OTANT�K TA�

KEHRİBAR YÜZÜK (A KALİTE)

OTANTİK YÜZÜKLER
Kehribar Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 10.10 GR
 • 17.38 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HAS KEHRİBAR TAŞI
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

sarı ( . Akasya Palweniken (1398) ve Palmenicken (1491), bu. Palmnicken, Palmniken, yaktı Palvininkai, Pol.

Kehribar Yüzük

Kehribar Yüzük

Palmniki) – Baltık Denizi, idari merkezinin kıyısında kentsel köy kehribar semt Kaliningrad bölgesi Rusya Federasyonu . Nüfus – 5569 [1] insanlar. (2016). Köy bulunmaktadır kehribar fabrikası , madencilik ve işleme kehribar .

Palmnikenom, 1874 yakın bir ocaktan kehribar üretimi.

1930 yılında kariyer ve Walther Palmniken.
Yerleşim Palmniken ( o. Palmnicken) ortaya çıktı 1654 . Köyün ekonomisi zaten üretim başladı kehribar , elle yapılır. Buna ek olarak, nüfus tarım, balıkçılık ve ticaretle uğraşan.

Yerleşim Krakstepellen ( . O Kraxtepellen) – eskiden ayrı bir köy, Palmniken kuzey sonradan onunla birleşti.
Palmniken-Krakstepellen gelişimine güçlü bir ivme egzersiz başladı kehribar sanayi üretimi, başına XIX yüzyılın sonunda aldığı firma “Shtantsin und Becker» ru de.

OTANTİK TAŞ FARKI VE KALİTESİ İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL 1.KALİTE RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBARI (VVS KALİTE 17.38 KARAT) TAŞIN KALİTESİ RESİMLERDE NET ŞEKİLDE BELLİ OLMAKTADIR.PARMAĞINIZDA DA AYNI IŞILTIYI VE ŞIKLIĞI GÖREBİLİRSİNİZ.SEVDİKLERİNİZ İÇİN GÜZEL BİR HEDİYE OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR..

Bu aynı yıllarda, köy demiryolu ortaya koydu Fischhausen .
1910 yılında Anna Mine. 1883 yılında açılan, 1922 yılında kapandı.
31 Ocak-1 Şubat 1945 yıl muhtemelen kıyısında Anna madeninde (bilinmeyen tam yeri) yakınında Baltık Denizi 2000 3 kişi vurdu edilmiştir. Bunlar toplama kampları mahkumların sütunun uzun bir yaya geçiş ekibinin kurtulan Doğu Prusya [3] . sütununda yaklaşık 6000 kişi vardı, 3.000 ‘den fazla kişi yorgunluktan ya da yolculuk sırasında çekimleri sonucu öldü. Palmniken vardıklarında kurtulanlar metal dükkanda kehribar Tesisi yerleştirildi. Birkaç gün sonra onlar kıyısında, küçük gruplar halinde atış için alınmıştır. doğrulanmamış haberlere göre, en mayın Anna infaz yürütülen değildir. Ayrıca, (madenlerde bunları damping sürümü doğrulanmadı, ama çürütülmüş değildir) yürütülen organlarının kaderi açıklamak değildir.

Bu olayın anısına bir anıt [4] . Aynı madende bir sürümüne göre, gömülü kehribar Odası .

kehribar [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Sonra İkinci Dünya Savaşı Palmniken yola SSCB ve kehribar olarak değiştirildi. kehribar durdurma üretim yılında yeniden 1947 [5] .
Ekonomi [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
: Ekonomi kehribar 2 ana alanları vardır kehribar ve seyahat . kehribar sanayi kenti için geleneksel. en büyük kurumsal – JSC “Kaliningrad kehribar Tesisi” . Çeşitli özel şirketler yapan işleme tesisi kehribar ek olarak. İşte araştırdı rezervlerinin% 90 konsantre Dünyanın en büyük kehribar yatakları vardır [19] .

Turizm endüstrisi aktif beri geliştirilen 2005 belediye başkanı Blinov AL aldı [20] turizmin gelişmesi nedeniyle küçük işletmelerin çabalarına büyümeye başladı hizmetlerin geliştirilmesini gerektirmiştir. Sonuç olarak, şu anda% 30 şehir bütçe küçük işletmeler üretir [20] .

Ulaştırma [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
2008 yılı Ağustos ayında, inşaat karayolu üzerinde başlayan Primorsk halka kehribar bir şube olacak. Şu an (Şubat 2015) at kehribar yol tamamlanmış değildir ve inşaat belirsiz bir süre için dondurulur [92 gün belirtilmemiş kaynak] .

Doğal Kehribar Yüzük

Doğal Kehribar Yüzük

kehribar aynı adı istasyonu Kaliningrad demiryolu . istasyon demiryolu hattına ait Svetlogorsk (Kaliningrad bölge) Sarı – – Baltiysk . 2000 (hemen hemen terk korunmuş) Bununla birlikte, demiryolu kullanımda değilken [kaynak 92 gün belirtilmemiş] .

Kentsel ulaşım Kaliningrad gider belediyeler arası otobüs güzergahı 120, tarafından temsil edilmektedir. “Ayrıca, köyün içinden geçiş otobüsü 587 gider Baltiysk – Zelenogradsk “.

Gezi Yeri [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]

Turist gözcü kariyer Seaside
kehribar içeren bir müze kompleksi “kehribar Kalesi” dir Rus batıl Müzesi [21] .

Köyün yakınında Kaliningrad bölgesinde geniş kumlu deniz olan plaj (sürekli beslenen çünkü plaj, sahil akımı boyunca genişliği azalmaz hamuru kehribar Tesisi). Plaj kehribar “Rus almak için ilk oldu Mavi Bayrak ” [22] . kehribar madenciliği “Anna” eski maden yakınında pitoresk bir konumda yer alan yaklaşık üç hektarlık plaj arsa alanı, 1 Eylül 2016 1 Haziran dönemi için verilen bayrak.

kehribar aynı zamanda büyük bir pitoresk göle (favori tatil yerinde bulunduğu dalgıçlar eski kehribar üzerinde oluşturulan) kariyer , Park gibi birçok nadir ağaçlar, Maurice Becker (park ve kehribar fabrikada kurucusu) lale ağacının kırmızı kayın , bir işareti ile Park alanında bu kadar olarak bilinen “kehribar Road”. kehribar ilgi çekici özelliklerinden biri açık 29 Ağustos 2014 mesire haline gelmiştir. Promenade cafe “Galera” bünyesinde bir parkta Becker denize iniş sahil boyunca döşeli gözlem güverteleri, ahşap bir geçit olduğunu. Uzunluğu 700 göl üzerinde olan 1980 metre mesafededir. gezinti yerinde, sakinleri ve turistler kuğular, ördekler birden hayran olabilir, bazı tatilcilerin balıkçılık ilgileniyoruz. ve tahta banklar üzerinde denize ve şehre giden merdiven erişimi düzenlenmiş [23] .

İlgilenenler Primorsky kariyer ve Müzesi kehribar Fabrikası’nın gözlem güvertesi ziyaret edebilirsiniz. şehir Maurice Becker XIX yüzyılda inşa eski Evanjelik kilise korunmuş (1991 yılından bu yana (şimdi) [24] Tapınağı’nın Tanrı’nın annesi Kazan simgesi [25] ).

Yaz aylarında, kehribar Rus şampiyonluk ve uluslararası turnuvalara, eleme turu düzenledi plaj futbolu , plaj voleybolu , rugby [26] “kehribar Mile” ve festivaller bir dizi – göl kehribar yüzmek. beri her yıl 2009 Dünya Kupası yarı finale alıcı kehribar Kehribar düzenlenen, (nihai Polonya kısmında yer alır Vistula Spit ) [27] [28] . Içinde 2010 onun ilk kehribar yıllık uluslararası müzik festivali olarak kehribar plaj . 2011 yılında festival taşındı Zelenogradsk nedeniyle finansman eksikliği [kaynak 92 gün belirtilmemiş] . 2012 yılında, festival, 13 ila 15 Temmuz, kehribar tekrar düzenlendi.

 

Çok uzak olmayan Povarovka içinde kehribar köyünden dört Rus kumar bölgeleri oluşturmak için planı

zun bir süre bilim adamları bu amber iddia ettiler. kökeni, oluşan efsane ve mitler açıklamak amacıyla amber tanınıyordu farklı milletler,. En eski şiirsel mitlerden biri onun “Metamorphoses” Roma şair Ovid sunumunda bize ulaştı.

kehribar  sürtünmeyi heyecanlandırmak ve çeşitli küçük ve hafif nesneleri çizebilir. kehribar ve mıknatıs aynı kökene sahip sonuca göre – kehribar Bu özellikler bir mıknatıs metal nesneleri çekmek için yeteneği gibi, Platon (347 M.Ö.. 428) sağladı.

Kehribar Erkek Yüzük

Kehribar Erkek Yüzük

amber kökeni hakkında en eksiksiz bilgi ilk olarak tanınmış “Değerli Taşların Doğal Tarih” tanımlanmıştır Pliny (23-79 yaş MÖ.). yaklaşık üç düzine yazarların çalışmalarını inceledikten sonra, Pliny oldukça açık bir biçimde amber sebze kökeni varmıştır. Plinius’a sarı, soğuk, zaman ve sörf içinde dalgalar içine alma deniz suyu etkisiyle sertleşen yapraklı ağaçlar sıvı yağlı reçine, oluşturulmaktadır inanılmaktadır.
Ben kitabında “Canon of Medicine,” Ortadoğu’nun ünlü doktor, Ebu Ali İbn Sina (Avicenna) işaret bitki amber doğası üzerine: “ağaç rumskogo somun Larindanos denir nehir, yetişen söyleniyor. Bundan ağaç sakızı şöyle; ayakta, bu sakız hemen suya yoğunlaşır. Bu iliktrun denen ve bazı insanlar husufuri diyoruz ve kehribar. Eğer onu ovmak ise, keyifli bir koku ondan yayılır ve altın rengi olarak renk gibi. ”
amber kökeni konusunda görüş gelişmesinde dönüm noktası XVIII yüzyılın ikinci yarısında olarak kabul edilebilir. eserlerinde Lomonosov kehribar bitki kökenli ikna edici bir kanıt gösterdi. “Mineral Kabine Bilimler Akademisi toplama Kataloğu” hazırlanmasında kehribar Lomonosov ile aşinalık 1741 yılında, ve jeoloji ve madencilik alanında yaptığı gerçekten ansiklopedik bilgi onu inorganik hipotez destekçilerinin argümanları çürütmek ve kehribar sebze kaynağını kanıtlamak için argümanlar bulmak için izin verdi. Batılı bilim adamları kehribar Lomonosov bitkisel kökeni hakkında bir fikir Profesör Koenigsberg Akademisi ve FS Bock Üniversitesi destekledi.
Nasıl biçimlendirilmiş kehribar?
XIX yüzyılın sonunda, Kongre kurduğu 1961 yılında teyit ve K.Shubertom edildi Pinus cinsi, kehribar çam ağaçlarının kaynağı. Ancak, klasik kimyasal anlamda fosil reçineler kozalaklı modern reçine ile ilişkili değildir.
yaklaşık 50 milyon yıl önce şimdi İsveç ve Baltık Denizi arazi bulunduğu ne modern temsilleri. İlk adım, bir seferde hızlı küresel ısınma ile ilişkili iğne yapraklı ağaçlardan kehribar bol reçine, oluşumu oldu. Reçine normalde tesis içinde yuvarlak uzatılmış kanallar veya boşluklar hat hücrelerinde üretilen.
Reçine bitkilerin oluşum nedenlerini açıklayan görüşlerin bir dizi vardır:
– Reçine oluşumu aşırı asetat kaldırma yolu olabilir;
– Reçine bir önleyicisi ya da bir büyüme faktörü olabilir;
– Reçinenin oluşması genellikle böcekler ve mantarların sebep olduğu hasar ve hastalığa karşı koruma ihtiyacı ile açıklanmaktadır.
İkinci aşamada ise kehribar reçine defin oluşumu orman topraklarda gerçekleşti. Bir kuru, iyi havalandırılmış toprakta, reçine oksijen katılımı ile dönüştürüldü. artan reçine İstikrar, sertliğini artırdı.
amber oluşumunda üçüncü aşama su havzasında erozyon, taşıma ve fosil reçine birikimi oldu. amber reçine dönüşümü, oksijen bakımından zenginleştirilmiş reçine ile etkileşimi ile süksinik asit ve bunun esterleri, içinde ortaya çıkmasına katkıda, potasyum, alkali çamur tedavisi ile katılımı ile birlikte gelir. Sürekli kehribar küme eşlik mineral – Bu sürecin son aşamasında sadece kehribar şeklinde ve glokonit değildir.
Araştırma bilim XIX-XX yüzyıllar bu sarı belirli fosilleşmenin (donukluk) reçine asitleri ve terpenler kondensasyonu sonucu yapraklı ağaçlar reçine oluşturulmuş olduğunu göstermiştir. çam yaklaşık% 70 idi aralarında toprak “kehribar ormanlarında” uzun oksidasyon, ve hafif alkali ortamı oksitleyici ile deniz lagünler ve delta sedimanlar kıyı bir mezarın sonraki birikimi – fosilleşme temel koşul.
Bu nedenle: Amber uç bitki kökenli ürün ve amber tedavisi belli bir dereceye kadar, bitkisel ilaç isnat edilebilir bitkisel kökenli ürünlerin yani tedavidir.
Gerçek şu ki kehribar – sadece emin olmak için, çam ahşap bir ürünüdür: Eğer onu ovmak, eğer bir reçine meşale gibi, yakmak için sanki kötü aydınlatılmış, çam lezzet benzer bir tat sızar ve bir koku yayar.

Kehribar Taşı Gümüş Yüzük

Kehribar Taşı Gümüş Yüzük

Şu anda tüm dünyada bilim adamları bitki ve hayvan kökenli temelinde doğal ve sentetik uyuşturucu elde etmek için önemli çabalar yürütülmektedir. Birçoğu, ne yazık ki, tedavi edici bir etkisi değil, aynı zamanda yan ağırlığı sadece sahip alerji, anaflaktik şok gibi vücut etkileri, zararlı ve bazen geri dönülemez bir adam ve onun soyunu genetik aparatı üzerinde etkili. mükemmel iyileştirici özelliği vardır kehribar, – Ancak, onlarca yıl milyonlarca üzerinde doğası şaşırtıcı evrensel çare oluşturmak için.
kompozisyon ve kehribar yapısı

insan da dahil olmak üzere, tüm organizmaların canlı hücreler, cansız topraklama malzemeden bileşim içinde farklıdır. Ayrıca Planet cansız nesnelerin oksijen (yaklaşık% 30) temel olarak demir (% 34), silikon (% 15), magnezyum (yaklaşık% 13) ihtiva eder. oksijen, hidrojen, karbon ve azot – hücreler olarak dört ana elemanı (ağırlık olarak% 98’den daha fazla olan) canlı bir bileşim. Özellikle çeşitli organizmaların canlı hücreler kimyasal bileşimi birbirine çok benzer olduğu özelliğidir. Bunlar yapı veya benzeri kimyasallar benzer aynı temel unsurları karşılamak. Bu dünyayı yaşayan tüm canlıların akrabalık kanıtı olarak hizmet vermektedir.
Amber yaşayan bir yaratık olarak adlandırılan olamaz, ama onun bileşiminde bu yaşam ile tamamen uyumludur. Amber – karbon 79 ortalama% içeren organik asitlerin yüksek moleküler bileşik; % 10.5 hidrojen; % 10.5 oksijendir. Onun formülü C 10 H 16 O amber 100 g karbon 81 g olarak; hidrojen, 7.3 g; oksijen, küçük bir sülfür, nitrojen ve mineral maddeler 6.34 g. amber oksidasyon (ayrışma) işleminde, fazla oksijen olur, ve diğer bileşenlerin içeriği azaltılır.
(Iz ila% 3) yabancı maddeler gibi Sarı 24 kimyasal elementler (E, V, Mn, Cu, Ti, Zr, Al, Si, Mg, Ca, Fe, Nb, P, Pb, Zn, Cr, Ba gözlenen Baltık kehribar bulunan 12 olmak üzere Co, Na, Sr, Sn, Mo Yb).
Baltık kehribar farklı analiz ederken, eser elementlerin atom spektral laboratuvar VNIGRI içeriğinde yapılan aşağıdaki aralıklar içinde değişir: nikel (0 – işaretleri), bakır (0 -% 0.001), manganez (0 -% 0.025), demir (0 – 0 ,% 55), sodyum (0-0,16%), kalsiyum (izleri -% 0.1), magnezyum (0-0,025%), alüminyum (0,07-0,74%), silikon (0.16 – 0.71%).
Baltık kehribar 200 milyar -1 altın ve 10 milyon -1 sodyum kadar içerir. Baltık kehribar bulunamadı: Sr, Ba, V, Cr, Ti, Co, Pb, Zn, Sn, Mo Ge, Cd, Ag, Sb, K, B. ağır metal tuzları içermez Baltic amber olarak, dünyanın diğer kısımlarında bulunan kehribar diğer tip aksine, bu tedavi için değil, aynı zamanda, kozmetik amaçlı sadece kullanılabilir, bu gerçek, çok önemlidir.
mücevher taşları grubunda Amber ilk yerlerden biridir. Amber paleti gökkuşağının tüm renkleri içerir. Çoğunlukla sarı, altın sarısı, bu nedenle dönem “kehribar”. Bu bal, meyve suları, meyve, vs özelliğidir 350 tonlarını – edebiyat Amber kadar 200 olduğunu gösterir.

Kehribar Taş Yüzük

Kehribar Taş Yüzük

Birincil ve ikincil kehribar rengi vardır. Amber içinde beyaz ışık ve çeşitli kapanım yapısal, dağılım: Primer renklendirme üç faktör neden olmaktadır. İkincil boyama amber ayrışma süreçleri bağlıdır.
Örneğin varlığının, ferrik demir iyonlarının sarı renkte bir yeşilimsi sarı verir. mavimsi renk amberler beyaz titanyum miktarı arttı. nedeniyle o koyu kahverengi katran madde veya bitki artıkları önemli bir içeriğe kahverengi ve siyah renk kehribar kazançlar. amber ayrışma sürecinde, genellikle daha yoğun (kırmızımsı-kahverengi, kahverengi) rengi olur.
Bu olgu kehribar boncuklar vardı herkes görebiliyordu. Bir yıl içinde, yüzey tabakası oksidasyonunun bir sonucu olarak, taneler daha koyu hale gelir. Karanlık amber ve nemli ortamlarda muhafaza edilmesi durumunda, bu süreç önemli ölçüde yavaşlatır.
Şeffaf sarı içinde hava kabarcıklarının varlığına bağlıdır. amberleri opak birim hacmi ve küçük kabarcıklar (0.001 0.1 mm) arasında bir% 30 işgal kabarcıklar saydam olarak,% 50 sarı hacmi vardır. kehribar hava-gaz kabarcıkları uzun süreli depolama için artan ve daha sonra tamamen sıvı kaybolur edilir.
Opak amberler olarak elektron bir mikroskop yardımıyla rastgele veya sıra ile düzenlenmiş 7 nm ya da daha az bir çapa sahip bir çok özelliği (granül, küremsi) yapılar bulundu. Bu tür yapıların saydam sarı çok azdır. Bu amber iyileştirici özelliklerinin anlaşılması için çok önemli C kurmak olduğunu ücretsiz süksinik asit ve kemik boşlukları (opak) amber içinde kendi tuzlarının Plonait fırsat.
belirgin değişiklikler ayrışma sürecinde kehribar şeffaflık. parçalı saydam parça yüzeyi ve 3 mm’lik bir derinliğe uzanan, kahverengi bir kabuk döner. Aynı zamanda amber küçük parçalar tamamen opak yapılır.

Amber Erkek Yüzük

Amber Erkek Yüzük

amber iyileştirici özelliklerinin anlaşılması için bir başka önemli faktör koyu kahverengi amberleri paramanyetik merkezlerinde elektron paramanyetik rezonans vasıtasıyla tespit edilmesidir. Bu çeşit paramanyetik merkezlerin sayısı sarı ışık amber 100 kat daha fazladır. daha az paramanyetik merkezlerin (tek parça) değiştirilmemiş kehribar göre süksinik kabuk. Ama kabuk içeren süksinik asit tuzlan da dahil olmak üzere modifiye edilmemiş sarı daha fazla kimyasal elementler ile karşılaştırıldığında, hava.
İsveçli kimyager J. J. Berzelius sarı uçucu aromatik yağlardır iki kısım çözülebilir reçine, süksinik asit ve çözünmeyen tortu% 90 içerdiğini bulduk. Baltık kehribar – (bugünkü Baltık uzak geçmişte yetişen çam için Latince adı) süksinat bisiklik alkol borneol ve süksinik asit bulundu.
Bilimsel literatürde, terim “Baltic sarı” ya da “succinite”, genellikle süksinik asit ihtiva eden reçineler aittir. Baltic sarı (süksinil) süksinik asit içeriği 3 ila% 8 arasında değişir. amber türüne bağlı olarak, bu farklı olarak dağıtılır. açık kehribar süksinik asit piç olarak, 3.2 den% 4.5 ihtiva – 4.0 ila% 6.2 oranında, Kemik amber içinde – 5.5% 7.8, oksitlenmiş bir kabukta – 8.2 %.
kompozisyon ve kehribar yapısı çalışmaya devam. bunun uçucu bölüm (ağırlık olarak yaklaşık% 10), uzun zamandır bilinmektedir. Bu aromatik – terpenler 10 C-atomu ve molekülünde 15 karbon atomuna Seskiterpenlerin.
Kitle spektrometrik çalışma ile gösterildiği gibi, bir kehribar parçası 40’dan bağlantısı vardır. Birçoğu hala bilinmemektedir. Saf kehribar abietik asit ve izomerleri izole edilmiştir. Baltic amber – (% 25 20), bunların arasında, organik çözücüler içinde çözülebilen oluşturur.
bilinen herhangi bir solvent içinde çözünmeyen Bakiye sarı, Alman bilim adamı J. F. John “suktsininom” çağrısında bulundu. IR spektrometresi “suktsinin” lakton (ester) grupları, örneğin, esteri temsil içeren gösterdi. Bundan başka, J. sürülen F. HN J sürekli sarı süksinik asit (yaklaşık% 4) ve yabancı madde tuzları (tercihen süksinat) potasyum, kalsiyum, sodyum, demir (% 1) ihtiva etmiştir.
Böylece, sarı bileşiklerin üç gruptan oluşmaktadır:
1.Letuchih terpenler ve sesquiterpenler;
2.Rastvorimyh organik asitler;

Kehribar Yüzük

Kehribar Yüzük

Aynı asitler oluşan alkoller ile bu asitlerin 3.Nerastvorimyh polyesterler.
Uzun zaman önce, insanlar kehribar örneklerinin çok çeşitli inklüzyonlar (hayvansal, bitkisel, mineral, gaz) olduğunu fark ettim. Sebze içerme bitkiler, tohum, organlarındaki ve pistils, çiçek yaprakları dal ile sunulmaktadır. amber nedeniyle bitkilerin yaklaşık 200 türü ve milyonlarca yıl önce orman onlarca yaşayan üç bin eklembacaklılar bulundu. Paleobotanists Modern Japonca, güney Çin ve Meksika madencilik ile Kuzey Avrupa “kehribar” Flora görünen benzerlik dikkat çekti.
kehribar demir sülfür mineral kapanımlar temsil – pirit ve bitümlü maddeler. CO 2 bulundu amber oluşan gaz kapanımlar arasında; O 2; H2; Ar; kr; Xe; Ne, aralarında azot hakimdir.
Amber kil silt malzemenin bir katkı ile bir glauconite-kuvars kum tabakası sözde “mavi toprak”, açık çukurlara çıkarılmaktadır. gri-yeşil – “mavi toprak” adı ıslak koyu yeşil ve kuru cins, gerçek renklerini yansıtmak olmadığını belirtmek gerekir. tabaka kalınlığı 1 ila 10.2 m arasında değişir. Güney Baltık topraklarında “mavi dünya” oldukça yaygın. Bu farklı derinliktedir. yüzey (hayır derin m 10’dan) en yakın Amber Sinyavino köyü yakınlarında ve Kaliningrad bölgesinde modern deniz plaj altında yer almaktadır. Köyün Filin “mavi dünya” yakın bir kıyı kayalıkları dibinde maruz kalmaktadır.
(-% 30 17), kil mineralleri (% 10) ve potasyum feldspat (0.5 -% 1.5) glauconite ardından kuvars (% 50) hakim “Mavi Land”, bir parçası olarak. Glauconite – mineral silikat sulu potasyum, demir, magnezyum ve alüminyum katmanlı. Glukonit yüksek katyon değişim kapasitesi ve emme özelliğine sahiptir. Eser elementler önemli bir miktarda içerir.
Çok ilginç, aynı zamanda “mavi dünya” süksinik asit tuzları varlığıdır. İçerikleri 0.03 ila kaya eşit hacimde çıkarılan amber kimyasal işleme ile elde edilir süksinik asit, yaklaşık 100 kat miktarı% 0.2, arasında değişmektedir. hemen hemen hiçbir kehribar yoktur “vahşi arazi” olarak, süksinik asit saptanmadı. Bu nedenle, “Mavi Earth” süksinik asit, ya da daha doğrusu onun tuzlarının varlığı, kehribar varlığı ile ilgilidir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu nedenle, İl Amber Baltık kıyısında bazı aydın tatilciler kendinizi çamur paketi “mavi toprak” yapmak nasıl görmek için. süksinik asit özellikleri hakkında daha fazla okuduktan sonra, tüm sorular bu konuda sizden alınacaktır.
kehribar özellikleri

Kehribar Gümüş Yüzük

Kehribar Gümüş Yüzük

Hatta VII-VI yüzyıllarda M.Ö. Milet Thales sürtünme heyecanlandırmak ve çeşitli küçük ve hafif nesneleri çekmek için ünlü kehribar yeteneği oldu. “Elektron” – XVII yüzyılın başında bu olayın doğasını açıklayan İngiliz bilim adamı V.Dzhilbert amber Yunan adından, heyecan denir.
Çin bilgin Tao Hunchin (. 452-536 yıl BC) göre elle ovuşturdu ve bunu ısınmak sadece kehribar, hardal tahıl çeker mevcuttur.
nesneleri çeşitli çekmek yeteneği sadece (oksitlenmiş soyma olmadan) kehribar, daha önce eski püskü bir bez, deri, vb işledi Ayrıca, daha güçlü sadece odun yongaları değil çeken, kehribar sürtünme, sahip olduğu fazla güç tarafından ısıtılır, aynı zamanda demir, gümüş ve altın tozu.
Sarı bir elektrik zayıf bir iletkendir, yani bir önceki izolatör üretimi için de kullanılır. Ancak, yün kumaş kehribar sürtünme elektrikli ve uzun bir süre negatif elektrik yüklerini korur. kağıt, saman parçalarını çekmek için Mülkiyet, saç tüm reçineler doğasında vardır, ama bunların hiçbiri kehribar gibi, çok çekici gücü vardır. Amber elektrik fikrini gitti. Eski Yunan’da, bu kullanım kehribar dönen tekerlekler ve iğ oldu: heyecan sürtünme, çeşitli pisliklerden iplik saflaştırılmış.
ilginç gözlem yapmak için izin XVIII yüzyıllarda – XVII fiziksel yöntemlerin geliştirilmesi. Bu 1705 yılında keşfedilmiştir yana yün sürtündürülmekte bu sarı sürtünme hızı ile yoğunluğu artışları ile, vakum içinde parlak bir parlaklık verir. Hava, bu olgu, pek görülmüştür.
1816 yılında J. F. John amber fiziko-kimyasal özelliklerinin ilk detaylı çalışmanın bir: şeffaflık, renk, morfoloji, parıltı, kırık, sertlik, gevreklik, sürtünme, koku, tat, renk tozu, optik özelliklerini, özgül ağırlık heyecanlandırmak yeteneği. eylem kehribar hava, su, ısı, çeşitli kimyasallar, alkol, alkaliler, asitler, eter yağları tarif tarafından.
1902 yılında, yazar kehribar ultraviyole bölgede absorpsiyon spektrumunun özelliklerini inceler hangi orada çalışmak V.K.Agafonova. S.S.Savkevich o kehribar oksidasyon yüksek sıcaklıklarda daha hızlı gerçekleşir ve ışık, özellikle UV ışınlarının bulundu. Yazar ayrıntılı olarak Baltık kehribar emisyon spektrumları incelenmiştir.

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Lüminesans düzlemsel parlak yüzeyi ve yaklaşık 2 mm kadar bir parçacık boyutu olan bir toz olarak kaydedilmiştir.
Maksimum bulanık yaklaşık 510 nm ile 610 nm – sonuçlar Baltic amber lüminesans spektrumu 390 bölgede geniş bir emisyon bant ile karakterize olduğunu göstermektedir. Böylece Baltic sarı emisyon spektrumu elektromanyetik alanın Görünür ışığın yatmaktadır.
Çalışmalar G.K.Serganovoy ve arkadaşları, oksijen katılarak sarı oksidasyon peroksitler ve hidroperoksitler oluşturmak üzere ortaya çıktığını gösterdi.
en karakteristik kimyasal özellikleri arasında kuru damıtma süksinik asit ürünlerinde amber varlığı bulunmaktadır.

Bugüne kadar hiçbir ayrışma olmadan amber tamamen çözülmüş olduğu çözücü da bilinir. Sarı suda çözülmez. alkol (% 20-25), eter (18-23%), (% 20.6 kadar), kloroform, benzen (9.8%), terebentin (% 25), keten tohumu yağı (18 – bazı organik bileşikler kısmen çözünebilir %). Ama o tamamen sıcak konsantre nitrik asit içinde çözülür. Su sarı kaynar 100 ° C de yumuşar
Suda şişen Amber yeteneği açısından önemlidir. % 8 artarak ezilmiş kehribar hacminin nispeten kısa bir süre içinde. Su belirli bir miktar emme yeteneği (0,1-0,4%) mikroskobik boşluk içermeyen, şeffaf bir amber not edilmiştir. Bu nedenle geçirgenlik sarı sıvı ve gaz halindeki maddeler kanıtlandı. Daha önce su amber içinde çatlaklar aracılığıyla nüfuz inanıyordu, ancak 1962 yılında bu amber içindeki su difüzyon kanıtlandı. Son derece önemli oda sıcaklığında çeşitli maddelerin sarı şişebildikleri olan, yani, aslında, bir organik ve inorganik bileşiklerin çeşitli emmek için.
S.S.Savkevich çalışmalar sarı morötesi ışıma tarafından oldukça belirgin fotolüminesans sahip olduğunu göstermiştir. Ayrıca, sarı triboluminescence yer alır. iyi karanlık bir odada bir havanda taşlama sırasında bir zayıf sarımsı kızdırma amber şeklinde kendini gösterir.
nükleer manyetik rezonans ile amber fiziksel özellikleri çalışmalar oda sıcaklığı kehribar mobil proton mevcut gösterdi. amber farklı karşılaştırmalı olarak değerlendirilmesi, S.S.Savkevich 1970 yılında yapılan, serbest halde proton içeriği Kemik, sarı, kahverengi-sarı (pislik gibi) renk% 3 saydam amber içinde% 0.5 olduğunu göstermiştir kehribar% 12. suksinik asit esterleri gibi nedeniyle bileşiklerin toplam içeriğinde bir azalma serbest durumda, pislik sarı ve şeffaf proton azaltılması. Öte yandan, sarı 20 ° C’de birkaç kez başlangıç aşan, 60 ila 120 ° C, keskin bir şekilde artar, mobil proton içeriğine ısıtıldığında.
birçok bilim adamı çalışma sonucu, bu kehribar nadir çapraz bağlama ile bir reçine çerçeve olduğu tespit edilmiştir, bu gevşek çevre ile bağlantılı bir molekül veya makromolekül segmentleri içerir. Bu nedenle, ısıtma ile ya da çözücü maruziyet üzerine kolaylıkla taşıyabilir.
amber termal özellikleri olan amorf ve polimerik yapısı büyük ölçüde kaynaklanmaktadır. ısıtmalı gövde ek olarak ışık dalgaları yaymak için bilinen, aynı zamanda görünmez – ultraviyole ve kızılötesi dalga boylarında sözde.
Amber eritme yumuşamayı önce gelir. sarı renkte Şişenin duvarlarında yaklaşık 50 ° C arasındaki bir sıcaklıkta, su buharını yoğunlaştırmak ve 125 – (- terpenler ve seskiterpenlerden aromatikler) 130 ° C’de san bir sarı koku buhar ile seçim.
Aslında, amber termal bozunma 100 ° C sonra başlar Bu, uçucu ürün ve gazların serbest ağırlık kaybı ile birlikte (CO 2, CO, H2, H2, S, O 2, doymuş veya doymamış hidrokarbonlar, süksinik asit, ve diğerleri.).
amber türüne bağlı olarak belirli bir ısı kehribar yukarıda ısıtıldığında, basit maddelerin oluşumu ile birlikte, kimyasal reaksiyonlar erime başlar. amber tam erime orijinal numune ağırlığının 40 ila% 30 bir kayıp takip etmektedir. 380 ° C – göre E.Frakey kehribar 350 erir Isıtıldığında 140-150 ° C hava erişimi olmayan sarı bir plastiktir. Bu özellikler, amber sıcak presleme için kullanılır. Cullen bulanık kehribar şeffaf hale gelir, ve kehribar küçük parçalar halinde presleme sürecinde herhangi bir boş formlara açtığınızda.
Ne zaman bir kokulu kokusu ile kehribar golleri çift yandı. Bu bağlamda, Orta Çağ’da bu tapınak ve kiliselerde tütsü için kullanılmıştır. Eski Rusya amber, onlar denilen bu yüzden “deniz tütsü.”
ortaya – kehribar lavabolar tatlı su ve tuz böylece kehribar yoğunluğu, deniz suyu yoğunluğuna eşittir. 2,5 puanlık – Mohs ölçeğine göre Sarı sertlik 2 tekabül etmektedir.
Amber iyi bir cila alır. sadece parlatma sonra açık gözleri önünde taş kökeni hakkında spekülasyon kehribar inci, mercan ve organik kökenli diğer mineral oluşumları: yüzyıllar boyunca onun uzak “akraba” doğum sırları hakkında varsayımlar gibi tartışmalı olmuştur.

Ünlü Arap gezgin ve tarihçi El-Mesûdî (.. Zihin yaklaşık 956) o kehribar iddia – ağaçların kez yatırılır çiğ. Yunan filozof Demokritos (c. 460-c. 370 BC) fosilleşmiş kehribar idrar tırıs düşündü. Diğerleri (!) Dondurulmuş güneş ışığı kehribar demet aldı, ya da elemanlar deniz sörf köpük etkisi ile taşlaşmış, büyük orman karıncaları, arıları ve hatta donmuş kuş gözyaşları atık ürünleri denir.

Birçok sesleri saf mineral taş lehine duymuş olabilir. jet – Bu, örneğin, fosil kömür bir tür olarak yorumlanır. Ayrıca kehribar, “toprak” ve “petrol parçacıklar” dan sülfür bileşikleri oluşmuştur Dünya’nın kabuğunun fayların deniz yatağına öne sıvı bitüm denilen ve havada sertleşen olduğunu söyledi edilmiştir.

XVIII yüzyıla kadar varlığını ve kehribar kökenli bir sebze versiyonu vardı görüşlerin tüm çeşitlilik için. Romalı bilgin Pliny (c. 23-79), yazar

doğa tarihi 37 ciltlik ansiklopedi, sıkıca kehribar ikna edildi – bu, özellikle, köknar bazı türlerin ağaçların reçine katılaşmış. Sebze taş Pliny reçine kokusu amber sürtünme kabiliyeti ve çam ozmolarite gibi dumanlı alev yakmak için kabiliyetini ve mücevher böceklerin varlığına işaret kanıtlamak için.

Pliny taraftarları arasında taş hakkında yazdı yetkili Romalı tarihçi Tacitus (yaklaşık 58 ca 117 ..) oldu: “Amber görmek kolaydır o hayvanlar ve böcekler bulundu olarak, bir kez daha içine, bir sap başka bir şey değildir sıvı suyu. Ülkeler kendilerini merhemi ve kehribar izole gizemli oryantal ülkelerde aynıdır yemyeşil ormanlar, kaplı olduğu açıktır. Güneşin düşük ışınları suyu dışarı atmak ve sıvı o “karşı kıyıda fırtınalar dayandı deniz, (kötü. 4) içine damlayan.

Bununla birlikte, bu 1546 açıkça alay tür ifadelerin Alman Georg Agricola (1494-1555) mineralojisi üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen, onlara fantezi dikkate. Akademik destek özellikleri ve kehribar çıkarma ve işleme, yöntemleri yansıtan ilk monografi yazarı – Königsberg Andreas Aurifaber Üniversitesi’nde tıp profesörü. Bilim adamları, hem de onların destekçileri birçok mücevher inorganik kökenli teorisini düzenledi.

XVIII yüzyılın ortalarında, ünlü İsveçli botanikçi Carl Linnaeus (1707-1778) amber bitki kökenli parlak delilleri açtı. Bir süre sonra Rus bilimadamı Mikhail Lomonosov (1711 -1765) birkaç eser, hangi ampirik araştırma temelinde, bu taş organik doğası hakkında oldukça kesin sonuçlar yapıldığını geldi.

amber kökeni doğası hakkında XIX yüzyıl anlaşmazlıkların başında çok sayıda bilimsel çalışmalarda belirtilen bilimsel olarak kanıtlanmış gerçekler sayesinde sona erdi. Organik bitkisel gem “* mağlup Camp destekçileri.

doğum taşı

Güneş taştan gerçek doğum yeri – 70-40000000 yıl önce yantarenosnye ağaçları büyüyen bir yer. Hala onlar ağaçların ne tür olarak açık bir soru, ama aralarında kozalaklı en az altı türü olduğu bilinmektedir. Çam yantarenosnaya – en kitlesel Pinus suc-cinifera denilen united yantarenosnyh çam bir grup oldu. Antik kehribar ormanlar ve temsilcileri Taxodiaceae ailede büyüdü. Yaprakların sayısız keşifler baskılar göre, Tersiyer döneminin tortul kayaçların bir katmanda korunmuş şube ve taşlaşmış yantarenostsev gövdelerinde, kabuğu (amber oluşumu süre), biz yantarenosnye bitkiler Kuzey Amerika, Avrasya, Grönland, Spitsbergen ormanlarda yaşadığını öğrendim. Bugün onların soyundan aynı dikim kültürü, sadece Kuzey Amerika ve Doğu Asya’da küçük alanlarda vahşi bulunan dünya çapında birçok ülkede bulunabilir.

Ayrıca Taxodiaceae ve çam, kehribar yaşlı … Bu ormanlar kıyısında, dağlar ve vadiler büyüdü, palmiye ağaçları, defne, kamelya, manolya, kayın, meşe ormanlarında yaşayan göller ve bataklıklar İskandinavya, Karelya, Kola Peninsula, modern Baltık Denizi kapsadığı arazi parçası mevcuttur Fennoscandia topraklarında işgal Kuzey Avrupa büyük parçalar, jant. Bu uzak çağda sıcak subtropikal iklim hakimdir. Ahşap yoğun anakara ile kaplı modern bir orman, benzeyen, deniz kıyısında yüksek su ve yaban nehirler için aşağı indi.

Güneş, şimdi amber yarıklar oynadığı, yıl milyonlarca önce dünya afetler tanık oldu. Şiddetli fırtına ve kasırgalar ağaçları kesilmiş. Yıldırım yangınları sık fırtınalı vardır neden oldu. kavurucu güneş altında ve farklı ağaçlar, özellikle yaprak dökmeyen çam (hasta. 5) reçinesi birikmiş durdu.

yıl nemli toprak düşmüş yağmur milyonlarca eski yangınları külleri üzerinde o reçine birikir. İlk olarak, hava, güneş, sıcaklık etkisi altında, ve daha sonra orman katında, tortul kayaçların veya fosilleşmesi (fosilleşmenin) karmaşık işlemine tabi deniz oleorezin derinliklerinde kalınlığı. çevrenin etkisiyle kimyasal kompozisyonunu değiştirdi ve reçine yavaş yavaş berrak bir taş dönüştü – kehribar.

Büyük göç

siltli sedimanlar oluşan taş dünya rezervlerinin yaklaşık% 90 tutar kehribar Kaliningrad bölgesi,, Mevduatı “mavi dünya” olarak adlandırılan yaklaşık 40 milyon yıl önce Fennoscandia dağlarından akan, büyük bir paleore-ki (bir renk o glauconite mineral verir). Bu nehir içinde reçine birikmiş toprak kehribar ormanlar erozyona diğer birçok küçük nehirler, dereler ve dere, suyu emmiş. antik nehir reçine fosilleşme süreci ağzında transfer uzayıp gidiyor.

Çok daha sonra, güçlü bir zamanlar “kehribar orman” vardı İskandinavya güneyindeki ve sürülmüş toprak, dağlardan kayma buzul ve taş, transfer kümeleri ve yeniden çökelmiş su paleorivers akar. Bu taş, daha küçük sayıda da olsa, Orta ve Doğu Avrupa’da geniş bir alana gönderildi.

Benzer kehribar oluşum süreçleri değil böyle büyük bir ölçekte, dünyanın diğer bölgelerinde meydana geldi.

Bugün, “üretim” Amber doğal mekanizması artık mümkün değildir. Gezegenin ormanlarında taşlar “üretim” çalıştırmak mümkün canlı yantarenostsev yok.

KEHRİBAR YÜZÜK (A KALİTE)

OTANTİK YÜZÜKLER
Kehribar Taşı Yüzük
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 10.10 GR
 • 17.38 CRT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • HAS KEHRİBAR TAŞI
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

sarı ( . Akasya Palweniken (1398) ve Palmenicken (1491), bu. Palmnicken, Palmniken, yaktı Palvininkai, Pol.

Kehribar Yüzük

Kehribar Yüzük

Palmniki) – Baltık Denizi, idari merkezinin kıyısında kentsel köy kehribar semt Kaliningrad bölgesi Rusya Federasyonu . Nüfus – 5569 [1] insanlar. (2016). Köy bulunmaktadır kehribar fabrikası , madencilik ve işleme kehribar .

Palmnikenom, 1874 yakın bir ocaktan kehribar üretimi.

1930 yılında kariyer ve Walther Palmniken.
Yerleşim Palmniken ( o. Palmnicken) ortaya çıktı 1654 . Köyün ekonomisi zaten üretim başladı kehribar , elle yapılır. Buna ek olarak, nüfus tarım, balıkçılık ve ticaretle uğraşan.

Yerleşim Krakstepellen ( . O Kraxtepellen) – eskiden ayrı bir köy, Palmniken kuzey sonradan onunla birleşti.
Palmniken-Krakstepellen gelişimine güçlü bir ivme egzersiz başladı kehribar sanayi üretimi, başına XIX yüzyılın sonunda aldığı firma “Shtantsin und Becker» ru de.

OTANTİK TAŞ FARKI VE KALİTESİ İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ %100 DOĞAL 1.KALİTE RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBARI (VVS KALİTE 17.38 KARAT) TAŞIN KALİTESİ RESİMLERDE NET ŞEKİLDE BELLİ OLMAKTADIR.PARMAĞINIZDA DA AYNI IŞILTIYI VE ŞIKLIĞI GÖREBİLİRSİNİZ.SEVDİKLERİNİZ İÇİN GÜZEL BİR HEDİYE OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR..

Bu aynı yıllarda, köy demiryolu ortaya koydu Fischhausen .
1910 yılında Anna Mine. 1883 yılında açılan, 1922 yılında kapandı.
31 Ocak-1 Şubat 1945 yıl muhtemelen kıyısında Anna madeninde (bilinmeyen tam yeri) yakınında Baltık Denizi 2000 3 kişi vurdu edilmiştir. Bunlar toplama kampları mahkumların sütunun uzun bir yaya geçiş ekibinin kurtulan Doğu Prusya [3] . sütununda yaklaşık 6000 kişi vardı, 3.000 ‘den fazla kişi yorgunluktan ya da yolculuk sırasında çekimleri sonucu öldü. Palmniken vardıklarında kurtulanlar metal dükkanda kehribar Tesisi yerleştirildi. Birkaç gün sonra onlar kıyısında, küçük gruplar halinde atış için alınmıştır. doğrulanmamış haberlere göre, en mayın Anna infaz yürütülen değildir. Ayrıca, (madenlerde bunları damping sürümü doğrulanmadı, ama çürütülmüş değildir) yürütülen organlarının kaderi açıklamak değildir.

Bu olayın anısına bir anıt [4] . Aynı madende bir sürümüne göre, gömülü kehribar Odası .

kehribar [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
Sonra İkinci Dünya Savaşı Palmniken yola SSCB ve kehribar olarak değiştirildi. kehribar durdurma üretim yılında yeniden 1947 [5] .
Ekonomi [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
: Ekonomi kehribar 2 ana alanları vardır kehribar ve seyahat . kehribar sanayi kenti için geleneksel. en büyük kurumsal – JSC “Kaliningrad kehribar Tesisi” . Çeşitli özel şirketler yapan işleme tesisi kehribar ek olarak. İşte araştırdı rezervlerinin% 90 konsantre Dünyanın en büyük kehribar yatakları vardır [19] .

Turizm endüstrisi aktif beri geliştirilen 2005 belediye başkanı Blinov AL aldı [20] turizmin gelişmesi nedeniyle küçük işletmelerin çabalarına büyümeye başladı hizmetlerin geliştirilmesini gerektirmiştir. Sonuç olarak, şu anda% 30 şehir bütçe küçük işletmeler üretir [20] .

Ulaştırma [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]
2008 yılı Ağustos ayında, inşaat karayolu üzerinde başlayan Primorsk halka kehribar bir şube olacak. Şu an (Şubat 2015) at kehribar yol tamamlanmış değildir ve inşaat belirsiz bir süre için dondurulur [92 gün belirtilmemiş kaynak] .

Doğal Kehribar Yüzük

Doğal Kehribar Yüzük

kehribar aynı adı istasyonu Kaliningrad demiryolu . istasyon demiryolu hattına ait Svetlogorsk (Kaliningrad bölge) Sarı – – Baltiysk . 2000 (hemen hemen terk korunmuş) Bununla birlikte, demiryolu kullanımda değilken [kaynak 92 gün belirtilmemiş] .

Kentsel ulaşım Kaliningrad gider belediyeler arası otobüs güzergahı 120, tarafından temsil edilmektedir. “Ayrıca, köyün içinden geçiş otobüsü 587 gider Baltiysk – Zelenogradsk “.

Gezi Yeri [ değiştir | düzenlemek wiki metni ]

Turist gözcü kariyer Seaside
kehribar içeren bir müze kompleksi “kehribar Kalesi” dir Rus batıl Müzesi [21] .

Köyün yakınında Kaliningrad bölgesinde geniş kumlu deniz olan plaj (sürekli beslenen çünkü plaj, sahil akımı boyunca genişliği azalmaz hamuru kehribar Tesisi). Plaj kehribar “Rus almak için ilk oldu Mavi Bayrak ” [22] . kehribar madenciliği “Anna” eski maden yakınında pitoresk bir konumda yer alan yaklaşık üç hektarlık plaj arsa alanı, 1 Eylül 2016 1 Haziran dönemi için verilen bayrak.

kehribar aynı zamanda büyük bir pitoresk göle (favori tatil yerinde bulunduğu dalgıçlar eski kehribar üzerinde oluşturulan) kariyer , Park gibi birçok nadir ağaçlar, Maurice Becker (park ve kehribar fabrikada kurucusu) lale ağacının kırmızı kayın , bir işareti ile Park alanında bu kadar olarak bilinen “kehribar Road”. kehribar ilgi çekici özelliklerinden biri açık 29 Ağustos 2014 mesire haline gelmiştir. Promenade cafe “Galera” bünyesinde bir parkta Becker denize iniş sahil boyunca döşeli gözlem güverteleri, ahşap bir geçit olduğunu. Uzunluğu 700 göl üzerinde olan 1980 metre mesafededir. gezinti yerinde, sakinleri ve turistler kuğular, ördekler birden hayran olabilir, bazı tatilcilerin balıkçılık ilgileniyoruz. ve tahta banklar üzerinde denize ve şehre giden merdiven erişimi düzenlenmiş [23] .

İlgilenenler Primorsky kariyer ve Müzesi kehribar Fabrikası’nın gözlem güvertesi ziyaret edebilirsiniz. şehir Maurice Becker XIX yüzyılda inşa eski Evanjelik kilise korunmuş (1991 yılından bu yana (şimdi) [24] Tapınağı’nın Tanrı’nın annesi Kazan simgesi [25] ).

Yaz aylarında, kehribar Rus şampiyonluk ve uluslararası turnuvalara, eleme turu düzenledi plaj futbolu , plaj voleybolu , rugby [26] “kehribar Mile” ve festivaller bir dizi – göl kehribar yüzmek. beri her yıl 2009 Dünya Kupası yarı finale alıcı kehribar Kehribar düzenlenen, (nihai Polonya kısmında yer alır Vistula Spit ) [27] [28] . Içinde 2010 onun ilk kehribar yıllık uluslararası müzik festivali olarak kehribar plaj . 2011 yılında festival taşındı Zelenogradsk nedeniyle finansman eksikliği [kaynak 92 gün belirtilmemiş] . 2012 yılında, festival, 13 ila 15 Temmuz, kehribar tekrar düzenlendi.

 

Çok uzak olmayan Povarovka içinde kehribar köyünden dört Rus kumar bölgeleri oluşturmak için planı

zun bir süre bilim adamları bu amber iddia ettiler. kökeni, oluşan efsane ve mitler açıklamak amacıyla amber tanınıyordu farklı milletler,. En eski şiirsel mitlerden biri onun “Metamorphoses” Roma şair Ovid sunumunda bize ulaştı.

kehribar  sürtünmeyi heyecanlandırmak ve çeşitli küçük ve hafif nesneleri çizebilir. kehribar ve mıknatıs aynı kökene sahip sonuca göre – kehribar Bu özellikler bir mıknatıs metal nesneleri çekmek için yeteneği gibi, Platon (347 M.Ö.. 428) sağladı.

Kehribar Erkek Yüzük

Kehribar Erkek Yüzük

amber kökeni hakkında en eksiksiz bilgi ilk olarak tanınmış “Değerli Taşların Doğal Tarih” tanımlanmıştır Pliny (23-79 yaş MÖ.). yaklaşık üç düzine yazarların çalışmalarını inceledikten sonra, Pliny oldukça açık bir biçimde amber sebze kökeni varmıştır. Plinius’a sarı, soğuk, zaman ve sörf içinde dalgalar içine alma deniz suyu etkisiyle sertleşen yapraklı ağaçlar sıvı yağlı reçine, oluşturulmaktadır inanılmaktadır.
Ben kitabında “Canon of Medicine,” Ortadoğu’nun ünlü doktor, Ebu Ali İbn Sina (Avicenna) işaret bitki amber doğası üzerine: “ağaç rumskogo somun Larindanos denir nehir, yetişen söyleniyor. Bundan ağaç sakızı şöyle; ayakta, bu sakız hemen suya yoğunlaşır. Bu iliktrun denen ve bazı insanlar husufuri diyoruz ve kehribar. Eğer onu ovmak ise, keyifli bir koku ondan yayılır ve altın rengi olarak renk gibi. ”
amber kökeni konusunda görüş gelişmesinde dönüm noktası XVIII yüzyılın ikinci yarısında olarak kabul edilebilir. eserlerinde Lomonosov kehribar bitki kökenli ikna edici bir kanıt gösterdi. “Mineral Kabine Bilimler Akademisi toplama Kataloğu” hazırlanmasında kehribar Lomonosov ile aşinalık 1741 yılında, ve jeoloji ve madencilik alanında yaptığı gerçekten ansiklopedik bilgi onu inorganik hipotez destekçilerinin argümanları çürütmek ve kehribar sebze kaynağını kanıtlamak için argümanlar bulmak için izin verdi. Batılı bilim adamları kehribar Lomonosov bitkisel kökeni hakkında bir fikir Profesör Koenigsberg Akademisi ve FS Bock Üniversitesi destekledi.
Nasıl biçimlendirilmiş kehribar?
XIX yüzyılın sonunda, Kongre kurduğu 1961 yılında teyit ve K.Shubertom edildi Pinus cinsi, kehribar çam ağaçlarının kaynağı. Ancak, klasik kimyasal anlamda fosil reçineler kozalaklı modern reçine ile ilişkili değildir.
yaklaşık 50 milyon yıl önce şimdi İsveç ve Baltık Denizi arazi bulunduğu ne modern temsilleri. İlk adım, bir seferde hızlı küresel ısınma ile ilişkili iğne yapraklı ağaçlardan kehribar bol reçine, oluşumu oldu. Reçine normalde tesis içinde yuvarlak uzatılmış kanallar veya boşluklar hat hücrelerinde üretilen.
Reçine bitkilerin oluşum nedenlerini açıklayan görüşlerin bir dizi vardır:
– Reçine oluşumu aşırı asetat kaldırma yolu olabilir;
– Reçine bir önleyicisi ya da bir büyüme faktörü olabilir;
– Reçinenin oluşması genellikle böcekler ve mantarların sebep olduğu hasar ve hastalığa karşı koruma ihtiyacı ile açıklanmaktadır.
İkinci aşamada ise kehribar reçine defin oluşumu orman topraklarda gerçekleşti. Bir kuru, iyi havalandırılmış toprakta, reçine oksijen katılımı ile dönüştürüldü. artan reçine İstikrar, sertliğini artırdı.
amber oluşumunda üçüncü aşama su havzasında erozyon, taşıma ve fosil reçine birikimi oldu. amber reçine dönüşümü, oksijen bakımından zenginleştirilmiş reçine ile etkileşimi ile süksinik asit ve bunun esterleri, içinde ortaya çıkmasına katkıda, potasyum, alkali çamur tedavisi ile katılımı ile birlikte gelir. Sürekli kehribar küme eşlik mineral – Bu sürecin son aşamasında sadece kehribar şeklinde ve glokonit değildir.
Araştırma bilim XIX-XX yüzyıllar bu sarı belirli fosilleşmenin (donukluk) reçine asitleri ve terpenler kondensasyonu sonucu yapraklı ağaçlar reçine oluşturulmuş olduğunu göstermiştir. çam yaklaşık% 70 idi aralarında toprak “kehribar ormanlarında” uzun oksidasyon, ve hafif alkali ortamı oksitleyici ile deniz lagünler ve delta sedimanlar kıyı bir mezarın sonraki birikimi – fosilleşme temel koşul.
Bu nedenle: Amber uç bitki kökenli ürün ve amber tedavisi belli bir dereceye kadar, bitkisel ilaç isnat edilebilir bitkisel kökenli ürünlerin yani tedavidir.
Gerçek şu ki kehribar – sadece emin olmak için, çam ahşap bir ürünüdür: Eğer onu ovmak, eğer bir reçine meşale gibi, yakmak için sanki kötü aydınlatılmış, çam lezzet benzer bir tat sızar ve bir koku yayar.

Kehribar Taşı Gümüş Yüzük

Kehribar Taşı Gümüş Yüzük

Şu anda tüm dünyada bilim adamları bitki ve hayvan kökenli temelinde doğal ve sentetik uyuşturucu elde etmek için önemli çabalar yürütülmektedir. Birçoğu, ne yazık ki, tedavi edici bir etkisi değil, aynı zamanda yan ağırlığı sadece sahip alerji, anaflaktik şok gibi vücut etkileri, zararlı ve bazen geri dönülemez bir adam ve onun soyunu genetik aparatı üzerinde etkili. mükemmel iyileştirici özelliği vardır kehribar, – Ancak, onlarca yıl milyonlarca üzerinde doğası şaşırtıcı evrensel çare oluşturmak için.
kompozisyon ve kehribar yapısı

insan da dahil olmak üzere, tüm organizmaların canlı hücreler, cansız topraklama malzemeden bileşim içinde farklıdır. Ayrıca Planet cansız nesnelerin oksijen (yaklaşık% 30) temel olarak demir (% 34), silikon (% 15), magnezyum (yaklaşık% 13) ihtiva eder. oksijen, hidrojen, karbon ve azot – hücreler olarak dört ana elemanı (ağırlık olarak% 98’den daha fazla olan) canlı bir bileşim. Özellikle çeşitli organizmaların canlı hücreler kimyasal bileşimi birbirine çok benzer olduğu özelliğidir. Bunlar yapı veya benzeri kimyasallar benzer aynı temel unsurları karşılamak. Bu dünyayı yaşayan tüm canlıların akrabalık kanıtı olarak hizmet vermektedir.
Amber yaşayan bir yaratık olarak adlandırılan olamaz, ama onun bileşiminde bu yaşam ile tamamen uyumludur. Amber – karbon 79 ortalama% içeren organik asitlerin yüksek moleküler bileşik; % 10.5 hidrojen; % 10.5 oksijendir. Onun formülü C 10 H 16 O amber 100 g karbon 81 g olarak; hidrojen, 7.3 g; oksijen, küçük bir sülfür, nitrojen ve mineral maddeler 6.34 g. amber oksidasyon (ayrışma) işleminde, fazla oksijen olur, ve diğer bileşenlerin içeriği azaltılır.
(Iz ila% 3) yabancı maddeler gibi Sarı 24 kimyasal elementler (E, V, Mn, Cu, Ti, Zr, Al, Si, Mg, Ca, Fe, Nb, P, Pb, Zn, Cr, Ba gözlenen Baltık kehribar bulunan 12 olmak üzere Co, Na, Sr, Sn, Mo Yb).
Baltık kehribar farklı analiz ederken, eser elementlerin atom spektral laboratuvar VNIGRI içeriğinde yapılan aşağıdaki aralıklar içinde değişir: nikel (0 – işaretleri), bakır (0 -% 0.001), manganez (0 -% 0.025), demir (0 – 0 ,% 55), sodyum (0-0,16%), kalsiyum (izleri -% 0.1), magnezyum (0-0,025%), alüminyum (0,07-0,74%), silikon (0.16 – 0.71%).
Baltık kehribar 200 milyar -1 altın ve 10 milyon -1 sodyum kadar içerir. Baltık kehribar bulunamadı: Sr, Ba, V, Cr, Ti, Co, Pb, Zn, Sn, Mo Ge, Cd, Ag, Sb, K, B. ağır metal tuzları içermez Baltic amber olarak, dünyanın diğer kısımlarında bulunan kehribar diğer tip aksine, bu tedavi için değil, aynı zamanda, kozmetik amaçlı sadece kullanılabilir, bu gerçek, çok önemlidir.
mücevher taşları grubunda Amber ilk yerlerden biridir. Amber paleti gökkuşağının tüm renkleri içerir. Çoğunlukla sarı, altın sarısı, bu nedenle dönem “kehribar”. Bu bal, meyve suları, meyve, vs özelliğidir 350 tonlarını – edebiyat Amber kadar 200 olduğunu gösterir.

Kehribar Taş Yüzük

Kehribar Taş Yüzük

Birincil ve ikincil kehribar rengi vardır. Amber içinde beyaz ışık ve çeşitli kapanım yapısal, dağılım: Primer renklendirme üç faktör neden olmaktadır. İkincil boyama amber ayrışma süreçleri bağlıdır.
Örneğin varlığının, ferrik demir iyonlarının sarı renkte bir yeşilimsi sarı verir. mavimsi renk amberler beyaz titanyum miktarı arttı. nedeniyle o koyu kahverengi katran madde veya bitki artıkları önemli bir içeriğe kahverengi ve siyah renk kehribar kazançlar. amber ayrışma sürecinde, genellikle daha yoğun (kırmızımsı-kahverengi, kahverengi) rengi olur.
Bu olgu kehribar boncuklar vardı herkes görebiliyordu. Bir yıl içinde, yüzey tabakası oksidasyonunun bir sonucu olarak, taneler daha koyu hale gelir. Karanlık amber ve nemli ortamlarda muhafaza edilmesi durumunda, bu süreç önemli ölçüde yavaşlatır.
Şeffaf sarı içinde hava kabarcıklarının varlığına bağlıdır. amberleri opak birim hacmi ve küçük kabarcıklar (0.001 0.1 mm) arasında bir% 30 işgal kabarcıklar saydam olarak,% 50 sarı hacmi vardır. kehribar hava-gaz kabarcıkları uzun süreli depolama için artan ve daha sonra tamamen sıvı kaybolur edilir.
Opak amberler olarak elektron bir mikroskop yardımıyla rastgele veya sıra ile düzenlenmiş 7 nm ya da daha az bir çapa sahip bir çok özelliği (granül, küremsi) yapılar bulundu. Bu tür yapıların saydam sarı çok azdır. Bu amber iyileştirici özelliklerinin anlaşılması için çok önemli C kurmak olduğunu ücretsiz süksinik asit ve kemik boşlukları (opak) amber içinde kendi tuzlarının Plonait fırsat.
belirgin değişiklikler ayrışma sürecinde kehribar şeffaflık. parçalı saydam parça yüzeyi ve 3 mm’lik bir derinliğe uzanan, kahverengi bir kabuk döner. Aynı zamanda amber küçük parçalar tamamen opak yapılır.

Amber Erkek Yüzük

Amber Erkek Yüzük

amber iyileştirici özelliklerinin anlaşılması için bir başka önemli faktör koyu kahverengi amberleri paramanyetik merkezlerinde elektron paramanyetik rezonans vasıtasıyla tespit edilmesidir. Bu çeşit paramanyetik merkezlerin sayısı sarı ışık amber 100 kat daha fazladır. daha az paramanyetik merkezlerin (tek parça) değiştirilmemiş kehribar göre süksinik kabuk. Ama kabuk içeren süksinik asit tuzlan da dahil olmak üzere modifiye edilmemiş sarı daha fazla kimyasal elementler ile karşılaştırıldığında, hava.
İsveçli kimyager J. J. Berzelius sarı uçucu aromatik yağlardır iki kısım çözülebilir reçine, süksinik asit ve çözünmeyen tortu% 90 içerdiğini bulduk. Baltık kehribar – (bugünkü Baltık uzak geçmişte yetişen çam için Latince adı) süksinat bisiklik alkol borneol ve süksinik asit bulundu.
Bilimsel literatürde, terim “Baltic sarı” ya da “succinite”, genellikle süksinik asit ihtiva eden reçineler aittir. Baltic sarı (süksinil) süksinik asit içeriği 3 ila% 8 arasında değişir. amber türüne bağlı olarak, bu farklı olarak dağıtılır. açık kehribar süksinik asit piç olarak, 3.2 den% 4.5 ihtiva – 4.0 ila% 6.2 oranında, Kemik amber içinde – 5.5% 7.8, oksitlenmiş bir kabukta – 8.2 %.
kompozisyon ve kehribar yapısı çalışmaya devam. bunun uçucu bölüm (ağırlık olarak yaklaşık% 10), uzun zamandır bilinmektedir. Bu aromatik – terpenler 10 C-atomu ve molekülünde 15 karbon atomuna Seskiterpenlerin.
Kitle spektrometrik çalışma ile gösterildiği gibi, bir kehribar parçası 40’dan bağlantısı vardır. Birçoğu hala bilinmemektedir. Saf kehribar abietik asit ve izomerleri izole edilmiştir. Baltic amber – (% 25 20), bunların arasında, organik çözücüler içinde çözülebilen oluşturur.
bilinen herhangi bir solvent içinde çözünmeyen Bakiye sarı, Alman bilim adamı J. F. John “suktsininom” çağrısında bulundu. IR spektrometresi “suktsinin” lakton (ester) grupları, örneğin, esteri temsil içeren gösterdi. Bundan başka, J. sürülen F. HN J sürekli sarı süksinik asit (yaklaşık% 4) ve yabancı madde tuzları (tercihen süksinat) potasyum, kalsiyum, sodyum, demir (% 1) ihtiva etmiştir.
Böylece, sarı bileşiklerin üç gruptan oluşmaktadır:
1.Letuchih terpenler ve sesquiterpenler;
2.Rastvorimyh organik asitler;

Kehribar Yüzük

Kehribar Yüzük

Aynı asitler oluşan alkoller ile bu asitlerin 3.Nerastvorimyh polyesterler.
Uzun zaman önce, insanlar kehribar örneklerinin çok çeşitli inklüzyonlar (hayvansal, bitkisel, mineral, gaz) olduğunu fark ettim. Sebze içerme bitkiler, tohum, organlarındaki ve pistils, çiçek yaprakları dal ile sunulmaktadır. amber nedeniyle bitkilerin yaklaşık 200 türü ve milyonlarca yıl önce orman onlarca yaşayan üç bin eklembacaklılar bulundu. Paleobotanists Modern Japonca, güney Çin ve Meksika madencilik ile Kuzey Avrupa “kehribar” Flora görünen benzerlik dikkat çekti.
kehribar demir sülfür mineral kapanımlar temsil – pirit ve bitümlü maddeler. CO 2 bulundu amber oluşan gaz kapanımlar arasında; O 2; H2; Ar; kr; Xe; Ne, aralarında azot hakimdir.
Amber kil silt malzemenin bir katkı ile bir glauconite-kuvars kum tabakası sözde “mavi toprak”, açık çukurlara çıkarılmaktadır. gri-yeşil – “mavi toprak” adı ıslak koyu yeşil ve kuru cins, gerçek renklerini yansıtmak olmadığını belirtmek gerekir. tabaka kalınlığı 1 ila 10.2 m arasında değişir. Güney Baltık topraklarında “mavi dünya” oldukça yaygın. Bu farklı derinliktedir. yüzey (hayır derin m 10’dan) en yakın Amber Sinyavino köyü yakınlarında ve Kaliningrad bölgesinde modern deniz plaj altında yer almaktadır. Köyün Filin “mavi dünya” yakın bir kıyı kayalıkları dibinde maruz kalmaktadır.
(-% 30 17), kil mineralleri (% 10) ve potasyum feldspat (0.5 -% 1.5) glauconite ardından kuvars (% 50) hakim “Mavi Land”, bir parçası olarak. Glauconite – mineral silikat sulu potasyum, demir, magnezyum ve alüminyum katmanlı. Glukonit yüksek katyon değişim kapasitesi ve emme özelliğine sahiptir. Eser elementler önemli bir miktarda içerir.
Çok ilginç, aynı zamanda “mavi dünya” süksinik asit tuzları varlığıdır. İçerikleri 0.03 ila kaya eşit hacimde çıkarılan amber kimyasal işleme ile elde edilir süksinik asit, yaklaşık 100 kat miktarı% 0.2, arasında değişmektedir. hemen hemen hiçbir kehribar yoktur “vahşi arazi” olarak, süksinik asit saptanmadı. Bu nedenle, “Mavi Earth” süksinik asit, ya da daha doğrusu onun tuzlarının varlığı, kehribar varlığı ile ilgilidir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu nedenle, İl Amber Baltık kıyısında bazı aydın tatilciler kendinizi çamur paketi “mavi toprak” yapmak nasıl görmek için. süksinik asit özellikleri hakkında daha fazla okuduktan sonra, tüm sorular bu konuda sizden alınacaktır.
kehribar özellikleri

Kehribar Gümüş Yüzük

Kehribar Gümüş Yüzük

Hatta VII-VI yüzyıllarda M.Ö. Milet Thales sürtünme heyecanlandırmak ve çeşitli küçük ve hafif nesneleri çekmek için ünlü kehribar yeteneği oldu. “Elektron” – XVII yüzyılın başında bu olayın doğasını açıklayan İngiliz bilim adamı V.Dzhilbert amber Yunan adından, heyecan denir.
Çin bilgin Tao Hunchin (. 452-536 yıl BC) göre elle ovuşturdu ve bunu ısınmak sadece kehribar, hardal tahıl çeker mevcuttur.
nesneleri çeşitli çekmek yeteneği sadece (oksitlenmiş soyma olmadan) kehribar, daha önce eski püskü bir bez, deri, vb işledi Ayrıca, daha güçlü sadece odun yongaları değil çeken, kehribar sürtünme, sahip olduğu fazla güç tarafından ısıtılır, aynı zamanda demir, gümüş ve altın tozu.
Sarı bir elektrik zayıf bir iletkendir, yani bir önceki izolatör üretimi için de kullanılır. Ancak, yün kumaş kehribar sürtünme elektrikli ve uzun bir süre negatif elektrik yüklerini korur. kağıt, saman parçalarını çekmek için Mülkiyet, saç tüm reçineler doğasında vardır, ama bunların hiçbiri kehribar gibi, çok çekici gücü vardır. Amber elektrik fikrini gitti. Eski Yunan’da, bu kullanım kehribar dönen tekerlekler ve iğ oldu: heyecan sürtünme, çeşitli pisliklerden iplik saflaştırılmış.
ilginç gözlem yapmak için izin XVIII yüzyıllarda – XVII fiziksel yöntemlerin geliştirilmesi. Bu 1705 yılında keşfedilmiştir yana yün sürtündürülmekte bu sarı sürtünme hızı ile yoğunluğu artışları ile, vakum içinde parlak bir parlaklık verir. Hava, bu olgu, pek görülmüştür.
1816 yılında J. F. John amber fiziko-kimyasal özelliklerinin ilk detaylı çalışmanın bir: şeffaflık, renk, morfoloji, parıltı, kırık, sertlik, gevreklik, sürtünme, koku, tat, renk tozu, optik özelliklerini, özgül ağırlık heyecanlandırmak yeteneği. eylem kehribar hava, su, ısı, çeşitli kimyasallar, alkol, alkaliler, asitler, eter yağları tarif tarafından.
1902 yılında, yazar kehribar ultraviyole bölgede absorpsiyon spektrumunun özelliklerini inceler hangi orada çalışmak V.K.Agafonova. S.S.Savkevich o kehribar oksidasyon yüksek sıcaklıklarda daha hızlı gerçekleşir ve ışık, özellikle UV ışınlarının bulundu. Yazar ayrıntılı olarak Baltık kehribar emisyon spektrumları incelenmiştir.

Kehribar Taşı Yüzük

Kehribar Taşı Yüzük

Lüminesans düzlemsel parlak yüzeyi ve yaklaşık 2 mm kadar bir parçacık boyutu olan bir toz olarak kaydedilmiştir.
Maksimum bulanık yaklaşık 510 nm ile 610 nm – sonuçlar Baltic amber lüminesans spektrumu 390 bölgede geniş bir emisyon bant ile karakterize olduğunu göstermektedir. Böylece Baltic sarı emisyon spektrumu elektromanyetik alanın Görünür ışığın yatmaktadır.
Çalışmalar G.K.Serganovoy ve arkadaşları, oksijen katılarak sarı oksidasyon peroksitler ve hidroperoksitler oluşturmak üzere ortaya çıktığını gösterdi.
en karakteristik kimyasal özellikleri arasında kuru damıtma süksinik asit ürünlerinde amber varlığı bulunmaktadır.

Bugüne kadar hiçbir ayrışma olmadan amber tamamen çözülmüş olduğu çözücü da bilinir. Sarı suda çözülmez. alkol (% 20-25), eter (18-23%), (% 20.6 kadar), kloroform, benzen (9.8%), terebentin (% 25), keten tohumu yağı (18 – bazı organik bileşikler kısmen çözünebilir %). Ama o tamamen sıcak konsantre nitrik asit içinde çözülür. Su sarı kaynar 100 ° C de yumuşar
Suda şişen Amber yeteneği açısından önemlidir. % 8 artarak ezilmiş kehribar hacminin nispeten kısa bir süre içinde. Su belirli bir miktar emme yeteneği (0,1-0,4%) mikroskobik boşluk içermeyen, şeffaf bir amber not edilmiştir. Bu nedenle geçirgenlik sarı sıvı ve gaz halindeki maddeler kanıtlandı. Daha önce su amber içinde çatlaklar aracılığıyla nüfuz inanıyordu, ancak 1962 yılında bu amber içindeki su difüzyon kanıtlandı. Son derece önemli oda sıcaklığında çeşitli maddelerin sarı şişebildikleri olan, yani, aslında, bir organik ve inorganik bileşiklerin çeşitli emmek için.
S.S.Savkevich çalışmalar sarı morötesi ışıma tarafından oldukça belirgin fotolüminesans sahip olduğunu göstermiştir. Ayrıca, sarı triboluminescence yer alır. iyi karanlık bir odada bir havanda taşlama sırasında bir zayıf sarımsı kızdırma amber şeklinde kendini gösterir.
nükleer manyetik rezonans ile amber fiziksel özellikleri çalışmalar oda sıcaklığı kehribar mobil proton mevcut gösterdi. amber farklı karşılaştırmalı olarak değerlendirilmesi, S.S.Savkevich 1970 yılında yapılan, serbest halde proton içeriği Kemik, sarı, kahverengi-sarı (pislik gibi) renk% 3 saydam amber içinde% 0.5 olduğunu göstermiştir kehribar% 12. suksinik asit esterleri gibi nedeniyle bileşiklerin toplam içeriğinde bir azalma serbest durumda, pislik sarı ve şeffaf proton azaltılması. Öte yandan, sarı 20 ° C’de birkaç kez başlangıç aşan, 60 ila 120 ° C, keskin bir şekilde artar, mobil proton içeriğine ısıtıldığında.
birçok bilim adamı çalışma sonucu, bu kehribar nadir çapraz bağlama ile bir reçine çerçeve olduğu tespit edilmiştir, bu gevşek çevre ile bağlantılı bir molekül veya makromolekül segmentleri içerir. Bu nedenle, ısıtma ile ya da çözücü maruziyet üzerine kolaylıkla taşıyabilir.
amber termal özellikleri olan amorf ve polimerik yapısı büyük ölçüde kaynaklanmaktadır. ısıtmalı gövde ek olarak ışık dalgaları yaymak için bilinen, aynı zamanda görünmez – ultraviyole ve kızılötesi dalga boylarında sözde.
Amber eritme yumuşamayı önce gelir. sarı renkte Şişenin duvarlarında yaklaşık 50 ° C arasındaki bir sıcaklıkta, su buharını yoğunlaştırmak ve 125 – (- terpenler ve seskiterpenlerden aromatikler) 130 ° C’de san bir sarı koku buhar ile seçim.
Aslında, amber termal bozunma 100 ° C sonra başlar Bu, uçucu ürün ve gazların serbest ağırlık kaybı ile birlikte (CO 2, CO, H2, H2, S, O 2, doymuş veya doymamış hidrokarbonlar, süksinik asit, ve diğerleri.).
amber türüne bağlı olarak belirli bir ısı kehribar yukarıda ısıtıldığında, basit maddelerin oluşumu ile birlikte, kimyasal reaksiyonlar erime başlar. amber tam erime orijinal numune ağırlığının 40 ila% 30 bir kayıp takip etmektedir. 380 ° C – göre E.Frakey kehribar 350 erir Isıtıldığında 140-150 ° C hava erişimi olmayan sarı bir plastiktir. Bu özellikler, amber sıcak presleme için kullanılır. Cullen bulanık kehribar şeffaf hale gelir, ve kehribar küçük parçalar halinde presleme sürecinde herhangi bir boş formlara açtığınızda.
Ne zaman bir kokulu kokusu ile kehribar golleri çift yandı. Bu bağlamda, Orta Çağ’da bu tapınak ve kiliselerde tütsü için kullanılmıştır. Eski Rusya amber, onlar denilen bu yüzden “deniz tütsü.”
ortaya – kehribar lavabolar tatlı su ve tuz böylece kehribar yoğunluğu, deniz suyu yoğunluğuna eşittir. 2,5 puanlık – Mohs ölçeğine göre Sarı sertlik 2 tekabül etmektedir.
Amber iyi bir cila alır. sadece parlatma sonra açık gözleri önünde taş kökeni hakkında spekülasyon kehribar inci, mercan ve organik kökenli diğer mineral oluşumları: yüzyıllar boyunca onun uzak “akraba” doğum sırları hakkında varsayımlar gibi tartışmalı olmuştur.

Ünlü Arap gezgin ve tarihçi El-Mesûdî (.. Zihin yaklaşık 956) o kehribar iddia – ağaçların kez yatırılır çiğ. Yunan filozof Demokritos (c. 460-c. 370 BC) fosilleşmiş kehribar idrar tırıs düşündü. Diğerleri (!) Dondurulmuş güneş ışığı kehribar demet aldı, ya da elemanlar deniz sörf köpük etkisi ile taşlaşmış, büyük orman karıncaları, arıları ve hatta donmuş kuş gözyaşları atık ürünleri denir.

Birçok sesleri saf mineral taş lehine duymuş olabilir. jet – Bu, örneğin, fosil kömür bir tür olarak yorumlanır. Ayrıca kehribar, “toprak” ve “petrol parçacıklar” dan sülfür bileşikleri oluşmuştur Dünya’nın kabuğunun fayların deniz yatağına öne sıvı bitüm denilen ve havada sertleşen olduğunu söyledi edilmiştir.

XVIII yüzyıla kadar varlığını ve kehribar kökenli bir sebze versiyonu vardı görüşlerin tüm çeşitlilik için. Romalı bilgin Pliny (c. 23-79), yazar

doğa tarihi 37 ciltlik ansiklopedi, sıkıca kehribar ikna edildi – bu, özellikle, köknar bazı türlerin ağaçların reçine katılaşmış. Sebze taş Pliny reçine kokusu amber sürtünme kabiliyeti ve çam ozmolarite gibi dumanlı alev yakmak için kabiliyetini ve mücevher böceklerin varlığına işaret kanıtlamak için.

Pliny taraftarları arasında taş hakkında yazdı yetkili Romalı tarihçi Tacitus (yaklaşık 58 ca 117 ..) oldu: “Amber görmek kolaydır o hayvanlar ve böcekler bulundu olarak, bir kez daha içine, bir sap başka bir şey değildir sıvı suyu. Ülkeler kendilerini merhemi ve kehribar izole gizemli oryantal ülkelerde aynıdır yemyeşil ormanlar, kaplı olduğu açıktır. Güneşin düşük ışınları suyu dışarı atmak ve sıvı o “karşı kıyıda fırtınalar dayandı deniz, (kötü. 4) içine damlayan.

Bununla birlikte, bu 1546 açıkça alay tür ifadelerin Alman Georg Agricola (1494-1555) mineralojisi üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen, onlara fantezi dikkate. Akademik destek özellikleri ve kehribar çıkarma ve işleme, yöntemleri yansıtan ilk monografi yazarı – Königsberg Andreas Aurifaber Üniversitesi’nde tıp profesörü. Bilim adamları, hem de onların destekçileri birçok mücevher inorganik kökenli teorisini düzenledi.

XVIII yüzyılın ortalarında, ünlü İsveçli botanikçi Carl Linnaeus (1707-1778) amber bitki kökenli parlak delilleri açtı. Bir süre sonra Rus bilimadamı Mikhail Lomonosov (1711 -1765) birkaç eser, hangi ampirik araştırma temelinde, bu taş organik doğası hakkında oldukça kesin sonuçlar yapıldığını geldi.

amber kökeni doğası hakkında XIX yüzyıl anlaşmazlıkların başında çok sayıda bilimsel çalışmalarda belirtilen bilimsel olarak kanıtlanmış gerçekler sayesinde sona erdi. Organik bitkisel gem “* mağlup Camp destekçileri.

doğum taşı

Güneş taştan gerçek doğum yeri – 70-40000000 yıl önce yantarenosnye ağaçları büyüyen bir yer. Hala onlar ağaçların ne tür olarak açık bir soru, ama aralarında kozalaklı en az altı türü olduğu bilinmektedir. Çam yantarenosnaya – en kitlesel Pinus suc-cinifera denilen united yantarenosnyh çam bir grup oldu. Antik kehribar ormanlar ve temsilcileri Taxodiaceae ailede büyüdü. Yaprakların sayısız keşifler baskılar göre, Tersiyer döneminin tortul kayaçların bir katmanda korunmuş şube ve taşlaşmış yantarenostsev gövdelerinde, kabuğu (amber oluşumu süre), biz yantarenosnye bitkiler Kuzey Amerika, Avrasya, Grönland, Spitsbergen ormanlarda yaşadığını öğrendim. Bugün onların soyundan aynı dikim kültürü, sadece Kuzey Amerika ve Doğu Asya’da küçük alanlarda vahşi bulunan dünya çapında birçok ülkede bulunabilir.

Ayrıca Taxodiaceae ve çam, kehribar yaşlı … Bu ormanlar kıyısında, dağlar ve vadiler büyüdü, palmiye ağaçları, defne, kamelya, manolya, kayın, meşe ormanlarında yaşayan göller ve bataklıklar İskandinavya, Karelya, Kola Peninsula, modern Baltık Denizi kapsadığı arazi parçası mevcuttur Fennoscandia topraklarında işgal Kuzey Avrupa büyük parçalar, jant. Bu uzak çağda sıcak subtropikal iklim hakimdir. Ahşap yoğun anakara ile kaplı modern bir orman, benzeyen, deniz kıyısında yüksek su ve yaban nehirler için aşağı indi.

Güneş, şimdi amber yarıklar oynadığı, yıl milyonlarca önce dünya afetler tanık oldu. Şiddetli fırtına ve kasırgalar ağaçları kesilmiş. Yıldırım yangınları sık fırtınalı vardır neden oldu. kavurucu güneş altında ve farklı ağaçlar, özellikle yaprak dökmeyen çam (hasta. 5) reçinesi birikmiş durdu.

yıl nemli toprak düşmüş yağmur milyonlarca eski yangınları külleri üzerinde o reçine birikir. İlk olarak, hava, güneş, sıcaklık etkisi altında, ve daha sonra orman katında, tortul kayaçların veya fosilleşmesi (fosilleşmenin) karmaşık işlemine tabi deniz oleorezin derinliklerinde kalınlığı. çevrenin etkisiyle kimyasal kompozisyonunu değiştirdi ve reçine yavaş yavaş berrak bir taş dönüştü – kehribar.

Büyük göç

siltli sedimanlar oluşan taş dünya rezervlerinin yaklaşık% 90 tutar kehribar Kaliningrad bölgesi,, Mevduatı “mavi dünya” olarak adlandırılan yaklaşık 40 milyon yıl önce Fennoscandia dağlarından akan, büyük bir paleore-ki (bir renk o glauconite mineral verir). Bu nehir içinde reçine birikmiş toprak kehribar ormanlar erozyona diğer birçok küçük nehirler, dereler ve dere, suyu emmiş. antik nehir reçine fosilleşme süreci ağzında transfer uzayıp gidiyor.

Çok daha sonra, güçlü bir zamanlar “kehribar orman” vardı İskandinavya güneyindeki ve sürülmüş toprak, dağlardan kayma buzul ve taş, transfer kümeleri ve yeniden çökelmiş su paleorivers akar. Bu taş, daha küçük sayıda da olsa, Orta ve Doğu Avrupa’da geniş bir alana gönderildi.

Benzer kehribar oluşum süreçleri değil böyle büyük bir ölçekte, dünyanın diğer bölgelerinde meydana geldi.

Bugün, “üretim” Amber doğal mekanizması artık mümkün değildir. Gezegenin ormanlarında taşlar “üretim” çalıştırmak mümkün canlı yantarenostsev yok.