OTANT�K TA�

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
YEŞİL AKUAMARİN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 10.88 GR
 • 17.5 CRT VVS KALİTE
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SANTA MARİA
 • YEŞİL AKUAMARİN

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

Akuamarin değerli beryl yeşil-mavi çeşitli bir mavi. Mineral beril grubu dünyasının ‘değerli dört’ taşlar (elmas, safir ve yakut üç kalıyor) biri

YEŞİL AKUAMARİN YÜZÜK

YEŞİL AKUAMARİN YÜZÜK

olur krom zengini, yeşil zümrüt, en ünlüdür. akuamarin resmi biridir birthstones Mart ayında doğanlar için. akuamarin derece zor ve olağanüstü bir vitreus (cam gibi) parlaklığa sahiptir. Bu ışıktan koyu mavi arasında olabilir nefes kesen deniz mavi renkler ünlüdür. Isim ‘akuamarin’ deniz suyu ‘anlamına eski bir Latin ifade türetilmiştir.

akuamarin ve zümrüt aynı aileye mensup, ancak şaşırtıcı farklıdır. akuamarin ve zümrüt hem berilyum alüminyum silikatlar bulunmaktadır. Zümrüt krom (ve vanadyum) eser miktarda renklendirilmiş edilirken, akuamarin renk renksiz beril kristal içindeki demir kirliliklerin sonucudur. akuamarin ve zümrüt temelde aynı özgül ağırlığı ve refraktif indeksi var, ama akuamarin mükemmel şeffaflık ve netlik var iken zümrüt, puslu ve kapanım dolu olma eğilimindedir. Mavimsi yeşil ve beryl diğer türleri, mineral sertliği Mohs ölçeğinde 7.5 ile 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve zordur. Karanlık ve derin doymuş mavi en çok arzu edilen ve değerli akuamarin rengidir. Beryl diğer çeşitleri Morganit dahil goshenite, altın beryl (Heliodor), yeşil beryl ve BixBite.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 17.5 CRT KABOŞON KARAT VVS SANTA MARİA IŞILTILI YEŞİK AKUAMARİN(GREEN BERLY) TAŞI BAYAN YÜZÜK YAN SÜSLEME TAŞI 0.5 KARAT SI KALİTE YAKUT.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

1-SARI KISIMLAR  14 AYAR ALTIN KAPLAMA (BEYAZLAMA YAPMAZ)

2- ÜZERİNDE KULLANILAN TAŞ MÜCEVHARAT KALİTESİNDEDİR 17.5 KARAT VVS IŞILTILI BERRAK SANTA MARİA AKUAMARİN TAŞIDIR…

3-ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR 

4-YAN KENARLAR SİYAH RODYUM KAPLAMA

5-YAN MİNİK TAŞ 0.5 KARAT SI YAKUT TAŞI 

Dünyaca Ünlü akuamarin
Nedeniyle, zayıf gri veya opak renk kesim için hak etmedi birkaç ton ağırlığındaki akuamarin büyük buluntular olmuştur. Geri Marambaya, Brezilya’da “Minas Gerais” mayın 243 lb (110.5 kg), uzun 18 inç (48.5 cm) ve çapı 15.5 inç bir taş çıkarılan 1910 taş kalitesi akuamarin tarihleri ​​büyük bulmak, o kesildi 100.000’den fazla karat toplam ağırlığı ile çok sayıda taşlar içine.

‘Dom Pedro’, 26 kg ağırlığında ve kesilmiş Idar-Oberstein, Almanya taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından 1992 yılında, aquamarin büyük tek parça hiç kesilmiş etmektir.

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

Doğal Taş akuamarin

akuamarin belirlenmesi Geri Başa
akuamarin tipik eşsiz deniz mavi renkler ile tespit edilebilir. Oldukça sert ve camsı parlaklığa sahiptir. Akuamarinler diğer birçok benzer taşlar kıyasla mükemmel netlik ve şeffaflık var. Akuamarin değerlendirirken rengin yoğunluğu ve taş netlik en önemli kriterler, kesim kalitesi ile yakından izledi. akuamarin kolayca diğer mavi-yeşil taşlardan ayırt edebilir elemanları ve altı yüzlü kristal yapısı iz, demir ve kompozisyon test eser miktarlarda tarafından renklidir.

akuamarin Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Birçok mayın ülke genelinde yayılmış olan akuamarin lider üreticisi, Brezilya olduğunu. akuamarin diğer mevduat Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve, yanı sıra çok sayıda ABD yerlerden temin edilir. Karur, Hindistan son zamanlarda aquamarin en büyük tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

akuamarin Alış ve akuamarin Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
akuamarin Renk
Deniz suyunda olduğu gibi, akuamarin, mavi ışık, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Hemen hemen tüm akuamarin, tipik bir açık mavi tonu olmasına rağmen daha, renk, yüksek bir değer doymuş. Bir derin doymuş mavi çok arzu edilen renk, ama büyük örneklerinde çok nadirdir. Rengin yoğunluğu renkli taşlar değerlendirirken, ancak diğer taşlar aksine, akuamarin daha az renk yoğunluğu ile azalmaz en önemli kriterlerden biridir; Birçok kişi aslında zengin, derin renkler üzerinde daha fazla kristal berraklığında hafif taşlar tercih ederim.

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

akuamarin Açıklık ve Cilası
En kaliteli akuamarin göz temiz, şeffaf taşlar vardır. Bazı taşlar, uzun, içi boş çubuklar inklüzyonları, beril ailesinin bir marka taşıyabilir. Yabancı minerallerin Bağlantısızlar izleri, nadir bir özellik, bir canlı parlaklık bir kedi gözü efekti (chatoyancy) veya altı ışınları ile yıldız efekti (yıldız kümesi) neden olur. Kedi gözü akuamarin genellikle yüksek fiyatlar komutları. Asterism ya da ‘Altı-ışınları örnekler yıldız aquamarin’ son derece nadir ve çok değerli. Kesildiğinde akuamarin camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir.

akuamarin Kesim ve Şekil
akuamarin hem yönlü ve cabochon kesim mevcuttur. Berilleri özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için uygundur edilir. akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt adım kesilir. Uzun veya dikdörtgen şekilli, parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekleri cabochon yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin örneklerinin en kesilir. Nitelikli taş kesiciler akuamarin ile hayal herhangi bir şekil faset olabilir. En yaygın kesimler gibi yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekiller vardır. Fantezi kesimler büyük boyutlarda bulmak zordur. akuamarin ve beryl diğer türleri bazen süs rakamlar ve hayvan oyulmuş taş oymalar.

akuamarin
akuamarin taşlar genellikle renk geliştirme için ısı-tedavi edilmektedir, ancak birçok tedavi edilmemektedir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltacaktır. akuamarin koyu tonları hemen hemen her zaman ısıtmalı yanı sıra düşük kaliteli taşlar (Genellikle 725-850 F ya da 400-450 ° C’de) sırayla olumlu mavi olmak üzere renk geliştirmek için. Yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk olmasına neden olur.

akuamarin Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2Be3Si6O18, Alüminyum silikat, berilyum

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI

Kristal yapı: Altıgen, altıgen prizmalar
Renk: -Lacivertliler, mavi-yeşil açık mavi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8-7,5
Kırılma indisi: 15,64-1,596
Yoğunluk: 2,68-2,74
Ayrılması: Belirsiz
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: -0,004 Ile -0,005
Parlaklık: Vitreus
Floresan: Hiçbiri

akuamarin: Çeşitleri ve benzer Değerli Taş: Başa Dön
Kedi gözü akuamarin Buy
Kedi Gözü akuamarin
akuamarin mineralleri Beril grubuna aittir. Örneğin yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirme maddeleri, dayalı sınıflandırılarak çoğu beryl epeyce farklı taş kalitesinde çeşitleri vardır. akuamarin da chatoyancy (kedi gözü efekti) ve son derece nadir ve çok değerli asterism (yıldız efekti) ile oluşur. Bu örnekler olarak mevcuttur cabochon kesim. Yakından akuamarin benzeyen diğer taşlar dahil Larimar, Amazonit, turmalin, safir ve spinel.

En Popüler İlgili Değerli Taş:
Zümrüt, kıymetli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganite en popüler ilişkili taşlar vardır.

Lesser İlgili Gemstones bilinen:
BixBite veya kırmızı beril, Heliodor, yeşil beril ve goshenite az bilinen ilişkili taşlar vardır.

quamarine mineral sertliği Mohs ölçeğinde 10 üzerinden 8 bir sertlik olan bir mineraldir [?]. Bunlar altıgen yapılı taşlar berilyum alüminyum silikat yapılır, Be3Al2 (SiO3) 6 olmak onların tam kimyasal bileşik.

Aquamarine deniz suyu ile aynı renkte olan bir şekilde Beril olup. Yani yeşil sadece okyanuslar gibi mavi değişir. Tüm Aquamarine olmuştur değil ısı geliştirmek veya rengini açmak için tedavi edilirse çoğu.

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

Şu anda Aquamarine Beryl en popüler ve dolayısıyla değerli renkler ışık “gök” mavi versiyonları bulunmaktadır. Aquamarine ısıl işlem büyük miktarda alırsa bu ağartıcı ya da neredeyse renksiz bir hale gelecektir.

Aquamarine birçok nedenden dolayı taşlar yapmak için harika bir taştır. 1.) Mohs ölçeğine göre 8 takım 10’da zor. Bu kesim ve faset iyi kenarlarını tutun ve kolayca kapalı yuvarlak veya düzeltmek olmaz anlamına gelir. 2.) Aquamarine Beryl kolaylıkla bir seferde birkaç karat büyük mevduat bulunan ve bunlar genellikle kapanım (dahili kusurları) ücretsizdir. Çünkü geniş kullanılabilirlik bu taş genellikle çok uygun.

Tüm Aquamarine tüm hem koleksiyoncular ve yatırımcılar için mükemmel bir seçimdir, ve büyük olasılıkla mücevher fanatikleri arasında popüler bir seçim olmaya devam edecektir.

Bu taş Rusya, Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri, Afganistan, Pakistan ve Hindistan bulunabilir.

Bir burç taşı mı arıyorsunuz? Mart ayında doğan? Aquamarine genellikle burç olarak kullanılır.

Aquamarine (Lat. Aqua marina, “denizin suyu”) is a taş ve -quality şeffaf çeşitli beryl deniz suyunun tonu düşündüren hassas mavi veya turkuaz rengi olan. Yakından ilişkilidir zümrüt. Renkler Heliodor denilen beryl, sarı değişir; bilinen ve beyaz beryl denilen goshenite; MORGANITE olarak bilinen pembe beryl, gül.
Bulunduğu
Bu mineral, sıradan beryl verim çoğu yerlerde, gelen en güzel bazı oluşur Rusya. Gem-çakıl plaser yatakları Sri Lanka akuamarin içerirler. Gibi berrak sarı beril, meydana Brezilya, bazen akuamarin chrysolite denir. Ne zaman korundum tipik akuamarin mavimsi bir renk tonu sunuyor, genellikle “oryantal aquamarin” denir.

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

In Amerika Birleşik Devletleri, akuamarin Mt. zirvesinde bulunabilir Merkezi olarak Sawatch Range Antero, Colorado. Bu Colorado resmi devlet mücevher olduğunu.

In Brezilya, Minas Gerais, Espírito Santo ve Bahia eyaletlerinde mayın var. Cazip akuamarin taşı da Zambiya, Madagaskar, Malavi, Tanzanya, Kenya tarafından üretilmektedir.

Şimdiye kadar mayınlı büyük akuamarin 1910 yılında bu 110 üzerinde kg ağırlığında, Marambaia, Minas Gerais, Brezilya kenti bulunan ve boyutları uzunluğunda 48,5 cm ve çapı 42 cm idi.

Özellikler
Aquamarine bir altıgen kristal yapıya sahip beryl bir tür ve a, kimyasal formül Be 3 Al 2 Si 6 O 18, bir berilyum, alüminyum silikat mineralleri. Bu 2,74 ile 2,68 arasında bir özgül ağırlığa sahip bir Mohs sertliği 8. Aquamarine’de 7.5 den, tipik haliyle, normal olarak en az 2.7 de, özgül ağırlığı aralığının alt ucunda. Pembe çeşitlilik yaklaşık 2,8 yüksek bir özgül ağırlığı sergiler. Refraktif endeksleri 1.58 yaklaşık 1.57 arasında değişmektedir.

Bugünün aquamarine Çok oa iyi renk mavi vermek için ısıtılır. Derin mavi renk, daha değerli bir mücevher olarak kabul edilir.

Kültürel ve tarihi / efsanevi kullanım
Aquamarine Mart ilişkili burç. Aynı zamanda 19 yıldönümü için bir taştır.
İnsanlar Ortaçağ’dan akuamarin sihirli etkilerini aşmak düşündüm zehir.
Eski denizciler güvenli bir geçişi sağlamak olacağını düşünerek, akuamarin kristalleri ile seyahat ve sık sık ses uyku sağlamak için kendi yastık altında taşlarla yattım. Onlar Siren en (inanılan denizkızı) balık gibi alt vücut akuamarin yapılmıştır.
Alternatif anlamı

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
YEŞİL AKUAMARİN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 10.88 GR
 • 17.5 CRT VVS KALİTE
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SANTA MARİA
 • YEŞİL AKUAMARİN
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

Akuamarin değerli beryl yeşil-mavi çeşitli bir mavi. Mineral beril grubu dünyasının ‘değerli dört’ taşlar (elmas, safir ve yakut üç kalıyor) biri

YEŞİL AKUAMARİN YÜZÜK

YEŞİL AKUAMARİN YÜZÜK

olur krom zengini, yeşil zümrüt, en ünlüdür. akuamarin resmi biridir birthstones Mart ayında doğanlar için. akuamarin derece zor ve olağanüstü bir vitreus (cam gibi) parlaklığa sahiptir. Bu ışıktan koyu mavi arasında olabilir nefes kesen deniz mavi renkler ünlüdür. Isim ‘akuamarin’ deniz suyu ‘anlamına eski bir Latin ifade türetilmiştir.

akuamarin ve zümrüt aynı aileye mensup, ancak şaşırtıcı farklıdır. akuamarin ve zümrüt hem berilyum alüminyum silikatlar bulunmaktadır. Zümrüt krom (ve vanadyum) eser miktarda renklendirilmiş edilirken, akuamarin renk renksiz beril kristal içindeki demir kirliliklerin sonucudur. akuamarin ve zümrüt temelde aynı özgül ağırlığı ve refraktif indeksi var, ama akuamarin mükemmel şeffaflık ve netlik var iken zümrüt, puslu ve kapanım dolu olma eğilimindedir. Mavimsi yeşil ve beryl diğer türleri, mineral sertliği Mohs ölçeğinde 7.5 ile 8 arasında değişen oldukça dayanıklı ve zordur. Karanlık ve derin doymuş mavi en çok arzu edilen ve değerli akuamarin rengidir. Beryl diğer çeşitleri Morganit dahil goshenite, altın beryl (Heliodor), yeşil beryl ve BixBite.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE 17.5 CRT KABOŞON KARAT VVS SANTA MARİA IŞILTILI YEŞİK AKUAMARİN(GREEN BERLY) TAŞI BAYAN YÜZÜK YAN SÜSLEME TAŞI 0.5 KARAT SI KALİTE YAKUT.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

1-SARI KISIMLAR  14 AYAR ALTIN KAPLAMA (BEYAZLAMA YAPMAZ)

2- ÜZERİNDE KULLANILAN TAŞ MÜCEVHARAT KALİTESİNDEDİR 17.5 KARAT VVS IŞILTILI BERRAK SANTA MARİA AKUAMARİN TAŞIDIR…

3-ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇADIR SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR 

4-YAN KENARLAR SİYAH RODYUM KAPLAMA

5-YAN MİNİK TAŞ 0.5 KARAT SI YAKUT TAŞI 

Dünyaca Ünlü akuamarin
Nedeniyle, zayıf gri veya opak renk kesim için hak etmedi birkaç ton ağırlığındaki akuamarin büyük buluntular olmuştur. Geri Marambaya, Brezilya’da “Minas Gerais” mayın 243 lb (110.5 kg), uzun 18 inç (48.5 cm) ve çapı 15.5 inç bir taş çıkarılan 1910 taş kalitesi akuamarin tarihleri ​​büyük bulmak, o kesildi 100.000’den fazla karat toplam ağırlığı ile çok sayıda taşlar içine.

‘Dom Pedro’, 26 kg ağırlığında ve kesilmiş Idar-Oberstein, Almanya taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından 1992 yılında, aquamarin büyük tek parça hiç kesilmiş etmektir.

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

Doğal Taş akuamarin

akuamarin belirlenmesi Geri Başa
akuamarin tipik eşsiz deniz mavi renkler ile tespit edilebilir. Oldukça sert ve camsı parlaklığa sahiptir. Akuamarinler diğer birçok benzer taşlar kıyasla mükemmel netlik ve şeffaflık var. Akuamarin değerlendirirken rengin yoğunluğu ve taş netlik en önemli kriterler, kesim kalitesi ile yakından izledi. akuamarin kolayca diğer mavi-yeşil taşlardan ayırt edebilir elemanları ve altı yüzlü kristal yapısı iz, demir ve kompozisyon test eser miktarlarda tarafından renklidir.

akuamarin Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Birçok mayın ülke genelinde yayılmış olan akuamarin lider üreticisi, Brezilya olduğunu. akuamarin diğer mevduat Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve, yanı sıra çok sayıda ABD yerlerden temin edilir. Karur, Hindistan son zamanlarda aquamarin en büyük tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

akuamarin Alış ve akuamarin Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
akuamarin Renk
Deniz suyunda olduğu gibi, akuamarin, mavi ışık, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Hemen hemen tüm akuamarin, tipik bir açık mavi tonu olmasına rağmen daha, renk, yüksek bir değer doymuş. Bir derin doymuş mavi çok arzu edilen renk, ama büyük örneklerinde çok nadirdir. Rengin yoğunluğu renkli taşlar değerlendirirken, ancak diğer taşlar aksine, akuamarin daha az renk yoğunluğu ile azalmaz en önemli kriterlerden biridir; Birçok kişi aslında zengin, derin renkler üzerinde daha fazla kristal berraklığında hafif taşlar tercih ederim.

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞI BAYAN YÜZÜK

akuamarin Açıklık ve Cilası
En kaliteli akuamarin göz temiz, şeffaf taşlar vardır. Bazı taşlar, uzun, içi boş çubuklar inklüzyonları, beril ailesinin bir marka taşıyabilir. Yabancı minerallerin Bağlantısızlar izleri, nadir bir özellik, bir canlı parlaklık bir kedi gözü efekti (chatoyancy) veya altı ışınları ile yıldız efekti (yıldız kümesi) neden olur. Kedi gözü akuamarin genellikle yüksek fiyatlar komutları. Asterism ya da ‘Altı-ışınları örnekler yıldız aquamarin’ son derece nadir ve çok değerli. Kesildiğinde akuamarin camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir.

akuamarin Kesim ve Şekil
akuamarin hem yönlü ve cabochon kesim mevcuttur. Berilleri özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için uygundur edilir. akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt adım kesilir. Uzun veya dikdörtgen şekilli, parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekleri cabochon yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin örneklerinin en kesilir. Nitelikli taş kesiciler akuamarin ile hayal herhangi bir şekil faset olabilir. En yaygın kesimler gibi yuvarlak, armut, oval ve yastık gibi geleneksel şekiller vardır. Fantezi kesimler büyük boyutlarda bulmak zordur. akuamarin ve beryl diğer türleri bazen süs rakamlar ve hayvan oyulmuş taş oymalar.

akuamarin
akuamarin taşlar genellikle renk geliştirme için ısı-tedavi edilmektedir, ancak birçok tedavi edilmemektedir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltacaktır. akuamarin koyu tonları hemen hemen her zaman ısıtmalı yanı sıra düşük kaliteli taşlar (Genellikle 725-850 F ya da 400-450 ° C’de) sırayla olumlu mavi olmak üzere renk geliştirmek için. Yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk olmasına neden olur.

akuamarin Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2Be3Si6O18, Alüminyum silikat, berilyum

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI

Kristal yapı: Altıgen, altıgen prizmalar
Renk: -Lacivertliler, mavi-yeşil açık mavi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8-7,5
Kırılma indisi: 15,64-1,596
Yoğunluk: 2,68-2,74
Ayrılması: Belirsiz
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: -0,004 Ile -0,005
Parlaklık: Vitreus
Floresan: Hiçbiri

akuamarin: Çeşitleri ve benzer Değerli Taş: Başa Dön
Kedi gözü akuamarin Buy
Kedi Gözü akuamarin
akuamarin mineralleri Beril grubuna aittir. Örneğin yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirme maddeleri, dayalı sınıflandırılarak çoğu beryl epeyce farklı taş kalitesinde çeşitleri vardır. akuamarin da chatoyancy (kedi gözü efekti) ve son derece nadir ve çok değerli asterism (yıldız efekti) ile oluşur. Bu örnekler olarak mevcuttur cabochon kesim. Yakından akuamarin benzeyen diğer taşlar dahil Larimar, Amazonit, turmalin, safir ve spinel.

En Popüler İlgili Değerli Taş:
Zümrüt, kıymetli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganite en popüler ilişkili taşlar vardır.

Lesser İlgili Gemstones bilinen:
BixBite veya kırmızı beril, Heliodor, yeşil beril ve goshenite az bilinen ilişkili taşlar vardır.

quamarine mineral sertliği Mohs ölçeğinde 10 üzerinden 8 bir sertlik olan bir mineraldir [?]. Bunlar altıgen yapılı taşlar berilyum alüminyum silikat yapılır, Be3Al2 (SiO3) 6 olmak onların tam kimyasal bileşik.

Aquamarine deniz suyu ile aynı renkte olan bir şekilde Beril olup. Yani yeşil sadece okyanuslar gibi mavi değişir. Tüm Aquamarine olmuştur değil ısı geliştirmek veya rengini açmak için tedavi edilirse çoğu.

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

Şu anda Aquamarine Beryl en popüler ve dolayısıyla değerli renkler ışık “gök” mavi versiyonları bulunmaktadır. Aquamarine ısıl işlem büyük miktarda alırsa bu ağartıcı ya da neredeyse renksiz bir hale gelecektir.

Aquamarine birçok nedenden dolayı taşlar yapmak için harika bir taştır. 1.) Mohs ölçeğine göre 8 takım 10’da zor. Bu kesim ve faset iyi kenarlarını tutun ve kolayca kapalı yuvarlak veya düzeltmek olmaz anlamına gelir. 2.) Aquamarine Beryl kolaylıkla bir seferde birkaç karat büyük mevduat bulunan ve bunlar genellikle kapanım (dahili kusurları) ücretsizdir. Çünkü geniş kullanılabilirlik bu taş genellikle çok uygun.

Tüm Aquamarine tüm hem koleksiyoncular ve yatırımcılar için mükemmel bir seçimdir, ve büyük olasılıkla mücevher fanatikleri arasında popüler bir seçim olmaya devam edecektir.

Bu taş Rusya, Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri, Afganistan, Pakistan ve Hindistan bulunabilir.

Bir burç taşı mı arıyorsunuz? Mart ayında doğan? Aquamarine genellikle burç olarak kullanılır.

Aquamarine (Lat. Aqua marina, “denizin suyu”) is a taş ve -quality şeffaf çeşitli beryl deniz suyunun tonu düşündüren hassas mavi veya turkuaz rengi olan. Yakından ilişkilidir zümrüt. Renkler Heliodor denilen beryl, sarı değişir; bilinen ve beyaz beryl denilen goshenite; MORGANITE olarak bilinen pembe beryl, gül.
Bulunduğu
Bu mineral, sıradan beryl verim çoğu yerlerde, gelen en güzel bazı oluşur Rusya. Gem-çakıl plaser yatakları Sri Lanka akuamarin içerirler. Gibi berrak sarı beril, meydana Brezilya, bazen akuamarin chrysolite denir. Ne zaman korundum tipik akuamarin mavimsi bir renk tonu sunuyor, genellikle “oryantal aquamarin” denir.

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞ YÜZÜK

In Amerika Birleşik Devletleri, akuamarin Mt. zirvesinde bulunabilir Merkezi olarak Sawatch Range Antero, Colorado. Bu Colorado resmi devlet mücevher olduğunu.

In Brezilya, Minas Gerais, Espírito Santo ve Bahia eyaletlerinde mayın var. Cazip akuamarin taşı da Zambiya, Madagaskar, Malavi, Tanzanya, Kenya tarafından üretilmektedir.

Şimdiye kadar mayınlı büyük akuamarin 1910 yılında bu 110 üzerinde kg ağırlığında, Marambaia, Minas Gerais, Brezilya kenti bulunan ve boyutları uzunluğunda 48,5 cm ve çapı 42 cm idi.

Özellikler
Aquamarine bir altıgen kristal yapıya sahip beryl bir tür ve a, kimyasal formül Be 3 Al 2 Si 6 O 18, bir berilyum, alüminyum silikat mineralleri. Bu 2,74 ile 2,68 arasında bir özgül ağırlığa sahip bir Mohs sertliği 8. Aquamarine’de 7.5 den, tipik haliyle, normal olarak en az 2.7 de, özgül ağırlığı aralığının alt ucunda. Pembe çeşitlilik yaklaşık 2,8 yüksek bir özgül ağırlığı sergiler. Refraktif endeksleri 1.58 yaklaşık 1.57 arasında değişmektedir.

Bugünün aquamarine Çok oa iyi renk mavi vermek için ısıtılır. Derin mavi renk, daha değerli bir mücevher olarak kabul edilir.

Kültürel ve tarihi / efsanevi kullanım
Aquamarine Mart ilişkili burç. Aynı zamanda 19 yıldönümü için bir taştır.
İnsanlar Ortaçağ’dan akuamarin sihirli etkilerini aşmak düşündüm zehir.
Eski denizciler güvenli bir geçişi sağlamak olacağını düşünerek, akuamarin kristalleri ile seyahat ve sık sık ses uyku sağlamak için kendi yastık altında taşlarla yattım. Onlar Siren en (inanılan denizkızı) balık gibi alt vücut akuamarin yapılmıştır.
Alternatif anlamı