OTANT�K TA�

WATER MELON KARPUZ TURMALİN TAŞI

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Karpuz Turmalin Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 4.95 KARAT TRİLLANT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİĞİ ÜCRETSİZ
 • AFGANİSTAN
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KARPUZ TURMALİN (WATER MELON)
 • KDV DAHİL

Karpuz Turmalin Taşı , kalbi yatıştırır ve öfke ya da kızgınlığa karşı koyan pembe ve yeşil Turmalinin bir kombinasyonudur. Meditasyonda kullanıldığında, zihni ve duyguları sakinleştirmeye yardımcı olur, stres atmamızı sağlar. Karpuz Turmalin, sakin, dengeli bir zihin durumunu korumamıza izin veren güçlü, kalp merkezli bir enerjiyle histerikleri veya dramayı geçersiz kılmak için yararlıdır.

Karpuz Turmalin Taşı

Karpuz Turmalin Taşı

Karpuz Turmalin Tarihçesi ve Kullanım Alanları:

Turmalin eski zamanlardan beri bilinmektedir, MÖ 2. veya 3. yüzyılda Hindistan’da oyulmuş Büyük İskender’in bir benzerliği bulunmuştur. Kırmızı, pembe, yeşil, siyah, mavi, mor, sarı ve kahverengi gibi çok çeşitli renklere sahip tek taştır. Bu şaşırtıcı kristal piroelektriktir ve piezoelektriktir ve Hollandalı tüccarlar onları ovuşturur ve lületaşı borularından külleri çekmek için kullanırlar, bu nedenle isimleri aschentrekkers veya kül çektiricileri.

Karpuz Turmalin Jeolojik Açıklama:

Karpuz Turmalin, 7 ila 7.5 sertliğe sahip karmaşık bir borosilikattır. Kristal paterni prizmatik kristaller ve ana eksene paralel çizgilerle altıgen (trigonal). Karpuz Turmalin Brezilya ve Afrika’da bulunur.

Olumlama: Varlığın dinginliği ve neşesiyle birlikteyimKarpuz Turmalin, pembe bir merkeze ve dışarıda yeşil bir çevreye sahip, karpuz ve kabuğuna benzeyen bir Turmalin türüdür. Bu, mineralin içine kazınan oluşum sürecini görebileceğiniz çok az taştan biridir. Merkezdeki Pembe Turmalin oluşurken ve kalınlaşırken, manganez ve lityum gibi ek minerallere maruz kalma, taşın fazla mesainin rengini değiştirmesine neden oldu.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL AFGANİSTAN NADİR 8.45 KARAT WATER MELON TURMALİN (KARPUZ TURMALİN) TAŞI MUHTEŞEM RENK CÜMBÜŞÜ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR KOLEKSİYON PARÇA OLARAK SAKLANABİLİR;İSTENİLDİĞİNDE ÜCRETSİZ 925 AYAR GÜMÜŞ KOLYE VEYA YÜZÜK TARAFIMIZCA SAĞLANACAKTIR;

MEŞEİ : AFGANİSTAN DOĞAL WATER MELON TURMALİN

AĞIRLIK :4.95 CTS BOYUT:13.80X11.50X4.48 MM

Bu özel Turmalin 1902 yılında Newry, Maine’de bir madende keşfedildi, ancak Nijerya, Madagaskar, Afganistan, Sri Lanka, Avustralya ve Brezilya’da bulunabilir. Brezilya, özellikle ülkenin Minas Gerais bölgesinde şimdiye kadar keşfedilen en iyi Karpuz Turmalinlerine sahip olmasıyla ünlüdür. 1970’lerin başında, oldukça yüksek dereceli Karpuz Turmalinin büyük bir cebi, keşfedildiği madene çok yakın bulundu. Newry’den sadece 5 mil uzakta olan Plumbago Gem Pit, o sırada dünyada görülen en şaşırtıcı örneklerden bazılarını çıkarmaya başladı.

Karpuz Turmalin, duygularınızı sakinleştirmeye ve yatıştırmaya yardımcı olmak için burada bulunan çok güçlü bir kalp taşıdır. Kişinin kalbinin en derin kısımlarına erişmesine ve kilidini açmasına yardımcı olur, tüm duygusal yaraları tamamen temizlemeye ve iyileştirmeye iter. Karpuz Turmalin, karanlık veya üzücü bir yere itebilecek bir kaygı ve depresyonla savaşmaya yardımcı olan mükemmel bir taştır. Bu taş, Karpuz Turmalin giyerken veya taşırken sevinç, genel mutluluk, daha maceracı olmak, günlük enerjiyi arttırmak, kendini sevmek ve güven duymak için kalp ve zihni tutmaya yardımcı olmak için ışık, sevgi ve gençleştirme sunar. Bu taşın sevenler, günlük olarak duygusal sıkıntılarla mücadeleye yardımcı olmak için genellikle kalbe doğrudan bir kolye veya madalyonun üzerine bir parça yerleştirmeyi severler.WATERMELON TOURMALINE’ın bazı çarpıcı özellikleri ve özellikleri.

Karpuz Turmalin, silikat mineralleri sınıfına ait en çarpıcı kuvars çeşitlerinden biridir. Üçgen kristal yapısı, pembe, yeşil ve beyaz renklerde bir bonanza tek bir kristalde gösterir. Bu şaşırtıcı taştan, bu şaşırtıcı taşın adını Karpuz Turmalin olarak alıyor.

Bu nadir kristal, Turmalin taş ailesinde Elbaite olarak gruplandırılmıştır. Elbaite renklerin en parlak görüntüsü ile tanınır. Çoğunlukla Brezilya ve Afrika’da bulunan, ailedeki diğer bazı taşlar Verdelites, Indicolites, Watermelons ve Rubellites’dir.

Karpuz Turmalin Özellikleri

Karpuz Turmalin Özellikleri

Karpuz Turmalinlerini kullanmanız için bazı manevi nedenler

Kalbin çakrası ile olan bağlantıları ile tanınan Karpuz Turmalin,

Kalbi temizlemek ve istenmeyen tıkanıklıkları gidermek.
Enerjilerinizi güçlendirirken zihinsel ve ruhsal güvensizliklerin giderilmesi
Yin ve Yang’ın (kadın ve erkek enerjilerinin) dengelenmesi.
Kutu düşünme ve beceriklilik olmadan pratikte hayattaki hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak doğal yaratıcılığınızı geliştirmek.
Çakralarınızın kilidini açarak kalbin yüksek çakralarını etkinleştirmek için iç benliğe açılan kapılar açar.
Sempati, merhamet ve empati gibi büyük insani erdemlerde büyük bir artışla stresde büyük rahatlama.
Ultra hassasiyeti ve hayatınızı etkileyebilecek olumsuz duyguları ortadan kaldırır
Vücudunuzun manevi ve fiziksel titreşimlerini kalbinizin çakrası ile senkronize eder.
Karpuz Turmalin – Negatif enerjilerinizi uzak tutmanın en iyi yolu

Olumsuzluk ilişkilerinizi mahvedebilir ve sizi yaşamın hayati enerjilerinden kurtarabilir. Karpuz Turmalin, tüm bu olumsuz düşünce ve duyguları kontrol altında tutacaktır. Müthiş taş genellikle meditasyonda ciddi bir rol oynamak dışında ızgara ve enerji çalışması ile ilişkilidir. Bu kristal ayrıca doğanın ve yerin ruhlarıyla iletişim bağınızı kurar.

Günlük yaşamınızla bağlantınızı koparır ve önemli insanlarla iletişimde kaybolursanız, bu sizin harika taşınız olabilir. Bu kristal, duygusal yaralarınızı iyileştirmek ve sizin için önemli olanın anlamlarını anlamak için doğal güçlere sahiptir. Kişiliğinizdeki daha sağlıklı trendleri keşfederek yaşamın yeni bir anlamını keşfedin.

Bu kristali hayatınıza getirin ve çakra enerjilerinizi senkronize ederek müthiş psişik temettülerin tadını çıkarın.Doğal bir taş olan turmalinler, kristal şifa topluluğunda en yaygın taşlardan bazılarıdır. Ancak, turmalinin farklı renkleri arasında karpuz turmalin var. Turmalin ailesinin tamamen doğal, iki renkli bir taşıdır .

Turmalin ailesindeki tüm kristaller, alüminyum bor silikatın karışık kristalleridir. Ayrıca potasyum, lityum, sodyum, manganez ve demir gibi belirli elementler içerirler. Turmalin ilk olarak Brezilya’da keşfedilmesine rağmen, başlangıçta zümrütlerle karıştırıldı. Bu geminin turmalin olarak sınıflandırılması 19. yüzyıla kadar değildi.

Modern dünyada gemologlar, turmalinleri kimyasal bileşimlerine ve özelliklerine bağlı olarak 11 farklı türe ayırdılar. Elbait, turmalin ailesinin en renkli üyelerine verilen addır. Çok renkli karpuz turmalinin düştüğü yer burasıdır.

Turmalin terimi Singhalese “tura mali” ifadesinden gelmektedir. “Canlı renklerle karıştırılmış taş” anlamına gelir. Ve “karpuz” öneki, bu kristallerin benzersiz renk kombinasyonunu ifade eder.

Koyu ila açık yeşil dış halka ve pembemsi ila kırmızı çekirdek ile, açık pembe veya beyaz renkle ayrılmış, aynı adı taşıyan meyveye benzer. Karpuz turmalin, mücevher parçaları için nispeten dayanıklı bir taştır , göz alıcı ve farklı renkleri onu tasarımcıların gözdesi olarak öne çıkarır.

Bu yazı, karpuz turmaliniyle ilgili bilmek istediğiniz şeylerle ilgili. Yararlı bulursanız, paylaşmayı unutmayın. Hadi başlayalım!

Karpuz Turmalin Faydaları

Karpuz Turmalin Faydaları

Açıklama: Bu yazıdaki bazı bağlantıların bağlı kuruluşlar olduğunu ve satın alma işlemi gerçekleştirmeniz durumunda size ekstra bir ücret ödemeden küçük bir komisyon kazanabileceğimizi unutmayın. Teşekkürler!
İçindekiler
anlam
Özellikleri
Fiziksel özellikler
Metafizik İyileştirme Özellikleri
Karpuz Turmalin Takıları
Karpuz Turmalin nereden geliyor?
Karpuz Turmalin değeri ne kadar
Karpuz Turmalin nasıl tanımlanır
Karpuz Turmalin nasıl giyilir
Karpuz Turmalin nasıl temizlenir
Karpuz Turmalin ile kullanmak için en iyi kombinasyon
Sonuç
anlam
3 farklı renge sahip karpuz turmalin bazen “iç benliğe açılan kapı” veya “ana kalp kristali” olarak adlandırılır.

Karpuz turmalin, doğuştan gelen şifa yeteneklerini geliştirirken diğerleri için ve kendiniz için merhameti teşvik eder. Ayrıca herhangi bir tıkanıklığın giderilmesine de yardımcı olur. Bu süreç stresi hafifletmeye ve kendine güven, sempati ve empatiyi artırmaya yardımcı olur. Herhangi bir güvensizlik ve aşırı aktif duygu erir. Sonra kişinin hayatına açık bir amaç ve anlam kazandırır.

karpuz turmalin yüzük
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin halkalarını görün
Karpuz turmalin güçlü bir koruyucu taş olarak kabul edilir. Çakralara denge ve uyum getiren erkek ve dişi enerjilerin bir kombinasyonunu sağlar. Sadece bu değil, karpuz turmalinin de kalp çakrasını fiziksel ve ruhsal titreşimlerle temas ettirdiğine inanılıyor. Bu yaratıcılık ve pratikliğe ilham verir.

Karpuz turmalin sevgiye yol açar. Bekarsanız ve “birini” arıyorsanız, bu kristal renkli kombinasyonu sevgiyi çekmeye ve hatta ruh eşinizi bulmanıza yardımcı olur. Auranızı temizler, böylece daha pozitif aşk enerjileri hayatınıza akabilir. Bu aynı zamanda aşk enerjilerinin serbestçe akmasını engelleyen olumsuz duygu ve düşünceleri de temizler.

Water Melon Turmailn

Water Melon Turmailn

Karpuz turmalin ayrıca mevcut ilişkilerdeki sorunlara çözüm getirir. Özellikle bu sorunlar sizin ve eşinizin huzur ve mutluluğu ile ilgiliyse. Aşk hayatınızı ilahi neşe ve sevgi ile aşılayarak daha anlayışlı, affedici ve sabırlı olmanızı sağlar. Maddi ve yüzeysel şeylerin ötesine bakmanızı ve gerçekten önemli olan şeylere odaklanmanıza yardımcı olur.

Hedefleriniz üzerinde çalışmak için motivasyon ve ilham sağlar. Tıpkı karpuz turmalinindeki canlı renkler gibi, tüm bolluk ve refah konularında size yardımcı olmak için canlı bir ışık sağlar. Böylece, hayallerinizi zenginlik ve para açısından gerçekleştirebilirsiniz.

karpuz turmalin kolye
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin kolye gör
Bu kristalin renkli enerjileri de yaratıcılığı motive eder. Parlak tonları, endişeleri ve korkuları hayatınızda güvende kalmanıza ve servetinizi ve şansınızı artırmanıza yardımcı olan bir yere sahip değildir. Her türlü sağlıksız dikkat dağıtıcıyı kaldırırken sanatınızla veya yaratıcı düşünme gerektiren herhangi bir çalışma projenizle devam etmenize yardımcı olacaktır.

Doğal şekliyle bu kristal, gerçeği şefkat, açıklık, gerçek ve nezaketle konuşmanıza yardımcı olur. BT, kötülüğü başkalarına karşı yanlış yönlendirmenizi veya yaymanızı engeller. Ayrıca gerçek benliğinizi ve başkalarının gerçek doğasını kabul etmenizi sağlar. Sevgiyi her zaman affeden ve onurlandıran güzel kalplere sahip olmanız için size ilham verir.

Turmalin de bir şaman taşıdır. Ritüeller sırasında koruyucu enerjiler getirir. Bu taş, aşındırmak için kullanılabilir ve geleneksel olarak ileriye doğru işaret etmek için kullanılabilir.

Karpuz turmalin sadece insanlar için yararlı değildir. Ayrıca devik enerjilere karşı güçlü bir afiniteye sahiptir ve bitkiler ve bahçeler için oldukça faydalıdır. Bu renkli kristal, pencerelerin ve kapıların yakınına yerleştirebileceğiniz doğal bir böcek ilacı görevi görür. Ayrıca bahçeye gömüldüğünde tüm bitkilerin büyümesini ve sağlığını teşvik etmeye yardımcı olur.

İlgili Mesaj: Siyah Turmalin: Anlam, Özellikler, Mücevher ve Bilmeniz Gereken Her Şey için Ultimate Guide
Karpuz turmalinin en iyi faydalarından yararlanmak için, genellikle giymek iyi bir fikirdir ve halkalar en popüler seçimdir. Karpuz turmalin mücevherleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz , aşağıdaki mücevher bölümünü kaçırmayın.

Karpuz Turmalin Taşı

Karpuz Turmalin Taşı

karpuz turmalin nişan yüzüğü
En fazla benzersiz el işi karpuz turmalin nişan yüzüklerini bakın burada
Özellikleri
Fiziksel özellikler
Karpuz turmalin nadir ve eşsiz bir turmalindir. Pembe / kırmızı, yeşil ve beyaz renkleri doğal olarak aynı kristal içinde gösterir. Bu, karpuz meyvesini akla getiriyor.

Kristal, silikatların mineral sınıfına ait çeşitli kuvarslardır . Moh’un ölçek sertliği 7 – 7.5 olan üçgen bir kristal sistemi sergiler.

Karpuz turmalin, çok çeşitli renklere sahip elbait sınıfına aittir. Şeffaftan yarı saydamdır ve değerli taşlar ve mineral örnekleri olarak oldukça değerlidir. Elbait grubundaki herhangi bir kristal gibi, karpuz turmalin bir sodyum lityum alüminyum borosilikat hidroksit mineraldir.

En çok arzu edilen Karpuz turmalin, sıcak pembe çekirdeği çevreleyen 2 yeşil tonda sağlam halkalar gösterir. Bu tür karpuz turmalinine genellikle “gerçek” karpuz turmalin denir.

karpuz turmalin kolye
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin kolyeleri görün
Bununla birlikte, karpuz turmalin diğer renk kombinasyonlarında da bulunabilir. Örneğin, pembe dış halkalara ve yeşil bir çekirdeğe veya nadir mavi turmalin tonlarına sahip bir ters karpuz. Ayrıca, turmalinler genellikle bazı insanların çatlak veya kusur olarak karışabileceği birkaç kapanım içerir.

Karpuz turmalin genellikle en fazla 3 karat ağırlığında, daha küçük boyutlarda bulunur. 4 karattan daha büyük boyutlardaki gerçek karpuz turmalinleri nadiren bulunur ve son derece değerlidir.

Karpuz turmalinleri, turmalin ailesindeki diğer kristaller gibi pleokroik olarak kabul edilir. Bu, kristalin uzun ekseni aşağı bakıldığında yandan bakıldığında olduğundan daha koyu renkte olduğu anlamına gelir.

Bu özellik gem sadece yönde daha kalın olduğu fikrinin ötesine geçer. Eşit boyutlu karpuz turmalinleri bile bu özelliği gösterecektir.

Ayrıca karpuz turmalinleri de piezoelektriktir. Bu, ısıtıldığında veya sıkıştırıldığında, zıt uçlarda farklı bir elektrik yükünün oluşacağı anlamına gelir. Öte yandan, karpuz turmaline bir elektrik potansiyeli uygulanırsa, statik elektrik etkilerine neden olacaktır. Kristali ovalarken aynı etkiyi elde edebilirsiniz.

karpuz turmalin küpe

Water Melon Karpuz Turmalin

Water Melon Karpuz Turmalin

Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin küpelerini görün
Metafizik İyileştirme Özellikleri
Lütfen Dikkat: Aşağıdaki iyileştirme özellikleri yalnızca bilgi amaçlıdır. Daha ileri tedaviler ve ilaçlar için bir sağlık uzmanına danışın. Bu alternatif tedavilerden herhangi birine geçmeden önce bir uzmanla randevu alın.

Fiziksel İyileşme

Karpuz turmalin, ilaç kitinize veya çantanıza harika bir ektir. Zihinsel veya fiziksel rahatsızlıkların çeşitli semptomlarına yardımcı olduğuna ve hafiflettiğine inanılmaktadır.

Karpuz turmalinin, hiperaktivite semptomlarını tedavi etmenin yanı sıra bağışıklık sisteminin işleyişini artırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca kardiyovasküler bozuklukların tedavisinde de faydalıdır. Ayrıca, endokrin sistemin düzgün çalışmasını ve vücudunuzun sağlığı üzerinde iyi olmasını sağlar.

Karpuz turmalin ayrıca daha hızlı kilo kaybı için metabolizmanızı hızlandırır ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olur. Vücudun hasta veya yaralı kısmına karpuz turmalin yerleştirildiğinde, ağrıyı yavaşça giderir ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Bu parlak kristal ayrıca vücuttaki herhangi bir gerilimi ortadan kaldırmak ve tıkanıklıkları gidermek için kullanılır. Bu, genel fiziksel enerjinizi artırmanıza yardımcı olur, böylece gün boyunca daha fazlasını yapabilirsiniz.

İyileştirici enerjisi, paranoya ve histeri semptomlarının hafifletilmesine bile yardımcı olur. Her türlü turmalinin, beynin sağ ve sol hemisferlerini ve vücuttaki kadın ve erkek enerjisini dengelediğine inanılmaktadır. Bu, iyi bir omurga ayarına yardımcı olur, göz ve el koordinasyonunu iyileştirir ve disleksi tedavisine yardımcı olur.

karpuz turmalin boncuklar
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin boncuklarını görün
Bu renkli kristalin ayrıca sinirlerin ve kasların hızlı bir şekilde yenilenmesine yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Bu, artrit ve skleroz semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur. Beyin, kalp, akciğerler ve bağırsakları güçlendirmeye bile yardımcı olur.

Tüm turmalinler piezoelektrik olduğundan, karpuz turmalin sizi cep telefonları, bilgisayarlar ve diğer elektronik cihazların neden olduğu elektromanyetik radyasyonun olumsuz etkilerinden korumanıza yardımcı olur.

Sık sık kabuslar veya hatta uyurgezerlik yaşayanlar için, yastığınızın altına yerleştirilmiş bir karpuz turmalin faydalı olabilir, Tüm turmalinler demir izleri içerdiğinden, bu renkli kristal kabuslarla savaşır ve daha huzurlu ve huzurlu bir uyku çekmenize izin verir.

Karpuz Turmalin

Karpuz Turmalin

Ayrıca, negatif enerjiyi pozitif enerjilere ileterek havanın genel titreşimini artırır. Bu, daha iyi uyumanıza yardımcı olur, böylece daha tazelenmiş olarak uyanırsınız.

karpuz turmalin bilezikler
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin bileziklerini görün
Çakralarınızı İyileştirir ve Dengeler

Ayrıca, diğer turmalin kristalleri gibi, karpuz turmalin de çakralarınızı dengelemenize izin verir. Elinizdeki bu tonla ADD veya DEHB belirtilerini yeniden yaşayabilirsiniz. Aşırı sahiplenme, manipülatif davranış veya sürekli heyecan için özlem arzusunu azaltmaya yardımcı olur.

İlgili Mesaj: Yeşil Turmalin: Anlam, Özellikler, Takı ve Bilmeniz Gereken Her Şey için Nihai Rehber
Karpuz turmalin, kalp çakralarının yanı sıra yüksek kalp çakralarının büyük bir aktivatörü olarak kabul edilir. Kalbin renklerini temsil eden pembe ve yeşil renkleri. Kalp çakrası dengesizse, hayatınızda ortaya çıkabilecek herhangi bir sorun için ani kıskançlık, öfke veya başkalarını suçlamaya neden olur. Bu, öz-değerin sürekli olarak doğrulanmasına, başkalarına karşı merhametten yoksun veya sevilmez hissetmeye yol açacaktır.

Elinde bir karpuz turmalin ile hayatınıza renk katar ve alt çakraları daha yüksek çakralarla birleştirmenize ve homeostaza ulaşmanıza izin verir.

karpuz turmalin yüzük
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin halkalarını görün
Karpuz Turmalin Takıları
Karpuz turmalin, tasarımcı mücevherlerde çok yönlülük sunan özellikle güzel ve dayanıklı bir kristaldir. Günlük kullanım için kullanabilir veya en resmi elbisenizle veya kıyafetlerinizle eşleştirebilirsiniz.

Bu kullanılabilen yüzük , bilezik ve küpe . Bununla birlikte, kalp çakralarınız üzerinde çalıştığına inanıldığından, çoğu kuyumcu kolye veya kolye içine karpuz turmalini yerleştirir . Bu mücevher parçaları, kristali kalbinize yakın yerleştirmenizi sağlar, böylece iyileştirici özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Karpuz Turmalin Satış

Karpuz Turmalin Satış

Karpuz Turmalin genellikle bileziklere ve küpelere veya cabochons’a uyacak şekilde boncuklara kesilir , kolye ve halkalara sığacak yuvarlak bir kubbe ile düz bir sırt.

Ek olarak, karpuz turmalin bazen benzersiz bir kelebek kanat şekline de kesilir. Bu, az sayıda cevherin kesildiği alışılmadık bir kesim. Bununla birlikte, bu kesimdeki karpuz turmalin çoğunlukla kolye ve kolye olarak kullanılır.

Karpuz turmalinli bir mücevher parçası arıyorsanız, ne arayacağınızı bilmeniz önemlidir.

karpuz turmalin küpe
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin küpelerini görün
Karpuz turmalin ile gömülü bir mücevher, mağazalarda sergilenirken veya fotoğraflanırken çarpıcı görünebilir. Bununla birlikte, kristal, ışığın geçmesine ve renk varyasyonunu vurgulamasına izin vermesidir.

Ancak, giyildiğinde, karpuz turmalinli mücevher, ışığın geçme yeteneğini engelleyebilir. Bu, mücevher parçasının düz ve sıkıcı görünmesini sağlar.

Örneğin, halkalara ayarlandığında , karpuz turmalin, ışığın kristalin arkasından geçmesine izin veren yükseltilmiş bir ortamda ayarlandığında en iyi ve parlak görünür.

Bu nedenle, tasarımlarında bu nadir kristalle sıklıkla çalışan ve kristalin rengini doğru bir şekilde sergilemek için nasıl ayarlanması gerektiğini bilen bir sağlayıcıdan karpuz turmalin mücevherleri almanız çok önemlidir.

Ayrıca, karpuz turmalin mücevher satın alırken , belirgin çatlaklara sahip taşlar aramanız gerekir. Turmalinler birkaç doğal kapanım içeren kristallerdir, bu nedenle bir çatlak ve kapanımlar arasında ayrım yapmak zor olabilir. Güçlü ışık altında bakarak, herhangi bir kusur için mücevher yüzeyini hissetmek en iyisidir.

Karpuz turmalinli bir mücevher parçası, nesiller boyunca geçebileceğiniz mükemmel bir yatırım parçası sağlayabilir. BT, hem kristal severlerin hem de kuyumcuların ilgisini çeken harika bir konuşma parçasıdır.

karpuz turmalin kolye
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin kolye gör
Karpuz Turmalin nereden geliyor?
Bu özel Turmalin kralı ilk olarak Maine, Newry’deki bir madende keşfedildi. Artık Brezilya, Avustralya, Sri Lanka, Afganistan, Madagaskar ve Nijerya’da da bulunabilir.

Brezilya’nın özellikle Minas Gerais bölgesinde en iyi karpuz turmalinlerine sahip olduğu biliniyor. 1970’lerde yüksek dereceli karpuz turmalinin büyük bir cebi bulundu.

Karpuz Turmalin değeri ne kadar
Siyah veya mavi gibi düz renklere sahip diğer turmalinlerden farklı olarak , karpuz turmalin gibi iki renkli turmalinler daha yüksek fiyat etiketlerine sahiptir.

Özellikle, canlı ve açıkça ayrılmış renklere sahip karpuz turmalinleri nadirdir ve daha yüksek bir fiyat etiketine sahiptir. 4 – 7 karat aralığında iyi kristallere sahip temiz taşlar, her rengin iyi ve eşit dağılımı ile karat başına 500 ila 00 dolar arasında bir miktar alabilir.

Ek olarak, karpuz turmalin kristalleri opak veya şeffaf olabilir. İkincisi en yüksek fiyatlara kumanda eder. Bununla birlikte, mükemmel sağlam halkalara sahip opak karpuz turmalin ve parlak pembe bir çekirdeğe sahip, ne kadar opak olduğuna bakılmaksızın aynı yüksekliğe ulaşıyor.

Ayrıca, kelebek kanat şeklinde kesilen karpuz turmalini bulmak özellikle zordur. Bunun nedeni, turmalinlerin kesilmesinin özellikle zor olması ve bir kelebek kanat kesiminin alışılmadık ve sert bir kesimin olmasıdır. Bu kelebek kanat şeklindeki karpuz turmalini son derece değerli kılar.

Son olarak, gerçek karpuz turmalin kristallerinin değeri bu son birkaç yılda önemli ölçüde artmıştır. Çünkü mayınlar tükendi ve bu güzel nadir mücevherleri bulmak zorlaştı.

WATER MELON KARPUZ TURMALİN TAŞI

GEMSTONE (DEĞERLİ TAŞLAR)
Karpuz Turmalin Taşı
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 4.95 KARAT TRİLLANT
 • 925 AYAR GÜMÜŞ İŞÇİLİĞİ ÜCRETSİZ
 • AFGANİSTAN
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOKTUR
 • KARPUZ TURMALİN (WATER MELON)
 • KDV DAHİL
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Karpuz Turmalin Taşı , kalbi yatıştırır ve öfke ya da kızgınlığa karşı koyan pembe ve yeşil Turmalinin bir kombinasyonudur. Meditasyonda kullanıldığında, zihni ve duyguları sakinleştirmeye yardımcı olur, stres atmamızı sağlar. Karpuz Turmalin, sakin, dengeli bir zihin durumunu korumamıza izin veren güçlü, kalp merkezli bir enerjiyle histerikleri veya dramayı geçersiz kılmak için yararlıdır.

Karpuz Turmalin Taşı

Karpuz Turmalin Taşı

Karpuz Turmalin Tarihçesi ve Kullanım Alanları:

Turmalin eski zamanlardan beri bilinmektedir, MÖ 2. veya 3. yüzyılda Hindistan’da oyulmuş Büyük İskender’in bir benzerliği bulunmuştur. Kırmızı, pembe, yeşil, siyah, mavi, mor, sarı ve kahverengi gibi çok çeşitli renklere sahip tek taştır. Bu şaşırtıcı kristal piroelektriktir ve piezoelektriktir ve Hollandalı tüccarlar onları ovuşturur ve lületaşı borularından külleri çekmek için kullanırlar, bu nedenle isimleri aschentrekkers veya kül çektiricileri.

Karpuz Turmalin Jeolojik Açıklama:

Karpuz Turmalin, 7 ila 7.5 sertliğe sahip karmaşık bir borosilikattır. Kristal paterni prizmatik kristaller ve ana eksene paralel çizgilerle altıgen (trigonal). Karpuz Turmalin Brezilya ve Afrika’da bulunur.

Olumlama: Varlığın dinginliği ve neşesiyle birlikteyimKarpuz Turmalin, pembe bir merkeze ve dışarıda yeşil bir çevreye sahip, karpuz ve kabuğuna benzeyen bir Turmalin türüdür. Bu, mineralin içine kazınan oluşum sürecini görebileceğiniz çok az taştan biridir. Merkezdeki Pembe Turmalin oluşurken ve kalınlaşırken, manganez ve lityum gibi ek minerallere maruz kalma, taşın fazla mesainin rengini değiştirmesine neden oldu.

OTANTİK TAŞ KALİTESİ VE FARKI İLE %100 DOĞAL AFGANİSTAN NADİR 8.45 KARAT WATER MELON TURMALİN (KARPUZ TURMALİN) TAŞI MUHTEŞEM RENK CÜMBÜŞÜ ÜRÜNÜMÜZ TEK PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR KOLEKSİYON PARÇA OLARAK SAKLANABİLİR;İSTENİLDİĞİNDE ÜCRETSİZ 925 AYAR GÜMÜŞ KOLYE VEYA YÜZÜK TARAFIMIZCA SAĞLANACAKTIR;

MEŞEİ : AFGANİSTAN DOĞAL WATER MELON TURMALİN

AĞIRLIK :4.95 CTS BOYUT:13.80X11.50X4.48 MM

Bu özel Turmalin 1902 yılında Newry, Maine’de bir madende keşfedildi, ancak Nijerya, Madagaskar, Afganistan, Sri Lanka, Avustralya ve Brezilya’da bulunabilir. Brezilya, özellikle ülkenin Minas Gerais bölgesinde şimdiye kadar keşfedilen en iyi Karpuz Turmalinlerine sahip olmasıyla ünlüdür. 1970’lerin başında, oldukça yüksek dereceli Karpuz Turmalinin büyük bir cebi, keşfedildiği madene çok yakın bulundu. Newry’den sadece 5 mil uzakta olan Plumbago Gem Pit, o sırada dünyada görülen en şaşırtıcı örneklerden bazılarını çıkarmaya başladı.

Karpuz Turmalin, duygularınızı sakinleştirmeye ve yatıştırmaya yardımcı olmak için burada bulunan çok güçlü bir kalp taşıdır. Kişinin kalbinin en derin kısımlarına erişmesine ve kilidini açmasına yardımcı olur, tüm duygusal yaraları tamamen temizlemeye ve iyileştirmeye iter. Karpuz Turmalin, karanlık veya üzücü bir yere itebilecek bir kaygı ve depresyonla savaşmaya yardımcı olan mükemmel bir taştır. Bu taş, Karpuz Turmalin giyerken veya taşırken sevinç, genel mutluluk, daha maceracı olmak, günlük enerjiyi arttırmak, kendini sevmek ve güven duymak için kalp ve zihni tutmaya yardımcı olmak için ışık, sevgi ve gençleştirme sunar. Bu taşın sevenler, günlük olarak duygusal sıkıntılarla mücadeleye yardımcı olmak için genellikle kalbe doğrudan bir kolye veya madalyonun üzerine bir parça yerleştirmeyi severler.WATERMELON TOURMALINE’ın bazı çarpıcı özellikleri ve özellikleri.

Karpuz Turmalin, silikat mineralleri sınıfına ait en çarpıcı kuvars çeşitlerinden biridir. Üçgen kristal yapısı, pembe, yeşil ve beyaz renklerde bir bonanza tek bir kristalde gösterir. Bu şaşırtıcı taştan, bu şaşırtıcı taşın adını Karpuz Turmalin olarak alıyor.

Bu nadir kristal, Turmalin taş ailesinde Elbaite olarak gruplandırılmıştır. Elbaite renklerin en parlak görüntüsü ile tanınır. Çoğunlukla Brezilya ve Afrika’da bulunan, ailedeki diğer bazı taşlar Verdelites, Indicolites, Watermelons ve Rubellites’dir.

Karpuz Turmalin Özellikleri

Karpuz Turmalin Özellikleri

Karpuz Turmalinlerini kullanmanız için bazı manevi nedenler

Kalbin çakrası ile olan bağlantıları ile tanınan Karpuz Turmalin,

Kalbi temizlemek ve istenmeyen tıkanıklıkları gidermek.
Enerjilerinizi güçlendirirken zihinsel ve ruhsal güvensizliklerin giderilmesi
Yin ve Yang’ın (kadın ve erkek enerjilerinin) dengelenmesi.
Kutu düşünme ve beceriklilik olmadan pratikte hayattaki hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak doğal yaratıcılığınızı geliştirmek.
Çakralarınızın kilidini açarak kalbin yüksek çakralarını etkinleştirmek için iç benliğe açılan kapılar açar.
Sempati, merhamet ve empati gibi büyük insani erdemlerde büyük bir artışla stresde büyük rahatlama.
Ultra hassasiyeti ve hayatınızı etkileyebilecek olumsuz duyguları ortadan kaldırır
Vücudunuzun manevi ve fiziksel titreşimlerini kalbinizin çakrası ile senkronize eder.
Karpuz Turmalin – Negatif enerjilerinizi uzak tutmanın en iyi yolu

Olumsuzluk ilişkilerinizi mahvedebilir ve sizi yaşamın hayati enerjilerinden kurtarabilir. Karpuz Turmalin, tüm bu olumsuz düşünce ve duyguları kontrol altında tutacaktır. Müthiş taş genellikle meditasyonda ciddi bir rol oynamak dışında ızgara ve enerji çalışması ile ilişkilidir. Bu kristal ayrıca doğanın ve yerin ruhlarıyla iletişim bağınızı kurar.

Günlük yaşamınızla bağlantınızı koparır ve önemli insanlarla iletişimde kaybolursanız, bu sizin harika taşınız olabilir. Bu kristal, duygusal yaralarınızı iyileştirmek ve sizin için önemli olanın anlamlarını anlamak için doğal güçlere sahiptir. Kişiliğinizdeki daha sağlıklı trendleri keşfederek yaşamın yeni bir anlamını keşfedin.

Bu kristali hayatınıza getirin ve çakra enerjilerinizi senkronize ederek müthiş psişik temettülerin tadını çıkarın.Doğal bir taş olan turmalinler, kristal şifa topluluğunda en yaygın taşlardan bazılarıdır. Ancak, turmalinin farklı renkleri arasında karpuz turmalin var. Turmalin ailesinin tamamen doğal, iki renkli bir taşıdır .

Turmalin ailesindeki tüm kristaller, alüminyum bor silikatın karışık kristalleridir. Ayrıca potasyum, lityum, sodyum, manganez ve demir gibi belirli elementler içerirler. Turmalin ilk olarak Brezilya’da keşfedilmesine rağmen, başlangıçta zümrütlerle karıştırıldı. Bu geminin turmalin olarak sınıflandırılması 19. yüzyıla kadar değildi.

Modern dünyada gemologlar, turmalinleri kimyasal bileşimlerine ve özelliklerine bağlı olarak 11 farklı türe ayırdılar. Elbait, turmalin ailesinin en renkli üyelerine verilen addır. Çok renkli karpuz turmalinin düştüğü yer burasıdır.

Turmalin terimi Singhalese “tura mali” ifadesinden gelmektedir. “Canlı renklerle karıştırılmış taş” anlamına gelir. Ve “karpuz” öneki, bu kristallerin benzersiz renk kombinasyonunu ifade eder.

Koyu ila açık yeşil dış halka ve pembemsi ila kırmızı çekirdek ile, açık pembe veya beyaz renkle ayrılmış, aynı adı taşıyan meyveye benzer. Karpuz turmalin, mücevher parçaları için nispeten dayanıklı bir taştır , göz alıcı ve farklı renkleri onu tasarımcıların gözdesi olarak öne çıkarır.

Bu yazı, karpuz turmaliniyle ilgili bilmek istediğiniz şeylerle ilgili. Yararlı bulursanız, paylaşmayı unutmayın. Hadi başlayalım!

Karpuz Turmalin Faydaları

Karpuz Turmalin Faydaları

Açıklama: Bu yazıdaki bazı bağlantıların bağlı kuruluşlar olduğunu ve satın alma işlemi gerçekleştirmeniz durumunda size ekstra bir ücret ödemeden küçük bir komisyon kazanabileceğimizi unutmayın. Teşekkürler!
İçindekiler
anlam
Özellikleri
Fiziksel özellikler
Metafizik İyileştirme Özellikleri
Karpuz Turmalin Takıları
Karpuz Turmalin nereden geliyor?
Karpuz Turmalin değeri ne kadar
Karpuz Turmalin nasıl tanımlanır
Karpuz Turmalin nasıl giyilir
Karpuz Turmalin nasıl temizlenir
Karpuz Turmalin ile kullanmak için en iyi kombinasyon
Sonuç
anlam
3 farklı renge sahip karpuz turmalin bazen “iç benliğe açılan kapı” veya “ana kalp kristali” olarak adlandırılır.

Karpuz turmalin, doğuştan gelen şifa yeteneklerini geliştirirken diğerleri için ve kendiniz için merhameti teşvik eder. Ayrıca herhangi bir tıkanıklığın giderilmesine de yardımcı olur. Bu süreç stresi hafifletmeye ve kendine güven, sempati ve empatiyi artırmaya yardımcı olur. Herhangi bir güvensizlik ve aşırı aktif duygu erir. Sonra kişinin hayatına açık bir amaç ve anlam kazandırır.

karpuz turmalin yüzük
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin halkalarını görün
Karpuz turmalin güçlü bir koruyucu taş olarak kabul edilir. Çakralara denge ve uyum getiren erkek ve dişi enerjilerin bir kombinasyonunu sağlar. Sadece bu değil, karpuz turmalinin de kalp çakrasını fiziksel ve ruhsal titreşimlerle temas ettirdiğine inanılıyor. Bu yaratıcılık ve pratikliğe ilham verir.

Karpuz turmalin sevgiye yol açar. Bekarsanız ve “birini” arıyorsanız, bu kristal renkli kombinasyonu sevgiyi çekmeye ve hatta ruh eşinizi bulmanıza yardımcı olur. Auranızı temizler, böylece daha pozitif aşk enerjileri hayatınıza akabilir. Bu aynı zamanda aşk enerjilerinin serbestçe akmasını engelleyen olumsuz duygu ve düşünceleri de temizler.

Water Melon Turmailn

Water Melon Turmailn

Karpuz turmalin ayrıca mevcut ilişkilerdeki sorunlara çözüm getirir. Özellikle bu sorunlar sizin ve eşinizin huzur ve mutluluğu ile ilgiliyse. Aşk hayatınızı ilahi neşe ve sevgi ile aşılayarak daha anlayışlı, affedici ve sabırlı olmanızı sağlar. Maddi ve yüzeysel şeylerin ötesine bakmanızı ve gerçekten önemli olan şeylere odaklanmanıza yardımcı olur.

Hedefleriniz üzerinde çalışmak için motivasyon ve ilham sağlar. Tıpkı karpuz turmalinindeki canlı renkler gibi, tüm bolluk ve refah konularında size yardımcı olmak için canlı bir ışık sağlar. Böylece, hayallerinizi zenginlik ve para açısından gerçekleştirebilirsiniz.

karpuz turmalin kolye
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin kolye gör
Bu kristalin renkli enerjileri de yaratıcılığı motive eder. Parlak tonları, endişeleri ve korkuları hayatınızda güvende kalmanıza ve servetinizi ve şansınızı artırmanıza yardımcı olan bir yere sahip değildir. Her türlü sağlıksız dikkat dağıtıcıyı kaldırırken sanatınızla veya yaratıcı düşünme gerektiren herhangi bir çalışma projenizle devam etmenize yardımcı olacaktır.

Doğal şekliyle bu kristal, gerçeği şefkat, açıklık, gerçek ve nezaketle konuşmanıza yardımcı olur. BT, kötülüğü başkalarına karşı yanlış yönlendirmenizi veya yaymanızı engeller. Ayrıca gerçek benliğinizi ve başkalarının gerçek doğasını kabul etmenizi sağlar. Sevgiyi her zaman affeden ve onurlandıran güzel kalplere sahip olmanız için size ilham verir.

Turmalin de bir şaman taşıdır. Ritüeller sırasında koruyucu enerjiler getirir. Bu taş, aşındırmak için kullanılabilir ve geleneksel olarak ileriye doğru işaret etmek için kullanılabilir.

Karpuz turmalin sadece insanlar için yararlı değildir. Ayrıca devik enerjilere karşı güçlü bir afiniteye sahiptir ve bitkiler ve bahçeler için oldukça faydalıdır. Bu renkli kristal, pencerelerin ve kapıların yakınına yerleştirebileceğiniz doğal bir böcek ilacı görevi görür. Ayrıca bahçeye gömüldüğünde tüm bitkilerin büyümesini ve sağlığını teşvik etmeye yardımcı olur.

İlgili Mesaj: Siyah Turmalin: Anlam, Özellikler, Mücevher ve Bilmeniz Gereken Her Şey için Ultimate Guide
Karpuz turmalinin en iyi faydalarından yararlanmak için, genellikle giymek iyi bir fikirdir ve halkalar en popüler seçimdir. Karpuz turmalin mücevherleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz , aşağıdaki mücevher bölümünü kaçırmayın.

Karpuz Turmalin Taşı

Karpuz Turmalin Taşı

karpuz turmalin nişan yüzüğü
En fazla benzersiz el işi karpuz turmalin nişan yüzüklerini bakın burada
Özellikleri
Fiziksel özellikler
Karpuz turmalin nadir ve eşsiz bir turmalindir. Pembe / kırmızı, yeşil ve beyaz renkleri doğal olarak aynı kristal içinde gösterir. Bu, karpuz meyvesini akla getiriyor.

Kristal, silikatların mineral sınıfına ait çeşitli kuvarslardır . Moh’un ölçek sertliği 7 – 7.5 olan üçgen bir kristal sistemi sergiler.

Karpuz turmalin, çok çeşitli renklere sahip elbait sınıfına aittir. Şeffaftan yarı saydamdır ve değerli taşlar ve mineral örnekleri olarak oldukça değerlidir. Elbait grubundaki herhangi bir kristal gibi, karpuz turmalin bir sodyum lityum alüminyum borosilikat hidroksit mineraldir.

En çok arzu edilen Karpuz turmalin, sıcak pembe çekirdeği çevreleyen 2 yeşil tonda sağlam halkalar gösterir. Bu tür karpuz turmalinine genellikle “gerçek” karpuz turmalin denir.

karpuz turmalin kolye
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin kolyeleri görün
Bununla birlikte, karpuz turmalin diğer renk kombinasyonlarında da bulunabilir. Örneğin, pembe dış halkalara ve yeşil bir çekirdeğe veya nadir mavi turmalin tonlarına sahip bir ters karpuz. Ayrıca, turmalinler genellikle bazı insanların çatlak veya kusur olarak karışabileceği birkaç kapanım içerir.

Karpuz turmalin genellikle en fazla 3 karat ağırlığında, daha küçük boyutlarda bulunur. 4 karattan daha büyük boyutlardaki gerçek karpuz turmalinleri nadiren bulunur ve son derece değerlidir.

Karpuz turmalinleri, turmalin ailesindeki diğer kristaller gibi pleokroik olarak kabul edilir. Bu, kristalin uzun ekseni aşağı bakıldığında yandan bakıldığında olduğundan daha koyu renkte olduğu anlamına gelir.

Bu özellik gem sadece yönde daha kalın olduğu fikrinin ötesine geçer. Eşit boyutlu karpuz turmalinleri bile bu özelliği gösterecektir.

Ayrıca karpuz turmalinleri de piezoelektriktir. Bu, ısıtıldığında veya sıkıştırıldığında, zıt uçlarda farklı bir elektrik yükünün oluşacağı anlamına gelir. Öte yandan, karpuz turmaline bir elektrik potansiyeli uygulanırsa, statik elektrik etkilerine neden olacaktır. Kristali ovalarken aynı etkiyi elde edebilirsiniz.

karpuz turmalin küpe

Water Melon Karpuz Turmalin

Water Melon Karpuz Turmalin

Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin küpelerini görün
Metafizik İyileştirme Özellikleri
Lütfen Dikkat: Aşağıdaki iyileştirme özellikleri yalnızca bilgi amaçlıdır. Daha ileri tedaviler ve ilaçlar için bir sağlık uzmanına danışın. Bu alternatif tedavilerden herhangi birine geçmeden önce bir uzmanla randevu alın.

Fiziksel İyileşme

Karpuz turmalin, ilaç kitinize veya çantanıza harika bir ektir. Zihinsel veya fiziksel rahatsızlıkların çeşitli semptomlarına yardımcı olduğuna ve hafiflettiğine inanılmaktadır.

Karpuz turmalinin, hiperaktivite semptomlarını tedavi etmenin yanı sıra bağışıklık sisteminin işleyişini artırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca kardiyovasküler bozuklukların tedavisinde de faydalıdır. Ayrıca, endokrin sistemin düzgün çalışmasını ve vücudunuzun sağlığı üzerinde iyi olmasını sağlar.

Karpuz turmalin ayrıca daha hızlı kilo kaybı için metabolizmanızı hızlandırır ve ağrıları hafifletmeye yardımcı olur. Vücudun hasta veya yaralı kısmına karpuz turmalin yerleştirildiğinde, ağrıyı yavaşça giderir ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Bu parlak kristal ayrıca vücuttaki herhangi bir gerilimi ortadan kaldırmak ve tıkanıklıkları gidermek için kullanılır. Bu, genel fiziksel enerjinizi artırmanıza yardımcı olur, böylece gün boyunca daha fazlasını yapabilirsiniz.

İyileştirici enerjisi, paranoya ve histeri semptomlarının hafifletilmesine bile yardımcı olur. Her türlü turmalinin, beynin sağ ve sol hemisferlerini ve vücuttaki kadın ve erkek enerjisini dengelediğine inanılmaktadır. Bu, iyi bir omurga ayarına yardımcı olur, göz ve el koordinasyonunu iyileştirir ve disleksi tedavisine yardımcı olur.

karpuz turmalin boncuklar
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin boncuklarını görün
Bu renkli kristalin ayrıca sinirlerin ve kasların hızlı bir şekilde yenilenmesine yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Bu, artrit ve skleroz semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur. Beyin, kalp, akciğerler ve bağırsakları güçlendirmeye bile yardımcı olur.

Tüm turmalinler piezoelektrik olduğundan, karpuz turmalin sizi cep telefonları, bilgisayarlar ve diğer elektronik cihazların neden olduğu elektromanyetik radyasyonun olumsuz etkilerinden korumanıza yardımcı olur.

Sık sık kabuslar veya hatta uyurgezerlik yaşayanlar için, yastığınızın altına yerleştirilmiş bir karpuz turmalin faydalı olabilir, Tüm turmalinler demir izleri içerdiğinden, bu renkli kristal kabuslarla savaşır ve daha huzurlu ve huzurlu bir uyku çekmenize izin verir.

Karpuz Turmalin

Karpuz Turmalin

Ayrıca, negatif enerjiyi pozitif enerjilere ileterek havanın genel titreşimini artırır. Bu, daha iyi uyumanıza yardımcı olur, böylece daha tazelenmiş olarak uyanırsınız.

karpuz turmalin bilezikler
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin bileziklerini görün
Çakralarınızı İyileştirir ve Dengeler

Ayrıca, diğer turmalin kristalleri gibi, karpuz turmalin de çakralarınızı dengelemenize izin verir. Elinizdeki bu tonla ADD veya DEHB belirtilerini yeniden yaşayabilirsiniz. Aşırı sahiplenme, manipülatif davranış veya sürekli heyecan için özlem arzusunu azaltmaya yardımcı olur.

İlgili Mesaj: Yeşil Turmalin: Anlam, Özellikler, Takı ve Bilmeniz Gereken Her Şey için Nihai Rehber
Karpuz turmalin, kalp çakralarının yanı sıra yüksek kalp çakralarının büyük bir aktivatörü olarak kabul edilir. Kalbin renklerini temsil eden pembe ve yeşil renkleri. Kalp çakrası dengesizse, hayatınızda ortaya çıkabilecek herhangi bir sorun için ani kıskançlık, öfke veya başkalarını suçlamaya neden olur. Bu, öz-değerin sürekli olarak doğrulanmasına, başkalarına karşı merhametten yoksun veya sevilmez hissetmeye yol açacaktır.

Elinde bir karpuz turmalin ile hayatınıza renk katar ve alt çakraları daha yüksek çakralarla birleştirmenize ve homeostaza ulaşmanıza izin verir.

karpuz turmalin yüzük
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin halkalarını görün
Karpuz Turmalin Takıları
Karpuz turmalin, tasarımcı mücevherlerde çok yönlülük sunan özellikle güzel ve dayanıklı bir kristaldir. Günlük kullanım için kullanabilir veya en resmi elbisenizle veya kıyafetlerinizle eşleştirebilirsiniz.

Bu kullanılabilen yüzük , bilezik ve küpe . Bununla birlikte, kalp çakralarınız üzerinde çalıştığına inanıldığından, çoğu kuyumcu kolye veya kolye içine karpuz turmalini yerleştirir . Bu mücevher parçaları, kristali kalbinize yakın yerleştirmenizi sağlar, böylece iyileştirici özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Karpuz Turmalin Satış

Karpuz Turmalin Satış

Karpuz Turmalin genellikle bileziklere ve küpelere veya cabochons’a uyacak şekilde boncuklara kesilir , kolye ve halkalara sığacak yuvarlak bir kubbe ile düz bir sırt.

Ek olarak, karpuz turmalin bazen benzersiz bir kelebek kanat şekline de kesilir. Bu, az sayıda cevherin kesildiği alışılmadık bir kesim. Bununla birlikte, bu kesimdeki karpuz turmalin çoğunlukla kolye ve kolye olarak kullanılır.

Karpuz turmalinli bir mücevher parçası arıyorsanız, ne arayacağınızı bilmeniz önemlidir.

karpuz turmalin küpe
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin küpelerini görün
Karpuz turmalin ile gömülü bir mücevher, mağazalarda sergilenirken veya fotoğraflanırken çarpıcı görünebilir. Bununla birlikte, kristal, ışığın geçmesine ve renk varyasyonunu vurgulamasına izin vermesidir.

Ancak, giyildiğinde, karpuz turmalinli mücevher, ışığın geçme yeteneğini engelleyebilir. Bu, mücevher parçasının düz ve sıkıcı görünmesini sağlar.

Örneğin, halkalara ayarlandığında , karpuz turmalin, ışığın kristalin arkasından geçmesine izin veren yükseltilmiş bir ortamda ayarlandığında en iyi ve parlak görünür.

Bu nedenle, tasarımlarında bu nadir kristalle sıklıkla çalışan ve kristalin rengini doğru bir şekilde sergilemek için nasıl ayarlanması gerektiğini bilen bir sağlayıcıdan karpuz turmalin mücevherleri almanız çok önemlidir.

Ayrıca, karpuz turmalin mücevher satın alırken , belirgin çatlaklara sahip taşlar aramanız gerekir. Turmalinler birkaç doğal kapanım içeren kristallerdir, bu nedenle bir çatlak ve kapanımlar arasında ayrım yapmak zor olabilir. Güçlü ışık altında bakarak, herhangi bir kusur için mücevher yüzeyini hissetmek en iyisidir.

Karpuz turmalinli bir mücevher parçası, nesiller boyunca geçebileceğiniz mükemmel bir yatırım parçası sağlayabilir. BT, hem kristal severlerin hem de kuyumcuların ilgisini çeken harika bir konuşma parçasıdır.

karpuz turmalin kolye
Burada daha eşsiz el işi karpuz turmalin kolye gör
Karpuz Turmalin nereden geliyor?
Bu özel Turmalin kralı ilk olarak Maine, Newry’deki bir madende keşfedildi. Artık Brezilya, Avustralya, Sri Lanka, Afganistan, Madagaskar ve Nijerya’da da bulunabilir.

Brezilya’nın özellikle Minas Gerais bölgesinde en iyi karpuz turmalinlerine sahip olduğu biliniyor. 1970’lerde yüksek dereceli karpuz turmalinin büyük bir cebi bulundu.

Karpuz Turmalin değeri ne kadar
Siyah veya mavi gibi düz renklere sahip diğer turmalinlerden farklı olarak , karpuz turmalin gibi iki renkli turmalinler daha yüksek fiyat etiketlerine sahiptir.

Özellikle, canlı ve açıkça ayrılmış renklere sahip karpuz turmalinleri nadirdir ve daha yüksek bir fiyat etiketine sahiptir. 4 – 7 karat aralığında iyi kristallere sahip temiz taşlar, her rengin iyi ve eşit dağılımı ile karat başına 500 ila 00 dolar arasında bir miktar alabilir.

Ek olarak, karpuz turmalin kristalleri opak veya şeffaf olabilir. İkincisi en yüksek fiyatlara kumanda eder. Bununla birlikte, mükemmel sağlam halkalara sahip opak karpuz turmalin ve parlak pembe bir çekirdeğe sahip, ne kadar opak olduğuna bakılmaksızın aynı yüksekliğe ulaşıyor.

Ayrıca, kelebek kanat şeklinde kesilen karpuz turmalini bulmak özellikle zordur. Bunun nedeni, turmalinlerin kesilmesinin özellikle zor olması ve bir kelebek kanat kesiminin alışılmadık ve sert bir kesimin olmasıdır. Bu kelebek kanat şeklindeki karpuz turmalini son derece değerli kılar.

Son olarak, gerçek karpuz turmalin kristallerinin değeri bu son birkaç yılda önemli ölçüde artmıştır. Çünkü mayınlar tükendi ve bu güzel nadir mücevherleri bulmak zorlaştı.