OTANT�K TA�

YEŞİL AKUMARİN TAŞI 18.45 KARAT

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
YEŞİL AKUAMARİN TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 16.70 x 15.90 x 10.32 MM
 • 18.45 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • DOĞAL YEŞİL AKUMARİN
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİİL
 • YASTIK KESİM

Akuamarin Berilyum Alüminyum Silikat kimyasal bileşimi ile Beril taş ailesi (mavi – yeşil Beril ) aittir. Akuamarin deniz suyu için Latince’dir ve deniz suyu rengi ( su için

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI

Latince Latince ve Latin deniz için) nedeniyle adlandırılmıştır. Rengi , az miktarda demir bulunması nedeniyle açık maviden koyu maviye değişir. Akuamarin, taşların hangi açılardan göründüğüne bağlı olarak mavi veya renksiz görünen dikroiktir ( iki renkli ) . Gem kalitesinde akuamarin, kristalin uzunluğu boyunca çizgilere sahip uzun ve kusursuz 1 m’ye kadar olabilen altıgen kristaller olarak bulunur. En büyük bilinen taş kaliteli akuamarin 1910 yılında Minas Gerais, Brezilya’da bulundu. 240 liradan fazla ağırlığa sahip ve 100.000’den fazla karataşına kesildi. Akuamarin, zümrüt ve bixbitten farklı olarak, genellikle az sayıda veya hiç farkedilmeyen kapanımlarla ortaya çıkar. Aynı renkteki akuamarin euclaz ile karıştırılabildiğinden, topaz (dikroizm – iki renk – akuamarin ve mavi topaz arasındaki optik farklardan biridir), turmalin , zirkon ve siyanittir.

AKUAMARİN TAŞ BAKIMI
Aquamarines asla bir buharlı temizleyici veya ultrasonik bir temizleme makinesi ile temizlenmemelidir. Aquamarines yumuşak bir fırça kullanarak herhangi bir ticari takı temizleyici veya yumuşak sabun ve ılık su ile temizlenebilir. Temizledikten sonra mücevherlerinizi iyice yıkadığınızdan ve kuruduğundan emin olun.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL BRAZİLYA YEŞİL AKUAMARİN (BERİL) YASTIK KESİM 18.45 KARAT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR ;DOĞAL FANTASTİK KOLEKSİYONLUK BİR GEM PARÇASI İSTENİLDİĞİ TAKDİRDE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK VEYA KOLYE TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ ŞEKİLDE YAPILACAKTIR

ÜRÜN:YEŞİL AKUAMARİN (BERİL)

Boyut 16.70 x 15.90 x 10.32 MM
    Ağırlık:  18.45 Cts 
    Renk : YEŞİL
   Berraklık :  VS2
   Menşei BRAZİLYA
   ISIL TEDAVİ : YOK (DOĞAL YASTIK KESİM)
AKUAMARİN TAŞ KAYNAKLARI
Bugün en iyi akuamarin yatakları, yerel olarak cascalho olarak adlandırılan Brezilya’da bulunmaktadır. Ayrıca Rassia (Urals Dağları), Afganistan, Pakistan, Avustralya ve Hindistan’da da bulunabilir. Madagaskar’da koyu mavi bir çeşitlilik görülür. Burada dünyanın değerli taş için interaktif harita bulabilirsiniz. kuamarin Mart ayı için bir mihenk taşıdır . Akuamarin deniz suyu rengi bu taşa adını “aquamarine” ismi olarak vermiş ve deniz suyu için Latince sözcüğünden türemiştir. “Aquamarine” terimi, Gemelya ve Lapidum Historiyasında Anselmus de Boodt tarafından önemli bir gemolojik çalışmada kullanılmıştır. ”1609 yılında yayınlanmıştır. Akuamarin, eski soyun değerli bir mücevheridir. 19. yüzyılda, deniz yeşili çeşitleri en popüler olanıydı, ama bugün daha çok renk, daha değerli taş. 1910 yılında, şimdiye kadarki en büyük akuamarin, Brezilya’da 243 kilo ağırlığındaydı. Daha sonra 200.000 karattan daha küçük taşlara kesildi.

Doğum sembolleriniz hakkında her şeyi öğrenin
Doğum günün:

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin Taşı Özellikleri

Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de büyük ölçüde akuamarinlere hayranlık duymuş ve değer vermişlerdir. Mutluluk ve sonsuz gençliğin bir sembolü idi. Hıristiyanlık döneminde akuamarin Havari, St. Thomas ile özdeşleştirildi çünkü “deniz ve havayı taklit etti” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a bile kurtuluş vaaz etmek için uzun yolculuklar yaptılar.” Belli bir mücevheri tanımlamak on iki havariden biriyle o zamanlar yaygın bir uygulamadır. 1377’den beri William Langland’ın “Piers ve Ploughman’la ilgili Vizyon”, akuamarin zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu antidot, Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O zamanlar aralarında çok sayıda zehirlenme olduğu için, mücevher sadece bu amaç için popüler talepteydi. Diğer değerli taşlarla olduğu gibi taşı ezmek gerekli değildi. Taşın bir kolye veya halka şeklinde takılması da aynı derecede etkiliydi.
akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg
Orta Çağ yazarları akuamarin “oracle” kristallerinin en popüler ve etkili olduğunu iddia etti. Bir kristal top gibi kesildiğinde, falcılık için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Eski literatürde, taşın bir kehanet aracı olarak kullanılmasının birçok yöntemi tanımlanmıştır. Bir yöntem, sadece bir yüzeye dokunarak bir kase su üzerinde bir iplik tarafından bir taş asılı dahil. Kabın iç kenarı, alfabenin karakterleri ile kaplandı. Diviner, ipliğin üstünü tutmak ve taşın belirli harflere çarpmasını sağlamaktı, bu da önemli bir sorunun cevabını ortaya çıkaracaktı, bir çeşit ouija tahtası gibi. Bir başka yöntem, bir kristalin bir saf su kabına dökülmesiydi. Sudaki rahatsızlıklar, sıvının yüzeyindeki mesajları ortaya çıkarırdı. Aquamarine’nin vahiy yetkileri de kayıp ya da saklı şeylerin aranmasında yardımcı oldu.
yeşilimsi Victor-history.jpg
.
Akuamarin Mistik Güçleri * Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Yüzlerce folklora dayanır, bunların çoğu, sevdiklerinizin doğum lekelerini ya da modern tıbbın yaşından önce en sevdiğiniz renk kombinasyonunu canlandırır. Bu gerçek tıbbi bilgi anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi biri hakkında tavsiye almak için lütfen kalifiye bir doktora başvurunuz.
yeşilimsi mistik-remedy.jpg
Antik çağda olduğu gibi, Modern zamanlarda da, akuamarin, kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkiye sahip olduğu söylenir. Akuamarin özellikleri ilk olarak M.Ö. 2. yüzyılda

Yeşil Akumarin Taşı

Yeşil Akumarin Taşı

Damigeron tarafından kaydedilmiştir. r. Göz, bir akuamarin daldırılmış su içinde yıkanması gerekiyordu. Ci. Eski Romalılar, akuamarinin mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarını iyileştirmede yararlı olacağına inanıyordu. Günümüzde, modern şifacılar, akuamarin taşının akvaryumun su yönleriyle daha fazla ilişkili olduğu, sıvı tutulmasına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar aynı zamanda taşın, glandüler bozukluklarla başa çıkmaya yardımcı olacağına ve aynı zamanda, Eski şifacıların inandığı gibi, gözlerin sağlığını korumaya yardımcı olacağına inanırlar. Bazıları, ağız boşluğu ile ilişkili en çok rahatsızlığı tedavi etmek için özel taşı düşünür. Konuşma ve şarkı söyleme fakülteleri de dahil olmak üzere boğaz kömürü ile ilişkilidir, belki de taşın gerçek bileşiminden ziyade rengin terapötik değeri ile ilişkili bir kalite.
peacetest.jpg
Akuamarin’i zihinsel rahatsızlıkların yanı sıra fiziksel olarak iyileştirici bir taş olarak gören birçok inanç da vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik bozukluklar ve hastalıkları tedavi ettiği için “her amaca uygun” bir şifa taşı olarak kabul edilir. Akuamarin, Tarot’un Asılmış Adam Kartı ile birlikte kullanıldığında, insanların, yalnızlık ve tefekkür için zaman aramak için hayattaki askıya alma faaliyetlerinin değerini anlamalarına yardımcı olur. Bir iç huzur ile komünyonda daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için sinir gerginliğini sakinleştirebilme yeteneği ile bilinir. Akuamarin, meditasyonu yapmak için harika bir taştır çünkü zihni sindirir ve daha yüksek düzlemlerden haberleşmeyi kolaylaştırır. Ek düşüncelerin temizlenmesi, yüksek bir bilinç ve ruhsal farkındalık durumuna geçmekte ve insanlığa karşı olan tutkulu hizmeti teşvik etmektedir. Ruhani ve fiziksel bedenler yanlış hizalanmışsa, akuamarin onları her seviyede hafifçe haberleştirerek, her seviyede sezgisel iletişim sağlar.
akuamarin-tarih-irfan love.jpg
Taşla çalışmak kişinin genel anlamda iyi olma hissini geliştirir. Bazıları akuamarinin erteleme suçu olan kişileri tedavi etmek için kullanıldığını ileri sürmektedir. Akuamarin kullanan birinin daha iyi düşünebilme ve hızlı karar verebilme kabiliyetine sahip olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca, kişinin cesarete erişimini artırır. Süreç boyunca birisini desteklerken, yoğun fiziksel ve duygusal salınım zamanlarında motivasyonu ve konforu teşvik eder. Taş, hizmet, kalkan ve koruyuculuk hizmetlerine yardımcı olur, bizi değişime ve değişime, hayatın gidişatına, yoluna ve amacına hatırlatır. Ruhsal ve psişik farkındalığı geliştirmeye yardımcı olur, çekirdek ruh onarımını ve iyileşmesini sağlar, ruh geri kazanımına yardımcı olur ve her düzeyde derinden iyileşir. İçsel benliğin bireyin En Yüksek İdeallerini daha iyi takip etmesine izin vererek, perspektifte sıradan dünyaya bağları tutmasına izin verdiği için, kişinin tüm varlığa arınmasını sağlamak için ruhsal olarak kullanılır. İyileştirici değerlerine ek olarak, yaşamınızda değişiklik yapmak, içsel, ruhsal benliğinize daha fazla değer vermek ve kendi kendini kirleten davranış kalıplarınızın sakin ve arınmış kalmasına yardımcı olmak için mükemmel bir taştır.

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Fiziksel Özellikleri ve Bilim
Seagreen-yeşilimsi mineral.jpg
Akuamarin ifade eder soluk mavi, açık mavi-yeşil veya hatta açık yeşil olan beril . Genellikle berraktır, ancak demir içeriği ona mavi / yeşil rengini verir. Akuamarin yeşili, sarı izleri olmayan sulu yeşildir. Geçmişte, en değerli akuamarin taşları yeşilti. Ancak günümüzde, en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisi, ama mavi taşlar bile onlara yeşil veya mavimsi yeşil bir renk katmaktadır. Bir akuamarine hangi açıya bağlı olarak, mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Bu bir pleachroic etkisi denir. Akuamarinlerin değişik bir görüntüsü, dünyadaki okyanusların, göllerin ve diğer su kütlelerinin rengini görmek gibidir. Her akuamarin, tadını çıkardığınız bir miktar sudan oluşan bir tonu hatırlatır. Piyasadaki neredeyse tüm akuamarinler, rengi geliştirmek için ısıl işlem görmüşlerdir. Derin mavi akuamarinler için tüketici tercihi ile buluşmada, taşlar, mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonlarının kaybolmasına neden olan 800 derece Fahrenheit civarında ısıtılır. Akuamarinin açık renk tonu tüm cilt renklerini düzleştirir ve tüm değerli metallerle uyum sağlar. Birçok akuamarin taşı neredeyse inklüzyon içermez ve parlaklıkları camsıdır .
yeşilimsi pegmatit-mineral.jpg
Akuamarin genellikle oyuklar, granit pegmatit , çakıl alüvyon çökelleri ve bazen çakıllı çakıllarda bulunur. Bazı pegmatitlerde bulunan Beril kristalleri, 30 feet’e kadar bile çok büyük boyutlara ulaşır. 3 metreye kadar akuamarin kristalleri aslında nadir değildir. En kaliteli taşlar, birkaç kilo ağırlığında kristallerin bulunduğu Brezilya’dan gelmektedir . Akuamarin bulunan diğer yerler Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşidin bulunduğu yer), Amerika Birleşik Devletleri, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.
aquamarine.jpg
Bir akuamarin için en yaygın kesim Zümrüt tipi, ardından oval veya armut biçimli kesimler. Kesmek nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni formlarla deneyler yaparken sıklıkla yenilikçi şekillerde bulunur. Sertlik ölçeğinde 7,5 ila 8 arasında bir orana sahiptir, bu da onu oldukça dayanıklı bir taştır. Birkaç karattan on karara kadar değişen büyük akuamarin taşları nispeten yaygındır. Ağırlıkta birkaç karat olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Bazen, akuamarinler 1000 artı kıta aralığında bitmiş taşlar elde etmek için yeterince büyük yerlerde bulunur. Değerli taş hakkında harika olan şey, geniş fiyat aralığının onu hemen hemen herkesin kullanımına sunmasıdır.

Akuamarin takılarınızı temizlemenin en iyi yolu sade, ılık sabunlu su (yumuşak sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçası ile yapılır. Taşı yıkadıktan sonra, suyla iyice durulayın. Termal şokun tehlikelerini azaltmak için sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin. Enzim temizleyiciler ve deterjan, alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden kaçınılmalıdır. Akvaryum suyunu ultrasonik bir tankta temizlemek de önerilmez. Ani sıcaklık değişikliklerinden, buhardan ve kozmetik, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasallarıyla temastan kaçının.

Akuamarin kristalin suların saflığını ve denizlerin coşkusunu ve rahatlamasını çağrıştırır. Sakinleştirici, yatıştırıcı ve temizleyici, gerçeğe, güveni ve salıvermeye ilham verir. Antik çağda, Aquamarine deniz kızlarının hazinesi olduğuna inanılırdı ve denizciler tarafından iyi şanslar, korkusuzluk ve koruma tılsımı olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda ebedi gençliğin ve mutluluğun bir taşı olarak görülüyordu. [Simmons, 49] Günümüzde, suyun üzerinde, üzerinde veya yakınında seyahat eden herkesi koruyor ve açık ve yürekten iletişim kanallarını açıyor.

Aquamarine ismi, “deniz suyu” anlamına gelen Latin su marinusundan geliyor ve okyanus gibi ışıltılı rengine atıfta bulunuyor. Soluk mavi, şeffaf kristal Beril ailesinin bir üyesidir. Rengi, bazen mavimsi yeşil, taşın kimyasal makyajı içindeki demir oksitlerden kaynaklanır. Eski gözlemci, ayın etkisi altında olduğunu düşünmüş, çok büyük bir manyetik etki uygulayan bir orb. Günümüzün kristal bakışının destekçileri, bir Aquamarine’i gelecek olayları görmek için kullanırken, ayın arttığında bunu yapıyorlar. Ayın içerdiği demir oksitler üzerindeki manyetizma, taşın tahmin yeteneğini güçlendirecektir.

Doğal Akumarin Taşı

Doğal Akumarin Taşı

Akuamarin, suyun yüzeyine yansıyan Cennet ile ilgili şeylerin yanı sıra, denize bağlı her şeyi içerir. Gerçekliğin gizli anlamlarını keşfetmeyi mümkün kılarak, süresiz olarak kendisini yansıtan bir ayna haline gelir. Bir simetri taşı olarak, meditasyon ve vahiy, bir peygamber, şaman, şifacı ve mistik taş için elverişlidir. Ayrıca, ruhlarımızın en karanlık derinliklerini, kendimizle ve başkalarıyla birlikte yüzleşmemizi sağlar. [Megemont, 31-32]

Beril ailesi, yeşil Zümrüt, sarı Heliodor ve Altın Beril, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşitlilikte Goshenit gibi değerli taşlar olarak kullanılsa da, Beril ailesi, Beril’in mavi çeşididir.

metafiziksel kullanımlar Akuamarin Kullanır ve Amaçları – Genel Bakış
Boğaz çakrası ile ilişkilendirilen Aquamarine, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve her türden öğretmen ve muhabir için mükemmel bir taştır. Konuşmacıları, kendi gerçeklerinin, bilgeliğinin ve hislerinin tam olarak farkında oldukları ve onları açıklık ve kanaat ile açıklayabildikleri bir bilinç aşamasına kadar dinlendirir. Aynı zamanda zor durumlarda açıkça ve öfke olmadan konuşmayı da sağlar. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Akuamarin, zihinsel akıl yürütme süreçlerini hızlandırır ve hızlı yanıt verme yeteneğini artırır. Sadece fiziksel dünya hakkında değil, kendisiyle ilgili öğrenmeyle bir araya getirilemez hale getirir. [Melodi, 128] Azim, disiplin ve açık yüreklilik bahşeder. [Gienger, 16]

Akuamarin, dünyaya hizmet idealini ve iyileşmeye uyumlu bir insanlığın gelişmesini teşvik eder. Bireyin eylemleri için ılımlılığı ve sorumluluğu teşvik eden yumuşak ve merhametli bir enerji yayar. Yargısal insanlara daha hoşgörülü olmalarına ilham verir ve düzen bulma sorumluluğunun bunaldığını gösterir. [Melodi, 129] [Hall, 68]

Doğal bir adak taşı olan Aquamarine, uzlaşma ve müzakereden yararlanır ve çatışma hallerinde sessiz cesaret ve açık sözlü kelimeler verir. Aquamarine’i, aldığınız şikayetler nedeniyle çocuğunuzun okulunu ziyaret ettiğinizde veya park veya sınırlar üzerinde mahalle uyuşmazlıklarını giderirken, herhangi bir yazılı başvuruda bulunmadan veya Aquamarine’i göndermeden önce veya göndermeden önce, yazılı bir şikayette bulunun. [Eason, 218]

Bir seyahat kristali olarak, yeşilimsi mavi Akuamarin, deniz yoluyla yolculuk edenleri, su korkusunu hafifletenleri korur ve uzun mesafeler veya uçma gibi uzun mesafeli yolculuklarda yer alanları korur. [Eason, 42] Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taş. [Eason, 218]

Bir aşk kristali olarak, soluk mavi Aquamarine bir sevgiliyi geri dönmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin uyum içinde birlikte yaşamalarına yardımcı olur ve kavgaya neden olan hassas konuların etkilerini azaltır. [Eason, 43] Akuamarin genellikle bir aşk belirteci ya da sonsuzluk halkası olarak verilir ve “yeryüzü suları olduğu sürece” bağlılığı ve sadakati artırır. [Eason, 218]

bölen

Yeşil Beril Akumarin Taşı

Yeşil Beril Akumarin Taşı

kristalleri şifa
Akuamarin Şifa Terapileri – Genel Bakış
(Lütfen dikkat: Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlık çalışanlarına danışmanın bir alternatifi değildir. Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler, tıbbi ve sağlıkla ilgili koşullar, ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler dahil, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışın. veya herhangi bir alternatif tedaviye başlamadan önce sağlık uzmanı, diyetler, takviyeler veya egzersiz programları.)

kristallerin iyileştirici gücü Akuamarin Fiziksel Şifa Enerjisi
Akuamarin bir nefes, solunum sistemi ve akciğerlerdir. Sinüs durumlarını ve sık öksürüğü iyileştirir ve saman nezlesi ve diğer kronik alerjiler için etkilidir. [Megemont, 32] [Gienger, 16] Soğuk algınlığı ve bronşit rahatlatır. [Eason, 218]

Akuamarin, enfeksiyonları karşılayan ve larenjit, strep boğazı veya boğaz ağrısı için yararlı olan bir soğutma taşıdır. [Ahsian, 50] Hormonları ve büyümeyi düzenleyen hipofiz ve tiroid bezlerini uyumlu hale getirir. [Hall, 68] [Gienger, 16] Diş ve diş eti problemleri için faydalıdır. [Eason, 218]

Her türlü iltihaplı hastalıkların iyileşmesini destekler ve egzama, kurdeşen, rozasea ve sedef hastalığına yatıştırıcıdır. Ayrıca, herpes salgınlarını önlemeye yardımcı olabilir. [Ahsian, 50] Alerjilerin neden olduğu bazı deri hastalıkları Aquamarine tarafından iyileştirilebilir ve zona tedavisini tamamlayabilir. [Megemont, 32]

Her gece 20 dakika boyunca göz kapaklarına Aquamarine yerleştirilirse yorgun gözler ve bazı görme problemleri giderilebilir. Güneş pleksusuna yerleştirildiğinde sinirsel spazmları yatıştırır. [Megemont, 32]

fiziksel şifa kristal kullanır Akuamarin Duygusal Şifa Enerjisi
Akuamarin, duygusal bedeni temizlemek ve iletişimi açmak için güçlü bir Su elemanı taşıdır. Nazik enerjisi, duygusal kalıpları yüzeye çıkarır ve ileriye doğru hareketi sınırlayan eski düşünceler veya kalıpları tutmanın nedenini anlamada yardımcı olur. Aynı zamanda, egonun aşırı tepki göstermeye neden olduğunu, mağdur / istismarcı bir rol üstlenmesini, başkalarını manipüle etmesini veya kendini şehit etmesini tanımlar. Bu kalıpları bilinçli olarak serbest bırakarak, daha iyi ilişkiler, sevgi ve merhamet sağlar. [Ashian, 50]

Akuamarin aşırı öfke veya korkuyu dengelemeye yardımcı olur ve duygusal, fiziksel veya sözlü tacizi ortadan kaldırır. Travmatik durumlardan geçen, saldırganca hareket eden veya duygusal bedenlerinden ayrılan çocuklar için mükemmel bir taştır. [Ahsian, 50] Bu, imkansız standartları belirleyen aşırı yargılayıcı ebeveynlerin ve suçluluktan ve yetersizlikten yetişkinliğe uzanan panik ataklarının etkilerini iyileştirir. [Eason, 218]

Akuamarin, geçiş ve değişim, temizleyici enerji giderici direnci ve bilinmeyenlerin korkularının üstesinden gelmesine yardımcı olmak için yararlıdır. Sadece duygusal bagajın serbest bırakılmasında değil, aynı zamanda fiziksel eşyaların ve dağınıklığın giderilmesinde de yardımcı olur. [Ahsian, 50]

kristaller ile dengeleme çakra Akuamarin Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi
Akuamarin, Boğaz Çakrasının temizlenmesi ve aktive edilmesi için belki de en güçlü taştır . En derin ve içten gelen gerçeği iletmek için, enerjiyi kalpten boğaza ulaştırır. [Ahsian, 50]

Boğaz Çakrası, vücudun sesidir, diğer çakralardan gelen enerjinin ifade edilmesini sağlayan bir basınç valfıdır. Eğer engellenirse veya dengeden çıkarsa, diğer çakraların sağlığını etkileyebilir. Dengede, düşündüğümüzün ve hissettiklerimizin ifadesini sağlar. Fikirlerimizi, inançlarımızı ve duygularımızı iletebiliriz. Boğaz çakrası dengede ve açıkken, kişisel hakikatimizi dünyaya getirebiliriz. Beden ve ruh içinde kolay bir enerji akışına sahibiz. Alt çakralardan yukarı doğru yayılan enerji, özgür ifadeyi ve doğal tahliyeyi sağlayan yoluna devam edebilir.

bölen
Akuamarin hem erkek hem de kadınlar için bir güçlendirme taştır. Tüm gücün güçten gelmediğinin farkına varmaya yardımcı olur. Ayrıca, hayatın canlı, canlı canlılığı ile uyumlu ve doğru ve merhametli iletişimi teşvik eden bir güç vardır. Kadınlara içsel bilgilerini ifade etme ve sezgisel yeteneklerini artırma cesaretini ödüllendirir ve erkeklerin duygularını iletirken bazen duygusal olarak uyuşma ve güçlük çekmesini sağlar. [Simmons, 49]

Akuamarin, hem kendi içinde hem de dışsal tezahürlerinde İlahi Dişil’e bir geçit kristali olarak kullanılabilir. [Simmons, 49]Akuamarin
Akuamarin
Kimyasal bileşim 3 Al 2 (SiO 3 ) 6 Berilyum alüminyum silikat olmalı
Kristal sistemi altıgen şeklinde
Alışkanlık Prizmatik
yarılma Kusursuz, bazal, neredeyse hiç görülmemiş
Sertlik 7,5 ila 8
Optik doğa Tek eksenli –
Kırılma indisi 1,577-1,583
(+0.017, – 0,017)
Çift-kırılma 0,005-0,009
Dağılım Düşük, 0,014
Spesifik yer çekimi 2.72
(+ 0.18 -0.5)
parıltı cam
pleokroyizma Yönetmek için zayıf

Içbükey kesim Aquamarine
Fotoğraf Hassas Gem izniyle
Büyük akuamarin pürüzlü kristal (350 ct)
45 ° ‘de birlikte nüfuz eden bir ikiz kristal ile
Fotoğraf Alberto Scarani izniyle
Akuamarin, mineral berilin pastel yeşilimsi mavi bir çeşididir ve rengini demir kirliliğinin varlığına borçludur. Adı su (aqua) ve deniz (deniz) için Latince sözcüklerden türetilmiştir. Kristaller büyük altıgen prizmalarda oluşur. Antik çağlarda, akuamarin kolye giyen denizcilerin deniz tehlikelerinden korunacağına inanılıyordu. Taş, mutluluğu ve sonsuz gençliği simgeledi. Hıristiyan sembolizminde tutkunun kontrolünü ve sahibini kontrol altına almak için görülmüştür.

 

YEŞİL AKUMARİN TAŞI 18.45 KARAT

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
YEŞİL AKUAMARİN TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 16.70 x 15.90 x 10.32 MM
 • 18.45 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BRAZİLYA
 • DOĞAL YEŞİL AKUMARİN
 • EŞİ YOKTUR
 • KDV DAHİİL
 • YASTIK KESİM
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Akuamarin Berilyum Alüminyum Silikat kimyasal bileşimi ile Beril taş ailesi (mavi – yeşil Beril ) aittir. Akuamarin deniz suyu için Latince’dir ve deniz suyu rengi ( su için

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI

YEŞİL AKUAMARİN TAŞI

Latince Latince ve Latin deniz için) nedeniyle adlandırılmıştır. Rengi , az miktarda demir bulunması nedeniyle açık maviden koyu maviye değişir. Akuamarin, taşların hangi açılardan göründüğüne bağlı olarak mavi veya renksiz görünen dikroiktir ( iki renkli ) . Gem kalitesinde akuamarin, kristalin uzunluğu boyunca çizgilere sahip uzun ve kusursuz 1 m’ye kadar olabilen altıgen kristaller olarak bulunur. En büyük bilinen taş kaliteli akuamarin 1910 yılında Minas Gerais, Brezilya’da bulundu. 240 liradan fazla ağırlığa sahip ve 100.000’den fazla karataşına kesildi. Akuamarin, zümrüt ve bixbitten farklı olarak, genellikle az sayıda veya hiç farkedilmeyen kapanımlarla ortaya çıkar. Aynı renkteki akuamarin euclaz ile karıştırılabildiğinden, topaz (dikroizm – iki renk – akuamarin ve mavi topaz arasındaki optik farklardan biridir), turmalin , zirkon ve siyanittir.

AKUAMARİN TAŞ BAKIMI
Aquamarines asla bir buharlı temizleyici veya ultrasonik bir temizleme makinesi ile temizlenmemelidir. Aquamarines yumuşak bir fırça kullanarak herhangi bir ticari takı temizleyici veya yumuşak sabun ve ılık su ile temizlenebilir. Temizledikten sonra mücevherlerinizi iyice yıkadığınızdan ve kuruduğundan emin olun.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL BRAZİLYA YEŞİL AKUAMARİN (BERİL) YASTIK KESİM 18.45 KARAT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR ;DOĞAL FANTASTİK KOLEKSİYONLUK BİR GEM PARÇASI İSTENİLDİĞİ TAKDİRDE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ YÜZÜK VEYA KOLYE TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ ŞEKİLDE YAPILACAKTIR

ÜRÜN:YEŞİL AKUAMARİN (BERİL)

Boyut 16.70 x 15.90 x 10.32 MM
    Ağırlık:  18.45 Cts 
    Renk : YEŞİL
   Berraklık :  VS2
   Menşei BRAZİLYA
   ISIL TEDAVİ : YOK (DOĞAL YASTIK KESİM)
AKUAMARİN TAŞ KAYNAKLARI
Bugün en iyi akuamarin yatakları, yerel olarak cascalho olarak adlandırılan Brezilya’da bulunmaktadır. Ayrıca Rassia (Urals Dağları), Afganistan, Pakistan, Avustralya ve Hindistan’da da bulunabilir. Madagaskar’da koyu mavi bir çeşitlilik görülür. Burada dünyanın değerli taş için interaktif harita bulabilirsiniz. kuamarin Mart ayı için bir mihenk taşıdır . Akuamarin deniz suyu rengi bu taşa adını “aquamarine” ismi olarak vermiş ve deniz suyu için Latince sözcüğünden türemiştir. “Aquamarine” terimi, Gemelya ve Lapidum Historiyasında Anselmus de Boodt tarafından önemli bir gemolojik çalışmada kullanılmıştır. ”1609 yılında yayınlanmıştır. Akuamarin, eski soyun değerli bir mücevheridir. 19. yüzyılda, deniz yeşili çeşitleri en popüler olanıydı, ama bugün daha çok renk, daha değerli taş. 1910 yılında, şimdiye kadarki en büyük akuamarin, Brezilya’da 243 kilo ağırlığındaydı. Daha sonra 200.000 karattan daha küçük taşlara kesildi.

Doğum sembolleriniz hakkında her şeyi öğrenin
Doğum günün:

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin Taşı Özellikleri

Sümerler, Mısırlılar ve İbraniler de büyük ölçüde akuamarinlere hayranlık duymuş ve değer vermişlerdir. Mutluluk ve sonsuz gençliğin bir sembolü idi. Hıristiyanlık döneminde akuamarin Havari, St. Thomas ile özdeşleştirildi çünkü “deniz ve havayı taklit etti” ve Aziz “deniz yoluyla, hatta Hindistan’a bile kurtuluş vaaz etmek için uzun yolculuklar yaptılar.” Belli bir mücevheri tanımlamak on iki havariden biriyle o zamanlar yaygın bir uygulamadır. 1377’den beri William Langland’ın “Piers ve Ploughman’la ilgili Vizyon”, akuamarin zehir için bir panzehir olarak bahseder. Bu antidot, Avrupa çapında yaygın olarak biliniyordu. O zamanlar aralarında çok sayıda zehirlenme olduğu için, mücevher sadece bu amaç için popüler talepteydi. Diğer değerli taşlarla olduğu gibi taşı ezmek gerekli değildi. Taşın bir kolye veya halka şeklinde takılması da aynı derecede etkiliydi.
akuamarin-tarih-kristal-ball.jpg
Orta Çağ yazarları akuamarin “oracle” kristallerinin en popüler ve etkili olduğunu iddia etti. Bir kristal top gibi kesildiğinde, falcılık için üstün bir taş olduğu düşünülüyordu. Eski literatürde, taşın bir kehanet aracı olarak kullanılmasının birçok yöntemi tanımlanmıştır. Bir yöntem, sadece bir yüzeye dokunarak bir kase su üzerinde bir iplik tarafından bir taş asılı dahil. Kabın iç kenarı, alfabenin karakterleri ile kaplandı. Diviner, ipliğin üstünü tutmak ve taşın belirli harflere çarpmasını sağlamaktı, bu da önemli bir sorunun cevabını ortaya çıkaracaktı, bir çeşit ouija tahtası gibi. Bir başka yöntem, bir kristalin bir saf su kabına dökülmesiydi. Sudaki rahatsızlıklar, sıvının yüzeyindeki mesajları ortaya çıkarırdı. Aquamarine’nin vahiy yetkileri de kayıp ya da saklı şeylerin aranmasında yardımcı oldu.
yeşilimsi Victor-history.jpg
.
Akuamarin Mistik Güçleri * Burada verilen bilgiler sadece eğlence ve referans amaçlıdır. Yüzlerce folklora dayanır, bunların çoğu, sevdiklerinizin doğum lekelerini ya da modern tıbbın yaşından önce en sevdiğiniz renk kombinasyonunu canlandırır. Bu gerçek tıbbi bilgi anlamına gelmez. Listelenen hastalıklardan herhangi biri hakkında tavsiye almak için lütfen kalifiye bir doktora başvurunuz.
yeşilimsi mistik-remedy.jpg
Antik çağda olduğu gibi, Modern zamanlarda da, akuamarin, kullanıcı üzerinde sayısız olumlu etkiye sahip olduğu söylenir. Akuamarin özellikleri ilk olarak M.Ö. 2. yüzyılda

Yeşil Akumarin Taşı

Yeşil Akumarin Taşı

Damigeron tarafından kaydedilmiştir. r. Göz, bir akuamarin daldırılmış su içinde yıkanması gerekiyordu. Ci. Eski Romalılar, akuamarinin mide, karaciğer, çene ve boğaz hastalıklarını iyileştirmede yararlı olacağına inanıyordu. Günümüzde, modern şifacılar, akuamarin taşının akvaryumun su yönleriyle daha fazla ilişkili olduğu, sıvı tutulmasına yardımcı olduğuna inanmaktadır. Modern şifacılar aynı zamanda taşın, glandüler bozukluklarla başa çıkmaya yardımcı olacağına ve aynı zamanda, Eski şifacıların inandığı gibi, gözlerin sağlığını korumaya yardımcı olacağına inanırlar. Bazıları, ağız boşluğu ile ilişkili en çok rahatsızlığı tedavi etmek için özel taşı düşünür. Konuşma ve şarkı söyleme fakülteleri de dahil olmak üzere boğaz kömürü ile ilişkilidir, belki de taşın gerçek bileşiminden ziyade rengin terapötik değeri ile ilişkili bir kalite.
peacetest.jpg
Akuamarin’i zihinsel rahatsızlıkların yanı sıra fiziksel olarak iyileştirici bir taş olarak gören birçok inanç da vardır. Taş, ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fizyolojik bozukluklar ve hastalıkları tedavi ettiği için “her amaca uygun” bir şifa taşı olarak kabul edilir. Akuamarin, Tarot’un Asılmış Adam Kartı ile birlikte kullanıldığında, insanların, yalnızlık ve tefekkür için zaman aramak için hayattaki askıya alma faaliyetlerinin değerini anlamalarına yardımcı olur. Bir iç huzur ile komünyonda daha iyi olmasına yardımcı olur ve sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için sinir gerginliğini sakinleştirebilme yeteneği ile bilinir. Akuamarin, meditasyonu yapmak için harika bir taştır çünkü zihni sindirir ve daha yüksek düzlemlerden haberleşmeyi kolaylaştırır. Ek düşüncelerin temizlenmesi, yüksek bir bilinç ve ruhsal farkındalık durumuna geçmekte ve insanlığa karşı olan tutkulu hizmeti teşvik etmektedir. Ruhani ve fiziksel bedenler yanlış hizalanmışsa, akuamarin onları her seviyede hafifçe haberleştirerek, her seviyede sezgisel iletişim sağlar.
akuamarin-tarih-irfan love.jpg
Taşla çalışmak kişinin genel anlamda iyi olma hissini geliştirir. Bazıları akuamarinin erteleme suçu olan kişileri tedavi etmek için kullanıldığını ileri sürmektedir. Akuamarin kullanan birinin daha iyi düşünebilme ve hızlı karar verebilme kabiliyetine sahip olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca, kişinin cesarete erişimini artırır. Süreç boyunca birisini desteklerken, yoğun fiziksel ve duygusal salınım zamanlarında motivasyonu ve konforu teşvik eder. Taş, hizmet, kalkan ve koruyuculuk hizmetlerine yardımcı olur, bizi değişime ve değişime, hayatın gidişatına, yoluna ve amacına hatırlatır. Ruhsal ve psişik farkındalığı geliştirmeye yardımcı olur, çekirdek ruh onarımını ve iyileşmesini sağlar, ruh geri kazanımına yardımcı olur ve her düzeyde derinden iyileşir. İçsel benliğin bireyin En Yüksek İdeallerini daha iyi takip etmesine izin vererek, perspektifte sıradan dünyaya bağları tutmasına izin verdiği için, kişinin tüm varlığa arınmasını sağlamak için ruhsal olarak kullanılır. İyileştirici değerlerine ek olarak, yaşamınızda değişiklik yapmak, içsel, ruhsal benliğinize daha fazla değer vermek ve kendi kendini kirleten davranış kalıplarınızın sakin ve arınmış kalmasına yardımcı olmak için mükemmel bir taştır.

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Özellikleri

Akuamarin Fiziksel Özellikleri ve Bilim
Seagreen-yeşilimsi mineral.jpg
Akuamarin ifade eder soluk mavi, açık mavi-yeşil veya hatta açık yeşil olan beril . Genellikle berraktır, ancak demir içeriği ona mavi / yeşil rengini verir. Akuamarin yeşili, sarı izleri olmayan sulu yeşildir. Geçmişte, en değerli akuamarin taşları yeşilti. Ancak günümüzde, en değerli akuamarin taşları zengin, gök mavisi, ama mavi taşlar bile onlara yeşil veya mavimsi yeşil bir renk katmaktadır. Bir akuamarine hangi açıya bağlı olarak, mavi, yeşil veya renksiz görünebilir. Bu bir pleachroic etkisi denir. Akuamarinlerin değişik bir görüntüsü, dünyadaki okyanusların, göllerin ve diğer su kütlelerinin rengini görmek gibidir. Her akuamarin, tadını çıkardığınız bir miktar sudan oluşan bir tonu hatırlatır. Piyasadaki neredeyse tüm akuamarinler, rengi geliştirmek için ısıl işlem görmüşlerdir. Derin mavi akuamarinler için tüketici tercihi ile buluşmada, taşlar, mavi rengin ortaya çıkmasına ve sarı / yeşil tonlarının kaybolmasına neden olan 800 derece Fahrenheit civarında ısıtılır. Akuamarinin açık renk tonu tüm cilt renklerini düzleştirir ve tüm değerli metallerle uyum sağlar. Birçok akuamarin taşı neredeyse inklüzyon içermez ve parlaklıkları camsıdır .
yeşilimsi pegmatit-mineral.jpg
Akuamarin genellikle oyuklar, granit pegmatit , çakıl alüvyon çökelleri ve bazen çakıllı çakıllarda bulunur. Bazı pegmatitlerde bulunan Beril kristalleri, 30 feet’e kadar bile çok büyük boyutlara ulaşır. 3 metreye kadar akuamarin kristalleri aslında nadir değildir. En kaliteli taşlar, birkaç kilo ağırlığında kristallerin bulunduğu Brezilya’dan gelmektedir . Akuamarin bulunan diğer yerler Sovyetler Birliği, Madagaskar (koyu mavi çeşidin bulunduğu yer), Amerika Birleşik Devletleri, Afganistan, Pakistan, Hindistan ve Nijerya’dır.
aquamarine.jpg
Bir akuamarin için en yaygın kesim Zümrüt tipi, ardından oval veya armut biçimli kesimler. Kesmek nispeten kolay bir taştır ve kesiciler yeni formlarla deneyler yaparken sıklıkla yenilikçi şekillerde bulunur. Sertlik ölçeğinde 7,5 ila 8 arasında bir orana sahiptir, bu da onu oldukça dayanıklı bir taştır. Birkaç karattan on karara kadar değişen büyük akuamarin taşları nispeten yaygındır. Ağırlıkta birkaç karat olan zengin mavi taşlar son derece değerlidir. Bazen, akuamarinler 1000 artı kıta aralığında bitmiş taşlar elde etmek için yeterince büyük yerlerde bulunur. Değerli taş hakkında harika olan şey, geniş fiyat aralığının onu hemen hemen herkesin kullanımına sunmasıdır.

Akuamarin takılarınızı temizlemenin en iyi yolu sade, ılık sabunlu su (yumuşak sıvı sabun kullanarak) ve eski bir diş fırçası ile yapılır. Taşı yıkadıktan sonra, suyla iyice durulayın. Termal şokun tehlikelerini azaltmak için sıcak su yerine ılık su kullanmaya dikkat edin. Enzim temizleyiciler ve deterjan, alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden kaçınılmalıdır. Akvaryum suyunu ultrasonik bir tankta temizlemek de önerilmez. Ani sıcaklık değişikliklerinden, buhardan ve kozmetik, saç spreyi, parfüm veya ev kimyasallarıyla temastan kaçının.

Akuamarin kristalin suların saflığını ve denizlerin coşkusunu ve rahatlamasını çağrıştırır. Sakinleştirici, yatıştırıcı ve temizleyici, gerçeğe, güveni ve salıvermeye ilham verir. Antik çağda, Aquamarine deniz kızlarının hazinesi olduğuna inanılırdı ve denizciler tarafından iyi şanslar, korkusuzluk ve koruma tılsımı olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda ebedi gençliğin ve mutluluğun bir taşı olarak görülüyordu. [Simmons, 49] Günümüzde, suyun üzerinde, üzerinde veya yakınında seyahat eden herkesi koruyor ve açık ve yürekten iletişim kanallarını açıyor.

Aquamarine ismi, “deniz suyu” anlamına gelen Latin su marinusundan geliyor ve okyanus gibi ışıltılı rengine atıfta bulunuyor. Soluk mavi, şeffaf kristal Beril ailesinin bir üyesidir. Rengi, bazen mavimsi yeşil, taşın kimyasal makyajı içindeki demir oksitlerden kaynaklanır. Eski gözlemci, ayın etkisi altında olduğunu düşünmüş, çok büyük bir manyetik etki uygulayan bir orb. Günümüzün kristal bakışının destekçileri, bir Aquamarine’i gelecek olayları görmek için kullanırken, ayın arttığında bunu yapıyorlar. Ayın içerdiği demir oksitler üzerindeki manyetizma, taşın tahmin yeteneğini güçlendirecektir.

Doğal Akumarin Taşı

Doğal Akumarin Taşı

Akuamarin, suyun yüzeyine yansıyan Cennet ile ilgili şeylerin yanı sıra, denize bağlı her şeyi içerir. Gerçekliğin gizli anlamlarını keşfetmeyi mümkün kılarak, süresiz olarak kendisini yansıtan bir ayna haline gelir. Bir simetri taşı olarak, meditasyon ve vahiy, bir peygamber, şaman, şifacı ve mistik taş için elverişlidir. Ayrıca, ruhlarımızın en karanlık derinliklerini, kendimizle ve başkalarıyla birlikte yüzleşmemizi sağlar. [Megemont, 31-32]

Beril ailesi, yeşil Zümrüt, sarı Heliodor ve Altın Beril, pembe Morganit, Kırmızı Beril veya Bixbite ve renksiz çeşitlilikte Goshenit gibi değerli taşlar olarak kullanılsa da, Beril ailesi, Beril’in mavi çeşididir.

metafiziksel kullanımlar Akuamarin Kullanır ve Amaçları – Genel Bakış
Boğaz çakrası ile ilişkilendirilen Aquamarine, konuşma korkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve her türden öğretmen ve muhabir için mükemmel bir taştır. Konuşmacıları, kendi gerçeklerinin, bilgeliğinin ve hislerinin tam olarak farkında oldukları ve onları açıklık ve kanaat ile açıklayabildikleri bir bilinç aşamasına kadar dinlendirir. Aynı zamanda zor durumlarda açıkça ve öfke olmadan konuşmayı da sağlar. [Simmons, 49] [Ahsian, 50]

Akuamarin, zihinsel akıl yürütme süreçlerini hızlandırır ve hızlı yanıt verme yeteneğini artırır. Sadece fiziksel dünya hakkında değil, kendisiyle ilgili öğrenmeyle bir araya getirilemez hale getirir. [Melodi, 128] Azim, disiplin ve açık yüreklilik bahşeder. [Gienger, 16]

Akuamarin, dünyaya hizmet idealini ve iyileşmeye uyumlu bir insanlığın gelişmesini teşvik eder. Bireyin eylemleri için ılımlılığı ve sorumluluğu teşvik eden yumuşak ve merhametli bir enerji yayar. Yargısal insanlara daha hoşgörülü olmalarına ilham verir ve düzen bulma sorumluluğunun bunaldığını gösterir. [Melodi, 129] [Hall, 68]

Doğal bir adak taşı olan Aquamarine, uzlaşma ve müzakereden yararlanır ve çatışma hallerinde sessiz cesaret ve açık sözlü kelimeler verir. Aquamarine’i, aldığınız şikayetler nedeniyle çocuğunuzun okulunu ziyaret ettiğinizde veya park veya sınırlar üzerinde mahalle uyuşmazlıklarını giderirken, herhangi bir yazılı başvuruda bulunmadan veya Aquamarine’i göndermeden önce veya göndermeden önce, yazılı bir şikayette bulunun. [Eason, 218]

Bir seyahat kristali olarak, yeşilimsi mavi Akuamarin, deniz yoluyla yolculuk edenleri, su korkusunu hafifletenleri korur ve uzun mesafeler veya uçma gibi uzun mesafeli yolculuklarda yer alanları korur. [Eason, 42] Yüzmeyi öğrenmek için iyi bir taş. [Eason, 218]

Bir aşk kristali olarak, soluk mavi Aquamarine bir sevgiliyi geri dönmeye teşvik eder, farklı yaşam tarzlarına sahip iki kişinin uyum içinde birlikte yaşamalarına yardımcı olur ve kavgaya neden olan hassas konuların etkilerini azaltır. [Eason, 43] Akuamarin genellikle bir aşk belirteci ya da sonsuzluk halkası olarak verilir ve “yeryüzü suları olduğu sürece” bağlılığı ve sadakati artırır. [Eason, 218]

bölen

Yeşil Beril Akumarin Taşı

Yeşil Beril Akumarin Taşı

kristalleri şifa
Akuamarin Şifa Terapileri – Genel Bakış
(Lütfen dikkat: Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlık çalışanlarına danışmanın bir alternatifi değildir. Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler, tıbbi ve sağlıkla ilgili koşullar, ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler dahil, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza danışın. veya herhangi bir alternatif tedaviye başlamadan önce sağlık uzmanı, diyetler, takviyeler veya egzersiz programları.)

kristallerin iyileştirici gücü Akuamarin Fiziksel Şifa Enerjisi
Akuamarin bir nefes, solunum sistemi ve akciğerlerdir. Sinüs durumlarını ve sık öksürüğü iyileştirir ve saman nezlesi ve diğer kronik alerjiler için etkilidir. [Megemont, 32] [Gienger, 16] Soğuk algınlığı ve bronşit rahatlatır. [Eason, 218]

Akuamarin, enfeksiyonları karşılayan ve larenjit, strep boğazı veya boğaz ağrısı için yararlı olan bir soğutma taşıdır. [Ahsian, 50] Hormonları ve büyümeyi düzenleyen hipofiz ve tiroid bezlerini uyumlu hale getirir. [Hall, 68] [Gienger, 16] Diş ve diş eti problemleri için faydalıdır. [Eason, 218]

Her türlü iltihaplı hastalıkların iyileşmesini destekler ve egzama, kurdeşen, rozasea ve sedef hastalığına yatıştırıcıdır. Ayrıca, herpes salgınlarını önlemeye yardımcı olabilir. [Ahsian, 50] Alerjilerin neden olduğu bazı deri hastalıkları Aquamarine tarafından iyileştirilebilir ve zona tedavisini tamamlayabilir. [Megemont, 32]

Her gece 20 dakika boyunca göz kapaklarına Aquamarine yerleştirilirse yorgun gözler ve bazı görme problemleri giderilebilir. Güneş pleksusuna yerleştirildiğinde sinirsel spazmları yatıştırır. [Megemont, 32]

fiziksel şifa kristal kullanır Akuamarin Duygusal Şifa Enerjisi
Akuamarin, duygusal bedeni temizlemek ve iletişimi açmak için güçlü bir Su elemanı taşıdır. Nazik enerjisi, duygusal kalıpları yüzeye çıkarır ve ileriye doğru hareketi sınırlayan eski düşünceler veya kalıpları tutmanın nedenini anlamada yardımcı olur. Aynı zamanda, egonun aşırı tepki göstermeye neden olduğunu, mağdur / istismarcı bir rol üstlenmesini, başkalarını manipüle etmesini veya kendini şehit etmesini tanımlar. Bu kalıpları bilinçli olarak serbest bırakarak, daha iyi ilişkiler, sevgi ve merhamet sağlar. [Ashian, 50]

Akuamarin aşırı öfke veya korkuyu dengelemeye yardımcı olur ve duygusal, fiziksel veya sözlü tacizi ortadan kaldırır. Travmatik durumlardan geçen, saldırganca hareket eden veya duygusal bedenlerinden ayrılan çocuklar için mükemmel bir taştır. [Ahsian, 50] Bu, imkansız standartları belirleyen aşırı yargılayıcı ebeveynlerin ve suçluluktan ve yetersizlikten yetişkinliğe uzanan panik ataklarının etkilerini iyileştirir. [Eason, 218]

Akuamarin, geçiş ve değişim, temizleyici enerji giderici direnci ve bilinmeyenlerin korkularının üstesinden gelmesine yardımcı olmak için yararlıdır. Sadece duygusal bagajın serbest bırakılmasında değil, aynı zamanda fiziksel eşyaların ve dağınıklığın giderilmesinde de yardımcı olur. [Ahsian, 50]

kristaller ile dengeleme çakra Akuamarin Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi
Akuamarin, Boğaz Çakrasının temizlenmesi ve aktive edilmesi için belki de en güçlü taştır . En derin ve içten gelen gerçeği iletmek için, enerjiyi kalpten boğaza ulaştırır. [Ahsian, 50]

Boğaz Çakrası, vücudun sesidir, diğer çakralardan gelen enerjinin ifade edilmesini sağlayan bir basınç valfıdır. Eğer engellenirse veya dengeden çıkarsa, diğer çakraların sağlığını etkileyebilir. Dengede, düşündüğümüzün ve hissettiklerimizin ifadesini sağlar. Fikirlerimizi, inançlarımızı ve duygularımızı iletebiliriz. Boğaz çakrası dengede ve açıkken, kişisel hakikatimizi dünyaya getirebiliriz. Beden ve ruh içinde kolay bir enerji akışına sahibiz. Alt çakralardan yukarı doğru yayılan enerji, özgür ifadeyi ve doğal tahliyeyi sağlayan yoluna devam edebilir.

bölen
Akuamarin hem erkek hem de kadınlar için bir güçlendirme taştır. Tüm gücün güçten gelmediğinin farkına varmaya yardımcı olur. Ayrıca, hayatın canlı, canlı canlılığı ile uyumlu ve doğru ve merhametli iletişimi teşvik eden bir güç vardır. Kadınlara içsel bilgilerini ifade etme ve sezgisel yeteneklerini artırma cesaretini ödüllendirir ve erkeklerin duygularını iletirken bazen duygusal olarak uyuşma ve güçlük çekmesini sağlar. [Simmons, 49]

Akuamarin, hem kendi içinde hem de dışsal tezahürlerinde İlahi Dişil’e bir geçit kristali olarak kullanılabilir. [Simmons, 49]Akuamarin
Akuamarin
Kimyasal bileşim 3 Al 2 (SiO 3 ) 6 Berilyum alüminyum silikat olmalı
Kristal sistemi altıgen şeklinde
Alışkanlık Prizmatik
yarılma Kusursuz, bazal, neredeyse hiç görülmemiş
Sertlik 7,5 ila 8
Optik doğa Tek eksenli –
Kırılma indisi 1,577-1,583
(+0.017, – 0,017)
Çift-kırılma 0,005-0,009
Dağılım Düşük, 0,014
Spesifik yer çekimi 2.72
(+ 0.18 -0.5)
parıltı cam
pleokroyizma Yönetmek için zayıf

Içbükey kesim Aquamarine
Fotoğraf Hassas Gem izniyle
Büyük akuamarin pürüzlü kristal (350 ct)
45 ° ‘de birlikte nüfuz eden bir ikiz kristal ile
Fotoğraf Alberto Scarani izniyle
Akuamarin, mineral berilin pastel yeşilimsi mavi bir çeşididir ve rengini demir kirliliğinin varlığına borçludur. Adı su (aqua) ve deniz (deniz) için Latince sözcüklerden türetilmiştir. Kristaller büyük altıgen prizmalarda oluşur. Antik çağlarda, akuamarin kolye giyen denizcilerin deniz tehlikelerinden korunacağına inanılıyordu. Taş, mutluluğu ve sonsuz gençliği simgeledi. Hıristiyan sembolizminde tutkunun kontrolünü ve sahibini kontrol altına almak için görülmüştür.