OTANT�K TA�

ATEŞ KEHRİBAR TAŞI TESBİH

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
ATEŞ KEHRİBAR TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • ATEŞ KEHRİBAR TESBİH
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • GÜMÜŞ KAZAZİYE PÜSKÜL
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA/BALTIK

ATEŞ KEHRİBAR TAŞI TESBİH

Ateş kehribar ağacı reçine fosilleşme yoluyla oluşan bir taştır. kehribar reçine tipik ağaç sap aynı değildir. Bu Pinus succinifera ağacından

ATEŞ KEHRIBARI TESBİH

ATEŞ KEHRIBARI TESBİH

özel olarak kaynaklı. kehribar Fosilleşen kehribar taşları yaklaşık 50 milyon yıl önce oluşmuş, yani Tersiyer dönemine geri izlenebilmektedir. Sarı yumuşak ve yapışkan reçineden oluşturulmuş olduğundan, sarı genellikle hayvan ve bitki inklüzyonlar içerir, çoğunlukla sivrisinek ve diğer böcek türlerinin. Kömür damarları gelişmiş kehribar genellikle ‘resinite’ denir ve Yeni Zelanda kömür dikişleri gelen özellikle kaynaklı numuneler ‘Ambrit’ olarak adlandırılır. kehribar birkaç çeşitlerinden biridir organik değerli taşlar. Organik taşlar en yaygın çeşitleri kehribar içerir inci, mercan ve fildişi.

Kelime ‘kehribar’ Orta Farsça kelime ‘ambar’ türetilmiştir. Başlangıçta kehribar denilen sperm balinaları bağırsaklarında içinde bulunan sertleştirilmiş mumsu bir madde tanımlamak için kullanılmıştır. Bu çok çekici bir aromatik bir kokusu olduğundan kehribargris parfümü üretiminde kullanılır. 14. yüzyılda, terim kehribar kullanımı taş için kehribargris referans kaymıştır. kehribar ve kehribar genellikle plaj kıyılarına vuran bulunabilir hem çünkü birbirleri ile karıştı. İki kolay yoğunluğu ile ayırt edilir. kehribargris çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve tatlı su yüzer. kehribar taşlar tatlı yüzer, ancak tuzlu yüzmezler.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1000 AYAR GÜMÜŞ KAZAZİYE PÜSKÜL %100 HAS ATEŞ KEHRİBAR 1.KALİTE VVS PARLAK BALTIK RUS KEHRİBAR TAŞI TESBİH ÜRÜNÜMÜZ ÖZEL KOLEKSİYONLUK BİR PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

MEŞEİ:RUSYA/BALTIK ATEŞ

PÜSKÜL UZUNLUĞU :11 CM (1000 AYAR GÜMÜŞ KAZAZİYE)

TESBİH İMAME  BOY : 22 CM

PÜSKÜL DAHİL :33 CM

TANE:8X10 MM

GR : 14 GR

kehribar Formasyonu
kehribar oluşum süreci copal reçine dönüşümü ile başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklarda ve örten reçineli sedimanlar basıncı ile tetiklenir. Isı ve basınca maruz bozulmasına ve çürümesine neden olabilir terpenler, iter. Zaman ve direniş sayesinde, reçine sonunda sertleşir ve kehribar içine fosilleşmiştir olur. Birçok ağaç reçinesi üretmek, ancak çoğu aslında kehribar üretmek değildir. Ağaç reçine çürümeye çok esnek ve dayanıklı olmalıdır. Reçine mevduat çoğunluğu güneş ışığı, yağmur ve aşırı sıcaklıklara uzun süre maruz işleyemez.

kehribar belirlenmesi Geri Başa
Diğer çoğu renkli taşlar aksine, kehribar kristal yapı yerine amorf vardır. kehribar bu derece hafif bir olduğu anlamına gelir, çok düşük bir yerçekimi ağırlığına sahiptir. kehribar’ın düşük yoğunluklu tuz suda yüzmeye izin verir. kehribar nedeniyle son derece düşük yoğunluklu taklit etmek zordur. Karşılaştırma yolu ile, bir 5 karat sarı kıymetli taşın toplam boyutu 5 karat zirkon 2,5 kat daha büyük (daha koyu gem türlerinden biri) ‘dir.

kehribar Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Kehribar taşlar için önde gelen kaynağı hemen batısında Kaliningrad, Rusya olduğunu. Bu bölgeden sarı yaklaşık 30 metre derinliğinde kil bulunur. kehribar için ikinci büyük kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibinin kaynaklanan ve genellikle kıyıya yıkanır bulundu edilir. Baltık kehribar ince altın rengi ile tanınır.

Dominik Cumhuriyeti nadir mavi renkli kehribar olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti kehribar diğer kehribar çeşitleri çok daha genç. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri de kehribar mevduat olduğu bilinmektedir.

KEHRİBAR TESBİH

KEHRİBAR TESBİH

kehribar Alış ve kehribar Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
kehribar Rengi
kehribar farklı renklerde bir dizi oluşur, ama çoğunlukla, sarı, turuncu veya kahverengi olduğunu. Altın sarısı kehribar dökmeyen çam ağaçlarından saydam reçine, genellikle zordur. kehribar de neredeyse siyaha limon sarısı ve kahverengi soluk beyazımsı oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti nadir mavi kehribar üretmek için bilinir. Nadir yeşil ve kırmızı renkli sarı de bulunmaktadır. Kırmızı sarı bazen “kiraz kehribar” olarak adlandırılır.

kehribar Açıklık ve Cilası
kehribar açıklık şeffaf opak değişir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Çoğu kehribar örnekleri hava kabarcıkları ve diğer çeşitli kapanım ceplerini var. Pirit kirlilikler bazen kehribar mavimsi bir renk verebilirsiniz. Birçok kehribar çeşitleri sayısız dakika kabarcıklar neden çok bulutlu netlik var; Bu taşlar ‘ateş kehribar tesbih ‘ olarak bilinir.

Açık şeffaflık kehribar bulutlu örneklerden daha arzu edilir. En değerli kehribar taşları böcekleri, bitkileri veya pirit kapanımları içeren olanlardır.

kehribar Kesim ve Şekil
ateş kehribar hemen her zaman cabochon tr kesilir. kehribar nadiren yönlü olduğunu. Geçmişte, sarı genellikle süs deseni için kullanılmıştır. kehribar o kadar yumuşak olduğu için kesmek çok kolaydır. En mücevher türleri gibi, lapidaries, pek çok kehribar taşları açılan benzeri nodüler şekiller ile bitmiş olacak kesmenin esnasında mümkün olduğunca gem kadar korumaya çalışın. Yuvarlak ve oval kehribar taşları çok popüler; Böyle yıldızlı, altıgen, beşgen, trilyonlarca ve kalp şekilleri gibi diğer fantezi şekiller de kolayca kullanılabilir.
Kimyasal formül: C10H16,0 (yaklaşık)
Kristal yapı: Amorf
Renk: Sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı ve diğerleri

Kehribar Dizi Tesbih

Kehribar Dizi Tesbih

Sertlik: 2 – Mohs ölçeğine göre 2.5
Kırılma indisi: 1,539-1,545
Yoğunluk: 1,05-1,09 (yaklaşık)
Ayrılması: Hiçbiri
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: Hiçbiri
Parlaklık: Reçineli
Floresan: Mavimsi beyaz – sarı, yeşil
kehribar Gemstone Çeşitleri ya da diğer benzer Değerli Taş: Başa Dön
Buy coral gemstones
Coral Gemstone
Orada kehribar birçok çeşidi vardır ve çoğu menşe veya renge göre gruplandırılmış. Dominik Cumhuriyeti kehribar bazen nadir mavi meydana gelen ve floresan olabilir. Bu çeşitlilik nadir kehribar olarak kabul ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye döner almaktadır. Uzun dalga UV ışık altında, çok güçlü ve yakın beyaz yansıması vardır. Mavi Dominik Cumhuriyeti kehribar yaklaşık 100 kilogram son derece değerli hale yılda kaynaklı. Jet, inci, mercan ve fildişi dahil kompozisyon yoluyla birkaç benzer organik taşlar vardır.

En Popüler kehribar Çeşitleri:
Baltık ateş kehribar, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleri bulunmaktadır.

Lesser bilinen kehribar Çeşitleri:
Mavi Dominik ,ateş kehribar, resinite, Ambrit, kehribaroid ve preslenmiş kehribar az bilinen kehribar çeşitleri bazılarıdır.

Genellikle taş olarak kabul ederken, parlayan kehribar aslında bir taş, ancak antik dökmeyen ağaçlar bir fosilleşmiş reçine değildir. Dünya’da keşfedilen en eski amber yaklaşık 320 milyon yaşındadır. Bu amber içerir inanılmaz güçlü enerji düşünün!

Genç kehribar taşları az 100.000 yaşında olan; amber en değerli parçaları çok daha eski. (Gerçek kehribar haline ağaç reçinesi için uzun zaman alır).

O kehribar olduğunu bilmek boggling akla değil mi takı sadece satın böyle eski bilge enerji içerir?

Yunanistan’dan Çin’e Kuzey Avrupa’ya – – kehribar kültürlerin çeşitli eski çağlardan beri kullanılmaktadır, çünkü bu sıcak ve güçlü taş atfedilen birçok özellikleri vardır.

Ateş Kehribar Taşı Tesbih

Ateş Kehribar Taşı Tesbih

SO ÖZEL HAKKINDA KEHRİBAR NEDİR?

Amber en belirgin kalite eski, eski, (çok eski!) Enerjidir. Bununla beraber toprak ve doğal krallığın birikmiş bilgelik geliyor. Sık sık bir ağaç reçinesi olarak başlamış ise amber içinde sıkışıp küçük böcekler görebilirsiniz; Bu amber Taşı’nı oldukça güçlü sihirli özellikleri verir.

Sıcak gelip en popüler kehribar dizi taşları renkleri – sarı, çeşitli turuncu amber güneş taşı olarak kabul edildi ve neden güneşli kahverengi tonları, budur.

Ancak, mavi bulunan da kehribar taşları olduğunu biliyor muydunuz kırmızı ve yeşil renkler? Kuyumculukta kullanılan kehribar taşlarının birçok renk tedavi edilirken, yine doğal kehribar takılar birçok çarpıcı parçalarını bulabilirsiniz canlı renkler.

Sıcak, şifa, bilge, koruyucu, neşeli – bu sadece eski ve güzel kehribar taşı atfedilen özelliklerin bazıları.

AMBER NEREDEN GELİYOR?

Yüksek kaliteli kehribar ana besleme Kuzey Avrupa’da Baltık ülkelerinden geliyor (Ben varken ben cevapsız, Palanga, Litvanya ünlü kehribar müze var). Dominik Cumhuriyeti, aynı zamanda kehribar taş için iyi bir kaynaktır, özellikle nadir ve çok değerli olan mavi kehribar.

Amber ayrıca İngiltere, Polonya, Rusya, İtalya ve Almanya’da bulunur.

AMBER ÖZEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Farklı kültürlerde kullanımı uzun bir geçmişe sahiptir herhangi bir popüler taş gibi, kehribar mistik özellikleri payını birikmiş.

Amber Asya kültürlerinde “kaplan ruhu” olarak kabul ve cesaret taşı olarak kabul edildi. Amber Parçalar için yapılmıştır koruma, uzun yolculukları sırasında, hem de sarılık tedavisinde kullanılır.
Amber kabul edilir burç emin yılın en sıcak ve güneşli ayın enerjisini yansıtır Kanser Burcunuz ve (tabii ki Kuzey yarımkürede!)

O zamandan beri, insanlar kehribar kullanmayı öğrendim – ve bu bin yıl önce en az 5-6 oldu – kökeni gizemini çözmek için çeşitli girişimler olmuştur.

Kehribar Dizisi Tesbih

Kehribar Dizisi Tesbih

Ve bilimsel çalışmalarda ve folklor önerilen sürümü eserlerinde fantastik derece bazen birbirlerine verim yok.

Başka kim şüphe kimse o kehribar var – Organik kökenli bir mineral, tipik reçineler ait değil bir kerede, bilim adamları bu konuda bir fikir birliğine gelmiş.

Sertleştirilmiş yağ, diğerleri yaban arılarının da taşlaşmış bal görüyorlar eğilimli idi – Bazı araştırmacılar, örneğin o kehribar, ikna edildi. Güneş ışığının etkisi altında donmuş bu deniz köpüğü, orman karınca atık ürünü böylece, dağ tereyağı, toprak yağ “Güneş eter” kalınlaşmış … Ve önerileri de vardı.

Birçok hipotez şaşırtıcı değil, hangi vardı. ateş kehribar değil sadece diğer taşlar tamamen farklı olduğunu, ancak kendisi şekiller, dokular, desenler, boyutları gibi çeşitli renk zenginliği gösteren, bir, eski günlerde sık sık çıkmaza araştırmacılar koymak gibi olağandışı kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip. Ve gerçekten de – bu kömür, çatırdama ve şişkinlik gibi yakar ateşe nedir; ısıtıldığında hava erir erişimine olmadan; sürtünme ile elektrikli; tuzlu suda ateş kehribar ayrı tür askıya alınır – şamandıra. Taş sıcak görünüyor dokunun. Buna ek olarak, sarı bazı adet olan böceklerin geniş bir yelpazede görebilir. Nasıl gidilir mi? Sonuçta, kehribar en sık deniz kıyısında bulunan ve bildiğimiz gibi kelebekler ve sinekler, deniz gerçekleştirilmiştir asla …

Bilim gerçeğin arayışı olsa da, özenle kanıt toplama, insanlar hızla her şey harika, doğaüstü bir şekilde açıkladı.

Her zaman olur: akıl ve mantık güçsüz olduğu, yaratıcılık için bir oda var, hayal çalışmaya başlar. Hayal sorumlu vücut, özellikle de çocuklara ve gençlere gelişmiştir.

Bu nedenle, ateş kehribar dizisi ile ilgili tüm efsaneler uygarlığın şafağında ortaya çıktı.

Her şeyden önce, eskilerin doğaüstü özellikleri kendini kehribar verdi. Bazı ilkel kabileler kehribar ürünleri sihirli ritüellerinde kullanılır. ateş kehribar savaşta ölüm, hastalık kendilerini korumak için muska giydi. Hafifçe ovuşturdu sanki yanı sıra, küçük nesneleri çekmek – İnsanlar bu kehribar vücudun hastalığı “çeker” ve iyi şanslar “çekiyor” inanıyordu. Bu, aşk ilişkilerinde başarıyı getirecek bir kişinin daha güçlü ve daha akıllı yapmak nazar karşı kehribar takı çekilen sorun kalkan inanılırdı …

Tabii ki, ateş kehribar olasılığı oldukça abartılı olduğunu, ancak bir şey modern bilim tarafından reddedildi değildir.

Tabii ki, kehribar dizisi sinir sistemi üzerinde yararlı etkileri vardır, sıcak pürüzsüz yüzey göz ve dokunma hoş onun “güneş” renkli değil, sadece bir zevk değil, aynı zamanda odaklanmaya yardımcı olur ve güven verir.

Buna ek olarak, kehribar yapılmış mücevher giyen sabit, tiroid bezinin hastalıklarında moralinizi düzeltir eklemler, tuz yatakları iltihabı ağrı rahatlatır söylüyorlar.

Ateş Kehribar Tesbih

Ateş Kehribar Tesbih

ateş kehribar hakkında efsaneler gelince onlar fantastik koşullar ve bazen de algılamak ve gerçeğin tane olabilir ayrıntıları kitleler arasında, yakından bakarsanız.

Örneğin, Antik Yunan Phaeton miti açıkça kehribar bitkisel kökenli işaret (43 M.Ö. doğdu Romalı şair Publius Ovid Naso, sunumu bize inmesi) – Uzun bilim adamlarının vardığı aynı sonuca önce.

Konu gözyaşları kehribar ilgili hemen hemen tüm efsane olarak sunuyoruz. Genellikle kozmik oranlarda trajedisi konusunda onlara söyler.
ateş kehribar Açıkçası doğal taş bazı parçalarının gözyaşı şekli cazip doğumu ile ilişkili dramatik olayların fikri üzerine.

Böylece, Sofokles’in (V yüzyıl E..) ateş kehribar – bu ölen kahraman Meleager ve gözyaşları, anne laneti kurbanı oldu.

Litvanya ise Jurate ve Kastytis hakkında efsane kehribar gözyaşları sevgilisi yas, deniz tanrıçası döken.

Tüm efsaneleri sarı – gizli bir anlam tür tutan geçmişten haber. “Iletisi” Oku birçok deneyin – ve her milletin farklı yapar.

Rusya’da, ateş kehribar “Alatyr” ya da sözde “Latyr taş.” “Bel-yanıcı taş Alatyr” yalan “Buyan adasında Okiyane deniz,” halk şarkıları ve masallar, ve antik komplolar söz edilir. Yakmak için yeteneği ateş kehribar “alevlenme”, karakteristik özelliklerinden biri olarak vurgulanmıştır.

Ateş Kehribar Dizi Tesbih

Ateş Kehribar Dizi Tesbih

Rus insanlar var ve masal saf bir kalp ile tek kişi duymak mümkün olan şarkı taş hakkında bir mesel olduğunu.

Bir Baltık kuş Gauja hakkında efsane sadık hizmetkar bir zalim kral yurtdışı ülkeleri itti hangi bir suçla ateş kehribar kaynağını bağlar.

Gerçekler ve varoluş olayların şiirsel algı, kadim halkların doğal gerçekliğin mitolojileştirmesiyle dünyasının bilimsel bilgi ile başlar.

Sözlü geleneğin Transfigured, efsaneleştiren formu korunmuş ve sık sık lider, bize antik bilgi getirdi ve bilimsel araştırma gelecekteki yönünü bekliyor gerçek olaylar hakkında çağlar boyunca taşıdı.

ATEŞ KEHRİBAR TAŞI TESBİH

DOĞAL TAŞ TESBİHLER
ATEŞ KEHRİBAR TAŞI TESBİH
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 14 GR
 • ATEŞ KEHRİBAR TESBİH
 • AYNI GÜN KARGO
 • EŞİ YOK
 • GÜMÜŞ KAZAZİYE PÜSKÜL
 • KDV DAHİL
 • KOLEKSİYON
 • ÖZEL KUTUSUNDA
 • RUSYA/BALTIK
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

ATEŞ KEHRİBAR TAŞI TESBİH

Ateş kehribar ağacı reçine fosilleşme yoluyla oluşan bir taştır. kehribar reçine tipik ağaç sap aynı değildir. Bu Pinus succinifera ağacından

ATEŞ KEHRIBARI TESBİH

ATEŞ KEHRIBARI TESBİH

özel olarak kaynaklı. kehribar Fosilleşen kehribar taşları yaklaşık 50 milyon yıl önce oluşmuş, yani Tersiyer dönemine geri izlenebilmektedir. Sarı yumuşak ve yapışkan reçineden oluşturulmuş olduğundan, sarı genellikle hayvan ve bitki inklüzyonlar içerir, çoğunlukla sivrisinek ve diğer böcek türlerinin. Kömür damarları gelişmiş kehribar genellikle ‘resinite’ denir ve Yeni Zelanda kömür dikişleri gelen özellikle kaynaklı numuneler ‘Ambrit’ olarak adlandırılır. kehribar birkaç çeşitlerinden biridir organik değerli taşlar. Organik taşlar en yaygın çeşitleri kehribar içerir inci, mercan ve fildişi.

Kelime ‘kehribar’ Orta Farsça kelime ‘ambar’ türetilmiştir. Başlangıçta kehribar denilen sperm balinaları bağırsaklarında içinde bulunan sertleştirilmiş mumsu bir madde tanımlamak için kullanılmıştır. Bu çok çekici bir aromatik bir kokusu olduğundan kehribargris parfümü üretiminde kullanılır. 14. yüzyılda, terim kehribar kullanımı taş için kehribargris referans kaymıştır. kehribar ve kehribar genellikle plaj kıyılarına vuran bulunabilir hem çünkü birbirleri ile karıştı. İki kolay yoğunluğu ile ayırt edilir. kehribargris çok daha düşük bir yoğunluğa sahiptir ve tatlı su yüzer. kehribar taşlar tatlı yüzer, ancak tuzlu yüzmezler.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1000 AYAR GÜMÜŞ KAZAZİYE PÜSKÜL %100 HAS ATEŞ KEHRİBAR 1.KALİTE VVS PARLAK BALTIK RUS KEHRİBAR TAŞI TESBİH ÜRÜNÜMÜZ ÖZEL KOLEKSİYONLUK BİR PARÇA OLUP SATILDIĞINDA REYONUMUZDAN KALKAR.

MEŞEİ:RUSYA/BALTIK ATEŞ

PÜSKÜL UZUNLUĞU :11 CM (1000 AYAR GÜMÜŞ KAZAZİYE)

TESBİH İMAME  BOY : 22 CM

PÜSKÜL DAHİL :33 CM

TANE:8X10 MM

GR : 14 GR

kehribar Formasyonu
kehribar oluşum süreci copal reçine dönüşümü ile başlar. Dönüşüm, yüksek sıcaklıklarda ve örten reçineli sedimanlar basıncı ile tetiklenir. Isı ve basınca maruz bozulmasına ve çürümesine neden olabilir terpenler, iter. Zaman ve direniş sayesinde, reçine sonunda sertleşir ve kehribar içine fosilleşmiştir olur. Birçok ağaç reçinesi üretmek, ancak çoğu aslında kehribar üretmek değildir. Ağaç reçine çürümeye çok esnek ve dayanıklı olmalıdır. Reçine mevduat çoğunluğu güneş ışığı, yağmur ve aşırı sıcaklıklara uzun süre maruz işleyemez.

kehribar belirlenmesi Geri Başa
Diğer çoğu renkli taşlar aksine, kehribar kristal yapı yerine amorf vardır. kehribar bu derece hafif bir olduğu anlamına gelir, çok düşük bir yerçekimi ağırlığına sahiptir. kehribar’ın düşük yoğunluklu tuz suda yüzmeye izin verir. kehribar nedeniyle son derece düşük yoğunluklu taklit etmek zordur. Karşılaştırma yolu ile, bir 5 karat sarı kıymetli taşın toplam boyutu 5 karat zirkon 2,5 kat daha büyük (daha koyu gem türlerinden biri) ‘dir.

kehribar Kökeni ve Gemstone Kaynakları dön
Kehribar taşlar için önde gelen kaynağı hemen batısında Kaliningrad, Rusya olduğunu. Bu bölgeden sarı yaklaşık 30 metre derinliğinde kil bulunur. kehribar için ikinci büyük kaynak Baltık bölgesidir. Baltık kehribar deniz dibinin kaynaklanan ve genellikle kıyıya yıkanır bulundu edilir. Baltık kehribar ince altın rengi ile tanınır.

Dominik Cumhuriyeti nadir mavi renkli kehribar olduğu bilinmektedir. Dominik Cumhuriyeti kehribar diğer kehribar çeşitleri çok daha genç. İtalya, Romanya, Çin, Japonya, Burma (Myanmar), Meksika, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri de kehribar mevduat olduğu bilinmektedir.

KEHRİBAR TESBİH

KEHRİBAR TESBİH

kehribar Alış ve kehribar Gemstone Değer Belirlenmesi Başa Dön
kehribar Rengi
kehribar farklı renklerde bir dizi oluşur, ama çoğunlukla, sarı, turuncu veya kahverengi olduğunu. Altın sarısı kehribar dökmeyen çam ağaçlarından saydam reçine, genellikle zordur. kehribar de neredeyse siyaha limon sarısı ve kahverengi soluk beyazımsı oluşabilir. Dominik Cumhuriyeti nadir mavi kehribar üretmek için bilinir. Nadir yeşil ve kırmızı renkli sarı de bulunmaktadır. Kırmızı sarı bazen “kiraz kehribar” olarak adlandırılır.

kehribar Açıklık ve Cilası
kehribar açıklık şeffaf opak değişir ve reçineli bir parlaklığa sahiptir. Çoğu kehribar örnekleri hava kabarcıkları ve diğer çeşitli kapanım ceplerini var. Pirit kirlilikler bazen kehribar mavimsi bir renk verebilirsiniz. Birçok kehribar çeşitleri sayısız dakika kabarcıklar neden çok bulutlu netlik var; Bu taşlar ‘ateş kehribar tesbih ‘ olarak bilinir.

Açık şeffaflık kehribar bulutlu örneklerden daha arzu edilir. En değerli kehribar taşları böcekleri, bitkileri veya pirit kapanımları içeren olanlardır.

kehribar Kesim ve Şekil
ateş kehribar hemen her zaman cabochon tr kesilir. kehribar nadiren yönlü olduğunu. Geçmişte, sarı genellikle süs deseni için kullanılmıştır. kehribar o kadar yumuşak olduğu için kesmek çok kolaydır. En mücevher türleri gibi, lapidaries, pek çok kehribar taşları açılan benzeri nodüler şekiller ile bitmiş olacak kesmenin esnasında mümkün olduğunca gem kadar korumaya çalışın. Yuvarlak ve oval kehribar taşları çok popüler; Böyle yıldızlı, altıgen, beşgen, trilyonlarca ve kalp şekilleri gibi diğer fantezi şekiller de kolayca kullanılabilir.
Kimyasal formül: C10H16,0 (yaklaşık)
Kristal yapı: Amorf
Renk: Sarı, kahverengi, turuncu, kırmızı ve diğerleri

Kehribar Dizi Tesbih

Kehribar Dizi Tesbih

Sertlik: 2 – Mohs ölçeğine göre 2.5
Kırılma indisi: 1,539-1,545
Yoğunluk: 1,05-1,09 (yaklaşık)
Ayrılması: Hiçbiri
Şeffaflık: Opak Şeffaf
Çift Kırılma / Birefringence: Hiçbiri
Parlaklık: Reçineli
Floresan: Mavimsi beyaz – sarı, yeşil
kehribar Gemstone Çeşitleri ya da diğer benzer Değerli Taş: Başa Dön
Buy coral gemstones
Coral Gemstone
Orada kehribar birçok çeşidi vardır ve çoğu menşe veya renge göre gruplandırılmış. Dominik Cumhuriyeti kehribar bazen nadir mavi meydana gelen ve floresan olabilir. Bu çeşitlilik nadir kehribar olarak kabul ve doğal ve ultraviyole ışık kaynakları altında maviye döner almaktadır. Uzun dalga UV ışık altında, çok güçlü ve yakın beyaz yansıması vardır. Mavi Dominik Cumhuriyeti kehribar yaklaşık 100 kilogram son derece değerli hale yılda kaynaklı. Jet, inci, mercan ve fildişi dahil kompozisyon yoluyla birkaç benzer organik taşlar vardır.

En Popüler kehribar Çeşitleri:
Baltık ateş kehribar, kemik kehribar ve Dominik kehribar en yaygın kehribar çeşitleri bulunmaktadır.

Lesser bilinen kehribar Çeşitleri:
Mavi Dominik ,ateş kehribar, resinite, Ambrit, kehribaroid ve preslenmiş kehribar az bilinen kehribar çeşitleri bazılarıdır.

Genellikle taş olarak kabul ederken, parlayan kehribar aslında bir taş, ancak antik dökmeyen ağaçlar bir fosilleşmiş reçine değildir. Dünya’da keşfedilen en eski amber yaklaşık 320 milyon yaşındadır. Bu amber içerir inanılmaz güçlü enerji düşünün!

Genç kehribar taşları az 100.000 yaşında olan; amber en değerli parçaları çok daha eski. (Gerçek kehribar haline ağaç reçinesi için uzun zaman alır).

O kehribar olduğunu bilmek boggling akla değil mi takı sadece satın böyle eski bilge enerji içerir?

Yunanistan’dan Çin’e Kuzey Avrupa’ya – – kehribar kültürlerin çeşitli eski çağlardan beri kullanılmaktadır, çünkü bu sıcak ve güçlü taş atfedilen birçok özellikleri vardır.

Ateş Kehribar Taşı Tesbih

Ateş Kehribar Taşı Tesbih

SO ÖZEL HAKKINDA KEHRİBAR NEDİR?

Amber en belirgin kalite eski, eski, (çok eski!) Enerjidir. Bununla beraber toprak ve doğal krallığın birikmiş bilgelik geliyor. Sık sık bir ağaç reçinesi olarak başlamış ise amber içinde sıkışıp küçük böcekler görebilirsiniz; Bu amber Taşı’nı oldukça güçlü sihirli özellikleri verir.

Sıcak gelip en popüler kehribar dizi taşları renkleri – sarı, çeşitli turuncu amber güneş taşı olarak kabul edildi ve neden güneşli kahverengi tonları, budur.

Ancak, mavi bulunan da kehribar taşları olduğunu biliyor muydunuz kırmızı ve yeşil renkler? Kuyumculukta kullanılan kehribar taşlarının birçok renk tedavi edilirken, yine doğal kehribar takılar birçok çarpıcı parçalarını bulabilirsiniz canlı renkler.

Sıcak, şifa, bilge, koruyucu, neşeli – bu sadece eski ve güzel kehribar taşı atfedilen özelliklerin bazıları.

AMBER NEREDEN GELİYOR?

Yüksek kaliteli kehribar ana besleme Kuzey Avrupa’da Baltık ülkelerinden geliyor (Ben varken ben cevapsız, Palanga, Litvanya ünlü kehribar müze var). Dominik Cumhuriyeti, aynı zamanda kehribar taş için iyi bir kaynaktır, özellikle nadir ve çok değerli olan mavi kehribar.

Amber ayrıca İngiltere, Polonya, Rusya, İtalya ve Almanya’da bulunur.

AMBER ÖZEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Farklı kültürlerde kullanımı uzun bir geçmişe sahiptir herhangi bir popüler taş gibi, kehribar mistik özellikleri payını birikmiş.

Amber Asya kültürlerinde “kaplan ruhu” olarak kabul ve cesaret taşı olarak kabul edildi. Amber Parçalar için yapılmıştır koruma, uzun yolculukları sırasında, hem de sarılık tedavisinde kullanılır.
Amber kabul edilir burç emin yılın en sıcak ve güneşli ayın enerjisini yansıtır Kanser Burcunuz ve (tabii ki Kuzey yarımkürede!)

O zamandan beri, insanlar kehribar kullanmayı öğrendim – ve bu bin yıl önce en az 5-6 oldu – kökeni gizemini çözmek için çeşitli girişimler olmuştur.

Kehribar Dizisi Tesbih

Kehribar Dizisi Tesbih

Ve bilimsel çalışmalarda ve folklor önerilen sürümü eserlerinde fantastik derece bazen birbirlerine verim yok.

Başka kim şüphe kimse o kehribar var – Organik kökenli bir mineral, tipik reçineler ait değil bir kerede, bilim adamları bu konuda bir fikir birliğine gelmiş.

Sertleştirilmiş yağ, diğerleri yaban arılarının da taşlaşmış bal görüyorlar eğilimli idi – Bazı araştırmacılar, örneğin o kehribar, ikna edildi. Güneş ışığının etkisi altında donmuş bu deniz köpüğü, orman karınca atık ürünü böylece, dağ tereyağı, toprak yağ “Güneş eter” kalınlaşmış … Ve önerileri de vardı.

Birçok hipotez şaşırtıcı değil, hangi vardı. ateş kehribar değil sadece diğer taşlar tamamen farklı olduğunu, ancak kendisi şekiller, dokular, desenler, boyutları gibi çeşitli renk zenginliği gösteren, bir, eski günlerde sık sık çıkmaza araştırmacılar koymak gibi olağandışı kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip. Ve gerçekten de – bu kömür, çatırdama ve şişkinlik gibi yakar ateşe nedir; ısıtıldığında hava erir erişimine olmadan; sürtünme ile elektrikli; tuzlu suda ateş kehribar ayrı tür askıya alınır – şamandıra. Taş sıcak görünüyor dokunun. Buna ek olarak, sarı bazı adet olan böceklerin geniş bir yelpazede görebilir. Nasıl gidilir mi? Sonuçta, kehribar en sık deniz kıyısında bulunan ve bildiğimiz gibi kelebekler ve sinekler, deniz gerçekleştirilmiştir asla …

Bilim gerçeğin arayışı olsa da, özenle kanıt toplama, insanlar hızla her şey harika, doğaüstü bir şekilde açıkladı.

Her zaman olur: akıl ve mantık güçsüz olduğu, yaratıcılık için bir oda var, hayal çalışmaya başlar. Hayal sorumlu vücut, özellikle de çocuklara ve gençlere gelişmiştir.

Bu nedenle, ateş kehribar dizisi ile ilgili tüm efsaneler uygarlığın şafağında ortaya çıktı.

Her şeyden önce, eskilerin doğaüstü özellikleri kendini kehribar verdi. Bazı ilkel kabileler kehribar ürünleri sihirli ritüellerinde kullanılır. ateş kehribar savaşta ölüm, hastalık kendilerini korumak için muska giydi. Hafifçe ovuşturdu sanki yanı sıra, küçük nesneleri çekmek – İnsanlar bu kehribar vücudun hastalığı “çeker” ve iyi şanslar “çekiyor” inanıyordu. Bu, aşk ilişkilerinde başarıyı getirecek bir kişinin daha güçlü ve daha akıllı yapmak nazar karşı kehribar takı çekilen sorun kalkan inanılırdı …

Tabii ki, ateş kehribar olasılığı oldukça abartılı olduğunu, ancak bir şey modern bilim tarafından reddedildi değildir.

Tabii ki, kehribar dizisi sinir sistemi üzerinde yararlı etkileri vardır, sıcak pürüzsüz yüzey göz ve dokunma hoş onun “güneş” renkli değil, sadece bir zevk değil, aynı zamanda odaklanmaya yardımcı olur ve güven verir.

Buna ek olarak, kehribar yapılmış mücevher giyen sabit, tiroid bezinin hastalıklarında moralinizi düzeltir eklemler, tuz yatakları iltihabı ağrı rahatlatır söylüyorlar.

Ateş Kehribar Tesbih

Ateş Kehribar Tesbih

ateş kehribar hakkında efsaneler gelince onlar fantastik koşullar ve bazen de algılamak ve gerçeğin tane olabilir ayrıntıları kitleler arasında, yakından bakarsanız.

Örneğin, Antik Yunan Phaeton miti açıkça kehribar bitkisel kökenli işaret (43 M.Ö. doğdu Romalı şair Publius Ovid Naso, sunumu bize inmesi) – Uzun bilim adamlarının vardığı aynı sonuca önce.

Konu gözyaşları kehribar ilgili hemen hemen tüm efsane olarak sunuyoruz. Genellikle kozmik oranlarda trajedisi konusunda onlara söyler.
ateş kehribar Açıkçası doğal taş bazı parçalarının gözyaşı şekli cazip doğumu ile ilişkili dramatik olayların fikri üzerine.

Böylece, Sofokles’in (V yüzyıl E..) ateş kehribar – bu ölen kahraman Meleager ve gözyaşları, anne laneti kurbanı oldu.

Litvanya ise Jurate ve Kastytis hakkında efsane kehribar gözyaşları sevgilisi yas, deniz tanrıçası döken.

Tüm efsaneleri sarı – gizli bir anlam tür tutan geçmişten haber. “Iletisi” Oku birçok deneyin – ve her milletin farklı yapar.

Rusya’da, ateş kehribar “Alatyr” ya da sözde “Latyr taş.” “Bel-yanıcı taş Alatyr” yalan “Buyan adasında Okiyane deniz,” halk şarkıları ve masallar, ve antik komplolar söz edilir. Yakmak için yeteneği ateş kehribar “alevlenme”, karakteristik özelliklerinden biri olarak vurgulanmıştır.

Ateş Kehribar Dizi Tesbih

Ateş Kehribar Dizi Tesbih

Rus insanlar var ve masal saf bir kalp ile tek kişi duymak mümkün olan şarkı taş hakkında bir mesel olduğunu.

Bir Baltık kuş Gauja hakkında efsane sadık hizmetkar bir zalim kral yurtdışı ülkeleri itti hangi bir suçla ateş kehribar kaynağını bağlar.

Gerçekler ve varoluş olayların şiirsel algı, kadim halkların doğal gerçekliğin mitolojileştirmesiyle dünyasının bilimsel bilgi ile başlar.

Sözlü geleneğin Transfigured, efsaneleştiren formu korunmuş ve sık sık lider, bize antik bilgi getirdi ve bilimsel araştırma gelecekteki yönünü bekliyor gerçek olaylar hakkında çağlar boyunca taşıdı.