OTANT�K TA�

ZÜMRÜT TAŞI DOĞAL KAYA

DOĞAL KAYALAR
ZÜMRÜT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 280 GR
 • AFRİKA
 • AHŞAP STANDLI
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL MATRİX OLUŞUM
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • ZÜMRÜT BERLY

ZÜMRÜT TAŞI DOĞAL KAYA

Zümrüt Taşı tüm taşlar en değerli biri olarak kabul edilir. Mineral beryl (alüminyum ve berilyum silikat) bir türevi olduğunu ve metal krom renk tonu ‘o kadar ünlü tipik mavimsi-yeşil renge neden zümrüt yeşil ‘kendi liyakat bir renk tonu artık. En gemologists sadece çok iyi bildiği gibi,

Zümrüt Taşı

Zümrüt Taşı

mükemmel Zümrüt Taş çok nadir görülen bir durumdur. Onun rengi sarı ve ikincil renkler mavi vardır koyu yeşil bir renk tipik olmalı ve dokunmak hoş (ve sıcak) olmalıdır – Bir Zümrüt Taşlar genellikle görsel sınıflandırılır. Zümrüt çatlak için yaygındır, bu yüzden kusursuz ya da değil, eğer iyi bir göz ve hassas bir dokunuş algılayabilir. Emeralds taş transparanlığı ve mükemmelliği artırmak için yağ ile muameleye tabi tutulabilir.

(OTANTİK TAŞ FARKI İLE KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI %100 DOĞAL ZÜMRÜT BERLY ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA MATRİX OLUŞUM)

Zümrüt Taşlar insanlık tarihi boyunca saygı oylandı. Babür İmparatorluğu onları çok severdi; Bugün, Doğal Tarih Müzesi, ABD bazı mükemmel örnekleri vardır. en iyi Emeralds çoğunluğu bugün mayınlı ve Kolombiya ve Zambiya’da üretilir; gerçi Zümrüt Taş antik çağda Mısır ve Hindistan’ın bir üretmek vardı. Panna olarak Hint yarımadasındaki binlerce yıldır bilinen, Zümrüt Taş boyu öğrenme ve zihinsel gelişim düşünceleri ile bağlanmıştır.

Hindu mitolojisinde, Zümrüt Taşlar iyileştirici özellikleri gezegen Merkür ile ilişkilidir. Bu İkizler ve Başak Burç işaretleri bağlı – ve bu güneş işaretleri ait insanlar bu güzel taş en fazla yararlanacak söyleniyor.

Efektler ve Zümrüt taşlar özellikleri

Boncuk, kolye, küpe, yüzük ve taş – Zümrüt Taşlar genellikle mücevherat bir parçası olarak giyilir. Çünkü Mercury taş uyum, bu Merkür’ün kötü etkilerine karşı ve aynı iyi etkilerini artırabilir. Zümrüt büyüleyici bir taş. Antik ve Modern öncesi zamanlarda, sadece yoğun yeşil renk içine bakan tarafından şifa güçleri üretmek için düşünülmüştür. Aslında, antik Yunan uygulayıcıları bir göz şifa toz olarak ezilmiş Zümrüt Taş kullanarak tavsiye etti.

Zümrüt Gemstones ilgilidir Kalp çakra (anahata). Bu sevgi, şefkat, esenlik ve bakım güçlü alanla alakalı. Zümrüt manevi enerjileri artırmak ve rahatsız zihin sakin gerekiyor. Taş da yeni evli çiftler için çok hayırlı olarak kabul edilir. taş, konsantrasyonunu arttırarak depresyonu azaltır ve yaşlılarda bağırsak, mide ve romatizma sorunları azaltmada yardımcı olur. Sporcu ve yaratıcı insanlar (yazarlar, ressamlar ve heykeltraşlar) da özellikle bu taş yararlanabilir. Tıp biliminin özelliklerini şifa açısından, taş, özellikle sindirim ve sinir sistemlerini yararlanır. Bu evrensel ve kişisel mutluluk yol açar ve zihinsel çatışmaları azaltır. Zümrüt Taşlar sadece satın aldı ve takılabilir; Her taş kendi kullanıcı için yerine getirmek için benzersiz bir şartı vardır. Bir gemologist veya Chakra uzmanı da Zümrüt kullanmak için en iyi yol temasa geçilmelidir. Zümrüt rutin olumsuz enerjileri taşımak olabilir ve bir zümrüt yüzük gece suda batırarak detoksifiye edilebilir.

Zümrüt Doğal Kaya

Zümrüt Doğal Kaya

Gerçek Zümrüt taşı satın almadan önce kontrol etmelisiniz şeyler:

Yüzeyde delikler, kirlilikler veya çatlaklar
Şeffaflık ve parıltı. İyi Zümrüt Taşlar net bir yansıması olacak ve sıkıcı olmayacak.

Gerçek Zümrüt Gemstones aldın mı?
Gerçek bir zümrüt görüntüler çok benzersiz yeşil gölge. Bir gemologist ile görsel olarak kontrol edilebilir.
Otantik Zümrüt Taşlar serin bir dokunuş üretecek. Cilde hoş görünecek.

Kaynak:
Zambiya ve Kolombiya Zümrüt Taş dünyada en değerli örneklerdir. Ancak, Hindistan, Pakistan, Brezilya ve Afganistan da onların Emeralds için bilinir. Olduğu gibi, Zümrüt rutin bulundu ve tüm dünyada keşfedilen.

Özellikler:
Gezegen: Merkür
Hint Adı: Panna
Kozmik Renk: Yeşil
Çakra: Anahata (kalp çakra)

Nasıl Zümrüt Stones bakımı için
Doğal Zümrüt Taşlar sert ve aşındırıcı olmasına rağmen, taş üzerindeki etkiler kaçınılmalıdır. Taş buharla temizlenmiş olmamalıdır ve yumuşak, hafif nemli fırça gerektiğinde bir Zümrüt Gemstone temizlemek için kullanılmalıdır.

Bhasm: Apaamaarg Bhasm
Giyen Gün: Çarşamba
Giyen zamanı: Gündoğumu

Zümrüt Değerli Taş ile yapılan Zarif Alyans
Zümrüt Değerli Taş ile yapılan Zarif Yüzükler
Emerald Gemstone ile yapılan güzel bilezik

Zarif Locket ya Sarkık Emerald Gemstone ile yapılan

Hint mitolojisine göre, isim zümrüt önce “büyüyen şeylerin yeşil” anlamına gelen “marakata” olarak Sanskritçe tercüme edilmiştir. Şimdi bildiğimiz gibi ismi “, smaragdus” olarak Latince’ye tercüme eski Farsça bir kelime, gelmiş inanılan ve nihayetinde zamanla, “zümrüt” için bozuk.
Zümrüt Bulundu
en kaliteli zümrüt Kolombiya’da bulunur. Bu Kolombiyalı Zümrüt gibi uluslararası piyasada bilinir. Güzel zümrüt ayrıca, diğer ülkelerde, örneğin Zambiya, Brezilya, Madagaskar, Pakistan, Hindistan, Afganistan ve Rusya bulunmaktadır. Uluslararası pazarda Zambiya ve Brezilya zümrüt kalitesinde Kolombiyalı zümrüt yanında kabul edilir.
Güzel koyu yeşil renkte ve iyi şeffaflık ile Mükemmel kalite zümrüt kristalleri Zambiya geliyor. Onların renk Kolombiyalı zümrüt daha çok koyu.
Bu, bir mineral, alüminyum berilyum ve oksijen silikat ait bir bileşiktir. Onun rengi açık veya koyu yeşildir. Bu taş çok yüksek kusursuz bir zümrüt bulmak çok zor olduğu için fiyatlı.
Zümrüt Taş Anlamı
Zümrüt gezegen Merkür kutsal taş. Bu Navrgaha portföyünde Prens olduğuna inanılıyor. Bu aşk korumak için düşünülmüştür. Zümrüt uzun bir umut sembolü olmuştur. Bu kehanetin taş olarak birçok kişi tarafından kabul edilir. Bazıları için zümrüt sorunlu bir zihin için bir sakinleştirici görevi görür. Zümrüt takan akıl ve bilgelik getirmek için söylenir. Yay Emerald güçleri için en etkili bir zaman olarak kabul edilir. Aşk için şanslı olduğunu. Bu yüzden sevgilisi onu yapmak için bir zümrüt vermek / onu sadık kalmak. Birkaç kültürlerde zümrüt yağmur Gübreleme sembolü oldu. Hıristiyan inancının o inanç ve umut sembolüdür.

 

ZÜMRÜT

ZÜMRÜT

Emerald Faydaları
Diğer taşlar ile birlikte zümrüt giyen rekabetçi sınavlar, ticaret ve iş başarı artırır. Bu akıl, hafıza, analitik ve entelektüel gücünü artırır gibi aynı zamanda tanıtım ve refah içinde olur. Beyin, hafıza ve konuşma ile ilgili sorunlar ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız çocuklara yardımcı olur. Ayrıca, kekeleyerek korku, amnezi, epilepsi, dönek fikirlilik, ishal, astım, kalp problemleri, uykusuzluk vb kontrol ve tedavi için yardımcı olur
Zümrüt taşı giyerek yararlanılır Meslekler
Yazarlar, siyasetçiler, ruhani liderler, müzisyenler, eğitim kurumları kurucuları, kamu hoparlörler, hakimler, hükümet memurları, mimarlar, denetçiler, nakliyatçılar, bankacılar ve finansörler kendi faaliyet alanında zümrüt çok yararlı giyen bulacaksınız. Işle ilgili alanlarda, komisyoncular, yayıncılar olan kişilerde ve tekstil alanında zümrüt yararlanabilir. Bu taş başlamak için hiçbir sermaye gerektiren seyahat acentası ve komisyon ile ilgili iş çalıştırmak insanlara yardım edecektir. Zümrüt tıp, uğraşanları çok yararlı özellikle kimin alan beyin, gözler, kulaklar ve genel tıp ve CT taraması, MR ve pediatri ile ilgili olanlar olduğunu. Bu taş bilişim sektöründeki nükleer alanda, astronomi yararına araştırma alanında insanlar.
Zümrüt gezegen Merkür ile ilgilidir. Bu gezegen akıl, konuşma, hafıza, kısa seyahat, bilgelik ve sezgisel güç ile ilgilidir. Olumlu Merkür’e olan bir kişi herhangi bir organizasyon için bir politikacı, hatip, işadamı, PR (Halkla İlişkiler) olarak ona zümrüt faydalı bulacaksınız.
Ancak, kimin Merkür malefic olan bir kişinin, övünen kendini beğenmiş, konuşkan, hilekar, ilkesiz ve tutarsız yalancı, kumarbaz, olacak. Zayıf ve maleik Mercury olan bir kişi kekeme, konuşma veya dil engel gibi sağlık sorunlarla karşı karşıya kalacak.
Merkür zararlı gezegenler tarafından tutulmuş ve yükselen zayıf konuma yerleştirilirse biri, hırsızlık yoluyla dolandırıcılık nedeniyle kaybı, hile ve sahtecilik anlaşmazlıkları, dava ve kaybı yüz muhtemeldir.
Zümrüt giyen astrolojik Faydaları
Zümrüt. Sevgi ve cömertlik bir sembolüdür sevgili tarafından yetenekli bir Zümrüt size iyi şans getirecek. Zümrüt doğum işareti İkizler veya Başak insanlara hayırlı sonuçlar verir. Bu hayatta iyi sağlık, zenginlik ve mutluluk verir. Bu yılan ısırması imkanlarını azaltmaktadır. Bu taş hamile bir kadın tarafından giyilen ise, o uzamış emek-ağrıları tahammül olmaz. Zümrüt zihinsel stresi azaltır ve normal ve düzenli kan dolaşımını tutar. Bu yerli hoşgörü ve zihinsel istikrarı geliştirir.
Yıldönümü Gemstone Zümrüt

 

zümrüt kaya

zümrüt kaya

Belirli bir taş bir kişinin doğmuş olduğu ay olduğuna inanılmaktadır gibi, hem de evli yaşamın her yıl için bir taş vardır. Bu bir yıldönümü mücevher taşı olarak adlandırılır. 20., 35. ve 55 gibi Yıldönümleri Emerald önemli olduğu düşünülmektedir ve dünya çapında kutlanır.
Şanslı Gem Emerald
Zümrüt numarası 5 altında doğarlar herkes için şanslı bir mücevher olduğunu. Merkür bu sayıyı yönetir. 5, 14. ve her ayın 23 doğan insanlar bu sayısına göre yönetilir.
Doğum Taş Zümrüt
Zümrüt Mayıs ayı için burç olduğunu.
Bakım & Emerald temizliği
Senin zümrüt keskin etkileri önlemek ve bir markiz gibi açıkta noktaları, şekiller korumak. Ilık su, deterjan ve yumuşak bir fırça ile temizleyin. Diğer mücevher ve değerli taşlar ayrı bir yerde saklayın. Ultrasonik veya buharlı temizleyiciler içinde zümrüt koymayın.
Zümrüt giyen Yöntemleri
kıymetli taşın ağırlığı 2 karat daha az olmamalıdır.
Zümrüt altın veya gümüş ayarlanmış olabilir.

Emerald Mantra
Priyangu-Kalika Shyamam roopena-pratimam Budham!
SoumyaM Soumya Guno-petam tam Budham pran-maamya-ham !!
Bir iyi sonuçları ihsan ve güçlükleri yenmesini yardım sağlamak için Mercury dua etmeliyiz.
Gün zümrüt yüzük Açık / kolye yaprakları ineğe beslenmelidir ile Brahman ve yeşil sebze bağışta gerektiğini birinde alınır.
Emerald’i koymak için Gün: Çarşamba
Onu takip eden Sunrise ya da iki saat içinde on: Zümrüt koyarak zamanı

Bingen kaydetti lithologist, St. Hildegard “doğanın tüm yeşil Emerald içinde yoğunlaşmıştır.” Ilan etti [Megemont, 80-81] insanın çağında temsil gençlik, bu yemyeşil kristalin gücü gibi ruh karıştırır İlkbaharda, simgeleyen umut ve gelecek, yenileme ve büyüme kalbi. Bu anlam, adalet, şefkat ve uyum için sürekli arama ilham Sevgi bir Arayıcı ve Gerçeğin bir Revealer vardır.

Sözde “Başarılı Sevgi Taş,” Zümrüt açılır ve kalp ve kalp Chakra besler. Onun yatıştırıcı enerji ruhuna tazelik ve canlılık getiren, varlığımızın tüm boyutları şifa sağlar. Ilham ve sonsuz sabır bir taş, bu birlik, merhamet ve koşulsuz sevgiyi temsil ediyor. Zümrüt ortakları arasındaki dostluğu, dengeyi teşvik ve özellikle yerli mutluluk, memnuniyet ve sadakat sağlamak için bilinir. Aşk güvenliği sağlamak için onun yeteneği için Tanrıça Venüs antik dünyada ithaf edilmiştir. [Melodi, 257] [Hall, 126] [Ahsian, 148] [Gienger, 36] [Mella, 84]

Zümrüt Taşı

Zümrüt Taşı

Zümrüt aynı zamanda uzun gelecekteki olayları kehanette ve kişinin gerçekleri ortaya çıkarmak için inanılır gözleri ve görme ile ilgili büyük bir vizyon ve sezgi bir taş, olduğunu. Bu hafıza geliştirme ve zihinsel berraklık artan bilgelik bir taş. Bu idrak ile zeka birleştirir ve bilinçsizce bilinen bilinçli akla getiriyor. Zümrüt de psişik yetenekleri ve açılış basiret aktive odak ve niyet artırır. Geleneksel olarak büyü ve büyü karşı bir koruma olarak kullanılmıştır. [Mella, 84-85] [Melodi, 257-258] [Hall, 127] [Kunz, 76-79]

Zümrüt, altı bin yıldır birçok kültürde hayranlık ve saygı kaynağı olmuştur erken 4000 M.Ö. olarak Babil pazarlarda satılan bir tanrıça içeren Keldaniler tarafından inanılan İnkalar, taptığı bir taş olduğunu ve son derece oldu etti onun manevi güç ve güzellik için tüm büyük dinlerde onurlandırıldı. Zümrüt Antik Mısır, Thoth’un, bilgelik tanrısı hediye sonsuz yaşamın bir sembolü olarak kabul ve Kraliçe Kleopatra’nın en sevdiği mücevher oldu. Yukarı Mısır’da Zümrüt madenleri, yüz yıl önce yeniden keşfedilen dünyanın en eski bazıları ve taş onun aşkı için Kleopatra’nın madenlerini çağrıldı. Zümrüt de Aristo, Büyük İskender’in, Charlemagne tılsımlar ve Hindistan’ın moguls idi. Onlar yüzyıllar boyunca kron ve birçok ülkede kraliyet mücevherleri süslenmiş ettik ve muhteşem koleksiyonlar ve çarpıcı taşlar değerli ve zengin ve ünlü tarafından bugün görüntülenmeye devam. [Mella, 84] [Eason, 250] [www.jewelsforme.com]

Emerald yeşil renk saf taşkınlık Lively “olarak nitelendirerek” Zümrüt “Yılın 2013 Renk, ilan Pantone Şirketi, baskı, moda, güzellik ve dekor için endüstri standardı ilham kaynağı olmuştur. Radiant. Lush … esenlik, denge ve uyum duygumuzu artırır zerafet ve güzellik bir renk. “[Www.pantone.com]

Doğal, şeffaf Zümrüt (Elmas, Yakut ve safir dahil) dört “değerli” taşlardan biridir ve Beryl, krom ve / veya vanadyum eser miktarlarda renkli bir berilyum alüminyum silikat minerali yeşil çeşididir. Zümrüt en güzel sesi karanlıkta bir saf yemyeşil renk, orta olmak üzere sarı-yeşil mavi-yeşil değişen tonlar ortaya çıkar. Açık renkli taşlar genellikle türler adı, Yeşil Beryl tarafından bilinmektedir. Kırılmaya karşı kendi tokluk, ya da direnç, genellikle genellikle zayıf olarak sınıflandırılır böylece çoğu Zümrüt yüksek yüzey kırma çatlaklar ile dahil edilmiştir. [Simmons, 147] [www.wikipedia.org]

Hint irfan göre, ismi Zümrüt ilk anlamı, Marakata olarak Sanskritçe tercüme edildi “büyüyen şeylerin yeşil.” Terimini bugün “yeşil anlamına Smaragdus olarak Yunanca tercüme eski bir Farsça kelime türetmek için inanılır kullanmak taş “terimi, antik kullanılan ve diğer yeşil taşlar bir dizi anılacaktır. Zamanla Eski Fransızca veya Kaba Latince sürümleri Esmeraulde, esmaralda veya Esmaraldus geçerli isim, Zümrüt.

Zümrüt, Beryl yeşil çeşitli belki ailenin en ünlü olsa da, Beryl aynı zamanda mavi Aquamarine, sarı Heliodor ve Altın Beryl, pembe Morganit, Kırmızı Beryl veya BixBite, gibi taşlar olarak kullanılan diğer renkler oluşturur Renksiz çeşitli Goshenite.

ZÜMRÜT TAŞI DOĞAL KAYA

DOĞAL KAYALAR
ZÜMRÜT TAŞI
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 280 GR
 • AFRİKA
 • AHŞAP STANDLI
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL MATRİX OLUŞUM
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON GEM PARÇASI
 • ZÜMRÜT BERLY
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

ZÜMRÜT TAŞI DOĞAL KAYA

Zümrüt Taşı tüm taşlar en değerli biri olarak kabul edilir. Mineral beryl (alüminyum ve berilyum silikat) bir türevi olduğunu ve metal krom renk tonu ‘o kadar ünlü tipik mavimsi-yeşil renge neden zümrüt yeşil ‘kendi liyakat bir renk tonu artık. En gemologists sadece çok iyi bildiği gibi,

Zümrüt Taşı

Zümrüt Taşı

mükemmel Zümrüt Taş çok nadir görülen bir durumdur. Onun rengi sarı ve ikincil renkler mavi vardır koyu yeşil bir renk tipik olmalı ve dokunmak hoş (ve sıcak) olmalıdır – Bir Zümrüt Taşlar genellikle görsel sınıflandırılır. Zümrüt çatlak için yaygındır, bu yüzden kusursuz ya da değil, eğer iyi bir göz ve hassas bir dokunuş algılayabilir. Emeralds taş transparanlığı ve mükemmelliği artırmak için yağ ile muameleye tabi tutulabilir.

(OTANTİK TAŞ FARKI İLE KOLEKSİYON BİR GEM PARÇASI %100 DOĞAL ZÜMRÜT BERLY ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA MATRİX OLUŞUM)

Zümrüt Taşlar insanlık tarihi boyunca saygı oylandı. Babür İmparatorluğu onları çok severdi; Bugün, Doğal Tarih Müzesi, ABD bazı mükemmel örnekleri vardır. en iyi Emeralds çoğunluğu bugün mayınlı ve Kolombiya ve Zambiya’da üretilir; gerçi Zümrüt Taş antik çağda Mısır ve Hindistan’ın bir üretmek vardı. Panna olarak Hint yarımadasındaki binlerce yıldır bilinen, Zümrüt Taş boyu öğrenme ve zihinsel gelişim düşünceleri ile bağlanmıştır.

Hindu mitolojisinde, Zümrüt Taşlar iyileştirici özellikleri gezegen Merkür ile ilişkilidir. Bu İkizler ve Başak Burç işaretleri bağlı – ve bu güneş işaretleri ait insanlar bu güzel taş en fazla yararlanacak söyleniyor.

Efektler ve Zümrüt taşlar özellikleri

Boncuk, kolye, küpe, yüzük ve taş – Zümrüt Taşlar genellikle mücevherat bir parçası olarak giyilir. Çünkü Mercury taş uyum, bu Merkür’ün kötü etkilerine karşı ve aynı iyi etkilerini artırabilir. Zümrüt büyüleyici bir taş. Antik ve Modern öncesi zamanlarda, sadece yoğun yeşil renk içine bakan tarafından şifa güçleri üretmek için düşünülmüştür. Aslında, antik Yunan uygulayıcıları bir göz şifa toz olarak ezilmiş Zümrüt Taş kullanarak tavsiye etti.

Zümrüt Gemstones ilgilidir Kalp çakra (anahata). Bu sevgi, şefkat, esenlik ve bakım güçlü alanla alakalı. Zümrüt manevi enerjileri artırmak ve rahatsız zihin sakin gerekiyor. Taş da yeni evli çiftler için çok hayırlı olarak kabul edilir. taş, konsantrasyonunu arttırarak depresyonu azaltır ve yaşlılarda bağırsak, mide ve romatizma sorunları azaltmada yardımcı olur. Sporcu ve yaratıcı insanlar (yazarlar, ressamlar ve heykeltraşlar) da özellikle bu taş yararlanabilir. Tıp biliminin özelliklerini şifa açısından, taş, özellikle sindirim ve sinir sistemlerini yararlanır. Bu evrensel ve kişisel mutluluk yol açar ve zihinsel çatışmaları azaltır. Zümrüt Taşlar sadece satın aldı ve takılabilir; Her taş kendi kullanıcı için yerine getirmek için benzersiz bir şartı vardır. Bir gemologist veya Chakra uzmanı da Zümrüt kullanmak için en iyi yol temasa geçilmelidir. Zümrüt rutin olumsuz enerjileri taşımak olabilir ve bir zümrüt yüzük gece suda batırarak detoksifiye edilebilir.

Zümrüt Doğal Kaya

Zümrüt Doğal Kaya

Gerçek Zümrüt taşı satın almadan önce kontrol etmelisiniz şeyler:

Yüzeyde delikler, kirlilikler veya çatlaklar
Şeffaflık ve parıltı. İyi Zümrüt Taşlar net bir yansıması olacak ve sıkıcı olmayacak.

Gerçek Zümrüt Gemstones aldın mı?
Gerçek bir zümrüt görüntüler çok benzersiz yeşil gölge. Bir gemologist ile görsel olarak kontrol edilebilir.
Otantik Zümrüt Taşlar serin bir dokunuş üretecek. Cilde hoş görünecek.

Kaynak:
Zambiya ve Kolombiya Zümrüt Taş dünyada en değerli örneklerdir. Ancak, Hindistan, Pakistan, Brezilya ve Afganistan da onların Emeralds için bilinir. Olduğu gibi, Zümrüt rutin bulundu ve tüm dünyada keşfedilen.

Özellikler:
Gezegen: Merkür
Hint Adı: Panna
Kozmik Renk: Yeşil
Çakra: Anahata (kalp çakra)

Nasıl Zümrüt Stones bakımı için
Doğal Zümrüt Taşlar sert ve aşındırıcı olmasına rağmen, taş üzerindeki etkiler kaçınılmalıdır. Taş buharla temizlenmiş olmamalıdır ve yumuşak, hafif nemli fırça gerektiğinde bir Zümrüt Gemstone temizlemek için kullanılmalıdır.

Bhasm: Apaamaarg Bhasm
Giyen Gün: Çarşamba
Giyen zamanı: Gündoğumu

Zümrüt Değerli Taş ile yapılan Zarif Alyans
Zümrüt Değerli Taş ile yapılan Zarif Yüzükler
Emerald Gemstone ile yapılan güzel bilezik

Zarif Locket ya Sarkık Emerald Gemstone ile yapılan

Hint mitolojisine göre, isim zümrüt önce “büyüyen şeylerin yeşil” anlamına gelen “marakata” olarak Sanskritçe tercüme edilmiştir. Şimdi bildiğimiz gibi ismi “, smaragdus” olarak Latince’ye tercüme eski Farsça bir kelime, gelmiş inanılan ve nihayetinde zamanla, “zümrüt” için bozuk.
Zümrüt Bulundu
en kaliteli zümrüt Kolombiya’da bulunur. Bu Kolombiyalı Zümrüt gibi uluslararası piyasada bilinir. Güzel zümrüt ayrıca, diğer ülkelerde, örneğin Zambiya, Brezilya, Madagaskar, Pakistan, Hindistan, Afganistan ve Rusya bulunmaktadır. Uluslararası pazarda Zambiya ve Brezilya zümrüt kalitesinde Kolombiyalı zümrüt yanında kabul edilir.
Güzel koyu yeşil renkte ve iyi şeffaflık ile Mükemmel kalite zümrüt kristalleri Zambiya geliyor. Onların renk Kolombiyalı zümrüt daha çok koyu.
Bu, bir mineral, alüminyum berilyum ve oksijen silikat ait bir bileşiktir. Onun rengi açık veya koyu yeşildir. Bu taş çok yüksek kusursuz bir zümrüt bulmak çok zor olduğu için fiyatlı.
Zümrüt Taş Anlamı
Zümrüt gezegen Merkür kutsal taş. Bu Navrgaha portföyünde Prens olduğuna inanılıyor. Bu aşk korumak için düşünülmüştür. Zümrüt uzun bir umut sembolü olmuştur. Bu kehanetin taş olarak birçok kişi tarafından kabul edilir. Bazıları için zümrüt sorunlu bir zihin için bir sakinleştirici görevi görür. Zümrüt takan akıl ve bilgelik getirmek için söylenir. Yay Emerald güçleri için en etkili bir zaman olarak kabul edilir. Aşk için şanslı olduğunu. Bu yüzden sevgilisi onu yapmak için bir zümrüt vermek / onu sadık kalmak. Birkaç kültürlerde zümrüt yağmur Gübreleme sembolü oldu. Hıristiyan inancının o inanç ve umut sembolüdür.

 

ZÜMRÜT

ZÜMRÜT

Emerald Faydaları
Diğer taşlar ile birlikte zümrüt giyen rekabetçi sınavlar, ticaret ve iş başarı artırır. Bu akıl, hafıza, analitik ve entelektüel gücünü artırır gibi aynı zamanda tanıtım ve refah içinde olur. Beyin, hafıza ve konuşma ile ilgili sorunlar ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız çocuklara yardımcı olur. Ayrıca, kekeleyerek korku, amnezi, epilepsi, dönek fikirlilik, ishal, astım, kalp problemleri, uykusuzluk vb kontrol ve tedavi için yardımcı olur
Zümrüt taşı giyerek yararlanılır Meslekler
Yazarlar, siyasetçiler, ruhani liderler, müzisyenler, eğitim kurumları kurucuları, kamu hoparlörler, hakimler, hükümet memurları, mimarlar, denetçiler, nakliyatçılar, bankacılar ve finansörler kendi faaliyet alanında zümrüt çok yararlı giyen bulacaksınız. Işle ilgili alanlarda, komisyoncular, yayıncılar olan kişilerde ve tekstil alanında zümrüt yararlanabilir. Bu taş başlamak için hiçbir sermaye gerektiren seyahat acentası ve komisyon ile ilgili iş çalıştırmak insanlara yardım edecektir. Zümrüt tıp, uğraşanları çok yararlı özellikle kimin alan beyin, gözler, kulaklar ve genel tıp ve CT taraması, MR ve pediatri ile ilgili olanlar olduğunu. Bu taş bilişim sektöründeki nükleer alanda, astronomi yararına araştırma alanında insanlar.
Zümrüt gezegen Merkür ile ilgilidir. Bu gezegen akıl, konuşma, hafıza, kısa seyahat, bilgelik ve sezgisel güç ile ilgilidir. Olumlu Merkür’e olan bir kişi herhangi bir organizasyon için bir politikacı, hatip, işadamı, PR (Halkla İlişkiler) olarak ona zümrüt faydalı bulacaksınız.
Ancak, kimin Merkür malefic olan bir kişinin, övünen kendini beğenmiş, konuşkan, hilekar, ilkesiz ve tutarsız yalancı, kumarbaz, olacak. Zayıf ve maleik Mercury olan bir kişi kekeme, konuşma veya dil engel gibi sağlık sorunlarla karşı karşıya kalacak.
Merkür zararlı gezegenler tarafından tutulmuş ve yükselen zayıf konuma yerleştirilirse biri, hırsızlık yoluyla dolandırıcılık nedeniyle kaybı, hile ve sahtecilik anlaşmazlıkları, dava ve kaybı yüz muhtemeldir.
Zümrüt giyen astrolojik Faydaları
Zümrüt. Sevgi ve cömertlik bir sembolüdür sevgili tarafından yetenekli bir Zümrüt size iyi şans getirecek. Zümrüt doğum işareti İkizler veya Başak insanlara hayırlı sonuçlar verir. Bu hayatta iyi sağlık, zenginlik ve mutluluk verir. Bu yılan ısırması imkanlarını azaltmaktadır. Bu taş hamile bir kadın tarafından giyilen ise, o uzamış emek-ağrıları tahammül olmaz. Zümrüt zihinsel stresi azaltır ve normal ve düzenli kan dolaşımını tutar. Bu yerli hoşgörü ve zihinsel istikrarı geliştirir.
Yıldönümü Gemstone Zümrüt

 

zümrüt kaya

zümrüt kaya

Belirli bir taş bir kişinin doğmuş olduğu ay olduğuna inanılmaktadır gibi, hem de evli yaşamın her yıl için bir taş vardır. Bu bir yıldönümü mücevher taşı olarak adlandırılır. 20., 35. ve 55 gibi Yıldönümleri Emerald önemli olduğu düşünülmektedir ve dünya çapında kutlanır.
Şanslı Gem Emerald
Zümrüt numarası 5 altında doğarlar herkes için şanslı bir mücevher olduğunu. Merkür bu sayıyı yönetir. 5, 14. ve her ayın 23 doğan insanlar bu sayısına göre yönetilir.
Doğum Taş Zümrüt
Zümrüt Mayıs ayı için burç olduğunu.
Bakım & Emerald temizliği
Senin zümrüt keskin etkileri önlemek ve bir markiz gibi açıkta noktaları, şekiller korumak. Ilık su, deterjan ve yumuşak bir fırça ile temizleyin. Diğer mücevher ve değerli taşlar ayrı bir yerde saklayın. Ultrasonik veya buharlı temizleyiciler içinde zümrüt koymayın.
Zümrüt giyen Yöntemleri
kıymetli taşın ağırlığı 2 karat daha az olmamalıdır.
Zümrüt altın veya gümüş ayarlanmış olabilir.

Emerald Mantra
Priyangu-Kalika Shyamam roopena-pratimam Budham!
SoumyaM Soumya Guno-petam tam Budham pran-maamya-ham !!
Bir iyi sonuçları ihsan ve güçlükleri yenmesini yardım sağlamak için Mercury dua etmeliyiz.
Gün zümrüt yüzük Açık / kolye yaprakları ineğe beslenmelidir ile Brahman ve yeşil sebze bağışta gerektiğini birinde alınır.
Emerald’i koymak için Gün: Çarşamba
Onu takip eden Sunrise ya da iki saat içinde on: Zümrüt koyarak zamanı

Bingen kaydetti lithologist, St. Hildegard “doğanın tüm yeşil Emerald içinde yoğunlaşmıştır.” Ilan etti [Megemont, 80-81] insanın çağında temsil gençlik, bu yemyeşil kristalin gücü gibi ruh karıştırır İlkbaharda, simgeleyen umut ve gelecek, yenileme ve büyüme kalbi. Bu anlam, adalet, şefkat ve uyum için sürekli arama ilham Sevgi bir Arayıcı ve Gerçeğin bir Revealer vardır.

Sözde “Başarılı Sevgi Taş,” Zümrüt açılır ve kalp ve kalp Chakra besler. Onun yatıştırıcı enerji ruhuna tazelik ve canlılık getiren, varlığımızın tüm boyutları şifa sağlar. Ilham ve sonsuz sabır bir taş, bu birlik, merhamet ve koşulsuz sevgiyi temsil ediyor. Zümrüt ortakları arasındaki dostluğu, dengeyi teşvik ve özellikle yerli mutluluk, memnuniyet ve sadakat sağlamak için bilinir. Aşk güvenliği sağlamak için onun yeteneği için Tanrıça Venüs antik dünyada ithaf edilmiştir. [Melodi, 257] [Hall, 126] [Ahsian, 148] [Gienger, 36] [Mella, 84]

Zümrüt Taşı

Zümrüt Taşı

Zümrüt aynı zamanda uzun gelecekteki olayları kehanette ve kişinin gerçekleri ortaya çıkarmak için inanılır gözleri ve görme ile ilgili büyük bir vizyon ve sezgi bir taş, olduğunu. Bu hafıza geliştirme ve zihinsel berraklık artan bilgelik bir taş. Bu idrak ile zeka birleştirir ve bilinçsizce bilinen bilinçli akla getiriyor. Zümrüt de psişik yetenekleri ve açılış basiret aktive odak ve niyet artırır. Geleneksel olarak büyü ve büyü karşı bir koruma olarak kullanılmıştır. [Mella, 84-85] [Melodi, 257-258] [Hall, 127] [Kunz, 76-79]

Zümrüt, altı bin yıldır birçok kültürde hayranlık ve saygı kaynağı olmuştur erken 4000 M.Ö. olarak Babil pazarlarda satılan bir tanrıça içeren Keldaniler tarafından inanılan İnkalar, taptığı bir taş olduğunu ve son derece oldu etti onun manevi güç ve güzellik için tüm büyük dinlerde onurlandırıldı. Zümrüt Antik Mısır, Thoth’un, bilgelik tanrısı hediye sonsuz yaşamın bir sembolü olarak kabul ve Kraliçe Kleopatra’nın en sevdiği mücevher oldu. Yukarı Mısır’da Zümrüt madenleri, yüz yıl önce yeniden keşfedilen dünyanın en eski bazıları ve taş onun aşkı için Kleopatra’nın madenlerini çağrıldı. Zümrüt de Aristo, Büyük İskender’in, Charlemagne tılsımlar ve Hindistan’ın moguls idi. Onlar yüzyıllar boyunca kron ve birçok ülkede kraliyet mücevherleri süslenmiş ettik ve muhteşem koleksiyonlar ve çarpıcı taşlar değerli ve zengin ve ünlü tarafından bugün görüntülenmeye devam. [Mella, 84] [Eason, 250] [www.jewelsforme.com]

Emerald yeşil renk saf taşkınlık Lively “olarak nitelendirerek” Zümrüt “Yılın 2013 Renk, ilan Pantone Şirketi, baskı, moda, güzellik ve dekor için endüstri standardı ilham kaynağı olmuştur. Radiant. Lush … esenlik, denge ve uyum duygumuzu artırır zerafet ve güzellik bir renk. “[Www.pantone.com]

Doğal, şeffaf Zümrüt (Elmas, Yakut ve safir dahil) dört “değerli” taşlardan biridir ve Beryl, krom ve / veya vanadyum eser miktarlarda renkli bir berilyum alüminyum silikat minerali yeşil çeşididir. Zümrüt en güzel sesi karanlıkta bir saf yemyeşil renk, orta olmak üzere sarı-yeşil mavi-yeşil değişen tonlar ortaya çıkar. Açık renkli taşlar genellikle türler adı, Yeşil Beryl tarafından bilinmektedir. Kırılmaya karşı kendi tokluk, ya da direnç, genellikle genellikle zayıf olarak sınıflandırılır böylece çoğu Zümrüt yüksek yüzey kırma çatlaklar ile dahil edilmiştir. [Simmons, 147] [www.wikipedia.org]

Hint irfan göre, ismi Zümrüt ilk anlamı, Marakata olarak Sanskritçe tercüme edildi “büyüyen şeylerin yeşil.” Terimini bugün “yeşil anlamına Smaragdus olarak Yunanca tercüme eski bir Farsça kelime türetmek için inanılır kullanmak taş “terimi, antik kullanılan ve diğer yeşil taşlar bir dizi anılacaktır. Zamanla Eski Fransızca veya Kaba Latince sürümleri Esmeraulde, esmaralda veya Esmaraldus geçerli isim, Zümrüt.

Zümrüt, Beryl yeşil çeşitli belki ailenin en ünlü olsa da, Beryl aynı zamanda mavi Aquamarine, sarı Heliodor ve Altın Beryl, pembe Morganit, Kırmızı Beryl veya BixBite, gibi taşlar olarak kullanılan diğer renkler oluşturur Renksiz çeşitli Goshenite.