OTANT�K TA�

KEHRİBAR TAŞI BROŞ

ÖZEL ÜRÜNLER
KEHRİBAR BROŞ
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE BALTIK KEHRİBARI
 • 10 gr
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • GÜMÜŞ BROŞ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Kehribar-fosilleşmiş fosil reçine , sertleştirilmiş sap eski kozalaklı ve Üst Kretase ve Paleosen dönemleri [1] [2] [3] . Bu üretimi için ağırlıklı olarak kullanılır mücevher ve fantezi mallar, takı ; küçük miktarlarda da kullanılan ilaç ve parfümeri , gıda, kimya ve elektronik sektörlerinde.

Kehribar Taşı Broş

Kehribar Taşı Broş

Zaten antik dönemde , Aristo ve ondan sonra, Theophrastus’un ve Plinius , bu taş oluşumu İğne yapraklı ağaçlar reçine ile ilişkili olduğu düşünülmektedir [4] . XVIII yüzyılda İsveçli doğabilimci olarak Carl Linnaeus ve Rus bilim adamı Mihail Lomonosov Amber gerçekten eski Kozalaklı reçine geldiğini bilimsel olarak kanıtladı [5] . Organik kökenli Amber Lomonosov lehine yeni argümanlar onun yazılarında belirtilen , “madencilik bilim temelleri” ve “Toprak deprem metallerin doğum Word,” [6] .

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ NATURAL ÇALIŞMA 1 KALİTE DOĞAL BALTIK AMBERİ KEHRİBAR TAŞI ÇOK ŞIK BROŞ.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK HOŞ VE DOĞAL BİR HEDİYE.

Birçok şiirsel isimleri vardır – “Denizin gözyaşları”, vb “güneş, bir hediye” …
Etimoloji [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Amber Adı – ambre – ödünç Romalılar tarafından Arapça ( ‘anbar عنبر) dan. Araplar gökten düştü taş sertleştirilmiş çiğ inanıyordu. kehribar kelimesi dönüşmenin birçok modern Romance ve Germen dilleri geldikten sonra. In Almanya Amber adında onu. Bernstein – dan o. Brennenstein (yanıcı taş) son derece yanıcı ve aynı lezzet de yayan güzel bir alev ile yanıklar, [8] . Srednenizhnenemetskoe ad rasprosranilos Polonya’da ( . Pol Bursztyn), hangi sırayla, aldı Belarus ve Ukrayna Burshtyn – amber adını [9] .

kehribar elektron denilen Yunanlılar – adlı yıldız Electra ailesinden Ülker de , Boğa Takımyıldızı [8] . Eski Yunanlılar denilen kehribar elektrifikasyon etme yetenekleri bakımından özel ilgi. Aslında, Yunanca kelime “amber” (den el-Yunan. Ἤλεκτρον) ve kelime var elektrik .

Içinde antik Rus kehribar denilen ilektr veya ilektron (gelen eski Yunanca. Ἤλεκτρον, «Amber»). olarak tarif ilektr Azbukovnik içinde “son derece dürüst taş, Drago tacos biri araya taşları ve srebroviden zlatoviden diyoruz” dedi. Belki tutuşma ilektra efsanevi “beyaz yanıcı taş Alatyr” görünümünü doğuran ve [10] . adı “Latyr” veya “altında Alatyr taşı “, “beyaz-yanıcı taş” destanlarında bulunan (NI Nadezhdin hipotezine göre Yunancadan borçlanma ise). Ukrayna’da, o seçildi Ukrainian. “Gorily kamin” veya Ukrayna. “Burshtin” [8] .

Kehribar Broş

Kehribar Broş

Aslında kelime muhtemelen çünkü ( “entar” şeklinde) “kehribar”, krediler, Litvanya Dili ( LTL. Gintaras) [11] [12] , XVI yüzyılın ortalarından itibaren bilinen antik dilde (ilk 1551 yılında onaylanmış [11] ) . Ukrayna (kelime Burshtin eş anlamlısı olarak), Çek, Sırp, Hırvat ve Sloven isimler kehribar Rus ödünç etti [11] .

Ve geri erken formları takip Rum ve Litvanya kelime “Yantai” çoğunlukla takılar yapan taş, büyülü özelliklerinde bir doğal inancıyla bağlayarak, fiil “korumak” [13] .

kehribar [temel özellikleri kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]
Kristaller , çerçeve amorf oluşturmayan polimer . Birefringence , dağılım , pleokroyizma yoktur. absorpsiyon spektrumu yorumlanması için uygun değildir. lüminesans mavimsi-beyaz, sarı-yeşil, içinde birmita – mavi. Yanıcı – Maçın alev yaktı. sürtünme elektrikli. Çok cilalı. Aktif Dış okside sonunda kimyasal bileşimi, renk, artan kırılganlık bir değişikliğe yol açar (yaşlanma).

kehribar [çeşitleri kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]

gelen kehribar numuneler okyanusların Müzesi araştırma gemisi üzerinde “Vityaz” “kehribar” kabinde:

fosiller ve poluickopaemye reçine vardır [⇨] . Bu türlerin özellikleri, tüm koşulları ve oluşma süresi ilk belirlenir. Fosil reçine – succinite ( . lat Succinum – yaktı reçine -. Bir çam adına itibaren . Latin Pinus Succinifera, döneminde 30 milyon yıl önce yeryüzünde yetişen Eosen ) [14] [15] – en ünlü ve fosil reçine türleri tipik AMBERLERİ denilen dar anlamda (Baltık kehribar% 98 için muhasebe).

teknik uzmanlık için önemli farklılıkların temel kriterlerden biri, fosil reçine kırılganlık sayısıdır. Bu belirlenir mikrotverdometra gram olarak hesaplanır, 20-50 mertebesinde değerlerine (yapışkan türü katran succinite halinde) 200 g aşan değerleri arasında değişir – gevrek gedanita tipi reçineler halinde [16] .

Amber vücudu mikroskobik boşlukları eşitsiz konsantrasyonları ile ilişkili saydamlık derecesini karakterize etmektedir. Bu temel amber üzerinde denilebilir:

Kehribar Gümüş Broş

Kehribar Gümüş Broş

“Şeffaf” – boşluksuz, yüksek kalitede
“Bulut” – saydam, boşlukların bir yoğunluğa sahip 600 / mm2
“Piç” – opak boşlukların yoğunluğu 2500 / mm2
“Kemik” – opak boşlukların bir yoğunluğu olan fildişi rengi benzeyen 900.000 / mm2
“Köpüklü” – opak, dıştan çok büyük, birkaç mm küçüğünden boşluklar çeşitli deniz köpüğü andıran [16]
Amber ve renk ile seçkin: yelpazenin renkleri daha az kehribar tonları.Bu Çeşitli nedeni vücut reçine mineral ettik maddelerle Ilgili kehribar meraklı olur GENELLİKLE Mevcuttur. Örneğin,demir piritVeya yosun kehribar yeşilimsi Bir renk tonu Verir . Bazi SAĞMANLIGİL safra Özel Bir gümüş kehribar gelgit sağlayabilir.

Diğer özelliklerine Göre zaman yayan ” Örtü kehribar ” – Sonra TİPİK bir daha Taşıyıcı sector örnekleri ayrışma kalın kabuk Farklı dikiş yatıyor; ” Rotten kehribar ” – (GEDAN-süksinil) gedanitu succinite Geçiş Için nasıl Için bir olan version, bazen “çürük kehribar” Yanlışlıkla gedanit denir; ” Olgunlaşmamış Kehribar ” – AksiKrantz [16] .

kehribar kapanımlar GENELLİKLE “sözde içermeböcek Eklendi mükemmel küçük ayrıntıyı sağlayan Bir hızla katılaşan kitle öldürüldü böylece yeni reçine, bölümlerini çakışan sakız damla Bağlı kalarak eklembacaklılar, -. ” 10 Büyük İçerme kıymetli mm’den taşın taşımak Için Izin [17]
PLS kehribar. Peyzaj kehribar.

Baltık Amber – “Venüs Hair”.

Baltık Amber – “bıldırcın yumurtası”.

PLS sarı – kahverengi beyazdan Bir taşla renk Geçişi.
Fosil reçineleri Sınıflar [ kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]
Fosil Tanınmış grupların Kısa sınıflandırma reçineler( K. Anderson bir ko-Yazarlar ONUN ziyaretinde [18] ) reçine makromoleküler yapısının karbon iskeletinin mimarisine Dayanan [19] :

Sınıf I .Baltık kehribar (Suktsenit), Dominik kehribar. Temel Yapısı – labdanoidnaya ızgara.

Sınıf II . Endonezya katran Büyük Mevduat, bisiklik seskuiterpenoidler, özellikle ihtivaKadinin izomerleri Bunların çoğu yerin epey ettik.

Sınıf III . Bir polistiren yapı ile fenolik reçineler. “Doğal polistiren” -Siegburg (Kehribar Mevduat Goytshe fosil reçine, Saksonya, Almanya)

Mevduat [ kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]
Tarih [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Jutland yarımadasında (şimdi Güney Avrupa Önceden kehribar Mevduat tedarik Demir Çağı Başlarında Danimarka) Tükenmiş Bulunuyor. Eski Tüccarlar ‘deniz mücevher “yatırmak Için dönmeye başladıAmber Coast . Plinius Bölüm 42 “Natural History”El sanatları merkezini bahseder ve (’59 Sonrasında Yazılı) kehribar “ada Austeraviya” . Pliny Tarafından arazi ethnonym “estii” ve Için adının yakınlık göz Önüne alındığında karakterizasyonu göz Önüne alındığında, biz bu “Austeraviya” Adını varsayabilirizSambia. (XI Yüzyılda Alman kanıtladığı gibi daha tarihçi çevrili ziyaretinde Nehirler Sonra deniz, koy ziyaretindeBremen Adam) Ada Olarak Kabil Edildi [20] .

Kehribar Taş Broş

Kehribar Taş Broş

Pliny, Roma Tuna İlinden gitti Roman kadro Pannonia (Modern Kentin yerleşti doğu Arasındaki mesafenin metninde referans gösterdiği gibi Amber Coast Viyana CarnuntumAmber Coast 889 km), Ziyaret ettik “Yerel Konuları ticaret kıyıya ettik” . Bu sözler ortada ben varlığına İşaret etmektedir. çıkarılması Sambia noktalarda Satışı sarı ettik [21] .

Dünyadaki [ kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]
on iki ana yantaronosnye dünyanın, il TANIMLAR [22] [14] :

Avrasya ilçesi İçerir:
Baltık-Dinyeper ( Baltık A.Ş. Rovno kehribar )
Karpat
Kuzey-Sibirya
Uzak Doğu
Sicilya
Burma ( Birmanya kehribar )
Amerika , Ice aşağıdakileri İçerir:
Kuzey Amerika ( Dominik kehribar )
meksika
dikkate kehribar Hindistan Afrika’da Mayınlı antik yazarların bilgilerini ziyaretinde Orada Bilinen gerçegini alarak A.Ş. KopalGibi görünüyorsun sarı SS Savkevich bu alanların yantaronosnye Ilin Dahil Edilebilir inaniyor [23] .

Rusya [ kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]
icinde kehribar Büyük Mevduat Kaliningrad bölgesinde Rusya kanıtlanmış rezervleri, Cardio ZAMANDA konsantrasyonu Değil sadece sadece benzersiz oldugunu gem(2 kg / Ortalama 3 ). ONUN temelinde çalısanAmber Fabrikası köyünde Amber, Bu taşın dünya üretiminin Yaklasik% 90 Verir [8] (açık Ocak Ocakları Güçlü su jeti bulanıklık yantarenosnuyu t. N.”Mavi dünya” ).

1 kg’dan daha Fazla ağırlık kehribar Parçaları Eşit (hacimce su Bir litre Yaklasik Olarak Eşit Olduğu) taşlaraggregate tabi Serbest Değildir ziyaretinde [17] . Ciro, İthalat yurt Dışında Rusya Federasyonu işlenmemiş ham amber A.Ş. ihracat da Hukukuna tabi [24] .

Amerika [ kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]
Grönland, kehribar adasında bulunmuştur Chora. Aleutian Adaları Aleutians Adaların kıyılarında sarı toplamak icindeKodiak bölgesinin . Unalaska diğerleri ettik. Alaska kehribar limanı yakınlarında Arktik Okyanusu Kıyısında Bulunan Barrow [25] .

Tarih [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]

Kehribar pandantifler
kehribar insan kullanımları eski zamanlardan beri bilinmektedir. Bu kehribar biliniyordu Olduğu Tespit edilmistirÜst Paleolitik adam, kehribar Parçaları ev içinde bu sefer Bulundu Mezhyrich ( Dnipropetrovsk bölgesiUkrayna) [26] .

Baltık kehribar olduğunu çok aktif Döneminde geliştirilen Neolitik [27] . Doğu Kıyısında, Baltık Denizi Kehribar Neolitik çıkarma A.Ş. İşleme Tarihsel merkezleri deyişle: Alanın Curonian Spit A.Ş. Palanga Litvanya A.Ş. Sarnath ( . lat Sarnate batı) LetonyaSıra merkeze Lubāns yanı Vadisi (düğmeler, silindirik pronizki, süspansiyon, kıvırcık Vardır dekorasyon Ürünleri, görüntü, Yüzük ettik Diğer Türler) [28] .

Mısırlılar takı eski A.Ş. mumyalama Için kehribar Kullanılan [29] .Kahire’deki Mısır Müzesi tutulan taç Tutankhamun çevrili, sarı Baltık kehribar ile (1400-1392 gg. MÖ. E.) pırlanta . zümrüt A.Ş. yakut [30] .

Zaten XVI Yüzyılda. Mö. e. kehribar değiştirildi A.Ş. Değerli emtia Fenike tüccarları fidgetedBabil yanı Sıra Miken A.Ş. italikkültürleri. Ticaret sarı Merkezi DAHA SONRAAquileia. VI. Mö. e. teslim Tarafından kıyılarında Kuzey Denizi’nden kehribar deniz A.Ş. kara yok adlıTartessos [4] .

Doğal Kehribar Broş

Doğal Kehribar Broş

III Binyıl. e. göller Baltık Denizi’nin doğu Kıyısında oldukca Gelişmiş Bir balık İşleme kehribar VardıLyubannerLitvanya. Bu Alanda, jambon malzemenin çok sayıda bulunmuştur , ve, Bir çapraz desenli Bir dairesel bir disk, daha Danimarka çıktı. Milenyumun TİPİK Ürünler Bu Basit pürüzsüz jantlar ziyaretinde çapraz Desenli tekerlekler [31] .

ithalat kehribar ürünlerin Üretimi Için ana merkezi Şehir oldu A.Ş. Aquileia( Hallstatt dönemini V yüzyıllarda Moller arasında Mezarlık VII .. E. Adıyla (Avusturya yakın, Salzburg), Roman kehribar). Olan Popüler halkalar zengin Venüs Cupid tarafından A.Ş. figürleri ile Bir Sonraki Dekore Edilmiş dönemde, – kadın kafaları yanlış saç ile. Küçük YAPILMIS AYRICA tuvalet Kapları sıkıca Kapalı böylece Kapakları Dikkatli TORNADA İşlenmiş bir olan,. Italik Roma A.Ş. kehribar Ürünleri Kolayca ayırt Edilebilir . gravür tools sadece sadece saç A.Ş. yüz görüntüleri Için Kullanılan ilk, rahatlama Tekniği uygulandı. Döneminde Roman ÜrünlerdeNero,onlarin Sayısını artırdı torna kullanmaya, matkap ettik başladı. Torna Farklı damar Üretimi Için sadece sadece Kullanılan, Cardio ZAMANDA scepters Diskleri kehribar havale. matkap tasvir göz Öğrenciler, burun delikleri, ve diğerleri yoluyla ettik. [32]

Avrupa’ya hazır Invasion Amber Yürüdü hangi ticaret yollarini kesintiye Akdeniz. Için151 yıln. e. 170 mo ettik ulaştı gotlar Karadeniz’in güney kıyılarına. e. Biz Aquileia Yakalamak Için Bir girişimde Bulundu. Ihracat genişlemesi ile Baltık işaretlenmiş Üçüncü Dördüncü Yüzyılda, ziyaretinde Boncuk , kam, kaya Kristali carnelian A.Ş. taneleri ile Birlikte kehribar Yaptı. adasında Üretilen IV yüzyıla özgü kehribar beligbli formu Boncuk,Bornholmülkelere satıldı Diğer [33] .

Norman avrupa’nın ilk Küçük Bir kasaba Olarak Kabil Edilebilir Schleswig Yılında dağıtımı Kurulan yıl 700.. M.Ö e. Bu çalışma Özel Bir Düzenli bır sekılde gerçekleştirilmiştir atölye, varlığı ile önceki Yapılaşma yerleşim farklıydı. Orada olan Özel kehribar İşleme atölyesi Benzeri, yanı Sıra altın Mağazalar, bronz ettik. Bu D DID pürüzsüz boncuklar , kama şeklindeki kolye A.Ş. yüzükler . Olarak Bir Malzeme Için Için sarı Hıristiyan Kilisesi Talebi Artan Etkisi ile Boncuk tekrar giderek artar oldu [34] .

Rönesans [ kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]

kehribar Için Artan Talep Üretim artışı Talep etti . Taş toplamak Için Değil sadece sadece başladı, ama Cardio ZAMANDA denizde Ağları Yakalamak. Bir altı ya da sekiz metrelik direkleri Büyük Ağları KULLANIN. İnsanlar dizlerinin Veya bel-derin suya gitti ziyaretinde deniz yosunu sarı ONU dolaşmış ile yakaladı. Net kıyı Dışarı salladı, kadınlar ziyaretinde Çocuklar ondan Bir mücevher seçildi. XVI Yüzyılın ikinci Yarısında. Kehribar kazma ve diğerleri çıkarılmaktadır ettik. yollarini. Madenciler (En Fazla 7 derinlikte açıkça Görünür m sakin su taş) denizde taş Tekne Dışarı Gitti alt bakarak Arasındaki taş birikimi ettik [35] .

KEHRİBAR BROŞ

KEHRİBAR BROŞ

Kitapta Avrupa İlçe gravür 1677 Yılında Philipp Hartmann Tarafından tarafından Jacob tarafından yayınlanan «succini prussici physica, civillis, et historia»Frankfurt .
Cermen SiparişBu bölge masrafları isim edildiği Bunları neden Baltık Kıyısında Prusyalılara isyanı bastırılması önemli Diğer Bir rol oynamıştır. Knights Sıkı disiplin kodu (zaman kehribar kıyafetinin Üretimi güvenilir veri Amirliği Koleksiyonu’nda bulunabilir ellerindeki Vardı «Osterpussisches prowinzialrecht» ), A.Ş. halk Için amber toplamak Izin verildi Rağmen, saklanır Düzenin topraklarında işlenemez ettik. Amber uzak Baltık Denizi Özel Depolama Veya atölyeye gönderilmesi Gerekmektedir. Alman balıkçıların Birliği – amber koleksiyonu uzun daha Sonra Özel Bir kale masrafları isim etmistir ettik. Yatırılan ödenen para Taş ya da tuz Arkasında [36] . Birkac Yüzyıl Tanışacagım Kişi Boyunca Bu yer kehribar çıkarma hicbir ev Merkezli sanat-taş-Kesme Zanaat oldugunu göster Aslında Neden [37] .

İçin Ücretsiz toplama kazma kehribar Polonya ayrıcalık kuzey ettik Için -batı araziler 1467 Yılında Kuruldu. Polonya’da Kehribar Zanaat Bu Gelişimi ÜZERİNDE Bir Etkisi Asshole [36] .

 

1533 yılında Prusya Duke, Cermen Sipariş Grand Master Alberht Hohenzollern Luthercilik’i kabul ticaret kehribar geliştirmeye başladı Danzig, Baltık kehribar Paul Yaski ticaret için özel haklar verdi (ancak tüm beyaz kehribar kıyısında haklarını muhafaza [38] ) kuzey Avrupa’da gibi de dahil olmak üzere şehirler Königsberg , Augsburg , Breslau , Lübeck, Antwerp , vb. e. doğduğu şehrin dışında. Bazen Yaski Danzig şehrinin dükkanda kehribar satan, ancak aralarındaki ilişki kolay değildi.

XVI yüzyılda, esas ve diğer bitki – in Kosline ve KOLBERG Pomeranya ve Elbing, aynı takı geleneği gelişmiş ve mahkeme patronaj zevk vardı Konigsberg’in, şehrin ön plana taşındı. Nedeniyle XVI yüzyılda kehribar 80’li yılların ortalarında şehir ile yüksek rekabet Union KOLBERG, Pillar, Danzig ve kenti birleştiren, kuruldu atölye Elbing Danzig merkezi ile. İlk yaygın Königsberg kapaklı örneğin laik amaç Kehlibar öğeleri, kapları üretmeye başladı. Bu kehribar Antwerp XVI yüzyıl gümüş gibi yuvarlak “diken” dekore kehribar bir baz, ince bacaklar gemilerin kapanış oldu. Aile Yaski Antwerp güçlü iş ilişkileri vardı ve kehribar XVII yüzyılın ortalarına kadar XVI yüzyılın ortalarından beri Baltık bölgesinde ticaretin tekelini korudu. 1580 sahil inşa edildi boyunca darağacına ise, kehribar hırsızlığına son vermek için [39] .

 

KEHRİBAR TAŞI BROŞ

ÖZEL ÜRÜNLER
KEHRİBAR BROŞ
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE BALTIK KEHRİBARI
 • 10 gr
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • GÜMÜŞ BROŞ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Kehribar-fosilleşmiş fosil reçine , sertleştirilmiş sap eski kozalaklı ve Üst Kretase ve Paleosen dönemleri [1] [2] [3] . Bu üretimi için ağırlıklı olarak kullanılır mücevher ve fantezi mallar, takı ; küçük miktarlarda da kullanılan ilaç ve parfümeri , gıda, kimya ve elektronik sektörlerinde.

Kehribar Taşı Broş

Kehribar Taşı Broş

Zaten antik dönemde , Aristo ve ondan sonra, Theophrastus’un ve Plinius , bu taş oluşumu İğne yapraklı ağaçlar reçine ile ilişkili olduğu düşünülmektedir [4] . XVIII yüzyılda İsveçli doğabilimci olarak Carl Linnaeus ve Rus bilim adamı Mihail Lomonosov Amber gerçekten eski Kozalaklı reçine geldiğini bilimsel olarak kanıtladı [5] . Organik kökenli Amber Lomonosov lehine yeni argümanlar onun yazılarında belirtilen , “madencilik bilim temelleri” ve “Toprak deprem metallerin doğum Word,” [6] .

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ NATURAL ÇALIŞMA 1 KALİTE DOĞAL BALTIK AMBERİ KEHRİBAR TAŞI ÇOK ŞIK BROŞ.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.SEVDİKLERİNİZ İÇİN ÇOK HOŞ VE DOĞAL BİR HEDİYE.

Birçok şiirsel isimleri vardır – “Denizin gözyaşları”, vb “güneş, bir hediye” …
Etimoloji [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Amber Adı – ambre – ödünç Romalılar tarafından Arapça ( ‘anbar عنبر) dan. Araplar gökten düştü taş sertleştirilmiş çiğ inanıyordu. kehribar kelimesi dönüşmenin birçok modern Romance ve Germen dilleri geldikten sonra. In Almanya Amber adında onu. Bernstein – dan o. Brennenstein (yanıcı taş) son derece yanıcı ve aynı lezzet de yayan güzel bir alev ile yanıklar, [8] . Srednenizhnenemetskoe ad rasprosranilos Polonya’da ( . Pol Bursztyn), hangi sırayla, aldı Belarus ve Ukrayna Burshtyn – amber adını [9] .

kehribar elektron denilen Yunanlılar – adlı yıldız Electra ailesinden Ülker de , Boğa Takımyıldızı [8] . Eski Yunanlılar denilen kehribar elektrifikasyon etme yetenekleri bakımından özel ilgi. Aslında, Yunanca kelime “amber” (den el-Yunan. Ἤλεκτρον) ve kelime var elektrik .

Içinde antik Rus kehribar denilen ilektr veya ilektron (gelen eski Yunanca. Ἤλεκτρον, «Amber»). olarak tarif ilektr Azbukovnik içinde “son derece dürüst taş, Drago tacos biri araya taşları ve srebroviden zlatoviden diyoruz” dedi. Belki tutuşma ilektra efsanevi “beyaz yanıcı taş Alatyr” görünümünü doğuran ve [10] . adı “Latyr” veya “altında Alatyr taşı “, “beyaz-yanıcı taş” destanlarında bulunan (NI Nadezhdin hipotezine göre Yunancadan borçlanma ise). Ukrayna’da, o seçildi Ukrainian. “Gorily kamin” veya Ukrayna. “Burshtin” [8] .

Kehribar Broş

Kehribar Broş

Aslında kelime muhtemelen çünkü ( “entar” şeklinde) “kehribar”, krediler, Litvanya Dili ( LTL. Gintaras) [11] [12] , XVI yüzyılın ortalarından itibaren bilinen antik dilde (ilk 1551 yılında onaylanmış [11] ) . Ukrayna (kelime Burshtin eş anlamlısı olarak), Çek, Sırp, Hırvat ve Sloven isimler kehribar Rus ödünç etti [11] .

Ve geri erken formları takip Rum ve Litvanya kelime “Yantai” çoğunlukla takılar yapan taş, büyülü özelliklerinde bir doğal inancıyla bağlayarak, fiil “korumak” [13] .

kehribar [temel özellikleri kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]
Kristaller , çerçeve amorf oluşturmayan polimer . Birefringence , dağılım , pleokroyizma yoktur. absorpsiyon spektrumu yorumlanması için uygun değildir. lüminesans mavimsi-beyaz, sarı-yeşil, içinde birmita – mavi. Yanıcı – Maçın alev yaktı. sürtünme elektrikli. Çok cilalı. Aktif Dış okside sonunda kimyasal bileşimi, renk, artan kırılganlık bir değişikliğe yol açar (yaşlanma).

kehribar [çeşitleri kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]

gelen kehribar numuneler okyanusların Müzesi araştırma gemisi üzerinde “Vityaz” “kehribar” kabinde:

fosiller ve poluickopaemye reçine vardır [⇨] . Bu türlerin özellikleri, tüm koşulları ve oluşma süresi ilk belirlenir. Fosil reçine – succinite ( . lat Succinum – yaktı reçine -. Bir çam adına itibaren . Latin Pinus Succinifera, döneminde 30 milyon yıl önce yeryüzünde yetişen Eosen ) [14] [15] – en ünlü ve fosil reçine türleri tipik AMBERLERİ denilen dar anlamda (Baltık kehribar% 98 için muhasebe).

teknik uzmanlık için önemli farklılıkların temel kriterlerden biri, fosil reçine kırılganlık sayısıdır. Bu belirlenir mikrotverdometra gram olarak hesaplanır, 20-50 mertebesinde değerlerine (yapışkan türü katran succinite halinde) 200 g aşan değerleri arasında değişir – gevrek gedanita tipi reçineler halinde [16] .

Amber vücudu mikroskobik boşlukları eşitsiz konsantrasyonları ile ilişkili saydamlık derecesini karakterize etmektedir. Bu temel amber üzerinde denilebilir:

Kehribar Gümüş Broş

Kehribar Gümüş Broş

“Şeffaf” – boşluksuz, yüksek kalitede
“Bulut” – saydam, boşlukların bir yoğunluğa sahip 600 / mm2
“Piç” – opak boşlukların yoğunluğu 2500 / mm2
“Kemik” – opak boşlukların bir yoğunluğu olan fildişi rengi benzeyen 900.000 / mm2
“Köpüklü” – opak, dıştan çok büyük, birkaç mm küçüğünden boşluklar çeşitli deniz köpüğü andıran [16]
Amber ve renk ile seçkin: yelpazenin renkleri daha az kehribar tonları.Bu Çeşitli nedeni vücut reçine mineral ettik maddelerle Ilgili kehribar meraklı olur GENELLİKLE Mevcuttur. Örneğin,demir piritVeya yosun kehribar yeşilimsi Bir renk tonu Verir . Bazi SAĞMANLIGİL safra Özel Bir gümüş kehribar gelgit sağlayabilir.

Diğer özelliklerine Göre zaman yayan ” Örtü kehribar ” – Sonra TİPİK bir daha Taşıyıcı sector örnekleri ayrışma kalın kabuk Farklı dikiş yatıyor; ” Rotten kehribar ” – (GEDAN-süksinil) gedanitu succinite Geçiş Için nasıl Için bir olan version, bazen “çürük kehribar” Yanlışlıkla gedanit denir; ” Olgunlaşmamış Kehribar ” – AksiKrantz [16] .

kehribar kapanımlar GENELLİKLE “sözde içermeböcek Eklendi mükemmel küçük ayrıntıyı sağlayan Bir hızla katılaşan kitle öldürüldü böylece yeni reçine, bölümlerini çakışan sakız damla Bağlı kalarak eklembacaklılar, -. ” 10 Büyük İçerme kıymetli mm’den taşın taşımak Için Izin [17]
PLS kehribar. Peyzaj kehribar.

Baltık Amber – “Venüs Hair”.

Baltık Amber – “bıldırcın yumurtası”.

PLS sarı – kahverengi beyazdan Bir taşla renk Geçişi.
Fosil reçineleri Sınıflar [ kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]
Fosil Tanınmış grupların Kısa sınıflandırma reçineler( K. Anderson bir ko-Yazarlar ONUN ziyaretinde [18] ) reçine makromoleküler yapısının karbon iskeletinin mimarisine Dayanan [19] :

Sınıf I .Baltık kehribar (Suktsenit), Dominik kehribar. Temel Yapısı – labdanoidnaya ızgara.

Sınıf II . Endonezya katran Büyük Mevduat, bisiklik seskuiterpenoidler, özellikle ihtivaKadinin izomerleri Bunların çoğu yerin epey ettik.

Sınıf III . Bir polistiren yapı ile fenolik reçineler. “Doğal polistiren” -Siegburg (Kehribar Mevduat Goytshe fosil reçine, Saksonya, Almanya)

Mevduat [ kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]
Tarih [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Jutland yarımadasında (şimdi Güney Avrupa Önceden kehribar Mevduat tedarik Demir Çağı Başlarında Danimarka) Tükenmiş Bulunuyor. Eski Tüccarlar ‘deniz mücevher “yatırmak Için dönmeye başladıAmber Coast . Plinius Bölüm 42 “Natural History”El sanatları merkezini bahseder ve (’59 Sonrasında Yazılı) kehribar “ada Austeraviya” . Pliny Tarafından arazi ethnonym “estii” ve Için adının yakınlık göz Önüne alındığında karakterizasyonu göz Önüne alındığında, biz bu “Austeraviya” Adını varsayabilirizSambia. (XI Yüzyılda Alman kanıtladığı gibi daha tarihçi çevrili ziyaretinde Nehirler Sonra deniz, koy ziyaretindeBremen Adam) Ada Olarak Kabil Edildi [20] .

Kehribar Taş Broş

Kehribar Taş Broş

Pliny, Roma Tuna İlinden gitti Roman kadro Pannonia (Modern Kentin yerleşti doğu Arasındaki mesafenin metninde referans gösterdiği gibi Amber Coast Viyana CarnuntumAmber Coast 889 km), Ziyaret ettik “Yerel Konuları ticaret kıyıya ettik” . Bu sözler ortada ben varlığına İşaret etmektedir. çıkarılması Sambia noktalarda Satışı sarı ettik [21] .

Dünyadaki [ kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]
on iki ana yantaronosnye dünyanın, il TANIMLAR [22] [14] :

Avrasya ilçesi İçerir:
Baltık-Dinyeper ( Baltık A.Ş. Rovno kehribar )
Karpat
Kuzey-Sibirya
Uzak Doğu
Sicilya
Burma ( Birmanya kehribar )
Amerika , Ice aşağıdakileri İçerir:
Kuzey Amerika ( Dominik kehribar )
meksika
dikkate kehribar Hindistan Afrika’da Mayınlı antik yazarların bilgilerini ziyaretinde Orada Bilinen gerçegini alarak A.Ş. KopalGibi görünüyorsun sarı SS Savkevich bu alanların yantaronosnye Ilin Dahil Edilebilir inaniyor [23] .

Rusya [ kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]
icinde kehribar Büyük Mevduat Kaliningrad bölgesinde Rusya kanıtlanmış rezervleri, Cardio ZAMANDA konsantrasyonu Değil sadece sadece benzersiz oldugunu gem(2 kg / Ortalama 3 ). ONUN temelinde çalısanAmber Fabrikası köyünde Amber, Bu taşın dünya üretiminin Yaklasik% 90 Verir [8] (açık Ocak Ocakları Güçlü su jeti bulanıklık yantarenosnuyu t. N.”Mavi dünya” ).

1 kg’dan daha Fazla ağırlık kehribar Parçaları Eşit (hacimce su Bir litre Yaklasik Olarak Eşit Olduğu) taşlaraggregate tabi Serbest Değildir ziyaretinde [17] . Ciro, İthalat yurt Dışında Rusya Federasyonu işlenmemiş ham amber A.Ş. ihracat da Hukukuna tabi [24] .

Amerika [ kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]
Grönland, kehribar adasında bulunmuştur Chora. Aleutian Adaları Aleutians Adaların kıyılarında sarı toplamak icindeKodiak bölgesinin . Unalaska diğerleri ettik. Alaska kehribar limanı yakınlarında Arktik Okyanusu Kıyısında Bulunan Barrow [25] .

Tarih [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]

Kehribar pandantifler
kehribar insan kullanımları eski zamanlardan beri bilinmektedir. Bu kehribar biliniyordu Olduğu Tespit edilmistirÜst Paleolitik adam, kehribar Parçaları ev içinde bu sefer Bulundu Mezhyrich ( Dnipropetrovsk bölgesiUkrayna) [26] .

Baltık kehribar olduğunu çok aktif Döneminde geliştirilen Neolitik [27] . Doğu Kıyısında, Baltık Denizi Kehribar Neolitik çıkarma A.Ş. İşleme Tarihsel merkezleri deyişle: Alanın Curonian Spit A.Ş. Palanga Litvanya A.Ş. Sarnath ( . lat Sarnate batı) LetonyaSıra merkeze Lubāns yanı Vadisi (düğmeler, silindirik pronizki, süspansiyon, kıvırcık Vardır dekorasyon Ürünleri, görüntü, Yüzük ettik Diğer Türler) [28] .

Mısırlılar takı eski A.Ş. mumyalama Için kehribar Kullanılan [29] .Kahire’deki Mısır Müzesi tutulan taç Tutankhamun çevrili, sarı Baltık kehribar ile (1400-1392 gg. MÖ. E.) pırlanta . zümrüt A.Ş. yakut [30] .

Zaten XVI Yüzyılda. Mö. e. kehribar değiştirildi A.Ş. Değerli emtia Fenike tüccarları fidgetedBabil yanı Sıra Miken A.Ş. italikkültürleri. Ticaret sarı Merkezi DAHA SONRAAquileia. VI. Mö. e. teslim Tarafından kıyılarında Kuzey Denizi’nden kehribar deniz A.Ş. kara yok adlıTartessos [4] .

Doğal Kehribar Broş

Doğal Kehribar Broş

III Binyıl. e. göller Baltık Denizi’nin doğu Kıyısında oldukca Gelişmiş Bir balık İşleme kehribar VardıLyubannerLitvanya. Bu Alanda, jambon malzemenin çok sayıda bulunmuştur , ve, Bir çapraz desenli Bir dairesel bir disk, daha Danimarka çıktı. Milenyumun TİPİK Ürünler Bu Basit pürüzsüz jantlar ziyaretinde çapraz Desenli tekerlekler [31] .

ithalat kehribar ürünlerin Üretimi Için ana merkezi Şehir oldu A.Ş. Aquileia( Hallstatt dönemini V yüzyıllarda Moller arasında Mezarlık VII .. E. Adıyla (Avusturya yakın, Salzburg), Roman kehribar). Olan Popüler halkalar zengin Venüs Cupid tarafından A.Ş. figürleri ile Bir Sonraki Dekore Edilmiş dönemde, – kadın kafaları yanlış saç ile. Küçük YAPILMIS AYRICA tuvalet Kapları sıkıca Kapalı böylece Kapakları Dikkatli TORNADA İşlenmiş bir olan,. Italik Roma A.Ş. kehribar Ürünleri Kolayca ayırt Edilebilir . gravür tools sadece sadece saç A.Ş. yüz görüntüleri Için Kullanılan ilk, rahatlama Tekniği uygulandı. Döneminde Roman ÜrünlerdeNero,onlarin Sayısını artırdı torna kullanmaya, matkap ettik başladı. Torna Farklı damar Üretimi Için sadece sadece Kullanılan, Cardio ZAMANDA scepters Diskleri kehribar havale. matkap tasvir göz Öğrenciler, burun delikleri, ve diğerleri yoluyla ettik. [32]

Avrupa’ya hazır Invasion Amber Yürüdü hangi ticaret yollarini kesintiye Akdeniz. Için151 yıln. e. 170 mo ettik ulaştı gotlar Karadeniz’in güney kıyılarına. e. Biz Aquileia Yakalamak Için Bir girişimde Bulundu. Ihracat genişlemesi ile Baltık işaretlenmiş Üçüncü Dördüncü Yüzyılda, ziyaretinde Boncuk , kam, kaya Kristali carnelian A.Ş. taneleri ile Birlikte kehribar Yaptı. adasında Üretilen IV yüzyıla özgü kehribar beligbli formu Boncuk,Bornholmülkelere satıldı Diğer [33] .

Norman avrupa’nın ilk Küçük Bir kasaba Olarak Kabil Edilebilir Schleswig Yılında dağıtımı Kurulan yıl 700.. M.Ö e. Bu çalışma Özel Bir Düzenli bır sekılde gerçekleştirilmiştir atölye, varlığı ile önceki Yapılaşma yerleşim farklıydı. Orada olan Özel kehribar İşleme atölyesi Benzeri, yanı Sıra altın Mağazalar, bronz ettik. Bu D DID pürüzsüz boncuklar , kama şeklindeki kolye A.Ş. yüzükler . Olarak Bir Malzeme Için Için sarı Hıristiyan Kilisesi Talebi Artan Etkisi ile Boncuk tekrar giderek artar oldu [34] .

Rönesans [ kaynak belirtilmeli | düzenlemek wiki metni ]

kehribar Için Artan Talep Üretim artışı Talep etti . Taş toplamak Için Değil sadece sadece başladı, ama Cardio ZAMANDA denizde Ağları Yakalamak. Bir altı ya da sekiz metrelik direkleri Büyük Ağları KULLANIN. İnsanlar dizlerinin Veya bel-derin suya gitti ziyaretinde deniz yosunu sarı ONU dolaşmış ile yakaladı. Net kıyı Dışarı salladı, kadınlar ziyaretinde Çocuklar ondan Bir mücevher seçildi. XVI Yüzyılın ikinci Yarısında. Kehribar kazma ve diğerleri çıkarılmaktadır ettik. yollarini. Madenciler (En Fazla 7 derinlikte açıkça Görünür m sakin su taş) denizde taş Tekne Dışarı Gitti alt bakarak Arasındaki taş birikimi ettik [35] .

KEHRİBAR BROŞ

KEHRİBAR BROŞ

Kitapta Avrupa İlçe gravür 1677 Yılında Philipp Hartmann Tarafından tarafından Jacob tarafından yayınlanan «succini prussici physica, civillis, et historia»Frankfurt .
Cermen SiparişBu bölge masrafları isim edildiği Bunları neden Baltık Kıyısında Prusyalılara isyanı bastırılması önemli Diğer Bir rol oynamıştır. Knights Sıkı disiplin kodu (zaman kehribar kıyafetinin Üretimi güvenilir veri Amirliği Koleksiyonu’nda bulunabilir ellerindeki Vardı «Osterpussisches prowinzialrecht» ), A.Ş. halk Için amber toplamak Izin verildi Rağmen, saklanır Düzenin topraklarında işlenemez ettik. Amber uzak Baltık Denizi Özel Depolama Veya atölyeye gönderilmesi Gerekmektedir. Alman balıkçıların Birliği – amber koleksiyonu uzun daha Sonra Özel Bir kale masrafları isim etmistir ettik. Yatırılan ödenen para Taş ya da tuz Arkasında [36] . Birkac Yüzyıl Tanışacagım Kişi Boyunca Bu yer kehribar çıkarma hicbir ev Merkezli sanat-taş-Kesme Zanaat oldugunu göster Aslında Neden [37] .

İçin Ücretsiz toplama kazma kehribar Polonya ayrıcalık kuzey ettik Için -batı araziler 1467 Yılında Kuruldu. Polonya’da Kehribar Zanaat Bu Gelişimi ÜZERİNDE Bir Etkisi Asshole [36] .

 

1533 yılında Prusya Duke, Cermen Sipariş Grand Master Alberht Hohenzollern Luthercilik’i kabul ticaret kehribar geliştirmeye başladı Danzig, Baltık kehribar Paul Yaski ticaret için özel haklar verdi (ancak tüm beyaz kehribar kıyısında haklarını muhafaza [38] ) kuzey Avrupa’da gibi de dahil olmak üzere şehirler Königsberg , Augsburg , Breslau , Lübeck, Antwerp , vb. e. doğduğu şehrin dışında. Bazen Yaski Danzig şehrinin dükkanda kehribar satan, ancak aralarındaki ilişki kolay değildi.

XVI yüzyılda, esas ve diğer bitki – in Kosline ve KOLBERG Pomeranya ve Elbing, aynı takı geleneği gelişmiş ve mahkeme patronaj zevk vardı Konigsberg’in, şehrin ön plana taşındı. Nedeniyle XVI yüzyılda kehribar 80’li yılların ortalarında şehir ile yüksek rekabet Union KOLBERG, Pillar, Danzig ve kenti birleştiren, kuruldu atölye Elbing Danzig merkezi ile. İlk yaygın Königsberg kapaklı örneğin laik amaç Kehlibar öğeleri, kapları üretmeye başladı. Bu kehribar Antwerp XVI yüzyıl gümüş gibi yuvarlak “diken” dekore kehribar bir baz, ince bacaklar gemilerin kapanış oldu. Aile Yaski Antwerp güçlü iş ilişkileri vardı ve kehribar XVII yüzyılın ortalarına kadar XVI yüzyılın ortalarından beri Baltık bölgesinde ticaretin tekelini korudu. 1580 sahil inşa edildi boyunca darağacına ise, kehribar hırsızlığına son vermek için [39] .