OTANT�K TA�

DOĞAL KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
KEHRİBAR YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS DAMLA KEHRİBAR
 • 9.44 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA/KALİNİNGRAD

Amber, eski çam ağaçlarının sertleştirilmiş reçinesinden oluşan organik bir değerli taştır. Amber’in sertleşme süreci, yüzyıllar boyu reçineyi fosilleştiren ve sertleştiren ve sağlamlaştıran polimerizasyon olarak bilinir. Amber viskoz, yapışkan reçineden oluşur ve bu nedenle sıklıkla Amber’e yapışmış ve sertleştiğinde orada kalmış kapsüller içeriyor. Bu inklüzyonlar genellikle böcekler veya bitkilerdir, en çok bilinen sivrisineklerdir. İçinde dondurulmuş iyi korunmuş organizmalara sahip kehribar çok değerlidir.

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Kimyasal formül Amber, hiçbir kesin kimyasal formülü olmayan kompleks organik materyalden oluşur. Doğal maddesi, oluşumuna bağlı olarak değişebilir.
Renk Mavi, Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahverengi
Sertlik 2 – 2.5
Kristal Sistemi Amorf
Kırılma indisi 1.539-1.545
SG 1.0 – 1.1
Şeffaflık Neredeyse opak olana şeffaf
Parlaklık Reçineli
Bölünme Yok
TÜM HAKKINDA
Amber eski bir taştır ve erken saatlerden beri değerlidir. Amber’in en yaygın rengi sarı olarak bilinen sarı-turuncu renktir. Renk çok belirgindir ve mücevher taşından almıştır. Amber ayrıca daha koyu turuncu-kırmızı bir renk veya daha açık sarı renkte olabilir. Mavi Amber olarak bilinen mavi renkli Amber, Dominik Cumhuriyeti’nde bulunur. Amber’in bu nadir türü, flüoresansın neden olduğu benzersiz bir mavi renktedir ve doğrudan güçlü ışık ile gözlemlendiğinde , daha tipik bir turuncu-sarı renge sahip olacaktır .

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS DAMLA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK;SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

Amber çok düşük özgül ağırlığına sahiptir ve en değerli taşlardan biridir. Suda yüzmese de daha yüksek yoğunluklu tuzlu suda yüzebilir. Baltık Amber kumsalda, özellikle de fırtınadan sonra deniz kenarında karaya oturmuş kum ile bulunur.

Amber tamamen şeffaf olabilir, ancak çoğu form bulutlu ve yarı şeffaftır. Bulanıklık genellikle çok küçük ve yoğun hava kabarcıklarının sıkışmasına neden olur, ancak tüm Amber’i bulutlayabilir. Açık şeffaflığı olan kehribar rengi bulutlu örneklerden daha değerlidir. Genel olarak, Dominik Amber genellikle diğer Amber’den daha şeffaftır ve sık sık böcek ilaveleri içerir. Dominik Amber hem uzun dalga hem de kısa dalgada güçlü floresan .

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Amber, bir değerli taş için çok yumuşak ve çok dayanıklı değildir. Kolay çizilmeme eğiliminin yanı sıra kimyasallar ve çözeltiler tarafından olumsuz etkilenir ve alkol, parfüm, benzin, asitler veya herhangi bir solventten uzak tutulmalıdır. Amber de ateşe maruz kalırsa yanar ve çok fazla ısı veya basınç altında çatlayabilir.

KULLANIMI
Amber takı olarak kabakon s ve boncuk olarak kullanılır ve çoğunlukla bilezik, kolye ve küpeler için kullanılır. Oval şekiller ve gözyaşı da Amber’den sıklıkla kesilir. Genellikle kıymetli taş kesimlerinin içine girmez. Süs oymaları zaman zaman büyük Amber parçalarından kesilir.

DİĞER İSİMLER
Succinite
ÇEŞİTLİ
Amberoid – Pressed Amber’ın eşanlamlısı
Baltık Amber – Baltık Denizi çevresindeki Amber , başta Letonya, Litvanya, Rusya kıyı şeridine yakın (Kaliningrad Oblastı – Baltık’ta izole edilmiş bir Rus bölgesi) ve kuzey Polonya. Bu bölgede dünyanın en büyük Amber rezervleri var ve bazı materyal doğrudan Baltık Denizi’nden kıyıya kadar yıkanıyor.
Mavi Amber – Doğrudan ışığa bakıldığında sarıya dönüşen karakteristik bir mavi ve sarı renk ile Dominik Cumhuriyeti’nden Amber’in nadir formu ( Dominican Amber ).
Bony Amber – İçinde kabarcıkların yoğun yoğunlukta bulunduğu bulutlu, saydam Amber.
Burmite – Burma (Myanmar) kaynaklı Amber .
Kopolal – Sertleşmesi için kısmen polimerizasyon işleminden geçti, ancak Amber gibi tamamen polimerize edilmemiş sertleştirilmiş reçine.
Dominik Amber – Dominik Cumhuriyeti’nden Amber .
Amber Baskısı – Amber’in daha büyük parçaları, reçine parçalarını veya küçük Amber parçalarını yüksek sıcaklıklarda tek bir kütleye sıkıştırmak suretiyle oluşturulmuştur.
Simetit – Sicilya adasından Amber , İtalya.

 

AMBER KAYNAKLARI
Dünyanın en büyük Amber yatakları, tarihi Doğu Prusya’daki Kaliningrad Oblast’ındaki Baltık Denizi civarındadır. Yakınlardaki Baltık ülkeleri olan Letonya ve Litvanya, Amber’in önemli üreticileri. Kuzey Polonya, Baltık Denizi’ndeki Gdansk bölgesi çevresinde, Amber’in önemli bir diğer yapımcısıdır. Baltık Amber’in bir kısmı doğrudan Baltık Denizi’nden çıkarılır, ya kıyıdan yıkanır ya da okyanus yatağından kaldırılır.

Dominik Cumhuriyeti, Amber’in bir başka önemli kaynağıdır. Gizli Mavi Amber çeşidi Santiago eyaletinde mayınlı. Amber’in diğer kaynakları Almanya, İtalya (Sicilya), Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve ABD (Arkansas ve New Jersey) ‘dir.

Bu mütevazi taş, Paleolitik çağlardan beri insana biliniyordu. Baltık amber, Mısır Firavun Tutankhamun taçını süslüyor , en eski değerli taşlardan biridir. Mısırlılar bu taşa büyük saygı gösterdiler, onu bir güneş enerjisi rezervuarı olarak gördüler.

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

Nero İmparatoru döneminde antik Roma’da amber modası hakimdi – küçük bir kehribar rengi figür, iyi bir köleye mal oldu. Her varlıklı Roma’nın sinirleri için küçük bir kehribar boncuk vardı. Nero bugüne kadarki eski zamanlarda, tüccarlarını Baltık kehribarına gönderdi. Amber, güzellik ve iyileştirme özellikleri açısından bugün bile en değerli olanı kabul ediyor. Romalılar hem siyah hem de şeffaf kırmızı amber tercih ediyorlardı.

 

Antik Roma’da mumlu beyaz ve kehribar tütsüleme içilmesi için kullanılmıştır.
TIKLAYIN İÇİN TIKLAYIN
Romalı tarihçi Tacitus, Amber’in ” Alman’ın ülkesinden çıkarıldığını ” ve Fenike tüccarlarınca satıldığını bildiren Şahale (“reçine damlacığı”) getirdiğini bildirdi. Sökülmüş böceklerle kehribar rengi taş özel bir ticari değere sahipti. Yeni bir çağın başında, Fenike tüccarlar bir sinek içeren kehribar için 120 kılıç ve 60 hançer ödüyorlardı.

Amber tarihi

Hristiyanlığın öncesi döneminde bile atalarımız, kehribar renginde küçük oyukların ruhların yaşam alanlarını koruduğuna ve bu nedenle çok değerli olduklarına inanmaktadır.

Antik Yunan’da, fildişi, gümüş ve altınla birlikte kakmalarla yaygın şekilde kullanılmıştır. Yunanlılar, mutluluk dileği olarak kehribar rengi taş verdi. Bu taş bir “zafer taşıyıcısı ” – savaşta zafer kazandıracak, bu nedenle mezarlardaki kehribar parçaların çoğu muharebe muskaleri.

Amber tarihi

Museumcatalogues.getty.edu’dan kaydedildi

Amber taşı ile ilgili ayrıntılar zaten Homeros’un “Odyssey” inde (bu arada, bilinen tüm taşlardan bahsedilen tek şey) bulunur.

Eski zamanlarda İtalya armut biçimli amber taşı veya bir koç başı veya kabuklu deniz kabuğu formundaki ürünler, doğurganlık ve başarılı av sağlayan tılsımlar olarak yaygıntı. Özellikle popüler olan meyveler, tahıllar ve hayvanlardan oluşan kehribar figürinler, Noel hediyeleri olarak verildi.

Amber tarihi

Museumcatalogues.getty.edu’dan kaydedildi

Ortaçağda kehribar tespihleri ve diğer dini öğeler büyük talep görmüştür; Patrik Nikon’un Amber sopası vardı.

Doğu ülkelerinde şeffaf sarı-yeşil ve süt beyazı kehribar rengi tonlar çok satıldı.

Amber tarihi

Ve Belarus’ta amber taşı uykusuzluğa karşı bir araç olarak kullanıldı: kehribar parçalarının yastık altına yerleştirilmesi veya yatağın başına asılması. ” Uykusuzluk için çare olarak kehribar” teorisinin ilk çalışmaları 20. yüzyılda ortaya çıktı.

Kehribar El işçiliği Yüzük

Kehribar El işçiliği Yüzük

XIX. Yüzyılın başında kehribar rengi taş özellikle Fransa ve Rusya’da şıktı.

Kehribar mücevherat

İskoçya’da insanlar, cadıların ve kötü ruhların, kesinlikle kırmızı ipliğin üzerinde toplanan kehribar boncuklarla damıtılabileceğine inanıyorlardı.

Zengin Rus ve Polonyalı dadılardaki evde yaşlı günlerde hem ıslak hemşireler ağır amber kolyeler giyerlerdi. Kehribar boncukların çocuğu ve annesini “kötü gözle” koruduğu düşünülüyordu, saf olmayan güçler onlara kötü şeyler atlamıyorlardı ve güç ve sağlık getireceklerdi.

Amber tarihi

Polonyalı amber likörü hala soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve solunum yolu hastalıkları için mükemmel araçlar olarak kabul edilmektedir.

Doğu ülkelerinde Amber uzun süre gelin süsleme olarak kullanılmıştır.

Umarım bu yazı sizin için bilgilendirici ve ilginçtir!

AMBER’İN DOĞAL TARİHİ

Amber, 30 milyon yıl önce var olan eski çam ormanlarının fosilleşmiş ağaç reçinesidir. Bir ağaç zarar gördüğünde, reçine ağacın “yarasından” sızar ve ağacın sonunda öldüğü zaman, reçine orman tabanında kalırdı. Zamanla reçine sertleşti, ancak bir milyondan yıllar geçene kadar kehribar rengine dönüşmedi.

Sarı beyazdan altın rengine, koyu kahverengi, turuncu ve kırmızımsı renkteki renklerin arasında değişebilir ve hatta en net yeşil ve mavi renkte olabilir. Bazı parçalar şeffaftır – hem havasız pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıltılı olsun olmasın, diğerleri opaktır. Her şey, kehribarın nereden geldiği ve oluştuğu koşullara bağlı.

Kehribarın en büyüleyici özelliklerinden biri, 30-50 milyon yıl önce reçineden sıkışan böcekleri ve bitkileri koruma yeteneğidir. Böcekler, ahşap ve hava kabarcığı gibi düzensizlikler parçaları daha nadir ve değerli hale getirir.

Amber Yüzük

Amber Yüzük

Amber, dünyanın en eski ve en coveted hazinelerinden biri, zamanla korunan ve insanlık için kıyıların üstünde yıkanan, ışığın ve yaşamın özünde oluşturduğu “Gümüş Altın”, güzellik, koruma ve yenilenmenin bir tılsımıdır. Güneş damlaları, tanrıların gözyaşları, sertleştirilmiş bal ve güneş ışığı katılaşmış olarak tasvir edilmiştir ve günümüzde en eski kültürlerde olduğu gibi İstenildiği gibi Taş Devri’nin renklerinin hoşa gittiği sıcaklık için kullanılmıştır. , Süsleme değeri ve sihirli ve tıbbi özellikleri.

Amber, ne bir kristal ne de bir mineral olmakla birlikte, doğanın biyolojik bir ürünü olan yoğun bir prehistorik ormanlarda yaşayan ağaçlardan sızan ve milyonlarca yılda fosilleşmiş koruyucu bir reçine olan küçük bir organik gurubun sınıfına aittir. Metafiziksel dünyada enerjik ve şifa verici özellikleri ve muhteşem Yaşam Gücü için çok değerlidir. Amber, altın yapısında sonsuza kadar ertelenen, bir zamanlar yaşayan böcekler, organizmalar ve bitki maddesinin yanı sıra, güneşe ve dünyaya güçlü bir bağ içerir. Eski bilgeliği yakalar ve geçmiş yaşam hatırlama için güçlü bir araç olabilir veya bir atadan aşağıya aktarılmış genetik dersler ve deneyimleri anımsamaya yardımcı olabilir. Aile kalıplarını temizlemek ve kişinin seçme ayrıcalığını başlatmak için yararlıdır. [Fernie, 322] [Simmons, Ahsian, 24] [www.gemselect.com] [Lembo, 60] [Hall, 51] [Eason, 82]

Amber, negatif veya durağan enerjileri emerek ve onları net, pozitif enerjiye dönüştürerek, fiziksel bedenden ağrı çekmek ve zihin ve ruhtan kurtulma yeteneği ile değer verilen doğal bir temizleyicidir. Bu, vücudun kendi mekanizmalarını kendiliğinden iyileştirmeye teşvik eder. Canlılığı arttırır ve doku yenilenmesine yardımcı olur. Amber, özellikle Sacral ve Solar Plexus Çakralarını temizlemek ve yeniden etkinleştirmek için idealdir ve içinde bulunduğu ortamı temizlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlığa ve esenliğe elverişli parlak, yatıştırıcı bir enerji yayar ve iyileşme, depresyonu iyileştirme veya yas tutma süreci boyunca harikadır. Amber aynı zamanda negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar ve kişinin hayatından veya ilişkilerinden toksisiteyi gidermeye çağrılabilir. [Melody, 107-108] Hall En, 79] [101 Hall, 26] [Ahsian, 24] [Raphaell, 136-137]

Amber’in ilk keşflerinden binlerce yıl önce, kıyılarda çalkantılı denizlerle yıkanan bu sarı-altın maddenin, dokunmaya ve ışığa karşı hafif, sıcak ve benzersiz olduğu kabul edildi. Küçük çaba ile oyuldu, ovulduktan sonra elektrik yüklendi ve kolayca ateşlendi. Kapanımlarının nadir olması ve sözde sihirli ve tıbbi güçleri Bahtiyar, tuz ve metal ticareti için Baltık bölgesinin ilk ihracat mallarından biri oldu. Tarih öncesi ticaret yolları bu Amber ticareti ile tanımlandı ve Kuzeydeki kıyı bölgelerinden Baltık Denizi’nden Akdeniz’e kadar uzanan iç koridor Amber Yolu olarak anıldı. Binlerce yıl boyunca, “kuzeyin altın” olarak adlandırılan bu önemli hammadde Vistula ve Dinyeper nehirleri vasıtasıyla İtalya, Yunanistan, Karadeniz, Suriye, Mısır ve ötesine taşındı. [En.wikipedia.org]

KEHRİBAR ERKEK YÜZÜK

KEHRİBAR ERKEK YÜZÜK

Amber güneşle birleşti ve damlacık şekli birçok Norveç, Yunan ve Litvanya mitolojisinde gözyaşlarına doğal bir bağlantı oluşturdu. Yalnız ya da kederli bir mücevher olarak düşünülmüştü ve ömrü mükemmel bir şekilde korunduğu için cenaze töreninde ölüleri onarmak için kullanıldı ve ölü dünyada ruhun korunması için mezar mezarlarına yerleştirildi. Amber, geleneksel olarak çocuklar için koruyucu bir taş olarak biliniyordu ve tarih boyunca boncuklar olarak dizildi ve boynunun çevresine zarar vermemek ve diş çıkarma acısını azaltmak için yerleştirildi. Tıbbi olarak toz haline getirilmiş ve su, yağ ya da bal ile karıştırılmış ve bir işkembeyi olarak kullanılmaktadır ya da sağırlık ve zayıf görme, ateş ve mide sıkıntısı, astım, gut, romatizma, yaralar ve enfeksiyonlar, epilepsi ve plak iyileştirmek için bir merhem haline getirilmiştir. . Yandığında, Amber’in dumanının kötü ruhları ve büyüleri savuşturduğu düşünülmüş ve denizciler deniz yılanlarını ve derin tehlikeleri uzaklaştırmak için gemilerde yaktılar. Tütsü olarak, stres yumuşadı ve doğum sırasında sıklıkla kullanılan mikropların filtrelendiği ve dezenfekte edildiği düşünülüyordu. [Museumcatalogues.getty.edu] [Megemont, 22-23] [Lembo, 61] [www.sumatraamber.com] [Fernie, 323-325] [Mella, 72] [101 Hall, 26] [academic.emporia.edu ]]

Antik çağda, Amber, başta üretildiği düşünülen , soyu tükenmiş Pinitler süksinifer ağaçlarından elde edilen birkaç isim, en başta Latince succinum ya da “meyve suyu” ile biliniyordu. Yaşlı Pliny, çam kökenlerini, ovuşturulduğunda ve ateşlendiğinde çam kokusu yaydığı, kokusu ve meşale-çam ağacı görünümüyle kanıtlandığını kanıtladı. Amber için Yunanca terim, güneşe atıfta bulunan bir söz olan elektrondu ve sürtünmeye maruz kaldığında küçük maddeleri kendi başına çekmek yeteneği nedeniyle Amber’e verildi. “Elektron” ve “elektrik” sözcüğümüzün köküdür. Modern adı olan “amber”, anbardan , ambargos için Arapça kelime, sanki kıyılarda yıkanmış sperm balinasından boşaltılan benzer bir renkte materyalden geldiği düşünülmektedir. Parfüm yapımında kullanılır. [Fernie, 322-323 [en.wikipedia.org] [academic.emporia.edu] [Megemont, 21-22] [Simmons, 23]

Amber Taşlı Yüzük

Amber Taşlı Yüzük

Amber, birkaç ağaç reçinesinden (çoğunlukla soyu tükenmiş bir Çam türü veya bazı bölgelerde yok olan Hymenaea türleri), bitki materyalleri, uçucu bir yağ ve süksinik asitten oluşan bir hidrokarbon karışımıdır. Amber, bitki damar sisteminde dolaşan sıvı olan ağaç özünden oluşur değil , reçineden, bitkinin epitel hücrelerinden salınan aromatik, yarı katı bir madde oluşturur. Böcekler ve mantarların yol açtığı hastalık ve hasarları gidermek, kırık dalları iyileştirmek veya hızlı büyümenin yarattığı stresden kurtulmak için bir koruma mekanizması olarak üretilmektedir. Eski ormanların reçineleri, ağaçların iç fissürlerini doldurdu, dış kabuğa damladı ve sızdı, böcekleri, örümcekleri, annelidleri ve diğer küçük organizmaları, ağaç ve bitki parçalarını, tüyleri ve hatta saçlarını sıktılar. Daha sonra uçucu bileşenlerini kaybederek sertleşmeye başladılar ve zamanla ormanlar düştü ve nehirler tarafından çökeltiler tarafından gömülüp okyanus tabanının bir parçası haline gelen kıyı bölgelerine taşındı ya da başka jeolojik olaylarla başka yerlere yerleştirildi. [Fernie, 322, 328]

Amber olmak için fosil reçineleri ikinci bir polimerizasyon periyodu geçirmek zorundaydılar; burada moleküller daha büyük moleküller oluşturmak için birbirleriyle bağlantılıydı, bu süreç çözünmez olmadan önce birkaç on binlerce yıl ila milyonlarca yıl sürdü. Çoğu Amber 30 ila 90 milyon yaşındadır, ancak bazıları bir milyonun biraz altındadır ve şimdiye kadar bulunan en eski Amber 320 milyon yaşındadır. Copal, Mesoamerican bölgede belirgin olan Protium copal ağacından ağacın reçinesine verilen addır ve genelde polimerizasyon ve sertleşmenin bir ara safhasında, yüzlerce ila binlerce yıllık genç ağaç reçinelerine denir. Tütsü amaçlı, tütsü amaçlı, tütsü, ince cilalarla yüzyıllarca kullanılmaktadır ancak bazen yanıltıcı olarak “kehribar” ya da “genç amber” olarak pazarlanmaktadır. Kolombiya ve Madagaskar reçineleri otantik Amber olarak kabul edilemeyecek kadar gençtir. Kopolal, alkol veya aseton gibi bir damla organik çözücü uygulandığında yapışkan hale gelirse veya kısa dalga UV ışığında çok az renk değişikliği gösterdiğinde sıklıkla tespit edilebilir. Alıcılar, mükemmel korunmuş modern böceklerle çevrili sahte Amber’den sakınmalıdır. Amber’de 1000’den fazla nesli tükenmiş hayvan türü ve çeşitli bitki maddeleri tespit edildi, ancak bütün örnekler genellikle müzelerde olağanüstü bir şekilde benzersizdir ve oldukça pahalıdır.

KEHRİBAR YÜZÜK

KEHRİBAR YÜZÜK

Çıplak kalitede gerçek Amber, başta Rusya, Polonya ve Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden geliyor; Meksika’daki Chiapas, Dominik Cumhuriyeti, Burma ve son zamanlarda Endonezya’daki Sumatra’da bir miktar üretim yapılıyor. 2 ila 2.5 arasında bir sertliğe sahiptir, opaklığa karşı şeffaf olabilir ve beyaz ve soluk sarı renklerden aralıklarla “kehribar rengi” ile ilişkili en yaygın “bal” sarı / turuncu / kahverengi tonlara kadar kahverengi. Kırmızı, bazen “kiraz kehribar” olarak bilinen renkler ve yeşil renkler nadirdir ve piyasada çok fazla ısı veya basınçla işlem görür. Tarih boyunca, Yeşil Amber’in ölümsüzlük ve şans getirdiği düşünülüyordu. Mavi, herkesin en nadir gölgesi olarak kabul edilir ve çoğunlukla Dominik Cumhuriyeti’nde ve yeni keşfedilen Sumatra madenlerinde bulunan, çok aranır. Güneş ışığında yoğun bir mavi yansıma ile UV ışığı altında güçlü bir doğal fluoresan içerir. Antik çağda, Blue Amber, hava, ateş ve su ruhlarını kontrol etmeye ve tanrılara nimet elde ettiğine inanılan baş rahipler tarafından tercih edildi. Siyah Amber tamamen reçine fosilleşmiş değildir ve aslında linyit kömürü olan Jet’tir.

elmas kullanır AmberUses ve Amaçlar
Amber çocuklar için koruyucu bir taş olup, negatif enerjileri gidermek ve zarar görmelerini önlemek için bebeğin kıyafetine dikilen ya da çevrelere yerleştirilen bir kolye, bilezik gibi giyilebilir. Aynı zamanda ağızda koyulmamasına rağmen, enerji verici olarak diş ağrısı ağrısını azaltmak da önemlidir. Annelere bebeğin veya çocuğun Amber’i giymesi için son derece faydalıdır. [Megemont, 23] [Fernie, 323] [Eason, 82] [Hall, 52]

Kehribar Taşı Satış

Kehribar Taşı Satış

Canlılığı artırmak ve kişinin temel gücünü ve sağlıklı yaşam isteğini artırmak için bir hastalık veya yaralanmadan kurtulma yaparken Amber kullanın veya taşıyın. Yaşam gücünün titreşimi, iç dünyaya sıcaklığını getirir ve bu enerjiyi sisteme daha fazla kazandırır. Amber ayrıca uzun ömür sağlamak için kullanılabilir ve yaşlılar için harika bir taştır. [Simmons, 24]

Bir aşk kristali olarak, altın-turuncu Amber, güzelliğin ve hassasiyetin sembolü, doğal parlaklığı artırmak ve kalıcı sevgiyi çekmek için bir şans şeref. İkiz bir ruh çağırmak veya olumsuz dış etkilere ve müdahaleye karşı koruma sağlamak için kullanılabilir. Sözleri garanti altına almak için harika bir taş ve evlilik sözlerinin yenilenmesinde kullanılıyor. [Eason, 43, 82] [Lecouteux, 312] [Melodi, 107]

Amber, “elektriklenmek” arzusuna inanarak, iktidarsızlık ve sadakati tedavi etmek, kadın doğurganlık ve erkek potensi yardım etmekle alakalı. [Megemont, 23] [Eason, 82]

 

Amber, negatif havayı boşaltmak, endişeyi gidermek veya başkalarından enerjiyi saptırmak için olağanüstü bir sürtünme taşıdır. Dokunduğunda ısınır ve pozitif, yükselmekte olan bir enerji akımı üretir. Cebinde taşınma, mücevherat giyme veya tesbih ya da ibadet boncuğunda kullanma . [Mella 72] [Lembo, 61] [Megemont, 22-23]

 

KEHRİBAR

KEHRİBAR

Kullanmadan önce herhangi bir ortamı arındırmak için Amber kullanın veya alanın çevresine Amber parçaları yerleştirerek negatif enerjiyi çıkarmak, bir iksir olarak püskürtmek veya tütsü olarak yakmak için kullanın. Ayrıca, alan temizlendikten sonra etkili bir ekran sağlar. Bir enerjinin bulunduğu bölgedeki varlığı kaldırmak için çalışan şifacılar için Amber, ekstraksiyon sonrası atmosferi sızdırmaz hale getirmek ve kalan olumsuz kalıpları temizlemek için değerli bir müttefik olabilir. Amber, yeni olanlara, sezgisel becerilerini kontrol edene kadar negatif güçlere karşı bir Işık bariyeri sağlayarak psikolojik hassasiyetlerini keşfetmeye yardımcı olur. [Melody, 108] [Ahsian, 25] [101 Salon, 26]

DOĞAL KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
KEHRİBAR YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS DAMLA KEHRİBAR
 • 9.44 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA/KALİNİNGRAD
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Amber, eski çam ağaçlarının sertleştirilmiş reçinesinden oluşan organik bir değerli taştır. Amber’in sertleşme süreci, yüzyıllar boyu reçineyi fosilleştiren ve sertleştiren ve sağlamlaştıran polimerizasyon olarak bilinir. Amber viskoz, yapışkan reçineden oluşur ve bu nedenle sıklıkla Amber’e yapışmış ve sertleştiğinde orada kalmış kapsüller içeriyor. Bu inklüzyonlar genellikle böcekler veya bitkilerdir, en çok bilinen sivrisineklerdir. İçinde dondurulmuş iyi korunmuş organizmalara sahip kehribar çok değerlidir.

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Kimyasal formül Amber, hiçbir kesin kimyasal formülü olmayan kompleks organik materyalden oluşur. Doğal maddesi, oluşumuna bağlı olarak değişebilir.
Renk Mavi, Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahverengi
Sertlik 2 – 2.5
Kristal Sistemi Amorf
Kırılma indisi 1.539-1.545
SG 1.0 – 1.1
Şeffaflık Neredeyse opak olana şeffaf
Parlaklık Reçineli
Bölünme Yok
TÜM HAKKINDA
Amber eski bir taştır ve erken saatlerden beri değerlidir. Amber’in en yaygın rengi sarı olarak bilinen sarı-turuncu renktir. Renk çok belirgindir ve mücevher taşından almıştır. Amber ayrıca daha koyu turuncu-kırmızı bir renk veya daha açık sarı renkte olabilir. Mavi Amber olarak bilinen mavi renkli Amber, Dominik Cumhuriyeti’nde bulunur. Amber’in bu nadir türü, flüoresansın neden olduğu benzersiz bir mavi renktedir ve doğrudan güçlü ışık ile gözlemlendiğinde , daha tipik bir turuncu-sarı renge sahip olacaktır .

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS DAMLA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK;SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR;

Amber çok düşük özgül ağırlığına sahiptir ve en değerli taşlardan biridir. Suda yüzmese de daha yüksek yoğunluklu tuzlu suda yüzebilir. Baltık Amber kumsalda, özellikle de fırtınadan sonra deniz kenarında karaya oturmuş kum ile bulunur.

Amber tamamen şeffaf olabilir, ancak çoğu form bulutlu ve yarı şeffaftır. Bulanıklık genellikle çok küçük ve yoğun hava kabarcıklarının sıkışmasına neden olur, ancak tüm Amber’i bulutlayabilir. Açık şeffaflığı olan kehribar rengi bulutlu örneklerden daha değerlidir. Genel olarak, Dominik Amber genellikle diğer Amber’den daha şeffaftır ve sık sık böcek ilaveleri içerir. Dominik Amber hem uzun dalga hem de kısa dalgada güçlü floresan .

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Amber, bir değerli taş için çok yumuşak ve çok dayanıklı değildir. Kolay çizilmeme eğiliminin yanı sıra kimyasallar ve çözeltiler tarafından olumsuz etkilenir ve alkol, parfüm, benzin, asitler veya herhangi bir solventten uzak tutulmalıdır. Amber de ateşe maruz kalırsa yanar ve çok fazla ısı veya basınç altında çatlayabilir.

KULLANIMI
Amber takı olarak kabakon s ve boncuk olarak kullanılır ve çoğunlukla bilezik, kolye ve küpeler için kullanılır. Oval şekiller ve gözyaşı da Amber’den sıklıkla kesilir. Genellikle kıymetli taş kesimlerinin içine girmez. Süs oymaları zaman zaman büyük Amber parçalarından kesilir.

DİĞER İSİMLER
Succinite
ÇEŞİTLİ
Amberoid – Pressed Amber’ın eşanlamlısı
Baltık Amber – Baltık Denizi çevresindeki Amber , başta Letonya, Litvanya, Rusya kıyı şeridine yakın (Kaliningrad Oblastı – Baltık’ta izole edilmiş bir Rus bölgesi) ve kuzey Polonya. Bu bölgede dünyanın en büyük Amber rezervleri var ve bazı materyal doğrudan Baltık Denizi’nden kıyıya kadar yıkanıyor.
Mavi Amber – Doğrudan ışığa bakıldığında sarıya dönüşen karakteristik bir mavi ve sarı renk ile Dominik Cumhuriyeti’nden Amber’in nadir formu ( Dominican Amber ).
Bony Amber – İçinde kabarcıkların yoğun yoğunlukta bulunduğu bulutlu, saydam Amber.
Burmite – Burma (Myanmar) kaynaklı Amber .
Kopolal – Sertleşmesi için kısmen polimerizasyon işleminden geçti, ancak Amber gibi tamamen polimerize edilmemiş sertleştirilmiş reçine.
Dominik Amber – Dominik Cumhuriyeti’nden Amber .
Amber Baskısı – Amber’in daha büyük parçaları, reçine parçalarını veya küçük Amber parçalarını yüksek sıcaklıklarda tek bir kütleye sıkıştırmak suretiyle oluşturulmuştur.
Simetit – Sicilya adasından Amber , İtalya.

 

AMBER KAYNAKLARI
Dünyanın en büyük Amber yatakları, tarihi Doğu Prusya’daki Kaliningrad Oblast’ındaki Baltık Denizi civarındadır. Yakınlardaki Baltık ülkeleri olan Letonya ve Litvanya, Amber’in önemli üreticileri. Kuzey Polonya, Baltık Denizi’ndeki Gdansk bölgesi çevresinde, Amber’in önemli bir diğer yapımcısıdır. Baltık Amber’in bir kısmı doğrudan Baltık Denizi’nden çıkarılır, ya kıyıdan yıkanır ya da okyanus yatağından kaldırılır.

Dominik Cumhuriyeti, Amber’in bir başka önemli kaynağıdır. Gizli Mavi Amber çeşidi Santiago eyaletinde mayınlı. Amber’in diğer kaynakları Almanya, İtalya (Sicilya), Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve ABD (Arkansas ve New Jersey) ‘dir.

Bu mütevazi taş, Paleolitik çağlardan beri insana biliniyordu. Baltık amber, Mısır Firavun Tutankhamun taçını süslüyor , en eski değerli taşlardan biridir. Mısırlılar bu taşa büyük saygı gösterdiler, onu bir güneş enerjisi rezervuarı olarak gördüler.

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

Nero İmparatoru döneminde antik Roma’da amber modası hakimdi – küçük bir kehribar rengi figür, iyi bir köleye mal oldu. Her varlıklı Roma’nın sinirleri için küçük bir kehribar boncuk vardı. Nero bugüne kadarki eski zamanlarda, tüccarlarını Baltık kehribarına gönderdi. Amber, güzellik ve iyileştirme özellikleri açısından bugün bile en değerli olanı kabul ediyor. Romalılar hem siyah hem de şeffaf kırmızı amber tercih ediyorlardı.

 

Antik Roma’da mumlu beyaz ve kehribar tütsüleme içilmesi için kullanılmıştır.
TIKLAYIN İÇİN TIKLAYIN
Romalı tarihçi Tacitus, Amber’in ” Alman’ın ülkesinden çıkarıldığını ” ve Fenike tüccarlarınca satıldığını bildiren Şahale (“reçine damlacığı”) getirdiğini bildirdi. Sökülmüş böceklerle kehribar rengi taş özel bir ticari değere sahipti. Yeni bir çağın başında, Fenike tüccarlar bir sinek içeren kehribar için 120 kılıç ve 60 hançer ödüyorlardı.

Amber tarihi

Hristiyanlığın öncesi döneminde bile atalarımız, kehribar renginde küçük oyukların ruhların yaşam alanlarını koruduğuna ve bu nedenle çok değerli olduklarına inanmaktadır.

Antik Yunan’da, fildişi, gümüş ve altınla birlikte kakmalarla yaygın şekilde kullanılmıştır. Yunanlılar, mutluluk dileği olarak kehribar rengi taş verdi. Bu taş bir “zafer taşıyıcısı ” – savaşta zafer kazandıracak, bu nedenle mezarlardaki kehribar parçaların çoğu muharebe muskaleri.

Amber tarihi

Museumcatalogues.getty.edu’dan kaydedildi

Amber taşı ile ilgili ayrıntılar zaten Homeros’un “Odyssey” inde (bu arada, bilinen tüm taşlardan bahsedilen tek şey) bulunur.

Eski zamanlarda İtalya armut biçimli amber taşı veya bir koç başı veya kabuklu deniz kabuğu formundaki ürünler, doğurganlık ve başarılı av sağlayan tılsımlar olarak yaygıntı. Özellikle popüler olan meyveler, tahıllar ve hayvanlardan oluşan kehribar figürinler, Noel hediyeleri olarak verildi.

Amber tarihi

Museumcatalogues.getty.edu’dan kaydedildi

Ortaçağda kehribar tespihleri ve diğer dini öğeler büyük talep görmüştür; Patrik Nikon’un Amber sopası vardı.

Doğu ülkelerinde şeffaf sarı-yeşil ve süt beyazı kehribar rengi tonlar çok satıldı.

Amber tarihi

Ve Belarus’ta amber taşı uykusuzluğa karşı bir araç olarak kullanıldı: kehribar parçalarının yastık altına yerleştirilmesi veya yatağın başına asılması. ” Uykusuzluk için çare olarak kehribar” teorisinin ilk çalışmaları 20. yüzyılda ortaya çıktı.

Kehribar El işçiliği Yüzük

Kehribar El işçiliği Yüzük

XIX. Yüzyılın başında kehribar rengi taş özellikle Fransa ve Rusya’da şıktı.

Kehribar mücevherat

İskoçya’da insanlar, cadıların ve kötü ruhların, kesinlikle kırmızı ipliğin üzerinde toplanan kehribar boncuklarla damıtılabileceğine inanıyorlardı.

Zengin Rus ve Polonyalı dadılardaki evde yaşlı günlerde hem ıslak hemşireler ağır amber kolyeler giyerlerdi. Kehribar boncukların çocuğu ve annesini “kötü gözle” koruduğu düşünülüyordu, saf olmayan güçler onlara kötü şeyler atlamıyorlardı ve güç ve sağlık getireceklerdi.

Amber tarihi

Polonyalı amber likörü hala soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve solunum yolu hastalıkları için mükemmel araçlar olarak kabul edilmektedir.

Doğu ülkelerinde Amber uzun süre gelin süsleme olarak kullanılmıştır.

Umarım bu yazı sizin için bilgilendirici ve ilginçtir!

AMBER’İN DOĞAL TARİHİ

Amber, 30 milyon yıl önce var olan eski çam ormanlarının fosilleşmiş ağaç reçinesidir. Bir ağaç zarar gördüğünde, reçine ağacın “yarasından” sızar ve ağacın sonunda öldüğü zaman, reçine orman tabanında kalırdı. Zamanla reçine sertleşti, ancak bir milyondan yıllar geçene kadar kehribar rengine dönüşmedi.

Sarı beyazdan altın rengine, koyu kahverengi, turuncu ve kırmızımsı renkteki renklerin arasında değişebilir ve hatta en net yeşil ve mavi renkte olabilir. Bazı parçalar şeffaftır – hem havasız pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıltılı olsun olmasın, diğerleri opaktır. Her şey, kehribarın nereden geldiği ve oluştuğu koşullara bağlı.

Kehribarın en büyüleyici özelliklerinden biri, 30-50 milyon yıl önce reçineden sıkışan böcekleri ve bitkileri koruma yeteneğidir. Böcekler, ahşap ve hava kabarcığı gibi düzensizlikler parçaları daha nadir ve değerli hale getirir.

Amber Yüzük

Amber Yüzük

Amber, dünyanın en eski ve en coveted hazinelerinden biri, zamanla korunan ve insanlık için kıyıların üstünde yıkanan, ışığın ve yaşamın özünde oluşturduğu “Gümüş Altın”, güzellik, koruma ve yenilenmenin bir tılsımıdır. Güneş damlaları, tanrıların gözyaşları, sertleştirilmiş bal ve güneş ışığı katılaşmış olarak tasvir edilmiştir ve günümüzde en eski kültürlerde olduğu gibi İstenildiği gibi Taş Devri’nin renklerinin hoşa gittiği sıcaklık için kullanılmıştır. , Süsleme değeri ve sihirli ve tıbbi özellikleri.

Amber, ne bir kristal ne de bir mineral olmakla birlikte, doğanın biyolojik bir ürünü olan yoğun bir prehistorik ormanlarda yaşayan ağaçlardan sızan ve milyonlarca yılda fosilleşmiş koruyucu bir reçine olan küçük bir organik gurubun sınıfına aittir. Metafiziksel dünyada enerjik ve şifa verici özellikleri ve muhteşem Yaşam Gücü için çok değerlidir. Amber, altın yapısında sonsuza kadar ertelenen, bir zamanlar yaşayan böcekler, organizmalar ve bitki maddesinin yanı sıra, güneşe ve dünyaya güçlü bir bağ içerir. Eski bilgeliği yakalar ve geçmiş yaşam hatırlama için güçlü bir araç olabilir veya bir atadan aşağıya aktarılmış genetik dersler ve deneyimleri anımsamaya yardımcı olabilir. Aile kalıplarını temizlemek ve kişinin seçme ayrıcalığını başlatmak için yararlıdır. [Fernie, 322] [Simmons, Ahsian, 24] [www.gemselect.com] [Lembo, 60] [Hall, 51] [Eason, 82]

Amber, negatif veya durağan enerjileri emerek ve onları net, pozitif enerjiye dönüştürerek, fiziksel bedenden ağrı çekmek ve zihin ve ruhtan kurtulma yeteneği ile değer verilen doğal bir temizleyicidir. Bu, vücudun kendi mekanizmalarını kendiliğinden iyileştirmeye teşvik eder. Canlılığı arttırır ve doku yenilenmesine yardımcı olur. Amber, özellikle Sacral ve Solar Plexus Çakralarını temizlemek ve yeniden etkinleştirmek için idealdir ve içinde bulunduğu ortamı temizlemek için mükemmel bir araçtır. Sağlığa ve esenliğe elverişli parlak, yatıştırıcı bir enerji yayar ve iyileşme, depresyonu iyileştirme veya yas tutma süreci boyunca harikadır. Amber aynı zamanda negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar ve kişinin hayatından veya ilişkilerinden toksisiteyi gidermeye çağrılabilir. [Melody, 107-108] Hall En, 79] [101 Hall, 26] [Ahsian, 24] [Raphaell, 136-137]

Amber’in ilk keşflerinden binlerce yıl önce, kıyılarda çalkantılı denizlerle yıkanan bu sarı-altın maddenin, dokunmaya ve ışığa karşı hafif, sıcak ve benzersiz olduğu kabul edildi. Küçük çaba ile oyuldu, ovulduktan sonra elektrik yüklendi ve kolayca ateşlendi. Kapanımlarının nadir olması ve sözde sihirli ve tıbbi güçleri Bahtiyar, tuz ve metal ticareti için Baltık bölgesinin ilk ihracat mallarından biri oldu. Tarih öncesi ticaret yolları bu Amber ticareti ile tanımlandı ve Kuzeydeki kıyı bölgelerinden Baltık Denizi’nden Akdeniz’e kadar uzanan iç koridor Amber Yolu olarak anıldı. Binlerce yıl boyunca, “kuzeyin altın” olarak adlandırılan bu önemli hammadde Vistula ve Dinyeper nehirleri vasıtasıyla İtalya, Yunanistan, Karadeniz, Suriye, Mısır ve ötesine taşındı. [En.wikipedia.org]

KEHRİBAR ERKEK YÜZÜK

KEHRİBAR ERKEK YÜZÜK

Amber güneşle birleşti ve damlacık şekli birçok Norveç, Yunan ve Litvanya mitolojisinde gözyaşlarına doğal bir bağlantı oluşturdu. Yalnız ya da kederli bir mücevher olarak düşünülmüştü ve ömrü mükemmel bir şekilde korunduğu için cenaze töreninde ölüleri onarmak için kullanıldı ve ölü dünyada ruhun korunması için mezar mezarlarına yerleştirildi. Amber, geleneksel olarak çocuklar için koruyucu bir taş olarak biliniyordu ve tarih boyunca boncuklar olarak dizildi ve boynunun çevresine zarar vermemek ve diş çıkarma acısını azaltmak için yerleştirildi. Tıbbi olarak toz haline getirilmiş ve su, yağ ya da bal ile karıştırılmış ve bir işkembeyi olarak kullanılmaktadır ya da sağırlık ve zayıf görme, ateş ve mide sıkıntısı, astım, gut, romatizma, yaralar ve enfeksiyonlar, epilepsi ve plak iyileştirmek için bir merhem haline getirilmiştir. . Yandığında, Amber’in dumanının kötü ruhları ve büyüleri savuşturduğu düşünülmüş ve denizciler deniz yılanlarını ve derin tehlikeleri uzaklaştırmak için gemilerde yaktılar. Tütsü olarak, stres yumuşadı ve doğum sırasında sıklıkla kullanılan mikropların filtrelendiği ve dezenfekte edildiği düşünülüyordu. [Museumcatalogues.getty.edu] [Megemont, 22-23] [Lembo, 61] [www.sumatraamber.com] [Fernie, 323-325] [Mella, 72] [101 Hall, 26] [academic.emporia.edu ]]

Antik çağda, Amber, başta üretildiği düşünülen , soyu tükenmiş Pinitler süksinifer ağaçlarından elde edilen birkaç isim, en başta Latince succinum ya da “meyve suyu” ile biliniyordu. Yaşlı Pliny, çam kökenlerini, ovuşturulduğunda ve ateşlendiğinde çam kokusu yaydığı, kokusu ve meşale-çam ağacı görünümüyle kanıtlandığını kanıtladı. Amber için Yunanca terim, güneşe atıfta bulunan bir söz olan elektrondu ve sürtünmeye maruz kaldığında küçük maddeleri kendi başına çekmek yeteneği nedeniyle Amber’e verildi. “Elektron” ve “elektrik” sözcüğümüzün köküdür. Modern adı olan “amber”, anbardan , ambargos için Arapça kelime, sanki kıyılarda yıkanmış sperm balinasından boşaltılan benzer bir renkte materyalden geldiği düşünülmektedir. Parfüm yapımında kullanılır. [Fernie, 322-323 [en.wikipedia.org] [academic.emporia.edu] [Megemont, 21-22] [Simmons, 23]

Amber Taşlı Yüzük

Amber Taşlı Yüzük

Amber, birkaç ağaç reçinesinden (çoğunlukla soyu tükenmiş bir Çam türü veya bazı bölgelerde yok olan Hymenaea türleri), bitki materyalleri, uçucu bir yağ ve süksinik asitten oluşan bir hidrokarbon karışımıdır. Amber, bitki damar sisteminde dolaşan sıvı olan ağaç özünden oluşur değil , reçineden, bitkinin epitel hücrelerinden salınan aromatik, yarı katı bir madde oluşturur. Böcekler ve mantarların yol açtığı hastalık ve hasarları gidermek, kırık dalları iyileştirmek veya hızlı büyümenin yarattığı stresden kurtulmak için bir koruma mekanizması olarak üretilmektedir. Eski ormanların reçineleri, ağaçların iç fissürlerini doldurdu, dış kabuğa damladı ve sızdı, böcekleri, örümcekleri, annelidleri ve diğer küçük organizmaları, ağaç ve bitki parçalarını, tüyleri ve hatta saçlarını sıktılar. Daha sonra uçucu bileşenlerini kaybederek sertleşmeye başladılar ve zamanla ormanlar düştü ve nehirler tarafından çökeltiler tarafından gömülüp okyanus tabanının bir parçası haline gelen kıyı bölgelerine taşındı ya da başka jeolojik olaylarla başka yerlere yerleştirildi. [Fernie, 322, 328]

Amber olmak için fosil reçineleri ikinci bir polimerizasyon periyodu geçirmek zorundaydılar; burada moleküller daha büyük moleküller oluşturmak için birbirleriyle bağlantılıydı, bu süreç çözünmez olmadan önce birkaç on binlerce yıl ila milyonlarca yıl sürdü. Çoğu Amber 30 ila 90 milyon yaşındadır, ancak bazıları bir milyonun biraz altındadır ve şimdiye kadar bulunan en eski Amber 320 milyon yaşındadır. Copal, Mesoamerican bölgede belirgin olan Protium copal ağacından ağacın reçinesine verilen addır ve genelde polimerizasyon ve sertleşmenin bir ara safhasında, yüzlerce ila binlerce yıllık genç ağaç reçinelerine denir. Tütsü amaçlı, tütsü amaçlı, tütsü, ince cilalarla yüzyıllarca kullanılmaktadır ancak bazen yanıltıcı olarak “kehribar” ya da “genç amber” olarak pazarlanmaktadır. Kolombiya ve Madagaskar reçineleri otantik Amber olarak kabul edilemeyecek kadar gençtir. Kopolal, alkol veya aseton gibi bir damla organik çözücü uygulandığında yapışkan hale gelirse veya kısa dalga UV ışığında çok az renk değişikliği gösterdiğinde sıklıkla tespit edilebilir. Alıcılar, mükemmel korunmuş modern böceklerle çevrili sahte Amber’den sakınmalıdır. Amber’de 1000’den fazla nesli tükenmiş hayvan türü ve çeşitli bitki maddeleri tespit edildi, ancak bütün örnekler genellikle müzelerde olağanüstü bir şekilde benzersizdir ve oldukça pahalıdır.

KEHRİBAR YÜZÜK

KEHRİBAR YÜZÜK

Çıplak kalitede gerçek Amber, başta Rusya, Polonya ve Litvanya olmak üzere Baltık bölgesinden geliyor; Meksika’daki Chiapas, Dominik Cumhuriyeti, Burma ve son zamanlarda Endonezya’daki Sumatra’da bir miktar üretim yapılıyor. 2 ila 2.5 arasında bir sertliğe sahiptir, opaklığa karşı şeffaf olabilir ve beyaz ve soluk sarı renklerden aralıklarla “kehribar rengi” ile ilişkili en yaygın “bal” sarı / turuncu / kahverengi tonlara kadar kahverengi. Kırmızı, bazen “kiraz kehribar” olarak bilinen renkler ve yeşil renkler nadirdir ve piyasada çok fazla ısı veya basınçla işlem görür. Tarih boyunca, Yeşil Amber’in ölümsüzlük ve şans getirdiği düşünülüyordu. Mavi, herkesin en nadir gölgesi olarak kabul edilir ve çoğunlukla Dominik Cumhuriyeti’nde ve yeni keşfedilen Sumatra madenlerinde bulunan, çok aranır. Güneş ışığında yoğun bir mavi yansıma ile UV ışığı altında güçlü bir doğal fluoresan içerir. Antik çağda, Blue Amber, hava, ateş ve su ruhlarını kontrol etmeye ve tanrılara nimet elde ettiğine inanılan baş rahipler tarafından tercih edildi. Siyah Amber tamamen reçine fosilleşmiş değildir ve aslında linyit kömürü olan Jet’tir.

elmas kullanır AmberUses ve Amaçlar
Amber çocuklar için koruyucu bir taş olup, negatif enerjileri gidermek ve zarar görmelerini önlemek için bebeğin kıyafetine dikilen ya da çevrelere yerleştirilen bir kolye, bilezik gibi giyilebilir. Aynı zamanda ağızda koyulmamasına rağmen, enerji verici olarak diş ağrısı ağrısını azaltmak da önemlidir. Annelere bebeğin veya çocuğun Amber’i giymesi için son derece faydalıdır. [Megemont, 23] [Fernie, 323] [Eason, 82] [Hall, 52]

Kehribar Taşı Satış

Kehribar Taşı Satış

Canlılığı artırmak ve kişinin temel gücünü ve sağlıklı yaşam isteğini artırmak için bir hastalık veya yaralanmadan kurtulma yaparken Amber kullanın veya taşıyın. Yaşam gücünün titreşimi, iç dünyaya sıcaklığını getirir ve bu enerjiyi sisteme daha fazla kazandırır. Amber ayrıca uzun ömür sağlamak için kullanılabilir ve yaşlılar için harika bir taştır. [Simmons, 24]

Bir aşk kristali olarak, altın-turuncu Amber, güzelliğin ve hassasiyetin sembolü, doğal parlaklığı artırmak ve kalıcı sevgiyi çekmek için bir şans şeref. İkiz bir ruh çağırmak veya olumsuz dış etkilere ve müdahaleye karşı koruma sağlamak için kullanılabilir. Sözleri garanti altına almak için harika bir taş ve evlilik sözlerinin yenilenmesinde kullanılıyor. [Eason, 43, 82] [Lecouteux, 312] [Melodi, 107]

Amber, “elektriklenmek” arzusuna inanarak, iktidarsızlık ve sadakati tedavi etmek, kadın doğurganlık ve erkek potensi yardım etmekle alakalı. [Megemont, 23] [Eason, 82]

 

Amber, negatif havayı boşaltmak, endişeyi gidermek veya başkalarından enerjiyi saptırmak için olağanüstü bir sürtünme taşıdır. Dokunduğunda ısınır ve pozitif, yükselmekte olan bir enerji akımı üretir. Cebinde taşınma, mücevherat giyme veya tesbih ya da ibadet boncuğunda kullanma . [Mella 72] [Lembo, 61] [Megemont, 22-23]

 

KEHRİBAR

KEHRİBAR

Kullanmadan önce herhangi bir ortamı arındırmak için Amber kullanın veya alanın çevresine Amber parçaları yerleştirerek negatif enerjiyi çıkarmak, bir iksir olarak püskürtmek veya tütsü olarak yakmak için kullanın. Ayrıca, alan temizlendikten sonra etkili bir ekran sağlar. Bir enerjinin bulunduğu bölgedeki varlığı kaldırmak için çalışan şifacılar için Amber, ekstraksiyon sonrası atmosferi sızdırmaz hale getirmek ve kalan olumsuz kalıpları temizlemek için değerli bir müttefik olabilir. Amber, yeni olanlara, sezgisel becerilerini kontrol edene kadar negatif güçlere karşı bir Işık bariyeri sağlayarak psikolojik hassasiyetlerini keşfetmeye yardımcı olur. [Melody, 108] [Ahsian, 25] [101 Salon, 26]