OTANT�K TA�

WATERMELON TURMALİN 1.63 KARAT BEYAZ ALTIN YÜZÜK

OTANTİK ALTIN SERİSİ
Melon Turmalin Altın Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.63 KARAT MELON TURMALİN
 • 1.KALİTE VVS
 • 2.28 GR
 • 5 RENK CÜMBÜŞÜ
 • AFRİKA/MOZAMBİK
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • ÖZEL TASARIM

MOZAMBİK WATERMELON TURMALİN 1.63 KARAT BEYAZ ALTINYÜZÜK

OTANTİK TAŞ KIŞ GÜNEŞİ SERİSİ 14 AYAR BEYAZ ALTIN EL İŞÇİLİĞİ FATİH BEYİN ÖZEL TASARIM ÇALIŞMASI 1,22 KARAT HAS TAŞ DOĞAL  MUHTEŞEM IŞILTILI 3 RENK BİR ARADA   VVS KALİTE WATERMELON TURMALİN TAŞI BAYAN YÜZÜK YAN KENARLARI SAWORSKİ KRİSTALİ İLE SÜSLENMİŞ EŞSİZ BİR MÜCEVHER ;KIŞ GÜNEŞİ SERİSİNDE KULLANDIĞIMIZ BÜTÜN TAŞLAR ÖZEL OLARAK SEÇİLMİŞTİR..ÜRÜNLERMİZ TEK PARÇADIR;

ÖZEL YÜZÜKLERİMİZ ALTINDA OTANTİK TAŞ LOGUSU VARDIR….

Tip:Doğal Water Melon

Şekil:Mükemmel Octogon Kesim

Ölçü :8.40 x 5.31 x 4.31   mm

Melon Turmalin Altın Yüzük

Melon Turmalin Altın Yüzük

Ağırlık: 1.63 karat

Renk:Şeffaf 4 renk bir arada 

Berraklık : VVS (+/- 1.kalite)

Meşei : Afrika / Mozambik

Tedavi:Doğal (Isıl Tedavi Yoktur)

Karpuz turmalin pembe “eti”, Beyaz “kabuklu” ve bir karpuz yeşil “deri” benze turmalin ve nadir görülen bir çeşididir. Takı, karpuz turmalin kristalleri genellikle kendi ayırt edici desen göstermek için ince dilimler halinde kesitini kesilir. Karpuz turmalinlerin ince mineral örnekleri taş severler ve koleksiyonerler hem de çok imrenilen hazineleri. Tıklayın burada kristaller ve bu harika taş cilalı dilimleri hem de bazı güzel örnekler görmek için.

Renk

Karpuz Turmalin 2
Parlak yeşil ve Gemmy yakut kırmızı karpuz turmalin kristali
Karpuz turmalin ayırt edici, pembe, beyaz ve yeşil renkler% 100 doğal. Turmalin Kristallerin moleküler kafes içinde eser miktarda dahil edilir renk neden kromoforların iz kirlilikler olan gökkuşağı rengi borçludur. Renkler krom varlığında (kırmızı), lityum (yeşil, pembe), manganez (pembe) veya vanadyum (yeşil) göstergeleridir. Örneğin, Paprock, Afganistan karpuz turmalin yılında, pembe çekirdek neredeyse hiçbir demir hediyesi var, ancak büyük ölçüde yeşil dış bölgesinde zenginleştirilmiş; manganez kristalleşme, farklı bölgeler de benzer bir değişimini göstermektedir.

Oluşum

Karpuz Turmalin 3
Mükemmel karpuz kesiti
Turmalin alüminyum ve borun kompleks silikattır. Bu bileşim, sodyum, kalsiyum, demir, magnezyum, lityum ve yapı içine giren diğer unsurları bağlı olarak değişiklik gösterir. Gem turmalin magma (sıvı kaya) varolan kayaç içine enjekte edildiğinde yeryüzünün derinliklerine oluşur pegamatites, oluşturulur. Pegmatitler genellikle granit ve kuvars, feldspat ve mika gibi bileşenlerinin oluşmaktadır. Onlar onun adını da kristalize olan sıvı karışımı kimya değişen sonucudur karpuz turmalin vermek aquamarin, turmalin, beryl, topaz, vb pembe çekirdek ve yeşil jant gibi ceza kaynağıdır.

Turmalin Taşı Altın Yüzük

Turmalin Taşı Altın Yüzük

Gökkuşağı taşı olarak ta bilinen doğal taşların en renklisi Turmalin (Tourmaline) genellikle pembeden yeşile doğru değişen renk skalasında bulunur ancak bunun dışında da çeşitli renklere sahip olabilmektedir. Doğada hemen hemen her renkte turmaline rastlanabilmektedir.Bu değerli taşın bilinen bazı renkleri şöyledir; Kırmızı: rubellite (rubelit), Mavi: indicolite,Yeşil: chromolite, Sarı: Kanarya, Yeşil ve Mavi: paraibadır.

Eski bir Mısır inanışına göre turmalin, yeryüzüne çıkarken gökkuşağından geçmiştir. Bu nedenden dolayı da gökkuşağının bütün renklerini barındırdığına inanırlar. Gökkuşağı adı da bu efsaneden gelmektedir. Birden çok renge sahip olan turmalin taşına kedi gözü, ışıkta yeşilden kırmızıya dönene de renk değiştiren denir.
Değerli taşların “yarı değerli taşlar” kategorisinde yer alan turmalin taşı, maddi olarak bir çok taştan daha değerlidir. Uyum ve dengenin simgesi olan bir taştır. Pembe turmalin taşı kadını, yeşil turmalin ise erkeğin dengesini simgeler.Denge taşı olduğundan dolayı özellikle terazi burcunu temsil etmektedir. Özellikle evli kişiler için kullanılması uygun olan taşlardan biridir. Evliliğin 8. ve 38. yılında çiftlerin birbirine hediye olarak vermeleri uygundur.

Water Melon Turmalin

Water Melon Turmalin

Turmalin3
Turmalin taşının etki ettiği burçlar boğa, aslan, terazi ve oğlak burcudur. Turmalin taşı Kök, Kalp, Boğaz çakraları ile uyumludur. Mohs sertlik skalasına göre sertliği 7-7,5 arasındadır. Takılarda kullanılması için uygun bir taş olmakla birlikte turmalin kullanılarak yapılan takıların herbiri birbirinden farklı olmaktadır.Bu da turmalinin öne çıkan özelliklerinden birisidir. Taşın bir tanesi, bir diğerinin içerdiği tonun tamamen aynısına sahip değildir. Bu nedenle tarih boyunca Turmalin’in sihirli olduğuna ve takan kimseleri kötü etkilerden koruduğuna inanılmıştır.Turmalin taşı dünya üzerinde Afganistan, Brezilya, Amerika, İtalya, Rusya, Tanzanya, Madagaskar, Ülkemizde: Yozgat-Sarıkaya, Aydın-Çine, Çanakkale ve Karadeniz Bölgesinde çıkarılmaktadır.

Turmalin birçok renkler Kuvars ve Kalsit, gibi birçok renk çeşitleri gelir. Bunlar genellikle aynı renk ile Chakra ilgilidir. Ben biraz daha aşağı farklı Turmalin renklerin arkasındaki anlamları keşfetmek. Turmalinler oldukça zor, uzun ince sivri büyür, ve çok olmak görmek-bir uçtan bir uca ve Gemmy edebilirsiniz. Merkezi bir yükseltilmiş nokta etrafında düzenlenmiş genellikle üç simetrik yüzler (120 ° açı ile her biri): Onlar mükemmel temiz sonlandırmaları var. Yukarı ve uzun iki dikey tam uzunluğu aşağı, onlar mükemmel düz dikey mikro-oluklar var: ‘Yatay desendeki izlere’ denilen, (çizgili). Jeolojik monoklinik olarak bilinir. Büyük ve renkli bir aile turmalin, her zaman çevre üzerinde bir arındırıcı etkisi olduğunu. Onlar son derece saf ve masum yanı sıra zingy ve enerji hissediyorum.

(Yukarıdan doğrudan kendisine üzerinde aşağı seyir ya da) bir kesit / a turmalin kristal dilim, turmalin en oldukça üçgen şeklini ortaya koyacaktır. ‘Üç puan’ bir eşkenar üçgen yapmak, ama üçgenin kenarlarının genellikle hafif dışa doğru yuvarlanır. Temel bir büyüme özelliği olarak Üçgenler içeren herhangi bir kristal, onunla bu temel şeklin içinde somutlaşan metafizik dersleri taşır. Sizin için Vücut ve Ruh, ve ne olursa olsun başka Üç araçları – Orta ve Aşagı, Zihin – Üçgenler Birlik, mükemmel denge, güç, bütünlük, dengeli kişisel güç ve fiziksel realiteye bunun ifadesini, Piramit, Trinity, Üst temsil eder.

Turmalin (ve bazen selenit, Topaz, Danburit, Aquamarine, Künzit, Hiddenite ve Clear Quartz gibi) gibi çizgili bir büyüme paterni ile herhangi bir kristal ‘acele’ bünyesine boyunca enerjisini şifa mümkün. Bu inanılmaz büyüme özellik, temizlemek arındırmak, güçlendirmek, yoğunlaştırmak, hızlandırmak ve daha sonra fesih dışında enerji odaklanmak için bu kristalleri sağlar. Bu çizgili kristalleri de düz çizgiler ile yapmak için herhangi bir fiziksel hastalık ile başa çıkmak için parlak! – yani dikey sırt ağrısı, parmak / kol ağrısı, tendonlar, ve çok meridyen tıkanıklıkları. Basitçe omurga / tendon boyunca doğrudan çalışan etkilenen alan üzerinde seçtiğiniz kristal yerleştirin … ve vücut hücrelerine enerji, o boyunca akan şifa enerjisi bu temizlik aşılanması ve güçlendirilmesi görselleştirmek.
Belirli Renkleri Properties turmalin:

Çok nadir ve güzel – Mor Turmalin , yüksek iki çakralardan için – (3. göz ve Crown). Bu dengeleme değil, aktive edilir ve bu alanları teşvik edecek. Bu sezgisel yeteneklerini yardımcı olabilir. Bu meditasyon, barış ve saflık durumları kolaylaştırılması ve meleksi alemlerde bağlantınızı güçlendirilmesi, zihin içinde rasyonel düşüncenin günlük akışını yavaşlatabilir.

Turmalin Taşı Yüzük

Turmalin Taşı Yüzük

Mavi Turmalin (İndikolit) HHHmmmmmm. İnanılmaz. U söyleyebilirim gibi ben de bunu seviyorum! Bu arındırıcı ve Üçüncü Göz ve Boğaz çakraları aktive ilgili. Bu psişik yeteneklerini geliştirir ve kendine, başkalarına ve melek alemleri ile iletişimi güçlendirir. Bu sevgi ile kişinin doğruyu konuşan teşvik eder. Ayrıca, oyuncu ve yaratıcı ve tüm atmosfer saflaştırmak için yardımcı olur. Kuvvetle barış teşvik ve ve yatıştırıcı ve uyarıcı huzurlu ray taşır.

Yeşil ve Pembe Turmalin bu kalp renkler gibi, kalp çakra içindir. Turmalin bu renk (!) O Yeşil Turmalin, Pembe Turmalin oluşturduğunu ve harika Karpuz Turmalin araya gelerek iki ile Love böyledir. Her ikisi de Cleanse, denge, güçlendirmek ve Sevgi merkezini arındırmak. Kendine, başkalarına ve çevreye Aşk arttırır. Yeşil, özellikle başkaları için Sevgi ve Çevre hakkında – Aşk Kalpten dışarıya akan. Yeşil her zaman Dünya Ana’nın gençleştirme ve büyüme nitelikleri taşır ve böylece Yeşil Tourmalines canlandırmak ve tüm sağlık sistemini desteklemek ve Doğa Aşk ilham. Pembe tonlar her zaman kendisi için Aşk ilgilidir ve kişinin iç çocuk. Pembe Turmalinler yardım herhangi bir travma Kalp çakra arındırmak ve kendini yetiştirme için kişinin iç çocuğu ve yeteneğini uyandırmak için.

Sarı ve Turuncu Turmalin yine oldukça nadir -. Zaten duygusal ve ruhsal enerjiler ile ilişkili belirtilen renkler ise, bu sarı ve turuncu kristaller eylem enerjisini ve fiziksel alanda kişisel güç doğru kullanımını iletmek.

Kırmızı Turmalin (rubellit) – Baz çakra: bacaklar, kalça, ayak, kemikler. Canlandırılması ve topraklama. Fiziksel sağlık ve güçlü bir bağışıklık sistemi ve bereket duygularını iyi bir seviyede teşvik eder.

Siyah Turmalin Mother Earth tarafından oluşturulan en arındırıcı taşlarından biridir. Harika topraklama, bu tüm sistemi, özellikle alt üç çakraları temizler. O da inanılmaz derecede koruyucu onun yansımalı siyah parlaklık çizim ve şekil (üçgen + uzun çizgiler) var. Fiziksel acı ve toksinlerin Yardımlar çıkarılması. Çok emici ve mat opak olması nedeniyle, bu her zaman olacaktır çalışkan varsa çok sabit tekrarlanan temizlik ihtiyacı !!

WATERMELON TURMALİN 1.63 KARAT BEYAZ ALTIN YÜZÜK

OTANTİK ALTIN SERİSİ
Melon Turmalin Altın Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.63 KARAT MELON TURMALİN
 • 1.KALİTE VVS
 • 2.28 GR
 • 5 RENK CÜMBÜŞÜ
 • AFRİKA/MOZAMBİK
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • ÖZEL TASARIM
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MOZAMBİK WATERMELON TURMALİN 1.63 KARAT BEYAZ ALTINYÜZÜK

OTANTİK TAŞ KIŞ GÜNEŞİ SERİSİ 14 AYAR BEYAZ ALTIN EL İŞÇİLİĞİ FATİH BEYİN ÖZEL TASARIM ÇALIŞMASI 1,22 KARAT HAS TAŞ DOĞAL  MUHTEŞEM IŞILTILI 3 RENK BİR ARADA   VVS KALİTE WATERMELON TURMALİN TAŞI BAYAN YÜZÜK YAN KENARLARI SAWORSKİ KRİSTALİ İLE SÜSLENMİŞ EŞSİZ BİR MÜCEVHER ;KIŞ GÜNEŞİ SERİSİNDE KULLANDIĞIMIZ BÜTÜN TAŞLAR ÖZEL OLARAK SEÇİLMİŞTİR..ÜRÜNLERMİZ TEK PARÇADIR;

ÖZEL YÜZÜKLERİMİZ ALTINDA OTANTİK TAŞ LOGUSU VARDIR….

Tip:Doğal Water Melon

Şekil:Mükemmel Octogon Kesim

Ölçü :8.40 x 5.31 x 4.31   mm

Melon Turmalin Altın Yüzük

Melon Turmalin Altın Yüzük

Ağırlık: 1.63 karat

Renk:Şeffaf 4 renk bir arada 

Berraklık : VVS (+/- 1.kalite)

Meşei : Afrika / Mozambik

Tedavi:Doğal (Isıl Tedavi Yoktur)

Karpuz turmalin pembe “eti”, Beyaz “kabuklu” ve bir karpuz yeşil “deri” benze turmalin ve nadir görülen bir çeşididir. Takı, karpuz turmalin kristalleri genellikle kendi ayırt edici desen göstermek için ince dilimler halinde kesitini kesilir. Karpuz turmalinlerin ince mineral örnekleri taş severler ve koleksiyonerler hem de çok imrenilen hazineleri. Tıklayın burada kristaller ve bu harika taş cilalı dilimleri hem de bazı güzel örnekler görmek için.

Renk

Karpuz Turmalin 2
Parlak yeşil ve Gemmy yakut kırmızı karpuz turmalin kristali
Karpuz turmalin ayırt edici, pembe, beyaz ve yeşil renkler% 100 doğal. Turmalin Kristallerin moleküler kafes içinde eser miktarda dahil edilir renk neden kromoforların iz kirlilikler olan gökkuşağı rengi borçludur. Renkler krom varlığında (kırmızı), lityum (yeşil, pembe), manganez (pembe) veya vanadyum (yeşil) göstergeleridir. Örneğin, Paprock, Afganistan karpuz turmalin yılında, pembe çekirdek neredeyse hiçbir demir hediyesi var, ancak büyük ölçüde yeşil dış bölgesinde zenginleştirilmiş; manganez kristalleşme, farklı bölgeler de benzer bir değişimini göstermektedir.

Oluşum

Karpuz Turmalin 3
Mükemmel karpuz kesiti
Turmalin alüminyum ve borun kompleks silikattır. Bu bileşim, sodyum, kalsiyum, demir, magnezyum, lityum ve yapı içine giren diğer unsurları bağlı olarak değişiklik gösterir. Gem turmalin magma (sıvı kaya) varolan kayaç içine enjekte edildiğinde yeryüzünün derinliklerine oluşur pegamatites, oluşturulur. Pegmatitler genellikle granit ve kuvars, feldspat ve mika gibi bileşenlerinin oluşmaktadır. Onlar onun adını da kristalize olan sıvı karışımı kimya değişen sonucudur karpuz turmalin vermek aquamarin, turmalin, beryl, topaz, vb pembe çekirdek ve yeşil jant gibi ceza kaynağıdır.

Turmalin Taşı Altın Yüzük

Turmalin Taşı Altın Yüzük

Gökkuşağı taşı olarak ta bilinen doğal taşların en renklisi Turmalin (Tourmaline) genellikle pembeden yeşile doğru değişen renk skalasında bulunur ancak bunun dışında da çeşitli renklere sahip olabilmektedir. Doğada hemen hemen her renkte turmaline rastlanabilmektedir.Bu değerli taşın bilinen bazı renkleri şöyledir; Kırmızı: rubellite (rubelit), Mavi: indicolite,Yeşil: chromolite, Sarı: Kanarya, Yeşil ve Mavi: paraibadır.

Eski bir Mısır inanışına göre turmalin, yeryüzüne çıkarken gökkuşağından geçmiştir. Bu nedenden dolayı da gökkuşağının bütün renklerini barındırdığına inanırlar. Gökkuşağı adı da bu efsaneden gelmektedir. Birden çok renge sahip olan turmalin taşına kedi gözü, ışıkta yeşilden kırmızıya dönene de renk değiştiren denir.
Değerli taşların “yarı değerli taşlar” kategorisinde yer alan turmalin taşı, maddi olarak bir çok taştan daha değerlidir. Uyum ve dengenin simgesi olan bir taştır. Pembe turmalin taşı kadını, yeşil turmalin ise erkeğin dengesini simgeler.Denge taşı olduğundan dolayı özellikle terazi burcunu temsil etmektedir. Özellikle evli kişiler için kullanılması uygun olan taşlardan biridir. Evliliğin 8. ve 38. yılında çiftlerin birbirine hediye olarak vermeleri uygundur.

Water Melon Turmalin

Water Melon Turmalin

Turmalin3
Turmalin taşının etki ettiği burçlar boğa, aslan, terazi ve oğlak burcudur. Turmalin taşı Kök, Kalp, Boğaz çakraları ile uyumludur. Mohs sertlik skalasına göre sertliği 7-7,5 arasındadır. Takılarda kullanılması için uygun bir taş olmakla birlikte turmalin kullanılarak yapılan takıların herbiri birbirinden farklı olmaktadır.Bu da turmalinin öne çıkan özelliklerinden birisidir. Taşın bir tanesi, bir diğerinin içerdiği tonun tamamen aynısına sahip değildir. Bu nedenle tarih boyunca Turmalin’in sihirli olduğuna ve takan kimseleri kötü etkilerden koruduğuna inanılmıştır.Turmalin taşı dünya üzerinde Afganistan, Brezilya, Amerika, İtalya, Rusya, Tanzanya, Madagaskar, Ülkemizde: Yozgat-Sarıkaya, Aydın-Çine, Çanakkale ve Karadeniz Bölgesinde çıkarılmaktadır.

Turmalin birçok renkler Kuvars ve Kalsit, gibi birçok renk çeşitleri gelir. Bunlar genellikle aynı renk ile Chakra ilgilidir. Ben biraz daha aşağı farklı Turmalin renklerin arkasındaki anlamları keşfetmek. Turmalinler oldukça zor, uzun ince sivri büyür, ve çok olmak görmek-bir uçtan bir uca ve Gemmy edebilirsiniz. Merkezi bir yükseltilmiş nokta etrafında düzenlenmiş genellikle üç simetrik yüzler (120 ° açı ile her biri): Onlar mükemmel temiz sonlandırmaları var. Yukarı ve uzun iki dikey tam uzunluğu aşağı, onlar mükemmel düz dikey mikro-oluklar var: ‘Yatay desendeki izlere’ denilen, (çizgili). Jeolojik monoklinik olarak bilinir. Büyük ve renkli bir aile turmalin, her zaman çevre üzerinde bir arındırıcı etkisi olduğunu. Onlar son derece saf ve masum yanı sıra zingy ve enerji hissediyorum.

(Yukarıdan doğrudan kendisine üzerinde aşağı seyir ya da) bir kesit / a turmalin kristal dilim, turmalin en oldukça üçgen şeklini ortaya koyacaktır. ‘Üç puan’ bir eşkenar üçgen yapmak, ama üçgenin kenarlarının genellikle hafif dışa doğru yuvarlanır. Temel bir büyüme özelliği olarak Üçgenler içeren herhangi bir kristal, onunla bu temel şeklin içinde somutlaşan metafizik dersleri taşır. Sizin için Vücut ve Ruh, ve ne olursa olsun başka Üç araçları – Orta ve Aşagı, Zihin – Üçgenler Birlik, mükemmel denge, güç, bütünlük, dengeli kişisel güç ve fiziksel realiteye bunun ifadesini, Piramit, Trinity, Üst temsil eder.

Turmalin (ve bazen selenit, Topaz, Danburit, Aquamarine, Künzit, Hiddenite ve Clear Quartz gibi) gibi çizgili bir büyüme paterni ile herhangi bir kristal ‘acele’ bünyesine boyunca enerjisini şifa mümkün. Bu inanılmaz büyüme özellik, temizlemek arındırmak, güçlendirmek, yoğunlaştırmak, hızlandırmak ve daha sonra fesih dışında enerji odaklanmak için bu kristalleri sağlar. Bu çizgili kristalleri de düz çizgiler ile yapmak için herhangi bir fiziksel hastalık ile başa çıkmak için parlak! – yani dikey sırt ağrısı, parmak / kol ağrısı, tendonlar, ve çok meridyen tıkanıklıkları. Basitçe omurga / tendon boyunca doğrudan çalışan etkilenen alan üzerinde seçtiğiniz kristal yerleştirin … ve vücut hücrelerine enerji, o boyunca akan şifa enerjisi bu temizlik aşılanması ve güçlendirilmesi görselleştirmek.
Belirli Renkleri Properties turmalin:

Çok nadir ve güzel – Mor Turmalin , yüksek iki çakralardan için – (3. göz ve Crown). Bu dengeleme değil, aktive edilir ve bu alanları teşvik edecek. Bu sezgisel yeteneklerini yardımcı olabilir. Bu meditasyon, barış ve saflık durumları kolaylaştırılması ve meleksi alemlerde bağlantınızı güçlendirilmesi, zihin içinde rasyonel düşüncenin günlük akışını yavaşlatabilir.

Turmalin Taşı Yüzük

Turmalin Taşı Yüzük

Mavi Turmalin (İndikolit) HHHmmmmmm. İnanılmaz. U söyleyebilirim gibi ben de bunu seviyorum! Bu arındırıcı ve Üçüncü Göz ve Boğaz çakraları aktive ilgili. Bu psişik yeteneklerini geliştirir ve kendine, başkalarına ve melek alemleri ile iletişimi güçlendirir. Bu sevgi ile kişinin doğruyu konuşan teşvik eder. Ayrıca, oyuncu ve yaratıcı ve tüm atmosfer saflaştırmak için yardımcı olur. Kuvvetle barış teşvik ve ve yatıştırıcı ve uyarıcı huzurlu ray taşır.

Yeşil ve Pembe Turmalin bu kalp renkler gibi, kalp çakra içindir. Turmalin bu renk (!) O Yeşil Turmalin, Pembe Turmalin oluşturduğunu ve harika Karpuz Turmalin araya gelerek iki ile Love böyledir. Her ikisi de Cleanse, denge, güçlendirmek ve Sevgi merkezini arındırmak. Kendine, başkalarına ve çevreye Aşk arttırır. Yeşil, özellikle başkaları için Sevgi ve Çevre hakkında – Aşk Kalpten dışarıya akan. Yeşil her zaman Dünya Ana’nın gençleştirme ve büyüme nitelikleri taşır ve böylece Yeşil Tourmalines canlandırmak ve tüm sağlık sistemini desteklemek ve Doğa Aşk ilham. Pembe tonlar her zaman kendisi için Aşk ilgilidir ve kişinin iç çocuk. Pembe Turmalinler yardım herhangi bir travma Kalp çakra arındırmak ve kendini yetiştirme için kişinin iç çocuğu ve yeteneğini uyandırmak için.

Sarı ve Turuncu Turmalin yine oldukça nadir -. Zaten duygusal ve ruhsal enerjiler ile ilişkili belirtilen renkler ise, bu sarı ve turuncu kristaller eylem enerjisini ve fiziksel alanda kişisel güç doğru kullanımını iletmek.

Kırmızı Turmalin (rubellit) – Baz çakra: bacaklar, kalça, ayak, kemikler. Canlandırılması ve topraklama. Fiziksel sağlık ve güçlü bir bağışıklık sistemi ve bereket duygularını iyi bir seviyede teşvik eder.

Siyah Turmalin Mother Earth tarafından oluşturulan en arındırıcı taşlarından biridir. Harika topraklama, bu tüm sistemi, özellikle alt üç çakraları temizler. O da inanılmaz derecede koruyucu onun yansımalı siyah parlaklık çizim ve şekil (üçgen + uzun çizgiler) var. Fiziksel acı ve toksinlerin Yardımlar çıkarılması. Çok emici ve mat opak olması nedeniyle, bu her zaman olacaktır çalışkan varsa çok sabit tekrarlanan temizlik ihtiyacı !!