OTANT�K TA�

AMETİS TAŞI KELEPÇE BİLEKLİK (ÖZEL TASARIM)

DOĞAL TAŞ BİLEKLİKLER
Ametist Taşı Bileklik
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RENK DOYUMU
 • 22 GR
 • 8.45 OVAL KESİM AMETİST
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KELEPÇE BİLEKLİK
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Ametist en popüler değerli taşlardan biridir ve antik zamanlardan beri değerlidir. Antik çağdaki Ametist’in

Ametist Taşı Bileklik

Ametist Taşı Bileklik

sarhoşluğundan uzak durduğu düşüncesiyle, adı “sarhoş değil” anlamına gelen Yunan “amethystos” ‘dan kaynaklanıyor. Amethyst, bir zamanlar Ruby ve Emerald gibi değerli taşlar arasında saygı görürken, 1800’lerden beri büyük Ametizit yataklarının keşfedilmesi Amethyst’i oldukça ucuz ve çok elde edilebilir hale getirdi. Ametist renkleri açık ten koyu mor arasında değişir ve şeffaf mor mor renkler en çok saygı gören renklerdir.
Kimyasal formül     Si02
Renk     Mor
Sertlik     7

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR MÜKEMMEL GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ KELEPÇE ŞEKLİNDE TASARLANDI ERGONOMİK ORTASI YAYLI 8.45 KARAT DOĞAL OVAL KESİM BRAZİLYA AMETİST TAŞI RENK DOYUMU MÜKEMMEL ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ÖZEL VE FANTASTİK BİR HEDİYE…

Ametist, mineral Kuvarsın mor çeşididir ve en ünlü ve değerli taş çeşididir. Kuvars aynı zamanda Citrine , Rose Quartz ve Dumanlı Kuvars gibi diğer değerli taşları da içerir. Ametist rengi çoğunlukla demir kirlerinden kaynaklanır, ancak doğal radyasyona maruz kalma ile renklendirilebilir. Ametist bazen ısınarak rengi derinleştirir veya onu Citrine’e dönüştürür. Ametistin bazı biçimleri de ısıyla işlemden geçirildiğinde açık yeşil renge dönüşebilir ve bu tür taşlara taş ticaretinde daha yaygın olarak bilinen Prasiolite veya ” Yeşil Ametist ” adı verilir.

Ametist, bazıları farklı renk stilleri üreten birçok farklı maden kaynağından gelir. Örneğin, Uruguaylı Ametist, Arizona’dan gelen Ametist gibi derin morumsu-mavi bir renge sahiptir. Konuşma olarak “Sibirya Ametisti” olarak bilinen Rusya’dan gelen ametist, çok kızıl ve mavimsi tonlarla renklendirilmiştir. O zamandan beri tükenmiş olan mevduatlardan kaynaklanır ve bu nedenle yüksek fiyat talep eder. Bazı bayiler daha yüksek bir satış değeri üretmek için diğer yerlerden “Sibirya Ametisti” olarak renkli Ametist satabilirler. Afrika Ametisti genelde Güney Amerika Ametistinden daha derindir, ve mücevher ticaretindeki “Afrikalı Ametist” etiketi, Afrika’da ortaya çıkmasa bile daha derin bir renkli taşı tanımlamak için uygunsuz şekilde kullanılabilir.

Doğal Ametist Taşı Bileklik

Doğal Ametist Taşı Bileklik

Ametistin renk dağılımı bazen düzensizdir ve bu genellikle bir taş kesilirken dikkate alınır. Çok sert çarpıldığında eğri şekilli kırıklar oluşturduğu bilinmekte ve Ametist ile özen gösterilmelidir. Birkaç lokasyondaki bazı Ametist, ışığa uzun süre maruz kaldıktan sonra renkte solabilir.

Ametist kusursuz kristallerde oluşabilir ve her ölçekteki taşlar yüz yüze olmuştur. Ametistin bol olması nedeniyle, genellikle temiz ve kusurlardan veya içermeden bağımsızdır. Bu nedenle, görünür kusurları veya inklüzyonları olan Ametistten kaçınılmalıdır.

Mor Ametist ve altın sitrin doğal bir karışımı “Ametrine” ticari adı ile üretilmiştir. (Daha fazla ayrıntı için Ametrine sayfasının ayrılmış sayfasına bakın.)

KULLANIMLARI
Ametist birçok kesikli yüzlüdür ve yüzük, kolye, küpeler, bilezikler ve kolye dahil mücevher her türlü kullanılır. Yüzlerce karat ağırlığa sahip olan birçok büyük taş Ametistten kesilmiştir. Bazen süs eşyaları da büyük parçalar halinde oyulmuştur. Düşük kaliteli Ametist önemli bir boncuk mücevheridir ve ayrıca kabakonlara kesilebilir. Beyaz kuvartz ile karışık mor ametist boncuklar da kolye ve bilezik olarak kullanılıyor.

Ametist, Şubat ayının doğum yıldızıdır .

ÇEŞİTLERİ

Afrika Amethyst – Afrika kıtasından çıkan ametist . Mücevher ticaretindeki bu terim genellikle çok renkli veya daha koyu olan Ametist için geçerlidir.
Ametist Kuvars – Ametist ve Süt Kuvars karışımı (veya berrak kuvars ). Üst kısmı mor renklidir ve alt kısımda beyaz veya açık renklidir. Ayrıca mor ve beyaz bantlı olabilir. Ametist Kuvars genellikle yuvarlanır veya boncuklar halinde parlatılır .
Bolivya Amethyst – Bolivya’nın Güney Amerika ülkesinden gelen ametist .
Brezilya Ametist – Brezilya menşeli ametist . Bu şartlar bazen gem ticaretinde herhangi bir Güney Amerika Ametisti için de kullanılır.
Yeşil Ametist – Amethyst’in belli bazı türlerini ısıyla muamele etmek suretiyle yapay olarak renklendirilmiş Kuvarsın açık yeşil taş şekli. “Prasiolite” olarak da bilinir.
Sibirya Ametisti – Terim aslen, Rusya’da Sibirya’dan çok renkli olan Ametisti tarif etmek için kullanılır. Herhangi bir derinde renkli ametisti tanımlamak için gem ticaretinde yanlış da kullanılabilir.

Ametist Gümüş Bileklik

Ametist Gümüş Bileklik

YANLIŞ İSİMLER
Bengal Ametist – Mor Safir
Oriental Ametist – Mor Safir

Ametistin Tedavileri ve Yeşermeleri
Ametist bazen mor rengi derinleştirmek ve daha açık renk taşları daha derin tonlara dönüştürmek için ısı ile işlenir . Daha sıklıkla, Ametist, Citrine ve Prasiolite olarak bilinen yeşil Kuvars üretmek için ısıyla işlem görür . Ametist kaynakları bol olmasına rağmen, sentetik Ametist taşlar da hidrotermal yöntem kullanılarak üretilmektedir.

Ametist KAYNAKLARI
Brezilya, Ametist’in en büyük üreticisidir. Minas Gerais, Rio Grande do Sul, Maraba ve Bahia eyaletlerinde bulunur. Diğer önemli mevduatlar Uruguay’da (Artigas’da), Arjantin’de, Bolivya’da, Meksika’da, Namibya’da, Zambiya’da, Güney Afrika’da, Madagaskar’da, Kanada’da (Ontario) ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (Arizona, Kuzey Carolina, Gürcistan ve Maine) mevuttur. Isıl işlem sonrasında yeşilimsi Prasiolite çeşidi ürettiği bilinen belirli bir Ametist yatağı, Brezilya, Minas Gerais’deki Montezuma Madeni’dir .

BENZER GEMSTANLAR
Ametist rengi oldukça benzersizdir ve özellikle birkaç gölgede daha az gölgede çok az taş var. Mor Safir ve Mor Spinel , Ametistin aynı rengi olabilir, ancak bunlar hem çok nadirdir hem de Ametistten çok daha yüksek fiyatlara sahiptir. Iolit de benzer olabilir, ancak daha koyu tonlar içerir.

Ametist Doğal Kelepçe Bileklik

Ametist Doğal Kelepçe Bileklik

Florit aynı renkteki olabilir, ancak çok düşük sertlik bir taş olarak kullanımını sınırlar ve sadece toplayıcı bir taş olarak kullanılır.Mücevher ve mitoloji bir araya geldiğinde her şey güzel. En sevdiğim efsanelerden biri, ametist masalı. Ametist yarı değerli bir taştır. Ametist, kuvars ailesinden gelen mor renkli bir taştır. Aslında en pahalı kuvars çeşididir. Taş, Mısır döneminden beri mücevheratta popüler bir taş. Ametist adı antik Yunan’dan geliyor. Özetle mitoloji, olayların nasıl ve neden olduklarını açıklamak için kullanılır. Bu ametist hikayesi.

Ametistin arkasında iki popüler efsane vardır. Her ikisi de Dionysus’u her zamanki sarhoş benliği ve ondan kaçmaya çalışan bir kızı içeriyordu. Hikaye Yunan mitolojisine atfedilmesine rağmen, efsanenin romantik bir Fransız Şair Remmy Belleau’dan geldiğine inanılan kimileri var.

Zehirlenme ve şarabın tanrısı Dionysus, duygularını reddeden Amethystos adlı bir kızlık soyunu takip ediyordu. Amethystos, tanrılara Artemis’in cevapladığı bir dua olan, namaz kıldığı için Allah’a dua etti ve onu bir beyaz taş haline getirdi. Amethystos’un ısrarla geride kalma arzusuyla, Dionysos, kristalleri mor renkte boyarken, armağan olarak taş üzerine şarap döktü.

Hikayenin diğer sürümünde:

Yunan tanrıları Dionysus kötü bir ruh halindeydi, çünkü bir ölümlü ona hakaret etmişti. Ölüm ölümcüllerini geri getirmek için, onun yolunu bulacak olan bir sonraki ölümcülünü öldüreceğine yemin etti. Ardından kirli işi yapmak için kaplanları kullanarak bir tuzak kurdu. Elbette, masum bir kişi onun yolunu kesmek için sıradaki olurdu. Ölüm, tanrıça Artemis’e övgü dolu bir güzel kadındı.

Ametist Bileklik

Ametist Bileklik

Artemis’in genç kadının hayatını korumak için fazla vaktimiz olmadığı için onu saf kristalin kuvartsta heykel haline getirdi. Bu onu kaplanlardan koruyacaktı, fakat ne yazık ki şimdi bir kuvars heykeli idi. Dionysus yaptığı şeyi gördüğünde gözyaşları ile aşılmıştı. Gözyaşları akıyordu. Ağladı ve ağladı. Gözyaşları, kuvars heykelinin her tarafına aktı. Kuvars heykeli mor renkte olmuştu. Genç kadının adı Amethystos’tu.

Tüm ametistlerin Amethystas heykelinden kaynaklandığı söylenir. Dionysus ile olan ilişkisi nedeniyle, ametistin kullanıcısını sarhoşluğundan koruması söylenir. Ametist kelimesi “Sarhoş Değil” kelimesine dönüşür.
Reklamlar
Eski Mısırlıların zamanlarında, imparatorluk en güçlü yerdeyken, ordu savaş sırasında koruma altına almak için bu şaşırtıcı taşı giyiyordu. Çin tıbbı pek çok doğal ürünü kullanmasıyla iyi bilinir ve ametist zihinsel sorunlardan ve acılardan yardım için tüketebilir. Zehirlenmeyi önlediği bildirildiğinden, Romalılar ve Yunanlılar, ametistten yapılan içki kadehlerini kullanacaklardı. Ametist kelimesi eski Yunanlılara geri dönüyor ve “zehirli değil” anlamına geliyor.

Sonunda, bu harika taş tüm Avrupa’ya yayılmış ve Ortaçağ boyunca endişeyi azaltmak ve insanlardaki öfkeyi yatıştırmak için kullanılmıştır. Leonardo da Vinci bu taştan faydalanmak için iyi biliniyordu. Rönesans döneminde, dengeli bir zihin tutması, zehirleri vücuttan uzaklaştırması ve kötü düşüncelerden kurtulmasına yardımcı olduğu düşüncesindeydi.

Ametist Taş Bileklik

Ametist Taş Bileklik

Ametist yeme önerilmemekle birlikte toksik değildir. Alternatif tıp uygulayıcıları bugün bu mücevheri bağışıklık yetersizlikleri, bağımlılık ve toksisite ile yardımcı olmak için kullanıyorlar.

Modern bilim, gerçekte neler olduğunu anlamak için her şeye yakından bakmaktan hoşlanır ve bu taş çok incelenmiştir. Araştırma, aslında iletken özelliklere sahip olduğunu gösterdi ve bunların vücudun enerjiyi yönlendirmesine yardımcı olduğu düşünülüyor. HealthyLine InfraMat Pro ™ tasarımcıları, yüzeydeki paralel kanalları kaplamak için ametist kullanıyor. InfraMat Pro ™ , ürettiği negatif iyonları ve uzak kızılötesi ışınları vücuda 7 inç kadar yükseltmeye yardımcı olur.

Modern bilimin araştırması sayesinde, bu taşın efsanelerinden bazılarının doğru olduğu gösterildi. Asitlenmelerin sadece ametistten yapılmış bir kadeh içerek önlenemeyeceğini biliyoruz, ancak InfraMat Pro ™ vücudun detoksifikasyonuna yardımcı olacaktır.
Ev
Taşlar
Ametist
Tarihte ametist
Tarihte ametist
9 Mart 2016 Ametist Yorum yok
Tarihte ametist
Mathew Abraham

Ametist rengi ayrıcalıklarla ilişkilendirildiğinden, eski zamanlardan çoğu hükümdar için doğal bir tercih olmuştur. Mısır hükümdarı taş için belirgin bir tercih yapmıştı. Bazı enfes ametist taşlar İngiliz Crown Jewels süslemektedir. Catherine the Great’in de bu değerli taşı beğenmesi biliniyordu. Ayrıca, önemli konularla ilgili doğru kararlar almak için hükümdarlar’ın ayık kalması bekleniyordu ve ametistin, giyeni her türlü sarhoş edici etkiden korumak için yeteneği olduğuna inanılıyordu.
Özet: Ametist rengi telif hakkıyla ilişkili olduğu için, eski zamanlardan çoğu hükümdar için doğal bir tercih olmuştur. Mısır hükümdarı taş için belirgin bir tercih yapmıştı. Bazı enfes ametist taşlar İngiliz Crown Jewels süslemektedir. Catherine the Great’in de bu değerli taşı beğenmesi biliniyordu. Ayrıca, önemli konularla ilgili doğru kararlar almak için hükümdarlar’ın ayık kalması bekleniyordu ve ametistin, giyeni her türlü sarhoş edici etkiden korumak için yeteneği olduğuna inanılıyordu.

Ametist Doğal Taş Bileklik

Ametist Doğal Taş Bileklik

Taş, cimri ile sembolik hale geldi. Leonardo Da Vinci, taşın onu kötü düşüncelerinden koruyabildiğini ve aklını harekete geçirdiğini buldu. Telif hakkı ile olan ilişki, onlara kendi bölgelerinde “krallar” olma hissini verdiği için onu modern toplum liderleriyle de popüler hale getiriyor. Dünyadaki farklı yerlerde bulunduğu için çok popüler hale geldi. Ve o kadar bol miktarda mevcut değil miydi, çok masraflı olurdu. 17. evlilik yıldönümü hediyesi olarak popüler bir seçimdir. Erken tarih
Eldeki bilgiler, bu mor kuvartz kategorisinin birkaç eski medeniyette popüler olduğunu ileri sürdü. Taş avcılar için popülerdi ve savaş esnasında ve zehirlere karşı koruma sağlama gücü ile aktarıldı. Ayrıca, halsizliği gidermek ve zihinsel çevikliği arttırdığı düşünülüyordu. Yüksek rahiplerin göğüs plakasını süsleyen on iki taşdan birine bile İncil’den bir gönderme yapılmıştır. Özellikle aristokrat sınıflar arasında süsleme olarak kullanılıyordu. Pliny, taşın adını, şarap benzeyen renginden türettiğini iddia etse de, halk folkloru adını Yunan kökenlerine bağlar. Teori, ‘ametist’ teriminin, ametistten yapılmış bardaklardan tüketilen alkollü içeceklerin, ametistten yapılmış olmamasına neden olacağına inanılmasından dolayı, Yunan köklerinden ‘a’ – ‘değil’ anlamında ‘methuskein’ – yani ‘zehirlenme’ – türetildiğini ileri sürüyor içiciyi zehirlendirmek. Aynı zamanda, kullanıcıyı aşındırıcı zehirlenmelere karşı koruduğu düşünülüyordu.
Ve taşın kendisinin kaynağı hakkında ilginç bir Yunan efsanesi var. Zehirlenme Yunan Tanrısı Dionysus bir ölümlü tarafından rahatsız edildi. Öfke dolu bir şekilde, bir sonraki ölümcül yolda intikam almak istedi ve yolunu kesmek için ölümcül tasarımını gerçekleştirmek için kısır kaplan yarattı. Bu şekilde gelen bir sonraki masum, güzel bir genç kız olan Amethyst, Tanrıça Diana’nın bir adanmışcısı olduğu ortaya çıktı. Amethist’i kaplandan kurtarmak için Diana, onu en saf kristalin kuvartz formuna dönüştürdü. Dionysus’un gözleri inanılmaz derecede güzel heykelin farkedildiğinde, derin mor şaraptan gözyaşı döktükten sonra kuvarteleri boyadılar ve cazip renklerini gösterdiler.

Ametist Taşı Özellikleri

Ametist Taşı Özellikleri

Bu terimin oryantal kaynaklara bağlandığı, mevcut terimin bir yolsuzluk olduğunu iddia eden başka kuramlar var orijinal adı. Ortaçağda, taş, anti-sarhoş edici özelliklerin bekârlık sözlerine devam etmelerine yardımcı olacağına inandığından, Katolik ruhban sınıfı arasında popüler oldu. Ametist dindarlığı simgelemek için geldi ve piskoposlar yüzükleri için sık sık kullandılar. Budizm gibi diğer dinler de taş üzerine önem verdi. Astrolojik ve Mistik Tarih
Geleneksel olarak ametist yıldız işareti Balıkların astrolojik taşıdır. Bugün, Şubat ayı için taş olarak da kabul edildi ve bazı insanlar Koç, Kova, Başak, Oğlak ve Yay işaretleriyle bağladılar. Koyu mor ve mor renk çeşitleri, astrolojik ve doğum taşları olarak en popüler renklerdir. Çoğu kimse, taşa atfedilen geleneksel pozitif değerlere hala çok önem veriyor. Saf Sevgiyle, saflık, saflık, erdemlilik ve sadakati simgeleyen Saint Valentine ile ilişkilendirilir. Avcı ve askerler, stresli durumlarda zihin ve açık düşünceye sahip olmaya hazırdı. Çoğu, mücevher takmanın ayrıcalıklı ve toplumun diğer zengin ve güçlü liderlerinden iyilik kazanabileceğini düşünüyor. Ametist ayrıca zihni felsefi alanlarda işgal ederken, dünyevilikten ayrılma ve dünyevilikten kopma sembolü olarak kabul edilir; bu da, giyenin dünyevi işlerde (mesleki konular da dahil) akıllıca kararlar almasına izin verir.

Ametistlere atfedilen diğer nitelikler arasında inanç ve bilgelikte artış, namaz ve dini uygulamalarda gayret, kehanette yardım, zehirli maddelerden ve sihirden korunma, kötü düşüncelerin ve kötü güçlerin fark edilmesi ve bastırılması, yolcular için rehberlik, sağlıkta bozulma belirtileri, vb. Bu, takan kişinin gelecekteki olaylarla ilgili peygamber hayallerini ve vizyonlarını görmesini ve yorumlamasını sağlamakla alakalıdır. Ayrıca mücevher takmanın sevgi ve şans getireceği düşünülmektedir.

Doğal Ametist Taşı Bileklik

Doğal Ametist Taşı Bileklik

Çağdaş Tarih
Modern zamanlarda ametist çok popüler hale geldi, çünkü tüm dünyada kolaylıkla bulunabiliyor. Madenler Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika, Brezilya, Arjantin, Bolivya, Uruguay, Zambiya, Namibya, Güney Afrika, Rusya ve Avustralya’da bulunur. Taşın orijinalliğine bağlı olarak taş kalitesinde belirgin farklılıklar olmasına rağmen, tüm çeşitler çok talep görmektedir. Güney Amerika ametisti genellikle Afrika çeşitliliğinden daha büyük, ancak sonuncusu daha derin renkte olma eğilimi gösterir. Avustralya taşı çok küçük fakat çok koyu bir renge sahiptir. Rusya’da mayınlı taşlar açıktır ve derin bir renktedir.

Mücevher, koyu morlardan soluk lila gölgesine kadar geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Süslemelerin başlıca tercihi şeffaf zengin mor çeşididir. Bu taşların rengarenk bir ışıltısı var ve en pahallı. “Rose de France” olarak anılacak daha cılız pastel tonlar, Viktorya tarzında hazırlanmış mücevhereler için daha uygundur. Bu günlerde ametist çok çeşitli şekil ve boyutlarda mevcuttur. Genellikle taşlar standart boyutlara indirgenmesine rağmen, daha yaratıcı tasarımlardan bazıları – özellikle efsanevi folklor veya mistik güçlerle bağlantılı olanlar – çok talep görüyor. Ancak boyut ne olursa olsun, biçimi ne olursa olsun ve renk ne olursa olsun, taşa olan talep her yerde artıyor.

AMETİS TAŞI KELEPÇE BİLEKLİK (ÖZEL TASARIM)

DOĞAL TAŞ BİLEKLİKLER
Ametist Taşı Bileklik
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RENK DOYUMU
 • 22 GR
 • 8.45 OVAL KESİM AMETİST
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KELEPÇE BİLEKLİK
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Ametist en popüler değerli taşlardan biridir ve antik zamanlardan beri değerlidir. Antik çağdaki Ametist’in

Ametist Taşı Bileklik

Ametist Taşı Bileklik

sarhoşluğundan uzak durduğu düşüncesiyle, adı “sarhoş değil” anlamına gelen Yunan “amethystos” ‘dan kaynaklanıyor. Amethyst, bir zamanlar Ruby ve Emerald gibi değerli taşlar arasında saygı görürken, 1800’lerden beri büyük Ametizit yataklarının keşfedilmesi Amethyst’i oldukça ucuz ve çok elde edilebilir hale getirdi. Ametist renkleri açık ten koyu mor arasında değişir ve şeffaf mor mor renkler en çok saygı gören renklerdir.
Kimyasal formül     Si02
Renk     Mor
Sertlik     7

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR MÜKEMMEL GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ KELEPÇE ŞEKLİNDE TASARLANDI ERGONOMİK ORTASI YAYLI 8.45 KARAT DOĞAL OVAL KESİM BRAZİLYA AMETİST TAŞI RENK DOYUMU MÜKEMMEL ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK ÖZEL VE FANTASTİK BİR HEDİYE…

Ametist, mineral Kuvarsın mor çeşididir ve en ünlü ve değerli taş çeşididir. Kuvars aynı zamanda Citrine , Rose Quartz ve Dumanlı Kuvars gibi diğer değerli taşları da içerir. Ametist rengi çoğunlukla demir kirlerinden kaynaklanır, ancak doğal radyasyona maruz kalma ile renklendirilebilir. Ametist bazen ısınarak rengi derinleştirir veya onu Citrine’e dönüştürür. Ametistin bazı biçimleri de ısıyla işlemden geçirildiğinde açık yeşil renge dönüşebilir ve bu tür taşlara taş ticaretinde daha yaygın olarak bilinen Prasiolite veya ” Yeşil Ametist ” adı verilir.

Ametist, bazıları farklı renk stilleri üreten birçok farklı maden kaynağından gelir. Örneğin, Uruguaylı Ametist, Arizona’dan gelen Ametist gibi derin morumsu-mavi bir renge sahiptir. Konuşma olarak “Sibirya Ametisti” olarak bilinen Rusya’dan gelen ametist, çok kızıl ve mavimsi tonlarla renklendirilmiştir. O zamandan beri tükenmiş olan mevduatlardan kaynaklanır ve bu nedenle yüksek fiyat talep eder. Bazı bayiler daha yüksek bir satış değeri üretmek için diğer yerlerden “Sibirya Ametisti” olarak renkli Ametist satabilirler. Afrika Ametisti genelde Güney Amerika Ametistinden daha derindir, ve mücevher ticaretindeki “Afrikalı Ametist” etiketi, Afrika’da ortaya çıkmasa bile daha derin bir renkli taşı tanımlamak için uygunsuz şekilde kullanılabilir.

Doğal Ametist Taşı Bileklik

Doğal Ametist Taşı Bileklik

Ametistin renk dağılımı bazen düzensizdir ve bu genellikle bir taş kesilirken dikkate alınır. Çok sert çarpıldığında eğri şekilli kırıklar oluşturduğu bilinmekte ve Ametist ile özen gösterilmelidir. Birkaç lokasyondaki bazı Ametist, ışığa uzun süre maruz kaldıktan sonra renkte solabilir.

Ametist kusursuz kristallerde oluşabilir ve her ölçekteki taşlar yüz yüze olmuştur. Ametistin bol olması nedeniyle, genellikle temiz ve kusurlardan veya içermeden bağımsızdır. Bu nedenle, görünür kusurları veya inklüzyonları olan Ametistten kaçınılmalıdır.

Mor Ametist ve altın sitrin doğal bir karışımı “Ametrine” ticari adı ile üretilmiştir. (Daha fazla ayrıntı için Ametrine sayfasının ayrılmış sayfasına bakın.)

KULLANIMLARI
Ametist birçok kesikli yüzlüdür ve yüzük, kolye, küpeler, bilezikler ve kolye dahil mücevher her türlü kullanılır. Yüzlerce karat ağırlığa sahip olan birçok büyük taş Ametistten kesilmiştir. Bazen süs eşyaları da büyük parçalar halinde oyulmuştur. Düşük kaliteli Ametist önemli bir boncuk mücevheridir ve ayrıca kabakonlara kesilebilir. Beyaz kuvartz ile karışık mor ametist boncuklar da kolye ve bilezik olarak kullanılıyor.

Ametist, Şubat ayının doğum yıldızıdır .

ÇEŞİTLERİ

Afrika Amethyst – Afrika kıtasından çıkan ametist . Mücevher ticaretindeki bu terim genellikle çok renkli veya daha koyu olan Ametist için geçerlidir.
Ametist Kuvars – Ametist ve Süt Kuvars karışımı (veya berrak kuvars ). Üst kısmı mor renklidir ve alt kısımda beyaz veya açık renklidir. Ayrıca mor ve beyaz bantlı olabilir. Ametist Kuvars genellikle yuvarlanır veya boncuklar halinde parlatılır .
Bolivya Amethyst – Bolivya’nın Güney Amerika ülkesinden gelen ametist .
Brezilya Ametist – Brezilya menşeli ametist . Bu şartlar bazen gem ticaretinde herhangi bir Güney Amerika Ametisti için de kullanılır.
Yeşil Ametist – Amethyst’in belli bazı türlerini ısıyla muamele etmek suretiyle yapay olarak renklendirilmiş Kuvarsın açık yeşil taş şekli. “Prasiolite” olarak da bilinir.
Sibirya Ametisti – Terim aslen, Rusya’da Sibirya’dan çok renkli olan Ametisti tarif etmek için kullanılır. Herhangi bir derinde renkli ametisti tanımlamak için gem ticaretinde yanlış da kullanılabilir.

Ametist Gümüş Bileklik

Ametist Gümüş Bileklik

YANLIŞ İSİMLER
Bengal Ametist – Mor Safir
Oriental Ametist – Mor Safir

Ametistin Tedavileri ve Yeşermeleri
Ametist bazen mor rengi derinleştirmek ve daha açık renk taşları daha derin tonlara dönüştürmek için ısı ile işlenir . Daha sıklıkla, Ametist, Citrine ve Prasiolite olarak bilinen yeşil Kuvars üretmek için ısıyla işlem görür . Ametist kaynakları bol olmasına rağmen, sentetik Ametist taşlar da hidrotermal yöntem kullanılarak üretilmektedir.

Ametist KAYNAKLARI
Brezilya, Ametist’in en büyük üreticisidir. Minas Gerais, Rio Grande do Sul, Maraba ve Bahia eyaletlerinde bulunur. Diğer önemli mevduatlar Uruguay’da (Artigas’da), Arjantin’de, Bolivya’da, Meksika’da, Namibya’da, Zambiya’da, Güney Afrika’da, Madagaskar’da, Kanada’da (Ontario) ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (Arizona, Kuzey Carolina, Gürcistan ve Maine) mevuttur. Isıl işlem sonrasında yeşilimsi Prasiolite çeşidi ürettiği bilinen belirli bir Ametist yatağı, Brezilya, Minas Gerais’deki Montezuma Madeni’dir .

BENZER GEMSTANLAR
Ametist rengi oldukça benzersizdir ve özellikle birkaç gölgede daha az gölgede çok az taş var. Mor Safir ve Mor Spinel , Ametistin aynı rengi olabilir, ancak bunlar hem çok nadirdir hem de Ametistten çok daha yüksek fiyatlara sahiptir. Iolit de benzer olabilir, ancak daha koyu tonlar içerir.

Ametist Doğal Kelepçe Bileklik

Ametist Doğal Kelepçe Bileklik

Florit aynı renkteki olabilir, ancak çok düşük sertlik bir taş olarak kullanımını sınırlar ve sadece toplayıcı bir taş olarak kullanılır.Mücevher ve mitoloji bir araya geldiğinde her şey güzel. En sevdiğim efsanelerden biri, ametist masalı. Ametist yarı değerli bir taştır. Ametist, kuvars ailesinden gelen mor renkli bir taştır. Aslında en pahalı kuvars çeşididir. Taş, Mısır döneminden beri mücevheratta popüler bir taş. Ametist adı antik Yunan’dan geliyor. Özetle mitoloji, olayların nasıl ve neden olduklarını açıklamak için kullanılır. Bu ametist hikayesi.

Ametistin arkasında iki popüler efsane vardır. Her ikisi de Dionysus’u her zamanki sarhoş benliği ve ondan kaçmaya çalışan bir kızı içeriyordu. Hikaye Yunan mitolojisine atfedilmesine rağmen, efsanenin romantik bir Fransız Şair Remmy Belleau’dan geldiğine inanılan kimileri var.

Zehirlenme ve şarabın tanrısı Dionysus, duygularını reddeden Amethystos adlı bir kızlık soyunu takip ediyordu. Amethystos, tanrılara Artemis’in cevapladığı bir dua olan, namaz kıldığı için Allah’a dua etti ve onu bir beyaz taş haline getirdi. Amethystos’un ısrarla geride kalma arzusuyla, Dionysos, kristalleri mor renkte boyarken, armağan olarak taş üzerine şarap döktü.

Hikayenin diğer sürümünde:

Yunan tanrıları Dionysus kötü bir ruh halindeydi, çünkü bir ölümlü ona hakaret etmişti. Ölüm ölümcüllerini geri getirmek için, onun yolunu bulacak olan bir sonraki ölümcülünü öldüreceğine yemin etti. Ardından kirli işi yapmak için kaplanları kullanarak bir tuzak kurdu. Elbette, masum bir kişi onun yolunu kesmek için sıradaki olurdu. Ölüm, tanrıça Artemis’e övgü dolu bir güzel kadındı.

Ametist Bileklik

Ametist Bileklik

Artemis’in genç kadının hayatını korumak için fazla vaktimiz olmadığı için onu saf kristalin kuvartsta heykel haline getirdi. Bu onu kaplanlardan koruyacaktı, fakat ne yazık ki şimdi bir kuvars heykeli idi. Dionysus yaptığı şeyi gördüğünde gözyaşları ile aşılmıştı. Gözyaşları akıyordu. Ağladı ve ağladı. Gözyaşları, kuvars heykelinin her tarafına aktı. Kuvars heykeli mor renkte olmuştu. Genç kadının adı Amethystos’tu.

Tüm ametistlerin Amethystas heykelinden kaynaklandığı söylenir. Dionysus ile olan ilişkisi nedeniyle, ametistin kullanıcısını sarhoşluğundan koruması söylenir. Ametist kelimesi “Sarhoş Değil” kelimesine dönüşür.
Reklamlar
Eski Mısırlıların zamanlarında, imparatorluk en güçlü yerdeyken, ordu savaş sırasında koruma altına almak için bu şaşırtıcı taşı giyiyordu. Çin tıbbı pek çok doğal ürünü kullanmasıyla iyi bilinir ve ametist zihinsel sorunlardan ve acılardan yardım için tüketebilir. Zehirlenmeyi önlediği bildirildiğinden, Romalılar ve Yunanlılar, ametistten yapılan içki kadehlerini kullanacaklardı. Ametist kelimesi eski Yunanlılara geri dönüyor ve “zehirli değil” anlamına geliyor.

Sonunda, bu harika taş tüm Avrupa’ya yayılmış ve Ortaçağ boyunca endişeyi azaltmak ve insanlardaki öfkeyi yatıştırmak için kullanılmıştır. Leonardo da Vinci bu taştan faydalanmak için iyi biliniyordu. Rönesans döneminde, dengeli bir zihin tutması, zehirleri vücuttan uzaklaştırması ve kötü düşüncelerden kurtulmasına yardımcı olduğu düşüncesindeydi.

Ametist Taş Bileklik

Ametist Taş Bileklik

Ametist yeme önerilmemekle birlikte toksik değildir. Alternatif tıp uygulayıcıları bugün bu mücevheri bağışıklık yetersizlikleri, bağımlılık ve toksisite ile yardımcı olmak için kullanıyorlar.

Modern bilim, gerçekte neler olduğunu anlamak için her şeye yakından bakmaktan hoşlanır ve bu taş çok incelenmiştir. Araştırma, aslında iletken özelliklere sahip olduğunu gösterdi ve bunların vücudun enerjiyi yönlendirmesine yardımcı olduğu düşünülüyor. HealthyLine InfraMat Pro ™ tasarımcıları, yüzeydeki paralel kanalları kaplamak için ametist kullanıyor. InfraMat Pro ™ , ürettiği negatif iyonları ve uzak kızılötesi ışınları vücuda 7 inç kadar yükseltmeye yardımcı olur.

Modern bilimin araştırması sayesinde, bu taşın efsanelerinden bazılarının doğru olduğu gösterildi. Asitlenmelerin sadece ametistten yapılmış bir kadeh içerek önlenemeyeceğini biliyoruz, ancak InfraMat Pro ™ vücudun detoksifikasyonuna yardımcı olacaktır.
Ev
Taşlar
Ametist
Tarihte ametist
Tarihte ametist
9 Mart 2016 Ametist Yorum yok
Tarihte ametist
Mathew Abraham

Ametist rengi ayrıcalıklarla ilişkilendirildiğinden, eski zamanlardan çoğu hükümdar için doğal bir tercih olmuştur. Mısır hükümdarı taş için belirgin bir tercih yapmıştı. Bazı enfes ametist taşlar İngiliz Crown Jewels süslemektedir. Catherine the Great’in de bu değerli taşı beğenmesi biliniyordu. Ayrıca, önemli konularla ilgili doğru kararlar almak için hükümdarlar’ın ayık kalması bekleniyordu ve ametistin, giyeni her türlü sarhoş edici etkiden korumak için yeteneği olduğuna inanılıyordu.
Özet: Ametist rengi telif hakkıyla ilişkili olduğu için, eski zamanlardan çoğu hükümdar için doğal bir tercih olmuştur. Mısır hükümdarı taş için belirgin bir tercih yapmıştı. Bazı enfes ametist taşlar İngiliz Crown Jewels süslemektedir. Catherine the Great’in de bu değerli taşı beğenmesi biliniyordu. Ayrıca, önemli konularla ilgili doğru kararlar almak için hükümdarlar’ın ayık kalması bekleniyordu ve ametistin, giyeni her türlü sarhoş edici etkiden korumak için yeteneği olduğuna inanılıyordu.

Ametist Doğal Taş Bileklik

Ametist Doğal Taş Bileklik

Taş, cimri ile sembolik hale geldi. Leonardo Da Vinci, taşın onu kötü düşüncelerinden koruyabildiğini ve aklını harekete geçirdiğini buldu. Telif hakkı ile olan ilişki, onlara kendi bölgelerinde “krallar” olma hissini verdiği için onu modern toplum liderleriyle de popüler hale getiriyor. Dünyadaki farklı yerlerde bulunduğu için çok popüler hale geldi. Ve o kadar bol miktarda mevcut değil miydi, çok masraflı olurdu. 17. evlilik yıldönümü hediyesi olarak popüler bir seçimdir. Erken tarih
Eldeki bilgiler, bu mor kuvartz kategorisinin birkaç eski medeniyette popüler olduğunu ileri sürdü. Taş avcılar için popülerdi ve savaş esnasında ve zehirlere karşı koruma sağlama gücü ile aktarıldı. Ayrıca, halsizliği gidermek ve zihinsel çevikliği arttırdığı düşünülüyordu. Yüksek rahiplerin göğüs plakasını süsleyen on iki taşdan birine bile İncil’den bir gönderme yapılmıştır. Özellikle aristokrat sınıflar arasında süsleme olarak kullanılıyordu. Pliny, taşın adını, şarap benzeyen renginden türettiğini iddia etse de, halk folkloru adını Yunan kökenlerine bağlar. Teori, ‘ametist’ teriminin, ametistten yapılmış bardaklardan tüketilen alkollü içeceklerin, ametistten yapılmış olmamasına neden olacağına inanılmasından dolayı, Yunan köklerinden ‘a’ – ‘değil’ anlamında ‘methuskein’ – yani ‘zehirlenme’ – türetildiğini ileri sürüyor içiciyi zehirlendirmek. Aynı zamanda, kullanıcıyı aşındırıcı zehirlenmelere karşı koruduğu düşünülüyordu.
Ve taşın kendisinin kaynağı hakkında ilginç bir Yunan efsanesi var. Zehirlenme Yunan Tanrısı Dionysus bir ölümlü tarafından rahatsız edildi. Öfke dolu bir şekilde, bir sonraki ölümcül yolda intikam almak istedi ve yolunu kesmek için ölümcül tasarımını gerçekleştirmek için kısır kaplan yarattı. Bu şekilde gelen bir sonraki masum, güzel bir genç kız olan Amethyst, Tanrıça Diana’nın bir adanmışcısı olduğu ortaya çıktı. Amethist’i kaplandan kurtarmak için Diana, onu en saf kristalin kuvartz formuna dönüştürdü. Dionysus’un gözleri inanılmaz derecede güzel heykelin farkedildiğinde, derin mor şaraptan gözyaşı döktükten sonra kuvarteleri boyadılar ve cazip renklerini gösterdiler.

Ametist Taşı Özellikleri

Ametist Taşı Özellikleri

Bu terimin oryantal kaynaklara bağlandığı, mevcut terimin bir yolsuzluk olduğunu iddia eden başka kuramlar var orijinal adı. Ortaçağda, taş, anti-sarhoş edici özelliklerin bekârlık sözlerine devam etmelerine yardımcı olacağına inandığından, Katolik ruhban sınıfı arasında popüler oldu. Ametist dindarlığı simgelemek için geldi ve piskoposlar yüzükleri için sık sık kullandılar. Budizm gibi diğer dinler de taş üzerine önem verdi. Astrolojik ve Mistik Tarih
Geleneksel olarak ametist yıldız işareti Balıkların astrolojik taşıdır. Bugün, Şubat ayı için taş olarak da kabul edildi ve bazı insanlar Koç, Kova, Başak, Oğlak ve Yay işaretleriyle bağladılar. Koyu mor ve mor renk çeşitleri, astrolojik ve doğum taşları olarak en popüler renklerdir. Çoğu kimse, taşa atfedilen geleneksel pozitif değerlere hala çok önem veriyor. Saf Sevgiyle, saflık, saflık, erdemlilik ve sadakati simgeleyen Saint Valentine ile ilişkilendirilir. Avcı ve askerler, stresli durumlarda zihin ve açık düşünceye sahip olmaya hazırdı. Çoğu, mücevher takmanın ayrıcalıklı ve toplumun diğer zengin ve güçlü liderlerinden iyilik kazanabileceğini düşünüyor. Ametist ayrıca zihni felsefi alanlarda işgal ederken, dünyevilikten ayrılma ve dünyevilikten kopma sembolü olarak kabul edilir; bu da, giyenin dünyevi işlerde (mesleki konular da dahil) akıllıca kararlar almasına izin verir.

Ametistlere atfedilen diğer nitelikler arasında inanç ve bilgelikte artış, namaz ve dini uygulamalarda gayret, kehanette yardım, zehirli maddelerden ve sihirden korunma, kötü düşüncelerin ve kötü güçlerin fark edilmesi ve bastırılması, yolcular için rehberlik, sağlıkta bozulma belirtileri, vb. Bu, takan kişinin gelecekteki olaylarla ilgili peygamber hayallerini ve vizyonlarını görmesini ve yorumlamasını sağlamakla alakalıdır. Ayrıca mücevher takmanın sevgi ve şans getireceği düşünülmektedir.

Doğal Ametist Taşı Bileklik

Doğal Ametist Taşı Bileklik

Çağdaş Tarih
Modern zamanlarda ametist çok popüler hale geldi, çünkü tüm dünyada kolaylıkla bulunabiliyor. Madenler Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika, Brezilya, Arjantin, Bolivya, Uruguay, Zambiya, Namibya, Güney Afrika, Rusya ve Avustralya’da bulunur. Taşın orijinalliğine bağlı olarak taş kalitesinde belirgin farklılıklar olmasına rağmen, tüm çeşitler çok talep görmektedir. Güney Amerika ametisti genellikle Afrika çeşitliliğinden daha büyük, ancak sonuncusu daha derin renkte olma eğilimi gösterir. Avustralya taşı çok küçük fakat çok koyu bir renge sahiptir. Rusya’da mayınlı taşlar açıktır ve derin bir renktedir.

Mücevher, koyu morlardan soluk lila gölgesine kadar geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Süslemelerin başlıca tercihi şeffaf zengin mor çeşididir. Bu taşların rengarenk bir ışıltısı var ve en pahallı. “Rose de France” olarak anılacak daha cılız pastel tonlar, Viktorya tarzında hazırlanmış mücevhereler için daha uygundur. Bu günlerde ametist çok çeşitli şekil ve boyutlarda mevcuttur. Genellikle taşlar standart boyutlara indirgenmesine rağmen, daha yaratıcı tasarımlardan bazıları – özellikle efsanevi folklor veya mistik güçlerle bağlantılı olanlar – çok talep görüyor. Ancak boyut ne olursa olsun, biçimi ne olursa olsun ve renk ne olursa olsun, taşa olan talep her yerde artıyor.