OTANT�K TA�

AMBER TAŞI BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AMBER TAŞI BAYAN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUS AMBERİ SARI
 • 17 KARAT
 • 5.53 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA KATİNGRAD
 • TEMİZ ŞEFFAF

AMBER TAŞI BAYAN YÜZÜK

Amber Bayan Yüzük çeker ve her düzeyde her türlü negatif enerji transmutes. Amber fiziksel kendi kendini iyileştirme, depresyon, duygusal şifa ve çevre açıklıkta yardımcı olur. Amber açılır ve Çakralar tüm temizler.

Amber Taşı Yüzük

Amber Taşı Yüzük

Son derece koruyucu, Amber de gerçeğe fikir tezahürü yardımcı olur. Amber içinde hapsolmuş yaşam gücü doğurganlığı teşvik ve onun koruyucu ve çevresel takas özellikleri iyi bir taş şifa veya doğum odası hazırlamak için kullanımı yapmak. Güven, zihinsel berraklık ve yaratıcı kendini ifade artırmak için Solar Pleksus Çakrası ile Amber kullanın.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ  BAYAN ÖZEL TASARIM 1.KALİTE RUS AMBERİ MUHTEŞEM RENK IŞILTI %100 DOĞAL 18 KARAT TAŞ KULLANILMIŞTIR.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA .ALAN KİŞİ GÜLE GÜLE KULLANSIN

Çok basit anlamda, sırayla gerçek Amber olarak reçine bir parça hak, bir kaç şey olmuş gerekiyor. İlk olarak, moleküller bir polimer ve ikinci numune en az 100.000 yaşında olmalı (iki veya daha fazla molekül bir araya gelmiş bir bileşik) oluşmuş olmalı.

Copal veya Copalite fosilleşmiş ve Amber olmak için yeterince sertleşmiş olması için yeterli (yani daha genç 100,000 yıl) eski olmayan organik reçine verilen isimdir.

Amber, genellikle plastik, renkli gözlük ve bazı modern ağaç reçineleri ile taklit edilir. Gerçek Ambers düşük özgül ağırlığı (sarı tuzlu su üzerinde yüzebilen) ve inklüzyonlar plastik ve gözlük ayırt edebilir var.

Afrika’da, Copal ama özellikle Madagaskar, Doğu ve Batı Afrika’nın kıyı ülkelerinde bulunur. Bu sözde Madagaskar Amber Amber Pine katılaşmış reçine ama sadece 1.000 – 10.000 yaşındayım.

Columbia Amber En az 250 yaşında ve aslında hiç Amber değil, Copal denilen yumuşak, genç versiyonu.

Özetle, burada Amber ve Copal hakkında birkaç gerçekler şunlardır:

– Amber fosilleşmiş ağaç reçinesi (değil ağaç reçineleri) olarak jeologlar tarafından tanımlanır. Sap, bir bitkinin, vasküler sistem içerisinde sirküle sıvıdır. Sap, bir ağaca, size ya da bana damarlarında akan kan gibi. Reçine, diğer taraftan, bitkinin epitel hücreleri yoluyla cepler ve kanallarda salgılanan bir yarı-katı, amorf (hiçbir kristal yapısı) organik bir maddedir. Bu saatten sonra fossilize ve sertleşmesine olacağını gerçekten yapışkan şeyler.
– Copal denir az 100.000 yaşında Sertleştirilmiş ağaç reçinesi.
– Bu fossilizing bittikten Copal Amber olur.
– Uçucu yağlar (veya turpenes) buharlaşması olarak Copal can “çılgınlığı” ya da yüzeyde çatlak.
– Copal aseton içinde çözülür, ancak Amber olmaz.
– Madagaskar ve Columbia Copal olan 250 10.000 yaşında
– Baltık ve Dominik Cumhuriyeti Amber 25-40.000.000 yaşında.

 

 

Fiziksel ve Metafizik Özellikleri

Stone Özellikleri: Kehribar

Birincil Çakra: Solar-Plexus-Çakra

Kristal Sistem: Amorf-Kristal Sistem

Kimyasal Bileşim: C10H16O Karbon, Hidrojen, Oksijen

Astrolojik Burcu: Kova , Aslan , Yay

Sayısal Titreşim: Sayı-3

Sertlik: 2-to-2.5-sertlik

Renk: Golden-Brown , Turuncu , Sarı

Yer: Rusya

Nadirlik: Ortak

Telaffuz: am-ber

Amber Bayan Yüzük

Amber Bayan Yüzük

Amber fosil ağaç reçinesi, tipik bir taş mineral yapılan organik bir malzemedir, bir taş değil. Organik canlıların kökeni bulunması anlamına gelir. Bu reçine damladı ve antik ormanın ağaçları oozed. Amber hidrokarbonlar, süksinik asit, reçineler ve yağlar dahil olmak üzere, organik bileşiklerin, amorf bir karışımıdır. Amorf hiçbir kristal yapıya sahip olduğu anlamına gelir. Bu takı ve diğer süs makaleleri yapmak için kullanılan sert kahverengi-sarımsı bir maddedir.

Amber Özellikleri

Ancak, sağduyu bir fosil değildir. Fosiller çoğunlukla toprağa gömülmüş bir bitki ya da hayvan alarak başlar. Organik madde bin yıllık bir süre içinde, mineral krallığının öğeleriyle yavaşça değiştirilir. Öte yandan, kehribar organik unsurlar yerini olmamıştır. Testlerinin öngördüğü, reçine kimyasal dönüşüm geçirdi. Bir polimer, doğal bir plastik haline gelmiştir.

İnsanlar genelde nedeniyle renk ve güzellik bir taş olarak kehribar sınıflandırır. Amber ağacı sap (bir bitkinin hayati dolaşan akışkan) her zaman düşünce gibi birçok kişiden yapılmış değildir. Reçine bitkinin epitel hücreleri yoluyla kanallar ve cepler salgılanan yarı-katı, şekilsiz bir organik madde ise Sap, bir bitkinin bir vasküler sistem içerisinde sirküle sıvıdır. Reçine hastalığı ve mantar ve böcek tarafından uygulanan yaralanmalardan korumak için ağaç tarafından üretilebilir. Reçineler kokuları sahip veya püskürtmek ve böcekleri çekmek hem de bu tadı. Reçine böyle bir kırık dal olarak bir yara iyileşmesi için ağaçtan dönen olabilir. Olgun ağaçlar, bu reçine sadece hızlı büyümenin tarafından üretilen gerginlik ddue kabuğu dikey çatlaklar gelen terlemek olabilir. Bu malzeme aynı zamanda, fazla asetat yerleştirilmesi için bir yöntem olarak üretilebilir.

Sarı düşürür ve oksijene maruz kaldığında okside için, sadece belirli koşullar altında muhafaza edilmektedir. Bu yüzden hemen hemen her zaman bir antik lagün veya nehir deltasının botom oluşan kum ve kil gibi yoğun, ıslak sedimanlar, bulunur.

Amber dokunmak sıcak hafiftir (ancak sudan daha ağır), ve rengi mavi, kahverengi, beyaz renk, limon rengi, turuncu, kırmızı (kiraz kehribar) bulunabilir, her zaman yeşil sarımsı-kahverengi değil ve hatta siyah. En değerli kehribar çoğu şeffaftır.

Amber Böcekler

Amber gibi çiçekler, tohumlar, mantar kapaklar, saplar, çam kozalakları gibi akreplerin, eşekarısı, sinekler, karıncalar, bakteriler, amip, arılar, kırkayak, örümcek, kurbağa, akrep, kertenkele ve veya konserve bitkiler gibi içinde birçok korunmuş hayvan içerebilir onlarca veya eski milyonlarca yıl yüzlerce çam iğneleri. Bazen kürk veya tüy da içinde bulunabilir. Bu fosiller, bugün hayatta olan taht aynı tür olmadığından, genellikle amber içinde görülen bu sık fosil kalıntılar normalde taş benzersiz bir görünüm eklemek ve büyük ölçüde değerini artırabilirsiniz. Böcek 1.000’den fazla soyu tükenmiş amber tespit edilmiştir.

Amber nasıl ayırt edilir

Amber, genellikle de bir ağaç reçinesi ama tamamen kehribar fosilleşmiş değil copal ile karıştırılır. Onlar kökeni neredeyse aynıdır. Bu ikisi arasındaki fark kehribar ise yüz bin kopal sadece bir kaç yaşında, milyonlarca yıllık olmasıdır.

 

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Isıtmalı kehribar irade yumuşak döner ve kokulu koku vermek üzere başlar ve zaman aşırı ısındığında tamamen yanmış olabilir. Bir bez ile ovuşturdu ise, külleri, toz ve küçük kâğıt parçaları atract. Bu teknikler copal gelen kehribar ayırt edemez, ama teknikler plastik taklitlerinden kehribar ayıracaktır. Copal ve kehribar ayırt etmek aynı özgül ağırlığı, kırılma indeksi ve diğer birçok özellikleri paylaşmak beri bu kadar basit değildir. Gibi gerçek kehribar veya kopal olup olmadığı Afrika amber belirli mevduat hakkında güçlü bir tartışma vardır.

Isıtma, boyama, yüzey kaplama ve kehribar yeniden gibi kehribar taş üzerinde yapılabilir çeşitli tedaviler vardır. Isıtma yüzey kaplama yüzeyinde herhangi bir hasar veya lekeleri çıkarmak için yapılır, boyama o yaşlı bir görünüm vermek için yapılır, renk kapanımlar artırmak ve geliştirmek için uygulanır. Yeniden yapılandırılmış amberleri, yüksek sıcaklık ve basınçta, bezir yağı ile birlikte kehribar küçük parçalar presleme yöntemiyle yapılır. Yeniden inşa sarı da ambroid olarak adlandırılır. Bu bir mikroskop ile ayırt edilebilir. Ticari takı kullanılan birçok amberleri aslında onları sert ve daha az eğilimli tırmalama kılan sulandırılır. AMBERLERİ sulandırılmış ve işlenmiş amberleri genellikle doğal kapanım yok.

Muhtemelen kehribar insan süs için kullanılan en eski maddeyi de düşünebilirsiniz. Bu maddelerden yapılmış Kolye ve boncuklar, bugün bulunan amberler 8000 M.Ö. çoğu kuzey Avrupa mezar sahasına bulundu 30-90.000.000 yaşında. En büyük ve en zengin kehribar yatakları Baltık Denizi bölgesinde bulunabilir. Dominik Cumhuriyeti kehribar koleksiyoncular tarafından değerlidir fazla böcek inklüzyonları, olma ihtimali ise Baltık kehribar eski ve daha değerlidir. Dominik kehribar yumuşak olduğu söylenir ve Birmanya kehribar zor olduğunu. amber içinde bulunan süksinik asit yüzdesi kalitesini belirler. amberler bulunan süksinik asit en yüksek oranda Baltık Denizi bölgesinden vardır. Cam, plastik, sentetik reçine ve diğer doğal reçineler kehribar taklitlerinin eşya olun.90 milyon yıl önce – Amber yaklaşık 30 farklı iğne yapraklılar (özellikle Pinus succinifera) tarafından üretilen fosil reçine vardır. (Meksika ve Dominik Cumhuriyeti) Orta Amerika kehribar baklagil ağaçlarının reçine (Hymeneae) tarafından üretildi. Dünyanın bazı bölgelerinde geniş ormanlar Ağaçlar, uzun bir süre sarımsı veya kahverengimsi reçine salgılanan hatta bazen hayvanları yakalama, vb bitkiler Sonra bu ormanlar öldü ve sedimanlar tarafından toprağa verildi. reçinenin organik bileşikler yıl milyonlarca içinde sertleştirilmiş ve oksidasyon ve doğal polimerizasyon ile amber dönüştürülmüştür.

Kehribar Bayan Yüzük

Kehribar Bayan Yüzük

 

Ve Tersiyer (65 Mio – 2,6 Milyon) sedimanlar – En kehribar Kretase (65 Mio 135 Mio) bulunur. Mineralize olmasa da, genel olarak, bir taş gibi kabul edilir.
Baltık Denizi ve Kuzey Denizi’nden Neolitik kehribar beri azından toplandı ve Cermenler tarafından işlem gördü. Onlar diğer kabileleri buluntular sattı. Roma handimen güzel küçük bir kase, kavanoz vb içine büyük kehribar topaklar imal
Antik kehribar de onun elektrostatik özellikleri bilinen beri: kağıt bit çekti ve böylece bir bezle sürtme kehribar elektrikli hale getirir. Bu nedenle Yunan amber “elektron” kelimesi “elektrik” için kaynak adını verdi.
Isıtmalı kehribar, yumuşatır erir ve hatta yakabilir. Bu nedenle, Germen dillerinde denir “-Stone Yaz” (Almanca: “Bernstein”, Hollandaca: “Barnsteen”). Güçlü ısıtma ardından “kolofan” adı verilen bir koyu kahverengi bir tortu, sarı vernik temel bileşeni içine, sarımsı bir yağ halinde sarı parçalanır. Çok yavaş yakar çünkü Antik çağda amber mumlar yerine kullanılmıştır.

Deniz Shores Amber Toplama

Sahilde ıslak amber bir parça güneş ışığı yansıtmaz Eğer kolay gerçek kehribar olarak tanımlanan varlık değildir. Bir sade plaj taşlar her türlü ile kaplıdır, özellikle muayene için tüm sarımsı veya kahverengimsi taş pick up olamaz! Bu nedenle, burada yeni başlayanlar için bazı yararlı bilgiler şunlardır:
Organik madde olduğundan Amber cilde sıcak hisseder. O kehribar toplayıcıları donuk kehribar parçaları ve normal taşlar ayırt yardımcı olur. Amber tanımlamak için daha iyi bir yöntem olanlar dişlere karşı “taş” linkine tıklayarak olduğunu. Amber bir mineral gibi tıklayın ama plastik gibi hissediyor değil.
Baltık Denizi ve Kuzey Denizi kehribar kıyılarında (onlar doğru yönde gelen varsa) fırtına sonrası bulunan ve düşük gelgit sırasında yapılabilir. Çünkü onun özgül ağırlık – deniz suyundan biraz daha ağır (1.05 1.1), en çok kehribar parçaları Crawfishes ve karides grimsi kalıntıları arasında yanı sıra ahşap küçük, siyah kalıntıları arasında yosun ya da yalan gömülü olan.
Daha sonra su (nedeniyle ısıl genleşme) daha düşük bir yoğunluğa sahip olduğundan, yaz aylarında sarı Toplama tatmin edici sonuçlar getirmez. İlkbahar, sonbahar ve özellikle kış aylarında tuzlu su kehribar gezen, ardından mevcut veya dalgalar tarafından sahile tahrik edilebilir yosun yakalanmış olmanın böylece biraz daha ağırdır.

Kapsama alınan
Amber Çiçeği *

Amber Gecko *
Reçine ağaçlar (özellikle çam) dışarı sızdırılmış, bu aşağı yolunda her şeyi sıkışıp: hava kabarcıkları, su, yaprak, küçük komple hayvanlar, bitkiler, kemikler, tüyler, saç, ve diğer organik (ve bazen anorganik her türlü ) malzeme. Amber çoğu böcekler soyu tükenmiş bulunmaktadır. Değilse, reçine büyük olasılıkla kopal, reçine veya bir sahtecilik çok daha genç bir şeklidir. Zaten Romalılar amber içinde mumyalanmış böcekler, fark ettim. Bu sıvı halde böceklerin tuzak olmalı, çünkü bu nedenle onlar malzeme “succeinum” (“sakız taşı”) adını verdi.
Dominik kehribar her 1000 adet yaklaşık 1 her 100 adet 1 dahil, (özellikle Baltık Denizi) Baltık kehribar içerir. En az bir içerme çok daha değerli, normal amber daha birlikte nedenle amber.

 

 

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Mevduat

Avrupa: Baltık Denizi kıyıları tarih öncesi çağlardan beri özgün kaynak vardı. Baltık kehribar ilk kullanımı Neolitik’ten bağlantılı olabilir. Baltık kehribar Mısır mezarlarında bulunmuştur, Baltık ülkeleri (Estonya, Letonya, Litvanya), Almanya, Polonya ve İskandinav ülkelerindeki mezar siteleri. Bugün büyük kehribar üreten ülkeler Polonya ve dünyanın amber yaklaşık% 70 tedarik, özellikle Rusya ve Baltık kehribar neredeyse tüm vardır. Diğer Avrupa mevduat Çek Cumhuriyeti, Danimarka, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya (Sicilia), Norveç, Romanya, Slovakya, İsveç, İsviçre ve Ukrayna’da bulunmaktadır.
Meksika’da Mine *
Amerika: Kehribar bazı ABD Devletleri bulunabilir (ya da bulunmuştur). Arkansas Kuzey Amerika’da (ilginç kapanımlar) ile kehribar en büyük mevduat olarak bilinir. New Jersey kehribar ayrıca böcek ve bitkilerin farklı kapanım bir sürü korur. Dominik Cumhuriyeti onun ünlü “mavi sarı” UV ışığına maruz kaldığında, mavi veya yeşil tonları fluoresces. Bugün bu “mavi kehribar” En pahalı ve aranılan amber dünya çapında. Amerika’da diğer mevduat olan Meksika , Kanada ve Grönland.
* Fotoğraf: www.palaeontologische-gesellschaft.de

Asya: Myanmar kehribar zaten Han Hanedanlığı (- 220 206 BC) sırasında Çinliler tarafından kullanılmıştır. Asya’daki diğer mevduat, Japonya, Çin, Malezya ve Lübnan’da bulunmaktadır.

Afrika: Tanzanya Mevduat, normal amber daha copal daha eski ama genç malzemeyi ihtiva etmektedir.

Avustralya / Yeni Zelanda: Yeni Zelanda “Ambrit” şeffaf, sarı kehribar. Yeni Zelanda “Kauri kopal” kapanım ile çok eski kopal malzemesidir.

Kara ve Deniz Çeşitleri
Deniz Amber
Amber kara veya deniz üzerinde bulunabilir. Genellikle kabuk olmadan net, parlak taşlarla olarak bulunur, böylece su hareketi taşları parlatır, çünkü deniz kehribar madenlerinden amber genellikle daha iyi görünüyor. (Özellikle Baltık ülkelerinde) ağları kullanılarak sudan doğrudan kıyısında yıkanır veya deniz kehribar toplanabilir.
(Sekonder veya alüvyon olarak) Çukur kehribar, özellikle Rusya’nın Baltık kıyısında, “mavi toprak” den mayınlı. Biri bir taşın iç (kalitesini) göremiyorum böylece genellikle bir kabuk ile kaplıdır.

 

AMBER TAŞI BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
AMBER TAŞI BAYAN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUS AMBERİ SARI
 • 17 KARAT
 • 5.53 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA KATİNGRAD
 • TEMİZ ŞEFFAF
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

AMBER TAŞI BAYAN YÜZÜK

Amber Bayan Yüzük çeker ve her düzeyde her türlü negatif enerji transmutes. Amber fiziksel kendi kendini iyileştirme, depresyon, duygusal şifa ve çevre açıklıkta yardımcı olur. Amber açılır ve Çakralar tüm temizler.

Amber Taşı Yüzük

Amber Taşı Yüzük

Son derece koruyucu, Amber de gerçeğe fikir tezahürü yardımcı olur. Amber içinde hapsolmuş yaşam gücü doğurganlığı teşvik ve onun koruyucu ve çevresel takas özellikleri iyi bir taş şifa veya doğum odası hazırlamak için kullanımı yapmak. Güven, zihinsel berraklık ve yaratıcı kendini ifade artırmak için Solar Pleksus Çakrası ile Amber kullanın.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ  BAYAN ÖZEL TASARIM 1.KALİTE RUS AMBERİ MUHTEŞEM RENK IŞILTI %100 DOĞAL 18 KARAT TAŞ KULLANILMIŞTIR.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA .ALAN KİŞİ GÜLE GÜLE KULLANSIN

Çok basit anlamda, sırayla gerçek Amber olarak reçine bir parça hak, bir kaç şey olmuş gerekiyor. İlk olarak, moleküller bir polimer ve ikinci numune en az 100.000 yaşında olmalı (iki veya daha fazla molekül bir araya gelmiş bir bileşik) oluşmuş olmalı.

Copal veya Copalite fosilleşmiş ve Amber olmak için yeterince sertleşmiş olması için yeterli (yani daha genç 100,000 yıl) eski olmayan organik reçine verilen isimdir.

Amber, genellikle plastik, renkli gözlük ve bazı modern ağaç reçineleri ile taklit edilir. Gerçek Ambers düşük özgül ağırlığı (sarı tuzlu su üzerinde yüzebilen) ve inklüzyonlar plastik ve gözlük ayırt edebilir var.

Afrika’da, Copal ama özellikle Madagaskar, Doğu ve Batı Afrika’nın kıyı ülkelerinde bulunur. Bu sözde Madagaskar Amber Amber Pine katılaşmış reçine ama sadece 1.000 – 10.000 yaşındayım.

Columbia Amber En az 250 yaşında ve aslında hiç Amber değil, Copal denilen yumuşak, genç versiyonu.

Özetle, burada Amber ve Copal hakkında birkaç gerçekler şunlardır:

– Amber fosilleşmiş ağaç reçinesi (değil ağaç reçineleri) olarak jeologlar tarafından tanımlanır. Sap, bir bitkinin, vasküler sistem içerisinde sirküle sıvıdır. Sap, bir ağaca, size ya da bana damarlarında akan kan gibi. Reçine, diğer taraftan, bitkinin epitel hücreleri yoluyla cepler ve kanallarda salgılanan bir yarı-katı, amorf (hiçbir kristal yapısı) organik bir maddedir. Bu saatten sonra fossilize ve sertleşmesine olacağını gerçekten yapışkan şeyler.
– Copal denir az 100.000 yaşında Sertleştirilmiş ağaç reçinesi.
– Bu fossilizing bittikten Copal Amber olur.
– Uçucu yağlar (veya turpenes) buharlaşması olarak Copal can “çılgınlığı” ya da yüzeyde çatlak.
– Copal aseton içinde çözülür, ancak Amber olmaz.
– Madagaskar ve Columbia Copal olan 250 10.000 yaşında
– Baltık ve Dominik Cumhuriyeti Amber 25-40.000.000 yaşında.

 

 

Fiziksel ve Metafizik Özellikleri

Stone Özellikleri: Kehribar

Birincil Çakra: Solar-Plexus-Çakra

Kristal Sistem: Amorf-Kristal Sistem

Kimyasal Bileşim: C10H16O Karbon, Hidrojen, Oksijen

Astrolojik Burcu: Kova , Aslan , Yay

Sayısal Titreşim: Sayı-3

Sertlik: 2-to-2.5-sertlik

Renk: Golden-Brown , Turuncu , Sarı

Yer: Rusya

Nadirlik: Ortak

Telaffuz: am-ber

Amber Bayan Yüzük

Amber Bayan Yüzük

Amber fosil ağaç reçinesi, tipik bir taş mineral yapılan organik bir malzemedir, bir taş değil. Organik canlıların kökeni bulunması anlamına gelir. Bu reçine damladı ve antik ormanın ağaçları oozed. Amber hidrokarbonlar, süksinik asit, reçineler ve yağlar dahil olmak üzere, organik bileşiklerin, amorf bir karışımıdır. Amorf hiçbir kristal yapıya sahip olduğu anlamına gelir. Bu takı ve diğer süs makaleleri yapmak için kullanılan sert kahverengi-sarımsı bir maddedir.

Amber Özellikleri

Ancak, sağduyu bir fosil değildir. Fosiller çoğunlukla toprağa gömülmüş bir bitki ya da hayvan alarak başlar. Organik madde bin yıllık bir süre içinde, mineral krallığının öğeleriyle yavaşça değiştirilir. Öte yandan, kehribar organik unsurlar yerini olmamıştır. Testlerinin öngördüğü, reçine kimyasal dönüşüm geçirdi. Bir polimer, doğal bir plastik haline gelmiştir.

İnsanlar genelde nedeniyle renk ve güzellik bir taş olarak kehribar sınıflandırır. Amber ağacı sap (bir bitkinin hayati dolaşan akışkan) her zaman düşünce gibi birçok kişiden yapılmış değildir. Reçine bitkinin epitel hücreleri yoluyla kanallar ve cepler salgılanan yarı-katı, şekilsiz bir organik madde ise Sap, bir bitkinin bir vasküler sistem içerisinde sirküle sıvıdır. Reçine hastalığı ve mantar ve böcek tarafından uygulanan yaralanmalardan korumak için ağaç tarafından üretilebilir. Reçineler kokuları sahip veya püskürtmek ve böcekleri çekmek hem de bu tadı. Reçine böyle bir kırık dal olarak bir yara iyileşmesi için ağaçtan dönen olabilir. Olgun ağaçlar, bu reçine sadece hızlı büyümenin tarafından üretilen gerginlik ddue kabuğu dikey çatlaklar gelen terlemek olabilir. Bu malzeme aynı zamanda, fazla asetat yerleştirilmesi için bir yöntem olarak üretilebilir.

Sarı düşürür ve oksijene maruz kaldığında okside için, sadece belirli koşullar altında muhafaza edilmektedir. Bu yüzden hemen hemen her zaman bir antik lagün veya nehir deltasının botom oluşan kum ve kil gibi yoğun, ıslak sedimanlar, bulunur.

Amber dokunmak sıcak hafiftir (ancak sudan daha ağır), ve rengi mavi, kahverengi, beyaz renk, limon rengi, turuncu, kırmızı (kiraz kehribar) bulunabilir, her zaman yeşil sarımsı-kahverengi değil ve hatta siyah. En değerli kehribar çoğu şeffaftır.

Amber Böcekler

Amber gibi çiçekler, tohumlar, mantar kapaklar, saplar, çam kozalakları gibi akreplerin, eşekarısı, sinekler, karıncalar, bakteriler, amip, arılar, kırkayak, örümcek, kurbağa, akrep, kertenkele ve veya konserve bitkiler gibi içinde birçok korunmuş hayvan içerebilir onlarca veya eski milyonlarca yıl yüzlerce çam iğneleri. Bazen kürk veya tüy da içinde bulunabilir. Bu fosiller, bugün hayatta olan taht aynı tür olmadığından, genellikle amber içinde görülen bu sık fosil kalıntılar normalde taş benzersiz bir görünüm eklemek ve büyük ölçüde değerini artırabilirsiniz. Böcek 1.000’den fazla soyu tükenmiş amber tespit edilmiştir.

Amber nasıl ayırt edilir

Amber, genellikle de bir ağaç reçinesi ama tamamen kehribar fosilleşmiş değil copal ile karıştırılır. Onlar kökeni neredeyse aynıdır. Bu ikisi arasındaki fark kehribar ise yüz bin kopal sadece bir kaç yaşında, milyonlarca yıllık olmasıdır.

 

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Isıtmalı kehribar irade yumuşak döner ve kokulu koku vermek üzere başlar ve zaman aşırı ısındığında tamamen yanmış olabilir. Bir bez ile ovuşturdu ise, külleri, toz ve küçük kâğıt parçaları atract. Bu teknikler copal gelen kehribar ayırt edemez, ama teknikler plastik taklitlerinden kehribar ayıracaktır. Copal ve kehribar ayırt etmek aynı özgül ağırlığı, kırılma indeksi ve diğer birçok özellikleri paylaşmak beri bu kadar basit değildir. Gibi gerçek kehribar veya kopal olup olmadığı Afrika amber belirli mevduat hakkında güçlü bir tartışma vardır.

Isıtma, boyama, yüzey kaplama ve kehribar yeniden gibi kehribar taş üzerinde yapılabilir çeşitli tedaviler vardır. Isıtma yüzey kaplama yüzeyinde herhangi bir hasar veya lekeleri çıkarmak için yapılır, boyama o yaşlı bir görünüm vermek için yapılır, renk kapanımlar artırmak ve geliştirmek için uygulanır. Yeniden yapılandırılmış amberleri, yüksek sıcaklık ve basınçta, bezir yağı ile birlikte kehribar küçük parçalar presleme yöntemiyle yapılır. Yeniden inşa sarı da ambroid olarak adlandırılır. Bu bir mikroskop ile ayırt edilebilir. Ticari takı kullanılan birçok amberleri aslında onları sert ve daha az eğilimli tırmalama kılan sulandırılır. AMBERLERİ sulandırılmış ve işlenmiş amberleri genellikle doğal kapanım yok.

Muhtemelen kehribar insan süs için kullanılan en eski maddeyi de düşünebilirsiniz. Bu maddelerden yapılmış Kolye ve boncuklar, bugün bulunan amberler 8000 M.Ö. çoğu kuzey Avrupa mezar sahasına bulundu 30-90.000.000 yaşında. En büyük ve en zengin kehribar yatakları Baltık Denizi bölgesinde bulunabilir. Dominik Cumhuriyeti kehribar koleksiyoncular tarafından değerlidir fazla böcek inklüzyonları, olma ihtimali ise Baltık kehribar eski ve daha değerlidir. Dominik kehribar yumuşak olduğu söylenir ve Birmanya kehribar zor olduğunu. amber içinde bulunan süksinik asit yüzdesi kalitesini belirler. amberler bulunan süksinik asit en yüksek oranda Baltık Denizi bölgesinden vardır. Cam, plastik, sentetik reçine ve diğer doğal reçineler kehribar taklitlerinin eşya olun.90 milyon yıl önce – Amber yaklaşık 30 farklı iğne yapraklılar (özellikle Pinus succinifera) tarafından üretilen fosil reçine vardır. (Meksika ve Dominik Cumhuriyeti) Orta Amerika kehribar baklagil ağaçlarının reçine (Hymeneae) tarafından üretildi. Dünyanın bazı bölgelerinde geniş ormanlar Ağaçlar, uzun bir süre sarımsı veya kahverengimsi reçine salgılanan hatta bazen hayvanları yakalama, vb bitkiler Sonra bu ormanlar öldü ve sedimanlar tarafından toprağa verildi. reçinenin organik bileşikler yıl milyonlarca içinde sertleştirilmiş ve oksidasyon ve doğal polimerizasyon ile amber dönüştürülmüştür.

Kehribar Bayan Yüzük

Kehribar Bayan Yüzük

 

Ve Tersiyer (65 Mio – 2,6 Milyon) sedimanlar – En kehribar Kretase (65 Mio 135 Mio) bulunur. Mineralize olmasa da, genel olarak, bir taş gibi kabul edilir.
Baltık Denizi ve Kuzey Denizi’nden Neolitik kehribar beri azından toplandı ve Cermenler tarafından işlem gördü. Onlar diğer kabileleri buluntular sattı. Roma handimen güzel küçük bir kase, kavanoz vb içine büyük kehribar topaklar imal
Antik kehribar de onun elektrostatik özellikleri bilinen beri: kağıt bit çekti ve böylece bir bezle sürtme kehribar elektrikli hale getirir. Bu nedenle Yunan amber “elektron” kelimesi “elektrik” için kaynak adını verdi.
Isıtmalı kehribar, yumuşatır erir ve hatta yakabilir. Bu nedenle, Germen dillerinde denir “-Stone Yaz” (Almanca: “Bernstein”, Hollandaca: “Barnsteen”). Güçlü ısıtma ardından “kolofan” adı verilen bir koyu kahverengi bir tortu, sarı vernik temel bileşeni içine, sarımsı bir yağ halinde sarı parçalanır. Çok yavaş yakar çünkü Antik çağda amber mumlar yerine kullanılmıştır.

Deniz Shores Amber Toplama

Sahilde ıslak amber bir parça güneş ışığı yansıtmaz Eğer kolay gerçek kehribar olarak tanımlanan varlık değildir. Bir sade plaj taşlar her türlü ile kaplıdır, özellikle muayene için tüm sarımsı veya kahverengimsi taş pick up olamaz! Bu nedenle, burada yeni başlayanlar için bazı yararlı bilgiler şunlardır:
Organik madde olduğundan Amber cilde sıcak hisseder. O kehribar toplayıcıları donuk kehribar parçaları ve normal taşlar ayırt yardımcı olur. Amber tanımlamak için daha iyi bir yöntem olanlar dişlere karşı “taş” linkine tıklayarak olduğunu. Amber bir mineral gibi tıklayın ama plastik gibi hissediyor değil.
Baltık Denizi ve Kuzey Denizi kehribar kıyılarında (onlar doğru yönde gelen varsa) fırtına sonrası bulunan ve düşük gelgit sırasında yapılabilir. Çünkü onun özgül ağırlık – deniz suyundan biraz daha ağır (1.05 1.1), en çok kehribar parçaları Crawfishes ve karides grimsi kalıntıları arasında yanı sıra ahşap küçük, siyah kalıntıları arasında yosun ya da yalan gömülü olan.
Daha sonra su (nedeniyle ısıl genleşme) daha düşük bir yoğunluğa sahip olduğundan, yaz aylarında sarı Toplama tatmin edici sonuçlar getirmez. İlkbahar, sonbahar ve özellikle kış aylarında tuzlu su kehribar gezen, ardından mevcut veya dalgalar tarafından sahile tahrik edilebilir yosun yakalanmış olmanın böylece biraz daha ağırdır.

Kapsama alınan
Amber Çiçeği *

Amber Gecko *
Reçine ağaçlar (özellikle çam) dışarı sızdırılmış, bu aşağı yolunda her şeyi sıkışıp: hava kabarcıkları, su, yaprak, küçük komple hayvanlar, bitkiler, kemikler, tüyler, saç, ve diğer organik (ve bazen anorganik her türlü ) malzeme. Amber çoğu böcekler soyu tükenmiş bulunmaktadır. Değilse, reçine büyük olasılıkla kopal, reçine veya bir sahtecilik çok daha genç bir şeklidir. Zaten Romalılar amber içinde mumyalanmış böcekler, fark ettim. Bu sıvı halde böceklerin tuzak olmalı, çünkü bu nedenle onlar malzeme “succeinum” (“sakız taşı”) adını verdi.
Dominik kehribar her 1000 adet yaklaşık 1 her 100 adet 1 dahil, (özellikle Baltık Denizi) Baltık kehribar içerir. En az bir içerme çok daha değerli, normal amber daha birlikte nedenle amber.

 

 

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Mevduat

Avrupa: Baltık Denizi kıyıları tarih öncesi çağlardan beri özgün kaynak vardı. Baltık kehribar ilk kullanımı Neolitik’ten bağlantılı olabilir. Baltık kehribar Mısır mezarlarında bulunmuştur, Baltık ülkeleri (Estonya, Letonya, Litvanya), Almanya, Polonya ve İskandinav ülkelerindeki mezar siteleri. Bugün büyük kehribar üreten ülkeler Polonya ve dünyanın amber yaklaşık% 70 tedarik, özellikle Rusya ve Baltık kehribar neredeyse tüm vardır. Diğer Avrupa mevduat Çek Cumhuriyeti, Danimarka, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya (Sicilia), Norveç, Romanya, Slovakya, İsveç, İsviçre ve Ukrayna’da bulunmaktadır.
Meksika’da Mine *
Amerika: Kehribar bazı ABD Devletleri bulunabilir (ya da bulunmuştur). Arkansas Kuzey Amerika’da (ilginç kapanımlar) ile kehribar en büyük mevduat olarak bilinir. New Jersey kehribar ayrıca böcek ve bitkilerin farklı kapanım bir sürü korur. Dominik Cumhuriyeti onun ünlü “mavi sarı” UV ışığına maruz kaldığında, mavi veya yeşil tonları fluoresces. Bugün bu “mavi kehribar” En pahalı ve aranılan amber dünya çapında. Amerika’da diğer mevduat olan Meksika , Kanada ve Grönland.
* Fotoğraf: www.palaeontologische-gesellschaft.de

Asya: Myanmar kehribar zaten Han Hanedanlığı (- 220 206 BC) sırasında Çinliler tarafından kullanılmıştır. Asya’daki diğer mevduat, Japonya, Çin, Malezya ve Lübnan’da bulunmaktadır.

Afrika: Tanzanya Mevduat, normal amber daha copal daha eski ama genç malzemeyi ihtiva etmektedir.

Avustralya / Yeni Zelanda: Yeni Zelanda “Ambrit” şeffaf, sarı kehribar. Yeni Zelanda “Kauri kopal” kapanım ile çok eski kopal malzemesidir.

Kara ve Deniz Çeşitleri
Deniz Amber
Amber kara veya deniz üzerinde bulunabilir. Genellikle kabuk olmadan net, parlak taşlarla olarak bulunur, böylece su hareketi taşları parlatır, çünkü deniz kehribar madenlerinden amber genellikle daha iyi görünüyor. (Özellikle Baltık ülkelerinde) ağları kullanılarak sudan doğrudan kıyısında yıkanır veya deniz kehribar toplanabilir.
(Sekonder veya alüvyon olarak) Çukur kehribar, özellikle Rusya’nın Baltık kıyısında, “mavi toprak” den mayınlı. Biri bir taşın iç (kalitesini) göremiyorum böylece genellikle bir kabuk ile kaplıdır.