OTANT�K TA�

DOĞAL YAKUT TAŞI EL OYMASI CARVED 17.45 KARAT

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Yakut Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 17.45 KARAT EL OYMASI GÜL
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL YAKUT TAŞI
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL

Pek çok kültür uzun zamandır yakutu bir kral taşı olarak görmüştür. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yakut sembolizmi ve irfan, güç ve zenginlikle pek çok ilişkiye sahiptir. Bir yakuta sahip olmak, iddiaya göre, sahibinin mülklerini korudu ve korudu ve servet birikimine yardımcı oldu. Özellikle, bu mücevher sahibinin daha fazla mücevher almasına yardımcı olacaktı.
Bu altın yüzükteki parlak kırmızı yönlü yakut , Tacikistan’daki büyük ve potansiyel olarak

Doğal Yakut Taşı

Doğal Yakut Taşı

UYARI>>>>>>>>>>> KENDİ SAYFAMIZ VE İŞ YERİMİZ HARİCİNDE BAŞKA E TİCARET PLATFORMLARIN DA KESİNLİKLE SATIŞIMIZ YOKTUR…

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL EL OYMASI GÜL (CARVED) HİNT YAKUT TAŞI 14.40  KARAT MÜKEMMEL RENK DOYUMU ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK ÖMÜRLÜK BİR ÜRÜN KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR;

925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİĞİ TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ ŞEKİLDE YAPILIP GÖNDERİLİR;KOLYE  VE YÜZÜK YAPIMINA UYGUNDUR;

EBAT :20,35 X 16,15 X 7,35 MM

NOT:YAPTIĞIMIZ İŞLERİ İNSTAGRAMDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @otantiktas

Bir tılsım olarak giyildiğinde, yakutun mistik özellikleri kişisel korumaya kadar uzanıyordu. İnsanlar, taşı sol tarafta, yani kalp tarafında taşımanın, taşıyanların huzur içinde yaşamasını sağlayacağına inanılırdı. Hiçbiri topraklarını veya rütbelerini alamazdı. Kan rengi taş onları tüm tehlikelerden, hatta evlerini fırtınalardan korurdu.
Ruby Sembolizmi ve Kan

Ruby’nin kana benzer rengi, hiç şüphesiz, yaşamı sürdüren bu sıvıyla güçlü ilişkileri teşvik etti. Hayatlarını riske atanların mücevherle özel bir bağlantısı olduğuna inanılıyordu. Kadim Birmanyalılar yakuta askerlerin taşı olarak değer verirdi. Dokunulmazlık sağladığına inanıyorlardı. Ancak, sola takmak yeterli değildi. Sadece etlerine fiziksel olarak yakut sokulanlar bu faydayı elde edebilirdi. Mızrak, kılıç veya silah yaralarından korunduklarına inanıyorlardı.

Diğer kaynaklar, yakutların ve diğer kırmızı taşların, vücudun sıcaklığını artırmanın yanı sıra kanamayı ve iltihabı giderebileceğini iddia etti. (Aslında, başka bir ünlü kırmızı mücevher, çevredeki folklor olduğunu göreceksiniz  granat , yakut sembolizm ve irfan ile büyük benzerlikler vardır. Bilimsel sınıflandırmaların geliştirilmeden önce  taş türler , birçok kişi aynı tip olması tüm kırmızı taşlar kabul taş).

Korundum yakut, 17.30 g, kalsit içinde kristal, koleksiyon# 24187, Kyauksaung, Myanmar’dan. William F. Larson’ın hediyesi. Soldan sağa: Myanmar’dan Koleksiyon #33066, oval kesim yakut, 1.77 ct; Koleksiyon# 33065 yastık kesimli yakut, 2.21 ct, Myanmar’dan; oval kesimli yakut, 6.32 ct, Burma’dan, Edward Boehm’in izniyle.
Yakutların İç Işığı

Ruby’nin iç parıltısı, belki de bir iç ateş içerdiğini ima ediyor gibi görünüyor. Bu görsel efekt, bazı ilginç irfan parçalarına ilham vermiş olabilir. Suya konulan bir yakut onu kaynatabilir. Bir ambalajın içine gizlenirse, mücevher parlayabilir ve varlığını ortaya çıkarabilir.

Kendi ışıklarını yayan yakutlarla ilgili hikayeler anlatılır. Hatta biri “meşale gibi parlıyor” olarak tanımlandı.
Yaşayan Yakutlar

Tüm yakut çeşitlerinin benzer özelliklere sahip olduğu düşünülüyordu. Koruyucu güçlerine ek olarak, kötü düşünceleri kontrol etmeye, öfkeyi dağıtmaya ve anlaşmazlıkları çözmeye yardımcı oldukları söylenir. Bununla birlikte, daha koyu yakutlar “erkek” ve daha hafif taşlar “dişi” olarak kabul edildi.

Orta Çağ’da insanlar, oyma imgeleri olan taşlarla karşılaştıklarında, bu tür taşların doğal olarak oluştuğuna inanıyorlardı. Bu parçalar eski zamanlarda oyulmuş olsa da, insanların onları çalıştırdığını düşünmediler. Bu tür mücevherlerin özel güçlere sahip olduğuna inanıyorlardı. Örneğin, 13. yüzyıldaki  The Book of Wings adlı eserinde Ragiel şöyle yazar:

Bir ejderhanın güzel ve korkunç figürü. Bu, bir yakutta veya benzer nitelikte ve erdemde başka bir taşta bulunursa, bu dünyanın mallarını artırma gücüne sahiptir ve kullanıcıyı neşeli ve sağlıklı kılar.

Geçmişte, bazı inanılan ruhlar nadir ve güzel mücevherlerde yaşıyordu. Mücevherlerin kendi başlarına duyarlı varlıklar olduğu kavramı olağandışı görünebilir. Ancak mücevherin “duyguları” olduğu inancı da farklı değildir. Mineralog George Kunz bunu Mme’nin yazılarında not eder. Catulle Mendes, mücevherleri takmazsa hafife alındığını hissettiği için bu kadar çok yüzük taktığını söylediğinde.

Yakut Taşı Özellikleri

Yakut Taşı Özellikleri

Donuklaşan bir yakutum, ölüm gibi solgunlaşan iki turkuazım   , çok uzun süre unuttuğumda, siren gözleri yaşlarla dolu akuamarinlerim var. Değerli taşlar üzerimde durmayı sevmeseydi ne kadar üzülürdüm!
Yakut Sembolizmi ve Kalpa Ağacı

Hindular, “değerli taşların kralı” olarak bilinen yakutu diğer mücevherlerden daha değerli görürler. Mani Mala  Kalpa Ağacı gibi tamamen değerli taşlardan oluşan Hindu tanrılarına sembolik bir teklif, tarif eder. Yapılmış  safir ,  elmas ,  topazes , zümrüt ve diğer taşlar, bu muhteşem ağaç meyve gibi yakut bulurduk.

Hinduların çeşitli tapınaklarda bıraktığı tören adaklarından biri de değerli taşlar ve mücevherlerdir. Harita Smriti , yakut hediye edenlerle ilgili olarak   şöyle diyor: “Krishna’ya yakutla tapan, güçlü bir imparator olarak yeniden doğar. Küçük bir yakut varsa, bir kral olarak doğacak. ”
Rüyalar ve Yakut Sembolizmi

Achametis’in rüyalar üzerine yazdığı 8. yüzyıldan kalma bir Arapça kitap, yakut rüyalarının önemini tartışıyor. Bir kral rüyasında yakut gibi kırmızı taşlarla süslenmiş bir taç görürse, bu onun büyük bir neşe ve servet sahibi olacağına işarettir. Düşmanları ondan daha çok korkardı. Diğer kaynaklar, yakut rüyalarının iş dünyasında başarıya işaret ettiğini söylüyor. Toprak işleyenler için rüyalar iyi bir hasat demektir.

Yakut ve safirle süslenmiş bir çift 18 ayar pembe altın “Jubliee” küpeli ceket. lyn güçlü tarafından tasarlanmış ve yapılmıştır.
Ruby – Başarı için Bir Taş

Bu kadar uzun ve çeşitli bir tarihe sahip olan yakutun böyle bir gizem kazanmasına şaşmamalı. Hepimiz her şeyin en iyisi olmasını isteriz. Tabii ki, yakut sahiplerinin mülklerinde kazanılmış bir menfaati vardır, ancak yakut bu tür iddiaları destekleyecek itibara ve güzelliğe sahiptir. Yani, servetinizi artırmak, rakiplerinizi etkilemek ve sizi zarardan korumak için bir mücevher istiyorsanız, efsaneler yakutu işaret ediyor.En değerli ve göz alıcı değerli taşlardan biri olarak ödüllendirilen yakut, onunla ilişkili uzun ve zengin bir tarihe sahiptir. Muhteşem madencilik yerleri, kraliyet mücevherlerine dahil olma veya efsanevi bilgiler olsun, yakutlar yüzyıllardır ilgi odağı olmuştur.
Tarihteki Yakutlar

Yakut, güzel kırmızı tonu ve tutkulu ışıltısıyla bilinen değerli bir değerli taş olarak hem eski hem de modern kültürler tarafından çok değerlidir. Yakutlar, güzellik ve bilgeliğin yanı sıra tutku, sevgi ile ilişkilendirilmiştir. Eski Hindistan’da yakut aslında “ratnaraj” veya “değerli taşların kralı” olarak adlandırılır.

Yakutlar, sertlikleri ve yoğunlukları ile bilinir ve bu da onları mücevherlere değerli bir katkı yapar. Bununla birlikte, bazı eski kültürler yakutları başka şekillerde veya diğerlerini sembolize etmek için de kullandılar.

Örneğin, Burma’da (şimdi Myanmar olarak anılır), savaşçılar yakut taşıyarak savaşta yenilmez olduklarını görmelerini sağlardı. Bunu evden ayrılmadan önce etlerine sokarak yaptılar. Antik Hindular ayrıca bir yakuta sahip olanlara koruma ve güvenlik sağlanacağına inanıyordu. Tanrılara hediye olarak yakut sunanlar, sonraki yaşamlarında yüksek bir konuma sahip olacaklardı. Tarihsel kayıtlar, MÖ 200 gibi erken bir tarihte Çin’de İpek yolu boyunca yakutların satıldığını gösteriyor Çinli savaşçılar, korunmak için kılıçlarını yakutlarla süslediler. Ayrıca, refahı sağlamak için binaların temellerine de yerleştirildiler. Birçok eski halk, yakutun vücudun sol tarafına giyildiğinde mistik özelliklere sahip olduğuna inanıyordu. Bu, kullanıcının barış içinde yaşamasını ve tüm tehlikelerden kurtulmasını sağlayacaktır. Çağlar boyunca,insanlar yakutların sihirli güçleri olduğuna inanıyorlardı. Orta Çağ’da insanlar, oyma resimlerle bulunan mücevherlerin doğal olarak bu şekilde var olduğuna inanıyorlardı.

Yakutun kırmızı rengi yüzyıllarca ünlüyken 1800’lerden önce granat, turmalin ve spinel gibi diğer kırmızı değerli taşlardan ayrılmamıştı.

Fazla mesai, birçok büyük yakut mayınlı ve dünyadaki kraliyet aileleri tarafından satın alındı. Bunlar arasında Kara Prens Yakutu ve Kraliçe Elizabeth için Birmanya Yakut Tacı bulunur.

Yakutun adı kırmızı anlamına gelen “ruber” kelimesinden gelmektedir. Kelime zamanla yakut olacak şekilde gelişti. Yakutlar artık üç büyük değerli taştan biri haline geldi (diğerleri zümrüt ve safir). Dünya çapında mücevher yapmak için yaygın olarak kullanılırlar.

Yakut

Yakut

Muhteşem ve değerli kırmızı mücevher olan yakutun tarihi, sihir ve gizem ile karakterizedir. Mücevherin kökeni efsanelerle tanımlanır ve yakutların anlamlarının kökleri eski ve tarihi olaylara dayanır.

Padmaraga, ántrax, ratnaraj, carbunculus, kırmızı korindon. Yakut yüzyıllar boyunca farklı isimler almış ancak her zaman en değerli ve ender taşlardan biri olmuştur. Sertliği açısından pırlantadan sonra ikinci sırada yer alan yakut, çeşitli mücevher türleri için idealdir, ancak yalnızca görünümüyle değil, aynı zamanda nadirliği ve tarihi ile de dikkat ve merak uyandırır.

Puranas metinleri, güneş tanrısı Surya’nın Bala adlı güçlü bir iblisin kanını çaldığını ve gökyüzünü merak ederek ve parlaklığını yayarak kaçtığını anlatır. Sri Lanka adasının kralı Ravana, ihtişamını kıskandığı için tanrıyla savaşmaya karar verdi. Surya bu tehdit karşısında şok oldu ve Bala’nın kanının Bharata bölgesindeki sulara düşmesine izin verdi. Kısa sürede o kıyılar, tıpkı Surya gibi, çok derin, parlak ve güçlü, kırmızı parlak tonlu muhteşem değerli taşlarla kaplandı.
Tratta da http://www.fieldgemology.org/ hayal edin
Eski Hint metinlerinde bu değerli taşlar, korundum teriminin türetildiği Padmaraga veya Kuruvinda olarak adlandırıldı, ancak son zamanlarda yakut olarak tanımlandılar. Bu mücevherlerin antik kökeni, diğer karakterlerin ve eski metinlerin mükemmel kırmızı taşa adanmış olduğuna dair yansımalar ve hayranlıkla da kanıtlanmıştır.

Herhalde bu büyüleyici mücevherin cazibesine kapılmayan hiçbir halk ya da medeniyet yoktur ve en güçlüleri ve en korkulanları da yakut ve onun efsaneleri tarafından fethedilmiştir.

Yunanlılar yakutlara ve tüm kırmızı taşlara “canlı kömür” anlamına gelen ántrax derlerdi, çünkü bu taşların ısıya maruz kaldıklarında yanan kömürün rengine, güneşin gücüne ve ihtişamına eşit olabileceğine inanıyorlardı.

Germen ve Romalılar da yakutun büyüsüne kapıldılar. Efsaneye göre, Alman ünlü kahramanı Siegfried, kabzasında yakutlarla süslenmiş muhteşem bir silah olan kuğu Burgundi ile Nibelungları kazandı.

Bunun için yakut, zafer, yaşam, güç ve uzun ömür fikrini sembolize ediyordu. Eski Hint popülasyonları onu hayat ve ölümsüzlük verebilen bir tılsım olarak kullandılar, oysa Orta Çağ’da mücevher daha da güçlü hale geldi: sıkıntıları ve talihsizlikleri öngörmek için rengini değiştirebildiği için büyücülükle ilişkilendirildi. Orta Çağ’da kırmızı anlamına gelen “rubeus” kelimesinden türeyen şimdiki adıyla anılmaya başlanan, son derece koruyucu bir uğur tılsımı.

Günümüzde, yakutların ana kaynakları Burma’dadır, ancak XV yüzyılda birkaç mücevher tüccarı, bu yerlerdeki yakut çeşitleri ve dağılımı hakkında zaten konuşmuştur. En coşkulu ve çekici manzara imparator Moghul Aurangzeb’in sarayındaysa şaşırmamıza gerek yok: “tavus kuşu tahtı”, gölgelik içinde muhteşem ve dikkat çekici bir yakut monte edilmiş olan bir tavus kuşu heykeli ile muazzam bir tahttı. kalbin.

Yakut değilse hangi mücevher bir hükümdarın gücünü daha iyi sembolize edebilir? Aslında, diğer birçok kral Burma imparatorunu örnek aldı. XVII yüzyıldan bir değerli taş tüccarı, Hindistan’da yaptığı bir yolculukta, Bijapur kralı tarafından kıskançlıkla korunan, kabaşon kesimli ve 17,5 karat ağırlığında güzel bir yakuta hayran olduğunu söyledi.

Elbette bu, gurur duyulacak bir uzay adamıydı, ama belki de Hint kralı, 1346’da IV. Charles’ın tacına yakutun monte edildiğini görseydi kıskanırdı. Prag’da korunan Aziz Wenceslas Tacı, Kral Charles tarafından taç giyme töreni için görevlendirildi ve gelecekteki kralların resmi tacı oldu. Safir, inci ve karat cinsinden dikkate değer bir ağırlıkta merkezi bir yakut ile süslenmiştir, o kadar güçlü olduğu düşünülür ki, tedavisi olduğuna inanılır: efsaneye göre, başına tacı takan her gaspçı bir yıl içinde ölmeye mahkumdur. . Gerçek mi yoksa saçma batıl inanç mı? Kararı, İkinci Dünya Savaşı sırasında Aziz Vitus Katedrali’ni teftiş ederken gizlice “taç takan” ve bir yıldan kısa bir süre sonra bir el bombasıyla öldürülen Nazi koruyucu yardımcısı Reinhard Heydrich’e bırakalım.

Yakut Taşı

Yakut Taşı

Görkem, büyülenme ve güç yakutla ilişkilendirilir, ancak dikenleri de olabilen güzel bir gül. Bir başka ünlü kraliyet yakutu, İngiliz tacına yerleştirilmiş “Kara Prens yakutu” dur. Yakut, Kara Prens olarak bilinen İngiltere’nin varisi olan müttefiki Gallerli Edward’a işaret eden Kastilyalı Peter tarafından bir Arap kralına çalındı.

Yakut, 1660’ta İngiliz tacına monte edildi ve daha sonra Kraliçe Victoria’nın taç giyme töreni için bir Malta haçı üzerine yerleştirildi. Tacın ve mücevherin kendisinin güzelliği bellidir, ancak burada bir diken var: Kara Prens yakutu bir yakut değil, kırmızı-turuncu bir spineldir.

Söylediğimiz gibi, yakutlar her zaman çok nadir olmuştur ve birçok popülasyon tüm kırmızı taşlara aynı adı verirdi. “Yakut” terimi ilk kez Orta Çağ’da farklı türlerdeki kırmızı değerli taşlar için kullanıldı, hatta küçük bir ayrım yapılmış olsa bile, bu taşların çoğunluğunun spinel olduğu ve sıklıkla Irak terimiyle “balasci” olarak da adlandırılan spinel olduğu kabul edildi. ”.

Kırmızı korindon, çağdan çağa günümüze ulaşmıştır ve nadir olmasına rağmen, kataloğumuz benzersiz mücevherler veya iyi yatırımlar için birkaç muhteşem örnek sunabilir. Yakut, tarihinin yankıları için erkekçe özel bir mücevherdir: güneş tanrısı Surya tarafından yaratılmıştır, kraliyet mahkemelerinde yaşar, eski insanlar için tılsım olur, talihsizliği ortaya çıkarır ve iyi şans getirir, bir tavus kuşunun göğsünde titriyordu. kral, Siegfried’in destansı savaşlarında savaştı, yabancı tüccarları büyüledi ve Hintli bilge adamlara ölümsüzlük bağışladı; Aziz Wenceslas’ın tacı üzerinde kutsanmıştı ve ardından lanetini yaymıştı. Arap krallarına çalındı, kıskançlık korundu, bağışlandı, kayboldu, monte edildi ve güçlü bir monarşiyi kutlamak için tekrar bağışlandı; sevildi, korktu, arzulandı, sonunda bunun asla var olmamış bir serap olduğunu öğrenene kadar.

Yakut hala güneşi, gücü ve güzelliği sembolize ediyor, nadirliği onu prensler, kahramanlar, tanrılar ve imparatorlar tarafından, ama esas olarak bizler, sadece ölümlüler tarafından daha da değerli ve arzu ediliyor kılıyor.
teşli ve büyüleyici Yakut, tüm mücevherlerin en görkemlisi, taşların kraliçesi ve kralların taşı olarak kabul edilen bir asalet taşıdır. Kadimler, onun erdem bakımından diğer tüm değerli taşları aştığına ve değerinin Pırlantayı bile aştığına inanıyorlardı. Çin İmparatoru Kubilay Han’ın büyük bir Yakut karşılığında bütün bir şehri teklif ettiği söyleniyordu . [Melody, 573][Fernie, 138, 140][Megemont, 159][Kunz, 102][Simmons, 332]

Tarih boyunca birçok kültürde saygı gören Ruby, her zaman tutku, koruma ve refahın tılsımı olmuştur. Güneşi sembolize eder ve parlak rengi, efsanelerin en kalın giysilerden bile parlayacağını ve gizlenemeyeceğini iddia ettiği, taşın içinde sönmeyen bir alev olduğunu gösterir; Ruby suya dökülürse kaynamasına neden olur ve oyulup balmumuna preslenirse balmumu eritirdi. Veba ve vebadan korunmak için bir tılsım veya tılsım olarak giyildi, takan kişiyi yaklaşan tehlikeye karşı uyardı, vücudu güvende tuttu ve üzüntü ve aptalca düşünceleri uzaklaştırdı. Sahibine huzur getirmesi, korkunç rüyaları uzaklaştırması, şehveti dizginlemesi ve anlaşmazlıkları çözmeye yardımcı olmasıyla ünlüydü. Birmanya efsanesi, ete bir Yakut sokmanın kişiyi tamamen yenilmez yapacağını ilan eder.[Mella, 103][Kunz, 101-103][Fernie, 141-142][Simmons, 332]

Yakut Taşı Faydaları

Yakut Taşı Faydaları

Bugün, Ruby’nin metafizik özellikleri daha az şaşırtıcı değildir. Bu zarif kristal, mineral krallığında emsalsiz bir canlılıkla saf Kırmızı ışını yayar. Temel Çakrayı aktif olarak uyarır, canlılığı ve chi’yi , fiziksel beden boyunca ve ruha yaşam gücü enerjisini arttırır . Berrak bir zihin, artan konsantrasyon ve motivasyonu teşvik eder ve kullanıcıya bir güç duygusu, çekingenliğin üstesinden gelen ve kişiyi refah ve başarıya doğru iten bir özgüven ve kararlılık getirir. [Simmons, 332-333][Ahsian, 333][Hall, 250-251][Melody, 573]
Ruby, hayatın şehvetli zevklerini başlatır. Kanı harekete geçirir ve kalbi uyarır, kişiyi fiziksel dünyada olmaktan zevk almaya teşvik eder. Arzu ve cinsel enerjiyi arttırır ve kundalini’yi aktive etmek için kullanılabilir. Â Ruby her zaman sevgiyle, özellikle sadık, tutkulu bağlılık ve yakınlıkla ilişkilendirilmiştir. Antik çağda yakutlar mükemmel düğün taşları olarak kabul edildi. [Ahsian, 333-334][Hall, 250-251][Eason, 71][Mella, 103][Gienger, 75]

Natural Ruby, nadirliği, parasal değeri ve sertliği (sadece Diamond’dan sonra ikinci) ile bilinen dört “değerli” değerli taştan (Elmas, Zümrüt ve Safir dahil) biridir. Ruby, zengin, kırmızı renginden sorumlu kromlu bir alüminyum oksit minerali olan kırmızı Korindondur. Adı , “kırmızı” anlamına gelen Latince rubeus kelimesinden gelir ve 1800’e kadar Ruby’nin çeşitli Korindon, kırmızı Spinels, Turmalinler ve Garnetlerin de Ruby olduğuna inanılırdı. Korundum’un diğer tüm renk çeşitleri Safir olarak belirlenmiştir. (Bu web sitesindeki Sapphire sayfasına bakın.) [Megemont, 159][Simmons, 332][gemselect.com]

Yakut, prizmatik tabular, bipiramidal veya rombohedral kristallerin yanı sıra granüler veya masif alışkanlıklarda oluşur ve camsı bir parlaklığa sahiptir. En değerli ve arzu edilen Yakutlar, William Fernie tarafından “mavi veya sarı karışımı olmayan saf, koyu, zengin bir kırmızı” olarak tanımlanan “güvercin kanı” olarak adlandırılan bir gölgede bulunanlardır. mavi bir ipucu.” Kırmızının tonu, madenciliğin yapıldığı yere göre değişir ve koyu pembe-kırmızı, kırmızımsı-turuncu, menekşe dökümlü kırmızı veya hatta koyu bir şarap rengi olabilir. Bazıları tarafından Yakut olarak tartışılan daha soluk pembe Korindon, genellikle gemolojik terimlerle Yakut yerine Pembe Safir olarak anılır. [Simmons, 332][Fernie, 139-141][Eason, 71][gemselect.com][Mindat.org]

Tüm doğal Yakutlar, renk safsızlıkları ve “ipek” olarak bilinen Rutil iğnelerinin kalıntıları dahil olmak üzere kendi içlerinde kusurlara sahiptir. Bu inklüzyonlar, doğal Ruby’yi sentetiklerden ayırmaya yardımcı olur ve yapısal olarak, ışık “ipeği” belirli şekillerde aydınlatacak şekilde yönlendirildiğinde, inklüzyonlar aslında taşın nadirliğini ve değerini arttırır. Kabaşonla kesilirse, bu özel taşlar bir chatoyancy veya nadir bir “kedi gözü” efekti gösterebilir veya bir Star Ruby durumunda, ışık ışınlarının sihirli bir şekilde kaymasına neden olan asterizm adı verilen altı ışınlı bir yıldız efekti gösterebilir. taşındıkça taşın üzerinden geçer. [wikipedia.org][gemstone.org][gemselect.com]

yıldız yakutStar Ruby , Ruby ile aynı metafizik özelliklere sahiptir, ancak artan şifa ve büyülü enerjilere sahiptir. Dolunayda en güçlüsüdür. Ruhun Işığı Yakut yıldızının içinde yansıtılır ve topraklanır ve kişinin iç kaynaklarını ve metanetini güçlendirir. Kendine zarar verme ya da kendini ihmal etme eğiliminde olanlar için son derece güçlüdür ve cinsel işlev bozukluğunun ya da cinsel ya da gücün kötüye kullanılması travmasının ve bastırılmış öfkenin üstesinden gelmede oldukça faydalıdır. Ruhsal Işığın bir taşı olarak, Işık işçileri ve şifacılar tarafından yüksek frekanslı enerjiyi bedene entegre etmek için kullanılabilir ve kişinin yaşamın gerçek bolluğunu tanımasına yardımcı olur. [Eason, 71][Ahsyan, 334]

metafizik kullanımlar Ruby Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Yorgunluğun ve uyuşukluğun üstesinden gelmek için Ruby’yi giyin veya taşıyın. Dolaşımı uyarır ve tüm sisteme enerji ve canlılığı yükseltir. Bununla birlikte, çok hassas veya sinirli olanlar bu taşı aşırı uyarıcı veya rahatsız edici bulabilirler. Ruby’nin bazı kişilerde hiperaktiviteyi yatıştırdığı biliniyor. [Salon, 250-251][Gienger, 75]

Yakut El Oyması

Yakut El Oyması

Ruby bir afrodizyaktır, kişinin vahşi şehvetten mistik komünyona kadar her türlü sevgiyi deneyimlemesine izin verir. Bir çiftin ilişkisini derinleştirir ve yakınlığı ve bağlılığı teşvik eder. Aynı zamanda saray sevgisinin taşıdır ve uzaktan hayranlığı onurlandırabilir. [Megemont, 160] Sevişme sırasında giyilen Ruby, tutkuyu geri kazanmaya ve sürdürmeye yardımcı olabilir ve hamile kalma şansını artırmak için mükemmeldir. [Eason, 71][Gienger, 75]

Ruby’nin yoğun enerjisi zihni keskinleştirir, yüksek bir farkındalık ve mükemmel konsantrasyon getirir. Cesur bir tavrı teşvik eder ve kişinin tartışmalarda ve anlaşmazlıklarda başarısını artırabilir. [Hall, 251][Melodi, 573]

Ruby, paranormal ve kötülük korkusunu azaltmaya yardımcı olur. Kabusları uzaklaştırır ve psişik ve psikolojik saldırılara karşı koruma sağlar. Evi yangından ve davetsiz misafirlerden koruyan koruyucu bir kristaldir ve geceleri güvende kalmak için gizlice takmak iyidir. [Eason, 71][Melody, 573][Hall, 251]

Hem doğal olarak oluşturulmuş hem de laboratuarda oluşturulmuş yakutlar, saat yapımı, tıbbi aletler ve mikroskobik cerrahi için lazerler gibi alanlarda teknolojik kullanım için oldukça değerli kristallerdir. [Mella, 103][Raphaell, 10]

bölücü

şifalı kristaller
Ruby Şifa Terapileri – Genel Bakış
(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler bir sağlık uzmanına danışmanın yerine geçmez. Bu web sitesinde yer alan
tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedaviler ile ilgili bilgiler de dahil olmak üzere tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.
Lütfen doktorunuza görünün. veya herhangi bir alternatif tedavi, diyet, takviye veya egzersiz programına başlamadan önce sağlık uzmanına danışın.)

kristallerin iyileştirici gücüRuby Fiziksel Şifa Enerjisi
Yakut, kalbi, miyokardı, ventrikülleri ve koroner damarları güçlendiren ve iyi dolaşımı ve kan akışını uyaran bir kan taşı olarak kabul edilir. Aynı zamanda kalp rahatsızlıklarının veya hastalıklarının tedavisinde de yardımcıdır. [Megemont, 160][Hall, 251][Eason, 71][Gienger, 75][Melody, 573]

Ruby, adet akışını düzenlemeye ve adet ile ilişkili ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur. Üreme organlarına faydalı olduğu düşünülür ve sıklıkla cinsel işlev bozuklukları, iktidarsızlık ve kısırlık tedavisinde, erken menopoz tedavisinde ve jinekolojik operasyonlara destek olarak kullanılır. Hamilelik sırasında, özellikle yaşlı kadınlar için ve embriyonik durumdaki çocukların optimum oluşumunda yardımcı olduğuna inanılmaktadır. [Megemont, 160][Ahsian, 334][Gienger, 75][Eason, 71][Melody, 574] Star Ruby, vazektominin geri döndürülmesinde de destekleyici olabilir. [Eason, 71]

Yakut, vücudu, kanı ve lenfleri detoksifiye etmede faydalıdır ve ateş ve enfeksiyonların tedavisinde yardımcı olur. Adrenalleri, böbrekleri ve dalağı uyarır ve ayaklarda ve bacaklarda yetersiz dolaşım veya enerji akışına yardımcı olur. Özellikle duygusal yeme bir neden olduğunda, kilo düzenlemeye yardımcı olmak için de kullanılabilir. [Melody, 573][Hall, 251][Ahsian, 334][Gienger, 75]

fiziksel şifa kristali kullanımlarıRuby Duygusal Şifa Enerjisi
Ruby, geçmiş acılara rağmen sevgi dolu enerjinin paylaşılmasına izin verir, dönüşüm için öfke veya negatif enerjiyi ortaya çıkarır. Şehitlikten yükselme ve ıstırap, sıkıntı veya ıstırap içinde yaşayıp yaşamamayı seçme gücü verir ve olumlu ve daha cesur bir ruh halini teşvik eder. Kişinin karakterinin koruyucu yönlerini ortaya çıkararak, arkadaş ya da yabancı, çocuklar, hayvanlar ya da çevre olsun, tehdit edilenler için öne çıkıp ayağa kalkması için ilham verir. [Eason, 71][Hall, 251][Melody, 573][Simmons, 333]

Ruby ayrıca hassas doğaları ve kendileri veya başkaları hakkında çarpık görüşleri olanları destekler ve korur. “Çirkin” olma veya sevilmeme korkularının üstesinden gelir ve fiziksel dünyada topraklanmak için vücutta aşırı kilo tutanlar için özellikle güçlendiricidir. Yıkıcı duygusal tutuşları serbest bırakır ve kendine ve fiziksel bedene karşı daha sevgi dolu bir tutum geliştirmek için güçlü bir taştır. [Mella, 139, 148][Ahsyan, 333-334]

kristallerle çakra dengelemeRuby Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi
Ruby , yaşam gücü enerjisinin veya chi’nin vücuttaki akışını uyaran aydınlanmış Temel Çakranın frekansını taşır . Kişinin ihtiyaçlarını karşılama ve arzularını tezahür ettirme yeteneğini güçlendirir ve kundalini’yi harekete geçirmede güçlüdür. [Ahsyan, 333]

Taban veya Kök Çakra, omurganın tabanında bulunur ve kinestetik duygu ve hareket için enerjiyi kontrol eder. Beden için fiziksel ve ruhsal enerjinin temelidir. Fiziksel olarak dengesiz olduğunda, semptomlar kendilerini uyuşukluk, düşük aktivite seviyeleri, düşük coşku ve sürekli uyarılma ihtiyacı olarak gösterecektir. Ruhsal enerjileri dengesiz olduğunda, kişi kendini uçarı, gerçeklikten kopuk ve uzak hissedecektir. Temel Çakra dengede olduğunda, fiziksel beden gücünü ve dayanıklılığını yeniden kazanır ve ruhsal enerji, güvenlik ve kişinin kendi gücünü hissetmesi şeklinde yeniden alevlenir. Genellikle bağımsızlığa ve kendiliğinden liderliğe yol açar.

bölücü

manevi kristallerYakut Ruhsal Enerji
Ruby, birinin hayatının karanlığına ışık anlamına gelir. Kişiye fiziksel dünyada olmaktan zevk almayı ve madde aleminde var olan ruhsal enerjiyi algılamayı öğreterek “mutluluğunuzun peşinden gitmeyi” teşvik eder. Kişinin dünyasını değiştirmek için düşünce ve niyetin fiziksel tezahüre dönüştürülmesinde ustalaşma dersleri sunar. [Melodi, 573][Ahsyan, 334]

Ruby, kişinin enerji depolarını yenilemek amacıyla kişinin enerji alanını Dünya’ya bağlamasına yardımcı olur. Zihinsel aşırı yüklenmeyi topraklamak ve üstesinden gelmek için mükemmeldir ve stres zamanlarında veya dinlenme fırsatı bulmadan önce uzun bir süre kaldığında büyük bir destektir. [Ahsyan, 333]

bölücü

kristal renk gücüYakut Renk Enerjisi
Ruby , korkusuzluk üzerine kurulu bir özgüvenin rengi olan kırmızıyı, harekete geçirme çağrısı ve heyecanı getiriyor . Coşkumuzu yükseltir ve metabolizmamızı hızlandırır. Kırmızı tutkunun, enerjinin ve yaşamın rengini yansıtır. Motive eder. Çok güçlü bir renktir – ateşin ve kanın rengi. Koyu Kırmızı kristaller güçlü, derin duygular, dayanıklı enerji ve sessiz tutkuyu temsil eder. Erkeksi bir renktir, özellikle bağlılığı artırmak ve hayatın ciddiyetini görmek için faydalıdır.

DOĞAL YAKUT TAŞI EL OYMASI CARVED 17.45 KARAT

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Yakut Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 17.45 KARAT EL OYMASI GÜL
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİK ÜCRETSİZ
 • AYNI GÜN KARGO
 • DOĞAL YAKUT TAŞI
 • EL YAPIMI EŞİ YOKTUR
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Pek çok kültür uzun zamandır yakutu bir kral taşı olarak görmüştür. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yakut sembolizmi ve irfan, güç ve zenginlikle pek çok ilişkiye sahiptir. Bir yakuta sahip olmak, iddiaya göre, sahibinin mülklerini korudu ve korudu ve servet birikimine yardımcı oldu. Özellikle, bu mücevher sahibinin daha fazla mücevher almasına yardımcı olacaktı.
Bu altın yüzükteki parlak kırmızı yönlü yakut , Tacikistan’daki büyük ve potansiyel olarak

Doğal Yakut Taşı

Doğal Yakut Taşı

UYARI>>>>>>>>>>> KENDİ SAYFAMIZ VE İŞ YERİMİZ HARİCİNDE BAŞKA E TİCARET PLATFORMLARIN DA KESİNLİKLE SATIŞIMIZ YOKTUR…

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL EL OYMASI GÜL (CARVED) HİNT YAKUT TAŞI 14.40  KARAT MÜKEMMEL RENK DOYUMU ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONDAN KALKAR;SEVDİKLERİNİZ İÇİN FANTASTİK ÖMÜRLÜK BİR ÜRÜN KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR;

925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİĞİ TARAFIMIZCA ÜCRETSİZ ŞEKİLDE YAPILIP GÖNDERİLİR;KOLYE  VE YÜZÜK YAPIMINA UYGUNDUR;

EBAT :20,35 X 16,15 X 7,35 MM

NOT:YAPTIĞIMIZ İŞLERİ İNSTAGRAMDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @otantiktas

Bir tılsım olarak giyildiğinde, yakutun mistik özellikleri kişisel korumaya kadar uzanıyordu. İnsanlar, taşı sol tarafta, yani kalp tarafında taşımanın, taşıyanların huzur içinde yaşamasını sağlayacağına inanılırdı. Hiçbiri topraklarını veya rütbelerini alamazdı. Kan rengi taş onları tüm tehlikelerden, hatta evlerini fırtınalardan korurdu.
Ruby Sembolizmi ve Kan

Ruby’nin kana benzer rengi, hiç şüphesiz, yaşamı sürdüren bu sıvıyla güçlü ilişkileri teşvik etti. Hayatlarını riske atanların mücevherle özel bir bağlantısı olduğuna inanılıyordu. Kadim Birmanyalılar yakuta askerlerin taşı olarak değer verirdi. Dokunulmazlık sağladığına inanıyorlardı. Ancak, sola takmak yeterli değildi. Sadece etlerine fiziksel olarak yakut sokulanlar bu faydayı elde edebilirdi. Mızrak, kılıç veya silah yaralarından korunduklarına inanıyorlardı.

Diğer kaynaklar, yakutların ve diğer kırmızı taşların, vücudun sıcaklığını artırmanın yanı sıra kanamayı ve iltihabı giderebileceğini iddia etti. (Aslında, başka bir ünlü kırmızı mücevher, çevredeki folklor olduğunu göreceksiniz  granat , yakut sembolizm ve irfan ile büyük benzerlikler vardır. Bilimsel sınıflandırmaların geliştirilmeden önce  taş türler , birçok kişi aynı tip olması tüm kırmızı taşlar kabul taş).

Korundum yakut, 17.30 g, kalsit içinde kristal, koleksiyon# 24187, Kyauksaung, Myanmar’dan. William F. Larson’ın hediyesi. Soldan sağa: Myanmar’dan Koleksiyon #33066, oval kesim yakut, 1.77 ct; Koleksiyon# 33065 yastık kesimli yakut, 2.21 ct, Myanmar’dan; oval kesimli yakut, 6.32 ct, Burma’dan, Edward Boehm’in izniyle.
Yakutların İç Işığı

Ruby’nin iç parıltısı, belki de bir iç ateş içerdiğini ima ediyor gibi görünüyor. Bu görsel efekt, bazı ilginç irfan parçalarına ilham vermiş olabilir. Suya konulan bir yakut onu kaynatabilir. Bir ambalajın içine gizlenirse, mücevher parlayabilir ve varlığını ortaya çıkarabilir.

Kendi ışıklarını yayan yakutlarla ilgili hikayeler anlatılır. Hatta biri “meşale gibi parlıyor” olarak tanımlandı.
Yaşayan Yakutlar

Tüm yakut çeşitlerinin benzer özelliklere sahip olduğu düşünülüyordu. Koruyucu güçlerine ek olarak, kötü düşünceleri kontrol etmeye, öfkeyi dağıtmaya ve anlaşmazlıkları çözmeye yardımcı oldukları söylenir. Bununla birlikte, daha koyu yakutlar “erkek” ve daha hafif taşlar “dişi” olarak kabul edildi.

Orta Çağ’da insanlar, oyma imgeleri olan taşlarla karşılaştıklarında, bu tür taşların doğal olarak oluştuğuna inanıyorlardı. Bu parçalar eski zamanlarda oyulmuş olsa da, insanların onları çalıştırdığını düşünmediler. Bu tür mücevherlerin özel güçlere sahip olduğuna inanıyorlardı. Örneğin, 13. yüzyıldaki  The Book of Wings adlı eserinde Ragiel şöyle yazar:

Bir ejderhanın güzel ve korkunç figürü. Bu, bir yakutta veya benzer nitelikte ve erdemde başka bir taşta bulunursa, bu dünyanın mallarını artırma gücüne sahiptir ve kullanıcıyı neşeli ve sağlıklı kılar.

Geçmişte, bazı inanılan ruhlar nadir ve güzel mücevherlerde yaşıyordu. Mücevherlerin kendi başlarına duyarlı varlıklar olduğu kavramı olağandışı görünebilir. Ancak mücevherin “duyguları” olduğu inancı da farklı değildir. Mineralog George Kunz bunu Mme’nin yazılarında not eder. Catulle Mendes, mücevherleri takmazsa hafife alındığını hissettiği için bu kadar çok yüzük taktığını söylediğinde.

Yakut Taşı Özellikleri

Yakut Taşı Özellikleri

Donuklaşan bir yakutum, ölüm gibi solgunlaşan iki turkuazım   , çok uzun süre unuttuğumda, siren gözleri yaşlarla dolu akuamarinlerim var. Değerli taşlar üzerimde durmayı sevmeseydi ne kadar üzülürdüm!
Yakut Sembolizmi ve Kalpa Ağacı

Hindular, “değerli taşların kralı” olarak bilinen yakutu diğer mücevherlerden daha değerli görürler. Mani Mala  Kalpa Ağacı gibi tamamen değerli taşlardan oluşan Hindu tanrılarına sembolik bir teklif, tarif eder. Yapılmış  safir ,  elmas ,  topazes , zümrüt ve diğer taşlar, bu muhteşem ağaç meyve gibi yakut bulurduk.

Hinduların çeşitli tapınaklarda bıraktığı tören adaklarından biri de değerli taşlar ve mücevherlerdir. Harita Smriti , yakut hediye edenlerle ilgili olarak   şöyle diyor: “Krishna’ya yakutla tapan, güçlü bir imparator olarak yeniden doğar. Küçük bir yakut varsa, bir kral olarak doğacak. ”
Rüyalar ve Yakut Sembolizmi

Achametis’in rüyalar üzerine yazdığı 8. yüzyıldan kalma bir Arapça kitap, yakut rüyalarının önemini tartışıyor. Bir kral rüyasında yakut gibi kırmızı taşlarla süslenmiş bir taç görürse, bu onun büyük bir neşe ve servet sahibi olacağına işarettir. Düşmanları ondan daha çok korkardı. Diğer kaynaklar, yakut rüyalarının iş dünyasında başarıya işaret ettiğini söylüyor. Toprak işleyenler için rüyalar iyi bir hasat demektir.

Yakut ve safirle süslenmiş bir çift 18 ayar pembe altın “Jubliee” küpeli ceket. lyn güçlü tarafından tasarlanmış ve yapılmıştır.
Ruby – Başarı için Bir Taş

Bu kadar uzun ve çeşitli bir tarihe sahip olan yakutun böyle bir gizem kazanmasına şaşmamalı. Hepimiz her şeyin en iyisi olmasını isteriz. Tabii ki, yakut sahiplerinin mülklerinde kazanılmış bir menfaati vardır, ancak yakut bu tür iddiaları destekleyecek itibara ve güzelliğe sahiptir. Yani, servetinizi artırmak, rakiplerinizi etkilemek ve sizi zarardan korumak için bir mücevher istiyorsanız, efsaneler yakutu işaret ediyor.En değerli ve göz alıcı değerli taşlardan biri olarak ödüllendirilen yakut, onunla ilişkili uzun ve zengin bir tarihe sahiptir. Muhteşem madencilik yerleri, kraliyet mücevherlerine dahil olma veya efsanevi bilgiler olsun, yakutlar yüzyıllardır ilgi odağı olmuştur.
Tarihteki Yakutlar

Yakut, güzel kırmızı tonu ve tutkulu ışıltısıyla bilinen değerli bir değerli taş olarak hem eski hem de modern kültürler tarafından çok değerlidir. Yakutlar, güzellik ve bilgeliğin yanı sıra tutku, sevgi ile ilişkilendirilmiştir. Eski Hindistan’da yakut aslında “ratnaraj” veya “değerli taşların kralı” olarak adlandırılır.

Yakutlar, sertlikleri ve yoğunlukları ile bilinir ve bu da onları mücevherlere değerli bir katkı yapar. Bununla birlikte, bazı eski kültürler yakutları başka şekillerde veya diğerlerini sembolize etmek için de kullandılar.

Örneğin, Burma’da (şimdi Myanmar olarak anılır), savaşçılar yakut taşıyarak savaşta yenilmez olduklarını görmelerini sağlardı. Bunu evden ayrılmadan önce etlerine sokarak yaptılar. Antik Hindular ayrıca bir yakuta sahip olanlara koruma ve güvenlik sağlanacağına inanıyordu. Tanrılara hediye olarak yakut sunanlar, sonraki yaşamlarında yüksek bir konuma sahip olacaklardı. Tarihsel kayıtlar, MÖ 200 gibi erken bir tarihte Çin’de İpek yolu boyunca yakutların satıldığını gösteriyor Çinli savaşçılar, korunmak için kılıçlarını yakutlarla süslediler. Ayrıca, refahı sağlamak için binaların temellerine de yerleştirildiler. Birçok eski halk, yakutun vücudun sol tarafına giyildiğinde mistik özelliklere sahip olduğuna inanıyordu. Bu, kullanıcının barış içinde yaşamasını ve tüm tehlikelerden kurtulmasını sağlayacaktır. Çağlar boyunca,insanlar yakutların sihirli güçleri olduğuna inanıyorlardı. Orta Çağ’da insanlar, oyma resimlerle bulunan mücevherlerin doğal olarak bu şekilde var olduğuna inanıyorlardı.

Yakutun kırmızı rengi yüzyıllarca ünlüyken 1800’lerden önce granat, turmalin ve spinel gibi diğer kırmızı değerli taşlardan ayrılmamıştı.

Fazla mesai, birçok büyük yakut mayınlı ve dünyadaki kraliyet aileleri tarafından satın alındı. Bunlar arasında Kara Prens Yakutu ve Kraliçe Elizabeth için Birmanya Yakut Tacı bulunur.

Yakutun adı kırmızı anlamına gelen “ruber” kelimesinden gelmektedir. Kelime zamanla yakut olacak şekilde gelişti. Yakutlar artık üç büyük değerli taştan biri haline geldi (diğerleri zümrüt ve safir). Dünya çapında mücevher yapmak için yaygın olarak kullanılırlar.

Yakut

Yakut

Muhteşem ve değerli kırmızı mücevher olan yakutun tarihi, sihir ve gizem ile karakterizedir. Mücevherin kökeni efsanelerle tanımlanır ve yakutların anlamlarının kökleri eski ve tarihi olaylara dayanır.

Padmaraga, ántrax, ratnaraj, carbunculus, kırmızı korindon. Yakut yüzyıllar boyunca farklı isimler almış ancak her zaman en değerli ve ender taşlardan biri olmuştur. Sertliği açısından pırlantadan sonra ikinci sırada yer alan yakut, çeşitli mücevher türleri için idealdir, ancak yalnızca görünümüyle değil, aynı zamanda nadirliği ve tarihi ile de dikkat ve merak uyandırır.

Puranas metinleri, güneş tanrısı Surya’nın Bala adlı güçlü bir iblisin kanını çaldığını ve gökyüzünü merak ederek ve parlaklığını yayarak kaçtığını anlatır. Sri Lanka adasının kralı Ravana, ihtişamını kıskandığı için tanrıyla savaşmaya karar verdi. Surya bu tehdit karşısında şok oldu ve Bala’nın kanının Bharata bölgesindeki sulara düşmesine izin verdi. Kısa sürede o kıyılar, tıpkı Surya gibi, çok derin, parlak ve güçlü, kırmızı parlak tonlu muhteşem değerli taşlarla kaplandı.
Tratta da http://www.fieldgemology.org/ hayal edin
Eski Hint metinlerinde bu değerli taşlar, korundum teriminin türetildiği Padmaraga veya Kuruvinda olarak adlandırıldı, ancak son zamanlarda yakut olarak tanımlandılar. Bu mücevherlerin antik kökeni, diğer karakterlerin ve eski metinlerin mükemmel kırmızı taşa adanmış olduğuna dair yansımalar ve hayranlıkla da kanıtlanmıştır.

Herhalde bu büyüleyici mücevherin cazibesine kapılmayan hiçbir halk ya da medeniyet yoktur ve en güçlüleri ve en korkulanları da yakut ve onun efsaneleri tarafından fethedilmiştir.

Yunanlılar yakutlara ve tüm kırmızı taşlara “canlı kömür” anlamına gelen ántrax derlerdi, çünkü bu taşların ısıya maruz kaldıklarında yanan kömürün rengine, güneşin gücüne ve ihtişamına eşit olabileceğine inanıyorlardı.

Germen ve Romalılar da yakutun büyüsüne kapıldılar. Efsaneye göre, Alman ünlü kahramanı Siegfried, kabzasında yakutlarla süslenmiş muhteşem bir silah olan kuğu Burgundi ile Nibelungları kazandı.

Bunun için yakut, zafer, yaşam, güç ve uzun ömür fikrini sembolize ediyordu. Eski Hint popülasyonları onu hayat ve ölümsüzlük verebilen bir tılsım olarak kullandılar, oysa Orta Çağ’da mücevher daha da güçlü hale geldi: sıkıntıları ve talihsizlikleri öngörmek için rengini değiştirebildiği için büyücülükle ilişkilendirildi. Orta Çağ’da kırmızı anlamına gelen “rubeus” kelimesinden türeyen şimdiki adıyla anılmaya başlanan, son derece koruyucu bir uğur tılsımı.

Günümüzde, yakutların ana kaynakları Burma’dadır, ancak XV yüzyılda birkaç mücevher tüccarı, bu yerlerdeki yakut çeşitleri ve dağılımı hakkında zaten konuşmuştur. En coşkulu ve çekici manzara imparator Moghul Aurangzeb’in sarayındaysa şaşırmamıza gerek yok: “tavus kuşu tahtı”, gölgelik içinde muhteşem ve dikkat çekici bir yakut monte edilmiş olan bir tavus kuşu heykeli ile muazzam bir tahttı. kalbin.

Yakut değilse hangi mücevher bir hükümdarın gücünü daha iyi sembolize edebilir? Aslında, diğer birçok kral Burma imparatorunu örnek aldı. XVII yüzyıldan bir değerli taş tüccarı, Hindistan’da yaptığı bir yolculukta, Bijapur kralı tarafından kıskançlıkla korunan, kabaşon kesimli ve 17,5 karat ağırlığında güzel bir yakuta hayran olduğunu söyledi.

Elbette bu, gurur duyulacak bir uzay adamıydı, ama belki de Hint kralı, 1346’da IV. Charles’ın tacına yakutun monte edildiğini görseydi kıskanırdı. Prag’da korunan Aziz Wenceslas Tacı, Kral Charles tarafından taç giyme töreni için görevlendirildi ve gelecekteki kralların resmi tacı oldu. Safir, inci ve karat cinsinden dikkate değer bir ağırlıkta merkezi bir yakut ile süslenmiştir, o kadar güçlü olduğu düşünülür ki, tedavisi olduğuna inanılır: efsaneye göre, başına tacı takan her gaspçı bir yıl içinde ölmeye mahkumdur. . Gerçek mi yoksa saçma batıl inanç mı? Kararı, İkinci Dünya Savaşı sırasında Aziz Vitus Katedrali’ni teftiş ederken gizlice “taç takan” ve bir yıldan kısa bir süre sonra bir el bombasıyla öldürülen Nazi koruyucu yardımcısı Reinhard Heydrich’e bırakalım.

Yakut Taşı

Yakut Taşı

Görkem, büyülenme ve güç yakutla ilişkilendirilir, ancak dikenleri de olabilen güzel bir gül. Bir başka ünlü kraliyet yakutu, İngiliz tacına yerleştirilmiş “Kara Prens yakutu” dur. Yakut, Kara Prens olarak bilinen İngiltere’nin varisi olan müttefiki Gallerli Edward’a işaret eden Kastilyalı Peter tarafından bir Arap kralına çalındı.

Yakut, 1660’ta İngiliz tacına monte edildi ve daha sonra Kraliçe Victoria’nın taç giyme töreni için bir Malta haçı üzerine yerleştirildi. Tacın ve mücevherin kendisinin güzelliği bellidir, ancak burada bir diken var: Kara Prens yakutu bir yakut değil, kırmızı-turuncu bir spineldir.

Söylediğimiz gibi, yakutlar her zaman çok nadir olmuştur ve birçok popülasyon tüm kırmızı taşlara aynı adı verirdi. “Yakut” terimi ilk kez Orta Çağ’da farklı türlerdeki kırmızı değerli taşlar için kullanıldı, hatta küçük bir ayrım yapılmış olsa bile, bu taşların çoğunluğunun spinel olduğu ve sıklıkla Irak terimiyle “balasci” olarak da adlandırılan spinel olduğu kabul edildi. ”.

Kırmızı korindon, çağdan çağa günümüze ulaşmıştır ve nadir olmasına rağmen, kataloğumuz benzersiz mücevherler veya iyi yatırımlar için birkaç muhteşem örnek sunabilir. Yakut, tarihinin yankıları için erkekçe özel bir mücevherdir: güneş tanrısı Surya tarafından yaratılmıştır, kraliyet mahkemelerinde yaşar, eski insanlar için tılsım olur, talihsizliği ortaya çıkarır ve iyi şans getirir, bir tavus kuşunun göğsünde titriyordu. kral, Siegfried’in destansı savaşlarında savaştı, yabancı tüccarları büyüledi ve Hintli bilge adamlara ölümsüzlük bağışladı; Aziz Wenceslas’ın tacı üzerinde kutsanmıştı ve ardından lanetini yaymıştı. Arap krallarına çalındı, kıskançlık korundu, bağışlandı, kayboldu, monte edildi ve güçlü bir monarşiyi kutlamak için tekrar bağışlandı; sevildi, korktu, arzulandı, sonunda bunun asla var olmamış bir serap olduğunu öğrenene kadar.

Yakut hala güneşi, gücü ve güzelliği sembolize ediyor, nadirliği onu prensler, kahramanlar, tanrılar ve imparatorlar tarafından, ama esas olarak bizler, sadece ölümlüler tarafından daha da değerli ve arzu ediliyor kılıyor.
teşli ve büyüleyici Yakut, tüm mücevherlerin en görkemlisi, taşların kraliçesi ve kralların taşı olarak kabul edilen bir asalet taşıdır. Kadimler, onun erdem bakımından diğer tüm değerli taşları aştığına ve değerinin Pırlantayı bile aştığına inanıyorlardı. Çin İmparatoru Kubilay Han’ın büyük bir Yakut karşılığında bütün bir şehri teklif ettiği söyleniyordu . [Melody, 573][Fernie, 138, 140][Megemont, 159][Kunz, 102][Simmons, 332]

Tarih boyunca birçok kültürde saygı gören Ruby, her zaman tutku, koruma ve refahın tılsımı olmuştur. Güneşi sembolize eder ve parlak rengi, efsanelerin en kalın giysilerden bile parlayacağını ve gizlenemeyeceğini iddia ettiği, taşın içinde sönmeyen bir alev olduğunu gösterir; Ruby suya dökülürse kaynamasına neden olur ve oyulup balmumuna preslenirse balmumu eritirdi. Veba ve vebadan korunmak için bir tılsım veya tılsım olarak giyildi, takan kişiyi yaklaşan tehlikeye karşı uyardı, vücudu güvende tuttu ve üzüntü ve aptalca düşünceleri uzaklaştırdı. Sahibine huzur getirmesi, korkunç rüyaları uzaklaştırması, şehveti dizginlemesi ve anlaşmazlıkları çözmeye yardımcı olmasıyla ünlüydü. Birmanya efsanesi, ete bir Yakut sokmanın kişiyi tamamen yenilmez yapacağını ilan eder.[Mella, 103][Kunz, 101-103][Fernie, 141-142][Simmons, 332]

Yakut Taşı Faydaları

Yakut Taşı Faydaları

Bugün, Ruby’nin metafizik özellikleri daha az şaşırtıcı değildir. Bu zarif kristal, mineral krallığında emsalsiz bir canlılıkla saf Kırmızı ışını yayar. Temel Çakrayı aktif olarak uyarır, canlılığı ve chi’yi , fiziksel beden boyunca ve ruha yaşam gücü enerjisini arttırır . Berrak bir zihin, artan konsantrasyon ve motivasyonu teşvik eder ve kullanıcıya bir güç duygusu, çekingenliğin üstesinden gelen ve kişiyi refah ve başarıya doğru iten bir özgüven ve kararlılık getirir. [Simmons, 332-333][Ahsian, 333][Hall, 250-251][Melody, 573]
Ruby, hayatın şehvetli zevklerini başlatır. Kanı harekete geçirir ve kalbi uyarır, kişiyi fiziksel dünyada olmaktan zevk almaya teşvik eder. Arzu ve cinsel enerjiyi arttırır ve kundalini’yi aktive etmek için kullanılabilir. Â Ruby her zaman sevgiyle, özellikle sadık, tutkulu bağlılık ve yakınlıkla ilişkilendirilmiştir. Antik çağda yakutlar mükemmel düğün taşları olarak kabul edildi. [Ahsian, 333-334][Hall, 250-251][Eason, 71][Mella, 103][Gienger, 75]

Natural Ruby, nadirliği, parasal değeri ve sertliği (sadece Diamond’dan sonra ikinci) ile bilinen dört “değerli” değerli taştan (Elmas, Zümrüt ve Safir dahil) biridir. Ruby, zengin, kırmızı renginden sorumlu kromlu bir alüminyum oksit minerali olan kırmızı Korindondur. Adı , “kırmızı” anlamına gelen Latince rubeus kelimesinden gelir ve 1800’e kadar Ruby’nin çeşitli Korindon, kırmızı Spinels, Turmalinler ve Garnetlerin de Ruby olduğuna inanılırdı. Korundum’un diğer tüm renk çeşitleri Safir olarak belirlenmiştir. (Bu web sitesindeki Sapphire sayfasına bakın.) [Megemont, 159][Simmons, 332][gemselect.com]

Yakut, prizmatik tabular, bipiramidal veya rombohedral kristallerin yanı sıra granüler veya masif alışkanlıklarda oluşur ve camsı bir parlaklığa sahiptir. En değerli ve arzu edilen Yakutlar, William Fernie tarafından “mavi veya sarı karışımı olmayan saf, koyu, zengin bir kırmızı” olarak tanımlanan “güvercin kanı” olarak adlandırılan bir gölgede bulunanlardır. mavi bir ipucu.” Kırmızının tonu, madenciliğin yapıldığı yere göre değişir ve koyu pembe-kırmızı, kırmızımsı-turuncu, menekşe dökümlü kırmızı veya hatta koyu bir şarap rengi olabilir. Bazıları tarafından Yakut olarak tartışılan daha soluk pembe Korindon, genellikle gemolojik terimlerle Yakut yerine Pembe Safir olarak anılır. [Simmons, 332][Fernie, 139-141][Eason, 71][gemselect.com][Mindat.org]

Tüm doğal Yakutlar, renk safsızlıkları ve “ipek” olarak bilinen Rutil iğnelerinin kalıntıları dahil olmak üzere kendi içlerinde kusurlara sahiptir. Bu inklüzyonlar, doğal Ruby’yi sentetiklerden ayırmaya yardımcı olur ve yapısal olarak, ışık “ipeği” belirli şekillerde aydınlatacak şekilde yönlendirildiğinde, inklüzyonlar aslında taşın nadirliğini ve değerini arttırır. Kabaşonla kesilirse, bu özel taşlar bir chatoyancy veya nadir bir “kedi gözü” efekti gösterebilir veya bir Star Ruby durumunda, ışık ışınlarının sihirli bir şekilde kaymasına neden olan asterizm adı verilen altı ışınlı bir yıldız efekti gösterebilir. taşındıkça taşın üzerinden geçer. [wikipedia.org][gemstone.org][gemselect.com]

yıldız yakutStar Ruby , Ruby ile aynı metafizik özelliklere sahiptir, ancak artan şifa ve büyülü enerjilere sahiptir. Dolunayda en güçlüsüdür. Ruhun Işığı Yakut yıldızının içinde yansıtılır ve topraklanır ve kişinin iç kaynaklarını ve metanetini güçlendirir. Kendine zarar verme ya da kendini ihmal etme eğiliminde olanlar için son derece güçlüdür ve cinsel işlev bozukluğunun ya da cinsel ya da gücün kötüye kullanılması travmasının ve bastırılmış öfkenin üstesinden gelmede oldukça faydalıdır. Ruhsal Işığın bir taşı olarak, Işık işçileri ve şifacılar tarafından yüksek frekanslı enerjiyi bedene entegre etmek için kullanılabilir ve kişinin yaşamın gerçek bolluğunu tanımasına yardımcı olur. [Eason, 71][Ahsyan, 334]

metafizik kullanımlar Ruby Kullanımları ve Amaçları – Genel Bakış
Yorgunluğun ve uyuşukluğun üstesinden gelmek için Ruby’yi giyin veya taşıyın. Dolaşımı uyarır ve tüm sisteme enerji ve canlılığı yükseltir. Bununla birlikte, çok hassas veya sinirli olanlar bu taşı aşırı uyarıcı veya rahatsız edici bulabilirler. Ruby’nin bazı kişilerde hiperaktiviteyi yatıştırdığı biliniyor. [Salon, 250-251][Gienger, 75]

Yakut El Oyması

Yakut El Oyması

Ruby bir afrodizyaktır, kişinin vahşi şehvetten mistik komünyona kadar her türlü sevgiyi deneyimlemesine izin verir. Bir çiftin ilişkisini derinleştirir ve yakınlığı ve bağlılığı teşvik eder. Aynı zamanda saray sevgisinin taşıdır ve uzaktan hayranlığı onurlandırabilir. [Megemont, 160] Sevişme sırasında giyilen Ruby, tutkuyu geri kazanmaya ve sürdürmeye yardımcı olabilir ve hamile kalma şansını artırmak için mükemmeldir. [Eason, 71][Gienger, 75]

Ruby’nin yoğun enerjisi zihni keskinleştirir, yüksek bir farkındalık ve mükemmel konsantrasyon getirir. Cesur bir tavrı teşvik eder ve kişinin tartışmalarda ve anlaşmazlıklarda başarısını artırabilir. [Hall, 251][Melodi, 573]

Ruby, paranormal ve kötülük korkusunu azaltmaya yardımcı olur. Kabusları uzaklaştırır ve psişik ve psikolojik saldırılara karşı koruma sağlar. Evi yangından ve davetsiz misafirlerden koruyan koruyucu bir kristaldir ve geceleri güvende kalmak için gizlice takmak iyidir. [Eason, 71][Melody, 573][Hall, 251]

Hem doğal olarak oluşturulmuş hem de laboratuarda oluşturulmuş yakutlar, saat yapımı, tıbbi aletler ve mikroskobik cerrahi için lazerler gibi alanlarda teknolojik kullanım için oldukça değerli kristallerdir. [Mella, 103][Raphaell, 10]

bölücü

şifalı kristaller
Ruby Şifa Terapileri – Genel Bakış
(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler bir sağlık uzmanına danışmanın yerine geçmez. Bu web sitesinde yer alan
tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedaviler ile ilgili bilgiler de dahil olmak üzere tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.
Lütfen doktorunuza görünün. veya herhangi bir alternatif tedavi, diyet, takviye veya egzersiz programına başlamadan önce sağlık uzmanına danışın.)

kristallerin iyileştirici gücüRuby Fiziksel Şifa Enerjisi
Yakut, kalbi, miyokardı, ventrikülleri ve koroner damarları güçlendiren ve iyi dolaşımı ve kan akışını uyaran bir kan taşı olarak kabul edilir. Aynı zamanda kalp rahatsızlıklarının veya hastalıklarının tedavisinde de yardımcıdır. [Megemont, 160][Hall, 251][Eason, 71][Gienger, 75][Melody, 573]

Ruby, adet akışını düzenlemeye ve adet ile ilişkili ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur. Üreme organlarına faydalı olduğu düşünülür ve sıklıkla cinsel işlev bozuklukları, iktidarsızlık ve kısırlık tedavisinde, erken menopoz tedavisinde ve jinekolojik operasyonlara destek olarak kullanılır. Hamilelik sırasında, özellikle yaşlı kadınlar için ve embriyonik durumdaki çocukların optimum oluşumunda yardımcı olduğuna inanılmaktadır. [Megemont, 160][Ahsian, 334][Gienger, 75][Eason, 71][Melody, 574] Star Ruby, vazektominin geri döndürülmesinde de destekleyici olabilir. [Eason, 71]

Yakut, vücudu, kanı ve lenfleri detoksifiye etmede faydalıdır ve ateş ve enfeksiyonların tedavisinde yardımcı olur. Adrenalleri, böbrekleri ve dalağı uyarır ve ayaklarda ve bacaklarda yetersiz dolaşım veya enerji akışına yardımcı olur. Özellikle duygusal yeme bir neden olduğunda, kilo düzenlemeye yardımcı olmak için de kullanılabilir. [Melody, 573][Hall, 251][Ahsian, 334][Gienger, 75]

fiziksel şifa kristali kullanımlarıRuby Duygusal Şifa Enerjisi
Ruby, geçmiş acılara rağmen sevgi dolu enerjinin paylaşılmasına izin verir, dönüşüm için öfke veya negatif enerjiyi ortaya çıkarır. Şehitlikten yükselme ve ıstırap, sıkıntı veya ıstırap içinde yaşayıp yaşamamayı seçme gücü verir ve olumlu ve daha cesur bir ruh halini teşvik eder. Kişinin karakterinin koruyucu yönlerini ortaya çıkararak, arkadaş ya da yabancı, çocuklar, hayvanlar ya da çevre olsun, tehdit edilenler için öne çıkıp ayağa kalkması için ilham verir. [Eason, 71][Hall, 251][Melody, 573][Simmons, 333]

Ruby ayrıca hassas doğaları ve kendileri veya başkaları hakkında çarpık görüşleri olanları destekler ve korur. “Çirkin” olma veya sevilmeme korkularının üstesinden gelir ve fiziksel dünyada topraklanmak için vücutta aşırı kilo tutanlar için özellikle güçlendiricidir. Yıkıcı duygusal tutuşları serbest bırakır ve kendine ve fiziksel bedene karşı daha sevgi dolu bir tutum geliştirmek için güçlü bir taştır. [Mella, 139, 148][Ahsyan, 333-334]

kristallerle çakra dengelemeRuby Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi
Ruby , yaşam gücü enerjisinin veya chi’nin vücuttaki akışını uyaran aydınlanmış Temel Çakranın frekansını taşır . Kişinin ihtiyaçlarını karşılama ve arzularını tezahür ettirme yeteneğini güçlendirir ve kundalini’yi harekete geçirmede güçlüdür. [Ahsyan, 333]

Taban veya Kök Çakra, omurganın tabanında bulunur ve kinestetik duygu ve hareket için enerjiyi kontrol eder. Beden için fiziksel ve ruhsal enerjinin temelidir. Fiziksel olarak dengesiz olduğunda, semptomlar kendilerini uyuşukluk, düşük aktivite seviyeleri, düşük coşku ve sürekli uyarılma ihtiyacı olarak gösterecektir. Ruhsal enerjileri dengesiz olduğunda, kişi kendini uçarı, gerçeklikten kopuk ve uzak hissedecektir. Temel Çakra dengede olduğunda, fiziksel beden gücünü ve dayanıklılığını yeniden kazanır ve ruhsal enerji, güvenlik ve kişinin kendi gücünü hissetmesi şeklinde yeniden alevlenir. Genellikle bağımsızlığa ve kendiliğinden liderliğe yol açar.

bölücü

manevi kristallerYakut Ruhsal Enerji
Ruby, birinin hayatının karanlığına ışık anlamına gelir. Kişiye fiziksel dünyada olmaktan zevk almayı ve madde aleminde var olan ruhsal enerjiyi algılamayı öğreterek “mutluluğunuzun peşinden gitmeyi” teşvik eder. Kişinin dünyasını değiştirmek için düşünce ve niyetin fiziksel tezahüre dönüştürülmesinde ustalaşma dersleri sunar. [Melodi, 573][Ahsyan, 334]

Ruby, kişinin enerji depolarını yenilemek amacıyla kişinin enerji alanını Dünya’ya bağlamasına yardımcı olur. Zihinsel aşırı yüklenmeyi topraklamak ve üstesinden gelmek için mükemmeldir ve stres zamanlarında veya dinlenme fırsatı bulmadan önce uzun bir süre kaldığında büyük bir destektir. [Ahsyan, 333]

bölücü

kristal renk gücüYakut Renk Enerjisi
Ruby , korkusuzluk üzerine kurulu bir özgüvenin rengi olan kırmızıyı, harekete geçirme çağrısı ve heyecanı getiriyor . Coşkumuzu yükseltir ve metabolizmamızı hızlandırır. Kırmızı tutkunun, enerjinin ve yaşamın rengini yansıtır. Motive eder. Çok güçlü bir renktir – ateşin ve kanın rengi. Koyu Kırmızı kristaller güçlü, derin duygular, dayanıklı enerji ve sessiz tutkuyu temsil eder. Erkeksi bir renktir, özellikle bağlılığı artırmak ve hayatın ciddiyetini görmek için faydalıdır.