OTANT�K TA�

KEHRİBAR BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
KEHRİBAR BAYAN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ RUS AMBERİ
 • 9 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BAYAN YÜZÜK
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA

KEHRİBAR BAYAN YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 18 KARAT BALTIK RUS AMBERİ YÜZÜK MUHTEŞEM IŞILTILI 1.KALİTE SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

AMBER BAYAN YÜZÜK

AMBER BAYAN YÜZÜK

Amber – Fosil reçine , mineraloit sınıf organik bileşiklerin . Üretimi için kullanılmış takı , ilaçlar [1] . “Güneş hediye”, “deniz gözyaşları” ve böylece D. – Bu şiirsel adları bir yeri vardır.

Sukkinil – kelimenin dar anlamıyla Amber denilen, en ünlü ve fosil reçine türleri tipik. (Baltık kehribar% 98’ini Oluşturan).
Gedanit – san balmumsu
Hess – kahverengi, opak
Statienit – Siyah, çok kırılgan
Bokkeit – Karanlık, opak, elastik
Uzmanlar Amber kıyısında yer alan “Yeryüzü” için “deniz”, gelen kehribar ikiyüzseksen çeşitleri arasında ayrım. Şeffaf (“temiz”) ve mat külçeleri bu özelliklerin her ikisi de bir araya sözde  tanımlamak için sıralanır. Yelpazenin renkleri daha az kehribar genellikle tonları, – Yaklaşık net sulu onlar “buz rengi”, “kemik” olarak adlandırılan beyazımsı-opak taşlar olduğunu söylüyor. Bu renk çeşitliliği nedeni genellikle gibi çeşitli kalıntılar vardır pirit amber yeşilimsi renk tonu vermek veya yosun. Hava kabarcıklarının bir çok içi külçe dondurulmuş, bu köpüklü beyaz renkli hale gelir. Bazı mineraller bile özel bir kehribar gümüş gelgit sağlayabilir.

kehribar kapanımlar genellikle “sözde içerme böcekler mükemmel küçük ayrıntıyı sağlar hızla katılaşan kütle ölmek, böylece reçinenin yeni bölümleri ile reçine örtüşme damla kalarak eklembacaklılar – “.
Fotoyaşlanma kehribar. Peyzaj kehribar.

Amber Baltic – “Venüs Hair”.

Amber Baltic – “Bıldırcın yumurtası.”

Fotoyaşlanma sarı – beyaz kahverengi bir taş renk geçişi.
Mevduat [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
amber çıkarılması (açık işletme ocakları güçlü su jeti bulanıklık yantarenosnuyu t. N. “Mavi dünya”) için dünyadaki tek sanayi şirketi köyünde bulunan Amber Kaliningrad bölgesi Rusya’nın. Kaliningrad bölgesinde amber yatakları dünyanın en az% 90 değil.

Taşlar eşit fazla 1 kg ağırlığında ve satılmaya hazır olmayabilir amber adet (“kıymetli taşlar için benzersiz kehribar oluşumları referans onayı üzerine” 1999/05/01 N 8 Hükümet Kararnamesi). Ayrıca lisans kişiler işlenmemiş ham kehribar (c t.7.5 olmadan ciro ve ihracat yurtdışında Rus bireylere ve ihracat için yasak, St.16.2 İdari Kod;. Değerli içeren malların Rusya Federasyonu Rusya Federasyonu ithaline İlişkin Yönetmelik ve ihracat metaller, değerli taşlar, kehribar ve ürünleri).

Amber üzerinde bulunan Sicilya (denir simetitom), içinde Romanya’da (rumenit), Myanmar (Burma), Kanada bazı,местах Атлантического побережья США , Мексике , Доминиканской Cumhuriyet ( Dominik kehribar üzerine) Ukrayna (üç kanıtlanmış mevduat Rivne bölge : Rokytnivskyi, Dubrovitsky, Vladimeretsky alanları ve bir – in Volyn bölge [2] ), Baltık ülkelerinin kıyısında küçük miktarlarda.

Tarih [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
In antik Rus (gelen kehribar veya ilektr ilektron çağırdı . eski Yunanca ἤλεκτρον, “kehribar”). Olarak tarif ilektr Azbukovnik yılında “son derece dürüst taş, Drago tacos biri birlikte taşları ve srebroviden zlatoviden diyoruz” dedi. Belki alevlenme veya kehribar ilektra “yanıcı Alatyr beyaz taş” efsanevi görünümünü doğurdu. Amber ile ikinci kimliği hakkında Görüş olan ilk dile N. I. Nadezhdin “İmparatorluk Rus Coğrafya Derneği Bülteni” (Böl. 7, 1853, App. 2-4).

 

AMBER TAŞI

AMBER TAŞI

Amber pandantifler

(“Entar” şeklinde) Eski Rus kelime “amber” (1562 yılında kroniklerinde belirtilen) XVI yüzyıl başında geldi. [3] “Eski Rus, Slav dolayısıyla sembol – Gintaras ve Rusça – Gentator, burada Litvanyalı geliyor – Amber ” [4] . Ayrıca ödünç Rus kelime olduğuna inanılmaktadır Litvanya [5] [6] , Litvanya kabileleri Amber Sahili ve Rus yaşamak eğiliminde – çok nadirdir.

Antik dünyada amber küçük bir dekorasyon genellikle genç daha değer bir köle Roma için kehribar teslimat için, köle pazarında Amber yolu büyük zorluklarla dolu oldu. İnsanlar Yaşları milyonlarca yıl, mucizevi özellikleri tahmin ediliyor fosil reçineler, donatılmış. Fosilleşmiş reçine İlaç ve takı çeşitli hastalıklar için tavsiye edilir. Romalı bilgin Plinius ( 23 – 79 yaş BC) kehribar muska hastalıklara karşı koruma ikna oldu prostat ve ruhsal bozukluklar.

Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Kilise reformcu Martin Luther cebinde taşırdı hep kehribar böbrek taşı korur inanıyordu ve. Bir tıp önerileri 1680 yılında şöyle demiştir: “Kehribar yapılan durulayın, faydaları kafasından tıkanmalar gelen.” Bu birlikte rastёrty kehribar karıştırırsanız inanılıyordu bal ve gül yağı göz hastalıkları için etkili bir hukuk yolu elde etmek. Cam oldukça açık yapmak mümkün olmamıştır o günlerde, olarak, kehribar cilalı gözlük ve büyüteçler yapılmıştır.

«Boernstein», «” taş yanma – yani eski Alman denilen amber içinde XIII yüzyılda . Bu sadece kalbindeki ağrı giderir ateşe o kehribar dumanı inanılan ve yardımcı olur edilmiş romatizma , ama aynı zamanda bir yedek olarak hizmet verebilir tütsü . Bu Brandenburg-Prusya krallarının rastlantı değildir XVII yüzyılda, doğanın değerli bir hediye toplamak için tekel hakkı verildi. sahil sakinleri onu kesinlikle yasaktı – Cezaevinde veya ölüm cezasının cezası altında.

XX yüzyılın otuzlu [kaynak 311 gün belirtilmedi] biyokimyacı izole başardı süksinik asit (sınır dibazik karboksilik asit hücrelere oksijen sürecini uyarır ve bir tonik ve restoratif özelliklere sahip bir madde -). Bugün süksinik asit endüstrisi tarafından üretilen, özellikle onun adipik asit üretiminde bir yan ürün, bitki ıslahında, gıda endüstrisinde kullanıldığı gibi üretilen kanatlı yetiştiriciliği ve hayvancılık gıda endüstrisinde bir olarak kullanılan gıda katkı maddesi E363 .

[Kehribar kullanın düzenleme | wiki metnini düzenleyin ]
takı ve sanat [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]

Kehribar konut kadranı çevirerek Mekanik saat

Kaplumbağa heykelcik bronz ve kehribar yapılmış
Amber takı ve ev eşyaları, her türlü üretimi için eski zamanlardan beri kullanılmıştır. Amber sadece giyilebilir takı vermedi, ama böyle durumlarda sigara, kül tablası, kutular, sandıklar ve hatta saatlerce gibi pratik ürünler. Ünlü yapma sanatı özel bir yer Amber Odası .

Büyük kehribar ürünleri beceri yaratma Dünya Savaşı sırları sonra çoğunlukla kayboldu. Baltık ülkelerinde bu geleneklerin canlandırılması ayrı yollardan gittim. Benzer şekilde, Rusya’da çeşitli sanatsal yönleri kurdu. St. Petersburg ve Kaliningrad – İki “okullar” ayrılabilir. İkinci güneş taş tüm doğal güzellikleri üzerinde değerli kehribar bağımsız uygulamalı çalışma, yıllık bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Sarı – bir kırılgan malzeme, işleme da daha pahalı bir mücevher yol açar, boyutu ve birincil taşlar, ağırlıkla önemli bir azalmaya yol açar.

, Parlatma, kesme oyma ve diğerleri, aydınlatma, akkorluk, ısıtma, kimyasal işleme: Şu anda, orijinal işleme teknolojisi istenilen kehribar renk ve doku vermek için vardır. Ayrıca özellikle dikkat çekicidir kehribar bastı.

Amber açıklık nem kehribar (yaklaşık% 5-10) buharlaşan özel otoklav, tutulur. -Saydam ve saydam taşlar, 16 saat boyunca 250 ° C ‘de, azot basınç altında tutulur. Sarı ışıklandırma mühürlü ederek, sondaj (daha az çatlak) dahil olmak üzere, daha fazla işlem için yararlı olduğu, daha şeffaf ve daha az kırılgan hale gelir.

 

AMBER TAŞI YÜZÜK

AMBER TAŞI YÜZÜK

Daha şeffaf kehribar köpüklü doku kullanılan ısı yapmak. kehribar onlar daldı ve ışıltılı lensler, diskler veya gevreği formu, otoklav her zaman kırmızı-sıcak küçücük hava kabarcıkları vardır.

Çeşitli oksidasyon yöntemleri (kimyasal, termal) kullanılarak amber rengini değiştirmek için. amber oksidasyonu ince kahverengi bir kabuk ile kaplı. Işıkla yaşlanmaya – Oksidasyon sarı yapay yollarla değil, aynı zamanda, doğal sadece oluşur. Hafif parlatma kabuk kalıntıları, o taşlama yıldızı olacak ve kehribar o doğanın olduğu gibi olur.

Isıtmalı kehribar ısıtmak, bir ışıltı ile karanlık bir taş olsun. Kiraz – 100-250 Amber Cı renkli, şeffaf taş arasında bir sıcaklığa ısıtıldığında, bir koyu ile açık san arasında değişir. Aksi halde şişen ve patlamaları, sadece açıklama sonrasında sarı ısıtın.

Amber ısıtılan parçalar çok yumuşak hale gelir. Kalıp doğal sarı dağılım pülverize Bu özellik, sıkıştırma sırasında kullanılır. Isı ve basınç altında, bir toz yapışkan bir kütle haline dönüşür. Preslenmiş taş yazılar elde edilen eğri formlar soğutma ve katılaşma sonrası. Amber tozu mümkün parlak zıt renkler üretmek için yapar, çeşitli boyalar ile karıştırılabilir (beyaz, siyah, kırmızı) ve doğal (saydam yeşil, kiraz) yakın gölgeler. Kehribar tozu ile basıldığında mozaik işlerlik kazandırmak için çeşitli fraksiyonların amber cilalı parçaları kullanılabilir. Preslenmiş amber yapılmış ürünler, katı taş güzellik ürünleri aşağı değil, ama birkaç kez daha ucuz mal olacak.

Amber özel bir işleme tekniği bir moda haraç ya da maske kusurları (yatak, çatlaklar, bulanıklık) taşın doğal güzelliğini ifşa, ama aynı zamanda olması için yalnızca kullanılabilir.

Eski günlerde gerekli saflık ve sığ kum ya da tuz ısıtılır kehribar renk bal, yağ veya yağ pişmiş, fırında tutulur hale getirmek için. Eski aile tarifleri hala Baltık Devletleri’nde takı üretiminde özel olarak kullanılır.

Kehribar sektöründe Başarılar kuyumcular gibi Kaliningrad Baltık Expo (Rusya), «Amber gezisi» olarak Vilnius (Litvanya) çeşitli ticaret ve sergi mekanları üzerinde gösterilmiştir.

tekniği [ değiştir | Wiki metnini düzenleyin ]
Amber çok iyi bir elektrik yalıtkan . Onun özel bir elektrik direnci hacmi ρ = 17 Ekim ohm / m ve dielektrik kaybı teğet tg δ = 0,001. (Amber ile yarışın can yalnızca Teflon-4 , hangi ρ = … 15 Ekim 18 Ekim ohm / m, tg δ ≤ 0,0001). Kullanılan kehribar izolatörleri (özellikle 1960’larda, flor plastik yaygın giriş yıllar önce) iyonizasyon odalarında rentgenmetrov . Normalde erimiş sarı kullanılan – sözde “ambroid.”

Amber vernik [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Bu (büyük diğer izolatörler yüzeylerini kapsayacak şekilde kullanılan yüzey direnci ).

Bazen imalatında bir bağlayıcı olarak kullanılan bir zımpara .

Içinde çözüldü basınç altında sarı vernik (hurda) üretimi için , benzen , 200 ° ‘lik bir sıcaklıkta, C (oda eritmek değildir). Boya uygulamak kurutulmuş ve yüzey ısındı edilecek

Dünya pazarında Şirket c 1988 dünyanın dört bir yanından gelen kehribar en sıradışı renkler madencilik ve üretim yapmaktadır. Biz Avrupa, Asya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde fuarlarda çok sayıda ödül kazanan vardır.

Bizim koleksiyonunda bulacaksınız: Karayip mavi ve yeşil; kiraz ve kırmızı Meksika; bal, konyak, kiraz, beyaz, yeşil ve renkli Baltık kehribar. Tüm öğeler ° 925 gümüş veya gümüş metal çerçeveli.

amber en değerli ve ilgi çekici parçaları, doğal ve doğal içerme vardır. Onlar bazen evlilik için yanlış olabilir, ancak, bize gezegenimizin multi tarihini açığa her parçanın teklik verir.

Renk: Karayip (mavi-yeşil). Renk tonları, doğal aydınlatma bağlı olarak mavi-yeşilden maviye değişebilir.

Menşei: Hispaniola adasında Rus denizciler tarafından yaklaşık 8 yıl önce bu renkte bulundu.

Yaş: 35 milyon kadar Yıl..

Tarih: Karayip böyle bir sıradışı renk amber yükümlü volkanik kül, volkanik oluşum adada bol. Sonuç olarak, Karayip renk aldı.

cherry1.jpg
Renk: Kiraz (Meksika).

Menşei: Meksika

Yaş:. 30 milyon yaşında.

Tarih: eski kiraz rengi amber 350 milyon yaşlı, Burma (Himalayalar) tespit edildi Yıl.. Meksikalı amber genç yaşına rağmen, o konumu nedeniyle de karasal kayaların özelliklerine, renk alışılmadık parlaklığı için dikkate değerdir.

cgreen.jpg

Renk: Karayip (yeşil). Renk tonları, doğal aydınlatma bağlı yeşil sarı-yeşil değişebilir.

Menşei: Hispaniola adasında Rus denizciler tarafından yaklaşık 8 yıl önce bu renkte bulundu.

Yaş: 35 milyon kadar Yıl..

Tarih: Karayip böyle bir sıradışı renk amber yükümlü volkanik kül, volkanik oluşum adada bol.

cherry2.jpg
Renk: Kiraz (Baltık).

Menşei: Baltık Denizi alanı.

Yaş: 350 milyona kadar Yıl..

Tarih:. Biz 90 yaşında milyon yaşında altındaki kiraz Baltık kehribar kullanın. Bu kırmızımsı toprak ve kil karanlık kayalar ile temas halinde olan 400 metre derinlikte, ekstre edilir. Koyu kiraz rengi sadece taş, 1-2 mm yüzeyinde olduğunu. Çok güzel bir parlaklık kazandırır reçine orijinal rengi, – limon renkli taş içinde.

honey.jpg
Renk: bal (Baltık).

Menşei: Baltık Denizi alanı.

Yaş:. Mln yaşında 40-60 kadar.

Tarih: Gezegenin her köşesinde bulunabilir amber en ünlü renk. Bal rengi kadar 600 farklı renk olduğunu.

green.jpg
Renk: Yeşil (Baltık).

Menşei: Belarus ve Ukrayna sınır.

Yaş:. Mln yaşında 40-60 kadar.

Tarih: Buz Devri Buz hareketli plaka sırasında yosun, yaprak, ot, rengini parçasını oluşturan içeren yeşil organik parçaları bastırdı.

milk.jpg
Renk: beyaz veya kraliyet (Baltık).

Menşei: Baltık Denizi dip.

Yaş:. Mln yaşında 40-60 kadar.

Tarih: Baltık Denizi’nde daha önce prehistorik orman oldu. Küresel soğutma sonucunda buzul aşağı gitti ve erimiş zaman, Baltık Denizi kurdu. Opak sarı renkli ışık tonları verdi deniz suyu, kum, tuz ve hava ile temas içinde uzun bir süre için ahşap adımı.

multi.jpg
Renk: çok renkli.

Menşei: Baltık ve Karayip Denizi.

Yaş:. Mln yaşında 40-60 kadar.

altık Denizi üzerinde kehribar raspoloeny en büyük mevduat, bu yüzden “Baltık altın” denir. Dominik Cumhuriyeti donmuş gözyaşları benzer bir gözyaşı biçimli kehribar vardır.

 

 

KEHRİBAR YÜZÜK

KEHRİBAR YÜZÜK

Amber onun kişisel hekimin Papa Boniface VIII ölümsüzlük iksiri, bir üyesiydi.
amber iyi tür bir sarımsı bir renk tonu ile şeffaf ve kırmızı mum, renk olarak kabul edilir.
Antik çağda bir inanç vardı: Onun bütün kötü işler itiraf yatmadan önce, sonra karısına göğsüne amber bir parça koyarsanız. Martin Luther cebinde böbrek taşı oluşmuş değil amber bir parça taşıdı.
XIX yüzyıl kehribar sonunda yaygın olarak antibakteriyel özelliklere sahip bir malzeme olarak sigara aksesuarları üretiminde başvurdu. Süksinik asit kapmak ve kansere neden olan katran nötralize – Bu kehribar ağızlıklar sigaranın neden olduğu zararı azaltmak olduğuna inanılmaktadır.
Boyun yakın koyun, kehribar, enerji nabız karotis arterler verir toksinlerin tüm vücudunu temizler. Kafanın ben, baş ağrısı engeller etrafında kehribar kolye ruh hali geliştirir ve kötü hava olumsuz etkisini yumuşatır.
Şifa ve kehribar takı. Boyun amber etrafında yıpranmış ise, bir astım krizi önleyebilir. Kehribar boncuklar kulaklar, gözler ve boğaz hastalıklarında tiroid bezi bozuklukları ile yardımcı olur. Amber levhalar viski baş ağrısı, artrit ve ağrılı eklem ovuşturdu. Rusya’da, ya da keten dikili kehribar boncuklar kıvrımları bebek giysileri afet ve hastalıklara karşı korumak için.
Amber organojenik kayadır. Boyama kehribar kırmızımsı-kahverengi açık sarı arasındadır. Taşlar neredeyse siyah vardır. Özellikle içlerinde mahkumlarla amber parçaları ödüllü kuyumcular arasında hava veya su kabarcıkları.
Bu taşın ismi “Baltık Denizi’nin altın” anlamına gelir.
Kompozisyon. Sarı organik asitlerin makromoleküler bileşiklerin (örneğin, bir kristal yapıya sahip olan) amorftur. Içinde yabancı maddeler, kükürt, azot, silikon, alüminyum, ve demir bulunmaktadır gibi.
Fiziksel özellikler:
a) Renk: amber tonları bir çeşitlilik vardır – beyazdan, kırmızımsı-kahverengi, sarı, parlak Golden, soluk. En iyi amber bu tipleri bir sarımsı bir renk ile şeffaf ve kırmızı renk o mum,
3 b) sertlik – 4,
c) Yoğunluk: 0,97 – 1,11,
d) Şeffaflık: opak, şeffaf ortam berrak,
d) özelliği – hayır,
e) kehribar amorf, yani Bir kristal yapısına sahip değilsiniz.
Menşei: 38-120.000.000 yıl önce gezegende büyüdü eski ağaçların fosilleşmiş reçine. Bu bizim gezegenimizin örtüsü dramatik bir değişim kolaylaştırıldı.
Bir önceki dönemin kuru ve sıcak iklimi ılımlı sıcak tarafından değiştirildi. Hızla Kapalı tohumlular, yeni çam yayıldı ve cycads, sagu, eğrelti gibi birçok diğer bitkiler, ortadan kayboldu.
mevduat Baltık Denizi ve Dominik Cumhuriyeti kıyısında yer almaktadır. Ilıman enlemlerde ve daha az iğne yapraklı bitki örtüsü-döken oluşturduğu kehribar mevduat çoğu – subtropikal bitkiler tarafından. Amber pek çok depozit zaten yakın astropika bağlantılıdır.
Uygulamalar. amber ilk söz onuncu yüzyıla aittir ve Londra’daki British Museum’da Dikilitaş üzerine Asur çivi yazılı kitabede bulundu.
Çok dikkat tıbbi amaçlar için kehribar kullanımı: Bu kehribar ateş tedavileri inanıyordu ve toz haline dövülerek ve gül yağı ile karıştırılır ve bal görünümünde zayıflaması ve onun saf haliyle tozu ile, çocuklarda hastalıklar ile yardımcı olur – mide hastalıklarında.
Ezilmiş kehribar ve dişlerini yağlamak Eğer onlara, parlaklık temizlemek, güçlendirmek ve onlara beyaz yapmak verecektir. Sadece eski çağlardan beri kehribar bir süs ve muska olarak görev yaptı. Mısır ve Yunan rahipler kehribar tütsü kullanılır.

KEHRİBAR BAYAN YÜZÜK

KEHRİBAR BAYAN YÜZÜK

Tılsımlar ve Amulets
En üst düzeyde tarihçiler, arkeologlar, antropologlar ve öğretmenler – Amber geçmişle bağlantıları kurmak isteyen insanların maskotu. Bu doğru bir olayları tahmin öğrenmek, doğru sonuçlar çıkarmak, bağlanmak ve tam bir resmin içine, onları sentezlemek için, zaman bağlantı kurmak için bir kişi olur. Sarı – kötü ruhları kovmak, ölümsüz ve kötü ruhları, düşman, düşmanlar ve zalimler her türlü. Taş yıldırım ve yangınlara karşı bir tılsım, bu yolcuları yardımcı olur: Onlara güvenli bir sığınak verir ve sefer batıkların korur. Amber mahkemeleri uzay, bedeninizi ve ruhunuzu temizleyin evrensel özelliği var.
Hakkında yazdı Homer bulunan kehribar kirpi, hakkında bazı bilgiler “fosil yakıt sertleştirilmiş reçine.” Yunanlılar bir elektron denilen ve güneşin bir taş onu düşündü. Ovid efsanesine göre, Fed (Güneş) ve Klimin Phaethon oğlu ona en az bir gün kuralı güneş arabanın izin babasına yalvardı.
Sonunda babası kabul etti. Phaeton, Dünya’ya çok yakın yol bilmeden ateş savaş arabasını iktidar ve götürdü. Yangın açtılar. Asya ve ötesinde süpürüldü canavarca ateş. Ren Nehri’nin Don kurudu itibaren, dağların tepeleri ayrıldı. Yıldırım tarafından kendisine çileden çıkardı Jüpiter itaatkâr Phaeton arabanın düştü.
Genç adam Eridanus (nehir) içine düştü ve yangınlar sona erdi. Anne ve ölen kardeşi ve, hıçkırarak, acı yasını ağaçların dönüştü. Onların dallarından düşen gözyaşları, güneşte sertleşti. Bu nehirde mayınlı ve Roma ve Yunanistan’a getirildi tanrıların, kehribar gözyaşları olduğunu.

KEHRİBAR BAYAN YÜZÜK

OTANTİK YÜZÜKLER
KEHRİBAR BAYAN YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ RUS AMBERİ
 • 9 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • BAYAN YÜZÜK
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

KEHRİBAR BAYAN YÜZÜK

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 18 KARAT BALTIK RUS AMBERİ YÜZÜK MUHTEŞEM IŞILTILI 1.KALİTE SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR…

AMBER BAYAN YÜZÜK

AMBER BAYAN YÜZÜK

Amber – Fosil reçine , mineraloit sınıf organik bileşiklerin . Üretimi için kullanılmış takı , ilaçlar [1] . “Güneş hediye”, “deniz gözyaşları” ve böylece D. – Bu şiirsel adları bir yeri vardır.

Sukkinil – kelimenin dar anlamıyla Amber denilen, en ünlü ve fosil reçine türleri tipik. (Baltık kehribar% 98’ini Oluşturan).
Gedanit – san balmumsu
Hess – kahverengi, opak
Statienit – Siyah, çok kırılgan
Bokkeit – Karanlık, opak, elastik
Uzmanlar Amber kıyısında yer alan “Yeryüzü” için “deniz”, gelen kehribar ikiyüzseksen çeşitleri arasında ayrım. Şeffaf (“temiz”) ve mat külçeleri bu özelliklerin her ikisi de bir araya sözde  tanımlamak için sıralanır. Yelpazenin renkleri daha az kehribar genellikle tonları, – Yaklaşık net sulu onlar “buz rengi”, “kemik” olarak adlandırılan beyazımsı-opak taşlar olduğunu söylüyor. Bu renk çeşitliliği nedeni genellikle gibi çeşitli kalıntılar vardır pirit amber yeşilimsi renk tonu vermek veya yosun. Hava kabarcıklarının bir çok içi külçe dondurulmuş, bu köpüklü beyaz renkli hale gelir. Bazı mineraller bile özel bir kehribar gümüş gelgit sağlayabilir.

kehribar kapanımlar genellikle “sözde içerme böcekler mükemmel küçük ayrıntıyı sağlar hızla katılaşan kütle ölmek, böylece reçinenin yeni bölümleri ile reçine örtüşme damla kalarak eklembacaklılar – “.
Fotoyaşlanma kehribar. Peyzaj kehribar.

Amber Baltic – “Venüs Hair”.

Amber Baltic – “Bıldırcın yumurtası.”

Fotoyaşlanma sarı – beyaz kahverengi bir taş renk geçişi.
Mevduat [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
amber çıkarılması (açık işletme ocakları güçlü su jeti bulanıklık yantarenosnuyu t. N. “Mavi dünya”) için dünyadaki tek sanayi şirketi köyünde bulunan Amber Kaliningrad bölgesi Rusya’nın. Kaliningrad bölgesinde amber yatakları dünyanın en az% 90 değil.

Taşlar eşit fazla 1 kg ağırlığında ve satılmaya hazır olmayabilir amber adet (“kıymetli taşlar için benzersiz kehribar oluşumları referans onayı üzerine” 1999/05/01 N 8 Hükümet Kararnamesi). Ayrıca lisans kişiler işlenmemiş ham kehribar (c t.7.5 olmadan ciro ve ihracat yurtdışında Rus bireylere ve ihracat için yasak, St.16.2 İdari Kod;. Değerli içeren malların Rusya Federasyonu Rusya Federasyonu ithaline İlişkin Yönetmelik ve ihracat metaller, değerli taşlar, kehribar ve ürünleri).

Amber üzerinde bulunan Sicilya (denir simetitom), içinde Romanya’da (rumenit), Myanmar (Burma), Kanada bazı,местах Атлантического побережья США , Мексике , Доминиканской Cumhuriyet ( Dominik kehribar üzerine) Ukrayna (üç kanıtlanmış mevduat Rivne bölge : Rokytnivskyi, Dubrovitsky, Vladimeretsky alanları ve bir – in Volyn bölge [2] ), Baltık ülkelerinin kıyısında küçük miktarlarda.

Tarih [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
In antik Rus (gelen kehribar veya ilektr ilektron çağırdı . eski Yunanca ἤλεκτρον, “kehribar”). Olarak tarif ilektr Azbukovnik yılında “son derece dürüst taş, Drago tacos biri birlikte taşları ve srebroviden zlatoviden diyoruz” dedi. Belki alevlenme veya kehribar ilektra “yanıcı Alatyr beyaz taş” efsanevi görünümünü doğurdu. Amber ile ikinci kimliği hakkında Görüş olan ilk dile N. I. Nadezhdin “İmparatorluk Rus Coğrafya Derneği Bülteni” (Böl. 7, 1853, App. 2-4).

 

AMBER TAŞI

AMBER TAŞI

Amber pandantifler

(“Entar” şeklinde) Eski Rus kelime “amber” (1562 yılında kroniklerinde belirtilen) XVI yüzyıl başında geldi. [3] “Eski Rus, Slav dolayısıyla sembol – Gintaras ve Rusça – Gentator, burada Litvanyalı geliyor – Amber ” [4] . Ayrıca ödünç Rus kelime olduğuna inanılmaktadır Litvanya [5] [6] , Litvanya kabileleri Amber Sahili ve Rus yaşamak eğiliminde – çok nadirdir.

Antik dünyada amber küçük bir dekorasyon genellikle genç daha değer bir köle Roma için kehribar teslimat için, köle pazarında Amber yolu büyük zorluklarla dolu oldu. İnsanlar Yaşları milyonlarca yıl, mucizevi özellikleri tahmin ediliyor fosil reçineler, donatılmış. Fosilleşmiş reçine İlaç ve takı çeşitli hastalıklar için tavsiye edilir. Romalı bilgin Plinius ( 23 – 79 yaş BC) kehribar muska hastalıklara karşı koruma ikna oldu prostat ve ruhsal bozukluklar.

Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Kilise reformcu Martin Luther cebinde taşırdı hep kehribar böbrek taşı korur inanıyordu ve. Bir tıp önerileri 1680 yılında şöyle demiştir: “Kehribar yapılan durulayın, faydaları kafasından tıkanmalar gelen.” Bu birlikte rastёrty kehribar karıştırırsanız inanılıyordu bal ve gül yağı göz hastalıkları için etkili bir hukuk yolu elde etmek. Cam oldukça açık yapmak mümkün olmamıştır o günlerde, olarak, kehribar cilalı gözlük ve büyüteçler yapılmıştır.

«Boernstein», «” taş yanma – yani eski Alman denilen amber içinde XIII yüzyılda . Bu sadece kalbindeki ağrı giderir ateşe o kehribar dumanı inanılan ve yardımcı olur edilmiş romatizma , ama aynı zamanda bir yedek olarak hizmet verebilir tütsü . Bu Brandenburg-Prusya krallarının rastlantı değildir XVII yüzyılda, doğanın değerli bir hediye toplamak için tekel hakkı verildi. sahil sakinleri onu kesinlikle yasaktı – Cezaevinde veya ölüm cezasının cezası altında.

XX yüzyılın otuzlu [kaynak 311 gün belirtilmedi] biyokimyacı izole başardı süksinik asit (sınır dibazik karboksilik asit hücrelere oksijen sürecini uyarır ve bir tonik ve restoratif özelliklere sahip bir madde -). Bugün süksinik asit endüstrisi tarafından üretilen, özellikle onun adipik asit üretiminde bir yan ürün, bitki ıslahında, gıda endüstrisinde kullanıldığı gibi üretilen kanatlı yetiştiriciliği ve hayvancılık gıda endüstrisinde bir olarak kullanılan gıda katkı maddesi E363 .

[Kehribar kullanın düzenleme | wiki metnini düzenleyin ]
takı ve sanat [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]

Kehribar konut kadranı çevirerek Mekanik saat

Kaplumbağa heykelcik bronz ve kehribar yapılmış
Amber takı ve ev eşyaları, her türlü üretimi için eski zamanlardan beri kullanılmıştır. Amber sadece giyilebilir takı vermedi, ama böyle durumlarda sigara, kül tablası, kutular, sandıklar ve hatta saatlerce gibi pratik ürünler. Ünlü yapma sanatı özel bir yer Amber Odası .

Büyük kehribar ürünleri beceri yaratma Dünya Savaşı sırları sonra çoğunlukla kayboldu. Baltık ülkelerinde bu geleneklerin canlandırılması ayrı yollardan gittim. Benzer şekilde, Rusya’da çeşitli sanatsal yönleri kurdu. St. Petersburg ve Kaliningrad – İki “okullar” ayrılabilir. İkinci güneş taş tüm doğal güzellikleri üzerinde değerli kehribar bağımsız uygulamalı çalışma, yıllık bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Sarı – bir kırılgan malzeme, işleme da daha pahalı bir mücevher yol açar, boyutu ve birincil taşlar, ağırlıkla önemli bir azalmaya yol açar.

, Parlatma, kesme oyma ve diğerleri, aydınlatma, akkorluk, ısıtma, kimyasal işleme: Şu anda, orijinal işleme teknolojisi istenilen kehribar renk ve doku vermek için vardır. Ayrıca özellikle dikkat çekicidir kehribar bastı.

Amber açıklık nem kehribar (yaklaşık% 5-10) buharlaşan özel otoklav, tutulur. -Saydam ve saydam taşlar, 16 saat boyunca 250 ° C ‘de, azot basınç altında tutulur. Sarı ışıklandırma mühürlü ederek, sondaj (daha az çatlak) dahil olmak üzere, daha fazla işlem için yararlı olduğu, daha şeffaf ve daha az kırılgan hale gelir.

 

AMBER TAŞI YÜZÜK

AMBER TAŞI YÜZÜK

Daha şeffaf kehribar köpüklü doku kullanılan ısı yapmak. kehribar onlar daldı ve ışıltılı lensler, diskler veya gevreği formu, otoklav her zaman kırmızı-sıcak küçücük hava kabarcıkları vardır.

Çeşitli oksidasyon yöntemleri (kimyasal, termal) kullanılarak amber rengini değiştirmek için. amber oksidasyonu ince kahverengi bir kabuk ile kaplı. Işıkla yaşlanmaya – Oksidasyon sarı yapay yollarla değil, aynı zamanda, doğal sadece oluşur. Hafif parlatma kabuk kalıntıları, o taşlama yıldızı olacak ve kehribar o doğanın olduğu gibi olur.

Isıtmalı kehribar ısıtmak, bir ışıltı ile karanlık bir taş olsun. Kiraz – 100-250 Amber Cı renkli, şeffaf taş arasında bir sıcaklığa ısıtıldığında, bir koyu ile açık san arasında değişir. Aksi halde şişen ve patlamaları, sadece açıklama sonrasında sarı ısıtın.

Amber ısıtılan parçalar çok yumuşak hale gelir. Kalıp doğal sarı dağılım pülverize Bu özellik, sıkıştırma sırasında kullanılır. Isı ve basınç altında, bir toz yapışkan bir kütle haline dönüşür. Preslenmiş taş yazılar elde edilen eğri formlar soğutma ve katılaşma sonrası. Amber tozu mümkün parlak zıt renkler üretmek için yapar, çeşitli boyalar ile karıştırılabilir (beyaz, siyah, kırmızı) ve doğal (saydam yeşil, kiraz) yakın gölgeler. Kehribar tozu ile basıldığında mozaik işlerlik kazandırmak için çeşitli fraksiyonların amber cilalı parçaları kullanılabilir. Preslenmiş amber yapılmış ürünler, katı taş güzellik ürünleri aşağı değil, ama birkaç kez daha ucuz mal olacak.

Amber özel bir işleme tekniği bir moda haraç ya da maske kusurları (yatak, çatlaklar, bulanıklık) taşın doğal güzelliğini ifşa, ama aynı zamanda olması için yalnızca kullanılabilir.

Eski günlerde gerekli saflık ve sığ kum ya da tuz ısıtılır kehribar renk bal, yağ veya yağ pişmiş, fırında tutulur hale getirmek için. Eski aile tarifleri hala Baltık Devletleri’nde takı üretiminde özel olarak kullanılır.

Kehribar sektöründe Başarılar kuyumcular gibi Kaliningrad Baltık Expo (Rusya), «Amber gezisi» olarak Vilnius (Litvanya) çeşitli ticaret ve sergi mekanları üzerinde gösterilmiştir.

tekniği [ değiştir | Wiki metnini düzenleyin ]
Amber çok iyi bir elektrik yalıtkan . Onun özel bir elektrik direnci hacmi ρ = 17 Ekim ohm / m ve dielektrik kaybı teğet tg δ = 0,001. (Amber ile yarışın can yalnızca Teflon-4 , hangi ρ = … 15 Ekim 18 Ekim ohm / m, tg δ ≤ 0,0001). Kullanılan kehribar izolatörleri (özellikle 1960’larda, flor plastik yaygın giriş yıllar önce) iyonizasyon odalarında rentgenmetrov . Normalde erimiş sarı kullanılan – sözde “ambroid.”

Amber vernik [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Bu (büyük diğer izolatörler yüzeylerini kapsayacak şekilde kullanılan yüzey direnci ).

Bazen imalatında bir bağlayıcı olarak kullanılan bir zımpara .

Içinde çözüldü basınç altında sarı vernik (hurda) üretimi için , benzen , 200 ° ‘lik bir sıcaklıkta, C (oda eritmek değildir). Boya uygulamak kurutulmuş ve yüzey ısındı edilecek

Dünya pazarında Şirket c 1988 dünyanın dört bir yanından gelen kehribar en sıradışı renkler madencilik ve üretim yapmaktadır. Biz Avrupa, Asya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde fuarlarda çok sayıda ödül kazanan vardır.

Bizim koleksiyonunda bulacaksınız: Karayip mavi ve yeşil; kiraz ve kırmızı Meksika; bal, konyak, kiraz, beyaz, yeşil ve renkli Baltık kehribar. Tüm öğeler ° 925 gümüş veya gümüş metal çerçeveli.

amber en değerli ve ilgi çekici parçaları, doğal ve doğal içerme vardır. Onlar bazen evlilik için yanlış olabilir, ancak, bize gezegenimizin multi tarihini açığa her parçanın teklik verir.

Renk: Karayip (mavi-yeşil). Renk tonları, doğal aydınlatma bağlı olarak mavi-yeşilden maviye değişebilir.

Menşei: Hispaniola adasında Rus denizciler tarafından yaklaşık 8 yıl önce bu renkte bulundu.

Yaş: 35 milyon kadar Yıl..

Tarih: Karayip böyle bir sıradışı renk amber yükümlü volkanik kül, volkanik oluşum adada bol. Sonuç olarak, Karayip renk aldı.

cherry1.jpg
Renk: Kiraz (Meksika).

Menşei: Meksika

Yaş:. 30 milyon yaşında.

Tarih: eski kiraz rengi amber 350 milyon yaşlı, Burma (Himalayalar) tespit edildi Yıl.. Meksikalı amber genç yaşına rağmen, o konumu nedeniyle de karasal kayaların özelliklerine, renk alışılmadık parlaklığı için dikkate değerdir.

cgreen.jpg

Renk: Karayip (yeşil). Renk tonları, doğal aydınlatma bağlı yeşil sarı-yeşil değişebilir.

Menşei: Hispaniola adasında Rus denizciler tarafından yaklaşık 8 yıl önce bu renkte bulundu.

Yaş: 35 milyon kadar Yıl..

Tarih: Karayip böyle bir sıradışı renk amber yükümlü volkanik kül, volkanik oluşum adada bol.

cherry2.jpg
Renk: Kiraz (Baltık).

Menşei: Baltık Denizi alanı.

Yaş: 350 milyona kadar Yıl..

Tarih:. Biz 90 yaşında milyon yaşında altındaki kiraz Baltık kehribar kullanın. Bu kırmızımsı toprak ve kil karanlık kayalar ile temas halinde olan 400 metre derinlikte, ekstre edilir. Koyu kiraz rengi sadece taş, 1-2 mm yüzeyinde olduğunu. Çok güzel bir parlaklık kazandırır reçine orijinal rengi, – limon renkli taş içinde.

honey.jpg
Renk: bal (Baltık).

Menşei: Baltık Denizi alanı.

Yaş:. Mln yaşında 40-60 kadar.

Tarih: Gezegenin her köşesinde bulunabilir amber en ünlü renk. Bal rengi kadar 600 farklı renk olduğunu.

green.jpg
Renk: Yeşil (Baltık).

Menşei: Belarus ve Ukrayna sınır.

Yaş:. Mln yaşında 40-60 kadar.

Tarih: Buz Devri Buz hareketli plaka sırasında yosun, yaprak, ot, rengini parçasını oluşturan içeren yeşil organik parçaları bastırdı.

milk.jpg
Renk: beyaz veya kraliyet (Baltık).

Menşei: Baltık Denizi dip.

Yaş:. Mln yaşında 40-60 kadar.

Tarih: Baltık Denizi’nde daha önce prehistorik orman oldu. Küresel soğutma sonucunda buzul aşağı gitti ve erimiş zaman, Baltık Denizi kurdu. Opak sarı renkli ışık tonları verdi deniz suyu, kum, tuz ve hava ile temas içinde uzun bir süre için ahşap adımı.

multi.jpg
Renk: çok renkli.

Menşei: Baltık ve Karayip Denizi.

Yaş:. Mln yaşında 40-60 kadar.

altık Denizi üzerinde kehribar raspoloeny en büyük mevduat, bu yüzden “Baltık altın” denir. Dominik Cumhuriyeti donmuş gözyaşları benzer bir gözyaşı biçimli kehribar vardır.

 

 

KEHRİBAR YÜZÜK

KEHRİBAR YÜZÜK

Amber onun kişisel hekimin Papa Boniface VIII ölümsüzlük iksiri, bir üyesiydi.
amber iyi tür bir sarımsı bir renk tonu ile şeffaf ve kırmızı mum, renk olarak kabul edilir.
Antik çağda bir inanç vardı: Onun bütün kötü işler itiraf yatmadan önce, sonra karısına göğsüne amber bir parça koyarsanız. Martin Luther cebinde böbrek taşı oluşmuş değil amber bir parça taşıdı.
XIX yüzyıl kehribar sonunda yaygın olarak antibakteriyel özelliklere sahip bir malzeme olarak sigara aksesuarları üretiminde başvurdu. Süksinik asit kapmak ve kansere neden olan katran nötralize – Bu kehribar ağızlıklar sigaranın neden olduğu zararı azaltmak olduğuna inanılmaktadır.
Boyun yakın koyun, kehribar, enerji nabız karotis arterler verir toksinlerin tüm vücudunu temizler. Kafanın ben, baş ağrısı engeller etrafında kehribar kolye ruh hali geliştirir ve kötü hava olumsuz etkisini yumuşatır.
Şifa ve kehribar takı. Boyun amber etrafında yıpranmış ise, bir astım krizi önleyebilir. Kehribar boncuklar kulaklar, gözler ve boğaz hastalıklarında tiroid bezi bozuklukları ile yardımcı olur. Amber levhalar viski baş ağrısı, artrit ve ağrılı eklem ovuşturdu. Rusya’da, ya da keten dikili kehribar boncuklar kıvrımları bebek giysileri afet ve hastalıklara karşı korumak için.
Amber organojenik kayadır. Boyama kehribar kırmızımsı-kahverengi açık sarı arasındadır. Taşlar neredeyse siyah vardır. Özellikle içlerinde mahkumlarla amber parçaları ödüllü kuyumcular arasında hava veya su kabarcıkları.
Bu taşın ismi “Baltık Denizi’nin altın” anlamına gelir.
Kompozisyon. Sarı organik asitlerin makromoleküler bileşiklerin (örneğin, bir kristal yapıya sahip olan) amorftur. Içinde yabancı maddeler, kükürt, azot, silikon, alüminyum, ve demir bulunmaktadır gibi.
Fiziksel özellikler:
a) Renk: amber tonları bir çeşitlilik vardır – beyazdan, kırmızımsı-kahverengi, sarı, parlak Golden, soluk. En iyi amber bu tipleri bir sarımsı bir renk ile şeffaf ve kırmızı renk o mum,
3 b) sertlik – 4,
c) Yoğunluk: 0,97 – 1,11,
d) Şeffaflık: opak, şeffaf ortam berrak,
d) özelliği – hayır,
e) kehribar amorf, yani Bir kristal yapısına sahip değilsiniz.
Menşei: 38-120.000.000 yıl önce gezegende büyüdü eski ağaçların fosilleşmiş reçine. Bu bizim gezegenimizin örtüsü dramatik bir değişim kolaylaştırıldı.
Bir önceki dönemin kuru ve sıcak iklimi ılımlı sıcak tarafından değiştirildi. Hızla Kapalı tohumlular, yeni çam yayıldı ve cycads, sagu, eğrelti gibi birçok diğer bitkiler, ortadan kayboldu.
mevduat Baltık Denizi ve Dominik Cumhuriyeti kıyısında yer almaktadır. Ilıman enlemlerde ve daha az iğne yapraklı bitki örtüsü-döken oluşturduğu kehribar mevduat çoğu – subtropikal bitkiler tarafından. Amber pek çok depozit zaten yakın astropika bağlantılıdır.
Uygulamalar. amber ilk söz onuncu yüzyıla aittir ve Londra’daki British Museum’da Dikilitaş üzerine Asur çivi yazılı kitabede bulundu.
Çok dikkat tıbbi amaçlar için kehribar kullanımı: Bu kehribar ateş tedavileri inanıyordu ve toz haline dövülerek ve gül yağı ile karıştırılır ve bal görünümünde zayıflaması ve onun saf haliyle tozu ile, çocuklarda hastalıklar ile yardımcı olur – mide hastalıklarında.
Ezilmiş kehribar ve dişlerini yağlamak Eğer onlara, parlaklık temizlemek, güçlendirmek ve onlara beyaz yapmak verecektir. Sadece eski çağlardan beri kehribar bir süs ve muska olarak görev yaptı. Mısır ve Yunan rahipler kehribar tütsü kullanılır.

KEHRİBAR BAYAN YÜZÜK

KEHRİBAR BAYAN YÜZÜK

Tılsımlar ve Amulets
En üst düzeyde tarihçiler, arkeologlar, antropologlar ve öğretmenler – Amber geçmişle bağlantıları kurmak isteyen insanların maskotu. Bu doğru bir olayları tahmin öğrenmek, doğru sonuçlar çıkarmak, bağlanmak ve tam bir resmin içine, onları sentezlemek için, zaman bağlantı kurmak için bir kişi olur. Sarı – kötü ruhları kovmak, ölümsüz ve kötü ruhları, düşman, düşmanlar ve zalimler her türlü. Taş yıldırım ve yangınlara karşı bir tılsım, bu yolcuları yardımcı olur: Onlara güvenli bir sığınak verir ve sefer batıkların korur. Amber mahkemeleri uzay, bedeninizi ve ruhunuzu temizleyin evrensel özelliği var.
Hakkında yazdı Homer bulunan kehribar kirpi, hakkında bazı bilgiler “fosil yakıt sertleştirilmiş reçine.” Yunanlılar bir elektron denilen ve güneşin bir taş onu düşündü. Ovid efsanesine göre, Fed (Güneş) ve Klimin Phaethon oğlu ona en az bir gün kuralı güneş arabanın izin babasına yalvardı.
Sonunda babası kabul etti. Phaeton, Dünya’ya çok yakın yol bilmeden ateş savaş arabasını iktidar ve götürdü. Yangın açtılar. Asya ve ötesinde süpürüldü canavarca ateş. Ren Nehri’nin Don kurudu itibaren, dağların tepeleri ayrıldı. Yıldırım tarafından kendisine çileden çıkardı Jüpiter itaatkâr Phaeton arabanın düştü.
Genç adam Eridanus (nehir) içine düştü ve yangınlar sona erdi. Anne ve ölen kardeşi ve, hıçkırarak, acı yasını ağaçların dönüştü. Onların dallarından düşen gözyaşları, güneşte sertleşti. Bu nehirde mayınlı ve Roma ve Yunanistan’a getirildi tanrıların, kehribar gözyaşları olduğunu.