OTANT�K TA�

LAL TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Lal Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
 • LAL TAŞI
 • ÖZEL KUTUSUNDA

LAL TAŞI KOLYE

OTANTİK TAŞ FARKI İLE ÖZEL TASARIM 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİ 15 KARAT HAS TAŞ 1.KALİTE LAL TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN GÜLE GÜLE KULLANSIN…SEVDİKLERİNEZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ.BİZDEN ALDIĞINIZ TÜM ÜRÜNLER ÖMÜRLÜKTÜR….

Granat Taşı Kolye

Granat Taşı Kolye

 

Sık sık antika mücevher bulmak o harika derin kırmızı taşlar lal değil misin? Peki, evet, belli bir ölçüde, gerçekten renk olarak derin, sıcak kırmızı en sık granatların bulundu. Ne yazık ki, ancak, çok az insan granatların dünyası çok daha renkli daha olduğunu biliyoruz. Muhteşem buluntular, özellikle Afrika’da, tonlar şaşırtıcı sayıda Granat(Lal)geleneksel imajını gelişmiş var – kırmızı asli rengi olmaya devam bile. Teşekkürler zengin renk spektrumu, oldukça mutlu tarzı değişiklikleri ve moda renk trendleri ile ayak uydurabilecek, bugün lal. Ve teşekkürler yeni buluntular, bunların güvenilir bir kaynağı da var. Yani aslında özellikle bu taş grubunun bugün mücevher dünyasına yeni bir ivme kazandırıyor biridir.

Terim ‘granat’ tarafından, uzman benzer kimyasal bileşime fazla on farklı taşlar bir grup anlar. O kırmızı, en sık karşılaşılan renk olduğunu söylemek doğrudur, ancak Granat(Lal)da yeşilin tonları var, yoğun sarı bir ihale, bir ateşli portakal ve bazı ince toprak renkli nüansları. o sunamıyoruz tek renk mavi. Garnets çok rağbet vardır ve çok çalıştı taşlar – daha çok bugün kırmızı ve çok yüksek değerli olan yeşil değil, aynı zamanda aralarında ince tonlar sadece klasik taş renkleri çünkü. Ayrıca, granatların dünyası aynı zamanda yıldız granatların ve rengini güneş ışığı veya yapay ışık görülür bağlı olarak değişiklik taş gibi Çeşitleri zengindir.

Ve diğerleri bu taş grubunu ayıran o başka ne var? Peki, her şeyden önce Mohs ölçeğine göre 7-7,5 onun iyi sertlik var. Bir kaç küçük istisna dışında bu Granat(Lal)grubunun tüm üyeleri için geçerlidir ve bu taşlar mükemmel giyen nitelikleri nedeni budur. Granatlar çalışmak için nispeten hassas ve karmaşık bulunmaktadır. onlar gerçekten sevmiyorum tek şey hakkında çaldı ya da yanlış ısıl işleme tabi ediliyor. Bir başka artı yüksek kırılma indeksi, Granat(Lal)en büyük parlaklık nedenidir. Ham kristallerin şekli de ilginç. Garnet Tahıl için, Latince ‘Granum’ gelen ‘grenli bir’ gibi bir şey anlamına gelir. Bu kristallerin tipik yuvarlak şekli, aynı zamanda sık sık olgun nar tohumlarının zihninde birini koyar kırmızı granat, rengine değil, sadece başvuru yapar. Orta çağlarda, kırmızı lal da ‘kan çıbanı taşı’ adı verildi. Ve bugün bile, Arizona yakut, Arizona spinel, Montana yakut veya New Mexico yakut gibi fantezi isimler hala ticarette dolu.

Lal Taşı Kolye

Lal Taşı Kolye

Granat(Lal)sıcak kırmızı Nuh’un Gemisi’ni ışıklı

Granatlar, binlerce yıldır Man bilinmektedir. Noah, söylenir, onu karanlık gece boyunca yaptığı gemi yönlendirmek yardımcı olacak bir Granat(Lal)fener kullandı. Garnets erken, Mısır, Yunan ve Roma döneminden takı bulunur. Granat(Lal)bir tılsım ve koruyucu taş gibi popüler için gece yanar ve kötülük ve felaket onun taşıyıcı koruduğuna inanılan gibi pek çok erken kaşif ve gezgin, onunla bir Granat(Lal)taşımak için sevdim. Bugün, bilim Granat(Lal)en meşhur parlaklık, yüksek kırılma indeksi geldiğini bize öğretti.

Sadece lal çok renk var; onlar da pek çok isim var: alıntı ama bir kaç almandin, andradit, Demantoid, Grosülarit, hessonite, pirop, Rhodolite, Tsavorite, spessartin ve Uvarovit. Ama bize en önemli kendimizi kısıtlamak ve kırmızı granatların ile başlayalım. Birincisi, ateşli kırmızı pirop vardır. Onun ruhlu kırmızı, genellikle hafif kahverengimsi nüans ile, 18. ve 19. yüzyıllarda çok talep bir taş rengi oldu. Harika bir renk tonu küçük taşlar – – Bohemia eski krallığının kuzey-doğu kesiminde bir Bul gelen lal o zaman dünyaca ünlü idi. Avrupa’da, özellikle Viktorya döneminde, mücevher içine iyi bir anlaşma çalışıyordu. Bu gerçek Bohemian Granat(Lal)mücevher geleneksel olarak kırmızı ışıltı ile, bir nar tohumları gibi birbirine yakın olan küçük taşlardan çok sayıda, ile kuruldu. Ve bugün, eski geleneğe göre de, lal hala eski Çekoslovakya’da bulunan ve birbirine yakın ayarlayın, böylece taşlar güzelliği esas oluşan klasik Granat(Lal)takı çekiciliği.

Onlar farklı bir kategoriye ait olsa tipik ‘rozet’ büyük merkez taşlar, çoğunlukla Granat(Lal)da bulunmaktadır. Alabanda, bir antik kentin adını ‘almandines’ için, pirop bu bir miktar farklı bir kimyasal bileşime sahip. Ve neden, bir sorabiliriz, onlar merkezi taş olarak kullanılmaktadır? Bu oldukça basit: Doğa almandin yerine daha büyük kristaller büyümeye izin ederken, küçük boyutlarda neredeyse sadece pirop yarattı çünkü.

Ayrıca kırmızı bir başka Granat(Lal)çeşitli, rhodolite olduğunu. almandinin ve pirop karışık bir kristal. Bu popüler Granat(Lal)ince mor ya da ahududu-kırmızı tona sahip muhteşem bir kadife kırmızı olduğunu. Başlangıçta ABD’de bulunan, şimdi Doğu Afrika, Hindistan ve Sri Lanka taş madenleri esas geliyor.

Granatların renkli dünyası

Uzman dünya o kadar çok kıt olmuştu Granat(Lal)bir tür fantastik bulmak bir kaç yıl önce şaşırdım. Kunene Nehri üzerinde, Namibya ve Angola, kırmızı ‘spessartites’ radyan turuncu bir depozito arasındaki sınırda keşfedildi. spessartite aslında Almanya’da yapılan bir bulgunun sitede almıştır. Spessartites Namibya bu önemli keşif kadar taş severler ve koleksiyonerler için taş gibi sessiz, gölgeli varlığını açmıştı. Orada pek vardı onlar çok çok nadir çünkü herhangi bir takı olarak kullanılır. Ama bu yeni bulmak taş dünyayı değiştirdi. O zamandan beri, onun servet bu alışılmadık ince, yoğun radyant turuncu-kırmızı taş eklenerek artmıştır. Ticari ismi ‘mandalina-granat’ kapsamında, bu harika turuncu asil Granat(Lal)hiçbir zaman dünyaca ünlü oldu. Ne yazık ki, Namibya sessiz tepelerinde mayın birkaç yıl için istismar edilmesi sadece başardı. Uzak çalı ülkede taşlar arama çok fazla çaba dahil başladı ve çok pahalı oldu. Yani korkular, bir roket gibi GEMOLOJİ dünyanın gök içine vurmuştu bu son derece değerli taş, sadece birkaç kesim merkezlerinin stokları nadir münferit durumlarda kullanılabilir duruma gelebilir ki büyüdü. Turuncu hazineleri başka mevduat, Nijerya’da bu kez keşfedildi kadar böyle devam eder. Onların renk ve parlaklık sadece deneyimli bir uzman ince farkları ayırt edebilir Namibya mandalina granatların olanlara çok benzer.

 

 

Şimdi yeşil granatların için. Yeşil lal ?! Gerçekten böyle bir şey var mı? Nitekim orada! Aslında, çok sayıda yeşil çeşitleri bilinmektedir. İlk olarak, sarı, yeşil ve kahverengi çok güzel tonlarda Doğa tarafından oluşturulan ve birçok güzel ara tonlar ve toprak renkleri için değerli ‘Grosülarit’, var. Burada da, muhteşem bulmak oldu: 20. yüzyılın son yılında, kapsamlı Grosülarit mevduat Mali keşfedildi. Bu Mali lal onların büyük berraklığı ile bize büyüleyecek. Aksi takdirde korkunç popüler olmasa kahverengi, canlı ve doğal görünüyor ve etnolojik ilham eğilimleri ile özellikle iyi gider.

Lal Taşı

Lal Taşı

 

Muhtemelen en iyi bilinen yeşil Granat(Lal)da Grosülarit grubuna ait tsavorit veya tsavolite vardır. Tsavo National yakın, keşif yapıldı sonra yere – Tiffany New York’ta Tanzanya kuzey-doğusunda bir İngiliz jeolog, Campbell R. Bridges, 1967 yılında keşfedildi önceki zümrüt yeşili taş Bu isim verdi Oyunun zenginliği ile park. Tsavorite yeşil tüm granatların gibi, özellikle iyi parlaklık vardır, derin ve kadife ile canlı ve ışıktan çalışır ve.

Yeşil granatların yıldızı nadir Demantoid, bilenler ve taş sevenler için bir taştır. Onun parlak elmas daha da büyük, olumlu muazzam. Rusya’nın yıldızı kuyumcu Carl Fabergé her şeyden daha Urallardan parlak yeşil Granat(Lal)sevdi, ve onun kreasyonlar kullandı. Bu arada, Demantoid, artık Namibya bazı yeni buluntular sayesinde taş ticaretinde oldukça azdır. Namibya Demantoids iyi renk ve parlaklık vardır, ama bunlar bir küçük özellik eksikliği: sözde ‘at kuyruğu kapanımlar’. Bu ince, gür inklüzyonlar bir Rus Demantoid tanınan hangi açık, tipik özelliğidir.

Her moda trendi için Gemstones

Saf ve doğal ve sıcak ne seven herkes, yaz sonunda güneş-banyo renkler granatın renk spektrumunda coşkuyla ateş edilecektir. Bugün, lal çoğunlukla Hindistan, Rusya ve Orta ve Güney Amerika’dan da Afrika ülkelerinden gelen, ancak. kesiciler yetenekli eller dünyada giderek modern, yaratıcı tasarımcı keser içine birçok klasik şekiller içine çalışır, ama. Garnets doğal, katkısız güzellikleri, kendi renk çeşitliliği ve onların muazzam berraklığı ile ikna kalır. Granat(Lal)mücevher satın herkes o Nature bu güzel taş hediye türemiştir sevinç uzun ömürlü ve undimmed olacak emin olabilirsiniz.

 

Granat düşünürken, çoğu kişi kırmızı taşlar düşünüyorum. Garnet En sık kırmızı oluşur ve ismi “Nar” kökeni bu derin kırmızı tonu yatıyor. Adı “granat” “karanlık-kırmızı” anlamına gelen bir sıfat Ortaçağ Latince, “granatum” dan geliyor. Bu sıfat nedeniyle tohum tohum kat renk veya şekil, kelime “nar” çıkarılan olabilirdi düşünülmektedir. Ancak, kelime de başka Ortaçağ Latince kelime gelmiş olabilir; Kırmızı boya kastederek “Granum”. bu dekoratif ve tören amaçlı hem de Mısırlı firavunlar tarafından kullanılan kırmızı granat kullanımı, binlerce yıl öncesine dayanır. Eski Romalılar da Granat halkaları ve ticareti granat taşlar giydi. Antik çağda, granat ve cabochon tr kesilmiş diğer kırmızı taşlar ise de irin dolu kaynar tanımlamak için kullanılan çünkü isimlerin güzel değil ki, “karbonkül” denirdi.

Latince bir kelime, “carbunculus” kömür veya kor bir yanma parçasına atıfta. Bunun nedeni parlak renk granat başvurmak için kullanılmış olabilir. Kırmızı garnet Büyük mevduat alanında kuyumculuk sektörünün odağı oldu 16. yüzyıl civarında Bohemia (Orta Avrupa), keşfedilmiştir. Çek Cumhuriyeti Bohemya Granat bugün mayınlı devam ediyor. Kırmızı en sık görülen renk olmasına rağmen, granat hemen hemen her renkte görülür. Granat en son keşfedilen renklerin biri Madagaskar 1990’ların sonlarında keşfedilen nadir mavi granat, olduğunu. O zamandan beri ABD, Rusya, Kenya, Tanzanya ve Türkiye gibi diğer bölgelerde bulunmuştur. Garnet yirmi çeşitleri üzerinde ortaya çıkan bir mücevher grubudur. Bu çeşitler, altı ana tip taşlar olarak kullanılmaktadır. Bunlar pirop , almandite , spessartite , Grosülarit , andradit ve Uvarovit .

 

LAL TAŞI KOLYE

LAL TAŞI KOLYE

Belirlenmesi Garnet
Garnet Kökeni
Alış Garnet
Garnet Gemmological Özellikleri
Granat; İlgili Mücevher
Garnet Mitoloji
Lal takı
Ünlü Garnet Taşlar
Garnet Gemstone Bakımı
Almandine Garnet Gemstone
Almandine Garnet
Garnet belirlenmesi Yukarıya geri dön
Granat metamorfik kaya oluşun tarafından tespit edilebilir, onun sertlik (6.5 – Mohs ölçeğine göre 7.5), renk, kırılma indeksi ve kübik kristal yapısı. Ancak, granat tanımlamak için en hızlı yolu, güçlü mıknatıslar kullanımı ile. Demir ve / veya manganezin yüksek konsantrasyonlarda içerdiğinden Garnet mıknatıslar çekilir.

Granat; Kökeni ve Taş Kaynaklar Yukarıya dön
Garnet tüm dünyada bulunur. Granat Farklı türleri farklı yerlerde ortaya çıkar. Aşağıdaki genellikle bulunan granat ve yerin türünü gösterir:

Pirop: Çin, Madagaskar, Myanmar (Burma), Güney Afrika, Sri Lanka, Tanzanya ve ABD.
Pirop (rhodolite): Brezilya, Hindistan, Sri Lanka, Tayland ve ABD.
Almandite: Brezilya, Hindistan, Madagaskar, Sri Lanka ve ABD. Küçük mevduat Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’nde var. Almandin granat yıldız taşlar Hindistan ve ABD’de bulunur.
Spessartite: Brezilya, Çin, Kenya, Madagaskar, Myanmar (Burma), Namibya, Sri Lanka, Tanzanya ve ABD. En iyi örnekleri Namibya gelen ve “Mandarin spessartin (spessartite)” denir.
Grosülarit (hydrogrossular): Myanmar (Burma), Güney Afrika ve Zambiya.
Grosülarit (hessonite): Brezilya, Kanada, Madagaskar, Hindistan, Tanzanya ve ABD.
Grosülarit (löko lal): Kanada, Meksika ve Tanzanya.
Grosülarit (tsavorit): Kenya ve Tanzanya.
Andradit (Demantoid): Rusya, Çin, Kore, ABD ve Zaire.
Andradit (melanit): Fransa, Almanya, İtalya ve ABD.
Andradit (topazolite): İtalya, İsviçre ve ABD.
Uvarovit: Kanada, Finlandiya, Hindistan, Polonya, Rusya ve ABD.

Garnet Alış ve Garnet Gemstone Değer Belirlenmesi Yukarıya dön
Garnet Renk
Garnet gibi, sarı, turuncu, şeftali, yeşil, kırmızı, mor, (nadir), mavi, kahverengi ve pembe gibi renklerin, gerçek bir bolluk mevcuttur. Ancak, en sık görülen renk kırmızı ve nadir mavi. Garnet da nadiren akkor veya doğal ışık görülüyor bağlı olarak farklı bir renk var renk değişimi çeşitleri, oluşur. nadir renk değişimi granat gündüz mavi görünür, ve meşale ışığı altında morumsu-kırmızı değişiklikler. Diğer renk değişimi garnet gündüz, yeşil, bej, kahverengi veya gri ve kırmızımsı veya akkor ışık altında morumsu-pembe değiştirmek. granat rengi en önemli kalite faktörüdür.

Garnet Açıklık ve Parlaklık
Garnet camsı (camsı) parlaklık sergiler. andradit yeşil çeşididir Demantoid granat, yüksek kırılma indisine sahiptir ve parlak ve sarsılmaz (elmas gibi) parlaklık için ödüllendirildi. Aslında, isim, “Demantoid”, onun parlaklık atfen “elmas”, yani, “Demant” Alman kelimesinden gelir. Garnets genellikle temiz taşlar, ancak, almandin lal bazen asbest lif kapanım var olan. Bu inklüzyonlar nadir görülmesi nedeniyle değerli olan asterism (bir yıldız etkisi) neden. Ayrıca, bu tür spessartite ve hessonite gibi bazı portakal granat, göz-görünür kusurları sergilemek eğilimindedir. Andradit granat kendine özgü, at kuyruğu gibi kapanım için bilinir.

Garnet Kesim ve Şekil
Granatlar, son derece esnek olup, herhangi bir şekilde ve şekil olarak kesilebilir. Kırmızı garnet genellikle Tsavorite ve Demantoid gibi büyük boyutlarda bulunmayan değerli granatlar, oysa en karat ağırlığı korumak şekillerde kesilir, standart şekilleri halinde kesilecek eğilimindedir.

 

LAL TAŞI KOLYE

ÖZEL ÜRÜNLER
Lal Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 15 KARAT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ
 • AYNI GÜN KARGO
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
 • LAL TAŞI
 • ÖZEL KUTUSUNDA
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

LAL TAŞI KOLYE

OTANTİK TAŞ FARKI İLE ÖZEL TASARIM 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİ 15 KARAT HAS TAŞ 1.KALİTE LAL TAŞI KOLYE ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP ALAN KİŞİ HAYRINI GÖRSÜN GÜLE GÜLE KULLANSIN…SEVDİKLERİNEZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ.BİZDEN ALDIĞINIZ TÜM ÜRÜNLER ÖMÜRLÜKTÜR….

Granat Taşı Kolye

Granat Taşı Kolye

 

Sık sık antika mücevher bulmak o harika derin kırmızı taşlar lal değil misin? Peki, evet, belli bir ölçüde, gerçekten renk olarak derin, sıcak kırmızı en sık granatların bulundu. Ne yazık ki, ancak, çok az insan granatların dünyası çok daha renkli daha olduğunu biliyoruz. Muhteşem buluntular, özellikle Afrika’da, tonlar şaşırtıcı sayıda Granat(Lal)geleneksel imajını gelişmiş var – kırmızı asli rengi olmaya devam bile. Teşekkürler zengin renk spektrumu, oldukça mutlu tarzı değişiklikleri ve moda renk trendleri ile ayak uydurabilecek, bugün lal. Ve teşekkürler yeni buluntular, bunların güvenilir bir kaynağı da var. Yani aslında özellikle bu taş grubunun bugün mücevher dünyasına yeni bir ivme kazandırıyor biridir.

Terim ‘granat’ tarafından, uzman benzer kimyasal bileşime fazla on farklı taşlar bir grup anlar. O kırmızı, en sık karşılaşılan renk olduğunu söylemek doğrudur, ancak Granat(Lal)da yeşilin tonları var, yoğun sarı bir ihale, bir ateşli portakal ve bazı ince toprak renkli nüansları. o sunamıyoruz tek renk mavi. Garnets çok rağbet vardır ve çok çalıştı taşlar – daha çok bugün kırmızı ve çok yüksek değerli olan yeşil değil, aynı zamanda aralarında ince tonlar sadece klasik taş renkleri çünkü. Ayrıca, granatların dünyası aynı zamanda yıldız granatların ve rengini güneş ışığı veya yapay ışık görülür bağlı olarak değişiklik taş gibi Çeşitleri zengindir.

Ve diğerleri bu taş grubunu ayıran o başka ne var? Peki, her şeyden önce Mohs ölçeğine göre 7-7,5 onun iyi sertlik var. Bir kaç küçük istisna dışında bu Granat(Lal)grubunun tüm üyeleri için geçerlidir ve bu taşlar mükemmel giyen nitelikleri nedeni budur. Granatlar çalışmak için nispeten hassas ve karmaşık bulunmaktadır. onlar gerçekten sevmiyorum tek şey hakkında çaldı ya da yanlış ısıl işleme tabi ediliyor. Bir başka artı yüksek kırılma indeksi, Granat(Lal)en büyük parlaklık nedenidir. Ham kristallerin şekli de ilginç. Garnet Tahıl için, Latince ‘Granum’ gelen ‘grenli bir’ gibi bir şey anlamına gelir. Bu kristallerin tipik yuvarlak şekli, aynı zamanda sık sık olgun nar tohumlarının zihninde birini koyar kırmızı granat, rengine değil, sadece başvuru yapar. Orta çağlarda, kırmızı lal da ‘kan çıbanı taşı’ adı verildi. Ve bugün bile, Arizona yakut, Arizona spinel, Montana yakut veya New Mexico yakut gibi fantezi isimler hala ticarette dolu.

Lal Taşı Kolye

Lal Taşı Kolye

Granat(Lal)sıcak kırmızı Nuh’un Gemisi’ni ışıklı

Granatlar, binlerce yıldır Man bilinmektedir. Noah, söylenir, onu karanlık gece boyunca yaptığı gemi yönlendirmek yardımcı olacak bir Granat(Lal)fener kullandı. Garnets erken, Mısır, Yunan ve Roma döneminden takı bulunur. Granat(Lal)bir tılsım ve koruyucu taş gibi popüler için gece yanar ve kötülük ve felaket onun taşıyıcı koruduğuna inanılan gibi pek çok erken kaşif ve gezgin, onunla bir Granat(Lal)taşımak için sevdim. Bugün, bilim Granat(Lal)en meşhur parlaklık, yüksek kırılma indeksi geldiğini bize öğretti.

Sadece lal çok renk var; onlar da pek çok isim var: alıntı ama bir kaç almandin, andradit, Demantoid, Grosülarit, hessonite, pirop, Rhodolite, Tsavorite, spessartin ve Uvarovit. Ama bize en önemli kendimizi kısıtlamak ve kırmızı granatların ile başlayalım. Birincisi, ateşli kırmızı pirop vardır. Onun ruhlu kırmızı, genellikle hafif kahverengimsi nüans ile, 18. ve 19. yüzyıllarda çok talep bir taş rengi oldu. Harika bir renk tonu küçük taşlar – – Bohemia eski krallığının kuzey-doğu kesiminde bir Bul gelen lal o zaman dünyaca ünlü idi. Avrupa’da, özellikle Viktorya döneminde, mücevher içine iyi bir anlaşma çalışıyordu. Bu gerçek Bohemian Granat(Lal)mücevher geleneksel olarak kırmızı ışıltı ile, bir nar tohumları gibi birbirine yakın olan küçük taşlardan çok sayıda, ile kuruldu. Ve bugün, eski geleneğe göre de, lal hala eski Çekoslovakya’da bulunan ve birbirine yakın ayarlayın, böylece taşlar güzelliği esas oluşan klasik Granat(Lal)takı çekiciliği.

Onlar farklı bir kategoriye ait olsa tipik ‘rozet’ büyük merkez taşlar, çoğunlukla Granat(Lal)da bulunmaktadır. Alabanda, bir antik kentin adını ‘almandines’ için, pirop bu bir miktar farklı bir kimyasal bileşime sahip. Ve neden, bir sorabiliriz, onlar merkezi taş olarak kullanılmaktadır? Bu oldukça basit: Doğa almandin yerine daha büyük kristaller büyümeye izin ederken, küçük boyutlarda neredeyse sadece pirop yarattı çünkü.

Ayrıca kırmızı bir başka Granat(Lal)çeşitli, rhodolite olduğunu. almandinin ve pirop karışık bir kristal. Bu popüler Granat(Lal)ince mor ya da ahududu-kırmızı tona sahip muhteşem bir kadife kırmızı olduğunu. Başlangıçta ABD’de bulunan, şimdi Doğu Afrika, Hindistan ve Sri Lanka taş madenleri esas geliyor.

Granatların renkli dünyası

Uzman dünya o kadar çok kıt olmuştu Granat(Lal)bir tür fantastik bulmak bir kaç yıl önce şaşırdım. Kunene Nehri üzerinde, Namibya ve Angola, kırmızı ‘spessartites’ radyan turuncu bir depozito arasındaki sınırda keşfedildi. spessartite aslında Almanya’da yapılan bir bulgunun sitede almıştır. Spessartites Namibya bu önemli keşif kadar taş severler ve koleksiyonerler için taş gibi sessiz, gölgeli varlığını açmıştı. Orada pek vardı onlar çok çok nadir çünkü herhangi bir takı olarak kullanılır. Ama bu yeni bulmak taş dünyayı değiştirdi. O zamandan beri, onun servet bu alışılmadık ince, yoğun radyant turuncu-kırmızı taş eklenerek artmıştır. Ticari ismi ‘mandalina-granat’ kapsamında, bu harika turuncu asil Granat(Lal)hiçbir zaman dünyaca ünlü oldu. Ne yazık ki, Namibya sessiz tepelerinde mayın birkaç yıl için istismar edilmesi sadece başardı. Uzak çalı ülkede taşlar arama çok fazla çaba dahil başladı ve çok pahalı oldu. Yani korkular, bir roket gibi GEMOLOJİ dünyanın gök içine vurmuştu bu son derece değerli taş, sadece birkaç kesim merkezlerinin stokları nadir münferit durumlarda kullanılabilir duruma gelebilir ki büyüdü. Turuncu hazineleri başka mevduat, Nijerya’da bu kez keşfedildi kadar böyle devam eder. Onların renk ve parlaklık sadece deneyimli bir uzman ince farkları ayırt edebilir Namibya mandalina granatların olanlara çok benzer.

 

 

Şimdi yeşil granatların için. Yeşil lal ?! Gerçekten böyle bir şey var mı? Nitekim orada! Aslında, çok sayıda yeşil çeşitleri bilinmektedir. İlk olarak, sarı, yeşil ve kahverengi çok güzel tonlarda Doğa tarafından oluşturulan ve birçok güzel ara tonlar ve toprak renkleri için değerli ‘Grosülarit’, var. Burada da, muhteşem bulmak oldu: 20. yüzyılın son yılında, kapsamlı Grosülarit mevduat Mali keşfedildi. Bu Mali lal onların büyük berraklığı ile bize büyüleyecek. Aksi takdirde korkunç popüler olmasa kahverengi, canlı ve doğal görünüyor ve etnolojik ilham eğilimleri ile özellikle iyi gider.

Lal Taşı

Lal Taşı

 

Muhtemelen en iyi bilinen yeşil Granat(Lal)da Grosülarit grubuna ait tsavorit veya tsavolite vardır. Tsavo National yakın, keşif yapıldı sonra yere – Tiffany New York’ta Tanzanya kuzey-doğusunda bir İngiliz jeolog, Campbell R. Bridges, 1967 yılında keşfedildi önceki zümrüt yeşili taş Bu isim verdi Oyunun zenginliği ile park. Tsavorite yeşil tüm granatların gibi, özellikle iyi parlaklık vardır, derin ve kadife ile canlı ve ışıktan çalışır ve.

Yeşil granatların yıldızı nadir Demantoid, bilenler ve taş sevenler için bir taştır. Onun parlak elmas daha da büyük, olumlu muazzam. Rusya’nın yıldızı kuyumcu Carl Fabergé her şeyden daha Urallardan parlak yeşil Granat(Lal)sevdi, ve onun kreasyonlar kullandı. Bu arada, Demantoid, artık Namibya bazı yeni buluntular sayesinde taş ticaretinde oldukça azdır. Namibya Demantoids iyi renk ve parlaklık vardır, ama bunlar bir küçük özellik eksikliği: sözde ‘at kuyruğu kapanımlar’. Bu ince, gür inklüzyonlar bir Rus Demantoid tanınan hangi açık, tipik özelliğidir.

Her moda trendi için Gemstones

Saf ve doğal ve sıcak ne seven herkes, yaz sonunda güneş-banyo renkler granatın renk spektrumunda coşkuyla ateş edilecektir. Bugün, lal çoğunlukla Hindistan, Rusya ve Orta ve Güney Amerika’dan da Afrika ülkelerinden gelen, ancak. kesiciler yetenekli eller dünyada giderek modern, yaratıcı tasarımcı keser içine birçok klasik şekiller içine çalışır, ama. Garnets doğal, katkısız güzellikleri, kendi renk çeşitliliği ve onların muazzam berraklığı ile ikna kalır. Granat(Lal)mücevher satın herkes o Nature bu güzel taş hediye türemiştir sevinç uzun ömürlü ve undimmed olacak emin olabilirsiniz.

 

Granat düşünürken, çoğu kişi kırmızı taşlar düşünüyorum. Garnet En sık kırmızı oluşur ve ismi “Nar” kökeni bu derin kırmızı tonu yatıyor. Adı “granat” “karanlık-kırmızı” anlamına gelen bir sıfat Ortaçağ Latince, “granatum” dan geliyor. Bu sıfat nedeniyle tohum tohum kat renk veya şekil, kelime “nar” çıkarılan olabilirdi düşünülmektedir. Ancak, kelime de başka Ortaçağ Latince kelime gelmiş olabilir; Kırmızı boya kastederek “Granum”. bu dekoratif ve tören amaçlı hem de Mısırlı firavunlar tarafından kullanılan kırmızı granat kullanımı, binlerce yıl öncesine dayanır. Eski Romalılar da Granat halkaları ve ticareti granat taşlar giydi. Antik çağda, granat ve cabochon tr kesilmiş diğer kırmızı taşlar ise de irin dolu kaynar tanımlamak için kullanılan çünkü isimlerin güzel değil ki, “karbonkül” denirdi.

Latince bir kelime, “carbunculus” kömür veya kor bir yanma parçasına atıfta. Bunun nedeni parlak renk granat başvurmak için kullanılmış olabilir. Kırmızı garnet Büyük mevduat alanında kuyumculuk sektörünün odağı oldu 16. yüzyıl civarında Bohemia (Orta Avrupa), keşfedilmiştir. Çek Cumhuriyeti Bohemya Granat bugün mayınlı devam ediyor. Kırmızı en sık görülen renk olmasına rağmen, granat hemen hemen her renkte görülür. Granat en son keşfedilen renklerin biri Madagaskar 1990’ların sonlarında keşfedilen nadir mavi granat, olduğunu. O zamandan beri ABD, Rusya, Kenya, Tanzanya ve Türkiye gibi diğer bölgelerde bulunmuştur. Garnet yirmi çeşitleri üzerinde ortaya çıkan bir mücevher grubudur. Bu çeşitler, altı ana tip taşlar olarak kullanılmaktadır. Bunlar pirop , almandite , spessartite , Grosülarit , andradit ve Uvarovit .

 

LAL TAŞI KOLYE

LAL TAŞI KOLYE

Belirlenmesi Garnet
Garnet Kökeni
Alış Garnet
Garnet Gemmological Özellikleri
Granat; İlgili Mücevher
Garnet Mitoloji
Lal takı
Ünlü Garnet Taşlar
Garnet Gemstone Bakımı
Almandine Garnet Gemstone
Almandine Garnet
Garnet belirlenmesi Yukarıya geri dön
Granat metamorfik kaya oluşun tarafından tespit edilebilir, onun sertlik (6.5 – Mohs ölçeğine göre 7.5), renk, kırılma indeksi ve kübik kristal yapısı. Ancak, granat tanımlamak için en hızlı yolu, güçlü mıknatıslar kullanımı ile. Demir ve / veya manganezin yüksek konsantrasyonlarda içerdiğinden Garnet mıknatıslar çekilir.

Granat; Kökeni ve Taş Kaynaklar Yukarıya dön
Garnet tüm dünyada bulunur. Granat Farklı türleri farklı yerlerde ortaya çıkar. Aşağıdaki genellikle bulunan granat ve yerin türünü gösterir:

Pirop: Çin, Madagaskar, Myanmar (Burma), Güney Afrika, Sri Lanka, Tanzanya ve ABD.
Pirop (rhodolite): Brezilya, Hindistan, Sri Lanka, Tayland ve ABD.
Almandite: Brezilya, Hindistan, Madagaskar, Sri Lanka ve ABD. Küçük mevduat Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’nde var. Almandin granat yıldız taşlar Hindistan ve ABD’de bulunur.
Spessartite: Brezilya, Çin, Kenya, Madagaskar, Myanmar (Burma), Namibya, Sri Lanka, Tanzanya ve ABD. En iyi örnekleri Namibya gelen ve “Mandarin spessartin (spessartite)” denir.
Grosülarit (hydrogrossular): Myanmar (Burma), Güney Afrika ve Zambiya.
Grosülarit (hessonite): Brezilya, Kanada, Madagaskar, Hindistan, Tanzanya ve ABD.
Grosülarit (löko lal): Kanada, Meksika ve Tanzanya.
Grosülarit (tsavorit): Kenya ve Tanzanya.
Andradit (Demantoid): Rusya, Çin, Kore, ABD ve Zaire.
Andradit (melanit): Fransa, Almanya, İtalya ve ABD.
Andradit (topazolite): İtalya, İsviçre ve ABD.
Uvarovit: Kanada, Finlandiya, Hindistan, Polonya, Rusya ve ABD.

Garnet Alış ve Garnet Gemstone Değer Belirlenmesi Yukarıya dön
Garnet Renk
Garnet gibi, sarı, turuncu, şeftali, yeşil, kırmızı, mor, (nadir), mavi, kahverengi ve pembe gibi renklerin, gerçek bir bolluk mevcuttur. Ancak, en sık görülen renk kırmızı ve nadir mavi. Garnet da nadiren akkor veya doğal ışık görülüyor bağlı olarak farklı bir renk var renk değişimi çeşitleri, oluşur. nadir renk değişimi granat gündüz mavi görünür, ve meşale ışığı altında morumsu-kırmızı değişiklikler. Diğer renk değişimi garnet gündüz, yeşil, bej, kahverengi veya gri ve kırmızımsı veya akkor ışık altında morumsu-pembe değiştirmek. granat rengi en önemli kalite faktörüdür.

Garnet Açıklık ve Parlaklık
Garnet camsı (camsı) parlaklık sergiler. andradit yeşil çeşididir Demantoid granat, yüksek kırılma indisine sahiptir ve parlak ve sarsılmaz (elmas gibi) parlaklık için ödüllendirildi. Aslında, isim, “Demantoid”, onun parlaklık atfen “elmas”, yani, “Demant” Alman kelimesinden gelir. Garnets genellikle temiz taşlar, ancak, almandin lal bazen asbest lif kapanım var olan. Bu inklüzyonlar nadir görülmesi nedeniyle değerli olan asterism (bir yıldız etkisi) neden. Ayrıca, bu tür spessartite ve hessonite gibi bazı portakal granat, göz-görünür kusurları sergilemek eğilimindedir. Andradit granat kendine özgü, at kuyruğu gibi kapanım için bilinir.

Garnet Kesim ve Şekil
Granatlar, son derece esnek olup, herhangi bir şekilde ve şekil olarak kesilebilir. Kırmızı garnet genellikle Tsavorite ve Demantoid gibi büyük boyutlarda bulunmayan değerli granatlar, oysa en karat ağırlığı korumak şekillerde kesilir, standart şekilleri halinde kesilecek eğilimindedir.