OTANT�K TA�

KEHRİBAR YÜZÜK KALİNGRAD

OTANTİK YÜZÜKLER
KEHRİBAR YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 10 gr
 • 22 KARAT KEHRİBAR TAŞI
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

KEHRİBAR YÜZÜK KALİNGRAD

kehribar adama bilinen en eski mücevher olduğunu. Bunun Mansiyon Platon ve Aristoteles’in yazılarında

Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

bulunabilir. Eski günlerde bukehribar kökeni onun hakkında pek çok efsane yol açan gizem, bürünmüş oldu. Örneğin, eski Yunanlılar, bu taş elektronu denilen o ölü Phaeton için ağlamak, dondurulmuş gözyaşları düşündüm.

ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİ RESİMLERDE DAHİ BELLİ OLMAKTADIR.LÜTFEN PİYASADAKİ DİĞER ÜRÜNLER İLE KARŞILAŞTIRMAYIN

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 22 KARAT VVS KALİTE 1.SINIF IŞILTILI KALİNGRAD AMBERİ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR!!!

Şimdi birlikte olduğunu biliyorum inci, gagate ve mercan kehribar organojenik kayaların (organik kökenli olan) aittir. Amber fosilleşmiş reçine fosilleşmiş edilir. Örneğin, Baltık kehribar çam türlerinin Pinus sussinifera ve reçine% 98’dir. “Yaş” Baltık kehribar az 35 milyon yıldır. Ancak, dünyada 100 milyondan fazla yıl önce başladı oluşumu olan, kehribar ve yaşlı vardır.

Çoğu zaman, modern mücevher dükkanları raflarda sizi kehribar boncuklar, küpe ya da kolye bulabilirsiniz. Bu arada, takı kullanılan bugünden daha yaygın kehribar önce.

Onun öğütülebilirlik ile birlikte kehribar Bağıl sertlik ince konuya özgü bu malzeme yapar. İkinci Dünya Savaşı sırasında kaybedilen ve doğal bir malzeme olarak kehribar muazzam olanakları, işlenmesi kolay olmasını sağlamak için Rus restoratör tarafından geçtiğimiz günlerde yeniden inşa edildi efsanevi Amber Odası, hatırlatmakla yetinelim.

Onu Carvers için Şeffaflık ve kehribar rengi zengin bir menzil uzun çekti edilmiştir. Onlar değil Sadece kesilmiş bilenmiş ve testereyle kehribar ve oyulmuş. Çok uzun zaman önce moda ağızlık, mücevher kutuları ve kehribar hatta kupalar değildi. Kim ısmarlama edilir, omuz hayatının kehribar yıllardır birlikte çalışmalarını vermiş sadece birkaç ustaları benzersiz bir ürün.

O plastik taklit etmek kolaydır çünkü Amber genellikle sahtecilik konusudur. Bu reçine katılaşmış (yaklaşık kırk milyon yıl önce gezegende yaşayan böcekler bulmak mümkün); kehribar rengi sarı değişir, onun Birmanya türlerin doğasında-kırmızımsı kahverengi ve kahverengi, kiraz Oloroso Baltık üretilen akasya bal rengi. Onun özgünlük zordur kurmak. Sürtünme ile statik elektrik Atıl kontrolü – aynı modern plastik ile olur. Bu kehribar size sahte bir dizi belirlemenizi sağlar daha belirgin özelliği olduğu doğrudur.

Amber tüketim için daha uygun elde etmek için, parçaları birarada mümkündür çok küçük, nispeten düşük sıcaklıklarda eriyen; Bu işlem sırasında, kafa karışıklığı güçlendiren böcek içine sokulur. Amber bulunan böceklerin kanatları, genellikle bu kasete yakalandı olanlar ayıran açıklanmıştır.

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

Uzamış, oval şekilli, dahası, bu huni rengini izlemek mümkündür – Hava erimiş olarak, genellikle yuvarlak, doğal kehribar kabarcıkları.

1983 yılında ihale “Sotheby” Londra’da kehribar boncuklar etkileyici bir koleksiyon satıldı; Boncuk ayrıntılı oymalar ile birçok Çinli iş vardı. Bu, bilinen tüm kehribar çeşitleri ve renkleri yer. Bazı boncuklar birkaç bin lira gitti bu malzemenin fiyatı için yeni bir prosedür oldu. Şu anda birçok kat daha pahalıdır.

Renk:

Amber neredeyse beyaz veya kırmızımsı-kahverengi sarı ışık ve neredeyse siyah arasında değişir. Onun tonları kehribar sarı topaz andırıyor. Uzmanlar kehribar 350 tonunu ayırt eder. Bu arada, zaten eski Romalılar, kehribar rengini değiştirmek nasıl biliyordu bal içine provarivaya. “Güneş taşı” kırmızı olur. Bir kehribar rengi veren diğer yöntemler vardır.

Şeffaflık kehribar çok değişken. Hava kabarcıkları dahil ya da su ile kehribar düşük değerlidir. Bu örnekler, onun piç olarak ifade edilir.

Dünyanın en ünlü Baltık kehribar. Ancak, amber diğer çeşitleri vardır. Örneğin, kehribar, tipik opak, Burma’da üretti. Bu, sarı, kahverengi, kırmızı ya da beyaz ışık vardır ve birmitom veya burmitom denir. Genellikle, Baltık kıyılarından amber daha sağlam. Bazen parçalar, etkileyici boyutlara ulaşması barmita. Guinness World Records 15.25 kg ağırlığında bir parça birmita diyor. Bu eşsiz kopya Museum of Natural History Londra’da tutulur.

Rusya’da kehribar sarı-kırmızılı parçaları kıyılarında bulunabilir. Arktik Okyanusu. Bu amber mecazi “deniz tütsü” denir. Sakhalin Adası’nın kıyısında kiraz lezzet ile kalın bir amber renkli çay bulundu.

Isim ve açıklama Menşei:

Adı “kehribar” (eng. Amber) sırayla Arapça «anbar» gelen Geç Latin «ambar» türetilmiştir.

Tuşuna basarak veya eriterek amber küçük parçalar imal etmek için bir teknoloji var. Taşları böylece (. – «Benzerlik”. Ve İngilizce Amber – «kehribar” Rum Eidos itibaren) ambroidami denir elde edilen; Onlar bulanıklığı ve doğal kehribar daha düşük sertliğe farklıdır.

Eski Araplar “kahraba” kehribar denilen heyecanlandırmak için yeteneği ile – “. Saman hırsız” olduğunu, Kelimenin tam anlamıyla “Yangın taşı” – ateşe kehribar yanık yeteneği Alman adı “Bernstein” yansıtıyordu.

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

Burç:

Güneşi – Amber zodyak işaretleri Leo, Koç, Yay ve gezegeni olarak kabul edilir.

Tıbbi özellikleri:

Amber iyileştirici özelliklerine yazılarında Pliny ve Galen de cabası. Ortaçağ’da, 1551 yılında bir Alman araştırmacı A. Aurifaber kullanımı ile 46 tarifleri içeren kehribar bir monografi yayınladı. İlginçtir, bazı dilbilimciler anlamına Litvanya gintaris tarafından kelime “kehribar” türetmek “Hastalığın savunucusu.”

Bu kehribar Yin bir alıcı enerjiye sahip olduğuna inanılmaktadır. Bu baş ağrısı, diş ağrısı ile yardımcı olur ve kan basıncında düşer. Amber manyetik fırtına kurtaracak ve vizyonu artırabilir. Kehribar preparatlar anti-inflamatuar bir etkiye sahip. Amber tiroid bezi, dalak ve kalp üzerinde bir pozitif etkiye sahiptir. Ağızlıklar kehribar sigara içenlerde kanser riskini azaltır.

Bu tiroid hastalığı nedenlerinden biri vücuttaki iyot eksikliği olduğunu kurulmuştur. Amber iyodin içerir, bu yüzden amber bead giyen tiroid bezi hastalıklarında faydalı olabilir. Amber içindeki iyot insan vücudu için yararlı diğer eser elementleri içerir yanı sıra; demir, magnezyum, kalsiyum, çinko ve diğerleri. Sarı metabolizmayı harekete geçirir süksinik asit, tuzu içeren sindirim sistemini uyarır ve aynı zamanda anti-enflamatuar ve anti bakteriyel etkiye sahiptir. Bu arada, eski Mısırlılar mumyalama için sarı kullanılır.

Receptions tümör büyümesini inhibe etmek için onkolojide kullanılan yantareterapii. Sarı – yaratıcı güç, inanç ve iyimserlik kaynağı. O iyi şans getirir ve sağlık tutar, sahibi fiziksel güçlerini, ruhun canlılık verir.

Amber her derde deva tarafından ilan edilmiştir aşırı antik tüm hastalıklar. O hemen bu taş şifa getirmek could hangi böyle hastalıklara inanılıyordu. Bu, miyopi ve katarakt, kalp hastalıkları ve tedavileri quinsy kusma ve hemoptizi durur, böbrek ve karaciğer taş ihraç etti, ve idrar arttırır. Aynı zamanda kehribar sahibine güzellik ve uzun ömürlü verir. Hamile bir kadın kehribar giymek ise, güvenli bir şekilde meyve saklamak, başarılı kolay doğum garantilidir.

Amber Yüzük

Amber Yüzük

Tıbbi amaçlı amber önemi henüz Claudius Galen, ünlü Romalı doktor ve bilim adamı ve Ebu Ali İbn Sina (Avicenna) yazdı. Eski kitaplarda Kehribar yapılan ilaçlar için elliden fazla yemek tarifleri bulunabilir.

Bu taş bir parçası olarak, zaten fazla 40 bileşikleri belirlemiştir. Modern resmi ilaç sarı bir güzel biostimulant olan süksinik asit üretilmesi için bir hammadde olarak kullanılır. Ayrıca, süksinik asit, akut zehirlenme, anti-enflamatuar ve anti-stres özellikleri vardır. Amber ve suktsinatovoe veya amber olarak tıpta iyi bilinen elde edilen yağ, yaygın merhem hazırlanmasında kullanılan.

Halk hekimliğinde eski çağlardan beri kehribar bütün hastalıkların neredeyse her derde deva olarak kabul edildi. Bugün, kehribar plakaları baş ağrısı için tapınaklar ovmak ve çocukların diş çıkarma zaman, onlar amber bir parça çiğnemek verilmiştir; Polonyalı kehribar likör hala soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve solunum yollarında için mükemmel bir araç olarak kabul edilir; ARI de tütün gibi Amber toz kokusu. Kehribar kolye guatr karşı korur – Graves hastalığı. Tütsü – iyi aydınlatılmış ve hoş bir duman sızar gibi amber Düşük sınıflarda, dini törenlerde kullanılmıştır. Mutluluk için kehribar fumigated son evliler ve yenidoğan yanan Duman. Bu duman astım kaybolur ve öksürük ve sırnaşık sinekler tapınağa sinek olmadığını fark edilir.

Büyülü özellikleri:

Amber reçine eski ormanın büyülü denir. Bu orman ve güneşin kokusu ile ilişkilidir. Onlar sıcak altın kehribar düşünce açıklar ve planlarını uygulamak için yardımcı olduğuna inanılıyor. Birçok ülkede, kehribar uzun yurtdışı mucize kalmış, bu nedenle gizemli bir aura çevriliydi.

Mücevherat kehribar sevinç ve huzur verir. Antik Yunanlılar onun hayat veren güneş adanmış bir tesadüf değildir. “Babamın evinde, o kolyeyi getirdi: onun” Odyssey “Homer amber hakkında yazdığı harika bir sanat altın büyük elektron kümesi. O kolye benim asil anne ve köle tüm hayran … “.

Tıbbi gibi çeşitli amber büyülü özellikleri. Örneğin, kehribar boncuklar, bebek emziren anneler, daha sonra neşeli ve nazik bir karakter geliştirmiştir giyerler. Uyku sırasında – ham amber bir parça insanların en savunmasız bir anda kötü ruhları korkutup kaçırmak için, yastık yakın konulmalıdır. Bu mineral dağ hadi insanları teselli edebilir: iyi bir gelecek için rahatlama ve umut sağlar. Evin yangın ve yıldırıma karşı ev korumak için kehribar birkaç parça tutmak için emin olmalıdır.

Genellikle Kehlibardan kutsal nesneler kullanılan dini ayinleri işlemek için. Rus Patriği Nikon amber yapılmış bir personel oldu. Eski Yunan’da, kehribar Güneş ve Venüs gücünün kalitesi olduğuna inanılıyordu.

KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞI

KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞI

Böcekler girdi veya kendilerini bırakır kehribar adet, iyi ve kötü, hem amel yapma yeteneğine sahip güçlü büyü araçları kabul edildi.

Sarı – yaratıcı güç, inanç ve iyimserlik kaynağı. O iyi şans getirir ve sağlık tutar, sahibi fiziksel güçlerini, ruhun canlılık verir.

Tılsımlar ve Amulets:

En üst düzeyde tarihçiler, arkeologlar, antropologlar ve öğretmenler – Amber geçmişle bağlantıları kurmak isteyen insanların maskotu. Doğru sonuçlar, zaman bağlantı kurmak bağlamak ve tam bir resmin içine sentez, çizmek için bir kişi yardımcı olur, doğru olayları tahmin yardımcı olur.

Amber – kötü ruhları kovmak, ölümsüz ve kötü ruhları, düşman, düşmanlar ve zalimler her türlü. Taş yıldırım ve yangınlara karşı bir tılsım olduğunu gezginler yardımcı olur: Onlara güvenli bir sığınak verir ve sefer batıkların korur.
Mohs ölçeği sertliği: 2-2.5

Amber fosil ağaç reçinesi, tipik bir taş mineral yapılan organik bir malzemedir, bir taş değil. Organik canlıların kökeni bulunması anlamına gelir. Bu reçine damladı ve antik ormanın ağaçları oozed. Amber hidrokarbonlar, süksinik asit, reçineler ve yağlar dahil olmak üzere, organik bileşikler, amorf bir karışımıdır. Amorf hiçbir kristal yapıya sahip olduğu anlamına gelir. Bu takı ve diğer süs makaleleri yapmak için kullanılan sert kahverengi-sarımsı bir maddedir.

Amber Özellikleri

Ancak, sağduyu içinde fosil değildir. Fosiller genellikle toprağa gömülü bir bitki ya da hayvan alarak başlar. Organik madde bin yıllık bir süre içinde mineral krallığının elemanları ile yavaş yavaş değiştirilir. Öte yandan, kehribar organik unsurlar yerini olmamıştır. Instaed, reçine kimyasal değişimler geçirdi. Bir polimer, doğal bir plastik haline gelmiştir.

İnsanlar genelde nedeniyle renk ve güzellik bir taş olarak kehribar sınıflandırır. Amber ağacı sap (bir bitkinin hayati dolaşan sıvı) her zaman düşünce birçok insan yapılmış değil. Reçine bitkinin epitel hücreleri yoluyla kanal ve cepler salgılanan yarı-katı, şekilsiz bir organik madde ise Sap, bir bitkinin bir vasküler sistemin içerisinde sirküle sıvıdır. Reçine hastalığı ve mantarlara ve böceklere açtığı yaralanmalardan korumak için ağaç tarafından üretilebilir. Reçineler kokuları sahip veya püskürtmek ve böcekleri çekmek hem de bu tadı. Reçine böyle bir kırık dal olarak bir yara iyileşmesi için ağaçtan dönen olabilir. Olgun ağaçlar, bu reçine sadece hızlı büyüme ile üretilen gerginlik ddue kabuğu dikey çatlaklar gelen terlemek olabilir. Bu malzeme aynı zamanda, fazla asetat yerleştirilmesi için bir yöntem olarak üretilebilir.

KEHRİBAR

KEHRİBAR

Sarı zarar veren ve oksijene maruz kaldığında oksitleyen için, sadece belirli koşullar altında korunur. Bu nedenle hemen hemen her zaman bir antik lagün veya nehir deltasının botom oluşan kum ve kil gibi yoğun, ıslak sedimanlar, bulunur.

Amber dokunmak sıcak hafiftir (ancak sudan daha ağır), ve rengi mavi, kahverengi, beyaz renk, limon rengi, turuncu, kırmızı (kiraz sarı) bulunabilir, her zaman yeşil sarımsı-kahverengi değil ve hatta siyah. En değerli amber çoğu şeffaftır.

Amber Böcekler

Amber gibi çiçekler, tohumlar, mantar kapaklar, saplar, çam kozalakları gibi akreplerin, eşekarısı, sinekler, karıncalar, bakteriler, amip, arılar, kırkayak, örümcek, kurbağa, akrep ve kertenkeleler veya konserve bitkiler gibi içinde birçok korunmuş hayvan içerebilir onlarca veya eski milyonlarca yıl yüzlerce çam iğneleri. Bazen kürk veya tüy de içinde bulunabilir. Bu fosiller, bugün hayatta olan taht aynı tür olmadığından, genellikle amber içinde görülen bu sık fosil kalıntılar normalde taş benzersiz bir görünüm eklemek ve büyük ölçüde değerini artırabilirsiniz. Böcek 1.000’den fazla soyu tükenmiş amber tespit edilmiştir.

Amber tanımak nasıl

Amber de sıklıkla bir ağaç reçinesi ama tamamen kehribar fosilleşmiş değil copal ile karıştırılır. Onlar kökeni neredeyse aynıdır. Bu ikisi arasındaki fark kehribar ise yüz bin kopal sadece bir kaç yaşında, milyonlarca yıllık olmasıdır.

Isıtmalı kehribar irade yumuşak döner ve kokulu koku vermek üzere başlar ve zaman aşırı ısındığında tamamen yanmış olabilir. Bir bez ile ovuşturdu ise, külleri, toz ve küçük kâğıt parçaları atract. Bu teknikler copal gelen kehribar ayırt edemez, ama teknikler plastik taklitlerinden kehribar ayıracaktır. Copal ve kehribar ayırt etmek aynı özgül ağırlığı, kırılma indeksi ve diğer birçok özellikleri paylaşmak beri bu kadar basit değildir. Gibi gerçek kehribar veya kopal olup olmadığı Afrika amber belli mevduat konusunda güçlü bir tartışma vardır.

Kehribar Satış

Kehribar Satış

Isıtma, boyama, yüzey kaplama ve sarı yeniden gibi kehribar taş üzerinde yapılacak çeşitli tedaviler vardır. Isıtma yüzey kaplama yüzeyinde herhangi bir hasar veya lekeleri çıkarmak için yapılır, boyama o yaşlı bir görünüm vermek için yapılır, renk kapanımlar artırmak ve geliştirmek için uygulanır. Yeniden yapılandırılmış amberleri yüksek sıcaklık ve basınçta, bezir yağı ile birlikte kehribar küçük parçalar presleme yöntemiyle yapılır. Reconstructed sarı da ambroid olarak adlandırılır. Bu mikroskop ile ayırt edilebilir. Ticari takı kullanılan birçok amberleri aslında onları sert ve daha az eğilimli tırmalama kılan sulandırılır. AMBERLERİ sulandırılmış ve işlenmiş amberleri genellikle doğal kapanımlar yok.

Muhtemelen kehribar insan süs için kullanılan en eski maddeyi de düşünebilirsiniz. Bu maddelerden yapılmış Kolye ve boncuklar bugün bulunan amberler 8000 M.Ö. çoğu kuzey Avrupa mezar sahasına bulundu 30 milyon 90 yaşında. En büyük ve en zengin kehribar yatakları Baltık Denizi bölgesinde bulunabilir. Dominik Cumhuriyeti kehribar koleksiyoncular tarafından değerlidir fazla böcek enklüzyonlar olma ihtimali ise Baltık kehribar eski ve daha değerlidir. Dominik kehribar yumuşak olduğu söylenir ve Birmanya kehribar zor olduğunu. Amber içinde bulunan süksinik asit yüzdesi kalitesini belirler. Amberler bulunan süksinik asit yüzdesi en yüksek Baltık Denizi bölgesinden vardır. Cam, plastik, sentetik reçine ve diğer doğal reçineler kehribar taklitlerinin eşya olun.
Güçlü ama nazik bir şifacı ve temizleyici, Amber çeker ve her düzeyde her türlü negatif enerji transmutes. Amber fiziksel kendi kendini iyileştirme, depresyon, duygusal şifa ve çevre açıklıkta yardımcı olur. Amber açılır ve Çakralar tüm temizler.

 

KEHRİBAR YÜZÜK KALİNGRAD

OTANTİK YÜZÜKLER
KEHRİBAR YÜZÜK
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 10 gr
 • 22 KARAT KEHRİBAR TAŞI
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

KEHRİBAR YÜZÜK KALİNGRAD

kehribar adama bilinen en eski mücevher olduğunu. Bunun Mansiyon Platon ve Aristoteles’in yazılarında

Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

bulunabilir. Eski günlerde bukehribar kökeni onun hakkında pek çok efsane yol açan gizem, bürünmüş oldu. Örneğin, eski Yunanlılar, bu taş elektronu denilen o ölü Phaeton için ağlamak, dondurulmuş gözyaşları düşündüm.

ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİ RESİMLERDE DAHİ BELLİ OLMAKTADIR.LÜTFEN PİYASADAKİ DİĞER ÜRÜNLER İLE KARŞILAŞTIRMAYIN

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 22 KARAT VVS KALİTE 1.SINIF IŞILTILI KALİNGRAD AMBERİ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR!!!

Şimdi birlikte olduğunu biliyorum inci, gagate ve mercan kehribar organojenik kayaların (organik kökenli olan) aittir. Amber fosilleşmiş reçine fosilleşmiş edilir. Örneğin, Baltık kehribar çam türlerinin Pinus sussinifera ve reçine% 98’dir. “Yaş” Baltık kehribar az 35 milyon yıldır. Ancak, dünyada 100 milyondan fazla yıl önce başladı oluşumu olan, kehribar ve yaşlı vardır.

Çoğu zaman, modern mücevher dükkanları raflarda sizi kehribar boncuklar, küpe ya da kolye bulabilirsiniz. Bu arada, takı kullanılan bugünden daha yaygın kehribar önce.

Onun öğütülebilirlik ile birlikte kehribar Bağıl sertlik ince konuya özgü bu malzeme yapar. İkinci Dünya Savaşı sırasında kaybedilen ve doğal bir malzeme olarak kehribar muazzam olanakları, işlenmesi kolay olmasını sağlamak için Rus restoratör tarafından geçtiğimiz günlerde yeniden inşa edildi efsanevi Amber Odası, hatırlatmakla yetinelim.

Onu Carvers için Şeffaflık ve kehribar rengi zengin bir menzil uzun çekti edilmiştir. Onlar değil Sadece kesilmiş bilenmiş ve testereyle kehribar ve oyulmuş. Çok uzun zaman önce moda ağızlık, mücevher kutuları ve kehribar hatta kupalar değildi. Kim ısmarlama edilir, omuz hayatının kehribar yıllardır birlikte çalışmalarını vermiş sadece birkaç ustaları benzersiz bir ürün.

O plastik taklit etmek kolaydır çünkü Amber genellikle sahtecilik konusudur. Bu reçine katılaşmış (yaklaşık kırk milyon yıl önce gezegende yaşayan böcekler bulmak mümkün); kehribar rengi sarı değişir, onun Birmanya türlerin doğasında-kırmızımsı kahverengi ve kahverengi, kiraz Oloroso Baltık üretilen akasya bal rengi. Onun özgünlük zordur kurmak. Sürtünme ile statik elektrik Atıl kontrolü – aynı modern plastik ile olur. Bu kehribar size sahte bir dizi belirlemenizi sağlar daha belirgin özelliği olduğu doğrudur.

Amber tüketim için daha uygun elde etmek için, parçaları birarada mümkündür çok küçük, nispeten düşük sıcaklıklarda eriyen; Bu işlem sırasında, kafa karışıklığı güçlendiren böcek içine sokulur. Amber bulunan böceklerin kanatları, genellikle bu kasete yakalandı olanlar ayıran açıklanmıştır.

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

Uzamış, oval şekilli, dahası, bu huni rengini izlemek mümkündür – Hava erimiş olarak, genellikle yuvarlak, doğal kehribar kabarcıkları.

1983 yılında ihale “Sotheby” Londra’da kehribar boncuklar etkileyici bir koleksiyon satıldı; Boncuk ayrıntılı oymalar ile birçok Çinli iş vardı. Bu, bilinen tüm kehribar çeşitleri ve renkleri yer. Bazı boncuklar birkaç bin lira gitti bu malzemenin fiyatı için yeni bir prosedür oldu. Şu anda birçok kat daha pahalıdır.

Renk:

Amber neredeyse beyaz veya kırmızımsı-kahverengi sarı ışık ve neredeyse siyah arasında değişir. Onun tonları kehribar sarı topaz andırıyor. Uzmanlar kehribar 350 tonunu ayırt eder. Bu arada, zaten eski Romalılar, kehribar rengini değiştirmek nasıl biliyordu bal içine provarivaya. “Güneş taşı” kırmızı olur. Bir kehribar rengi veren diğer yöntemler vardır.

Şeffaflık kehribar çok değişken. Hava kabarcıkları dahil ya da su ile kehribar düşük değerlidir. Bu örnekler, onun piç olarak ifade edilir.

Dünyanın en ünlü Baltık kehribar. Ancak, amber diğer çeşitleri vardır. Örneğin, kehribar, tipik opak, Burma’da üretti. Bu, sarı, kahverengi, kırmızı ya da beyaz ışık vardır ve birmitom veya burmitom denir. Genellikle, Baltık kıyılarından amber daha sağlam. Bazen parçalar, etkileyici boyutlara ulaşması barmita. Guinness World Records 15.25 kg ağırlığında bir parça birmita diyor. Bu eşsiz kopya Museum of Natural History Londra’da tutulur.

Rusya’da kehribar sarı-kırmızılı parçaları kıyılarında bulunabilir. Arktik Okyanusu. Bu amber mecazi “deniz tütsü” denir. Sakhalin Adası’nın kıyısında kiraz lezzet ile kalın bir amber renkli çay bulundu.

Isim ve açıklama Menşei:

Adı “kehribar” (eng. Amber) sırayla Arapça «anbar» gelen Geç Latin «ambar» türetilmiştir.

Tuşuna basarak veya eriterek amber küçük parçalar imal etmek için bir teknoloji var. Taşları böylece (. – «Benzerlik”. Ve İngilizce Amber – «kehribar” Rum Eidos itibaren) ambroidami denir elde edilen; Onlar bulanıklığı ve doğal kehribar daha düşük sertliğe farklıdır.

Eski Araplar “kahraba” kehribar denilen heyecanlandırmak için yeteneği ile – “. Saman hırsız” olduğunu, Kelimenin tam anlamıyla “Yangın taşı” – ateşe kehribar yanık yeteneği Alman adı “Bernstein” yansıtıyordu.

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

KEHRİBAR TAŞI YÜZÜK

Burç:

Güneşi – Amber zodyak işaretleri Leo, Koç, Yay ve gezegeni olarak kabul edilir.

Tıbbi özellikleri:

Amber iyileştirici özelliklerine yazılarında Pliny ve Galen de cabası. Ortaçağ’da, 1551 yılında bir Alman araştırmacı A. Aurifaber kullanımı ile 46 tarifleri içeren kehribar bir monografi yayınladı. İlginçtir, bazı dilbilimciler anlamına Litvanya gintaris tarafından kelime “kehribar” türetmek “Hastalığın savunucusu.”

Bu kehribar Yin bir alıcı enerjiye sahip olduğuna inanılmaktadır. Bu baş ağrısı, diş ağrısı ile yardımcı olur ve kan basıncında düşer. Amber manyetik fırtına kurtaracak ve vizyonu artırabilir. Kehribar preparatlar anti-inflamatuar bir etkiye sahip. Amber tiroid bezi, dalak ve kalp üzerinde bir pozitif etkiye sahiptir. Ağızlıklar kehribar sigara içenlerde kanser riskini azaltır.

Bu tiroid hastalığı nedenlerinden biri vücuttaki iyot eksikliği olduğunu kurulmuştur. Amber iyodin içerir, bu yüzden amber bead giyen tiroid bezi hastalıklarında faydalı olabilir. Amber içindeki iyot insan vücudu için yararlı diğer eser elementleri içerir yanı sıra; demir, magnezyum, kalsiyum, çinko ve diğerleri. Sarı metabolizmayı harekete geçirir süksinik asit, tuzu içeren sindirim sistemini uyarır ve aynı zamanda anti-enflamatuar ve anti bakteriyel etkiye sahiptir. Bu arada, eski Mısırlılar mumyalama için sarı kullanılır.

Receptions tümör büyümesini inhibe etmek için onkolojide kullanılan yantareterapii. Sarı – yaratıcı güç, inanç ve iyimserlik kaynağı. O iyi şans getirir ve sağlık tutar, sahibi fiziksel güçlerini, ruhun canlılık verir.

Amber her derde deva tarafından ilan edilmiştir aşırı antik tüm hastalıklar. O hemen bu taş şifa getirmek could hangi böyle hastalıklara inanılıyordu. Bu, miyopi ve katarakt, kalp hastalıkları ve tedavileri quinsy kusma ve hemoptizi durur, böbrek ve karaciğer taş ihraç etti, ve idrar arttırır. Aynı zamanda kehribar sahibine güzellik ve uzun ömürlü verir. Hamile bir kadın kehribar giymek ise, güvenli bir şekilde meyve saklamak, başarılı kolay doğum garantilidir.

Amber Yüzük

Amber Yüzük

Tıbbi amaçlı amber önemi henüz Claudius Galen, ünlü Romalı doktor ve bilim adamı ve Ebu Ali İbn Sina (Avicenna) yazdı. Eski kitaplarda Kehribar yapılan ilaçlar için elliden fazla yemek tarifleri bulunabilir.

Bu taş bir parçası olarak, zaten fazla 40 bileşikleri belirlemiştir. Modern resmi ilaç sarı bir güzel biostimulant olan süksinik asit üretilmesi için bir hammadde olarak kullanılır. Ayrıca, süksinik asit, akut zehirlenme, anti-enflamatuar ve anti-stres özellikleri vardır. Amber ve suktsinatovoe veya amber olarak tıpta iyi bilinen elde edilen yağ, yaygın merhem hazırlanmasında kullanılan.

Halk hekimliğinde eski çağlardan beri kehribar bütün hastalıkların neredeyse her derde deva olarak kabul edildi. Bugün, kehribar plakaları baş ağrısı için tapınaklar ovmak ve çocukların diş çıkarma zaman, onlar amber bir parça çiğnemek verilmiştir; Polonyalı kehribar likör hala soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve solunum yollarında için mükemmel bir araç olarak kabul edilir; ARI de tütün gibi Amber toz kokusu. Kehribar kolye guatr karşı korur – Graves hastalığı. Tütsü – iyi aydınlatılmış ve hoş bir duman sızar gibi amber Düşük sınıflarda, dini törenlerde kullanılmıştır. Mutluluk için kehribar fumigated son evliler ve yenidoğan yanan Duman. Bu duman astım kaybolur ve öksürük ve sırnaşık sinekler tapınağa sinek olmadığını fark edilir.

Büyülü özellikleri:

Amber reçine eski ormanın büyülü denir. Bu orman ve güneşin kokusu ile ilişkilidir. Onlar sıcak altın kehribar düşünce açıklar ve planlarını uygulamak için yardımcı olduğuna inanılıyor. Birçok ülkede, kehribar uzun yurtdışı mucize kalmış, bu nedenle gizemli bir aura çevriliydi.

Mücevherat kehribar sevinç ve huzur verir. Antik Yunanlılar onun hayat veren güneş adanmış bir tesadüf değildir. “Babamın evinde, o kolyeyi getirdi: onun” Odyssey “Homer amber hakkında yazdığı harika bir sanat altın büyük elektron kümesi. O kolye benim asil anne ve köle tüm hayran … “.

Tıbbi gibi çeşitli amber büyülü özellikleri. Örneğin, kehribar boncuklar, bebek emziren anneler, daha sonra neşeli ve nazik bir karakter geliştirmiştir giyerler. Uyku sırasında – ham amber bir parça insanların en savunmasız bir anda kötü ruhları korkutup kaçırmak için, yastık yakın konulmalıdır. Bu mineral dağ hadi insanları teselli edebilir: iyi bir gelecek için rahatlama ve umut sağlar. Evin yangın ve yıldırıma karşı ev korumak için kehribar birkaç parça tutmak için emin olmalıdır.

Genellikle Kehlibardan kutsal nesneler kullanılan dini ayinleri işlemek için. Rus Patriği Nikon amber yapılmış bir personel oldu. Eski Yunan’da, kehribar Güneş ve Venüs gücünün kalitesi olduğuna inanılıyordu.

KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞI

KALİNGRAD KEHRİBAR TAŞI

Böcekler girdi veya kendilerini bırakır kehribar adet, iyi ve kötü, hem amel yapma yeteneğine sahip güçlü büyü araçları kabul edildi.

Sarı – yaratıcı güç, inanç ve iyimserlik kaynağı. O iyi şans getirir ve sağlık tutar, sahibi fiziksel güçlerini, ruhun canlılık verir.

Tılsımlar ve Amulets:

En üst düzeyde tarihçiler, arkeologlar, antropologlar ve öğretmenler – Amber geçmişle bağlantıları kurmak isteyen insanların maskotu. Doğru sonuçlar, zaman bağlantı kurmak bağlamak ve tam bir resmin içine sentez, çizmek için bir kişi yardımcı olur, doğru olayları tahmin yardımcı olur.

Amber – kötü ruhları kovmak, ölümsüz ve kötü ruhları, düşman, düşmanlar ve zalimler her türlü. Taş yıldırım ve yangınlara karşı bir tılsım olduğunu gezginler yardımcı olur: Onlara güvenli bir sığınak verir ve sefer batıkların korur.
Mohs ölçeği sertliği: 2-2.5

Amber fosil ağaç reçinesi, tipik bir taş mineral yapılan organik bir malzemedir, bir taş değil. Organik canlıların kökeni bulunması anlamına gelir. Bu reçine damladı ve antik ormanın ağaçları oozed. Amber hidrokarbonlar, süksinik asit, reçineler ve yağlar dahil olmak üzere, organik bileşikler, amorf bir karışımıdır. Amorf hiçbir kristal yapıya sahip olduğu anlamına gelir. Bu takı ve diğer süs makaleleri yapmak için kullanılan sert kahverengi-sarımsı bir maddedir.

Amber Özellikleri

Ancak, sağduyu içinde fosil değildir. Fosiller genellikle toprağa gömülü bir bitki ya da hayvan alarak başlar. Organik madde bin yıllık bir süre içinde mineral krallığının elemanları ile yavaş yavaş değiştirilir. Öte yandan, kehribar organik unsurlar yerini olmamıştır. Instaed, reçine kimyasal değişimler geçirdi. Bir polimer, doğal bir plastik haline gelmiştir.

İnsanlar genelde nedeniyle renk ve güzellik bir taş olarak kehribar sınıflandırır. Amber ağacı sap (bir bitkinin hayati dolaşan sıvı) her zaman düşünce birçok insan yapılmış değil. Reçine bitkinin epitel hücreleri yoluyla kanal ve cepler salgılanan yarı-katı, şekilsiz bir organik madde ise Sap, bir bitkinin bir vasküler sistemin içerisinde sirküle sıvıdır. Reçine hastalığı ve mantarlara ve böceklere açtığı yaralanmalardan korumak için ağaç tarafından üretilebilir. Reçineler kokuları sahip veya püskürtmek ve böcekleri çekmek hem de bu tadı. Reçine böyle bir kırık dal olarak bir yara iyileşmesi için ağaçtan dönen olabilir. Olgun ağaçlar, bu reçine sadece hızlı büyüme ile üretilen gerginlik ddue kabuğu dikey çatlaklar gelen terlemek olabilir. Bu malzeme aynı zamanda, fazla asetat yerleştirilmesi için bir yöntem olarak üretilebilir.

KEHRİBAR

KEHRİBAR

Sarı zarar veren ve oksijene maruz kaldığında oksitleyen için, sadece belirli koşullar altında korunur. Bu nedenle hemen hemen her zaman bir antik lagün veya nehir deltasının botom oluşan kum ve kil gibi yoğun, ıslak sedimanlar, bulunur.

Amber dokunmak sıcak hafiftir (ancak sudan daha ağır), ve rengi mavi, kahverengi, beyaz renk, limon rengi, turuncu, kırmızı (kiraz sarı) bulunabilir, her zaman yeşil sarımsı-kahverengi değil ve hatta siyah. En değerli amber çoğu şeffaftır.

Amber Böcekler

Amber gibi çiçekler, tohumlar, mantar kapaklar, saplar, çam kozalakları gibi akreplerin, eşekarısı, sinekler, karıncalar, bakteriler, amip, arılar, kırkayak, örümcek, kurbağa, akrep ve kertenkeleler veya konserve bitkiler gibi içinde birçok korunmuş hayvan içerebilir onlarca veya eski milyonlarca yıl yüzlerce çam iğneleri. Bazen kürk veya tüy de içinde bulunabilir. Bu fosiller, bugün hayatta olan taht aynı tür olmadığından, genellikle amber içinde görülen bu sık fosil kalıntılar normalde taş benzersiz bir görünüm eklemek ve büyük ölçüde değerini artırabilirsiniz. Böcek 1.000’den fazla soyu tükenmiş amber tespit edilmiştir.

Amber tanımak nasıl

Amber de sıklıkla bir ağaç reçinesi ama tamamen kehribar fosilleşmiş değil copal ile karıştırılır. Onlar kökeni neredeyse aynıdır. Bu ikisi arasındaki fark kehribar ise yüz bin kopal sadece bir kaç yaşında, milyonlarca yıllık olmasıdır.

Isıtmalı kehribar irade yumuşak döner ve kokulu koku vermek üzere başlar ve zaman aşırı ısındığında tamamen yanmış olabilir. Bir bez ile ovuşturdu ise, külleri, toz ve küçük kâğıt parçaları atract. Bu teknikler copal gelen kehribar ayırt edemez, ama teknikler plastik taklitlerinden kehribar ayıracaktır. Copal ve kehribar ayırt etmek aynı özgül ağırlığı, kırılma indeksi ve diğer birçok özellikleri paylaşmak beri bu kadar basit değildir. Gibi gerçek kehribar veya kopal olup olmadığı Afrika amber belli mevduat konusunda güçlü bir tartışma vardır.

Kehribar Satış

Kehribar Satış

Isıtma, boyama, yüzey kaplama ve sarı yeniden gibi kehribar taş üzerinde yapılacak çeşitli tedaviler vardır. Isıtma yüzey kaplama yüzeyinde herhangi bir hasar veya lekeleri çıkarmak için yapılır, boyama o yaşlı bir görünüm vermek için yapılır, renk kapanımlar artırmak ve geliştirmek için uygulanır. Yeniden yapılandırılmış amberleri yüksek sıcaklık ve basınçta, bezir yağı ile birlikte kehribar küçük parçalar presleme yöntemiyle yapılır. Reconstructed sarı da ambroid olarak adlandırılır. Bu mikroskop ile ayırt edilebilir. Ticari takı kullanılan birçok amberleri aslında onları sert ve daha az eğilimli tırmalama kılan sulandırılır. AMBERLERİ sulandırılmış ve işlenmiş amberleri genellikle doğal kapanımlar yok.

Muhtemelen kehribar insan süs için kullanılan en eski maddeyi de düşünebilirsiniz. Bu maddelerden yapılmış Kolye ve boncuklar bugün bulunan amberler 8000 M.Ö. çoğu kuzey Avrupa mezar sahasına bulundu 30 milyon 90 yaşında. En büyük ve en zengin kehribar yatakları Baltık Denizi bölgesinde bulunabilir. Dominik Cumhuriyeti kehribar koleksiyoncular tarafından değerlidir fazla böcek enklüzyonlar olma ihtimali ise Baltık kehribar eski ve daha değerlidir. Dominik kehribar yumuşak olduğu söylenir ve Birmanya kehribar zor olduğunu. Amber içinde bulunan süksinik asit yüzdesi kalitesini belirler. Amberler bulunan süksinik asit yüzdesi en yüksek Baltık Denizi bölgesinden vardır. Cam, plastik, sentetik reçine ve diğer doğal reçineler kehribar taklitlerinin eşya olun.
Güçlü ama nazik bir şifacı ve temizleyici, Amber çeker ve her düzeyde her türlü negatif enerji transmutes. Amber fiziksel kendi kendini iyileştirme, depresyon, duygusal şifa ve çevre açıklıkta yardımcı olur. Amber açılır ve Çakralar tüm temizler.