OTANT�K TA�

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
FİRUZE TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • 18 KARAT FİRUZE
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • İRAN NİŞABUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

Firuze kimyasal formülü CuAl6 [(OH) 2 – PO4] 4.4H2O bir mineral nadir ve değerli spektrum renkleri camgöbeği (mavi-yeşil) ve seviye

FİRUZE TAŞ YÜZÜK

FİRUZE TAŞ YÜZÜK

fosfat olduğunu. Bu mineraller Fyrvz · htrashan kurdu ve bir olarak kullanılmıştır ayar for a yüzük , kolye , küpe ve diğer takı kullanılır.

içindekiler [نهفتن]
İran’da 1
2 Ayrıca bakınız
3 Kaynaklar
4 Kaynaklar
İran’da [ değiştir ]
Bu değerli mineraller Nişabur güney Meşhed, Tahran, Şehr Babek, ve, Taft ve Birjand bulunur. Neyshabur Turkuaz Mine dünyanın en eski 2000 yıl öncesine göre mayın Turkuaz Turkuaz cevheri o ekstre edildi ve Neyshabur Kuzey Batı olduğunu. [2] arkadaş için madende turkuaz taşlar, toprak ve kaya düşmesi. Turkuaz dünyevi renkler ve daha kaliteli. Ajami turkuaz turkuaz Shajarian’dan Chghalh turkuaz diğer türleridir. [3]

kimyasal formülü CuAl6 [(OH) 2 – PO4] 4.4H2O
kimyasal bileşim CuO: 9.78% Al2O3:% 37.6 P2O5:% 34.9 H2O: 17. 77%
sınıflandırma fosfat
bilgi mineralojisi
Kristalin formu Nhanblvr , katı Ryzgrhdar
görünüm Kitle – Kompakt
renk Mavi (mavi-yeşil)
meç beyaz
Mohs sertliği 5-6
özgül ağırlık 2. 6
saten yağlı
kırık Kabuklar – Düzensiz
açıklık opak
Asit Etkileri içinde çözülmüş hidrojen klorid
manyetizma yok mu
Mineral bilgiler.
Menşe Yeri Ve daha nadir Doğu Almanya , SSCB , İran , Mısır , Amerika ve Çin bulundu

urkuaz, mavi mücevher Eski renk bu konuda bir süs olarak Taç Firavunlar, krallar, Imparatorluk Of Eski yüklü Ve muhtemelen “Bir ihtiyar En fazla Taşlar Belli Tarafından Olduğunu. Mavi yapmak Turkuaz, taş sarımsak ayırt edilirler ve değeri vardır Ve sonuçlar bir mücevher olarak kullanılmak üzere .

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR MÜKEMMEL GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS TAŞ İRAN NİŞABURİ FİRUZE TAŞI 18 CRT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

YAN MOTİFLER ELDE KIL TESTERE İLE KESİLMİŞTİR….
Hakkında Turkuaz Amerikalılar tarafından M.Ö. 200, Yerli Southwest Envanter yok Devletler ve çok sayıda Böyle Hintçe olarak Meksika’da, yaygın Kullanılmış Eşya Mı .
Son günlerde Yaygın yaşam ve pek çok gelen her kesiminden insanlar arasında “Turkuaz Gönderen Gruplar Irksal Farklı kabul edildi. Turkuaz adı (Turkuaz) Kelimesini Trkyhdr kullanabilir miyim Fransız (Turquie) Araçlar Türkiye (Türkiye) alınır . Eski Çünkü Bu mineral inanılan O ülkede oldu .
Ya da muhtemelen “Dağın üyelikleri Lmrsay İran’da Ya da bir tepsi Adası Mısır, ikisinde Yaşlı Çoğu alanlar Turkuaz Mine dünyada bilinen . Başka yerlerde Nominal olun Bu Fransa’yı açıklar (Pierre turquin) araçlar Taş Mavi yapmak Karanlık .

Biz onları birkaç var Turquoise oluşturulması için çeşitli olasılıklar vardır Ima Biz:
Shymyyy olarak, Kireç fosfat, bakır ve alüminyum .
Dünya üzerindeki göktaşı etkisi ile
Waters Yeraltı Kaya bakır mevcudiyetinde alüminyumdan meydana gelen .
Genellikle bakır yataklarında çevre ve nispeten Turkuaz Ayı Düşük su Bu mineral olarak bu nedenle sık sık bakır yatakları olduğunu İştirak Belli .
Binlerce yıldır, her zaman mavi ve İran en güzel turkuaz keşfedildi (İran turkuaz, (en kaliteli turkuaz) ilişkili olarak. Geç 1800’lerin ve 1900’lerin Turkuaz mayın madenciler Manykh Batı ve Güneybatı Yüksek kaliteli Devam ABD keşfetti .
Amerika Birleşik Devletleri ayıklanır madenlerden turkuaz azami miktarı Ancak İran daha ABD tekrar üretmektedir, ancak not edilmelidir İran dünyanın en kaliteli turkuaz .

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

firuze renkli, kaliteli ve çeşitli En güzel ve en ünlü Bunlar :
Turkuaz Ajami ve Turkuaz Shajari
Hangi İran’da hem de mevcuttur .

Biraz Aşağıdaki tarif turkuaz listelenen farklı çıkar gruplarının Biz :

Seyreklik
Turkuaz madenleri çeşitli ülkelere sınırlı En büyük ve en iyi İran’da ise .

Zorluk Ekstraksiyon
Çizgiler gibi turkuaz yana Taş mutlaka bir “İçin Ekstraksiyon Madencilik güve geleneksel yöntem Ve elle (Kuvvet Insan ) Turkuaz çizgiler zarar için kullanılır Girmek ve en iyi verimi etmeyin Damarlar ortaya O zorlaştırır zaman, dikkat, sabır ve uzmanlık gerektirir Değerli taşlar Özü .

Yüksek maliyet Ekstraksiyon
Karşı Madencilik kendisi için makine ve araçlara ek olarak, mayın çıkarılan Turkuaz taş çok büyük bir yatırımdır Bir sürü gerektirir Işin uzmanı ve uzman (uzman Turkuaz) de bu taş turkuaz maliyetini iki katına çıkacak gerektirir .

Üretim aşamalarının sayısı
Mayın çıkarılan Turkuaz taş birkaç adım alıcı tarafından ulaşmak için Sırasında .
İpucu: Bu Nişabur turkuaz madenlerinin üzerinde dört orijinalliğini kanıtlamak için yeterlidir, İran cevher 1.500 kg ham cevher sadece 3 kg mayınlı Bu Tanrı’nın özü bu nadir ve değerli kanıtlar Mı .

Motifleri ve güzel çizgiler olması
Taş Turkuaz iyi ve en eşsiz taş Hangi Çizgileri Be Güzel Şekiller, nesneler, bitkiler, ağaçlar ve bulunan bu özellik Turquoise Güzellik iki katına misiniz Ve buna değer .

kimya özellikleri
Özellikle çevre koşulları altında birkaç unsur firuze kombinasyonu yana Ortaya çıkan sülfat Alkalik Alüminyum kompozit formülü 4H2O + Ca al6 (PO4) 4 (oH8)) ) Has Kimyasal özellikler Belli Mı .

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

Taş rüyalar
Antik ve öncekilerden ve yaşlılar turkuaz taş diliyorum görüşünde Bu seyir ve turkuaz ve niyetlerini dokunarak tarafından (isteyen) anlamına gelir, sen Güç Hayal Elde .

Ekonomik değer
Yukarıdaki tüm (kıtlık, güzellik, damarlar, vb) teslim nedeniyle, bu taş Dekoratif sanatlar yanı sıra Ve manevi İçeriyor Yüksek değer Malzeme Yanı sıra Turkuaz böylece Dünyada Bulundu Onlar (örn çünkü özeldir, Boyut, renk, süper kalite Ya da güzel It) fiyatlandırma Ya da Fiyatlandırma Eğer Değil profesyoneller tarafından Uluslararası Bu gerçekleştirilir

turkuaz tarihi uzun ve katlı olduğunu. Modern zamanlara antik uygarlıklardan, turkuaz tarihi bu taş popülaritesi önemli bir rol oynamıştır olmuştur.

bilinen en eski turkuaz üreten bölgelerinden birisi tarihçiler taş 2.000 ‘den fazla yıl mayınlı olmuştur inanıyorum Pers vardır. Bu bölgeden turkuaz taşlar saf, Robin yumurta mavi renk için bilinir.

Erken Persler turkuaz nedeniyle güzel mavi renk gökleri temsil inandı ve sarayların ve ibadet yerleri kubbeleri kapsayacak şekilde kullanılır. İki mayın, Sarabit el-Khadim ve Wadi Maghareh bölgenin bilinen en eski mayın olduğuna inanılmaktadır.

Arkeologlar Eski Mısırlılar turkuaz taşlar için Sarabit el-Khadim mayınlı inanıyoruz. Orada olmuştur birçok turkuaz kullanan tarih ve maneviyat boyunca ve doğaüstü inançların her zaman bu taş çevrili olması.

Turkuaz Gerçekler: Kuzey Amerika Turkuaz Tarihi

Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri turkuaz önemli bir kaynağıdır ve turkuaz tarihinin önemli bir rol oynar. Arkeologlar, antik Kızılderili kabileleri artık yıl önce maden Park Maden binlerce olarak bilinen ne turkuaz taşları madencilik başladı inanıyoruz.

Böyle Aztekler olarak kabileler taş kutsal olduğuna inanıyordu ve karmaşık maskeler ve törenleri ve önemli ritüeller için diğer süsleme yaptı.

merkezi Meksika’dan şimdiye Amerikan Southwest olarak bilinen içine, turkuaz mayınlı ve nesiller için aziz.

19. yüzyılda, Navajos gümüş ile çalışmaya başladı ve en popüler inşa turkuaz takı çeşitleri bugün bilinen. yöntemler ve malzemeler zaman test durdu ve bugün sanatçıları aynı yöntemleri ve turkuaz sembolizmi kullanırlar.

Firuze Taşı

Firuze Taşı

Tarihi Navajo turkuvaz tarih öncesi çağlara uzanır, birçok iman ve antik maden ocakları Southwest boyunca çeşitli yerlerde tespit edilmiştir.

Güneybatı turkuaz o mayınlı olduğu yere bağlı olarak, özellikleri değişir. Örneğin, Bisbee, Arizona taşlar, örneğin onların sertlik ve kahverengi matrisi için bilinir.

Diğer bazı sayfaları kontrol, turkuaz geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilgilenen varsa. Daha ayrıntılı turkuaz tarihi ile ilgili bilgileri ve nasıl onu etkiler sanayi yeni sayfaları her zaman ekleyeceğiz today.We’ll bulacaksınız. Ilginç Var bolluk turkuaz ile ilgili gerçekler bu sayfalarda bulunabili

Turkuaz belki insanlık tarihinin en eski taştır, güç, başarı ve koruma tılsım var. İnsanlar her turkuaz duymuşsunuzdur ama kültürel gerçekler insanlık tarihinin farklı kültürleri çapraz bilmiyor olabilir. Bu sayfa tüm ilginç turkuaz tarihi ve kültürel gerçekleri toplamak için adamıştır.

Aslında # 1: Turkuaz Aralık Birthstone olan

Soğuk bir Aralık sana doğurdu ise,
Kar ve buz ve neşe ay,
Elinize mavi turkuaz üzerine yerleştirin;
Yapmanız whate’er Başarı korusun.
TurquoiseSky kolye boncuk

Gerçek # 2: Turkuaz, insanlık tarihinin en eski taşlar olan

Tarih ve gizem turkuaz ile demlenmiş gerçekten büyüleyici taş. Turkuaz hayatın bir taş olarak adlandırılır ve kutsal bir taş, bu şifa özelliğine sahip olduğuna inanılmaktadır iyi ve servet bir bringer, gerçekten büyüleyici bir güç olarak binlerce yıldır saygın ve geçiştirmek için kötülük ve hastalık karşı koruma olarak kabul edilir karanlık ve kötü güçlerin etkisi. Eskiden yanlışlıkla falls biniciler ve atları korumak için düşünüldü; günümüzde büyük bir Şifa Powers ile ideal bir iyi şanslar taşları olarak kabul. Eski ve Yeni Dünyalar Pek çok kültürde, bu taş kutsal bir taş, iyi talih veya bir tılsım bir bringer olarak saygın edilmiştir.

TurquoiseSky çağdaş kolye tasarımı
Gerçek # 3: Turkuaz birlikte çeşitli kültür getirdi

Eski Mısır, Pers İmparatorluğu, Çin Shang Hanedanı itibaren, Yerli Amerikalılar çoğu, turkuaz iyi şanslar-çekicilik ya da bir tılsım olarak kabul edilir. Bu insan uygarlıklarının tümünde en önemli antika bulunabilir. Kral Tutankhamun altın maske (~ 1330BC) üzerinde, bu Tarish onun netlik ve direnç ünlüdür dekorasyon (~ 500BC) olarak Goujian kılıç üzerinde.

Bu iddianın en eski kanıt biri turkuaz kakma ile mezar mobilyalar MÖ yaklaşık 3000 yılından kalma, keşfedilen Eski Mısır’da, bulundu.

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Başka eski kanıtlar, 2005 yılında bulunan, bir ejderha şeklinde bir 3700 yıllık antik, turkuaz 2.000’den fazla parçadan oluşan, en eski Çin ejderha totem gibi birçok Çinli bilim adamları tarafından inanılmaktadır. Antik merkezi Çin’in Henan eyaletinin Yanshi City Erlitou emanetler sitede keşfedildi. Birçok Çinli bilginler Erlitou Xia Hanedanı (2100 BC-1600 BC), Çin’in ilk hanedanı başkenti site olduğuna inanıyorum.

Eski taşlar biri olmasına rağmen, turkuaz muhtemelen ilk Roma Katolik Kilisesi’nin etkisinde bir düşüşün ardından, turkuaz 14 yüzyıla kadar Batı’da bir süs taşı olarak önemli hale vermedi Türkiye üzerinden diğer İpek Yolu yeniliklerle Avrupa’ya tanıtıldı hangi in-laik takı, turkuaz kullanımına izin verdi.

Altın 1. Farsça Turkuaz Tiara, 2. Teck Turkuaz Tiara, 3. King Tut, 4. Tibet turkuaz
5. En eski Çin turkuaz ejderha totem, Goujian of Goujian 7. Kılıç (yakından bakmak) 6. Kılıç {Görüntü kaynakları: Craigslists, orderofsplendor.blogposts.com}
Antik Pers İmparatorluğu’nda, gök mavisi taş doğal ölüme karşı koruma olarak boyun veya bilek yuvarlak önce yıpranmış oldu. Turkuaz yaygın hem içinde hem dışında nesneler, cami ve diğer önemli binaları süslemek için kullanılan binlerce yıldır ulusal taş oldu.

Turkuaz Mısır kullanılması muhtemelen daha önce Birinci Hanedanı ve kadarıyla uzanıyor; Ancak, muhtemelen taş içeren en iyi bilinen parçaları bu Tutankhamun mezarı, bolca taş kakmalı oldu en önemlisi Firavun’un ikonik mezar maskesi kurtarıldı.

4 ya da 5. yüzyılda sonra, örneğin Marco Polo olarak kaşifler taş hakkında yazmaya başladı.

Bu koruma ve iyileşme için takılar yoğun kullanmıştır Navajo, Apache ve Zuni gibi Kızılderililer kabileler 1000 yılı aşkın geçmişi söz de değer.

TurquoiseSky kolye
Gerçek # 4: Turkuaz evlilik 11. yıldönümü için taştır

Hiç düğün turkuaz, yeşil takılar ile klasik beyaz gelinlik temalı hayal ettiniz mi? Turkuaz takılar mükemmel düğün kar beyaz tema eşleşir. Basitçe dışarı bulacaksınız ‘turkuaz düğün’ bir google arama yapın.

{Görüntü kaynağı: Google resim arama ‘turkuaz düğün’}

Gerçek # 5: Turkuaz temelleri Q / As

Turkuaz Oluşumu

Turkuaz formları, su, bakır, alüminyum ve diğer mineralleri içeren kayaların arasından süzülerek zaman. Bir kimyasal reaksiyon biz turkuaz olarak bildiklerini mevduat sonuçlanır gerçekleşir. Yani milyonlarca yıl süren bir süreç anlatan basitleştirilmiş bir yoldur ve koşullar karmaşık bir dizi araya geldiklerinde sadece olur.

Neden Turkuaz Farklı Renkler nedir?

Bakır mevcut olduğunda turkuaz mavi geliştirilmiştir. Turkuaz oluşturulan alanda daha fazla alüminyum, yeşil turkuaz olacak gölge içeriyorsa. Çinko mevcut olduğunda, mevduat sarı-yeşil renk, bugüne kadar Nevada’da carico Gölü ve Blue Ridge madenleri dahil olmak üzere sadece birkaç alanlarda bulunmuştur nadir bir kombinasyon vardır.

FİRUZE YÜZÜK

FİRUZE YÜZÜK

Neden Turkuaz Orada Karanlık İşaretleri mısınız?

Bu matris, turkuaz oluşan kaya. Taşlar kesilir zaman, matris bazı Turkuaz bağlı kalır. Turkuaz kaya farklı formu, çünkü matris rengi değişir.

Siyah matriks demir pirit olabilir
Sarı matris riyolit olabilir
Brown, muhtemelen demir oksit
Terim örümcek dokuma onlara boyunca dağıtılan matris ince çizgiler ile taşlar atıfta
Pretty TurquoiseSky takılar
Turkuaz Bir Sabit Taş mı?

Takı için kullanılan turkuaz Sertlik genellikle Mohs ölçeğine göre 5-6 arasında değişir. Zor turkuaz genellikle kurutun veya bir şansı vardı var yeryüzünün yüzeyinde yakın bulunmuştur. Çok yumuşak ve gözenekli artırılmış sürece kullanılacak – Daha yumuşak turkuaz tebeşir gibi olduğunu.

Doğal Turkuaz nedir?

Doğal turkuaz kesilmiş ve parlatılmış, ama hiçbir yapay bir değişiklik taşlar yapılmıştır olabilir. Vücut yağları ve nem diğer kaynaklar taş emilir gibi renk zamanla değişebilir. Sadece yüksek kalitede turkuaz doğal halde kullanılabilir.

Nasıl Turquoise Bakım için?

Bunu çizilmesini önlemek için dikkatle turkuaz takı kolu. Sert taşlar veya buna karşı ovmak ve hasara neden olabilecek diğer malzemeler ile turkuaz saklamayın.

Bu tür yağlar, parfüm ve ev temizlik gibi yüksek ısı ve kimyasallardan uzak tutun turkuvaz. Hatta stabilize turkuaz kimyasal sabit bir bombardımanı ile etkilenebilir

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
FİRUZE TAŞI YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • 18 KARAT FİRUZE
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • İRAN NİŞABUR
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

Firuze kimyasal formülü CuAl6 [(OH) 2 – PO4] 4.4H2O bir mineral nadir ve değerli spektrum renkleri camgöbeği (mavi-yeşil) ve seviye

FİRUZE TAŞ YÜZÜK

FİRUZE TAŞ YÜZÜK

fosfat olduğunu. Bu mineraller Fyrvz · htrashan kurdu ve bir olarak kullanılmıştır ayar for a yüzük , kolye , küpe ve diğer takı kullanılır.

içindekiler [نهفتن]
İran’da 1
2 Ayrıca bakınız
3 Kaynaklar
4 Kaynaklar
İran’da [ değiştir ]
Bu değerli mineraller Nişabur güney Meşhed, Tahran, Şehr Babek, ve, Taft ve Birjand bulunur. Neyshabur Turkuaz Mine dünyanın en eski 2000 yıl öncesine göre mayın Turkuaz Turkuaz cevheri o ekstre edildi ve Neyshabur Kuzey Batı olduğunu. [2] arkadaş için madende turkuaz taşlar, toprak ve kaya düşmesi. Turkuaz dünyevi renkler ve daha kaliteli. Ajami turkuaz turkuaz Shajarian’dan Chghalh turkuaz diğer türleridir. [3]

kimyasal formülü CuAl6 [(OH) 2 – PO4] 4.4H2O
kimyasal bileşim CuO: 9.78% Al2O3:% 37.6 P2O5:% 34.9 H2O: 17. 77%
sınıflandırma fosfat
bilgi mineralojisi
Kristalin formu Nhanblvr , katı Ryzgrhdar
görünüm Kitle – Kompakt
renk Mavi (mavi-yeşil)
meç beyaz
Mohs sertliği 5-6
özgül ağırlık 2. 6
saten yağlı
kırık Kabuklar – Düzensiz
açıklık opak
Asit Etkileri içinde çözülmüş hidrojen klorid
manyetizma yok mu
Mineral bilgiler.
Menşe Yeri Ve daha nadir Doğu Almanya , SSCB , İran , Mısır , Amerika ve Çin bulundu

urkuaz, mavi mücevher Eski renk bu konuda bir süs olarak Taç Firavunlar, krallar, Imparatorluk Of Eski yüklü Ve muhtemelen “Bir ihtiyar En fazla Taşlar Belli Tarafından Olduğunu. Mavi yapmak Turkuaz, taş sarımsak ayırt edilirler ve değeri vardır Ve sonuçlar bir mücevher olarak kullanılmak üzere .

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR MÜKEMMEL GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS TAŞ İRAN NİŞABURİ FİRUZE TAŞI 18 CRT ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

YAN MOTİFLER ELDE KIL TESTERE İLE KESİLMİŞTİR….
Hakkında Turkuaz Amerikalılar tarafından M.Ö. 200, Yerli Southwest Envanter yok Devletler ve çok sayıda Böyle Hintçe olarak Meksika’da, yaygın Kullanılmış Eşya Mı .
Son günlerde Yaygın yaşam ve pek çok gelen her kesiminden insanlar arasında “Turkuaz Gönderen Gruplar Irksal Farklı kabul edildi. Turkuaz adı (Turkuaz) Kelimesini Trkyhdr kullanabilir miyim Fransız (Turquie) Araçlar Türkiye (Türkiye) alınır . Eski Çünkü Bu mineral inanılan O ülkede oldu .
Ya da muhtemelen “Dağın üyelikleri Lmrsay İran’da Ya da bir tepsi Adası Mısır, ikisinde Yaşlı Çoğu alanlar Turkuaz Mine dünyada bilinen . Başka yerlerde Nominal olun Bu Fransa’yı açıklar (Pierre turquin) araçlar Taş Mavi yapmak Karanlık .

Biz onları birkaç var Turquoise oluşturulması için çeşitli olasılıklar vardır Ima Biz:
Shymyyy olarak, Kireç fosfat, bakır ve alüminyum .
Dünya üzerindeki göktaşı etkisi ile
Waters Yeraltı Kaya bakır mevcudiyetinde alüminyumdan meydana gelen .
Genellikle bakır yataklarında çevre ve nispeten Turkuaz Ayı Düşük su Bu mineral olarak bu nedenle sık sık bakır yatakları olduğunu İştirak Belli .
Binlerce yıldır, her zaman mavi ve İran en güzel turkuaz keşfedildi (İran turkuaz, (en kaliteli turkuaz) ilişkili olarak. Geç 1800’lerin ve 1900’lerin Turkuaz mayın madenciler Manykh Batı ve Güneybatı Yüksek kaliteli Devam ABD keşfetti .
Amerika Birleşik Devletleri ayıklanır madenlerden turkuaz azami miktarı Ancak İran daha ABD tekrar üretmektedir, ancak not edilmelidir İran dünyanın en kaliteli turkuaz .

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

firuze renkli, kaliteli ve çeşitli En güzel ve en ünlü Bunlar :
Turkuaz Ajami ve Turkuaz Shajari
Hangi İran’da hem de mevcuttur .

Biraz Aşağıdaki tarif turkuaz listelenen farklı çıkar gruplarının Biz :

Seyreklik
Turkuaz madenleri çeşitli ülkelere sınırlı En büyük ve en iyi İran’da ise .

Zorluk Ekstraksiyon
Çizgiler gibi turkuaz yana Taş mutlaka bir “İçin Ekstraksiyon Madencilik güve geleneksel yöntem Ve elle (Kuvvet Insan ) Turkuaz çizgiler zarar için kullanılır Girmek ve en iyi verimi etmeyin Damarlar ortaya O zorlaştırır zaman, dikkat, sabır ve uzmanlık gerektirir Değerli taşlar Özü .

Yüksek maliyet Ekstraksiyon
Karşı Madencilik kendisi için makine ve araçlara ek olarak, mayın çıkarılan Turkuaz taş çok büyük bir yatırımdır Bir sürü gerektirir Işin uzmanı ve uzman (uzman Turkuaz) de bu taş turkuaz maliyetini iki katına çıkacak gerektirir .

Üretim aşamalarının sayısı
Mayın çıkarılan Turkuaz taş birkaç adım alıcı tarafından ulaşmak için Sırasında .
İpucu: Bu Nişabur turkuaz madenlerinin üzerinde dört orijinalliğini kanıtlamak için yeterlidir, İran cevher 1.500 kg ham cevher sadece 3 kg mayınlı Bu Tanrı’nın özü bu nadir ve değerli kanıtlar Mı .

Motifleri ve güzel çizgiler olması
Taş Turkuaz iyi ve en eşsiz taş Hangi Çizgileri Be Güzel Şekiller, nesneler, bitkiler, ağaçlar ve bulunan bu özellik Turquoise Güzellik iki katına misiniz Ve buna değer .

kimya özellikleri
Özellikle çevre koşulları altında birkaç unsur firuze kombinasyonu yana Ortaya çıkan sülfat Alkalik Alüminyum kompozit formülü 4H2O + Ca al6 (PO4) 4 (oH8)) ) Has Kimyasal özellikler Belli Mı .

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

FİRUZE TAŞI YÜZÜK

Taş rüyalar
Antik ve öncekilerden ve yaşlılar turkuaz taş diliyorum görüşünde Bu seyir ve turkuaz ve niyetlerini dokunarak tarafından (isteyen) anlamına gelir, sen Güç Hayal Elde .

Ekonomik değer
Yukarıdaki tüm (kıtlık, güzellik, damarlar, vb) teslim nedeniyle, bu taş Dekoratif sanatlar yanı sıra Ve manevi İçeriyor Yüksek değer Malzeme Yanı sıra Turkuaz böylece Dünyada Bulundu Onlar (örn çünkü özeldir, Boyut, renk, süper kalite Ya da güzel It) fiyatlandırma Ya da Fiyatlandırma Eğer Değil profesyoneller tarafından Uluslararası Bu gerçekleştirilir

turkuaz tarihi uzun ve katlı olduğunu. Modern zamanlara antik uygarlıklardan, turkuaz tarihi bu taş popülaritesi önemli bir rol oynamıştır olmuştur.

bilinen en eski turkuaz üreten bölgelerinden birisi tarihçiler taş 2.000 ‘den fazla yıl mayınlı olmuştur inanıyorum Pers vardır. Bu bölgeden turkuaz taşlar saf, Robin yumurta mavi renk için bilinir.

Erken Persler turkuaz nedeniyle güzel mavi renk gökleri temsil inandı ve sarayların ve ibadet yerleri kubbeleri kapsayacak şekilde kullanılır. İki mayın, Sarabit el-Khadim ve Wadi Maghareh bölgenin bilinen en eski mayın olduğuna inanılmaktadır.

Arkeologlar Eski Mısırlılar turkuaz taşlar için Sarabit el-Khadim mayınlı inanıyoruz. Orada olmuştur birçok turkuaz kullanan tarih ve maneviyat boyunca ve doğaüstü inançların her zaman bu taş çevrili olması.

Turkuaz Gerçekler: Kuzey Amerika Turkuaz Tarihi

Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri turkuaz önemli bir kaynağıdır ve turkuaz tarihinin önemli bir rol oynar. Arkeologlar, antik Kızılderili kabileleri artık yıl önce maden Park Maden binlerce olarak bilinen ne turkuaz taşları madencilik başladı inanıyoruz.

Böyle Aztekler olarak kabileler taş kutsal olduğuna inanıyordu ve karmaşık maskeler ve törenleri ve önemli ritüeller için diğer süsleme yaptı.

merkezi Meksika’dan şimdiye Amerikan Southwest olarak bilinen içine, turkuaz mayınlı ve nesiller için aziz.

19. yüzyılda, Navajos gümüş ile çalışmaya başladı ve en popüler inşa turkuaz takı çeşitleri bugün bilinen. yöntemler ve malzemeler zaman test durdu ve bugün sanatçıları aynı yöntemleri ve turkuaz sembolizmi kullanırlar.

Firuze Taşı

Firuze Taşı

Tarihi Navajo turkuvaz tarih öncesi çağlara uzanır, birçok iman ve antik maden ocakları Southwest boyunca çeşitli yerlerde tespit edilmiştir.

Güneybatı turkuaz o mayınlı olduğu yere bağlı olarak, özellikleri değişir. Örneğin, Bisbee, Arizona taşlar, örneğin onların sertlik ve kahverengi matrisi için bilinir.

Diğer bazı sayfaları kontrol, turkuaz geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilgilenen varsa. Daha ayrıntılı turkuaz tarihi ile ilgili bilgileri ve nasıl onu etkiler sanayi yeni sayfaları her zaman ekleyeceğiz today.We’ll bulacaksınız. Ilginç Var bolluk turkuaz ile ilgili gerçekler bu sayfalarda bulunabili

Turkuaz belki insanlık tarihinin en eski taştır, güç, başarı ve koruma tılsım var. İnsanlar her turkuaz duymuşsunuzdur ama kültürel gerçekler insanlık tarihinin farklı kültürleri çapraz bilmiyor olabilir. Bu sayfa tüm ilginç turkuaz tarihi ve kültürel gerçekleri toplamak için adamıştır.

Aslında # 1: Turkuaz Aralık Birthstone olan

Soğuk bir Aralık sana doğurdu ise,
Kar ve buz ve neşe ay,
Elinize mavi turkuaz üzerine yerleştirin;
Yapmanız whate’er Başarı korusun.
TurquoiseSky kolye boncuk

Gerçek # 2: Turkuaz, insanlık tarihinin en eski taşlar olan

Tarih ve gizem turkuaz ile demlenmiş gerçekten büyüleyici taş. Turkuaz hayatın bir taş olarak adlandırılır ve kutsal bir taş, bu şifa özelliğine sahip olduğuna inanılmaktadır iyi ve servet bir bringer, gerçekten büyüleyici bir güç olarak binlerce yıldır saygın ve geçiştirmek için kötülük ve hastalık karşı koruma olarak kabul edilir karanlık ve kötü güçlerin etkisi. Eskiden yanlışlıkla falls biniciler ve atları korumak için düşünüldü; günümüzde büyük bir Şifa Powers ile ideal bir iyi şanslar taşları olarak kabul. Eski ve Yeni Dünyalar Pek çok kültürde, bu taş kutsal bir taş, iyi talih veya bir tılsım bir bringer olarak saygın edilmiştir.

TurquoiseSky çağdaş kolye tasarımı
Gerçek # 3: Turkuaz birlikte çeşitli kültür getirdi

Eski Mısır, Pers İmparatorluğu, Çin Shang Hanedanı itibaren, Yerli Amerikalılar çoğu, turkuaz iyi şanslar-çekicilik ya da bir tılsım olarak kabul edilir. Bu insan uygarlıklarının tümünde en önemli antika bulunabilir. Kral Tutankhamun altın maske (~ 1330BC) üzerinde, bu Tarish onun netlik ve direnç ünlüdür dekorasyon (~ 500BC) olarak Goujian kılıç üzerinde.

Bu iddianın en eski kanıt biri turkuaz kakma ile mezar mobilyalar MÖ yaklaşık 3000 yılından kalma, keşfedilen Eski Mısır’da, bulundu.

Turkuaz Taşı Yüzük

Turkuaz Taşı Yüzük

Başka eski kanıtlar, 2005 yılında bulunan, bir ejderha şeklinde bir 3700 yıllık antik, turkuaz 2.000’den fazla parçadan oluşan, en eski Çin ejderha totem gibi birçok Çinli bilim adamları tarafından inanılmaktadır. Antik merkezi Çin’in Henan eyaletinin Yanshi City Erlitou emanetler sitede keşfedildi. Birçok Çinli bilginler Erlitou Xia Hanedanı (2100 BC-1600 BC), Çin’in ilk hanedanı başkenti site olduğuna inanıyorum.

Eski taşlar biri olmasına rağmen, turkuaz muhtemelen ilk Roma Katolik Kilisesi’nin etkisinde bir düşüşün ardından, turkuaz 14 yüzyıla kadar Batı’da bir süs taşı olarak önemli hale vermedi Türkiye üzerinden diğer İpek Yolu yeniliklerle Avrupa’ya tanıtıldı hangi in-laik takı, turkuaz kullanımına izin verdi.

Altın 1. Farsça Turkuaz Tiara, 2. Teck Turkuaz Tiara, 3. King Tut, 4. Tibet turkuaz
5. En eski Çin turkuaz ejderha totem, Goujian of Goujian 7. Kılıç (yakından bakmak) 6. Kılıç {Görüntü kaynakları: Craigslists, orderofsplendor.blogposts.com}
Antik Pers İmparatorluğu’nda, gök mavisi taş doğal ölüme karşı koruma olarak boyun veya bilek yuvarlak önce yıpranmış oldu. Turkuaz yaygın hem içinde hem dışında nesneler, cami ve diğer önemli binaları süslemek için kullanılan binlerce yıldır ulusal taş oldu.

Turkuaz Mısır kullanılması muhtemelen daha önce Birinci Hanedanı ve kadarıyla uzanıyor; Ancak, muhtemelen taş içeren en iyi bilinen parçaları bu Tutankhamun mezarı, bolca taş kakmalı oldu en önemlisi Firavun’un ikonik mezar maskesi kurtarıldı.

4 ya da 5. yüzyılda sonra, örneğin Marco Polo olarak kaşifler taş hakkında yazmaya başladı.

Bu koruma ve iyileşme için takılar yoğun kullanmıştır Navajo, Apache ve Zuni gibi Kızılderililer kabileler 1000 yılı aşkın geçmişi söz de değer.

TurquoiseSky kolye
Gerçek # 4: Turkuaz evlilik 11. yıldönümü için taştır

Hiç düğün turkuaz, yeşil takılar ile klasik beyaz gelinlik temalı hayal ettiniz mi? Turkuaz takılar mükemmel düğün kar beyaz tema eşleşir. Basitçe dışarı bulacaksınız ‘turkuaz düğün’ bir google arama yapın.

{Görüntü kaynağı: Google resim arama ‘turkuaz düğün’}

Gerçek # 5: Turkuaz temelleri Q / As

Turkuaz Oluşumu

Turkuaz formları, su, bakır, alüminyum ve diğer mineralleri içeren kayaların arasından süzülerek zaman. Bir kimyasal reaksiyon biz turkuaz olarak bildiklerini mevduat sonuçlanır gerçekleşir. Yani milyonlarca yıl süren bir süreç anlatan basitleştirilmiş bir yoldur ve koşullar karmaşık bir dizi araya geldiklerinde sadece olur.

Neden Turkuaz Farklı Renkler nedir?

Bakır mevcut olduğunda turkuaz mavi geliştirilmiştir. Turkuaz oluşturulan alanda daha fazla alüminyum, yeşil turkuaz olacak gölge içeriyorsa. Çinko mevcut olduğunda, mevduat sarı-yeşil renk, bugüne kadar Nevada’da carico Gölü ve Blue Ridge madenleri dahil olmak üzere sadece birkaç alanlarda bulunmuştur nadir bir kombinasyon vardır.

FİRUZE YÜZÜK

FİRUZE YÜZÜK

Neden Turkuaz Orada Karanlık İşaretleri mısınız?

Bu matris, turkuaz oluşan kaya. Taşlar kesilir zaman, matris bazı Turkuaz bağlı kalır. Turkuaz kaya farklı formu, çünkü matris rengi değişir.

Siyah matriks demir pirit olabilir
Sarı matris riyolit olabilir
Brown, muhtemelen demir oksit
Terim örümcek dokuma onlara boyunca dağıtılan matris ince çizgiler ile taşlar atıfta
Pretty TurquoiseSky takılar
Turkuaz Bir Sabit Taş mı?

Takı için kullanılan turkuaz Sertlik genellikle Mohs ölçeğine göre 5-6 arasında değişir. Zor turkuaz genellikle kurutun veya bir şansı vardı var yeryüzünün yüzeyinde yakın bulunmuştur. Çok yumuşak ve gözenekli artırılmış sürece kullanılacak – Daha yumuşak turkuaz tebeşir gibi olduğunu.

Doğal Turkuaz nedir?

Doğal turkuaz kesilmiş ve parlatılmış, ama hiçbir yapay bir değişiklik taşlar yapılmıştır olabilir. Vücut yağları ve nem diğer kaynaklar taş emilir gibi renk zamanla değişebilir. Sadece yüksek kalitede turkuaz doğal halde kullanılabilir.

Nasıl Turquoise Bakım için?

Bunu çizilmesini önlemek için dikkatle turkuaz takı kolu. Sert taşlar veya buna karşı ovmak ve hasara neden olabilecek diğer malzemeler ile turkuaz saklamayın.

Bu tür yağlar, parfüm ve ev temizlik gibi yüksek ısı ve kimyasallardan uzak tutun turkuvaz. Hatta stabilize turkuaz kimyasal sabit bir bombardımanı ile etkilenebilir