OTANT�K TA�

BÜYÜK BOY AKİK TAŞI TESBİH

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
AKİK TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 15X20 MM TANE BOYU
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ AKSAM
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KESME SİLİNDİR AKİK
 • KOLEKSİYON PARÇA
 • ÖZEL KUTUSUNDA

BÜYÜK BOY AKİK TAŞI TESBİH

Akik Taşı Ülkemizde işletilen süstaşlarının büyük bir çoğunluğu, SiO2 bileşimli(kuvars grubuna ait) süstaşlarıdır. Bu süstaşlarının

Akik Taşı Tesbih

Akik Taşı Tesbih

yataklandığı bölgeler çoğunlukla Türkiye’nin batısında yoğunlaşmakla beraber volkanik aktivitenin görüldüğübölgelerde de bulunmaktadır. Bu birimlerde en çok görülen süstaşı kalitesindeki materyal Akik Kalkolitik dönemden itibaren kullanılmış, mitlere konu olmuş ve
önemini yitirm eden günümüze kadar gelmiştir. Ayrıca Akikların laboratuar ortamında üretilemeyişi bilimsel çevrede kendisine ayrı bir önem kazandırmıştır.Kalsedon mineralinin en önemli çeşidi olan Akiklar, diğer çeşitlerden (oniks,sardoniks) daha fazla kullanılmaktadır. Birbirinden belirgin renkler ve mattabakalardan oluştuğundan, bantlı veya çizgili bir görünüşe sahiptir. Bu farklıtabakaların renkleri ve şeffaflıkları benzer olduğunda bantlı görünüş daha az belirginolmakla beraber, tipik Akik, daima keskin şekilde birbirine zıt renklerde bantlar göstermektedir.

Akik oluşumunda en yaygın teori düşük P – T (basınç – sıcaklık) koşullarıaltında, hidrotermal sirkülâsyonun varlığındaki silis sistemidir. Silisin kristallenmesırası göz önüne alındığında (silis jeli, opal – CT, kalsedon, kuvars), Akik yeri opal ve kuvarsı da içinde barındıran amorf ve kristalin arası (kriptokristalin) bir bölgedir.

Akiklar, bilim ve teknolojide geniş bir uygulama alanına sahip olmamaklabirlikte takı ve havan yapımında, dekorasyonda kullanılmakta ayrıca kaplamamalzemesi olarak da sektörde yerini almaktadır. Uygun yatırımların yapılmasıhalinde gelir getiren küçük ölçekli bir sanayi üretimi sağlanabilir. Arazide kayaçların içerisinde çatlak dolgusu ve amagdaloidal olarak gelişmiş olan Akik ların makroskobik özellikleri örneklerin toplandıkları bölgelere göredeğerlendirilmiştir.

İRİ TANELİ KOLEKSİYON SEVENLER İÇİN İDEAL…

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇLİĞİ AKSAMLAR 15MM  X 20 MM BÜYÜK BOY KALİTELİ İRİ TANE KESME SİLİNDİR AKİK TAŞI TESBİH ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP TAMEMEN KOLEKSİYONLUKTUR.

TANE :15 X 20 MM KESME SİLİNDİR İRİ TANE AKİK

TAM TESBİH BOYU: 53 CM

İMAME DAHİL BOY :35 CM

İMAME UZUNLUK::5.5 CM

PÜSKÜL UZUNLUK:17 CM 

AĞIRLIK :206 GR 
Thunder egg (Yıldırım yumurtası): Riyolit gibi yüksek oranda silika içeren asidikvolkanik kayaçlarda, küresel jeodların içinde bulunan oyuklarda şekilsiz, çoğu zamanyıldıza benzeyen şekilleri olan Akiklara genellikle Thunder-egg adı verilmektedir Bu tür Akiklar dünyanın her yerinde, silisçe zengin tüm volkanikkayaçlarda bulunurlar.

Akik / æ ɡ ə t / a, kriptokristalen çeşitli silis , başta kalsedon tahıl ve renk parlaklığı onun inceliği ile karakterize. Agates kaya çeşitli bulunabilir, ancak bunlar, klasik ilişkili volkanik kaya ve bazı ortak olabilir metamorfitlerinin . [1]
Etimoloji ve tarih [ değiştir ]
Taş tarafından adı verildi Theophrastus , bir Yunan filozof ve doğabilimci nehir kıyı hattı boyunca taş keşfetti Achates ( Yunanca : bugünkü içinde Ἀχάτης) Sicilya , [2] bazen 4. ve 3. yüzyıllar arasında. [3] Renkli akik ve diğer kalsedonların şimdi denir Achates Nehri, 3000 yıl önce elde edilmiştir Dirillo .

Büyük Boy Akik Taşı Tesbih

Büyük Boy Akik Taşı Tesbih

Antik kullanım [ değiştir ]
Akik sanatında kullanılan en yaygın malzemelerden biridir hardstone oyma ve antik dünyanın yaygın kullanımını gösteren antik bir dizi, en geri getirildi; Örneğin, arkeolojik kurtarma Knossos sitenin Girit rolünü göstermektedir Tunç Çağı Minos kültürü. [4]

Oluşumu ve özellikleri [ değiştir ]

Botsvana akik
Çoğu akik olarak ortaya nodüller halinde volkanik kayalar veya eski lavlar tarafından üretilen eski boşluklarda, uçucu sonra duvarların üzerine düzenli katmanlar halinde biriken silisli madde tarafından, tamamen veya kısmen, doldurulmuş orijinal erimiş kitle içinde. Akik da granitik müdahaleci kitleler tarafından Altta volkanik veya değiştirilmiş kaya damarları veya çatlakları doldurmak için bilinmektedir. Bu tür akik, kesildiğinde enine , bir arkaya sergi paralel genellikle aşırı, Satır olmama bölümüne bir çizgili bir görünüm vererek,. Bu tür taşlar bantlı akik, kurdele akik ve çizgili akik olarak bilinir.

Sıradan bir akik oluşumunda, bu içeren sular muhtemel olduğu silis solüsyonu kaynaklı lav silikat bazı ayrışmasından, belki, kayanın içinden bizzat percolated ve iç kısmında bir silisli kaplama yatırılan kesecikler . Bantları için çözeltinin karakter ya da çökelmesi şartlarındaki varyasyonlar, ardışık tabakalar halinde karşılık gelen bir değişimine neden olabilir kalkedondan kristalin tabakaları genellikle alternatif kuvars . Çeşitli buhar veziküller kaya hala iken birleştirmek olabilir viskoz ve böylece olağanüstü büyüklükte bir akik ev olabilir büyük bir boşluğu oluşturur; böylece Brezilyalı geode ile kaplı ametist ve sergilendi 35 ton ağırlığındaki Düsseldorf Sergi Belki akik kimya en kapsamlı yorum Moxon tarafından yapılan son metin aşağıda belirtilen olduğu 1902 arasında.

Akik “deri” oluşturan bir kavite duvarında ilk depozito, gibi, genellikle koyu yeşilimsi mineral madde seladonit , delessite ya da ” yeşil toprak bakımından zengin olan”, demir muhtemelen ayrışmasından kaynaklanan ojit çevreleyen volkanik kaya. Bu yeşil silikat bir kahverengi alterasyondan yol açabilir demir oksit ( limonit akik-nodülün dışındaki bir paslı görünüm üreten). Dış yüzeyi matris kurtulmuş bir akik, genellikle görünüşte orijinal kaplamanın kaldırılması sonucunda, çekirdeksiz ve kaba olduğunu. Boşluğun duvarı üzerinde ilk katman yayıldı “astar” olarak adlandırılan ve bu temel üzerine, zeolit ​​mineraller tevdi edilebilir.

Yerleştirme boşluğunu doldurmak üzere yeterince ilerlememiştir yana birçok Agates, içi boş olup, bu gibi durumlarda, son yatırma sık oluşur drusy kuvars bazen Amethystine olan uçları dışa ve kristaller , bir kristal meydana getirmek üzere boş alan yönelik -lined kavite ya da geode.

matris hangi akik parçalanan gömülü olduğunda, bunlar serbest bırakılır. Akik ayrışma son derece dayanıklı ve nodüller olarak kalır toprak , ya da yatırılır çakıl akarsularda ve kıyıları boyunca.

AKİK TESBİH

AKİK TESBİH

Akik Türleri [ değiştir ]

Bu bölüm değil alıntı herhangi kaynaklar . Bu bölümü geliştirmemize yardımcı olun güvenilir kaynaklara alıntıları ekleyerek . ABD’li malzeme meydan olabilir ve kaldırılır . (Şubat 2012)
üst kenarı boyunca bir “ruffled” görünüme sahip saydam pembe agatized mercan parçası,
Agatized Mercan
Tek bir göz gösteren Meksikalı akik,,. Kiklop akik adını aldı bir, yeşil altın, kırmızı, siyah ya da diğer renk ya da kalsedon gömülü kombinasyonlar konuyu Dahil ve filamentler ve sebze büyüme düşündüren diğer formları tanzim etti dendritik veya yol açan yosun akik . Dendritik Agates manganez ve demir oksitlerin varlığı nedeniyle oluşan onları desenler gibi fern sahiptir. madde akik-bina sırasında biriken dahil diğer tipleri sagenitic büyümeler (radyal mineral kristalleri) ve (kum, kül, ya da çamur gibi) sıkışmış döküntü parçalarını içermektedir. Bazen akik gibi bir ağaç uzuv veya kök olarak çürümüş bitkisel materyal ile sol bir boşluğu doldurur ve bacak görünümü nedeniyle akik döküm denir. Enhydro akik , bazen hava kabarcıkları ile, küçük su kapanım içerir.
dendritik akik gibi bir insan.
Düz cilalı ön düzensiz karanlık taş; uzun, spiral birçok beyaz fragmanları, “tirbuşon” kabukları karanlık taş yüzer gibi görünüyor
“Turritella akik” ( Elimia tenera Green River Formasyonu, Wyoming)
Turritella akik silisli oluşturulmaktadır fosil Elimia tenera (hatalı olarak kabul Turritella ) kabukları. E. tenera sarmal tatlısu olan gastropodlar birçok whorls oluşan uzun spiral kabukları sahip. Benzer şekilde, mercan , taşlaşmış ağaç ve organik kalıntılar veya gözenekli kayaçlar diğeri de agatized olabilir. Agatized mercan genellikle şu şekilde ifade edilir Petoskey taş veya akik.

Yunan akik bulunan renkli akik tan beyaz soluk verilen bir isimdir Sicilya geri 400 M.Ö.. Yunanlılar takı ve boncuk yapmak için kullanılır. taş yüzyıllardır etrafında olmuştu ve Sümerler ve Mısırlılar hem bilinmesine rağmen, dekorasyon için ve onların dini törenlerde önemli parçaları oynamak için taş kullanılan her kim, Sicilya bu rengin herhangi akik, bir antik Yunan kolonisi kez Yunan akik denir.

AKİK TAŞ TESBİH

AKİK TAŞ TESBİH

akik başka tür katmanlı nodüllerin büyükçe GEODES olarak bulunan Brezilyalı akik vardır. Bunlar beyaz ve gri ile ardalanan kahverengimsi tonlarda meydana gelir. katmanlı büyüme ekseni karşısında kesildiğinde çarpıcı örnek oluşturarak bu nodüllerin içinde kuvars formları. Genellikle süs amaçlı çeşitli renklerde boyanmıştır.

Muayene edildiğinde bazı taşlar, ince kesit iletilen ışık tarafından da gökkuşağı agates denir nereden, nedeniyle ardışık bantların aşırı incelik bir kırılma spektrumu gösterir. nedeniyle oluşum sürecinde çevre değişimlerine katmanları ya da opal, jasper veya kristal kuvars kitleler ile sık sık akik coexists.

Akik diğer formları dahil Lake Superior akik ; akik akik (kırmızımsı renkler var); Botsvana akik; Mavi dantel akik; duman akik, condor akik , (görünür akış kanalları veya iğne deliği büyüklüğünde “tüpler” ile) boru akik; (konsantrik defansif hendekleri ve antik kaleleri etrafında duvarların anımsatan bantlama zıt) sur akik, yangın akik (dahili flaşı veya “ateş”, hidrotermal yatırılır hematit tabakası üzerinde net akik bir tabaka sonucu gösteren); ve sık sık (ayrıca anda madeni sahibi kim bağlı Rodeo Akik ve Rosetta Stone denir) parlak renkli, kompleks bantlı örneği sergileyen Meksikalı çılgın-dantel akik,.

Polyhedroid akik bir benzer bir düz kenarlı şeklinde büyüdü akik olan polyhedron . [5] dilimlenmiş zaman, genellikle eşmerkezli bir karakteristik katmanlarını gösterir poligon . Polyhedroid akik sadece bulunabilir düşünülen Paraíba Devlet, Brezilya. Büyüme kristalografik kontrol ancak çözündüğünden sahip önceden var olan kristaller arasındaki boşlukların doldurulması-in nedeniyle olmadığı ileri sürülmüştür. [6]

Sanayi ve sanat [kullandığı düzenlemek ]

Takla cilalı akik ve parlak dolu bir 6.8 kg (15 lb) hacıyatmaz varil jasper .

“Rubens Vazo” ( Bizans İmparatorluğu ). akik tek parça yüksek kabartma oyma, bu olağanüstü vazo büyük olasılıkla bir Bizans imparatoru için bir imparatorluk atölyede kuruldu.
akik Sanayi kullanımları kimyasal saldırıya son derece parlak bir yüzey ve direnci korumak için kendi sertlik, yetenek istifade eder. Geleneksel knife-edge yataklarını yapmak için kullanılır olmuştur Laboratuvar teraziler ve hassas sarkaç ve bazen yapmak havan ve havan ezmek ve kimyasallar karıştırın. Aynı zamanda yüzyıllardır kullanılmaktadır deri parlatma araçları.

Dekoratif sanatlar gibi süsler yapmak için kullanabilirsiniz pimleri , broş ya da diğer tür mücevher , kağıt bıçakları, inkstands , mermerler ve mühürler . Akik yine de dekoratif ekranlar, cabochons, boncuk, oymalar ve bugün kullanılan

Akik Taşı Tesbih

Akik Taşı Tesbih

Kakmacılık cilalı yüz ve takla cilalı boyutu ve kökenini değişen örnekleri. Sanatının yanı sıra Idar-Oberstein bir de akik kullanımı yapılmış merkezlerinden biriydi endüstriyel ölçekte. başlayan yerel bulundu akik Avrupa pazarı için nesnelerin her türlü yapmak için kullanılan yerlerde, bu 20. yüzyılın etrafında küreselleşen iş oldu: Idar-Oberstein geminin balast olarak, Brezilya akik büyük miktarlarda ithal. Özel kimyasal süreçlerinin çeşitli yararlanarak, onlar dünya çapında satıldı renkli boncuklar üretti. [7] Agates uzun sanat ve zanaat kullanılmaktadır. Bir Presbiteryen kilisesi kutsal Yachats, Oregon , yerel plajlardan toplanan akik yapılmış bölmeleri ile altı pencere vardır. [8]

ÖZELLİKLERİ AGATHA
Akik çeşitli mineraller aile silis kaya lavlar (SiO2), baskın mineral bir kalsedon füzyonu sonucu oluşmuştur. Genellikle tabakalı bir yapıya sahiptir. Alternatif tabakalar farklı renklerde olan ve şeffaflık değişen derecelerde olabilir. Bu taş bir kesite sahip orijinal olmayan yinelenen desen ortaya koymaktadır.
Sertlik akik Mohs ölçeğine göre 6.5-7.0 adet. Bir mola daha mat ve yağlı olmasına rağmen parlatma sonra yüzey, camsı parlaklık olur.
AKİK VE RENKLERİ TÜRLERİ

konum, renk, inklüzyonlar, vs. varlığında Agatha farklı bantlar Böylece, akik 150’den fazla çeşidi vardır! Brezilyalı tip – akik konsantrik çizgili en sık görülür. Az – bantların bir doğrusal düzenleme ile Uruguaylı tip örnekleri.
Brezilya ve Uruguay yanı sıra, en iyi bilinen akik türleri şunlardır:
• ocellar (taş desen gözü andıran)
• yosun (mevcut dendritik inklüzyonlar benzeyen yosun)
• kalesi (Şekil renk, eski kale kalıntıları anahat anımsatan)
• sonsuzluk,
• sihirli (siyah akik).

AKİK TESBİH

AKİK TESBİH

Yanı sıra soğuk, bağa, yanan, tüylü, yıldız, nokta, ve diğerleri gibi.
En yaygın açık renkli akik-gri, mavi, beyaz ve renksiz katmanları çizgili. sarı, kahverengi, kırmızı, siyah renk, çok nadir akik parlak yeşil veya mavi katmanları ile daha az yaygın kayalar. Bazı akik kendi isimlerini aldı. Örneğin, kırmızı ve kırmızı-kahverengi şerit alternatifler bir yapıda farklı denilen oniks ve akik düzlem paralel tabakaların bir sürü taş, oniks denir.

Doğal akik – kalsedon arasında en güzel taşlarından biri. Fantezi bantlama birkaç milimetre, ince renk geçişleri, bu taşın zengin renk paleti bir milimetrenin kesirleri genişliğinde katmanları kurdu – tüm bu akik son derece çekici hale getirir. akik desen Bantlama farklı renklendirilmiş kalkedondan ritmik birikimi kaynaklanmaktadır. amigdala yapılırsa kalsedon iyi eğitimli taklidi kristal, ametist, dumanlı kuvars serbest büyüme lehine bir boşluk kalır içinde tam değil. bu boşluklar içinde kalsit kristallere, hematit veya siderit zeolitler olmaktadır. Doku akik dağınık, bazen soluk, belirsiz olabilir. Şeffaflık akik opak neredeyse saydam değişir. Çoğu akik ince plakalar saydam. beyazımsı, bazen açık yeşil kabuk oluşmuş bademcikler dış katmanlar üzerinde ayrışma – patina. siyah ve beyaz, pembe ve kırmızı, gri ve mavi – renk paleti çok zengin akik, renk çizgili farklı renk ve tonları olabiliyor. En yaygın mavi-gri renk paleti. Dekoratif kalitesi Agates şeritler ve genişlik, Örnek tanımlama, renk kontrast derecesi, saydamlığı taşı, çatlaklar, yabancı maddelerden yere doğasına bağlıdır.
akik adının kökeni iki sürümü vardır:
adını Ahates Nehri (Modern nehir Dirillo, Sicilya) 1.;
sağlıklı, mutlu – Yunanca kelime “Agates” 2..
akik kendileri süsler, antik mezar alanları ve mezarlarında bulunan iken bu taş, yüksek dekoratif ve sanatsal kalitesi, mükemmel öğütülebilirliğini vardır ve antik çağlardan beri bilinen, açıklaması ilk Theophrastus (372-287 M.Ö.) “kayalar üzerinde” tez ortaya çıktı Mezopotamya ve Mısır, İngiltere, Güney Urallar. Alushta yakınlarındaki mezarlar boncuklar V. ile ilgili, akik yapılmış bulundu MÖ. e. III İskit mezarlarında Simferopol sağlar. MÖ. e. Biz akik ve oniks bir kolye bulundu. Ortaçağ Avrupa’sında, doğal taş akik akik ile oryantal süsler Avrupa’ya var sırasında Haçlı Seferleri, yaygın popülerlik kazanmıştır.

Akik Taşı

Akik Taşı

Büyük yontulmuş akik takı kutularından, kutuları ve damarları enfiye. akik yapılmış ürünler, Rusya ve diğer ülkelerde çok sayıda müze saklanır. Ülkemizde akik Tarihi Müzesi, Kremlin Cephaneliğinde ve Mineralojik Müzesi, Moskova, Hermitage Rusya Federasyonu ve St. Petersburg Maden Müzesi, Yekaterinburg müzeler, Irkutsk ve diğer şehirlerin Bilimler Akademisi çok zengindir. akik en büyük ürün – Trier 4 oyulmuş 75 cm çanak çapı düz. M.Ö., Viyana (Tarih ve Sanat Müzesi) tuttu.
bakır – Barbut akik ve altın, ama gümüş iyi ve tedavi amaçlı olabilir.
akik Başlıca yatakları: Uruguay, Brezilya, Hindistan, Ermenistan, Azerbaycan, İskoçya, Meksika, Kazakistan. Tacikistan, Avustralya, ABD, Doğu Sibirya ve Uzak Doğu.

ünlü antik bilim adamı Plinius adı geldiğine inanılır nehir Ahates ( . el-Yunan için Ἀχάτης) Sicilya (muhtemelen modern Karaby veya Dirillo ), başka bir yorumlama – Mutlu iyi tür, – Yunan «ἀγαθός» dan. akik gözlerin anımsatan en yaygın desen. Antik efsane birine göre, bir kara büyücü ile savaş yeryüzüne düştü ve bir taş olduktan sonra göksel beyaz kartal gözü vardır. Gözleri kötülük iyi ayıran, insanlara bakmaya devam etti. Akik da Yaratan’ın göz denir.

Ayrıca. Bkz Agata
Akik gri, Brezilya , 10 cm
Kökeni akik [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Kökeni akik hala tamamen açık değildir. akik içinde akik GEODES ve bantlı kalsedon ince tabakalar hem kökenine ilişkin farklı teoriler vardır. Bu kalkedondan oluşumuna bu yavaş gerçek çözeltiler ve süper-doymuş ya da difüzyon ile ilgili işlemleri periyodik akışını sağlayan koşullar altında meydana akik ya silika jelleri veya silis polimerizasyon yeniden kristalize varsayılır [1] . akik bölgesini 1.5 mikron bir kalınlığa sahip olabilir.

Akik Tesbih Fiyatı

Akik Tesbih Fiyatı

Fiziksel ve kimyasal özellikleri [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Sertliği 6.5-7. kırık donuk yağlı veya mat parlaklık, bir parlatılmış cam yüzeye sahiptir. Kimyasal bileşim, ile kuvars olan silika , ancak safsızlıklar bir çok homojen olmayan bir yapı. Dayanıklı asitler , sadece otlar HF . Dayanıklı ve sert. Opak, kenarlarında saydam. En Agates diğer katmanlar, aslında Kalsedonu ve yapısal varyasyonlar – quartzine ( lyutetsina kalsedon liflerin uzantısı yönünde farklıdır); kalkedondan o “C” (kuvars kristallerinin uzama doğrultusunda) eksenine ve quartzine de dik – 30 ° (lyutetsin) için paralel veya sapma. genellikle sütlü-beyaz renk tahsis quartzine Görme katmanları.

renk, genellikle mavi-gri ve beyaz tabakaların ardalanması ile çeşitli hakimdir. beyaz tabakalar, sarı, kırmızı, kahverengi, siyah veya başka bir renk katmanları ile alternatif ise, bu tür kendi adına sahip olabilir.
kapanımları ile Akik kalsit , Çek Cumhuriyeti

Heykelcik Horoz akik

granit akik bir gnome bronz figürü
Çeşitleri [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Akik kalesi (geçiş katmanları ve ikincil iyileşmiş çatlaklar kentsel peyzajın veya burç görüntüleri anımsatan, bir desen oluşturur)
(Ince konsantrik tabakalar) Brezilya akik;
Akik ocellar;
Akik mavi ( sapfirinovy ​​)
Akik siyah ( ” sihirli akik»)
Yosun akik ( dendritik – demir oksitler ya da mangan ağaç gibi kapanımlar ile)
Akik odunsu
Akik disk
Akik stellat
Akik yanardöner
Mevduat [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
mevduat magmatik ve tortul kayaçların bulunan, bol miktarda vardır.

büyük miktarlarda bilinen Urallar (Magnitogorsk, Kamensk-Uralsky), Yayla Ola ( . Magadan bölgesi üzerinde), Chukotka içinde, Nenets Özerk Okrugu ( Timan Ridge , Kanin Ridge olarak), Moskova bölgesinde Priokskiy alanda (- Golutvin ve pos . Eski Sitnya ) – Rusya . Ayrıca Akhaltsikhe (in Gürcistan ), Icevan ( Ermenistan ), Adrasman ( Tacikistan ), Minas Gerais ( Brezilya ). Büyük plaser – in Moğolistan , Uruguay , Hindistan (Deccan Yaylası). In Kırım ikincil mevduat nehirlerin havzası boyunca dağıtılan olarak akik Alma ve Bodrak . Kırım İlköğretim mevduat – nehir üst ulaşır Alma ve volkanik grup Kara-Dağ .

AKİK TESBİH

AKİK TESBİH

kullanımı [ düzenlemek | wiki metni düzenlemek ]
Değerli süs ve yarı kıymetli taş, yaygın takı ve bir malzemesi olarak kullanılır oyma .

Bu cihazın içinde kullanılır. akik alacaklar yüksek sertlik imal harç ve kimyasal analitik çalışma için havan tokmaklarının, analitik için prizma ile birlikte gücünü ve tokluğu için ölçekler , saatlerce taşlar.

akik ile ilişkili Hikayeler ve efsaneler [ düzenlemek | wiki metni düzenlemek ]
Antik çağlardan görüntüleri oyma için takı, mühürler, damarları yanı sıra malzeme yapımında kullanılan bu yana. göz şeklinde hazırlanmış, akik yörünge heykelleri yerleştirildi ve siyah kuvvetler korkutup kaçırmak için görev yaptı. Su akik ile Ortaçağ’da rastёrty içinde bunun sokması için bir losyon olarak kullanılır yılan ve akrepler . günlerinde Rönesans içinde İtalya’da kabul edildi , bir tılsım ustalarından. akik en büyük ürün bir müzede tutulan Viyana – bir tek taştan oyulmuş 75 cm çanak çapı, neredeyse düz. Akik uzun bilenler dikkatini çekmiştir taşlar arasında , şifacılar ve simyacılar .

Eğer koyu taşların bir hayranı iseniz, sizin kutusu olmadan siyah akik eksik olacak!

Bu asil kömür Deep tamamen siyah taş, gerçekten vardır. Bu yarı değerli taşlar anlamına gelir. büyük bir siyah akik ile halka – her zaman bir sansasyon ve dikkat var.

Камень чёрный агат

Bir tek anlamak için siyah akik bakmak gerek – taş çok zordur. Onun gücünün sırrı nedir? Medyumlar demek her yöne siyah akik dağılım bakışta vampirler söyledi. Çok fazla mineral. Antik çağda, siyah akik ana kraliyet koğuşta biri olarak kabul edildi. Bu taş Marquis, taş-Prince, soylu ve onurlu isimleri layık patronu. Güzel siyah akik, doğal parlaklık özellikle büyük örneklerde telaffuz edilir. Sadece göz almayın!

Siyah akik – çok duhopodёmny taş, gövde, enerji depolama tüm iç kuvvetler aktive ahlaki destek.

 

s .

BÜYÜK BOY AKİK TAŞI TESBİH

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
AKİK TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15X20 MM TANE BOYU
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ AKSAM
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • KESME SİLİNDİR AKİK
 • KOLEKSİYON PARÇA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

BÜYÜK BOY AKİK TAŞI TESBİH

Akik Taşı Ülkemizde işletilen süstaşlarının büyük bir çoğunluğu, SiO2 bileşimli(kuvars grubuna ait) süstaşlarıdır. Bu süstaşlarının

Akik Taşı Tesbih

Akik Taşı Tesbih

yataklandığı bölgeler çoğunlukla Türkiye’nin batısında yoğunlaşmakla beraber volkanik aktivitenin görüldüğübölgelerde de bulunmaktadır. Bu birimlerde en çok görülen süstaşı kalitesindeki materyal Akik Kalkolitik dönemden itibaren kullanılmış, mitlere konu olmuş ve
önemini yitirm eden günümüze kadar gelmiştir. Ayrıca Akikların laboratuar ortamında üretilemeyişi bilimsel çevrede kendisine ayrı bir önem kazandırmıştır.Kalsedon mineralinin en önemli çeşidi olan Akiklar, diğer çeşitlerden (oniks,sardoniks) daha fazla kullanılmaktadır. Birbirinden belirgin renkler ve mattabakalardan oluştuğundan, bantlı veya çizgili bir görünüşe sahiptir. Bu farklıtabakaların renkleri ve şeffaflıkları benzer olduğunda bantlı görünüş daha az belirginolmakla beraber, tipik Akik, daima keskin şekilde birbirine zıt renklerde bantlar göstermektedir.

Akik oluşumunda en yaygın teori düşük P – T (basınç – sıcaklık) koşullarıaltında, hidrotermal sirkülâsyonun varlığındaki silis sistemidir. Silisin kristallenmesırası göz önüne alındığında (silis jeli, opal – CT, kalsedon, kuvars), Akik yeri opal ve kuvarsı da içinde barındıran amorf ve kristalin arası (kriptokristalin) bir bölgedir.

Akiklar, bilim ve teknolojide geniş bir uygulama alanına sahip olmamaklabirlikte takı ve havan yapımında, dekorasyonda kullanılmakta ayrıca kaplamamalzemesi olarak da sektörde yerini almaktadır. Uygun yatırımların yapılmasıhalinde gelir getiren küçük ölçekli bir sanayi üretimi sağlanabilir. Arazide kayaçların içerisinde çatlak dolgusu ve amagdaloidal olarak gelişmiş olan Akik ların makroskobik özellikleri örneklerin toplandıkları bölgelere göredeğerlendirilmiştir.

İRİ TANELİ KOLEKSİYON SEVENLER İÇİN İDEAL…

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇLİĞİ AKSAMLAR 15MM  X 20 MM BÜYÜK BOY KALİTELİ İRİ TANE KESME SİLİNDİR AKİK TAŞI TESBİH ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP TAMEMEN KOLEKSİYONLUKTUR.

TANE :15 X 20 MM KESME SİLİNDİR İRİ TANE AKİK

TAM TESBİH BOYU: 53 CM

İMAME DAHİL BOY :35 CM

İMAME UZUNLUK::5.5 CM

PÜSKÜL UZUNLUK:17 CM 

AĞIRLIK :206 GR 
Thunder egg (Yıldırım yumurtası): Riyolit gibi yüksek oranda silika içeren asidikvolkanik kayaçlarda, küresel jeodların içinde bulunan oyuklarda şekilsiz, çoğu zamanyıldıza benzeyen şekilleri olan Akiklara genellikle Thunder-egg adı verilmektedir Bu tür Akiklar dünyanın her yerinde, silisçe zengin tüm volkanikkayaçlarda bulunurlar.

Akik / æ ɡ ə t / a, kriptokristalen çeşitli silis , başta kalsedon tahıl ve renk parlaklığı onun inceliği ile karakterize. Agates kaya çeşitli bulunabilir, ancak bunlar, klasik ilişkili volkanik kaya ve bazı ortak olabilir metamorfitlerinin . [1]
Etimoloji ve tarih [ değiştir ]
Taş tarafından adı verildi Theophrastus , bir Yunan filozof ve doğabilimci nehir kıyı hattı boyunca taş keşfetti Achates ( Yunanca : bugünkü içinde Ἀχάτης) Sicilya , [2] bazen 4. ve 3. yüzyıllar arasında. [3] Renkli akik ve diğer kalsedonların şimdi denir Achates Nehri, 3000 yıl önce elde edilmiştir Dirillo .

Büyük Boy Akik Taşı Tesbih

Büyük Boy Akik Taşı Tesbih

Antik kullanım [ değiştir ]
Akik sanatında kullanılan en yaygın malzemelerden biridir hardstone oyma ve antik dünyanın yaygın kullanımını gösteren antik bir dizi, en geri getirildi; Örneğin, arkeolojik kurtarma Knossos sitenin Girit rolünü göstermektedir Tunç Çağı Minos kültürü. [4]

Oluşumu ve özellikleri [ değiştir ]

Botsvana akik
Çoğu akik olarak ortaya nodüller halinde volkanik kayalar veya eski lavlar tarafından üretilen eski boşluklarda, uçucu sonra duvarların üzerine düzenli katmanlar halinde biriken silisli madde tarafından, tamamen veya kısmen, doldurulmuş orijinal erimiş kitle içinde. Akik da granitik müdahaleci kitleler tarafından Altta volkanik veya değiştirilmiş kaya damarları veya çatlakları doldurmak için bilinmektedir. Bu tür akik, kesildiğinde enine , bir arkaya sergi paralel genellikle aşırı, Satır olmama bölümüne bir çizgili bir görünüm vererek,. Bu tür taşlar bantlı akik, kurdele akik ve çizgili akik olarak bilinir.

Sıradan bir akik oluşumunda, bu içeren sular muhtemel olduğu silis solüsyonu kaynaklı lav silikat bazı ayrışmasından, belki, kayanın içinden bizzat percolated ve iç kısmında bir silisli kaplama yatırılan kesecikler . Bantları için çözeltinin karakter ya da çökelmesi şartlarındaki varyasyonlar, ardışık tabakalar halinde karşılık gelen bir değişimine neden olabilir kalkedondan kristalin tabakaları genellikle alternatif kuvars . Çeşitli buhar veziküller kaya hala iken birleştirmek olabilir viskoz ve böylece olağanüstü büyüklükte bir akik ev olabilir büyük bir boşluğu oluşturur; böylece Brezilyalı geode ile kaplı ametist ve sergilendi 35 ton ağırlığındaki Düsseldorf Sergi Belki akik kimya en kapsamlı yorum Moxon tarafından yapılan son metin aşağıda belirtilen olduğu 1902 arasında.

Akik “deri” oluşturan bir kavite duvarında ilk depozito, gibi, genellikle koyu yeşilimsi mineral madde seladonit , delessite ya da ” yeşil toprak bakımından zengin olan”, demir muhtemelen ayrışmasından kaynaklanan ojit çevreleyen volkanik kaya. Bu yeşil silikat bir kahverengi alterasyondan yol açabilir demir oksit ( limonit akik-nodülün dışındaki bir paslı görünüm üreten). Dış yüzeyi matris kurtulmuş bir akik, genellikle görünüşte orijinal kaplamanın kaldırılması sonucunda, çekirdeksiz ve kaba olduğunu. Boşluğun duvarı üzerinde ilk katman yayıldı “astar” olarak adlandırılan ve bu temel üzerine, zeolit ​​mineraller tevdi edilebilir.

Yerleştirme boşluğunu doldurmak üzere yeterince ilerlememiştir yana birçok Agates, içi boş olup, bu gibi durumlarda, son yatırma sık oluşur drusy kuvars bazen Amethystine olan uçları dışa ve kristaller , bir kristal meydana getirmek üzere boş alan yönelik -lined kavite ya da geode.

matris hangi akik parçalanan gömülü olduğunda, bunlar serbest bırakılır. Akik ayrışma son derece dayanıklı ve nodüller olarak kalır toprak , ya da yatırılır çakıl akarsularda ve kıyıları boyunca.

AKİK TESBİH

AKİK TESBİH

Akik Türleri [ değiştir ]

Bu bölüm değil alıntı herhangi kaynaklar . Bu bölümü geliştirmemize yardımcı olun güvenilir kaynaklara alıntıları ekleyerek . ABD’li malzeme meydan olabilir ve kaldırılır . (Şubat 2012)
üst kenarı boyunca bir “ruffled” görünüme sahip saydam pembe agatized mercan parçası,
Agatized Mercan
Tek bir göz gösteren Meksikalı akik,,. Kiklop akik adını aldı bir, yeşil altın, kırmızı, siyah ya da diğer renk ya da kalsedon gömülü kombinasyonlar konuyu Dahil ve filamentler ve sebze büyüme düşündüren diğer formları tanzim etti dendritik veya yol açan yosun akik . Dendritik Agates manganez ve demir oksitlerin varlığı nedeniyle oluşan onları desenler gibi fern sahiptir. madde akik-bina sırasında biriken dahil diğer tipleri sagenitic büyümeler (radyal mineral kristalleri) ve (kum, kül, ya da çamur gibi) sıkışmış döküntü parçalarını içermektedir. Bazen akik gibi bir ağaç uzuv veya kök olarak çürümüş bitkisel materyal ile sol bir boşluğu doldurur ve bacak görünümü nedeniyle akik döküm denir. Enhydro akik , bazen hava kabarcıkları ile, küçük su kapanım içerir.
dendritik akik gibi bir insan.
Düz cilalı ön düzensiz karanlık taş; uzun, spiral birçok beyaz fragmanları, “tirbuşon” kabukları karanlık taş yüzer gibi görünüyor
“Turritella akik” ( Elimia tenera Green River Formasyonu, Wyoming)
Turritella akik silisli oluşturulmaktadır fosil Elimia tenera (hatalı olarak kabul Turritella ) kabukları. E. tenera sarmal tatlısu olan gastropodlar birçok whorls oluşan uzun spiral kabukları sahip. Benzer şekilde, mercan , taşlaşmış ağaç ve organik kalıntılar veya gözenekli kayaçlar diğeri de agatized olabilir. Agatized mercan genellikle şu şekilde ifade edilir Petoskey taş veya akik.

Yunan akik bulunan renkli akik tan beyaz soluk verilen bir isimdir Sicilya geri 400 M.Ö.. Yunanlılar takı ve boncuk yapmak için kullanılır. taş yüzyıllardır etrafında olmuştu ve Sümerler ve Mısırlılar hem bilinmesine rağmen, dekorasyon için ve onların dini törenlerde önemli parçaları oynamak için taş kullanılan her kim, Sicilya bu rengin herhangi akik, bir antik Yunan kolonisi kez Yunan akik denir.

AKİK TAŞ TESBİH

AKİK TAŞ TESBİH

akik başka tür katmanlı nodüllerin büyükçe GEODES olarak bulunan Brezilyalı akik vardır. Bunlar beyaz ve gri ile ardalanan kahverengimsi tonlarda meydana gelir. katmanlı büyüme ekseni karşısında kesildiğinde çarpıcı örnek oluşturarak bu nodüllerin içinde kuvars formları. Genellikle süs amaçlı çeşitli renklerde boyanmıştır.

Muayene edildiğinde bazı taşlar, ince kesit iletilen ışık tarafından da gökkuşağı agates denir nereden, nedeniyle ardışık bantların aşırı incelik bir kırılma spektrumu gösterir. nedeniyle oluşum sürecinde çevre değişimlerine katmanları ya da opal, jasper veya kristal kuvars kitleler ile sık sık akik coexists.

Akik diğer formları dahil Lake Superior akik ; akik akik (kırmızımsı renkler var); Botsvana akik; Mavi dantel akik; duman akik, condor akik , (görünür akış kanalları veya iğne deliği büyüklüğünde “tüpler” ile) boru akik; (konsantrik defansif hendekleri ve antik kaleleri etrafında duvarların anımsatan bantlama zıt) sur akik, yangın akik (dahili flaşı veya “ateş”, hidrotermal yatırılır hematit tabakası üzerinde net akik bir tabaka sonucu gösteren); ve sık sık (ayrıca anda madeni sahibi kim bağlı Rodeo Akik ve Rosetta Stone denir) parlak renkli, kompleks bantlı örneği sergileyen Meksikalı çılgın-dantel akik,.

Polyhedroid akik bir benzer bir düz kenarlı şeklinde büyüdü akik olan polyhedron . [5] dilimlenmiş zaman, genellikle eşmerkezli bir karakteristik katmanlarını gösterir poligon . Polyhedroid akik sadece bulunabilir düşünülen Paraíba Devlet, Brezilya. Büyüme kristalografik kontrol ancak çözündüğünden sahip önceden var olan kristaller arasındaki boşlukların doldurulması-in nedeniyle olmadığı ileri sürülmüştür. [6]

Sanayi ve sanat [kullandığı düzenlemek ]

Takla cilalı akik ve parlak dolu bir 6.8 kg (15 lb) hacıyatmaz varil jasper .

“Rubens Vazo” ( Bizans İmparatorluğu ). akik tek parça yüksek kabartma oyma, bu olağanüstü vazo büyük olasılıkla bir Bizans imparatoru için bir imparatorluk atölyede kuruldu.
akik Sanayi kullanımları kimyasal saldırıya son derece parlak bir yüzey ve direnci korumak için kendi sertlik, yetenek istifade eder. Geleneksel knife-edge yataklarını yapmak için kullanılır olmuştur Laboratuvar teraziler ve hassas sarkaç ve bazen yapmak havan ve havan ezmek ve kimyasallar karıştırın. Aynı zamanda yüzyıllardır kullanılmaktadır deri parlatma araçları.

Dekoratif sanatlar gibi süsler yapmak için kullanabilirsiniz pimleri , broş ya da diğer tür mücevher , kağıt bıçakları, inkstands , mermerler ve mühürler . Akik yine de dekoratif ekranlar, cabochons, boncuk, oymalar ve bugün kullanılan

Akik Taşı Tesbih

Akik Taşı Tesbih

Kakmacılık cilalı yüz ve takla cilalı boyutu ve kökenini değişen örnekleri. Sanatının yanı sıra Idar-Oberstein bir de akik kullanımı yapılmış merkezlerinden biriydi endüstriyel ölçekte. başlayan yerel bulundu akik Avrupa pazarı için nesnelerin her türlü yapmak için kullanılan yerlerde, bu 20. yüzyılın etrafında küreselleşen iş oldu: Idar-Oberstein geminin balast olarak, Brezilya akik büyük miktarlarda ithal. Özel kimyasal süreçlerinin çeşitli yararlanarak, onlar dünya çapında satıldı renkli boncuklar üretti. [7] Agates uzun sanat ve zanaat kullanılmaktadır. Bir Presbiteryen kilisesi kutsal Yachats, Oregon , yerel plajlardan toplanan akik yapılmış bölmeleri ile altı pencere vardır. [8]

ÖZELLİKLERİ AGATHA
Akik çeşitli mineraller aile silis kaya lavlar (SiO2), baskın mineral bir kalsedon füzyonu sonucu oluşmuştur. Genellikle tabakalı bir yapıya sahiptir. Alternatif tabakalar farklı renklerde olan ve şeffaflık değişen derecelerde olabilir. Bu taş bir kesite sahip orijinal olmayan yinelenen desen ortaya koymaktadır.
Sertlik akik Mohs ölçeğine göre 6.5-7.0 adet. Bir mola daha mat ve yağlı olmasına rağmen parlatma sonra yüzey, camsı parlaklık olur.
AKİK VE RENKLERİ TÜRLERİ

konum, renk, inklüzyonlar, vs. varlığında Agatha farklı bantlar Böylece, akik 150’den fazla çeşidi vardır! Brezilyalı tip – akik konsantrik çizgili en sık görülür. Az – bantların bir doğrusal düzenleme ile Uruguaylı tip örnekleri.
Brezilya ve Uruguay yanı sıra, en iyi bilinen akik türleri şunlardır:
• ocellar (taş desen gözü andıran)
• yosun (mevcut dendritik inklüzyonlar benzeyen yosun)
• kalesi (Şekil renk, eski kale kalıntıları anahat anımsatan)
• sonsuzluk,
• sihirli (siyah akik).

AKİK TESBİH

AKİK TESBİH

Yanı sıra soğuk, bağa, yanan, tüylü, yıldız, nokta, ve diğerleri gibi.
En yaygın açık renkli akik-gri, mavi, beyaz ve renksiz katmanları çizgili. sarı, kahverengi, kırmızı, siyah renk, çok nadir akik parlak yeşil veya mavi katmanları ile daha az yaygın kayalar. Bazı akik kendi isimlerini aldı. Örneğin, kırmızı ve kırmızı-kahverengi şerit alternatifler bir yapıda farklı denilen oniks ve akik düzlem paralel tabakaların bir sürü taş, oniks denir.

Doğal akik – kalsedon arasında en güzel taşlarından biri. Fantezi bantlama birkaç milimetre, ince renk geçişleri, bu taşın zengin renk paleti bir milimetrenin kesirleri genişliğinde katmanları kurdu – tüm bu akik son derece çekici hale getirir. akik desen Bantlama farklı renklendirilmiş kalkedondan ritmik birikimi kaynaklanmaktadır. amigdala yapılırsa kalsedon iyi eğitimli taklidi kristal, ametist, dumanlı kuvars serbest büyüme lehine bir boşluk kalır içinde tam değil. bu boşluklar içinde kalsit kristallere, hematit veya siderit zeolitler olmaktadır. Doku akik dağınık, bazen soluk, belirsiz olabilir. Şeffaflık akik opak neredeyse saydam değişir. Çoğu akik ince plakalar saydam. beyazımsı, bazen açık yeşil kabuk oluşmuş bademcikler dış katmanlar üzerinde ayrışma – patina. siyah ve beyaz, pembe ve kırmızı, gri ve mavi – renk paleti çok zengin akik, renk çizgili farklı renk ve tonları olabiliyor. En yaygın mavi-gri renk paleti. Dekoratif kalitesi Agates şeritler ve genişlik, Örnek tanımlama, renk kontrast derecesi, saydamlığı taşı, çatlaklar, yabancı maddelerden yere doğasına bağlıdır.
akik adının kökeni iki sürümü vardır:
adını Ahates Nehri (Modern nehir Dirillo, Sicilya) 1.;
sağlıklı, mutlu – Yunanca kelime “Agates” 2..
akik kendileri süsler, antik mezar alanları ve mezarlarında bulunan iken bu taş, yüksek dekoratif ve sanatsal kalitesi, mükemmel öğütülebilirliğini vardır ve antik çağlardan beri bilinen, açıklaması ilk Theophrastus (372-287 M.Ö.) “kayalar üzerinde” tez ortaya çıktı Mezopotamya ve Mısır, İngiltere, Güney Urallar. Alushta yakınlarındaki mezarlar boncuklar V. ile ilgili, akik yapılmış bulundu MÖ. e. III İskit mezarlarında Simferopol sağlar. MÖ. e. Biz akik ve oniks bir kolye bulundu. Ortaçağ Avrupa’sında, doğal taş akik akik ile oryantal süsler Avrupa’ya var sırasında Haçlı Seferleri, yaygın popülerlik kazanmıştır.

Akik Taşı

Akik Taşı

Büyük yontulmuş akik takı kutularından, kutuları ve damarları enfiye. akik yapılmış ürünler, Rusya ve diğer ülkelerde çok sayıda müze saklanır. Ülkemizde akik Tarihi Müzesi, Kremlin Cephaneliğinde ve Mineralojik Müzesi, Moskova, Hermitage Rusya Federasyonu ve St. Petersburg Maden Müzesi, Yekaterinburg müzeler, Irkutsk ve diğer şehirlerin Bilimler Akademisi çok zengindir. akik en büyük ürün – Trier 4 oyulmuş 75 cm çanak çapı düz. M.Ö., Viyana (Tarih ve Sanat Müzesi) tuttu.
bakır – Barbut akik ve altın, ama gümüş iyi ve tedavi amaçlı olabilir.
akik Başlıca yatakları: Uruguay, Brezilya, Hindistan, Ermenistan, Azerbaycan, İskoçya, Meksika, Kazakistan. Tacikistan, Avustralya, ABD, Doğu Sibirya ve Uzak Doğu.

ünlü antik bilim adamı Plinius adı geldiğine inanılır nehir Ahates ( . el-Yunan için Ἀχάτης) Sicilya (muhtemelen modern Karaby veya Dirillo ), başka bir yorumlama – Mutlu iyi tür, – Yunan «ἀγαθός» dan. akik gözlerin anımsatan en yaygın desen. Antik efsane birine göre, bir kara büyücü ile savaş yeryüzüne düştü ve bir taş olduktan sonra göksel beyaz kartal gözü vardır. Gözleri kötülük iyi ayıran, insanlara bakmaya devam etti. Akik da Yaratan’ın göz denir.

Ayrıca. Bkz Agata
Akik gri, Brezilya , 10 cm
Kökeni akik [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Kökeni akik hala tamamen açık değildir. akik içinde akik GEODES ve bantlı kalsedon ince tabakalar hem kökenine ilişkin farklı teoriler vardır. Bu kalkedondan oluşumuna bu yavaş gerçek çözeltiler ve süper-doymuş ya da difüzyon ile ilgili işlemleri periyodik akışını sağlayan koşullar altında meydana akik ya silika jelleri veya silis polimerizasyon yeniden kristalize varsayılır [1] . akik bölgesini 1.5 mikron bir kalınlığa sahip olabilir.

Akik Tesbih Fiyatı

Akik Tesbih Fiyatı

Fiziksel ve kimyasal özellikleri [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Sertliği 6.5-7. kırık donuk yağlı veya mat parlaklık, bir parlatılmış cam yüzeye sahiptir. Kimyasal bileşim, ile kuvars olan silika , ancak safsızlıklar bir çok homojen olmayan bir yapı. Dayanıklı asitler , sadece otlar HF . Dayanıklı ve sert. Opak, kenarlarında saydam. En Agates diğer katmanlar, aslında Kalsedonu ve yapısal varyasyonlar – quartzine ( lyutetsina kalsedon liflerin uzantısı yönünde farklıdır); kalkedondan o “C” (kuvars kristallerinin uzama doğrultusunda) eksenine ve quartzine de dik – 30 ° (lyutetsin) için paralel veya sapma. genellikle sütlü-beyaz renk tahsis quartzine Görme katmanları.

renk, genellikle mavi-gri ve beyaz tabakaların ardalanması ile çeşitli hakimdir. beyaz tabakalar, sarı, kırmızı, kahverengi, siyah veya başka bir renk katmanları ile alternatif ise, bu tür kendi adına sahip olabilir.
kapanımları ile Akik kalsit , Çek Cumhuriyeti

Heykelcik Horoz akik

granit akik bir gnome bronz figürü
Çeşitleri [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Akik kalesi (geçiş katmanları ve ikincil iyileşmiş çatlaklar kentsel peyzajın veya burç görüntüleri anımsatan, bir desen oluşturur)
(Ince konsantrik tabakalar) Brezilya akik;
Akik ocellar;
Akik mavi ( sapfirinovy ​​)
Akik siyah ( ” sihirli akik»)
Yosun akik ( dendritik – demir oksitler ya da mangan ağaç gibi kapanımlar ile)
Akik odunsu
Akik disk
Akik stellat
Akik yanardöner
Mevduat [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
mevduat magmatik ve tortul kayaçların bulunan, bol miktarda vardır.

büyük miktarlarda bilinen Urallar (Magnitogorsk, Kamensk-Uralsky), Yayla Ola ( . Magadan bölgesi üzerinde), Chukotka içinde, Nenets Özerk Okrugu ( Timan Ridge , Kanin Ridge olarak), Moskova bölgesinde Priokskiy alanda (- Golutvin ve pos . Eski Sitnya ) – Rusya . Ayrıca Akhaltsikhe (in Gürcistan ), Icevan ( Ermenistan ), Adrasman ( Tacikistan ), Minas Gerais ( Brezilya ). Büyük plaser – in Moğolistan , Uruguay , Hindistan (Deccan Yaylası). In Kırım ikincil mevduat nehirlerin havzası boyunca dağıtılan olarak akik Alma ve Bodrak . Kırım İlköğretim mevduat – nehir üst ulaşır Alma ve volkanik grup Kara-Dağ .

AKİK TESBİH

AKİK TESBİH

kullanımı [ düzenlemek | wiki metni düzenlemek ]
Değerli süs ve yarı kıymetli taş, yaygın takı ve bir malzemesi olarak kullanılır oyma .

Bu cihazın içinde kullanılır. akik alacaklar yüksek sertlik imal harç ve kimyasal analitik çalışma için havan tokmaklarının, analitik için prizma ile birlikte gücünü ve tokluğu için ölçekler , saatlerce taşlar.

akik ile ilişkili Hikayeler ve efsaneler [ düzenlemek | wiki metni düzenlemek ]
Antik çağlardan görüntüleri oyma için takı, mühürler, damarları yanı sıra malzeme yapımında kullanılan bu yana. göz şeklinde hazırlanmış, akik yörünge heykelleri yerleştirildi ve siyah kuvvetler korkutup kaçırmak için görev yaptı. Su akik ile Ortaçağ’da rastёrty içinde bunun sokması için bir losyon olarak kullanılır yılan ve akrepler . günlerinde Rönesans içinde İtalya’da kabul edildi , bir tılsım ustalarından. akik en büyük ürün bir müzede tutulan Viyana – bir tek taştan oyulmuş 75 cm çanak çapı, neredeyse düz. Akik uzun bilenler dikkatini çekmiştir taşlar arasında , şifacılar ve simyacılar .

Eğer koyu taşların bir hayranı iseniz, sizin kutusu olmadan siyah akik eksik olacak!

Bu asil kömür Deep tamamen siyah taş, gerçekten vardır. Bu yarı değerli taşlar anlamına gelir. büyük bir siyah akik ile halka – her zaman bir sansasyon ve dikkat var.

Камень чёрный агат

Bir tek anlamak için siyah akik bakmak gerek – taş çok zordur. Onun gücünün sırrı nedir? Medyumlar demek her yöne siyah akik dağılım bakışta vampirler söyledi. Çok fazla mineral. Antik çağda, siyah akik ana kraliyet koğuşta biri olarak kabul edildi. Bu taş Marquis, taş-Prince, soylu ve onurlu isimleri layık patronu. Güzel siyah akik, doğal parlaklık özellikle büyük örneklerde telaffuz edilir. Sadece göz almayın!

Siyah akik – çok duhopodёmny taş, gövde, enerji depolama tüm iç kuvvetler aktive ahlaki destek.

 

s .