OTANT�K TA�

YEMEN AKİK TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Yemen Akik Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE DOĞAL YEMEN AKİK
 • 12 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Taşların sırlı şahı, Ölümsüz Taş, ve Yemen Taşı adlarıyla şan bulmuştur. Akik taşı, eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz

Yemen Akik Taşı Yüzük

Yemen Akik Taşı Yüzük

enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçiren bir yapıya sahiptir.
İsmini Sicilya’da bulunan Achates Nehri’nden almıştır. Agat ve Akit olarak ünlenen taşlar, kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir. Peygamber Efendimiz, akik taşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır. Akik taşına kimileri Ateş Taşı ya da Gezgin Taşı derler.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ORJİNAL YEMEN AKİK TAŞI YÜZÜK SEVDİKLERİNİZ İÇİN ANLAMLI BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;
Akik taşlı Bilgi
Tarih ve Giriş – Akik Hakkında
Akik ait kuvars mineralleri (silikon dioksit) ailesi. Kuvars sadece feldspat madeni grubuna ikinci dünya kıta kabuğunun bulunan ikinci en bol mineral vardır. Makrokristalin kuvars ve kuvars kriptokristalen:. Kuvars seçkin ve iki ana dala ayrılır olan Akik kalsedon kuvars çeşitli olarak, daha özel kriptokristalen çeşitli altında sınıflandırılır ve. Hatta bir mikroskop yardımıyla – Kriptokristalin bunlar görülemez, kristal yapıları çok ince numune. Akik genellikle ‘mikrokristalin’ olarak adlandırılır; Bu terim sadece kristal yapısı diğer çoğu kriptokristalen türler biraz daha büyük olduğunu göstermektedir. o kadar ya akik tanımlamak yanlış kabul olmaz bu yüzden mikro ve Kriptokristalen arasındaki fark açıkça tanımlanmış değil.

Doğal Yemen Akik Taşı

Doğal Yemen Akik Taşı

Kriptokristalen kuvars lifli ve granül çeşitleri bölünür. lifli çeşitleri kalseduan kuvars olarak adlandırılır. Kalsedon kuvars renk ve desen geniş bir yelpazede ortaya çıkabilir. Hafif ve sağlam renkli örnekleri olarak basitçe ‘kalsedon’ olarak adlandırılır ise Akik geleneksel, kalsedon kuvars ‘bantlı’ çeşitli olarak tanımlanır. En tüketiciler için çok kafa karıştırıcı akik için alışveriş yapma mevcut akik birçok farklı çeşidi vardır. Taşlar genellikle böyle ‘bantlı akik’ ‘olarak, belirli ticari adları kullanılarak anılacaktır Bunun nedeni Carnelian aynı anda sadece kalsedon, kalsedon kuvars ve hatta düz kuvars gibi işlem yaparken, ‘ve’ sardonx ‘.

Akik Kökeni ve taş Kaynakları Geri Dön
Akik ilk bazen etrafında keşfedildi 3 üncü veya 4 th yüzyıl Theophrastus, o bulundu hangi nehir sonra taş adında bir Yunan filozof tarafından (M.Ö.), ‘Achates’ (Yunanca: Aχάτης). Achates Nehri Sicilya, İtalya bulunan, ancak nehir yeniden adlandırıldı ve şimdi o zamandan beri Dirillo Nehri olarak bilinir. piyasada bulunan Akik taşları bugün, tüm Myanmar, Brezilya, Uruguay, Arjantin de dahil olmak üzere dünyada mevduat kaynaklı , Meksika, Botswana, Hindistan, Avustralya ve ABD. Akik, genellikle kaya sayısız diğer türleri yanında bulunan, ancak öncelikle volkanik kaya gibi sınıflandırılır. Agates sıklıkla granit, Melafir ve porfir gibi magmatik, tortul ve metamorfik kaya cepler içinde oluşturur. Silikon dioksit Mevduat tipik badem veya top şeklindeki nodüller formu ve mevduat uzun süreler boyunca inşa etmeye devam ederken, paralel bantlar sürecinde oluşturulur. Tek biçimli ve karışık türleri kalsedon, akik, yosun akik veya diğer özel ticari adları olarak sınıflandırılır ise bantlı örnekleri, akik olarak adlandırılır.

Akik Alış ve akik taşlı Değer Belirlenmesi Yukarıya dön
Akik Renk
Akik renk ve desen geniş oluşur. Bazı renkler diğerlerine göre daha sık görülmekle beraber, hemen hemen tüm akik nedeniyle eşsiz bantlama için çok renkli olacak. Tek renkli Agates doğal oluşabilir, ancak mevcut taşların bugün en unicolor elde etmek için boyalı edilmiştir. Tek renkli Agates genellikle sard ve akik gibi özel ticari adları kullanılarak işlem görmektedir. Akik renkler, siyah, beyaz, mavi, kırmızı, yeşil, sarı, turuncu, kahverengi, pembe, mor ve gri içerebilir. Genel olarak, Güney Amerika akik taşları herhangi bir özel işaretler eksikliği. Bunlar ayrıca tipik olarak bir çok mat gri renkte ortaya çıkar. Şimdi tükenmiş Almanya’da Idar-Oberstein zamanlar bol madenlerinden gelen Agates, kırmızı ve kahverengi özellikle doğal pembe, onların canlı ve güçlü renkler için bilinen edildi.

Yemen Akik Taşı Özellikleri

Yemen Akik Taşı Özellikleri

Yemen Akik Taşı Yüzük

Akik Açıklık ve Cila
Kriptokristalen kuvars netlik ve parlaklık ile makrokristalin kuvars tipik ayırt edilir; Kriptokristalin netlik tipik saydam opak aralıkları ve parlaklık en sık akik ve Chrysocolla gibi mumsu veya donuk olacaktır. Öte yandan, makrokristalin kuvars saydam ve ametist, sitrin gibi camsı bir parlaklık ve kuvars gül tipik şeffaftır.

Akik Kesim ve Şekil
Agates çok büyük boyutlarda ve çeşitli şekillerde bulunabilir. Çoğu Agates kendi güzelleştirmeye cabochon tr kesilir, ama onlar da serbest form döşeme ve düz kesimler bulunmaktadır. Ayrıca genel olarak bu tür isminden ve oyma gibi desenlerin kullanılmaktadır.

Akik Gemolojik Özellikleri
Akik genellikle tedavi edilmemiş ama oldukça gözenekli olduğundan kolayca renk geliştirmek için boyanabilir. Akik fiyatları da boyalı veya olup olmadığını çok uygun. Ne olursa olsun, satıcılar her zaman bilginin en iyi şekilde her türlü tedavileri açıklamalıdır. Bu taş kırmadan boyama için akik test etmek çok zordur. Çoğu taş laboratuvarları bunu uygun ekipman eksikliği. Akik boncuk için popüler bir seçimdir ve takı yuvarlandı. Çoğu yuvarlandı ve akik boncuklar renk geliştirmek için boyanmaktadır. Tedavi edilmeyen örnekler var ne kadar parlak unicolor Agates, Brezilya özellikle, tipik boyanmaktadır.
Akik Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formülü: SiO2 – Silikon dioksit
Kristal Yapısı: Kriptokristalen – mikrokristalin agrega (trigonal)
Renk: Tüm renkler, çok renkli ve bantlı
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 6,5-7
Refraktif İndeks: 1,530-1,540
Yoğunluk: 2,60-2,64
Ayrılması: Hiçbiri

Yemen Akik Taşı Faydası

Yemen Akik Taşı Faydası

Şeffaflık: Matlaşı- için Şeffaf
Çift Kırılma / Çift kırma: Kadar 0.004
Parlaklık: Mumsu – donuk
Floresan: Bantları dayalı Çeşitli: Sarı, yeşil, mavi-beyaz; biraz güçlü
Akik taşlı Çeşitleri ya da diğer benzer Taş: Başa Dön
İkinci akik taşlar
Carnelian
Akik için birçok farklı ticari isimler vardır. Çoğu optik özelliklerine dayalı, ancak bazı çeşitleri, iç / dış kompozisyon, ya da başka nesneler veya minerallerin kapanım dayalı sınıflandırılır. Çoğu ticari isimler sadece köken veya diğer konumsal özellikleri bakın. Bu yöreden tabanlı ticari isimler genelde sadece taş satıcıları ve koleksiyoncular tarafından kullanılmaktadır. Çok sık yangın akik, akik jeot, akik ve oniks gibi kullanılan bazı ticari adları vardır. Çoğu zaman, tek bir akik numune, iki veya daha fazla farklı ticari isimler altında sınıflandırılabilir.

Aşağıdaki akik farklı çeşitleri için kullanılan bazı ortak ticaret adları listesi:

En Popüler Akik Çeşitleri:
Bantlı akik, akik, sard, akik, oniks, krizokol, göz akik, dendritik agat, akik yangın , akik geode, yosun agat ve breşik akik

Lesser Akik Çeşitleri bilinen:
Ağaç akik, akik yeşim, akik Botsvana, mavi dantel akik, fosil akik, iris akik, laguna agat, peyzaj akik, doğal agat, akik tüp, yılan derisi akik, Sweetwater agat, Mohave mavi akik, Thunderegg agat, Fairburn agat, akik Dryhead, ve Lake Superior akik.

Bantlı güzellik

Hiçbir taş daha yaratıcı renk ve dokular çok çeşitli yatay tabakalar halinde oluşturan akik, kalsedon kuvars daha Nature şeritli. Ev sahibi kaya bir boşluğu doldurarak Her birey akik formları. Sonuç olarak, akik, genellikle bir ağaç gövde halkaları gibi eş bantları ile, bir yuvarlak nodül olarak bulunmuştur. bantlar bazen gözler, hayali tarak veya ağaçlar hatta bir manzara gibi görünüyorsun.

Yemen Akik Taşı Yüzük

Yemen Akik Taşı Yüzük

Akik derece eski zamanlarda bir tılsım veya muska gibi değerli edildi. Bu susuzluğunu gidermek ve ateş karşı korumak için söyleniyordu. Farsça büyücüler fırtınalar aktarmak için akik kullanılmıştır.Mithridates, Pontus kralı tarafından birikmiş olan 2-4000 akik kase ünlü koleksiyon, akik kabul edildiği ile coşku gösterir. Akik kase Bizans İmparatorluğu’nun da popüler oldu. Toplama akik kaseler, Rönesans döneminde Avrupa kraliyet ve Louvre olmak üzere Avrupa’da birçok müze, arasında yaygın hale muhteşem örnekler var.

Zaten 1497 yılında belgelenmiştir Almanya’da Nahe Nehri vadisinde, içinde akik madencilik, Idar-Oberstein kesme-merkezi doğurdu. Başlangıçta, nehir taşlama-tekerlekleri güç kullanıldı. Nahe akik mevduat bitkin olmuştu zaman on dokuzuncu yüzyılda, Idar-Oberstein adlı kesiciler keşif ve ametist, sitrin, turmalin, topaz Brezilya’nın zengin mevduat keşif ve diğer taşlar kapalı yol açtı Brezilya’nın akik mevduat geliştirmeye başladı .

Idar-Oberstein küçük bir kasaba hala dünyanın en iyi akik oyma için bilinmesine rağmen, şimdi o kesilir ve Almanya ve Asya’da oyulmuş olan, dünyanın dört bir yanından gelen diğer mücevher malzemeleri büyük bir aralığı alır. Cameo ana oymacılar ve modern lapidaries ihracat için son mücevher keşifleri için dünya düşürmekten kaba taş satıcıları ile birlikte güzelleşmek. Ve bu tüm sanayi Rönesans döneminde akik kase ve süs için o tadı fırladı!

YEMEN AKİK TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
Yemen Akik Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE DOĞAL YEMEN AKİK
 • 12 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Taşların sırlı şahı, Ölümsüz Taş, ve Yemen Taşı adlarıyla şan bulmuştur. Akik taşı, eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz

Yemen Akik Taşı Yüzük

Yemen Akik Taşı Yüzük

enerjilere karşı koruyucu etmen olarak kullanılır. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçiren bir yapıya sahiptir.
İsmini Sicilya’da bulunan Achates Nehri’nden almıştır. Agat ve Akit olarak ünlenen taşlar, kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir. Peygamber Efendimiz, akik taşlı bir yüzüğü mühür olarak kullanmıştır. Akik taşına kimileri Ateş Taşı ya da Gezgin Taşı derler.
OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ORJİNAL YEMEN AKİK TAŞI YÜZÜK SEVDİKLERİNİZ İÇİN ANLAMLI BİR HEDİYE OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ;
Akik taşlı Bilgi
Tarih ve Giriş – Akik Hakkında
Akik ait kuvars mineralleri (silikon dioksit) ailesi. Kuvars sadece feldspat madeni grubuna ikinci dünya kıta kabuğunun bulunan ikinci en bol mineral vardır. Makrokristalin kuvars ve kuvars kriptokristalen:. Kuvars seçkin ve iki ana dala ayrılır olan Akik kalsedon kuvars çeşitli olarak, daha özel kriptokristalen çeşitli altında sınıflandırılır ve. Hatta bir mikroskop yardımıyla – Kriptokristalin bunlar görülemez, kristal yapıları çok ince numune. Akik genellikle ‘mikrokristalin’ olarak adlandırılır; Bu terim sadece kristal yapısı diğer çoğu kriptokristalen türler biraz daha büyük olduğunu göstermektedir. o kadar ya akik tanımlamak yanlış kabul olmaz bu yüzden mikro ve Kriptokristalen arasındaki fark açıkça tanımlanmış değil.

Doğal Yemen Akik Taşı

Doğal Yemen Akik Taşı

Kriptokristalen kuvars lifli ve granül çeşitleri bölünür. lifli çeşitleri kalseduan kuvars olarak adlandırılır. Kalsedon kuvars renk ve desen geniş bir yelpazede ortaya çıkabilir. Hafif ve sağlam renkli örnekleri olarak basitçe ‘kalsedon’ olarak adlandırılır ise Akik geleneksel, kalsedon kuvars ‘bantlı’ çeşitli olarak tanımlanır. En tüketiciler için çok kafa karıştırıcı akik için alışveriş yapma mevcut akik birçok farklı çeşidi vardır. Taşlar genellikle böyle ‘bantlı akik’ ‘olarak, belirli ticari adları kullanılarak anılacaktır Bunun nedeni Carnelian aynı anda sadece kalsedon, kalsedon kuvars ve hatta düz kuvars gibi işlem yaparken, ‘ve’ sardonx ‘.

Akik Kökeni ve taş Kaynakları Geri Dön
Akik ilk bazen etrafında keşfedildi 3 üncü veya 4 th yüzyıl Theophrastus, o bulundu hangi nehir sonra taş adında bir Yunan filozof tarafından (M.Ö.), ‘Achates’ (Yunanca: Aχάτης). Achates Nehri Sicilya, İtalya bulunan, ancak nehir yeniden adlandırıldı ve şimdi o zamandan beri Dirillo Nehri olarak bilinir. piyasada bulunan Akik taşları bugün, tüm Myanmar, Brezilya, Uruguay, Arjantin de dahil olmak üzere dünyada mevduat kaynaklı , Meksika, Botswana, Hindistan, Avustralya ve ABD. Akik, genellikle kaya sayısız diğer türleri yanında bulunan, ancak öncelikle volkanik kaya gibi sınıflandırılır. Agates sıklıkla granit, Melafir ve porfir gibi magmatik, tortul ve metamorfik kaya cepler içinde oluşturur. Silikon dioksit Mevduat tipik badem veya top şeklindeki nodüller formu ve mevduat uzun süreler boyunca inşa etmeye devam ederken, paralel bantlar sürecinde oluşturulur. Tek biçimli ve karışık türleri kalsedon, akik, yosun akik veya diğer özel ticari adları olarak sınıflandırılır ise bantlı örnekleri, akik olarak adlandırılır.

Akik Alış ve akik taşlı Değer Belirlenmesi Yukarıya dön
Akik Renk
Akik renk ve desen geniş oluşur. Bazı renkler diğerlerine göre daha sık görülmekle beraber, hemen hemen tüm akik nedeniyle eşsiz bantlama için çok renkli olacak. Tek renkli Agates doğal oluşabilir, ancak mevcut taşların bugün en unicolor elde etmek için boyalı edilmiştir. Tek renkli Agates genellikle sard ve akik gibi özel ticari adları kullanılarak işlem görmektedir. Akik renkler, siyah, beyaz, mavi, kırmızı, yeşil, sarı, turuncu, kahverengi, pembe, mor ve gri içerebilir. Genel olarak, Güney Amerika akik taşları herhangi bir özel işaretler eksikliği. Bunlar ayrıca tipik olarak bir çok mat gri renkte ortaya çıkar. Şimdi tükenmiş Almanya’da Idar-Oberstein zamanlar bol madenlerinden gelen Agates, kırmızı ve kahverengi özellikle doğal pembe, onların canlı ve güçlü renkler için bilinen edildi.

Yemen Akik Taşı Özellikleri

Yemen Akik Taşı Özellikleri

Yemen Akik Taşı Yüzük

Akik Açıklık ve Cila
Kriptokristalen kuvars netlik ve parlaklık ile makrokristalin kuvars tipik ayırt edilir; Kriptokristalin netlik tipik saydam opak aralıkları ve parlaklık en sık akik ve Chrysocolla gibi mumsu veya donuk olacaktır. Öte yandan, makrokristalin kuvars saydam ve ametist, sitrin gibi camsı bir parlaklık ve kuvars gül tipik şeffaftır.

Akik Kesim ve Şekil
Agates çok büyük boyutlarda ve çeşitli şekillerde bulunabilir. Çoğu Agates kendi güzelleştirmeye cabochon tr kesilir, ama onlar da serbest form döşeme ve düz kesimler bulunmaktadır. Ayrıca genel olarak bu tür isminden ve oyma gibi desenlerin kullanılmaktadır.

Akik Gemolojik Özellikleri
Akik genellikle tedavi edilmemiş ama oldukça gözenekli olduğundan kolayca renk geliştirmek için boyanabilir. Akik fiyatları da boyalı veya olup olmadığını çok uygun. Ne olursa olsun, satıcılar her zaman bilginin en iyi şekilde her türlü tedavileri açıklamalıdır. Bu taş kırmadan boyama için akik test etmek çok zordur. Çoğu taş laboratuvarları bunu uygun ekipman eksikliği. Akik boncuk için popüler bir seçimdir ve takı yuvarlandı. Çoğu yuvarlandı ve akik boncuklar renk geliştirmek için boyanmaktadır. Tedavi edilmeyen örnekler var ne kadar parlak unicolor Agates, Brezilya özellikle, tipik boyanmaktadır.
Akik Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formülü: SiO2 – Silikon dioksit
Kristal Yapısı: Kriptokristalen – mikrokristalin agrega (trigonal)
Renk: Tüm renkler, çok renkli ve bantlı
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 6,5-7
Refraktif İndeks: 1,530-1,540
Yoğunluk: 2,60-2,64
Ayrılması: Hiçbiri

Yemen Akik Taşı Faydası

Yemen Akik Taşı Faydası

Şeffaflık: Matlaşı- için Şeffaf
Çift Kırılma / Çift kırma: Kadar 0.004
Parlaklık: Mumsu – donuk
Floresan: Bantları dayalı Çeşitli: Sarı, yeşil, mavi-beyaz; biraz güçlü
Akik taşlı Çeşitleri ya da diğer benzer Taş: Başa Dön
İkinci akik taşlar
Carnelian
Akik için birçok farklı ticari isimler vardır. Çoğu optik özelliklerine dayalı, ancak bazı çeşitleri, iç / dış kompozisyon, ya da başka nesneler veya minerallerin kapanım dayalı sınıflandırılır. Çoğu ticari isimler sadece köken veya diğer konumsal özellikleri bakın. Bu yöreden tabanlı ticari isimler genelde sadece taş satıcıları ve koleksiyoncular tarafından kullanılmaktadır. Çok sık yangın akik, akik jeot, akik ve oniks gibi kullanılan bazı ticari adları vardır. Çoğu zaman, tek bir akik numune, iki veya daha fazla farklı ticari isimler altında sınıflandırılabilir.

Aşağıdaki akik farklı çeşitleri için kullanılan bazı ortak ticaret adları listesi:

En Popüler Akik Çeşitleri:
Bantlı akik, akik, sard, akik, oniks, krizokol, göz akik, dendritik agat, akik yangın , akik geode, yosun agat ve breşik akik

Lesser Akik Çeşitleri bilinen:
Ağaç akik, akik yeşim, akik Botsvana, mavi dantel akik, fosil akik, iris akik, laguna agat, peyzaj akik, doğal agat, akik tüp, yılan derisi akik, Sweetwater agat, Mohave mavi akik, Thunderegg agat, Fairburn agat, akik Dryhead, ve Lake Superior akik.

Bantlı güzellik

Hiçbir taş daha yaratıcı renk ve dokular çok çeşitli yatay tabakalar halinde oluşturan akik, kalsedon kuvars daha Nature şeritli. Ev sahibi kaya bir boşluğu doldurarak Her birey akik formları. Sonuç olarak, akik, genellikle bir ağaç gövde halkaları gibi eş bantları ile, bir yuvarlak nodül olarak bulunmuştur. bantlar bazen gözler, hayali tarak veya ağaçlar hatta bir manzara gibi görünüyorsun.

Yemen Akik Taşı Yüzük

Yemen Akik Taşı Yüzük

Akik derece eski zamanlarda bir tılsım veya muska gibi değerli edildi. Bu susuzluğunu gidermek ve ateş karşı korumak için söyleniyordu. Farsça büyücüler fırtınalar aktarmak için akik kullanılmıştır.Mithridates, Pontus kralı tarafından birikmiş olan 2-4000 akik kase ünlü koleksiyon, akik kabul edildiği ile coşku gösterir. Akik kase Bizans İmparatorluğu’nun da popüler oldu. Toplama akik kaseler, Rönesans döneminde Avrupa kraliyet ve Louvre olmak üzere Avrupa’da birçok müze, arasında yaygın hale muhteşem örnekler var.

Zaten 1497 yılında belgelenmiştir Almanya’da Nahe Nehri vadisinde, içinde akik madencilik, Idar-Oberstein kesme-merkezi doğurdu. Başlangıçta, nehir taşlama-tekerlekleri güç kullanıldı. Nahe akik mevduat bitkin olmuştu zaman on dokuzuncu yüzyılda, Idar-Oberstein adlı kesiciler keşif ve ametist, sitrin, turmalin, topaz Brezilya’nın zengin mevduat keşif ve diğer taşlar kapalı yol açtı Brezilya’nın akik mevduat geliştirmeye başladı .

Idar-Oberstein küçük bir kasaba hala dünyanın en iyi akik oyma için bilinmesine rağmen, şimdi o kesilir ve Almanya ve Asya’da oyulmuş olan, dünyanın dört bir yanından gelen diğer mücevher malzemeleri büyük bir aralığı alır. Cameo ana oymacılar ve modern lapidaries ihracat için son mücevher keşifleri için dünya düşürmekten kaba taş satıcıları ile birlikte güzelleşmek. Ve bu tüm sanayi Rönesans döneminde akik kase ve süs için o tadı fırladı!