OTANT�K TA�

YAKUT TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
YAKUT TAŞI ERKEK YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 11.63 GR
 • 12 KARAT BAGET KESİM
 • 925 AYAR EL İŞÇİLİĞİ GÜMÜŞ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN/BURMA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

YAKUT TAŞI ERKEK YÜZÜK

Hangi rengi kendiliğinden sevgi ve canlılık, tutku ve gücü ile ilişkilendirmek ki? O, apaçık değil mi? Kırmızı. Kırmızı aşk rengidir. Bu sıcaklık ve canlılık duygusu güçlü yayar. Ve kırmızı da yakut, değerli taşlar kralı rengidir. Taşlar büyüleyici dünyasında, yakut tartışmasız hükümdarı olduğunu.

Yakut Taşı Yüzük

Yakut Taşı Yüzük

Binlerce yıldır, yakut yeryüzündeki en değerli taşlar biri olarak kabul edilmiştir. Muhteşem renk, mükemmel sertlik ve üstün parlaklığı: Bir değerli taş olması gereken her şeye sahiptir. Buna ek olarak, özellikle ince kalitelerde, son derece nadir bir taştır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ HİNDİSTAN DOĞAL İŞLENMEMİŞ BURMA YAKUTU BAGET KESİM ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…

ruby Uzun bir süre Hindistan kökenli Ruby’nin klasik ülke olarak kabul edildi. Hint edebiyatının önemli eserleri olarak taşlar hakkında bilgi zengin bir mağaza en fazla iki bin yıllık bir süre içinde aşağı teslim edilmiştir. Bugün kullandığımız terim ‘korindon’, Sanskritçe kelimenin ‘kuruvinda’ türetilmiştir. Yakut için Sanskritçe kelime ‘taşlar kralı’ gibi bir şey anlamına gelen ‘ratnaraj’ olduğunu. Ve bunun için hazırlıklı olmak için kullanılan aslında bir kraliyet karşılama yapıldı. Özellikle güzel bir yakut kristali bulundu zaman, cetvel değerli kıymetli taşı karşılamak ve uygun bir tarzda bunu kabul yüksek adamları dışarı gönderdi. Bugün, yakut hala birçok kraliyet hanelerin rütbe süsleyin. Ama gerçekten hakiki yakut nelerdir? Daha fazla bilgi edinmek için okuyun!

Krom Sadece biraz …

Ruby mineral korundum, safir de çeşitli olduğu yeryüzündeki en zor minerallerden biri kırmızı çeşittir. Saf korundum renksizdir. Krom, demir, titanyum veya vanadyum gibi unsurların hafif izleri renk sorumludur. Bu taşlar, mükemmel sertliğe sahiptir. Mohs üzerindeki 9 onların puanı sadece elmas bu ikinci ölçek. Sadece kırmızı korindon diğer bütün renkler safir olarak sınıflandırılmış olan, yakut çağrılacak hakkına sahiptir. Yakut ve safir arasındaki yakın ilişki sadece 19. yüzyılın başından beri bilinmektedir. O zamana kadar, kırmızı lal ve spineller da yakut olduğu düşünüldü. ‘Kara Ruby’ ve ‘Timur Ruby’, İngiliz Crown Jewels iki, bu ismi neden aslında yakut olmadığı zaman (Yani, aslında, bir tüm, ama spinellerinin de.)

Yakut, çok renkli korindon ailesinden Bu muhteşem bir kırmızı çeşitli, alüminyum oksit ve krom gibi diğer elementlerin çok ince izleri oluşur – ki bu oldu yatırma bağlı olarak değişir. Gerçekten ince renkler ve iyi netlikte, ancak bu taş dünyanın madenlerde çok nadiren gerçekleşir. Biraz paradoksal olarak, bu kıtlık sorumlu boyama eleman krom aslında. Taşlar Dünya’nın çekirdeği içinde derin oluşturulan zaman yeterince Doğru, milyonlarca yıl önce, krom Ruby onun harika renk veren unsur oldu. Ama aynı zamanda da kristallerin içindeki çatlaklar ve çatlaklar çok sayıda neden sorumlu oldu. Böylece çok az yakut kristaller önemli boyutlara rahatsız büyümek ve mükemmel taşlar oluşturmak için kristalize hangi iyi koşullar verildi. Bu nedenle, boyut olarak en fazla 3 karat yakut çok nadirdir. Yani neredeyse hiç kapanım ile yakut iyi renkler ve daha büyük boyutlarda aynı kategorideki elmas için ödenen hatta aşarak ihaleleri en iyi fiyatları ulaşmak o kadar değerli olduğunu hiç şaşırtıcı değil.

Yakut Taşı Erkek Yüzük

Yakut Taşı Erkek Yüzük

Bazı yakut harika ipeksi bir parlaklık, yakut sözde ‘ipek’ görüntüler. Bu olgu, rutil, çok ince iğneler kaynaklanır. Ve şimdi ve sonra bir nadir yıldız yakut bulunur. Burada da, mineral rutil yer almaktadır: yakut içinde yıldız şeklinde depozito oluşmuş olan bu asterism olarak uzmanlar tarafından bilinen büyüleyici bir ışık etkisi olur. Bu tür yakut yarım kubbe şeklindeki cabochons olarak kesilir, sonuç ikincisi taşındığında taşın yüzeyi boyunca sihirli kayma gibi görünüyor altı telli bir yıldızdır. Yıldız yakut kıymetli nadireler vardır. Onların değeri, şeffaflık, ama sadece bir dereceye kadar, güzellik ve renk çekiciliği bağlıdır ve. Güzel yıldız yakut, ancak her zaman tam olarak taşın ortasından geçiyor hayali yatay çizgi tüm yol oluşturulan ışınları görüntülenmesi gerekir ve yıldız kendisi sağ merkezinde yer verilmelidir.

Yakut kırmızı tutku anlamına gelir

Yakut Kırmızı. Yakut kırmızı. Bu kıymetli taş hakkında en önemli şey kendi rengidir. Bu ‘kırmızı’ anlamına gelen, adı ‘yakut’ Latince kelime ‘Rubens’ türetilmiştir olduğu sebepsiz değildi. Sıcak ve ateşli: yakut kırmızı eşsiz. İki büyülü elemanları ruby insanlık için kan ve ateşle, ima sıcaklık ve yaşam: Bu renk sembolizmi ile ilişkilidir. Yani yakut kırmızısı hayır, tutkulu, güçlü renk, sıcak, kesinlikle sulandırılmamış, sadece herhangi bir eski bir renk değildir. Başka hiçbir taş gibi, yakut, güçlü duygularını ifade etmek için mükemmel bir yoldur. Bunun yerine sakin, kontrollü sevgi simgeleyen, bir değerli yakut ile ayarlanmış bir halka insanlar birbirlerine hissediyorum o tutkulu, dizginsiz aşk tanıklık.

İnce yakut doğum yerleri

En güzel yakut kırmızısı hangisi? İyi soru. Bir yakut kırmızı kökenine bağlı olarak çok farklı nüanslar içerebilir. Bu nüanslar aralığı düz han veya pansiyon aşağı lüks konaklama, oldukça geniş ve belki de otel kategorilerine göre olabilir. Taş uzmanları ‘Burmalı yakut’ bakınız Örneğin, onlar en lüks kategorisinde bahsediyoruz. Ancak, mutlaka taş Birmanya kökenli olduğunu takip etmez. Biraz mavimsi bir renk tonu ile zengin, tam kırmızı: Temelde, söz konusu yakut rengi tipik olarak Burma (Myanmar şimdi) ünlü mevduat taşlarla gösterdiği gerçeğini bir göstergesidir. Renk, bazen ‘güvercin kanı-kırmızı’ olarak adlandırılan, ancak terim ‘Birmanya renk’ daha uygun bir açıklama olduğunu. Bir uzman derhal efsanevi ‘Mogok Taş Yolu’ ve Myanmar Kuzey Mogok ve taş merkezi ile bu renk ilişkilendirir. Burada, ülkenin ünlü yakut yatakları yüksek zirveleri ile çevrili bir dağ vadisinde yalan. Özenle, dayanılmaz bir parlaklık taşlar ‘yakut vadisinde’ ışık getirilir. Ne yazık ki, gerçekten ince nitelikleri burada bile oldukça nadirdir. ruby Bir Birmanya yakut rengi derece canlı olarak kabul edilir. Bu, herhangi bir ışık eşsiz parlaklık görüntülemek doğal ya da yapay olduğu söyleniyor.

Yakut Taşı Erkek Yüzük

Yakut Taşı Erkek Yüzük

Dünyanın en önemli yakut mevduat yolculuk doksanlı en önemli yakut yatakları yalan Myanmar Kuzey-Doğu, Mong Hsu küçük kasaba için daha fazla bizi götürür. Siyah çekirdek ve parlak kırmızı bir çevreye mor: Başlangıçta, bu tedavi edilmemiş Mong Hsu yakut kristalleri aslında iki renk görüntüleme beri bu yakut pek, takı kullanım için uygun olduğunu kanıtlayacak inanılırdı. Sadece karanlık çekirdek Mong Hsu gelen yakut mücevher pazarına üzerine kendi yolunu bulmak için başladı ısıl işlem vasıtasıyla koyu kırmızı dönüştü olabilir anlaşılmıştı zaman. Bugün, Mong Hsu taş madenleri en önemli yakut tedarikçileri arasında hala. Ana, onlar 0.5 ile 3 karat arasındaki ısıl işlem görmüş ticari kalitelerde yakut ve boyutları sunuyoruz.

Ruby mevduat da Çin sınırına yakın, Vietnam komşu var. Vietnam kökenli yakut genellikle hafif morumsu renk görüntüler. Tayland, başka bir klasik tedarikçi, gelen yakut, ancak genellikle kahverengi doğru eğilimi koyu kırmızı var. Bu ‘Siyam renk’ – zarif sessiz koyu kırmızı – sadece Birmanya renk güzelliği ikinci kabul edilir ve ABD’de özellikle popülerdir. Şimdi çok nadir olmuştur Seylan yakut, olgun ahududu gibi kırmızı ağırlıklı hafif.

Diğer yakut yatakları Hunza Vadisi’nde, Keşmir, Tadzhikistan, Laos, Nepal, Afganistan ve Kuzey Pakistan bulunmaktadır. Ama yakut da nispeten büyük kristalleri ile mevduat Mysore ve Orissa eyaletlerin keşfedildi Hindistan’da üretilmektedir. Bu kristaller birçok ilavelere sahip, ama yine de, tanecikler veya cabochons gibi kesilen için gayet uygundur.

Son zamanlarda, insanlar yakut kaynağı olarak Doğu Afrika’ya hakkında konuşmak başladı. Düz 1960’larda kendi keşfinden sonra, Kenya ve Tanzanya yakut ışıktan koyu kırmızı değişebilir onların güzel, güçlü renk, tarafından uzmanları şaşırttı. Ama çok Afrika madenlerinde, iyi renk, saflık ve büyüklüğü ince ve açık yakut çok nadirdir. Genellikle mayınlı nitelikler salt bir ortalama kalite vardır.

Yakut Taş Yüzük

Yakut Taş Yüzük

u makalede, mineral ya da gem hakkında olduğunu. Başlığın diğer anlamları için, bkz Ruby (anlam ayrımı).
Lâl
Yakut – Winza, Tanzania.jpg
Doğal yakut kristalleri Winza, Tanzanya
Genel
Kategori Mineral çeşitliliği
Formül
(tekrar birimi) Alüminyum oksit ile krom, Al 2 O 3: Cr
Kristal simetri (Altıgen skalanohedral, HM sembolü: (3 2 / m), Uzay grubu R3 c [1]
Kimlik
Renk Derin koyu kırmızı kırmızı bütün tonları ile pembe yoluyla renksiz yakın
Kristal alışkanlığı Sonlandırıldı tabular altıgen prizmalar.
Kristal sistemi Trigonal
Dilinim Hiçbir gerçek bölünme
Kırılma Konkoidal, kıymık
Azim Kırılgan
Mohs ölçeği sertliği 9,0
Parıltı (Ayrılıktan üzerine) Subadamantine, vitreus, inci
Streak beyaz
Diaphaneity şeffaf, yarı şeffaf
Spesifik yer çekimi 3,97-4,05
Optik özellikler Tek eksenli –
Kırılma indisi n = ω 1,768-1,772
n ε = 1,760-1,763
Birefringence 0.008
Pleokroyizma Güçlü: morumsu kırmızı – orangy-kırmızı
Dağılma 0.018
Ultraviyole floresan Uzundalga altındaki kırmızı
Kaynaklar [2]
Bir yakut kan kırmızı renkli bir pembe taş, çeşitli mineral korundum (alüminyum oksit). Kırmızı renkli elemanının varlığı ile esas olarak neden olduğu krom. Adını, ruber gelen Latince kırmızı için. Taş kalitesinde korundum Diğer çeşitler denir safir. Ruby dört biri olarak kabul edilir değerli taşlar ile birlikte, safir, zümrüt ve elmas. [3]

Yakut fiyatları öncelikle kan kırmızısı ya da “güvercin kanı” olarak adlandırılan color.The parlak ve en değerli “kırmızı” ile belirlenen benzer kalitede diğer yakut üzerinde büyük bir prim komutları vardır. Renk netlik şöyle sonra: elmas benzer, açık taş bir prim komuta edecek, ancak herhangi bir iğne benzeri olmayan bir yakut rutil kapanım taş tedavi edildiğini gösterebilir. Kesme ve karat (ağırlık) de fiyatını belirlemede önemli bir faktördür. Yakut geleneksel burç, Temmuz ve her zaman daha hafif kırmızı ya da pembe daha granat. Dünyanın en pahalı yakut Sunrise Ruby.

YAKUT TAŞLI YÜZÜK

YAKUT TAŞLI YÜZÜK

Yakut Kristal yapısı
Yakut, bir var sertlik üzerinde 9.0 mohs sertlik skalası. Doğal taşlar sadece Arasında moissanite ve elmas elmas 10.0 Mohs sertliğine sahip ve moissanite sertliği korundum (yakut) ve elmas arasında bir yerde düşen, zordur. Yakut α-alüminyum oksit, alüminyum 3+ iyonlarının küçük bir fraksiyonu krom 3+ iyonları ile ikame edildiği (Al 2 en kararlı form O 3) ‘dir. Her Cr 3+ altı O 2- iyonları ile oktahedral çevrilidir. Bu kristalografik düzenleme şiddetle yelpazenin sarı-yeşil bölgede ışık emilimi ve böylece taş Kırmızı renk ile sonuçlanan, her Cr 3+ etkiler. Sarı-yeşil ışık Cr 3+ tarafından emildiğinde, kırmızı olarak yeniden yayılan lüminesans. [4] Bu kırmızı emisyon beyaz ışıktan yeşil ve mor ışık çıkarılması ile algılanan kırmızı renk ekler ve ışıltı katar GEM görünüşü. Optik düzenlemesi emisyonu ileri ve geri iki ayna arasındaki yansıtan 694 nanometre fotonlar tarafından uyarılır böyle olduğunda, emisyon yoğunluğu güçlü büyür. Bu etki ile kullanılan Theodore Maiman ilk başarılı yapmak için 1960 yılında lazer ruby dayalı.

Tüm doğal yakut renkli kirlilikler ve kapanım içeren onları kusurları var rutil “ipek” olarak bilinen iğne. Gemologists sentetikler, benzerleri ya da yedek ayırmak için doğal yakut bulunan bu iğne kapanımlar kullanın. Genellikle kaba taş kesmeden önce ısıtılır. Hemen hemen tüm yakut, bugün ısıl işlem en yaygın uygulama olmak, bir çeşit tedavi edilir. Ancak, tamamen tedavi edilmeyen ama yine de mükemmel kalitede yakut büyük prim komuta.

 

YAKUT TAŞI ERKEK YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
YAKUT TAŞI ERKEK YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 11.63 GR
 • 12 KARAT BAGET KESİM
 • 925 AYAR EL İŞÇİLİĞİ GÜMÜŞ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HİNDİSTAN/BURMA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

YAKUT TAŞI ERKEK YÜZÜK

Hangi rengi kendiliğinden sevgi ve canlılık, tutku ve gücü ile ilişkilendirmek ki? O, apaçık değil mi? Kırmızı. Kırmızı aşk rengidir. Bu sıcaklık ve canlılık duygusu güçlü yayar. Ve kırmızı da yakut, değerli taşlar kralı rengidir. Taşlar büyüleyici dünyasında, yakut tartışmasız hükümdarı olduğunu.

Yakut Taşı Yüzük

Yakut Taşı Yüzük

Binlerce yıldır, yakut yeryüzündeki en değerli taşlar biri olarak kabul edilmiştir. Muhteşem renk, mükemmel sertlik ve üstün parlaklığı: Bir değerli taş olması gereken her şeye sahiptir. Buna ek olarak, özellikle ince kalitelerde, son derece nadir bir taştır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ HİNDİSTAN DOĞAL İŞLENMEMİŞ BURMA YAKUTU BAGET KESİM ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…

ruby Uzun bir süre Hindistan kökenli Ruby’nin klasik ülke olarak kabul edildi. Hint edebiyatının önemli eserleri olarak taşlar hakkında bilgi zengin bir mağaza en fazla iki bin yıllık bir süre içinde aşağı teslim edilmiştir. Bugün kullandığımız terim ‘korindon’, Sanskritçe kelimenin ‘kuruvinda’ türetilmiştir. Yakut için Sanskritçe kelime ‘taşlar kralı’ gibi bir şey anlamına gelen ‘ratnaraj’ olduğunu. Ve bunun için hazırlıklı olmak için kullanılan aslında bir kraliyet karşılama yapıldı. Özellikle güzel bir yakut kristali bulundu zaman, cetvel değerli kıymetli taşı karşılamak ve uygun bir tarzda bunu kabul yüksek adamları dışarı gönderdi. Bugün, yakut hala birçok kraliyet hanelerin rütbe süsleyin. Ama gerçekten hakiki yakut nelerdir? Daha fazla bilgi edinmek için okuyun!

Krom Sadece biraz …

Ruby mineral korundum, safir de çeşitli olduğu yeryüzündeki en zor minerallerden biri kırmızı çeşittir. Saf korundum renksizdir. Krom, demir, titanyum veya vanadyum gibi unsurların hafif izleri renk sorumludur. Bu taşlar, mükemmel sertliğe sahiptir. Mohs üzerindeki 9 onların puanı sadece elmas bu ikinci ölçek. Sadece kırmızı korindon diğer bütün renkler safir olarak sınıflandırılmış olan, yakut çağrılacak hakkına sahiptir. Yakut ve safir arasındaki yakın ilişki sadece 19. yüzyılın başından beri bilinmektedir. O zamana kadar, kırmızı lal ve spineller da yakut olduğu düşünüldü. ‘Kara Ruby’ ve ‘Timur Ruby’, İngiliz Crown Jewels iki, bu ismi neden aslında yakut olmadığı zaman (Yani, aslında, bir tüm, ama spinellerinin de.)

Yakut, çok renkli korindon ailesinden Bu muhteşem bir kırmızı çeşitli, alüminyum oksit ve krom gibi diğer elementlerin çok ince izleri oluşur – ki bu oldu yatırma bağlı olarak değişir. Gerçekten ince renkler ve iyi netlikte, ancak bu taş dünyanın madenlerde çok nadiren gerçekleşir. Biraz paradoksal olarak, bu kıtlık sorumlu boyama eleman krom aslında. Taşlar Dünya’nın çekirdeği içinde derin oluşturulan zaman yeterince Doğru, milyonlarca yıl önce, krom Ruby onun harika renk veren unsur oldu. Ama aynı zamanda da kristallerin içindeki çatlaklar ve çatlaklar çok sayıda neden sorumlu oldu. Böylece çok az yakut kristaller önemli boyutlara rahatsız büyümek ve mükemmel taşlar oluşturmak için kristalize hangi iyi koşullar verildi. Bu nedenle, boyut olarak en fazla 3 karat yakut çok nadirdir. Yani neredeyse hiç kapanım ile yakut iyi renkler ve daha büyük boyutlarda aynı kategorideki elmas için ödenen hatta aşarak ihaleleri en iyi fiyatları ulaşmak o kadar değerli olduğunu hiç şaşırtıcı değil.

Yakut Taşı Erkek Yüzük

Yakut Taşı Erkek Yüzük

Bazı yakut harika ipeksi bir parlaklık, yakut sözde ‘ipek’ görüntüler. Bu olgu, rutil, çok ince iğneler kaynaklanır. Ve şimdi ve sonra bir nadir yıldız yakut bulunur. Burada da, mineral rutil yer almaktadır: yakut içinde yıldız şeklinde depozito oluşmuş olan bu asterism olarak uzmanlar tarafından bilinen büyüleyici bir ışık etkisi olur. Bu tür yakut yarım kubbe şeklindeki cabochons olarak kesilir, sonuç ikincisi taşındığında taşın yüzeyi boyunca sihirli kayma gibi görünüyor altı telli bir yıldızdır. Yıldız yakut kıymetli nadireler vardır. Onların değeri, şeffaflık, ama sadece bir dereceye kadar, güzellik ve renk çekiciliği bağlıdır ve. Güzel yıldız yakut, ancak her zaman tam olarak taşın ortasından geçiyor hayali yatay çizgi tüm yol oluşturulan ışınları görüntülenmesi gerekir ve yıldız kendisi sağ merkezinde yer verilmelidir.

Yakut kırmızı tutku anlamına gelir

Yakut Kırmızı. Yakut kırmızı. Bu kıymetli taş hakkında en önemli şey kendi rengidir. Bu ‘kırmızı’ anlamına gelen, adı ‘yakut’ Latince kelime ‘Rubens’ türetilmiştir olduğu sebepsiz değildi. Sıcak ve ateşli: yakut kırmızı eşsiz. İki büyülü elemanları ruby insanlık için kan ve ateşle, ima sıcaklık ve yaşam: Bu renk sembolizmi ile ilişkilidir. Yani yakut kırmızısı hayır, tutkulu, güçlü renk, sıcak, kesinlikle sulandırılmamış, sadece herhangi bir eski bir renk değildir. Başka hiçbir taş gibi, yakut, güçlü duygularını ifade etmek için mükemmel bir yoldur. Bunun yerine sakin, kontrollü sevgi simgeleyen, bir değerli yakut ile ayarlanmış bir halka insanlar birbirlerine hissediyorum o tutkulu, dizginsiz aşk tanıklık.

İnce yakut doğum yerleri

En güzel yakut kırmızısı hangisi? İyi soru. Bir yakut kırmızı kökenine bağlı olarak çok farklı nüanslar içerebilir. Bu nüanslar aralığı düz han veya pansiyon aşağı lüks konaklama, oldukça geniş ve belki de otel kategorilerine göre olabilir. Taş uzmanları ‘Burmalı yakut’ bakınız Örneğin, onlar en lüks kategorisinde bahsediyoruz. Ancak, mutlaka taş Birmanya kökenli olduğunu takip etmez. Biraz mavimsi bir renk tonu ile zengin, tam kırmızı: Temelde, söz konusu yakut rengi tipik olarak Burma (Myanmar şimdi) ünlü mevduat taşlarla gösterdiği gerçeğini bir göstergesidir. Renk, bazen ‘güvercin kanı-kırmızı’ olarak adlandırılan, ancak terim ‘Birmanya renk’ daha uygun bir açıklama olduğunu. Bir uzman derhal efsanevi ‘Mogok Taş Yolu’ ve Myanmar Kuzey Mogok ve taş merkezi ile bu renk ilişkilendirir. Burada, ülkenin ünlü yakut yatakları yüksek zirveleri ile çevrili bir dağ vadisinde yalan. Özenle, dayanılmaz bir parlaklık taşlar ‘yakut vadisinde’ ışık getirilir. Ne yazık ki, gerçekten ince nitelikleri burada bile oldukça nadirdir. ruby Bir Birmanya yakut rengi derece canlı olarak kabul edilir. Bu, herhangi bir ışık eşsiz parlaklık görüntülemek doğal ya da yapay olduğu söyleniyor.

Yakut Taşı Erkek Yüzük

Yakut Taşı Erkek Yüzük

Dünyanın en önemli yakut mevduat yolculuk doksanlı en önemli yakut yatakları yalan Myanmar Kuzey-Doğu, Mong Hsu küçük kasaba için daha fazla bizi götürür. Siyah çekirdek ve parlak kırmızı bir çevreye mor: Başlangıçta, bu tedavi edilmemiş Mong Hsu yakut kristalleri aslında iki renk görüntüleme beri bu yakut pek, takı kullanım için uygun olduğunu kanıtlayacak inanılırdı. Sadece karanlık çekirdek Mong Hsu gelen yakut mücevher pazarına üzerine kendi yolunu bulmak için başladı ısıl işlem vasıtasıyla koyu kırmızı dönüştü olabilir anlaşılmıştı zaman. Bugün, Mong Hsu taş madenleri en önemli yakut tedarikçileri arasında hala. Ana, onlar 0.5 ile 3 karat arasındaki ısıl işlem görmüş ticari kalitelerde yakut ve boyutları sunuyoruz.

Ruby mevduat da Çin sınırına yakın, Vietnam komşu var. Vietnam kökenli yakut genellikle hafif morumsu renk görüntüler. Tayland, başka bir klasik tedarikçi, gelen yakut, ancak genellikle kahverengi doğru eğilimi koyu kırmızı var. Bu ‘Siyam renk’ – zarif sessiz koyu kırmızı – sadece Birmanya renk güzelliği ikinci kabul edilir ve ABD’de özellikle popülerdir. Şimdi çok nadir olmuştur Seylan yakut, olgun ahududu gibi kırmızı ağırlıklı hafif.

Diğer yakut yatakları Hunza Vadisi’nde, Keşmir, Tadzhikistan, Laos, Nepal, Afganistan ve Kuzey Pakistan bulunmaktadır. Ama yakut da nispeten büyük kristalleri ile mevduat Mysore ve Orissa eyaletlerin keşfedildi Hindistan’da üretilmektedir. Bu kristaller birçok ilavelere sahip, ama yine de, tanecikler veya cabochons gibi kesilen için gayet uygundur.

Son zamanlarda, insanlar yakut kaynağı olarak Doğu Afrika’ya hakkında konuşmak başladı. Düz 1960’larda kendi keşfinden sonra, Kenya ve Tanzanya yakut ışıktan koyu kırmızı değişebilir onların güzel, güçlü renk, tarafından uzmanları şaşırttı. Ama çok Afrika madenlerinde, iyi renk, saflık ve büyüklüğü ince ve açık yakut çok nadirdir. Genellikle mayınlı nitelikler salt bir ortalama kalite vardır.

Yakut Taş Yüzük

Yakut Taş Yüzük

u makalede, mineral ya da gem hakkında olduğunu. Başlığın diğer anlamları için, bkz Ruby (anlam ayrımı).
Lâl
Yakut – Winza, Tanzania.jpg
Doğal yakut kristalleri Winza, Tanzanya
Genel
Kategori Mineral çeşitliliği
Formül
(tekrar birimi) Alüminyum oksit ile krom, Al 2 O 3: Cr
Kristal simetri (Altıgen skalanohedral, HM sembolü: (3 2 / m), Uzay grubu R3 c [1]
Kimlik
Renk Derin koyu kırmızı kırmızı bütün tonları ile pembe yoluyla renksiz yakın
Kristal alışkanlığı Sonlandırıldı tabular altıgen prizmalar.
Kristal sistemi Trigonal
Dilinim Hiçbir gerçek bölünme
Kırılma Konkoidal, kıymık
Azim Kırılgan
Mohs ölçeği sertliği 9,0
Parıltı (Ayrılıktan üzerine) Subadamantine, vitreus, inci
Streak beyaz
Diaphaneity şeffaf, yarı şeffaf
Spesifik yer çekimi 3,97-4,05
Optik özellikler Tek eksenli –
Kırılma indisi n = ω 1,768-1,772
n ε = 1,760-1,763
Birefringence 0.008
Pleokroyizma Güçlü: morumsu kırmızı – orangy-kırmızı
Dağılma 0.018
Ultraviyole floresan Uzundalga altındaki kırmızı
Kaynaklar [2]
Bir yakut kan kırmızı renkli bir pembe taş, çeşitli mineral korundum (alüminyum oksit). Kırmızı renkli elemanının varlığı ile esas olarak neden olduğu krom. Adını, ruber gelen Latince kırmızı için. Taş kalitesinde korundum Diğer çeşitler denir safir. Ruby dört biri olarak kabul edilir değerli taşlar ile birlikte, safir, zümrüt ve elmas. [3]

Yakut fiyatları öncelikle kan kırmızısı ya da “güvercin kanı” olarak adlandırılan color.The parlak ve en değerli “kırmızı” ile belirlenen benzer kalitede diğer yakut üzerinde büyük bir prim komutları vardır. Renk netlik şöyle sonra: elmas benzer, açık taş bir prim komuta edecek, ancak herhangi bir iğne benzeri olmayan bir yakut rutil kapanım taş tedavi edildiğini gösterebilir. Kesme ve karat (ağırlık) de fiyatını belirlemede önemli bir faktördür. Yakut geleneksel burç, Temmuz ve her zaman daha hafif kırmızı ya da pembe daha granat. Dünyanın en pahalı yakut Sunrise Ruby.

YAKUT TAŞLI YÜZÜK

YAKUT TAŞLI YÜZÜK

Yakut Kristal yapısı
Yakut, bir var sertlik üzerinde 9.0 mohs sertlik skalası. Doğal taşlar sadece Arasında moissanite ve elmas elmas 10.0 Mohs sertliğine sahip ve moissanite sertliği korundum (yakut) ve elmas arasında bir yerde düşen, zordur. Yakut α-alüminyum oksit, alüminyum 3+ iyonlarının küçük bir fraksiyonu krom 3+ iyonları ile ikame edildiği (Al 2 en kararlı form O 3) ‘dir. Her Cr 3+ altı O 2- iyonları ile oktahedral çevrilidir. Bu kristalografik düzenleme şiddetle yelpazenin sarı-yeşil bölgede ışık emilimi ve böylece taş Kırmızı renk ile sonuçlanan, her Cr 3+ etkiler. Sarı-yeşil ışık Cr 3+ tarafından emildiğinde, kırmızı olarak yeniden yayılan lüminesans. [4] Bu kırmızı emisyon beyaz ışıktan yeşil ve mor ışık çıkarılması ile algılanan kırmızı renk ekler ve ışıltı katar GEM görünüşü. Optik düzenlemesi emisyonu ileri ve geri iki ayna arasındaki yansıtan 694 nanometre fotonlar tarafından uyarılır böyle olduğunda, emisyon yoğunluğu güçlü büyür. Bu etki ile kullanılan Theodore Maiman ilk başarılı yapmak için 1960 yılında lazer ruby dayalı.

Tüm doğal yakut renkli kirlilikler ve kapanım içeren onları kusurları var rutil “ipek” olarak bilinen iğne. Gemologists sentetikler, benzerleri ya da yedek ayırmak için doğal yakut bulunan bu iğne kapanımlar kullanın. Genellikle kaba taş kesmeden önce ısıtılır. Hemen hemen tüm yakut, bugün ısıl işlem en yaygın uygulama olmak, bir çeşit tedavi edilir. Ancak, tamamen tedavi edilmeyen ama yine de mükemmel kalitede yakut büyük prim komuta.