakabilirsiniz. Ek olarak, bazıları baş ağrılarını ve migreni azaltmak için mor turmalinin fiziksel özelliklerini kullanır.
Açık mavi / mavi-yeşil (Indicolite): Indicolite, “indigo” kelimesinden kaynaklanır ve bu turmalinin mavi veya su yeşili rengi suyun huzurunu temsil eder. Mavi turmalin, açık, dürüst iletişimi ve yürekten konuşma yeteneğini temsil eder. Aynı zamanda açık fikirli olmayı ve hakikat ve etiğin kucaklanmasını teşvik etmesi gerekiyor.
Yeşil (Verdilite): Yeşil turmalin, fiziksel kalbin tüm kristallerinin en iyileştiricisidir. Dişi pembe turmalinin erkeksi karşılığıdır ve cesareti, gücü, dayanıklılığı ve canlılığı artırmak içindir. Renk soluk yeşilden zeytin tonlarına kadar değişebilir.
Kahverengi (Dravit): Koyu sarıdan koyu kahverengiye kadar değişen dravitin, doğal, dünyevi tonu nedeniyle topraklama etkisi olması gerekiyor. Taş, duygusal dengeyi geri kazandırır ve endişeyi giderirken ve sakinlik hissi yaratırken anlayışı destekler. Genel olarak, dravitin negatif enerjiyi pozitife dönüştürmesi beklenir.
Çok Renkli (Liddicoatite): Turmalinin nadir bir versiyonu olan liddicoatite, üçgen renk kesitlerine sahiptir. Pembe, kırmızı, yeşil kahverengi veya mavi veya hepsinin bir kombinasyonu olabilir. Zihinsel süreçleri hizaladığına, kendine güveni teşvik ettiğine, anlayışı geliştirdiğine ve çatışmalara içgörü sağladığına inanılıyor.
1980’lerin sonlarından bu yana Brezilya’nın Paraíba bölgesi, Paraíba turmalinleri adı verilen çarpıcı derecede yoğun turmalin renklerinin kaynağı olarak biliniyor.Turmalin, opal ile birlikte Ekim ayının alternatif doğum taşıdır . Taş ilk olarak 1600’lerin sonlarında veya 1700’lerin başında İtalya’nın Batı Kıyısı açıklarındaki Hollandalı tüccarlar tarafından keşfedildi . Turmalin adı, o dönemde Sri Lanka adasındaki tüm renkli kristallere verilen ad olan Sinhalese “turmali” teriminden gelmektedir. Bu her şey dahil isim, antik mücevher satıcılarının turmalini diğer taşlardan ayırt edemediğini gösterir. Aslında tarihte bir zamanlar pembe ve kırmızı turmalinin yakut olduğu düşünülüyordu. Pembe turmalin daha renkli pinker olma eğilimindedir yakut . Bununla birlikte, görünüş olarak benzerlikleri o kadar güçlü ki Rus taç mücevherlerindeki taşlar Yüzyıllardır yakut olduğuna inanılan, artık turmalin olduğu düşünülüyor
Çin-pembe-turmalin-anlamı-history.jpg
Çinliler, yüzyıllar boyunca turmalin ile oyulmuş ve oyulmuş figürlere sahipler ve antik örnekler hala müzelerde sergileniyor, bu da taşın dayanıklılığının bir kanıtı. Pembe turmalinden yapılmış karmaşık bir şekilde oyulmuş Çin enfiye şişelerini gördüğünüzü hatırlayabilirsiniz.
Kendi Aile Hatıralarınızı Tasarlayın
Sevdiklerinizin doğum taşlarıyla veya favori renk kombinasyonunuzla kendi benzersiz aile hatıranızı yaratmak için Pembe Turmalini herhangi bir değerli taşla birleştirin.
Pembe Turmalini aşağıdakilerle birleştirin:

hatıra yüzüğü hatıra yüzüğü
Altın rengi seçin:
turmalin-yaratıcılık-geçmiş-gemstone.jpg
Yüzyıllar boyunca, çeşitli kültürler, turmalinin kullanıcıya hangi erdemleri getirebileceği konusunda farklı inançlara sahipti. 18. yüzyıl edebiyatında Barbara Walker, bu taşın sanatçılara, yazarlara, oyunculara ve yaratıcı alanlardaki kişilere yardımcı olduğunu düşünen referanslardan alıntı yapıyor. Aynı yüzyılda Hollandalı bir bilim adamı, ipeğe sarılan ve ateşli bir çocuğun yanağına yerleştirilen bir turmalinin uykuya neden olacağını iddia etti. Afrika’da turmalin bir zamanlar “illüzyon rüyasından” uyandırmak için bir taş olarak kullanıldı. Hindistan’daki eski törenler , mücevherin iyi olanın keşfedilmesine yardımcı olmak ve içgörü getirmek için bir araç olarak kullanılmasını içeriyordu. Aynı zamanda, dertlerin veya kötülüklerin sebebinin kimin veya neyin olduğunun bilinmesine de hizmet ederdi. Cevher ayrıca simyacılar tarafından da çok değerliydi.piroelektrik etki, filozofun taşı ile ilgili olduğuna inanıyordu. Bunun aydınlanma verecek, manevi işler üzerinde güç verecek, zıtları uzlaştıracak ve baz metalleri altına çevirecek madde olduğu söyleniyordu. Modern zamanlarda, taş Afrika’daki kabileler, Yerli Amerikalılar ve Avustralya’daki yerli gruplar tarafından tüm tehlikelere karşı koruyan bir tılsım olarak kullanılır .

Turmalin Özellikleri

Turmalin Özellikleri

Turmalinin Mistik Güçleri
* Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Çoğunluğu sevdiklerinizin doğum taşlarından ya da modern tıp çağından önce en sevdiğiniz renk kombinasyonlarından oluşan asırlık folklora dayanmaktadır. Gerçek tıbbi bilgi anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi biri hakkında tavsiye için lütfen kalifiye bir hekimi ziyaret edin.
turmalin-sindirim-sistemi-gemstone.jpg
Turmalinin dişleri ve kemikleri güçlendirmenin yanı sıra sindirim sistemini sağlıklı tutmaya da iyi geldiği söyleniyor. Ayrıca adrenal bozukluklar için tavsiye edilir ve modern pratisyenler tarafından stres ve travmayı tedavi etmek için kullanılır.
tourmaline-powers-gemstone-history.jpg
Pembe turmalin, insanlık ve insancıllık sevgisini temsil eder. Başkalarına karşı sempati beslemek için giyilir. Hastalarını daha iyi dinlemelerine ve anlamalarına izin verdiği için şifacılar, terapistler ve danışmanlar için mükemmel bir taştır. Koşulsuz sevgi ve dostluk erdemini taşır. Aslında, tüm farklı renkli turmalinlerin en yüksek sevgisini yayar. Ayrıca, sevgiyi teşvik ettiği ve duygusal acıyı nazikçe dağıttığı ve yıkıcı duyguları çözdüğü için kalplerinde özel bir yaralanma olan insanlar içindir. İlişkileri genellikle alt üst eden olumsuz duyguları yatıştırır.
tourmaline-powers-gemstone-heart.jpg
Pembe turmalin, korku ile baş etmekte güçlük çeken, panik atak geçiren veya iç kargaşasını ve dehşetini iyileştirmelerine yardımcı olacak bir şeye ihtiyaç duyan insanlar için de çok değerlidir. Afrodizyak olduğu kadar kalp koruyucusu. Sevmenin güvenli olduğunu öğretir ve bu nedenle güven aşılar. Başkalarıyla olan ilişkilerinize şefkat ve bilgelik niteliklerini katar. Aynı zamanda düşünce esnekliğini de teşvik eder.
turmalin-takı-history-flowerss.png
Turmalin ayrıca manevi alemde birçok olumlu özelliğe sahiptir. Bir şaman veya tıp adamına iyileştirici güçler getirdiği düşünülmektedir. Bu, “alıcı taş” olarak adlandırılan şeydir, yani yatıştırıcı, sakinleştirici, içe dönük ve manyetiktir, meditasyonu, maneviyatı, bilgeliği ve mistisizmi teşvik eder. Huzur yaratır ve bilinçli ve bilinçsiz zihinler arasındaki iletişimi teşvik ederek psişik farkındalığın çiçek açmasına izin verir.
sakin-turmalin-powers-gemstone.jpg
Turmalinin bir uzlaşma taşı olduğu, şefkat ve soğukkanlılığı teşvik eden, para, şifa ve dostluk çeken enerjiyi yayan ve topraklama amacıyla, Dünya köklerimizi dengelemek ve yeniden doğrulamak için kullanılan bir taş olduğu söyleniyor. Ayrıca kişinin hedeflerini gerçekleştirme taahhüdü yaratır ve kullanıcıyı tehlikelere karşı koruduğu söylenir.
Turmalinin Fiziksel Özellikleri ve Bilimi
tourmaline-colours-history-gemstones.jpg
Turmalin, bor içeren karmaşık bir silikattır . Diğer değerli taşlardan daha geniş bir renk yelpazesi gösterir. Aslında, spektrumun her renginde gelir. Her farklı renkli taşın farklı bir adı vardır. Pembe turmalin, Latince kırmızı anlamına gelen “rubelit” olarak da bilinir. Bir noktada, turmalinin her rengi için farklı bir isim vardı, ancak şimdi hepsi genel olarak turmalin olarak anılıyor, sadece rengin adı önek olarak eklendi. Pembe turmalin, turmalin ailesinin en nadir üyesidir. Yakuttan daha nadirdiraslında! Kırmızı renk, taşın merkezindeki kirliliklerden kaynaklanır. Turmalinlerin çoğu, enine kesitte kendine özgü yuvarlak üçgen şekle sahip, güzel oluşturulmuş, uzun kristaller olarak oluşur. Turmalin sertliğe göre değişir. Bazı taşlar bazı kuvars taşlarının biraz altında , diğerleri ise zümrütlere eşittir . Gibi ametist ve zümrüt , bir turmalin binlerce yıl sürecek.
tourmaline-mineral-history-gemstones.jpg
Turmalin çok karmaşık bir moleküler yapıya sahiptir. Kimyası John Ruskin tarafından “saygın bir mineral yapımından çok bir doktor reçetesi gibi” olarak tanımlanmıştır. Yüksek basınçlı, yüksek sıcaklık malzemesidir. Birçok turmalin kristali polarite sergiler; renk, elektriksel özellikler ve kristal formları kristalin her iki ucunda farklıdır. Bu varyasyonlar taşın karmaşık yapısı ve kimyası nedeniyle ortaya çıkar. Isıtıldığında veya ovulduğunda, bir elektrik yükü alır ve toz ve diğer hafif nesneler gibi küçük nesneleri çeker. Bu nedenle elektrikli cihazlarda basınç göstergeleri üretmek için turmalin kullanılır. Bu özellik, meşru bir büyülü özellik olan “piroelektrik” olarak bilinir.Bu mülkün bilimsel kanıtının ilk kaydı, 18. yüzyıl İsveçli botanikçi Carl Von Linne’in çalışmasında

Turmalin Faydaları

Turmalin Faydaları

bulunur. Turmaline “elektrikli taş” adını verdi.
turmalin-granit-gemstone-history.jpg
Turmalin genellikle granit pegmatitlerde (tabii granit) veya bu tür granitlere bitişik bölümlerde bulunur. Kuzeydoğu Afganistan, Tanzanya, Sri Lanka, Grönland, Bolivya , Mozambik, Nijerya, Burma, Rusya , Hindistan , Güneydoğu Brezilya , Orta Madagaskar, İtalya , Kaliforniya ve Maine’de bulunabilir.Gerçi Elbait tüm renk formlarda ortaya çıkar, taş ticaretinde vadeli Elbait bazen Tourmaline yeşil formunu kaynak için kullanılır. Elbaite’nin diğer renk formları, mücevher pazarında kendi çeşit isimlerine sahiptir. Geleneksel Turmalin taş çeşidi isimleri çeşidi rubellit , kırmızı ya da pembe çeşitli İndikolit , mavi çeşitlilik ve Karpuz Turmalin , yeşil ve kırmızı bir renkli Turmalin. Daha yakın zamanda Turmalin çeşidi isimleri arasında Chrome Turmalin ve Paraiba Turmalin bulunmaktadır . Mücevher pazarındaki yeni bir trend, Turmalin değerli taşların önüne, ” Rubellit ” artık çok “Kırmızı Turmalin” olarak adlandırılmaktadır. Turmalinin

değeri çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Daha çok ucuz olabilir, ancak daha çok egzotik renkler çok yüksek fiyatlar.

En pahalı ve değerli format TurmalinParaiba Tourmaline ticari adıyla bilinen nadir neon-mavi formdur.Paraiba Turmalin ilk olarak bir mücevher pegmatitinde keşfedilmiştir.Bu yeni Turmalin, çok kısa bir süre içinde son derece popüler hale geldi ve bu nadir Turmalinin maliyeti, arz yetersizliği nedeniyle astronomik olarak yükseldi. Paraiba Turmalinine benzer renkte küçük Turmalin yatakları da oğlu Nijerya ve Mozambik’te bulunan ve bunlar mücevher ticaretinde genellikle “Paraiba Turmalin” olarak da adlandırılıyor. Turmaline diğer değerli ürünlerdir Krom Turmalin , yoğun yeşil Turmalin Tanzanya, bulunan rubellit , kırmızı çeşitli pembe ve İndikolit , nadir mavi çeşitliliği.

Çok renkli taşlar, güzellikleri ve benzersizlikleri benzersiz olduğu için gerçekten bir gemolojik harikadır. Yeterince türban, çok renkli turmalinin ilginç bir formu Karpuz Turmalin, yeşil bir dış katmanla çevrilen kırmızı bir merkeze sahiptir (veya tam tersi). Cevher olarak etiket, Karpuz Turmalin bir tarafı yeşil, diğer tarafı kırmızıdır. Yaygın bir siyah Turmalin olan Schorl oldukça ucuzdur.

Tüm renkli Turmalin mücevherler pleokroizm gösterir , yani farklı açılardan bakıldığında renk değişir. Bazı türmalin cevherlerinde bu etki neredeyse hiç fark edilmezken, diğerlerinde kuvvetle belirgindir. Turmalin değerli taş kesiciler bunu yaparken almalıdır, böylece bitmiş mücevher en iyi rengini ortaya çıkarır.

Yaklaşık tüm Turmalin değerli taşları Elbait tipindedir. Schorl , Dravite veLiddicoatite değerli değerli taşlar olarak kullanılır. “Siyah Turmalin” olarak bilinen Schorl , koyu renkli, opak ancak parlak siyah değerli taş yapar. Dravit taşı neredeyse her zaman kahverengimsi renktedir ve genellikle opaktır. Bununla birlikte, zaman şeffaf formlar ortaya çıkar ve nadir bulunan değerli değerli taşlar olarak kullanılabilir. Koyu kahverengi Dravite koyu rengini açmak için ısıl iş tutulabilir. Liddicoatite , çok çeşitli renklerde ve çok renkli formlarda bulunur, ancak bir değerli taş olarak yaygın olarak kullanılamayacak kadar nadirdir.

Turmaline Giriş

Turmalinler, değerli taş dünyasındaki en güçlü kristallerden biridir. Siyah Turmalin muhtemelen insanoğlunun bildiği en güçlü ve en yararlı değerli taştır.

Herkese her zaman yakınlarda bir tane olmasını öneririm – ancak turmalinler gökkuşağının tüm renklerinde de bulunabilir.

Turmalinler, en alaycı insanı bile şaşırtacak gerçekten büyülü bir fenomene sahiptir. Bir turmalin kristali ısıtır ve soğutursanız veya ovalarsanız, bir ucu pozitif ve diğer ucu negatif elektriksel olarak yüklenir. Daha sonra küçük toz parçacıklarını çekebilir – eski külü tütün borularından temizlemek için kullanılıyorlardı.

Bugün hala kullanılan organizmaları isimlendirme sistemini icat eden 18. yüzyıl İsveçli botanikçi Carl Von Linne, turmaline “elektrikli taş” adını verdi.

Turmalinler, kuyumcular tarafından çok aranan yüksek kaliteli bir değerli taştır. Ruhani önyargıları olanlar tarafından çok sevilen basit siyahtan, en seçkin kuyumcularda bulunan neredeyse imkansız derecede pahalı ve gösterişli neon mavisi Paraiba turmalinlerine kadar çeşitlilik gösterirler.

Turmalin, manevi alemde de oldukça kabul görmektedir. Şamanlara veya tıp adamlarına iyileştirici güçler getirir. Bu, “alıcı taş” olarak adlandırılan şeydir, yani yatıştırıcı ve sakinleştirici, manyetik ve ruhsal olduğu, meditasyonu, bilgeliği ve mistisizmi teşvik ettiği anlamına gelir.

Turmalin Satış

Turmalin Satış

Turmalin Erdemler

Alıcı Taş
Sakin ve Huzurlu
Denge ve Anlayış
Esneklik ve Güç
İlham ve Merhamet
Mutluluk ve Pozitiflik
Koruma ve Arıtma
Topraklama ve Perspektif

Turmalinin rengi
Turmalin Renk Aralığı
Turmalin Renk Aralığı

Turmalin adı, bu kristalde bulunabilen farklı renk dizisini yansıtan karışık taşlar anlamına gelen eski Sinhalese kelimesi ‘toramali’ kelimesinden gelir.

Her rengin kendine özgü özellikleri ve güçleri vardır:

Siyah – Koruyucu ve topraklama
Pembe – Şefkat ve nezaketi teşvik eder
Sarı – Yaratıcılığı ve yaratıcılığı teşvik eder
Yeşil – Gençleştirici ve canlandırıcı
Kırmızı – Kendine güven ve cinselliği artırır
Mor – Duygusal bağları serbest bırakmaya yardımcı olur

Söylediğimiz gibi, turmalin, bir değerli taşta iki hatta üç renk dahil olmak üzere, akla gelebilecek hemen hemen her renkte gelir.

İki renkli – Kendine güveni teşvik eder
Karpuz – Bir uzlaşma taşı

Turmalinin Duygusal ve Manevi Faydaları

Yine farklı renklerin kendine has özellikleri vardır, örneğin siyah turmalin zor zamanlarda kendine güven ve güç verir, pembe turmalin kalp ve sevgiyle ilgilidir, mavi turmalin ise açık fikirliliği ve dürüstlüğü teşvik eder.

Genel olarak, turmalinin duygusal iyileştirici faydaları enerjisine dayanır – negatif enerjiyi temizler veya onu pozitif enerjiye dönüştürür, bu da hem bedeni hem de zihni güçlendirir.
Turmalinin Fiziksel Faydaları

Fiziksel olarak, bir kez daha turmalinin farklı renkleri, vücudun farklı bölgelerini etkileyeceği anlamına gelir.

Yeşil turmalin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur
Siyah turmalin , artrit ağrısının yanı sıra ayaklarda, ayak bileklerinde, bacaklarda ve sırttaki ağrıları giderir.
Kırmızı turmalin kalbe, dolaşıma ve üreme sistemine yardımcı olur
Mavi turmalin boğaz bölgesine yardımcı olur
Pembe turmalin kalp problemlerinden kurtulmanıza yardımcı olabilir

D

Turmalin Taşı

Turmalin Taşı

eğerli Taşların Fiziksel Faydaları

Burada satılık turmalinimizi görün
Turmalin ve Çakralar

Eski Hindu inançları bize bedenlerimizde fiziksel ve zihinsel sağlığımızı etkileyen yedi kutsal nokta olduğunu söyler. Bu noktalara Çakralar denir ve omurganın tabanından başın tepesine giden enerji merkezleridir.
Çakra meditasyonu

Bu Çakra noktalarının kendilerine özgü renkleri vardır ve aynı veya benzer renkteki değerli taşlar, bloke olmuş bir Çakranın blokajını kaldırmak veya yeniden hizalamak için kullanılabilir.

Turmalinler her renkte bulunabildikleri için tüm Çakraları tedavi etmek için kullanılabilirler.

Lütfen daha fazla ayrıntı için Çakra Değerli Taşlar makalemizi okuyun
Turmalinler Çakraların Engelini Kaldırabilir mi?

Evet, turmalinler tüm Çakralara yardımcı olabilir, sadece rengi Çakra ile eşleştirin, örneğin:

Siyah / Kırmızı Turmalinler – Kök Çakra – Güvenlik ve güven duygularını geliştirir
Pembe / Yeşil Turmalinler – Kalp Çakrası – Sıcak aşk duyguları sizi saracak
Mavi Turmalinler – Boğaz Çakrası – İletişimi, boğaz ve tiroid sorunlarını iyileştirir
Mor Turmalinler – Taç Çakra – Baş ağrılarını ve migreni azaltır.

Hangi Çakranın engellenmiş gibi göründüğünü keşfedin ve ardından uygun renkli turmalini tedavi için kullanın. Çakra konumuna yerleştirilmiş değerli taşla uzanmak için kendinize sakin bir alan bulun. Sakince nefes alın, rahatlayın ve turmalinin çalışmasına izin verin.
Turmalin Birthstone mu?

Evet, Turmalin Ekim ayının resmi değerli taşıdır.

Ayrıca geleneksel olarak 8. evlilik yıldönümünüzü kutlamak için bir turmalin hediyesi verirdiniz.

Daha fazla ayrıntı için lütfen Burç Taşı makalemizi okuyun
Turmalin ve Zodyak

Turmalinler genellikle Terazi burcunda doğanlarla bağlantılıdır. Turmalinlerin, tıpkı Terazi burcunun Denge veya Ölçek olması gibi, hayatınıza denge getirdiği düşünülmektedir. Yılın bu zamanında (23 Eylül – 22 Ekim) günler ve geceler eşit uzunluktadır – Dünya ve Güneş dengede.

Daha fazla ayrıntı için lütfen Zodiac Gemstone makalemizi okuyun
12 Zodyak Burcu
Turmalin nasıl şarj edilir ve temizlenir

Değerli taşlarınızı her hafta temizlemek ve şarj etmek iyi bir fikirdir, özellikle de ciddi işler yapmışlarsa.

Pek çok insan, siyah turmalinin negatif enerjiyi ittiği için temizlemeye ve yeniden şarj edilmesine gerek olmadığını söylüyor. Bununla birlikte, diğer tüm renkler yapar ve siyah turmalini temizlemek zarar vermez.

Gerçek Turmalin Taşı

Gerçek Turmalin Taşı

Mohs sertlik ölçeğinde yaklaşık 7,5 olan turmalinler, neredeyse tüm temizlik işlemlerine dayanacak kadar dayanıklıdır ve görünümlerini iyileştirmek için herhangi bir şekilde yaygın olarak kullanılmazlar, bu nedenle güneş ışığı veya tuz herhangi bir soruna neden olmamalıdır.

(GemSelect’de değerli taşlarımızın herhangi bir şekilde işlenip işlenmediğini size HER ZAMAN söyleriz, ancak başka kaynakları garanti edemeyiz.)

Temizlemenin en basit yolu, değerli taşlarınızı akan suyun altında çalıştırmaktır – bir kaynak veya doğal bir şelale en iyisidir, ancak musluk yeterli olacaktır. Daha sonra şarj olmaları için onları bir veya iki saat güneşe bırakın.

Bulunduğunuz yer çok güneşli değilse, tütsü çubuğunun dumanı içinden geçirerek veya kristalinizi 24 saat toprağa gömerek hızlı bir ‘leke’ işi yapacaktır.

Başkalarının turmalininizi veya başka herhangi bir kristali kullanmasına izin vermemeye çalışın, çünkü bu, onunla yaptığınız bağlantıya müdahale edebilir.

Vücudunuzu değerli taşın enerjisinden kurtarmak için gece turmalin takılarınızı çıkarın.
Turmalin nereye yerleştirilir

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, turmalininizin rengi en iyi yerleştirildiği yeri etkileyecektir.

Kırmızı turmalinler, Feng Shui geleneklerine göre şöhret ve itibar ile bağlantılıdır ve ayakta kalmanızı sağlamak için evin güney kısmında tutulmalıdır. Kırmızı renk duygu, tutku ve sevgi enerjisine sahiptir, bu nedenle yatak odasına yerleştirilebilir.

Yeşil turmalinler yeni büyüme ve gelişmeyle daha bağlantılıdır, bu nedenle küçük bir çocuğun odasında veya yeni bir projenin gerçekleştiği herhangi bir yerde bırakılabilir.

Mavi turmalinler yatıştırıcı ve sakinleştiricidir, bu yüzden onları rahatlamak için kullanılan herhangi bir odada saklayın.

Siyah Turmalinler sizi elektromanyetik kirlilikten koruyabilecekleri için ofiste veya çok sayıda elektronik ekipmanın bulunduğu herhangi bir işyerinde saklanabilir.
Satılık Turmalin
Satılık Turmalinimizi burada görün
Turmalin nasıl kullanılır

Ruhani faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için gün boyunca turmalinleri kullanmanın birçok yolu vardır.

En kolay yol bir mücevher parçası olmaktır. Turmalinler, yüzüklerden kolyelere ve kolyelere kadar her türlü takıya dönüştürülebilen güzel, yüksek kaliteli değerli taşlardır. Daha sonra sizi bütün gün etkileyebilirler.

Turmalinin renginin hangi Çakranın en çok etkileneceğini göstereceğini unutmayın – Kök Çakra için kırmızı, Boğaz Çakrası için mavi vb. Bir turmalin kolye ucu Kalp ve Boğaz Çakralarına yakın olacak, küpeler Boğaz ve Üçüncü Göz Çakralarına yakın olacak vb.

Bazen pahalı görünümlü mücevherler takmak uygun olmayabilir veya takmamayı tercih edebilirsiniz, bu nedenle turmalin kristalleri cebinizde veya bir çantada veya el çantasında taşınabilir. Oradan sizi etkilemeye devam edebilirler ve ekstra güvence gerektiğinde her zaman dokunulabilirler.

Evde, ev turmalinlerle süslenebilir veya dinlenme veya meditasyon sırasında uygun Çakra noktalarına yerleştirilebilir.

Ev yazınızı süslemek için Değerli Taşlarımıza buradan bakın
Turmalin ve zenginlik

Turmalinler, tıpkı sitrin veya aventurinin iş yoluyla para kazanmak için kullanılabileceği ancak dolaylı olarak yardımcı olabildikleri gibi bariz bir ‘zenginlik’ değerli taşları değildir.

Turmalinler, olumsuz veya zor insanlarla başa çıkmanıza yardımcı olabilir – yolculuğunuza devam etmeniz için size sabır ve cesaret verir.

Turmalinler size özgüven ve motivasyon sağlar, her ikisi de kendi çalışkanlığınızla zenginlik kazanmanıza yardımcı olur.

Zenginlik için Değerli Taşlar makalemize buradan bakın
Turmalini Meditasyon ve Yoga için kullanabilir miyim?

Turmalin mükemmel bir meditasyon ve yoga değerli taşıdır. Siyah turmalin, meditasyon yaparken kullanılan belki de en iyi kristal olarak bilinir. Topraklama nitelikleri sizi dünyanın enerjisine bağlar ve metafizik dünyayı keşfederken kendinizi güvende ve güvende hissetmenizi sağlar.

Özellikle ruhani bir meditasyon veya yoga seansından sonra, biraz ‘ondan’ veya ‘boşluk’ hissetme eğilimi vardır ve biraz siyah turmalin sizi dünyaya geri getirecektir.

Daha fazla ayrıntı için lütfen Meditasyon ve Yoga için Değerli Taşlar makalemizi okuyun
Turmalin’i her gün giyebilir veya taşıyabilir miyim?

Hepimiz değerli taşların ruhsal güçlerine farklı tepki veririz. Bazı insanlar en güçlü kristalleri her gün sorunsuz bir şekilde takarken, diğerleri bazı değerli taşları çok zor buluyor.

Turmalinlerin nazik bir gücü vardır, bu yüzden çok fazla insana sorun çıkarmamalıdırlar, ancak içinizde bir şeyi tetikleyebilirler. Eğer öyleyse, turmalininizi tekrar giyecek veya tutacak kadar güçlü hissedene kadar bir veya iki gün bekletmenizi öneririm.