OTANT�K TA�

SÜLEYMANİ AKİK TESBİH

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
SÜLEYMANİ AKİK TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 12 MM
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON PARÇA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SÜLEYMANİ AKİK

SÜLEYMANİ AKİK TESBİH

Akik rengine bağlı olarak farklı isimler denir. Örnek; Kırmızı renk akik ‘Aqeeq ahmer’ [Arapça] ya da ‘Aqeeq surkh’ [urdu] denebilir. Ben Süleymani akik çağrıldığını akik hakkında [bu yazıyı yazmamı rica] aynı arkadaşı tarafından bilgi verildi. Ben bu gerçeğin oldukça farkında değildi. Ben googled. Bu benim arama ile geldi budur;

Süleymani Akik Tesbih

Süleymani Akik Tesbih

Belirli bir bantlı ‘akik da “Süleymani” akik veya Süleyman’ın Akik olarak bilinir. Gelenek akik bu tür kaynağı efsanevi Kral Süleyman’ın Mines gelen o vardır. Yaklaşık 3000 yıl önce yaşamış, ve Kudüs’te Tapınağı inşa, bu yüzden zaman çizelgesi ile uyuyor. Budizm 2500 yıl önce ortaya çıktı ve onlar İpek Yolu boyunca yaygın ticareti gibi, mevcut boncuk bu tür bir bol kaynağı olurdu. Bu madenler gerçekten akik kaynağı olduğunu, tamamen mümkün, ama tamamen kanıtlanamayan olduğunu
Sulemani siyah oniks ya da bir veya birden fazla beyaz çizgili siyah / kahverengi akik için yeniden gönderilen bir

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAMLI 12 MM SÜLEYMANİ AKİK TAŞI TESBİH ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP KOLEKSİYONLUK OLARAK SAKLANABİLİR;SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

SÜLEYMANİ AKİK 12 MM X33 KÜRE KESİM

BOY PÜSKÜL HARİÇ :20 CM

TAM BOY :30 CM

Hintli bir terimdir. Bu malzemeden yapılan boncuklar Sulemani boncuklar olarak ifade edilir bu itibaren 12. yüzyıl Hindistan İslam kültür varlığına bağlıdır. Müslümanlar özellikle Sufiler kendi Dua zincirleri bir veya daha fazla beyaz çizgili boncuk bu tip tercih edilir. Ancak onlar çok eski bir kökeni ve kültür. Bir sürü boncuk yeniden, ama burada değil görüntülenen boncuk tüm merkezi Hindistan bulunmaktadır. Dünyaca ünlü boncuk uzmanı Jamey Allen göre akik çoğu vadeli babagoria olmalıdır burada görüntülenir.

Vadeli babagoria bu boncukların çoğu kaynaklı olan yerden sitelere yakın yaşayan Orta Hindistan’daki yerel halk tarafından kullanılır. Goria dil boncuk anlamına gelir. Baba kutsal bir adam anlamına gelir. Yani halk bu boncuklar, kutsal adam boncuk çağırdı. Onlar yüzyıllar boyunca Müslüman sufilerin ve Hindu geleneğinden din adamları hem de bu boncuk verdik.

Süleymani Tesbih

Süleymani Tesbih

Sadece tüm boncuklar görüldü hangi comon eski kültürel bağlamı yansıtan Ratanpur, Gujarat antik akik madenler Baba Ghori. Babagoria çağrıldı olduğunu belirtmekte yarar var. Onlar emanetler, muska ve iki yönlü karşılığında kutsal erkekler tarafından giyilen talismen: onlar thhem kutsal giydi kişi yaptı – onları boncuklar takdis giydi kutsal kişi.

Ancak, çoğu probabaly terim Babagoria azizlik içine, gömme boncuk yutturmaca antik üretim yerlere yakın yerli halk tarafından kullanılan, bu yüzden din adamları tarafından kullanılan kutsal boncuk olarak daha fazla satmak kolay ve pazar vardı.

Dönem Sulemani bir İslami yeniden adlandırma oldu Zaten büyü ve yıl bin saniye boyunca dini amaçlar için kullanılmakta olan boncuklar. beyaz çizgili siyah / kahverengi boncuklar Asya Budistler tarafından ibadet nesneleri olarak ve dua Malas kullanılan ve büyük olasılıkla da bundan önce, geri M.Ö. 700 ulaşan bulundu.

Dua Malas ise boncuklar, pratik nedenlerle topun dışarı resimde 1 yukarıdaki boncuğu gibi şekillenir.
Bu boncuklar. Sık Bhaisayaguru boncuk şu şekilde de ifade Budist bağlamında Ancak, burada n Budist kalıntı çekmeceler, iken ya da gömülmesi resimde 2’de gösterilen uzun kesilmiş dışbükey bicone boncuk gibi birçok diğer şekillerde Sulemani boncuk kazılmış vardır yerleştirir.

Resim 2 – SM 2

Görüntülenen Bu boncuk boncuk gibi, değil var
illüstrasyon 1 olarak ısıl işlem görmüş koyu renk elde etmek için.
Sulemani AGATE
Resimde 1, 2, 3 ve 4 görüntülenen tipik Sulemani değişimleri gözlemleyebilirsiniz akik boncuklar. Se boncuk boş parlayan yüzeyini unutmayın.

 

Süleymani Akik Taşı Tesbih

Süleymani Akik Taşı Tesbih

 

AGATE ISITMALI BY YANGIN
Yukarıda görüntülenen boncuk daha siyah ve beyaz bantlı akik farklı bir göreceksiniz çizimler 5,6 ve 7’de görüntülenen. Akik bu iki tür patina oldukça farklıdır.
Çizim 5
Patina farkı
Resimde 5 boncuklar 3 4. Onlar bir daha tozlu, yansıtıcı yüzeye sahip değil illüstrasyon 1, 2, boncuklar olarak parlaklık gibi camın aynı tür görüntüler yok.

Büyükşehir kontrast hatları
Başka özellikler resimde 5 görüntülenen boncuklar, siyah, gri ve beyaz renkler arasındaki daha fazla kontrast göstermesidir.

Beyaz taş siyah çizgiler – siyah taştan değil beyaz çizgiler
Eğer akik bu tip hakim resimde 6 gözlemleyebilirsiniz sıklıkta beyaz renkli taş varlığı, geçerli:
Çizim 6

SM 22-19 * 7,5 * 4 mm
Bir genel bir kural olarak resimde 1, 2, 3 ve 4 Şekilde 4 & 5 görüntülenen boncuk f o bu başka türlü bir temelde siyah çizgili olan siyah taş beyaz şeritler var görüntülenen gibi tipik Sulemani boncuk söyleyebiliriz beyaz akik.

grinin 50 Tonu
Akik taş bu tür genellikle birçok tonlarında gri rengin farklı bantlar görüntüler dikkat etmek de değer:

 

Süleymani Akik Taşı Tespih

Süleymani Akik Taşı Tespih

Harika bir yay boncuk. farklı Not
siyah, gri ve beyaz renk bantları.
Bu boncuklar Burma kaynaklı bulundu.
Onlar yayılması ile birlikte öğrendim
Budizm bu boncuklar üretimi için.

Kahverengi renk olmaması
Sık sık daha yaygın Sulemani akik boncuk uyacaktır Dahası bu akik kahverengi veya kahverengimsi renkler göstermez. Bu kahverengimsi renkteki bir örneği, bu tipik Sulemani / babagoria boncuk gözlenebilir:

ISIL İŞLEM İLE DEĞİŞTİR
“Normal” Sulemani boncuklar ve bu daha fazla beyaz, gri ve siyah boncuklar arasındaki fark ısıl işlem farklılıklardan kaynaklanmaktadır. Bu boncuklar kasten veya kazara olmuştur onları daha beyaz, siyah-grimsi yapma ateşe sürülmemiş. Değişiklik aynı zamanda bir cenaze ateşinde ısı neden olmuş olabilir.

Ateşin içinden Büyük sanat!
Nedeni ne olursa olsun … Ben yukarıda gözlemleyebilirsiniz olarak kahverengimsi renkleriyle daha sıradan olanlara göre çok daha fazla bu boncukların görünümünü seviyorum sanatsal bir bakış açısıyla gördüm.

Ben şahsen inanıyorum bir teori gerçeğe en yakın, en son teoriye beni götürür: Bu boncuklar kasten yaptıkları gibi görünmek için üretilmiştir. Bir mezar ateşinde bir tesadüf yan ürün olarak sadece çok güzel. Sayın Malik Hakila, ayrıca , Gujarat bir boncuk fabrika çalışan bir dünya lideri boncuk uzman ve Katmandu bir boncuk dükkanı sahibine göre, bu Orta Hint boncuk üreten karıştığı iki ayrı antik boncuk pişirme teknikleri vardı.

Süleymani Akik

Süleymani Akik

Yüksek sıcaklık 1) Antik kuru pişirme
Bir 8 resimde 5 gözlemleyebilirsiniz olarak eski tekniği, ancak çok daha yüksek bir sıcaklığa sahip, antik Kızılderililer carnelian ile yaptığı gibi, yağsız boncuk tedavi ısı oldu. Bu şekilde boncuklar olmayan saydam ve kesinlikle sanatsal bakış açısıyla görülen bir avantaj yoğun jet siyah ve güçlü beyaz bandings ile oldu. Bu teknikle sorun o kadar kötü kolayca kırılır o taşı zayıflatır olmasıdır. Resimde 7. Scars gözlemleyebilirsiniz ve çatlaklar boncuk bu tip her an gerçekleşebilir bile bitmiş örnekte biri izleri ve çatlak bir sürü bulabilirsiniz. Hatta sağ elimde kırık bazı harika örneği vardı.
savunmasız boncuklar
Merkezi Hindistan’da büyük kazık ile antik siteleri vardır, hemen hemen ton eski ve kuru ısıtma yöntemi ile yapılan eski kırık boncuk. Kırık durumda boncuk bu tür kitlesel varlığı eski üretim yöntemi ile yapılan boncuk kırılganlık sorunu gösterir.
Bu boncukların bir sürü sadece üretim sürecini kendisi hayatta değildi.
Resimde sitesinde boncuk imalat yere yakın böyle bir önemsiz kazık alınan boncuk gözlemleyebilirsiniz. Burada önce ve cilalı ve bazı cilalı boncuk çatlak yüzeyi ile sağ üst köşesinde boncuk gibi yuvarlanan sürecin kendisi sırasında kırılmış aldıktan sonra kırık boncuk, gözlemleyebilirsiniz.

Süleymani Tesbih

Süleymani Tesbih

2) Daha modern petrol pişirme tekniği
Diğer ve daha modern, ama yine de eski teknik yağda boncuk pişirmek olacaktır. Bu teknik, akik doğal şeffaf parçaları tutar ve aynı zamanda da boncuk gücü desteklemektedir. Bu teknik yaklaşık 2000 yıl önce eski bir yerini aldı. Ancak iki teknik muhtemelen müşteri talebine bağlı olarak, oldukça uzun bir süre paralel çalıştırmak.

Kuru ve sıcak pişmiş boncuk büyük ve eski delik
Delikler 8 ve bu geleneksel yağ pişirilmiş boncuk daha yaygın akik boncuk daha kuru ve sıcak pişmiş boncuk çoğunlukla çok daha büyük şekildeki 5 gözlemleyebilirsiniz gibidir:

Kuru ve sıcak pişmiş boncuk genellikle daha büyük delikler radikal farklı görünümlere sahip boncuk tedavisi iki farklı farklı şekillerde teorisini desteklemek.

Kuru ve sıcak pişmiş boncuk motifleri daha büyük varyasyon
Çizim 8 tek görüntülenen pişmiş kuru ve boncuk süper ısıtılmış eski tip ultra döndürme ve ani geometrik motifler ve çoklu göz oluşumların varlığını görebiliriz. Dönen motifler, normal akik için tipik, ama daha çok bu örneklerde. Kuru ve sıcak tedavi için seçilen akik farklı katmanlar daha düzensiz ve dolayısıyla daha ilginç görünüyor. Bu nedenle benim sonraki hipotez: akik dönen etkilerinin dışında en iyi sanat boncuk almak için, en ilginç desen ve swirls ile boncuk eski ısıl işlem tekniği ve daha düzenli bantlama ile biri için seçildi seçildi yeni teknik.

 

 

Süleymani Akik Tesbih

Süleymani Akik Tesbih

Bir bakıma tüm antik boncuk muska – biri düşünüyorsanız onlar. Bir boncuk ‘amuletic’ güç boncuk sahibi kendini yönlendirir hangi belirli inanç sisteminden izole edilemez. Dünya aynı hikayeyi kabul toplu kafasında dışına inşa edilmiştir bu şekilde gerçeği anlattı. Boncuk adlandırma aynı oyunun bir parçasıdır. Bu boncuk Sulemani, Bhaisayaguru veya Babagoria boncuk aramak gerekir? Her isim belli kolektif gerçekliği çeker ve bu “gerçekler” en gerçek gerçektir kim dahili mücadele edecek.

Güzellik benim dinim
Güzel değil güzellik değil, mükemmel güzellik, ancak kusurlu mükemmellikte gizlidir aşkın güzelliği – Benim kişisel inanç sistemi güzellik etrafında merkezli. Ben bunu yüce çağırır. Bu antik üzerinde pişmiş boncuk gibi Eksik, kırılgan boncuk tılsımlar yaşlı erkekler ve kadınlar yüzleri gibi anlatan hikayenin dolu. Bu nedenle ben bu boncuklar yüce çağrı ve ben yazdım bu yüzden yaralı boncuk övgü.

Bir hikaye anlatılıyor gerçeklik olarak dünyayı görmek ya da belki de fantezi çok eski Hint felsefesine yakın ve aslında benim gözlemler değil Arian işgalinden, ancak Hindistan’ın kendi eski süper gelen kökenli Hint din kültürü tam olarak bir parçası göre kültür: Indus kültürü.

Batıda hepimiz aklın karşı gerçekdışı olarak gerçekleri yapılan açıklamak eğilimindedir Nerede
uzun süre kuantum fizikçiler önce – – gözlemci aslında gözlenen yarattığını pozitivist bilim, eski Hint düşünce işaret içinde bir adım önde olduğunu.

 

SÜLEYMANİ AKİK TESBİH

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
SÜLEYMANİ AKİK TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 12 MM
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • HİNDİSTAN
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON PARÇA
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • SÜLEYMANİ AKİK
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

SÜLEYMANİ AKİK TESBİH

Akik rengine bağlı olarak farklı isimler denir. Örnek; Kırmızı renk akik ‘Aqeeq ahmer’ [Arapça] ya da ‘Aqeeq surkh’ [urdu] denebilir. Ben Süleymani akik çağrıldığını akik hakkında [bu yazıyı yazmamı rica] aynı arkadaşı tarafından bilgi verildi. Ben bu gerçeğin oldukça farkında değildi. Ben googled. Bu benim arama ile geldi budur;

Süleymani Akik Tesbih

Süleymani Akik Tesbih

Belirli bir bantlı ‘akik da “Süleymani” akik veya Süleyman’ın Akik olarak bilinir. Gelenek akik bu tür kaynağı efsanevi Kral Süleyman’ın Mines gelen o vardır. Yaklaşık 3000 yıl önce yaşamış, ve Kudüs’te Tapınağı inşa, bu yüzden zaman çizelgesi ile uyuyor. Budizm 2500 yıl önce ortaya çıktı ve onlar İpek Yolu boyunca yaygın ticareti gibi, mevcut boncuk bu tür bir bol kaynağı olurdu. Bu madenler gerçekten akik kaynağı olduğunu, tamamen mümkün, ama tamamen kanıtlanamayan olduğunu
Sulemani siyah oniks ya da bir veya birden fazla beyaz çizgili siyah / kahverengi akik için yeniden gönderilen bir

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE 925 AYAR GÜMÜŞ AKSAMLI 12 MM SÜLEYMANİ AKİK TAŞI TESBİH ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP KOLEKSİYONLUK OLARAK SAKLANABİLİR;SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ;

SÜLEYMANİ AKİK 12 MM X33 KÜRE KESİM

BOY PÜSKÜL HARİÇ :20 CM

TAM BOY :30 CM

Hintli bir terimdir. Bu malzemeden yapılan boncuklar Sulemani boncuklar olarak ifade edilir bu itibaren 12. yüzyıl Hindistan İslam kültür varlığına bağlıdır. Müslümanlar özellikle Sufiler kendi Dua zincirleri bir veya daha fazla beyaz çizgili boncuk bu tip tercih edilir. Ancak onlar çok eski bir kökeni ve kültür. Bir sürü boncuk yeniden, ama burada değil görüntülenen boncuk tüm merkezi Hindistan bulunmaktadır. Dünyaca ünlü boncuk uzmanı Jamey Allen göre akik çoğu vadeli babagoria olmalıdır burada görüntülenir.

Vadeli babagoria bu boncukların çoğu kaynaklı olan yerden sitelere yakın yaşayan Orta Hindistan’daki yerel halk tarafından kullanılır. Goria dil boncuk anlamına gelir. Baba kutsal bir adam anlamına gelir. Yani halk bu boncuklar, kutsal adam boncuk çağırdı. Onlar yüzyıllar boyunca Müslüman sufilerin ve Hindu geleneğinden din adamları hem de bu boncuk verdik.

Süleymani Tesbih

Süleymani Tesbih

Sadece tüm boncuklar görüldü hangi comon eski kültürel bağlamı yansıtan Ratanpur, Gujarat antik akik madenler Baba Ghori. Babagoria çağrıldı olduğunu belirtmekte yarar var. Onlar emanetler, muska ve iki yönlü karşılığında kutsal erkekler tarafından giyilen talismen: onlar thhem kutsal giydi kişi yaptı – onları boncuklar takdis giydi kutsal kişi.

Ancak, çoğu probabaly terim Babagoria azizlik içine, gömme boncuk yutturmaca antik üretim yerlere yakın yerli halk tarafından kullanılan, bu yüzden din adamları tarafından kullanılan kutsal boncuk olarak daha fazla satmak kolay ve pazar vardı.

Dönem Sulemani bir İslami yeniden adlandırma oldu Zaten büyü ve yıl bin saniye boyunca dini amaçlar için kullanılmakta olan boncuklar. beyaz çizgili siyah / kahverengi boncuklar Asya Budistler tarafından ibadet nesneleri olarak ve dua Malas kullanılan ve büyük olasılıkla da bundan önce, geri M.Ö. 700 ulaşan bulundu.

Dua Malas ise boncuklar, pratik nedenlerle topun dışarı resimde 1 yukarıdaki boncuğu gibi şekillenir.
Bu boncuklar. Sık Bhaisayaguru boncuk şu şekilde de ifade Budist bağlamında Ancak, burada n Budist kalıntı çekmeceler, iken ya da gömülmesi resimde 2’de gösterilen uzun kesilmiş dışbükey bicone boncuk gibi birçok diğer şekillerde Sulemani boncuk kazılmış vardır yerleştirir.

Resim 2 – SM 2

Görüntülenen Bu boncuk boncuk gibi, değil var
illüstrasyon 1 olarak ısıl işlem görmüş koyu renk elde etmek için.
Sulemani AGATE
Resimde 1, 2, 3 ve 4 görüntülenen tipik Sulemani değişimleri gözlemleyebilirsiniz akik boncuklar. Se boncuk boş parlayan yüzeyini unutmayın.

 

Süleymani Akik Taşı Tesbih

Süleymani Akik Taşı Tesbih

 

AGATE ISITMALI BY YANGIN
Yukarıda görüntülenen boncuk daha siyah ve beyaz bantlı akik farklı bir göreceksiniz çizimler 5,6 ve 7’de görüntülenen. Akik bu iki tür patina oldukça farklıdır.
Çizim 5
Patina farkı
Resimde 5 boncuklar 3 4. Onlar bir daha tozlu, yansıtıcı yüzeye sahip değil illüstrasyon 1, 2, boncuklar olarak parlaklık gibi camın aynı tür görüntüler yok.

Büyükşehir kontrast hatları
Başka özellikler resimde 5 görüntülenen boncuklar, siyah, gri ve beyaz renkler arasındaki daha fazla kontrast göstermesidir.

Beyaz taş siyah çizgiler – siyah taştan değil beyaz çizgiler
Eğer akik bu tip hakim resimde 6 gözlemleyebilirsiniz sıklıkta beyaz renkli taş varlığı, geçerli:
Çizim 6

SM 22-19 * 7,5 * 4 mm
Bir genel bir kural olarak resimde 1, 2, 3 ve 4 Şekilde 4 & 5 görüntülenen boncuk f o bu başka türlü bir temelde siyah çizgili olan siyah taş beyaz şeritler var görüntülenen gibi tipik Sulemani boncuk söyleyebiliriz beyaz akik.

grinin 50 Tonu
Akik taş bu tür genellikle birçok tonlarında gri rengin farklı bantlar görüntüler dikkat etmek de değer:

 

Süleymani Akik Taşı Tespih

Süleymani Akik Taşı Tespih

Harika bir yay boncuk. farklı Not
siyah, gri ve beyaz renk bantları.
Bu boncuklar Burma kaynaklı bulundu.
Onlar yayılması ile birlikte öğrendim
Budizm bu boncuklar üretimi için.

Kahverengi renk olmaması
Sık sık daha yaygın Sulemani akik boncuk uyacaktır Dahası bu akik kahverengi veya kahverengimsi renkler göstermez. Bu kahverengimsi renkteki bir örneği, bu tipik Sulemani / babagoria boncuk gözlenebilir:

ISIL İŞLEM İLE DEĞİŞTİR
“Normal” Sulemani boncuklar ve bu daha fazla beyaz, gri ve siyah boncuklar arasındaki fark ısıl işlem farklılıklardan kaynaklanmaktadır. Bu boncuklar kasten veya kazara olmuştur onları daha beyaz, siyah-grimsi yapma ateşe sürülmemiş. Değişiklik aynı zamanda bir cenaze ateşinde ısı neden olmuş olabilir.

Ateşin içinden Büyük sanat!
Nedeni ne olursa olsun … Ben yukarıda gözlemleyebilirsiniz olarak kahverengimsi renkleriyle daha sıradan olanlara göre çok daha fazla bu boncukların görünümünü seviyorum sanatsal bir bakış açısıyla gördüm.

Ben şahsen inanıyorum bir teori gerçeğe en yakın, en son teoriye beni götürür: Bu boncuklar kasten yaptıkları gibi görünmek için üretilmiştir. Bir mezar ateşinde bir tesadüf yan ürün olarak sadece çok güzel. Sayın Malik Hakila, ayrıca , Gujarat bir boncuk fabrika çalışan bir dünya lideri boncuk uzman ve Katmandu bir boncuk dükkanı sahibine göre, bu Orta Hint boncuk üreten karıştığı iki ayrı antik boncuk pişirme teknikleri vardı.

Süleymani Akik

Süleymani Akik

Yüksek sıcaklık 1) Antik kuru pişirme
Bir 8 resimde 5 gözlemleyebilirsiniz olarak eski tekniği, ancak çok daha yüksek bir sıcaklığa sahip, antik Kızılderililer carnelian ile yaptığı gibi, yağsız boncuk tedavi ısı oldu. Bu şekilde boncuklar olmayan saydam ve kesinlikle sanatsal bakış açısıyla görülen bir avantaj yoğun jet siyah ve güçlü beyaz bandings ile oldu. Bu teknikle sorun o kadar kötü kolayca kırılır o taşı zayıflatır olmasıdır. Resimde 7. Scars gözlemleyebilirsiniz ve çatlaklar boncuk bu tip her an gerçekleşebilir bile bitmiş örnekte biri izleri ve çatlak bir sürü bulabilirsiniz. Hatta sağ elimde kırık bazı harika örneği vardı.
savunmasız boncuklar
Merkezi Hindistan’da büyük kazık ile antik siteleri vardır, hemen hemen ton eski ve kuru ısıtma yöntemi ile yapılan eski kırık boncuk. Kırık durumda boncuk bu tür kitlesel varlığı eski üretim yöntemi ile yapılan boncuk kırılganlık sorunu gösterir.
Bu boncukların bir sürü sadece üretim sürecini kendisi hayatta değildi.
Resimde sitesinde boncuk imalat yere yakın böyle bir önemsiz kazık alınan boncuk gözlemleyebilirsiniz. Burada önce ve cilalı ve bazı cilalı boncuk çatlak yüzeyi ile sağ üst köşesinde boncuk gibi yuvarlanan sürecin kendisi sırasında kırılmış aldıktan sonra kırık boncuk, gözlemleyebilirsiniz.

Süleymani Tesbih

Süleymani Tesbih

2) Daha modern petrol pişirme tekniği
Diğer ve daha modern, ama yine de eski teknik yağda boncuk pişirmek olacaktır. Bu teknik, akik doğal şeffaf parçaları tutar ve aynı zamanda da boncuk gücü desteklemektedir. Bu teknik yaklaşık 2000 yıl önce eski bir yerini aldı. Ancak iki teknik muhtemelen müşteri talebine bağlı olarak, oldukça uzun bir süre paralel çalıştırmak.

Kuru ve sıcak pişmiş boncuk büyük ve eski delik
Delikler 8 ve bu geleneksel yağ pişirilmiş boncuk daha yaygın akik boncuk daha kuru ve sıcak pişmiş boncuk çoğunlukla çok daha büyük şekildeki 5 gözlemleyebilirsiniz gibidir:

Kuru ve sıcak pişmiş boncuk genellikle daha büyük delikler radikal farklı görünümlere sahip boncuk tedavisi iki farklı farklı şekillerde teorisini desteklemek.

Kuru ve sıcak pişmiş boncuk motifleri daha büyük varyasyon
Çizim 8 tek görüntülenen pişmiş kuru ve boncuk süper ısıtılmış eski tip ultra döndürme ve ani geometrik motifler ve çoklu göz oluşumların varlığını görebiliriz. Dönen motifler, normal akik için tipik, ama daha çok bu örneklerde. Kuru ve sıcak tedavi için seçilen akik farklı katmanlar daha düzensiz ve dolayısıyla daha ilginç görünüyor. Bu nedenle benim sonraki hipotez: akik dönen etkilerinin dışında en iyi sanat boncuk almak için, en ilginç desen ve swirls ile boncuk eski ısıl işlem tekniği ve daha düzenli bantlama ile biri için seçildi seçildi yeni teknik.

 

 

Süleymani Akik Tesbih

Süleymani Akik Tesbih

Bir bakıma tüm antik boncuk muska – biri düşünüyorsanız onlar. Bir boncuk ‘amuletic’ güç boncuk sahibi kendini yönlendirir hangi belirli inanç sisteminden izole edilemez. Dünya aynı hikayeyi kabul toplu kafasında dışına inşa edilmiştir bu şekilde gerçeği anlattı. Boncuk adlandırma aynı oyunun bir parçasıdır. Bu boncuk Sulemani, Bhaisayaguru veya Babagoria boncuk aramak gerekir? Her isim belli kolektif gerçekliği çeker ve bu “gerçekler” en gerçek gerçektir kim dahili mücadele edecek.

Güzellik benim dinim
Güzel değil güzellik değil, mükemmel güzellik, ancak kusurlu mükemmellikte gizlidir aşkın güzelliği – Benim kişisel inanç sistemi güzellik etrafında merkezli. Ben bunu yüce çağırır. Bu antik üzerinde pişmiş boncuk gibi Eksik, kırılgan boncuk tılsımlar yaşlı erkekler ve kadınlar yüzleri gibi anlatan hikayenin dolu. Bu nedenle ben bu boncuklar yüce çağrı ve ben yazdım bu yüzden yaralı boncuk övgü.

Bir hikaye anlatılıyor gerçeklik olarak dünyayı görmek ya da belki de fantezi çok eski Hint felsefesine yakın ve aslında benim gözlemler değil Arian işgalinden, ancak Hindistan’ın kendi eski süper gelen kökenli Hint din kültürü tam olarak bir parçası göre kültür: Indus kültürü.

Batıda hepimiz aklın karşı gerçekdışı olarak gerçekleri yapılan açıklamak eğilimindedir Nerede
uzun süre kuantum fizikçiler önce – – gözlemci aslında gözlenen yarattığını pozitivist bilim, eski Hint düşünce işaret içinde bir adım önde olduğunu.