OTANT�K TA�

HAS DAMLA KEHRİBAR TAŞI TESBİH

KOLEKSİYON TESBİHLER
Kehribar Tesbih
Fiyatı      :      SATILDI TL
[dpsc_display_product]
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 10 MM KÜRE KESİM
 • 18 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DAMLA KEHRİBAR FOSİLLİ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA

Kehribar sakız (sakız) fosilleşmiş yaygın nedeni renk ve doğal güzellikleri ağaç Neolitik dönemin değerlidir.

Kehribar Taş Tesbih

Kehribar Taş Tesbih

Genellikle bu malzeme dekoratif objeler ve takı yapımında kullanılır. Amber çok değerli bir taş olarak günümüze kadar eski zamanlardan ve verilen çeşitli formlardan [1] halk hekimliğinde ajan şifa parfüm bir unsur olarak .khrba, gibi takılar kullanılmaktadır.

Kimyasal bileşim temelinde tanımlanır amber beş sınıfa ayrılır. kökeninin yumuşak ve yapışkan sakız ağaçları bu yana, kehribar bazen hayvanların ve bitkilerin kısımları kirlilikler gibidir içerir. Ambrit dönemli kömür Kehribar tabakasına değinmektedir Yeni Zelanda bulunabilir [2] .

LÜTFEN ÜRÜNLERİNİZ GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN OTANTİK TAŞ KESİNLİKLE SIKMA PLASTİK VS.ÜRÜN SATMAZ.TAKILARIMIZDA KULLANDIĞIMIZ TÜM MALZEMELER %100 DOĞAL 1.KALİTEDEDİR SATILDIKTAN SONRA ÜRÜNLERİMİZ REYONUMUZDAN KALKMAKTADIR.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1.KALİTE %100 DOĞAL KÜRE KESİM HAS RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI TESBİH İÇERİSİNDE AĞAÇ FOSİLLERİ VAR UCUNDA 1000 AYAR GÜMÜŞ KAZAZİYE PÜSKÜLÜ MEVCUT SÜPER KOLEKSİYON BİR PARÇA.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…
MEŞEİ:RUSYA/KALİNİNGRAD/DAMLA

TANE ÇAPI :10 MM X 33 KÜRE KESİM

TESBİH UZUNLUĞU PÜSKÜL HARİÇ : 18 CM

TESBİH TAM BOY:28 CM

İMAME BOY : 3 CM

 

Baltık kehribar içinde bir karınca
kehribar kehribar kehribar Arapça adından İngilizce adı [3] (kehribar ile soydaş Orta Farsça [4] Ortaçağ Latin ambar ve Orta Fransız Ambre türetilmiştir). 14. yüzyılda ve amber işaret olarak kabul edilen İngiliz ortaçağ kelime, sperm balina alınan bir mumsu katı madde, tanındı. Içinde Roma kökenli dili Geç 13. yüzyıl, Baltık kehribar (fosil reçine) kavramı uzatıldı. İlk başta bu beyaz kehribar veya sarı olarak adlandırılan bu 15. yüzyıl başlarında kabul edilen İngilizce anlamına gelir. Amber azaldığı zaman, kelimenin asıl kavramsal anlamı oldu [3] .

 

yapılan iki kaçıranlar saman kelimelerinin ve mıknatıslar kelime saman olduğunu. Yani Amber içinde, bir kumaş ya da benzeri uygulandığında bu makalede nedeni kullanılan bir statik indüksiyon ve statik elektrik kaçırma saman neden oldu. Arapça bir kelime Kehribar Kehribar Mrb Arapça Farsça kelime “anlamına günümüzde elektrik ” dir.

Kehribar

Kehribar

Yaklaşık 40 milyon 60 yıl önce uzanan bir sivrisinek ve amber içinde hapsolmuş bir sinek,
İki sarı kehribar ve kehribar gri madde ikisi de sahilde yüzen bulundu kağıtları imzalamak için bir araya olacaktı. Amber gres sudan daha az yoğun ve çok yüksek konsantrasyonlarda sarı yüzen ise taşın yoğunluğu daha olsa düşük, mantarlar [5] .

amber, elektron Klasik isimler Latin ve antik Yunan ἤλεκτρον (ELEKTRON), hepsi aynı ἠλέκτωρ “Güneş Shining” ilgili olduğu anlamına [6] [7] . Bir efsaneye göre, zaman fayton oğlu Helios (güneş) öldürüldü, onun yas tutan kız ağaçlar ladin (cins) ve gözyaşı ‘elektron’ Amber idi [8] .

tarafından M.Ö. 4. yüzyılda Amber Theophrastus tarafından MÖ 330 yılında tekrar tartışılmış ve PIETAS (tanrıça) eserinde okyanusta kaybolan, ancak kitap “Natural History” de pleny ve yaşlı tarafından tartışıldığı, sunuldu [9] .

PIETAS söyledi Almanya, Gotik kendi topraklarında Mentonomon için, sakinleri Sahil okyanus girişi olduğunu Balvs adasında 6000 stadia bu alanda sakin bir gün geniş, (ölçüm Yunanistan ve Antik Roma birimi), kendi kıyısında, kehribar görülebilir denizin harç kum şeklinde dışkı şeklinde dalgalar üzerinde yüzer, onlar bunu kullanır olarak bunu sakinleri komşularının yakıt Titan satmak

.
Amber içinde Sivrisinek
Daha önce Pliny Big Island beach Scythia, diyor Xenophon ve lampsakos Basylya PIETAS denilen tarafından, Yunanistan’da hayali bir yolculuk yazarı, Balsya denirdi. varsayım Akdeniz’e Baltık kehribar için iyi bir ticaret yolları, (olarak da bilinen olduğudur Amber Road ). Pliny açıkça o Amber Almanlar devletler Pannonia ihracat. Amber iş güney İtalya’nın antik halkları, en önemli örnekleri Matera Siritide Arkeoloji Müzesi Müzesi’nde bulunabilir oldu. aynı şekilde eski çağlarda Amber Miken rezervlerinden öncesi Akdeniz’de kullanılan Sicilya geliyor [10] .

Kehribar Küre Tesbih

Kehribar Küre Tesbih

Amber Odası kehribar Kaliningrad kullanımı ile yeniden inşa edildi
Palin ayrıca güneş ışınları tarafından üretilen bir sıvı “Nicias Amber diyor bakımından alıntı ve büyük bir güçle anda güneş ışınlarına karşı belirgin rotasyon, yağlı ter üzerinde, yere vurmak olduğunu okyanus akıntıları tarafından sevk ve Almanya’nın kıyısında taşınacaktır, bırakın. ” hangi Sarı göre bir hayali ek olarak iyi sakız ağaçları ve yerli Latince adı succinum değinir o amber kökeni farkında olan Plinius yorum alıntı, “güneş tarafından üretilen” [11] .
Matera Arkeoloji Müzesi Siritide
O da Amber ayrıca Mısır ve Hindistan’da bulunabilir ve o da kendi dük Suriye kadınlar çaldığında söyleyerek, ve Harpks, kehribar notları elektrostatik özellikleri denir diyor.

Palin “O Sezar bu adaların Glæsaria adı birini vermek Alman filosu, sipariş çünkü, Alman ismi, Amber Glaesum olduğunu söyledi Berberiler Austeravia Avusturya olarak tanındı.” berne- olarak düşük Almanca Orta Aşağı Almanca ortasında, amber içinde, barn-, börnstēn da bilinir. 18. yüzyılda Aşağı Almanca Yüksek Almanca kelime de önemlidir kabul edildi.

On dokuzuncu yüzyılın başlarında, yakın Crosswicks Creek arasında Kuzey Amerika New Jersey buluşlardan Amber hakkında ilk rapor Trenton, New Jersey bölgesindeki Camden ve Woodbury yakın alınan [12] .

Mineraloji [ değiştir ]
Amber fosillerin reçine organik bileşiklerin bitki ya da hayvan kökeni bulunduğu (organik taşlar). Antik çağda, jeolog çam ağaçları (Pytvs-Svksynyfra) dışarı ve kuruduktan sonra ve sertleşme koni şeklindeki sakız denilen fosiller buna göre ve kayalar.

Damla Kehribar Tesbih

Damla Kehribar Tesbih

kompozisyon ve oluşumu [ değiştir ]
türleri Amber heterojen reçine veya daha az alkol vardır (sakız), eter ve çözünür kloroform gibi çözünmeyen katran gibi malzeme. Birkaç öncüleri ailenin serbest radikal polimerizasyonu Amber moleküler bulut gerekir , örneğin COMMUNIC asit, cummunol ve için biformene olan [13] [14] . Amber genel formül C 10 H 16 O 200 ° C (392 ° F) üstünde ısıtma “” Rosin Amber “ya da denilen analizi ve yağ Amber Amber dışarı, ve artık mevduat yapar “hayatta; yağda çözünen zaman amber bitüm terebentin veya yağ tuval bu” amber cila “ya da” kehribar vernik “formlar [13] .

Bina [ Düzenle ]

Değil cilalı kehribar
nedeniyle çökel birinci reçine tarafından üretilen, yüksek basınç ve sıcaklık moleküler polimerizasyon, boya Knd.thml basınç ve sıcaklık döner terpenler Amber sıkıştırılır ve oluşumuna neden [15] .

Bu olay için reçine korozyona dayanıklı olmalıdır. Bazı ağaçlar sakız üretmek, ancak çoğu durumda bu mevduat fiziksel ve kimyasal işlemlerle kırılmış olabilir. ışık, yağmura maruz ve aşırı sıcaklıklara (bakteri ve mantarlar gibi) Mykrvavrganyzm sakız bozulmasına yol açar. daha fazla sakız sarı olmak hayatta için, bu tür kuvvetler ya da kuvvetlerin üretim koşulları altında dayanıklı olmalı [16] .

KEHRİBAR TESBİH

KEHRİBAR TESBİH

Sakız ağacı, kehribar kaynak
Botanik kökenli [ değiştir ]
iki kategoriye Avrupa fosilleşmiş reçine; ünlü Baltık kehribar ve diğer benzer gruplar Aghathis olduğunu. Fosilleşmiş reçine ve Afrikalı Amerikalılar neredeyse yeni grup Hymenaea bağlantılı [17] , Baltık Khrbahay kabul edilir iken bu kuzey Avrupa’da yaşayan reçine fosilleşmiş bitki Sciadopityaceae ailesi [18] .

Kirlilikler [ değiştir ]
yaşayan ağaçların sakız anormal büyüme, kehribar oluşumuna yol açabilir [19] . Safsızlıklar genellikle döken üzerinde, özellikle sakız gözlenir. Böyle brüt firniss kehribar denir.

Bu gibi katkı maddeleri, diğer maddeler, beklenmedik sarı renk üretilebilir. Pirit mavi yapabilir. Kemikli kehribar sakız içinde birden çok küçük kabarcıklar onun bulutlu donukluk olduğunu borçludur [20] Ancak, sözde siyah kehribar, aslında, sadece tür Shbq olduğunu.

Karanlık Amber ve hatta opak kehribar, bu düşünülen yüksek enerjili, yüksek kontrast ve yüksek çözünürlüklü gelen kirliliklerin bu X-ışını kullanımı [21]

Madencilik ve işleme [ değiştir ]

Holosen mevduat, Gdansk, Polonya çıkarılan Baltık kehribar
Dağıtım ve maden [ değiştir ]

Benzersiz renk Baltık kehribar. tumbling
Amber taşlar ağırlıklı çağında dünyada Dvrrh, Kretase veya daha genç yaygın. Tarihsel, eski West Coast Königsberg Prusya amber dünyanın önde gelen kaynağı oldu. Dünyanın en ekstrakte amber% 90 hala 1946 yılında bölgesinde yer almaktadır, Kaliningrad Rusya idi [22] .oyma kehribar deniz tabanının dalgaları ve ellerin parçaları, emme veya dalış toplanmaktadır. Başka bir yerde, kehribar yanı sıra açık olacak galeride yeraltı işlerinde çıkarılmaktadır. Blue Earth düğümleri çıkarılır ve kum ve yaptım su içeren döner varil içinde bulunabilir opak kabuk, silinmelidir. Bu kabuk giyin, kehribar Denizi ortadan kaldırır [20] .

Doğal Kehribar Tesbih

Doğal Kehribar Tesbih

Turmalin Karayip , özellikle Dominik mavi kehribar nedeniyle tünelin kaybı riski tehlikeli bir delikten mayınlı [23] .

İyileştirme [ değiştir ]
Viyana kehribar fabrikaları, bu freze ve beyaz su veya çürük taş ve yağ cilası ile tamamlandığında, boru ve kullandıkları diğer sigara araçları üretmek için sarı soluk. Nihai parıltı Fanila ile sürtünme tarafından verilir. Amber yavaş yavaş yağı Duş yaparken, ısıtma, yumuşak ve esnek olacaktır. amber iki adet beraber sıcakken birbirine bastırmak, daha sonra keten tohumu yağı yüzeylerin emprenye ısıtılması ve tarafından kullanılabilir. Bulutlu kehribar doldurur sayısız gözenekler yağ karanlık olurdu, yani yağ banyosuna açıklık olabilir. sırayla büyük boyutta mevcut küçük parçalar, eskiden atılır ya da sadece cilalı için kullanılan, “ambroid” oluşturmak veya kullanılan “kehribar basılı” için. Bu hava hassas parçaların olmaması ve tahrik edilen bir metal plaka gözenekleri içinde yumuşak yoğun hidrolik basınç, amber ile büyük bir kütle haline sıkıştırılmıştır. Bu ürün yaygın olarak kullanılan ucuz takı ve sigara ekipman üretimi için kullanılır. Bu yoğun kehribar parlak renkler ve bir pırıltı kombinasyonu polarize. Amber genellikle vernik ve reçine, hem de selüloit ve hatta diğer reçinelerle ilişkili cam Karmyrvd için. Baltık kehribar bazen yapay renklendirme, ama yine de sözde “Amber Gerçek” olarak adlandırılan [20] .
Baltık kıyılarından kehribar Avcılık, kış fırtınaları Gdansk, Polonya yakın .. amber parçaları atmak
Görünüm [ değiştir ]
Sarı farklı renklerde bir dizi ortaya çıkar. Sarı her zamanki sarı-turuncu-kahverengi ve sarı olarak Amber kahverengi ve siyah Lymvvyy değişir soluk beyaz arasında değişen bir renk yelpazesi bulunabilir. Diğer renkler nadir ve çok popüler, yeşil amber ve hatta mavi kehribar, (bazen bilinen “kiraz kehribar” olarak anılacaktır) alışılmadık kırmızı kehribar içerir.
kirlilikler ile Baltık kehribar
Sert sarı kehribar, şeffaf, sarı, turuncu, ya da iğne yapraklı dökmeyen kahverengi fosil reçine. Amber olarak bilinen Arapça, içine (elektrik özellikleri kaçırılması anlamına gelir emilimi ile saman,) saman Ruba tarafından bestelenen Pehlevi Farsça kelime (elektrik için daha sonra Arapça bir kelime), Amber de Avrupa çağırdı. Baltık Denizi’nin güney kıyılarında, Amber Batı, sarı Avrupa’da bulunan ve Ortadoğu ticaret yoluyla geldi. Sarı Plaj İş kehribar Belki ambergris olarak neden adamak olacaktır. Buna ek olarak, amber gibi, sakız tütsü olarak yanmış olabilir. sakız daha yaygın kullanımı, ancak kolayca kesilmiş ve parlatılmış-up, güzel takı haline getirilebilir vermek oldu. Birçok son derece şeffaf Amber bulutlu ve opak amber ile karşılaştırıldığında Khrbahay ödüllü. Opak kehribar sayıda küçük kabarcıklar içerir. Bilinen “Amber Kemik” olarak bilinen amber bu tip [24] .

Kehribar Tesbih

Kehribar Tesbih

Tüm Dominik kehribar floresan olmasına rağmen, nadir Dominik kehribar mavi kehribar. doğal güneş ışığına ve diğer ışık kaynağı, kısmen ya da tamamen , UV olup. ultraviyole radyasyon dalga boyunda, hemen hemen beyaz, çok güçlü yansıtmaktadır. yılda sadece yaklaşık 100 kilogram (220 pound), değerli ve pahalı bir şey bulunabilir o [25] .
Yantarny Amber mayın “Prymrskvj”, Kaliningrad, Rusya

Dominik Cumhuriyeti mavi kehribar
Sınıflandırma [ değiştir ]
Potansiyel Fsylh bitki sakızı iki tür temelde vardır. kozalaklı ve angiospermlerde tarafından üretilen terpenler, izopren (C5H8) birimlerinin bir halka yapısı oluşur. Bugün sadece bir fenolik reçine Angiospermlerde tarafından üretilen. Sarı çizgili olarak bulundu medullosans genellikle üretilen sakız üçüncü bir tip kaybolmuştur. 5 bölüme ayrılmıştır kehribar kehribar kimyasal bileşimi ve yapısı kullanılır [26] . Amber kendi üretim göre, aynı zamanda mücevher taşları ayrı bir kategori olduğunu [27] [28] .

Grup I [ değiştir ]
Bu en bol sınıftır. Bu tür asitler veya Öziç’i olarak labdatriene karboksilik asitler içeren COMMUNIC olan [29] .

Ia [ değiştir ]
Asidik temeli vardır Succinite ve Glessite (Normal Baltık kehribar) dahil olmak üzere. Baltık kehribar kuru damıtma süksinik asit , yüzde 8’e yüzde 3 arasında değişmektedir oranı üretilen ve mat ve kemik çeşitli büyük olduğunu. sarı yanan yaydığı Aromatik ve rahatsız edici dumanı asit başlıca nedeni vardır. kendi ürün süksinik asit, bir seçkin succinite tarafından Baltık kehribar. diğer fosil reçineleri neredeyse daha zor 2 ve 3 arasında Svksnayt. 1.010 1.05 Onun özgül ağırlığı değişkendir. Diğer Amber spektroskopisi nedeniyle emme zirve tarafından belirlenir kızılötesi olabilir karbonil ayırt. Kızılötesi spektroskopi bir amber örnek göreli yaş tespit edebilirsiniz. Süksinik asit istisna olmayabilir ama oldukça asetik asit imha sonucu ana kehribar [30] .

Ib [ değiştir ]
Sınıf la benzer temel asit, süksinik asit var, ama onlar yok.

Ic [ değiştir ]
temel sınıf yetenekli enantio-labdatrienonic asittir. Turmalin Dvmnykyn en belirgindir. kehribar Baltık kehribar daha fazla şeffaflık ile Dvmnykyn ayırt edilir ve genellikle fosil parçalarının daha fazla sayıda yer alıyor. Bu tropikal orman ekosisteminin doğru yeniden uzun gitti İşletmesi olmasıdır [31] . Sakız türü Hymenaea protera Dominik amber kaynağı ve Svksnayt değil retinittir [32] .

Grup II [ değiştir ]
bir baz ile sarı zamkı seskiterpen gibi kadinen , oluşturulur.

Grup III [ değiştir ]
kehribar polistiren vardır.

Kehribar Taş Tesbih

Kehribar Taş Tesbih

Grup IV [ değiştir ]
Dördüncü grup atık kağıt sepeti Khrbahay o polimerize değil, ama esas olarak seskuiterpenoidler sedren vardır.

Grup V [ değiştir ]
Sakız beşinci grup çam veya çam aileden üretildiğini görünüyor.

Jeolojik geçmişi [ değiştir ]

amber bir örnek belirsiz kirliliklerin bir dizi içerir
açılış tarihi en eski kehribar üst Karbonifer dönemi (320 yıl önce) ise [33] . Amber kimyasal kompozisyonu yapan üreticileri ile uyumludur zor-daha sakız çiçekli bitkiler tarafından üretilen gibi, ancak Kretase çiçekli bitkilerin fosil vardır. Amber süre sonra Karbonifer daha erken Kretase , 150 milyon yıl önce, böcekler birlikte bulunduğunda. Lübnan ve Ürdün’den Doğu’dan diğer omurgasız, Eski kehribar gelir. eski bazı örnekler yüksek bilimsel değeri ve kanıt yaklaşık 125-135.000.000 yaşında Amber, ekosistem sağlar [34] .

Lübnan’da, 450’den fazla maruz veya kehribar yüzeylenen Kretase aşağı Dany Azar paleontolog tarafından ve entomolojist Lübnan keşfedildi [35] . eski karasal eklembacaklı omurgasız aileleri ile sayı 20 içeren biyolojik bileşenlerin maruz kalanlar arasında pek çok temsilcisi vardı. Hatta daha önce, Amber Jurassic Lübnan’da bulunmuştur. böcek ve örümcek önemli bir kısmı böcekleri de dahil olmak üzere, Amber Ürdün son zamanlarda keşfedilen Zorapterans ve Clerid ve Bitki Biti eski. 1945’ten sonra etrafında arazi Königsberg için Leningrad kehribar sistematik mayınlı, Rusya, döndü [36] .

Prusya Blue Earth alt katlarda Oligosen Sambia Yarımadası üzerinde oluşur olarak bilinen kum, düzensiz knot ile Amber Prusya gibi tarihi belgelere göre Baltık kehribar veya Svksvnyt (.

 

HAS DAMLA KEHRİBAR TAŞI TESBİH

KOLEKSİYON TESBİHLER
Kehribar Tesbih
Fiyatı      :      SATILDI TL
Ürünün Özellikleri
 • 1.KALİTE RUSYA/KALİNGRAD
 • 10 MM KÜRE KESİM
 • 18 GR
 • AYNI GÜN KARGO
 • DAMLA KEHRİBAR FOSİLLİ
 • KDV DAHİL
 • ÖZEL KUTUSUNDA
[dpsc_display_product]
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

Kehribar sakız (sakız) fosilleşmiş yaygın nedeni renk ve doğal güzellikleri ağaç Neolitik dönemin değerlidir.

Kehribar Taş Tesbih

Kehribar Taş Tesbih

Genellikle bu malzeme dekoratif objeler ve takı yapımında kullanılır. Amber çok değerli bir taş olarak günümüze kadar eski zamanlardan ve verilen çeşitli formlardan [1] halk hekimliğinde ajan şifa parfüm bir unsur olarak .khrba, gibi takılar kullanılmaktadır.

Kimyasal bileşim temelinde tanımlanır amber beş sınıfa ayrılır. kökeninin yumuşak ve yapışkan sakız ağaçları bu yana, kehribar bazen hayvanların ve bitkilerin kısımları kirlilikler gibidir içerir. Ambrit dönemli kömür Kehribar tabakasına değinmektedir Yeni Zelanda bulunabilir [2] .

LÜTFEN ÜRÜNLERİNİZ GERÇEKMİDİR DİYE SORMAYIN OTANTİK TAŞ KESİNLİKLE SIKMA PLASTİK VS.ÜRÜN SATMAZ.TAKILARIMIZDA KULLANDIĞIMIZ TÜM MALZEMELER %100 DOĞAL 1.KALİTEDEDİR SATILDIKTAN SONRA ÜRÜNLERİMİZ REYONUMUZDAN KALKMAKTADIR.

OTANTİK TAŞ FARKI İLE 1.KALİTE %100 DOĞAL KÜRE KESİM HAS RUSYA KALİNİNGRAD KEHRİBAR TAŞI TESBİH İÇERİSİNDE AĞAÇ FOSİLLERİ VAR UCUNDA 1000 AYAR GÜMÜŞ KAZAZİYE PÜSKÜLÜ MEVCUT SÜPER KOLEKSİYON BİR PARÇA.SEVDİKLERİNİZE ÇEKİNMEDEN HEDİYE EDEBİLİRSİNİZ…
MEŞEİ:RUSYA/KALİNİNGRAD/DAMLA

TANE ÇAPI :10 MM X 33 KÜRE KESİM

TESBİH UZUNLUĞU PÜSKÜL HARİÇ : 18 CM

TESBİH TAM BOY:28 CM

İMAME BOY : 3 CM

 

Baltık kehribar içinde bir karınca
kehribar kehribar kehribar Arapça adından İngilizce adı [3] (kehribar ile soydaş Orta Farsça [4] Ortaçağ Latin ambar ve Orta Fransız Ambre türetilmiştir). 14. yüzyılda ve amber işaret olarak kabul edilen İngiliz ortaçağ kelime, sperm balina alınan bir mumsu katı madde, tanındı. Içinde Roma kökenli dili Geç 13. yüzyıl, Baltık kehribar (fosil reçine) kavramı uzatıldı. İlk başta bu beyaz kehribar veya sarı olarak adlandırılan bu 15. yüzyıl başlarında kabul edilen İngilizce anlamına gelir. Amber azaldığı zaman, kelimenin asıl kavramsal anlamı oldu [3] .

 

yapılan iki kaçıranlar saman kelimelerinin ve mıknatıslar kelime saman olduğunu. Yani Amber içinde, bir kumaş ya da benzeri uygulandığında bu makalede nedeni kullanılan bir statik indüksiyon ve statik elektrik kaçırma saman neden oldu. Arapça bir kelime Kehribar Kehribar Mrb Arapça Farsça kelime “anlamına günümüzde elektrik ” dir.

Kehribar

Kehribar

Yaklaşık 40 milyon 60 yıl önce uzanan bir sivrisinek ve amber içinde hapsolmuş bir sinek,
İki sarı kehribar ve kehribar gri madde ikisi de sahilde yüzen bulundu kağıtları imzalamak için bir araya olacaktı. Amber gres sudan daha az yoğun ve çok yüksek konsantrasyonlarda sarı yüzen ise taşın yoğunluğu daha olsa düşük, mantarlar [5] .

amber, elektron Klasik isimler Latin ve antik Yunan ἤλεκτρον (ELEKTRON), hepsi aynı ἠλέκτωρ “Güneş Shining” ilgili olduğu anlamına [6] [7] . Bir efsaneye göre, zaman fayton oğlu Helios (güneş) öldürüldü, onun yas tutan kız ağaçlar ladin (cins) ve gözyaşı ‘elektron’ Amber idi [8] .

tarafından M.Ö. 4. yüzyılda Amber Theophrastus tarafından MÖ 330 yılında tekrar tartışılmış ve PIETAS (tanrıça) eserinde okyanusta kaybolan, ancak kitap “Natural History” de pleny ve yaşlı tarafından tartışıldığı, sunuldu [9] .

PIETAS söyledi Almanya, Gotik kendi topraklarında Mentonomon için, sakinleri Sahil okyanus girişi olduğunu Balvs adasında 6000 stadia bu alanda sakin bir gün geniş, (ölçüm Yunanistan ve Antik Roma birimi), kendi kıyısında, kehribar görülebilir denizin harç kum şeklinde dışkı şeklinde dalgalar üzerinde yüzer, onlar bunu kullanır olarak bunu sakinleri komşularının yakıt Titan satmak

.
Amber içinde Sivrisinek
Daha önce Pliny Big Island beach Scythia, diyor Xenophon ve lampsakos Basylya PIETAS denilen tarafından, Yunanistan’da hayali bir yolculuk yazarı, Balsya denirdi. varsayım Akdeniz’e Baltık kehribar için iyi bir ticaret yolları, (olarak da bilinen olduğudur Amber Road ). Pliny açıkça o Amber Almanlar devletler Pannonia ihracat. Amber iş güney İtalya’nın antik halkları, en önemli örnekleri Matera Siritide Arkeoloji Müzesi Müzesi’nde bulunabilir oldu. aynı şekilde eski çağlarda Amber Miken rezervlerinden öncesi Akdeniz’de kullanılan Sicilya geliyor [10] .

Kehribar Küre Tesbih

Kehribar Küre Tesbih

Amber Odası kehribar Kaliningrad kullanımı ile yeniden inşa edildi
Palin ayrıca güneş ışınları tarafından üretilen bir sıvı “Nicias Amber diyor bakımından alıntı ve büyük bir güçle anda güneş ışınlarına karşı belirgin rotasyon, yağlı ter üzerinde, yere vurmak olduğunu okyanus akıntıları tarafından sevk ve Almanya’nın kıyısında taşınacaktır, bırakın. ” hangi Sarı göre bir hayali ek olarak iyi sakız ağaçları ve yerli Latince adı succinum değinir o amber kökeni farkında olan Plinius yorum alıntı, “güneş tarafından üretilen” [11] .
Matera Arkeoloji Müzesi Siritide
O da Amber ayrıca Mısır ve Hindistan’da bulunabilir ve o da kendi dük Suriye kadınlar çaldığında söyleyerek, ve Harpks, kehribar notları elektrostatik özellikleri denir diyor.

Palin “O Sezar bu adaların Glæsaria adı birini vermek Alman filosu, sipariş çünkü, Alman ismi, Amber Glaesum olduğunu söyledi Berberiler Austeravia Avusturya olarak tanındı.” berne- olarak düşük Almanca Orta Aşağı Almanca ortasında, amber içinde, barn-, börnstēn da bilinir. 18. yüzyılda Aşağı Almanca Yüksek Almanca kelime de önemlidir kabul edildi.

On dokuzuncu yüzyılın başlarında, yakın Crosswicks Creek arasında Kuzey Amerika New Jersey buluşlardan Amber hakkında ilk rapor Trenton, New Jersey bölgesindeki Camden ve Woodbury yakın alınan [12] .

Mineraloji [ değiştir ]
Amber fosillerin reçine organik bileşiklerin bitki ya da hayvan kökeni bulunduğu (organik taşlar). Antik çağda, jeolog çam ağaçları (Pytvs-Svksynyfra) dışarı ve kuruduktan sonra ve sertleşme koni şeklindeki sakız denilen fosiller buna göre ve kayalar.

Damla Kehribar Tesbih

Damla Kehribar Tesbih

kompozisyon ve oluşumu [ değiştir ]
türleri Amber heterojen reçine veya daha az alkol vardır (sakız), eter ve çözünür kloroform gibi çözünmeyen katran gibi malzeme. Birkaç öncüleri ailenin serbest radikal polimerizasyonu Amber moleküler bulut gerekir , örneğin COMMUNIC asit, cummunol ve için biformene olan [13] [14] . Amber genel formül C 10 H 16 O 200 ° C (392 ° F) üstünde ısıtma “” Rosin Amber “ya da denilen analizi ve yağ Amber Amber dışarı, ve artık mevduat yapar “hayatta; yağda çözünen zaman amber bitüm terebentin veya yağ tuval bu” amber cila “ya da” kehribar vernik “formlar [13] .

Bina [ Düzenle ]

Değil cilalı kehribar
nedeniyle çökel birinci reçine tarafından üretilen, yüksek basınç ve sıcaklık moleküler polimerizasyon, boya Knd.thml basınç ve sıcaklık döner terpenler Amber sıkıştırılır ve oluşumuna neden [15] .

Bu olay için reçine korozyona dayanıklı olmalıdır. Bazı ağaçlar sakız üretmek, ancak çoğu durumda bu mevduat fiziksel ve kimyasal işlemlerle kırılmış olabilir. ışık, yağmura maruz ve aşırı sıcaklıklara (bakteri ve mantarlar gibi) Mykrvavrganyzm sakız bozulmasına yol açar. daha fazla sakız sarı olmak hayatta için, bu tür kuvvetler ya da kuvvetlerin üretim koşulları altında dayanıklı olmalı [16] .

KEHRİBAR TESBİH

KEHRİBAR TESBİH

Sakız ağacı, kehribar kaynak
Botanik kökenli [ değiştir ]
iki kategoriye Avrupa fosilleşmiş reçine; ünlü Baltık kehribar ve diğer benzer gruplar Aghathis olduğunu. Fosilleşmiş reçine ve Afrikalı Amerikalılar neredeyse yeni grup Hymenaea bağlantılı [17] , Baltık Khrbahay kabul edilir iken bu kuzey Avrupa’da yaşayan reçine fosilleşmiş bitki Sciadopityaceae ailesi [18] .

Kirlilikler [ değiştir ]
yaşayan ağaçların sakız anormal büyüme, kehribar oluşumuna yol açabilir [19] . Safsızlıklar genellikle döken üzerinde, özellikle sakız gözlenir. Böyle brüt firniss kehribar denir.

Bu gibi katkı maddeleri, diğer maddeler, beklenmedik sarı renk üretilebilir. Pirit mavi yapabilir. Kemikli kehribar sakız içinde birden çok küçük kabarcıklar onun bulutlu donukluk olduğunu borçludur [20] Ancak, sözde siyah kehribar, aslında, sadece tür Shbq olduğunu.

Karanlık Amber ve hatta opak kehribar, bu düşünülen yüksek enerjili, yüksek kontrast ve yüksek çözünürlüklü gelen kirliliklerin bu X-ışını kullanımı [21]

Madencilik ve işleme [ değiştir ]

Holosen mevduat, Gdansk, Polonya çıkarılan Baltık kehribar
Dağıtım ve maden [ değiştir ]

Benzersiz renk Baltık kehribar. tumbling
Amber taşlar ağırlıklı çağında dünyada Dvrrh, Kretase veya daha genç yaygın. Tarihsel, eski West Coast Königsberg Prusya amber dünyanın önde gelen kaynağı oldu. Dünyanın en ekstrakte amber% 90 hala 1946 yılında bölgesinde yer almaktadır, Kaliningrad Rusya idi [22] .oyma kehribar deniz tabanının dalgaları ve ellerin parçaları, emme veya dalış toplanmaktadır. Başka bir yerde, kehribar yanı sıra açık olacak galeride yeraltı işlerinde çıkarılmaktadır. Blue Earth düğümleri çıkarılır ve kum ve yaptım su içeren döner varil içinde bulunabilir opak kabuk, silinmelidir. Bu kabuk giyin, kehribar Denizi ortadan kaldırır [20] .

Doğal Kehribar Tesbih

Doğal Kehribar Tesbih

Turmalin Karayip , özellikle Dominik mavi kehribar nedeniyle tünelin kaybı riski tehlikeli bir delikten mayınlı [23] .

İyileştirme [ değiştir ]
Viyana kehribar fabrikaları, bu freze ve beyaz su veya çürük taş ve yağ cilası ile tamamlandığında, boru ve kullandıkları diğer sigara araçları üretmek için sarı soluk. Nihai parıltı Fanila ile sürtünme tarafından verilir. Amber yavaş yavaş yağı Duş yaparken, ısıtma, yumuşak ve esnek olacaktır. amber iki adet beraber sıcakken birbirine bastırmak, daha sonra keten tohumu yağı yüzeylerin emprenye ısıtılması ve tarafından kullanılabilir. Bulutlu kehribar doldurur sayısız gözenekler yağ karanlık olurdu, yani yağ banyosuna açıklık olabilir. sırayla büyük boyutta mevcut küçük parçalar, eskiden atılır ya da sadece cilalı için kullanılan, “ambroid” oluşturmak veya kullanılan “kehribar basılı” için. Bu hava hassas parçaların olmaması ve tahrik edilen bir metal plaka gözenekleri içinde yumuşak yoğun hidrolik basınç, amber ile büyük bir kütle haline sıkıştırılmıştır. Bu ürün yaygın olarak kullanılan ucuz takı ve sigara ekipman üretimi için kullanılır. Bu yoğun kehribar parlak renkler ve bir pırıltı kombinasyonu polarize. Amber genellikle vernik ve reçine, hem de selüloit ve hatta diğer reçinelerle ilişkili cam Karmyrvd için. Baltık kehribar bazen yapay renklendirme, ama yine de sözde “Amber Gerçek” olarak adlandırılan [20] .
Baltık kıyılarından kehribar Avcılık, kış fırtınaları Gdansk, Polonya yakın .. amber parçaları atmak
Görünüm [ değiştir ]
Sarı farklı renklerde bir dizi ortaya çıkar. Sarı her zamanki sarı-turuncu-kahverengi ve sarı olarak Amber kahverengi ve siyah Lymvvyy değişir soluk beyaz arasında değişen bir renk yelpazesi bulunabilir. Diğer renkler nadir ve çok popüler, yeşil amber ve hatta mavi kehribar, (bazen bilinen “kiraz kehribar” olarak anılacaktır) alışılmadık kırmızı kehribar içerir.
kirlilikler ile Baltık kehribar
Sert sarı kehribar, şeffaf, sarı, turuncu, ya da iğne yapraklı dökmeyen kahverengi fosil reçine. Amber olarak bilinen Arapça, içine (elektrik özellikleri kaçırılması anlamına gelir emilimi ile saman,) saman Ruba tarafından bestelenen Pehlevi Farsça kelime (elektrik için daha sonra Arapça bir kelime), Amber de Avrupa çağırdı. Baltık Denizi’nin güney kıyılarında, Amber Batı, sarı Avrupa’da bulunan ve Ortadoğu ticaret yoluyla geldi. Sarı Plaj İş kehribar Belki ambergris olarak neden adamak olacaktır. Buna ek olarak, amber gibi, sakız tütsü olarak yanmış olabilir. sakız daha yaygın kullanımı, ancak kolayca kesilmiş ve parlatılmış-up, güzel takı haline getirilebilir vermek oldu. Birçok son derece şeffaf Amber bulutlu ve opak amber ile karşılaştırıldığında Khrbahay ödüllü. Opak kehribar sayıda küçük kabarcıklar içerir. Bilinen “Amber Kemik” olarak bilinen amber bu tip [24] .

Kehribar Tesbih

Kehribar Tesbih

Tüm Dominik kehribar floresan olmasına rağmen, nadir Dominik kehribar mavi kehribar. doğal güneş ışığına ve diğer ışık kaynağı, kısmen ya da tamamen , UV olup. ultraviyole radyasyon dalga boyunda, hemen hemen beyaz, çok güçlü yansıtmaktadır. yılda sadece yaklaşık 100 kilogram (220 pound), değerli ve pahalı bir şey bulunabilir o [25] .
Yantarny Amber mayın “Prymrskvj”, Kaliningrad, Rusya

Dominik Cumhuriyeti mavi kehribar
Sınıflandırma [ değiştir ]
Potansiyel Fsylh bitki sakızı iki tür temelde vardır. kozalaklı ve angiospermlerde tarafından üretilen terpenler, izopren (C5H8) birimlerinin bir halka yapısı oluşur. Bugün sadece bir fenolik reçine Angiospermlerde tarafından üretilen. Sarı çizgili olarak bulundu medullosans genellikle üretilen sakız üçüncü bir tip kaybolmuştur. 5 bölüme ayrılmıştır kehribar kehribar kimyasal bileşimi ve yapısı kullanılır [26] . Amber kendi üretim göre, aynı zamanda mücevher taşları ayrı bir kategori olduğunu [27] [28] .

Grup I [ değiştir ]
Bu en bol sınıftır. Bu tür asitler veya Öziç’i olarak labdatriene karboksilik asitler içeren COMMUNIC olan [29] .

Ia [ değiştir ]
Asidik temeli vardır Succinite ve Glessite (Normal Baltık kehribar) dahil olmak üzere. Baltık kehribar kuru damıtma süksinik asit , yüzde 8’e yüzde 3 arasında değişmektedir oranı üretilen ve mat ve kemik çeşitli büyük olduğunu. sarı yanan yaydığı Aromatik ve rahatsız edici dumanı asit başlıca nedeni vardır. kendi ürün süksinik asit, bir seçkin succinite tarafından Baltık kehribar. diğer fosil reçineleri neredeyse daha zor 2 ve 3 arasında Svksnayt. 1.010 1.05 Onun özgül ağırlığı değişkendir. Diğer Amber spektroskopisi nedeniyle emme zirve tarafından belirlenir kızılötesi olabilir karbonil ayırt. Kızılötesi spektroskopi bir amber örnek göreli yaş tespit edebilirsiniz. Süksinik asit istisna olmayabilir ama oldukça asetik asit imha sonucu ana kehribar [30] .

Ib [ değiştir ]
Sınıf la benzer temel asit, süksinik asit var, ama onlar yok.

Ic [ değiştir ]
temel sınıf yetenekli enantio-labdatrienonic asittir. Turmalin Dvmnykyn en belirgindir. kehribar Baltık kehribar daha fazla şeffaflık ile Dvmnykyn ayırt edilir ve genellikle fosil parçalarının daha fazla sayıda yer alıyor. Bu tropikal orman ekosisteminin doğru yeniden uzun gitti İşletmesi olmasıdır [31] . Sakız türü Hymenaea protera Dominik amber kaynağı ve Svksnayt değil retinittir [32] .

Grup II [ değiştir ]
bir baz ile sarı zamkı seskiterpen gibi kadinen , oluşturulur.

Grup III [ değiştir ]
kehribar polistiren vardır.

Kehribar Taş Tesbih

Kehribar Taş Tesbih

Grup IV [ değiştir ]
Dördüncü grup atık kağıt sepeti Khrbahay o polimerize değil, ama esas olarak seskuiterpenoidler sedren vardır.

Grup V [ değiştir ]
Sakız beşinci grup çam veya çam aileden üretildiğini görünüyor.

Jeolojik geçmişi [ değiştir ]

amber bir örnek belirsiz kirliliklerin bir dizi içerir
açılış tarihi en eski kehribar üst Karbonifer dönemi (320 yıl önce) ise [33] . Amber kimyasal kompozisyonu yapan üreticileri ile uyumludur zor-daha sakız çiçekli bitkiler tarafından üretilen gibi, ancak Kretase çiçekli bitkilerin fosil vardır. Amber süre sonra Karbonifer daha erken Kretase , 150 milyon yıl önce, böcekler birlikte bulunduğunda. Lübnan ve Ürdün’den Doğu’dan diğer omurgasız, Eski kehribar gelir. eski bazı örnekler yüksek bilimsel değeri ve kanıt yaklaşık 125-135.000.000 yaşında Amber, ekosistem sağlar [34] .

Lübnan’da, 450’den fazla maruz veya kehribar yüzeylenen Kretase aşağı Dany Azar paleontolog tarafından ve entomolojist Lübnan keşfedildi [35] . eski karasal eklembacaklı omurgasız aileleri ile sayı 20 içeren biyolojik bileşenlerin maruz kalanlar arasında pek çok temsilcisi vardı. Hatta daha önce, Amber Jurassic Lübnan’da bulunmuştur. böcek ve örümcek önemli bir kısmı böcekleri de dahil olmak üzere, Amber Ürdün son zamanlarda keşfedilen Zorapterans ve Clerid ve Bitki Biti eski. 1945’ten sonra etrafında arazi Königsberg için Leningrad kehribar sistematik mayınlı, Rusya, döndü [36] .

Prusya Blue Earth alt katlarda Oligosen Sambia Yarımadası üzerinde oluşur olarak bilinen kum, düzensiz knot ile Amber Prusya gibi tarihi belgelere göre Baltık kehribar veya Svksvnyt (.