OTANT�K TA�

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK (ÖZEL TASARIM)

OTANTİK YÜZÜKLER
Kehribar Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE DAMLA KALİNİNGRAD
 • 10.13 GR
 • 25.54 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • VVS IŞILTILI

Amber ağacı reçine fosilleşme boyunca oluşturulan bir taştır. Kehribar reçine tipik ağaç özüyle aynı değildir.

Doğal Kehribar Yüzük

Doğal Kehribar Yüzük

Özellikle Pinus succinifera ağacından elde edilir. Kehribarın fosilleşmesi Tersiyer dönemine kadar uzanır; yani kehribar taşların yaklaşık 50 milyon yıl önce oluştuğu anlamına gelir. Kehribar yumuşak ve yapışkan reçineden oluştuğu için amber sıklıkla hayvan ve bitki kapanımları içerir; Çoğunlukla sivrisinekler ve diğer böcek türleri. Kömür derzlerinde geliştirilen kehribarın çoğunlukla ‘reçinite’ olarak adlandırılır ve Yeni Zelanda kömür damarlarından kaynaklanan numunelere ‘ambrite’ denir. Amber birkaç türlerinden biridir organik değerli taşlar . Organik taşlar en yaygın çeşitleri kehribar içerir inci , mercan ve fildişi.

‘Kehribar’ kelimesi Ortaçağ Farsça ‘ambar’ kelimesinden türetilmiştir. Başlangıçta, sperm balinalarının amberris adı verilen bağırsaklarında bulunan sertleştirilmiş mumlu bir maddeyi tanımlamak için kullanılmıştır. Ambergris kokuların üretiminde kullanılır, çünkü çok etkileyici aromatik bir kokuya sahiptir. 14. yüzyılda kehribar teriminin kullanılması amberristen kıymetli taşa kaymıştır. Amber ve amber her zaman birbirleriyle karıştırılır çünkü ikisi de plaj kıyılarında yıkanabilir. İkisi yoğunlukla kolaylıkla ayırt edilirler.

OTANTİK TAŞ FARKI VE KALİTESİ İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL 1.KALİTE RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBARI (VVS KALİTE 25.54 KARAT) TAŞIN KALİTESİ RESİMLERDE NET ŞEKİLDE BELLİ OLMAKTADIR.PARMAĞINIZDA DA AYNI IŞILTIYI VE ŞIKLIĞI GÖREBİLİRSİNİZ.TASARIMIMIZ ÖLÇÜ AYARI GEREKTİRMEZ YANDAN BASTIRARAK İSTEDİĞİNİZ PAMAĞINIZDA RAHATÇA KULLANABİLİRSİNİZ.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

Ambergris çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve tatlı suda yüzer. Kehribar değerli taşlar tatlı suda yüzmez, tuzlu suda yüzer.Amber Oluşumu
Kehribarın oluşum süreci, reçinenin copal’e dönüşmesiyle başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklar ve üzerinde bulunan reçineli tortulların baskısı ile tetiklenir. Isı ve basınca maruz kalma, terpenlere karşı koyar, bu da b

ozulmaya ve bozulmaya neden olabilir. Zamanla ve dirençle, reçine sonunda sertleşir ve kahverengine kadar fosilleşir. Birçok ağaç, reçine üretir ancak çoğu aslında kehribar üretmez. Ağaç reçinesi çürüme ve direnç açısından çok dayanıklı olmalıdır. Reçine yatakları çoğunluğu güneş ışığına, yağmura ve aşırı sıcaklığa uzun süre maruz kalınamaz.
Çoğu diğer renkli taşlardan farklı olarak, kehribarın kristalin yapıdan ziyade amorf bir yapısı vardır. Amber’in çok düşük bir özgül ağırlığı vardır, bu da olağanüstü derecede hafif demektir. Amber’in düşük yoğunluğu, tuzlu suda yüzmesini sağlar. Amber, son derece düşük yoğunluğu nedeniyle taklit etmek zordur. Karşılaştırma yoluyla, 5 karat amber taşının toplam boyutu, 5 karat zirkonun (yoğun metal taş türlerinden) 2,5 kat daha büyüktür.

Kehribar Taşlı Yüzük

Kehribar Taşlı Yüzük

Amber Kökeni ve taş Kaynakları dön
Amber taşlar için önde gelen kaynak Kaliningrad, Rusya’nın hemen batısında. Bu bölgeden gelen kehribar, yüzeyde yaklaşık 30 metre aşağıda kil bulunur. Amber için ikinci en büyük kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibine kaynaklanan ve genellikle kıyıya yıkanır bulundu edilir. Baltık amber, güzel altın renkleriyle bilinir.

Dominik Cumhuriyeti nadir mavi renkli kehribar rengine sahip olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti’nden Amber, diğer kehribar türlerden önemli ölçüde daha genç. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de kehribar yatakları olduğu bilinmektedir.

Amber Alış ve Amber Gemstone Değerini Belirleme Başa Dön
Amber Rengi

Amber çeşitli renklerde oluşur, ancak çoğunlukla sarı, turuncu veya kahverengi renktedir. Altın sarı amber, daima yeşil, çam ağaçlarının sert, saydam reçinesidir. Amber soluk limon sarısı ve kahverengi beyaza yakın neredeyse siyaha kadar da oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti nadir mavi kehribar ürettiği biliniyor. Nadiren yeşil ve kırmızı renkli sarı da vardır. Kırmızı kehribar bazen “kiraz kehribar” olarak anılır.

Amber Berraklığı ve Parlaklığı

Amber berraklığı şeffafdan opaklığa kadar değişir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Çoğu amber örneğinde hava kabarcıkları ve çeşitli kapanımlar bulunur. Pirit safsızlıkları bazen kehribar rengi mavimsi bir renk verebilir. Birçok kehribar çeşidi sayısız kabarcık nedeniyle çok bulutlu bir berraklığa sahiptir; Bu taşlar ‘kemik kehribar’ olarak bilinir.

Şeffaflığı açık olan Amber, bulutlu numunelere göre daha caziptir. En değerli kehribar taşları, böcekler, bitkiler veya pirit kapanımlar içeren küplerdir.

Doğal Kehribar Taşı Satış

Doğal Kehribar Taşı Satış

Amber Kes ve Şekil

Amber neredeyse her zaman cabochon kesilir. Amber çok nadiren faceted. Eskiden kehribar çoğunlukla süs desenleri için kullanıldı. Amber’in kesilmesi çok kolaydır, çünkü çok yumuşaktır. Çoğu mücevher türü gibi, taşlı taşlar, kesim sırasında gemin mümkün olduğunca çok kısmını korumaya çalışır; bu nedenle, çok sayıda kehribar taş damla benzeri nodüler şekiller ile bitirilir. Yuvarlak ve oval kehribar taşları çok popüler; Yıldızlar, altıgenler, beşgenler, trilyonlar ve kalp biçimleri gibi diğer fantezi şekiller de kolaylıkla bulunur.

Amber Bakımı

Amber’e genellikle muamele edilmemekle birlikte, bazı kehribar taşlar iki veya daha fazla küçük taştan toplanmıştır. Küçük taşlar yüzeyleri yağ, ısı ve basınç ile bulutlar. Taşlar tedarikçileri her zaman bu donanımı ifşa etmelidir; Bu taş bazen “amberoid” veya “preslenmiş amber” olarak anılır. Amber bazen bir yağ banyosu ile zenginleştirilmiş berraklık olabilir. Kehribar taşlar, copal veya kauri zamkı gibi diğer reçineler kullanılarak taklit edilebilir. Baltık kehribarı bazen yapay olarak daha parlak renkler oluşturmak için geliştirilmiştir.

Amber Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: C10H16,0 (yaklaşık)
Kristal yapı: Amorf
Renk: Sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı ve diğerleri
Sertlik: Mohs ölçeğinde 2 – 2.5
Kırılma indisi: 1.539-1.545
Yoğunluk: 1.05 – 1.09 (yaklaşık)

Kehribar Taş Gümüş Yüzük

Kehribar Taş Gümüş Yüzük

Yarılma: Yok
Şeffaflık: Opakaya saydam
Çift Kırma / Çift Kıvırma: Yok
Parlaklık: Reçineli
Floresans: Mavimsi beyaz – sarı yeşil
Amber Gemstone Çeşitleri ya da diğer benzer Taş: Başa Dön
Buy coral gemstones
Mercan taşı
Kehribarın pek çok çeşidi vardır ve çoğu menşei veya rengi ile gruplanmıştır. Dominik Cumhuriyeti’nden Amber bazen nadir bulunan bir mavi renkte olabilir ve flüoresan olabilir. Bu çeşid en nadir sarı olarak kabul edilir ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye dönüşür. Uzun dalga UV aydınlatması altında, çok güçlü ve yakın beyaz yansıma özelliğine sahiptir. Yaklaşık 100 kilogram mavi Dominik Cumhuriyeti kehribar her sene kaynaklanmaktadır, bu da son derece değerli hale getirmektedir. Kompozisyon yoluyla jet, inci, mercan ve fildişi de içeren birkaç benzeri organik değerli taşlar var.

En Popüler Amber Çeşitleri:

Baltık amber, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleridir.

Az bilinen Amber Çeşitleri:

Mavi Dominik kehribar, resinit, ambrite, amberoid ve preslenmiş kehribar bazı daha az bilinen kehribar çeşitleri.

Metafizik Amber Gemstone Mitoloji ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri dön
Amber, Ortaçağ’dan 20. yüzyılın başlarına kadar pek çok nesilde tıbbi bir mücevher olarak kullanılmıştır. Amorf bir taş olmasına rağmen, yine de kristal şifa yetenekleri için kullanılır. Antik Yunan’da Hipokrat döneminden beri, amber ve onun reçineli ekstraktları, çeşitli sağlık rahatsızlıklarını iyileştirmek ve hafifletmek için kullanılmıştır.

Amber, Asya’da tılsımlarda kullanılan ilk taşlardan biriydi. Amber’in muhtemelen doğal altın rengi nedeniyle ‘güneşli’ bir enerji taşıdığı söylenir ve negatif enerjiyi yok etmek için kullanılır. Koyu kahverengi taşlar giymek suretiyle güneşli tasarruflar ve olumlu görünümler gelişir. Amber taşlar onları giyenlere neşelendirir. Amber’in hastalığı bedenten çekebileceğine ve duygusal enerjiden olumsuzluğu ortadan kaldırmaya muktedir olduğuna inanılıyor.

Kehribar Taşlı Yüzük

Kehribar Taşlı Yüzük

Amber taş ve Takı Tasarım Fikirleri dön
Amber, tarih öncesi çağlardan beri mücevheratta kullanılmıştır. Amber’in, muska takılarında kullanılan ilk taş türlerinden biri olduğuna inanılıyor. Amber süsleri, Antik Myken mezarların yanı sıra eski medeniyetlerin Avrupa’da zenginleştiği diğer alanlarda bulunmuştur. Halen bugüne kadar kehribar popülerdir ve cam üfleme parçaları gibi süs tasarımları için kullanılır.

Kehribar en yumuşak taş türlerinden biri olmasına rağmen, hala sıklıkla takı olarak giyilir. Cabochon halka tasarımlarında giyilmesi tavsiye edilmez, ancak dikkatle, halkalar için birçok insan bunu kullanır. Amber değerli taşlar küpeler, broşlar ve kolye için en iyi kullanılır, ancak düzgünce bakıldıklarında amber çeşitli mücevher tasarımlarında takılabilir.

Not: karat ağırlığı ile boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar değişir boyut-ağırlık oranı . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri kıyasla elmaslardan daha küçüktür.

Amber taş ve Takı Bakım ve Temizlik Başa Dön
Taşlar Nasıl Temizlenir Amber, Mohs sertlik ölçeğinde sadece 2 – 2.5 sertlik derecesine sahip oldukça yumuşak bir taş türüdür. Amber, milyonlarca yıllık yoğun ısı, basınç ve hava şartlarına maruz kalmasına rağmen asit, benzin, kostik çözeltiler, alkol ve parfümlere karşı hassastır. Amber, kolayca dumanlı tütsü benzeri bir koku yakabilir ve bırakabilir. Amber sadece yumuşak bir bezle silinmelidir.

Ultrasonik temizleyiciler asla kehribar taşları veya kehribar mücevherleri temizlemek için kullanılmamalıdır. Kehribar taşları uzun süre ıslatmak önerilmez; Suya uzun süreli maruz kalma cilayı berbat edebilir. Amber, diğer mücevherlerin, özellikle sap kenarlarının, kenar kenarlarının ve mücevher kenarlarının kolayca çizilebilir. Kehribar taşları yumuşak bir bezle sararak koruyun ve her zaman amberin diğer mücevher ve mücevheratlardan ayrı olarak saklayın.

Kehribar Unisex Yüzük

Kehribar Unisex Yüzük

Birçok kişi, Amber taşı dediğimiz şeyin gerçek taşlar (mineraller) olduğunu düşünüyor. Ancak gerçekte fosiller bunlar. Tam olarak fosilleşmiş ağaç sapı. Amber taşı bir mineral ailesine ait değil, doğal bir plastikten daha fazla ve bu nedenle amber taşı oluşturan kesin kimyasal bileşim yok.

Amber taş dokunuş neredeyse sıcak hissediyor. Mineraller dokunma duyusunda serin hissediyor ancak kehribar mineral taşların yaptığı şekilde ısı iletmiyor. Yeterince sıcaksa amber aslında yanacaktır. Amber elektro statik elektriği çekmek için yapılabilir. Basitçe yumuşak bir bezle ovun ve yakınına yerleştirilmiş küçük kağıt parçalarını çekecektir.

Kehribar renkli taşların çoğu sıcak altın sarısıdır, ancak renkler sarı, turuncu, kırmızı, beyaz, kahverengi, yeşil ve mavimsi neredeyse siyah renk tonlarında değişebilir.

Bilgisayarda uzun süre çalışan herkes, vücudu her türlü radyasyondan (güneş, bilgisayar, xray vb.) Detoks haline getirebilme kabiliyeti nedeniyle masalarında kehribar bir taş tutmalıdır.

Mükemmel bir iyileşme taşı sadece diğer şifalı taşlardan daha güçlü olmakla kalmaz, aynı zamanda hastalığa neden olabilecek ve etkilenen bölgeyi iyileştirmeye yardımcı olan pozitif enerjiye dönüştüren negatif enerji alabilme özelliğine sahiptir. Arzularınızı tezahür ettirmede yardımcı olması nedeniyle, Attraction Yasası ile çalışan kişiler için mükemmel bir taş.

 

Bu değerli taşın altın sınırları içerisinde sık sık sıkışan küçük bitkiler ve hayvanlar fark ettiniz mi? Bu bizi doğrudan Evrensel Yaşam gücüne bağlar ve onu enerji çalışanları için mükemmel bir taş haline getirir.

Bir tavşan, kurbağa veya balık şeklinde oyulmuş kehribar bir taş, hamile kalmaya çalışan herkes için harika bir hediye olur; bu 3 hayvan, etrafında yavruların en bol üreticilerinden biridir ve taşlara yardım etme kabiliyetini eklerken Kavrama mükemmel bir eşleşme yapar!

 

Amber taşı, vücudun negatif enerjisini çekmeye yardımcı olur, böylelikle vücudu o negatif enerjiyi alarak vücudu, vücudu, ruhu, kalbi ve ruhu arındıran pozitif enerjiye dönüştürerek iyileştirir. Luck sadece kaderini bırakmak zorunda değildir, bilinçli tercihlerimizle şansımızı arttırma kabiliyetimiz vardır ve amber taşı iyi şanslar çekmek için mükemmel bir seçimdir. Birini cebinizde taşıyın, birini çantanıza koyun veya bir zincir üzerinde boynunuzun etrafında bir tane giyin; Hepsi mükemmel şans cazibesi yaratır.

Kehribar Taş Yüzük

Kehribar Taş Yüzük

Kararlar vermek çoğu zaman yüzleşmek zorunda kaldığımız en zor şeylerden biridir, ancak tek başına yüzleşmek zorunda değilsiniz. Kaya taşı kararınızı kolaylaştıracağından, elinizde kehribar bir taş tutun ve kararınızı verirken ellerinizi kalbinizin üzerine koyun. Çoğu kişinin daha iyi ve daha parlak bir gelecek hayalleri vardır, ancak rüyalarınız kişisel olarak sizindir ve her boyut ve şekildedirler. Bu rüyaların gerçek olmasını sağlamanın zor kısmı budur. Hayallerinizin gerçekleşmesini ister misiniz? Kehribar bir taşın yakınına uyumayın, böylece hayatınızda doğru seçimler yapmanıza yardımcı olabilir.

Herkesin hayatında sevgiye ihtiyacı vardır ve yaşamınıza aşk çekmeye yardımcı olan, kehribar bir taş metafizik mülkiyet üstünlüğündedir! Talismanlar, giyen kişiye gömülecek belirli enerjilerle (yüklü) yetkilendirilmiş nesne. Mümkün olduğunda, kendi benzeri güçleri olan doğal nesneler, tılsımcıyı son derece güçlü hale getiren güçlerle doludur. Eski zamanlardan beri, insanlar amber taşını koruyucu bir tılsım olarak yetkilendirmiştir.

Hiç günlerin en karanlık döneminde bile, her zaman aydınlık ve neşeli birisini tanıyor musunuz? Üzerinde bu “güneş ışığı donmuş halde” kehribar taşı olup olmadıklarını fark ettiniz mi? Eski zamanlardan beri, boynunun çevresindeki amber taş boncuklardan birinin, iç huzuru ve güneşli bir eğilimi getirdiği düşünülüyor.

Mısırlılar, mumları yıkım ve çürümeye karşı korumak için kehribar taş kullandılar. Kehribar taşlardan yapılmış tılsımlar mezarlarda bulunması alışılmadık bir şey değildi, çünkü ölen kişiyi yolculuklarında korumak öbür dünyayı düşündü. Mümkünse ay ışığı altında gece boyunca bir bardak suya bir ya da daha fazla taş ıslatarak bir taş elyafı hazırlayın. Yüzünüzü yıkamak veya güzellik artırmak için cilt bakım ürünleri üretmek için iksiri kullanın.

Erken doktorlar baş ağrısı, kalp rahatsızlıkları ve artrit gibi çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için içten içe kehribar taşlar reçetelemişlerdir. (Bunu denemek isterse emin değilim, bunu kendi sorumluluğunuzdadır yapın.)

Meditasyon hayatımızın her yönünü geliştirebilir, ancak bazen meditasyon yapmak için rahatlayabilecek zaman ve yer bulmaya çalışmak bir sorun olabilir. Elbette elimizdeki zamanın çoğunu almak istiyoruz. Meditasyon sırasında başın üstüne kehribar bir taş koyarak taç çakrasını temizlemekle kalmaz, aynı zamanda arabuluculuğunuzdan en iyi şekilde yararlanma becerinizi geliştirir.

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Aklımız, bedenimiz ve ruhumuz olumsuzluklarla sürekli bombardıman edilmektedir. Onun havada ve yediğimiz yiyecekler. Bilgisayarları, tıbbi ekipmanı ve küçük miktarda geleneksel tüketim veren yüzlerce makineyi unutmayalım. Vücudumuzun sürekli sorun yaşadığı şaşırtıcı değildir. Vücudunuzu detoxify ve her türlü negatif enerjiyi kaldırmak için bir kişinin aura’sına büyük bir kehribar taşı geçirmeyi deneyin veya birkaç taşla yatabilirsiniz ve bütün gece yararlanabilirsiniz.

Kapalı bir gün geçiriyor musun? Zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu dengelemek ve gününüze açıklık getirmek için güneş plexus çakranıza tutulan kehribar bir taşla 3-5 dakika bekletin.

Diz ve ortak sorunlar çok sayıda Amerikalıyı rahatsız ediyor ve bu ağrıyı gidermeye yardımcı olabilecek bir taş. Diz problemleriniz varsa (veya başka herhangi bir ekleminiz varsa), bir ace bandajla ek yeri sarın ve cildin yanında bandajın altına bir veya daha fazla amber taş yerleştirin. İyileşme özelliklerinin problem alanına doğrudan erişimi olacaktır.

Yaşam telaşlıdır ve kötü bir gün geçiriyorsanız ve son derece sıkı bir haliniz varsa, güzel bir sıcak banyo çizin ve suya birkaç kehribar taş yerleştirin, onlarla birlikte lavabo yapın ve şifa vererek vücudunuzdaki gerilimleri gidermesine izin verin.

Bu muhteşem mücevheratın geçmişi boyunca kullanıldığı çok sayıda referans bulunmaktadır. En kalıcı olanlardan biri, kehribarın İklim Boncukları’nda yoğun olarak kullanıldığı Ortaçağ’da görülür.

Genellikle zamanla güneşli dondurulmuş olarak düşünüldüğünde, çekilen sıcaklığın avantajından yararlanabilir ve herhangi bir nedenden dolayı soğuk hissettiğinde kullanabilirsiniz. Elinize kehribar bir taş tutun ve sıcaklığını vücudunuzun her tarafına yayarak sizi ısıtın!

Her tür hastalığa yakalanan herkese kehribar hediye edin. Evrenin yaşam gücüne bağlanma yeteneği, hız iyileşmesine yardımcı olabilir.

Kişisel yeteneklerimiz içinde geniş bir yelpazedeki eski bilgiye erişim imkânı buluyoruz. Bu bilgiye dokunmak her zaman kolay değildir, ancak her elinizde kehribar bir taş ile meditasyon yapmanız antik bilgiye bağlanmanıza yardımcı olur.

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK (ÖZEL TASARIM)

OTANTİK YÜZÜKLER
Kehribar Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE DAMLA KALİNİNGRAD
 • 10.13 GR
 • 25.54 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • VVS IŞILTILI
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Amber ağacı reçine fosilleşme boyunca oluşturulan bir taştır. Kehribar reçine tipik ağaç özüyle aynı değildir.

Doğal Kehribar Yüzük

Doğal Kehribar Yüzük

Özellikle Pinus succinifera ağacından elde edilir. Kehribarın fosilleşmesi Tersiyer dönemine kadar uzanır; yani kehribar taşların yaklaşık 50 milyon yıl önce oluştuğu anlamına gelir. Kehribar yumuşak ve yapışkan reçineden oluştuğu için amber sıklıkla hayvan ve bitki kapanımları içerir; Çoğunlukla sivrisinekler ve diğer böcek türleri. Kömür derzlerinde geliştirilen kehribarın çoğunlukla ‘reçinite’ olarak adlandırılır ve Yeni Zelanda kömür damarlarından kaynaklanan numunelere ‘ambrite’ denir. Amber birkaç türlerinden biridir organik değerli taşlar . Organik taşlar en yaygın çeşitleri kehribar içerir inci , mercan ve fildişi.

‘Kehribar’ kelimesi Ortaçağ Farsça ‘ambar’ kelimesinden türetilmiştir. Başlangıçta, sperm balinalarının amberris adı verilen bağırsaklarında bulunan sertleştirilmiş mumlu bir maddeyi tanımlamak için kullanılmıştır. Ambergris kokuların üretiminde kullanılır, çünkü çok etkileyici aromatik bir kokuya sahiptir. 14. yüzyılda kehribar teriminin kullanılması amberristen kıymetli taşa kaymıştır. Amber ve amber her zaman birbirleriyle karıştırılır çünkü ikisi de plaj kıyılarında yıkanabilir. İkisi yoğunlukla kolaylıkla ayırt edilirler.

OTANTİK TAŞ FARKI VE KALİTESİ İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL 1.KALİTE RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBARI (VVS KALİTE 25.54 KARAT) TAŞIN KALİTESİ RESİMLERDE NET ŞEKİLDE BELLİ OLMAKTADIR.PARMAĞINIZDA DA AYNI IŞILTIYI VE ŞIKLIĞI GÖREBİLİRSİNİZ.TASARIMIMIZ ÖLÇÜ AYARI GEREKTİRMEZ YANDAN BASTIRARAK İSTEDİĞİNİZ PAMAĞINIZDA RAHATÇA KULLANABİLİRSİNİZ.ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

Ambergris çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve tatlı suda yüzer. Kehribar değerli taşlar tatlı suda yüzmez, tuzlu suda yüzer.Amber Oluşumu
Kehribarın oluşum süreci, reçinenin copal’e dönüşmesiyle başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklar ve üzerinde bulunan reçineli tortulların baskısı ile tetiklenir. Isı ve basınca maruz kalma, terpenlere karşı koyar, bu da b

ozulmaya ve bozulmaya neden olabilir. Zamanla ve dirençle, reçine sonunda sertleşir ve kahverengine kadar fosilleşir. Birçok ağaç, reçine üretir ancak çoğu aslında kehribar üretmez. Ağaç reçinesi çürüme ve direnç açısından çok dayanıklı olmalıdır. Reçine yatakları çoğunluğu güneş ışığına, yağmura ve aşırı sıcaklığa uzun süre maruz kalınamaz.
Çoğu diğer renkli taşlardan farklı olarak, kehribarın kristalin yapıdan ziyade amorf bir yapısı vardır. Amber’in çok düşük bir özgül ağırlığı vardır, bu da olağanüstü derecede hafif demektir. Amber’in düşük yoğunluğu, tuzlu suda yüzmesini sağlar. Amber, son derece düşük yoğunluğu nedeniyle taklit etmek zordur. Karşılaştırma yoluyla, 5 karat amber taşının toplam boyutu, 5 karat zirkonun (yoğun metal taş türlerinden) 2,5 kat daha büyüktür.

Kehribar Taşlı Yüzük

Kehribar Taşlı Yüzük

Amber Kökeni ve taş Kaynakları dön
Amber taşlar için önde gelen kaynak Kaliningrad, Rusya’nın hemen batısında. Bu bölgeden gelen kehribar, yüzeyde yaklaşık 30 metre aşağıda kil bulunur. Amber için ikinci en büyük kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibine kaynaklanan ve genellikle kıyıya yıkanır bulundu edilir. Baltık amber, güzel altın renkleriyle bilinir.

Dominik Cumhuriyeti nadir mavi renkli kehribar rengine sahip olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti’nden Amber, diğer kehribar türlerden önemli ölçüde daha genç. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de kehribar yatakları olduğu bilinmektedir.

Amber Alış ve Amber Gemstone Değerini Belirleme Başa Dön
Amber Rengi

Amber çeşitli renklerde oluşur, ancak çoğunlukla sarı, turuncu veya kahverengi renktedir. Altın sarı amber, daima yeşil, çam ağaçlarının sert, saydam reçinesidir. Amber soluk limon sarısı ve kahverengi beyaza yakın neredeyse siyaha kadar da oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti nadir mavi kehribar ürettiği biliniyor. Nadiren yeşil ve kırmızı renkli sarı da vardır. Kırmızı kehribar bazen “kiraz kehribar” olarak anılır.

Amber Berraklığı ve Parlaklığı

Amber berraklığı şeffafdan opaklığa kadar değişir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Çoğu amber örneğinde hava kabarcıkları ve çeşitli kapanımlar bulunur. Pirit safsızlıkları bazen kehribar rengi mavimsi bir renk verebilir. Birçok kehribar çeşidi sayısız kabarcık nedeniyle çok bulutlu bir berraklığa sahiptir; Bu taşlar ‘kemik kehribar’ olarak bilinir.

Şeffaflığı açık olan Amber, bulutlu numunelere göre daha caziptir. En değerli kehribar taşları, böcekler, bitkiler veya pirit kapanımlar içeren küplerdir.

Doğal Kehribar Taşı Satış

Doğal Kehribar Taşı Satış

Amber Kes ve Şekil

Amber neredeyse her zaman cabochon kesilir. Amber çok nadiren faceted. Eskiden kehribar çoğunlukla süs desenleri için kullanıldı. Amber’in kesilmesi çok kolaydır, çünkü çok yumuşaktır. Çoğu mücevher türü gibi, taşlı taşlar, kesim sırasında gemin mümkün olduğunca çok kısmını korumaya çalışır; bu nedenle, çok sayıda kehribar taş damla benzeri nodüler şekiller ile bitirilir. Yuvarlak ve oval kehribar taşları çok popüler; Yıldızlar, altıgenler, beşgenler, trilyonlar ve kalp biçimleri gibi diğer fantezi şekiller de kolaylıkla bulunur.

Amber Bakımı

Amber’e genellikle muamele edilmemekle birlikte, bazı kehribar taşlar iki veya daha fazla küçük taştan toplanmıştır. Küçük taşlar yüzeyleri yağ, ısı ve basınç ile bulutlar. Taşlar tedarikçileri her zaman bu donanımı ifşa etmelidir; Bu taş bazen “amberoid” veya “preslenmiş amber” olarak anılır. Amber bazen bir yağ banyosu ile zenginleştirilmiş berraklık olabilir. Kehribar taşlar, copal veya kauri zamkı gibi diğer reçineler kullanılarak taklit edilebilir. Baltık kehribarı bazen yapay olarak daha parlak renkler oluşturmak için geliştirilmiştir.

Amber Gemological Özellikleri: Başa Dön
Kimyasal formül: C10H16,0 (yaklaşık)
Kristal yapı: Amorf
Renk: Sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı ve diğerleri
Sertlik: Mohs ölçeğinde 2 – 2.5
Kırılma indisi: 1.539-1.545
Yoğunluk: 1.05 – 1.09 (yaklaşık)

Kehribar Taş Gümüş Yüzük

Kehribar Taş Gümüş Yüzük

Yarılma: Yok
Şeffaflık: Opakaya saydam
Çift Kırma / Çift Kıvırma: Yok
Parlaklık: Reçineli
Floresans: Mavimsi beyaz – sarı yeşil
Amber Gemstone Çeşitleri ya da diğer benzer Taş: Başa Dön
Buy coral gemstones
Mercan taşı
Kehribarın pek çok çeşidi vardır ve çoğu menşei veya rengi ile gruplanmıştır. Dominik Cumhuriyeti’nden Amber bazen nadir bulunan bir mavi renkte olabilir ve flüoresan olabilir. Bu çeşid en nadir sarı olarak kabul edilir ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye dönüşür. Uzun dalga UV aydınlatması altında, çok güçlü ve yakın beyaz yansıma özelliğine sahiptir. Yaklaşık 100 kilogram mavi Dominik Cumhuriyeti kehribar her sene kaynaklanmaktadır, bu da son derece değerli hale getirmektedir. Kompozisyon yoluyla jet, inci, mercan ve fildişi de içeren birkaç benzeri organik değerli taşlar var.

En Popüler Amber Çeşitleri:

Baltık amber, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleridir.

Az bilinen Amber Çeşitleri:

Mavi Dominik kehribar, resinit, ambrite, amberoid ve preslenmiş kehribar bazı daha az bilinen kehribar çeşitleri.

Metafizik Amber Gemstone Mitoloji ve Alternatif Kristal Şifa Yetkileri dön
Amber, Ortaçağ’dan 20. yüzyılın başlarına kadar pek çok nesilde tıbbi bir mücevher olarak kullanılmıştır. Amorf bir taş olmasına rağmen, yine de kristal şifa yetenekleri için kullanılır. Antik Yunan’da Hipokrat döneminden beri, amber ve onun reçineli ekstraktları, çeşitli sağlık rahatsızlıklarını iyileştirmek ve hafifletmek için kullanılmıştır.

Amber, Asya’da tılsımlarda kullanılan ilk taşlardan biriydi. Amber’in muhtemelen doğal altın rengi nedeniyle ‘güneşli’ bir enerji taşıdığı söylenir ve negatif enerjiyi yok etmek için kullanılır. Koyu kahverengi taşlar giymek suretiyle güneşli tasarruflar ve olumlu görünümler gelişir. Amber taşlar onları giyenlere neşelendirir. Amber’in hastalığı bedenten çekebileceğine ve duygusal enerjiden olumsuzluğu ortadan kaldırmaya muktedir olduğuna inanılıyor.

Kehribar Taşlı Yüzük

Kehribar Taşlı Yüzük

Amber taş ve Takı Tasarım Fikirleri dön
Amber, tarih öncesi çağlardan beri mücevheratta kullanılmıştır. Amber’in, muska takılarında kullanılan ilk taş türlerinden biri olduğuna inanılıyor. Amber süsleri, Antik Myken mezarların yanı sıra eski medeniyetlerin Avrupa’da zenginleştiği diğer alanlarda bulunmuştur. Halen bugüne kadar kehribar popülerdir ve cam üfleme parçaları gibi süs tasarımları için kullanılır.

Kehribar en yumuşak taş türlerinden biri olmasına rağmen, hala sıklıkla takı olarak giyilir. Cabochon halka tasarımlarında giyilmesi tavsiye edilmez, ancak dikkatle, halkalar için birçok insan bunu kullanır. Amber değerli taşlar küpeler, broşlar ve kolye için en iyi kullanılır, ancak düzgünce bakıldıklarında amber çeşitli mücevher tasarımlarında takılabilir.

Not: karat ağırlığı ile boyutuna göre değil, renkli taşlar satın alın. Renkli taşlar değişir boyut-ağırlık oranı . Bazı taşlar daha büyüktür ve diğerleri kıyasla elmaslardan daha küçüktür.

Amber taş ve Takı Bakım ve Temizlik Başa Dön
Taşlar Nasıl Temizlenir Amber, Mohs sertlik ölçeğinde sadece 2 – 2.5 sertlik derecesine sahip oldukça yumuşak bir taş türüdür. Amber, milyonlarca yıllık yoğun ısı, basınç ve hava şartlarına maruz kalmasına rağmen asit, benzin, kostik çözeltiler, alkol ve parfümlere karşı hassastır. Amber, kolayca dumanlı tütsü benzeri bir koku yakabilir ve bırakabilir. Amber sadece yumuşak bir bezle silinmelidir.

Ultrasonik temizleyiciler asla kehribar taşları veya kehribar mücevherleri temizlemek için kullanılmamalıdır. Kehribar taşları uzun süre ıslatmak önerilmez; Suya uzun süreli maruz kalma cilayı berbat edebilir. Amber, diğer mücevherlerin, özellikle sap kenarlarının, kenar kenarlarının ve mücevher kenarlarının kolayca çizilebilir. Kehribar taşları yumuşak bir bezle sararak koruyun ve her zaman amberin diğer mücevher ve mücevheratlardan ayrı olarak saklayın.

Kehribar Unisex Yüzük

Kehribar Unisex Yüzük

Birçok kişi, Amber taşı dediğimiz şeyin gerçek taşlar (mineraller) olduğunu düşünüyor. Ancak gerçekte fosiller bunlar. Tam olarak fosilleşmiş ağaç sapı. Amber taşı bir mineral ailesine ait değil, doğal bir plastikten daha fazla ve bu nedenle amber taşı oluşturan kesin kimyasal bileşim yok.

Amber taş dokunuş neredeyse sıcak hissediyor. Mineraller dokunma duyusunda serin hissediyor ancak kehribar mineral taşların yaptığı şekilde ısı iletmiyor. Yeterince sıcaksa amber aslında yanacaktır. Amber elektro statik elektriği çekmek için yapılabilir. Basitçe yumuşak bir bezle ovun ve yakınına yerleştirilmiş küçük kağıt parçalarını çekecektir.

Kehribar renkli taşların çoğu sıcak altın sarısıdır, ancak renkler sarı, turuncu, kırmızı, beyaz, kahverengi, yeşil ve mavimsi neredeyse siyah renk tonlarında değişebilir.

Bilgisayarda uzun süre çalışan herkes, vücudu her türlü radyasyondan (güneş, bilgisayar, xray vb.) Detoks haline getirebilme kabiliyeti nedeniyle masalarında kehribar bir taş tutmalıdır.

Mükemmel bir iyileşme taşı sadece diğer şifalı taşlardan daha güçlü olmakla kalmaz, aynı zamanda hastalığa neden olabilecek ve etkilenen bölgeyi iyileştirmeye yardımcı olan pozitif enerjiye dönüştüren negatif enerji alabilme özelliğine sahiptir. Arzularınızı tezahür ettirmede yardımcı olması nedeniyle, Attraction Yasası ile çalışan kişiler için mükemmel bir taş.

 

Bu değerli taşın altın sınırları içerisinde sık sık sıkışan küçük bitkiler ve hayvanlar fark ettiniz mi? Bu bizi doğrudan Evrensel Yaşam gücüne bağlar ve onu enerji çalışanları için mükemmel bir taş haline getirir.

Bir tavşan, kurbağa veya balık şeklinde oyulmuş kehribar bir taş, hamile kalmaya çalışan herkes için harika bir hediye olur; bu 3 hayvan, etrafında yavruların en bol üreticilerinden biridir ve taşlara yardım etme kabiliyetini eklerken Kavrama mükemmel bir eşleşme yapar!

 

Amber taşı, vücudun negatif enerjisini çekmeye yardımcı olur, böylelikle vücudu o negatif enerjiyi alarak vücudu, vücudu, ruhu, kalbi ve ruhu arındıran pozitif enerjiye dönüştürerek iyileştirir. Luck sadece kaderini bırakmak zorunda değildir, bilinçli tercihlerimizle şansımızı arttırma kabiliyetimiz vardır ve amber taşı iyi şanslar çekmek için mükemmel bir seçimdir. Birini cebinizde taşıyın, birini çantanıza koyun veya bir zincir üzerinde boynunuzun etrafında bir tane giyin; Hepsi mükemmel şans cazibesi yaratır.

Kehribar Taş Yüzük

Kehribar Taş Yüzük

Kararlar vermek çoğu zaman yüzleşmek zorunda kaldığımız en zor şeylerden biridir, ancak tek başına yüzleşmek zorunda değilsiniz. Kaya taşı kararınızı kolaylaştıracağından, elinizde kehribar bir taş tutun ve kararınızı verirken ellerinizi kalbinizin üzerine koyun. Çoğu kişinin daha iyi ve daha parlak bir gelecek hayalleri vardır, ancak rüyalarınız kişisel olarak sizindir ve her boyut ve şekildedirler. Bu rüyaların gerçek olmasını sağlamanın zor kısmı budur. Hayallerinizin gerçekleşmesini ister misiniz? Kehribar bir taşın yakınına uyumayın, böylece hayatınızda doğru seçimler yapmanıza yardımcı olabilir.

Herkesin hayatında sevgiye ihtiyacı vardır ve yaşamınıza aşk çekmeye yardımcı olan, kehribar bir taş metafizik mülkiyet üstünlüğündedir! Talismanlar, giyen kişiye gömülecek belirli enerjilerle (yüklü) yetkilendirilmiş nesne. Mümkün olduğunda, kendi benzeri güçleri olan doğal nesneler, tılsımcıyı son derece güçlü hale getiren güçlerle doludur. Eski zamanlardan beri, insanlar amber taşını koruyucu bir tılsım olarak yetkilendirmiştir.

Hiç günlerin en karanlık döneminde bile, her zaman aydınlık ve neşeli birisini tanıyor musunuz? Üzerinde bu “güneş ışığı donmuş halde” kehribar taşı olup olmadıklarını fark ettiniz mi? Eski zamanlardan beri, boynunun çevresindeki amber taş boncuklardan birinin, iç huzuru ve güneşli bir eğilimi getirdiği düşünülüyor.

Mısırlılar, mumları yıkım ve çürümeye karşı korumak için kehribar taş kullandılar. Kehribar taşlardan yapılmış tılsımlar mezarlarda bulunması alışılmadık bir şey değildi, çünkü ölen kişiyi yolculuklarında korumak öbür dünyayı düşündü. Mümkünse ay ışığı altında gece boyunca bir bardak suya bir ya da daha fazla taş ıslatarak bir taş elyafı hazırlayın. Yüzünüzü yıkamak veya güzellik artırmak için cilt bakım ürünleri üretmek için iksiri kullanın.

Erken doktorlar baş ağrısı, kalp rahatsızlıkları ve artrit gibi çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için içten içe kehribar taşlar reçetelemişlerdir. (Bunu denemek isterse emin değilim, bunu kendi sorumluluğunuzdadır yapın.)

Meditasyon hayatımızın her yönünü geliştirebilir, ancak bazen meditasyon yapmak için rahatlayabilecek zaman ve yer bulmaya çalışmak bir sorun olabilir. Elbette elimizdeki zamanın çoğunu almak istiyoruz. Meditasyon sırasında başın üstüne kehribar bir taş koyarak taç çakrasını temizlemekle kalmaz, aynı zamanda arabuluculuğunuzdan en iyi şekilde yararlanma becerinizi geliştirir.

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Aklımız, bedenimiz ve ruhumuz olumsuzluklarla sürekli bombardıman edilmektedir. Onun havada ve yediğimiz yiyecekler. Bilgisayarları, tıbbi ekipmanı ve küçük miktarda geleneksel tüketim veren yüzlerce makineyi unutmayalım. Vücudumuzun sürekli sorun yaşadığı şaşırtıcı değildir. Vücudunuzu detoxify ve her türlü negatif enerjiyi kaldırmak için bir kişinin aura’sına büyük bir kehribar taşı geçirmeyi deneyin veya birkaç taşla yatabilirsiniz ve bütün gece yararlanabilirsiniz.

Kapalı bir gün geçiriyor musun? Zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu dengelemek ve gününüze açıklık getirmek için güneş plexus çakranıza tutulan kehribar bir taşla 3-5 dakika bekletin.

Diz ve ortak sorunlar çok sayıda Amerikalıyı rahatsız ediyor ve bu ağrıyı gidermeye yardımcı olabilecek bir taş. Diz problemleriniz varsa (veya başka herhangi bir ekleminiz varsa), bir ace bandajla ek yeri sarın ve cildin yanında bandajın altına bir veya daha fazla amber taş yerleştirin. İyileşme özelliklerinin problem alanına doğrudan erişimi olacaktır.

Yaşam telaşlıdır ve kötü bir gün geçiriyorsanız ve son derece sıkı bir haliniz varsa, güzel bir sıcak banyo çizin ve suya birkaç kehribar taş yerleştirin, onlarla birlikte lavabo yapın ve şifa vererek vücudunuzdaki gerilimleri gidermesine izin verin.

Bu muhteşem mücevheratın geçmişi boyunca kullanıldığı çok sayıda referans bulunmaktadır. En kalıcı olanlardan biri, kehribarın İklim Boncukları’nda yoğun olarak kullanıldığı Ortaçağ’da görülür.

Genellikle zamanla güneşli dondurulmuş olarak düşünüldüğünde, çekilen sıcaklığın avantajından yararlanabilir ve herhangi bir nedenden dolayı soğuk hissettiğinde kullanabilirsiniz. Elinize kehribar bir taş tutun ve sıcaklığını vücudunuzun her tarafına yayarak sizi ısıtın!

Her tür hastalığa yakalanan herkese kehribar hediye edin. Evrenin yaşam gücüne bağlanma yeteneği, hız iyileşmesine yardımcı olabilir.

Kişisel yeteneklerimiz içinde geniş bir yelpazedeki eski bilgiye erişim imkânı buluyoruz. Bu bilgiye dokunmak her zaman kolay değildir, ancak her elinizde kehribar bir taş ile meditasyon yapmanız antik bilgiye bağlanmanıza yardımcı olur.