OTANT�K TA�

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI (BİCOLOR) YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 13.88 GR
 • 22 CRT VVS KALİTE
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BİCOLOR
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SANTA MARİA /BRAZİLYA
 • SİYAH RODYUM KAPLAMA
 • SİYAH ROSYUM KAPLAMA
 • YEŞİL AKUAMARİN

AKUAMARİN TAŞI (BİCOLOR) YÜZÜK

Akuamarin değerli beril yeşil-mavi çeşitli bir mavi. mineral beril grubu dünyasının ‘değerli dört’ taşlar (elmas, safir ve yakut üç kalıyor) biri

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

 

olur krom zengini, yeşil zümrüt, en ünlüdür. Akuamarin resmi biridir birthstones Mart ayında doğanlar için. Akuamarin son derece zor ve olağanüstü bir camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir. Bu ışıktan koyu mavi arasında olabilir nefes kesen deniz mavi renkler ünlüdür. Adı ‘akuamarin’ deniz suyu ‘anlamına eski bir Latince ifadenin elde edildi.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ SANTA MARİA 1.KALİTE VVS PARLAK IŞILTILI YEŞİL  AKUAMARİN  MAVİ ÇİFT RENK GEÇİŞLİ (BİCOLOR) ÇOK ŞIK ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR...

1- 22 CRT YEŞİL VE MAVİ GEÇİŞLİ (BİCOLOR) VVS KALİTE SERBEST KESİM AKUAMARİN TAŞI ISIL TEDAVİ YOKTUR.

2-ÜRÜNÜMÜZ EL YAPIMI YAN DESENLER EL DAHİL EL İŞÇİLİĞİ SİYAH RODYUM  KAPLAMA

3-0.65 CRT YAN KENARLARINDA SİTRİN TAŞI SÜSLEME

Dünyaca ünlü Akuamarin
nedeniyle, zayıf gri veya opak renk kesme hak etmedi birkaç ton ağırlığında aquamarin büyük buluntular olmuştur. geri Marambaya, Brezilya, içinde “Minas Gerais” mayın 243 lb (110.5 kg), uzun 18 inç (48.5 cm) ve çapı 15.5 inç taş çıkarılan 1910 taş kalitesi akuamarin tarihleri ​​büyük bulmak, o kesildi 100.000’den fazla karat toplam ağırlığı ile birçok değerli taşlar içine.

‘Dom Pedro’, 26 kg ağırlığında ve kesilmiş Idar-Oberstein, Almanya taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından 1992 yılında, aquamarin en büyük tek parça şimdiye kadar kesilmiş etmektir.
Akuamarin belirlenmesi Geri Yukarıya
Akuamarin genellikle eşsiz deniz mavi renkler ile tespit edilebilir. Oldukça sert ve camsı parlaklığa sahiptir. Akvamarinler diğer birçok benzer taşlar kıyasla mükemmel netlik ve şeffaflık var. akuamarin değerlendirirken rengin yoğunluğu ve taş netlik en önemli kriterler, kesim kalitesi ile yakından izledi. Akuamarin kolayca diğer mavi-yeşil taşlardan ayırt edebilir elemanları ve altı taraflı kristal yapısını iz, demir ve kompozisyon test eser miktarlarda renklidir.

Akuamarin Kökeni ve taş Kaynakları dön
Birçok mayın ülke genelinde yayılmış olan akuamarin lider üreticisi, Brezilya olduğunu. Akuamarin Diğer mevduat Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve, yanı sıra birkaç ABD yerleri temin edilir. Karur, Hindistan son zamanlarda aquamarin en büyük tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

Yeşil Akuamarin Taşı Yüzük

Yeşil Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Alış ve Akuamarin taş Değerini Belirleme Başa Dön
Akuamarin Renk

Deniz suyunda olduğu gibi, akuamarin, mavi ışık, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Hemen hemen tüm akuamarin tipik bir açık mavi tonu olmasına rağmen daha, renk, yüksek bir değer doymuş. Bir derin doymuş mavi en çok arzu edilen renk, ama büyük örneklerde çok nadirdir. rengin yoğunluğu renkli taşlar değerlendirirken, ancak diğer taşlar aksine, akuamarin daha az renk yoğunluğu ile azalmaz en önemli kriterlerden biridir; birçok insan aslında zengin, derin renkler üzerinde daha fazla kristal berraklığında hafif değerli taşlar tercih ederim.

Akuamarin Açıklık ve Cilası

en kaliteli akuamarin göz temiz, şeffaf taşlar vardır. Bazı taşlar, uzun, içi boş çubuklar kapanım, beril ailesinin bir marka taşıyabilir. Yabancı minerallerin Bağlantısızlar izleri, nadir görülen bir özellik, bir canlı parlaklık bir kedi gözü efekti (chatoyancy) veya altı ışınları ile yıldız efekti (yıldız kümesi) neden olur. Kedi gözü akuamarin genellikle yüksek fiyatlar komutları. Asterism ya da ‘Altı-ışınları örnekler yıldız aquamarin ‘ son derece nadir ve çok değerli. kesildiğinde Akuamarin camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir.

Akuamarin Kesim ve Şekil

Akuamarin hem yönlü ve cabochon kesim mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt adım kesilir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekleri cabochon yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde en kesilir. Nitelikli taş kesiciler akuamarin ile hayal herhangi bir şekil faset yapabilirsiniz. En yaygın kesimler gibi yuvarlak, armut, oval ve minder gibi geleneksel şekiller vardır. Fantezi kesimler büyük boyutlarda bulmak zordur. Akuamarin ve beryl diğer türleri bazen süs rakamlar ve hayvan oyulmuş taş oymalar .

Akuamarin Tedavisi

Akuamarin taşlar genellikle renk geliştirme için ısıl işlem görmüş, ancak birçok tedavi edilmemektedir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltacaktır. mavimsi yeşil koyu tonları hemen hemen her zaman ısıtmalı yanı sıra, düşük kaliteli taşlar (Genellikle 725-850 F ya da 400-450 ° C’de) sırayla olumlu mavi olmak üzere renk geliştirmek için. yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk olmasına neden olur.

Akuamarin Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2Be3Si6O18, Alüminyum silikat berilyum
Kristal yapı: Altıgen, altıgen prizmalar
Renk: -Lacivertliler, mavi-yeşil ışık mavi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8-7,5
Kırılma indisi: 15,64-1,596
Yoğunluk: 2,68-2,74
ayrılması: belirsiz
şeffaflık: opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: -0.004 Için -0.005
Parlaklık: cam
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimler ile ilgili ayrıntılar için.

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin: Çeşitleri veya benzer Taş: Başa Dön
kedinin gözü akuamarin satın almak
Kedi Gözü Akuamarin
Akuamarin mineralleri Beril grubuna aittir. örneğin yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirici maddeler, esas sınıflandırılarak çoğu beril epeyce farklı taş kalitesinde çeşitleri vardır. Akuamarin da chatoyancy (kedi gözü efekti) ve son derece nadir ve çok değerli asterism (yıldız etkisi) ile oluşur. Bu örnekler olarak mevcuttur cabochon kesim . Yakından akuamarin benzer diğer taşlar dahil Larimar , Amazonit , turmalin, safir ve spinel.

En Popüler İlgili Taş:

Zümrüt, değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganite en popüler ilgili taşlar vardır.

Lesser İlgili Gemstones bilinen:

BixBite veya kırmızı beril , Heliodor, yeşil beril ve goshenite az bilinen ilgili taşlar vardır.Akuamarin olan burç Mart ayı için. Adı “akuamarin” deniz suyu için Latince kelime türetilmiştir olarak mavimsi yeşil deniz suyu rengi Bu taş adını vermiştir. 1609 Akuamarin yayınlanan görünüşte onun Gemmarum et Lapidum Historiia içinde Anselmus de Boodt tarafından önemli bir Gemological çalışmalarında kullanılan özel terim “akuamarin”, “Antik soy değerli bir mücevher olduğunu. 19. yüzyılda, taş, deniz yeşil çeşitleri en popüler, ama bugün daha fazla mavi renk, daha değerli taş. 1910 yılında, en büyük şimdiye kadar akuamarin bulundu Brezilya’da 243 £ ağırlığında. Daha sonra 200.000 karat üzerinde verimli, daha küçük taşlar kesildi. akuamarin taşı ile ilgili birçok mitler ve efsaneler vardır. Romalılar bir kurbağa figürü bir akuamarin oyulmuş olsaydı, o düşmanları uzlaştırmak ve onları arkadaş olmak için hizmet inanıyordu. Başka bir Roma efsanesi taş genç sevgi atmosferi emer belirtti: “mübarek ve yıpranmış zaman, aşık katılır ve büyük işler yapar.” Akuamarin aşağıdaki ona damat tarafından gelin vermek için en uygun sabah hediyeyi kabul edildi onların evlilik consummation. Yunanlılar ve Romalılar fırtınalı denizlerde genelinde güvenli ve müreffeh geçişi sağlayarak denizci mücevher olarak akuamarin biliyordu. Ortaçağ’da, taş evli çiftlerin aşkı reawaken düşünülmüştür. Aynı zamanda yenilmez askerleri işlemek için inanılırdı.

Yeşil Akuamarin Yüzük

Yeşil Akuamarin Yüzük

Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de hayran ve büyük ölçüde akuamarin değerli. Bu mutluluk ve sonsuz gençlik sembolü oldu.
O ve azizeyi “deniz ve hava taklit çünkü” Hıristiyan çağda, akuamarin “Deniz uzun yolculuklar yapmış hatta, Havari, St. Thomas ile tespit edilmiştir Hindistan kurtuluş vaaz etmek.” Belli bir mücevher belirlenmesi oniki havarisinden biri ile o zaman yaygın bir uygulama oldu. William Langland en “Vizyon ilgili İskeleler ve Plowman,” 1377 den, zehir için bir panzehir olarak akuamarin bahseder. Bu panzehir yaygın Avrupa çapında tanındı. anda lisanslı arasında zehirlenme geniş bir miktarda olmadığı için, taş sadece bu amaç için yoğun talep oldu. O olduğu gibi /, taş toz haline gerekli değildi diğer değerli taşlar ile. Sadece bir kolye veya yüzük taşı giyen gibi etkili oldu
Aquamarine Taşlı Özellikleri

Akuamarin taşlar en ünlü olan minerallerin beril grubunun bir üyesi olan zümrüt .
Aquamarine beril mavi / yeşil çeşididir ve “deniz suyu” anlamına gelen Latince kelime olduğunu.
Akuamarin taşlar renk ağırlıklı açık mavi ve göze çok hoş.
Aquamarine Mart burç ve bu Mohs ölçeğine göre 8 puan nispeten sert ve dayanıklı taş, özellikle yüksek son takı tasarımcıları ile, çok popüler bir taştır ve iyi parlaklık orta sahiptir.
Aquamarine çok geniş, temiz altıgen veya düzensiz kristaller oluşabilir ve hatta MORGANITE gibi diğer beril mineralleri ile iki renk olarak bulunmuştur.
boyama eleman güzel, mavi, mavi-yeşil ya da yeşil renk kristal yapısında alüminyum yerine demir vardır üretmek.
Aquamarine saf mavi renk üretmek üzere 600 -1200 ° Fahrenheit arasında bir sıcaklığa ısı ile muamele edilmiş daha mavi / yeşil renk ve hatta saf yeşil renk, görülebilir.
Bu tedavi, kalıcı ve standart olarak taş ticaretinde kabul edilmektedir. Bir ısıl işleme tabi tutulmuş Aquamarine bir örneğe bakın

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI

Akuamarin taşlı Tarih ve Lore

kelime akuamarin sırasıyla su ve deniz anlamına gelen Latince kelime “aqua” ve “kısrak”, değil.
Bir akuamarin taş ilk belgelenmiş kullanım süre etrafında 480 300 M.Ö., Yunanlılar gereğidir.
Bu yedinci yüzyıldan beri çok popüler olmuştur.
Akuamarin muska onları korkusuz hale ve taş Poseidon arabalarıyla kazınmıştır, özellikle okyanuslarda gazabından onları korumak için eski denizciler tarafından giyilirdi.
Aquamarine Taşlı Kaynakları ve Tekrarlamaları

Aquamarine ve çoğu beril adlı pegmatitlerde olarak bilinen jeolojik oluşumlar meydana gelir.
Ayrıca, cepler şekilde bilinmektedir, yanı sıra boşluklarının oluşabilir kuvars ve feldispat ile kapatılmış. Aquamarine taşlar yaygın ile birlikte bulunan Turmalinler .
Aquamarine genellikle soluk renkler oluşur, ama aynı zamanda çok derin mavi renkte meydana gelebilir.
aquamarine geleneksel üreticisi Brezilya olmuştur, ama daha son zamanlarda Zambiya, Mozambik ve Nijerya çok kaliteli taş üretimi yapmaktayız.
1900’lü yılların başlarında şimdiye kadar keşfedilen en büyük yüksek kaliteli mücevher kristal, Brezilya’da bulunan 200 kilogram mutlak bir mücevher kaliteli kristal oldu.
Biri bu kadar gazete kağıdı okumak diye temiz!
Dönem “Santa Maria” Santa Maria de Itabira madeninde Brezilya’da keşfedilen aquamarin bir çok ince, derin mavi mevduat anlamına gelir.
Santa Maria Afrika Afrika kökenli çok ince, derin mavi akuamarin taşlar anlamına gelir.
Akuamarin taşlı Değerlendirme ve Değerleme

akuamarin taşlar genellikle büyük temiz kristaller meydana Çünkü, bitmiş akuamarin taş büyüklüğü önemli bir değerlendirme karakteristik değildir.
Örneğin bir 40 karat çok solgun akuamarin taş bir karat boyutu çok ince koyu mavi akuamarin aynı değer olacaktır.
renk ve berraklık yoğunluğu Aquamarine değerlendirilmesinde en önemli faktörlerdir.
En azından parlak bir gök mavisi rengi sahip olması gereken. Son derece derin, canlı mavi renkleri çok kıt ve giderek daha değerli hale vardır.
Tüm mücevher kalitesi akuamarin herhangi kapanım arındırılmış olmalıdır.

Aquamarine (Lat. Aqua marina, “denizin suyu”) bir olan taş ve -quality şeffaf çeşitli beryl deniz suyunun tonu düşündüren hassas mavi veya turkuaz rengi olan. Yakından ilişkilidir zümrüt . Renkler Heliodor denilen beryl, sarı değişir; bilinmektedir ve beyaz beryl denilen goshenite; MORGANITE olarak bilinen pembe beryl, gül.
Bu mineral, sıradan beryl verim çoğu yerlerde, gelen bazı en iyi oluşur Rusya . Gem-çakıl plaser yatakları Sri Lanka akuamarin içerir. Gibi berrak sarı beril, meydana Brezilya , bazen akuamarin zebercet denir. Ne zaman korundum tipik mavimsi yeşil mavimsi bir renk tonu sunuyor, genellikle “oryantal aquamarin” denir.

In Amerika Birleşik Devletleri , akuamarin Mt. zirvesinde bulunabilir Merkezi olarak Sawatch Range Antero, Colorado . Bu Colorado resmi devlet mücevher olduğunu.

In Brezilya , Minas Gerais, Espírito Santo ve Bahia eyaletlerinde madenleri vardır. Cazip akuamarin taşı da Zambiya, Madagaskar, Malavi, Tanzanya ve Kenya tarafından üretilmektedir.

AKUAMARİN ERKEK YÜZÜK

AKUAMARİN ERKEK YÜZÜK

Şimdiye kadar mayınlı büyük akuamarin 1910 yılında bu 110 üzerinde kg ağırlığında, Marambaia, Minas Gerais, Brezilya kenti bulundu ve boyutları uzunluğunda 48,5 cm ve çapı 42 cm idi.

özellikleri
Aquamarine altıgen kristal yapıya sahip beryl bir tür ve bir kimyasal formül Be 3 Al 2 Si 6 O 18, bir berilyum alüminyum silikat minerali . Bu 2.74 2.68 bir özgül ağırlığa sahiptir ve Mohs sertlik 8. Aquamarine’de 7.5 arasında, tipik olarak, normal olarak en az 2.7 de, özgül ağırlığı aralığının alt ucunda. Pembe çeşitli 2,8 yüksek bir spesifik ağırlığa sergiler. Kırma indisi 1.58 için yaklaşık 1.57 arasında değişmektedir.

Bugünün aquamarine Çok oa iyi renk mavi vermek için ısıtılır. derin mavi renk, daha değerli bir mücevher olarak kabul edilir.

Kültürel ve tarihi / efsanevi kullanım
Akuamarin Mart ilişkili burç. Aynı zamanda 19. yıldönümü için bir taştır.
İnsanlar Ortaçağ’dan akuamarin sihirli etkilerini aşmak düşündüm zehir .
Eski denizciler bir güvenli geçiş sağlamak olacağını düşünerek, akuamarin kristalleri ile seyahat ve genellikle ses uyku sağlamak için kendi yastık altında taşlarla uyudu. Onlar siren en (inanılan denizkızı ) balık gibi alt vücut aquamarin yapılmıştır.
alternatif anlamı
Aquamarine de yeşil ve mavi arasında bir gölge bir renk adıdır.

notlar
↑ Gemological Institute of America, GIA Gem Başvuru Kılavuzu (1995). ISBN 0-87311-019-6

Muhtemelen söylemek gibi, akuamarin “deniz suyu” anlamına gelir. Adı Gürcü dönemin başlangıcı erken, 18. yüzyılda ortaya çıkmıştır. Bu güzel taşlar da zümrüt içeren minerallerin Beril ailesinin bir parçasıdır. Akuamarin koyu mavi-yeşil için palest mavi arasında değişen renk gelir. Bunlar genellikle mükemmel netlik var ve oldukça büyük boyutlarda bulunabilir.

Aquamarine Afrika ve Asya’da boyunca ve devlet taştır Colorado, içinde, Brezilya’da çıkarılmaktadır. akuamarin ve mavi topaz birbirine karıştırılabilir rağmen daha nadir ve doğal rengini alır çünkü mavi topaz radyasyon renksiz topaz işlenmesi suretiyle üretilen iken, akuamarin, daha değerlidir.

ANLAM

Efsane akuamarin zihinsel berraklık ve sağlıklı sağlar o var ve bu savaşta ya da davada düşmanlarına karşı kullanıcıyı korur. Antik denizciler taş denizde felaketler onları korumak inanıyordu çünkü Aquamarine kez “, Sailor Taşı” olarak sevk edildi. Dünya Savaşı sırasında ABD Donanması taş ve okyanus ile bağlantısı onuruna USS Aquamarine adında bir kıyı devriye yat, görevlendirdi.

KRALİYET VE A-LİSTESİ HAYRANLARI

Yeşil Akuamarin

Yeşil Akuamarin

 

En ünlü akuamarin taşlar bazı Kraliçe Elizabeth II aittir. Brezilya Cumhurbaşkanı çarpıcı ona sunulan akuamarin kolye ve küpe 1953 yılında onun taç giyme töreninde Görünüşe Kraliçe kraliyet mücevherleri onun koleksiyonuna bir akuamarin bilezik ve broş ve hatta bir akuamarin taç eklemek için gitti onlara kadar çok hayrandı.

Jessica Biel bir Mart doğum günü olduğundan, düşünceli kocası Justin Timberlake iki akuamarin aksan dahil nişan yüzüğü onun (hiçbir sürpriz, aralarında bir göz haşhaş elmas) için tasarlanmıştır.

ONLARI GİYİN NASIL

Işık, mavimsi yeşil parlak mavi, siyah ve beyaz, lacivert ve deve gibi nötr, özellikle şık eşleştirilmiş görünüyor. Biraz siyah elbise ve çıplak-renkli topuklu bir bembeyaz bluz ve siyah kalem etek ile akuamarin takı takmak ya da koyu kot pantolon, uzun boylu bot ve nötr tonlu kaşmir kazak giyinmek. Renk akuamarin kendisi pratik bir nötr olduğundan Ancak, sahibi hemen her kıyafeti ile harika görünüyor.

AKUAMARİN BAKIMI
Akuamarin yeterince dayanıklı takı olarak giyilmelidir konum anlamına sertlik ölçeğinde 7.5-8 bir skor sahip ama onları çizebilir herhangi kaba aşınmasını önlemek gerektiğini söyledi. Onlar ışığa maruz dayanabilir ancak aşırı ısıya onları maruz bırakmayın. yumuşak sabun ve ılık su ile temizleyin akuamarin.

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

SON DÜŞÜNCELER
Bir Mart doğum günü ile sevilen biri için bir hediye arıyorsanız sadece soluk mavi mücevher çarpıcı bir parça istemek, ya da, sen aquamarin ile yanlış gidemem. Parlak Dünya çarpıcı sunar önceden ayarlanmış akuamarin nişan yüzüklerini yanı sıra one-of-a-tür bağ bozumu halkaları herhangi bir özel durum için güzel nişan yüzüklerini yapabilir bu çarpıcı taş, ya da sadece mükemmel bir hediye sunan. Biz de etik kökenli geniş bir yelpazede sunuyoruz eşsiz renkli taşlar , ve biz sık sık akuamarin daha geniş bir seçim kaynak edebiliyoruz istek üzerine .

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI (BİCOLOR) YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 13.88 GR
 • 22 CRT VVS KALİTE
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BİCOLOR
 • EŞSİZ KOLEKSİYON PARÇA
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SANTA MARİA /BRAZİLYA
 • SİYAH RODYUM KAPLAMA
 • SİYAH ROSYUM KAPLAMA
 • YEŞİL AKUAMARİN
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AKUAMARİN TAŞI (BİCOLOR) YÜZÜK

Akuamarin değerli beril yeşil-mavi çeşitli bir mavi. mineral beril grubu dünyasının ‘değerli dört’ taşlar (elmas, safir ve yakut üç kalıyor) biri

Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Taşı Yüzük

 

olur krom zengini, yeşil zümrüt, en ünlüdür. Akuamarin resmi biridir birthstones Mart ayında doğanlar için. Akuamarin son derece zor ve olağanüstü bir camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir. Bu ışıktan koyu mavi arasında olabilir nefes kesen deniz mavi renkler ünlüdür. Adı ‘akuamarin’ deniz suyu ‘anlamına eski bir Latince ifadenin elde edildi.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ SANTA MARİA 1.KALİTE VVS PARLAK IŞILTILI YEŞİL  AKUAMARİN  MAVİ ÇİFT RENK GEÇİŞLİ (BİCOLOR) ÇOK ŞIK ERKEK YÜZÜK ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR...

1- 22 CRT YEŞİL VE MAVİ GEÇİŞLİ (BİCOLOR) VVS KALİTE SERBEST KESİM AKUAMARİN TAŞI ISIL TEDAVİ YOKTUR.

2-ÜRÜNÜMÜZ EL YAPIMI YAN DESENLER EL DAHİL EL İŞÇİLİĞİ SİYAH RODYUM  KAPLAMA

3-0.65 CRT YAN KENARLARINDA SİTRİN TAŞI SÜSLEME

Dünyaca ünlü Akuamarin
nedeniyle, zayıf gri veya opak renk kesme hak etmedi birkaç ton ağırlığında aquamarin büyük buluntular olmuştur. geri Marambaya, Brezilya, içinde “Minas Gerais” mayın 243 lb (110.5 kg), uzun 18 inç (48.5 cm) ve çapı 15.5 inç taş çıkarılan 1910 taş kalitesi akuamarin tarihleri ​​büyük bulmak, o kesildi 100.000’den fazla karat toplam ağırlığı ile birçok değerli taşlar içine.

‘Dom Pedro’, 26 kg ağırlığında ve kesilmiş Idar-Oberstein, Almanya taş tasarımcı Bernd Munsteiner tarafından 1992 yılında, aquamarin en büyük tek parça şimdiye kadar kesilmiş etmektir.
Akuamarin belirlenmesi Geri Yukarıya
Akuamarin genellikle eşsiz deniz mavi renkler ile tespit edilebilir. Oldukça sert ve camsı parlaklığa sahiptir. Akvamarinler diğer birçok benzer taşlar kıyasla mükemmel netlik ve şeffaflık var. akuamarin değerlendirirken rengin yoğunluğu ve taş netlik en önemli kriterler, kesim kalitesi ile yakından izledi. Akuamarin kolayca diğer mavi-yeşil taşlardan ayırt edebilir elemanları ve altı taraflı kristal yapısını iz, demir ve kompozisyon test eser miktarlarda renklidir.

Akuamarin Kökeni ve taş Kaynakları dön
Birçok mayın ülke genelinde yayılmış olan akuamarin lider üreticisi, Brezilya olduğunu. Akuamarin Diğer mevduat Avustralya, Myanmar (Burma), Çin, Hindistan, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Namibya, Nijerya, Pakistan, Zambiya ve Zimbabve, yanı sıra birkaç ABD yerleri temin edilir. Karur, Hindistan son zamanlarda aquamarin en büyük tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

Yeşil Akuamarin Taşı Yüzük

Yeşil Akuamarin Taşı Yüzük

Akuamarin Alış ve Akuamarin taş Değerini Belirleme Başa Dön
Akuamarin Renk

Deniz suyunda olduğu gibi, akuamarin, mavi ışık, koyu mavi, mavi-yeşil ve yeşil-mavi olabilir. Hemen hemen tüm akuamarin tipik bir açık mavi tonu olmasına rağmen daha, renk, yüksek bir değer doymuş. Bir derin doymuş mavi en çok arzu edilen renk, ama büyük örneklerde çok nadirdir. rengin yoğunluğu renkli taşlar değerlendirirken, ancak diğer taşlar aksine, akuamarin daha az renk yoğunluğu ile azalmaz en önemli kriterlerden biridir; birçok insan aslında zengin, derin renkler üzerinde daha fazla kristal berraklığında hafif değerli taşlar tercih ederim.

Akuamarin Açıklık ve Cilası

en kaliteli akuamarin göz temiz, şeffaf taşlar vardır. Bazı taşlar, uzun, içi boş çubuklar kapanım, beril ailesinin bir marka taşıyabilir. Yabancı minerallerin Bağlantısızlar izleri, nadir görülen bir özellik, bir canlı parlaklık bir kedi gözü efekti (chatoyancy) veya altı ışınları ile yıldız efekti (yıldız kümesi) neden olur. Kedi gözü akuamarin genellikle yüksek fiyatlar komutları. Asterism ya da ‘Altı-ışınları örnekler yıldız aquamarin ‘ son derece nadir ve çok değerli. kesildiğinde Akuamarin camsı (cam gibi) parlaklığa sahiptir.

Akuamarin Kesim ve Şekil

Akuamarin hem yönlü ve cabochon kesim mevcuttur. Beriller özellikle dikdörtgen veya kare kesimler için çok uygundur. Akuamarin için en çok tercih edilen kesim zümrüt adım kesilir. Uzun veya dikdörtgen şekilli parlak kesimler de çok popülerdir. Bulanık ve chatoyant örnekleri cabochon yanı sıra kedi gözü ve yıldız akuamarin örneklerinde en kesilir. Nitelikli taş kesiciler akuamarin ile hayal herhangi bir şekil faset yapabilirsiniz. En yaygın kesimler gibi yuvarlak, armut, oval ve minder gibi geleneksel şekiller vardır. Fantezi kesimler büyük boyutlarda bulmak zordur. Akuamarin ve beryl diğer türleri bazen süs rakamlar ve hayvan oyulmuş taş oymalar .

Akuamarin Tedavisi

Akuamarin taşlar genellikle renk geliştirme için ısıl işlem görmüş, ancak birçok tedavi edilmemektedir. Düşük sıcaklıklarda ısıtma istenmeyen yeşil ve sarımsı tonları azaltacaktır. mavimsi yeşil koyu tonları hemen hemen her zaman ısıtmalı yanı sıra, düşük kaliteli taşlar (Genellikle 725-850 F ya da 400-450 ° C’de) sırayla olumlu mavi olmak üzere renk geliştirmek için. yüksek sıcaklıklarda ısıtma renk olmasına neden olur.

Akuamarin Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: Al2Be3Si6O18, Alüminyum silikat berilyum
Kristal yapı: Altıgen, altıgen prizmalar
Renk: -Lacivertliler, mavi-yeşil ışık mavi
Sertlik: Mohs ölçeğine göre 8-7,5
Kırılma indisi: 15,64-1,596
Yoğunluk: 2,68-2,74
ayrılması: belirsiz
şeffaflık: opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: -0.004 Için -0.005
Parlaklık: cam
floresan: Hiçbiri
Bizim bakınız Taş Sözlük gemology ilgili terimler ile ilgili ayrıntılar için.

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin Taş Yüzük

Akuamarin: Çeşitleri veya benzer Taş: Başa Dön
kedinin gözü akuamarin satın almak
Kedi Gözü Akuamarin
Akuamarin mineralleri Beril grubuna aittir. örneğin yeşil zümrüt gibi renk ve renklendirici maddeler, esas sınıflandırılarak çoğu beril epeyce farklı taş kalitesinde çeşitleri vardır. Akuamarin da chatoyancy (kedi gözü efekti) ve son derece nadir ve çok değerli asterism (yıldız etkisi) ile oluşur. Bu örnekler olarak mevcuttur cabochon kesim . Yakından akuamarin benzer diğer taşlar dahil Larimar , Amazonit , turmalin, safir ve spinel.

En Popüler İlgili Taş:

Zümrüt, değerli beril, altın beril, kedi gözü akuamarin ve morganite en popüler ilgili taşlar vardır.

Lesser İlgili Gemstones bilinen:

BixBite veya kırmızı beril , Heliodor, yeşil beril ve goshenite az bilinen ilgili taşlar vardır.Akuamarin olan burç Mart ayı için. Adı “akuamarin” deniz suyu için Latince kelime türetilmiştir olarak mavimsi yeşil deniz suyu rengi Bu taş adını vermiştir. 1609 Akuamarin yayınlanan görünüşte onun Gemmarum et Lapidum Historiia içinde Anselmus de Boodt tarafından önemli bir Gemological çalışmalarında kullanılan özel terim “akuamarin”, “Antik soy değerli bir mücevher olduğunu. 19. yüzyılda, taş, deniz yeşil çeşitleri en popüler, ama bugün daha fazla mavi renk, daha değerli taş. 1910 yılında, en büyük şimdiye kadar akuamarin bulundu Brezilya’da 243 £ ağırlığında. Daha sonra 200.000 karat üzerinde verimli, daha küçük taşlar kesildi. akuamarin taşı ile ilgili birçok mitler ve efsaneler vardır. Romalılar bir kurbağa figürü bir akuamarin oyulmuş olsaydı, o düşmanları uzlaştırmak ve onları arkadaş olmak için hizmet inanıyordu. Başka bir Roma efsanesi taş genç sevgi atmosferi emer belirtti: “mübarek ve yıpranmış zaman, aşık katılır ve büyük işler yapar.” Akuamarin aşağıdaki ona damat tarafından gelin vermek için en uygun sabah hediyeyi kabul edildi onların evlilik consummation. Yunanlılar ve Romalılar fırtınalı denizlerde genelinde güvenli ve müreffeh geçişi sağlayarak denizci mücevher olarak akuamarin biliyordu. Ortaçağ’da, taş evli çiftlerin aşkı reawaken düşünülmüştür. Aynı zamanda yenilmez askerleri işlemek için inanılırdı.

Yeşil Akuamarin Yüzük

Yeşil Akuamarin Yüzük

Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de hayran ve büyük ölçüde akuamarin değerli. Bu mutluluk ve sonsuz gençlik sembolü oldu.
O ve azizeyi “deniz ve hava taklit çünkü” Hıristiyan çağda, akuamarin “Deniz uzun yolculuklar yapmış hatta, Havari, St. Thomas ile tespit edilmiştir Hindistan kurtuluş vaaz etmek.” Belli bir mücevher belirlenmesi oniki havarisinden biri ile o zaman yaygın bir uygulama oldu. William Langland en “Vizyon ilgili İskeleler ve Plowman,” 1377 den, zehir için bir panzehir olarak akuamarin bahseder. Bu panzehir yaygın Avrupa çapında tanındı. anda lisanslı arasında zehirlenme geniş bir miktarda olmadığı için, taş sadece bu amaç için yoğun talep oldu. O olduğu gibi /, taş toz haline gerekli değildi diğer değerli taşlar ile. Sadece bir kolye veya yüzük taşı giyen gibi etkili oldu
Aquamarine Taşlı Özellikleri

Akuamarin taşlar en ünlü olan minerallerin beril grubunun bir üyesi olan zümrüt .
Aquamarine beril mavi / yeşil çeşididir ve “deniz suyu” anlamına gelen Latince kelime olduğunu.
Akuamarin taşlar renk ağırlıklı açık mavi ve göze çok hoş.
Aquamarine Mart burç ve bu Mohs ölçeğine göre 8 puan nispeten sert ve dayanıklı taş, özellikle yüksek son takı tasarımcıları ile, çok popüler bir taştır ve iyi parlaklık orta sahiptir.
Aquamarine çok geniş, temiz altıgen veya düzensiz kristaller oluşabilir ve hatta MORGANITE gibi diğer beril mineralleri ile iki renk olarak bulunmuştur.
boyama eleman güzel, mavi, mavi-yeşil ya da yeşil renk kristal yapısında alüminyum yerine demir vardır üretmek.
Aquamarine saf mavi renk üretmek üzere 600 -1200 ° Fahrenheit arasında bir sıcaklığa ısı ile muamele edilmiş daha mavi / yeşil renk ve hatta saf yeşil renk, görülebilir.
Bu tedavi, kalıcı ve standart olarak taş ticaretinde kabul edilmektedir. Bir ısıl işleme tabi tutulmuş Aquamarine bir örneğe bakın

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI

Akuamarin taşlı Tarih ve Lore

kelime akuamarin sırasıyla su ve deniz anlamına gelen Latince kelime “aqua” ve “kısrak”, değil.
Bir akuamarin taş ilk belgelenmiş kullanım süre etrafında 480 300 M.Ö., Yunanlılar gereğidir.
Bu yedinci yüzyıldan beri çok popüler olmuştur.
Akuamarin muska onları korkusuz hale ve taş Poseidon arabalarıyla kazınmıştır, özellikle okyanuslarda gazabından onları korumak için eski denizciler tarafından giyilirdi.
Aquamarine Taşlı Kaynakları ve Tekrarlamaları

Aquamarine ve çoğu beril adlı pegmatitlerde olarak bilinen jeolojik oluşumlar meydana gelir.
Ayrıca, cepler şekilde bilinmektedir, yanı sıra boşluklarının oluşabilir kuvars ve feldispat ile kapatılmış. Aquamarine taşlar yaygın ile birlikte bulunan Turmalinler .
Aquamarine genellikle soluk renkler oluşur, ama aynı zamanda çok derin mavi renkte meydana gelebilir.
aquamarine geleneksel üreticisi Brezilya olmuştur, ama daha son zamanlarda Zambiya, Mozambik ve Nijerya çok kaliteli taş üretimi yapmaktayız.
1900’lü yılların başlarında şimdiye kadar keşfedilen en büyük yüksek kaliteli mücevher kristal, Brezilya’da bulunan 200 kilogram mutlak bir mücevher kaliteli kristal oldu.
Biri bu kadar gazete kağıdı okumak diye temiz!
Dönem “Santa Maria” Santa Maria de Itabira madeninde Brezilya’da keşfedilen aquamarin bir çok ince, derin mavi mevduat anlamına gelir.
Santa Maria Afrika Afrika kökenli çok ince, derin mavi akuamarin taşlar anlamına gelir.
Akuamarin taşlı Değerlendirme ve Değerleme

akuamarin taşlar genellikle büyük temiz kristaller meydana Çünkü, bitmiş akuamarin taş büyüklüğü önemli bir değerlendirme karakteristik değildir.
Örneğin bir 40 karat çok solgun akuamarin taş bir karat boyutu çok ince koyu mavi akuamarin aynı değer olacaktır.
renk ve berraklık yoğunluğu Aquamarine değerlendirilmesinde en önemli faktörlerdir.
En azından parlak bir gök mavisi rengi sahip olması gereken. Son derece derin, canlı mavi renkleri çok kıt ve giderek daha değerli hale vardır.
Tüm mücevher kalitesi akuamarin herhangi kapanım arındırılmış olmalıdır.

Aquamarine (Lat. Aqua marina, “denizin suyu”) bir olan taş ve -quality şeffaf çeşitli beryl deniz suyunun tonu düşündüren hassas mavi veya turkuaz rengi olan. Yakından ilişkilidir zümrüt . Renkler Heliodor denilen beryl, sarı değişir; bilinmektedir ve beyaz beryl denilen goshenite; MORGANITE olarak bilinen pembe beryl, gül.
Bu mineral, sıradan beryl verim çoğu yerlerde, gelen bazı en iyi oluşur Rusya . Gem-çakıl plaser yatakları Sri Lanka akuamarin içerir. Gibi berrak sarı beril, meydana Brezilya , bazen akuamarin zebercet denir. Ne zaman korundum tipik mavimsi yeşil mavimsi bir renk tonu sunuyor, genellikle “oryantal aquamarin” denir.

In Amerika Birleşik Devletleri , akuamarin Mt. zirvesinde bulunabilir Merkezi olarak Sawatch Range Antero, Colorado . Bu Colorado resmi devlet mücevher olduğunu.

In Brezilya , Minas Gerais, Espírito Santo ve Bahia eyaletlerinde madenleri vardır. Cazip akuamarin taşı da Zambiya, Madagaskar, Malavi, Tanzanya ve Kenya tarafından üretilmektedir.

AKUAMARİN ERKEK YÜZÜK

AKUAMARİN ERKEK YÜZÜK

Şimdiye kadar mayınlı büyük akuamarin 1910 yılında bu 110 üzerinde kg ağırlığında, Marambaia, Minas Gerais, Brezilya kenti bulundu ve boyutları uzunluğunda 48,5 cm ve çapı 42 cm idi.

özellikleri
Aquamarine altıgen kristal yapıya sahip beryl bir tür ve bir kimyasal formül Be 3 Al 2 Si 6 O 18, bir berilyum alüminyum silikat minerali . Bu 2.74 2.68 bir özgül ağırlığa sahiptir ve Mohs sertlik 8. Aquamarine’de 7.5 arasında, tipik olarak, normal olarak en az 2.7 de, özgül ağırlığı aralığının alt ucunda. Pembe çeşitli 2,8 yüksek bir spesifik ağırlığa sergiler. Kırma indisi 1.58 için yaklaşık 1.57 arasında değişmektedir.

Bugünün aquamarine Çok oa iyi renk mavi vermek için ısıtılır. derin mavi renk, daha değerli bir mücevher olarak kabul edilir.

Kültürel ve tarihi / efsanevi kullanım
Akuamarin Mart ilişkili burç. Aynı zamanda 19. yıldönümü için bir taştır.
İnsanlar Ortaçağ’dan akuamarin sihirli etkilerini aşmak düşündüm zehir .
Eski denizciler bir güvenli geçiş sağlamak olacağını düşünerek, akuamarin kristalleri ile seyahat ve genellikle ses uyku sağlamak için kendi yastık altında taşlarla uyudu. Onlar siren en (inanılan denizkızı ) balık gibi alt vücut aquamarin yapılmıştır.
alternatif anlamı
Aquamarine de yeşil ve mavi arasında bir gölge bir renk adıdır.

notlar
↑ Gemological Institute of America, GIA Gem Başvuru Kılavuzu (1995). ISBN 0-87311-019-6

Muhtemelen söylemek gibi, akuamarin “deniz suyu” anlamına gelir. Adı Gürcü dönemin başlangıcı erken, 18. yüzyılda ortaya çıkmıştır. Bu güzel taşlar da zümrüt içeren minerallerin Beril ailesinin bir parçasıdır. Akuamarin koyu mavi-yeşil için palest mavi arasında değişen renk gelir. Bunlar genellikle mükemmel netlik var ve oldukça büyük boyutlarda bulunabilir.

Aquamarine Afrika ve Asya’da boyunca ve devlet taştır Colorado, içinde, Brezilya’da çıkarılmaktadır. akuamarin ve mavi topaz birbirine karıştırılabilir rağmen daha nadir ve doğal rengini alır çünkü mavi topaz radyasyon renksiz topaz işlenmesi suretiyle üretilen iken, akuamarin, daha değerlidir.

ANLAM

Efsane akuamarin zihinsel berraklık ve sağlıklı sağlar o var ve bu savaşta ya da davada düşmanlarına karşı kullanıcıyı korur. Antik denizciler taş denizde felaketler onları korumak inanıyordu çünkü Aquamarine kez “, Sailor Taşı” olarak sevk edildi. Dünya Savaşı sırasında ABD Donanması taş ve okyanus ile bağlantısı onuruna USS Aquamarine adında bir kıyı devriye yat, görevlendirdi.

KRALİYET VE A-LİSTESİ HAYRANLARI

Yeşil Akuamarin

Yeşil Akuamarin

 

En ünlü akuamarin taşlar bazı Kraliçe Elizabeth II aittir. Brezilya Cumhurbaşkanı çarpıcı ona sunulan akuamarin kolye ve küpe 1953 yılında onun taç giyme töreninde Görünüşe Kraliçe kraliyet mücevherleri onun koleksiyonuna bir akuamarin bilezik ve broş ve hatta bir akuamarin taç eklemek için gitti onlara kadar çok hayrandı.

Jessica Biel bir Mart doğum günü olduğundan, düşünceli kocası Justin Timberlake iki akuamarin aksan dahil nişan yüzüğü onun (hiçbir sürpriz, aralarında bir göz haşhaş elmas) için tasarlanmıştır.

ONLARI GİYİN NASIL

Işık, mavimsi yeşil parlak mavi, siyah ve beyaz, lacivert ve deve gibi nötr, özellikle şık eşleştirilmiş görünüyor. Biraz siyah elbise ve çıplak-renkli topuklu bir bembeyaz bluz ve siyah kalem etek ile akuamarin takı takmak ya da koyu kot pantolon, uzun boylu bot ve nötr tonlu kaşmir kazak giyinmek. Renk akuamarin kendisi pratik bir nötr olduğundan Ancak, sahibi hemen her kıyafeti ile harika görünüyor.

AKUAMARİN BAKIMI
Akuamarin yeterince dayanıklı takı olarak giyilmelidir konum anlamına sertlik ölçeğinde 7.5-8 bir skor sahip ama onları çizebilir herhangi kaba aşınmasını önlemek gerektiğini söyledi. Onlar ışığa maruz dayanabilir ancak aşırı ısıya onları maruz bırakmayın. yumuşak sabun ve ılık su ile temizleyin akuamarin.

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

AKUAMARİN TAŞI YÜZÜK

SON DÜŞÜNCELER
Bir Mart doğum günü ile sevilen biri için bir hediye arıyorsanız sadece soluk mavi mücevher çarpıcı bir parça istemek, ya da, sen aquamarin ile yanlış gidemem. Parlak Dünya çarpıcı sunar önceden ayarlanmış akuamarin nişan yüzüklerini yanı sıra one-of-a-tür bağ bozumu halkaları herhangi bir özel durum için güzel nişan yüzüklerini yapabilir bu çarpıcı taş, ya da sadece mükemmel bir hediye sunan. Biz de etik kökenli geniş bir yelpazede sunuyoruz eşsiz renkli taşlar , ve biz sık sık akuamarin daha geniş bir seçim kaynak edebiliyoruz istek üzerine .