OTANT�K TA�

LAL TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
LAL TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ LAL
 • 10 MM
 • 59.30 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYONLUK
 • ÖZEL OTANTİK KUTUSUNDA
 • TAŞ SÜSLEME GÜMÜŞ İMAME VE AKSAM

LAL TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

Lal Taşı düşünürken, çoğu kişi kırmızı taşlar düşünüyorum. Garnet En sık kırmızı oluşur ve ismi “Nar” nin kökeni bu derin kırmızı tonu yatıyor. Adı “garnet” “koyu kırmızı” anlamına gelen bir sıfat olan Ortaçağ Latince, “granatum” geliyor. Bu sıfat nedeniyle tohumların tohum kat renk veya

LAL TAŞI TESBİH

LAL TAŞI TESBİH

şekil, kelime “nar” çıkarılan olabilirdi düşünülmektedir. Ancak, kelime de başka Ortaçağ Latince kelime gelmiş olabilir; Kırmızı boya kastederek “Granum”. Bu dekoratif ve tören amaçlı hem Mısırlı firavunlar tarafından kullanıldığı zaman kırmızı granat kullanımı binlerce yıl öncesine dayanır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ GÜMÜŞ AKSAMLI ÖZEL OSMANLI DİZİMİ 10MM 1.KALİTE HAS TAŞ LAL TAŞI TESBİH ÖZEL OTANTİK KUTUSUNDA HATIRALIK BİR ÜRÜN OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

TESBİH TANE ÖLÇÜ : 10 MM (33 LÜK)

TESBİH BOY İMAME UZUNLUĞU : 20 CM

TAM BOY : 32 CM 

TAŞ:1.KALİTE LAL TAŞI

Antik Romalılar da Granat halkaları ve ticareti granat taşlar giydi. Antik çağda, granat ve cabochon tr kesilmiş diğer kırmızı taşlar ise aynı zamanda irin dolu kaynar tanımlamak için kullanılan çünkü isimlerin güzel değil ki, “karbonkül” denirdi.

Latince bir sözcük, “carbunculus” kömür ya da kor bir yanma parçasına atıfta bulunmuştur. Bunun nedeni parlak renk granat başvurmak için kullanılmış olabilir. Kırmızı garnet Büyük mevduat alanında kuyumculuk sektöründe odağı oldu 16. yüzyıl civarında Bohemia (Orta Avrupa), keşfedilmiştir. Çek Cumhuriyeti Bohemian granat bugün mayınlı devam ediyor. Kırmızı en sık görülen renk olmasına rağmen, Lal hemen hemen her renkte görülür. Garnet en son keşfedilen renklerinden biri Madagaskar 1990’ların sonunda keşfedildi nadir mavi granat vardır. O zamandan beri, ABD, Rusya, Kenya, Tanzanya ve Türkiye gibi diğer bölgelerde bulunmuştur. Garnet yirmi çeşit üzerinde oluşan bir mücevher grubudur. Bu çeşitler, altı ana tip taşlar olarak kullanılmaktadır. Bunlar pirop , almandite , spessartite , Grosülarit , andradit ve uvarovit .

Garnet belirlenmesi Yukarıya geri dön
Garnet metamorfik kaya oluşun tarafından tespit edilebilir, onun sertlik (6.5 – Mohs ölçeğine göre 7.5), renk, kırılma indeksi ve kübik kristal yapı. Ancak, granat tanımlamak için en hızlı yolu güçlü mıknatıslar kullanımı ile. Demir ve / veya manganezin yüksek konsantrasyonlarda içerdiğinden Garnet neodim mıknatıslar çekilir.

Garnet; Kökeni ve Gemstone Kaynaklar Yukarıya dön
Garnet tüm dünyada bulunur. Granat Farklı türleri farklı yerlerde ortaya çıkar. Aşağıdaki genellikle bulunan granat ve yerin türünü gösterir:

Pirop: Çin, Madagaskar, Myanmar (Burma), Güney Afrika, Sri Lanka, Tanzanya ve ABD.
Pirop (rhodolite): Brezilya, Hindistan, Sri Lanka, Tayland ve ABD.

Lal Taşı Tesbih Satış

Lal Taşı Tesbih Satış

Almandite: Brezilya, Hindistan, Madagaskar, Sri Lanka ve ABD. Daha küçük mevduat Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’nde var. Almandin granat yıldız taşlar Hindistan ve ABD’de bulunur.
Spessartite: Brezilya, Çin, Kenya, Madagaskar, Myanmar (Burma), Namibya, Sri Lanka, Tanzanya ve ABD. En iyi örnekler Namibya gelen ve “Mandarin spesartit (spessartite)” denir.
Grosülarit (hydrogrossular): Myanmar (Burma), Güney Afrika ve Zambiya.
Grosülarit (hessonite): Brezilya, Kanada, Madagaskar, Hindistan, Tanzanya ve ABD.
Grosülarit (löko granat): Kanada, Meksika ve Tanzanya.
Grosülarit (tsavorite): Kenya ve Tanzanya.
Andradit (Demantoid): Rusya, Çin, Kore, ABD ve Zaire.
Andradit (melanit): Fransa, Almanya, İtalya ve ABD.
Andradit (topazolite): İtalya, İsviçre ve ABD.
Uvarovit: Kanada, Finlandiya, Hindistan, Polonya, Rusya ve ABD.

Garnet Alış ve Garnet Gemstone Değer Belirlenmesi Yukarıya dön
Garnet Renk
Garnet gibi, sarı, turuncu, şeftali, yeşil, kırmızı, mor, (nadir), mavi, kahverengi ve pembe gibi renkler, gerçek bir bolluk mevcuttur. Ancak, en sık görülen kırmızı renkli ve nadide mavidir. Garnet da nadiren akkor ya da doğal ışık inceledi olup olmadığına bağlı olarak farklı bir renk var renk değişikliği çeşitleri, oluşur. nadir renk değişimi granat gündüz mavi görünür ve meşale ışığı altında morumsu-kırmızı değişir. Diğer renk değişikliği garnet gündüz, yeşil, bej, kahverengi veya gri ve kırmızımsı veya akkor ışık altında morumsu-pembe değiştirin. granat rengi en önemli kalite faktörüdür.

Garnet Açıklık ve Lustre
Garnet camsı (camsı) parlaklık sergiler. andradit yeşil çeşittir Demantoid granat, yüksek kırılma indeksine sahiptir ve parlak ve sarsılmaz (elmas benzeri) parlaklık için ödüllendirildi. Aslında, isim, “Demantoid”, onun parlaklık atfen “elmas”, yani, “Demant” Alman kelimesinden gelir. Garnets genellikle temiz taşlar, ancak, almandin lal bazen asbest lif inklüzyona sahip bulunmaktadır. Bu inklüzyonlar nadir görülmesi nedeniyle hazine değerindedir asterism (bir yıldız efekti) neden olur. Ayrıca, bu tür spessartite ve hessonite gibi bazı portakal granat, göz görünür kusurları sergilemek eğilimindedir. Andradit granat kendine özgü, at kuyruğu gibi kapanım bilinir.

 

Lal Taşı Gümüş Tesbih

Lal Taşı Gümüş Tesbih

Garnet Kesim ve Şekil
Granatlar, son derece çok yönlü ve herhangi bir şekilde ve şekil olarak kesilebilir. Kırmızı granat genellikle Tsavorite ve Demantoid gibi büyük boyutlarda, bulunmayan değerli granatların ise, çoğu karat ağırlığı korumak şekiller halinde kesilir, standart şekiller halinde kesilecek eğilimindedir.

Garnet Tedavisi

Lal yapay bir şekilde geliştirilmiş değildir.

 

Lal Tek bir mineral değildir, ancak birkaç yakından ilgili mineral grubunu açıklamaktadır. Garnets renklerin çeşitli gelir ve birçok farklı çeşidi vardır. Ancak, Garnet değerli taşlar en yaygın bilinen rengi koyu kırmızıdır. Şekliyle “Lal  Tesbih” kullanıldığında, bu, koyu kırmızı bir formu, genellikle Kelimenin yan olduğu; diğer renk Garnets genellikle daha açıklayıcı taş terimleri verilmiştir.

özellikleri aşağıdaki tüm granatların için geneldir; daha hassas ayrıntılar için spesifik Garnet taş sayfalarına bakın.
Kimyasal formülü Garnet is a series benzersiz kimyasal formülleri ile birkaç farklı minerallerin. Bkz Garnet kimyasal formülü detayları için.
Renk Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahverengi, Pembe, Mor, Gri, Siyah
Sertlik 6,5-8,5
Kristal Sistemi Izometrik
Kırılma indisi 1,780-1,889
SG 3,5-4,3
Şeffaflık Şeffaf için saydam
Çift Kırılma Hiçbiri
Parıltı Vitreus ; bazı formları adamantine ya submetallic
Bölünme Hiçbiri. Sergileyebilir ayrılık .
Mineral Sınıfı Lâl

TÜM İLGİLİ
Almandine ve pirop en yaygın olarak kullanılan Garnet taşlar vardır. Almandine en yaygın Garnet olmasına rağmen, genellikle opak ve taş kullanımı için uygun değildir. Sadece almandinin daha az yaygın şeffaf koyu kırmızı formları taşlar olarak kullanılır. Pirop özellikle şeffaflık ve sık eksikliği ile dikkat çeken kusur s veya içerme s. (Ya da A pirop mor çeşitli gül kırmızısı aracı Almandine ve pirop arası) olarak bilinen Rhodolite ve çok iyi mücevher ticareti temsil olduğunu.

LAL TAŞI TESBİH

LAL TAŞI TESBİH

Spessartite Garnet turuncu-kırmızı forma turuncu bir ve son zamanlarda son zamanlarda. sömürülen edilmiş olan taş sınıf malzeme birkaç yeni mevduat, popülaritesi arttı Grossular , Garnet en varicolored biçimi, yeşil önemli taş çeşitli vardır Tsavorite , da portakal rengi-kahverengi bir Hessonite ve sarı-yeşil bir forma san.

 

Andradit , granatların en parlak, nadir yeşil sahiptir Demantoid çeşitli sarı topazolite çeşitli ve siyah melanit çeşitli. Uvarovit tanıdık granatların nadir, nadiren yönlü olacak kadar büyük kristaller halinde bulunur, ve bir en az tüm tanıdık granatların temsil etti.

Lal Taşı Tesbih, doğal veya elektrikli aydınlatma bakıldığında farklı bir renge sahiptir, bu taş bir ilginç biçimi, bir renk değiştiren. Bu akkor ışığında pembe veya hafif kırmızı gündüz, özellikle kahverengi veya turuncu çeşitli renk kombinasyonları, olabilir.

Granatlar arada gösterir yıldız kümesi dört ışınları yıldızlı halinde kullanılabilir. Ancak, Yıldız granatlar çok nadirdir ve genellikle sadece zayıf bir asterism etkisi ile opak taşlar oluşur; Böylece Yıldız granatlarda ilgi sınırlıdır.

KULLANIMI
Garnet çok popüler bir taştır ve en tanınmış koyu kırmızı bir taştır. Kırmızı Garnet taşlar ( Almandine ve pirop ) çok uygun ve kolye, yüzük, bilezik, küpe ve dahil jewerly her türlü içine yönlü. Yuvarlak cabochon kırmızı Garnet s de popüler ve yüzük ve bilezikler de kullanılmaktadır. Çeşitli Rhodolite çok önemli bir takı taş ve nadir yeşil hale gelmiştir Tsavorite ve Demantoid granatlar zarif ve pahalı taşlar yapmak. Renk Garnet değiştirme son faiz yol açtı, ve en sık halkalar kullanılır. Örneğin turuncu Lal Taşı Tesbih diğer formları spessartite sarı Grossular ve siyah melanit da taşlar olarak kullanılır.
– Lal aslında tek bir mineral değildir. X3 Y2 (SiO 4) 3, X ve Y farklı kimyasal elemanları belirtmektedir: Bu genel kimyasal formüle sahip minerallerin geniş bir gruptur. garnet etti sertliği 6,5-7,5 aralığındadır.

Metafiziksel anlamda granatların en önemli özelliklerinden biri kendi arıtma yeteneğidir. Onlar güçlü bir şifa kapasitesine sahip ve toksinlerin giderilmesinde ve beden, zihin ve ruh, yeniden canlandırılması ve temizlenmesi de, bedensel enerjilerini arındırıcı yardımcı edebiliyoruz.

Lal Tesbih

Lal Tesbih

Garnets iyileşmek ve ilişkileri yoğunlaştırmak mümkün manevi mineraller olarak kabul edilmektedir. Ama bundan daha fazlasını yapabilir; Onlar daha yüksek, daha manevi seviyeye belirli ilişkileri getirmek mümkün. Garnets dinlenmek ve özveri daha kalıcı bir seviyeye deneysel bir aşk ilişkisi getirerek, örneğin olduğu gibi geçiş süreleri, konfor sabitleyin. Bileşimlerine göre, lal farklı renkli, ancak granatların en yaygın rengi kırmızıdır. nedeniyle küme grupları içinde küçük yuvarlak tohumları kendi benzerlik için – “granatus – isim tahıl ya da tohum için Latince kelimesinden gelir.

Bir halka kırmızı Lal Taşı Tesbih Satış En yaygın renk kahverengimsi kırmızı, koyu kırmızıdır. Granatların Birçok camsı parlaklık sahiptirler. En önemli olaylar Hindistan, Güney Afrika, Brezilya, Kanada, Macaristan ve Avusturya’da bulunmaktadır. Pirop, almandine, spesartit, grossular, uvarovit ve andradit: Seçkin 6 granatların tür olabilir. Yukarıdaki formülde X nokta Al-alüminyum Fe-demir ile Y nokta ise, ya da Cr-krom ile daha az derecede, Ca Kalsiyum, Mg-magnezyum veya Fe-demir tarafından işgal edilebilir. Kristal ağı aksi tetrahedral Si-silikon ve O-oksijen dışında yapılır.
granatların kırmızı renk değil, aynı zamanda tutku ve arzuları ile, sevgi ve kalıcılığı ile bağlantı göstermektedir. Sadece cinsel şehvet ile bağlantılı bu tutku, aynı zamanda bir birey sahip tüm farklı arzuları ile bağlantılıdır edilir. Bu anlamda, kırmızı gamet kayıp tutku geri kullanılabilir. Yakutler bazı kararlarını uygulatmak için irade ile ilgili olabilir. Kristal terapi granatlar ile kişinin yaşamını kabul ve ona ilerleme yapmak için iradesini artırabilir.

Nuh’un gemisinin çağlardan beri, lal Sandığın iç kısmına yolu aydınlatacak kullanılmıştır. Çünkü onun rehberlik kalitesi, granat yolcuları yönlendirmek ve onları bir yolculuğa tasarruf tutmak için kullanılır. granatların Işıklı doğa meditasyon yardımcı ve sevgi ile ilgili konularda müttefik olarak hareket manevi güçlerin bir yansımasıdır. Ayrıca, koruma için muskam düşünülmektedir.

LAL TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
LAL TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE HAS TAŞ LAL
 • 10 MM
 • 59.30 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYONLUK
 • ÖZEL OTANTİK KUTUSUNDA
 • TAŞ SÜSLEME GÜMÜŞ İMAME VE AKSAM
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

LAL TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

Lal Taşı düşünürken, çoğu kişi kırmızı taşlar düşünüyorum. Garnet En sık kırmızı oluşur ve ismi “Nar” nin kökeni bu derin kırmızı tonu yatıyor. Adı “garnet” “koyu kırmızı” anlamına gelen bir sıfat olan Ortaçağ Latince, “granatum” geliyor. Bu sıfat nedeniyle tohumların tohum kat renk veya

LAL TAŞI TESBİH

LAL TAŞI TESBİH

şekil, kelime “nar” çıkarılan olabilirdi düşünülmektedir. Ancak, kelime de başka Ortaçağ Latince kelime gelmiş olabilir; Kırmızı boya kastederek “Granum”. Bu dekoratif ve tören amaçlı hem Mısırlı firavunlar tarafından kullanıldığı zaman kırmızı granat kullanımı binlerce yıl öncesine dayanır.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ GÜMÜŞ AKSAMLI ÖZEL OSMANLI DİZİMİ 10MM 1.KALİTE HAS TAŞ LAL TAŞI TESBİH ÖZEL OTANTİK KUTUSUNDA HATIRALIK BİR ÜRÜN OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

TESBİH TANE ÖLÇÜ : 10 MM (33 LÜK)

TESBİH BOY İMAME UZUNLUĞU : 20 CM

TAM BOY : 32 CM 

TAŞ:1.KALİTE LAL TAŞI

Antik Romalılar da Granat halkaları ve ticareti granat taşlar giydi. Antik çağda, granat ve cabochon tr kesilmiş diğer kırmızı taşlar ise aynı zamanda irin dolu kaynar tanımlamak için kullanılan çünkü isimlerin güzel değil ki, “karbonkül” denirdi.

Latince bir sözcük, “carbunculus” kömür ya da kor bir yanma parçasına atıfta bulunmuştur. Bunun nedeni parlak renk granat başvurmak için kullanılmış olabilir. Kırmızı garnet Büyük mevduat alanında kuyumculuk sektöründe odağı oldu 16. yüzyıl civarında Bohemia (Orta Avrupa), keşfedilmiştir. Çek Cumhuriyeti Bohemian granat bugün mayınlı devam ediyor. Kırmızı en sık görülen renk olmasına rağmen, Lal hemen hemen her renkte görülür. Garnet en son keşfedilen renklerinden biri Madagaskar 1990’ların sonunda keşfedildi nadir mavi granat vardır. O zamandan beri, ABD, Rusya, Kenya, Tanzanya ve Türkiye gibi diğer bölgelerde bulunmuştur. Garnet yirmi çeşit üzerinde oluşan bir mücevher grubudur. Bu çeşitler, altı ana tip taşlar olarak kullanılmaktadır. Bunlar pirop , almandite , spessartite , Grosülarit , andradit ve uvarovit .

Garnet belirlenmesi Yukarıya geri dön
Garnet metamorfik kaya oluşun tarafından tespit edilebilir, onun sertlik (6.5 – Mohs ölçeğine göre 7.5), renk, kırılma indeksi ve kübik kristal yapı. Ancak, granat tanımlamak için en hızlı yolu güçlü mıknatıslar kullanımı ile. Demir ve / veya manganezin yüksek konsantrasyonlarda içerdiğinden Garnet neodim mıknatıslar çekilir.

Garnet; Kökeni ve Gemstone Kaynaklar Yukarıya dön
Garnet tüm dünyada bulunur. Granat Farklı türleri farklı yerlerde ortaya çıkar. Aşağıdaki genellikle bulunan granat ve yerin türünü gösterir:

Pirop: Çin, Madagaskar, Myanmar (Burma), Güney Afrika, Sri Lanka, Tanzanya ve ABD.
Pirop (rhodolite): Brezilya, Hindistan, Sri Lanka, Tayland ve ABD.

Lal Taşı Tesbih Satış

Lal Taşı Tesbih Satış

Almandite: Brezilya, Hindistan, Madagaskar, Sri Lanka ve ABD. Daha küçük mevduat Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’nde var. Almandin granat yıldız taşlar Hindistan ve ABD’de bulunur.
Spessartite: Brezilya, Çin, Kenya, Madagaskar, Myanmar (Burma), Namibya, Sri Lanka, Tanzanya ve ABD. En iyi örnekler Namibya gelen ve “Mandarin spesartit (spessartite)” denir.
Grosülarit (hydrogrossular): Myanmar (Burma), Güney Afrika ve Zambiya.
Grosülarit (hessonite): Brezilya, Kanada, Madagaskar, Hindistan, Tanzanya ve ABD.
Grosülarit (löko granat): Kanada, Meksika ve Tanzanya.
Grosülarit (tsavorite): Kenya ve Tanzanya.
Andradit (Demantoid): Rusya, Çin, Kore, ABD ve Zaire.
Andradit (melanit): Fransa, Almanya, İtalya ve ABD.
Andradit (topazolite): İtalya, İsviçre ve ABD.
Uvarovit: Kanada, Finlandiya, Hindistan, Polonya, Rusya ve ABD.

Garnet Alış ve Garnet Gemstone Değer Belirlenmesi Yukarıya dön
Garnet Renk
Garnet gibi, sarı, turuncu, şeftali, yeşil, kırmızı, mor, (nadir), mavi, kahverengi ve pembe gibi renkler, gerçek bir bolluk mevcuttur. Ancak, en sık görülen kırmızı renkli ve nadide mavidir. Garnet da nadiren akkor ya da doğal ışık inceledi olup olmadığına bağlı olarak farklı bir renk var renk değişikliği çeşitleri, oluşur. nadir renk değişimi granat gündüz mavi görünür ve meşale ışığı altında morumsu-kırmızı değişir. Diğer renk değişikliği garnet gündüz, yeşil, bej, kahverengi veya gri ve kırmızımsı veya akkor ışık altında morumsu-pembe değiştirin. granat rengi en önemli kalite faktörüdür.

Garnet Açıklık ve Lustre
Garnet camsı (camsı) parlaklık sergiler. andradit yeşil çeşittir Demantoid granat, yüksek kırılma indeksine sahiptir ve parlak ve sarsılmaz (elmas benzeri) parlaklık için ödüllendirildi. Aslında, isim, “Demantoid”, onun parlaklık atfen “elmas”, yani, “Demant” Alman kelimesinden gelir. Garnets genellikle temiz taşlar, ancak, almandin lal bazen asbest lif inklüzyona sahip bulunmaktadır. Bu inklüzyonlar nadir görülmesi nedeniyle hazine değerindedir asterism (bir yıldız efekti) neden olur. Ayrıca, bu tür spessartite ve hessonite gibi bazı portakal granat, göz görünür kusurları sergilemek eğilimindedir. Andradit granat kendine özgü, at kuyruğu gibi kapanım bilinir.

 

Lal Taşı Gümüş Tesbih

Lal Taşı Gümüş Tesbih

Garnet Kesim ve Şekil
Granatlar, son derece çok yönlü ve herhangi bir şekilde ve şekil olarak kesilebilir. Kırmızı granat genellikle Tsavorite ve Demantoid gibi büyük boyutlarda, bulunmayan değerli granatların ise, çoğu karat ağırlığı korumak şekiller halinde kesilir, standart şekiller halinde kesilecek eğilimindedir.

Garnet Tedavisi

Lal yapay bir şekilde geliştirilmiş değildir.

 

Lal Tek bir mineral değildir, ancak birkaç yakından ilgili mineral grubunu açıklamaktadır. Garnets renklerin çeşitli gelir ve birçok farklı çeşidi vardır. Ancak, Garnet değerli taşlar en yaygın bilinen rengi koyu kırmızıdır. Şekliyle “Lal  Tesbih” kullanıldığında, bu, koyu kırmızı bir formu, genellikle Kelimenin yan olduğu; diğer renk Garnets genellikle daha açıklayıcı taş terimleri verilmiştir.

özellikleri aşağıdaki tüm granatların için geneldir; daha hassas ayrıntılar için spesifik Garnet taş sayfalarına bakın.
Kimyasal formülü Garnet is a series benzersiz kimyasal formülleri ile birkaç farklı minerallerin. Bkz Garnet kimyasal formülü detayları için.
Renk Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu, Kahverengi, Pembe, Mor, Gri, Siyah
Sertlik 6,5-8,5
Kristal Sistemi Izometrik
Kırılma indisi 1,780-1,889
SG 3,5-4,3
Şeffaflık Şeffaf için saydam
Çift Kırılma Hiçbiri
Parıltı Vitreus ; bazı formları adamantine ya submetallic
Bölünme Hiçbiri. Sergileyebilir ayrılık .
Mineral Sınıfı Lâl

TÜM İLGİLİ
Almandine ve pirop en yaygın olarak kullanılan Garnet taşlar vardır. Almandine en yaygın Garnet olmasına rağmen, genellikle opak ve taş kullanımı için uygun değildir. Sadece almandinin daha az yaygın şeffaf koyu kırmızı formları taşlar olarak kullanılır. Pirop özellikle şeffaflık ve sık eksikliği ile dikkat çeken kusur s veya içerme s. (Ya da A pirop mor çeşitli gül kırmızısı aracı Almandine ve pirop arası) olarak bilinen Rhodolite ve çok iyi mücevher ticareti temsil olduğunu.

LAL TAŞI TESBİH

LAL TAŞI TESBİH

Spessartite Garnet turuncu-kırmızı forma turuncu bir ve son zamanlarda son zamanlarda. sömürülen edilmiş olan taş sınıf malzeme birkaç yeni mevduat, popülaritesi arttı Grossular , Garnet en varicolored biçimi, yeşil önemli taş çeşitli vardır Tsavorite , da portakal rengi-kahverengi bir Hessonite ve sarı-yeşil bir forma san.

 

Andradit , granatların en parlak, nadir yeşil sahiptir Demantoid çeşitli sarı topazolite çeşitli ve siyah melanit çeşitli. Uvarovit tanıdık granatların nadir, nadiren yönlü olacak kadar büyük kristaller halinde bulunur, ve bir en az tüm tanıdık granatların temsil etti.

Lal Taşı Tesbih, doğal veya elektrikli aydınlatma bakıldığında farklı bir renge sahiptir, bu taş bir ilginç biçimi, bir renk değiştiren. Bu akkor ışığında pembe veya hafif kırmızı gündüz, özellikle kahverengi veya turuncu çeşitli renk kombinasyonları, olabilir.

Granatlar arada gösterir yıldız kümesi dört ışınları yıldızlı halinde kullanılabilir. Ancak, Yıldız granatlar çok nadirdir ve genellikle sadece zayıf bir asterism etkisi ile opak taşlar oluşur; Böylece Yıldız granatlarda ilgi sınırlıdır.

KULLANIMI
Garnet çok popüler bir taştır ve en tanınmış koyu kırmızı bir taştır. Kırmızı Garnet taşlar ( Almandine ve pirop ) çok uygun ve kolye, yüzük, bilezik, küpe ve dahil jewerly her türlü içine yönlü. Yuvarlak cabochon kırmızı Garnet s de popüler ve yüzük ve bilezikler de kullanılmaktadır. Çeşitli Rhodolite çok önemli bir takı taş ve nadir yeşil hale gelmiştir Tsavorite ve Demantoid granatlar zarif ve pahalı taşlar yapmak. Renk Garnet değiştirme son faiz yol açtı, ve en sık halkalar kullanılır. Örneğin turuncu Lal Taşı Tesbih diğer formları spessartite sarı Grossular ve siyah melanit da taşlar olarak kullanılır.
– Lal aslında tek bir mineral değildir. X3 Y2 (SiO 4) 3, X ve Y farklı kimyasal elemanları belirtmektedir: Bu genel kimyasal formüle sahip minerallerin geniş bir gruptur. garnet etti sertliği 6,5-7,5 aralığındadır.

Metafiziksel anlamda granatların en önemli özelliklerinden biri kendi arıtma yeteneğidir. Onlar güçlü bir şifa kapasitesine sahip ve toksinlerin giderilmesinde ve beden, zihin ve ruh, yeniden canlandırılması ve temizlenmesi de, bedensel enerjilerini arındırıcı yardımcı edebiliyoruz.

Lal Tesbih

Lal Tesbih

Garnets iyileşmek ve ilişkileri yoğunlaştırmak mümkün manevi mineraller olarak kabul edilmektedir. Ama bundan daha fazlasını yapabilir; Onlar daha yüksek, daha manevi seviyeye belirli ilişkileri getirmek mümkün. Garnets dinlenmek ve özveri daha kalıcı bir seviyeye deneysel bir aşk ilişkisi getirerek, örneğin olduğu gibi geçiş süreleri, konfor sabitleyin. Bileşimlerine göre, lal farklı renkli, ancak granatların en yaygın rengi kırmızıdır. nedeniyle küme grupları içinde küçük yuvarlak tohumları kendi benzerlik için – “granatus – isim tahıl ya da tohum için Latince kelimesinden gelir.

Bir halka kırmızı Lal Taşı Tesbih Satış En yaygın renk kahverengimsi kırmızı, koyu kırmızıdır. Granatların Birçok camsı parlaklık sahiptirler. En önemli olaylar Hindistan, Güney Afrika, Brezilya, Kanada, Macaristan ve Avusturya’da bulunmaktadır. Pirop, almandine, spesartit, grossular, uvarovit ve andradit: Seçkin 6 granatların tür olabilir. Yukarıdaki formülde X nokta Al-alüminyum Fe-demir ile Y nokta ise, ya da Cr-krom ile daha az derecede, Ca Kalsiyum, Mg-magnezyum veya Fe-demir tarafından işgal edilebilir. Kristal ağı aksi tetrahedral Si-silikon ve O-oksijen dışında yapılır.
granatların kırmızı renk değil, aynı zamanda tutku ve arzuları ile, sevgi ve kalıcılığı ile bağlantı göstermektedir. Sadece cinsel şehvet ile bağlantılı bu tutku, aynı zamanda bir birey sahip tüm farklı arzuları ile bağlantılıdır edilir. Bu anlamda, kırmızı gamet kayıp tutku geri kullanılabilir. Yakutler bazı kararlarını uygulatmak için irade ile ilgili olabilir. Kristal terapi granatlar ile kişinin yaşamını kabul ve ona ilerleme yapmak için iradesini artırabilir.

Nuh’un gemisinin çağlardan beri, lal Sandığın iç kısmına yolu aydınlatacak kullanılmıştır. Çünkü onun rehberlik kalitesi, granat yolcuları yönlendirmek ve onları bir yolculuğa tasarruf tutmak için kullanılır. granatların Işıklı doğa meditasyon yardımcı ve sevgi ile ilgili konularda müttefik olarak hareket manevi güçlerin bir yansımasıdır. Ayrıca, koruma için muskam düşünülmektedir.