OTANT�K TA�

KEHRİBAR YÜZÜK 13.9 KARAT ENDONEZYA VİOLET

OTANTİK YÜZÜKLER
Kehribar Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 13.9 KARAT
 • 14.22 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • A SİMETRİK
 • AYNI GÜN KARGO
 • ENDONEZYA (SUMATRU)
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • VİOLET SARI RENK

KEHRİBAR YÜZÜK 13.9 KARAT ENDONEZYA VİOLET

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS TAŞ ENDONEZYA VİOLET SARI KEHRİBAR TAŞI A SİMETRİK DİZAYN %100 DOĞAL HALDE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP ALAN KİŞİ GÜZEL GÜNLERİNDE KULLANSIN…

Kehribar Taşı Genel Özellikleri

Diğer İsimleri : Kehribar, İsviçre Taşı, Amber, Reçine Taşı

AMBER YÜZÜK

AMBER YÜZÜK

Sertliği : 2,5

Özgül Ağırlığı : 1,05 – 1,15

Kimyasal Grubu : Organik Metaryal (Çam Reçinesi Fosili)

Yapısal Görünümü : Saydam, yarısaydam, opak

Parlaklığı : Reçine

Kimyasal Formülü : Genel olarak; C,H,O.

Uyumlu Olduğu Unsur : Hava

Uyumlu Olduğu Şakra : Tüm şakralar

Uyumlu Olduğu Burç : İkizler, Boğa, Aslan, Terazi, Kova.

Rengi : Portakalımsı sarı, kırmızımsı

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Baltık Denizi, Burma, Lübnan, Sicilya, Meksika, Romanya, Kanada, Dominik Cumhuriyeti, Polonya, Atlantik

Özellikle soyu tükenmiş çam ağacından oluşan reçinenin fosilleşmiş halidir. Taş olarak bilinir ama reçinenin taşlanması sonucu oluşmuştur. Çok yumuşak ve çok hafiftir. Özellikle ısıtıldığı zaman elektriksel ve manyetik özelliği açığa çıkar.

Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını önlediği için, genelde boyunu çevresine takılır. Oldukça pahalı bir taş olduğundan, genellikle küpe gibi ufacık parçalar halinde satılırlar. Amber aşırı saydamdır. Bünyesinde bulunan kalıntılar nedeniyle oldukça hareketlidir.

Başlıca iki çeşidi vardır. İlki kırmızımsı sarı veya içinde kırmızı bulunan sarı yani kehribar rengindedir. Bünyesinde böcek görünümlü ipliksi maddeler ve hava kabarcıkları bulunur.

Baltık kehribar iyi bilinmesine rağmen, kehribar tarihi değil, sadece bu Baltık bölgesinde birçok ülkeyi ve kültürü içerir. kehribar taş taş eserler ve takı birçok yerde bulunmuştur, ve muhtemelen zenginliği vardı olanların elinde sona erdi ticaret öğesi olduğundan bu olabilir. Arkeologlar mezarlarda çok güzel oyma kehribar parçaları bulduk … geri 2.000 bc etrafında veya daha önce flört.
kehribar yapılmış eserler çoğu içlerinde böcekler vardı. Onlar … av tılsımlar içine güvenli ve bol avcılık sağlamak için yıpranmış oyulmuş gibi Bunlar muhtemelen, büyülü fazilete sahip olduğu düşünülmüştür. Bir iyi bilinen bulmak kehribar fincan Brighton yakınlarındaki Hove İngiltere’de yapıldı. Hatta kehribar Tutankamon’un da dahil olmak üzere … Mısır mezarlarında bulunan olmuştur.

Sen küçük kehribar içindeki böcek … ve bazen örümcek veya kehribar bir yusufçuk dahil olmak üzere satın parçalara … ilginç şeyler bulmak mümkün olabilir. Bu reçine içinde bu yaprakları ve çam iğneleri gibi ağaçların parçaları … gibi birçok farklı şeyler kaldılar.

Nerede kehribar Taş Geliyor

kehribar epeyce ülkede kaynaklardan temin ve bulunduğu yere bağlı olarak, kalite değişebilir. Bu endonezya ,Rusya, Polonya, İngiltere, İtalya ve Almanya’dan geliyor.

Makul kolayca elde … ve koyu turuncu renk ile soluk sarı çeşitli tonlarında geliyor olabilir. Geleneksel kehribar renk aralığının orta olduğunu … ve kehribar adet içlerinde bitki maddenin kapanım ya da böcekler sahip olsa da en iyi örnekleri, oldukça açıktır.

kehribar
Baltık kehribar derece yüksek kalite için ödüllendirildi. Polonyalı ustalar uzun ondan güzel hazırlanmış parçaları yapmak için tanınmış oylandı. Yeşil sarı doğal olabilir … ama en yeşil kehribar takı satılan yapay renk yaratan bir süreç yoluyla olmuştur taştan yapılmıştır.

Bu … ovuşturdu ve eski Yunanlılar tarafından ‘elektron’ denilen bir elektrik yükü vardır … ve bu kelime elektrik kökenli olduğu düşünülmektedir.

kehribar Gem Stone Kökeni Nedir?

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Öğrenmek için bakıldığında, kehribar kökeni nedir … arama milyonlarca yıl geriye gider. kehribar reçine yıl birçok binlerce üzerine … sonra katı gitti fosilleşmiş haline ağaçlar, değil. Yaklaşık 45 milyon yıl önce, Baltık bölgelerinde çam ağaçları, İskandinav ülkeleri … reçineler taburcu edildi.

Bal kehribar Baltic Takı
Yavaş yavaş bu reçine, çam ormanları taşındı ve kıyı bölgelere yakın sona erdi.

Kıyı bölgelerinde reçine tekrar taşındı ve o fosilleşmiş deniz dibinde sona erdi.

Çok daha sonra buzullar tarafından yüzeye getirilen ve o zamandan beri bulunmuştur arazi üzerinde yatırılır.

Bu sürecin tüm Baltık kehribar takı Milattan önce de geri tarihleri ​​gerçeği kanıtladığı önce binlerce yıl, olmadı. Celtic kehribar takı güzel kehribar taş taş yapılmış, tespit edilmiştir.

ohs ölçeği sertliği: 2-2.5

Amber fosil ağaç reçinesi, tipik bir taş mineral yapılan bir organik malzeme, bir taş değildir. Organik canlıların kökeni bulunması anlamına gelir. Bu reçine damladı ve antik orman ağaçları oozed. Sarı hidrokarbonlar, süksinik asit, reçineler ve yağlar dahil olmak üzere, organik bileşiklerin amorf bir karışımı. Amorf hiçbir kristal yapıya sahip olduğu anlamına gelir. Bu takı ve diğer süs malzemeleri yapmak için kullanılan sert kahverengi-sarımsı bir maddedir.

Amber Özellikleri

Ancak, sağduyu içinde bir fosil değildir. Fosiller çoğunlukla toprağa gömülü bir bitki ya da hayvan alarak başlar. Organik madde bin yıllık bir süre içinde, mineral krallığından elemanları ile yavaş yavaş değiştirilir. Öte yandan, sarı organik unsurlar yerini olmamıştır. Testlerinin öngördüğü, reçine kimyasal dönüşüm geçirdi. Bir polimer, doğal bir plastik haline gelmiştir.

İnsanlar genelde nedeniyle renk ve güzellik bir taş olarak sarı sınıflandırmak. Amber ağacı sap (bir bitkinin hayati dolaşan sıvı) her zaman düşünüldüğü gibi birçok kişi yapılmaz. Reçine bitkinin epitel hücreleri içinden kanallar ve cepler salgılanan yarı-katı, şekilsiz bir organik madde ise Sap, bir bitkinin bir vasküler sistemin içerisinde sirküle sıvıdır. Reçine hastalığı ve mantar ve böcek tarafından uygulanan yaralanmalardan korumak için ağaç tarafından üretilebilir. Reçineler kokuları sahip veya püskürtmek ve böcekleri çekmek hem de bu tadı. Reçine gibi bir kırık dalı olarak yara iyileşmesi için ağaca dönen olabilir. Olgun ağaçlar, bu reçine sadece hızlı büyümenin tarafından üretilen gerginlik ddue kabuğu dikey çatlaklar gelen terlemek olabilir. Bu malzeme aynı zamanda, fazla asetat yerleştirilmesi için bir yöntem olarak üretilebilir.

Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Sarı düşürür ve oksijene maruz kaldığında oksidize için, sadece belirli koşullar altında muhafaza edilmektedir. Bu nedenle hemen hemen her zaman bir antik lagün veya nehir deltasının botom oluşan kum ve kil gibi yoğun, ıslak sedimanlar, bulunur.

Amber dokunma sıcak hafifliği (ancak sudan daha ağır), ve rengi mavi, kahverengi, beyazımsı renkte, limon rengi, turuncu, kırmızı (kiraz sarı) bulunabilir, her zaman, yeşil sarımsı-kahverengi değil ve hatta siyah. En değerli kehribar çoğu şeffaf.

Amber Böcekler

Amber gibi çiçekler, tohumlar, mantar kapaklar, saplar, çam kozalakları ve gibi akreplerin, eşekarısı, sinek, karınca, bakteri, amip, arılar, kırkayak, örümcek, kurbağa, akrep, kertenkele ve ya korunmuş bitki gibi içinde birçok korunmuş hayvan içerebilir onlarca veya eski milyonlarca yıl yüzlerce çam iğneleri. Bazen kürk veya tüy da içinde bulunabilir. Bu fosiller, bugün hayatta olan taht aynı tür olmadığından, genellikle amber içinde görülen bu sık fosil kalıntılar normalde taş benzersiz bir görünüm eklemek ve büyük ölçüde değerini artırabilir. Böcek 1.000’den fazla soyu tükenmiş türler amber tespit edilmiştir.

Amber tanımak nasıl

Amber, genellikle de bir ağaç reçinesi ama tam kehribar fosilleşmiş değil copal ile karıştırılır. Onlar kökeni neredeyse aynıdır. Bu ikisi arasındaki fark, kehribar ise yüz bin Kopal sadece bir kaç yaşında, milyonlarca yıllık olmasıdır.

Isıtmalı kehribar irade yumuşak döner ve kokulu koku vermek başlar ve zaman aşırı ısındığında tamamen yanmış olabilir. Bir bez ile ovuşturdu ise, kül, toz ve küçük kâğıt parçaları atract. Bu teknikler copal gelen sarı ayırt etmeyecek, ama teknikler plastik taklitlerinden sarı ayıracak. Copal ve kehribar ayırt etmek için aynı özgül ağırlığı, kırılma indeksi ve diğer birçok özellikleri paylaşmak beri bu kadar basit değildir. Gibi gerçek kehribar veya Kopal olup olmadığı Afrika kehribar belirli mevduat hakkında güçlü bir tartışma vardır.

Kehribar Gümüş Yüzük

Kehribar Gümüş Yüzük

Isıtma, boyama, yüzey kaplama ve sarı yeniden gibi sarı taş üzerinde yapılabilir çeşitli tedaviler vardır. Isıtma yüzey kaplama yüzeyinde herhangi bir hasar veya lekeleri çıkarmak için yapılır, boyama ona bir yaşlı bir görünüm vermek için yapılır, renk kapanımlar artırmak ve geliştirmek için uygulanır. Yeniden yapılandırılmış amberleri, yüksek sıcaklık ve basınçta, bezir yağı ile birlikte kehribar küçük parçalar presleme yapılır. Yeniden sarı da ambroid adlandırılır. Bu mikroskop ile ayırt edilebilir. Ticari takı kullanılan birçok amberleri aslında onları daha sert ve daha az eğilimli çizilmeye kılan yeniden edilir. Arşivinde sulandırılmış ve işlenmiş amberleri genellikle doğal kapanımlarını yoktur.

Muhtemelen kehribar insan süs için kullanılan en eski madde düşünün olduğunu. Bu maddelerden yapılmış kolye ve boncuk bugün bulunan amberler 8000 M.Ö. çoğu kuzey Avrupa gravesites bulundu 30-90.000.000 yaşında. en büyük ve en zengin kehribar yatakları Baltık Denizi bölgesinde bulunabilir. Dominik Cumhuriyeti sarı koleksiyoncular tarafından ödüllendirildiği daha böcek kusurları olması muhtemeldir ise Baltık kehribar yaşlı ve daha değerlidir. Dominik kehribar yumuşak olduğu söylenir ve Birmanya kehribar zor olduğunu

 

KEHRİBAR YÜZÜK 13.9 KARAT ENDONEZYA VİOLET

OTANTİK YÜZÜKLER
Kehribar Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 13.9 KARAT
 • 14.22 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • A SİMETRİK
 • AYNI GÜN KARGO
 • ENDONEZYA (SUMATRU)
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • VİOLET SARI RENK
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

KEHRİBAR YÜZÜK 13.9 KARAT ENDONEZYA VİOLET

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ 1.KALİTE HAS TAŞ ENDONEZYA VİOLET SARI KEHRİBAR TAŞI A SİMETRİK DİZAYN %100 DOĞAL HALDE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP ALAN KİŞİ GÜZEL GÜNLERİNDE KULLANSIN…

Kehribar Taşı Genel Özellikleri

Diğer İsimleri : Kehribar, İsviçre Taşı, Amber, Reçine Taşı

AMBER YÜZÜK

AMBER YÜZÜK

Sertliği : 2,5

Özgül Ağırlığı : 1,05 – 1,15

Kimyasal Grubu : Organik Metaryal (Çam Reçinesi Fosili)

Yapısal Görünümü : Saydam, yarısaydam, opak

Parlaklığı : Reçine

Kimyasal Formülü : Genel olarak; C,H,O.

Uyumlu Olduğu Unsur : Hava

Uyumlu Olduğu Şakra : Tüm şakralar

Uyumlu Olduğu Burç : İkizler, Boğa, Aslan, Terazi, Kova.

Rengi : Portakalımsı sarı, kırmızımsı

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Baltık Denizi, Burma, Lübnan, Sicilya, Meksika, Romanya, Kanada, Dominik Cumhuriyeti, Polonya, Atlantik

Özellikle soyu tükenmiş çam ağacından oluşan reçinenin fosilleşmiş halidir. Taş olarak bilinir ama reçinenin taşlanması sonucu oluşmuştur. Çok yumuşak ve çok hafiftir. Özellikle ısıtıldığı zaman elektriksel ve manyetik özelliği açığa çıkar.

Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını önlediği için, genelde boyunu çevresine takılır. Oldukça pahalı bir taş olduğundan, genellikle küpe gibi ufacık parçalar halinde satılırlar. Amber aşırı saydamdır. Bünyesinde bulunan kalıntılar nedeniyle oldukça hareketlidir.

Başlıca iki çeşidi vardır. İlki kırmızımsı sarı veya içinde kırmızı bulunan sarı yani kehribar rengindedir. Bünyesinde böcek görünümlü ipliksi maddeler ve hava kabarcıkları bulunur.

Baltık kehribar iyi bilinmesine rağmen, kehribar tarihi değil, sadece bu Baltık bölgesinde birçok ülkeyi ve kültürü içerir. kehribar taş taş eserler ve takı birçok yerde bulunmuştur, ve muhtemelen zenginliği vardı olanların elinde sona erdi ticaret öğesi olduğundan bu olabilir. Arkeologlar mezarlarda çok güzel oyma kehribar parçaları bulduk … geri 2.000 bc etrafında veya daha önce flört.
kehribar yapılmış eserler çoğu içlerinde böcekler vardı. Onlar … av tılsımlar içine güvenli ve bol avcılık sağlamak için yıpranmış oyulmuş gibi Bunlar muhtemelen, büyülü fazilete sahip olduğu düşünülmüştür. Bir iyi bilinen bulmak kehribar fincan Brighton yakınlarındaki Hove İngiltere’de yapıldı. Hatta kehribar Tutankamon’un da dahil olmak üzere … Mısır mezarlarında bulunan olmuştur.

Sen küçük kehribar içindeki böcek … ve bazen örümcek veya kehribar bir yusufçuk dahil olmak üzere satın parçalara … ilginç şeyler bulmak mümkün olabilir. Bu reçine içinde bu yaprakları ve çam iğneleri gibi ağaçların parçaları … gibi birçok farklı şeyler kaldılar.

Nerede kehribar Taş Geliyor

kehribar epeyce ülkede kaynaklardan temin ve bulunduğu yere bağlı olarak, kalite değişebilir. Bu endonezya ,Rusya, Polonya, İngiltere, İtalya ve Almanya’dan geliyor.

Makul kolayca elde … ve koyu turuncu renk ile soluk sarı çeşitli tonlarında geliyor olabilir. Geleneksel kehribar renk aralığının orta olduğunu … ve kehribar adet içlerinde bitki maddenin kapanım ya da böcekler sahip olsa da en iyi örnekleri, oldukça açıktır.

kehribar
Baltık kehribar derece yüksek kalite için ödüllendirildi. Polonyalı ustalar uzun ondan güzel hazırlanmış parçaları yapmak için tanınmış oylandı. Yeşil sarı doğal olabilir … ama en yeşil kehribar takı satılan yapay renk yaratan bir süreç yoluyla olmuştur taştan yapılmıştır.

Bu … ovuşturdu ve eski Yunanlılar tarafından ‘elektron’ denilen bir elektrik yükü vardır … ve bu kelime elektrik kökenli olduğu düşünülmektedir.

kehribar Gem Stone Kökeni Nedir?

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Öğrenmek için bakıldığında, kehribar kökeni nedir … arama milyonlarca yıl geriye gider. kehribar reçine yıl birçok binlerce üzerine … sonra katı gitti fosilleşmiş haline ağaçlar, değil. Yaklaşık 45 milyon yıl önce, Baltık bölgelerinde çam ağaçları, İskandinav ülkeleri … reçineler taburcu edildi.

Bal kehribar Baltic Takı
Yavaş yavaş bu reçine, çam ormanları taşındı ve kıyı bölgelere yakın sona erdi.

Kıyı bölgelerinde reçine tekrar taşındı ve o fosilleşmiş deniz dibinde sona erdi.

Çok daha sonra buzullar tarafından yüzeye getirilen ve o zamandan beri bulunmuştur arazi üzerinde yatırılır.

Bu sürecin tüm Baltık kehribar takı Milattan önce de geri tarihleri ​​gerçeği kanıtladığı önce binlerce yıl, olmadı. Celtic kehribar takı güzel kehribar taş taş yapılmış, tespit edilmiştir.

ohs ölçeği sertliği: 2-2.5

Amber fosil ağaç reçinesi, tipik bir taş mineral yapılan bir organik malzeme, bir taş değildir. Organik canlıların kökeni bulunması anlamına gelir. Bu reçine damladı ve antik orman ağaçları oozed. Sarı hidrokarbonlar, süksinik asit, reçineler ve yağlar dahil olmak üzere, organik bileşiklerin amorf bir karışımı. Amorf hiçbir kristal yapıya sahip olduğu anlamına gelir. Bu takı ve diğer süs malzemeleri yapmak için kullanılan sert kahverengi-sarımsı bir maddedir.

Amber Özellikleri

Ancak, sağduyu içinde bir fosil değildir. Fosiller çoğunlukla toprağa gömülü bir bitki ya da hayvan alarak başlar. Organik madde bin yıllık bir süre içinde, mineral krallığından elemanları ile yavaş yavaş değiştirilir. Öte yandan, sarı organik unsurlar yerini olmamıştır. Testlerinin öngördüğü, reçine kimyasal dönüşüm geçirdi. Bir polimer, doğal bir plastik haline gelmiştir.

İnsanlar genelde nedeniyle renk ve güzellik bir taş olarak sarı sınıflandırmak. Amber ağacı sap (bir bitkinin hayati dolaşan sıvı) her zaman düşünüldüğü gibi birçok kişi yapılmaz. Reçine bitkinin epitel hücreleri içinden kanallar ve cepler salgılanan yarı-katı, şekilsiz bir organik madde ise Sap, bir bitkinin bir vasküler sistemin içerisinde sirküle sıvıdır. Reçine hastalığı ve mantar ve böcek tarafından uygulanan yaralanmalardan korumak için ağaç tarafından üretilebilir. Reçineler kokuları sahip veya püskürtmek ve böcekleri çekmek hem de bu tadı. Reçine gibi bir kırık dalı olarak yara iyileşmesi için ağaca dönen olabilir. Olgun ağaçlar, bu reçine sadece hızlı büyümenin tarafından üretilen gerginlik ddue kabuğu dikey çatlaklar gelen terlemek olabilir. Bu malzeme aynı zamanda, fazla asetat yerleştirilmesi için bir yöntem olarak üretilebilir.

Kehribar Taşı

Kehribar Taşı

Sarı düşürür ve oksijene maruz kaldığında oksidize için, sadece belirli koşullar altında muhafaza edilmektedir. Bu nedenle hemen hemen her zaman bir antik lagün veya nehir deltasının botom oluşan kum ve kil gibi yoğun, ıslak sedimanlar, bulunur.

Amber dokunma sıcak hafifliği (ancak sudan daha ağır), ve rengi mavi, kahverengi, beyazımsı renkte, limon rengi, turuncu, kırmızı (kiraz sarı) bulunabilir, her zaman, yeşil sarımsı-kahverengi değil ve hatta siyah. En değerli kehribar çoğu şeffaf.

Amber Böcekler

Amber gibi çiçekler, tohumlar, mantar kapaklar, saplar, çam kozalakları ve gibi akreplerin, eşekarısı, sinek, karınca, bakteri, amip, arılar, kırkayak, örümcek, kurbağa, akrep, kertenkele ve ya korunmuş bitki gibi içinde birçok korunmuş hayvan içerebilir onlarca veya eski milyonlarca yıl yüzlerce çam iğneleri. Bazen kürk veya tüy da içinde bulunabilir. Bu fosiller, bugün hayatta olan taht aynı tür olmadığından, genellikle amber içinde görülen bu sık fosil kalıntılar normalde taş benzersiz bir görünüm eklemek ve büyük ölçüde değerini artırabilir. Böcek 1.000’den fazla soyu tükenmiş türler amber tespit edilmiştir.

Amber tanımak nasıl

Amber, genellikle de bir ağaç reçinesi ama tam kehribar fosilleşmiş değil copal ile karıştırılır. Onlar kökeni neredeyse aynıdır. Bu ikisi arasındaki fark, kehribar ise yüz bin Kopal sadece bir kaç yaşında, milyonlarca yıllık olmasıdır.

Isıtmalı kehribar irade yumuşak döner ve kokulu koku vermek başlar ve zaman aşırı ısındığında tamamen yanmış olabilir. Bir bez ile ovuşturdu ise, kül, toz ve küçük kâğıt parçaları atract. Bu teknikler copal gelen sarı ayırt etmeyecek, ama teknikler plastik taklitlerinden sarı ayıracak. Copal ve kehribar ayırt etmek için aynı özgül ağırlığı, kırılma indeksi ve diğer birçok özellikleri paylaşmak beri bu kadar basit değildir. Gibi gerçek kehribar veya Kopal olup olmadığı Afrika kehribar belirli mevduat hakkında güçlü bir tartışma vardır.

Kehribar Gümüş Yüzük

Kehribar Gümüş Yüzük

Isıtma, boyama, yüzey kaplama ve sarı yeniden gibi sarı taş üzerinde yapılabilir çeşitli tedaviler vardır. Isıtma yüzey kaplama yüzeyinde herhangi bir hasar veya lekeleri çıkarmak için yapılır, boyama ona bir yaşlı bir görünüm vermek için yapılır, renk kapanımlar artırmak ve geliştirmek için uygulanır. Yeniden yapılandırılmış amberleri, yüksek sıcaklık ve basınçta, bezir yağı ile birlikte kehribar küçük parçalar presleme yapılır. Yeniden sarı da ambroid adlandırılır. Bu mikroskop ile ayırt edilebilir. Ticari takı kullanılan birçok amberleri aslında onları daha sert ve daha az eğilimli çizilmeye kılan yeniden edilir. Arşivinde sulandırılmış ve işlenmiş amberleri genellikle doğal kapanımlarını yoktur.

Muhtemelen kehribar insan süs için kullanılan en eski madde düşünün olduğunu. Bu maddelerden yapılmış kolye ve boncuk bugün bulunan amberler 8000 M.Ö. çoğu kuzey Avrupa gravesites bulundu 30-90.000.000 yaşında. en büyük ve en zengin kehribar yatakları Baltık Denizi bölgesinde bulunabilir. Dominik Cumhuriyeti sarı koleksiyoncular tarafından ödüllendirildiği daha böcek kusurları olması muhtemeldir ise Baltık kehribar yaşlı ve daha değerlidir. Dominik kehribar yumuşak olduğu söylenir ve Birmanya kehribar zor olduğunu