OTANT�K TA�

MALAKİT TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
MALAKİT TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE MALAKİT TAŞI
 • 10 MM
 • 40.38 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAM
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYONLUK
 • ÖZEL OTANTİK KUTUSUNDA
 • TAŞ İŞLEME GÜMÜŞ İMAME

MALAKİT TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

Malakit Yeşil taşlar sadece ülkemizde tüm dünyada onu ünlü yapan geniş açık alan olduğu için haklı olarak, bir Rus olarak kabul edilebilir başka bir taş var arasında “It is – malakit taş aynı ipeksi yumuşak olarak, aydınlık sulu ve neşeli “yeşillik

MALAKİT TAŞI TESBİH

MALAKİT TAŞI TESBİH

Malakit – en güzel minerallerden biri. Kalın koyu yeşil (“kadife”) mavi (cyan) ışık yeşil yeşil tonları tüm paleti – Onun rengi zengin tonlar olduğunu. mineral adı yapraklarının rengi andıran yeşil renk için muhtemelen, ebegümeci (Gr Malache -. ebegümeci) ya da küçük bir sertlik (Gr yumuşak Malakos-.).

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ GÜMÜŞ AKSAMLI ÖZEL OSMANLI DİZİMİ 10MM 1.KALİTE HAS TAŞ MALAKİT TAŞI TESBİH ÖZEL OTANTİK KUTUSUNDA HATIRALIK BİR ÜRÜN OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

TESBİH TANE ÖLÇÜ : 10 MM (33 LÜK)

TESBİH BOY İMAME UZUNLUĞU : 20 CM

TAM BOY : 32 CM 

TAŞ:1.KALİTE RUSYA MALAKİT

 

Ortaçağ Avrupa’sında, ve antik Rusya, Latin molohites ile eşanlamlı olmuştur – Murrin. XVII yüzyılda aynı akademik günlük yaşamda. melohiles, melohites, molohites – kullanım varyasyonları molochites plinievskogo. İkinci biçim XVIII yüzyılda yaşamıştır., İsveçli mineralog Waller tarafından önerilen modern bir yazı malakit, tarafından supplanted kadar. XIX yüzyılın ilk üçte birinde. Rusya Malahide yazmaya karar vermişti, nadiren malakid.

Malakit Taşı Tesbih bileşimine sulu karbonat tuzu Bakır ise – Cu 2 [CO 3] (OH) 2. Bakır oksit malakit% 72 kadar içerir. Rengi bakır iyonlarının mevcudiyetinden kaynaklanmaktadır. Bu monoklinik sisteme kristalize olur. Malahit kristalleri çok nadir (çok koleksiyoncular tarafından değerli) olan tamamen pinacoid bölünmesi. kristal alışkanlığı prizmatik, iğne ve iplik; İşaretli meslektaşları. Çoğu malachite dünyevi salgıları ve yoğun sinter oluşumları olarak ortaya çıkar. Kadar, kaba ve büyük, çok küçük ölçeklerde lifleri yayılan kompleksin içinde. Işıma rakam genellikle eş bantlı (zonlu) renk ile birleştirdi. İnce lif, demet gibi, eş çok merkezli ve psevdostalaktity, katmanlı çeşitleri vardır. Genellikle dekoratif nitelikleri azaltan çeşitli kirlilikler, kirlenmiş. Ve tersi – Zengin kapanımlar (manganez mineralleri, tahıl ve lif krizokol, shatukitta, azurit, elit brochantite siyah lekeler reçine ve bakır cevheri dendritler), hatta daha dekoratif veriyor.

Onun kavernöz, son derece değerli taş rağmen yoğun malakit. Yayılan ve sıkı – yarı kıymetli taş iki ana türü vardır. Bir kez ortak pamuk kadife benzerlik ilk – FPGA – velveteen denir. turkuaz – Biraz mavi, yeşil ile belirgin tekdüzelik ve soğuk ikinci. Desenli olarak öne onun dekoratif tür üzerinde. Düşük olması nedeniyle sertlik (Mohs sertlik 3-4) kolayca ele malakit: Bir uzman ustasının elinde hızlı kesim, iyi cilalanmış ve cilalı yüksek ayna bitirmek alır. işlenmiş yüzeyi kararsız – yavaş yavaş kaybolur ve güncellenmesi gerekiyor. Tedavi edilmeyen malakit doğal zayıf camsı parlaklık, ama taze kırık damarcıkları ve parlaklık sık sık ipeksi. Isıya duyarlı malakit ve asitlere karşı kararsız, amonyak.

MALAKİT TESBİH

MALAKİT TESBİH

Malakit -. Bakır sülfür ve kalker, dolomit ve diğerleri meydana gelen bakır ve demir cevheri yataklarının mineral oksidasyon zonu O karbonat veya karbonik suları ile mednosulfatnyh çözümler etkileşimi ile oluşur. Malakit Wandering formu karstik mağaralar ve bakır bikarbonat ile filtrelenmiş su kalker mineralize boşluklarında oluşur. Yaygın aksesuar mineraller malahit azurit, hrizokola, tenor, Kuprit, yerli bakır oksit ve Fe ve Mn hidroksitleri, ikincil mineraller Pb ve Zn bulunmaktadır. Malakit azurit, kalkopirit, Kuprit, serusit, atacamite ve pseudomorfları vardır.

Malakit Tesbih uzun insanların dikkatini çekmiştir. Kraskoterov ve boyacılar, cam üfleyiciler, ressamlar, dökümcü (erimiş bakır): Neolitik Demir Çağı’na kadar, bir taş ustalar oldu. Bazen basit ve kolay el sanatları dekorasyon olarak kullanılmıştır. En erken el yapımı eşya malakit 10.500 yıl! Bu Neolitik mezar Shanidar Vadisi (Kuzey Irak) mezar birinde bulunan mütevazı, basit oval kolye vardır. O günlerde, değil güzelliği, ama iyi değer oldu.

Antik çağda, onlar Malaki nadir ve güzellik, teklik ve renk desen özgünlük takdir etmeye başladı. Malahit sanatçının meselesi haline gelmiştir, ama şekil oluşturmak için – asalet arzu nesnesi. Eski Yunanlılar malachite zarif binalar ve dekore edilmiş. Eski Mısır’da, Sina Yarımadası’nda mayınlı malakit, cameos, tılsımlar ve süslemeler üretti. Hatta (toz formunda) göz toplanmasıyla kullanılmaktadır.

Ortaçağda bir malakit geçmiş, Avrupa kültürünü var ve kitap geleneği aracılığıyla hakim, yeme eski ihtişamı, efsane ve gelenekleri yankıları, o gizli dünya ile ayrı vererek malakit muska, tılsım yaptı, daha doğruyu ve kurgu karıştırma antik dünyadan inmesi, ve Gizli anlamı. Ortaçağ Avrupa’sında popüler batıl göre, bir haç şeklinde bir muska kabartma teslim katkıda; Yeşil taş – yaşam ve büyüme sembolü. Örnekler çeşitli ve basit pazar Ortaçağ muska malakit, ucuz taş, oldukça popüler olduğunu gösteriyor. Onlar, çocuğun beşiği bağlı malakit bir parça, kötü ruhları uzak sürücüler inanıyordu taş bebek tatsız rüyalar olmadan, sessizce, selâmetle uyuyor gölgeli. Turkuaz ile paylaştı Almanya’nın bazı

Malakit Tesbih Satış

Malakit Tesbih Satış

bölgelerinde, malakit itibar taş (at binicisi, bir ormanın oluşturucu, vb) yükseklikten düşmelere karşı korur; O sorun tahmin yeteneği olsaydı – talihsizlik beklentisiyle parçalara ayrılır. Onun “değerli taşların Tarihi” Boethius de Boodt (1603) malahit tılsım özel güç güneşin taş resmin üzerine kazınmış verdiklerini yazdı. Büyücülük, kötü ruhlar ve zehirli yaratıklar tarafından korunan bu işaret malakit. İnsanlar malakit bir kişinin görünmez hale inanıyordu. Malakit fincan İçki hayvanların dilini anlamak ve ortaçağ madenciler oksitlenmiş bakır cevherleri ve bakır taşıyan kumtaşları metal zengin kümelerin arama özelliği olarak malakit biliyordu Pratik deneyim t.d┘ muktedir olduğunu kanıtladı.

Ancak, bu mineralin gerçek şöhret XVIII yüzyılın sonunda malakit büyük mevduat keşfinden sonra aldı. Urallar (daha önce sadece bakır eritme için kullanılan Ural malakit). XIX yüzyılda. Mednorudnyanskom ve Gumishevskom üzerinde malakit mayınlar büyük miktarlarda .XIX yüzyıl malakit için altın çağıdır (yılda 80 ton kadar) üretmeye başladı. Küçükten anıtsal formlar – kültürünün merkezidir o teknolojiye eşit başarı, sanat, bilimsel bilginin kendisini buldum Rusya’ya taşındı. Malakit ön plana, Rusya ve Avrupa’da maden ofisleri ile dekore edilmiş, soylular arasında moda haline geliyor. XVIII yüzyılın sonunda. – XIX yüzyılın başında. Ural malakit gümüş tesbih mineral zengin koleksiyonları birçok ofisleri bulunmaktadır: En iyi – Kışlık Sarayın Catherine II ofisi, PS Pallas, I.I.Lepehina Orta Urallar malakit mevduat ziyaret doğal bilim adamlarının ofisleri; tarafından sahip olunan tüm diğerleri, gerisinde bırakarak malakit en büyük toplama, (diyelim ki bu 1812 Savaşı’nda, o Napolyon Rumyantsev malakit Fransa’yı almak hayal aranan) N.P.Rumyantsev Kont …

Özel bir cazibe Devler malakit vardır. En önemli Arasında – St. Petersburg Maden Enstitüsü’nden iki monolit Müzesi. 1.5 ton (96 £) bir ağırlık 1789 yılında Catherine II tarafından burada transfer edildi. O da, 2.7 ton (170 £) vesivshego, yekpare bir parça olarak AF Turchaninova sahipleri Gumeshevskogo madeni onun mirasçıları sundu. Bu “kıymık” 100.000 ruble sonra tahmin edilmiştir. Biraz üzerinde 0.5 ton ağırlığındaki bir başka kaya Güney Urallar LI Rastorgueva mayın Kyshtym sahibinden 1829 yılında geldi. Malakit ve yüksek tüketici talebi çok yüksek fiyatlarla XIX yüzyılın sonlarında 20-ler, olarak, taş zenginlik sembolü, sosyal ayrım işareti oldu. Arkasında, kendine özgü makyaj, çabası, imparatorluk mahkeme ve yüksek soyluluk kovaladı iktidarda olanların daha kötü görünüyorsun. Malachite görgü olur ve şeyler var.

malakit tesbih satış en prestijli formu bulundurmaktan özetin özeti rekabet şeyler devasa saray hedef ve mimari dekorasyon küçük “uygulamalarının” alanından taş transfer etmektir. Petersburg ilk önemli olay ev P.N.Demidova bir anıtsal antoloji malakit mozaik dekorasyon Dört açık oda haline gelmiştir. 1838 itibaren imparatorluk ev Demidov boyutu malakit lüks rekabeti başlar. Demidov Hall daha lüks dekorasyon Kışlık Sarayı İmparatoriçe Altın Odası prototip olarak görev yaptı. Malakit Tesbih Satın al pilastrolarla, sütunlar Kaplama, şömineler ona Malachite adını verdi. Projenin A.P.Bryullova ana malahitchikami Peterhof Lapidary Fabrikası ve altında 1838-1839 yılında kuruldu “İngilizce ve Plinke Nichols mağazası.” Bu hakiki inci Hermitage Rus malakit otuzlu tarihini tamamladı.

Malakit Taşı Tesbih

Malakit Taşı Tesbih

Bu dönem kısa sürede Rus malakit anlaşma dünya çapında tanınma kazanmıştır aslında dikkat çekicidir. Rusya malakit ilgili her şeyi bir trend haline geldi. Rus ustaları eserinde, sanatsal vizyonu ve malakit algı derinliği ölçekleri mükemmellik şaşırtıcı dünya idi. Doğal özellikleri malakit – üç boyutlu şeyler uydurup izin güzellik mnogofasadnoy taş geleneksel fikirleri terk etmek onlarla birlikte çalışmak zorunda – süngerimsi büyük ve küçük boşluklar, boşluklarda, kapanım, bir bolluk.

Rus ustalar, özel bir şekilde malakit üretimi geliştirdi malakit ince plakalar halinde kesilmiş ve bir adet metal veya mermer üzerine yapışmış, çizim seçildi hangi “Rus Mosaic” çağırdı. Her şey malakit yapılır – dikkatlice küçük ince çini seçilen vazolar için kutular ve kolonlardan. Taş lira Binlerce monolitik ürünlerin izlenimi yaratarak, tek bir görkemli desen birleştirilecek dağınık çini önce işçilerin ellerini kaçırdı.

Malakit çalışmaları sırasında mozaik birçok teknolojik türleri üretilmiştir:
“İlk – basit, alan büyük çokgen çinileri ile kaplı olduğu zaman görüntü veya rengi ya takılmamış pryamostoronnimi aralarındaki dikişler açıkça maruz çerçeve içinde vitray gibi bu kaba bir mozaik breşi simüle eder…
“Mozaik ikinci tip, ilk fark küçüktür ile uygulanabilmektedir. Tüm yöntemler, her karo, bir ya da iki taraf yuvarlak olduğu tek fark, aynı, birçok daha ince desen malakit algı karakterize etmektedir. Yuvarlak veya çokgen şekil yapan ile kombinasyon halinde eklemlerin Kaba varlığı Bir mozaik gibi breş daha karmaşık ve bazen holdingler üzerinde.
“Üçüncü – malakit mozaik en seçkin tip yoğun büyük çini kenarları malakit dalgalı profilinin desen yankılanan vermifl özel bir cihaz ile tedavi edilir..
“Mozaik dördüncü tip kalbinde mastik olarak çok taş değil. Yırtık enkaz veya kenarları girintili doğa ile onu şekilsiz küçük çini sonra vtaplivayut O tamamen kutusunu dekore edilecek kapalı ve.
Oculate “notu taş” Beşinci bir mastik, mastik vtoplennye ve taklit çapı, yuvarlak dereceli malakit parçalar halinde çok küçük ya da vtaplivayutsya, 7-8 mm kesilmiş, sadece o şekilsiz blok dördüncü farklıdır. ”

Bu mozaiklerin çerçevede Floransalı mozaik malakit küçük dekoratif ekler kullanmak ve hatta üç boyutlu kakma ikincil önemsiz bir şey, gibi görünüyor. Bu arada, bu formlar daha az ilginç değildir. Onlar malachite Avrupa mosaicists (XVIII yüzyılın sonu.) Gelişimini başladığından beri, Onun ifade dilinin olasılığına açık idi. O akik, jasper, cacholong, lapis lazuli arasında dağılmış olan malakit Floransalı mozaik şeklinde açısından Modest, sanatçıların bir palet bu taşın teklik tanıklık etmektedir.

Malakit Taşı Gümüş Tesbih

Malakit Taşı Gümüş Tesbih

XIX yüzyılın ortasında. – Malakit zaferi ve onun canlı hikayeler henüz son aşaması. Bu dönemde, St. Petersburg St. Isaac Katedrali malakit şömine ve Moskova’da Büyük Kremlin Sarayı pilastrolarla üzerinde çalışmaya bitirir malakit dekorasyon (sütunlar) tamamladı. 1851 – Londra’da ilk Dünya Sergisi Rus malakit bir zafer geçit.

XIX yüzyıl malakit taşı sonundan bu yana iktidarda eski ihtişamını kaybetti. ince ürünler orta sınıf mevcuttur ve o anıtsal ürünlere boş yol, ama yine de değerli taşlar, malakit aristokrat lüks pazarı ile devrik böylece kanıtlanmış konuştu. 60’ların ile malakit çoğunlukla Ural el sanatları meselesi haline gelir. Başkentin mağazaları daha az malakit dönerek ve nihayet tamamen taşıma kısaltmak vardır. Ve dev üretim atık XIX yüzyılın ilk yarısında bütün sanayi Rus teknoloji malakit olduğunu geliştirmeye başladı – malakit boya üretim. Fersman “Güzel bir mavimsi-yeşil renkte malakit boyalı, birçok konakların çatı görebiliyordu Yekaterinburg ve Nizhniy Tagil devrimden önce …” diye yazmıştı.

XX yüzyılda malakit faiz bilimsel araştırma alanında taşındı. Çeşitli bakır ve demir-bakır yataklarının oluşum süreçlerinin gelişmiş bilginin yaptığı çalışmada, yasalar mineral ontogeni, vakıflar sentez teknolojisi malakit bir dizi formüle etti. Malahit, daha önce olduğu gibi, koleksiyoncular gibi. Nadir taş ve sanatçı-kuyumcu küçük formlarda sadece gelişmiş olduğu gibi.

Bugün malakit – En popüler takı ve dekoratif taşlarından biri. Küçük masa süslemeleri, kutular yapar veya şamdanlar, saatler, kül tablası ve küçük figürler duruyor çünkü. Malakit yapılmış bir kolye, broş, yüzük, kolye Yarı değerli taşlı eşit değerli ve büyük talep bulunmaktadır. 600-800 gr 20 dolara kadar ödeme ağırlığındaki hammadde malahit parçaları için küresel pazar. / Kg.

Ne yazık ki, Urallar malakit bilinen yataklarının sürekli üretim yıllar sonra – Mednorudyanskoe ve Gumeshevskoe – neredeyse tam gelişmiş. Avustralya, Şili, Zimbabve, Namibya, Amerika Birleşik Devletleri (Ariz.) güneyindeki Zaire (Kolwezi) ‘de malakit büyük mevduat keşif, Ama malachite yabancı mevduat Urallar ile mukayese edilemez desen renk ve güzellik. Bu bağlamda, Urallardan malakit dünya pazarında en önemli olarak kabul edilir.

Malakit Taşı

Malakit Taşı

Doğal malakit – bakır su karbonat, nadir kristaller oluştururlar ve genellikle kabuklar, baskınlar, dünyevi kümelerin nodüler agrega şeklinde bulunurlar. neredeyse siyah yeşil renk alışılmadık geniş renk değişiklikleri, neredeyse beyaz, yeşil soluk. Doğal Malakit özel cazibesi ince yuvarlak ve taş usta kullanım görünen desenler ekleyin. “Malachite” – malakit taş parlak yeşil çiçek ebegümeci Yunan adından adını aldı. Başka bir versiyonu yumuşak anlamına gelen Yunanca kelime “malakos” adını aldı hangi malakit taşı göre vardır. Malakit kimyasal ayrışmanın ve primer bakır mineralleri (örneğin, kalkopirit) ve nativ bakır oksidasyonu ile meydana getirilir. Nispeten yaygın malakit ile nadiren de takı veya süs taşı olarak kullanılabilecek bir katı sinter formları oluşturur. Bu durum Ortaçağ’da Arap bilim adamları tarafından not edildi.
Malaki nadir taş iken Antik çağda, bu takılar, broşlar, kolye, kolye ve diğer küçük kalemlerden oyulmuş. Sonra bir süs taşı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Yunanlılar bina ve malakit salonlarını dekore edilmiş. Daha sonra Ayasofya kilise süslemeleri İstanbul’a transfer edildi Efes’teki Diana Tapınağı (Antik Yunan) ‘nin malakit vergilendirilir sütunlar. Antik Mısır’da, dışarı da muska ve takı yapılmıştır. Bu, örneğin, bilinen, tanrıça İsis başkanı ile Mısır malakit mücevher.
malakit ilk depozito bakır madenleri arasında İran Kirman güneyindeki dağlarda eski çağlarda keşfedilen. Malakit Mevduat güney İsrail’de Eilat kasabası yakınında bulunmaktadır. Yahudi Efsaneye göre, bir zamanlar “Kral Süleyman’ın madenleri.” Vardı
XVIII yüzyılın ortalarında ilk Rus mayın malakit açıldı – Uralları Gumeshevskoe. Bu benim akademisyen PS ziyaret Turkuaz ve peluş: Pallas Ural malakit iki tür vardır. “Çok yetenekli parlatma için ılımlı sertlik rağmen, Shelly bilinen mikroplar gibi.” İlk İkincisi, “içi razluchist dışarıdan, renk tatilinde kadife ve saten gibi yüzeyde, koyu, ağır, zengin ilk.” O sinter ve damlataş şekillerinin varlığını kaydetti.
karmaşık desen işleme kazanılır en değerli turkuaz, malakit, sinter. Bir akordeon şeklinde ayarlanır plakaların içine malakit sawn bir parça: “Rus Mozaiği” taş destekli yöntemin özel bir güzellik tanımlayın. Bu durumda, ürün sürekli bir model ortaya çıktı. Vazo, tezgahı, demirbaşlar, şömine: Bu şekilde Hermitage saklanan çok sayıda öğelerle süslenmiş. Kraliyet Gates kenarlarında St. Isaac Katedrali, 10 metre yüksekliği ve 42 cm çapında sekiz sütun vardır. Onlar bu harika taş 20 ton aldı, (“Rus Mozaiği”) tarafından malakit ile dekore edilmiştir.
Malakit Çeşitleri
Malakit ilk tür “Turkuaz”, bazen olarak bilinen – “. Kabine, bant” Çizimde – tonları ve yeşil bant kombinasyonları geniş bir yelpazede paralel dalgalı jetlerini koydu ya konsantrik halka bölgesinde yuvarlandı. Turkuaz en yüksek notu malakit ustaları olduğunu. Bu sert ve dolayısıyla daha iyi parlatma “alır”.
Malakit ikinci tür gorschikami “peluş” veya “kadife” lakaplı edilmiştir. Eğer yakından bakarsanız Aslında, taş yapısında açıkça ince taneli kadife hissedilir. Daha zor bu cilalı malakit ve alt elmas kesiciler değerinde.
Üçüncü, ancak denilen malahit belki de en çarpıcı tür – hala vardır “melkouzorchatoy.” Insanlar, malakit bu tür “Karelya huş olarak” “kudryavistym” ya da denirdi. Gevşek esinti nazikçe onu sallar ve o şube ve yeşillik karmaşık desenleri oluşturmak titreyerek zaman o gerçekten Temmuz ayında kırmızı-sıcak öğle vakti gökyüzünde bir arka plan, bazı örneklerde huş yoğun bir taç andırıyor. Paul Petrovich Bazhov masal anlatılan Böyle bir “nadir model”: ağacın ortasında bazı standları ise “… ve bir şube kuş da bir kuş altta oturan ve. Açıkça görünen … ”
malakit bileşim ve fiziksel özelliklerin

Malakit Taşı Nerede Bulunur

Malakit Taşı Nerede Bulunur

SuCO3 (OH) 2 (hidrate bakır karbonat) – malakit bileşimin üzerinde bakır sulu bir karbonat tuzu olmaktadır. Bakır oksit malakit% 72 kadar içerir, bu nedenle erken bir bakır cevheri olarak kullanılır. Malakit monoklinik, prizmatik simetri sınıfında kristalize olur. Rengi bakır iyonlarının mevcudiyetinden kaynaklanmaktadır. Malakit -. Bakır sülfür ve kalker, dolomit ve diğerleri meydana gelen bakır ve demir cevheri yataklarının mineral oksidasyon zonu O karbonat veya karbonik suları ile mednosulfatnyh çözümler etkileşimi ile oluşur. Malakit Wandering formu karstik mağaralar ve bakır bikarbonat ile filtrelenmiş su kalker mineralize boşluklarında oluşur.
Malakit yoğun sinter oluşumları şeklinde, hem de toprak salgılarında bulunur. kristal alışkanlığı prizmatik, iğne ve iplik; İşaretli meslektaşları.
Shine – elmas bir bardak; ipeksi – lifli çeşitlerden. Orada pleokroyizma – renksiz koyu yeşil. Mohs sertlik – 3.5-4, yoğunluk 3,9-4,0 g / cm3 arasındadır. Ipeksi ışıltı içinde malakit gevrek kırılma. Soluk yeşil Dash. Isıtıldığında, malakit su kaybeder ve siyah olur. Karbon dioksit çıkışı ile çözülmüş, hidroklorik asit ile etkileşimde bulunurken.

MALAKİT TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
MALAKİT TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE MALAKİT TAŞI
 • 10 MM
 • 40.38 GR
 • 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAM
 • AYNI GÜN KARGO
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYONLUK
 • ÖZEL OTANTİK KUTUSUNDA
 • TAŞ İŞLEME GÜMÜŞ İMAME
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

MALAKİT TAŞI TESBİH 925 AYAR GÜMÜŞ

Malakit Yeşil taşlar sadece ülkemizde tüm dünyada onu ünlü yapan geniş açık alan olduğu için haklı olarak, bir Rus olarak kabul edilebilir başka bir taş var arasında “It is – malakit taş aynı ipeksi yumuşak olarak, aydınlık sulu ve neşeli “yeşillik

MALAKİT TAŞI TESBİH

MALAKİT TAŞI TESBİH

Malakit – en güzel minerallerden biri. Kalın koyu yeşil (“kadife”) mavi (cyan) ışık yeşil yeşil tonları tüm paleti – Onun rengi zengin tonlar olduğunu. mineral adı yapraklarının rengi andıran yeşil renk için muhtemelen, ebegümeci (Gr Malache -. ebegümeci) ya da küçük bir sertlik (Gr yumuşak Malakos-.).

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ EL İŞÇİLİĞİ GÜMÜŞ AKSAMLI ÖZEL OSMANLI DİZİMİ 10MM 1.KALİTE HAS TAŞ MALAKİT TAŞI TESBİH ÖZEL OTANTİK KUTUSUNDA HATIRALIK BİR ÜRÜN OLUP SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ

KOLEKSİYON OLARAK SAKLANABİLİR

TESBİH TANE ÖLÇÜ : 10 MM (33 LÜK)

TESBİH BOY İMAME UZUNLUĞU : 20 CM

TAM BOY : 32 CM 

TAŞ:1.KALİTE RUSYA MALAKİT

 

Ortaçağ Avrupa’sında, ve antik Rusya, Latin molohites ile eşanlamlı olmuştur – Murrin. XVII yüzyılda aynı akademik günlük yaşamda. melohiles, melohites, molohites – kullanım varyasyonları molochites plinievskogo. İkinci biçim XVIII yüzyılda yaşamıştır., İsveçli mineralog Waller tarafından önerilen modern bir yazı malakit, tarafından supplanted kadar. XIX yüzyılın ilk üçte birinde. Rusya Malahide yazmaya karar vermişti, nadiren malakid.

Malakit Taşı Tesbih bileşimine sulu karbonat tuzu Bakır ise – Cu 2 [CO 3] (OH) 2. Bakır oksit malakit% 72 kadar içerir. Rengi bakır iyonlarının mevcudiyetinden kaynaklanmaktadır. Bu monoklinik sisteme kristalize olur. Malahit kristalleri çok nadir (çok koleksiyoncular tarafından değerli) olan tamamen pinacoid bölünmesi. kristal alışkanlığı prizmatik, iğne ve iplik; İşaretli meslektaşları. Çoğu malachite dünyevi salgıları ve yoğun sinter oluşumları olarak ortaya çıkar. Kadar, kaba ve büyük, çok küçük ölçeklerde lifleri yayılan kompleksin içinde. Işıma rakam genellikle eş bantlı (zonlu) renk ile birleştirdi. İnce lif, demet gibi, eş çok merkezli ve psevdostalaktity, katmanlı çeşitleri vardır. Genellikle dekoratif nitelikleri azaltan çeşitli kirlilikler, kirlenmiş. Ve tersi – Zengin kapanımlar (manganez mineralleri, tahıl ve lif krizokol, shatukitta, azurit, elit brochantite siyah lekeler reçine ve bakır cevheri dendritler), hatta daha dekoratif veriyor.

Onun kavernöz, son derece değerli taş rağmen yoğun malakit. Yayılan ve sıkı – yarı kıymetli taş iki ana türü vardır. Bir kez ortak pamuk kadife benzerlik ilk – FPGA – velveteen denir. turkuaz – Biraz mavi, yeşil ile belirgin tekdüzelik ve soğuk ikinci. Desenli olarak öne onun dekoratif tür üzerinde. Düşük olması nedeniyle sertlik (Mohs sertlik 3-4) kolayca ele malakit: Bir uzman ustasının elinde hızlı kesim, iyi cilalanmış ve cilalı yüksek ayna bitirmek alır. işlenmiş yüzeyi kararsız – yavaş yavaş kaybolur ve güncellenmesi gerekiyor. Tedavi edilmeyen malakit doğal zayıf camsı parlaklık, ama taze kırık damarcıkları ve parlaklık sık sık ipeksi. Isıya duyarlı malakit ve asitlere karşı kararsız, amonyak.

MALAKİT TESBİH

MALAKİT TESBİH

Malakit -. Bakır sülfür ve kalker, dolomit ve diğerleri meydana gelen bakır ve demir cevheri yataklarının mineral oksidasyon zonu O karbonat veya karbonik suları ile mednosulfatnyh çözümler etkileşimi ile oluşur. Malakit Wandering formu karstik mağaralar ve bakır bikarbonat ile filtrelenmiş su kalker mineralize boşluklarında oluşur. Yaygın aksesuar mineraller malahit azurit, hrizokola, tenor, Kuprit, yerli bakır oksit ve Fe ve Mn hidroksitleri, ikincil mineraller Pb ve Zn bulunmaktadır. Malakit azurit, kalkopirit, Kuprit, serusit, atacamite ve pseudomorfları vardır.

Malakit Tesbih uzun insanların dikkatini çekmiştir. Kraskoterov ve boyacılar, cam üfleyiciler, ressamlar, dökümcü (erimiş bakır): Neolitik Demir Çağı’na kadar, bir taş ustalar oldu. Bazen basit ve kolay el sanatları dekorasyon olarak kullanılmıştır. En erken el yapımı eşya malakit 10.500 yıl! Bu Neolitik mezar Shanidar Vadisi (Kuzey Irak) mezar birinde bulunan mütevazı, basit oval kolye vardır. O günlerde, değil güzelliği, ama iyi değer oldu.

Antik çağda, onlar Malaki nadir ve güzellik, teklik ve renk desen özgünlük takdir etmeye başladı. Malahit sanatçının meselesi haline gelmiştir, ama şekil oluşturmak için – asalet arzu nesnesi. Eski Yunanlılar malachite zarif binalar ve dekore edilmiş. Eski Mısır’da, Sina Yarımadası’nda mayınlı malakit, cameos, tılsımlar ve süslemeler üretti. Hatta (toz formunda) göz toplanmasıyla kullanılmaktadır.

Ortaçağda bir malakit geçmiş, Avrupa kültürünü var ve kitap geleneği aracılığıyla hakim, yeme eski ihtişamı, efsane ve gelenekleri yankıları, o gizli dünya ile ayrı vererek malakit muska, tılsım yaptı, daha doğruyu ve kurgu karıştırma antik dünyadan inmesi, ve Gizli anlamı. Ortaçağ Avrupa’sında popüler batıl göre, bir haç şeklinde bir muska kabartma teslim katkıda; Yeşil taş – yaşam ve büyüme sembolü. Örnekler çeşitli ve basit pazar Ortaçağ muska malakit, ucuz taş, oldukça popüler olduğunu gösteriyor. Onlar, çocuğun beşiği bağlı malakit bir parça, kötü ruhları uzak sürücüler inanıyordu taş bebek tatsız rüyalar olmadan, sessizce, selâmetle uyuyor gölgeli. Turkuaz ile paylaştı Almanya’nın bazı

Malakit Tesbih Satış

Malakit Tesbih Satış

bölgelerinde, malakit itibar taş (at binicisi, bir ormanın oluşturucu, vb) yükseklikten düşmelere karşı korur; O sorun tahmin yeteneği olsaydı – talihsizlik beklentisiyle parçalara ayrılır. Onun “değerli taşların Tarihi” Boethius de Boodt (1603) malahit tılsım özel güç güneşin taş resmin üzerine kazınmış verdiklerini yazdı. Büyücülük, kötü ruhlar ve zehirli yaratıklar tarafından korunan bu işaret malakit. İnsanlar malakit bir kişinin görünmez hale inanıyordu. Malakit fincan İçki hayvanların dilini anlamak ve ortaçağ madenciler oksitlenmiş bakır cevherleri ve bakır taşıyan kumtaşları metal zengin kümelerin arama özelliği olarak malakit biliyordu Pratik deneyim t.d┘ muktedir olduğunu kanıtladı.

Ancak, bu mineralin gerçek şöhret XVIII yüzyılın sonunda malakit büyük mevduat keşfinden sonra aldı. Urallar (daha önce sadece bakır eritme için kullanılan Ural malakit). XIX yüzyılda. Mednorudnyanskom ve Gumishevskom üzerinde malakit mayınlar büyük miktarlarda .XIX yüzyıl malakit için altın çağıdır (yılda 80 ton kadar) üretmeye başladı. Küçükten anıtsal formlar – kültürünün merkezidir o teknolojiye eşit başarı, sanat, bilimsel bilginin kendisini buldum Rusya’ya taşındı. Malakit ön plana, Rusya ve Avrupa’da maden ofisleri ile dekore edilmiş, soylular arasında moda haline geliyor. XVIII yüzyılın sonunda. – XIX yüzyılın başında. Ural malakit gümüş tesbih mineral zengin koleksiyonları birçok ofisleri bulunmaktadır: En iyi – Kışlık Sarayın Catherine II ofisi, PS Pallas, I.I.Lepehina Orta Urallar malakit mevduat ziyaret doğal bilim adamlarının ofisleri; tarafından sahip olunan tüm diğerleri, gerisinde bırakarak malakit en büyük toplama, (diyelim ki bu 1812 Savaşı’nda, o Napolyon Rumyantsev malakit Fransa’yı almak hayal aranan) N.P.Rumyantsev Kont …

Özel bir cazibe Devler malakit vardır. En önemli Arasında – St. Petersburg Maden Enstitüsü’nden iki monolit Müzesi. 1.5 ton (96 £) bir ağırlık 1789 yılında Catherine II tarafından burada transfer edildi. O da, 2.7 ton (170 £) vesivshego, yekpare bir parça olarak AF Turchaninova sahipleri Gumeshevskogo madeni onun mirasçıları sundu. Bu “kıymık” 100.000 ruble sonra tahmin edilmiştir. Biraz üzerinde 0.5 ton ağırlığındaki bir başka kaya Güney Urallar LI Rastorgueva mayın Kyshtym sahibinden 1829 yılında geldi. Malakit ve yüksek tüketici talebi çok yüksek fiyatlarla XIX yüzyılın sonlarında 20-ler, olarak, taş zenginlik sembolü, sosyal ayrım işareti oldu. Arkasında, kendine özgü makyaj, çabası, imparatorluk mahkeme ve yüksek soyluluk kovaladı iktidarda olanların daha kötü görünüyorsun. Malachite görgü olur ve şeyler var.

malakit tesbih satış en prestijli formu bulundurmaktan özetin özeti rekabet şeyler devasa saray hedef ve mimari dekorasyon küçük “uygulamalarının” alanından taş transfer etmektir. Petersburg ilk önemli olay ev P.N.Demidova bir anıtsal antoloji malakit mozaik dekorasyon Dört açık oda haline gelmiştir. 1838 itibaren imparatorluk ev Demidov boyutu malakit lüks rekabeti başlar. Demidov Hall daha lüks dekorasyon Kışlık Sarayı İmparatoriçe Altın Odası prototip olarak görev yaptı. Malakit Tesbih Satın al pilastrolarla, sütunlar Kaplama, şömineler ona Malachite adını verdi. Projenin A.P.Bryullova ana malahitchikami Peterhof Lapidary Fabrikası ve altında 1838-1839 yılında kuruldu “İngilizce ve Plinke Nichols mağazası.” Bu hakiki inci Hermitage Rus malakit otuzlu tarihini tamamladı.

Malakit Taşı Tesbih

Malakit Taşı Tesbih

Bu dönem kısa sürede Rus malakit anlaşma dünya çapında tanınma kazanmıştır aslında dikkat çekicidir. Rusya malakit ilgili her şeyi bir trend haline geldi. Rus ustaları eserinde, sanatsal vizyonu ve malakit algı derinliği ölçekleri mükemmellik şaşırtıcı dünya idi. Doğal özellikleri malakit – üç boyutlu şeyler uydurup izin güzellik mnogofasadnoy taş geleneksel fikirleri terk etmek onlarla birlikte çalışmak zorunda – süngerimsi büyük ve küçük boşluklar, boşluklarda, kapanım, bir bolluk.

Rus ustalar, özel bir şekilde malakit üretimi geliştirdi malakit ince plakalar halinde kesilmiş ve bir adet metal veya mermer üzerine yapışmış, çizim seçildi hangi “Rus Mosaic” çağırdı. Her şey malakit yapılır – dikkatlice küçük ince çini seçilen vazolar için kutular ve kolonlardan. Taş lira Binlerce monolitik ürünlerin izlenimi yaratarak, tek bir görkemli desen birleştirilecek dağınık çini önce işçilerin ellerini kaçırdı.

Malakit çalışmaları sırasında mozaik birçok teknolojik türleri üretilmiştir:
“İlk – basit, alan büyük çokgen çinileri ile kaplı olduğu zaman görüntü veya rengi ya takılmamış pryamostoronnimi aralarındaki dikişler açıkça maruz çerçeve içinde vitray gibi bu kaba bir mozaik breşi simüle eder…
“Mozaik ikinci tip, ilk fark küçüktür ile uygulanabilmektedir. Tüm yöntemler, her karo, bir ya da iki taraf yuvarlak olduğu tek fark, aynı, birçok daha ince desen malakit algı karakterize etmektedir. Yuvarlak veya çokgen şekil yapan ile kombinasyon halinde eklemlerin Kaba varlığı Bir mozaik gibi breş daha karmaşık ve bazen holdingler üzerinde.
“Üçüncü – malakit mozaik en seçkin tip yoğun büyük çini kenarları malakit dalgalı profilinin desen yankılanan vermifl özel bir cihaz ile tedavi edilir..
“Mozaik dördüncü tip kalbinde mastik olarak çok taş değil. Yırtık enkaz veya kenarları girintili doğa ile onu şekilsiz küçük çini sonra vtaplivayut O tamamen kutusunu dekore edilecek kapalı ve.
Oculate “notu taş” Beşinci bir mastik, mastik vtoplennye ve taklit çapı, yuvarlak dereceli malakit parçalar halinde çok küçük ya da vtaplivayutsya, 7-8 mm kesilmiş, sadece o şekilsiz blok dördüncü farklıdır. ”

Bu mozaiklerin çerçevede Floransalı mozaik malakit küçük dekoratif ekler kullanmak ve hatta üç boyutlu kakma ikincil önemsiz bir şey, gibi görünüyor. Bu arada, bu formlar daha az ilginç değildir. Onlar malachite Avrupa mosaicists (XVIII yüzyılın sonu.) Gelişimini başladığından beri, Onun ifade dilinin olasılığına açık idi. O akik, jasper, cacholong, lapis lazuli arasında dağılmış olan malakit Floransalı mozaik şeklinde açısından Modest, sanatçıların bir palet bu taşın teklik tanıklık etmektedir.

Malakit Taşı Gümüş Tesbih

Malakit Taşı Gümüş Tesbih

XIX yüzyılın ortasında. – Malakit zaferi ve onun canlı hikayeler henüz son aşaması. Bu dönemde, St. Petersburg St. Isaac Katedrali malakit şömine ve Moskova’da Büyük Kremlin Sarayı pilastrolarla üzerinde çalışmaya bitirir malakit dekorasyon (sütunlar) tamamladı. 1851 – Londra’da ilk Dünya Sergisi Rus malakit bir zafer geçit.

XIX yüzyıl malakit taşı sonundan bu yana iktidarda eski ihtişamını kaybetti. ince ürünler orta sınıf mevcuttur ve o anıtsal ürünlere boş yol, ama yine de değerli taşlar, malakit aristokrat lüks pazarı ile devrik böylece kanıtlanmış konuştu. 60’ların ile malakit çoğunlukla Ural el sanatları meselesi haline gelir. Başkentin mağazaları daha az malakit dönerek ve nihayet tamamen taşıma kısaltmak vardır. Ve dev üretim atık XIX yüzyılın ilk yarısında bütün sanayi Rus teknoloji malakit olduğunu geliştirmeye başladı – malakit boya üretim. Fersman “Güzel bir mavimsi-yeşil renkte malakit boyalı, birçok konakların çatı görebiliyordu Yekaterinburg ve Nizhniy Tagil devrimden önce …” diye yazmıştı.

XX yüzyılda malakit faiz bilimsel araştırma alanında taşındı. Çeşitli bakır ve demir-bakır yataklarının oluşum süreçlerinin gelişmiş bilginin yaptığı çalışmada, yasalar mineral ontogeni, vakıflar sentez teknolojisi malakit bir dizi formüle etti. Malahit, daha önce olduğu gibi, koleksiyoncular gibi. Nadir taş ve sanatçı-kuyumcu küçük formlarda sadece gelişmiş olduğu gibi.

Bugün malakit – En popüler takı ve dekoratif taşlarından biri. Küçük masa süslemeleri, kutular yapar veya şamdanlar, saatler, kül tablası ve küçük figürler duruyor çünkü. Malakit yapılmış bir kolye, broş, yüzük, kolye Yarı değerli taşlı eşit değerli ve büyük talep bulunmaktadır. 600-800 gr 20 dolara kadar ödeme ağırlığındaki hammadde malahit parçaları için küresel pazar. / Kg.

Ne yazık ki, Urallar malakit bilinen yataklarının sürekli üretim yıllar sonra – Mednorudyanskoe ve Gumeshevskoe – neredeyse tam gelişmiş. Avustralya, Şili, Zimbabve, Namibya, Amerika Birleşik Devletleri (Ariz.) güneyindeki Zaire (Kolwezi) ‘de malakit büyük mevduat keşif, Ama malachite yabancı mevduat Urallar ile mukayese edilemez desen renk ve güzellik. Bu bağlamda, Urallardan malakit dünya pazarında en önemli olarak kabul edilir.

Malakit Taşı

Malakit Taşı

Doğal malakit – bakır su karbonat, nadir kristaller oluştururlar ve genellikle kabuklar, baskınlar, dünyevi kümelerin nodüler agrega şeklinde bulunurlar. neredeyse siyah yeşil renk alışılmadık geniş renk değişiklikleri, neredeyse beyaz, yeşil soluk. Doğal Malakit özel cazibesi ince yuvarlak ve taş usta kullanım görünen desenler ekleyin. “Malachite” – malakit taş parlak yeşil çiçek ebegümeci Yunan adından adını aldı. Başka bir versiyonu yumuşak anlamına gelen Yunanca kelime “malakos” adını aldı hangi malakit taşı göre vardır. Malakit kimyasal ayrışmanın ve primer bakır mineralleri (örneğin, kalkopirit) ve nativ bakır oksidasyonu ile meydana getirilir. Nispeten yaygın malakit ile nadiren de takı veya süs taşı olarak kullanılabilecek bir katı sinter formları oluşturur. Bu durum Ortaçağ’da Arap bilim adamları tarafından not edildi.
Malaki nadir taş iken Antik çağda, bu takılar, broşlar, kolye, kolye ve diğer küçük kalemlerden oyulmuş. Sonra bir süs taşı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Yunanlılar bina ve malakit salonlarını dekore edilmiş. Daha sonra Ayasofya kilise süslemeleri İstanbul’a transfer edildi Efes’teki Diana Tapınağı (Antik Yunan) ‘nin malakit vergilendirilir sütunlar. Antik Mısır’da, dışarı da muska ve takı yapılmıştır. Bu, örneğin, bilinen, tanrıça İsis başkanı ile Mısır malakit mücevher.
malakit ilk depozito bakır madenleri arasında İran Kirman güneyindeki dağlarda eski çağlarda keşfedilen. Malakit Mevduat güney İsrail’de Eilat kasabası yakınında bulunmaktadır. Yahudi Efsaneye göre, bir zamanlar “Kral Süleyman’ın madenleri.” Vardı
XVIII yüzyılın ortalarında ilk Rus mayın malakit açıldı – Uralları Gumeshevskoe. Bu benim akademisyen PS ziyaret Turkuaz ve peluş: Pallas Ural malakit iki tür vardır. “Çok yetenekli parlatma için ılımlı sertlik rağmen, Shelly bilinen mikroplar gibi.” İlk İkincisi, “içi razluchist dışarıdan, renk tatilinde kadife ve saten gibi yüzeyde, koyu, ağır, zengin ilk.” O sinter ve damlataş şekillerinin varlığını kaydetti.
karmaşık desen işleme kazanılır en değerli turkuaz, malakit, sinter. Bir akordeon şeklinde ayarlanır plakaların içine malakit sawn bir parça: “Rus Mozaiği” taş destekli yöntemin özel bir güzellik tanımlayın. Bu durumda, ürün sürekli bir model ortaya çıktı. Vazo, tezgahı, demirbaşlar, şömine: Bu şekilde Hermitage saklanan çok sayıda öğelerle süslenmiş. Kraliyet Gates kenarlarında St. Isaac Katedrali, 10 metre yüksekliği ve 42 cm çapında sekiz sütun vardır. Onlar bu harika taş 20 ton aldı, (“Rus Mozaiği”) tarafından malakit ile dekore edilmiştir.
Malakit Çeşitleri
Malakit ilk tür “Turkuaz”, bazen olarak bilinen – “. Kabine, bant” Çizimde – tonları ve yeşil bant kombinasyonları geniş bir yelpazede paralel dalgalı jetlerini koydu ya konsantrik halka bölgesinde yuvarlandı. Turkuaz en yüksek notu malakit ustaları olduğunu. Bu sert ve dolayısıyla daha iyi parlatma “alır”.
Malakit ikinci tür gorschikami “peluş” veya “kadife” lakaplı edilmiştir. Eğer yakından bakarsanız Aslında, taş yapısında açıkça ince taneli kadife hissedilir. Daha zor bu cilalı malakit ve alt elmas kesiciler değerinde.
Üçüncü, ancak denilen malahit belki de en çarpıcı tür – hala vardır “melkouzorchatoy.” Insanlar, malakit bu tür “Karelya huş olarak” “kudryavistym” ya da denirdi. Gevşek esinti nazikçe onu sallar ve o şube ve yeşillik karmaşık desenleri oluşturmak titreyerek zaman o gerçekten Temmuz ayında kırmızı-sıcak öğle vakti gökyüzünde bir arka plan, bazı örneklerde huş yoğun bir taç andırıyor. Paul Petrovich Bazhov masal anlatılan Böyle bir “nadir model”: ağacın ortasında bazı standları ise “… ve bir şube kuş da bir kuş altta oturan ve. Açıkça görünen … ”
malakit bileşim ve fiziksel özelliklerin

Malakit Taşı Nerede Bulunur

Malakit Taşı Nerede Bulunur

SuCO3 (OH) 2 (hidrate bakır karbonat) – malakit bileşimin üzerinde bakır sulu bir karbonat tuzu olmaktadır. Bakır oksit malakit% 72 kadar içerir, bu nedenle erken bir bakır cevheri olarak kullanılır. Malakit monoklinik, prizmatik simetri sınıfında kristalize olur. Rengi bakır iyonlarının mevcudiyetinden kaynaklanmaktadır. Malakit -. Bakır sülfür ve kalker, dolomit ve diğerleri meydana gelen bakır ve demir cevheri yataklarının mineral oksidasyon zonu O karbonat veya karbonik suları ile mednosulfatnyh çözümler etkileşimi ile oluşur. Malakit Wandering formu karstik mağaralar ve bakır bikarbonat ile filtrelenmiş su kalker mineralize boşluklarında oluşur.
Malakit yoğun sinter oluşumları şeklinde, hem de toprak salgılarında bulunur. kristal alışkanlığı prizmatik, iğne ve iplik; İşaretli meslektaşları.
Shine – elmas bir bardak; ipeksi – lifli çeşitlerden. Orada pleokroyizma – renksiz koyu yeşil. Mohs sertlik – 3.5-4, yoğunluk 3,9-4,0 g / cm3 arasındadır. Ipeksi ışıltı içinde malakit gevrek kırılma. Soluk yeşil Dash. Isıtıldığında, malakit su kaybeder ve siyah olur. Karbon dioksit çıkışı ile çözülmüş, hidroklorik asit ile etkileşimde bulunurken.